Analýza makroindikátorů
Analýza makroindikátorů: Mzdy rostly ve třetím čtvrtletí o 5,7 %
06.12.2021 Růst průměrné mzdy v ČR ve třetím čtvrtletí zpomalil v meziročním vyjádření z 11,4 % na 5,7 %. Hlavním důvodem je vyšší srovnávací základna loňského třetího čtvrtletí, kdy již ekonomika zaznamenala částečné oživení, a také odeznění vlivu druhého kola mimořádných odměn vyplacených v průběhu druhého čtvrtletí ve zdravotnictví a sociální péči. Ze svižného růstu nominálních mezd ve třetím čtvrtletí však významně ukrajovala inflace a reálné mzdy tak vzrostly v průměru pouze o meziročních 1,5 %.
Analýza makroindikátorů: Průmysl sice roste, ale brzda subdodávek je silná
06.08.2021 Průmyslová výroba jako celek meziměsíčně vzrostla, i když opožděné subdodávky vedly k dalšímu poklesu produkce automobilů. Pokles exportu a růst importu stáhl v červnu bilanci zahraničního obchodu nečekaně do deficitu. Stavebnictví meziměsíčně stagnovalo a jeho produkce se tak v meziročním srovnání držela v solidním růstu.
Analýza makroindikátorů: Inflace zatím stále běží rychlejším tempem
13.07.2021 Inflace v červnu setrvala na vyšších úrovních a to mírně nad odhady trhu i prognózou ČNB. Hlavním důvodem vyšší inflace jsou jádrové ceny bez potravin a energií. Překvapení je v souhrnu malé a implikuje pokračování ochoty ČNB v nejbližší době dále utahovat měnovou politiku.
Analýza makroindikátorů: Zakázky rostou, chybí ale komponenty do výroby
07.07.2021 Průmyslová produkce v květnu meziměsíčně po předchozí expanzi klesla více, než se čekalo. Důvodem jsou omezené dodávky výrobních komponent. Meziroční srovnání je stále silně ovlivněno loňským propadem. Slabší průmyslová výroba se odrazila i ve snížení přebytku v zahraničním obchodě. Stavebnictví v květnu naopak mírně povyrostlo. Z hlediska finančního trhu data z výroby překvapila negativně, nicméně očekávané další utahování měnové politiky by neměla zamezit.
Analýza makroindikátorů: Inflace v ČR opět poskočila nad 3 %
11.05.2021 Vyšší ceny zboží způsobily v dubnu akceleraci inflace nad všechny odhady i nad prognózu ČNB. Rychlejší rozvolňování epidemických opatření implikuje vyšší riziko rychlejšího růstu spotřebitelských cen v nejbližších měsících. Dynamičtější inflace rovněž zvyšuje spekulace na dřívější utahování měnové politiky ze strany ČNB.
Analýza makroindikátorů: Průmysl roste, i když chybí výrobní vstupy
07.05.2021 Průmyslová produkce v březnu meziměsíčně expandovala nad odhady navzdory omezeným dodávkám výrobních komponent. Meziroční srovnání je navíc umocněno loňským propadem. Pozitivní vývoj ve výrobě se přelévá i do rychlého růstu vývozu i dovozu ze zahraničí. Stavebnictví v březnu potěšilo díky infrastrukturním investicím.
Analýza makroindikátorů: Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,3 %
30.04.2021 Česká ekonomika podle předběžného odhadu ČSÚ klesla v prvním čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně o 0,3 % po předchozím růstu o 0,6 %. To byl mírně lepší výsledek, než s jakým počítala naše prognóza, která očekávala snížení HDP o 0,8 % a stejný byl i konsensus finančního trhu. V meziročním srovnání se pokles ekonomiky zmírnil z -4,8 % na -2,1 %, především však vlivem nižší srovnávací základy loňského prvního čtvrtletí, které již bylo zasaženo současnou pandemií.
Analýza makroindikátorů: Jádrová inflace v ČR brzdí
13.04.2021 Meziroční inflaci drží výš rostoucí ceny u čerpacích stanic a zvyšování cen tabáku v důsledku vyšší spotřební daně. Inflace za březen přesto skončila mírně pod očekáváním a kladná odchylka inflace od prognózy ČNB se snížila na 30 bp. Centrální banka bude se zvyšováním sazeb i nadále vyčkávat. Předělem by mohlo být proočkování významné části obyvatelstva.
Analýza makroindikátorů: Výroba kvůli váznoucím subdodávkám slábne
08.04.2021 Průmyslová produkce v únoru urychlila svůj pokles a z hlediska očekávání překvapila negativně. Zakázky rostou, ale chybí komponenty do výroby a částečně i pracovní síla. Přebytek zahraničního obchodu se v ruce se slabším průmyslem snížil. Stavebnictví nepřekvapivě zůstává utlumeno.
Analýza makroindikátorů: Inflace dál zvolna brzdí
10.03.2021 Inflace v únoru zpomalila díky stagnujícím cenám potravin, ale také díky jádrové složce, která ceny potravin nezahrnuje. Pohonné hmoty u čerpacích stanic naopak zdražují. Efekt srovnávací základny povede k navýšení meziroční míry inflace v nejbližších měsících. Zvyšování sazeb ČNB i nadále čekáme v posledním čtvrtletí letošního roku.
Analýza makroindikátorů: Růst průměrné mzdy se vrátil zpět na předkrizovou úroveň
08.03.2021 Průměrná nominální mzda vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně o 6,5 % a její růst tak zrychlil z předchozích 5,2 %. Po odečtení míry inflace se průměrná mzda zvýšila meziročně o 3,8 % po předchozím růstu o 1,8 %. Dynamika mezd se tak vrátila zpět na předkrizovou úroveň. Trh přitom očekával růst reálných mezd v průměru pouze o 1 % a dnešní data jsou tak pro něj výrazným překvapením. S takto rychlým mzdovým růstem nepočítaly ani ty nejoptimističtější odhady. Naše prognóza patřila na trhu mezi nejpesimističtější, když čekala skromný nárůst reálné mzdy o 0,3 %. Ještě pesimističtější pak byla ČNB, která ve své prognóze počítala s meziročním růstem průměrné nominální mzdy o 2,2 %, v reálném vyjádření pak dokonce s jejím poklesem o 0,5 %. Dnešní čísla z trhu práce jsou tak pro centrální banku významným proinflačním rizikem. Proti němu však nyní působí zhoršený vývoj pandemie a zpřísněná protiepidemická opatření. S růstem měnově politických úrokových sazeb tak i nadále počítáme až v druhé polovině roku, konkrétně v listopadu.
Analýza makroindikátorů: Inflace brzdí pomaleji, než se čekalo
12.02.2021 Inflace brzdí na začátku roku pomaleji, než se všeobecně čekalo. Důvodem jsou vyšší ceny potravin. Nicméně stále vysoká zůstává jádrová složka. Inflace se v lednu se nacházela 50 bp nad prognózou ČNB, což implikuje šanci na rychlejší růst úrokových sazeb. Zvýšení sazeb ČNB nadále čekáme v Q4 2021.
Analýza makroindikátorů: Český průmysl expanduje zejména díky automobilům
08.02.2021 Průmyslová výroba v prosinci opět rostla a největším tahounem byla výroba automobilů. Na počátku roku čekáme mírné oslabení výroby, ale ve zbytku roku by měl růst pokračovat a za celý rok dosáhnout téměř 10 %. Silný průmysl koresponduje s růstem exportu, což s ohledem na nízké dovozy znamená další přebytek zahraničního obchodu.
Analýza makroindikátorů: Spotřebitelé v prosinci nakupovali, dokud to šlo
05.02.2021 Rozvolnění protipandemických opatření vedlo v prosinci k nárůstu maloobchodních tržeb výrazně nad odhady trhu. Začátek roku bohužel slibuje opětovný útlum a další vývoj závisí na šíření či zastavení pandemie a souvisejících opatření. Za celý letošek čekáme růst tržeb v maloobchodu o 1,2 % po loňském propadu o 0,9 %. Data z přelomu roku ukazují na lepšící se stav ekonomiky, ale situace je silně rozkolísána vládními opatřeními a není tak dobré zatím činit silné závěry ani pro měnovou politiku.
Analýza makroindikátorů: Silné oživení za námi a slabý výkon před námi
08.01.2021 V pořadí třetí a zároveň konečný odhad vývoje HDP ve třetím čtvrtletí loňského roku potvrdil předchozí čísla, která ČSÚ zveřejnil na začátku prosince.
Analýza makroindikátorů: Zahraniční poptávka drží obchodní bilanci v plusu
06.01.2021 Bilance zahraničního obchodu dosahuje v posledních měsících vysokých aktiv díky rostoucímu exportu, zatímco import roste pomaleji. Loňský přebytek tak pravděpodobně překoná rok 2019, když celoroční pokles dovozů převáží nad poklesem vývozů. Českou korunu ale spíše než makrodata nyní ovlivňuje pozitivní sentiment na globálních trzích.
Analýza makroindikátorů: Inflace dále zpomaluje hlavně díky cenám potravin
10.12.2020 Růst spotřebitelských cen pokračuje ve svém zpomalování zejména díky cenám potravin. Jádrová inflace ale zůstává zvýšená. Stále počítáme s tím, že inflační tlaky budou i nadále zvolňovat kvůli oslabené ekonomice. Inflace je mírně pod očekáváním trhu i ČNB. I proto na zasedání příští týden nevidíme důvod proč čekat změnu nastavení měnové politiky.
Analýza makroindikátorů: Průmysl a export expandují navzdory druhé vlně pandemie
08.12.2020 Průmysl sice v říjnu zpomalil, ale i tak ve druhé pandemické vlně slušně roste především za silné podpory zahraniční poptávky. Listopad bude asi slabší, ale žádné drama by to být nemělo. Zahraniční poptávka zároveň výrazně povzbudila export, zatímco dovozy zůstaly slabší. Stavebnictví na začátku čtvrtého čtvrtletí klesá.
Analýza makroindikátorů: Maloobchod klesá, prodeje aut rostou
07.12.2020 Maloobchodní tržby v říjnu klesly méně než se čekalo. Pomohly prodeje potravin, zatímco zavřené prodejny nepotravinářského zboží způsobily pokles tržeb. Velmi pozitivně překvapil růst prodejů aut. V listopadu lze čekat hlubší pokles maloobchodu.
Analýza makroindikátorů: S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy
04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosáhla výše 35 402 Kč. Po zohlednění zhruba tříprocentní inflace v daném čtvrtletí mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 % po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
Analýza makroindikátorů: Po silném oživení o 6,9 % ve 3Q, HDP na konci roku znovu klesne
01.12.2020 Dnes zveřejněný zpřesněný odhad ČSÚ o vývoji tuzemského HDP přinesl významnější revizi předběžných čísel oznámených koncem října. Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostla mezičtvrtletně o 6,9 %, což je o 0,7 p.b. více než původně statistický úřad odhadoval. Její meziroční pokles se tak zmírnil z -10,9 % ve druhém čtvrtletí na -5,0 %.
Analýza makroindikátorů: Inflace pod 3 % díky nižším cenám energií
10.11.2020 Růst spotřebitelských cen v ČR v říjnu zpomalil díky levnějším energiím. Meziroční inflace klesla lehce pod očekávání finančního trhu i ČNB, ale překvapení je zanedbatelné, přičemž jádrová inflace zůstává zvýšená poblíž 3,7 % y/y. ČNB nemá důvod reagovat změnou nastavení měnové politiky a bude vyčkávat na další vývoj.
Analýza makroindikátorů: Průmysl roste díky zahraniční poptávce
06.11.2020 Průmyslová výroba v září silně vzrostla za výrazného zlepšení objednávek ze zahraničí. Zahraniční poptávka zároveň výrazně povzbudila export, zatímco dovozy zůstaly slabší. Stavebnictví v závěrečném měsíci třetího čtvrtletí mírně rostlo.
Analýza makroindikátorů: V září se maloobchod ještě držel, za říjen propadne
05.11.2020 Maloobchodní tržby v září byly ještě relativně silné. Za odhady trochu zaostaly prodeje aut, ale nešlo o nic dramatického. Špatná čísla budou následovat především v dalších měsících. Pro korunu jsou to již včerejší zprávy a důležitější je výhled.
Analýza makroindikátorů: Inflace dál zpomalila díky zlevnění potravin
12.10.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v září klesly pod odhad trhu i prognózu ČNB. Kromě sezónních pohybů za tím stálo zejména výraznější zlevnění potravin. V dalších měsících čekáme další ústup inflace. ČNB bude zatím vyčkávat, zatímco finanční trh spekuluje na pokles úrokových sazeb.
Analýza makroindikátorů: České maloobchodní tržby v srpnu opět povyrostly
08.10.2020 Maloobchodní tržby rostly v srpnu trochu méně než trh očekával. Z našeho pohledu pozitivně překvapil růst prodejů aut. Září by mohlo přinést další nárůst, ale následující měsíce komplikuje zhoršující se epidemická situace.
Analýza makroindikátorů: Průmysl a zahraniční obchod si daly v srpnu pohov
07.10.2020 Výběr dovolených v srpnu negativně ovlivnil výrobu a zahraniční obchod. V souhrnu by dnes zveřejněná data z české ekonomiky neměla sama o sobě významněji podlomit důvěru v oživení české ekonomiky v průběhu třetího čtvrtletí. Otazníky spíše visí nad dalším obdobím. Stavebnictví zůstává oslabeno.
Analýza makroindikátorů: Průmysl i zahraniční obchod svými výsledky potěšily
07.09.2020 Průmyslová výroba i zahraniční obchod v červenci pokračovaly ve svižném oživení. Ve srovnání s loňský rokem byla průmyslová produkce sice stále nižší, své ztráty ale odmazává rychleji, než se čekalo. Výrazně se zlepšuje situace v automobilovém průmyslu, kde produkce klesala meziročně již jen o 0,7 %. Přebytek bilance obchodu s motorovými vozidly byl dokonce meziročně o 6,1 mld. CZK vyšší. Mezi zveřejněnými daty bylo tak outsiderem stavebnictví, které meziročně propadlo o více než 10 %.
Analýza makroindikátorů: Pokles ekonomiky v druhém čtvrtletí podle zpřesněného odhadu činil 11 %
01.09.2020 Tuzemská ekonomika poklesla podle zpřesněného odhadu ČSÚ v průběhu druhého kvartálu mezičtvrtletně o 8,7 %. Ve srovnání s loňským rokem se hrubý domácí produkt snížil o 11,0 %. Pokles českého hospodářství byl tak nakonec mírně horší, než jak ukazoval předběžný odhad HDP z konce července. K revizi vývoje tuzemské ekonomiky tak došlo v opačném směru než v případě Německa, jehož mezičtvrtletní pokles HDP byl nakonec o čtyři desetiny nižší, než ukázal předběžný odhad. V mezinárodním srovnání patří Česká republika i nadále mezi státy, jejichž ekonomika byla v druhém čtvrtletí zasažena koronavirem relativně nejméně.
Analýza makroindikátorů: Maloobchod se zlepšuje, nezaměstnanost roste stále pomalu
05.08.2020 Maloobchodní tržby v červnu rostly pomaleji, než se čekalo. Tahounem je nepotravinářské zboží. Prodej aut dohání předchozí silné propady. Další vývoj tržeb v maloobchodě zůstává značně nejistý. Situace na trhu práce se zhoršuje jen pozvolna.
Analýza makroindikátorů: Ekonomika poklesla nejvíce ve své historii
31.07.2020 Podle dnes zveřejněného předběžného odhadu ČSÚ poklesla česká ekonomika ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o 10,7 %. Oproti prvnímu čtvrtletí se hrubý domácí produkt snížil o dalších 8,4 % a zaznamenal tak nejvýraznější propad v novodobé historii. To, zdali dnešní čísla naplnila očekávání, či nikoli, lze jen těžko říct. Předpovědi jednotlivých analytiků se totiž značně lišily, když odhady meziročního poklesu ekonomiky sahaly od 8 % do 16 %. V tomto ohledu lze tak považovat dnešní výsledek za příjemné překvapení. K těm optimistickým prognózám patřil i náš odhad, když jsme očekávali mezičtvrtletní pokles ekonomiky o 6 %.
Analýza makroindikátorů: Ziskové marže klesají, domácnosti neutrácejí
30.06.2020 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí v důsledku koronavirové pandemie poklesla o 3,4 % mezičvrtletně, tedy o jednu desetinu více, než s čím počítal původní odhad. V meziročním srovnání se výsledek nezměnil a ekonomika poklesla o 2 %. V mezičtvrtletním srovnání se na poklesu HDP nejvíce podílely fixní investice následované spotřebou domácností. Mezičtvrtletní pokles ekonomiky pak jen částečně kompenzovala vyšší spotřeba vlády a také vyšší čisté exporty.
Analýza makroindikátorů: Propad průmyslu byl opravdu masivní
08.06.2020 Český průmysl v dubnu klesl hlouběji než se čekalo a stáhl do hlubokého i záporu zahraniční obchod. Otázkou zůstává oživení v dalších měsících. V menším útlumu je dle očekávání stavebnictví. Šok do ekonomiky je natolik silný, že by ČNB mohla již tento měsících přistoupit ke snížení úrokových sazeb na technickou nulu.
Analýza makroindikátorů: Výrazný pokles ekonomiky v prvním čtvrtletí potvrzen
02.06.2020 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí poklesla v důsledku koronaviru o 3,3 % mezičvrtletně a o 2 % meziročně, což je o něco méně, než ukazoval předběžný odhad vývoje HDP z poloviny května. Pokles ekonomiky byl i tak výrazný. Je nutné si totiž uvědomit, že na konci loňského roku HDP ještě rostlo meziročně o 2 %. Z ekonomického hlediska tak Česká republika doplatila na včasné zavedení preventivních opatření proti šíření nákazy covid-19. V mezičtvrtletním srovnání se na poklesu HDP podílely nejvíce fixní investice následované spotřebou domácností. Mezičtvrtletní pokles ekonomiky pak jen částečně kompenzovala vyšší spotřeba vlády a vyšší čisté exporty. Lepší výsledek zahraničního obchodu byl však dán primárně tím, že ve srovnání s vývozy zaznamenaly větší pokles dovozy, a to především v důsledku omezené domácí poptávky. To odráží fakt, že v domácí ekonomice byla restriktivní opatření zavedena dříve než u našich obchodních partnerů.
Analýza makroindikátorů: Inflace pokračuje v ústupu, zatím nejvíce kvůli ropě
13.05.2020 Inflace v dubnu dál zpomalila. Opět klesly především ceny u čerpacích stanic. Ceny potravin rostly. Ústup inflace pravděpodobně bude pokračovat.
Související klíčová slova:
Inflace | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Analýza | Bankovní rada | Bod | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Finanční trh | Fiskální politika | Indikátory | Investice | Kurz | Marže | Nabídka | Obchodní bilance | Peněžní trh | Pozice | Riziko | Sentiment | Trend | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | Komerční banka | EU | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Kurz koruny | Výsledky | Uvolnění měnové politiky | CZK/EUR | Český statistický úřad | Stavební výroba | Makrodata | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Aktivum | Banka | CZK | Česká ekonomika | Elektřina | Finanční prostředky | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční výdaje | Jádrová inflace | Komoditní | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Prognóza | Ropy | Růst HDP | Signály | Trh | Vývoj inflace | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zprávy | ROCE | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Zvyšování sazeb | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Automobilový průmysl | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Posilování koruny | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Utahování měnové politiky | Propad | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Výhled | Bankéři | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Odhady trhu | Krize | Snížení úrokových sazeb | Příjmy | Údaje o inflaci | Pokles ekonomiky | Odhad HDP | Očekávání | Daňové změny | Tržní očekávání | Slabší koruna | Podniky | Prognóza ČNB | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Odhady analytiků | Dopad brexitu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Inflace v ČR | Statistický úřad | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Růst cen ropy | Pokles cen | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Růst mezd | Očekávání trhu | Předstihové indikátory | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Bilance zahraničního obchodu | Automobilky | Deficit | Nová prognóza ČNB | Objem | Obchod | Trh práce | Hypotéza | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Vyšší riziko | Zasedání ČNB | Růst cen | Bilance | Přebytek obchodu | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Předpovědi | Dynamika mezd | Průmysl | Dnešní data | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Směřování měnové politiky | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Míra | Nižší ceny ropy | Investiční aktivity | Ústup rizik | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Naše prognóza | Rychlý růst mezd | Bydlení | Průmyslové podniky | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Růst poptávky | Vyšší ceny ropy | Výroba aut | Zahraniční obchod ČR | Budoucnost | Příjmy domácností | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Přebytek bilance | Silnější kurz | Nájemné | Ceny energií | Prognózy ČNB | Koronavirus | Šíření koronaviru | Změny cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Globální sentiment | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vstupy | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Prodeje aut | Zrychlení růstu | Propad průmyslu | Prodávající | Opatření proti šíření epidemie | Dopady koronaviru na ekonomiku | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Slabá čísla | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Výsledek zahraničního obchodu | Inflace v únoru | Restrikce | Vývoj na trhu | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Pokles HDP | Fiskální politiky | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Situace kolem koronaviru | Dnešní čísla | Propad poptávky | Spotřebitelé | Rozkolísaný | Další pokles | MPSV | Domácnosti | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Výroba automobilů | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Reálné mzdy | Ekonomiky | Březnová data | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Průmyslová produkce v únoru | Veřejný sektor | Opětovný pokles | Výpadky | Inflace v březnu | Dodavatelské řetězce | Úspory | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Cenové pohyby | Šíření nákazy COVID-19 | Posílení | Nové zakázky | Větší pokles | Odhad vývoje HDP | 3M | Pracovní síly | Maloobchod | Zaměstnanci | Dovoz | Vývoz | Stavebnictví v březnu | Průmyslová výroba ČR | Zdražení ropy | Pokles ekonomické aktivity | Expanze | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Oživení české ekonomiky | Ceny zeleniny | Ústup inflace | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Koronavirová pandemie | JDE | ČR | Propad investic | Koronavirové pandemie | Měsíční mzda | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Výrazný pokles ekonomiky | Nová prognóza | Český průmysl v dubnu | Zpomalení inflace | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Míra zisku | Ziskové marže | Situace na trhu práce | Stavebnictví v květnu | Exporty | Výrazný propad | Větší riziko | Růst tržeb | Ceny | Spotřební daně | Důvěra | Produkce v průmyslu | Růst vývozu | Růst zaměstnanosti | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Pokračování expanze | Počty nakažených | Pokles tržeb | Růst důvěry | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Průměrné mzdy v ČR | České maloobchodní tržby | Pokles exportu | Výkon ekonomiky | Slabší kurz | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Stavební produkce v srpnu | Epidemická situace | Nástup druhé vlny koronaviru | Protiepidemická opatření | Vlny koronaviru | Průmyslová výroba v září | Přebytek zahraničního obchodu | Hospodářský vývoj | Růst průměrné mzdy | Spotřebitelské ceny v ČR | TABAK | Očkování | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Rostoucí ceny ropy | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Vývoj epidemie | Nezaměstnanost žen | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Vývoj pandemie | Komoditní bilance | Jádrová inflace v ČR | ICT | Ekonomický šok | Odvětví | Subdodávky | Rychlý růst | Zdravotnictví | 3М
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot