Čtvrtek 21. listopadu 2024 12:03
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Otevření ekonomik

img

Evropská ekonomika šlape na brzdu

25.07.2023 Včera zveřejněné indexy PMI v eurozóně nabídly první ochutnávku růstové dynamiky za třetí čtvrtletí. A jde o vyloženě slabý start – kompozitní index PMI propadl v červenci hlouběji pod hranici 50 bodů oddělující pásmo expanze a recese. To nevěstí nic dobrého o vyhlídkách pro nejbližší měsíce, zvláště v kontextu zhoršujících se vpřed-hledících indikátorů, jako svižně klesajícího počtu nových objednávek nebo nízkých očekávání ohledně budoucí výroby.
img

Komentář Invesco: Rozhodnutí světových centrálních bank jsou odrazem rozdílů v ekonomikách

22.06.2023 Minulý týden byl pro měnovou politiku významný, neboť čtyři hlavní centrální banky vydaly politická rozhodnutí. Ta odrážejí skutečnost, že jejich ekonomiky se nacházejí na velmi odlišných místech.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
img

Pokles PMI se zastavil, klesající poptávka dále tlumí výrobu

01.09.2022 PMI pro zpracovatelský sektor v srpnu zastavil propad, když se udržel na červencových 46,8 bodech signalizujících kontrakci sektoru. Srpnový vývoj navazuje na předchozí měsíce, kdy úpadek poptávky vede k úpadku výroby s negativním dopadem na zaměstnanost. Z pozitivní stránky tímto dochází ke zmírnění tlaků na nabídkové straně a inflační tlaky následně zvolňují.
img

Ranní okénko - Ropa se dnes může ocitnout pod tlakem

02.06.2022 Závěr tohoto týdne bude patřit zejména datům z amerického trhu práce. Největší část dorazí v pátek, ale předzvěst dnes bude představovat report od ADP. Z eurozóny pak dorazí vývoj cen výrobců, kde se čeká další meziroční zrychlení. Včera nepřekvapila nezaměstnanost v eurozóně, která setrvala na 6,8 %. V Česku naopak zaskočil PMI ze zpracovatelského sektoru, který klesal rychleji než se čekalo a ukazuje na relativně svižné ochlazování poptávky. Doposavad přitom výrobce trápily spíše problémy na nabídkové straně. Státní rozpočet se propadl do již takřka 200miliardového manka a letošní novelizace se zdá nevyhnutelná.
img

PMI hlásí další úpadek objednávek

01.06.2022 PMI pro zpracovatelský sektor se po nepatrné korekci v dubnu (o 0,3 bodu) během května propadl z 55,4 na 52,3 bodu, výrazně pod tržní odhady. Tempo výroby zvolnilo. Zatímco po otevření ekonomik z pandemických uzavírek výrobce omezovaly problémy na nabídkové straně, v aktuálním prostředí vysokých cen a nejistoty odvíjející se od války na Ukrajině, se čím dál více přidává i upadající poptávka.
img

Ceny letí vzhůru napříč výrobními sektory

16.05.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v dubnu přidaly meziměsíčně 2,3 % a opět tak skončily nad očekáváními (medián odhadu 1,5 %, náš 1,9 %). V meziročním srovnání dosáhly 26,6 % z předchozích 24,7 %.
img

Ranní okénko - Poslanecká sněmovna dnes schvaluje státní rozpočet

18.02.2022 Poslanecká sněmovna dnes bude hlasovat o schválení návrhu státního rozpočtu na rok 2022. Novou vládou přepracovaný návrh představuje oproti původnímu návrhu úsporu ve výši 97 miliard Kč. Přepracovaný státní rozpočet je ambicióznější než "zlaté pravidlo" konsolidace, které radí seškrtat schodek veřejných rozpočtů z 1/3 skrz vyšší příjmy a ze 2/3 skrz nižší výdaje. Nicméně spíše, než detailní nastavení parametrů rozpočtu je důležité, že vysílá správný signál, tedy nastolení trendu udržitelného hospodaření. Na systémové změny je pak prostor v následujících letech.
img

Aristotelův seznam: několik nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2022

26.01.2022 Je čas zapomenout na hlavní scénáře a přemýšlet i o nepravděpodobných, ale možných výsledcích. Nálada na trhu je nyní (díky Fedu) smíšená, takže seznam překvapení, který dali dohromady analytici společnosti Invesco, obsahuje pro každého něco. Tyto hypotetické předpovědi jsou určitým pohledem na to, co by se mohlo stát, i když jejich odhady nemusí být nutně součástí hlavního scénáře.
img

Ranní okénko - Čeká nás oznámení, kdo bude novým šéfem Fedu, řada předstihových indikátorů nastíní vývoj v Q4

22.11.2021 V Německu i USA bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za 3. čtvrtletí společně s jeho detailní strukturou. Současně tento týden vyjde i řada indikátorů měřících důvěru v ekonomice v čele s PMI a Ifo průzkumem. Předstihové ukazatele poskytnou informace o tom, jak se ekonomice daří v závěrečném čtvrtletí, ve kterém se očekává podstatně horší výsledek. Ekonomiku zatěžují přetrvávající zádrhely na straně nabídky, vyšší výrobní i spotřebitelské ceny a nově i zhoršení epidemické situace.
img

Ranní okénko - Na řadě jsou údaje o HDP v Evropě

29.10.2021 Dnes vyjdou údaje o HDP z několika evropských ekonomik včetně české. S chybějícími komponenty do výroby se obecně počítá s tím, že průmysl potáhne ekonomiky dolů, zatímco spotřeba (především v sektoru služeb) tento negativní dopad vykompenzuje. Riziko proto existuje především pro průmyslově orientované ekonomiky, jako například Česko. Po včerejším zveřejnění v USA, kde HDP skončilo pod odhady, dnešní den odstartovala Francie na pozitivní vlně. Oproti 2. čtvrtletí ekonomika rostla namísto očekávaných 2,2 % o 3 %.
img

Rozbřesk: OPEC+ ropnému trhu neulevil, na Wall Street další výplach technologií

05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů. Minimálně část trhu totiž očekávala ještě agresivnější růst produkce ze strany Saúdské Arábie a spol. než finálních 400 tis. barelů denně (v listopadu), díky čemuž se ropa Brent vyhoupla až k hranici 82 dolarů za barel, tj. nejvyšší úrovni za poslední tři roky.
img

Ranní glosa: OPEC+ ropnému trhu neulevil, cena ropy míří vzhůru

05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů.
img

Ranní okénko - ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb

27.09.2021 Očekávanou událostí tohoto týdne je bezpochyby zasedání ČNB, na kterém by mělo dojít k navýšení hlavní úrokové sazby z 0,75 % na 1,25 %. Sledované budou také inflační statistiky z Německa a eurozóny za září. Z tuzemské ekonomiky koncem týdne dorazí index PMI ve výrobní sféře a Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Z globální ekonomiky pak během týdne dorazí indikátory sentimentu.
img

Dnes nás čeká americké makro

17.08.2021 Pro významnější makroekonomická data dnes musíme za oceán. V odpoledních hodinách našeho času dorazí z USA červencová data o vývoji tamních maloobchodních tržeb. Zde se v meziměsíčním srovnání čeká pokles o 0,3, ovšem spíše, než o signál uvadající spotřebitelské poptávky se jedná o návrat na normální trend, když předchozí měsíc přinesl naopak poměrně robustní růst o 0,6 % a obecně byly dosavadní objemy nákupů Američanů dočasně přifouknuté post-pandemickou zadrženou spotřebou. Naopak zrychlit by v červenci měla tamní průmyslová výroba, od které se čeká meziměsíční nárůst o 0,5 %. I zde se bude ovšem jednat primárně o statistický fenomén, když červen doručil relativně slabý výsledek a výroba v červenci bývá tradičně sezónně utlumena. I navzdory pokračujícímu nedostatku výrobních vstupů ve zpracovatelskému sektoru by tak mělo dojít k mírnému nárůstu produkce.
img

Ceny průmyslových výrobců navyšují tempo

16.08.2021 Ceny průmyslových výrobců v červenci překvapily svižným tempem růstu o 1,6 % meziměsíčně, což je vyslalo na 7,8 % meziročně z 6,1 % v červnu. Překonaly tak náš odhad o 7,1 % a medián trhu 6,8 %.
img

Síla dolaru ovlivňuje trh s komoditami

21.06.2021 Jak jsme uvedli minulý týden, Jerome Powell během své tiskové konference po posledním zasedání Fedu oživil zvěsti o mo...
img

Síla dolaru ovlivňuje trh s komoditami

21.06.2021 Jak jsme uvedli minulý týden, Jerome Powell během své tiskové konference po posledním zasedání Fedu oživil zvěsti o možném zúžení měnové politiky, což se projevilo na finančních trzích, neboť americký dolar v posledních seancích zažil silný odraz, což vyvolalo prudký pokles EURUSD a GBPUSD a silný odraz dolarového indexu, který se silně odrazil od úrovně 90,00 USD na 92,50 USD, čímž překonal svůj průměr za 200 seancí.
img

Síla dolaru ovlivňuje trh s komoditami

21.06.2021 Jak jsme uvedli minulý týden, Jerome Powell během své tiskové konference po posledním zasedání Fedu oživil zvěsti o mo...
img

Inflace se výš již nevyšplhala

10.06.2021 Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly „pouze“ o 2,9 %, přičemž trh čekal stagnaci či mírné navýšení dynamiky. V meziměsíčním srovnání došlo k růstu o 0,2 % namísto trhem odhadovaných 0,4 %. Největší vliv na růst spotřebitelských cen měl oddíl doprava, což je dáno statistickým efektem, jež je pozůstatkem loňského propadu cen ropy na globálních trzích. Nicméně tento efekt v květnu již dosáhl vrcholu a v následujících měsících bude postupně slábnout. I přesto ale očekáváme inflaci v příštích měsících v blízkosti 3% hranice. K tomu přispěje nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou po otevření dlouho uzavřených služeb a obchodů. V květnu ceny služeb vzrostly meziměsíčně o 0,5 % a s rozkolísanou dynamikou lze počítat i v červnu a červenci. Složky, u kterých počítáme s úpravami ceníků jsou zejména kultura a rekreace či restaurace. V těchto kategoriích se zatím nedostavilo nikterak výrazné zdražení –o 0,3 %, respektive o 0,2 %.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
img

Evropská komise, ekonomická prognóza - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

12.05.2021 Evropská komise dnes zveřejnila svou tradiční jarní ekonomickou prognózu, jež pokrývá předpokládaný hospodářský vývoj napříč Evropskou unií. Čerstvá prognóza je reflexí optimismu založeného na pokroku ve vakcinaci a v krocení pandemie: Evropská komise zvýšila odhad letošního růstu HDP Evropské unie jako celku na 4,2 %, když předchozí prognóza zveřejněná v únoru počítala s růstem 3,7 %. Navýšena byla také prognóza růstu HDP eurozóny: ten by měl letos činit 4,3 %, zatímco zimní prognóza odhadovala letošní hospodářský růst eurozóny na úrovni 3,8 %.
img

Klienti Equa bank investovali do fondů miliardu korun

12.05.2021 Zájem o investování prostřednictvím Equa bank dlouhodobě roste a v posledních týdnech se ještě zvýšil. Počátkem května tak dosáhla tržní hodnota investic klientů Equa bank hranici jedné miliardy korun. Banka vychází tomuto zájmu vstříc a až do konce června umožňuje investovat do všech fondů, které nabízí, bez vstupního poplatku.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Čína | Japonsko | Bank of Canada | Akciové indexy | Korelace | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Apple | Analytik | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Spready | Eurodolar | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Diverzifikace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | IFO index | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Kurz | Likvidita | Marže | MetaTrader | Momentum | Měny | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platební bilance | Rating | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spread | Statut | Support | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Evropa | Asijské akcie | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Ropný trh | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Výsledky | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | MT5 | Financování | Investovat | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Facebook | Japonská centrální banka | Ceny akcií | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Global macro | Delta | Index | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | Emisní povolenky | Fondy | GfK | Graf | Graf ropa | Graf zlata | HDP USA | HDP v Evropě | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční poradenství | ISM | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Makroekonomické ukazatele | Markets | MetaTrader 5 | Nemovitosti | Online obchodování | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní rozpočet | Trh | Tržní hodnota | Výprodej | Vývoj inflace | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Indie | Ministerstvo financí | Provozní marže | ROCE | Itálie | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Microsoft | MSCI | Sentix | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Ministr financí | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Přehled | Christine Lagardeová | Bankovnictví | Fidelity International | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Britské akcie | Economic | Inflační tlaky | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Halliburton | Propad | Sázkové kanceláře | S&P | Ztráty | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Exxon | Payrolls | Konsensus | Dobré výsledky | Predikce | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Příjmy | Indexy PMI | Alphabet | HDP eurozóny | Odhad HDP | Očekávání | Generali Investments | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Jerome Powell | Invesco | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Saxo | OPEC+ | Podniky | Inflace v eurozóně | Americký S&P 500 | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Slabost dolaru | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Evropská komise | Veřejný dluh | Kongres USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Analytici společnosti | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Slabší dolar | Růst cen ropy | MSCI Emerging Markets | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Volný čas | Výnosové křivky | Růst mezd | Denní graf | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Měnověpolitické zasedání | Vyšší úrokové sazby | Digitalizace | Rozpočet | Peter Garnry | Objem | Obchod | Trh práce | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Zasedání ČNB | Výše úrokových sazeb | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Lagardeová | Labouristická strana | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Růst české ekonomiky | Nezaměstnanost v eurozóně | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | PLN | Impuls | Ceny potravin | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Směřování měnové politiky | Zasedání FOMC | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výhled do budoucna | Nálada | Škoda Auto | Ceny zemědělských výrobců | Konec roku | Měnové politiky | Předseda | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Ztráta | Úbytek | Stratég | Hlavní akciové indexy | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | Miliardy korun | Hospodaření | Zvýšení inflace | Návratnost | RBA | Hodnota investic | Ifo | Poradenství | Nový rekord | Proinflační | Analytička | Ukazatele | Cenové tlaky | Nájemné | Ceny energií | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Prezident | Anglie | Trhy | Reakce investorů | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Romain Boscher | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Vít Hradil | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | BP | Zrychlení růstu | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | COVID-19 | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Zpřesněný odhad | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Prudký pokles | Profitovat | Stimuly | Energetické společnosti | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Odhad inflace | Spotřebitelé | Historie | Další pokles | Hlavní centrální banky | Kongres | Škoda | Index ISM | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Spotřebitelská nálada | Zápis z posledního zasedání | Sněmovna reprezentantů | Politická rozhodnutí | Růst | Signál | Viry | Ekonomické ukazatele | Equa Bank | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Schodek | Práce | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Mexiko | Setkání OPEC | Oživení ekonomik | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Otevírání ekonomik | Statistiky | Americké makro | USD za barel | Trade | Spotřeba ropy | Důvěra v eurozóně | Debata | Kristina Hooper | Nové zakázky | Průzkum ČSÚ | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Maloobchod | Růst výnosů | Vývoz | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | RBI | Sektor služeb | PMI v eurozóně | Argentina | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Dluh USA | Reálná ekonomika | PEPP | Předkrizové úrovně | Tempo poklesu | Květnová inflace | Arizona | Covid | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | Objem zakázek | Dopad pandemie | Zájem o investování | Šance | Ceny | Výplach | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | MSCI Asia Pacific | Odhad růstu HDP | Důvěra | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | DPH v Německu | Deglobalizace | Nižší výdaje | Nvidia | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Snížit emise | Biden | Fiskální pomoc | Ranní okénko | Zápis z posledního zasedání Fedu | Epidemická situace | FiveThirtyEight | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Hospodářský vývoj | Proražení | Vakcinace | Očkování | Mutace koronaviru | Počasí | PMI ve výrobě | Komentář Radomíra Jáče | DOT | MJ | Rozvolnění | James Bullard | PMI indexy | Tržní rizika | Admirals | Silný růst | Fidelity | Hodnotové akcie | Český PMI index | PMI index | Prudký růst cen | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Investování prostřednictvím Equa bank | David Kögler | Růstové sektory | Obavy z inflace | Oslabení | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Cíle | Příležitosti | Zdražování cen | CO2 | Aristoteles | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Síla dolaru | Sada dat | Odvětví | Pokles poptávky | Rekord | Delta mutace | Silné hospodářské oživení | Štěstí | Provozní náklady | Vratislav Zámiš | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Medián | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Lenka Kalivodová | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Omezení cestování | Německé volby | Potíže v dodavatelských řetězcích | Cenový šok | Energetická krize | Minulá výkonnost | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Reálné úrokové sazby | TIM | Změny klimatu | Zahraniční politika | | Vietnam | Fibonacciho retracement | Rotace | Spotřebitelské inflace | Dopad omikronu | Hodnoty měny | Thought Leadership | Hry | Válka na Ukrajině | Digitální ekonomiky | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Evropské vlády | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Záporné reálné úrokové sazby | Pokles inflace | Řetězce | Zvyšování marží | Hospodářské škody | Dopady války na Ukrajině | Dodávky zemního plynu | Růst cen energií | Produkty s pákovým efektem | Hlavní investiční analytik | Snížení inflace | Udržitelnost | Zpřísnění finančních podmínek | Implikace | Událost roku | Vysoké inflace | Prezident Biden | Globalizace | Velké recese | Výhled Saxo | Odeznívání inflace | Invesco Ltd. | Očekávání pro rok | Nezávislost | Přesnost | Vice | Reálné příjmy | Proinflační riziko | Trh s komoditami | Supporty
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Otevřené obchodní pozice
Otevřené obchody
Otevřené podílové fondy
Otevřené pozice
Otevřené ztráty
Otevření a uzavření obchodu
Otevření buy
Otevření buy pozice
Otevření čínských trhů
Otevření Číny

Následující klíčová slova

Otevření ekonomiky
Otevření ekonomiky v Číně
Otevření forexového účtu
Otevření investičního účtu
Otevření krátké pozice
Otevření krátké pozice (short)
Otevření live účtu
Otevření nové short
Otevření nové short pozice
Otevření obchodního účtu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít