Neděle 22. prosince 2024 23:33
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
eightcap trade smarter
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Spotřebitelské inflace

img

Průmyslové ceny rostou rychleji, než se čekalo, táhnou je energie. Pro ČNB to může být další důvod tento týden snižování úrokových sazeb pozastavit

16.12.2024 Růst výrobních cen v průmyslu v listopadu předčil očekávání expertů. V meziročním vyjádření činil 1,7 procenta, což překonalo všechna expertní očekávání. Ta se podle agentury Bloomberg pohybovala vesměs v rozmezí od 1,4 do 1,5 procenta. Růst průmyslových cen se tak srovnal s úrovní z letošního července.
img

Ranní okénko - Průmyslová výroba nastaví eurozóně zrcadlo

13.12.2024 Poslední den tohoto týdne otevřou česká data ohledně běžného účtu platební bilance. Na rozdíl od zahraničního obchodu, který se stále pohybuje v plusu, skončila v září celková platební bilance se záporným saldem, a to ve výši necelých 9 mld. Kč. Analytici očekávají, že v říjnu by se však situace mohla obrátit a bilance by tak mohla skončit s aktivním saldem. Mediánový odhad odpovídá přebytku ve výši 7 mld. Kč.
img

Ekonomika Spojeného království zpomaluje: Analýza páru GBP/USD

11.12.2024 Průmyslový sektor Spojeného království reagoval na nový rozpočet, předložený Labouristickou stranou, poklesem podnikatelské důvěry a zpomalením náboru nových zaměstnanců. Ačkoli jsou tyto ukazatele považovány za sekundární a mají omezený přímý vliv na směnný kurz libry, z několika metrika jasně vyplývá zpomalení: podnikatelská důvěra klesla v listopadu na nejnižší úroveň od ledna 2023 a index optimismu BDO se během měsíce snížil o 5,81 bodů na hodnotu 93,49, což představuje nejstrmější měsíční pokles od srpna 2021. Tento pokles, který byl pozorován v sektoru služeb i výroby, podle BDO "pravděpodobně odráží bezprostřední reakci podniků na prohlášení obsažená v podzimním rozpočtu."
img

Inflace pod 3 % i v listopadu

10.12.2024 Meziroční inflace i v listopadu zůstala v tolerančním pásmu ČNB. Náš i tržní odhad očekával nárůst na 3 % s potenciálním rizikem zvýšení až nad tuto úroveň. Listopadová inflace ale nakonec zůstala na 2,8 % stejně jako v říjnu.
img

EUR/USD: Index spotřebitelských cen Číny, Trump a Si Ťin-pching

10.12.2024 Na začátku nového obchodního týdne se pár EUR/USD pohybuje v úzkém rozpětí 5. figury. Obchodníci zůstávají před zveřejněním zpráv o inflaci v USA (ve středu a ve čtvrtek) a prosincovým zasedáním Evropské centrální banky (čtvrtek) v režimu vyčkávání. Očekává se, že tyto události vyvolají na páru značnou volatilitu; otázkou pouze je, zda bude ve prospěch kupujících, nebo prodávajících. Jak medvědí impulsy, tak býčí cenové výkyvy je třeba vnímat stejně skepticky.
img

Ranní okénko - Tento týden poslední letošní zasedání ECB a inflační data

09.12.2024 Ekonomický svět nezpomaluje ani v předvánočním čase. Čeká nás další nabitý týden s vrcholem v podobě čtvrtečního zasedání ECB. Ze Spojených států amerických dorazí ve středu výsledek listopadové inflace. Její výsledek bude zveřejněn již v úterý v České republice a nelze vyloučit, že se poprvé v tomto roce inflace nevměstná do tolerančního pásma ČNB.
img

Ranní okénko - Průzkum ZEW, ale i nižší poptávka po ropě odráží problémy světové ekonomiky

13.11.2024 Dnešní den přinese aktualizaci běžného účtu platební bilance ke konci září v ČR. Naváže tak na výsledek zahraničního obchodu, který byl zveřejněn již v minulém týdnu a přinesl zvýšení aktivního salda z 12,7 na 21,3 mld. Kč. V případě celého běžného účtu však trh očekává pohyb v opačném směru (odhad 11,1 vs 18,5 mld. Kč v srpnu), přesto by měla bilance zůstat kladná.
img

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace

11.11.2024 Tento týden by měl být pro změnu o něco klidnější než ten minulý, investoři tak budou dále zpracovávat potenciální dopady výsledků prezidentských voleb v USA na světovou ekonomiku. Ohledně globálních perspektiv pak bude hovořit i předseda amerického Fedu na čtvrteční akci v Dallasu.
img

Trumpova cla by Spojené státy vrátila do 30. let minulého století, střelila by USA do nohy. Nakonec by z nich totiž profitovaly jen tři z 50 států USA: Aljaška, Wyoming a Severní Dakota

04.11.2024 Pravděpodobnost vítězství Donalda Trumpa v zítřejších prezidentských volbách v USA sice v posledních dnech poklesla, nicméně stále se pohybuje kolem 50 procent. Jen o něco nižší pravděpodobnost tak má zavedení cel, jaká Spojené státy nepamatují od 40. let minulého století. Trump totiž z dramaticky navýšených cel učinil v rámci předvolební kampaně středobod svých slibů v ekonomické oblasti. Samozřejmě, může jít jen o předvolební rétoriku, nicméně pravděpodobnost toho poměrně nízká. Mnohem spíše by Trump nová cla zaváděl. Argumentuje totiž soustavně, že cla povedou k masivní tvorbě pracovních míst v USA.
img

EUR/GBP. Analýza a prognóza

29.10.2024 Po komentářích člena bankovní rady Evropské centrální banky (ECB) Pierra Wunsche k inflaci začal pár EUR/GBP nabírat pozitivní dynamiku. Wunsch sdělil, že dočasné a drobné odchylky od inflačního cíle v důsledku výkyvů cen energií jsou přijatelné,a zmínil, že diskutovat o prosincovém politickém rozhodnutí je předčasné a další uvolňování měnové politiky není bezprostředně nutné. Tyto poznámky jsou považovány za hlavní faktor podporující pár EUR/GBP.
img

Pár USD/JPY odhodlán k růstu

17.10.2024 Americký dolar si udržuje dominantní postavení vůči japonskému jenu. Dříve mnozí ekonomové a investoři očekávali možné brzké změny měnové politiky Bank of Japan, ale v kontextu dnešního projevu člena představenstva Bank of Japan Seijiho Adachiho museli svá očekávání zmírnit. Adachi zdůraznil potřebu pozvolného zvyšování hlavní úrokové sazby, což utvrdilo trh v přesvědčení, že úřady na nadcházejícím zasedání tento měsíc politiku nezmění.
C:\fakepath\euro-16102024.jpg

Analýza NASDAQ, S&P 500, EUR/USD: Euro ztrácí půdu pod nohama

16.10.2024 Americké indexy na nových ATH, oslabující euro a posilující dolar. Co za to může a co očekávat dál? Pojďte si přečíst pravidelnou týdenní analýzu od Purple Trading.
C:\fakepath\burza-08102024.jpg

Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Silný trh práce ohrožuje tempo snižování sazeb

08.10.2024 Trhy prožívají mírně volatilní období, ke kterému kromě napětí na Blízkém východě paradoxně přispěla i zpráva z amerického trhu práce, která byla pro investory velkým překvapením. Silná data totiž naznačují, že Fed by mohl tempo snižování sazeb poněkud utlumit. Z tohoto vývoje pak těžil americký dolar, který zaznamenal silný růstový týden.
img

Invesco: Oslabení nebo normalizace ekonomiky?

03.10.2024 Analytici mohou být často krátkozrací. Pokud se totiž příliš soustředíme pouze na jednu nebo dvě datové řady, může se stát, že pro stromy neuvidíme les. Proto si myslím, že má smysl udělat krok zpět a podívat se i na celosvětovou ekonomiku optikou některých důležitých témat. Mezi ně patří především: normalizace americké ekonomiky, rozdílné spotřebitelské nálady v Evropě a Velké Británii, uvolněná měnová politika v hlavních západních ekonomikách a povzbuzující stimuly v Číně.
C:\fakepath\fed-18092024.jpg

Analýza S&P 500, Dow Jones a EUR/USD: Inflační vývoj pod kontrolou, na řadě je Fed

18.09.2024 Inflace zpomalila, a býci tak vtrhli na akciové trhy. Můžeme na indexech očekávat podobný vývoj jako na DJ30, který dosáhl all-time high? To se dozvíme dnes během rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Analytici: Srpnová inflace byla nad odhadem trhu kvůli cenám potravin

10.09.2024 Srpnová inflace, která v meziročním vyjádření dosáhla 2,2 procenta a v meziměsíčním 0,3 procenta, překonala očekávání finančního trhu. Za vyšším tempem růstu spotřebitelských cen stály podle analytiků zejména ceny potravin. I přes vyšší než očekávanou inflaci ale dává cenový vývoj prostor České národní bance (ČNB), aby pokračovala v pozvolném snižování úrokových sazeb, míní experti, které oslovila ČTK.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Inflace v srpnu zůstala 2,2 procenta, přesáhla odhady

10.09.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v srpnu meziročně vzrostly o 2,2 procenta, stejně jako v červenci. Proti předchozímu měsíci se ceny zvýšily o 0,3 procenta, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Srpnová inflace překvapila finanční trh, který ji očekával na úrovni dvou procent, byla i o 0,4 procentního bodu nad prognózou České národní banky (ČNB). Za vyšším tempem růstu spotřebitelských cen stály podle analytiků zejména ceny potravin, nové vzedmutí inflace ale nečekají.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: ČR si v žebříčku inflace v Evropě pohoršila

10.09.2024 Česko si v srpnu v evropském žebříčku inflace pohoršilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 21. nejnižší, zatímco v červenci byla inflace v ČR patnáctá nejnižší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v srpnu zůstala na červencových 2,2 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Ranní okénko - Přehled týdne: zpřesněné odhady HDP a cenového vývoje

26.08.2024 Tento týden nás čeká potvrzení růstu HDP ve druhém čtvrtletí, a to v Česku, v Německu i v USA. Ve Spojených státech je navíc s daty z národních účtů spojen i cenový index PCE, který bývá zásadním indikátorem pro rozhodování Fedu. A co dalšího nabídnou nadcházející pracovní dny?
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole v centru pozornosti

19.08.2024 Pozornost finančních trhů bude tento týden směřovat hlavně na dění kolem výročního setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole, které bude probíhat od čtvrtka do soboty. Navzdory obecnému zaměření konference na dlouhodobější výzvy měnové politiky jistě přijde na přetřes i vývoj úrokových sazeb v nejbližších měsících. V tomto kontextu lze předpokládat, že v popředí zůstanou diskuze týkající se zdraví americké ekonomiky. Data z minulého týdne dále zmírnila obavy z nástupu recese v USA. Upozaděny ve výsledku nejspíše budou záznamy z červencových zasedání ECB a Fedu. Z hlediska nových dat tento týden nabídne zejména indikátor vyjednaných mezd za Q2 od ECB, předběžné odhady PMI a evropské spotřebitelské důvěry za srpen. Zatímco mzdový růst v eurozóně pravděpodobně jen mírně zpomalil k 4 % y/y, předstihové indikátory sentimentu by měly pro druhou polovinu letošního roku potvrdit výhled zpomalující evropské ekonomiky.
C:\fakepath\trader-16082024-37-zm.jpg

Forex: Koruna zpevnila k oběma hlavním světovým měnám

16.08.2024 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám. Oproti předchozímu závěru zpevnila shodně o čtyři haléře a kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 25,20 EUR/CZK a 22,93 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Forex: Na recesi v USA to moc nevypadá

16.08.2024 Data z americké ekonomiky zveřejněná v tomto týdnu dále zmírnila obavy týkající se nástupu recese v USA. Z hlediska spekulací kolem zdraví americké ekonomiky, které vyvstaly po červencovém výrazném zpomalení růstu tamní zaměstnanosti, byl důležitý zejména výsledek maloobchodních tržeb. Ty v červenci meziměsíčně vzrostly o výrazné 1 %, což byl ve srovnání s tržním konsensem více než dvojnásobný nárůst. Ze zhruba dvou třetin se na tom podílely vyšší prodeje aut, které kompenzovaly hluboký propad z předchozího měsíce.
img

Ranní okénko - Dnes data o vývoji ekonomiky eurozóny a inflace v USA

14.08.2024 Dnešek bude nejprve ve znamení ekonomiky eurozóny, ze které dorazí data ohledně hospodářského růstu, úrovně zaměstnanosti a industriální produkce. Výši hospodářského růstu zprostředkuje zpřesněný odhad růstu HDP ve druhém čtvrtletí, který by podle našeho i tržního odhadu měl v souladu s předběžnými údaji vykázat růst o 0,3 % oproti předchozímu kvartálu. Meziroční růst by tak dosahoval výše 0,6 % navzdory stupňujícímu se negativnímu sentimentu v ekonomice Německa.
img

Forex: Pokles inflace v USA se v červenci pravděpodobně zadrhl

14.08.2024 Meziroční inflace podle našeho odhadu ve Spojených státech v červenci setrvala na 3,0 % y/y a jádrová na 3,3 % y/y. Dočasné pozastavení trendu poklesu spotřebitelské inflace by na trzích mohlo kompenzovat včerejší překvapivě slabý růst cen tamních průmyslových výrobců. Zklamání pro investory dnes očekáváme od červnové průmyslové produkce v eurozóně, když odhadujeme její mírný meziměsíční pokles. Růst HDP eurozóny za druhé letošní čtvrtletí by nicméně měl být potvrzen na předběžných 0,3 % q/q.
img

Ranní okénko - Jak vnímají analytici německou ekonomiku?

13.08.2024 Dnes bude z dat ohledně domácí ekonomiky zveřejněno pouze saldo běžného účtu platební bilance ke konci června, které by podle tržního odhadu mělo zůstat pasivní (odhad -31 mld. Kč vs -14,6 mld. Kč v květnu), a to navzdory zlepšení bilance zahraničního obchodu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza Portu: ČR si v žebříčku inflace pohoršila

12.08.2024 Česko si v červenci v evropském žebříčku inflace pohoršilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 15. nejnižší, zatímco v červnu byla inflace v ČR jedenáctá nejnižší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v červenci zrychlila na 2,2 procenta, zatímco v červnu spotřebitelské ceny rostly o dvě procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Dolar nevykročil pravou nohou

30.07.2024 Vzhledem k tomu, že inflace ve Spojených státech již několik měsíců po sobě zpomaluje a nezaměstnanost roste, trh začal od Federálního rezervního systému požadovat téměř tři snížení sazeb federálních fondů, což je více, než předpokládá poslední prognóza FOMC. Investoři očekávají, že předseda Fedu Jerome Powell a jeho kolegové v červenci vyšlou signály o zahájení uvolňování měnové politiky v září. Skutečnost však může být jiná.
img

Graf dne - USDJPY (25.07.2024)

25.07.2024 USD/JPY dnes klesl o 0,65 % na 152,7300 a zaznamenal tak největší měsíční pokles od listopadu 2022.Z maxim nad 161,0000 již pokles přesahuje 5,60 %.
img

Další propad americké inflace otvírá Fedu dveře k předvolební redukci sazeb

12.07.2024 Soudě podle posledních dvou měsíčních reportů ohledně růstu spotřebitelských cen byl inflační problém v americké ekonomice vyřešen. Červnová inflační data totiž přinesla zásadní zpomalení ve všech klíčových položkách, které Fed bedlivě sleduje a věří, že je dokáže ovlivnit svojí (restriktivní) politikou. Jde především o ceny očištěné jednak o volatilní položky, jako jsou potraviny, energie či např. ojetiny, a jednak o jen málo pružné ceny bydlení.
img

Meziměsíční čísla z maloobchodu tlumí optimismus

04.07.2024 Reálný růst maloobchodních tržeb pokračoval i v květnu, kdy došlo v meziročním srovnání k jejich nárůstu o 4,4 %. Nicméně tento výsledek je nižší než v předchozích dvou měsících. Naše i tržní prognóza počítaly s nárůstem o 1 p.b. vyšším. Meziměsíčně pak sektor maloobchodu zaznamenal tržby o 0,1 % nižší.
img

Opětovný pokles nových zakázek v průmyslu

01.07.2024 Zhoršování podmínek ve zpracovatelském průmyslu trvá již více než 2 roky a nic se na tom nezměnilo ani v červnu. Index nákupních manažerů (PMI) zůstává jako na houpačce, kdy povzbudivější výsledek střídá vystřízlivění. Po květnovém nárůstu tentokrát došlo k poklesu z 46,1 bodů na 45,3 bodů, což bylo zcela v souladu s naší prognózou. Trh očekával, že snížení hodnoty indexu bude mírnější (45,8 bodů).
img

USD/CAD. Přehled a analýza.

27.06.2024 Pár USD/CAD se dnes ve snaze přilákat kupce pohybuje za smíšené fundamentální situace v úzkém pásmu. Fundamentální prostředí vede agresivní obchodníky před klíčovými makroekonomickými údaji z USA k opatrnosti.
img

Forex: Koruna pod tlakem vyhlíží domácí PPI

17.06.2024 Koruna se v uplynulém týdnu dostala pod lehký tlak kvůli ztrátám eura (po evropských volbách), poklesu inflace a také v reakci na relativně holubičí vystoupení guvernéra (naznačil možnost dalšího poklesu sazeb o 50bps). Dnes očekáváme další lehké zrychlení cen průmyslových výrobců (1,5 % y/y) dané odezníváním meziroční deflace v energeticky náročných výrobách. Z pohledu dalšího vývoje spotřebitelské inflace ale možná nakonec budou důležitější výsledky cen zemědělských výrobců a potravinářského průmyslu, které mohou naznačit další směr vývoje cen volatilních potravin. Nehledě na domácí statistiky bude však pro korunu vzhledem k posledním pohybům na eurodolaru složité hledat pevnější půdu pod nohama.
img

Tuzemská inflace opětovně zvolnila

12.06.2024 Po překvapivě vyšší dubnové inflaci došlo v květnu k jejímu zvolnění z 2,9 % na 2,6 %. V meziročním srovnání tak inflace zaostala za očekáváním trhu (2,8 %), oproti našemu odhadu byla nižší o desetinu procentního bodu. ČNB ve své jarní prognóze očekávala růst spotřebitelských cen o 2,5 %.
img

Pokles cen drahých kovů: Přichází konec „býčí“ rally?

10.06.2024 Zlato, stříbro a měď nedávno prošly silným obdobím růstu na trhu. S každým dalším nárůstem zájmu investorů tyto kovy dosahovaly svých historických maxim. Nicméně poslední týdny přinesly určitou korekci cen, což vede k otázce, zda je tato současná situace pouze dočasným jevem nebo zda představuje možnost pro investory. Jaké jsou příčiny tohoto poklesu cen a co můžeme očekávat v budoucnosti?
img

Růst cen ve výrobě pod cílem ČNB, ve službách naopak stále nad ním

20.05.2024 Tuzemské ceny průmyslových výrobců v dubnu meziměsíčně vzrostly o 0,2 % po březnovém poklesu o 0,1 %. Meziročně pak byly vyšší o 1,4 %. To bylo jen nepatrně pod tržním konsensem, který odhadoval růst o 1,5 %.
img

Ranní okénko - Inflace v USA mírně zpomalila, koruna dále posiluje

16.05.2024 Dnešní den bude zajímavý opět zejména z pohledu americké ekonomiky, která odhalí stav svého průmyslu. Ten by měl dle analytických odhadů mírně ochladit a z 0,4% revidovaného růstu v březnu zpomalit na 0,1 % v dubnu. Vzhledem k tomu, že trh má v posledních letech tendenci výkonnost průmyslu spíše nadhodnocovat, skutečná data tak mohou vykázat spíše stagnaci, volatilita by však měla zůstat nízká.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.05.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Růst byl mírný, ale stabilní, a takto je to téměř každý den. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro posiluje v průměru o 10 pipů denně při nízké volatilitě. Ačkoli tedy jednotná měna stále roste, roste poměrně málo. Pro investory je také těžké obchodovat intradenně a euro postrádá fundamentální podporu. A konečně, růst je součástí korekce.
img

US Open: po neutrálním otevření trhu býci znovu získávají kontrolu na Wall Street

14.05.2024 Americké indexy po smíšených datech PPI mírně posílily. Volatilita byla v posledních dnech omezená a investoři pravděpodobně zítra čekají na klíčová data spotřebitelské inflace CPI. V době zveřejnění se US100 zvýšil o 0,30 % a US500 vzrostl o 0,20 %.
img

Forex: Výrobní ceny v USA v dubnu ovlivnilo zdražení pohonných hmot

14.05.2024 Německý ZEW index by podle tržního očekávání měl v květnu přinést další mírné zlepšování, a to jak ve složce očekávání, tak i hodnocení současné situace. Před středeční americkou inflací bude dnes v USA zveřejněn vývoj výrobních cen za duben. Ten by stejně jako spotřebitelské ceny měl být ovlivněn růstem cen pohonných hmot. Meziměsíčně podle nás výrobní ceny vzrostly o 0,4 % a 0,3 % bez cen potravin a energií.
C:\fakepath\kveten2obr1-13052024.png

Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - DAX na all-time high, budou americké indexy následovat?

13.05.2024 Minulý týden DAX zčistajasna dosáhlu ATF a americké indexy k němu mají také nakročeno. Co tedy očekávat? To nám prozradí fundamenty, které se tento týden vyplatí sledovat.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

ČR měla v Evropě 21. nejvyšší inflaci, horší než v březnu

13.05.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v dubnu výrazně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo 21. nejvyšší, zatímco v březnu byla v ČR devátá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v dubnu zrychlil z březnových dvou procent na 2,9 procenta.
C:\fakepath\usa-inflace-13052024.jpeg

Americká inflace ukáže trhům směr

13.05.2024 Pokles americké jádrové inflace se zastavil příliš vysoko. I po odeznění řady jednorázových šoků stále rostou ceny bez volatilních potravin a energií v USA o 3,8 % meziročně. Ve středu se dozvíme další pokračování tohoto letošního překvapivě nehezkého příběhu.
img

Rozdělený dluhopisový trh

29.04.2024 Akcie a dluhopisy vykázaly v roce 2022 po delší době shodný vývoj, když společně zaznamenaly výraznější propady. Stejný směr nalezly obě třídy aktiv i v roce 2023, ale tentokrát udělaly investorům radost a shodně přinesly výrazné kladné zhodnocení. Co se týká letošního vývoje, dostál vzájemný vztah mezi akciemi a dluhopisy změn: začaly se mezi nimi rozevírat výkonnostní nůžky.
img

V průmyslu ceny výrobců stagnují, v zemědělství klesají již jedenáctý měsíc po sobě

17.04.2024 „Ceny průmyslových výrobců se v březnu v meziročním srovnání nezměnily. Po únorovém a lednovém poklesu se tak snižování cen zastavilo, nicméně před tím více než tři roky rostly. Meziměsíčně se ceny průmyslových výrobců snížily o 0,1 %. Není tedy důvod obávat se trvalejší změny trendu ve vývoji cen průmyslových výrobců a případného vzedmutí spotřebitelské inflace,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Ranní okénko - ECB je připravena zahájit snižování sazeb v červnu

12.04.2024 Na domácí scéně dnes budeme sledovat výsledek běžného účtu platební bilance, který by dle očekávání trhu měl vykázat přebytek a dosáhnout hodnoty 8,6 mld. Kč. Mělo by tak dojít k růstu oproti minulému měsíci, který skončil na +6,85 mld. Kč.
img

Forex: Volatilita dolarové výnosové křivky zpět na scéně

05.04.2024 Americký trh dluhopisů se dal opět do pohybu. Volatilita dolarové výnosové křivky v posledních dnech výrazně vzrostla, přičemž dnes odpoledne ji ještě mohou přiživit data z americké trhu práce. Co se to děje? V centru všeho jsou měnící se očekávání ohledně krátkodobého výhledu pro politiku Fedu, který zcela zásadně naboural méně příznivý inflační výhled pro tento a možná i příští rok. V důsledku toho například vzrostla pětiletá tržní inflační očekávání o 30 bazických bodů a tržní očekávání pro Fed sazby pro konec tohoto roku dokonce o více než 80 bazických bodů.
img

V březnu se deficit rozpočtu neprohloubil, schodek za Q1 dosáhl 105 mld. CZK

02.04.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního března se schodkem 105 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 61,2 mld. CZK mělčí, což souvisí zejména s vyššími daňovými příjmy. Příjmová strana státního rozpočtu podle nás naznačuje pokračující oživení spotřeby domácností. Citelný nárůst byl totiž v letošním prvním čtvrtletí patrný jak u výběru DPH, tak u pojistného na sociální zabezpečení, byť zčásti to může být způsobeno i některými daňovými úpravami v rámci konsolidačního balíčku. Meziroční pokles výdajů odráží hlavně loňskou vysokou srovnávací základnu danou výplatou mimořádné pomoci domácnostem a firmám v souvislosti s vysokými cenami energií.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Důvěra v ekonomiku eurozóny se zlepšuje

25.03.2024 Ve Spojených státech bude v tomto týdnu pozornost směřovat na cenový index PCE. Ten zřejmě za únor ukáže relativně silný meziměsíční růst. Pro to, aby americká centrální banka v červnu snížila úrokové sazby, tak bude klíčový vývoj březnové a dubnové inflace. Ta by měla dle našich očekávání zpomalit, míra nejistoty ohledně načasování uvolňování měnové politiky však zůstává značná. V eurozóně tento týden uvidíme další mírně oživení peněžní zásoby M3, lepší náladu spotřebitelů i větší důvěru v tamní ekonomiku. Výsledky březnového konjukturálního průzkumu budou zveřejněny i na domácí půdě. Zpřesněný odhad HDP zá čtvrtý kvartál loňského roku pravděpodobně velkou revizi nepřinese. Zajímavý bude nicméně pohled na vývoj úspor domácností a ziskových marží firem.
img

Ceny v průmyslu mírně nad očekáváním trhu

18.03.2024 Ceny průmyslových výrobců v meziměsíčním srovnání vzrostly ve srovnání s letošním lednem o 0,5 %, oproti únoru minulého roku jsou nižší o 0,9 %. Meziroční číslo představuje nižší pokles, než očekávala naše i tržní prognóza. Ceny zemědělských výrobců stejně jako v lednu stouply meziměsíčně o 0,7 %, ale meziročně klesly o 18,7 % a trend poklesu cen na začátku potravního řetězce tak trvá již deset měsíců.
img

Prognóza pro měnové páry EUR/USD, USD/JPY: Obchodníci vstřebávají nejnovější zprávu o inflaci v USA

14.03.2024 Investoři nadále pečlivě analyzují údaje o únorovém indexu spotřebitelských cen v USA, které dopadly nad očekávání a již podnítily vlnu prohlášení finančních orgánů. Ve středu ministryně financí Janet Yellen uvedla, že její pohled na budoucí úroveň úrokových sazeb se od ledna výrazně změnil kvůli přetrvávající inflaci, která regulátorovi neumožní návrat k nízkým úrokovým sazbám z období před covidem. Zároveň dodala, že vysoké sazby by měly negativní dopad na obsluhu dluhu země. Mezitím předseda Fedu Jerome Powell našel důvod pro stabilizaci vysoké úrovně spotřebitelské inflace. Přisuzoval ji vysokým úrokovým sazbám u různých druhů pojištění.
img

ČSOB Data Watch: Maloobchod na vzestupné vlně ukazuje na silnější spotřebu

12.03.2024 Lednový maloobchod rostl rychleji (+2,4 % meziročně), než jsme předpokládali my i trh (náš odhad +0,1 %). To je příznivá zpráva ukazující na pokračující oživení spotřeby, které nastartovalo na konci roku 2024.
img

Forex: Koruna v očekávání, co přinese zasedání ECB

04.03.2024 Minulý týden nabídl údaje, které měly potenciál zahýbat s kurzem české koruny. Z tuzemské ekonomiky to byl středeční výsledek cen výrobců, který zajisté pozorně sleduje i Česká národní banka jako jeden ze signálů možného budoucího vývoje spotřebitelské inflace. Lednový údaj cen v průmyslu potvrzuje, že cenové tlaky v české ekonomice jsou na ústupu a dávají bankovní radě prostor pro další snižování sazeb.
img

Deficit státního rozpočtu v únoru dosáhl 102,5 mld. CZK

01.03.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního února se schodkem 102,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 17,2 mld. CZK mělčí deficit, což souvisí zejména s vyššími daňovými příjmy na začátku letošního roku. Příjmová strana státního rozpočtu podle nás naznačuje pokračující oživení spotřeby domácností. Citelný nárůst je totiž na začátku roku patrný jak u výběru DPH, tak u pojistného na sociální zabezpečení, byť zčásti to může být způsobeno i některými daňovými úpravami v rámci konsolidačního balíčku.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu směřuje ke 2 %

29.02.2024 Čtvrtek bude z pohledu ekonomický dat patrně nejzajímavějším dnem týdne, kdy sice nedorazí žádná čísla z tuzemského trhu, přicházet ale budou výsledky inflace z vybraných států eurozóny. V odpoledních hodinách pak trhy může rozhýbat i statistika osobních příjmů a výdajů v USA.
img

Deficit státního rozpočtu v lednu dosáhl 26 mld. CZK

01.02.2024 Státní rozpočet v lednu 2024 hospodařil se schodkem 26 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 19,2 mld. CZK hlubší deficit. Srovnání s loňským rokem je však tentokrát výrazně ovlivněno výdaji na regionální školství, které letos byly na rozdíl od loňského roku realizovány již v lednu, nikoliv v únoru.
img

Grad dne - USDJPY (23.01.2024)

23.01.2024 Japonská centrální banka (BoJ) zachovala nastavení své mimořádně uvolněné měnové politiky, což se všeobecně očekávalo. Toto rozhodnutí poskytuje více času na posouzení, zda se růst mezd dostatečně rozšíří, aby bylo možné udržitelně udržet 2% inflační cíl. Guvernér BoJ Kazuo Ueda komentoval, že vyšší mzdové vyhlídky postupně ovlivňují prodejní ceny, což vede k pomalému růstu cen služeb. Naznačil, že pokud budou důkazy naznačovat prohlubování pozitivního mzdově-inflačního cyklu, bude prověřena možnost pokračování masivního stimulačního programu. Ueda vyjádřil přesvědčení, že se podaří zabránit výrazným nesrovnalostem při změnách politiky. Poznamenal také, že pravděpodobnost dosažení 2% inflačního cíle se postupně zvyšuje, ale je náročné tento pokrok kvantifikovat.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Německo vloni vykázalo reálný pokles ekonomiky

15.01.2024 Finální čísla prosincové inflace z Německa i eurozóny potvrdí vzestup meziroční dynamiky v závěru loňského roku. Data z reálné ekonomiky ale příliš povzbudivá nebudou. Obáváme se výrazného listopadového poklesu průmyslové produkce v eurozóně, německá ekonomika pak za celý loňský rok podle nás poklesla o 0,4 %. Lednový ZEW index příliš naděje na rychlé zlepšování situace v Německu nepřinese. Naopak ze Spojených států očekáváme robustní data v podobě prosincových maloobchodních tržeb.
C:\fakepath\indexy-19122023.jpg

Index DJ30 má nové all-time high. Stihne to ještě letos i S&P 500?

19.12.2023 Index DJ30 to dokázal a jako první z velké trojky akciových indexů vytvořil nové all-time high. A oba indexy, jak S&P 500 tak i NASDAQ k němu mají rovněž hodně blízko. Zásadní fundamenty jsou totiž za námi, a tak jim prakticky nic nestojí v cestě za novým rekordem.
img

Forex: Nálada investorů ohledně Německa se zlepšuje hodně neochotně

12.12.2023 Německý ZEW index za prosinec zaznamená podle našeho odhadu lepší výsledek, než s čím počítá trh. I tak ale zůstane hodnocení investorů z historického pohledu podprůměrné. Z USA se dočkáme před zítřejším zasedáním FOMC listopadových dat spotřebitelské inflace. V souladu s tržním konsensem předpokládáme meziměsíční stagnaci cen, meziroční růst mírně zpomalí, jádrová složka inflace ale stále zůstává relativně vysoká a bude bránit brzkému snižování dolarových úrokových sazeb.
img

Inflační tlaky odeznívají

16.11.2023 „Říjnový vývoj cen výrobců potvrzuje odeznívání inflačních tlaků v české ekonomice. Ceny průmyslových výrobců se meziročně zvýšily pouze o 0,2 %. Jejich meziroční růst již několik měsíců brzdí – v září meziročně stouply o 0,8 %. To je dobrá zpráva, pokud se díváme na další vývoj inflace. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že za zmírňováním výrobní inflace stojí i nepříliš pozitivní faktory – klesají objem nových zakázek, a tedy klesající poptávka, která tlačí na ceny výrobců. Český průmysl totiž již několik měsíců dusí upadající domácí i zahraniční poptávka a pokles objemu nových objednávek. V září hodnota nových zakázek meziročně klesla o 5,2 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Ranní okénko - Nižší výsledek americké inflace potěšil investory

15.11.2023 Dnešek bude opět ve znamení amerických dat, kdy po včerejším nižším, než očekávaným výsledku inflace, vychází informace o cenách výrobců a maloobchodních tržbách. Případné další překvapení směrem dolů by patrně znamenalo poslední tečku za možností zvýšení sazeb ze strany Fedu. Již včera sázky na případný hike poklesly k 5 %, první snížení sazeb od Fedu pak trh očekává již příští rok v květnu.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně zamířila znatelně níže

19.10.2023 Z USA dorazí týdenní statistika o počtu nově podaných i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V obou případech se očekává stagnace na podobných hodnotách jako v minulém týdnu. Dále se dozvíme údaje o počtu prodeje již existujících domů, kterých by se dle mediánu trhu mělo prodat nejméně od začátku tohoto roku. V neposlední řadě bude zveřejněn zářijový výsledek tzv. Leading indexu, pomocí kterého lze odhadnout možnou změnu ve vývoji americké ekonomiky. I nyní tento ukazatel naznačuje, že by americká ekonomika měla zamířit do recese, ale americká ekonomika nepřestává udivovat svou odolností a ekonomický pokles je zatím v nedohlednu.
img

Ranní okénko - Záchvěv optimismu v Německu

18.10.2023 Dnes budou Eurostatem publikovány konečné výsledky spotřebitelské inflace za měsíc září. Podle prvotního odhadu se meziroční inflace v eurozóně snížila z 5,2 % na 4,3 % a to především v souvislosti s výrazným poklesem inflace v Německu. Rovněž došlo k výraznému snížení jádrové inflace z 5,3 % v srpnu na 4,5 % v září. Pokud se tyto předběžné výsledky potvrdí, bude to zajisté dobrá zpráva pro ECB a ujištění, že její restriktivní měnová politika působí ve správném směru. Ale je třeba zmínit, že ačkoli většinou jsou prvotní odhady potvrzeny, nelze vyloučit určitou korekci tak, jako tomu bylo u srpnové inflace.
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data o maloobchodu či průmyslové výrobě v USA

16.10.2023 Jediným tuzemským údajem v tomto týdnu bude statistika cen výrobců, kde očekáváme další potvrzení ztlumení inflačních tlaků na straně nabídky. Ani ze světa v tomto týdnu nepřijde velké množství ekonomických dat, ale některé z nich rozhodně stojí za znamenání. V Německu bude zveřejněn nejnovější průzkum ZEW ohledně vnímání současné ekonomické situace a rovněž budoucích očekávání, na konci týdne pak dorazí data o cenách výrobců. Eurostat vydá finální čísla o inflaci a není vyloučeno, že dojde k překvapení, jako tomu bylo naposled. Z USA kromě tradičních týdenních dat o trhu práce dorazí ještě vývoj maloobchodních tržeb a průmyslové výroby.
img

Inflace v USA v důsledku zdražení benzinu vzrostla

13.10.2023 Inflace v USA v září dosáhla 3,7 %. Jedná se o třetí měsíc po sobě, kdy inflace měřená indexem spotřebitelských cen vzrostla, zatímco jádrová inflace klesla. K růstu inflace nejvíce přispěla cena benzinu, která se u amerických čerpacích stanic za tento měsíc zvýšila o 8,5 %. Pro srovnání, ve stejné době při stejných světových cenách pohonné hmoty v Polsku klesly o 3,1 %.
C:\fakepath\izrael-09102023.jpg

Válka v Izraeli a česká koruna

09.10.2023 Víkendový překvapivý a brutální útok z Pásma Gazy na Izrael prozatím finančními trhy příliš neotřásl. Zvýšené vnímání blízkovýchodního politického rizika pomohlo k ziskům zlata i ropy o několik procent.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace na ústupu

09.10.2023 Globální i domácí datový kalendář tento týden ovládnou zářijové cenové statistiky. U nás inflace s přispěním levnějších energií a utlumené domácí poptávky podle našeho odhadu klesla na 7,2 % y/y. Jádrové cenové tlaky viditelně ustupují také ve výrobním a spotřebitelském sektoru v USA. Fed tak pravděpodobně i vzhledem k nárůstu výnosů s delší splatností již sazby nebude muset zvyšovat. Průmysl v eurozóně by měl v srpnu potvrdit svou momentální slabost, fundamenty však z našeho pohledu nahrávají jeho oživení v závěrečném čtvrtletí letošního roku. Kromě dat lze v tomto týdnu očekávat citlivost finančních trhů i na zprávy o vývoji situace na Blízkém východě.
img

Výrobní ceny v průmyslu odeznívají pomaleji

19.09.2023 Výrobní inflace průmyslu v srpnu skončila nad odhadem trhu i ČNB a překvapivě zrychlila na 1,8 % meziročně (z 1,4 %). Celkový “příběh” o postupném odeznívání výrobních tlaků to ovšem nemění. Překvapení šlo z našeho pohledu do značné míry za rychlejším růstem cen ve farmaceutické výrobě. Meziměsíční momentum také lehce roste ve výrobě počítačů a elektroniky a u kovových výrobků.
img

Ceny v tuzemském výrobním sektoru nadále svižně klesají

16.08.2023 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v červenci zpomalil z 1,9 % na 1,4 %. To bylo jen nepatrně nad naší prognózou (+1,3 % y/y), zatímco tržní konsensus předpokládal o desetinu vyšší růst než skutečnost (+1,5 % y/y). Na nižší cenový růst v meziročním vyjádření nadále významně působila vysoká srovnávací základna loňského roku.
img

Ceny v zemědělství dál padají

16.08.2023 Ceny průmyslových výrobců i v červenci meziměsíčně poklesly, byť tentokrát pouze o jednu desetinu, jak očekával trh. Meziročně vzrostly ceny o 1,4 %, což je výsledek přesně mezi naší a tržní prognózou. Růst cen průmyslových výrobců tak nadále zpomaluje a jedná se o nejnižší hodnotu od začátku roku 2021.
img

📊 TA (7.8.) - NFP dal jasný signál, futures věří nejvíce trhu s ropou

07.08.2023 První srpnové dny se nesly ve znamení nejistoty. K tomu přispěla zpráva o snížení ratingu USA z „trojitého A“ agenturou Fitch. Týdenní výsledek však zvrátily slabší údaje z trhu práce zveřejněné v pátek odpoledne. Ve čtvrtek očekáváme nové údaje týkající se spotřebitelské inflace CPI a ty by také mohly změnit očekávání trhu. Mezi nejzajímavější příležitosti by mohlo patřit pokračování nákupů na trhu s ropou. Naopak z trhu postupně mizí kupci amerického dolaru.
img

🔴US100 před rozhodnutím Fedu klesá o 0,6 %

26.07.2023 Nejdůležitější světové centrální banky tento týden oznámí svá měnověpolitická rozhodnutí a Fed tak učiní dnes večer jako první! Americká centrální banka oznámí své rozhodnutí dnes v 20:00 SEČ, zítra bude následovat ECB a v pátek Bank of Japan. Pokud jde o Fed, situace vypadá poměrně jasně - trh si je téměř stoprocentně jistý, že dojde ke zvýšení sazeb o 25 bb. Jak již bylo řečeno, pozornost trhů se soustředí na změny v prohlášení a také na Powellovu tiskovku, protože ty mohou naznačit, jaký bude další krok.
C:\fakepath\cina-20072023.png

Pozor na deflaci!

20.07.2023 Zatímco růst cen v Evropě i v USA stále nedosahuje cílovaná 2 % a západní centrální banky stále drží jestřábí přístup v trajektorii úrokových sazeb směrem vzhůru, v „továrně světa“ již pomalu řeší opačný problém. V Číně totiž rostou ceny příliš pomalu. Meziročně stagnují a na meziměsíční bázi dochází k poklesu už 5 měsíců po sobě.
img

Forex: Opatrné zlepšování spotřebitelské důvěry v eurozóně

20.07.2023 Zejména díky obnovení růstu reálných mezd očekáváme zlepšování nálady evropských spotřebitelů, jak ukáže červencová spotřebitelská důvěra z eurozóny. K tomu pomáhá klesající inflace. Na straně producentů bude tento trend potvrzen německými PPI za červen. Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti potvrdí přetrvávající pnutí na trhu práce v USA. Červnová polská průmyslová produkce pak naznačí, co můžeme čekat v Česku.
img

Forex: Koruna ve středu týdne přes 23,90 EUR/CZK

19.07.2023 Na globálním devizovém trhu dnes panoval klid. Ekonomický kalendář příliš impulsů nepřinesl a ohledně očekávání na výsledek nadcházejících zasedání ECB či Fedu v příštím týdnu se tak nic zásadního nezměnilo. Dolarové sazby půjdou naposledy nahoru, ECB bude zvyšovat i v dalších měsících. Kurz eura proti dolaru se tak dnes držel stabilní mírně nad 1,1200 EUR/USD.
img

Inflační tlaky na straně výrobců dále ustupují

19.07.2023 V meziměsíčním srovnání ceny průmyslových výrobců v červnu poklesly o 0,3 %, což znamená, že trend klesajících cen pokračuje, ale tempo od dubna zpomaluje. Meziročně byl zaznamenán nárůst o 1,9 %. V zemědělském sektoru ceny meziměsíčně poklesly o 0,9 % a meziročně dokonce o 13,8 %. V květnu klesly ceny v tomto sektoru poprvé po dvou letech (o 10,2 %) a nyní došlo ještě k výraznějšímu poklesu. To ceny stavebních prací opět vzrostly jak meziměsíčně (o 0,1 %) tak meziročně (o 6,0 %), ale tempo rostoucích cen bylo nižší než v květnu. Ceny tržních služeb pro podniky v meziměsíčním srovnání poklesly o 0,1 % a v meziročním byly vyšší o 6,1 %.
img

Ceny v zemědělské výrobě masivně padají, nejvíce minimálně od roku 2010. Znatelné zlevňování potravin v obchodech je na dohled, celková inflace může být už v příštím roce jen jednoprocentní

19.07.2023 Ceny zemědělských výrobců v červnu masivně klesly, meziročně o 13,8 procenta. Jedná se o jejich nejvýraznější pokles minimálně od roku 2010. Jedná se o ceny, za něž zemědělci dodávají svoji produkci do obchodní sítě nebo zpracovatelům, například z řad potravinářů. Masivní snížení cen v zemědělské výrobě tak předznamenává znatelné zlevnění cen potravin v obchodech. Zemědělský a potravinářský segment tak tímto v podstatě překonal jak covidovou, tak inflační krizi.
C:\fakepath\trader-12072023-44-zm.jpg

Evropské akcie zpevnily, pomohla tomu zpráva o vývoji inflace v USA

12.07.2023 Evropské akcie dnes zpevnily. Zmírnění spotřebitelské inflace ve Spojených státech posílilo naděje, že americká centrální banka (Fed) brzy ukončí zvyšování úrokových sazeb. Panevropský index STOXX Europe 600, který stoupl o 1,5 procenta a uzavřel na 458,54 bodu, rostl již čtvrtý den za sebou.
img

Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat

06.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
img

Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat

05.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
C:\fakepath\cina-26062023.jpeg

Čína jde proti proudu

26.06.2023 Zatímco západní svět bojuje s inflací zvyšováním úrokových sazeb, druhá největší světová ekonomika je snižuje.
img

Ranní okénko - Finální čísla HDP za 1. čtvrtletí roku 2023

26.06.2023 Poslední červnový týden nabídne nejzajímavější data z pohledu české ekonomiky ohledně finální podoby HDP za 1. čtvrtletí roku 2023. Z eurozóny dorazí předběžné údaje ohledně spotřebitelské inflace za červen a také konečný údaj květnové nezaměstnanosti. Nejvíce dat během tohoto týdne se dozvíme z USA. I zde bude zveřejněn konečný údaj HDP za 1. čtvrtletí tohoto roku včetně spotřeby za stejné období. Dále dorazí data týkající se poptávky, a to konkrétně osobní příjem a osobní výdaje za květen. V neposlední řadě bude zveřejněn index University of Michigan, který se zabývá sentimentem spotřebitelů.
C:\fakepath\cnb6.jpg

Analytici: ČNB ponechala sazby podle očekávání, pokles přijde koncem roku

21.06.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním finančního trhu, důvodem byly zprávy z ekonomiky. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Zvýšení sazeb již nečekají, naopak koncem roku by mohl přijít jejich pokles. Bankovní rada ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Sazba se naposledy měnila před rokem.
img

Moore: Pokles cen zemědělských výrobců přináší naději na snížení potravinové inflace

16.06.2023 „Aktuální data o vývoji cen zemědělských výrobců dávají českým spotřebitelům naději, že se promítnou do poklesu cen potravin. Již duben přinesl pozitivní signál, když se meziroční růst cen v zemědělství téměř zastavil, a květnová data klesající trend potvrdila – meziročně byly zemědělské ceny nižší o 10,2 %. Pro peněženky českých domácností je to o to důležitější, že k meziročnímu poklesu cen zemědělských výrobců došlo letos v květnu poprvé po více než dvou letech růstu. Tento pokles se samozřejmě propisuje do cen výrobců potravin, a tedy i do cenovek v českých obchodech, se zpožděním, ale poslední data nám dávají stále větší jistotu, že potravinová inflace u nás odeznívá,“ komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Další meziměsíční pokles cen průmyslových výrobců

16.06.2023 Ceny průmyslových výrobců v květnu klesaly o 0,8 % ve srovnání s měsícem dubnem, což je o trochu nižší tempo než v předchozím meziměsíčním srovnání. Meziročně došlo k nárůstu o 3,6 %. V sektoru zemědělství došlo k výraznému poklesu cen jak v meziměsíčním (-5,2 %) tak v meziročním (-10,2 %) srovnání. Ceny zemědělských výrobců v meziročním srovnání klesly poprvé po více než dvou letech. Naopak ceny stavebních prací vzrostly v meziměsíčním (0,3 %) i meziročním (6,9 %) srovnání. V případě cen tržních služeb pro podniky se meziměsíčně ceny nezměnily a meziročně došlo k nárůstu o 6,2 %.
img

Ceny v zemědělské výrobě masivně padají, nejvíce minimálně od roku 2010. Znatelné zlevňování potravin v obchodech je na dohled, celková inflace může být už v příštím roce jen jednoprocentní

16.06.2023 Ceny zemědělských výrobců v květnu masivně klesly, meziročně o více než desetinu. Jedná se o jejich nejvýraznější pokles minimálně od roku 2010. Jedná se o ceny, za něž zemědělci dodávají svoji produkci do obchodní sítě nebo zpracovatelům, například z řad potravinářů. Masivní snížení cen v zemědělské výrobě tak předznamenává znatelné zlevnění cen potravin v obchodech. Zemědělský a potravinářský segment tak tímto v podstatě překonal jak covidovou, tak inflační krizi.
img

Japonský jen se pohybuje do strany

12.06.2023 Kurz jenu vůči dolaru klesl o 1,5 %. Širší asijské měny klesly, protože trhy se před středečním závěrem zasedání Federálního rezervního systému uklidnily. Přestože se všeobecně očekává, že centrální banka po ročním zvyšování úrokových sazeb ponechá sazby na stávající úrovni, trhy zůstaly v napětí kvůli případným jestřábím překvapením. Pozornost se soustředí také na klíčové údaje o inflaci v USA, které budou zveřejněny v úterý a které pravděpodobně budou hrát roli při rozhodování Fedu o sazbách.
img

Neuspokojivá data o inflaci udržují pár EUR/GBP v medvědím trendu

01.06.2023 Pokud jde o libru, očekávané další zvýšení úrokových sazeb Bank of England stále roste, protože data o spotřebitelské inflaci, která jsou silnější, než se očekávalo, takové kroky banky podporují. Silný růst dolaru ale drží býky dál od agresivních sázek, což pomáhá omezit ztráty páru EUR/GBP.
img

Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP

29.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
img

Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP

26.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
img

Výrobní inflace hlásí výraznější šlápnutí na brzdu

18.05.2023 Dynamika výrobních cen zvolnila o něco výrazněji, než jsme předpokládali, když v dubnu poklesly ceny průmyslových výrobců o 1,2 % a meziroční dynamika tak zvolnila z 10,2 % na 6,4 %. Klesají dál relativně výrazně jak ceny energií, tak energeticky náročných výrob. Ceny producentů základních kovů, chemického průmyslu nebo dřevozpracujícího průmyslu dokonce začínají meziročně relativně výrazně klesat, a to je hlavní důvod výraznějšího poklesu výrobní inflace.
img

Ranní okénko - Recese v americké ekonomice?

18.05.2023 Za několik minut dorazí od Českého statistického úřadu údaj o dubnových cenách ve výrobě. V minulém týdnu již překvapil nižší dynamikou výsledek spotřebitelské inflace a pokud se bude stejné překvapení opakovat i na datech z výroby, může to vést trh k další úpravě očekávání. To zčásti odráží i vývoj koruny, která tento týden nenásleduje pozitivní trend v regionu, a i přes včerejší mírné umazávání ztrát zůstává na slabších úrovních. Z globálního pohledu bude trh dávat pozor na výsledek tzv. Leading indexu, který se na základě většího množství předstihových ukazatelů snaží předvídat budoucí vývoj americké ekonomiky. V průměru index dosahuje svého vrchol zhruba rok před vrcholem hospodářského cyklu.
img

USD bude dnes čelit turbulencím

16.05.2023 Dnes je očekávána vysoká volatilita trhu. Krátkodobě může dolar buď raketově vzrůst, nebo klesnout. Směr jeho pohybu určí výsledky jednání ohledně americkému dluhu.
img

Ranní okénko - Červnový hike Fedu není vyloučen

15.05.2023 Po první polovině května plné ekonomických dat hlásí kalendář na tento týden zvolnění. V Česku budou jediný zápis představovat ve čtvrtek zveřejněné ceny výrobců. Ze sousedního Německa bude kromě pátečních cen výrobců zajímavý zejména zítra zveřejňovaný ZEW index. V USA pak největší naději na rozpohybování trhu mají rovněž v úterý zveřejňované maloobchodní tržby. Ještě v pátek dopoledne byl trh takřka ze 100 % přesvědčen, že Fed již letos nebude zvyšovat sazby. Překvapivě silný optimismus spotřebitelů spolu s vyššími dlouhodobými inflačními očekáváními ale zahýbal tímto předpokladem a trh znovu dává zhruba 15% pravděpodobnost scénáři, kdy v červnu Fed doručí ještě jeden 25bodový hike. Právě maloobchodní tržby tak mohou nabídnout pohled, nakolik se lepší nálada promítá do reálných tržeb a o jak silný proinflační impuls ve výsledku může jít.
C:\fakepath\trader-12052023-33-zm.png

Forex: Koruna ztrácela k euru i dolaru ve všech dnech tohoto týdne

12.05.2023 Koruna oslabovala k oběma hlavním světovým měnám ve všech dnech tohoto týdne. Dnes klesla ve srovnání se čtvrtečním závěrem k euru o sedm haléřů na 23,61 EUR/CZK. Vůči dolaru si pak pohoršila o 16 haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,73 USD/CZK.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Meziroční inflace v dubnu zvolnila na 12,7 pct, potraviny meziměsíčně zlevnily

11.05.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v dubnu meziročně vzrostly o 12,7 procenta, tempo růstu zvolnilo z březnových 15 procent. V meziměsíčním srovnání ceny o 0,2 procenta klesly, proti březnu zlevnily zejména potraviny, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici i Česká národní banka (ČNB) očekávali vyšší meziroční růst. Důvodem výraznějšího zvolnění inflace byl podle ČNB zejména pomalejší meziroční růst cen potravin. Odborníci ale zroveň upozorňují, že vzhledem ke kolísavosti cen potravin je třeba brát tento efekt s rezervou. Na jednociferná čísla podle nich meziroční inflace klesne v červnu nebo v červenci.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dubnové zpomalení inflace analytiky překvapilo, táhlo ho zlevnění potravin

11.05.2023 Dubnové zpomalení meziroční inflace na 12,7 procenta bylo pro analytiky překvapením, trh i Česká národní banka (ČNB) očekávaly vyšší hodnotu. Důvodem výraznějšího zvolnění inflace bylo meziměsíční zlevnění potravin, shodují se odborníci, zároveň ale upozorňují, že vzhledem ke kolísavosti cen potravin je třeba brát tento efekt s rezervou. Na jednociferná čísla podle nich meziroční inflace klesne v červnu nebo v červenci.
img

Ranní okénko - Ráno dorazí výsledek české inflace

11.05.2023 Pro dnešek je na pořadu česká inflace a statistika cen výrobců v USA. Obě statistiky doplní včerejší údaj o nezaměstnanosti v ČR a inflaci v USA. Dohromady jde o důležitá čísla, na základě kterých se budou centrální banky rozhodovat o další trajektorii úrokových sazeb. Včerejší data o americké inflaci dopadla v souladu s očekáváními, stejně jako data z českého trhu práce. Reakce na trhu tak byla pouze minimální, kdy index S&P 500 rostl o 0,2 %, pražská burza měřená indexem PX rostla o 0,4 %, německý DAX naopak o 0,4 % klesal.
img

Výrobní inflace zvolňuje v energeticky náročných odvětvích

19.04.2023 Meziroční dynamika výrobních cen v průmyslu podle očekávání v březnu dál zvolnila na 10,2 % (meziměsíční pokles o 1 %). Dál zlevňuje především produkce energeticky náročných výrob v čele se zpracovateli kovů a chemickým průmyslem. Na druhé straně ale meziměsíční pokles zaznamenala v březnu i většina ostatních kategorií a meziroční dynamika proto klesala i v páteřních oblastech průmyslu jako automotive a strojírenství.
Související klíčová slova: Inflace v zemích EU | Ojetiny | Patron Go | Makroekonomické predikce | Jakub Seidler | Marsh & McLennan | Hospodářská situace | Jüan | Uvolněné měnové politiky | Oživení podnikatelské aktivity | Finanční zátěž | Růst v eurozóně | Měnový pár EUR/HUF | Vstup na akciovou burzu | Vyjádření ekonomů | Pozornost investorů | Stavební produkce | Války | Snižování stavů | Lithium | Valorizace | Vývoj | Opětovný pokles | Data z trhu práce | PPI v USA | Allianz | Nezaměstnanost v lednu | Panevropský index | InstaForex | Silná rezistence | Nákup ropy | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Jana Steckerová | Béžová kniha americké centrální banky | Měnový pár EUR/CZK | DPH | Průměrná míra nezaměstnanosti | GameStop (GME.US) | EUR | Globální dluhopisový index | Spotřebitelské výdaje | Koss | Náklady spojené s bydlením | Danske Bank | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Take Profit | Slábnutí inflačních tlaků | Výkyvy v hodnotě | Hlavní úrokové sazby | Surová ropa | Bidenova administrativa | Itálie | Zavedení eura | Euro proti dolaru | Organizace Conference Board | Stoxx | Value Gap | Očekávání | Korelace | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Swiss Life | L.F. Investment | Češi | Analytik České bankovní asociace | Výpadek příjmů | Chování | Inflace v září | EUR/JPY | Virgin Money | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Pro investory | Novartis | Venezuela | Trh práce | Roční míra inflace | Fondee | Měnový pár USD/CNY | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Support | PMI v eurozóně | Statistics | General Dynamics | Podnikatelské aktivity | ServiceNow | Lednová inflace | Index aktivity | Zajištění proti inflaci | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | ADP report | Růst amerického dolaru | Vývoj spreadu | Prosincová inflace | Ifo | Webinář | Julius Bär | Nálada v eurozóně | Blackstone | Prognózy | Tržní úrokové sazby | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Asijské měny | Intervence | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Ceny producentů | Americké centrální banky | Experti | Diverzifikace | Forexový trh | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Psychologie spotřebitelů | Očekávání ČNB | Globální dluhopisové trhy | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Vývoj ceny ropy | Zpráva z akciového trhu | Ceny zemědělských výrobců | Creditas | AMC (AMC.US) | Největší světová ekonomika | Investing | Severní Dakota | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Reakce ČNB | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Obchodní bariéry | CZ | Commodities | Pokles inflace v USA | Projekce | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Měnový pár USD/JPY | Úrokové sazby v eurozóně | Meziroční inflace v eurozóně | Český průmysl | YCC | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Aktuální vývoj | Rostoucí úrokové sazby | Makroekonomický kalendář | Lagardeová | Průměrné mzdy | Stabilita koruny | Evropský trh | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Výnos | IHNED | Pozitivní nálada | Průmyslové podniky | Exchange | Binance Coin | Silný výhled | TNOTE | Vyloučení Ruska | SMA | Vzdělávání | UniCredit Bank | Šéf Fedu | Přecenění zboží | Fenomén | Kurzotvorné informace | Vývoj indexu výrobních cen v Maďarsku | Růst sazeb | Reddit | Zkrocení inflace | Výnosová křivka | Akcie Erste | Index DOW | Index DXY | ČEZ | Výsledky obchodování | Mimořádné daně | BNP Paribas Flexi | Kontrakty | Důvěra v ekonomiku | NFP | Moldavsko | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Propad cen | Ruské zboží | Pokles cen energií | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | JPY | Guvernér Michl | Manažer Finmex Academy | AUDUSD | Nejvýraznější růst | Akcie Colt | Evropská centrální banka | Polovodiče | Reálné ekonomiky | Odhad HDP | Philip Morris International | Dnešní obchodování | Posilování dolaru | Nová makroekonomická prognóza | Pár USD/CAD | Brent | Školení Finmex | Ekonomický sentiment | ZEW indexy | Peníze | Růst měnového páru | Předpokládaný růst | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Růst výrobních cen | Nike | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | ČNB Rusnok | Meziroční růst cen | Americká ropa | Obavy z inflace | Rozhovor | Prognóza | FTSE 100 | SZIF | Válka v Izraeli | Plaza Accord | Běžný účet platební bilance | Měny | Amgen | MiFID II | Americký Fed | Přesnost | Nová prognóza ECB | Tuzemská ekonomika | Export | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Výsledky HDP | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Ruský prezident | Oděvy | Burza | Developeři | ZEW index | Tržní signály | Bohuslav Čížek | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americké ekonomiky | Americký prezident Joe Biden | Boeing | Medvědí signál | Dolar dnes | Zastropování cen | Proražení | Agrofert | Akcie Alibaba Group | Dluhopisový index | Zastavení poklesu | Bond | Vývoj bilance běžného účtu v eurozóně | Finanční trh | Růst cen nájmů | Vládní opatření | Cesta k ziskům | Index S&P 500 | Škoda | Německý export | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Euronext | Kofola | Měnový fond | Swapové body | Negativní sentiment | Hodnocení současné situace | Na burze | Litva | Tovární objednávky | Býčí rally | Rostoucí ceny energií | Spotřebitelské inflace v Maďarsku | USD | Zvýšení sazeb | Vnímání rizika | EUR/CZK | Silná data | Vyšší náklady | P.A. | Nárůst ceny | GBP/USD | BABA | Zklamání pro investory | Bezpečné přístavy | Ceny kovů | HDP | Měnový pár EUR/USD | Nastavení měnové politiky | Momentum | Vice | PMI index | Inflační cíl | Stratégové | Valuační násobky | Marek Mora | Pokles úrokových sazeb | CISCO | Federální rezervní systém (FED) | Zpráva o vývoji inflace | Média | Skokové posílení | Akcie Tesla | Růst inflace | Rekordní zisk | Aktivity v USA | Histogram | Hospodářské výsledky | Investoři | Světoví výrobci | Index londýnské burzy | Boj s inflací | Analytik J&T | Boháč | Fidelity | AMD | Nejistoty | Inflační čísla | Vývoj dolarového indexu | HUF | Jádrový index | Inflace v lednu | Firmy | Finančník | Kurz jüanu | Slábnutí ekonomik | Zpráva o vývoji inflace v USA | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Kapitál | Červencová inflace | Bayer | Tržby z průmyslové činnosti | Uvolněné měnové | Výnosy státních dluhopisů | Anheuser-Busch InBev | Vývoj sazeb | Posílení | Zápis z posledního zasedání | Americký prezident | Vývoj meziroční inflace | Průměrné mzdy v ČR | Inflace v ČR | RISK-ON | Vývoj ceny ropy Brent | Burza Euronext | Turecká centrální banka | Vienna Insurance Group | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Sestupný trend | Makroekonomická prognóza | Americká ropa WTI | Deficit rozpočtu | Průzkumy | Rakousko | Vývoj státního rozpočtu | Americký S&P 500 | Obchodování na akciové burze | Návrat inflace | Vyšší hodnoty | TTF | Odhad spotřebitelské důvěry | Funkční období | Plány | ProCent | Zisk | Akciový analytik | Nižší poptávka | Ropa Brent | Německý DAX | AT&T | Jestřábí komentáře | GBP/EUR | Cenové tlaky | Total | Cena americké ropy | Akcie a dluhopisy | Bank of England | GBP | Nižší úroky | Evropské ekonomiky | Zadlužování | Porovnání vývoje | Obchodní ředitel | Sentiment indikátory | Spotřebitelský sentiment | Ceny bydlení | Patria | Akciový index S&P 500 | Bundesbanka | Hlavní události | Nadšení | Zvýšení úrokové sazby | Béžová kniha | Mimořádné zasedání ECB | Předstihové indikátory | Švýcarská banka | Úspěch | CZK | Ekonomický kalendář | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská nálada | Posilování amerického dolaru | Ekonomická situace | Vysoké sazby | Reakce trhu | Hospodářský vývoj | Akciové trhy v Evropě | Úroková sazba | Vít Hradil | Legislativa | Rizikovější měny | Unie | Loonie | Deflace | Zasedání Evropské centrální banky | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Meta | Výzkumy | Hlavní úroková sazba | Základní pravidla | Kurz ruského rublu | Occidental Petroleum | Pozitivní zprávy | Viceguvernérka | Praha | Berkshire Hathaway | Velikosti bilance Fedu | Investovat | Ruský rubl | Komoditní | Index DJ30 | Investiční centrum | Guvernér | CFD (Rozdílové smlouvy) | Investing.com | Prodej | Válka na Ukrajině | W1 | Reálné výnosy | Inflace v Rusku | Záporný úrok | Kevin Tran Nguyen | Míra zisku | Boom | Inflace ve službách | Medián | Vybírání zisků | Vzdělání | Inflace spotřebitelských cen | Výsledky | Dnešní data | ZEW | Pokles produkce | Události tohoto týdne | Maloobchodní tržby v USA | ČNB Petr Král | Očekávání investorů | Inflační tlaky | Dluhopisové fondy | Minulá výkonnost | Siemens | Waste Management | Bank of America | Fundamentální analýza | Cena eura | Agentura Fitch | Zlepšení sentimentu | Globální ekonomiky | BABA.US | Richard Bechník | Obnovitelné zdroje | Cenový růst | Pandemie koronaviru | Americký index | Výroční zpráva | Eurostat | Prezident | Kosdaq | Purple Strike | Atraktivita zlata | Silný dolar | OPEC+ | HDP Německa | Obchodování na Wall Street | TIM | Larry Summers | Úsporný tarif | Reálné mzdy | Extrémní nárůst | Makroekonomický výhled | Fundamentální zprávy | Energie | Objem | Fidelity International | Oživení v Číně | BDO | Inflační překvapení | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Energetický sektor | Jestřábí postoj | Regulátor | Cenový index PCE | US500 | Dlouhodobý výhled | Odhad inflace | Investiční platforma | Výrobní index ISM | Hlavní indexy | Wyoming | Důchod | AMC | Pfizer | Jak číst grafy | Case-Shiller | Silná koruna | Posílení amerického dolaru | Fiskální rok | Studie | E15 | Zvýšení dluhového stropu | Slabší koruna | WHEAT | Zpráva | Nástroj | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Významné zisky | Reálné spotřeby domácností | Finanční náklady | FRA | Válka | Růst ceny elektřiny | Dezinflace | Cenová hladina | Centene | Panika na trzích | Cena plynu | Odhad analytiků | Prémie | Zrušení superhrubé mzdy | Hypotéky | Současná situace | Školení | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | Objem intervencí | Pšenice (WHEAT) | Janet Yellenová | Přijetí | Rozpočtová politika | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Jackson Hole | Akcie energetických společností | HUF/EUR | Telekom | Inflace v Česku | Colt CZ | OPEC | USD/PLN | Fed | Ukrajina | IT společnosti | Bloomberg | Tapering | Státní rozpočet | Čínský dovoz | Výroba v eurozóně | Zhoršování situace | Akcie včera | Maloobchod | Předpověď | Lukáš Kovanda | Vládní podpory | Optimistická očekávání | Vysoká volatilita trhů | Zasedání Fedu | Růst výnosů u dluhopisů | University of Michigan | Rekordní hodnoty | Oslabení amerického dolaru | Udržení inflace | Centrální banky | Evropa | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Rostoucí obavy | Dolarové likvidity | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Obchodovat intradenně | Prohloubení schodku | Nová prognóza | Silnější dolar | Nabídka | Kurz americké měny | Sankce | Měna | S&P Global | Data z USA | Cena surové ropy | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Rostoucí nezaměstnanost | Vstupy | Nasdaq | Dolary | Obchodní týden | Trump | Nejbližší support | Deficit | Federální rezervní systém | GBPUSD | Zprávy | Obavy z recese | Údaje | Vysoké ceny energií | Instituce | Ceny ropy | Konsensus analytiků | Byty | Bank of Japan | ČTK | Evropské akcie | Výkonnost | Dnešní makroekonomické ukazatele | Guvernér BOJ | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Listopadová inflace | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Dolar včera | JPMorgan Chase & Co | Růst inflace v USA | Averze k riziku | Island | Býčí signál | Moore Czech Republic | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Alibaba | Cena ropy brent | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Dupont | Evropská ekonomika | Silný růst | ČNB silná koruna | Propad do chudoby | Česká koruna | Aktuální inflace | Srovnávací základna | Zvýšená volatilita | Globální dodavatelské řetězce | Bydlení | Růst dolaru | Vyhlídky | Petr Král | Výdaje | Akcie finančních společností | Trh | Průzkum Fidelity | Komise | ISM indexy | Crown | Války na Ukrajině | Průraz | Pokles tržeb | Viktor Orbán | Kurz EUR/USD | Depozitní sazby | Leva | Korekce | Výrazný pokles | Vývoz ropy | Upozornění | LNG | Inflace ve Spojených státech | Kurz koruny k euru | Kurz forintu | Výrazný růst | Pražské burzy | Vývoje ceny | České koruny | Zveřejnění výsledků | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zpřesněný odhad | Koruna | Kypr | Posílení dolaru | Stock | ETF fond | Odhad růstu HDP | Francie | Propad | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Sazby ČNB | Pokračující pokles | Agentura Bloomberg | Asociace | Fluktuace | Stimulační opatření | Vládní dluhopisy | HDP eurozóny | Index volatility | Český index nákupních manažerů | Nový rekord | Akcenta | Změny cen | Australské akcie | Nezájem investorů | Long pozice | Tomáš Holub | Report ADP | xStation | Exporty | Technické analýzy | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Index Nasdaq | Spotřebitelská inflace | Konjunkturální průzkum | Zpřísnění sankcí | Spotřební zboží | Americké měny | Tržní odhad | Výpadky | Automobilky | CFTC | Makroekonomické zprávy | Graf | Centrální banka | Odliv dividend | Britské libry | Meta Platforms Inc | Andrew Bailey | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Downtrend | Data z americké ekonomiky | Ekonomiky eurozóny | London Stock Exchange | Německý výrobce | Čistý zisk | Jádrová inflace | Plyn | Zpráva o inflaci | Short | Eurodolar | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Výnosové křivky | Přehled | Sázky trhu | Zpracovatelský sektor | Protiinflační kroky | SOK | Trendové linie | Pár EUR/USD | Nové all-time high | Březnová inflace | Hlavní manažer | Makléř Wood & Company | Měď | Hlavní akciové trhy | Conseq Invest Konzervativní | Reuters | Finmex | Růst výroby | Klíčový údaj | FXstreet.cz | PMI z výroby | Pokračování trendu | Inflace v eurozóně | Ceny ve výrobě | Hospodářské oživení | Cenový pokles | Donald Trump | Objem aktiv | Depozitní sazba | Výstupy | Předpokládaná výše hlavní úrokové sazby | Měsíční data | Analýzy | Souhrnný index | Britská měna | Overbalance | Ropa | Stavebnictví | Utahování měnové politiky | Chipotle Mexican Grill | EURUSD | Očekávání v USA | J&T | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Commodity index | Americká centrální banka | Černé zlato | Drahota | Úrokové míry | Farmaceutické firmy | Zveřejněná data | Data z amerického trhu práce | PLUG | Obchodování | PwC | Zvýšení dividend | Rychlý růst | Zemní plyn | Vítězství Donalda Trumpa | Předseda | Přehled kurzů | Zpomalující inflace | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Portu | Ztráty peněz | Kakao | CFD | Rekordní inflace | Index spotřebitelské důvěry | Český trh práce | Běžný účet | High Yield | Open | Silnější support | Evropská měna | Zvýšení cel | Spotřebitelské ceny v Číně | Zvýšení základní sazby | Napětí kolem Ukrajiny | Životní úroveň | Petr Kříž | Medvědí trend | Finmex Academy | Makroekonomické ukazatele | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Čínská centrální banka (PBOC) | Philip Morris | Říjnová inflace | Celkový trend | Akciový index | Míra | Alibaba Group | TIPS | Úrokové sazby Fedu | Hospodaření státu | Slabé měny | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Tržby | Cena zemního plynu v Evropě | Volatilní výkyvy | Platební bilance ČR | Marže | Očekávání analytiků | Inflace v Polsku | Index CPI | Obchody | Květnová inflace | Naše ekonomika | Marek Pokorný | Důležité fundamentální zprávy | Počet pracovních míst | Měnový trh | ASML Holding NV | Silný trh | USA inflace | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Káva | Začínající obchodníci | Načasování vstupů | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Defenzivní akcie | Indikace | Dlouhé (long) pozice | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | S&P500 | Klesající trend | PwC Petr Kříž | Analytik Raiffeisenbank | Dezinflační tendence | Měny&Sazby | MUFG | Čínská ekonomika | Příjmy obyvatelstva | BlackBerry | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | JDE | Těžba ropy | Forexové trhy | Podpora | Jiří Rusnok | Mzdy v ČR | Ranní zpráva | Zahraniční obchod | Pokles | James Bullard | Jak obchodovat ropu | Vyšší úroky | Ukazatele | GME.US | Rekordní minimum | Oslabování amerického dolaru | Surové ropy | Kalendář tento týden | Ceny v průmyslu | Varování před riziky | Velikonoce | Vývoj akciového indexu | Druhá největší světová ekonomika | Carry trade | Pozornost | Prohloubení recese | Finance Group | Instant Trading EU | Tržní ceny | Země EU | Fair Value Gapy | Jan Vejmělek | Prognóza ČNB | BOJ Kazuo Ueda | Odhad poptávky po ropě | 4GLD | Aleš Michl | Ministři financí | Volatility | MT4 | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Nejistota | Americká ekonomika | Hladina supportu | Vývoj úrokových sazeb | Invest | Ceny zemního plynu | COVID-19 | Indikátory sentimentu | BNP | Data z reálné ekonomiky | Americký dluh | Finanční krize | Pokles ceny | Alibaba Group (BABA.US) | Tempo poklesu | Vyšší riziko | Index cen | Apple | Ukazatel inflace | Banka Credit Suisse | Index PX | Růst tržeb | Daně | Změny sazeb | Lídři | Inflace v červenci | OECD | Express | Akcie GameStop (GME.US) | Sport | Upstart | Pokles indexu | Europe 600 | Dovoz z Číny | Budoucí vývoj | Historická data | WisdomTree | Pozitivní sentiment | Napětí na Ukrajině | Ekonomická důvěra | Centrum | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Amundi | Snížení spotřeby plynu | Současné ceny | Plný úvazek | BNP Paribas | Oslabení koruny | Drahý kov | Americká data | Termínové kontrakty | Oznámení | Allianz SE | Anomálie | Úrovně podpory | Růst výnosů | Cisco Systems | Toyota | Post-covidové oživení | Cena zlata | HSBC | Japonsko | Zastavení růstu | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Přecenění | Příležitost ke vstupu | Turecký prezident | Růst cen | Akcie v USA | Velký makroekonomický výhled | Trendline | Rumunsko | Nejvýraznější pokles | Repo sazby | Propouštění zaměstnanců | Index nákupních manažerů (PMI) | Konsensus | Financování | ČSÚ | Obchodní plán pro pár EUR/USD | MJ | Omezení dodávek | Generali Investments | Kryptoměna | Automobilový průmysl | Photon Energy | Domácnosti | Pokles ekonomiky | Orbán | USDJPY | Pokles zásob | Globální poptávka | Společnosti | Investiční poradenství | Wells Fargo | Instant Trading EU Ltd. | Ceny zboží | Line | Prezident Joe Biden | GME | Dílčí index | Zadlužení | ICE | Směnný kurz | NZD | Meziroční inflace v ČR | Jedno euro | QE | Obchodování na akciových trzích | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Cena | GMT | EMA | Futures na akcie | Thermo Fisher Scientific | Korelace měn | Dnešní čísla | Akcie | COIN | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | NY FED | Spotřebitel | Meziroční vývoj jádrové inflace | Švýcarská centrální banka | Opatření | Hospodářský růst | Tržní sazby | Vyšší ceny | Odhodlání | Překoupení | Inflace v Maďarsku | Kartel OPEC | Akcie Gamestop | WTI | Standard & Poor's 500 | Korunové sazby | Bod | Miliardy korun | Paweł Majtkowski | Úspory | Nájemné | Georgia | Platební bilance | Silnější koruna | Investment | Polský zlotý | Americké úrokové sazby | BoE Andrew Bailey | Komodita | Pohřeb královny Alžběty II. | Finanční analytici | České ceny | Kovy | Nord Stream | EMU | Japonská centrální banka | Indikátory ekonomického sentimentu | LES | Cena ropy | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Markéta Šichtařová | Tomáš Kudla | Kurzový vývoj | Česká republika | Účet platební bilance | Ranní zpráva z akciového trhu | Zemědělci | Státy EU | Německý Ifo index | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Společnost XTB | Erste Group | Snížení schodku | UCITS ETF | DAX | Monthly Treasury Statement | Dolar k japonskému jenu | Index nákupních manažerů | Swap | Kurz USD | Krach | Ceny komodit | Daně z příjmů | ECB | Jednoduché tipy | Alphabet | Struktura | Bilance běžného účtu | EUR/HUF | Spotová cena | Situace | Kov | Zkušenosti | Intervenovat | Americká průmyslová produkce | DOT | Americký dolar | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Spotřební daně | Lira | Pokračování rally | Nákladová inflace | FTSE | IHS Markit | Statistiky | Americká měna | Obchodní podmínky | Roaring Kitty | Inflační náraz | Bureau of Labor Statistics | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Spready | Intradenní trading | SAP | Obchodování na zámořských trzích | Dluhopisové trhy | Zpomalení globální ekonomiky | Zápis ze zasedání ECB | Státní dluhopisy | Spolkový statistický úřad | Domácí měny | Očekávání do budoucna | RUB | Kurz | Vývoj hospodaření | Vývoj velikosti bilance Fedu | USD/CZK | EUR/RUB | Pandemie covidu | Inflace v říjnu | 256/2004 | Unicredit | Pokles výnosů | Ceny obilovin | Grafy | Ceny nemovitostí v USA | Finančník George Soros | Meziroční vývoj jádrové inflace CPI | Occidental | Jednání ECB | Obchodování ropy | Velcí hráči | Růst měnového páru EUR/HUF | Maďarská centrální banka | Nálada na trzích | Aktivum | PLUG.US | Internetové společnosti | Výnos do splatnosti | Deficit státního rozpočtu | US100 | Lukáš Raška | Index londýnské burzy FTSE | Investujte | Růst mezd | Proinflační | Stagnace | Ruský plyn | London Stock Exchange Group | NAFTA | AUD | Bancorp | Česká ekonomika | Průměrný zaměstnanec | Binance | Situace v Německu | Pilulka Lékárny | Snížení sazeb | Nižší růst | PMI ve výrobě | Čísla o inflaci | Závislost | Predikce | Prognózy inflace | Analytici | Prudký růst cen | BAT | Dobré zprávy | Kurz koruny | CME Group | Zahraniční kapitál | Citigroup | IFO index | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Conference Board | Hospodářství | Koruna dnes | Inflační cíle | Dlouhodobé investice | Odhady ekonomů | Provozovatel sociální sítě Reddit | Abbott Laboratories | Ekonomické aktivity v eurozóně | Dubnový vývoj | Kurz eura vůči dolaru | Zprávy z ekonomiky | Horší data | Snižování úrokových sazeb | Akcie Monety | Cheniere Energy | Akcie bank | Akcioví investoři | Nižší ceny | Konsenzus | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Trh práce v USA | Dluhopisový trh | Aktuální prognóza | Vládní politika | Převis | Tuzemská inflace | SolarEdge | Odhady PMI | Expert | Vývoz | Jojo | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Riziko | Americké ceny | Miliardy eur | NATGAS | Sazby beze změny | Recese | Kazuo Ueda | Makro | Mzdový růst | ASML | Záloha | FXstreet | Německý ZEW index | Výprodeje na akciových trzích | Erdogan | Ztráty | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Situace na Blízkém východě | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Růst americké ekonomiky | Guvernér BoE | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Silný support | HICP | Zboží dlouhodobé spotřeby | Štěpán Křeček | Měnová politika | Nálada na akciových trzích | Ministři | ERM | Miroslav Novák | ISM | Inflace v listopadu | Kurz eura | Zpráva z amerického trhu práce | Centrální banka USA | Tržní nálada | Americká centrální banka (Fed) | Polská průmyslová produkce | Změna sazeb | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Doporučení | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Snížení úrokové sazby | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Měnový kurz | Načasování | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Rizika | Eurozóna | Ranní okénko | Úspěchy | Analytik Komerční banky | ERA | Vyšší volatilita | Voda | CySEC | Rostoucí inflace | Ziskovost | Next | Christine Lagarde | Krize bankovního sektoru | Fair Value | Měsíční report | Výkon amerického dolaru | Euro posiluje | Cena elektřiny | Těžaři | PMI indexy | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Dluhopisy | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Zrychlení růstu | Pokles sazeb | Conseq | Japonský jen (JPY) | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Kurzy měn | Windfall tax | Fundamentální data | Datový kalendář | Ekonomické údaje | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | USD/RUB | Ekonomové | Signály | Tempo inflace | Nařízení | Poptávka | Nemovitostní trh | Francouzský prezident | Fed index | Porovnání vývoje ceny ropy | Indexy | Altcoiny | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Zpřísnění měnové politiky | Vysoká poptávka | Výrobní PMI | Vyšší sazby | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Gold | Růst čínské ekonomiky | Průmysl | Bolest | Americké akcie včera | Zbrojovky | Tempo růstu | Kartel OPEC+ | Vysoké zisky | Akcie Pilulky | Americké dluhopisy | NBP | Oživení ekonomiky eurozóny | Gamble | Zdražování energií | ETF | Firma | Akciové trhy | Struktura HDP | Krypto | Spotřebitelské ceny v Česku | SunPower | Měnověpolitické zasedání | Varování | Výsledek zahraničního obchodu | Počty nových žádostí o podporu | Družba | Viceprezident ECB | Index londýnské burzy FTSE 100 | Situace na trhu | Německá ekonomika | Enphase Energy | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | JPM | Long | Zvýšení inflace | Capital | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Střední třída | Zasedání České národní banky | All-time high | Problémy v bankovním sektoru | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Šéf polské centrální banky | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Aktuální makrotrend | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Velké riziko | Analytik J&T Banky | Indexy na Wall Street | České měny | Uzavření trhů | Finance | Slovinsko | Business | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Oslabení | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Plug Power | Automatic Data Processing | Růst ceny | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Technologická společnost | Swiss Life Select | Vysoké inflace | Zvedání úrokových sazeb | Úsilí | Proinflační riziko | Společná evropská měna | Nárůst výnosů | Cena benzínu | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Vysoké ceny | Kroky ČNB | Průmyslový sektor | Růst HDP | Akcie Tesly | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Riziko ztráty | GfK | Ministryně financí | Pšenice | KGHM | Akcie SunPower | Globální trhy | Bankéři | Ekonom Komerční banky | Sentix | Trhy dnes | Vzrušení | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Národní bezpečnost | Hang Seng | Zasedání Bank of England | Obnovení důvěry | Trinity | Stratég | Zpomalení hospodářského růstu | Špatné zprávy | Úrokový diferenciál | FOREX | Prodeje automobilů | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Stoxx Europe 600 | Politika | Konkurence | Vladimír Vávra | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | Akcie zbrojovky | PLN | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Poskytování úvěrů | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Barclays | Deutsche Telekom | Forint | Negativní korelace | Velká Británie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Omikron | Dnes zveřejněná data | Členové bankovní rady | Úrokový výnos | George Soros | Miliardy | Pohřeb královny Alžběty | Trader | Rozpočtové politiky | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Krátkodobý vývoj | Index volatility VIX | American Express | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Portu Marek Pokorný | Shelter | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Situace v průmyslu | Peking | Dobrá zpráva | Úroková sazba ECB | Obchodování s cizími měnami | Růst ekonomiky | Zdanění | Zlevnění ropy | Commerzbank | Zhodnocení | Inflační krize | Bankovní rada České národní banky | Úrokové politiky | Prolomení supportu | Ceny zlata | Prohloubení deficitu | Výhled | NIESR | Index technologického trhu | Počasí | Erste Group Bank | Dividenda | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Americký akciový index | Komerční banky | Korekční fáze | Americký trh práce | Post-covidové oživení v Číně | Co bude | Ethereum | Trhy | Embargo | Finanční podmínky | Zlevnění potravin | Propouštění | Rozhodování | SWIFT | Zaměstnanci | Bankovní krize | Jaromír Gec | FRED | Ceny ropy Brent | Politika Fedu | Merck | Medvědi | Finanční trhy | Hospodaření americké federální vlády | Société Générale | Statistický úřad | MIFID | Uchovatel hodnoty | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | eBook | Průzkum společnosti | Inflace CPI | Aktuální rezistence | Způsob investování | Růst cen energií | Prostor pro růst | ROCE | Fondy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Odhad růstu ekonomiky | Fed funds | Comfort Finance | Týdenní výkon | Rada ČNB | Komoditní trhy | OSVČ | Situace v Číně | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Zlato | USD za barel | Payrolls | Americký dolar včera | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Realitní bubliny | GS | Tipy pro začátečníky | Větší pokles | Inflace ve Velké Británii | Pohonné hmoty | Reakce koruny | Školení Finmex academy | Pasiva | Prezidentské volby ve Spojených státech | Klesající trendová linie | Problémy | Uvolněná měnová politika | S&P 500 nebo Nasdaq | Situace na trzích | Spekulace | Exotické měny | Jednotná měna | Pokles poptávky | Deere | Prezident Erdogan | Schodek | Erste | Prezidentské volby | Obnovení růstu | Vratislav Zámiš | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Měnová politika ECB | Nezaměstnanost | Janet Yellen | Měnové stimuly | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Celková inflace | ODS | Infineon Technologies | Futures na ropu | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Monetární politika | FED sazby | Obchodování s CFD | Polský zlotý a maďarský forint | Capital Economics | Ceny zeleniny | Dlouhá pozice | Konjukturální průzkum | Risk | Transakce | Analytické společnosti | Česká národní banka (ČNB) | MPSV | Akcenta Miroslav Novák | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Zvýšení DPH | Dolarové úrokové sazby | Zaměstnanost | Inflace v Japonsku | MNB | Profitovat | Irsko | Důležité zprávy | Spojené státy | Spojené státy americké | Vývoj měnového páru USD/ILS | Výprodeje | Samsung | Spotřeba domácností | Slabší dolar | Vývoj koruny | Zavedení cel | Optimismus | Značný pokles | USDX | Inflace v prosinci | Jasný signál | Údaje o HDP | Příležitosti k nákupu | Inflace v Německu | Klid | Ekonomka | Ropa dnes | Silný pokles | Forexu | Zasedání amerického Fedu | Uvolnění měnové politiky | Velké změny | Lockdowny | Poptávka po čipech | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Dolar | Spotřebitelská poptávka | STOXX50 | SEC | Intel | Debata | Hodnoty měny | Vlastnictví | Data z Německa | Yield | Naše prognóza | Akcie na pražské burze | Globální ekonomický kalendář | Politické rozhodnutí | Ruský prezident Vladimir Putin | Cykly | Nálada na trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Otevření ekonomik | Politické riziko | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Cena niklu | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Hospodářské politiky | Fiskální stimuly | Stagflace | Prognóza ECB | Signál | Obchodní válka | Írán | Zdražování | Mercedes-Benz | Bank of Canada | Měny rozvíjejících se trhů | Britská vláda | ADP | Přijetí eura | Bezpečnost | Číst grafy | Pražský index PX | Kupní síla | CPI v USA | Zpomalení růstu | Ropy | Rozdílové smlouvy | Nové žádosti o podporu | Pohřeb královny | Obchod | JP Morgan | Obiloviny | Bilance běžného účtu v eurozóně | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Uhlí | Guvernér české národní banky | Změny trendu | Koruna posílila | Společnost | Petr Dufek | Rezervní měny | Schwab | Libra k dolaru | Sázky | Nové prognózy | Dynamika mezd | Komerční banka | Radomír Jáč | Růst akcií | Ekonomika | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Kurz britské libry | Očekávaná inflace | Globální finanční krize | Volatilita trhů | Rozšíření | Purple Trading | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | Futures na americké akciové indexy | Nálada | Energetické společnosti | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Britské měny | Tisková konference | Eura | Kultura | Velmi volatilní | Výsledek HDP | Nizozemsko | Organizace | Obilí | Invesco Ltd. | Ceny stavebních prací | Gap | Holding Agrofert | Ceny pohonných hmot | VIX | Stock Exchange | Růst | Wood & Company Vladimír Vávra | Úrovně supportu | Ředitelka | Helena Horská | Ceny surovin | Polská centrální banka | Ceny v zemědělství | Příjmy | Makroekonomická data | Průmyslová produkce v eurozóně | Evropské společnosti | Investujte zodpovědně | Zajištění | Obchodní rozhodnutí | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Inflace v Číně | Schodek veřejných financí | Platforma | Colt | M2 | PBOC | Index | Rozpočtové schodky | Cenový vývoj | PCE index | Rychlý růst cen | Akcie Alibaba | Cenový index | Rostoucí ceny komodit | Eva Zamrazilová | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Obchodní bilance | Thermo Fisher | Objednávky | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Ekonomické důsledky | Index STOXX Europe 600 | ISM index | | Vývoj hospodaření americké federální vlády | DJ30 | Dánsko | Nový týden | Bilance Fedu | Střední Evropa | Zchlazení poptávky | Wood & Company | Mzdy v Česku | TradingEconomics | Next Finance Markéta Šichtařová | Lael Brainardová | Slabé makro | Trumpova cla | Abbott | Kurz libry | Zájem o investování | Výrobní ceny v USA | Očekávání nastavení úrokových sazeb | Výkyvy | Volatilní | Bilance | Eskalace konfliktu na Ukrajině | GameStop | Petr Kymlička | Konsolidace | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Technologický index | Znepokojení na trhu | Měnové unie | Martin Gürtler | Optimismus spotřebitelů | Zvyšování cen | Možnost dalšího poklesu | Investiční strategie | CZK/USD | Dna | Generali Investments CEE | Německé maloobchodní tržby | USD/ILS | Poradenství | Cena americké ropy WTI | Šéf Fedu Jerome Powell | Kroky Bank of England | Maloobchodní tržby v eurozóně | Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole | Cvičení | Evropský průmysl | Snížení nákladů | Bankovní rady ČNB | Vývoj bilance běžného účtu | Pokles zlata | Kupci | Pozitivní výhled | Obchodování na burze | Strop úrokových sazeb | Netflix | Iberdrola | Symposium centrálních bankéřů | Oslabení dolaru | Bankrot | Banky | Množství peněz | Covid | Obnovitelné zdroje energie | Výrobní ceny | Nižší úrokové sazby | Šok | Ekonomické aktivity | Německá Bundesbanka | Objem maloobchodních tržeb | Hospodaření | Nová all-time high | Analytický tým FXstreet.cz | Měnové krize | G10 | Británie | Investování | Sazby v Číně | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Maďarsko | Výrobce domácích spotřebičů | Bankovní asociace | Jefferies | Dow Jones | Výrobní sektor | Ovlivňování | Cenové pohyby | Deloitte | Průmysl eurozóny | Inflace v České republice | Exchange Traded Commodity | Shrnutí obchodování | Růstový potenciál | MF | Makrotrend | Nižší likvidita | Příznivé výsledky | Exchange Traded Fund | Americké statistiky | Nord Stream 2 | Dnešní údaje | Neutrální úroková sazba | Sentiment investorů | Růst cen komodit | Data ČSÚ | Další snižování sazeb | Prodeje aut | Žádosti o podporu | Chemický průmysl | Aktuální očekávání | CL | UCITS | Wall Street | Znovuotevření čínské ekonomiky | Šance | Technická analýza | Inflační vývoj | Regulační orgány | Agentura Reuters | Analytička | ČSOB | Investor | HDP USA | Riziková aktiva | Snižování úroků | Pozitivní signál | Úrok | David Marek | Středoevropské měny | Ekonomiky | Dobrá čísla | Meme akcie | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Produkce ropy | Zasedání FOMC | Obchodní plán | S&P 500 | Foreign Exchange | Nasdaq Composite | Markit | Miliardář | Next Finance | Ebury | Indikátory | Jestřábí přístup | Údaje o inflaci | Ministerstvo energetiky | Britská centrální banka dnes | Cyklus utahování měnové politiky | Moskva | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Nejvyšší objem | Průmyslové ceny | Rostoucí ceny ropy | Evropský parlament | Proinflační rizika | Supporty a rezistence | AMC.US | Akcie Upstart Holdings | Růst cen výrobců | CAD | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Vysoké úrokové sazby | Finanční situace | Rozhodování Fedu | Inflace CPI v USA | Data ze Spojených států | Krize | Cíle | Bělorusko | Analýza a prognóza | Management | Instrumenty | Pandemie COVID | Stabilita | Odezvy trhu | Posílení libry | Kvantitativní uvolňování | Trade | Procter & Gamble | L.F. Investment Limited | Ceny stříbra | Hlavní ekonom | High | Data Watch | Negativní dopad | Manažer Finmex | Recese v Evropě | NATO | Americký trh | Hike | Psychologie | Propad sentimentu | Vyšší mzdy | Vývoj jádrové spotřebitelské inflace | Inflační očekávání v USA | Základní úroková sazba | Conseq Invest | Snížení úroků | Růst cen průmyslových výrobců | Důvěra investorů | Vánoční rally | Cena amerického dolaru | Ceny benzínu | Sazby | Snižování cen | Očekávání úrokové sazby | Kupující | Všechny indikátory | Analýza | Shell | Riziko recese | Práce | Sezónní faktory | Aktuální kurz | PX Pražské burzy | Světové akciové trhy | Podniky | xStation 5 | Američané | Podíl nezaměstnaných | Pracovní síly | Osobní výdaje | BlackRock | Míra nejistoty | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Investiční cíle | Vyšší inflace | Proinflační faktory | Dodavatelské řetězce | Nově zahájené stavby domů | Základní sazba | Kurz EUR | Přecenění zboží i služeb | Uvolnit měnovou politiku | Volatilní obchodování | Investiční společnost | Ministr financí | Makléř | Pandemie | Výrobní inflace | Cena stříbra | Nemovitosti | Harley-Davidson | Inflace v Evropě | Odhadovaná cena | Stříbro | Index PCE | Spotové ceny | Odpovědnost | Zdroje energie | Supercyklus | Jak obchodovat | Zdražení ropy | Cukr | Dopady pandemie | Indikátor MACD | Cenové výkyvy | Tesla | Marketingová komunikace | Průmysl v eurozóně | Spotřeby plynu | Durace | CZG | ZIL | Výnos dluhopisů | ČR | Zpracovatelský průmysl | Úřady | Přerušení výroby | Zvyšování úrokových sazeb | Měnové páry | Ceny benzínu v USA | Obchodovat ropu | ČSOB Data | Válečná daň | Panika | Dluhopis | ABB | Analytický tým | Nárůst volatility | Fair Value Gap | Šekel | Růst cen surovin | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | Desinflační trend | Návratnost | xStation5 | Banka Creditas | Růst ceny ropy | Banky pro mezinárodní platby | CIA | Úvěr | Pražská burza | Michal Brožka | Pozitivní vliv | Závazek | Autoprůmysl | Intuitive Surgical | Poptávka po ropě | FOMC | Inflace v USA | Inflace v Kanadě | Úroveň parity | JPMorgan | Vývoj na trhu | Cena zemního plynu | Německo | Ohodnocení | Odhady HDP | Globální finanční trhy | Akcie Colt CZ | Ruská centrální banka | Propad indexu | Novinky | Politici | Jan Frait | Historie | Zdraví | NASDAQ 100 | Velké ztráty | Americké trhy | Sazby Fedu | Politická rozhodnutí | Výraznější pokles | Dynamické supporty | Xetra | Retail | Další pokles | Směrnice | Měnový pár | Automotive | Služby | Index spotřebitelských cen | Nejnovější údaje | Počet nezaměstnaných | ONE | Přebytek německé obchodní bilance | Navýšení cel | Provozovatel sociální sítě | Odhady analytiků | Inflační výhled | Volby | Zásobníky | Španělsko | MWh | Pandemie covidu-19 | EUR/GBP | Low | Akciový trh | Martin Maršovský | Daniel Münich | Tempo snižování sazeb | Vývoj salda obchodní bilance Německa | Evropské země | CSX | Americká burza | Investiční platforma Portu | 1D | Biden | Analytik | Prodeje | Merck KGaA | Euro vůči americkému dolaru | Aktuálně trh | Zlotý | Zlepšení | Tým FXstreet.cz | Slovensko | Cílové ceny | Pozice | Růst cen ve výrobě | Mzda | Stimuly | Michigan | Konzistence | Ocenění | Burze | Vývoj ceny | Guvernér ČNB | ETC | Supporty | Graf dne | Polský průmysl | Český statistický úřad (ČSÚ) | Česká národní banka | Viceprezident | Úrokové sazby | Centrální bankéři | CNY | Míra inflace v Číně | Světové rezervní měny | Česká inflace | Rostoucí mzdy | Místní centrální banka | Hladiny rezistence | Ranní glosa | Stabilita sazeb | Evropské akciové indexy | Si Ťin-pching | Ministerstvo financí | Prohlášení | Nakupovat | Očekávaný růst | Šperky | Zařízení | Šíření nákazy | Analýza Nasdaq | Olaf Scholz | Setkání centrálních bankéřů | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Dubnová inflace | Časový horizont | Zasedání bankovní rady | USA | USD/CNY | Zastropování cen plynu | Porovnání vývoje výnosu | Vyšší ceny ropy | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Zemědělství | Poradce premiéra | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Munich | Nárůst cen | Taiwan Semiconductor | Počet nezaměstnaných v Německu | Osobní příjem | Prodejní ceny | Pokles americké jádrové inflace | Největší pokles | IEA | Klesající inflace | Holubice | Tomáš Nidetzký | David Vagenknecht | Dovoz do USA | Bilance zahraničního obchodu | Mzdová dynamika | Jestřábí politika | USD/JPY | Investiční doporučení | Životní styl | Banka | Fundamenty | Infineon | Emise | Mzdy | Investiční společnosti | Vývoj mezd | Zpřísňováním měnové politiky | Philip Lane | Investovat peníze | Vývoj jádrové inflace | Konvertibilní dluhopisy | Meziroční inflace | Volatilní položky | Výkon | Comfort Finance Group | Statistika | Daně z příjmů právnických osob | Vítězství | Trading | Ceny cukru | Trendová linie | Jerome Powell | Přísná měnová politika | Izraelský šekel | Meta Platforms | Výnosy dluhopisů | Akcie farmaceutické firmy | Velké investice | Upstart Holdings | Inflační šok | Vyšší výnosy | Akcie společnosti Pilulka | Snížit úrokové sazby | Index DAX | Nezaměstnanost v červenci | Německá inflace | Období vyšších úrokových sazeb | Pokles ceny ropy | S&P | Techy | Znehodnocení | Pokerová partie | Americký akciový trh | Cenová stagnace | Tržní ekonomiky | Covidová situace | WTI Crude Oil | Milan Vaníček | Zvyšování úroků | Globální vývoj | Home Depot | Výsledek inflace | Krypto trh | Američtí centrální bankéři | Sezónní vlivy | Patria Online | Spekulovat | Sociální sítě | Podnikatelé | Dovoz | Fundamentální pozadí | Geopolitická situace | Invesco | Splasknutí realitní bubliny | Jádrová inflace v Německu | Vojtěch Benda | Pražský PX | Dynamický pokles | Maďarský forint | Průzkum | Aljaška | Nvidia | Akcie Upstart | Zasedání americké centrální banky | Největší švýcarská banka | Investiční | Akcie skupiny | Nastavení úrokových sazeb | Pozornost finančních trhů | Akcie v Evropě | ATH | Pokles HDP | Růst poptávky | Budoucnost | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Volatilní období | SolarEdge Technologies | Obchodní války | Průmyslová výroba | Znehodnoceni dolaru | Smíšený signál | Obrat v měnové politice | Akcie Alibaba Group (BABA.US) | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Základní pravidla obchodování | CME | Další růst | Výsledky průzkumu | RBI | Bitcoin | Rubl | Euro vůči dolaru | Eskalace konfliktu | Dynamické supporty a rezistence | Návrat poptávky | Futures | Snížení spotřeby | Indikátor | Ceny v Česku | Realitní bublina | Světové centrální banky | Skupina Kofola | Tým InstaForex | Podnikání | Vladimir Putin | Bristol-Myers | Růst spotřebitelských cen | Restrikce | Tržní fundamenty | Komodity | Spekulanti | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Fond | Inflační data | Dopad na finanční trhy | USD/HUF | Produktivita práce | Statistici | Prodeje domů | Walmart | Premiér Viktor Orbán | Coffee | Analytik Portu | Růst průměrné mzdy | Komise v přenesené pravomoci | Zdražování potravin | Černá středa | Eurokomisařka | Úrokové sazby v Číně | Oslabování libry | Obchodování na devizových trzích | Etoro | Kurzy | Vývoj spotřebitelské inflace | Inflační očekávání | Hlavní ekonomka | CEE | Applied Materials | Vyšší úroveň | Domácí poptávka | Hodnota všech kryptoměn | Odvětví | Cla na dovoz | Výrobní náklady | Inflace zpomaluje | Amazon | Ekonom | Maloobchodní tržby | Čína | Kompenzace | ČSOB Data Watch | Pád bitcoinu | Obchodníci | Výsledky hospodaření | Nesoulad | Electrolux | AUD/USD | Tržby v eurozóně | Rok 2025 | BH Securities | RDSA | Německý index DAX | EBITDA | ČNB dnes | CFG | Ekonomické podmínky | Pokles reálných mezd | Anheuser-Busch inBev | City | Ekonomický růst | Vlády | Denní graf | Hlubší deficit | Vývoj měnového páru USD/CNY | Oslabení české koruny | Vládní konsolidační balíček | Evropské akcie dnes | XTB | Růst cen plynu | USD/CAD | Průmyslové společnosti | Aktuální situace | Zhoršení ratingu | Plug Power (PLUG.US) | Sektor služeb | Spotřebitelské ceny | Výzvy | Tomáš Raputa | Austan Goolsbee | Americká cla | Trhy v USA | Indikátor Purple Strike | Objem zakázek | Americké ceny výrobců | Rostlinná výroba | Dopad na korunu | Euro | Joe Biden | Růst průmyslových cen | Výnosnost | Investování je rizikové | Ruská ekonomika | Likvidita | EU | Glapinski | Japonský jen | Evropský akciový trh | Obchodní systémy | Člen bankovní rady | Výnosy | Navyšování cen | ASM International | Vedlejší účinky | Americké akciové indexy | Akcie ČEZ | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Americká seance | Investiční platformy | Index technologického trhu Nasdaq | Aktuální situace v Česku | Měnové podmínky | All Time High
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Spotřebitelské ceny v Česku
Spotřebitelské ceny v Číně
Spotřebitelské ceny v ČR
Spotřebitelské ceny ve Spojených státech
Spotřebitelské ceny ve Švýcarsku
Spotřebitelské ceny v eurozóně
Spotřebitelské ceny v Itálii
Spotřebitelské ceny v Japonsku
Spotřebitelské ceny v únoru
Spotřebitelské ceny v USA

Následující klíčová slova

Spotřebitelské inflace v Maďarsku
Spotřebitelské úvěry
Spotřebitelské výdaje
Spotřebitelské výdaje ve Francii
Spotřebitelské výdaje v Německu
Spotřebitelské výdaje v USA
Spotřebitelské vzorce
Spotřebitelský indikátor
Spotřebitelský sektor
Spotřebitelský sentiment
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít