Britské akcie
Sázíme na rozvíjející se trhy a hodnotové akcie
20.01.2025 Investoři by měli být v roce 2025 spíše opatrní, co se týče amerických akcií s velkou tržní kapitalizací z indexu S&P 500 a akcií z technologického sektoru. Nad druhou stranu pozitivně by mohly překvapit čínské akcie, které budou i nadále těžit z vysoce nadprůměrného hospodářského růstu čínské ekonomiky. Toto a další predikce finančních trhů zazněly na tiskové konferenci, kterou uspořádala společnost Conseq Investment Management a. s. 15. 1. 2025 v Grand Hotelu Michelangelo.
Předpovědi analytiků společnosti Invesco na příští rok pro akcie
05.12.2024 Posouváme se z období dominance USA na finančních trzích, která v nezmenšené míře trvala posledních 15 let. Tato dominance se za tu dobu vyvinula v koncentraci v čele s „velkou sedmičkou“.
Invesco: 10 věcí, které by investoři měli sledovat ve čtvrtém čtvrtletí
14.10.2024 Třetí čtvrtletí bylo poměrně významné pro trhy i ekonomiky. Ve většině vyspělých ekonomik pokračovala dezinflace, hlavní západní centrální banky přijaly uvolňování v širší míře a akcie v mnoha regionech zažily silné čtvrtletí. Co se může stát dál, když vstupujeme do čtvrtého čtvrtletí? Zde je 10 věcí, které je třeba sledovat:
Invesco: Mohl by Fed snížit úrokové sazby v roce 2024 dvakrát?
19.07.2024 Minulý týden byla zveřejněna další data, která naznačují větší pokrok v dezinflaci v USA – což podle mého názoru znamená, že bychom se mohli dočkat snížení sazeb Federálního rezervního systému (Fed) dříve.
Evropské akcie rostou: Co můžeme očekávat od úrokových sazeb a voleb ve Velké Británii?
08.07.2024 Evropské akcie ve čtvrtek rostly, když naděje na snížení úrokových sazeb v USA podpořily slabé ekonomické údaje. Také londýnské trhy vykázaly pozitivní dynamiku v souvislosti se zahájením hlasování v parlamentních volbách ve Velké Británii, kde průzkumy předpovídaly historické vítězství Labouristické strany.
Pro britské konzervativce je volební výsledek horší než potopení Titaniku. Labouristé přesto nebudou moci provádět nákladné reformy, hrozila by dluhopisová krize – takže i přes triumf levice libra zpevňuje, akcie rostou
05.07.2024 Britští konzervativci utrpěli volební porážku historického rozsahu. Labouristé triumfují. Trhy jsou ale celkem v klidu, termínové kontrakty na britské akcie rostou, libra zpevňuje. Jak to? Vždyť labouristé jsou středolevou partají, kterou trhy tradičně příliš rády neměly. Rozhodně mnohem méně než pravicové konzervativce.
Invesco: Smíšená ekonomická data vyvolávají otázky v USA i ve světě
28.06.2024 Již mnohokrát jsem řekla, že na cestě ke snížení úrokových sazeb a opětovnému zrychlení ekonomiky v celosvětovém měřítku dojde k překvapením, a to jak pozitivním, tak negativním. A zprávy z minulého týdne nám přinesly trochu obojího. Pozitivní je, že průmyslová výroba v USA vzrostla více, než se očekávalo, a britské akcie vykázaly sílu navzdory poněkud přetrvávající inflaci. Nové odhady však ukázaly, že se očekává výrazný nárůst schodku veřejných financí v USA, a rostoucí ceny ropy by mohly mít dopad na inflaci zboží.
Invesco: Kde jsou investiční příležitosti v době, kdy se světové ekonomiky rozcházejí?
20.06.2024 Všechny západní vyspělé ekonomiky se pohybují stejným směrem – obecně klesá inflace a začíná nebo se blíží začátek snižování sazeb –, ale různou rychlostí. Velkou část těchto rozdílů lze přičíst tomu, jak jednotlivé hlavní ekonomiky reagovaly na pandemii a následný prudký růst inflace. USA například vedly v oblasti stimulačních opatření. To stačí k vytvoření podstatných rozdílů, které se nyní projevují třeba v tom, jak rychle začínají příslušné centrální banky snižovat sazby.
Na čem se dá nyní na trzích vydělat?
25.05.2024 Americké akcie jsou na historických maximech i přes vysoké úrokové sazby. Zlato i bitcoin mají již silnou rally za sebou a pro načasování nákupu jsou nyní rizikové. Příležitostí na finančních trzích je tedy nyní málo, vyloženě atraktivní podhodnocené aktivum je těžké nalézt.
FTSE 100 dohání ztrátu a blíží se k 8 000 bodů
22.03.2024 Hlavní centrální banky tento týden otevřely dveře ke snižování sazeb, což vyvolalo "rallye všeho" a akcie mají nakročeno k nejlepšímu týdnu v tomto roce. Asi největší šok tohoto týdne způsobil index FTSE 100, který v pátek stanovil nové rekordní maximum. Nyní se odpočítává posun tohoto indexu k hranici 8 000 bodů, protože zažívá svou vlastní "rallye všeho" a většina sektorů zaznamenává zisky.
Evropské akcie sestoupily na šestitýdenní minimum, vliv má nejistota kolem sazeb
17.01.2024 Evropské akcie dnes oslabily, přechodně se dostaly až na nejnižší úroveň za více než šest týdnů. Za jejich poklesem stojí nejistota kolem snižování úrokových sazeb a neuspokojivé ekonomické údaje z Číny. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 odepsal 1,13 procenta a den uzavřel na 467,71 bodu. Zaznamenal tak nejvýraznější jednodenní pokles od loňského října.
Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA, měsíční údaje o HDP z Kanady
22.12.2023 Evropské indexy zahájily dnešní obchodování s malými změnami, německý DAX se obchoduje a francouzský CAC40 se při zahájení seance obchoduje beze změny. Obchodníci by měli mít na paměti, že podmínky likvidity dnes mohou být řidší, protože se jedná o poslední předvánoční obchodní seanci. Některé trhy jsou již zavřené, zatímco některé - jako například britské akcie - ukončí obchodování dříve než obvykle.
Akcie v listopadu dál zpevnily, index S&P 500 letos přidává asi 20 procent
01.12.2023 Akcie na světových trzích v listopadu zpevnily, většina trhů tak zvýšila své letošní zisky. Nejsledovanější americký index S&P 500 si od začátku roku do konce listopadu připsal téměř 20 procent, index Nasdaq Composite pak 37 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil téměř o 15 procent, vyplývá z burzovních statistik.
Akcie ve světě letos přes podzimní pokles zpevňují, S&P 500 o deset procent
01.11.2023 Akcie na světových trzích zaznamenaly i v říjnu pokles, od začátku je ale většina akciových trhů stále v plusu. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce října připsal téměř deset procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite pak 24 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o více než pět procent, vyplývá z burzovních statistik.
Komentář Invesco: Rozhodnutí světových centrálních bank jsou odrazem rozdílů v ekonomikách
22.06.2023 Minulý týden byl pro měnovou politiku významný, neboť čtyři hlavní centrální banky vydaly politická rozhodnutí. Ta odrážejí skutečnost, že jejich ekonomiky se nacházejí na velmi odlišných místech.
Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny
19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
Proč je Spojené království dole, nikoli však mimo hru.
29.05.2023 ZNEPOKOJENÍ: Znepokojení nad zaostávajícími hospodářskými výsledky Spojeného království a jeho oslabujícím se místem na světových kapitálových trzích je vysoké, ale kapitálové trhy nejsou ekonomiky a britská aktiva si na globální scéně nadále vedou odolně. Šterling je letos nejvýkonnější hlavní měnou a index FTSE 100 byl v loňském roce nejméně špatným globálním akciovým trhem. Všechny země čelí tvrdé konkurenci technologicky vyspělých a supervelkých amerických kapitálových trhů, ale britské akciové a devizové trhy nadále převyšují ekonomickou váhu země a je výhodné být velkou rybou v menším rybníku, přičemž britské technologické akcie mají vyšší hodnocení než v USA.
Fidelity International: Po SVB se pozornost vrací k inflaci a růstu
09.05.2023 Měsíc plný dramatických titulků a pozornosti upřené na bankovní sektor je za námi a zdá se, že hrozba plnohodnotné finanční krize je prozatím zažehnaná. Náš indikátor napětí v americkém bankovnictví Fidelity je stále zvýšený, ale v posledních týdnech poklesl.
Britské akcie a GBP pod silným prodejním tlakem
15.03.2023 Pár GBP/USD a futures kontrakty UK100, které jsou navázány na britský index FTSE100, dnes prudce klesly, protože investoři se zbavovali rizikovějších aktiv v souvislosti s přetrvávajícími obavami ohledně evropského bankovního systému. Obchodníci také strávili rozpočet britského ministra financí Hunta. Kancléř se zavázal snížit inflaci na polovinu, snížit zadlužení a nastartovat růst ekonomiky a uvedl, že Spojené království letos nevstoupí do technické recese a inflace pravděpodobně klesne na 2,9 % do konce roku 2023. Hunt vidí v roce 2023 pokles ekonomiky o 0,2 %, což je výrazně méně oproti dřívějším prognózám poklesu o 1,4 %. Očekává, že míra nezaměstnanosti vzroste na 4,4 %.
Vystřízlivění je otázka času 🔴 Powell neuhne 💥 Válka umělé inteligence 🔥 Německé a britské akcie
12.02.2023 Týdenní videokomentář: Forex, komodity, akcie, indexy a kryptoměny.
Evropské akcie zpevnily, hlavní index londýnské burzy je na rekordu
03.02.2023 Evropské akcie dnes zpevnily, k růstu jim pomohl zájem o zdravotnické či energetické firmy. Optimismus ohledně výhledu ekonomiky regionu ale zastínil obavy, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou na vyšší úrovni déle, než se očekávalo. Britské akcie uzavřely na rekordu, hlavní index londýnské burzy FTSE 100 si připsal 1,04 procenta na 7901,80 bodu. Přes den se dostal až na historické maximum 7906,58 bodu.
Akciový index DAX se po oznámení o výši úroků vyšplhal na téměř roční maximum
02.02.2023 Evropské akcie výrazně posílily díky nadějím na blížící se konec zvyšování úroků. Hlavní index německé burzy DAX se po dnešním oznámení Evropské centrální banky (ECB) o nové výši úroků vyšplhal na téměř roční maximum. Přidal 2,16 procenta a uzavřel na 15.509,19 bodu. Zisky si připsaly i britské akcie poté, co britská centrální banka uvedla, že inflace pravděpodobně dosáhla vrcholu, a předpověděla pro letošní rok mělčí recesi.
MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FOTBALE: EXISTUJÍ PARALELY MEZI FTSE A ANGLICKÝM FOTBALEM? A CO SE MOHOU INVESTOŘI NAUČIT OD FOTBALOVÉHO MISTRA?
22.11.2022 Hlavní body: • Skutečný stav fotbalu v Anglii se patrně nehodnotí dle síly národního týmu, ale kvality anglické Premier League. Její rozmanitost je zdrojem trvalé síly. Totéž lze říci i o akciovém indexu FTSE All-share. • Od slavné „otočky“ Johana Cruyffa uplynulo už několik desetiletí. Byla to taková ukázka fotbalového mistrovství, že podle legendy soupeř Cruyffa na hřišti stále hledá. Ve finančních kruzích je „otočkou“, kterou investoři vyhlíží, potenciální pivot amerického Federálního rezervního systému (Fed). • Jaké scénáře se mohou odehrát na turnaji? Jak daleko se Anglie dostane tentokrát? Budou Nizozemci hledat inspiraci u dávných hrdinů, jako byl Cruyff? A co Brazílie? Mohou Francouzi dosáhnout dalšího finále? A přišel konečně čas Lionela Messiho?
Nálada se začínajícími volbami v USA svědčí spíše riziku. Dolar ztrácí
08.11.2022 Americké akciové trhy si po kolísavém úvodu obchodování spravily náladu. Američané si volí svoje zástupce v dolní a třetině horní komory Kongresu a investoři si, inspirováni historickou zkušeností, dělají naděje na povolební rally. Desetileté i dvouleté americké výnosy klesají.
Evropské akcie posílily, těží z nadějí na pomalejší růst úroků v USA
24.10.2022 Evropské akcie zahájily týden výrazným růstem. Těžily z nadějí, že americká centrální banka (Fed) by mohla zpomalit tempo zvyšování úrokových sazeb, napsala agentura Reuters. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes stoupl o 1,4 procenta a obchodování zakončil na 401,84 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou úroveň za zhruba tři týdny. Britské akcie posílily po zprávě, že novým britským premiérem se stane Rishi Sunak.
Libra posiluje po rozhodnutí, že novým britským premiérem bude Sunak
24.10.2022 Finanční trhy uklidnilo, že novým britským premiérem bude s největší pravděpodobností Rishi Sunak. Libra, která se vůči dolaru minulý měsíc propadla na minimum, posiluje, vzhůru zamířily i britské akcie. Vládní náklady na půjčky zůstávají nižší.
BREAKING: GBPUSD testuje 1,1300 po rezignaci Liz Trussové
20.10.2022 Britská premiérka Liz Trussová dnes oznámila svou rezignaci v prohlášení ve 14:30. To přichází po celodenních úvahách o takové možnosti. Truss se dnes dříve setkal s předsedou výboru z roku 1922, orgánu konzervativní strany, který dohlíží na hlasování a změny vedení. Vypadá to, že toho bylo dost, a protože ztratila podporu vlastní strany, rozhodla se rezignovat. Ve funkci však zůstane, dokud nebude vybrán nástupce, stejně jako Boris Johnson. GBP na novinkách získalo díky testování 1,1300 GBP/USD, ale velká část tohoto přesunu byla od té doby vymazána. Získaly také britské akcie.
Fidelity International: Těžká volba – odvrátit recesi, nebo porazit inflaci?
22.07.2022 Červnový příběh trhu je z oblasti pevných výnosů. Dluhopisy s vysokým výnosem klesly o téměř 7 %, zejména v důsledku širších spreadů. Po většinu letošního roku byly ztráty dluhopisů způsobeny růstem sazeb, přičemž ten se nyní projevuje v úvěrovém riziku, což signalizuje přesun pozornosti od inflace k růstu.
Lehký akciový nádech potěšil trhy
29.06.2022 Americké i evropské akcie si poprvé od konce května připsaly minulý týden zisky. Samotný začátek června přitom nevypadal nijak růžově. Akcie poslalo dolů očekávání, že po pozitivních údajích z trhu práce bude americká centrální banka s větší pravděpodobností pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. „Nejvýraznější propad pocítily akcie sektorů financí, technologií a nemovitostí. Dále negativní sentiment podpořila vysoká inflační čísla. V týdnu od 13.–17. 6. 2022 dokonce index S&P 500 vykázal nejhlubší týdenní propad od března 2020,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
Sankce už drtí Rusko. Padá rubl, rostou sazby, obchodování je zastaveno
28.02.2022 Odpojení klíčových ruských bank od mezinárodní platebního systému swift a ruské centrální banky od dolarových rezerv začíná mít zásadní dopad na ruskou ekonomiku a rubl. Ruská měna v pondělí ráno klesla o 30 procent vůči dolaru a je na novém historickém minimu 112 rublů za dolar. V průběhu dne může dojít k jeho dalšímu oslabení.
Technologické akcie zahájily rok výrazným poklesem
24.01.2022 Letošní rok nezačal pro akcie vůbec dobře. Odstartoval totiž výraznou korekci v růstovém sektoru, který táhly dolů zejména technologické společnosti. Indexy Nasdaq 100 a Goldman Sachs non profitable technology index odepsaly přes 12 procent a dostaly se do tzv. medvědího trhu. Poklesu ale zřejmě nemusí být konec vzhledem k očekávanému zvyšování úrokových sazeb.
Americké akcie otevřely v záporu, po výrobní inflaci se pozornost obrací k Fedu
14.12.2021 Po pátečních datech o americké inflaci se tlak na americký Fed a jeho měnovou politiku dnes opět zvýšil. Výrobní ceny v největší světové ekonomice stouply v listopadu meziročně o skoro deset procent, nejvíce v historii a více, než se na trzích čekalo. Inflační tlaky by tak mohly přetrvávat hlouběji do roku 2022. Od Fedu, který ve středu završí svoje poslední měnověpolitické zasedání tohoto roku, se očekává, že pravděpodobně urychlí ukončování svého programu nákupů dluhu.
Zkušení investoři se nyní poohlížejí po jiných trzích
08.12.2021 Na konci letošního roku většina investorů reviduje svá portfolia kvůli rostoucí inflaci. Schéma 60/40 může své přívržence zklamat, a tak se nyní oči celého akciového světa upírají k blue chips v USA. Zkušení obchodníci se však nyní poohlížejí po jiných trzích.
Britské hodnotové akcie jako investice desetiletí
19.03.2021 Nad Británií se začínají rozfoukávat mračna a domácí akcie mají před sebou stále velký prostor k zaplnění mezery mezi rekordními maximy. Na světových trzích zrychlil přesun z technologických a růstových akcií do hodnotových a cyklických titulů a těch je v Británii většina. Dlouhodobější vyhlídky začínají být jasnější a britské akcie mohou být obchodem desetiletí.
Britské akcie mohou začít dohánět zbytek světa
10.02.2021 Akciové indexy po světě mají jedno společné, a to že jsou buď poblíž, nebo na rekordních maximech. Bezprecedentní odezva monetární a fiskální politiky ve světě pomohla akciovým trhům se velmi rychle vzpamatovat z výprodeje na začátku minulého roku a vrátit se na původní úrovně. Za akciovými trhy po celém světě však stále zastávají britské akcie, což může být zajímavá příležitost, jelikož je zde stále velký prostor na rekordní maxima.
Mutace viru vystrašila trhy. Akcie s ropou se prodávají, dolar a bondy rostou
21.12.2020 Nová mutace koronaviru v Británii a další vlna lockdownů a cestovních omezení otřásla akciemi po celém světě. V americkém indexu S&P 500 ztrátám vévodí energetické tituly, protože obavy o poptávku zamávaly také trhem s ropou. O více než 5 % padají akcie Tesly, která byla dnes do tohoto indexu formálně zařazena.
Britské akcie sa obchodujú vyššie napriek obavám z brexitu
07.12.2020 Väčšina európskych indexov zaznamenala na začiatku dnešného obchodovania pokles o 0,6% a index FTSE 250 zaznamenal dokonca pokles o 0,7%, pretože rastúce riziká brexitu bez dohody, obavy z rozpočtu EÚ a čerstvé čínsko-americké napätie oslabili chuť investorov nakupovať rizikové aktíva. Hlavným zdrojom obáv v Európe sú obchodné rokovania týkajúce sa brexitu, ktoré pravdepodobne nebudú ukončené dohodou, pretože kľúčové problémy stále pretrvávajú. Na začiatku obchodovania informovala spoločnosť Sun o tom, že premiér Boris Johnson môže ďalšie rozhovory odvolať „do niekoľkých hodín“, zatiaľ čo hlavný vyjednávač EÚ Michel Barnier informoval vedúcich predstaviteľov EÚ o tom, že medzi nimi stále existujú „závažné rozdiely“. Niekoľko ďalších médií, vrátane agentúr Reuters, Bloomberg a Wall St Journal, neskôr uviedlo, že „zatiaľ nedošlo k nijakému rozhodujúcemu pokroku, hoci sa dosiahol určitý pokrok“, pričom v tejto veci citoval vysokého diplomata EÚ. Gordon Rayner, politický redaktor denníka Daily Telegraph, píše: „Britské zdroje hovoria, že dnes je malá šanca na dosiahnutie obchodnej dohody o brexite. Premiér však neodíde, ak bude ešte nejaká šanca na uzavretie dohody s EÚ.
Britské akcie sú oproti európskym najlacnejšie za posledných 15 rokov
24.09.2020 Britský akciový index FTSE 100 je oproti európskemu akciovému indexu Euro Stoxx najlacnejší za posledných 15 rokov (merané na báze očakávaných ziskov). Nové opatrenia zamerané na spomalenie šírenia nákazy koronavírusu ohrozujú rodiace sa hospodárske oživenie, rovnako ako zhoršujúce sa obchodné rokovania zvyšujú vyhliadky na brexit bez dohody, čo poškodzuje akciový index krajiny.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.03.2020 1) Futures na evropské akcie byly půl hodiny před začátkem dnešního obchodování zhruba 6 % v plusu. Začátek seance část zisků ukrojil, britské akcie rostly kolem 9:30 SEČ asi o 1,5 % a německé a francouzské akcie přidávaly kolem 3 %. Mezi devátou a desátou hodinou se všechny hlavní západoevropské burzovní benchmarky svezly pod nulu, kolem poledne se ale zase vracely do plusu.
Německé či britské akcie zažívají „černé pondělí“, česká koruna citelně oslabuje. Trhy nevědí, co bude s koronavirem, Blízkým východem, ani kdo bude americkým prezidentem
09.03.2020 Česká koruna dnes citelně oslabuje. Vůči euru znehodnotila až nad úroveň kursu 25,67, tedy na svoji nejslabší úroveň od loňského října. České měně nepomáhá nyní ani to, že Česká národní banka letos zvýšila úrokové sazby – jako jediná ze všech centrálních bank světa. Zvýšení sazeb sice vytváří tlak na posílení měny, ten je však za nynějších podmínek na světových trzích zcela utlumen, a dokonce více než kompenzován tlaky, jež způsobují oslabení české měny.
Britské akcie po volbách posílily, rostly i další evropské burzy
13.12.2019 Britské akcie dnes díky jasnému vítězství konzervativců v parlamentních volbách výrazně posílily, hlavní index londýnské burzy FTSE 100 přidal 1,10 procenta na 7353,44 bodu. Rostly i další evropské akciové burzy, panevropský index STOXX 600 tak obchodování zakončil blízko svého rekordního závěru z roku 2015. Akcie těžily i ze zprávy o dosažení dílčí obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou.
Denní shrnutí: EURUSD se dostal pod 1,10; Ropa padá po zveřejnění zásob
27.11.2019 Středeční seance probíhá v klidu bez výrazné volatility na trzích. Akciové indexy vykazují pouze mírné změny. Index S&P 500 útočí na úroveň 3150 bodů a opět navýšil historická maxima. Britské akcie rostou na dvouměsíční maxima a německý DAX se krátce před závěrem seance obchoduje na úrovni 13 282 bodů (+0,35 %).
Americké akcie sílí, brexit se chýlí ke konci a ceny ropy jdou dolů
22.10.2019 Americké akcie posilují díky pokroku v rámci obchodní války mezi Čínou a USA. Také brexit konečně zaznamenal značný posun. Cena ropy začala klesat. V prosinci mají vstoupit v platnost americká cla na čínské zboží uvalená v rámci obchodní války mezi mocnostmi. V případě pozitivního vývoje jednání by mohla být tato cla i zrušena. Obchodní spor s nepatrným pozitivním vývojem mezi USA a Čínou však pomohl k růstu akcií některých společností, zejména v oblasti technologií.
Nálada na trzích se kalí, pod tlakem technologické tituly. Librou zmítá nejistota kolem brexitu
16.10.2019 Americký dolar odpoledne na páru s eurem ztrácí dech a naopak americké desetileté dluhopisy rostou. Euru dopoledne uštědřila ránu revidovaná inflace v eurozóně, která byla v září pomalejší, než ukazoval rychlý odhad. Odpoledne na trhy dorazila data o maloobchodních tržbách v USA, které v září nečekaně klesly, a to naopak uštědřilo ránu dolaru. Americké akciové trhy míří v první fázi newyorského obchodování dolů. Propadu vévodí technologické tituly, naopak druhá největší americká banka Bank of America navázala na šňůru solidních bankovních výsledků a její akcie rostou.
KOMENTÁŘ FIDELITY INTERNATIONAL: NOVÝ BRITSKÝ PREMIÉR, BREXIT A TRHY
24.07.2019 S Borisem Johnsonem jako nově nastupujícím premiérem Velké Británie zůstávají možnosti, jak se Velká Británie vypořádá s Brexitem, zhruba stejné: dohoda o Brexitu podobná té, kterou předložila Theresa May; volby umožňující získání většiny pro konzervativce; nebo nové referendum.
Komentář Fidelity International: Jak vypadají britské investice při nevyřešeném brexitu?
05.04.2019 Tam, kde jsou vítězové, jsou i poražení. A nějaké poklady se mohou skrývat i v nyní nemilované, vyloženě britské části akciového trhu. Britský akciový trh přitom před různými scénáři Brexitu zavírá oči. A má pro to dobrý důvod. Mezi společnostmi britského indexu FTSE 100 je jen pár z těch vyloženě britských. Pouze čtvrtina zisků FTSE 100 pochází z Velké Británie. Zhruba 22 % výnosů tvoří americké tituly, asijsko-pacifické generují 21 % a zbytek Evropy 17 % výnosů. Britský index FTSE 100 přitom dobře odráží situaci světové ekonomiky, a ne pouze finanční, ekonomické nebo politické postavení Spojeného království.
Slabá nálada v americkém i evropském průmyslu riziku příliš nesvědčí
21.02.2019 Data o náladě v americkém i evropském průmyslu na odhady nedosáhla, což znovu podněcuje obavy o výkonnost globální ekonomiky a nesvědčí riziku. Širší americký index S&P 500 se vydal dolů a pokud se tam udrží, bude to pro něj první pokles za čtyři seance.
Mayová dostala úder pod pás, no moc si obhájila. Hrozba tvrdého brexitu však tlačí britské akcie nadol
17.01.2019 V posledných dňoch sa stala reálnou situácia, ktorej sa snažila britská premiérka Theresa Mayová zabrániť. No neúspešne. Napriek zrušeniu predvianočného hlasovania parlamentu a návštevách európskych lídrov s cieľom podporiť odsúhlasenie návrhu o rozvode Európskej únie (EÚ) s Veľkou Britániou v „kompromisnej“ podobe sa jej nepodarilo nakloniť si väčšinu členov britského parlamentu. Ten tvoril poslednú prekážku k úspešnému dosiahnutiu dohody. Utorkové večerné hlasovanie skončilo s počtom 432 poslancov, ktorí sa postavili proti návrhu súčasnej dohody a v prospech hlasovalo „iba“ 202 poslancov.
Na finančních trzích je po hlasování o brexitu klid
16.01.2019 Obchodování na světových finančních trzích po úterním hlasování o brexitu je dnes klidné. Důvodem je podle analytiků fakt, že nepřijetí dohody o brexitu v britském parlamentu bylo očekávané a politici zatím nepřišli s žádným novým plánem, které by trhy vyhodnotily jedním či druhým směrem. Vyčkává se a obchoduje se výhradně podle firemních zpráv, řekl ČTK analytik společnosti Starteepo Dušan Jilčík.
Britská libra i akcie posilují
12.12.2018 Britská libra na forexových trzích smazala počáteční ztráty a posiluje. Podpořil ji britský ministr spravedlnosti David Gauke, který prohlásil, že pokud premiérka Theresa Mayová nezíská v hlasování své Konzervativní strany důvěru, bude nutné pozdržet plánované vystoupení Británie z EU. Akciový trh po zahájení mírně roste díky firmám, které mají vysoké zisky v zahraničí.
Top grafy tohoto týdne: GBPUSD, UK100, Měď
04.12.2018 Závěry víkendového summitu G20 v Argentině pomohly rozpoutat vlnu optimismu na finančních trzích. Ten však možná nakonec vydržel kratší dobu, než mnozí doufali. Trhy se už zaměřují na další události - čtvrteční zasedání organizace OPEC ve Vídni a schvalování podmínek Brexitu v britském parlamentu. Už příští úterý přijde hlasování, které rozhodne o dalším osudu libry. Návrh dohody premiérky Theresy Mayové nemá v parlamentu příliš mnoho podporovatelů, i když v následujícím týdnu se může ještě mnohé změnit. Pokud se na GBPUSD podíváme pohledem technické analýzy, tak se nám pár opět odrazil od hladiny kriticky důležitého supportu, který v posledních měsících drží jako skála. Korekci také pomohly data stavebního PMI, i když velká část obchodníků je hlavně ve vleku dění okolo Brexitu. Britská vláda má před sebou kritický úkol: Přesvědčit zákonodárce, že návrh dohody je nejlepším návrhem, jakého šlo dosáhnout.
Co znamená „hard“ a „soft“ BrExit a jaké důsledky může mít jedna nebo druhá varianta na ekonomiku Británie a Evropské unie a to včetně jejich měn?
15.11.2018 Spojené království se nevyhnutelně blíží k datu, kdy musí opustit Evropskou unii. Označení všeobecně známé jako BrExit je naplánované na 29. března 2019. Symbolicky tak zažádala Británie Evropskou unii na základě článku 50 Lisabonské smlouvy 29. března 2019 a od té doby běží maximálně dvouletá
Americké akcie si žijú vlastným životom. Vďaka technologickým firmám.
11.09.2018 Pozrel som sa na to, ako sa vyvíja ocenenie jednotlivých akciových indexov (pomer ceny k očakávaným ročným ziskom). Konkrétne som porovnával jeho aktuálny stav s päťročným priemerom. Takmer všetky indexy, na ktoré som sa pozeral, majú ocenenie hlboko pod päťročným priemerom. Hlavnými dôvodmi sa javia byť obavy o dopady obchodných vojen a o dopady aktuálneho výplachu mien rozvíjajúcich sa ekonomík. V praxi to znamená, že vyzerajú byť lacné a že pokiaľ sa nenaplnia aktuálne obavy, tak môžu ísť akcie vyššie.
Britská libra a britské akcie v ohrožení
02.08.2018 Obchodujete dlhodobo libru alebo ste stavili na britské akcie? Rôzne fundamenty ukazujú, že sa treba mať pri takýchto obchodoch na pozore. Hlavnými rizikami sú ťažko postupujúce rokovania o brexite, odchod firiem z krajiny, zlý vplyv na ekonomiku a oslabovanie libry.
Britská ekonomika by mala v prvom kvartáli výrazne spomaliť
06.02.2018 Britská ekonomika podľa posledných prieskumov výrazne spomalila v januári. To by mohlo znova vyvolať otázky u investorov, či Bank of England bude schopná aj tento rok zvýšiť úrokové sadzby.
Investori majú aktuálne najviac v láske eurozónu, naopak najpesimistickejší sú voči Británii
14.06.2017 Začiatkom týždňa vyšiel aktuálny prieskum medzi poprednými fondmi z dielne Bank of America Merrill Lynch. Pozrime sa na tie najzaujímavejšie výsledky ukazujúce aktuálne trendy medzi inštitucionálnymi investormi:
Politická neistota v Británii výrazne zhoršuje podnikateľské prostredie v krajine
12.06.2017 Pokračovanie politickej neistoty po Britských parlamentných voľbách sa prejavilo na výraznom znížení podnikateľskej dôvery, keďže lídri firiem nemajú jasnú predstavu o tom, aký politický vývoj bude v krajine po voľbách a ako sa budú vyvíjať rokovania o Brexite.
V Řecku žádný fénix není, Londýn může být nahrazen Frankfurtem
12.06.2017 Zrovna jsem se vrátil ze služební cesty z Athén a mám pocit, že vzhledem k událostem z konce týdne potřebuji napsat stručnou analýzu trhů. Zde jsou tedy mé soukromé názory na celou řadu témat, kterými dnes finanční trhy žijí.
Libra a britské předčasné volby: Z naděje se stala hrozba
01.06.2017 Britská premiérka Mayová 18. dubna vyhlásila předčasné volby na 8. června. Finanční trhy přijaly tuto překvapivou zprávu takřka euforicky. Hlavní důvod: Naděje, že konzervativci získají v parlamentu výraznější převahu, budou moci sjednotit postoj země a snáze jednat s EU o uspořádání vztahu po brexitu. Podle nás těžko čekat, že by se Británii podařilo vyjednat lepší podmínky, neboť proti ní bude stát pořád stejný partner. Spíše bychom v jednotném postoji viděli snížení rizika, že se jednání zablokují a Británie vystoupí bez jakékoli nové dohody. Problém ovšem je, že zmíněné naděje dostávají poslední dobou vážné trhliny.
Týdenní komentář FXstreet.cz (24.4.2017)
24.04.2017 V minulém týdnu měnový pár EUR/USD nabídl ziskovou obchodní příležitost podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu (vyznačeno šipkou), čímž se aktivoval long obchod. Trh následně velmi přesně došel k další nejbližší následující S/R úrovni, kde byl Profit-Target 1 (PT1) a následně si také velmi přesně došel i pro Profit-Target 2 (PT2). Vše je zvýrazněno červeně níže v grafu. Pokud jste také tohoto long obchodu využili, tak gratuluji ke slušnému zisku!
Prečo by trhy na Le Penovej víťazstvo nereagovali tak ako na Trumpovo (prehľad ekonomických programov prezidentských kandidátov)
21.03.2017 Často sa stretávam s otázkou, že či by víťazstvo Le Penovej vo francúzskych voľbách nedopadlo podobne ako víťazstvo Trumpa, na ktoré reagovali akcie a dolár prudkým rastom (podobné otázky som dostal aj na britské referendum, ale to nie je dobrý prípad, lebo libra padla a britské akcie rástli v librovom vyjadrení, v eurovom a dolárovom zase stratili). Som presvedčený, že v tomto prípade by to bolo naopak, pretože ako som už viackrát písal, tak by hrozilo vystúpenie Francúzska z eurozóny a pokiaľ by nový frank oslabil, tak by malo Francúzsko problém obsluhovať externý dlh, ktorý je splatný predovšetkým v eurách. V prípade Trumpa, alebo aj BrExitu nikomu priame straty nehrozili.
Ropa (brent) zpět pod 55 USD. Dolar po delší době znovu silnější
18.01.2017 Středeční seance již přinesla několik zajímavých fundamentů, ale evropské trhy zatím zůstávají v poměrně klidném bočním trendu. Obchodování probíhá na podprůměrných objemech, které jsou na zvýšených úrovních pouze v Británii, kde trhy dál vstřebávají včerejší projev britské premiérky Theresy May. Britské akcie po včerejší korekci mírně rostou a mírné zisky si připisuje i většina ostatních evropských indexů. Pohyby jsou však relativně pozvolné a lze je proto považovat za spíše technickou záležitost.
Britské akcie dnes uzavíraly na dalších rekordních maximech
30.12.2016 Britské akcie dnes uzavíraly na dalších rekordních maximech. Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 stoupl o 0,3 procenta na 7142,83 bodu, a překonal tak čtvrteční maximum. V letošním roce se zvýšil o 14,4 procenta a nechal daleko za sebou hlavní evropské indexy.
Britské akcie uzavřely na dalším rekordním maximu
29.12.2016 Britské akcie uzavřely dnešní obchodování na dalším rekordním maximu. Ostatní přední evropské burzy však oslabily, a to především kvůli bankovnímu sektoru. Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 stoupl o 0,2 procenta na 7120,26 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu v jeho historii.
Obrázky dňa: Inflačné prekvapenia v popredných ekonomikách sú najvyššie od roku 2013
31.10.2016 To, že britské akcie rastú, je dielom čisto oslabovania libry, keď porovnáme hodnotu UK akcií k svetovým v dolároch a nie v lokálnych menách, tak sú od referenda v klesajúcom trende (a boli aj pred ním). A to je ešte potrebné dodať, že v UK má sídlo veľa nadnárodných spoločností, ktoré majú drvivú väčšinu operácií mimo UK a Brexit ich nezasiahne. A ceny ich akcií skresľujú celkový vývoj britských akcií nahor (@AmbroseEP):
Obrázky dňa: Prečo majú britské akcie rady slabú libru?
12.10.2016 Britské akcie poslala prepadávajúca sa libra tesne pod historické maximá. Až 64% tržieb generujú spoločnosti kótované na britskej burze v zahraničí, slabšia libra teda zvyšuje librové zisky zo zahraničia. Pred Britániou sú viaceré krajiny eurozóny, pre nich však citlivosť na kurz nie je až taká vysoká, pretože exportujú vo veľkej miere do ostatných krajín eurozóny. Napr. USA a Japonsko sú ďaleko menej citlivé na zahraničné tržby (@jsblokland):
Brexit začal až dnes
04.10.2016 Dnes, vyše tri mesiace po úspešnom referende, britská libra prepadla voči americkému doláru na nové minimá od roku 1985. Voči americkému doláru oslabila za dva roky o štvrtinu, voči euru ju stratila už tento rok. Podľa mnohých analytikov to môže byť iba začiatok väčšieho prepadu.
Slabá libra žene britské akcie vzhůru, výrobní sektor v Evropě i v USA příjemně překvapil
03.10.2016 Pondělní seance zatím na evropských trzích probíhá v klidu a podle očekávání také na nízkých objemech. Přestože dnešek nabídl několik zajímavých dat, aktivita na trzích byla během evropské seance poměrně nízká, což má na svědomí hlavně svátek v Německu, díky němuž jsou zobchodované objemy na evropských burzách přibližně čtvrtinu až třetinu pod třicetidenním průměrem. Veškerá pozornost se dnes točí okolo slábnoucí britské libry, kterou dostal pod tlak ranní komentář britské premiérky, podle které může Británie přistoupit k aktivaci článku 50 již příští březen. Vše zlé je ale pro něco dobré. Britské akcie díky slabé libře rostou a akciový index FTSE100 přidává více než procento.
Centrální banky hrají nebezpečnou hru
18.08.2016 Světové trhy během léta výrazně posílily díky příznivým krokům centrálních bank v čele s Bank of England, která zahájila nové kolo kvantitativního uvolňování s cílem absorbovat šok po výsledku referenda o brexitu. Výsledek volby nedokázal zničit důvěru v britský státní dluh a britské akcie i globální trhy si s úlevou vydechly. Na druhé straně Atlantiku se zdá, že největší světová centrální banka, americký Fed, se vzhledem k neslaným, nemastným údajům o americké ekonomice drží zpět a neplánuje další zvyšování úrokových sazeb. Pokud jde o ECB, ta hlasitě oznámila nadcházející přehodnocení své politiky na svém jednání 8. září, což zvýšilo očekávání dalšího možného uvolňování.
MMF mírně zhoršil výhled růstu ekonomiky
19.07.2016 Mezinárodní měnový fond (MMF) opět zhoršil výhled růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok. Letos...
Bude dnes Bank of England preventivně hasit Brexit snížením úroků?
14.07.2016 Kvartální výsledková sezóna ještě ani pořádně nezačala a akciové trhy stále rostou jako z vody. Pro akcie Brexit jako kdyby neexistoval a klíčové indexy (včetně emerging markets) dokonce ignorují, že se ropě příliš nedaří. Averze k riziku tedy klesá, ale s ní překvapivě nejde ruku v ruce pokles zájmu o bezpečná aktiva v čele s vládními dluhopisy.
Výhled Saxo Bank pro třetí čtvrtletí: růst české ekonomiky zpomalí
12.07.2016 Nastalo léto plné zvratů. V Evropě vládne nejistota, Británie je na odchodu z EU a dluhový cyklus dosáhl svého vrcholu. Česká ekonomika díky svému silnému provázání s evropským průmyslem zpomalí. Nezanedbatelný vliv by mohla mít i migrační krize. Vstup do eurozóny by v současné chvíli mohl ČR poškodit. Investiční a obchodní specialista Saxo Bank dnes zveřejnil výhled na 3. čtvrtletí roku 2016 pro finanční trhy.
Západoevropské akcie se zotavily z třídenního poklesu
08.07.2016 Akcie v západní Evropě se dnes podle hlavních indexů zotavily z třídenního poklesu, vzhůru je vytáhly zejména akcie producentů...
Britské akcie zažily nejprudší týdenní nárůst za čtyři a půl roku
01.07.2016 Britské akcie dnes počtvrté za sebou posílily, podpořily je hlavně naděje na další stimulační opatření ze strany tamní centrální banky. Za celý týden zaznamenal hlavní index londýnské burzy FTSE 100 nejprudší nárůst za čtyři a půl roku. V oživení po propadu vyvolaném rozhodnutím Británie opustit Evropskou unii ale dnes pokračovaly i další západoevropské trhy.
Bank of England chce v létě snížit úrokové sazby, ECB a ČNB vyčkávají
01.07.2016 ČNB se včera přidala k těm hlasům, které říkají, že se zatím seriózně ekonomické dopady Brexitu předpovědět nedají. Je jasné, že Brexit je negativním šokem pro britskou ekonomiku a možná i pro ekonomiky kontinentální Evropy, ale zatím nikdo neví jak velkým. ČNB se proto omezila na konstatování, že se jedná o další proti-inflační riziko. Celkovou bilanci rizik (jako “pouze? mírně protiinflační) ale v důsledku Brexitu zatím nemění. Je to i proto, že ji domácí ekonomika a především ostře sledované mzdy překvapily v roce 2016 pozitivně rychlejším růstem a ČNB začíná mzdy otevřeně zmiňovat jako pro-inflační faktor.
Index FTSE 100 uzavřel na letošním maximu
30.06.2016 Britské akcie dnes opět výrazně zpevnily a jejich index FTSE 100 uzavřel na letošním maximu. Náladu na trhu...
Bank of England by mohla rozšířit stimulační opatření
30.06.2016 Britská centrální banka během léta zřejmě přikročí k dalším opatřením na podporu domácí ekonomiky, jejíž vyhlídky...
GBP/USD padl až o 210 pips, guvernér BoE Carney hrozí uvolňováním
30.06.2016 Přestože trhy tušily, že v případě Brexitu nezůstane Bank of England nečinná, tak dnešní potvrzení přineslo výraznou reakci. Guvernér Mark Carney dnes v druhém přímém televizním přenosu po referendu potvrdil, že BoE bude muset pravděpodobně uvolnit v následujících měsících měnovou politiku. Dle jeho slov musí banka jednat kvůli ochraně domácí ekonomiky a zvýšení odolnosti finančního systému. BoE začne nově poskytovat novou likviditu komerčním bankám na týdenní bázi a měnová rada zváží množství dalších opatření ze svého arzenálu.
Akcie v kontinentální Evropě i Británii se dál zotavují z propadu
29.06.2016 Akciové trhy v kontinentální Evropě i v Británii dnes pokračují v růstu. K jejich zotavování z hlubokého...
Obrázky dňa: Vyše 70 % ekonómov očakáva v UK recesiu. Britským akciám sa paradoxne darí
29.06.2016 Viac ako 70 % ekonómov očakáva v dohľadnej dobe v Británii recesiu. Na akciových trhoch však investori až takí negatívni nie sú, britské akcie sú už len o 2 % nižšie ako pred referendom. Ešte aj americké akcie stratili viac (@pgordon66):
BrExit: Čo sa dnes deje na trhoch + čo je možné očakávať
24.06.2016 Trhy prežívajú jeden z najrušnejších dní v posledných rokoch. Poďme rad radom:
Akcie
Akcie reagovali výrazným prepadom...
BREXIT je tu
24.06.2016 Počas posledných 24 hodín sme neustále spracovávali udalosti na trhu v spojení s britským referendom o zotrvaní / vystúpení z EÚ. Udalosti nakoniec boli oveľa dramatickejšie ako sa čakalo a na trhu bola najväčšia volatilita za posledné roky. Výber z dôležitých udalostí:
GBP/USD vystoupil na letošní maximum
23.06.2016 Britská libra se dnes vyšplhala na letošní maximum vůči americkému dolaru a k růstu jejího kurzu přispělo očekávání, že britští voliči v referendu odmítnou takzvaný brexit, tedy vystoupení Británie z Evropské unie. Na trhu nicméně zůstává napětí, náklady na zajištění před nadměrnými výkyvy kurzu libry v příštích 24 hodinách se tak vyšplhaly na nový rekord.
Jak (ne)jsou trhy připravené na Brexit: Co čekat v den D
23.06.2016 Den D je tu a Britové řeknou Unii své Ano nebo Ne. I když poslední průzkumy veřejného mínění ukazují velice těsný výsledek, trhy se překvapivě zklidňují a zdá se, že v tuto chvíli Brexitu moc velké šance nedávají. Britské akcie za poslední týden přidaly přes 5 % a libra je na frontě s eurem nejsilnější od začátku měsíce a s dolarem od začátku roku.
Libra za sebou má tři nejlepší dny od finanční krize, její korelace s FTSE100 prudce stoupla
21.06.2016 Jen malá zajímavost k britské libře. Máme pár dnů do referenda a libra za sebou má tři nejlepší dny od dob finanční k...
Ocenenie hlavných akciových indexov - ako ich obchodovať?
13.05.2016 Počas uplynulých dní sme zverejnili komentár o tom, že výhľad pre akcie je veľmi negatívny. Znamená to však, že v...
Čo určuje náladu na trhoch v posledných týždňoch? Obchodníci ignorujú dáta a preceňujú ropu
24.02.2016 Nálada na trhoch je v súčasnosti vrtkavá. Na môj vkus máju akciové indexy (ktoré ja osobne považujem za meradlo nálady...
Sumár dňa: 9.2.2016
09.02.2016 Včerajší silný predajný tlak, pod ktorý sa dostali akciové trhy naprieč celým svetom pokračoval aj dnes. Tí, ktorí sa ...
Pozitivní čísla německého indexu PMI, potvrdil index Ifo, analýza USD/CAD, STŘÍBRA, GBP/JPY
24.11.2015
Mnichovský ekonomický institut IFO oznámil, že index měřící důvěru 7000 německých podniků pro tento měsíc stoupl ...
Sumár dňa 5.10.2015
05.10.2015 Po slabých dátach z US trhu práce, ktoré boli zverejnené ešte minulý týždeň v piatok a po ktorých prišlo okamžité osla...
Akcie: Britské akcie pod tlakem po zveřejnění plánu Osborna
22.09.2015 Odpoledne odepisoval hlavní index FTSE 100 v Londýně 2,2% na 5 974,1 bodů a index FTSE 250 ztrácel 1,7% na 16 609,4 bodů poté, co...
Výhľad na európske akciové indexy na 39. týždeň
21.09.2015 Jedná sa o týždenné zmeny jednotlivých spoločností zahrnutých v indexe SP500 rozdelených podľa sektorov. Minulý týždeň by sa dal nazvať vyčkávaním...
Výhľad na európske akciové indexy na 38. týždeň
14.09.2015 Jedná sa o týždenné zmeny jednotlivých spoločností zahrnutých v indexe SP500 rozdelených podľa sektorov. Posledný týždeň by sa dal...
Libra po triumfu konzervativců zpevnila
08.05.2015 Britské akcie dnes výrazně zpevňují a vzhůru se vydala i britská libra, která se vůči americkému dolaru...
Britské akcie i libra po referendu zpevnily
19.09.2014 Obchodníci i podniky dnes s úlevou reagovali na rozhodnutí Skotů odmítnout v referendu nezávislost na Británii. Hlavní indexy londýnské burzy táhly vzhůru především akcie britských bank a investičních společností. Odmítnutí samostatnosti podpořilo i kurz britské libry, která se vůči euru dostala nejvýše za dva roky a vůči japonskému jenu pak nejvýše za šest let.
Měnové riziko při investování v zahraničí
03.03.2014 Dnes zabrousíme tak trochu mimo forex, když si ukážeme, jaké nástrahy v souvislosti s měnovými kurzy mohou potkat českého investora, pokud se rozhodne zhodnotit svůj majetek za hranicemi.
Deflačný strašiak eurozóny
14.11.2013 Po krátkom pullbacku sa US Akciový indexy opäť vrátili vyššie a vytvorili nové rekordné maximá. Rast včera viedli hlavne maloobchodní...
Akciové indexy búchajú o suporty
23.10.2012 Apple pomohol akciám - Akciové obchodovanie včera bolo pomerne neutrálne, aj keď v úvode obchodovania sme mo...
Malý darček od Fedu
21.06.2012 Najdôležitejšími udalosťami posledných hodín bolo zasadanie Fedu, ktoré...
Market Preview - 27. května 2011
27.05.2011 USD se dnes ráno vůči EUR obchoduje na forexu níže.
Související klíčová slova:
Vývoj akciového indexu FTSE 100 | Zvyšování sazeb | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy dluhopisů | HSBC | Úsporný balíček | Finanční tituly | Hlavní centrální banky | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Tvorba pracovních míst | Španělské banky | Monarchie | Investor Relations | Deutsche Lufthansa | Akcie Tesly | Breaking | Australská centrální banka | Zkušenosti | Bank of China | Světové akcie | Cap | Energetické firmy | Refinitiv | Apetit investorů | Měnový kurz | Pfizer | EUR | Řecko | Trend | Hlavní index německých akcií DAX | Inflační čísla | Změna kurzu měny | Propad kurzu britské libry | Bank of Japan | Závislost na Rusku v oblasti energií | Volatility | Eurostoxx 50 | Sanofi | Mezinárodní měnový fond | Patria Finance | Index výdajů na osobní spotřebu | Tempo růstu | WTO | EMS | Korelace | Makroekonomika | Agentura S&P | Londýnské akciové burzy | Burza v Miláně | Hlavní evropské indexy | Komunita | Výhled růstu HDP | Výkyvy | Reálná ekonomika | Britská libra | Aktiva | Podíl na trhu | Stimulační balíček | Aktivistický investor | Časové omezení | Index italských akcií | Spojení | Royal Dutch | Kolaps | Pravděpodobnost | SP500 | Majitel Facebooku | Střední Evropa | Mezinárodní ratingová agentura | Kolaps HDP | Index akcií | ISM ve službách | Index PX | Labouristé | TradeCZ | Futures kontrakt | Zasedání ECB | Nárůst cen energií | FTSE MIB | Diverzifikace | Nifty 50 | Gold | Reálné příjmy domácností | Index volatility VIX | Analytický tým | Růst spotřebitelských cen v Británii | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Indické akcie | Akcie Ryanair Holdings | Investiční manažer | PLN | Lagardeová | Poplatky | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Růst sazeb | Německý DAX | Financial Times | EFSF | Exchange | Pevné terminály | Americký akciový index | Lufthansa (LHA) | Investing | Propad cen | Ekonom BH Securities | Posilování dolaru | Akcie společnosti Pfizer | Saúdská Arábie | Betfair | Konzervativní strana | Nezaměstnanost | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Makro stratég | Ryanair Holdings (RYA) | Glencore | Ryanair Holdings | Výhledy růstu | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Bloomberg TV | Strach | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | Firemní úvěry | Brexit | Velkoobchodní cena plynu | Škrtání dotací | Index německých akcií DAX | Snížení DPH | Cena zlata | Turecký akciový index BIST 100 | Zvýšení úrokové sazby | Development | Akcie dnes | Ceny aktiv | Dolary | Risk On | Daňové škrty | Premier League | Royal Dutch Shell | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Hodnota realit | Vývoj britského akciového indexu FTSE 100 | Dluhopisy | Akcie Ryanair Holdings (RYA) | Gap | Výsledková sezóna v USA | Konflikty | Platby na eura | Propad cen ropy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Index podnikatelské nálady ISM | Kurzu měn | EUR/PLN | Evropská měna | Invesco | Nizozemsko | Prudké posilování koruny | Vstoupit na burzu | Prioritní akcie | Prudký pokles | Offline Štěpána Křečka | Kwasi Kwarteng | BP | VIG | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | CZK | Výhled | Oznámení | Portu Marek Malina | Tail Risk | Černé pondělí | Trpělivost | Zasedání FOMC | Wall Street Journal | Coca-Cola | HUF | Investice v zahraničí | EIA | Ochránit úspory | Americký prezident | Předpovědi analytiků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Diskont | Wealth | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Podnikatelská důvěra | Zavádění odvodů | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Irsko | IHS Markit | Centrální banky | Mistrovství světa ve fotbale | Geopolitická situace | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | Ratingová agentura | Timeframe | Covid | American Airlines | Domácnosti | Reakce trhu | Leva | Macron | Smíšená ekonomická data | Fiskální udržitelnost | Turecko | Výsledky firem | Vývoj ceny akcie Deutsche Lufthansa | Růst úroků | Snižování sazeb | Donald Trump | Czech Fund | Makroekonomika EU | Izrael | Vice | Futures | Akciový index BIST 100 | Sušánka & partneři | Odchod z EU | Komerční banka | Stanovený kurz | Akciové trhy | Platy státních zaměstnanců | Šéf nizozemské centrální banky | LNG terminály | Eurový úvěr | Obchodní seance | Drewry | Společnosti v indexu S&P 500 | Fiskální politiky | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | Obsluha státního dluhu | Utahování měnové politiky | Další růst | Plovoucí LNG terminály | CL | Štěpán Hájek | Měď (COPPER) | Hlavní index Hang Seng | MIFID | UK100 | Kurz české měny | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Obchodní aktivita | Globální ekonomiky | Moody's | Rekordní minimum | Úvěry v eurech | G7 | Dolarové zisky | Výkyvy kurzu libry | Mzdově-inflační spirála | TradeCZ.cz | Vývoj britského akciového indexu FTSE | FRED | Oddělení forexu | Index německé burzy | Monetární politika | Evropské vlády | Deutsche Bank | Obchodování na světových finančních trzích | Vývoj ceny akcie Deutsche Lufthansa (LHA) | Obchodní války | Byznys | Francouzský CAC 40 | Bezpečné dluhopisy | Sazby na hypotékách | Cenově mzdová spirála | Růst akcií | Marketingová komunikace | DJIA | BNP Paribas | Index menších britských firem FTSE 250 | Lloyds Bank | Akcie v západní Evropě | Nomura | Graf | Skokový nárůst cen energií | Snižování úroků | Portu | Očekávání trhu | ECB dnes | Mezinárodní dluhopisy | Fedspeak | Výnosy | Pokles technologických akcií | Poptávka | Údaje o inflaci | Náklady na zajištění | Pád libry | Dezinflační trend | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Výrobci luxusního zboží | Ekonomiky | Historická minima | BHS expres | PLN/EUR | Evropský statistický úřad Eurostat | Britští konzervativci | Brexit bez dohody | Carry trades | Drahá elektřina | Protest | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Ekonomické indikátory | Státní dluh | Potenciál růstu | Výpadek příjmů | EURGBP | Peníze | Zprávy z ekonomiky | Pozitivní očekávání | Sazby na dluhopisech | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Čínský realitní sektor | Republikáni | Očekávání | Obchodní dohody | Akcie britské společnosti | Inflační spirála | Krize na energetickém trhu | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Peníze do bank | Hazardní hry | Inflační riziko | Příležitost k nákupu | Theresa Mayová | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Zdroje příjmů | Války na Ukrajině | GER30 | Americký S&P 500 | Majetek | Měnový fond | Standard & Poor's | Slušný zisk | Obchodní příležitost | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | InstaForex | Cena elektřiny | Zásoby ropy | P/E | Nákup 30letého amerického bondu | Politická nejistota | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | GlaxoSmithKline | Výhodný nákup | Nabídka | Překážky | Americký index | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | BIST 100 | Opatření centrálních bank | MiFID II | Akcie firmy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | BH Securities | Krize eura | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální finanční krize | Prognóza | Růst mědi | Výnosová křivka | Vývoj libry | Výrazný propad | Schroders | Nálada investorů | Asset management | Trh práce | Koruna | Swiss | RBS | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Nástroje a strategie | Aktuální kurzy měn | Akcie ve světě | Akvizice | Spotřebitel | Pochybnosti | Konsolidace | Conference Board | Ukončení intervencí | Silicon Valley | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Jak se stanovuje cena elektřiny | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Long | Kontrakty | Nedostatek plynu | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Severní křídlo | Lira | AUD | Výnosové křivky | Akciový index DAX | Západoevropské akcie | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | S&P500 | FTSEurofirst 300 | Úrokové sazby | Meziroční růst | Měnové stimuly | Americké státní dluhopisy | Národní bezpečnost | Tlaky na růst mezd | Fincentrum | Trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Kapitálové strategie | MSCI | EMU | Zdroje energie | Problémy | Reserve Bank of Australia | Termínové kontrakty | Rabobank | Britská premiérka Liz Trussová | Open | Implikovaná volatilita | Rubl | HSBC Holdings | SICAV | Společnosti | Dot plot | Index | ANZ | Parlamentní volby | ECB Christine Lagardeová | Volby ve Španělsku | Elektřina | MMF | Výrobní ceny | Vývoj reálného výnosu | Eura | Komise | Nejistoty | Nejziskovější | Kapitál | Rijád | Premiérka Trussová | Indexy PMI | Britský akciový index FTSE 100 | Kurz libry | Petr Plecháč | Agentura Reuters | GBP/JPY | Celoroční výhled | Nárůst cen ropy | Majitel | Akcie švédské společnosti | Index STOXX Europe | Kontroly na úvěry | S&P | Objednávky | Období volatility | Index BIST 100 | Unie | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Accendo Markets | Akciové indexy | Index frankfurtské akciové burzy | FTSE 250 | Christine Lagardeová | Shell | Ekonomický kalendář | Polský zlotý | Akcie Take Two Interactive | Technické analýzy | Lukáš Novotný | Bank of Canada | IEA | Anglie | Závislost | ComRes | Reakce trhů | Snížení ratingu | Aberdeen Asset Management | EUR/GBP | Reálné příjmy obyvatelstva | Vývoj inflace | Hang Seng | Klaas Knot | Rekordní hodnoty | Deficit | Nezaměstnanost v USA | Mzdová spirála | BREAKING | Index Stoxx 600 | Vyhozené peníze | Statistický úřad | Index italských akcií FTSE MIB | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Index londýnské burzy | Akcie britských bank | Bankéři | Růst úroků v USA | Volební výsledek | Index Hang Seng | Barclays | Vyšší úroky | Eskalace | Dividendový výnos | Firma | Švédské společnosti | Twitter | Česká koruna | Eurové příjmy | Mervyn King | Roche | Opatření | Benzín | Fincentrum & Swiss Life Select | Devizové trhy | Akciový index | Pozornost | Index Nasdaq Composite | 3М | Deutsche Lufthansa (LHA) | Kurzová rizika | Hodnotové akcie | Profit-Target | Bohatství | Francouzská společnost | Standard Chartered | Futures kontrakty | Summit EU | MSCI ACWI | Index nákupních manažerů | Burze | Hlavní index německé burzy | Daně z příjmů | Opatřením na podporu ekonomiky | Equity | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Mitsubishi | Cena plynu | Kurzové zisky | Vyšší sazby | Vysoké inflace | Británie | Analytik Raiffeisenbank | Obchodníci | Obchodovat | Proti-inflační riziko | Rolls-Royce | Analytik Portu | Tlak na růst inflace | Vládní úsporný balíček | Ropa | Americké indexy | Akcie prioritní | Finance | Myšlenkové schéma | Největší ztráty | Norsko | Evropské akciové burzy | USA | Problém s dodávkami plynu | Prezident Donald Trump | Hlavní ekonom | Kapitálové trhy | Index PMI | Financování státního dluhu | Liberum | PhillipCapital UK | Index londýnské burzy FTSE | Stres | Stříbro | Světové trhy | Stimulační opatření v Číně | Sankce | Vývoj ceny akcie Ryanair Holdings | Úrokové sazby na hypotékách | Politická rozhodnutí | Index německé burzy DAX | Pokles cen | Vývoj britského akciového indexu | Volby | Nakupovat nemovitosti | Pfizer/BioNTech | Výdaje | Index německých akcií | ETF | IBEX | Klouzavý průměr | Marek Malina | Dow Jones | SWIFT | Korelace měn | Zasedání Bank of England | Znovuotevření Číny | Britské hodnotové akcie | Vývoj hodnoty | Zájem o riziko | PCE inflace v USA | UBS | Honba za hotovostí | Navyšování mezd | Navýšení dluhového stropu | FTSEurofirst | Ekonomové | Británie a brexit | Prohlášení | Příležitost vstoupit na trh | Spojené státy | Trading | Pokles trhů | Sílící dolar | Nálada na dluhopisových trzích | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Kmen koronaviru | Jan Sušánka | Fáze obchodní dohody | Wood & Company | Index volatility | Agentura Moody's | Zákonodárce | HDP z Kanady | Vývoj | Příznivé údaje | Akcie Deutsche Lufthansa | Cyklické akcie | Trenér | Ropné království | Eurový příjem | Změny klimatu | Demokraté a Republikáni | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Fiskální pomoc | Labouristická strana | Dodávky amerického Boeingu | Chuť nakupovat nemovitosti | Facebook | Americké akcie | Pokles cen nemovitostí | Ruská centrální banka | Rostoucí ceny ropy | Akcie Applu | Mountain Pacific Group | České měny | Pivot Fedu | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | EUR/USD | Zemědělství | Intervence | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Spotřebitelská důvěra | Vstupní náklady | Pfizer a BioNTech | Moody's Investors Service | West Texas Intermediate | Investované finanční prostředky | Měnové politiky | G20 | Bývalý ministr financí | CSI 300 | Akcie Amazonu | Euroclear | Rok 2025 | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Nevýhody | Likvidita na trhu | Spojené státy a Čína | Cíl Evropské centrální banky | Ekonomická situace | Odhad HDP | Euro Stoxx 600 | Japonský obchod | Dna | Ceny akcie | EuroCOIN | Centrální bankéři | CNY | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Obchodní jednání | Výsledek referenda | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Sázka na jistotu | Akcie těžařských společností | Odliv kapitálu | Vývoj ceny akcie Ryanair | Hlavní ekonom BH Securities | AI | Akcie ve Spojeném království | Index menších firem FTSE 250 | Příjmy obyvatelstva | Růst mezd | Prezident ECB | Snížení inflace | Posilování koruny | Celoroční výsledky | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Index nových zakázek | GBP/EUR | Daň z příjmu | Lufthansa | Patria | Americký index S&P 500 | Asijské fondy | České koruny | Firemní úvěry v eurech | Komise v přenesené pravomoci | Italský bankovní sektor | Vývoj akciového indexu | Dotovaná sazba | Konzervativní strany | Investovat | Rekordní maxima | Data o HDP | Zpráva amerického ministerstva práce | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení úrokových sazeb v USA | Počet zahájených bytů | Hotovost | Průmyslové objednávky | Hlavní index německých akcií | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Nespokojenost | Tvrdý brexit | Index francouzských akcií | Zajištění | Averze k riziku | Index německé akciové burzy DAX | Výrobce léků | Zájem investorů | Víkendové parlamentní volby | Cena ropy brent | Euro dnes | Zasedání Bank of Canada | Ekonomické podmínky | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Distribuce | Fed | Dluhopisové investice | Slevy oproti nabídkové ceně | Maďarský forint | Irské akcie | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Boris Johnson | Euro k dolaru | Automobilový průmysl | Hry | Dílčí index | Novo Nordisk | Akcie bank | Společnost Meta | Si Ťin-pching | Trhy | Emerging markets | Kurzový závazek | Messi | FTSE | Rozšíření EU | Rizika | Propady na akciových trzích | Rada ČNB | Eurozóna | Portugalsko | Fond | ISM | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Fitch | Pšenice | Dluhopisový trh | Úspory | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Dánsko | Investování v zahraničí | Zavádění odvodů na zaměstnance | Úvěrový rating | Prodávající | Rostoucí mzdy | Představitelé centrální banky | České státní dluhopisy | Zahraniční měny | Mateřská společnost | Britský akciový index | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | TradingEconomics | Index FTSEMIB | Žádosti o podporu | Černý pátek | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Dýchání | Proražení rezistence | Tesla | Americký akciový index S&P 500 | Britská premiérka | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Oversea-Chinese Banking | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | USDCHF | Mzdy | Poradenství | CAD | Kurz britské libry | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Jádrová PCE inflace | Rozjednané prodeje domů | Finanční příležitosti | Akcionáři | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Pluxee | Evropské trhy | Květnová inflace | Oživení americké ekonomiky | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Ztráta | Dluhové krize | SolarEdge | FXstreet | Velké riziko | Reporty | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Purple Trading | Pips | Tomáš Raputa | Silná konkurence | Velkoobchodní tržby | Hospodářské politiky | Ruská měna | Darktrace | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Turecký akciový index | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | Nejvýraznější propad | Riziko | Analytik | Německé dluhopisy | Trinity | MAM | Benchmarky | Capitalinked | JPY | Credit Suisse | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | EBIT | Casino | Yahoo Finance | Bank of America | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Short Term | Meta | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Kristina Hooper | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Risk | Inovace | Ozempic | US akcie | CZK/USD | Migrační krize | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Kompozitní index | FactSet | FTSE 100 | Hubnutí | Ben Bernanke | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Bundesbank | Fúze a akvizice | Proinflační | Centrální banka | BBC | LHA | Sektor nemovitostí | Předpovědi | DPH | Novo | WTI | SMA | Yahoo | Biliony | Divergence | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Libra | Odborníci | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Sentix | Webinář | Výsledek voleb | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Index UK100 | USDCAD | Panevropský akciový index | Forint | Opatření v Číně | Kupní cena | Morgan Stanley | Liz Trussová | Blue-chip | Výnos | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Index DOW | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | ERM | Index Nasdaq | Nájmy | Akcie ropných společností | Benchmark | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Domácí měna | Trinity Bank | Rozhovor | Slabší kurz | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | David Cameron | Švýcarské banky | S/R zóny | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Propad poptávky | Euforie | Írán | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Čínské zboží | Bez rizika | Rishi Sunak | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | Den D | Pozitiva | Demokraté | CBO | Rating | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Vklady | Obchodování | Nové prognózy | Posílení dolaru | Úroky | Výběr akcií | MSCI World | Situace na akciových trzích | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Ropovod | Růst inflace | Marek Pokorný | Cena mědi | Jednotná evropská měna | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Rozpočtový úřad Kongresu | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Údaje | Technologické společnosti | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Kontext | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | TTWO | Britská měna | Společnost Novo Nordisk | Snížení daní | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Finančnictví | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Společnost Meta Platforms | Japonsko | Zemní plyn | Marže | JPMorgan Chase & Co | Prudký růst inflace | Grafy | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Merrill Lynch | GMT | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Europe 600 | Portfolio manager | Google | Miliardy eur | Tržby | Finanční systém | Pozitivní výsledek | Euro STOXX | Proinflační riziko | FOREX | Konsenzus | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Peking | GfK | Investiční výdaje | Pokles zásob | Spready | HDP | Načasování | Skandály | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Zpomalení růstu | Index euro | Otevření ekonomik | Eskalace napětí | Etoro | Westpac | USD/CAD | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | JPMorgan | Premiér Boris Johnson | Realitní sektor | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Retail | Stimuly | Světové indexy | Ztráty | Dekarbonizace | Osobní výdaje | Západoevropské trhy | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Vývoj české koruny | FOMC | Federal Open Market Committee | Akcie | Norská koruna | Obchodování na devizových trzích | Ekonomický cyklus | Société Générale | Návratnost | John Hardy | Výhody | Pražská burza | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Makléř | Ericsson | Energetická bezpečnost | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Evropské akcie dnes | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | USDJPY | Index VIX | Rekordní maximum | Radim Dohnal | Price Action | Vývoj ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Emmanuel Macron | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Euro k americkému dolaru | Kurz | MSCI Europe | Daně | Dnešní zpráva | Zpřísnění finančních podmínek | Negativní nálada | Růst zisků | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | Aktualizované údaje | PCE inflace | Intermediate | Index cen výrobců | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Aerolinky | Růst trhu | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Keir Starmer | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Britské společnosti | Potenciál | Zdravotnictví | Delivery Hero | Rally | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | COPPER | Indie | Bod | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Údaje z Číny | Zisky | Investiční stratég | tradingeconomics.com | Regulace | Deriváty | Dluhopisové trhy | Fondy | Německý akciový index DAX | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Důvěra | Risk Off | Michel Barnier | WHO | Situace v Číně | CAC 40 | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Capitalinked.com | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Cash flow | YouGov | Patria.cz | Ekonomický institut | Export | Rusko | Obavy z pandemie | Vývoj ceny ropy | Signál | Nové žádosti o podporu | GBPUSD | Partneři | PinBar | Covidové pandemie | Čtvrtletní výsledky | Mark Carney | Zvýšení úroků | Mnozí investoři | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Reakce investorů | Federální rezervní systém (FED) | Graf indexu | Stock Exchange | Britská vláda | Negativní sentiment | Technologičtí giganti | Valuace | Výsledková sezóna | DAX30 | Rozšíření | AEX | Plány | COVID-19 | Béžová kniha | Hypotéky | Nikkei | Instagram | Ekonomika USA | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Úrokový výnos | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Státní investiční fond | Příjmy | Lyft | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Rok 2024 | Eurové úvěry | Bloomberg | Třída aktiv | Ceny stříbra | Britský ministr financí | Půl milionu | Index pařížské burzy CAC 40 | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Korekce | LNG | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Forward PE | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | TIPS | Tým InstaForex | Guvernér banky | OECD | CHF | Obnovitelné zdroje | Index Nikkei | Boj proti inflaci | Mutace viru | Inflace v Británii | Nákupní příležitost | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | QE | MT4 | Starteepo | Spojené království | Cena | NYMEX | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Zalando | Významný krok | CNN | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Arm | Snížení sazeb | DOT | Close | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | Ekonomická data | Fidelity International | Přehled kurzů | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Odvody | Závislost na Rusku | Názory analytiků | Premiérka Liz Trussová | Co bude | Medvědi | DAX | Erste | Rezervy | Podnik | Premiér Rishi Sunak | EMA | Forexu | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Agentura DPA | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Báze | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Slabé euro | Hlavní rizika | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Norský státní investiční fond | Indikátory | Ropovod TAL | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Nákup zlata | Bezpečnost | Evropský akciový trh | Britské firmy | Banky | Předčasné volby | Buy | Francouzské akcie | DAX 30 | I-Trader | Vlády | Americká vláda | CBOT | Investiční společnosti | Šance | Fundamenty | Zkušení investoři | PMI v eurozóně | Wall Street | Halliburton | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | cTrader | Zlepšení | ČR | XTB | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Meta Platforms | Ropný průmysl | Intervenovat | Zvyšování úroků | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Jádrový CPI | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Vyšší volatilita | Market | Henry Hub | Theresa May | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Denník | Support | General Electric | Farmaceutické společnosti | McDonald's | FX | Rozvíjející se trhy | Obchodní deficit | Texas | Poslanci | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Načasování nákupu | Londýnské burzy | Spokojenost | Zvýšená volatilita | OPEC | Řetězce | Sentiment | SNB | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | IHS | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Vývoj měnové politiky | Akcie v Hongkongu | Nákupní příležitosti | Polsko | Nikkei 225 | Rezistence | Měnové riziko | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | W1 | Nová vláda | Nařízení | The Wall Street Journal | Bond | Další růst sazeb | Ropy | Ben Laidler | RBA | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | P.A. | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | CBI | Invesco Ltd. | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Obchodní vztahy | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Rio Tinto | Ekonomický dopad | Zkušení obchodníci | Kabinet | Emoce | Hospodářský vývoj | Propad cen akcií | Turbulence na finančních trzích | Společnosti v indexu | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | Vyšší úrokové sazby | Richard Bechník | Index britských akcií FTSE 100 | Obchodní smlouvy | Výkonnost fondů | Tržní podíl | Odhad inflace | Dnešní čísla | Vývoj akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | CZ | Australský dolar | Inflace ve službách | Rallye | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Rakousko | ANO | Britské libry | Finanční regulace | EU50 | Vlajka | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Economic | Nemovitosti | Evropský trh | Markets | Inflace ve Švýcarsku | Kanada | Navýšení sazeb | Nejistota | HDP v eurozóně | Čeští investoři | Makroekonomický kalendář | Eurobondy | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | ING | Malina | Zahraniční investice | Internetové společnosti | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Propad cen komodit | XTB Štěpán Hájek | Těžaři | Forward | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Vysoké dividendy | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Index výdajů | Swiss Life Select | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Index londýnské akciové burzy | Reálné příjmy | Averze vůči riziku | Omikron | Referendum | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | Enphase Energy | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Sterling | Silné euro | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | REIT | PMI ve službách | Globální trh | SVB | Fúze | Akciový trh | Setrvání Británie v EU | Zasedání bankovní rady | Investor | USD/JPY | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Banka | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Markit | Američané | Český investor | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Globální akcie | CNBC | Další pokles | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot