Vývoj meziroční spotřebitelské inflace
Je na koruně bublina?
27.01.2023 Česká koruna prolamuje stále silnější a silnější hranice kurzu oproti euru. Měnový pár EUR/CZK se podíval na dlouho nevídané hodnoty pod 23,80.
EUR/HUF: Je forint už příliš slabý?
10.10.2022 Maďarský forint má na forexu jednu z nejhorších letošních bilancí. Měnový pár EUR/HUF vzrostl v tomto roce o 15 %, USD/HUF pak díky velmi silnému americkému dolaru vystoupal dokonce o 35 %. Maďarská centrální banka se snaží propad své měny krotit a reagovala zvýšením úrokových sazeb na 13 %. Je tedy nyní okamžik k nákupu zlevněného maďarského forintu?
Co čekat od Fedu?
14.06.2021 Americká centrální banka (Fed) má v plánu měnové zasedání tento týden ve středu, přičemž jeho výsledky se dozvíme ve 20:00 středoevropského času? Meziroční inflace se ve Spojených státech od minulého zasedání Fedu zvýšila z 2,6 % na 4,9 %! Byť se dočasný růst inflace očekával a hrozivě vypadající číslo je taženo z velké části volatilními energiemi a nízkou srovnávací základnou, takový skok v cenách nemohou centrální bankéři nechat bez povšimnutí.
Jaký kurz koruny předpovídá ČNB?
12.02.2018 Tlaku zvýšeného vnímání rizika a volatility na finanční trzích se nevyhnula ani česká koruna, kterou velcí hráči ještě částečně řadí mezi měny rozvíjejících se trhů. Naše domácí měna tak mírně oslabila na 25,37 korun za euro a v sílícím trendu si na chvíli dala pauzu.
Historie GBP/USD v kostce
30.03.2015 Podobně jako jsme se zde nedávno věnovali dlouhodobému vývoji a nejdůležitějším momentům, které ovlivňovaly měnový pár EUR/USD, si dnes rozebereme také GBP/USD. Tento měnový pár má samozřejmě mnohem delší historii, sahající až do 19. století, z praktických důvodů se ale podíváme „pouze“ na jeho vývoj za posledních 35 let.
Česká koruna vyčkává díky přístupu ČNB
26.11.2014 Od intervencí na české koruně uběhl již více než rok, pojďme si proto aktualizovat fundamentální pozici naší domácí měny na měnovém páru s eurem. Měnový pár EUR/CZK v posledních týdnech lehce osciluje nad kurzem 27,50 a podle bankovní rady České národní banky (ČNB) tomu tak zůstane ještě dlouho. Exit z režimu intervencí a možnost posílení koruny pod 27 korun za euro totiž ČNB plánuje až na rok 2016.
Další články k tématu Vývoj meziroční spotřebitelské inflace
Potraviny rychle zlevňují, inflace je ale stále vysoká. Jak to?
26.09.2023 Spotřebitelské ceny v Česku stoupají, a to stále velmi výrazně. Podle nejnovějších údajů, těch srpnových, totiž rostly meziročním tempem 8,5 procenta. To je vskutku stále citelná inflace. Ovšem nepřehlížejme ono slůvko „meziročním“. Ano, v porovnání s loňským srpnem ceny stále výrazně rostou. Zhruba čtyřikrát výrazněji, než by si přála Česká národní banka. Ta má ze zákona dbát také o cenovou stabilitu. A ta je plně slučitelná s dvouprocentní meziroční inflací.
Meziroční inflace v dubnu zvolnila na 12,7 pct, potraviny meziměsíčně zlevnily
11.05.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v dubnu meziročně vzrostly o 12,7 procenta, tempo růstu zvolnilo z březnových 15 procent. V meziměsíčním srovnání ceny o 0,2 procenta klesly, proti březnu zlevnily zejména potraviny, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici i Česká národní banka (ČNB) očekávali vyšší meziroční růst. Důvodem výraznějšího zvolnění inflace byl podle ČNB zejména pomalejší meziroční růst cen potravin. Odborníci ale zroveň upozorňují, že vzhledem ke kolísavosti cen potravin je třeba brát tento efekt s rezervou. Na jednociferná čísla podle nich meziroční inflace klesne v červnu nebo v červenci.
Inflace do konce roku podle ekonomů překoná pět procent a ČNB dále zvýší sazby
11.10.2021 Dnešní údaje o zářijové inflaci ukazují, že do konce letošního roku meziroční inflace překoná pětiprocentní hranici především kvůli zdražování energií. Vývoj kolem inflace zároveň povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou. Vyplývá to z dnešních vyjádření ekonomů pro ČTK.
Týdenní zpráva z finančního trhu: Projednávání americké daňové reformy bude poutat největší pozornost
13.11.2017 V centru dění tento týden bude projednávání americké daňové reformy. Na obou březích Atlantiku se to také bude hemžit vystoupeními centrálních bankéřů. Z dat zaujme především další odhad růstu HDP za 3Q v eurozóně, který by měl udržet solidních 0,6 % y/y a dalších evropských států. Hospodářský růst v 3Q bude oznámen i v regionu centrální Evropy. Ten by podle našeho odhadu měl zpomalit, což bude hlavně patrné v ČR.
Tento týden kromě dat zaplní i vystoupení centrálních bankéřů
Druhý odhad HDP eurozóny nepřinese žádnou změnu. Předstihové ukazatele během léta vykreslovaly růžový obrázek, který by Eurostat měl potvrdit. Pokračující pozitivní údaje indikátorů důvěry naznačují, že solidní tempo ekonomického růstu by mělo pokračovat i v závěrečném čtvrtletí roku. Navíc ekonomové SG jsou schopni identifikovat především pozitivní rizika související s vývojem HDP. Odhadovaná struktura růstu HDP v 3Q by měla spočívat na spotřebě domácností a vyšší investiční aktivitě. Tvrdá data, jako průmyslová aktivita, obrázek o růstu HDP potvrzují, ovšem s výjimkou zářijového údaje. Ten především v Německu a Itálii zakolísal, což hodnotíme, ale jako jednorázový jev.
Německý hospodářský růst v 3Q by měl vykázat stejnou dynamiku jako celek eurozóny. Ekonomové SG předpokládají, že struktura zveřejněná na konci listopadu ukáže na neutrální vliv čistých exportů a relativně solidní podporu růstu ze strany soukromé spotřeby a investic.
ZEW index v listopadu výrazně přidal. Ten zatím za ostatními srovnatelnými ukazateli zaostával. Odhad SG ovšem naznačuje, že právě v listopadu by už konečně mohl jejich vývoj dohnat.
Spotřebitelská inflace v USA v říjnu zpomalí na pouhou desetinu procenta meziměsíčně. Jádrová inflace tak vykázala vyšším tempo růstu. Tu v říjnu přestaly ve větším měřítku ovlivňovat nájmy a ceny ubytování. Novým velkým hybatelem jádrové inflace tak budou ceny léků a také ceny ojetých aut. Prodej aut také stojí za růstem maloobchodních tržeb v USA. Jejich důležitou skupinou je prodej nákladních vozidel, která představují pro dealery vyšší marži.
Evropská inflace za říjen bude potvrzena na hodnotách prvotního odhadu, tedy 1,4 % y/y při 0,1 % m/m. Data o vývoji amerického průmyslu v říjnu přinesou spíše pozitivní zprávy. Meziměsíční růst by měl akcelerovat o desetinu na 0,4 % m/m. I využití kapacit se podle odhadu ekonomů SG zvýšilo.
Pátek pak po celém týdnu bude klidnější. Vystoupení M. Draghiho by po úterní konferenci ve Frankfurtu, kde vystoupí špičky světových centrálních bank včetně šéfa ECB M. Draghiho, by jeho další řeč tento týden nemusela přinést nic dalšího nového.
Klidný vývoj kurzu eura vůči dolaru pokračoval i minulý týden
Minulý týden pokračoval kurz eura proti dolaru v nezajímavém vývoji, který byl determinován jak slabým trendem, tak i nízkou volatilitou kolem něj. Kurz USD/EUR minulé pondělí otvíral na hladině kolem 1,161, aby do pátku oslabil o 0,4 % na 1,166. Kurz neměl mnoho impulsů k reakci, protože zásadních dat jsme se minulý týden nedočkali a ta ostatní potvrzovala nastavené trendy vývoje v jednotlivých ekonomikách. Ani politické události nepřinesly zásadní informace. Americký prezident cestoval po Asii a do úterý 14. 11. ještě bude. Proto i projednávání daňové reformy bude pokračovat až tento týden. V Evropě se zase nepodařil žádný posun v jednání ohledně Brexitu.
Růst HDP v regionu ve 3. čtvrtletí zpomalil
Finální údaje polské spotřebitelské inflace potvrdí první odhad. Za akcelerací meziměsíční dynamiky cen stojí hlavně potraviny a pohonné hmoty. Vývoj jádrové inflace by měl podle odhadu ekonomů SG zůstat na stabilním tempu 0,9 % y/y.
Silná průmyslová aktivita v Polsku v září pravděpodobně podpořila růst exportů. Riziko růstu importů je vysoké, ačkoliv data z předcházejícího měsíce ukázala, že silná poptávka domácností má na import neutrální dopad. Hlavním hybatelem oživených importů proto bude případně rostoucí investiční aktivita.
Vývoj HDP ve třetím čtvrtletí letošního roku v regionu pravděpodobně zpomalil. Zásadní dopad do mezičtvrtletního tempa je odhadován pro Českou republiku. Automobilový průmysl kvůli celozávodním dovoleným během prázdnin vykázal nižší růst, což podle nás není plně reflektováno odhadovanou sezónností. Nicméně to je pouze statistický fenomén, proto z toho nevyvozujeme žádné závěry pro celoroční růst. Dynamika HDP v Polsku zpomalila pouze mírně. Hlavním faktorem tamního ekonomického tempa je spotřeba domácností. Pozitivně přispěl i čistý export a také obnovený růst investic.
Dynamika cen průmyslových výrobců v České republice v říjnu zpomalila navzdory nadále rostoucím cenám ropy. Meziroční tempo růstu zpomalilo také v důsledku nízké srovnávací základy z loňského roku.
Nižší věk odchodu do důchodu v Polsku, který začal platit od října, přinesl nejspíše další tlaky na růst mezd, ale také omezil růst zaměstnanosti. Tamní sociální pojišťovna odhaduje, že asi 2 % pracovní síly může odejít do důchodu dříve, než umožňovala dřívější úprava. Tito pracovníci by nemuseli být na pracovním trhu nahrazeni díky vyšší produktivitě firem nebo z důvodu nedostatků zaměstnanců. Na druhou stranu toto se bude týkat spíše menšího množství lidí, protože většina těch, na které se vztahuje posun důchodového věku je už i tak mimo pracovní trh.
Vyšší inflace podpořila trend sílící české měny
Uplynulý listopadový týden přinesl pravidelnou měsíční dávku informací o vývoji české ekonomiky. Reálná data potvrdila, že i konec třetího čtvrtletní byl příznivý. Průmysl v září těžil z dobré kondice automobilové výroby, a to nejenom díky stále rostoucí poptávce po dražších modelech, ale svou roli sehrálo i zvýšení kapacit. Chladnější zářijové počasí naopak stimulovalo vyšší výrobu tepla a elektřiny. Akcelerace domácích zakázek ukázala na narůstající investiční aktivitu, která podle nás poroste i v dalších měsících. Při nedostatku pracovníků na trhu práce jsou dodatečně investice bez dalšího najímání zaměstnanců nutností. Firmy tak budou moci dostát rostoucí poptávce po své produkci a zároveň zvyšovat produktivitu, což je při sílícím kurzu české koruny nutnost především pro exportéry. Trh práce ukázal svou sílu i v prvním měsíci posledního letošního čtvrtletí. Podíl nezaměstnaných osob v říjnu poklesl o další 0,2 pb na 3,6 %, a to nejen díky sezónním faktorům. Dobrou zprávou je, že tento pozitivní trend se projevuje ve všech okresech ČR. Podíl uchazečů na jedno volné pracovní místo poklesl na pouhých 1,2. Není potom divu, že maloobchodní tržby v září zaznamenaly také solidní dynamiku. Vysoké prodeje zaznamenaly oděvy a obuv (vlivem chladnějšího počasí).
Ceny v ekonomice pak tyto pozitivní trendy reálné ekonomiky reflektují. Meziroční inflace v říjnu akcelerovala na 2,9 %, při meziměsíčním růstu 0,5 %. Na tomto vývoji se podílely všechny hlavní složky, potraviny, pohonné hmoty i jádrové ceny. Podle naší prognózy ale inflace dosáhla svého vrcholu a v příštích měsících by měla zpomalovat. Dokonce roku se bude ještě pohybovat u horní hranice tolerančního pásma centrální banky a příští rok bude klesat až k inflačnímu cíli, protože předpokládáme, že ČNB bude dále zvyšovat své úrokové sazby.
Kurz koruny na data z minulého týdne reagoval posílením z pondělních otvíracích hodnot pod 25,70 CZK/EUR až na páteční uzavírací úrovně kolem 25,50. Hlavním impulsem pro tento vývoj se ukázalo zveřejnění spotřebitelské inflace ve čtvrtek, kdy nad očekávání vyšší číslo přineslo okamžité posílení měny o 0,3 %.
Analytici: Vývoj inflace překvapil, zůstane kolem dvou procent
12.02.2021 Vývoj inflace v lednu podle analytiků překvapil, především kvůli vývoji cen potravin. Ekonomové čekali totiž pokles meziroční inflace v lednu pod dvě procenta. V dalších měsících tak lze podle nich očekávat inflaci nadále kolem dvou procent, protože se mimo jiné obnoví růst cen pohonných hmot kvůli zdražující ropě. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Podle nich tak data potvrdila, že začátek roku je vždy spojen s vyšší nejistotou ohledně vývoje cen. Tu navíc letos umocnila pandemie, upozornili.
Snížení sazeb v září ve hře nebylo, jestřábí tón zatím přetrvává
27.09.2023 ČNB dle očekávání na dnešním zasedání úrokové sazby nezměnila. Další změna sazeb by již měla být směrem dolů. Možnost snížení úrokových sazeb již na tomto zasedání však na stole ještě nebyla. Současná stále vysoká úroveň meziroční inflace prostor pro pokles sazeb podle bankovní rady zároveň příliš nenabízí. Další kroky centrální banky budou podle guvernéra Michla záviset na nově zveřejněných datech a vyhodnocování prognózy a naplňování jejích rizik. Zároveň dodal, že osobně mu případné podstřelení inflačního cíle vlivem pozdějšího poklesu úrokových sazeb ve srovnání s prognózou ČNB nevadí. Podle nás k prvnímu snížení sazeb dojde až v příštím roce, a to v únoru o 50 bb. Rizika ve směru dřívějšího a rychlejšího poklesu sazeb však přetrvávají v souvislosti s rychlejším odezníváním inflace a útlumem ekonomické aktivity. Dnešní zasedání si ponechalo mírně jestřábí tón, nicméně možnost snížení sazeb v letošním roce nechalo stále ve hře, ačkoli silných indikací bylo poskromnu.
Většina analytiků očekává meziroční inflaci v září blízko srpnových 17,2 pct.
09.10.2022 Meziroční inflace v září byla blízko srpnové hodnoty 17,2 procenta. Shoduje se na tom většina analytiků, které ČTK oslovila. Podle ekonomů zdražovaly hlavně potraviny, do jejichž cen se promítají dražší energie. Opačným směrem působily na vývoj spotřebního koše ceny pohonných hmot, které se proti srpnu snížily. Český statistický úřad zveřejní data o inflaci za srpen v úterý 11. října.
Inflační světlo na konci tunelu?
18.10.2021 Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
Analýza makroindikátorů: Jádrová inflace v ČR brzdí
13.04.2021 Meziroční inflaci drží výš rostoucí ceny u čerpacích stanic a zvyšování cen tabáku v důsledku vyšší spotřební daně. Inflace za březen přesto skončila mírně pod očekáváním a kladná odchylka inflace od prognózy ČNB se snížila na 30 bp. Centrální banka bude se zvyšováním sazeb i nadále vyčkávat. Předělem by mohlo být proočkování významné části obyvatelstva.
Inflace se v červenci podle analytiků dostala pod devět procent
06.08.2023 Inflace v červenci pokračovala ve zpomalování a dostala se pod devět procent. Shodují se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za poklesem meziroční inflace podle nich stojí zejména vliv loňské srovnávací základny. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny podle analytiků vzrostly, zejména vlivem cen rekreací. V červnu byla meziroční inflace 9,7 procenta, byla to nejnižší hodnota od prosince 2021. Údaje o červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.
Další odkazy na téma Vývoj meziroční spotřebitelské inflace
Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | FXstreet.cz
... promluví do inflace Analýza amerického akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD Měnové války si dávají pauzu? Indikátory popisují minulost, price-action současnost Euro v roce 2017 Forexová ...
Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | FXstreet.cz
29.02.2016 Harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny nečekaně meziročně poklesl o 0,2% po růstu o 0,3% v lednu (oč. 0,0%).
Meziroční inflace | FXstreet.cz
09.08.2016 Meziroční inflace spotřebitelských cen v Číně v červenci klesla na půlroční minimum 1,8 procenta z červnové úrovně...
Meziroční míra inflace | FXstreet.cz
01.06.2015 Meziroční inflace spotřebitelských cen v Německu se v květnu znovu zvýšila a podle národního měření...
Vývoj inflace | FXstreet.cz
30.07.2015 Dosavadní letošní vývoj inflace překvapuje svou dynamikou. Zatímco na počátku roku činil meziroční růst spotřebitelských cen 0,1 %..
Harmonizovaný index spotřebitelských cen | FXstreet.cz
13.05.2014 Investoři i nadále sledují vývoj na Ukrajině a určitá nejistota je znát i z reakcí finančních trhů. Minulý týden probě...
Inflace | FXstreet.cz
09.07.2010 Spotřebitelské ceny Německa v červnu rostly o 0,1% a v meziročním srovnání růst zpomalil z 1,2% ...
Míra inflace | FXstreet.cz
09.08.2016 Meziroční inflace spotřebitelských cen v Číně v červenci klesla na půlroční minimum 1,8 procenta z červnové úrovně...
Meziroční inflace v Německu roste na 1,3 % | FXstreet.cz
... Spotřebitelské ceny | ECB | Analytici | Eurostat | Eura | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Reuters | Tempo růstu | Inflace v Německu | ČTK | Evropský statistický úřad ...
Meziroční inflace | FXstreet.cz
01.06.2015 Meziroční inflace spotřebitelských cen v Německu se v květnu znovu zvýšila a podle národního měření...
Meziroční inflace | FXstreet.cz
11.04.2013 Meziroční inflace spotřebitelských cen v Německu klesla v březnu na 1,4 procenta, což je nejnižší úroveň...
Ceny nemovitostí | FXstreet.cz
... y/y). Spotřebitelská důvěra v červenci poklesla o 0,7 bodu na 97,3 bodu (konsenzus 96 bodů). Index mapující aktivitu ve zpracovatelském průmyslu v okolí Richmondu v červenci dosáhl +10 bodů (konsenzus ...
Kvantitativní uvolňování | FXstreet.cz
16.12.2015 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v listopadu zrychlilo na 0,2 procenta z říjnových...
Index spotřebitelských cen | FXstreet.cz
10.10.2016 Meziroční inflace v Řecku se v září vrátila do záporného pásma. Spotřebitelské ceny klesly v měření...
Meziroční inflace v USA v září dosáhla téměř dvouletého ...
... v září meziročně zvýšily o 1,5 procenta, což je nejvíce za téměř dva roky. Vyplývá to z dnešních údajů amerického ministerstva práce. Meziměsíční růst spotřebitelských cen pak v září zrychlil na 0,3 ...
Hospodářství | FXstreet.cz
... promluví do inflace Forexová čekárna Euro v roce 2017 Index DAX: 1. týden roku 2017 z pohledu technické analýzy Burzovní grafy: Pokles v závěru roku býčí oslavy nezastavil, leden ale může být zajímavý ...
Česká koruna | FXstreet.cz
... si včera připsal necelé čtvrt procento, když větším ziskům zabránila nečekaně nízká inflační data za květen. Navzdory očekávání totiž spadla maďarská ekonomika do deflace, když spotřebitelské ceny v
Česká ekonomika | FXstreet.cz
21.11.2015 Meziroční růst spotřebitelských cen činil v říjnu pouhých 0,2 %. Ve světle intervenčního režimu centrální banky to samozřejmě...
Ekonomové | FXstreet.cz
30.08.2016 Meziroční inflace v Německu v srpnu nečekaně zpomalila. Spotřebitelské ceny se podle údajů...
Bank of England | FXstreet.cz
15.11.2016 Inflace spotřebitelských cen v Británii v říjnu překvapivě klesla zpět pod jedno procento, a zůstává tak...
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | George Soros | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Česká koruna | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Ekonomové | EUR/CZK | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Centrální banka | Centrální banky | ECB | ERM | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finančník | Kurz | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Platební bilance | Pozice | Rally | Riziko | Trend | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | Obchodování | Finanční krize | Cena zlata | Spekulanti | Investoři | Fond | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Výnosy dluhopisů | Dluhopisové trhy | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Analytický tým | Regulace | EUR/HUF | Centrální bankéři | Volatilní | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Britské libry | Cena | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Investing | Kurz britské libry | Libra | Maďarsko | Měnový kurz | Meziroční inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Prognóza | Ropy | Volatility | Vývoj ceny zlata | Zavedení eura | Zisky | P.A. | Překoupení | ROCE | QE | Komise | USD/HUF | Velcí hráči | Investing.com | Ceny nemovitostí | Pokles úrokových sazeb | Euro vůči dolaru | Dlouhé pozice | Klid | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Globální finanční krize | Propad | Ztráty | Posílení dolaru | Posílení koruny | Historická maxima | Libra k dolaru | Bankéři | Britská vláda | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnové krize | Vývoj úrokových sazeb | Očekávání | Finančník George Soros | Forint | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Volatilní obchodování | Inflace v ČR | Inflační očekávání | Reakce koruny | Denní graf | Černá středa | Tým FXstreet.cz | Rozpočtová politika | Automobilky | Obchod | FRED | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Vyšší riziko | Zasedání ČNB | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Úrok | Miliardy | Domácí měny | HUF | Problémy | Nejistoty | Škoda Auto | Úroky | Měnové politiky | Ztráta | Inflace v Maďarsku | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Růst měnového páru | Miliardy eur | Vyšší inflace | Měnový pár EUR/CZK | Trhy | Pokles | Růst inflace | Pandemie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Panika na trzích | Americký Fed | Toyota | Vývoj | Měnové zasedání | Historie | Škoda | Tomáš Raputa | Růst | Vyšší výnosy | Ekonomiky | Realitní bubliny | Ministři | Posílení | Americká centrální banka (Fed) | Účet platební bilance | Bundesbanka | Unie | ČR | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pár EUR/USD | Důvěra | Politici | Snižování daní | Orbán | Vývoj spreadu | Utažení měnové politiky | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Načasování | Boom | Výrobní inflace | Inflace ve Velké Británii | Měnové unie | TIM | 3М | Spotřebitelské inflace | Načasování vstupů | Německá Bundesbanka | Růst měnového páru EUR/HUF | Vývoj indexu výrobních cen v Maďarsku | Spotřebitelské inflace v Maďarsku | Měnový pár EUR/HUF | Realitní bublina | Ceny nemovitostí v USA | CZ | Splasknutí realitní bubliny | Silná koruna | ČNB silná koruna | Přecenění zboží i služeb | Přecenění zboží | Vysoké úrokové sazby | Vice | tradingeconomics.com | Nižší úroky | W1
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot