Neděle 22. prosince 2024 13:44
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new

Směřování měnové politiky

img

Tři trhy, které sledovat příští týden (13.12.2024)

13.12.2024 Jak se předvánoční obchodní týden blíží ke svému konci, pozornost investorů bude soustředěna na sérii klíčových rozhodnutí centrálních bank a geopolitické události. Očekávají se oznámení úrokových sazeb Fed, Bank of Japan (BoJ) a Bank of England (BoE), spolu s významnými politickými událostmi, jako je hlasování o důvěře německé vládě, setkání evropských lídrů a výroční tisková konference ruského prezidenta, která by mohla mít dopady na válku na Ukrajině a příchod Trumpovy administrativy. V tomto kontextu budou trhy EURUSD, US500 a GOLD tento týden klíčovými oblastmi zájmu.
img

Americké akcie korigují předchozí zisky

09.12.2024 Americké akcie během první obchodní seance nového týdne mírně oslabují, když investoři před středečními čísly o inflaci, která napoví o dalším směřování měnové politiky v USA, opatrně vybírají své zisky. DJIA oslabuje o 0,18 %, index SP500 klesá o 0,32 %, zatímco kompozitní NASDAQ ztrácí 0,24 %.
img

Ceny zlata pod tlakem před klíčovými údaji z USA a projevem předsedy Fedu Powella

04.12.2024 K 4. prosinci 2024 zaznamenaly ceny zlata mírné výkyvy, přičemž spotové zlato se obchodovalo za přibližně 2 649,09 USD za unci, což představuje nárůst o 0,2 %. Tento pohyb je ovlivněn očekávanými ekonomickými daty z USA a projevy představitelů Federálního rezervního systému, které mají trhu poskytnout další směr.
img

Neshody ve Fedu, růst indexů, pokles společnosti Amgen: Dnešní hlavní trendy na Wall Street

27.11.2024 Klíčové indexy na Wall Street, včetně S&P 500 a Nasdaq, zakončily úterní obchodní seanci v pozitivním duchu. V čele stály technologické akcie, které vykázaly silné oživení. Investoři mezitím vyhodnocovali prohlášení nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa o možném zavedení cel vůči hlavním obchodním partnerům USA a také analyzovali nejnovější údaje ze zápisu Federálního rezervního systému.
img

Komentář analytiků společnosti Fidelity: Trump zvítězil

08.11.2024 Donald Trump vyhrál prezidentské volby v USA. Ekonomové a investiční manažeři společnosti Fidelity International níže probírají, jaké to pravděpodobně bude mít následky.
img

Politická nestabilita, snižování sazeb a rekord Nvidie: Co se děje na trhu?

08.11.2024 Americké akciové trhy zakončily čtvrteční obchodování sebevědomým růstem, ke kterému přispělo rozhodnutí Federálního rezervního systému snížit úrokové sazby o čtvrt procentního bodu (25 bazických bodů). Tento vývoj posílil pozitivní trend, který začal po návratu Donalda Trumpa do prezidentského úřadu v USA.
img

PepsiCo stojí v čele ziskových společností, technologický sektor posiluje Nasdaq, protože investoři se připravují na překvapení v podobě inflace

09.10.2024 Americké akciové indexy v úterý vzrostly a částečně tak kompenzovaly ztráty z předchozí seance. Investoři obrátili svou pozornost zpět k technologickému sektoru, protože se nyní soustředí na nadcházející údaje o inflaci a začátek výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí.
img

Forex: Zářijový NFP report bude dalším dílem do skládanky trhu práce pro Fed

04.10.2024 Klíčový údaj z amerického trhu práce v podobě zářijového NFP reportu bude dnes ve středu pozornosti, když právě kondice trhu práce je nyní pravděpodobně hlavním determinantem dalšího směřování měnové politiky v USA. Na to poukazují i vyjádření představitelů americké centrální banky, do jejichž hledáčku se v poslední době více dostal právě trh práce. Ten podle nás zůstává i přes nedávné ochlazení stále poměrně robustní a jeho další rychlé zhoršování nepředpokládáme. To by tak mělo být argumentem pro jen pozvolné snižování sazeb amerického Fedu. A i proto se přikláníme ke snížení o 25 bb na dalším listopadovém zasedání, přičemž finanční trh dává šanci i 50bodovému cutu.
img

Fed uvolňuje měnovou politiku: Jak Intel porazil GM na Wall Street

24.09.2024 Americké akciové trhy v pondělí zakončily den mírným růstem, neboť investoři vyhodnocovali dopad nedávného snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému a vyhlíželi další vývoj v tomto týdnu.
img

Ekonomický kalendář: Evropské a americké PMI a projevy centrálních bankéřů v centru pozornosti❗

23.09.2024 Dnešní zasedání se zaměří na zveřejnění klíčových údajů o PMI z hlavních ekonomik, včetně Francie, Německa, eurozóny, Spojeného království a USA. Tyto ukazatele poskytnou zásadní informace o současném stavu výrobního sektoru a sektoru služeb v těchto regionech. Kromě toho je naplánováno vystoupení několika představitelů centrálních bank, kteří by mohli nabídnout cenné pohledy na směřování měnové politiky. Tento den budou také zveřejněny údaje o cenách bydlení v Kanadě, které doplní směs ekonomických ukazatelů, jež budou investoři analyzovat.
img

Asijské akcie po výraznějším snížení sazeb ze strany amerického Fedu posilovaly

19.09.2024 Asijské akcie napříč regionem posilovaly po včerejším snížení sazeb ze strany amerického Fedu. Pokles sazeb o 0,5 p. b. snížil nejistotu ohledně směřování měnové politiky a spustil pozitivní sentiment ve vztahu k riziku, když obchodníci očekávají, že další snižování sazeb podpoří toky kapitálu na rozvíjející se trhy, uvádí agentura Bloomberg.
C:\fakepath\fed-xtb-18092024.png

Klíčový okamžik pro globální ekonomiku: Sníží Fed úrokové sazby?

18.09.2024 Po dlouhých čtrnácti měsících, kdy americký Federální rezervní systém (Fed) držel úrokové sazby na úrovni z roku 2001, se blíží klíčové rozhodnutí. Tuto středu ve 20:00 oznámí Fed svůj verdikt o vývoji měnové politiky. Trhy s napětím očekávají, zda dojde k prvnímu snížení sazeb za poslední čtyři roky a o jakou míru se sazby sníží. Sledujte rozhodnutí živě společně s analytiky XTB!
img

Ropná bouře a politické intriky: Co se děje na amerických trzích?

12.09.2024 Futures na americké akcie klesly, dolar se udržel a ceny dluhopisů vyskočily po napínavé prezidentské debatě v USA, v níž viceprezidentka Kamala Harris zahnala republikánského kandidáta Donalda Trumpa do defenzivy.
img

Inflace zůstala na svém

10.09.2024 Tuzemská inflace si pro nás opět připravila překvapení, když spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %, přičemž naše i tržní prognóza očekávala stagnaci. Zásadní roli sehrál vývoj cen v oddílech alkoholické nápoje a tabák a také potraviny a nealkoholické nápoje. Na toto riziko jsme upozorňovali, že pokud neklesnou ceny potravin například jako v minulém měsíci, meziroční inflace zůstane v horním pásmu tolerančního pásma ČNB. To se také stalo, když inflace zůstala na úrovni 2,2 % stejně jako v červenci.
img

Nvidia ztrácí 279 miliard dolarů, Tesla zklamala investory, Boeing trpí kvůli analytikům

04.09.2024 Americké akcie se v úterý propadly a zahájily tak jeden z nejhorších měsíců v historii obchodování na akciovém trhu, protože investoři s napětím očekávají další ekonomické údaje, které by mohly ovlivnit rozhodnutí Federálního rezervního systému o snížení úrokových sazeb.
img

Učení a analýza: Obchodní plán pro začátečníky – EUR/USD a GBP/USD, 23. 8. 2024

23.08.2024 Ve čtvrtek byly zveřejněny údaje o indexech podnikatelské aktivity v eurozóně, Spojeném království a Spojených státech. Téměř všechny indexy vykázaly růst, ale pozornost trhu se upírala k jiným událostem – přesunula se ke zpravodajskému toku souvisejícímu se zahájením každoročního ekonomického sympozia v Jackson Hole, které tradičně ovlivňuje směřování měnové politiky v nadcházejícím roce. Letošním ústředním tématem je "Přehodnocení efektivity a transmise měnové politiky".
img

Zasedání ČNB

01.08.2024 Česká národní banka tento měsíc pokračovala ve snižování a rozhodla se snížit sazby o dalších 25 bazických bodů. Toto rozhodnutí odráží opatrný přístup banky v časech ekonomické nejistoty a zároveň reaguje na slabší domácí inflační tlaky, kterých jsme byli svědky v posledních měsících.
img

Další kolo sektorové rotace v zámoří, Nasdaq -1,6 %

30.07.2024 Americké akciové indexy vykazují v úterní seanci smíšenou bilanci, když tradiční index Dow Jones mírně zpevňuje (+0,2 %), zatímco širší index S&P500 ztrácí bezmála 0,8 % a technologický index Nasdaq dokonce 1,6 % za patrného „úprku“ z technologického sektoru do bezpečnějších přístavů před dnešními kvartálními výsledky Microsoftu (MSFT -2 %) a AMD (AMD -4 %) po závěru trhu.
img

Ranní okénko - Dnes nezaměstnanost v ČR a vyjádření předsedy Fedu v Kongresu

09.07.2024 Dnes bude pokračovat série příchozích dat o české ekonomice započatá během včerejšího dne. Již za pár okamžiků Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní, jak se vyvíjí zdejší nezaměstnanost. Od začátku roku podíl nezaměstnaných klesal až na květnových 3,6 %. Sezónní vlivy naznačují, že by nezaměstnanost mohla dále klesat, ale vzhledem k působení negativního šoku do ekonomiky, který se zpravidla na trhu práce projevuje se zpožděním, očekáváme její stagnaci na úrovni 3,6 %. Zároveň bude třeba sledovat další osud hutě Liberty Ostrava, která na sebe podala insolvenční návrh. V tomto podniku je zaměstnáno přes 5000 pracovníků, kterým hrozí, že přijdou o své zaměstnání. Ti si v současné chvíli mohou zažádat o finanční pomoc, kterou jim poskytne stát či Moravskoslezský kraj.
img

Zřejmě poslední snížení sazeb o 50bb

27.06.2024 Bankovní rada ČNB i na svém čtvrtém letošním zasedání snížila úrokové sazby o 50bb, což bylo v souladu s naší prognózou. Pro trh bylo ovšem toto rozhodnutí překvapením, když se většina analytiků klonila k opatrnějšímu postupu a snížení sazeb pouze o 25bb. Pro variantu snížení sazeb o 50bb zvedlo ruku 5 členů bankovní rady, další dva hlasovali pro snížení o 25bb. Základní úroková sazba tak aktuálně činí 4,75 %. Na dalších zasedáních očekáváme zpomalení tempa uvolňování měnové politiky.
img

Ranní okénko - Dubnová inflace zahýbala s korunou, dnešní data by měla volatilitu zmírnit

14.05.2024 Dnešek by měl poskytnout data spíše informativního charakteru bez zásadního dopadu na tržní aktivitu v Česku. Nejprve bude zveřejněno saldo platební bilance ČR za březen, které by mělo být pozitivní a dle tržního odhadu dosáhnout 27 mld. Kč (vs 39,15 mld. Kč v únoru). V Německu pak dojde k potvrzení čísel dubnové inflace jak podle národní metodiky, tak podle metodiky Eurostatu (tzv. HICP), přičemž k velkým změnám by dojít nemělo (tržní odhad totožný s předběžnými 2,4 %). Zároveň však bude zveřejněn průzkum mezi analytiky prováděný institucí ZEW, kdy by se očekávání ohledně budoucího vývoje německé ekonomiky měla zvýšit z 42,9 bodů na 47,5. V případě hodnocení současného ekonomického stavu by dle našeho odhadu mělo dojít také ke zlepšení, a to z -79,2 na -76,3, ač nálada zůstává převážně pesimistická. V USA pak bude publikován index cen výrobců (PPI), kdy se očekává, že dojde k meziměsíčnímu růstu o 0,3 % (vs 0,2 % v březnu) zejména s ohledem na růst cen benzínu.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně znovu pozitivně překvapila

04.04.2024 Dnešek přinese hlavní událost ve středoevropském regionu v tomto týdnu, jelikož zasedá Polská centrální banka. Ta s vysokou pravděpodobností ani tentokrát nezmění základní úrokovou sazbu, která tak zůstane na úrovni 5,75 %. To je aktuálně stejná výše jako v České republice, ale další vývoj v průběhu roku se bude nejspíše lišit. Zatímco Česká národní banka bude pokračovat ve snižování sazeb, u našeho severního souseda se začíná hlasitěji mluvit o tom, že tamní centrální banka během celého letošního roku sazby nesníží.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory z evropské ekonomiky zřejmě mají své dno za sebou, …

19.02.2024 Ukazatele PMI z evropského průmyslu by měly navázat na vzestupný trend z předchozích měsíců, stále ale pravděpodobně zůstanou poměrně hluboko v pásmu kontrakce. Ani ve spotřebitelském sektoru není kvůli předchozímu poklesu kupní síly domácností situace zcela optimistická.
img

Forex: Návrat inflace do blízkosti cíle by mohl urychlit pokles sazeb

16.02.2024 Tuzemská inflace za leden překvapila výraznějším poklesem, a to i v jádrové složce. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zpomalil na pouhých 2,3 % po prosincových 6,9 %. Na tom se podílel meziroční pokles cen potravin podpořený snížením sazby DPH, stejně tak ale i nižší jádrová inflace. Ta klesla z prosincových 3,6 % na 2,9 % y/y a těsně se tak dostala do tolerančního pásma centrální banky. Překvapivě slabý byl také meziměsíční vývoj jádrových cen, které podle našeho odhadu po sezonním očištění v průměru zhruba stagnovaly. V posledních měsících loňského roku přitom meziměsíční jádrová inflace rostla a v anualizovaném vyjádření se pohybovala poblíž 3 %.
img

Forex: Pozornost se zaměří na vystoupení centrálních bankéřů z ECB a Fedu

03.10.2023 Dnešní makroekonomický kalendář nabídne pouze druhořadá data z USA. Zářijové prodeje motorových vozidel v USA by měly ukázat na mírně slábnoucí momentum spotřebitelských výdajů amerických domácností. Investoři však budou zřejmě opět bedlivě sledovat vystoupení představitelů evropské a americké centrální banky ohledně směřování měnové politiky.
img

PMI průzkum, eurozóna, září 2023 – předběžný výsledek

22.09.2023 Zářijový PMI průzkum potvrzuje to, co již signalizovaly průzkumy za předchozí měsíce: ekonomická aktivita v eurozóně prochází slabším obdobím a HDP má v letošním třetím čtvrtletí nakročeno k poklesu.
img

Americké indexy klesají: Federální rezervní systém udržuje investory v napětí

20.09.2023 Fed plánuje zveřejnit svou ekonomickou prognózu včetně prognózy úrokových sazeb, inflace a ekonomického růstu, které by mohly vnést trochu světla do budoucího směřování měnové politiky.
img

Ranní komentář: Akcie korigují, nezachránila je ani Nvidia. VinFast a jeho šílený maket cap

25.08.2023 Akciové indexy včera klesaly. Nezachránily je ani silné výsledky Nvidia, nebo solidní makro z USA. Nálada na trzích je ale i nadále stabilizovaná. Prostor k růstu na rizikových aktivech se však zdá být omezený, a to hlavně díky vysoké úrovni dluhopisových výnosů. Dnes pozor na projevy centrálních bankéřů v Jackson Hole, které mohou více napovědět o dalším směřování měnové politiky.
img

PMI průzkum, eurozóna, srpen 2023 – předběžný výsledek

23.08.2023 Srpnový PMI průzkum pro ekonomiku eurozóny naznačuje, že HDP eurozóny může ve třetím čtvrtletí vykázat mezikvartální pokles zhruba o 0,2 %.
img

Ranní okénko - Ruská centrální banka reaguje na další pád rublu

16.08.2023 Dnes bude zveřejněn jediný údaj tohoto týdne, který se týká České republiky, a to ceny průmyslových výrobců. Meziměsíčně očekáváme obdobný pokles jako při předchozím srovnání (-0,3 %), zatímco trh se kloní k mírně nižšímu poklesu (-0,1 %). Růst v meziročním srovnání by podle nás měl znovu zpomalit, tentokrát z 1,9 % na 1,3 % oproti trhu, který předpovídá pokles na 1,5 %. Cenové tlaky na straně nabídky by tak měly dále ustupovat i vzhledem ke zlepšení v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Zároveň firmy rozpouštějí své zásoby, které z důvodu poklesu cen nemá opodstatnění dále držet. Rovněž klesají nebo nerostou tak rychle některé komodity, takže výrobci nepropisují v takové míře zvýšené náklady opětovně do cen svých výstupů.
img

USD připraven odpovědět útokem

20.06.2023 Americký dolar se snaží získat zpět své počáteční ztráty a zatím se mu to daří. Nyní je jeho šance na zotavení vůči euru poměrně vysoká. Některé z jeho pokusů o pomstu selhaly, ale podle odborníků jde o dočasné zpomalení. Dolar postupně nabírá na síle a získává zpět maxima, která dříve přenechal euru.
img

Ekonomický kalendář: FED rozhodne o dalším směřování měnové politiky

14.06.2023 Dnešnímu kalendáři jasně dominuje rozhodnutí o úrokových sazbách v USA, které bude oznámeno ve 20:00 hodin. V současné době trhy dosáhly konsensu s 91% šancí na udržení úrokových sazeb na současné úrovni v rozmezí 5,00 - 5,25 %. Navzdory očekávané pauze však Fed pravděpodobně nenaznačí konec zvyšování sazeb a nechá dveře otevřené pro možné pokračování jejich růstu na budoucích zasedáních.
img

Forex: Trhy příští týden čekají pauzu Fedu a další zvýšení sazeb ze strany ECB

09.06.2023 Z globálního pohledu je dnešní kalendář datově prázdný. Na programu je pouze vystoupení trojice centrálních bankéřů z ECB, která o sazbách rozhodne příští čtvrtek. Zasedat bude příští týden také Fed, a tak i dnes hlavním tématem zůstane další směřování měnové politiky v USA. V regionu budou zveřejněny minutes z posledního zasedání polské centrální banky.
img

Forex: Týden na finančních trzích v režii centrálních bank je u konce

03.02.2023 Americký Fed ve středu doručil očekávané zvýšení úrokových sazeb o 25 bb. V prohlášení a na tiskové konferenci americká centrální banka zároveň signalizovala, že přijdou další takové kroky. Lehce holubičí vyznění tiskové konference dnes však více než kompenzoval americký NFP report. Počet nových pracovních míst v lednu dosáhl 517 tis., zatímco tržní konsenzus činil 189 tis. Míra nezaměstnanosti současně klesla na 3,4 %, tedy na nejnižší úroveň od roku 1969. Tato data by měla Fed utvrdit v tom, že americká ekonomika zůstává odolná a ke zkrocení inflace bude zapotřebí měnové podmínky ještě zpřísnit. My stále očekáváme, že přijdou ještě dva 25bodové hiky.
img

Graf dne - EU50 (23.01.2023)

23.01.2023 Federální rezervní systém vstoupil do období klidu před zasedáním, a proto obchodníci neuslyší žádné komentáře ani projevy členů Fedu až do oznámení rozhodnutí o dalším směřování měnové politiky ve středu příští týden ve 20. hodin. Totéž však neplatí pro bankéře z jiných centrálních bank. Investoři se v průběhu dne dočkají mnoha projevů členů ECB. Pokud jde o Fed, očekává se, že tempo zvyšování sazeb se zpomalí, zatímco nedávné komentáře členů ECB naznačují, že Evropská centrální banka bude na zasedáních v únoru a březnu pokračovat ve zvyšování sazeb o 50 bazických bodů. Jakékoli další potvrzení (nebo popření) by mohlo být zdrojem volatility pro EUR a evropské indexy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.12.2022

12.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 3,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Výprodeje byly korekcí předchozího příliš euforického vývoje. Aktuálně je podle našeho názoru euforie přehnaná a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Tento týden se uskuteční řada zasedání centrálních bank. Kromě Fedu a ECB zasedá i BoE. Jakákoliv prohlášení centrálních bankéřů mají potenciál stát se kurzotvornými událostmi. 
img

Ranní komentář: US výnosy pokračují v pozvolném pádu, akcie se drží, dolar slábne. Dnes výsledky NFP

02.12.2022 Nálada na akciových trzích zůstává pozitivní. Pomáhá k tomu především pokračující pád dluhopisových výnosů, které u desetiletých splatností v USA klesají už na dosah 3.5 %. Dnešek bude především o americkém makru. Odpoledne nás čekají výsledky z amerického trhu práce, které jsou, společně s inflací, klíčovým fundamentem pro další směřování měnové politiky. 
img

Evropský akciový trh klesá, negativní sentiment převzal od amerických burz

11.11.2022 Přední burzovní indikátory západní Evropy následovaly ve čtvrtek klíčové indikátory amerického akciového trhu a vykázaly pokles. Investoři s napětím očekávali konečné údaje o úrovni spotřebitelských cen v Americe. Účastníci trhu kromě toho dál analyzují zprávy s výsledky hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.11.2022

07.11.2022 Během minulého týdne burzy silně posilovaly. S&P 500 odepsal 3,3 %. Nyní se obchoduje cca 21 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se dostala těsně pod hranici 25 bodů. Za poklesem stál zejména Fed. Poslední zasedání pohřbilo naděje investorů na holubičí pivot, ke kterému se burziáni až zbožně upínali. Minulý týden platilo, že terminální sazby ve výši 5 % představují určitou kotvu. Nyní je realistické, že se konečná verze úroků v rámci cyklu vyšplhá nad 5 %. O dalším směřování indexů rozhodne inflační dynamika. Dílčí pozitivní zprávou je dění v Číně, to však promlouvá dominantně do vývoje asijských indexů.
img

Graf dne: US2000 (24.08.2022)

24.08.2022 Nedávná rostoucí korekce na amerických indexech byla zastavena v polovině srpna 2022. Když se podíváme na americký index Russell 2000 (US2000) v denním intervalu, můžeme vidět, že index vyšplhal nad horní hranici tržní geometrie na přelomu července a srpna, ale následný pohyb vzhůru nedokázal nabrat na síle. Zvrat nastal v oblasti úrovně 2 035 bodů v polovině srpna a US2000 se od té doby stahuje na nižší úrovně. Pozornost je nyní směřována na oblast podpory v blízkosti 1 900 bodů, která je definována předchozími cenovými reakcemi, 38,2% retracementem postpandemického pohybu vzhůru a také horní hranicí výše zmíněné geometrie trhu. Prolomení na nižší úrovně by mohlo naznačovat, že sestupný trend se brzy obnoví.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.08.2022

15.08.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 3,3 %, aktuálně se tak obchoduje pouze cca 11 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita prošla významným snížením, index VIX propadl pod klíčovou psychologickou hranici 20 bodů. Bezprostředním spouštěčem tržní euforie v uplynulém týdnu byla inflační čísla, která teoreticky mohou přimět Fed k opatrnějšímu zpřísňování politiky.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rada ČNB dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb, poprvé s Michlem v čele

04.08.2022 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb. Podle odhadů ekonomů, které oslovila ČTK, bankovní rada zřejmě úrokové sazby ponechá na sedmi procentech. Důvodem má být podle nich nové složení bankovní rady v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Úroková sazba by tak nadále zůstala nejvýše od roku 1999. Rozhodnutí je ale podle ekonomů neznámou, někteří z nich totiž nevylučují ani mírné zvýšení sazeb. Zasedání bankovní rady se zúčastní ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
C:\fakepath\trader-02082022-20-zm.png

Forex: Kurz koruny k euru se téměř nezměnil, vůči dolaru česká měna oslabila

02.08.2022 Kurz české měny vůči euru se dnes téměř nezměnil a kolem 17:00 činil 24,65 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 19 haléřů na 24,17 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: Rada ČNB spíše nechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech

31.07.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve čtvrtek nechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Rozhodnutí je ale podle nich velkou neznámou. Zásadní bude komunikace rady. Někteří analytici mírné zvýšení sazeb nevylučují.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zvýšení základní sazby ČNB na sedm procent odpovídá očekávání trhu

22.06.2022 Zvýšení základní sazby České národní banky o jeden a čtvrt procentního bodu na sedm procent v zásadě odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zajímavější bude podle expertů rozhodování bankovní rady v srpnu v novém složení. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999.
C:\fakepath\nemecko.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu stoupla, rizika nezmizela

14.06.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu druhý měsíc za sebou zvýšila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady v červnu vystoupil na minus 28 bodů z minus 34,3 bodu v předchozím měsíci. Před invazí ruských vojsk na Ukrajinu byla ale vysoko v kladných hodnotách.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nová data podpoří jestřábí postoj Fedu i ECB

30.05.2022 Zpřesněný odhad tuzemského HDP za první čtvrtletí podle nás potvrdí růst ekonomiky o 0,7 % q/q a 3,6 % y/y, nově však nabídne i jeho strukturu. V eurozóně budou tento týden zveřejněna poslední důležitá makrodata před nadcházejícím zasedání ECB 9. června. Očekáváme, že inflace v eurozóně v květnu dosáhla nového rekordu, přičemž ekonomická důvěra se lehce zhoršila. Data ze zámoří by měla celkově stále indikovat dobrou kondici tamní ekonomiky a podpořit trend utahování měnové politiky. Trhy budou sledovat také závěry plánovaného zasedání Evropské rady, na kterém se bude mimo jiné probírat i šestý balíček sankcí, který cílí na postupné odstřižení EU od ruské ropy.
img

Forex: Spotřebitele trápí inflace, podnikatelská nálada zatím odolává

27.05.2022 Důvěra spotřebitelů a firem se viditelně rozchází. Německý Ifo index v květnu vzrostl z dubnových 91,9 na 93 bodů, zatímco trh očekával jeho pokles. Zvýšení indexu bylo taženo hlavně překvapivým zlepšením vnímání současné situace. Zveřejněné indexy nákupních manažerů v eurozóně i USA sice celkově za očekáváními mírně zaostaly, stále se však nacházely bezpečně v pásmu rostoucí aktivity výroby i služeb. Naproti tomu spotřebitelská důvěra v Německu dle GfK zůstala i podle červnového průzkumu stejně jako v květnu hluboce záporná.
img

Forex: Ekonomická důvěra podle PMI indikátorů zůstává solidní

24.05.2022 Diskuze o recesi v americké, respektive evropské ekonomice v souvislosti s vysokými cenami energií a zpřísňováním měnové politiky nadále na trzích rezonuje. Předstihové indikátory za druhé čtvrtletí letošního roku však zatím neindikují pokles ekonomické aktivity. To by měly potvrdit i dnes zveřejněné indexy nákupních manažerů (PMI) v Německu, eurozóně i USA, od kterých se očekává jejich setrvání viditelně nad 50 body, které jsou předělem mezi růstem a poklesem.
img

Forex: Německá ekonomika odolává

23.05.2022 Podnikatelská důvěra v Německu v květnu pozitivně překvapila. Ifo index vzrostl z dubnových 91,9 na 93 bodů. To bylo taženo hlavně překvapivým zlepšením vnímání současné situace, u které bylo zaznamenán nárůst z 97,3 na 99,5. Naopak složka očekávání zůstala v podstatě na stejné hodnotě jako v dubnu. Ifo index tak pro druhé čtvrtletí prozatím nenaznačuje v zemi našeho hlavního obchodního partnera výraznější riziko recese, což je alespoň krátkodobě pozitivním signálem i pro českou ekonomiku.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rekordní růst cen výrobců dál přiživuje inflaci

16.05.2022 Růst cen průmyslových výrobců dnes ukáže, že inflační tlaky z produkční séry zůstávají v domácí ekonomice vysoké. V nejbližších měsících je bude podporovat i pokračující zdražování zahraničních vstupů a oslabená koruna. Ve čtvrtek ECB zveřejní zápis z posledního zasedání, který může v kombinaci s plánovanými vystoupeními jejích vrcholných představitelů napovědět, zda od té doby došlo ke změně vnímání dalšího směřování měnové politiky eurozóny.
img

Ranní okénko - Intervence ČNB dostaly korunu zpět pod 25 EUR/CZK

13.05.2022 Dnes bude zveřejněn zápis z posledního měnového zasedání ČNB. Z ekonomických dat nás čeká březnový běžný účet platební bilance. V eurozóně bude zveřejněn výsledek průmyslové produkce za březen a v USA vyjde šetření spotřebitelské nálady z dílny University of Michigan. ČNB včera intervenovala na devizovém trhu s cílem posílit korunu, která se následně dostala pod 25 EUR/CZK.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Bankovní asociace zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní i příští rok

12.05.2022 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 1,8 procenta. V předchozí únorové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 3,7 procenta. Růst ekonomiky bude podle asociace ovlivněn dopady války na Ukrajině, problémy v dodavatelských řetězcích a inflací. Ta by měla letos podle nových odhadů ČBA stoupnout na průměrných 12,4 procenta. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci.
img

Forex: Korunový trh reaguje na nového guvernéra ČNB a čeká na další jména

12.05.2022 Ekonomický kalendář je dnes poměrně chudý. Ceny amerických průmyslových výrobců v dubnu pokračovaly v meziměsíčním růstu, avšak pravděpodobně pomalejším tempem než v březnu. Jejich meziroční růst by však měl zůstat nad 10 %. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pak bude nadále signalizovat významné napětí na tamním trhu práce. Korunový trh bude vstřebávat včerejší jmenování nového guvernéra ČNB Aleše Michla a nejspíše i spekulovat ohledně dalších možných změn v bankovní radě.
C:\fakepath\trader-11052022-26-zm.jpg

Forex: Na jmenování Michla šéfem ČNB zareagovala koruna poklesem

11.05.2022 Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si od úterního závěru pohoršila o 29 haléřů na 25,29 EUR/CZK. Vůči dolaru oslabila o 23 haléřů, a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 23,98 USD/CZK. Vyplývá to z dat serveru Patria Online. Podle analytiků česká měna zareagovala poklesem na dnešní jmenování Aleše Michla novým guvernérem České národní banky (ČNB).
img

Forex: Jmenování nového guvernéra ČNB oslabilo korunu

11.05.2022 Událostí dneška bylo pro korunový trh jmenování nového guvernéra ČNB Aleše Michla. Ten převezme vedení centrální banky od stávajícího guvernéra Jiřího Rusnoka od 1. července. Ač už se nějakou dobu o jménu Aleše Michla spekulovalo a k jisté reakci finančních trhů již minulých dnech došlo, dnešek přinesl další silné oslabení české koruny. Ta během něj vůči euru ztratila přibližně 1 % své hodnoty, když se její kurz posunul z cca 25,00 na 25,30 EUR/CZK.
C:\fakepath\CNB3.jpg

S Michlem jako guvernérem ČNB podle ekonomů nastane změna kurzu politiky ČNB

11.05.2022 Jmenováním Aleše Michla guvernérem ČNB nastane změna kurzu měnové politiky banky v tom smyslu, že již nebude tak ostře vystupovat proti inflaci. Zároveň oslabení koruny, za kterým je právě jmenování Michla, zřejmě vyvolá i debatu ohledně intervencí ČNB ve prospěch silné koruny. Vyplývá to z dnešního vyjádření analytiků pro ČTK. Podle nich je také v této souvislosti nyní otázkou, jak dopadne červnové měnové zasedání rady ještě v současném složení. Podle ekonomů lze čekat výraznější růst sazeb. Již ve středu analytici ve vyjádření pro ČTK upozornili, že jmenování Michla může naznačovat výraznější změny v bankovní radě a následně tak změnit směřování měnové politiky.
img

Ranní okénko - Domácí inflace výrazně vzrostla, v USA se měla naopak snížit

11.05.2022 Po včerejším překvapení ze strany české inflace je dnes na řadě USA, kde růst spotřebitelských cen měl během dubna značně zpomalit z 1,2 % na 0,2 % meziměsíčně, což by znamenalo meziročních 8,1 % z 8,5 % v březnu. Pro korunový trh je dnes významný den. Prezident Zeman jmenuje nového guvernéra ČNB. Podle dosavadních informací je nejpravděpodobnější scénář, že nástupcem Jiřího Rusnoka se stane Aleš Michl. Ten byl spolu s Oldřichem Dědkem odpůrcem zvyšování úrokových sazeb. Navíc zůstávají ve hře i další tři místa z celkové sedmičlenné bankovní rady. Pokud by i ta byla obsazena holubičími radními, tak by se jednalo o změnu ve směřování měnové politiky.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Jmenování Michla guvernérem ČNB může podle ekonomů naznačovat výraznější změny

09.05.2022 Jmenování Aleše Michla guvernérem České národní banky, o kterém se v poslední době spekuluje a informoval o něm server Seznam Zprávy, může naznačovat výraznější změny v bankovní radě a následně tak změnit směřování měnové politiky. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila. Michl je společně s dalším členem rady Oldřichem Dědkem proti zvyšování úrokových sazeb. Spekulace o Michlově jmenování tak byly podle ekonomů i za pátečním oslabením koruny.
img

☕️Ranní komentář s XTB: AMD reportovala dobré výsledky, dnes zasedá Fed

04.05.2022 Včerejší seance na finančních trzích se nesla v pozitivním duchu. Evropské indexy i Wall Street dokázaly růst. Naopak korigovaly výnosy z amerických dluhopisů a dolar se pohyboval do strany. Nadále pokračovala výsledková sezóna. Společnost AMD dokázala díky dobrému výhledu růst v aftermarketu o 8 %! Obchodníci vyčkávají na výsledky zasedání americké centrální banky, které budou zveřejněny dnes večer. Postoj Fedu k dalšímu směřování měnové politiky napoví, co budeme moci od trhů čekat v následujících týdnech.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Americká centrální banka dnes zřejmě znovu zvýší úroky

04.05.2022 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) by měl dnes podle všeobecného očekávání finančních trhů v rámci boje s vysokou inflací přistoupit k dalšímu zvýšení základní úrokové sazby. Rozhodnutí na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru Fed oznámí ve 20:00 SELČ a o půl hodiny později jej zdůvodní jeho šéf Jerome Powell.
img

XAU/USD: Zlato zlevňuje, ale blíží se důležitým úrovním supportu

02.05.2022 Přestože je zlato oblíbeným bezpečným aktivem v situaci rostoucí inflace a geopolitické a ekonomické nejistoty, ceny zlata v současnosti klesají a pár XAU/USD se posouvá k důležitým úrovním supportu 1873,00, 1858,00, 1851,00.
img

US100 klesá o téměř 3 % 📉

29.04.2022 Hlavní indexy na Wall Street v pátek večer prudce klesají, a to v kontrastu s předcházejícím růstem evropských indexů. Trhy zasáhla další vlna volatility a nejistoty z aktuálního vývoje. Trhy diskontují očekávaný prudký růst sazeb a zpomalování ekonomického růstu. Už ve středu je na programu zasedání FOMC, kde by se obchodníci měli dozvědět více o dalším směřování měnové politiky. Čeká se vzestup sazeb o 50 bps a také rozhodnutí o kvantitativním utahování. Na čele poklesů dnes stojí technologický gigant Amazon, který po včerejším zveřejnění hospodářských výsledků navyšuje ztráty na 13,5 %. Pokud by Amazon zakončil seanci takovým poklesem, jednalo by se o jeho nejhorší výsledek od podzimu 2011.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců pod tlakem zdražujících energií

20.04.2022 Dnes se podíváme na inflaci z jiného úhlu pohledu. V Německu dnes ráno vyšla březnová statistika cen průmyslových výrobců a za několik málo minut následuje zveřejnění tuzemských cen. Výrazně silnější meziměsíční zdražení německých výrobců (o 4,9 % namísto očekávaných 2,7 %) je varováním, že podobné překvapení se může objevit i ve zprávě ČSÚ. Mezi hlavními důvody březnového zdražení u německých výrobců je nárůst cen energií (+10,4 % m/m), především pak dovozních cen zemního plynu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Optimismus evropských firem slábne

19.04.2022 V eurozóně budou tento týden zveřejněny indikátory sentimentu podniků (PMI) i spotřebitelů za duben. Zatímco u firem patrně dojde k dalšímu mírnému zhoršení nálady, u spotřebitelů očekáváme po březnovém prudkém propadu určitou korekci. To PMI v USA by podle trhu měl i v dubnu zůstat vysoko a solidní pravděpodobně zůstanou rovněž tamní data z trhu práce. Data by tak celkově tento týden měla nahrávat opět spíše dolaru. Děním na globálních trzích však může opět znatelně zamíchat i další vývoj kolem války na Ukrajině. Z domácího pohledu bude zajímavá březnová statistika cen průmyslových výrobců, která potvrdí vysoké inflační tlaky z produkční sféry.
img

Forex: ECB připravuje trhy na ukončení nákupu aktiv

14.04.2022 Dnešní závěry zasedání ECB vyznívají poměrně opatrně. ECB potvrdila informace, které zazněly již po březnovém zasedání. Nová data podle ní posilují její očekávání, že nákupy aktiv v rámci APP by mohly být ukončeny v letošním třetím čtvrtletí. Následně vidí jako pravděpodobné postupné zvyšování úrokových sazeb.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
img

GBP/USD: libra se nechce potopit, ale cesta nahoru je příliš náročná

24.02.2022 Britská měna na konci týdne opustila své pozice, které v předchozích dnech těžce vydobyla. Podlehla panice související s geopolitickým konfliktem na Ukrajině, ačkoli se dlouho bránila.
img

Ranní okénko - Poslanecká sněmovna dnes schvaluje státní rozpočet

18.02.2022 Poslanecká sněmovna dnes bude hlasovat o schválení návrhu státního rozpočtu na rok 2022. Novou vládou přepracovaný návrh představuje oproti původnímu návrhu úsporu ve výši 97 miliard Kč. Přepracovaný státní rozpočet je ambicióznější než "zlaté pravidlo" konsolidace, které radí seškrtat schodek veřejných rozpočtů z 1/3 skrz vyšší příjmy a ze 2/3 skrz nižší výdaje. Nicméně spíše, než detailní nastavení parametrů rozpočtu je důležité, že vysílá správný signál, tedy nastolení trendu udržitelného hospodaření. Na systémové změny je pak prostor v následujících letech.
img

BREAKING: CBRT ponechává sazby beze změny, TRY v klidu

17.02.2022 Turecká centrální banka oznámila v 12:00 rozhodnutí o dalším směřování měnové politiky. Dle očekávání ponechala hlavní týdenní repo sazbu beze změny na 14,00 %. Vypadá to, že se banka snaží o uklidnění situace na turecké liře a odolává tlaku prezidenta Erdogana, který je známým zastáncem uvolněné měnové politiky. Tržní reakce na oznámení však byla velmi nízká. USDTRY mírně klesl, nicméně pohyb nepřesáhl 0,1 %. Pohled na pár USDTRY na H4 časovém rámci ukazuje, že se cena drží o obchodním rozpětí mezi 13,35 a 13,65.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Opatrný optimismus ze zahraničí a domácí inflační smršť

14.02.2022 Maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA za leden by mohly naznačit, že dochází ke zlepšování situace v dodavatelských řetězcích. HDP a průmyslová produkce eurozóny z konce roku potvrdí zpomalení růstu dané horší pandemickou situací, rostoucími cenami energií a problémy se subdodávkami. Výhled pro letošní rok však zůstává pozitivní, což by se mělo odrazit na mírném zlepšení spotřebitelské důvěry. Zajímavé bude v tomto týdnu rovněž sledovat komunikaci představitelů ECB ohledně dalšího směřování měnové politiky a stranou pozornosti rozhodně nezůstane ani rusko-ukrajinský konflikt. Z domácího pohledu však bude klíčovou událostí jednoznačně lednová inflace, která je spojena s mimořádnou nejistotou.
img

Forex: Trh zvyšuje sázky na výraznější reakci Fedu

11.02.2022 Dnes bude v Americe zveřejněna únorová důvěra spotřebitelů, která sice nejspíš zůstala poměrně nízko, avšak další měsíce by již měly přinést postupné zlepšení. V regionu se dnes dočkáme maďarské inflace za leden, která může v případě výraznějšího překvapení leccos napovědět i o tuzemském cenovém růstu na začátku roku, který bude zveřejněn příští pondělí. Zajímavé informace ve vztahu k domácí měnové politice by mohlo přinést i dnešní zveřejnění zápisu z poledního měnového jednání bankovní rady ČNB a publikace kompletní zimní Zprávy o měnové politice.
img

Kapitálové trhy ukázaly, co je to volatilita

26.01.2022 V prvních dvou dnech nového týdne akcie navázaly na páteční výprodeje. Hlavním důvodem byl opět Fed a jeho razantnější přístup k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb. Kapitálové trhy kvůli emocím investorů v USA ukázaly, jak vypadá skutečná volatilita.
C:\fakepath\cnb-22122021.jpg

Analytici: Další nárůst sazeb ČNB přijde v únoru, sazba bude začínat čtyřkou

22.12.2021 Další nárůst úrokových sazeb České národní banky přijde v únoru, kdy by základní sazba měla začínat čtyřkou. Zvyšování by mělo ve druhém čtvrtletí pomalu končit. Vyplývá to z odhadů analytiků. Bankovní rada ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace. Základní úroková sazba je nejvyšší od roku 2008.
img

Forex: ECB dnes oznámí konec pandemického programu

16.12.2021 Americká centrální banka včera na svém zasedání oznámila, že do konce března ukončí program nákupu aktiv. Jeho pandemickou obdobu v Evropě by dnes na svém zasedání měla k březnu ukončit i ECB. Do zvýšení evropských sazeb je ale ještě hodně daleko. Předstihové PMI z Evropy ukážou v případě průmyslu na přetrvávající úzká hrdla ve výrobním procesu, služby stáhne dolů další pandemická vlna. Americká průmyslová produkce za listopad naváže na silné říjnové statistiky.
img

💲Fed zdvojnásobuje tapering, USD roste❗

15.12.2021 Federal Open Market Committee (FOMC) právě oznámila své rozhodnutí o dalším směřování měnové politiky. Rychlost snižování nákupu aktiv bylo zvýšeno z $15 mld. na $30 mld. měsíčně. Rozhodnutí je v souladu s očekáváním analytiků. Tečkový graf ukazuje na 3 růsty sazeb v 2022 a další 3 růsty v roce 2023. Pozornost se nyní přesouvá na tiskovou konferenci guvernéra Powella, která začíná ve 20:30. Powell vysvětlí poslední kroky FOMC a následně bude odpovídat na dotazy novinářů.
img

Dnešní zveřejnění údajů o inflaci v USA se může ukázat jako osudové

10.12.2021 Světové trhy se včera "stáhly" na pozadí fixace dříve přijatých zisků v očekávání dnešního zveřejnění nejdůležitějších údajů o spotřebitelské inflaci v Americe.
img

Ekonomický kalendář: FOMC ve středu a v pátek NFP

01.11.2021 Tento týden je plný důležitých událostí. Přestože výsledková sezóna v USA se chýlí ke svému závěru, tak máme před sebou množství makrodat vyšperkovaných zasedáními centrálních bank.
img

Potvrdí NFP report utahování v USA ❓

07.10.2021 Globální trhy si procházejí turbulentním obdobím. Vysoké ceny ropy a plynu tlačí na cenu akcií, které se bojí dopadů růstu cen energií. Nestálou situací by dále mohly zamíchat výsledky NFP reportu z amerického trhu práce. Aktuální data by mohla mít velký dopad na rozhodnutí Fedu o dalším směřování měnové politiky, a to hlavně na budoucnost dalšího nákupu aktiv.
img

KOMENTÁŘ (HDP ČR, zpřesněné údaje, 2Q 2021)

31.08.2021 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za letošní druhé čtvrtletí hlásí o něco lepší výkon české ekonomiky, než co signalizoval předběžný odhad prezentovaný koncem července.
img

Ranní komentář: Korekce na čínských akciích nepolevuje, BTC nad 50 tis. USD

23.08.2021 Máme za sebou volatilní týden, který přiměl řadu investorů k útěku do bezpečí, což pomáhala především americkému dolaru. Ten rostl i díky minutes ze zasedání Fedu, které signalizovaly rostoucí ochotu FOMC začít ještě letos s omezováním programu kvantitativního uvolňování.
img

Investoři vyčkávají na signály Fedu, americké akcie na ústupu

18.08.2021 Wall Street zahájila středeční seanci propadem. Aktuálně se americké akciové indexy pohybují kolem nuly. Další šíření varianty delta a neuspokojivá ekonomická data vyvolávají obavy z dopadů na globální ekonomiku a olej do ohně přilévají politické nepokoje v Afghánistánu i zásahy Číny do technologického sektoru.
img

Analýza makroindikátorů: Zakázky rostou, chybí ale komponenty do výroby

07.07.2021 Průmyslová produkce v květnu meziměsíčně po předchozí expanzi klesla více, než se čekalo. Důvodem jsou omezené dodávky výrobních komponent. Meziroční srovnání je stále silně ovlivněno loňským propadem. Slabší průmyslová výroba se odrazila i ve snížení přebytku v zahraničním obchodě. Stavebnictví v květnu naopak mírně povyrostlo. Z hlediska finančního trhu data z výroby překvapila negativně, nicméně očekávané další utahování měnové politiky by neměla zamezit.
img

Průmysl silně trápí nedostatek komponent

07.07.2021 Průmyslová produkce v květnu meziměsíčně klesla o výrazných 3,6 %. Důvodem poklesu je nedostatek dílů a surovin do výroby, a to především ve výrobě automobilů. Právě z důvodu nižší produkce aut jsme počítali s meziměsíčním poklesem průmyslu kolem 1 %, ale realita byla ještě slabší. Pohled na meziroční údaje málokdy tak dobře jako tentokrát maskuje poslední vývoj. V meziročním vyjádření výroba v květnu přidala 32,3 %. Vysoký růst je stále dán srovnáním s minulým rokem, kdy byl průmysl do velké míry uzavřen. To bylo mírně pod naším odhadem 34,0 % a pod mediánem trhu 34,9 %. O vysoké nejistotě odhadů ale svědčí jejich široký rozptyl jdoucí od 30 % do 45 %.
C:\fakepath\eurusd-30062021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 30.6.2021

30.06.2021 Americké akcie včera pokračovaly v růstu a indexy S&P 500 a Nasdaq stouply na nové rekordy. Přispěly k tomu hlavně akcie technologických firem a banky Morgan Stanley a také příznivá zpráva o spotřebitelské důvěře, která zlepšila náladu před důležitou zprávou o zaměstnanosti, která bude zveřejněna na konci týdne.
img

Ekonomický kalendář: Na programu jsou inflační data z USA a projevy představitelů Fedu

25.06.2021 Evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria. Náladě pomohl průlom v jednání o infrastrukturním balíčku v USA. Odpoledne jsou na programu data spotřebitelské inflace v USA a konečné výsledky sentimentu University of Michigan. Spotřebitelská inflace PCE patří mezi základní indikátory Fedu pro rozhodování o dalším směřování měnové politiky. Čeká se vzestup z 3,1 % na 3,4 % YoY. Trhy jsou již seznámeny s výrazným vzestupem indexu CPI, takže ani vyšší než očekáváný nárůst PCE by je neměl příliš vykolejit. V neposlední řadě dnes se svými projevy vystoupí 4 představitelé FOMC.
img

Lednová inflace může překvapit odchylkou oběma směry

12.02.2021 Za několik minut ČSÚ zveřejnění lednovou inflaci. V souladu s konsensem trhu očekáváme mírné meziměsíční zdražení o 0,9 %. V meziročním srovnání by měla zakotvit mezi 1,7 – 1,8 % oproti 2,3 % v prosinci. Obvyklé přeceňování produktů a služeb, ke kterému řada firem v lednu přistupuje, bylo pravděpodobně narušeno pandemií, respektive vládními nařízeními k jejímu potlačení. Je navíc otázkou, do jaké míry působil ekonomický vývoj deflačně. Riziko překvapení oběma směry je tak vyšší. Odchylka od odhadu by pravděpodobně byla reflektována v tržních úrokových sazbách s potenciálem pro pohyb v kurzu koruny. ČNB navíc dnes zveřejnění zápis z posledního měnověpolitického zasedání, který by mohl objasnit pohled jednotlivých členů bankovní rady na trojí zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině letošního roku, které má ČNB modelově v prognóze. Vyšší, než očekávaná inflace by mohla umocnit jestřábí signál od ČNB a koruně dodat na krátkodobém horizontu impuls k posílení.
img

Graf dne: GBPJPY (04.02.2021)

04.02.2021 Libra dnes klesá nejvíce z hlavních světových měn. Na páru GBPJPY pokračuje korekce, která začala po neúspěšném pokusu o průraz nad rezistenci na 144,00. Pokud bude pokles pokračovat, tak první support vidíme na úrovni 142,30. Jedná se o 23,6 % retracement posledního rostoucího impulsu a vrchol z počátku září 2020. Klíčový support se nachází na 140,50. Tuto úroveň definuje spodní limita struktury Overbalance a 50 % retracement. Pár by mohl zaznamenat zvýšenou volatilitu okolo 14. hodiny, kdy BoE zveřejní informace o dalším směřování měnové politiky. Nečekáme změnu sazeb, ale centrální bankéři by mohli zveřejnit informace o studii o dopadu zavedení negativních úrokových sazeb ve Velké Británii.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rusnok: Základní sazba letos nad jedno procento zřejmě nestoupne

21.01.2021 Česká národní banky v letošním roce základní úrokovou sazbu nad jedno procento zřejmě nezvýší. Nicméně ČNB bude pravděpodobně úrokové sazby zvyšovat rychleji než Evropská centrální banka a hranici jednoho procenta u základní úrokové sazby překoná také dříve. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka v rozhovoru pro Ekonomický magazín. Nyní je základní úroková sazba na 0,25 procenta.
img

Joe Biden představil podobu podpůrného balíčku

15.01.2021 Ekonomický kalendář dnes plní data z USA. Sledovaný bude především údaj o prosincových maloobchodních tržbách, jelikož americká ekonomika je z velké části poháněna domácí spotřebou. Tuto informaci doplní index spotřebitelské důvěry z dílny University of Michigan. V závěsu za ní se dozvíme výsledek průmyslové produkce. J. Biden zveřejnil plán fiskálního balíčku. Celkový obnos čítá 1,9 bilionu USD a obsahuje navýšení jednorázového šeku z 600 na 2000 amerických dolarů. Mimo dalších úprav je v plánu také navýšení minimální mzdy na 15 dolarů. Reakce finančního trhu nebyla výrazná, jelikož velkorysejší plán byl očekáván.
img

Zpomalující inflace se očekávala, její tempo však překvapilo

13.01.2021 Spotřebitelské ceny v prosinci vykázaly meziroční růst o 2,3 % oproti předchozím 2,7 % a skončily tak pod naším (2,5 %) i tržním (2,6 %) očekáváním. V meziměsíčním vyjádření se dostavil celkový pokles spotřebitelských cen o 0,2 %.
img

Ranní okénko - Český maloobchod pod tíhou protiepidemických opatření

11.01.2021 Nastávající týden přinese z tuzemské ekonomiky údaj o vývoji spotřebitelských cen a tržbách v maloobchodu. Tato várka dat dorazí také z USA, kde bude navíc zveřejněn výsledek průmyslu. Koncem týdne si pozornost trhu si získá zvolený prezident J. Biden, který upřesní plán na podporu ekonomiky. Díky demokratické většině (i když těsné) v Senátu trhy vyhlížejí možnost výraznější fiskální podpory. Datový kalendář eurozóny je prázdnější a nabídne především informaci o průmyslové výrobě a také záznam z prosincového jednání ECB.
C:\fakepath\top-08012021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.01.2021 1) Kurz bitcoinu v pátek kolem 12:25 SEČ vystoupil na nový rekord 41 427,64 USD. Teprve 16. prosince se přitom poprvé v historii dostal nad 20 000 USD a 2. ledna nad 30 000 USD. Loňský rok kryptoměna zakončila na 29 000 USD, od té doby tak už přidala více než 40 %. Pokračující příliv peněz do bitcoinu je podle analytiků také důsledkem tzv. FOMO efektu, tedy obavy investorů, že jim "ujede vlak", pokud do kryptoměn peníze rychle nevloží.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Záznam ČNB: Vývoj ekonomiky směřuje nyní k potřebě zvýšit sazby

08.01.2021 Ekonomický vývoj se podle většiny členů bankovní rady ČNB aktuálně obrací spíše k potřebě méně uvolněné měnové politiky, tedy k růstu úrokových sazeb ve střednědobém horizontu. Zároveň podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka první prognóza, nad kterou bude moci rada vést zásadnější debatu o budoucím směřování měnové politiky, bude na začátku května. Vyplývá to ze zveřejněného záznamu z jednání bankovní rady ČNB ve čtvrtek 17. prosince. Rada tehdy nechala jednomyslně úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba tak zůstala na 0,25 procenta. Ještě před květnovou prognózou zveřejní ČNB novou prognózu na počátku února.
img

ČNB ponechává sazby na stávající úrovni

17.12.2020 Dnešní zasedání bankovní rady České národní banky nepřekvapilo, když bylo rozhodnuto o zachování všech tří úrokových sazeb na stávající úrovni. Repo sazba tak zůstává na hodnotě 0,25 %, diskontní sazba na 0,05 a lombardní sazba na 1 %. Více informací o argumentech, které bankovní radu přiměly k ponechání sazeb beze změny se dozvíme na tiskové konferenci za účasti guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, jejíž začátek je plánován na 15:45.
img

Ranní okénko - Od ČNB by mohl zaznít komentář o budoucím vývoji úrokových sazeb

17.12.2020  Dolar včera skokově ztratil vůči euru zhruba 0,4 %. Současně posílila vůči euru koruna i ostatní měny regionu. Očekávání zasedání americké centrální banky, další informace o distribuci vakcíny a pokračující dialog o americkém fiskálním balíčku, patrně zvýšily zájem o rizikové investice, což vedlo k poklesu poptávky po dolaru. To by vysvětlovalo daný pohyb dolaru, koruny a ostatních měn regionu. Překvapivý výsledek cen průmyslových výrobců s korunou nepohnul.
img

Překvapení od ČNB pod stromeček nečekejme

16.12.2020 Úrokové sazby centrální banky zůstanou pravděpodobně po prosincovém jednání beze změny. Výkon ekonomiky byl sice ve třetím čtvrtletí lepší, než ČNB čekala, další vývoj pandemie je však i nadále nejistý. Zvýšení úrokových sazeb z důvodu vyšší inflace by mohlo narušit již tak zkoušenou finanční stabilitu. Důvodem pro jejich nárůst není podle ČNB ani plánované snížení daní. Úrokové sazby tak podle našeho základního scénáře setrvají na současné úrovni až do konce příštího roku. Rizikem vyšších sazeb v druhé půli roku 2021 je zejména možná vyšší odolnost průmyslového sektoru, či rychlé proočkování populace.
img

Ekonomický kalendář: Na programu jsou data výrobního ISM indexu a vystoupení Powella v Kongresu

01.12.2020 Akciové trhy v Evropě otevřely na vyšších úrovních po solidních ziscích, kterých akcie dosáhly v průběhu asijské seance. Dnes je na programu více důležitých statistik a událostí. Výrobní ISM index z USA za listopad je jedním z důležitých bodů. V Kongresu dnes vystoupí guvernér Fedu Powell se svým pravidelným projevem o dalším směřování měnové politiky. Nečeká se však žádná výraznější reakce, protože text projevu už byl zveřejněn včera. Určité vzrušení však může přinést následná diskuze.
img

Ranní komentář: Růst akcií podepřen vysokou M&A aktivitou, sentiment zůstává opatrně pozitivní

15.09.2020 Začátek týdne se na finančních trzích vydařil a indexy v USA korigovaly část z vysokých ztrát, které nabraly začátkem tohoto měsíce. V růstu akciím pomohlo celkové zklidnění sentimentu, v kombinaci se zprávami o vysoké M&A aktivitě a nákupech ze strany Nvidie, Verizou, nebo Mercku. S&P500 tak přidal 1.87 %, zatímco Dow Jones a Nasdaq rostly o 1.18 % a 1.87 %.
img

Další dobrá data z Austrálie, AUD zahájil seanci výrazným růstem

19.12.2019 Asijská seance dnes ráno přinesla další dobré makro z Austrálie. Ta zveřejnila výsledky z trhu práce, které výrazně předčily většinový konsenzus. Australská ekonomika totiž v minulém měsíci vytvořila 39.9 tis. nových pracovních míst, což bylo výrazně nad většinovým konsenzem, který počítal pouze s 14,5 tis. Míra nezaměstnanosti pak klesla o desetinu procenta na 5,2 %, zatímco trh očekával výsledek beze změny na 5,3 %.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Svíčkové grafy | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Burza | CBOE | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G7 | Grafy | IFO index | IPO | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MIFID | MT4 | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Open | Peněžní trh | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Maturity | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Emoce | Vývoj dolaru | Santa Claus Rally | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | EUR/HUF | Index strachu | Akcenta | BTC | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | CISCO | Co je to volatilita | Cyrrus | CZK | Česká spořitelna | České koruny | Devizové kurzy | DJIA | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská rada | Evropské burzy | Fio | Frank | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurz EUR | Kurz koruny k euru | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Míra inflace | Moving Average | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnný kurz dolaru | SPX | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | EUR/PLN | ZEW | DXY | ING | Komise pro cenné papíry | Buy | CEE | Dluhové trhy | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | P.A. | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Underweight | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Instrukce | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Currency | Investment | U.S. Bank Wealth Management | Capital Economics | Markit | Unicredit | Danske Bank | Rabobank | DPA | Bernstein | Jackson Hole | LPL Financial | Institut ZEW | Scotiabank | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ABN Amro | CME Group | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | CSI300 | Sentix | David Marek | Investing.com | Next Finance | Agentura DPA | Sója | Sentix index | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Sebenaplňující proroctví | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Jádrový index | Volby v USA | Agentura Reuters | Global Advisors | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Index asijsko-pacifických akcií | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Oslabení japonského jenu | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Americká ropa WTI | FactSet | Představitelé centrální banky | S&P | Guvernér | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Analytik Komerční banky | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | FTSE 100 | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Americké akciové trhy | Chevron | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Predikce | Světový obchod | U.S. Bank | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Světové trhy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rizikové investice | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | TRY | ARM Holdings | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | Příjmy z obchodování | CME FedWatch | IHS Markit | MUFG | State Street Global Advisors | Zklamání investorů | Generali Investments | J.P. Morgan | Okénko trhu | Alokace aktiv | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | CoinDesk | Makroekonomické zprávy | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | World Gold Council | Coinbase | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Roklen24 | Markéta Šichtařová | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | Panevropský index STOXX 600 | NEST | Tržní očekávání | Asijské trhy | Investorský sentiment | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Amazon (AMZN) | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Norges Bank | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Korunový trh | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Použití finanční páky | Výsledky firem | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Nervozita na trzích | Globální akciový index | Zvyšování úroků | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Globální index | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Sazby Fedu | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Oživení trhu | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Obchodní grafy | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Německé banky | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Akcie Walt Disney | Harris Financial | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Slabší dolar | CNY | České HDP | Pokles sazeb | Sójové boby | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | NVDA | Riziko recese | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Wealth Management | Blockchainové akcie | Rozhodnutí centrálních bank | FedWatch Tool | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Výnosové křivky | Pokles cen | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Kurz české koruny | AMZN | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Depozitní sazby | US500 | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Blue chip akcie | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Růst podnikatelské aktivity | Nejnovější výsledky | Snížení daní | Dolarové likvidity | Tuzemské banky | Oslabení české koruny | Předstihové indikátory | CFRA Research | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Měny regionu | Investujte zodpovědně | Světové akciové indexy | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Hongkong | Kryptoměnová burza | Výsledkové zprávy | Jakub Seidler | Výkon amerického dolaru | Objem | Data z USA | MSFT | Obchod | Zrušení cel | Komentář odborníka | Trh práce | Proroctví | FRED | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Achim Wambach | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Slušné zisky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Záznam ČNB | Index MSCI Emerging Markets | Průmyslová výroba v USA | Švédská centrální banka | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | Glenmede | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Celkový objem obchodů | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | United Auto Workers | Generální ředitel | GM | Nový ekonomický výhled | Negativní nálada | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Fixed income | Sebenaplňující se proroctví | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Vysoké ceny ropy | Vyhlídky | Průzkumy | Hongkongské akcie | Administrativa prezidenta | Federální rezervní banky | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | Ekonomická důvěra | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Globální trh | Vládní bondy | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Klíčový support | Globální vývoj | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Německý ZEW index | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Členové rady ČNB | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Vybírat zisky | Evropský průmysl | Výsledek voleb | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Ford Motor | Centrální banky USA | Amgen | Míra | RWE | Úroky | Investiční aktivity | Německý PMI | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Švédská Riksbank | Optimismus investorů | FedEx | xStation5 | Disney | Next Finance Markéta Šichtařová | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Ztráta | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Výnosy státních dluhopisů | Michal Skořepa | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | CFA | Netflix | CFRA | Akcie GM | Americké dolary | Dobrá data | Microchip Technology | Finální odhad | Oslabení kurzu | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Rekordní maximum | Výsledky hospodaření | Poradenství | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Iniciativa | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Silnější kurz | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Obchodování na Wall Street | Dobrá čísla | Nájemné | Eskalace obchodního napětí | Ceny energií | Vyplácení dividend | Banka Morgan Stanley | Prognózy ČNB | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident institutu | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | ConocoPhillips | American Express | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | České měny | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Tisková konference šéfa Fedu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Americký ISM | Prodeje aut | Adidas | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Palantir | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Americké banky | West Texas Intermediate | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Čínské stimuly | Týden na finančních trzích | Ovebalance | Pokračování poklesu | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Americký PMI | Údaje z USA | Globální indexy | FedWatch | Největší ztráty | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Výkyvy | Varovné signály | Výsledek zahraničního obchodu | Inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Lídři EU | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Bankovky | Profitovat | Technologičtí giganti | Buy the dip | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | NY Empire state index | Oldřich Dědek | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Míra nejistoty | Analytik České spořitelny | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Horizontální linie | Potenciální změny | Aktuální situace | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Rozhodnutí bankovní rady | Člen bankovní rady Aleš Michl | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Další pokles | Situace v Číně | Ahold Delhaize | Salmán | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Domácnosti | Asociace | Fundament | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Největší zisk | Politická rozhodnutí | Graf dne | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Delta Air Lines | Signál | Index spotřebitelské nálady | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Dopady pandemie na ekonomiku | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Izrael | Klid před bouří | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Slovensko | Index DXY | Války | Jan Procházka | Schodek | Organizace | Deficit veřejných financí | Umělá inteligence | Sláva | Práce | Údaje | Týdenní nárůst | DPH | Mexiko | Česká nezaměstnanost | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | Inflace v březnu | Index US500 | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | Rozvíjející se země | Vzrušení | USD za barel | Rizikové averze | S&P500 | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Analytik ČSOB | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | Rizikový apetit | CBRT | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Budoucnost kryptoměn | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Firemní zprávy | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Dubnová inflace | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | Biofarmaceutické společnosti | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Celní politiky | Blízký východ | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Latinská Amerika | PEPSICO | FOMO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Politická nestabilita | Kontrakce | Výsledky NFP | Američtí regulátoři | Zveřejněné údaje | Dopad krize | Analýza makroindikátorů | RBI | Účet platební bilance | Český běžný účet | JD.com | Hlavní trendy | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Sektor služeb | Dění na trhu | Manažerka | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Manažeři | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Aktivity společnosti | PMI v eurozóně | Ekonomický magazín | Umělé inteligence | Inflace v Turecku | Předstihové ukazatele | Mondelez | JDE | Setkání lídrů | ČR | EU50 | Počty nových žádostí o podporu | Knorr-Bremse | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Simple Moving Average | Simple Moving Average (SMA) | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Matthias Scheiber | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Americké CPI | Inflace v květnu | Platební bilance ČR | Pokles německé ekonomiky | Prodeje automobilů | Evropský automobilový sektor | Podpůrné programy | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Sentiment na trhu | Bezpečná měna | Covid | Budoucnost firmy | Ekonomické aktivity v eurozóně | Cla na zboží | Apetit investorů | Šéf banky | Situace na trhu práce | Stavebnictví v květnu | Izraelský premiér | Benjamin Netanjahu | Koronavirová situace | Reputace | Akcie farmaceutické firmy | Ocenění | Rostoucí šance | Šance | Počty žadatelů o podporu | Statistiky z britského trhu práce | Ceny | Technologické společnosti | Společnost XTB | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Celkový výsledek | Mírná korekce | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Odveta | Důvěra | Obnovení růstu | Známky oživení | Produkce v průmyslu | Odhad vývoje ekonomiky | Maďarská inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zprávy z USA | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | Marks & Spencer | Trh s futures | Počet akcií | Růst důvěry | Nižší výdaje | Výrobní sektor v USA | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Seznam Zprávy | Big Tech | Odborníci | Peso | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | ČNB úrokové sazby | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Accenture | Podnikatelská důvěra v Německu | Nákupní příležitosti | Micron | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Rozhodnutí FED | Marathon | Údaje o výkonu HDP | Pokles spotřebitelských cen | PredictIt | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Delivery Hero | Libertex | Zápis z posledního zasedání Fedu | Slabé peso | Centrální banky světa | Energetický sektor | Negativní úrokové sazby | CPI v USA | Americké měny | Klíčový okamžik | MicroStrategy | Významné riziko | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Výrobce čipů | Průzkum PMI | JPM | GS | Pokles indexu | Geopolitické faktory | Futures na ropu | Pandemický program | Vítězství Donalda Trumpa | Nerozhodný výsledek | Výsledky voleb | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Oživení čínské ekonomiky | Apollo | Obchodní politika | PDD | Průmysl v eurozóně | Evropská léková agentura | Evropská léková agentura (EMA) | Palo Alto Networks | Palantir Technologies | Snižování daní | Politická stabilita | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Daňový balíček | Ekonomické uzavírky | Enphase Energy | Sektor kryptoměn | Změny úrokových sazeb | TABAK | Představitelé ČNB | Coinbase Global | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | NBP | US2000 | Voda | Stimulační balíček | Nálada investorů | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | DOT | Investiční manažeři | Silné oživení | Inženýrské stavitelství | Bloomberg Markets | Zdravotní péče | Český maloobchod | JD | Zpomalující inflace | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Vývoj inflačních očekávání | MJ | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Express | Tržní reakce | Rozvolnění | Zisky akcií | Russell 2000 (US2000) | Kov | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Akcie Wells Fargo | PMI indexy | Manufacturing PMI | MXN | Air | Sentiment investorů | Oživení americké ekonomiky | Výrazný zisk | Silný růst | CRWD | Zesílení inflačních tlaků | Fidelity | Velké ztráty | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Silná inflace | Holubičí tón | Nárůst sazeb | Discovery | Dakota Wealth | Data z reálné ekonomiky | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Korporátní daně | AMD | Krypto trh | Makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | TLTRO4 | Výkonnost zlata | Rostoucí ceny | Objednávky | Comcast | Hospodaření firem | Inflace v České republice | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny producentů | Zvýšení cel | Tuzemská měna | Riziko ztráty | Palo Alto | Těžaři | Německé společnosti | Zpřesněné údaje | Oslabení | Zisk před zdaněním | Makro z USA | Nadnárodní společnosti | Spotřeba domácností | US výnosy | Plány | Cíle | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | Akcie technologických firem | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Nové prognózy | CrowdStrike | Pozitivní vliv | Obchodní výsledky | Nová vlna epidemie | Vlna epidemie | Libertex Group | Technologie | Protipandemická opatření | Klesající struktura | Sazby daně | Američtí centrální bankéři | Rozvolnění restrikcí | UST | Včerejší seance | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Cyklické sektory | Americký trh | CMCSA | AI | Starbucks Corporation | FIXED | Odvětví | Jednání ECB | Přístup k měnové politice | Administrativa prezidenta Bidena | Načasování | Spotřebitelský sektor | Rekord | Guidance | University of Michigan | HICP | Chování | Vnímání | Projekce | Analytik České bankovní asociace | Comcast Corp | Trh práce v USA | Budoucí pohyby | Páteční NFP | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Index Russell | Dnešní kalendář | Signály Fedu | První odhad | Čínské přístavy | David Solomon | Medián | Výrobní inflace | Funkční období | Korekce na čínských akciích | ASX | SXXP | Proočkovanost | David Vagenknecht | Salman Ahmed | Společnosti | Národní měny | Popularita kryptoměn | Neúspěch | Opatření | Signály z Fedu | Dna | Lenka Kalivodová | Růst trhu | ANO | Výrobce sportovního zboží | Brenntag | Energetika | Vodafone | Vodafone Group | Evropský index | Zájem o kryptoměny | Warner Bros | Tečkový graf | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Rizika vyšší inflace | Gamble | Energetická krize | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | Bankovní skupiny | České sazby | Charter Communications | Nová vláda | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Polský zlotý a maďarský forint | Objem obchodů s akciemi | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Schlumberger | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Podmínky na trhu | Asijské měny | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Krypto průmysl | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Lockdowny | TIM | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Nálada na trzích | | Bear market | Zlotý | Situace ve Spojených státech | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Prognózy inflace | Úrokové sazby v USA | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Konec pandemického programu | Jaromír Gec | Krátkodobý výhled | Nárůst sazeb ČNB | Cyklus utahování měnové politiky | Pavel Štěpánek | Fondee | Základní sazba | Tlumit inflační tlaky | Dopad omikronu | Italská banka | Šíření varianty omikron | Hodnoty měny | CME FedWatch Tool | Komentáře Fedu | Instacart | Cowen | Big tech | Cílové ceny | Hry | Válka na Ukrajině | Analytici XTB | Trh státních dluhopisů | Ebury | Tomáš Kudla | Lednová inflace v USA | Rusko-ukrajinský konflikt | Robert Pavlik | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Inflace v Kanadě | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Brian Jacobsen | Allspring Global Investments | Švýcarská národní banka | Japonský Nikkei 225 | Polská centrální banka (NBP) | Howmet Aerospace | Rheinmetall | Prima | Obranný sektor | Invaze | Výkyvy kurzu | Pokles inflace | Cox | Řetězec | Řetězce | APP | Společnost Intel | Dopady války na Ukrajině | Britský FTSE | Akcie Nvidie | Geopolitické události | Vysoké ceny energií | Kancléř Olaf Scholz | Růst cen energií | Neutrální úroková sazba | Pohyby trhu | Warner Bros Discovery | WBD | GMT | Tržní ocenění | Vzestupný trend | Boj s inflací | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Christopher Waller | Nárůst zisků | Jan Frait | Karina Kubelková | RIOT | Úhrnný indikátor | ABN | Bear market rally | Market rally | Snížení inflace | Velmi volatilní | Kroky Fedu | Rostoucí akcie | Rychle rostoucí akcie | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Haleon | Simplify Asset Management | Simplify | Kevin Tran Nguyen | ENPH | Hike | Prime | Jan Bureš | ČSOB Jan Bureš | Analytik ČSOB Jan Bureš | Stabilita úrokových sazeb | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Index Philadelphia | Udržitelnost | Neel Kashkari | Dlouhodobější trend | Současná situace | Hershey | Německé ekonomiky | Windfall tax | Opatrný optimismus | Marathon Digital | Tržní odhad | Americká ropa | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Komise pro cenné papíry a burzu | Velké prohlášení | RWE AG | Norton | Pokles společnosti | Administrativa | Odborová organizace | Vysoké inflace | Širší index | Polovodiče | Zavedení cenového stropu | Jasný směr | Ekonomické prostředí | Index cen výrobců | VinFast | Vývoj globální poptávky | Živý komentář | LSEG | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Vyjádření představitelů | Právo | Globální akciový index MSCI | Nejdůležitější události | Ustupující inflace | Snížení spotřeby | Vývoj sazeb | OCI | Tomáš Cverna | Raphael Bostic | Zastavení činnosti | Válka | Riot Platforms | PHLX | Tichomoří | Asie | Rostoucí společnosti | Závazek | Největší americké banky | Vybírání zisků investorů | Společnost Ebury | Akcie farmaceutické společnosti | Silná poptávka | Pozitivní signál | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Odolnost ekonomiky | Společnost Nvidia | Výhledy | Jednodenní zisk | Amazon Prime | Směřování | ARM | SMCI | Delta Air | Insolvenční návrh | Živý komentář XTB | Komentář XTB | Annex Wealth Management | Nižší ceny | DNO | HCOB | Aliance | Nejhorší výsledek | Společnosti z indexu | Příjmy společnosti | Úrovní podpory | Mnozí investoři | Otevírací cena | Rozpočtový výhled | Magnificent Seven | Ukazatel strachu | Skepse | Struktura | Hurikán | Technology | Services | Návrat inflace | Přecenění | Energetické tituly | Co bude dál? | Eskalace | Nové údaje | Snižování inflace | Jamie Cox | Harris Financial Group | Ukazatel inflace | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Index polovodičů | Philadelphia SE | Základní materiály | Sazby v USA | Rok 2024 | Snížení ratingu | PDD Holdings | Další snižování sazeb | Zahraniční bilance | Měnové politiky v USA | Bitfarms | Riot | Platforms | Utility | Capital | Austan Goolsbee | Magnificent | LPL | Portfólia | Investments | Klíčové události | 1D | Zavírací cena | Nejnižší cena | Nejvyšší cena | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Snižování produkce | Wealth | Výkon | EUR/USD a GBP/USD | Allspring Global | Allspring | DJI | Support a rezistence | Jádrový index spotřebitelských cen | Oblasti umělé inteligence | Povětrnostní podmínky | Suroviny | Nasdaq a S&P 500 | Nasdaq a S&P | Současný stav | Důležité informace | Segment trhu | USD/oz | Financial | HWM | Budoucí pohyby trhu | Oživení ekonomické aktivity | Vlády | Pozitivní výhled | Výhody | Významný krok | Hospodářské politiky | Regulační opatření | Oznámení | HCOB PMI | 256/2004 | Výkon trhu | Migrace | SOK | Reakce trhů | Čokolády | Sezónní vlivy | Ropné trhy | Energetická infrastruktura | Sektor informačních technologií | Komunikační služby | Materiály | Služby | Nálady investorů | Odpovědnost | S&P 500 a Nasdaq | Pomalý růst | Vítězství | Kovy | Úřady | Super Micro Computer | Odškodnění | Historické údaje | Dlouhodobý růst | Úrovně podpory | Významný dopad | Možné scénáře | Australský S&P/ASX | Jihokorejský Kospi | Čínský Shanghai Composite | Hongkongský Hang Seng | Fio banka, a.s. | Výhled úrokových sazeb | Zdraví | Šílenství | Daniel Marván | Jan Tománek | Účastníci trhu | Akcie General Motors | Zasedání OPEC+ | Rallye | Technologické odvětví | Komentář analytiků | Směrnice | Philadelphia SE Semiconductor | Index Philadelphia SE Semiconductor | Akcie vzrostly | Předchozí seance | Asijské seance | Body | Lamač David | Vysoká očekávání investorů | Vysoká očekávání | Manažeři společnosti | Investování je rizikové | Největší zisky | Chaos | Kamala Harris | Harris | Kamala | Premiér Benjamin Netanjahu | Premiér Benjamin | Zprávy o inflaci | Alexis Investment Partners | Regulační prostředí | Brazilské akcie | Brent a WTI | Annex Wealth | Výrobci luxusního zboží | Medicare | Globální index MSCI | Významné změny | Rostoucí vliv | Horší výsledky | Vítězství republikánů | Zařízení | Nejsilnější akcie | Nejslabší akcie | Nejsilnější sektory | Nejslabší sektory | Nejsilnější sektory S&P | Nejslabší sektory S&P | Sektory S&P | Nejsilnější akcie S&P | Nejslabší akcie S&P | Akcie S&P | Omnicom Group (OMC) | Omnicom Group | Interpublic Group of Cos (IPG) | Interpublic Group of Cos | Zvolený prezident | Zboží z Mexika | Mexická centrální banka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Směr trendů
Směr trhu
Směr tržního pohybu
Směřování
Směřování americké zahraniční politiky
Směřování centrálních bank
Směřování ceny
Směřování ekonomiky
Směřování FEDu
Směřování firmy

Následující klíčová slova

Směřování trhu
Směřování trhů
Směřování tržní ceny
SMG.US
SMIC
Smile-Expo
SMI Markets
SMI Swiss Market Index
Smíšená ekonomická data
Smíšená portfolia
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít