Neděle 22. prosince 2024 23:06
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
eightcap krypto
reklama
eightcap forex

ERM

C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Dvořák: ČR půjde u eura spíše spontánní cestou

16.12.2024 Česko půjde podle ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN) v případě přijetí eura spíše spontánní cestou. V české ekonomice bude operací prováděných v této měně stále přibývat a jejich objem bude narůstat, až se země dostane do fáze, v níž se ukáže jako nesmyslné udržovat zároveň českou korunu. Dvořák to řekl na dnešní tiskové konferenci.
img

Od přijetí eura čisté výdělky Slováků zaostávají za těmi českými stále propastněji, ukazují data Eurostatu. Předtím přitom byly srovnatelné

24.11.2024 V Česku se, zdá se, opět rozjíždí diskuse o přijetí eura. Blíží se totiž sněmovní volby a některé strany, například STAN, se budou chtít prostřednictvím eurové tématiky profilovat. Ostatně už nyní od této strany slyšíme, že Češi výdělkově doženou Němce nebo Rakušany spíše s eurem než bez něj.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

Euro při své činnosti využívá takřka polovina firem v ČR

03.06.2024 Euro při své činnosti využívá téměř polovina českých firem a podnikatelů, v případě podniků s obratem nad 40 milionů korun jsou to dokonce čtyři pětiny. Vyplývá to z průzkumu ČSOB Index očekávání firem. Agentura Datank se dotazovala 400 respondentů v březnu a dubnu.
img

Mzdy v eurech jsou nesmysl. Buď je mějme v koruně, nebo přijměme euro

29.05.2024 Okruh českých zaměstnanců, kteří mohou dostávat výplatu v eurech, se od příštího roku rozšíří. Kromě těch, kteří pracují v zahraničí, ji nově budou moci inkasovat třeba pendleři nebo ti, co mají v zahraničí rodinu. Stále tedy půjde o zanedbatelný zlomek celkového počtu českých zaměstnanců, z makroekonomického hlediska nevýznamný. Ministerstvo průmyslu a obchodu si však pohrává s myšlenkou rozšířit možnost eurové výplaty na všechny zaměstnance. A to už by makroekonomický dopad snadno mít mohlo. A ne příznivý.
C:\fakepath\Pavel2.jpg

Prezident Pavel nepodporuje referendum o přijetí eura

22.05.2024 Prezident republiky Petr Pavel včera na debatě s občany v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě znovu řekl, že je příznivcem přijetí eura. Při zvažování této věci by ale podle něj měla rozhodovat fakta, nikoliv emoce. S uspořádáním referenda o přijetí eura by byl opatrný.
img

České členství v EU má své plusy i mínusy, czexit by se ale nevyplatil. Eurozóna již z hlediska Česka není elitním klubem jako před dvaceti lety

01.05.2024 Pro Česko a jeho ekonomiku členství v EU znamená zejména to, že naše země patří k bloku zemí, který je globálním hráčem. Těžko by globálním hráčem byla ČR sama o sobě. Na tom, kam se tento blok zemí ubírá, se navíc Česko může podílet a spolurozhodovat o něm, byť je otázka, do jaké míry. Nicméně v tomto ohledu ČR jako celek členstvím v EU nepochybně získává. Vysoce nad rámec více než bilionu korun, který od vstupu do EU v čistém vyjádření získalo z unijních rozpočtů.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

České firmy by převážně uvítaly zavedení eura

23.04.2024 České firmy by většinou uvítaly zavedení společné evropské měny v Česku. Za výhodu eura považují zejména odstranění kurzového rizika a snížení transakčních nákladů. Jako rizikovou naopak vnímají společnou měnu z pohledu možného ručení za dluhy jiných států eurozóny. Vyplývá to z průzkumu společnosti Deloitte mezi českými podniky, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\Bulharsko-euro.jpg

Vstup Bulharska do eurozóny se prý může zpozdit

18.04.2024 Pokud Bulharsko v červnu nesplní inflační cíle Evropské centrální banky (ECB), může se vstup země do eurozóny naplánovaný na 1. ledna 2025 o několik měsíců zpozdit. Řekl to bulharské tiskové agentuře BTA guvernér centrální banky Dimitar Radev. "Pokud Bulharsko nesplní kritérium inflace v červnu, a stane se tak později v roce 2024, je v této fázi pravděpodobnějším scénářem připojení spíše později v roce 2025 než 1. ledna," uvedl Radev.
C:\fakepath\euro zone.jpg

ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě

14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

ČR už šestkrát za 20 let splnila ekonomické podmínky pro euro

03.03.2024 Za 20 let členství v Evropské unii splnilo Česko šestkrát ekonomická kritéria pro zavedení společné evropské měny. Zatím naposledy se to stalo v roce 2018, letos není vyloučeno, že se to podaří znovu. Vyplývá to z analýz ministerstva financí a České národní banky (ČNB), které instituce pravidelně zpracovávají při hodnocení připravenosti ekonomiky na zavedení eura. I nadále ale země nebude plnit podmínku členství v mechanismu směnných kurzů ERM II. Vláda se chce k debatě o možném zavedení eura v Česku vrátit v prvním čtvrtletí příštího roku.
C:\fakepath\trader-14022024-50-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.02.2024 1) Vláda dnes podle očekávání nestanovila termín vstupu Česka do eurozóny ani do mechanismu směnných kurzů ERM II, který členství předchází. Vyzvala Národní ekonomickou radu vlády (NERV) a Legislativní radu vlády, aby do konce října vyhodnotily hospodářské a právní dopady zapojení do ERM II a zavedení eura. K hodnocení připravenosti země na společnou evropskou měnu se kabinet vrátí v prvním čtvrtletí příštího roku, kdy už bude jasné, zda Česko letos splní kritéria pro zavedení eura. Po jednání kabinetu to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
C:\fakepath\euro6.jpg

Vláda termín zavedení eura nestanovila

14.02.2024 Vláda dnes podle očekávání nestanovila termín vstupu Česka do eurozóny ani do mechanismu směnných kurzů ERM II, který členství předchází. Vyzvala Národní ekonomickou radu vlády (NERV) a Legislativní radu vlády, aby do konce října vyhodnotily hospodářské a právní dopady zapojení do ERM II a zavedení eura. K hodnocení připravenosti země na společnou evropskou měnu se kabinet vrátí v prvním čtvrtletí příštího roku, kdy už bude jasné, zda Česko letos splní kritéria pro zavedení eura. Po jednání kabinetu to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
C:\fakepath\trader-13022024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.02.2024 1) Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes prudce vzrostl a přechodně se dostal nad 38.000 bodů, maximum za 34 let. K růstu indexu přispěl mimo jiné fakt, že společnost Tokyo Electron zvýšila roční výhled tržeb i zisku. Index nakonec část zisků smazal a den uzavřel růstem o 2,89 procenta na hodnotě 37.963,97 bodu. Je tak nejvýše od roku 1990.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

Vláda zítra projedná materiál o zavedení eura

13.02.2024 Ministerstvo financí (MF) a Česká národní banka (ČNB) doporučují, aby vláda zatím neurčovala termín pro přijetí společné evropské měny ani pro vstup do mechanismu směnných kurzů ERM II, který je předstupněm eurozóny. Společný materiál obou institucí projedná kabinet ve středu. Ve vládní koalici letos vypukl spor o euro, když část stran požadovala, aby kabinet přinejmenším stanovil termín vstupu do ERM II. Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) jmenoval ekonoma Petra Zahradníka zmocněncem pro přijetí eura, po koaličním dohodovacím řízení se ale Zahradníkova role změnila na ministrova poradce. Vyhodnocení výhodnosti případného zavedení eura má kabinetu do října předložit Národní ekonomická rada vlády (NERV).
C:\fakepath\euro2.jpg

Dvořák by chtěl do voleb jednat s EK o ERM II, rozhodla by další vláda

11.02.2024 Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) by považoval za ideální ještě do voleb jednat s Evropskou komisí (EK) o podmínkách vstupu do evropského mechanismu směnných kurzů ERM II. Lze to udělat bez rizika a následků, o samotném vstupu by rozhodla až příští vláda, řekl Dvořák ve včerejším pořadu České televize (ČT) Týden v politice. Další kabinet by tak nemusel případně proces k přijetí eura začínat od nuly. Zhruba pět až šest let dlouhou proceduru nelze v jednom volebním období stihnout, řekl.
C:\fakepath\euro6.jpg

Analytici: Vstup do systému ERM II bez termínu pro přijetí eura je nesmysl

07.02.2024 Myšlenka na vstup do systému ERM II na neurčité časové období a bez jasného cílového termínu pro přijetí eura je objektivně nesmyslná. Uvedli to ekonomové, které dnes ČTK oslovila. Odborné stanovisko Národní ekonomické rady vlády (NERV) není podle nich pro přijetí eura zásadní. Vstup do Evropského mechanismu směnných kurzů ERM II je přitom důležitým předstupněm při zavádění eura.
C:\fakepath\euro mena (2).JPG

Mechanismus ERM II je důležitým předstupněm pro zavedení eura

07.02.2024 Výběr informací o Evropském mechanismu směnných kurzů ERM II (koalice se dnes shodla, že si vláda vyžádá stanovisko Národní ekonomické rady vlády k vyhodnocení problematiky výhodnosti vstupu ČR do ERM II):
C:\fakepath\trader-06022024-51-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.02.2024 1) Vstup do evropského mechanismu směnných kurzů ERM II by podle lídra kandidátky SPD a Trikolory pro letošní volby do Evropského parlamentu Petra Macha znamenal vysokou inflaci. Řekl to na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny. Opoziční hnutí podle předsedy Tomia Okamury zásadně odmítá přijetí eura, protože to pro Česko není výhodné.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

SPD odmítá euro, vstup do ERM II by podle hnutí znamenal vysokou inflaci

06.02.2024 Vstup do evropského mechanismu směnných kurzů ERM II by podle lídra kandidátky SPD a Trikolory pro letošní volby do Evropského parlamentu Petra Macha znamenal vysokou inflaci. Řekl to na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny. Opoziční hnutí podle předsedy Tomia Okamury zásadně odmítá přijetí eura, protože to pro Česko není výhodné.
C:\fakepath\trader-29012024-53-zm.jpg

Pavel se znovu vyjádřil pro euro, pro českou ekonomiku je to podle něj výhodné

29.01.2024 Pro Česko jako proexportní ekonomiku by bylo výhodné přijmout euro a spolurozhodovat o podobě eurozóny. V dnešním rozhovoru to Českému rozhlasu Radiožurnálu řekl prezident Petr Pavel, který debatu o přijetí společné evropské měny v ČR rozproudil svým novoročním projevem. V něm apeloval na kroky, které k přijetí eura povedou. Například podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) ale nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

Zamrazilová: Ke vstupu Česka do eurozóny musí být širší politická shoda

28.01.2024 Ke vstupu České republiky do eurozóny musí být širší politická shoda, proces přijetí eura je dlouhý a náročný. V pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce to dnes řekla viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová. Obsadit pozici národního koordinátora pro euro podle ní má smysl až tehdy, kdy se stanoví datum vstupu ČR do eurozóny. Doplnila, že by proces zavedení eura v Česku urychlilo povýšení zákona o rozpočtové zodpovědnosti na úroveň ústavního zákona.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

MF očekává letos hospodářský růst 1,2 procenta, inflaci 3,1 procenta

25.01.2024 Česká ekonomika letos vzroste o 1,2 procenta po loňském poklesu o 0,6 procenta. Průměrná celoroční inflace bude 3,1 procenta po loňských 10,7 procenta. Nezaměstnanost zůstane nízká a reálné mzdy se po dvou letech vrátí k růstu. Vyplývá to z makroekonomické prognózy, kterou dnes představilo ministerstvo financí. Deficit veřejných financí se podle prognózy sníží na 2,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP), a Česko tak splní jedno z kritérií pro zavedení eura, podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) by ale vláda do konce funkčního období neměla stanovovat termín vstupu do eurozóny.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Průzkum: Dvě třetiny lidí si myslí, že zavedení eura v ČR pro ně nebude přínosné

21.01.2024 Víc než dvě třetiny lidí si myslí, že pro ně přijetí eura v Česku nebude prospěšné. Naopak zhruba pětina veřejnosti je přesvědčena o prospěšnosti společné evropské měny. Vyplývá to bleskového průzkumu agentury Median pro Radiožurnál, jehož výsledky dnes zveřejnil iROZHLAS. O přijetí eura by chtělo 60 procent dotázaných rozhodovat v referendu.
C:\fakepath\cnb4.jpg

Viceguvernérka ČNB: Rozhodnutí o přijetí eura vyžaduje širší politickou shodu

08.01.2024 Viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová míní, že rozhodnutí o přijetí eura musí předcházet širší politická shoda. Byla by chyba, kdyby jedna vláda přistoupení k euru, které potrvá roky, prosadila a další vláda by tento proces zastavila. Zamrazilová to včera řekla v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.
C:\fakepath\euro money.jpg

Debatu o přijetí eura dál provázejí rozporuplné výroky politiků

04.01.2024 Rozporuplné výroky vládních představitelů i názory politiků dál provázejí debatu o přijetí eura, kterou spustil svým novoročním projevem prezident Petr Pavel. Zatímco podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) připomněl, že vládní programové prohlášení výslovně zmiňuje snahu o naplnění tzv. maastrichtských kritérií pro zavedení eura. Proti euru se dnes postavili zástupci opozičních hnutí ANO a SPD či bývalý prezident Václav Klaus.
img

Už jen pět z dvaceti zemí eurozóny má lepší rating než Česko, v roce 2004 ho měly lepší všechny. Eurozóna již pro Česko není elitním klubem

03.01.2024 Máloco ukazuje současnou tak častou plytkost české veřejné diskuse zřetelněji než debata o přijetí eura. A vůbec neplatí, že vše v této diskusi již bylo řečeno! Naopak, eurozóna se od roku 2004, kdy se Česko vstupem do EU zavázalo euro přijmout, celkem zásadně proměnila – a proměňuje. A měla by se tedy vyvíjet i diskuse o euru.
C:\fakepath\Pavel2.jpg

Analytici: Pavlova výzva k plnění závazku přijetí eura je správný krok

02.01.2024 Výzva prezidenta Petra Pavla, aby ČR po letech začala dělat konkrétní kroky, které zemi dovedou k naplnění závazku přijetí eura, je správná. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Ekonomické přínosy přijetí eura jsou ale podle nich minimálně sporné. Pavel ve včerejším novoročním projevu řekl, že společná evropská měna je logickou budoucností.
img

S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny

01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Po letech by se měly začít dělat konkrétní kroky k přijetí eura, řekl prezident

01.01.2024 Po letech by se měly začít dělat konkrétní kroky, které Česko dovedou k naplnění závazku přijetí eura. V dnešním novoročním projevu to řekl prezident Petr Pavel. Společná evropská měna je podle hlavy státu logickou budoucností.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
img

Slovensku padá rating i kvůli euru. Společná měna není automatem na solidní rating, může ho i zhoršovat

15.12.2023 Jednotná měna euro přispívá ke zhoršení rozpočtové kázně většiny zemí, které jej přijaly. Nejnověji to dokládá nedávné zhoršení ratingu Slovenska agenturou Fitch na nejslabší úroveň za osmnáct let. Česko má nyní oproti Slovensku nejlepší rating dokonce od roku 2002.
img

Slovensku padá rating, v porovnání s Českem jej má nejhorší od října 2002. Euro Slovensku nepomáhá, místo českých veřejných financí spějí k rozvratu ty slovenské

10.12.2023 Ratingová agentura Fitch Ratings včera večer zhoršila rating Slovensku, a to ze stupně A na A-. Hodnotí tak slovenskou úvěruschopnost nejhůře za celé období od října 2005. Právě v říjnu 2005, kdy mělo Slovensko zhruba měsíc před vstupem do „předpokoje eura“, systému ERM II, mu Fitch Ratings zlepšila rating ze stupně A- na A.
img

Komedie: ODS tančí na hraně své zrady, když jasně neodmítne euro

27.11.2023 Vládní debata o zavedení eura se pomalu mění v komedii, ve které máme jasně rozdělené role: čtyři malé strany jako zastánci eura a ODS, která se snaží hrát na opozici uvnitř vlády. Ale jak může největší politická strana hrát umírněnou opozici? Hlavní strana by přece měla vládu vést. Tak tomu ale evidentně není. ODS je zahnána do rohu a jen pokřikuje zpoza úkrytu. Chybí jí silný předseda, který tlačí své. Místo toho máme pána, který usiluje o smír za jakoukoli cenu.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

Před 25 lety byla zřízena ECB, centrální banka eurozóny

30.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) je centrální bankou 20 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Jejím hlavním úkolem je udržovat cenovou stabilitu v eurozóně a zachovat tak kupní sílu jednotné měny. ECB také řídí měnovou politiku Evropské unie. Od zřízení ECB uplyne 1. června 25 let. Společně s národními centrálními bankami všech členských zemí EU tvoří Evropský systém centrálních bank (ESCB). Česká národní banka je součástí ESCB od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004.
img

Rekordní milion Čechů se letos podle všeho vydá do Chorvatska. Tamní vyfabulované cenové přirážky Čechům zjevně nevadí

29.04.2023 V letošním roce by poprvé v historii mohl na dovolenou do Chorvatska zavítat více než milion Čechů. Loni jich tam tak odjelo necelých 850 tisíc, což je po předcovidovém roce 2017 druhý nejvyšší počet. Přes šesti lety bylo Čechů v Chorvatsku přesně 850 tisíc. Nyní zatím tuzemské cestovní kanceláře hlásí o pětinu až čtvrtinu vyšší zájem o zájezdy do této destinace. Takže skutečně nelze vyloučit, že do Chorvatska letos zavítá na dovolenou přes milion Čechů.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

EK: Bulharsko by mohlo zavést euro v lednu 2025, pokud splní kritéria

23.02.2023 Bulharsko by mohlo vstoupit do eurozóny v lednu 2025, pokud splní všechna kritéria pro zavedení jednotné evropské měny. Uvedl to dnes místopředseda Evropské komise (EK) Valdis Dombrovskis. Bulharsko minulý týden oznámilo, že se vzdalo cíle přijmout euro v lednu příštího roku, protože se mu nepodařilo splnit některé podmínky.
C:\fakepath\euro3.jpg

Bulharsko se vzdalo cíle přijmout v lednu příštího roku euro

17.02.2023 Bulharsko se vzdalo cíle přijmout v lednu příštího roku jednotnou evropskou měnu euro, protože se mu nepodařilo splnit některé podmínky. Bude se ale snažit vstoupit do eurozóny nejpozději v roce 2025. Uvedla to dnes bulharská ministryně financí Rosica Velkovová-Želevová.
img

Proč považuje Chorvatsko vstup do eurozóny jako bezpečnou cestu?

02.01.2023 Nejnovější člen EU – Chorvatsko, přijalo 1. ledna euro jako svou měnu. Díky tomu se stalo součástí jádra EU, čímž se usnadnily a zlevnily platby a země poskytla jejímu finančnímu systému záchrannou síť pro případ budoucích krizí. Země se chce připojit k schengenskému prostoru, to umožní Chorvatům jednodušší cestování po Evropě.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Česko zatím nestanoví termín pro přijetí eura, shodla se vláda

21.12.2022 Česko zatím nestanoví termín k přijetí společné evropské měny. Shodla se na tom při dnešním jednání vláda, která tak podpořila doporučení ministerstva financí a České národní banky zatím takový krok nedělat. Oznámilo to ministerstvo financí. Minstr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v minulých týdnech uvedl, že debata o zavedení eura v Česku je předčasná, dokud se nepodaří snížit inflaci a narovnat strukturální nerovnováhu rozpočtů.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

MF a ČNB doporučují, aby vláda zatím nestanovila termín přijetí eura

06.12.2022 Vláda by zatím neměla stanovovat termín přijetí společné evropské měny. V materiálu pro středeční jednání kabinetu to doporučují ministerstvo financí a Česká národní banka. Podle dokumentu Česko v letošním ani příštím roce nesplní žádné z takzvaných maastrichtských kritérií, kterými je podmíněn vstup do eurozóny.
C:\fakepath\soros-19092022.jpg

Jak George Soros před 30 lety vydělal na libře miliardu

19.09.2022 Přesně před 30 lety došlo k historické události na forexu a tímto článkem si tuto významnou událost podrobně popíšeme. Připomeneme si tak výročí důležité události, kdy britská centrální banka neubránila svoji měnu před spekulativním útokem vedeným finančníkem Georgem Sorosem.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Pokud chce Česko mít euro před rokem 2030, musí vláda už teď propouštět, zvyšovat daně a nevymýšlet nové dávky jako 5000 korun na dítě

07.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak praví experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání.
C:\fakepath\trader-13052022-22-zm.jpg

Chorvatský parlament schválil zákon o zavedení eura jako oficiální měny

13.05.2022 Chorvatský parlament dnes podle očekávání schválil většinou hlasů zákon o zavedení eura jako oficiální měny v zemi. Podle chorvatských médií ve 151členném Saboru tento právní akt podpořilo 113 přítomných poslanců, 17 bylo proti a jeden se hlasování zdržel.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU

28.02.2022 Euro jako jedinou měnu v současnosti používá 19 z 27 členských zemí Evropské unie. Euro mají i Kosovo a Černá Hora a na základě smluv s EU také Andorra, Monako, Vatikán a San Marino. Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později, 1. ledna 2000, převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Akcie spoločnosti Rivian vzrástli po tom, čo fond Georgea Sorosa zverejnil investíciu vo výške 2 miliárd dolárov

14.02.2022 Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) v pondelok vzrástli o viac ako 12 % po tom, čo spoločnosť fondu Georga Sorosa zverejnila svoju investíciu vo výške 2 miliárd dolárov. Jedným z hlavných akcionárov je Amazon, ktorý najmä vďaka vynikajúcemu IPO Rivianu prezentoval pôsobivé finančné výsledky za štvrtý štvrťrok.
C:\fakepath\euro5.jpg

Euro používá 19 z 27 členských zemí EU

30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
img

Menší chorvatské strany začnou sbírat podpisy pro vyhlášení referenda o měně

24.10.2021 Menší chorvatské pravicové strany, které mají nepočetné zastoupení v parlamentu, začnou v neděli sbírat podpisy k vyhlášení referenda o zachování národní měny. Jak píše web vecernji.hr, důvodem není podle mluvčího iniciativy Marijana Pavličeka obecné odmítání společné evropské měny, ale to, že Chorvatsko není ještě na zavedení eura dostatečně připravené po ekonomické stránce.
img

Vstoupí Chorvatsko do eurozóny?

22.09.2021 Při nedávné návštěvě výkonného více prezidenta Evropské komise pro ekonomiku, Valdise Dombrovskise, byly s chorvatskými partnery detailně probírány aspekty blížícího se zavedení eura. Přijetí společné evropské měny v Chorvatsku by mělo nastat k 1.1.2023. Platby za veškeré ekonomické aktivity, tedy i s Českou republikou, budou od tohoto data v eurech. Členem Evropské unie je Chorvatsko od roku 2013, od 10.7. 2020 je kandidátem do eurozóny. V současné době se v zemi používají chorvatské kuny. Tato měna je v Chorvatsku od roku 1994, před ní platil chorvatský dinár.
img

U voleb pozor na úspory. Program Pirátů a STAN šalamounsky obsahuje cestu ke zdanění úspor běžných střadatelů zavedením záporného úroku z nich

23.05.2021 Dvě klíčové vyzývatelské opoziční koalice už si odbyly představení svého volebního programu. V ekonomické oblasti volí realističtější přístup koalice Pirátů a STAN. Ta má v mnoha aspektech svůj ekonomický program rovněž sestavený šalamounsky, svým způsobem někdy až zrádně – například volič toužící po snížení dluhu Česka tak může skončit v pasti eura, i se zdaněním vlastních celoživotních úspor. Zato trojkoalice SPOLU sice na voliče žádnou osudovou past nelíčí, zase ale zjevně spoléhá na to, že drtivá většina voličů si program nepřečte, natož aby si udělala základní propočty slibovaných priorit.
img

K programu Pirátů a STAN: Bez realistického plánu rozpočtových škrtů přijde euro a daň z nemovitostí, v režii Pirátů a STAN

18.05.2021 Minulý týden zveřejněná jarní prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Bohužel, ani koalice SPOLU není s to toto varování reflektovat. Nelze tak vyloučit, že Česko pod taktovkou Pirátů a STAN nastoupí cestu k euru či k citelnému navýšení daně z nemovitostí, nakonec nejen těch komerčních.
img

Evropská komise řadí ČR mezi pět zemí EU, které pandemii zvládají nejhůře z hlediska veřejných financí. ODS zrušením superhrubé mzdy poskytuje rivalům záminku k přijetí eura

12.05.2021 Dnes zveřejněná prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Prognóza totiž počítá s tím, že ČR letos vykáže schodek veřejných financí 8,5 procenta a v příštím roce pak 5,4 procenta. Průměrný schodek za oba roky tak má činit bezmála sedm procent. To je pátá nejvyšší hodnota v EU.
img

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...

14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
C:\fakepath\euro3.jpg

Rumunsko posouvá plán zavedení eura na rok 2027

19.02.2021 Rumuni nezačnou eurem platit do roku 2024, jak dosud plánovali, ale nejdříve v období 2027 až 2028. V rozhovoru se soukromou rumunskou televizní stanicí Digi24 to dnes řekl rumunský ministr financí Florin Citsu. Bukurešť musí podle něj nejprve napravit ekonomickou nerovnováhu.
img

CapitalPanda: „covid-krize“ neodvrátí přijetí Eura v Chorvatsku v roce 2023

21.01.2021 Současná krize způsobená pandemií COVID-19 pravděpodobně o několik měsíců posune termín přijetí eura v Chorvatsku. Zatím je chorvatskou vládou a centrální bankou oficiálně uváděn na 1. leden 2023. S rokem 2023 se jako s nejbližším termínem počítá i díky silné podpoře veřejnosti, kterou přijetí eura v Chorvatsku má.
C:\fakepath\euro2.jpg

MF a ČNB opět nedoporučily vládě nyní přijímat euro

07.12.2020 Ministerstvo financí a Česká národní banka opět doporučily vládě zatím nestanovovat cílové datum vstupu do eurozóny. Vyplývá to z pravidelného materiálu MF a ČNB o vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou, který dnes schválila vláda. Na twitteru o tom informovala Česká národní banka i ministerstvo financí. Materiál takové doporučení vždy v posledních letech obsahoval. Vláda Andreje Babiše (ANO) ve svém programovém prohlášení uvedla, že nebude o vstup do eurozóny usilovat.
C:\fakepath\eurozona.jpg

MF a ČNB zřejmě opět nedoporučí vládě nyní přijímat euro

06.12.2020 Ministerstvo financí a Česká národní banka zřejmě opět doporučí vládě zatím nestanovovat cílové datum vstupu do eurozóny. Vláda má totiž v pondělí na programu každoroční materiál MF a ČNB o vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou. Materiál takové doporučení vždy v posledních letech obsahoval. Vláda Andreje Babiše (ANO) ve svém programovém prohlášení uvedla, že nebude o vstup do eurozóny usilovat.
img

Přijetí eura? Aktuálně ani nesplňujeme kritéria

19.08.2020 Nejasný postoj Česka k přijetí společné evropské měny nadále platí. Aktuálně je potvrdil premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Harvard International Review: na vstup je prý Česko připraveno, ale nejprve musí proběhnout v EU reformy, které mimo jiné přimějí jižní členy k větší rozpočtové kázni.
img

V Chorvatsku může kvůli tamnímu přijetí eura Čechům výrazně zdražit, až o desítky procent

12.07.2020 Chorvatsko včera dosáhlo klíčového milníku na své cestě za eurem, stejně jako Bulharsko. Obě země byly přijaty do „předpokoje eura“, jejich národní měny nyní tedy budou minimálně po dobu dvou letu podléhat režimu směnného kursu ERM 2. To znamená, že jak chorvatská kuna, tak bulharský lev se budou pohybovat ve stanoveném pásmu vůči euru a vlády obou zemí nemohou přistoupit k jejich devalvaci. V praxi to znamená jedno: obě měny mohou nyní citelně zpevňovat vůči české koruně, což by třeba již příští rok mohlo tuzemským turistům rapidně zdražit dovolenou v těchto vyhledávaných zájezdových destinacích.
C:\fakepath\euro-10072020-lv.gif

Chorvatsko a Bulharsko mohou mít po dvou letech euro

10.07.2020 Chorvatsko a Bulharsko byly přijaty do takzvané čekárny na euro, tedy do mechanismu směnných kurzů označovaného jako ERM-2. Oznámila to dnes Evropská centrální banka (ECB). V příštích nejméně dvou letech budou muset obě tyto země udržovat kurz svých měn ve stanoveném pásmu vůči euru a nesmějí své měny devalvovat. Pak teprve mohou zavést euro a rozšířit počet členů eurozóny.
C:\fakepath\eurozona.jpg

ČR plní dvě ze čtyř kritérií pro přijetí eura, žádný stát všechna

10.06.2020 Česká republika v současnosti plní dvě ze čtyř hospodářských kritérií nezbytných pro zavedení eura. Zatímco podmínky týkající se stavu veřejných financí a úrokových sazeb Praha splňuje, nevyhověla by z hlediska cenové stability a směnného kurzu. Ve své letošní zprávě o připravenosti zemí Evropské unie přijmout společnou evropskou měnu to dnes uvedla Evropská komise (EK). Všechna kritéria nesplňuje ani jedna ze sedmi hodnocených zemí.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

10.04.2020 Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. Dnes to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Koronavirus zřejmě zpozdí zavedení eura v Bulharsku

30.03.2020 Globální krize vyvolaná šířením koronaviru zpozdí snahu Bulharska o přistoupení k mechanismu směnných kurzů ERM-2 a k bankovní unii. Řekl to dnes guvernér centrální banky Dimitar Radev. Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. Plán ale bude muset odsunout až na příští rok.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024

12.11.2019 Strategickým cílem Chorvatska je splnit nezbytná kritéria a přijmout euro do konce funkčního období následující vlády, respektive do roku 2024. Řekl to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković. V červenci Chorvatsko formálně požádalo o vstup do mechanismu směnných kurzů ERM-2, který je předstupněm zavedení eura.
C:\fakepath\euro3.jpg

Centeno: Zájem Chorvatska o ERM-2 je důkaz atraktivity eurozóny

09.07.2019 Rozhodnutí Chorvatska zapojit se do mechanismu směnných kurzů ERM-2 je dokladem toho, že eurozóna je vnímána jako vhodné ukotvení stability a růstu evropských zemí a že dál přitahuje nové členy. Po včerejším jednání ministrů financí zemí, které euro používají, to novinářům řekl šéf této takzvané euroskupiny Mario Centeno.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 8.7.2019

08.07.2019 Páteční data z amerického trhu práce za červen překvapila. Nových pracovních míst mimo farmářský sektor bylo vytvořeno více než 220 tis, což byl lepší výsledek než nejoptimističtější odhad z trhu. Nezaměstnanost se nepatrně zvýšila na 3,7 %, mzdy rostly stále solidním tempem 3,1 %. Takto pozitivní výsledek má za následek oslabení očekávání ohledně letního snížení sazeb, přesto trh i nadále očekává jedno snížení o 25 bazický bodů v horizontu jednoho měsíce.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Francie a Německo se dohodly na návrhu rozpočtu eurozóny

22.02.2019 Francie a Německo se dohodly na podrobném návrhu rozpočtu eurozóny, který by měl podpořit hospodářský růst, posílit konkurenceschopnost a snížit hospodářské rozdíly mezi jednotlivými členskými státy. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na dokumenty německé vlády, do kterých měla možnost nahlédnout. Dohoda mezi oběma zeměmi by mohla připravit půdu pro dohodu v rámci skupiny ministrů financí eurozóny, kteří by o sestavení nového nástroje měli jednat příští měsíc.
C:\fakepath\euro3.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:
C:\fakepath\Rumunsko.jpg

Rumunsko chce mít euro do roku 2024

13.12.2018 Rumunsko chce přijmout euro do roku 2024, oznámila včera v parlamentu premiérka a bývalá evropská poslankyně Viorica Dancilaová. Podle agentury AFP také představila hlavní cíl nadcházejícího rumunského předsednictví Evropské unie, kterým je snížit napětí mezi starými a novými členskými zeměmi. Rumunsko se půlročního předsednictví ujme v lednu příštího roku.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

MF a ČNB opět nedoporučily nyní přijmout euro, vláda to schválila

12.12.2018 Ministerstvo financí a Česká národní banka opět doporučily vládě prozatím nestanovovat cílové datum vstupu do eurozóny, tedy přijetí eura. Vyplývá to z každoročního materiálu MF a ČNB o vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou. Dokument dnes schválila vláda, informovala na twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vláda Andreje Babiše (ANO) již ve svém programovém prohlášení uvedla, že nebude o vstup do eurozóny usilovat.
img

Forex: Koruna se včera posunula na nejslabší hodnotu od letošního července

20.11.2018 Začátek týdne je na trzích klidný. Zveřejňovaná data nemají potenciál zamíchat vývojem měn. Sledovat tak budeme dál vývoj ohledně schvalování dohody o brexitu a skandál v polském bankovním sektoru.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Bulharská vláda schválila harmonogram přijetí eura

22.08.2018 Bulharská vláda schválila akční plán přijetí eura. Země by podle něj měla do konce června příštího roku vstoupit do mechanismu směnných kurzů ERM-2, tedy do takzvané čekárny na členství v eurozóně a bankovní unii. Uvedla to dnes agentura Reuters. O vstup do ERM-2, kde země musí vydržet dva roky před přijetím eura, Bulharsko požádalo v červenci letošního roku.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Bulharsko prý podle EK neplní všechna kritéria pro přijetí eura

23.05.2018 Bulharsko, které doufá v brzké zavedení eura, ještě neplní veškerá kritéria nutná pro přijetí jednotné evropské měny. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na hodnocení Evropské komise (EK), které bude zveřejněné dnes.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Moscovici: Bulharsko se stane příští členem euruozóny

27.04.2018 Bulharsko se stane příštím členem eurozóny, nemělo by však přijetí jednotné evropské měny uspěchat. Uvedl to dnes evropský komisař pro hospodářské záležitosti Pierre Moscovici. Eurozóna má v současnosti 19 členů. Naposledy její řady rozšířila Litva, která přijala euro začátkem roku 2015.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Bulharsko by se mohlo zapojit do "čekárny" na euro do roka

27.04.2018 Bulharsko by se mohlo zapojit do mechanismu směnných kurzů označovaného ERM-2, který je jakousi dvouletou čekárnou na členství v eurozóně, do jednoho roku, pokud s tím budou souhlasit představitelé Evropské unie a Evropské centrální banky. Uvedl to včera bulharský premiér Bojko Borisov.
img

Bulharsko usiluje o aktivní ekonomické partnerství s Evropskou unií

27.03.2018 Bulharsko by se v blízké budoucnosti mohlo stát novým členem eurozóny. Svou participací na projektu společné evropské měny by tak předběhlo jiné partnerské země, které přistoupily v rámci nejmasivnějšího rozšíření Evropské unie roku 2004 včetně České republiky, Polska či Maďarska. První náznaky toho, že by se tak mohlo stát, se začínají v Bulharsku objevovat v souvislosti se současným předsednictvím v Radě Evropské unie. Administrativa Bojko Borisova sice v domácí politice vykazuje známky silného nacionalismu, nicméně sám předseda vlády po vzoru Slovenska opakovaně vyslovil podporu procesu ekonomické integrace, do kterého chce v současnosti nejchudší evropskou ekonomiku zapojit. Podobné úvahy se navíc začínají objevovat i v nedalekém Chorvatsku.
img

Zůstaneme se Zemanem stále vzdáleni eurozóně?

28.01.2018 Když Miloš Zeman v minulém funkčním období dostal dotaz na přijetí eura, řekl, že je pro přijetí, ale až poté, co z eurozóny odejde Řecko, nebo bude přímo vyloučeno. Tento přístup se dá tedy označit jako „ano, ale ne“. Změní postoj během svého nového prezidentského období? A jak může prezident ovlivnit šance na jeho přijetí?
C:\fakepath\juncker-17062015.jpg

Juncker: Bulharsko se přiblížilo eurozóně

12.01.2018 Bulharsko, které chce přijmout společnou evropskou měnu euro, udělalo v procesu sbližování své ekonomiky s eurozónou značný pokrok, dost práce má ale stále před sebou. Prohlásil to dnes předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker. Ten v Sofii ocenil stav veřejných financí této balkánské země a řekl, že všem zemím, které splní daná konvergenční kritéria, by mělo být umožněno přijmout euro.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Bulharsko se zapojí do ERM-2 do června

11.01.2018 Bulharsko se zapojí do evropského mechanismu směnných kurzů ERM-2 do letošního června. Oznámil to dnes ministr financí Vladislav Goranov. V režimu ERM-2 musí měna země, která chce vstoupit do eurozóny a zavést euro, strávit alespoň dva roky.
img

Přijetí eura? Teoreticky nejdříve v roce 2024

31.10.2017 Zatímco podle programů politických stran je postoj „NE“ k přijetí eura s 5 stranami v nové Sněmovně jen v mírné převaze vůči 4x „ANO“ pro přijetí eura, pak vezmeme-li v úvahu počty poslaneckých mandátů, je výsledek jednoznačný. Více než 80 % PSP obsadili poslanci stran, které přijetí eura odmítají.[1]
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Chorvatsko chce přijmout euro do osmi let

30.10.2017 Chorvatsko se během sedmi až osmi let chce stát členem eurozóny. K mechanismu směnných kurzů ERM-2, což je mechanismus, který před přijetím jednotné evropské měny zajišťuje měnovou stabilitu, se Záhřeb zamýšlí připojit ještě před svým předsednictvím EU v roce 2020. Oznámil to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković.
img

Pro a proti přijetí eura: skóre stran před volbami 50 : 50

17.10.2017 Po zhodnocení volebních programů deseti vedoucích politických stran podle průzkumu Median a Kantar TNS před volbami do poslanecké sněmovny jsou síly mezi zastánci a odmítači přijetí přibližně vyrovnané. Rázné „ne“ říkají ANO, ODS, KSČM, SPD a prozatímní ne říkají Piráti. Pro „ano“ jsou jednoznačně TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Zelení, podmíněně také ČSSD.
francie.jpg

Francie by se prý měla vrátit ke společné měně ECU

04.01.2017 Francie i další země eurozóny by měly opustit euro jako jednotnou měnu a vrátit se k dřívějšímu systému "společné evropské měny", která by existovala vedle měn národních. Navrhla to dnes šéfka francouzských nacionalistů Marine Le Penová, která jde jako jeden z předních kandidátů do letošních prezidentských voleb ve Francii. Le Penová coby předsedkyně Národní fronty tak navrhuje návrat k systému ECU, tedy Evropské měnové jednotky.
mapaeurozony.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

01.01.2017 Základní fakta k dnešnímu 15. výročí zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU): - Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
ceska koruna 14112013-2.png

Od zavedení hotovostního eura do dneška česká koruna posílila o 18 %

30.12.2016 Česká koruna za 15 let, kdy se začala v hotovostní podobě používat jednotná evropská měna, posílila proti euru o zhruba 18 procent. V roce 2002 se začala obchodovat na úrovni kolem 32 Kč za euro, poté v roce 2004 oslabila až nad 33 Kč/EUR, aby v půlce roku 2008 krátce česká měna posílila až pod 23 Kč za euro, dosud nejsilnější hodnotu vůči euru. V posledních třech letech je ale její kurz oslabován intervencemi České národní banky na úroveň kolem 27 Kč/EUR. Vyplývá to z výpočtů ČTK a vyjádření oslovených analytiků. Podle nich přitom posilování koruny bylo doprovázeno přibližováním úrovně české ekonomiky západoevropským zemím.
img

Brexit začal až dnes

04.10.2016 Dnes, vyše tri mesiace po úspešnom referende, britská libra prepadla voči americkému doláru na nové minimá od roku 1985. Voči americkému doláru oslabila za dva roky o štvrtinu, voči euru ju stratila už tento rok. Podľa mnohých analytikov to môže byť iba začiatok väčšieho prepadu.
img

Brexit by mohl zrychlit proces nezbytných reforem v UK

07.07.2016 Píšu tento záznam z Jižní Afriky, která je asi vůbec nejdál od Evropy a věčných řečí o brexitu, jak je to jen možné. I tady je však těžké vyhnout se zmatkům a věčné „potřeby“ investorů a médií zjistit, co bude dál.
img

Brexit byl jen zahřívacím kolem před dalšími zvraty na globálních trzích

27.06.2016 Velká Británie se jasně vyslovila pro odchod z EU, což přineslo trhům šok, který byl ještě zvýrazněn předchozím očekáváním, že volba dopadne ve prospěch setrvání v Unii. Výsledné zemětřesení kurzu libry ihned překonalo i tu nejhorší fázi globální finanční krize v roce 1992, kdy o Černé středě libra vypadla z Evropského mechanismu směnných kurzů (ERM).
gbpusd-24062016-7.png

Libra po brexitu rekordně klesla

24.06.2016 Britská libra se dnes vůči americkému dolaru propadla rekordním tempem až o více než deset procent a dostala se na nejnižší úroveň za 31 let; ve druhé polovině dne se její ztráta stabilizovala kolem osmi procent. Britská měna ztrácela rovněž vůči euru, to ale dnes také výrazně kleslo. Forexový trh tím reagoval na výsledky referenda, v němž se Britové rozhodli odejít z Evropské unie.
img

Keď trh porazil systém

14.06.2016 Ak George Soros v roku 1992 zarobil na menovom trhu 1 mld. GBP, v roku 2015 by obdobnou stratégiou zarobil miliardy 3. Švajčiarskych frankov.
eurozona-29122015.jpg

V eurozóně jsou dvě třetiny členů EU

29.12.2015 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž členem se před 15 lety, 1. ledna 2001, stalo Řecko:
ceska koruna 28072013.png

Koruna by před přijetím eura měla posílit

21.04.2015 Česká koruna by měla před přijetím eura posílit, uvedl na dnešním Fóru Zlaté koruny guvernér České...
GBP-USD-30032015.png

Historie GBP/USD v kostce

30.03.2015 Podobně jako jsme se zde nedávno věnovali dlouhodobému vývoji a nejdůležitějším momentům, které ovlivňovaly měnový pár EUR/USD, si dnes rozebereme také GBP/USD. Tento měnový pár má samozřejmě mnohem delší historii, sahající až do 19. století, z praktických důvodů se ale podíváme „pouze“ na jeho vývoj za posledních 35 let.
euro 08012013-2.png

V eurozóně jsou již dvě třetiny členů EU

30.12.2014 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž 19. členem se od 1. ledna stane Litva:
ceska koruna 28072013.png

Zemanova úvaha o devalvaci je prý nesmysl

22.08.2014 Úvaha prezidenta Miloše Zemana o tom, že Česká národní banka (ČNB) loni možná úmyslně devalvovala českou korunu, aby oddálila vstup Česka do eurozóny a nepřišla tak o kompetence, je podle analytiků nesmyslná. Cílem intervence byla snaha zabránit deflaci, shodli se. Bankovní rada ČNB bude navíc obměněna dříve, než by k přijetí eura mohlo dojít, takže chybí motiv. Představitelé (ČNB) se k Zemanovým slovům nechtějí vyjadřovat.
img

Rusko jako katalyzátor pro rozvíjející se trhy a problémy světové ekonomiky

04.02.2014 Když jsem nasedl do expresního vlaku směrem do Petrohradu, nechal jsem za sebou Moskvu a tamních minus 20 stupňů Celsia. Rusko je nedílnou součástí...
img

Nemějte strach z dokonalosti, stejně jí nikdy nedosáhnete

29.01.2014 Běžný investiční výzkum se jen těžko vyrovná se současnými makroekonomickými tématy. Většinou totiž bývá založen na předpovědích Fedu, Evropské...
img

Lúčenie s QE

08.01.2014 Fed v decembri prišiel s obmedzením mesačného objemu nákupov aktív z trhu. O celom QE napísal pre denník Telegraph výborný komentár...
euro mena zona.jpg

Lotyšsko se stalo 18. zemí používající euro

01.01.2014 Lotyšsko se dnes stalo osmnáctým členským státem eurozóny. Pobaltská země přechází na jednotnou...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Obchodní systémy | George Soros | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | EUR/GBP | Nasdaq | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Světové akcie | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Broker | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Devalvace | Dluhopis | ECB | ECU | EFSF | EMS | ERM II | ESM | Ekonomika | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Evropský systém centrálních bank | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | G7 | Gap | IPO | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Krátká pozice | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LIBOR | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | PEG | Pakt stability | Parita | Pevný kurz | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Riziko | Ropa | SNB | Short | Směnný kurz | Support | Swiss | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Výsledky | Strach | Emoce | Investiční příležitost | Recesia | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Makro | Výrobní ceny | Eurostat | Roklen | Portugalsko | EUR/HUF | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Trim Broker | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | GBPUSD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Britské libry | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | Členské země Evropské unie | Denník | Dolar | Ekonomický růst | Eura | EURCHF | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Exchange | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Guvernér české národní banky | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investing | Investoři na investici | Irsko | Jádrová inflace | Jak nejlépe investovat | Jak nejlépe investovat milion | Jak nejlépe spořit peníze | Jak nejlépe uložit peníze | Jak nejlíp investovat peníze | Jak si otevřít obchod | Jak si vydělat | Jak si vydělat na YouTube | Jak si vyrobit robota | Jak vypadá americký dolar | Jak vypadá libra | Jak vypadají britské libry | Jak vypočítat marži | Jak vyrobit robota | Jak vytvořit graf | Jaký je kurz dolaru | Jaký je kurz eura | Jedna libra | Jednání u penzijních záležitostí | Jedno euro | Kdy odejít z práce | Konec eura | Kurs koruny | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz euro | Kurz GBP | Kurz koruny k euru | Kurz kuny | Kurz libry | Kurz měny | Kurz švédské koruny | Kurzy | Kurzy podílových fondů | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria.cz | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Rating zemí | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Švédská koruna | Švédské koruny | Švýcarská banka | TopForex | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu libry | Vznik eura | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | ING | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | Indie | Itálie - burza | Jak dluhopis koupit? | Jannis Samaras | John Arthur Hollows | Junk bonds | Kdo si půjčuje - emitent | Kdy cena dluhopisů roste, kdy klesá? | MIC | Ministerstvo financí | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | WSJ | Jmenovitá hodnota | Knock-out certifikáty | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Blog | Cukr | Evropské obchodování | Unicredit | Institut ZEW | CNN | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Sentix | Guvernér centrální banky | David Marek | Nordea | Investing.com | NATO | BBC | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Úspěch | Euro vůči dolaru | Mark Carney | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | SEB | Oddělení forexu | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Klid | Kč/EUR | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Kurzotvorné informace | Bankovnictví | Referendum | Posilování koruny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Sázení | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Britské akcie | Náklady na zajištění | České firmy | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Členství v EU | Sumitomo Mitsui Trust Bank | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Obchodování měnových párů | Plovoucí systém směnných kurzů | Evropský mechanismus směnných kurzů | Evropský kurzový mechanismus ERM | Americké státní dluhopisy | Londýnští bankéři | Soros Fund Management | Greenlight Capital | Third Point LLC | Hayman Capital Management | Sázení proti jenu | Program nákupu dluhopisů | Veterán finančních trhů | Zhodnocení japonských akcií | Portfolio fondu | Známý investor | Velké banky | Intervence centrálních bank | Pokles libry | Pád libry | Investor George Soros | Miliardář George Soros | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Euro proti libře | Fitch Ratings | AAA | Summit EU | Propad | Kurz domácí měny | Úvěrový rating | Režim forexových intervencí | Představitelé centrální banky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Zahraniční investice | Ztráty | Posílení dolaru | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Libra k dolaru | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Ekonomický přínos | Tesla | Nižší kurz | Odhodlání | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Britská vláda | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Pierre Moscovici | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Česká vláda | Quantum | Měnové krize | ARM Holdings | Příjmy | Oslabování libry | ČTK | Belgie | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Zátěžové testy bank | Audi | eTrader | Bridgewater | Zajištění proti kurzovému riziku | Aleš Sosnovský | Oslabování měny | Ranní nadhoz | Bridgewater Associates | Goldenburg Group | Investiční firmy | Vladimír Pikora | Analytik eTrader | ERM-2 | Capitalinked | Radim Dohnal | Největší hedgeový fond | Štěpán Hájek | John Maynard Keynes | Finančník George Soros | Analytik Raiffeisenbank | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Globální růst | Inflace v eurozóně | Domácí měna | Posílení kurzu | Czech Fund | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Burzovní operátor | Goldenburg Group Ltd | EK | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Jednotná měna | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Záchranný bankovní fond (SRF) | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Majetek | Dluh vlád | Mezinárodní investoři | Volatilní obchodování | Odpůrci eura | Rozdílové smlouvy | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Podíl nezaměstnaných | Společná měna | Snížení sazeb | Blackstone | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Řešení krizí | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Deficit rozpočtu | Majitel firmy | Český HDP | Černá středa | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vatikán | Digitalizace | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Trinity | Pavel Sobíšek | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Obchod | Myšlenka | FRED | Přijmout euro | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | Ekonomiky eurozóny | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | IW | Vysoké riziko | Statistici | Lagardeová | Amazon | Úrok | Miliardy | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Domácí měny | Hospodářské záležitosti | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Inflační cíle | Naše ekonomika | Financovat | Průmysl | Inflace ve Švédsku | Mario Centeno | Historické události | Impuls | Rozvoj | Zdražování | Problémy | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | Goldenburg | Plyn | Nálada | Prohlášení | Míra | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Rozhodnutí ČNB | xStation5 | Odstranění kurzového rizika | Ztráta | NERV | SPD | Miliardy korun | Singapur | Obchodní podmínky | Hospodaření | Paschal Donohoe | Analytik Cyrrusu | Devalvace koruny | Miliardy eur | Von der Leyenová | OX Capital Markets Ltd | Experti | Krátké (short) pozice | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | Proinflační | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Ukazatele | Nájemné | Britské společnosti | Ceny energií | Prezident | Koronavirus | Trhy | Ursula von der Leyenová | Filantrop | Banka UBS | Ratingová agentura Fitch | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | Finance Group | Vít Hradil | Pandemie | Analytik skupiny | Jednatel | Jednatel společnosti | Výstupy | Viceguvernér ČNB | Úsilí | Obchody | DRFG | Výdaje | Daň z příjmu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dinár | Ekonomický dopad | Britský statistický úřad | Medvědi | Marek Mora | COVID-19 | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Noviny | Panika na trzích | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Výkyvy | Ekonomika Evropské unie | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Oldřich Dědek | Brusel | Kabinet | Vyšší úrok | Dopady pandemie | Historie | Bulharská měna | Koronavirová krize | MF | Škoda | Domácnosti | Asociace | Keynes | Iracionální | KDU-ČSL | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Stabilizační mechanismus | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Růst | Hospodářský institut IW | Institut IW | České vlády | Zavedení eura v Bulharsku | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Izrael | Reálné mzdy | Český rozhlas | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Petr Zahradník | Poradce | Realitní bubliny | Deficit veřejných financí | Práce | Údaje | DPH | Úročení vkladů | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Česká ekonomika letos | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | ODS Zbyněk Stanjura | Premiér Andrej Babiš | Debata | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Legendární investor | Lucembursko | Evropské méně | Cestování | BCM | Vývoz | Státy eurozóny | Zadlužení | Dluhy | Členské státy | Členské země | ONE | Světové hospodářství | CNN Prima News | Bundesbanka | Předsedkyně Evropské komise | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Záchranný program | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Václav Klaus | Bývalý prezident | Prezident Václav Klaus | Znovunastartování ekonomiky | Používání eura | Mário Centeno | Nikola | Zpomalení inflace | Parlament dnes | Místopředseda Evropské komise | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Covid | ZIL | Zahraniční kapitál | Snížení nákladů | IDEA | MAM | Střední kurz | Kurz bulharské měny | Bulharské měny | Chorvatsko | Leva | Úspěchy | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | CVVM | Životní úroveň | Pár EUR/USD | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | Quantum Fund | Open Society Foundations | Cenové hladiny | Analytik XTB | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Zrušení superhrubé mzdy | Měnová politika Evropské centrální banky | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | TSLA | Výkon ekonomiky | Politici | Česká republika | Fyzické akcie | Andorra | Geopolitické faktory | Státy Evropské unie | Tempo inflace | Akcie spoločnosti | Výdělky | Zadlužování | Orbán | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Zhoršení ratingu | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | Covid-krize | Evropský systém | Rumunský ministr financí | Florin Citsu | Rumuni | Digi24 | Bukurešť | Plán zavedení eura | TSLA.US | Čínské akcie dnes | Zpravodajské události | Veřejný dluh ČR | Dostupná data | Pakt stability a růstu | Malta | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Revolut | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Vyšší úroveň | Cíl cenové stability | Cenové stability | Tempo zdražování | Český vývoz | Rada guvernérů | Podíl Číny | AI | Odvětví | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Boom | Úrokové výnosy | VIAC | Maynard Keynes | Medián | Analytici banky | Inflace ve Velké Británii | Meziroční inflace ve Velké Británii | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Rivian | Dna | The Times | Hnutí ANO | ANO | Macao | Samou | Úročení | Energetická krize | Automotive | Sněmovní volby | Nobelovy ceny | Češi | Zachování národní měny | Kuny | Zachování kuny | Vypsání referenda | Rumunsko | Pozornost | Rivian Automotive | Fialova vláda | RIVN | Česká národní banka (ČNB) | Akcie Rivian Automotive | Akcie Rivian | RIVN.US | Společnost | Spotřebitelské ceny v Británii | Rivian Automotive (RIVN.US) | TIM | | Ekonomické teorie | Největší švýcarská banka | Fibonacciho retracement | Časové období | Arm | Spotřebitelské inflace | Problémy české ekonomiky | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Kosovo | Průměrná míra inflace | Válka na Ukrajině | Instituce | Časový plán | Základní úrok | Rusko dnes | Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Capitalinked.com Radim Dohnal | Green Deal | Ministr dopravy | Prima | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Výkyvy kurzu | Pokles inflace | Řetězce | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Politika ČNB | Poslanec | Petr Fiala | Správa | Boj s inflací | Zavedení eura jako oficiální měny | Zákon o zavedení eura | Chorvatský parlament | Zavedení eura v Chorvatsku | Přijetí | Úrokové sazby v eurozóně | Zkrocení inflace | Centrum | Zavedení eura v ČR | Karel Havlíček | Prime | Udržitelnost | Načasování vstupů | Premiér Petr Fiala | Bolest | GBP/DEM | Miliardový obchod | Obchod George Sorose | Evropské společenství | Znovusjednocení Německa | DEM | Makroekonomické nerovnováhy | Fix GBP/DEM | Německá Bundesbanka | Dostatečný kapitál | Fond Quantum Fund | Hedgový fond Quantum Fund | Úrokové náklady | Pád GBP/DEM | Spekulace na pád | Výstup ze systému ERM | Schwartz György | Tučné zisky | Marka | Úvěry od komerčních bank | Členství v ERM | Zavedení eura ve Velké Británii | Marine Le Pen | Typ obchodu | Členské státy Evropské unie | Realitní bublina | Ceny nemovitostí v USA | Vysoké inflace | Obchodní řetězce | CZ | Evropská legislativa | Donohoe | Comfort Finance | Comfort Finance Group | Termín pro přijetí eura | Termín přijetí eura | Měnová unie | Splasknutí realitní bubliny | Petr Pavel | Prezident Pavel | Prezident Petr Pavel | Mauricius | Heineken | Média | Viceguvernérka České národní banky | Viceguvernérka | Ženy | Válka | Černá Hora | Spojení | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Piráti | Politická dohoda | Zhoršení ratingu Francie | Litva | Tomáš Jícha | Hydraulics | Pavel Prokop | Ředitel firemního bankovnictví | ČSOB Pavel Prokop | Datank | Agentura Datank | Vice | Mimořádná inflace | Místopředseda představenstva | Levice | Směřování | Společnost Nasdaq | ARM | Vstup Bulharska do eurozóny | Ekonomické podmínky | Aliance | Nejlepší rating | News | Viceguvernérka ČNB | Vstupu do EU | tradingeconomics.com | Otázky Václava Moravce | TOP 09 | Index očekávání firem | Očekávání firem | ČSOB Index očekávání firem | ATRIS | Důvěryhodnost | ProCent | Petr Fiala (ODS) | Kuvajt | Kroky k přijetí eura | Nižší úroky | Volby do Evropského parlamentu | Partie Terezie Tománkové | STAN | Dnes ČTK | Referendum o euru | Sazby v eurozóně | Úřad Eurostat | Martin Kupka | Kupka | W1 | Vstup do ERM II | Vstup do ERM | L'Occitane | Akcie L'Occitane | Konsensus analytiků | Mechanismus ERM II | Mechanismus ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Martin Dvořák | Martin Dvořák (STAN) | Ministr pro evropské záležitosti | Evropské záležitosti | Část zisků | Americký burzovní operátor | Burzovní operátor Nasdaq | USAID | Agentura pro mezinárodní rozvoj | Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) | Cena akcií britské společnosti | Ministerstvo financí (MF) | Termín zavedení eura | Investice Německa | Investice Německa v Číně | Přímé zahraniční investice Německa | Akcie Heineken | Prodeje | Vyhlášení referenda o měně | Vyhlášení referenda | Ekonomické podmínky pro euro | Podmínky pro euro | Vlády | Výhody | Občané | Produkty a služby | Služby | Czexit | České členství v EU | České členství | Referendum o přijetí eura | Euro Česku | Společné evropské měny | Mzdy v eurech | Síly měny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Erich García
Erik Bregar
Erik Brynjolfsson
Erik Finman
Erik Kmeť
Erik Meldik
Erik Nelson
Eriky Luzsiczy
Erkanová
Erkki Liikanen

Následující klíčová slova

Ermenegildo Zegna
Ermes Hybrid Strategy
ERM II
ERM-2
ERN
Ernie
Ernie Bot společnosti Baidu
Ernie Thrasher
Ernst & Young
Eroze půdy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít