Pondělí 08. července 2024 14:27
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
InstaForex ETF

Osobní výdaje

img

Denní přehled: Wall Street maže zisky, Nike se propadá o 20 %

28.06.2024 Wall Street zahájila dnešní obchodování mírným růstem, přičemž indexy S&P 500 a Nasdaq se vyšplhaly na intradenní rekordní hodnoty po zpomalení inflace PCE a revizi inflačních očekávání Michiganské univerzity směrem dolů.
img

Ranní okénko - ČNB i počtvrté v řadě snížila sazby o 50bb

28.06.2024 Již za pár minut se dozvíme finální odhad růstu českého HDP v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy se očekává potvrzení zpřesněných údajů, podle kterých tuzemské hospodářství dosáhlo mezičtvrtletního růstu o 0,3 % a meziročního o 0,2 %. Hlavním tahounem je zvýšená spotřeba českých domácností. O hodinu později Česká národní banka zveřejní, jak se vyvíjela peněžní zásoba vyjádřená měnovým agregátem M2.
img

Ekonomický kalendář: Zprávy CPI z Evropy a zpráva PCE z USA 📃

28.06.2024 V dnešním kalendáři makroekonomických publikací budou klíčovými zprávami údaje CPI za červen z evropských zemí a údaje PCE z USA za květen.
img

Reálné osobní výdaje klesly

31.05.2024 Reálné osobní výdaje v dubnu klesly na -0,1 % meziměsíčně oproti +0,5 % v březnu. Trhy očekávaly pokles na +0,1 % meziměsíčně.
img

BREAKING: PCE inflace v USA podle očekávaní, US500 roste

31.05.2024 Poslední obchodní den vychází důležitý ukazatel cenového vývoje v USA, který bedlivě sleduje centrální banka Fed. Jedná se o nejnovější údaje:
img

🔽 US500 klesá před daty PCE

31.05.2024 Zveřejnění údajů o inflaci US PCE za duben je klíčovou makroekonomickou zprávou dne. Zpráva bude zveřejněna ve 14:30 a bude obsahovat také měsíční údaje o osobních příjmech a výdajích. Očekává se, že údaje nevykazují žádné změny v meziročním tempu celkové a jádrové inflace. Nicméně, i když data překvapí holubičí, nemusí mít příliš velký dopad na trajektorii sazeb Fedu. Pojďme se v rychlosti podívat na to, co od dnešních dat očekávat!
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z USA a Evropy

31.05.2024 Futures na evropské indexy naznačují, že hotovostní seance na starém kontinentu začne beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po včerejší poklesové seanci na Wall Street a po dnešní růstové asijsko-pacifické seanci. Energetické komodity, drahé kovy a hlavní kryptoměny klesají. Z hlavních měn si nejlépe vedou NZD, AUD a CAD, zatímco EUR a CHF zaostávají nejvíce.
img

EUR/USD. 29. dubna. Býci pokračují v postupu

29.04.2024 V pátek pár EUR/USD zaznamenal pokles ke spodní linii vzestupného trendového kanálu. Hranice nedosáhl, došlo k obratu ve prospěch evropské měny a býčí nálada mezi obchodníky přetrvala. Cena se stále obchoduje uvnitř kanálu. Teprve konsolidaci pod kanálem budu považovat za konec období dominance býků a budu očekávat obnovení poklesu eura směrem k Fibonacciho retracementu 127,2 % na 1,0619 a níže.
img

Ranní okénko - Týden plný událostí

29.04.2024 Tento týden bude doslova nabitý ekonomickými událostmi. V úterý se dozvíme, jak si vedly evropské ekonomiky na začátku letošního roku, když budou publikovány výsledky HDP za první kvartál 2024. Zároveň ve stejný den Eurostat zveřejní úvodní odhad inflace za měsíc duben, indicii o její výši ovšem získáme již dnes díky údaji z Německa. Zasedat budou také centrální bankéři, ve čtvrtek se bude rozhodovat o dalším nastavení měnové politiky v České republice, kdy očekáváme podobně jako zbytek trhu další snížení sazeb o 50bb. Již ve středu se koná zasedání Fedu, který velmi pravděpodobně nechá úrokové sazby na stávající úrovni. Z Ameriky v tomto týdnu dorazí také nejnovější údaje z trhu práce, který se dosud jevil jako velmi přehřátý a je jedním z faktorů, proč se inflaci dosud nepodařilo stlačit k 2% cíli.
img

Reálné osobní výdaje na 0,5 %

26.04.2024 Reálné osobní výdaje vzrostly v březnu o 0,5 % meziměsíčně stejně jako po revizi v únoru. Trhy očekávaly růst o 0,3 % meziročně.
img

Ranní okénko - Růst v USA zpomalil, ale Fed bude muset zůstat obezřetný

26.04.2024 Dnes nás čeká přísun zajímavých dat z Evropy i z USA, řeč bude především o cenách, penězích v ekonomice, ale i rozpočtech spotřebitelů. Hlavní informací z evropského kontinentu bude meziroční vývoj peněžní zásoby M3 v eurozóně za březen, v souladu s trhem očekáváme růst o 0,6 %, tedy mírné zrychlení oproti únoru (0,4 %) a hlavně pokračování v zajeté trajektorii od 2. poloviny roku 2023, kdy došlo k obratu předchozího dlouhodobě klesajícího trendu. Zároveň budou vydány výsledky průzkumu inflačních očekávání v ročním a 3letém horizontu, také za březen.
img

Dolar: nebylo by štěstí, ale pomohlo by neštěstí

26.04.2024 "Kupujte na základě fámy a prodávejte na základě faktu." Hospodářský růst USA zaostal za očekáváním, přesto byli investoři natolik přesvědčeni o jeho zpomalení, že od začátku týdne až do 26. dubna americký dolar prodávali. Jakmile vyšlo najevo, že HDP vzrostl o 1,6 %, a nikoli o očekávaných 2,5 %, jak předpovídali experti agentury Bloomberg, nastal čas vybírat zisky. V důsledku toho se měnovému páru EUR/USD nepodařilo udržet nad hranicí 1,07.
img

Ranní okénko - V tomto týdnu data o inflaci v eurozóně či z amerického trhu práce

02.04.2024 Povelikonoční týden nabídne z české ekonomiky zápisky z posledního zasedání bankovní rady ČNB a také nejnovější data ohledně indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu a vývoje státního rozpočtu. V pátek doplní tyto údaje výsledek maloobchodních tržeb, který by mohl potvrdit rostoucí trend spotřeby českých domácností. Co se týká globálních dat, tak mezi nejzajímavější bude zcela jistě patřit předběžný odhad březnové inflace, který bude zveřejněn již dnes v Německu a následovaný o den později odhadem inflace za březen v celé eurozóně.
img

BREAKING: USD klesá po čtení PCE

29.03.2024 Dnes ve 13:30 byl v USA zveřejněn měsíční balík dat za únor včetně údajů o inflaci PCE. Očekávalo se, že zpráva nevykáže žádnou změnu celkové i jádrové PCE inflace na meziroční bázi.
img

💲USD posiluje před čtením PCE

29.03.2024 Přestože je Velký pátek ve Spojených státech svátkem a mnoho dalších trhů je již kvůli velikonočním svátkům uzavřeno, obchodníci dnes v brzkých odpoledních hodinách obdrží klíčový údaj z USA - zprávu o PCE inflaci za únor. Jedná se o Fedem preferovaný ukazatel inflace, který účastníci trhů bedlivě sledují. Očekává se, že celková PCE zrychlí v důsledku vyšších mezd a výdajů a také vyšších cen benzinu. Očekává se však, že jádrový PCE ve srovnání s předchozím měsícem dále zpomalí nebo zůstane beze změny. Změní dnešní čtení úvahy Fedu o snižování sazeb?
img

Reálné osobní výdaje klesly

29.02.2024 Reálné osobní výdaje v lednu podle očekávání trhů klesly o 0,1 % meziměsíčně oproti revidovanému růstu o 0,6 % v prosinci.
img

BREAKING: PCE v USA v souladu s očekáváním 🔔

29.02.2024 Osobní příjem: skutečný 1,0 % MoM; prognóza 0,4 % MoM; předchozí 0,3 % MoM; Index cen PCE: prognóza 0,3 % meziměsíčně; předchozí 0,2 % MoM; Osobní výdaje: skutečné 0,2 % meziměsíčně; prognóza 0,2 % MoM; předchozí 0,7 % MoM;
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a Spojených států

29.02.2024 Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní akciové indexy ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. Kryptoměny zůstávají volatilní, přičemž bitcoin vystoupal až na 63 500 dolarů a poté se stáhl zpět na 62 500 dolarů. Nejvýkonnějšími hlavními měnami jsou JPY a AUD, zatímco NZD a EUR nejvíce zaostávají.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu směřuje ke 2 %

29.02.2024 Čtvrtek bude z pohledu ekonomický dat patrně nejzajímavějším dnem týdne, kdy sice nedorazí žádná čísla z tuzemského trhu, přicházet ale budou výsledky inflace z vybraných států eurozóny. V odpoledních hodinách pak trhy může rozhýbat i statistika osobních příjmů a výdajů v USA.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed, vycházejí výsledky HDP a inflace

29.01.2024 Přelom ledna a února nabídne další zajímavý týden, kdy na globálních trzích bude hrát prim zasedání americké centrální banky, spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Nouze o ekonomická data ale nebude ani v eurozóně, kdy dorazí výsledky lednové inflace, doplněné o údaje ohledně reálného vývoje jednotlivých ekonomik v závěrečném kvartálu roku 2023. Informace ohledně vývoje HDP v závěru loňského roku pak dorazí i z české ekonomiky, kde trh bude zároveň vyčkávat na poslední komentáře členů bankovní rady před zahájením mediální karantény.
img

Ranní okénko - ECB snižování sazeb zatím nepřipouští, ekonomika USA nadále roste silným tempem

26.01.2024 Dnes budou ekonomický svět nejvíce zajímat data o amerických příjmech a výdajích. V případě příjmů se predikuje mírné snížení meziměsíčního tempa jejich růstu z 0,4 % v listopadu na 0,3 % v prosinci. Naopak u výdajů se očekává vyšší dynamika, a to z listopadových 0,2 % na prosincových 0,5 %. Pokud by se tato předpověď naplnila nebo dokonce výsledky předčily očekávání trhu, byl by to další důvod pro Fed, aby ponechal sazby na svém březnovém zasedání na aktuálních úrovních. Investoři přitom ještě před nedávnou dobou sázeli na první uvolnění měnové politiky právě v březnu, ale s přicházejícími daty se sázky postupně snižují.
img

Ekonomický kalendář: Očekává se, že jádrový index PCE klesne na 3,0 % meziročně🔔

26.01.2024 V dnešním ekonomickém kalendáři bude jedinou a nejdůležitější událostí dne zveřejnění zprávy o PCE inflaci v USA ve 14:30. Jádrový index výdajů na osobní spotřebu (core PCE) je ukazatel inflace, který preferuje Federální rezervní systém. Údaje by měly potvrdit pokračující přibližování se k 2,0% inflačnímu cíli. Očekává se, že údaje vykáží meziroční pokles na 3,0 % oproti 3,2 % v listopadu. Obrázek inflace vypadá slibně. Kromě pokroku na jádrové úrovni se v listopadu snížila také celková PCE inflace na 2,6 % a očekává se, že v prosincovém čtení zůstane na stejné úrovni.
img

BREAKING: PCE inflace pod očekáváním analytiků; masivní nárůst objednávek

22.12.2023 USA, datový balíček za listopad. PCE inflace. Aktuálně: 2,6 % r/r. Očekáváno: 2,8 % r/r. Předchozí: 3,0 % r/r. Jádrová inflace PCE. Aktuální: 3,2 % r/r. Očekáváno: 3,4 % r/r. Předchozí: 3,5 % r/r.
img

🔴EURUSD se drží nad 1,10 před daty PCE

22.12.2023 Závěrečná předvánoční seance na globálních finančních trzích je zatím klidná. Obchodní rozsahy jsou úzké, protože investoři se těší na dlouhý prázdninový víkend. Obchodníkům však bude dnes ve 14:30 nabídnut důležitý údaj z USA – měsíční datový balíček za listopad, včetně inflace PCE, což je preferované měřítko inflace Fedu.
img

Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA, měsíční údaje o HDP z Kanady

22.12.2023 Evropské indexy zahájily dnešní obchodování s malými změnami, německý DAX se obchoduje a francouzský CAC40 se při zahájení seance obchoduje beze změny. Obchodníci by měli mít na paměti, že podmínky likvidity dnes mohou být řidší, protože se jedná o poslední předvánoční obchodní seanci. Některé trhy jsou již zavřené, zatímco některé - jako například britské akcie - ukončí obchodování dříve než obvykle.
img

Ranní okénko - ČNB zahájila cyklus snižování sazeb, v USA vyjde statistika příjmů a výdajů

22.12.2023 Dnešní Ranní okénko je v rámci letošního roku poslední, a proto bychom Vám rádi za celý tým Raiffeisenbank Economic Research popřáli klidné prožití vánočních svátků a mnoho pracovních i osobních úspěchů do nového roku. Další Ranní okénko vyjde 2. ledna 2024.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu dále klesá

30.11.2023 Dnešní den bude ve znamení zahraničních dat. Z USA dorazí údaje o osobních příjmech i výdajů. Trh očekává, že meziměsíčně v obou případech došlo v říjnu k nárůstu o 0,2 %. Oproti září tak tempo růstu příjmů pokleslo o jednu desetinu procentního bodu a tempo výdajů dokonce o 0,5 p. b., což naznačuje, že spotřeba domácností, která dosud byla tahounem tamní ekonomiky, začíná mírně ochabovat. V dalších měsících tak očekáváme, že se výkon americké ekonomiky bude utlumovat, ale na druhé straně je to jeden z předpokladů dle Fedu jak zkrotit inflaci. Dozvíme se rovněž každotýdenní údaje z amerického trhu práce, kde by mělo dojít k mírnému nárůstu jak nově podaných, tak i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve srovnání s předchozím týdnem.
img

Ekonomický kalendář: Rýchly odhad spotřebitelských cen v Evropě, revize HDP v USA za 3. čtvrtletí

29.11.2023 Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seance na starém kontinentu začne víceméně beze změny. Stalo se tak po smíšeném obchodování během asijsko-pacifické seance, kdy se regionální indexy snažily najít společný směr. NZD je nejvýkonnější měnou G10 poté, co RBZN přednesl jestřábí hold, zatímco AUD je nejhorší měnou mezi hlavními měnami po nižším než očekávaném údaji o CPI za říjen. USD patří také mezi nejhorší měny, ale v poslední době se mu podařilo získat zpět půdu pod nohama a obchoduje se zpět pod hranicí 1,10.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Další pokles inflace v eurozóně a nadále silná spotřeba v USA

27.11.2023 Meziroční inflace v eurozóně se podle našeho odhadu v listopadu snížila na 2,6 %, v Německu v metodice HICP dokonce na 2 %. Jádrová inflace ale v eurozóně zůstává vysoko (3,8 % y/y) a pokles celkové inflace by měl do značné míry odrážet pouze efekt vysoké srovnávací základy loňského roku. Případné navýšení sázek na tempo snižování úrokových sazeb ECB v příštím roce by tedy z našeho pohledu bylo v návaznosti na listopadový údaj předčasné. Americká ekonomika by v tomto týdnu měla z hlediska spotřebitelské poptávky vykázat další solidní čísla, přestože indikátory sentimentu pravděpodobně zůstanou spíše slabé. V ČR bude v pátek zveřejněn druhý odhad HDP za Q3. Očekáváme potvrzení prvního odhadu (-0,3 % q/q), avšak s rizikem sestupné revize.
img

Ranní okénko - Americká ekonomika nabírá tempo, ECB sazby nezměnila

27.10.2023 Dnešek bude patřit americkým datům, kdy v odpoledních hodinách dorazí informace o zářijovém vývoji osobních příjmů a výdajů, zároveň vyjde Fedem preferovaný ukazatel inflace v podobě indexu PCE. Doznívat pak zároveň budou včerejší data v čele s vyšším než očekávaným výsledkem HDP a stabilitou sazeb ze strany ECB.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o PCE za září, výsledky hlavních ropných společností v USA

27.10.2023 Futures na evropské indexy se před zahájením hotovostní seance na starém kontinentu obchodují výše. Výsledky společností Amazon a Intel zveřejněné včera po uzavření trhu podpořily sentiment a vedly k nočnímu růstu futures na americké indexy. Údery proti skupinám podporovaným Íránem v Sýrii, které v noci provedla americká armáda, nevedly k žádným výraznějším pohybům na trhu s ropou.
img

Ranní okénko - Další hike od ECB nečekáme

26.10.2023 Dnes nás čeká nejdůležitější událost tohoto týdne, a to měnově-politické zasedání ECB. Trh se shoduje na tom, že centrální bankéři ponechají sazby na stávající úrovni, přestože někteří jestřábí členové bankovní rady se přiklánějí k možnosti ještě jednoho hiku. Většina bankovní rady ale tíhne ke stabilitě, protože dle jejich názoru inflace dosáhla svého vrcholu a nyní znatelně klesá, což potvrzuje i její zářijový výsledek, kdy v meziročním vyjádření poklesla z 5,2 % v srpnu na 4,3 % a jádrová inflace z 5,3 % na 4,5 %. Kombinace příchozích dat a komentářů členů bankovní rady ECB nás utvrzuje v přesvědčení, že další hike nepřijde.
img

Ranní okénko - Nálada v ČR se zvedla

25.10.2023 Dnes zveřejní renomovaná instituce Ifo výsledky svého průzkumu v Německu, nicméně se neočekává významnější změna trendu v hodnocení aktuální situace ani budoucích očekávání. Nálada mezi podnikateli zůstává depresivní, kdy hůře firmy vnímaly současnou situaci naposledy v polovině roku 2020 a budoucnost na konci minulého roku. Od Evropské centrální banky se dozvíme, jak se vyvíjela v září peněžní zásoba M3, kdy je predikováno její snížení třetí měsíc v řadě a zároveň v září by její pokles byl tím nejsilnějším. Ze Spojených států amerických dorazí údaj o prodeji nových domů za září a trh odhaduje podobné číslo (680 tis.) jako v srpnu (675 tis.).
img

Ranní okénko - Výsledky PMI ze zahraničí

24.10.2023 Dnešní den bude ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI) za říjen, kdy tento údaj dorazí jak z Německa, tak z eurozóny a ze Spojených států amerických. V případě našeho západního souseda se očekává symbolické zlepšení z 39,6 na 40,1, což je ale stále hluboce pod hraniční hodnotou 50. Zatím to ani zdaleka nevypadá, že by se německý průmysl odrazil ode dna, ba naopak míra pesimismu se zdá čím dál tím silnější. To nepotěší ani český průmysl, který je úzce svázán s německým, především v automobilovém sektoru. Taktéž v eurozóně se předpokládá kosmetický nárůst tohoto indexu, ale i zde je velmi daleko od hranice 50 bodů. To v USA je situace odlišná, když tento ukazatel setrvává od letošního února nad hraniční hodnotou, ale od května se pomalu sune níže a níže. V říjnu se pak očekává, že by mohl prolomit zmíněnou hranici ale v negativním vyjádření.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB

23.10.2023 Nejdůležitější událostí tohoto týdne je zasedání ECB a očekává se, že bankovní rada ponechá sazby na stávajících úrovních. Tento postup naznačili představitelé ECB po svém zářijovém zasedání a příchozí ekonomická data nás v tomto přesvědčení utvrzují. Především výrazně poklesla jak meziroční inflace (z 5,2 % v srpnu na 4,3 %), tak i jádrová inflace (z 5,3 % na 4,5 %). Ve Spojených státech amerických bude publikován prvotní odhad HDP za 3.Q, kdy se očekává další silný výkon tamní ekonomiky. Tento týden nabídne také výsledky indexů nákupních manažerů ze zahraničí. V České republice vyjde konjunkturální průzkum včetně spotřebitelské a podnikatelské důvěry.
C:\fakepath\eurusd-22102023-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.10.2023)

23.10.2023 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, což aktivovalo nákupní long obchod (buy), který se velmi rychle dostal do svého prvního cíle (PT1) a byl ukončen v částečném zisku, bohužel však trh nepokračoval v růstu a zbytek pozice skončila na nule (nebo na SL – záleží, jak jste pracovali z pozicí) a trh již nedosáhl na PT2. Zajímavostí bylo, že později v průběhu týdne trh onu úroveň PT2 následně dokonale přesně zasáhl (to už ale bohužel beze mne).
img

BREAKING: Index PCE v USA v souladu s očekáváním

29.09.2023 Hlavní PCE. Zveřejněno 3,5 % Očekávalo se: 3,5 % meziročně. Předchozí: 3,3 % r/r. Jádrový PCE. Zveřejněno 3,9 % Očekávalo se: 3,9 % r/r. Předchozí: 4,2 % r/r.
img

Ranní okénko - Závěr týdne patří inflaci v eurozóně

29.09.2023 Dnešní ekonomický kalendář nabízí hned několik důležitých čísel, kdy za několik minut dorazí od Českého statistického úřadu třetí revize českého růstu HDP za letošní druhý kvartál. Očekáváme potvrzení mírného mezikvartálního růstu o 0,1 % s kladným příspěvkem ze strany spotřeby domácností.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a Spojených států

29.09.2023 Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování mírným růstem po optimistickém obchodování během asijsko-pacifické seance. Rozsah zisků není masivní, ale většina indexů blue chips ze západní Evropy se obchoduje o 0,2-0,5 % výše.
img

BREAKING: USD klesá po údajích o HDP a žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA

28.09.2023 Zpráva o HDP USA za 2. čtvrtletí 2023 byla zveřejněna dnes ve 13:30 hodin našeho času. Jelikož se však jednalo o třetí zveřejnění údajů, neočekávala se žádná výraznější odchylka od předchozích údajů. Aktuální zpráva nevykázala žádné odchylky, pokud jde o anualizované tempo růstu. Cenový index však vyšel slabší, než se očekávalo, a stejně tak anualizované osobní výdaje. Současně byly zveřejněny údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti, které vykázaly nižší než očekávané hodnoty počátečních i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Forex: Americký trh práce zůstává robustní

01.09.2023 Odpolední data z amerického trhu práce potvrdí jeho robustnost, a to jak vysokou tvorbou nových pracovních míst, tak i přetrvávající nízkou nezaměstnaností a solidním růstem výdělků. Zlepšení podle nás přinese americký ISM z průmyslu za srpen, i když stále zůstane v pásmu snižující se aktivity. To platí i pro Evropu, kde už ale známe předběžná data. Dnešní finální čtení na tom nic nezmění. Dle PMI přetrvává pesimismus mezi průmyslníky i ve středoevropském regionu, pro Česko očekáváme mírně nadkonsensuální zlepšení z velmi nízkého základu. Hospodaření tuzemského státního rozpočtu ke konci srpna pak odhalí, jak reálné je udržet pro letošek naplánovaný schodek 295 mld. Kč.
img

Forex: Euro dolů, dolar nahoru, koruna silnější

31.08.2023 Poslední srpnový den byl na globálním devizovém trhu ve znamení oslabování eura a posilování dolaru. Trend byl patrný zejména během evropského dopoledne, kdy kurz spadl z ranních 1,094 k popoledním 1,0860 EUR/USD. Nepříznivě pro euro vyznělo hned ranní zveřejnění poměrně hlubokého propadu německých maloobchodních tržeb za červenec. Příliš pak nepotěšila ani inflační data z eurozóny za srpen, kde se meziroční desinflace nečekaně zastavila na 5,3 %. A na této relativně vysoké úrovni se nacházela i její jádrová složka. Odpoledne pak přineslo poměrně silná data z USA v podobě nižšího než očekávaného počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti za předchozí týden. Jedná se o další střípek do mozaiky silných dat z trhu práce. Srpnové osobní příjmy lehce zaostaly za očekáváním, naopak osobní výdaje konsensus překonaly.
img

Reálné osobní výdaje vzrostly

31.08.2023 Reálné osobní výdaje v červenci vzrostly o 0,6 % meziměsíčně oproti 0,4 % v červnu. Trhy očekávaly růst o 0,5 % meziměsíčně.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce ukáží solidní tvorbu pracovních míst

28.08.2023 Páteční NFP report potvrdí, že americký trh práce zůstává utažený. To bude patrné i z červencového vývoje osobních příjmů a výdajů Američanů, které zřejmě porostou. Naopak ziskové marže firem, které budou zveřejněny společně se zpřesněným odhadem HDP za Q2, budou mezičtvrtletně nižší. Data z trhu nemovitostí ukáží na jeho další ochlazení.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a USA

28.07.2023 Futures na evropské indexy naznačují mírně nižší nebo stabilní otevření dnešní hotovostní obchodní seance na starém kontinentu. Futures na Eurostoxx se před otevřením obchodují přibližně o 0,1-0,2 % níže. Děje se tak po včerejším nevýrazném obchodování na Wall Street a také po smíšené asijské seanci na začátku dneška. Japonský jen má za sebou volatilní seanci po záhadném rozhodnutí Bank of Japan. BoJ sice ponechala úrokové sazby a kontrolní pásmo výnosové křivky beze změny, banka však uvedla, že umožní větší flexibilitu, pokud jde o cílový výnos.
img

Ranní okénko - Německé ekonomice se nedaří odrazit ode dna

28.07.2023 Zájem investorů se na konci týdne otáčí zpět do USA, kde mj. vychází Fedem více favorizovaný ukazatel inflace v podobě PCE indexu, doplněný o data o osobních příjmech a výdajích. Cenová hladina dle tohoto ukazatele patrně rostla podobným meziměsíčním tempem jako v případě CPI a to poblíž 0,2 %.
img

💲 USD se před PCE obchoduje smíšeně

30.06.2023 Americkému dolaru se podařilo smazat většinu ranních ztrát a již není nejhůře si vedoucí měnou skupiny G10. Zelená bankovka nyní není ani lídrem, ani poraženým mezi hlavními měnami. Nejdůležitější událostí dnešního odpoledne je zveřejnění balíčku amerických dat za květen. Očekává se, že zpráva ukáže výrazné zpomalení celkového PCE v květnu, zatímco jádrový PCE zůstane podle odhadů beze změny na úrovni 4,7 % meziročně. Očekává se, že údaje o osobních příjmech a výdajích vykáží růst, ale jejich tempo se ve srovnání s dubnovými údaji zmírní.
img

Reálné osobní výdaje klesly na nulu

30.06.2023 Reálné osobní výdaje v květnu klesly na nula procent oproti revidovaným 0,2 % v dubnu. Trhy očekávaly pokles na 0,1 %.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika - recese či stagnace?

30.06.2023 Za chvíli Český statistický úřad zveřejní konečné číslo HDP za 1. čtvrtletí roku 2023 a očekává se, že výkon české ekonomiky bude stejný jako v posledním čtvrtletí roku 2022. Technická recese tak nejspíše skončí. V meziročním srovnání prvního kvartálu let 2023 a 2022 naše ekonomika poklesne přibližně o 0,4 %. Česká ekonomika tak stále výrazně pokulhává. Eurostat představí data týkající se červnové inflace v zemích eurozóny.
img

Ranní okénko - Konec dezinflace v Německu?

29.06.2023 Oproti včerejšku čtvrtek nabídne mnohem pestřejší paletu dat. Německým statistickým úřadem budou zveřejněny první odhady k červnové inflaci a pro německou ekonomiku to bude nejspíše další negativní zpráva. Mezi analytiky převládá názor, že se proces poklesu inflace v Německu zastaví. V meziměsíčním srovnání se očekává nárůst o 0,2 %, zatímco v květnu došlo k poklesu o 0,1 %. Meziroční inflace by se oproti předchozímu měsíci měla zvýšit z 6,1 % na 6,3 %.
img

Ranní okénko - Poptávka v Americe sílí

28.06.2023 Středeční den bude na důležitější data skoupý. Dorazí výsledky zjišťující náladu mezi spotřebiteli v Německu měřenou institucí Gfk. Dle tohoto průzkumu by se spotřebitelská důvěra v červenci oproti červnu měla zvýšit, ale stále je na velmi nízkých hodnotách, dokonce pesimističtější než v covidové době (v letech 2020 a 2021). V USA vyjde statistika žádostí o hypotéku za minulý týden ve srovnání s týdnem předchozím, což nám podá další dílčí informaci o nemovitostním trhu v Americe.
img

Ranní okénko - Důvěra v českou i německou ekonomiku klesá

27.06.2023 Dnešní den nabídne zajímavější data pouze z USA. Nejprve se dozvíme předběžný květnový údaj k objednávkám na zboží dlouhodobé spotřeby. V dubnu rostly o 1,1 %, tentokrát se čeká snížení o 0,8 %. Dále budou zveřejněna květnová čísla prodejů nových bytů, kterých se nejspíše prodalo o něco málo méně než v dubnu. Podobně jako během včerejška v České republice a Německu i z Ameriky bude nabídnut nejnovější průzkum ohledně spotřebitelských nálad. Na rozdíl od nás a našeho západního souseda se ale očekává, že spotřebitelé v USA budou hodnotit ekonomickou situaci lépe než v předchozím měsíci.
img

Ranní okénko - Finální čísla HDP za 1. čtvrtletí roku 2023

26.06.2023 Poslední červnový týden nabídne nejzajímavější data z pohledu české ekonomiky ohledně finální podoby HDP za 1. čtvrtletí roku 2023. Z eurozóny dorazí předběžné údaje ohledně spotřebitelské inflace za červen a také konečný údaj květnové nezaměstnanosti. Nejvíce dat během tohoto týdne se dozvíme z USA. I zde bude zveřejněn konečný údaj HDP za 1. čtvrtletí tohoto roku včetně spotřeby za stejné období. Dále dorazí data týkající se poptávky, a to konkrétně osobní příjem a osobní výdaje za květen. V neposlední řadě bude zveřejněn index University of Michigan, který se zabývá sentimentem spotřebitelů.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás americká PCE inflace a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za duben

26.05.2023 Evropské indexy otevřely pouze s malými změnami oproti včerejším závěrečným úrovním po optimistickém obchodování v Asii a včerejšímu smíšeném obchodování na Wall Street, kterou táhl vzhůru technologický sektor. Energetické komodity se obchodují smíšeně, ropa mírně roste, naopak zemní plyn koriguje. Drahé kovy těží z oslabení USD.
img

💲 USD před zveřejněním PCE klesá

26.05.2023 Americký dolar dnes odevzdává část nedávných zisků a je dnes nejhůře si vedoucí měnou skupiny G10. Americká měna může být kolem 14:30 volatilnější, protože bude zveřejněna řada makrozpráv ze Spojených států. Obchodníkům budou nabídnuty údaje o inflaci PCE, osobních příjmech, osobních výdajích a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby za duben. Zveřejnění PCE bude nejsledovanější, protože revize údajů o HDP USA za 1. čtvrtletí směrem nahoru, vedla ke skokovému zvýšení sázek na jestřábí Fed. Peněžní trhy v současné době oceňují zpřísnění sazeb během příštích dvou zasedání Fedu přibližně o 20 bazických bodů s 38% šancí na červnové zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Překvapení údajů o PCE by mohlo vést k dalšímu zvýšení těchto jestřábích sázek. Nicméně je třeba poznamenat, že již zveřejněné údaje o CPI za duben dopadly pod očekávání trhu.
img

BREAKING: EURUSD klesá po vyšších datech PCE!

26.05.2023 Hlavní údaj. Skutečná: -0,6 % meziměsíčně. Očekávaný: -1,0 % meziměsíčně. Předchozí: +2,8 % meziměsíčně. Bez transportu. Skutečná: -0,2 % meziměsíčně. Očekávaný: 0,0 % MoM. Předchozí: 0,2 % MoM.
img

Forex: Pozitivní signály z jednacího stolu ohledně dluhového stropu v USA

26.05.2023 Americká data by měla potvrdit, že utrácení amerických domácností zůstává silné navzdory přetrvávajícím inflačním tlakům. To by měl potvrdit Fedem preferovaný indikátor cenového růstu – deflátor soukromé spotřeby (PCE). Včerejší data z USA zároveň zvýšila očekávání finančního trhu ohledně červencového zvýšení sazeb. Sága ohledně navýšení amerického dluhového stropu by mohla již brzy vrcholit soudě dle vyjádření amerických představitelů obout stran.
img

Reálné osobní výdaje na nule

28.04.2023 Index reálných osobních výdajů se v březnu dostal na nula procent oproti revidovanému poklesu o 0,2 % v únoru. Trhy očekávaly pokles o 0,1 %.
img

Reálné osobní výdaje klesly

31.03.2023 Reálné osobní výdaje klesly v únoru podle očekávání trhů na -0,1 % meziměsíčně oproti revidovaným +1,5 % v lednu.
img

Ranní okénko - Inflace, navzdory snížení, nedá ECB možnost pauzy

31.03.2023 Dnešní ekonomická data dorazí z Česka, Německa, Eurozóny i USA. V tuzemsku se bude jednat pouze o finální odhad výkonu ekonomiky v 4Q22. Podle dostupných měsíčních dat nepočítáme s revizí a očekáváme, že bude potvrzen pokles HDP o 0,4 % mezikvartálně. V Německu byl před několika minutami zveřejněn údaj o únorových maloobchodních tržbách. Dostavil se pro finanční trh nečekaný pokles meziměsíčně reálně o 1,3 %, přičemž medián odhadu byl nastaven na +0,4 %. Pokles se dostavil také nominálně, o 0,5 %. Jedná se informaci, že slabá poptávka, která brzdila ekonomiku již v závěru roku, pokračovala i během letošního prvního kvartálu.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně, akciový trh pod tlakem a další indikátory sentimentu

27.02.2023 Z české ekonomiky v tomto týdnu dorazí ceny výrobců a zpřesněný odhad HDP v 4Q22 včetně jeho struktury. V eurozóně jsou na řadě další indikátory nálady v ekonomice. Pozornost ale přitáhne především inflace za únor. Na tu si v USA budeme muset počkat až do poloviny měsíce, ovšem tento týden v rámci indexů ISM vyjdou statistiky vývoje cen v průmyslu a sektoru služeb. Akciový trh setrvává volatilní s tím, jak investoři navýšili odhady na sazby Fedu (dle Fed funds futures). Posun očekávaných sazeb nahoru byl motivován silnějším než očekáváným výsledkem jádrového PCE deflátoru, ukazatele inflace preferovaného Fedem (4,7 % vs. 4,3 % r/r a 0,6 % vs. 0,4 % m/m). Kromě toho skončily mírně nad očekávání osobní výdaje (1,8 % vs. 1,4 %) tažené jak segmentem zboží, tak služeb. Naopak příjmy pod očekáváním (0,6 % vs. 1,0 %). Náročný pátek mají za sebou akcie v rámci S&P 500 indexu v USA. Do poklesu se dostaly také akcie v Evropě a Asii. Začátek týdne by dle mírně rostoucích futures dnes ráno mohl být optimističtější.
img

📉US100 je po PCE pod 12000 body❗

24.02.2023 Futures vázané na hlavní indexy na Wall Street po zveřejnění posledního balíčku údajů za leden prudce klesly. Pozornost se soustředila především na údaje PCE inflaci, které překvapily směrem dolů. Co se týče reakce trhu, futures na indexy prohloubily pokles, přičemž US100 se dostal pod 12 000 bodů, zatímco americký dolar posílil. jádrové ceny PCE v USA, které nezahrnují potraviny a energie, v lednu meziměsíčně vyskočily o 0,6 % oproti sestupně revidovanému růstu o 0,2 % v předchozím měsíci a nad odhady trhu ve výši 0,4 %. Meziroční míra, preferovaný ukazatel Federálního rezervního systému pro měření inflace, vzrostla na 4,7 % a překonala tržní očekávání ve výši 4,3 %, což zvýšilo sázky, že členové Fedu budou držet úrokové sazby na vyšší úrovni delší dobu, aby zkrotili neudržitelný růst cen. Mezitím se celkový údaj oproti předchozímu měsíci zvýšil o 0,6 %.
img

Reálné osobní výdaje vzrostly

24.02.2023 Reálné osobní výdaje v lednu vzrostly podle očekávání trhů na 1,1 % oproti -0,3 % v prosinci.
img

BREAKING: USD prudce posiluje po zveřejnění balíčku dat z USA

24.02.2023 Pár EUR/USD prolomil podporu na úrovni 1,0560 a obchoduje se na nejnižší úrovni od začátku ledna.
img

🔽 EURUSD klesá před zveřejnění PCE

24.02.2023 Americký dolar je zhruba hodinu před zveřejněním amerických jádrových údajů PCE za leden jednou z nejvýkonnějších měn zemí G10. PCE je Fedem preferovaný ukazatel inflace a údaje za leden budou zveřejněny ve 14:30. Současně budou zveřejněny údaje o osobních příjmech a výdajích za leden. Je však třeba poznamenat, že vzhledem k tomu, že údaje o americkém indexu spotřebitelských cen za leden již byly zveřejněny a stanovily očekávání pro PCE, dnešní tisk PCE nemusí mít na trhy tak velký dopad. Za zmínku stojí, že se očekává, že celkové PCE zůstanou meziročně beze změny na úrovni 5,0 %, což by byl první nedeflační údaj po třech měsících nižších hodnot. Jádrový PCE by měl meziročně klesnout z 4,4 % na 4,3 %. Očekává se také, že leden bude po prosincovém poklesu měsícem, kdy dojde ke slušnému skoku osobních výdajů, což je pozitivní signál ohledně podmínek amerických spotřebitelů.
img

Co očekávat na finančních trzích dnes a v průběhu tohoto týdne? GBP/USD mírně poroste a USD/JPY bude klesat.

22.02.2023 Nedávná ekonomická data z USA prokázala odolnost americké ekonomiky a zpomalení meziroční inflace. Tyto údaje zvýšily obavy, že Federální rezervní systém bude pokračovat v agresivním zvyšování sazeb. Z tohoto důvodu americké benchmarkové akciové indexy v úterý klesly, zatímco výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly. Kupodivu americký dolar mírně posílil vůči koši svých konkurenčních měn.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Týden centrálních bank - ECB +50bb, Fed +25bb, ČNB beze změny

30.01.2023 Tento týden bude ve znamení zasedání klíčových centrálních bank z globálního i lokálního pohledu. Ve středu zvedne podle nás FOMC sazby o 25 bb, o den později centrální bankéři z eurozóny zvýší sazby dokonce o 50 bb. Naopak ČNB ponechá opět nastavení úrokových sazeb nezměněné. Bohatý ale bude i ekonomický kalendář. Ten přinese další várku povzbudivých dat z obou stran Atlantického oceánu. Od recese se spíše vzdalujeme, než bychom se k ní přibližovali.
img

Reálné osobní výdaje klesly

27.01.2023 Reálné osobní výdaje v prosinci klesly na -0,3 % meziměsíčně oproti revidovaným -0,2 % v listopadu. Trhy očekávaly pokles na -0,1 % meziměsíčně.
img

Forex: Závěr týdne již byl na devizových trzích v poklidu

27.01.2023 Závěr týdne nic zásadního na devizové trhy nepřinesl. Euro se drželo na relativně silných úrovních, nad hladinu 1,0900 EUR/USD se ale nepodívalo. Dopoledne lehce zklamala lednová spotřebitelská důvěra z Francie, výrazně nižší růstovou dynamiku pakl vykázala prosincová peněžní zásoba v eurozóně. Naopak odpolední americká data dolar nezklamala, zejména pokud jde o meziměsíční zvýšení osobních příjmů Američanů ke konci roku; osobní výdaje klesly nepatrně rychleji ve srovnání s konsensem.
img

BREAKING: USD po zveřejnění PCE oslabuje

27.01.2023 Na EUR/USD dnešní údaje PCE spíše nezapůsobily. Pár vyskočil nad úroveň 1,0870.
img

Ranní okénko - Inflační tlaky v USA ustupují, v některých klíčových částech ekonomiky ale přetrvávají

27.01.2023 Dnes pokračuje série dat z ekonomiky USA, která přinesou informace o síle domácí spotřeby a inflačních tlaků. Jsou tak relevantní pro zhodnocení dalšího postupu Fedu. Prosincový vývoj osobních příjmů měl oproti listopadu zpomalit z 0,4 % na 0,2 % a osobní výdaje dle odhadu poklesly o 0,1 % po předchozím růstu o 0,1 %. Zajímavější ale bude výsledek PCE deflátoru, který je méně volatilním a současně obsáhlejším měřítkem inflace než CPI.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Na recesi to ve vyspělých zemích nevypadá

23.01.2023 Zveřejňované ekonomické indikátory z obou stran Atlantického oceánu vesměs pozitivně překvapují a indikují, že recese se v klíčových ekonomikách nekonají. A data zveřejněná v tomto týdnu tento obrázek potvrdí. I když osobní výdaje Američanů v závěru loňského roku poklesly, příjmová stránka zůstává silná. Předběžný americký HDP za Q4 22 pak ukáže nadpotenciální anualizovaný růst ve výši 2,6 %. Evropské sentiment indikátory odhalí, že recese se spíše vzdaluje, než že by se k ní eurozóna přibližovala.
img

Akcie v USA před svátky mezi zisky a ztrátami, dolar klesá

23.12.2022 Wall Street zahájila poslední obchodní den před svátky poklesem, když dnešní data ukázala, že klíčový ukazatel růstu cen v největší světové ekonomice, pozorně sledovaný Fedem, v listopadu zvolňoval méně, než se čekalo, a výdaje na osobní spotřebu stagnovaly. Průběžné ztráty se ale na indexech S&P 500 a Nasdaq Composite podařilo přetavit do zisku po dalších dnešních datech, podle kterých krátkodobá inflační očekávání v USA dále klesla a důvěra spotřebitelů se v podmínkách volnějšího růstu cen zlepšila. Optimismus ale v případě technologického indexu neměl dlouhého trvání.
img

US500 maže ztráty nabyté po zveřejnění PCE

23.12.2022 Dnes ve 14:30 byl zveřejněn balík dat z USA za listopad. Pozornost byla upřena především na údaje o PCE inflaci, které trhy zpočátku považovaly spíše za zklamání, nicméně prodejci nedokázali udržet dynamiku. 
img

Ranní okénko - Investoři budou z dnešních dat odvozovat další počínání Fedu

23.12.2022 Pro akciové trhy jsou dobré zprávy někdy špatné. A přesně tak tomu bylo včera odpoledne. Zpřesněný odhad výkonu americké ekonomiky v 3Q22 přinesl revizi z anualizovaného růstu 2,9 % na 3,2 %, přičemž největší zásluhu na tom měla spotřeba domácností, jejíž tempo bylo vylepšené z 1,7 % na 2,3 %.
img

Ekonomický kalendář: Trhy se zaměří na PCE inflaci z USA

23.12.2022 Evropské indexy dnes otevřely standardní obchodní seanci v mírném zisku. Energetické komodity se obchodují o něco výše, zatímco drahé kovy se snaží smazat některé nedávné ztráty v důsledku slabšího amerického dolaru. Překvapivě kryptoměny šplhají výše, a to i přes poněkud nepříznivý sentiment. Hlavní americké indexy se během čtvrteční seance vyprodávaly, což vyvolalo tlak i na asijské indexy.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-19122022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.12.2022)

19.12.2022 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře, protože nedošlo k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez obchodu. Upozorňuji, že volatilita se nyní ke konci roku bude rapidně snižovat a nikdo ze velkých investorů a bank se nebudou hrnout do nových trendů před Silvestrem, Musíme si tedy počkat na zahájení nových větších pohybů až na leden 2023.
img

Reálné osobní výdaje vzrostly

01.12.2022 Reálné osobní výdaje v říjnu vzrostly podle očekávání trhů na 0,5 % oproti 0,3 % v září.
img

BREAKING: USD po zveřejnění balíčku makrodat oslabil

01.12.2022 EUR/USD se dnes obchoduje výše a dnešní data poskytla více paliva pro býky. Hlavní měnový pár se aktuálně blíží k zóně odporu v oblasti 1,0500.
img

Ranní okénko - Pár slov Powella stačilo k večerní rally

01.12.2022 První prosincový den přinese po pauze i ekonomická data z českého trhu. Hned ráno půjde o index nákupních manažerů (PMI), kde očekáváme alespoň mírný růst po nečekaně silném říjnovém propadu. Odpoledne dorazí ještě statistika ohledně plnění státního rozpočtu ke konci listopadu a nabídne tak pohled na takřka finální výši letošního deficitu.
img

Ekonomický kalendář: ISM ve výrobě, jádrová PCE inflace v centru pozornosti

01.12.2022 Předseda Fedu Powell včera večer poslal akciové trhy do vzduchu, když výrazně naznačil zmírnění tempa zpřísňování měnové politiky, což investory přesvědčilo, že zvýšení sazeb o 50 bb je nyní základním scénářem prosincového zasedání. S blížícím se otevřením evropské peněžní seance akcie část zisků odevzdaly. Nicméně futures na DAX stále naznačují, že německý index otevře přibližně 150 bodů nad včerejším hotovostním závěrem. Dovish Powell měl také silný dopad na americký dolar, který dnes zůstává nejhorší měnou G10.
img

Reálné osobní výdaje rostly

30.09.2022 Reálné osobní výdaje v srpnu vzrostly podle očekávání trhů na 0,1 % oproti revidovaným -0,1 % v červenci.
img

BREAKING: USD po americkém datovém balíčku mírně oslabuje

30.09.2022 Jádrové ceny PCE v USA, které nezahrnují potraviny a energie, vzrostly v srpnu meziměsíčně o 0,6 %, po 0,1% nárůstu v červenci a nad očekáváním trhu o 0,5% nárůstu. Meziročně jádrová inflace PCE vzrostla na 4,9 % ze 4,6 % v předchozím měsíci a překonala odhady analytiků ve výši 4,7 %.
img

Ekonomický kalendář: Americká PCE inflace za srpen, projevy členů Fedu

30.09.2022 Futures na evropské indexy ukazují na ploché zahájení dnešní seance na starém kontinentu. Zdá se, že se situace po včerejším výprodeji na Wall Street uklidnila, ale neměli bychom zapomínat, že nálady byly pozitivní i včera ráno, než se později během dne zhoršily. EUR, USD a GBP jsou nejvýkonnější hlavní měny, zatímco komoditní měny (CAD, AUD a NZD) zaostávají nejvíce. Pokud jde o komodity, ropa se obchoduje o něco níže, zatímco drahé kovy získávají.
img

Reálné osobní výdaje mírně rostly

26.08.2022 Reálné osobní výdaje v červenci mírně rostly o 0,2 % oproti 0,1 % v červnu. Trhy očekávaly růst 0,4 %.
img

BREAKING: Jsme svědky výrazného zpomalení osobních příjmů a výdajů v USA

26.08.2022 Jádrová PCE inflace, červen. Actual: 4.6% YoY. Expected: 4.7% YoY. Previous: 4.8% YoY.
img

Ranní okénko - Smíšené zprávy z německé ekonomiky

26.08.2022 Poslední srpnový pátek je z pohledu ekonomických dat relativně střídmý a trhy by měly týden zakončit již v polovíkendovém módu. Rozruch mohou přinést data z USA ohledně osobních příjmů a výdajů, případně odpoledne projev Jeroma Powella v Jackson Hole. Již před pár minutami dorazil z Německa průzkum spotřebitelské důvěry, který ukázal horší výsledek, než očekával trh a nálada poklesla na nejnižší hodnotu v historii měření. Včerejší německé Ifo indexy dopadly ale lépe, než se očekávalo, a to jak v oblasti hodnocení aktuální situace, tak v budoucích očekáváních.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Indikátory PMI v eurozóně by se měly přehoupnout zpět nad hranici kontrakce

22.08.2022 Předběžné indikátory PMI v eurozóně se v srpnu pravděpodobně jen mírně přehouply přes hranici kontrakce nad 50. Finální odhad HDP pro Německo by měl zůstat beze změny, nicméně výhled pro třetí čtvrtletí není dle ukazatelů důvěry v německou ekonomiku příliš optimistický. Zejména vývoj spotřebitelské důvěry bude i nadále podle trhu negativní.
img

Ranní okénko - Závěr týdne plný ekonomických čísel

29.07.2022 Dnešní kalendář je doslova nabitý čísly z reálné ekonomiky. Za několik málo minut se dozvíme, jak se dařilo české ekonomice ve druhém čtvrtletí, dopoledne pak dorazí údaj ohledně HDP i z Německa a celé eurozóny. K tomu navíc z eurozóny přijde i informace ohledně červencové inflace. Včerejší výsledek z Německa ukázal, že meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně může čekat další navýšení. V USA se pak potvrdily obavy z technické recese a druhý záporný výsledek v řadě skončil hluboko pod mediánem odhadů trhu. Pro Fed to ale nic moc neznamená a spíše než na neoficiální definici bude americká centrální banka hledět na komplexnější mix ukazatelů z reálné ekonomiky, v čele s trhem práce.
img

Forex: ČNB má ode dneška nového guvernéra

01.07.2022 Dnes do čela centrální banky usedne na příštích šest let Aleš Michl. Současně ČNB opouští tři zastánci dosavadní strategie boje s inflací prostřednictvím zvyšování sazeb. Na trhu tak může ještě nějakou dobu panovat nejistota a obavy o dostatečně razantní reakci ČNB na zvýšené inflační tlaky, což s sebou přináší i riziko oslabení české koruny. Zveřejněn bude i zápis z posledního měnového jednání tuzemské centrální banky, který může pomoci nahlédnout na argumenty jednotlivých členů bankovní rady. Z dat bude sledována hlavně červnová inflace v eurozóně, která opět pokoří dosavadní rekord a podle našeho odhadu vystoupá až na 8,7 % y/y.
img

Forex: Vysoká inflace doléhá i na spotřebitele v USA

30.06.2022 Konečný odhad vývoje tuzemského HDP za první čtvrtletí dnes potvrdil mezičtvrtletní růst ekonomiky o 0,9 %. ČSÚ zároveň zveřejnil revize vývoje ekonomiky v letech 2018 až 2021. K významnějším změnám dynamiky ekonomické aktivity však došlo pouze v letech 2020 (z 5,8 % na -5,5 %) a 2021 (z 3,3 % na 3,5 %), v obou případech tedy směrem k mírně lepšímu vývoji. Míra úspor domácností se zároveň v prvním čtvrtletní po sezonním očištění snížila z 20,3 % na 16,2 %. Oproti době před pandemií, kdy se pohybovala mírně nad 10 %, je ale stále vysoká.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu zpomalila, na výraznějším ústupu ale není

30.06.2022 Dnes bude trhy zajímat německá nezaměstnanost a vývoj osobních příjmů a výdajů v USA. Dorazí i v poslední době čím dál tím ostřeji sledovaná týdenní data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Jde totiž o jeden z prvních ukazatelů, který by mohl naznačit zchlazování prozatím silně zahřátého trhu práce. Včera zveřejněný výsledek červnové inflace v Německu vypadá na první pohled dobře. Meziroční dynamika výrazněji zpomalila, meziměsíčně ceny dokonce kosmeticky klesly. Pod pokličkou se ale skrývá především dopad snížení spotřební daně na pohonné hmoty v kombinaci s extrémním zlevněním jízdenek na některé prostředky hromadné dopravy. Inflační tlaky i nadále zůstávají v německé ekonomice silné.
img

Reálné osobní výdaje rostly

27.05.2022 Reálné osobní výdaje v dubnu vzrostly podle očekávání trhů o 0,7 % oproti revidovaným 0,5 % v březnu.
img

BREAKING: USD mírně posiluje po datech z USA

27.05.2022 Jádrový PCE (bez jídla a energií) zůstal v dubnu nezměněn na úrovni 0,3 % m/m v souladu s očekáváním trhu. Meziroční PCE inflace klesla na 4,9 % z 5,2 % v předcházejícím měsíci také v souladu s odhady.
img

Ranní okénko - Solidní tempo spotřebitelských výdajů v USA popohání HDP, ale i inflaci

27.05.2022 Ekonomický kalendář v závěru týdne přináší data o výdajích a příjmech amerických domácností a vývoji peněžní zásoby v eurozóně. Zpřesněný odhad amerického HDP v Q1´22 byl nakonec revidován o desetinku dolů, z -1,4 % na -1,5 % - očekávání, že silný maloobchod nakonec vytáhl výsledek HDP mírně k lepšímu, se nenaplnila. Koruna se od středečního odpoledne pohybuje v rozpětí 24,60-24,70 EUR/CZK a na poklidné obchodování ukazuje i kurz ostatních měn regionu, zlotého a forintu.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-23052022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.5.2022)

23.05.2022 Minulý týden měnový pár EUR/USD nabídl velmi pěkný a ziskový obchod podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na portálu FXstreet.cz a kde jsem předem napsal, že budu vstupovat do long (buy) obchodu po proražení konkrétní S/R úrovně na grafu. A jak jsem napsal, tak se také stalo a trh v průběhu minulého týdne prolomil mou předem určenou vstupní S/R a tím se aktivoval nákupní obchod, který se velmi přesně dostal do svého cíle a byl ukončen ve velmi slušném zisku. Tady můžete v reálném čase vidět, že se dá obchodovat velmi ziskově a hlavně jednoduše a mou úspěšnost si může každý zpětně zkontrolovat, protože tady máte celou mou historii za mnoho let.
img

Reálné osobní výdaje klesly

31.03.2022 Reálné osobní výdaje v únoru klesly na -0,4 % oproti revidovaným 2,1 % v lednu. Trhy očekávaly pokles na -0,2 %.
img

Ranní okénko - ČNB dnes zvýší sazby a poodhalí další postup

31.03.2022 Dnes bude nejdůležitějším bodem zasedání ČNB a následná tisková konference. Místo jemného dolaďování to totiž vypadá, že zvyšovací jízda bude i nadále pokračovat a všechny bude zajímat, kde vlastně skončí. Kromě změny sazeb dorazí finální údaj ohledně vývoje české ekonomiky ve Q4 minulého roku, druhá revize už ale změny obvykle nepřináší. Z eurozóny dnes dorazí informace ohledně únorové nezaměstnanosti a z dalších evropských států data o inflaci – včerejší čísla z Německa a Španělska ukázala, že o překvapení na vyšší straně nebude nouze. V USA bude stát za pozornost informace a osobních příjmech a výdajích.
img

Americký akciový trh v pondělí rostl

28.02.2022 Americký akciový trh zakončil minulý týden v pozitivním teritoriu. Dow Jones Industrial Average si připsal 2,51 %, S&P 500 přidal 2,24 % a NASDAQ Composite vzrostl o 1,2 %. V průběhu minulého týdne si S&P 500 připsal 0,8 %, NASDAQ vzrostl o 1,1 % a Dow Jones zůstal beze změny.
img

Reálné osobní výdaje vzrostly

25.02.2022 Reálné osobní výdaje v lednu vzrostly na 1,5 % oproti revidovaným -1,3 % v prosinci. Trhy očekávaly růst na 1,2 %.
Související klíčová slova: Banco Santander | Střední Evropa | Oživení poptávky po službách | První odhad HDP | Zpomalení růstu ekonomiky | Fastenal Company | Uvolněné měnové politiky | Hlava a ramena | Dezinflace v Německu | Cap | Výnosy dluhopisů | Války | Vývoj | Údaje z USA | Data z trhu práce | Zveřejněné údaje | Allianz | Trh nemovitostí | Jana Steckerová | DPH | General Dynamics | EUR | Očekávání do budoucnosti | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Yandex | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Wal-Mart Stores | XOM | Výkyvy | Itálie | Zrychlení růstu | Stoxx | Klíčový ukazatel | PEPP | Epidemická situace | Texas | Údaj o HDP | Očekávání | Volatilní | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Hlavní zprávy | Coca-Cola Company | Vstup na burzu | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Veřejné finance | Novartis | Odhady PMI indexu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Dopady energetické krize | Souhrnný indikátor | Pro investory | Dnešní obchodování | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | US Bancorp | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | Nálada v ČR | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | XEL | Podnikatelské aktivity | ServiceNow | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Růst amerického dolaru | ADP report | Ifo | Úspěšnost strategie | Blackstone | Prognózy | Šéf Fedu Powell | Průmyslová výroba v Evropské unii | Experti | Španělsko | Veřejný dluh Británie | Rekord | Raiffeisenbank | Reálné ekonomiky | Evropské měny | Krátkodobé cenové pohyby | FTSE MIB | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | Accor | EUR/USD | General Electric | Lék remdesivir | LULU | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Český průmysl | Cena bitcoinu | SOK | Wolters Kluwer | Ziskové obchody | Price Action | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Tuzemské hospodářství | Důvěra v ekonomiku | Pesimistická nálada | Euro dolů | Lagardeová | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Výnos | Investorský sentiment | Brent | Zpřesněné údaje | Soukromá spotřeba | Výkon průmyslu | IHNED | Delta | Americký akciový trh | SMA | Klíčový údaj | Vzdělávání | Navýšení dluhového stropu | Russell 2000 | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Intel Corporation | Index DOW | Viceguvernér ČNB | PMI pro sektor | Posílení | Acacia Communications | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Akcie roku 2020 | Miliardář Elon Musk | Investiční strategie | Nová prognóza | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Graf EURUSD | Australská měna | Oživení čínské ekonomiky | MiFID II | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Colgate-Palmolive (CL.US) | JPY | EURUSD | H&M | Spotřebitelské inflace | AI | NFP | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Projekce | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Unie | Béžová kniha | Výkon | Investovat | HDP v USA | Meziroční růst cen | Prognóza | FTSE 100 | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | FedEx | Odpor | Inflace ve Španělsku | Měnová politika Fedu | Long obchod | Tuzemská ekonomika | Palladium | Konference v Jackson Hole | Představitelé ECB | Exxon Mobil (XOM.US) | Nejznámější kryptoměna | Micron | Výsledek hospodaření | Bankovní rada ČNB | Tiff Macklem | CISCO | Dell Technologies | Brexit | AEX | Sentiment indikátory | ZEW index | AbbVie | Dolar dnes | Pozornost investorů | Burzy | Pesimismus | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Snížení dluhu | Události tohoto týdne | Cestování | Proražení | Posílení koruny | USD | Důvěra investorů | Export | Shopify | DTE | Obchodníci dnes | Obavy z pandemie | WASDE | Zynga | Zastavení poklesu | Snížení DPH v Německu | Gilead | Nájemné | Comcast | Sodexo | Medtronic | GM | Data o vývoji HDP | Jestřábí komentáře | Plány | Centrální banky USA (Fed) | Šok | Riziková averze | ČSOB | Evropská inflace | Inflace v České republice | Obchodní partner | Total | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | Maďarsko | Garance | Američtí centrální bankéři | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Růst prodejů | Tovární objednávky | Verizon Communications Inc. | ZAR | Cenové tlaky | Ruský prezident | Podpůrné programy | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledek inflace | Covid | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Šíření nemoci | Caterpillar | NextEra | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Nikkei | Hospodářská data | Cenové pohyby | Komoditní | Jádrová PCE inflace | Světový obchod | Evropské trhy | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Elon Musk | Euforie | London Stock Exchange | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Dollar General Corporation | Data o HDP | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | Vyšší úrokové sazby | Index PPI | Jádrový index | Zisk | Zlepšení sentimentu | Zpřísňování měnové politiky | Vyšší hodnoty | Hermes International | Bank of England | Forward guidance | Den díkůvzdání | Zveřejnění zprávy | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Boom | Anheuser-Busch InBev | BP | Cinemark | Britské akcie | XTB | Dvoutýdenní repo sazby | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Růst německé ekonomiky | Nemovitosti | Ekonomika Číny | Kapitálové rezervy | Riziko recese | Boj s inflací | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Finanční pomoc | Americký S&P 500 | Investiční | Průzkum | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Německý DAX | Hlavní události | Důvěra domácností | Oslabení USD | Graf US500 | Uber | Hennessy | UnitedHealth Group | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Dluh Británie | US500 | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Americké HDP | Fiskální rok | Odhad analytiků | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Prodej | Cestovní ruch | Zpráva | Bohatý | Čína | Hlavní kryptoměny | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Bitcoin | Futures | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Celoroční výhled | Evropská data | Obchodování | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Breakout strategie | JOLTS | Meta | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | HDP Německa | Management | ZEW | Dobré výsledky | PG | Centrální banky | Prezidentka ECB | Německé ceny | Eurostat | Majitel | Vesmírné akcie | Zprávy | Deflace | Nadšení | Týdenní shrnutí | Nejznámější kryptoměny | BREAKING | Exact Sciences | Obchodování na Wall Street | CCI | Německé firmy | Averze k riziku | Occidental Petroleum | Offshore | Medián | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Akcie v Evropě | Silné cenové tlaky | Distribuce | Příjmy a výdaje | Evropské HDP | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | 3M | Nejdůležitější události | Covidové krize | Měsíční report | Airbus | Americká centrální banka (Fed) | Charter Communications | Devizové trhy | Obchodníci | Dnešní data | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | CZ | Kevin Tran Nguyen | Index cen domů | Medvědí divergence | Listopadová inflace | Míra | Program nákupu aktiv | Nástroj | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Fundamentální zprávy | Phillips 66 | Technická recese | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Waste Management | Bank of America | Opatření proti koronaviru | TIM | Odhady trhu | Silný dolar | Zpřesněný odhad | Retracement | Projev Jeroma Powella | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | Komoditní měny | Pokles investic | Kryptoměny bitcoin | Cenový index PCE | Vyšší poptávka | Raiffeisen | Tržní ceny | Colgate-Palmolive | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Futures na evropské indexy | Největší evropská ekonomika | Epidemické situace | Automobilky | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Applied Materials | Class A | Trigger | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Údaje | Klima | Inverze výnosové křivky | Rozhodnutí ČNB | Report ADP | Výsledky společnosti | Pokračování rostoucího trendu | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Výsledky průzkumu | US dollar | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Podíl nezaměstnaných | Hospodaření státního rozpočtu | Průmyslová výroba | Očekávání trhu | WMT | Poptávka po úvěrech | EU summit | Ekonomika Německa | Pfizer | Ukazatel inflace | Srovnávací základna | Vesmírné akcie 2021 | Tempo růstu spotřebitelských cen | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výhled pro EUR/USD | Americký index S&P 500 | Deficit | S&P 500 Index | Graf | Polsko | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Cenová hladina | Centene | Ropa Brent | Marathon | ADBE | Výnosové křivky | Meta (Facebook) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Akcie 2021 | Současná situace | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Vývoje kurzu | Evropa | Oživení americké ekonomiky | Jackson Hole | HUF/EUR | Německý Ifo index | Ztráty zaměstnání | USD/PLN | OPEC | Short | Ekonomické události | Ukrajina | Snížení sazeb | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Neutrální výhled | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Omezení pohybu | Eurodolar | KB | Zpráva o inflaci | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Zveřejněná data | Americký dolar | Earnings | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Stavebnictví | Měsíční data | Brands | Kurzarbeit | Dopady války na Ukrajině | Foot Locker | Moët | Britský FTSE 100 | Silnější dolar | Euroskupina | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Úspory | Růst eura | Spotřebitelské výdaje v USA | Rostoucí trend | Vstupy | FXstreet.cz | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Indikace | Americká data | Rakousko | Ekonomové | Akcie big data | Stříbro | USDCAD | CHF | Míra úspor domácností | Údaje o inflaci | Instituce | Constellation | Česká koruna | James Bullard | Kellogg | Bank of Japan | CVX.US | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Index Nikkei | Data z americké ekonomiky | G10 | Erste Group | Americké akcie | Výroba automobilů | Situace | Ekonomická důvěra | Společnost XTB | Dopad pandemie | Ex-dividend | Kongres | Procter & Gamble Company | Výdělky | Iberdrola | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Rozpočtový deficit | Royal Dutch Shell | Naše ekonomika | Domácnosti | Apple | Výsledky HDP | BNP | Big data | Equinor | Time-Frame | Růst výnosů | Mario Draghi | USD/CZK | Trh s futures | Trh | Změna trendu | Šíření nemoci COVID-19 | Odhad amerického HDP | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Prime | DTE Energy | SolarEdge Technologies | EUR Index | Německý HDP | Index nákupních manažerů | Vládní podpory | Přehled o dění na světových burzách | Americká centrální banka FED | Výrazný růst | Ekonomické výsledky | Otočení trendu | Fed | Analytici | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Strategie Ondřeje Hartmana | Equity | Korekce | Klesající trend | Propad poptávky po ropě | CAT | Spotřebitelská důvěra v USA | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Moody's | Proinflační faktor | Švýcarská ekonomika | Ceny zemního plynu | Pražský PX | Dobré zprávy | Prezident Emmanuel Macron | S&P 500 | Důvěra v eurozóně | Automobilový průmysl | Indikátory sentimentu | Dna | Kanada | Stagnace | JDE | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Stock | XOM.US | Volatility | Zemní plyn | Změny sazeb | Růst spotřebitelských cen | VZ | Obchodní systém | Ceny zboží | Rating | Dezinflace | Inflace v listopadu | SNB | Philip Lowe | Snižování úrokových sazeb | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | L3Harris | Budoucí vývoj | Příležitosti | Arlington Asset Investment | Zpomalování inflace | Data z USA | Nejistota | Odhad růstu HDP | Utahování měnových podmínek | Thermo Fisher Scientific | Členové Fedu | CME | Spotřebitelská inflace | Den nezávislosti | Změny cen | Sell | Slabší prodej aut | Pokles sentimentu | CL | Měny&Sazby | Důvěra v průmyslu | Makroekonomické údaje | Long pozice | Vybírat zisky | Verizon | CME Group | Exporty | Drahé energie | Celkový sentiment | Důvěra | Přímé zahraniční investice | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Spojené království | Vyhlídky světové ekonomiky | Short obchod | Futures na DAX | Arnault | Futures kontrakty | Dluhopisy | Výpadky | Zisky akcií | Japonsko | Snižování inflace | Tempo růstu čínské ekonomiky | Internetové televize | S&P Global Inc | Německá centrální banka | Tržby | Akcie v USA | Vývoz z Německa | Centrální banka | Riksbank | Andrew Bailey | Vstupní S/R zóny | Meta Platforms Inc | Inflace v Británii | Exxon | Vlny koronaviru | Rozbor | Vinci | Koruna dnes | J P Morgan Chase & Co | Polský zlotý | QE | Microsoft Corp | MJ | LYNX | Červnová inflace | Donald Trump | Eurozóna | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Nejnovější údaje | Makroekonomické ukazatele | Twitter | Kovy | Zasedání americké centrální banky | Společnosti | PEPSICO | S&P 500 a Nasdaq | Německé ceny výrobců | Březnová inflace | API | Německá kancléřka | Maloobchodní tržby | Guvernér švýcarské centrální banky | Fiskální politika | CZK | Reuters | Unilever | TXN | Baidu | Růst HDP | Situace na Ukrajině | Phillips 66 (PSX.US) | Evropské akciové indexy | Chevron | Škoda | Depozitní sazba | ISM | Souhrnný index | Honeywell | Předseda | Sazby beze změny | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Chipotle Mexican Grill | Dividenda | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Silná data | Boeing | Ekonomiky | Rychlý růst | Zadlužení v eurozóně | Libra | Koronavirová krize | JPMorgan Chase | Kurz české koruny | Nová data | PSX.US | Evropská unie | Indické akcie | US100 | Zvýšení základní sazby | BBY.US | Dnešní výsledky | ConocoPhillips | Čínské měny | Pohyby na trhu | Řecko | Kurz EUR/CZK | Konjunkturální průzkum | EUR/HUF | Hlavní akciové indexy | PCE inflace v USA | Silná americká data | Úroky | Economic | Americký průmysl | Spotřebitelská nálada v USA | Český hrubý domácí produkt | Ranní nadhoz | Cena | Vývoj české ekonomiky | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Silný trh | ING | Akcie dnes | Inflační očekávání | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Rozpočet | Podpůrný balíček | FTSE | CVX | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Životní úroveň | Prodeje domů | Dolar | Podnikatelská důvěra v Německu | Ceny | Dior | Invaze | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Finální odhad | ČNB | Fiserv | Comcast Corp | Agentura Bloomberg | Pokles | USDIDX | Ceny komodit | SEC | MGM | Zahraniční investice | Uzavření trhů | Velikonoce | Guvernér australské centrální banky | Index spotřebitelských cen | Americké společnosti | KBC | Jan Vejmělek | Zavedení digitálního eura | Česká republika | Americký trh | Royal Caribbean | Hewlett Packard | Merck & Co | Euro vůči dolaru | Německý index DAX | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | MIFID | Americká ekonomika | Kurz koruny | Stephen Poloz | Rada guvernérů | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Blue chips | Růst mezd | ISM indexy | Celkový výsledek | Remdesivir | Evropská centrální banka | Index cen | Luboš Růžička | Debata | Index PX | Daně | Kofola ČeskoSlovensko | Lídři | Moneta | Mutace koronaviru | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Posilování kurzu koruny | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | Bristol-Myers | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Momentum | Ekonomický institut Ifo | Pozitivní sentiment | Kurzy | Marketingová komunikace | Nálada v USA | Prezident Vladimir Putin | Zisky | HICP | Best Buy | Konsensus | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Výše úrokových sazeb | COST | Vývoj inflace | Thomas Jordan | GRMN | Miliardy eur | Vývoj HDP | Přehled kurzů | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | Situace na trhu práce | Koronavirová situace | American Express Company | Walgreens Boots Alliance | Očekávání do budoucna | Cena zlata | Zhoršení epidemické situace | Forward | HSBC | Pullback | Deliveroo | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Euro STOXX | Přecenění | Otevírání ekonomik | Breakout | Zlepšení nálady | Epidemiologická situace | Růst cen | Drahé kovy | Dluhový strop | Guvernér japonské centrální banky | RSI | Vysoké inflace | Měnová politika | PMI ve výrobě | Repo sazby | Francouzský prezident | Statistici | IFO index | Financování | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Inflace v ČR | Ekonomka | Index inflace | Fitch | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Internetové společnosti | Finance | Nálada spotřebitelů | Guvernér | Hospodářský růst USA | Occidental | Pokles ekonomiky | WBA | Psychologie | USDJPY | Těžby kryptoměn | Tempo inflace | Poptávka | Express | Alphabet (Google) | DISH | Cisco Systems, Inc. | Konec dezinflace | Hodnoty měny | Tyson Foods | Christopher Waller | AMAT | DNO | Dolarové sazby | Obchodovat | Hlavní ekonomické události | Naše prognóza | PSX | Holubice | HDP v Evropě | Ekonomická data z USA | SolarEdge | Cenový PCE index | Hospodářský růst | Tržní sazby | Bernard Arnault | Odhodlání | Technologický Nasdaq | WTI | Bod | Miliardy korun | Počasí | Reporty | Shares | Medvědi | RBNZ | GfK | Nejlepší uranové akcie | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Klouzavý průměr | RBI | Americká měna | Honeywell International | EMU | Americký miliardář | Gilead Sciences | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | CAD | UTC | Marže | Využití kapacit | ROCE | Německá ekonomika | DAX | Technology | HDP | Předběžné výsledky | Zhodnocení situace | Plánované obchody | Projevy centrálních bankéřů | Odhad růstu ekonomiky | Prosus | Ekonomické zotavování | Důvěra v Německu | Alphabet | Struktura | Emmanuel Macron | Firma | Signály | Omikron | PCE inflace | Automotive | Spotřební daně | Micron Technology | Devizový trh | Jednání ČNB | Načasování | Přístup k inflaci | Erste | USA a Čína | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Záchranné balíčky | Zahájení obchodování | Monetární politika | SAP | Index PMI | Ekonom | Kalendář ekonomických událostí | Deutsche Bank | Američané | Kurz | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | BBY | Objem dovozu | Restrikce | JPM | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Spotřebitelská nálada University of Michigan | Rozhodování | Facebook | Snížení spotřební daně | Růst dolaru | Akcie v roce 2021 | Oracle | Světová obchodní organizace | Úspěšný týden | Kukuřice | Costco | Investujte | Reserve Bank of New Zealand | PEP | Ekonomický institut | Proinflační | ANZ | Euro | AUD | Dnešní report | Úsilí | DG | Světová obchodní organizace (WTO) | Zpracovatelský průmysl | Bank of New York Mellon | Citigroup | Hewlett Packard Enterprise | Ekonomické restrikce | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Hospodářství | Spotřebitelské výdaje ve Francii | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Vývoj na akciových trzích | Rada ČNB | Hlavní ekonomka | Setkání ministrů financí eurozóny | Nárůst nezaměstnanosti | Prodeje existujících domů | Ztrátový týden | Vítězství nad inflací | EU | Cenové stability | Zasedání ECB | Gamble | Fresenius Medical | Převis | Odhady PMI | Inflace v Německu | NN Group | Koronavirové krize | Vývoz | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Recese | ZNGA | ASML | Renault | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Index Dow Jones | Společnost IHS Markit | Eskalace konfliktu | Nižší DPH | Výrobní index | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Guvernér BoE | Balance | Kapitálové výdaje | Mondelez | Kurz eurodolaru | Lufthansa | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | 1D | Lenka Kalivodová | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Měnový kurz | Základní sazby | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Kancléřka Angela Merkelová | Advance | Technologický sektor | Šance | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | AXA | Zásoby ropy | Evropské méně | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Adidas | Dow Jones Industrial | Oslabení | Kroky Fedu | Míra inflace | Platforma | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | CNN | Ekonomický výhled | Finanční situace | Nařízení | Verizon Communications | HDP Francie | Pioneer Natural Resources | SWIFT | Nemovitostní trh | Schodek | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Ticker | M2 | Výrobní PMI | Průmysl | Očekávané výsledky | IRBT | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Odkup akcií | Tržní ocenění | Lululemon Athletica | Pohonné hmoty | STOXX50 | Americká výnosová křivka | Biliony | Divergence | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | T-Mobile US | FOMC | Nasdaq-100 (US100) | Centrální bankéři | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Inflace v Evropské unii | Guidance | Počty nových žádostí o podporu | Nejnovější data | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Bankovní rada | Macron | Pandemie | Zasedání České národní banky | Členství v EU | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | NextEra Energy | Výprodej | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Očekávaný vývoj | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Indikátory | Pokles cen | Sektor služeb | Goldman Sachs Group | Automatic Data Processing | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | S&P 500 (US500) | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Western Union | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Průmyslový sektor | Energetické krize | Spekulanti | Komise v přenesené pravomoci | Riziko ztráty | Ministryně financí | Bilance zahraničního obchodu | Vývoj na finančních trzích | Ratingová agentura Fitch | | Německý statistický úřad | Výsledek voleb | Westpac | Pandemická situace | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Zotavení | Sentiment | Zhoršení pandemie | Short pozice | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Poradenství | Nálada na trhu | Riziková aktiva | PLN | Potenciál pro růst | Tisknout peníze | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | OMV | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | ECOFIN | Deutsche Telekom | Oslabování eura | Nike | Indikátory důvěry | Forint | GDP | Velká Británie | Německý průmysl | Ziskový obchod | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Rekordní propad | Osobní jádrová spotřeba | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Indexy S&P | Akcie | Setkání zemí OPEC | Centrální banky USA | Nálada | Geopolitická rizika | Letectví | Nákupy | Měnové politiky | Vnímání | Chevron (CVX.US) | Intel | Aktuální Price Action | HDP z Kanady | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Výnosová křivka | Investiční doporučení | Ekonomická data | WTO | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Karanténa | Pandemický program | Nastavení sazeb | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Zhodnocení | Americký kongres | Výhled | Timeframe | Futures na indexy | Zerohedge | Erste Group Bank | Americký akciový index | Komerční banky | Americký trh práce | Celsius | Deriváty | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Dostatek likvidity | Odpovědnost | iRobot | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Jaromír Gec | Politika Fedu | Finanční trhy | Novo Nordisk | Česká národní banka | Druhý odhad amerického HDP | Data o inflaci | Expanze | Zasedání bankovní rady | LVMH | Advance Auto Parts | General Motors | Walt Disney | Bílý dům | ČEZ | AAPL | Austrálie | Německé ekonomiky | PMI za leden | Daňový balíček | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Aktuální situace | Peněžní trhy | New York | Riziko korekce | MSFT | GS | Saldo zahraničního obchodu | AIG | Krize | Odhady HDP | Euro včera | ČNB dnes | Zotavení ekonomiky | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských výdajů | Applied Materials | IBEX | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | G20 | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Objednávky | Constellation Brands | Dollar | Vratislav Zámiš | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Boj proti inflaci | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Americké výnosy | Index ekonomické aktivity | České vlády | Cíle | Burza | Fundamenty | Ekonomický kalendář | LTRO | AXP | Guvernér Rusnok | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | BUD.US | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Výprodeje | Heineken | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Španělský IBEX | Spotřeba domácností | DTE Energy Company | Slabší dolar | Dnešní údaje | Banka | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Trh s kryptoměnami | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | MasterCard | Lululemon | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Maloobchodní prodej | Energie | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Nezaměstnanosti v Německu | Peter Navarro | UNA | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Údaje o HDP | Británie | Trading | Kotace | Zásoby benzinu | Uvolnění měnové politiky | Fed Williams | Dílčí indexy | Thomson Reuters | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | SPWR | Rozhodnutí centrální banky | Regionální měny | Eni | Nové prognózy | Prodeje | ABN Amro | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Poradce | FAST | Obchodní den | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Pád Lehman Brothers | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Signál | Jerome Powell | Zdražování | S/R zóny | Předstihové indikátory | Britská vláda | EPS | ADP | Repo sazba | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Norfolk | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Míra úspor | Forex trader | Očekávané Earnings | Výdaje | Změny trendu | Ekonomický dopad | Společnost | LTV | Úvěrová aktivita | Sázky | Mezinárodní obchod | BlackRock | Utažení měnové politiky | Francouzský index | Negativní výhled | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | CAC40 | Ekonomické indikátory | NBER | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vstup do SHORT pozice | United Technologies | Vienna Insurance Group | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Ztráty | Lehman Brothers | Nizozemsko | Organizace | Britský FTSE | CBI | Ceny pohonných hmot | Expedia | Inflační data | Stock Exchange | Růst | Vyšší úroveň | Akcie společnosti Alphabet | TotalEnergies | Polská centrální banka | Energetické komodity | Příjmy | Komodity | Rusko a Ukrajina | Hospodářské výsledky | IPO Deliveroo | Investujte zodpovědně | WU | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Propad poptávky | Domácí měny | Administrativa | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Stravenkový paušál | CNY | Snížení inflace | BIDU | Americký ISM | Index | Prohlášení | PCE index | XTB Research | Dow Jones | Rychlý růst cen | Infineon | Lockdown | Hlavní americké indexy | Merkelová | Wirecard | Cenový index | Stříbro a platina | Blahobyt | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | David Vagenknecht | ISM index | Futures na americké indexy | Dassault Systemes | Q1 HDP | Průmyslníci | Zpracovatelský sektor | Podnikání na kapitálovém trhu | Zpráva WASDE | Výraznější pokles | Vladimir Putin | Costco Wholesale Corporation | Počet výdělečně činných osob | Jacinda Ardernová | Cenový index výdajů | Šíření koronaviru | L3Harris Technologies | Zisky čínských průmyslových podniků | Pražská burza | Investice firem | Americké vlády | Německá nezaměstnanost | Americký dolar dnes | Zátěžové testy bank | Rozpočet Německa | Ferrari | Investování | Micron Technology Inc | TWTR | Cena termínovaného kontraktu | Růst ekonomické důvěry | Evropský kalendář | Best Buy (BBY.US) | Páteční NFP report | Ekonomický růst | Akcie USA | Daimler | Prezidentská debata | Lídři Evropské unie | Kurz EUR | Podnikatelské klima | Základní úroková sazba | Odvětví | Procter & Gamble | NFP report | Vakcinace | Dollar Index | Data ze Spojených států | CSCO | Vít Hradil | Analytička | Nasdaq Composite | Vývoj peněžní zásoby | Jádrová spotřebitelská inflace | Ekonomika USA | Vivendi | WKL | Dluhové krize | Michael Gove | Sazby Fedu | Odhady analytiků | RWE | Akciový index S&P 500 | Šíření nákazy COVID-19 | Americký index | Solidní růst | Zahraniční forex | Další pokles | Obchodní dohoda | Důvěra v českou ekonomiku | Visa | Americké centrální banky | COT | Symposium v Jackson Hole | Angela Merkelová | Bloomberg | Omicron | Arabica | Hlavní ekonom | Bydlení | Obchodní poradce | UBS | Santander | DSTI | Pokles HDP | České koruny | Obchodní poradce Bílého domu | Předpověď | Osobní příjem | Hlavní měny | Ceny zemního plynu v USA | Páteční NFP | Snižování sazeb | Index spotřebitelské důvěry GfK | Northrop Grumman | Italské hospodářství | Louis Vuitton | Hospodaření | Štěstí | Linde | Španělský CPI | HDP USA | Akcie Evropa | Index CPI | Riziko | Prezident Trump | Americké měny | Akciový index | Infineon Technologies | Přehled | Domácí poptávka | Zvyšování úroků | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Finanční ztráty | Volkswagen AG | Prognóza ČNB | Ekonomické zpomalení | Akcie na světových trzích | Platina | Výhled růstu německé ekonomiky | V4 | Statistika | Haruhiko Kuroda | Index nákupních manažerů (PMI) | xStation5 | Spotřebitelské ceny | Německo | Sada dat | Aleš Michl | Americký HDP | Maloobchodní prodeje | Walmart | Analytik | Nálada českých spotřebitelů | Růst české ekonomiky | Německá míra nezaměstnanosti | Býčí trend | Zadlužení | Vice | Komentáře členů Fedu | Vývoz z Japonska | Tým FXstreet.cz | Vstupu do EU | Trader | Aktivum | Dodávání likvidity | Dobrá nálada | Nové zakázky | Formace hlava a ramena | Fiskální pomoc | Commitments of Traders (COT) | Ruská centrální banka | DPH v Německu | Vysoká inflace | Pozice | Bavlna | Inflace spotřebitelských cen | Disney | Abbott Laboratories | Směrnice | Index výdajů | Globální trhy | Ceny v eurozóně | Obchody | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Dluhopisový trh | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomické uzavírky | Marsh & McLennan | WHO | Ekonomické vyhlídky | Ford Motor | Měnověpolitické zasedání | Přehled o dění | Podnikatelská aktivita | Celsius Holdings | Šíření nákazy | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | CEE | Nesoulad | Nákupní obchod | FDX | AUD/USD | Index PCE | Obchodní příležitosti | Microsoft Corporation | Podnikatelé | UK100 | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | American Express | Meziroční inflace | Caixin | Oslabení české koruny | Technické nastavení | Tesla | Biden | Budoucnost | Banky | Astrazeneca | Zvýšení DPH | Merck KGaA | Výkonost průmyslu | Doporučení | Vítězství Donalda Trumpa | Očekávaný růst | Sanofi | Evropské země | Poptávková strana | Měnový pár | Ocenění | Průmysl a zahraniční obchod | Šíření nového koronaviru | Celková inflace | REIT | Opatření | Raketový růst | Indická ekonomika | SEDG | Úrokové sazby | USA | London Stock Exchange Group | Koruna oslabuje | Poklidné obchodování | Ekonomické prostředí | FXstreet | Bilance | Daň z příjmu | Obchodní nastavení | Nasdaq | Společná evropská měna | PMI ve službách | Volkswagen | Evropská spotřebitelská důvěra | Vítězství | ECB rozhodnutí o sazbách | Anheuser-Busch inBev | Hike | Inflace CPI | Michigan Consumer Sentiment | Vyšší inflace | Práce | Etsy | FOREX | Hermes | Texas Instruments Incorporated | AMZN | Polský zlotý a maďarský forint | Průlom | Investment | Tisková konference ČNB | Index DAX | HDP report | PMI index | Maďarská centrální banka | HealthCare | Spojené státy | Ekonomika Rakouska | Janet Yellen | Vývoj na trhu | Nový Zéland | Německá inflace | Kryptoměny | Christian Dior | MF | Oživení ekonomik | Holubičí Fed | Evropské akciové trhy | INTC | NKE | Výrobce elektromobilů Tesla | Prodej aut | KO | Miliardář | Situace na trhu | Mzdy | Rozhodnutí bankovní rady | G7 | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Rozvolnění restrikcí | Zlepšení | Nárůst volatility | Výrobce elektromobilů | Zlato | Ondřej Hartman | USD/JPY | Koronavirus | Altria Group | Belgie | NZD | ČR | Obchodování na devizových trzích | Podniky | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Umělá inteligence | Ekonomika Evropské unie | Enel | Société Générale | Očkování | Dollar General | ING Groep NV | Americký akciový index S&P 500 | Vysoké úrokové sazby | Meta Platforms | Amazon | Průzkum ČSÚ | Akciový index Nikkei | Wall Street | Markit | Český HDP
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Osobní jádrová spotřeba
Osobní konzultace
Osobní počítače
Osobní příjem
Osobní příjem a spotřeba
Osobní příjmy
Osobní rozvoj
Osobní růst
Osobní růst a vývoj
Osobní selhání

Následující klíčová slova

Osobní zkušenost
Osobnosti tradera
Osobnost tradera
O společnosti ActivTrades
OSTAR
Ostatní akcie
Ostatní cenové indexy
Ostatní investice
Ostatní komodity
Ostatní kryptoměny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít