Report ADP
Prognóza pro pár EUR/USD na 9. ledna 2025
09.01.2025 Ve středu se pár EUR/USD konsolidoval pod zónou supportu 1,0336–1,0346 a pokračoval v poklesu k Fibonacciho korekční úrovni 127,2% (1,0255). Odraz od této úrovně by mohl podpořit euro a přinést určitý růst k zóně rezistence 1,0336–1,0346. Medvědí trend na euru zůstává neporušený.
Jak 9. ledna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.01.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v poklesu, který začal v úterý. Tento pokles trochu vzbuzuje otázky po lokálních makroekonomických podmínkách, ale odpovídá širším globálním faktorům, které jsou ve hře. Zjednodušeně řečeno, euro nemělo ke včerejšímu poklesu pádné lokální důvody, ale jeho pokles vysvětlují širší problémy týkající se hlavně USA a EU.
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 8. ledna (americká seance)
09.01.2025 Test ceny 158,29 se shodoval s pohybem indikátoru MACD výrazně nad linií nula, což omezilo růstový potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem se zdržel nákupu dolaru. Žádné další testy nastíněných úrovní jsem nezaznamenal.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 8. ledna (americká seance)
08.01.2025 K testu ceny 1,0345 došlo ve chvíli, kdy indikátor MACD právě začal klesat od linie nula, což potvrdilo vhodný vstupní bod k prodeji eura a vedlo k poklesu o více než 30 bodů směrem k cílové úrovni 1,0314.
Prognóza pro pár GBP/USD na 8. ledna 2025
08.01.2025 Pár GBP/USD v úterý v grafu 1H vystoupal ke korekční úrovni 200,0 % (1,2569), odrazil se od ní, obrátil se ve prospěch dolaru a následně klesl pod zónu supportu 1,2488–1,2508. Tato konsolidace naznačuje další oslabení k zóně supportu 1,2363–1,2370, kde růst před několika dny začal.
Jak 8. ledna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
08.01.2025 Pár EUR/USD v úterý prošel očekávanou sestupnou korekcí. V pondělí předvedl nečekaně silnou rally, která začala ještě před vydáním reportu o inflaci v Německu, tedy potenciálního katalyzátoru tohoto pohybu. Zdálo se, že trh nakupuje euro v očekávání úterního inflačního reportu z EU. Ten však neodhalil nad očekávání vysoký růst spotřebitelských cen a jádrová inflace zůstala beze změny. Trh se proto v úterý vrátil k tzv. spravedlivému směnnému kurzu. K tomu se přidal také index ISM PMI ve službách v USA, který o několik bodů překonal prognózy analytiků a vyvinul další tlak na euro. Stále tedy zastáváme názor, že euru chybí důvod ke střednědobému růstu. Korekční pohyb sice nastal, ale co dál? Pár potřebuje k dalšímu růstu nové, nejlépe nečekané katalyzátory.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. ledna: Úroveň 1,0430 zůstává mimo dosah býků
08.01.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý podruhé pokusil prolomit linii Senkou Span B, která teď klesla na úroveň 1,0430. Grafy jasně ukazují dvě neúspěšné pokusy o konsolidaci nad touto úrovní, což přináší pravděpodobný pullback směrem dolů. Makroekonomické pozadí v USA bude sice tento týden hrát klíčovou roli, ale dnešní zprávy by neměly mít výrazný vliv. Býci budou potřebovat katalyzátor, aby překonali silnou rezistenci na linii B Senkou Span.
Co tento týden čekat? (Očekává se obnovení poklesu EUR/USD a GBP/USD)
06.01.2025 Nový týden nového roku začíná v opatrném duchu. Minulý týden skončil snahou o oživení akciových trhů a znatelným, i když lokálním posílením amerického dolaru. Na slova, že by se tento pohyb mohl změnit ve stabilní trend, je ale zatím brzy.
GBP/USD 4. prosince. Andrew Bailey ještě nepromluvil, ale libra už klesla
04.12.2024 Pár GBP/USD se v grafu 1H v úterý dál obchodoval v pásmu 1,2611–1,2620 a 1,2709–1,2734. Ve středu dopoledne je stále v tomto pásmu. Aktuálně jsme v lokálním bočním trhu. Průraz nad nebo pod toto pásmo ovlivní budoucí směr britské libry.
Růst zaměstnanosti se v zámoří skoro zastavil
01.11.2024 V případě říjnových čísel z amerického trhu práce se dopředu vědělo, že zaměstnanost bude netypicky slabá. Pokud lidé nechodí do práce, třeba i přechodně, firmy je ze statistiky placených zaměstnanců vyřadí. A to se děje i v případě událostí, jako jsou hurikány či stávka v Boeingu, což odpovídá situaci v říjnu. Nakonec jsou ale data ještě slabší, než se předpokládalo, takže v první reakci spadly dluhopisové výnosy a oslabil dolar. Růst zaměstnanosti dosáhl za říjen pouze 12 tisíc oproti konsensu 100 tis.
Ranní okénko - Eurozóna v čele s Německem pozitivně překvapila, naopak česká ekonomika zklamala
31.10.2024 Nabitý týden dnes pokračuje nejprve daty z německého maloobchodu, který již před několika okamžiky zaznamenal nečekané zlepšení na meziměsíční bázi o 1,2 % (vs odhad -0,5 %), což pohledem meziročních dat znamenalo zrychlení růstu tržeb z 2,1 % až na 3,8 %. V průběhu dopoledne pak dorazí data z eurozóny ohledně vývoje nezaměstnanosti a inflace. Zpožděná zářijová data z trhu práce by dle našich i tržních očekávání neměla v souhrnu přinést žádnou změnu, a tak očekáváme míru nezaměstnanosti opět na úrovni 6,4 %. V případě inflace by novější říjnová data měla v rámci měnového bloku zaznamenat mírné zdražení (odhad 0,2 % m/m).
Ranní okénko - Odhady HDP, kam člověk dohlédne
30.10.2024 Dnešní den bude ve znamení úvodních odhadů HDP za třetí kvartál letošního roku. Již za pár okamžiků se dozvíme, jak si vedla česká ekonomika. Náš odhad počítá se zrychlením dynamiky růstu v mezičtvrtletním srovnání z 0,4 % na 0,5 %, což by znamenalo meziroční růst o 1,5 %. Medián trhu očekává růst ve srovnání se druhým kvartálem o 0,4 % a oproti třetímu čtvrtletí loňského roku pak o 1,4 %. Rizika jsou vychýlena spíše směrem níže vzhledem k nedobré kondici německé ekonomiky a také dopadům zářijových povodní. Jelikož se jedná o prvotní odhad, detailnější strukturu růstu české ekonomiky se dozvíme až na konci příštího měsíce.
USA a jeho systém zveřejňování dat z trhu práce a proč na něm visí osud 1,1200 EUR/USD
27.09.2024 Tento týden byl ve znamení promítání novinek z FEDu do trhu. Na trhu zavládla euforie, trhy začaly naceňovat další uvolnění monetární politiky, dost možná i nad rámec aktuálního výhledu tečkového grafu.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. srpna: Jednoduché tipy pro začátečníky.
01.08.2024 Pár GBP/USD se ve středu stále obchodoval v bočním trendu s nízkou volatilitou. Pásmo od denního minima k maximu bylo pouhých 43 pipů. A to byl den zasedání FOMC... Co říct k dalším událostem, jako je report ADP? Trh několik týdnů důsledně prodával britskou libru, ale pár tento týden prostě přešlapuje na místě. Dnes se koná zasedání Bank of England, na kterém může být rozhodnuto o začátku cyklu uvolňování měnové politiky. Teoreticky by takové zprávy měly vyvolat silnou reakci trhu. Prakticky ale pochybujeme, že dnes uvidíme slibný trend. Pokud trh nechce obchodovat, nepřinutí ho k tomu žádné zprávy.
Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (03.06.2024)
03.06.2024 Trhy tento týden čekají významná data z US za měsíc květen. V hledáčku obchodníků budou zejména PMI data, report ADP a páteční NFP data z Ameriky, neméně zajímavá však bude zasedání kanadské BoC, která by měla sazby snížit o 25 pb nebo čtvrteční zasedání ECB. Hlavní měny si připisují nové nákupní kontrakty, což by mohlo v tomto týdnu působit negativněji na americký dolar. Z komodit je technicky i fundamentálně nejzajímavější situace na trhu s ropou, více ve videu.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
06.03.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pomalém pohybu v rámci úzkého kanálu. Volatilita zůstala pod 40 pipy, což ukazuje, že k výrazným pohybům nedochází. Během dne pár jen krátce, asi 5 minut, reagoval na zveřejnění americké zprávy ISM o PMI mimo zpracovatelský průmysl. Tento index se ukázal být slabší než prognózy a předchozí hodnoty, takže trh dolar prodával. Co jsme ale viděli? Jen 25 pipů? Jak jsme předtím zmínili, pokud nedochází k výrazným pohybům, neměli bychom očekávat ziskové obchody. Pouhých 25 pipů je prakticky nic, a to i v případě páru EUR/USD.
Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, v Německu vychází lednová inflace
31.01.2024 Dnešní ekonomické dění opanuje zasedání americké centrální banky, které je v rámci našeho časového pásma naplánované na 20:00. Ještě před ním tak s trhy může zahýbat lednový výsledek inflace v některých zemích eurozóny, kdy pro celkový výsledek budou určující zejména dnešní hodnoty z Německa a Francie. V případě Německa je očekáván pokles harmonizované meziroční míry z 3,8 % na 3,2 %, ve Francii by míra inflace měla poklesnout z 4,1 % na 3,6 %. Meziměsíční míry se v rámci eurozóny budou vesměs pohybovat stejně jako v předcházejících měsících okolo nuly.
Ranní okénko - Recese na dohled
30.01.2024 Dnešní den bude především ve znamení dat HDP v posledním kvartálu roku 2023. V případě České republiky trh očekává, že mezičtvrtletně tuzemská ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco naše prognóza počítá se stagnací. Každopádně české hospodářství s pravděpodobností hraničící s jistotou za kalendářní rok 2023 pokleslo (dle našeho odhadu o 0,5 %) zejména v důsledku velmi utlumené spotřeby domácností, které přepočítávaly každou korunu. Druhým faktorem je vývoj v zahraničí, kde ekonomika eurozóny včetně Německa klopýtá, což je problém pro silně exportovanou ekonomiku, jako je ta naše.
Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed, vycházejí výsledky HDP a inflace
29.01.2024 Přelom ledna a února nabídne další zajímavý týden, kdy na globálních trzích bude hrát prim zasedání americké centrální banky, spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Nouze o ekonomická data ale nebude ani v eurozóně, kdy dorazí výsledky lednové inflace, doplněné o údaje ohledně reálného vývoje jednotlivých ekonomik v závěrečném kvartálu roku 2023. Informace ohledně vývoje HDP v závěru loňského roku pak dorazí i z české ekonomiky, kde trh bude zároveň vyčkávat na poslední komentáře členů bankovní rady před zahájením mediální karantény.
Ranní okénko - Dnes hlavními tématy státní rozpočet v ČR a inflace v Německu
04.01.2024 Dnes odpoledne zveřejní Ministerstvo financí výsledek hospodaření české vlády za rok 2023. Naplánovaný rozpočet s deficitem ve výši 295 mld. Kč se s vysokou pravděpodobností podaří dodržet, jelikož ke konci listopadu schodek činil 269,1 mld. Kč. Ale jásat není možné, protože veřejné finance se počátkem roku 2020 vymkly kontrole. Proto současná vládní garnitura schválila tzv. konsolidační balíček, pomocí kterého by se měly veřejné finance vrátit na udržitelnější dráhu, ale jedná se pouze o první krok ke konsolidaci veřejných financí. Pro rok 2024 byl schválen schodek státního rozpočtu ve výši 252 mld. Kč a je tak zcela zřejmé, že další kroky budou muset následovat.
Ranní okénko - Závěr týdne ve znamení dat z trhu práce
03.01.2024 Dnešek patří globálním ekonomickým datům, kdy v dopoledních hodinách vyjde informace o vývoji na německém trhu práce, během odpoledne pak dorazí dílčí údaje z amerického trhu práce doplněné o index ISM ve výrobě a zápisky z prosincového zasedání Fedu. Investoři s většími rozhodnutími ale patrně budou vyčkávat až na závěr týdne, ve kterém dorazí informace o vývoji inflace v eurozóně spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Ta nabídnou další vodítka o tom, jestli náznaky ohledně dřívějšího snižování sazeb mají reálné obrysy v přicházejících ekonomických datech, případně zda zpomalování nenabírá příliš rychlé tempo nesoucí známky přicházející recese.
Ranní okénko - Nový rok začne ve znamení dat PMI či inflace v eurozóně
02.01.2024 Za celý tým Raiffeisenbank Economic Research Vás vítáme v novém roce 2024 a rádi bychom Vám popřáli zejména zdraví, štěstí a mnoho pracovních i osobních úspěchů.
Ranní okénko - Pozornost míří k americkému trhu práce
02.08.2023 Dnes k zajímavějším zápisům v ekonomickém kalendáři bude patřit jen výsledek reportu z amerického trhu práce od agentury ADP. Ten bude představovat určitý náznak, jakým směrem by se mohla vydat páteční oficiální statistika o počtu nově vytvořených pracovních pozic. V případě ADP trhy očekávají, že během července v soukromém sektoru vzniklo 190 tisíc volných pracovních míst, zhruba v souladu s očekáváním pro páteční výsledek (+200k). Je třeba ale upozornit na často rozdílné výsledky, kdy například za červen report ADP uváděl, že v americké ekonomice vzniklo téměř 500 tisíc pozic, oficiální výsledek pak ale dopadl zhruba v souladu s očekáváními analytiků na úrovni 209 tisíc. Reakce trhu tak patrně bude spíše jen mírná, kdy většina investorů bude vyčkávat na páteční data.
Zaměstnanost v zámoří výrazně překonává očekávání
02.06.2023 Květnová data z amerického trhu práce jsou sice formálně vzato smíšená, ale podle nás jednoznačně ukazují, že s postupným ochlazováním, které by zaručilo kontrolu nad inflací, to nejde podle plánu. Zvláště jde o zaměstnanost, které opět překonává odhady a přidává se k jiným indikacím, které jsme v posledních dnech dostali (report ADP, zpráva JOLTS). Za květen přibylo v ekonomice 339 tisíc nových pracovních míst, zatímco trh předpokládal 195 tis. Navíc byl duben revidován nahoru na 294 tisíc.
Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na Fed!
03.05.2023 Začátek dnešní evropské seance na akciovém trhu přináší pokus o odraz po včerejších propadech. Dopoledne nebudou zveřejněna žádná klíčová makrodata a investoři budou čekat na večerní rozhodnutí FOMC o úrokových sazebách v USA. Rozhodnutí bude oznámeno v 20 hodin a tisková konference šéfa Fedu Powella začne o 30 minut později. Kromě Fedu dnes o sazbách rozhoduje také Česká nárobní banka. Na rozdíl od Fedu se však zde nečeká žádný pohyb sazeb. Kromě měnověpolitických rozhodnutí bude dnes zveřejněn také report ADP, ISM z oblasti služeb a pravidelné zásoby ropy.
Ranní shrnutí (03.05.2023)
03.05.2023 Údaje o maloobchodních tržbách z Austrálie byly mírně lepší, než se očekávalo. Březnové maloobchodní tržby vzrostly na měsíční bázi o 0,4 %, oproti očekávání 0,3 % meziměsíčně a předchozímu údaji 0,2 % meziměsíčně.
BREAKING: Dolar posílil po výsledcích ADP reportu
05.01.2023 Report ADP z amerického trhu práce za prosinec byl zveřejněn ve 14:15. Zatímco trh očekával, že zaměstnanost v USA vzroste o 150 tisíc pracovních míst, skutečný výsledek by ještě lepší. Report ukázal, že přibylo 235 000 pracovních míst oproti 127 000 v listopadu. To naznačuje, že Fed zůstane nadále jestřábí. Americký dolar na data reaguje pozitivně, zatímco americké akciové futures se stáhly na nižší úrovně.
Evropa se snaží držet zisky, poté co data a Fed přibrzdily Wall Street
05.01.2023 Včerejší zápis z jednání Fedu se přidal k dalším negativním informacím, které jsme dostali během dne. Nešlo o zásadní překvapení, ovšem potvrzení pevného postoje proti inflaci trhům nesvědčí. Bankéři vysílají signál, že si nepřejí předčasné uvolňování finančních podmínek, a vymezují se i vůči tržním sázkám na obrat sazeb směrem dolů.
Ranní okénko - Zápisky Fedu nepřekvapily, koruna posílila pod 24 EUR/CZK
05.01.2023 Dnes kalendář pokračuje zejména čísly ze Spojených států, kde vychází report ohledně nově vytvořených pracovních míst od agentury ADP. Doplní ho pak klasické týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti nebo statistika z listopadového zahraničního obchodu. Mimo USA může být s ohledem na příští týden zajímavá i inflace v Polsku, kde je očekáváno jen kosmetické snížení meziroční míry z listopadových 17,4 % na 17,5 %.
Ekonomický kalendář: ADP report zaměstnanosti, projev šéfa Fedu Powella
30.11.2022 Ekonomický kalendář na den dopředu je nabitý zajímavými zprávami. Zatímco údaje o HDP z Evropy a USA, které mají být zveřejněny, budou revizemi, jiné zprávy mohou vyvolat určité pohyby na trhu. Evropské hodnoty CPI budou zveřejněny v 11:00 a očekává se, že budou vykazovat zpomalení. Všimněte si, že hlavní evropské ekonomiky zaznamenaly v listopadu zpomalení růstu cen, takže existuje prostor pro překvapení směrem dolů. Kromě toho budou obchodníci bedlivě sledovat report ADP za listopad (14:15), protože to bude poslední náznak před pátečním vydáním NFP. V neposlední řadě má dnes na 19:30 vystoupit předseda Fedu Powell s tématem projevu „Ekonomický výhled, inflace a trh práce“.
Ranní okénko - Vyšší jádrová inflace v EU19 nahrává hiku o 75bb
01.09.2022 Z Česka dnes dorazí PMI z výroby, který by se po posledních poklesech měl stabilizovat v okolí 47 bodů. To je ovšem úroveň, která naznačuje zpomalování výroby. V eurozóně budou zveřejněna data ohledně červencové nezaměstnanosti, v USA pak může být zajímavý výrobní index ISM, který se na rozdíl od PMI v Česku bude držet dále poměrně vysoko nad 50bodovou hranicí. Včera největší pozornost patřila inflaci v eurozóně, která se příliš neodchýlila od odhadů, ale vyšší dynamika jádrové inflace přispěla k dalšímu přecenění na trhu, kdy nyní je takřka 100% očekáván hike o 75bb, následován třemi zvýšení o 50bb na každém dalším zasedání.
Euro se zvedá, trh spekuluje o velkém zvýšení sazeb ECB
31.08.2022 Akcie dnes mění směry, ovšem i přes dílčí úspěchy to zatím vypadá, že se jim ani tentokrát růst nepodaří. Slušný nástup Ameriky z úvodu znovu vyprchal a indexy klesají mírně do červeného. Evropa v minusu zůstává. Výnosy dluhopisů v USA nárůst neudržely a vrátily se níž. Na evropských papírech však zůstávají výnosy za dnešek výš. Eurodolar spolu s tím roste na 1,0050.
Graf dne: AUDUSD (03.06.2022)
03.06.2022 Statistiky z amerického trhu práce NFP jsou klíčovou makro událostí dne. Údaje o pracovních místech v USA za květen budou zveřejněny ve 14:30. Očekává se, že vykážou růst zaměstnanosti mimo zemědělství o 320 tisíc. Včerejší report ADP ukázal nárůst zaměstnanosti o pouhých 128 tisíc, přestože trh očekával nárůst o 295 tisíc. Navíc Bílý dům následně zchladil očekávání. Z vyjádření administrativy vyplynulo, že nečeká každý měsíc nové rekordy. Vidíme tak prostor pro zklamání, a pokud k tomu dojde, můžeme si být jisti, že se to americký prezident Biden pokusí "vykomunikovat" během svého projevu (14:30). Je třeba také poznamenat, že se očekává zpomalení růstu mezd, i když to lze přičíst nižší základně než v dubnu.
Ekonomický kalendář: Den NFP je tu!
03.06.2022 Evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria po ranní pozitivní Asii a včerejší růstové seanci na Wall Street. Dnešní kalendář nabízí v prvé řadě data NFP z amerického trhu práce. Bílý dům se snažil zmírnit vysoká očekávání a také středeční report ADP ukázal nižší přírůstek pracovních míst. Navíc se dnes dočkáme finálních statistik PMI ze služeb z Evropy i USA.
Ranní okénko - Fed potěšil trhy, dnes je na řadě ČNB
05.05.2022 Po včerejším zasedání Fedu je dnes na řadě domácí centrální banka. Analytici (včetně nás) jednomyslně očekávají zvýšení sazeb o 50bb, neznamená to ale, že ČNB nemůže překvapit. Fed včera trhy uklidnil. Doručil očekávané zvýšení sazeb o 50bb a nepřichystal překvapení v podobě nečekaně rychlejšího zvýšení. O něco pomalejší bude v prvních měsících i snižování bilance. Neobvykle konkrétní tisková konference navíc vyloučila jakékoliv pochyby ohledně dalších dvou zasedáních, kde přijdou znovu hiky o 50bb. Není proto překvapením, že americký akciový trh si díky tomu zažil nejlepší den za poslední dva roky.
Akcie jsou před Fedem nervózní, ropu vytáhly výš sankce
04.05.2022 Nevýrazný vývoj hlavních akciových trhů se odpoledne stále více mění v pokles. Z klíčových trhů jde dolů nejrychleji Nasdaq , ztrácející už přes procento. Na eurodolaru se mírně projevila dnešní americká data, po nichž kurz stoupl, načež se nachází u 1,0550. Výnosy dluhopisů se po zhoupnutí odrážejí znovu vzhůru.
Fed dnes zrychlí utahování, trhy však zajímá, co bude pak
04.05.2022 Dnešní událostí číslo jedna je večerní zveřejnění výsledku dvoudenního zasedání amerického Fedu. Dá se čekat zvýšení sazeb o 50 bazických bodů a oznámení redukce bilance s rámcem cca do 100 mld. USD měsíčně. Na to je trh dostatečně připraven stejně jako na pokračování cyklu utahování po řadu dalších měsíců.
Ranní okénko - ČNB dnes zvýší sazby a poodhalí další postup
31.03.2022 Dnes bude nejdůležitějším bodem zasedání ČNB a následná tisková konference. Místo jemného dolaďování to totiž vypadá, že zvyšovací jízda bude i nadále pokračovat a všechny bude zajímat, kde vlastně skončí. Kromě změny sazeb dorazí finální údaj ohledně vývoje české ekonomiky ve Q4 minulého roku, druhá revize už ale změny obvykle nepřináší. Z eurozóny dnes dorazí informace ohledně únorové nezaměstnanosti a z dalších evropských států data o inflaci – včerejší čísla z Německa a Španělska ukázala, že o překvapení na vyšší straně nebude nouze. V USA bude stát za pozornost informace a osobních příjmech a výdajích.
Inflační překvapení z Evropy a přestávka na akciích
30.03.2022 Dnešek přinesl akciím v Evropě i Americe přestávku v růstu, který výrazně převažoval v posledních dvou týdnech. Hlavní trhy se stahují níž, na našem kontinentě je to nejvíc DAX , v zámoří Nasdaq . Přibývají hlasy, že strmý růst není za současných podmínek udržitelný, zatím však na trzích nedochází k prudkému obratu.
Pochybná deeskalace a možné vypnutí plynu. Evropské trhy korigují svůj růst
30.03.2022 Americká výnosová křivka se už dostala do lehké inverze i na nejsledovanějším úseku 2-10Y. Bylo to zatím jen přechodně, načež se obnovil mírně pozitivní sklon při celkovém poklesu výnosů. Varování však bylo vysláno. Evropské výnosy dnes rostou.
Ranní okénko - ČNB stojí před cílem, ECB odolává vstupu na start
04.02.2022 Po včerejším zasedání ČNB je dnešní tuzemský kalendář prázdný. V Evropě budou zveřejňována data z maloobchodu, ale hlavní pozornost bude směřovat do Spojených států. Zde se totiž dočkáme pravidelného měsíčního reportu z trhu práce. Od něj lze vzhledem k variantě omikron očekávat slabší data, což už ostatně naznačil v rámci soukromého sektoru středeční report ADP. Včerejší zasedání ČNB dopadlo v souladu s naší prognózou a bankovní rada rozhodla o zvýšení hlavní úrokové sazby o 75 bazických bodů na 4,5 %. Evropská centrální banka také nijak nepřekvapila, a případná výraznější rozhodnutí ohledně dalšího směru odložila až na březnové zasedání.
Forex: Úrokové sazby opět na vzestupu
03.02.2022 Česká národní banka zvýší hlavní úrokovou sazbu o 75 bb, rizikem je růst o 100 bp. Evropská centrální banka dnes setrvá ve stávajících měnověpolitických kolejích, ale jistě bude slovně reflektovat oproti odhadům vyšší inflaci za leden a zmíní i rizika plynoucí z konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Bank of England zvedne klíčovou úrokovou sazbu o 25 bb. ISM index aktivity ve službách vykáže pokles, avšak zůstane v teritoriu solidní expanze.
Amerika koriguje růst. Překvapily nejen výsledky, ale i data
02.02.2022 Růst akcií po otevření Ameriky uvadá. Nasdaq je už skoro půl procenta v červeném a S&P 500 se drží jen mírně nad nulou. Slabší chvíli jsme v první části obchodování ale sledovali i včera. Evropa je stále z většiny zelená, ale už to není, co během dne. Slušných 0,6 pct si připisuje FTSE 100, CAC 40 přidává 0,2 pct, ovšem AEX či DAX se už obchodují jen kolem nulové změny.
Ranní shrnutí (06.01.2022)
06.01.2022 Zápis z posledního zasedání FOMC vyzněl výrazně jestřábím směrem. Centrální bankéři viděli zvýšenou potřebu dřívějšího růstu sazeb (než bylo odhadováno). Navíc mnoho členů FOMC by rádo začalo snižovat bilanci Fedu brzy poté, co sazby začnou růst (potvrdil se tak únik z WSJ).
BREAKING: Dolar takřka nereagoval na lepší ADP report
03.11.2021 ADP report zaměstnanosti v USA za říjen ukázal vzestup počtu nových pracovních míst o 571 tisíc po negativně revidovaném zářijovém výsledku 523 tisíc (předchozí 568 tisíc). Očekáván byl vzestup o 400 tisíc. Akcie ani USD však na lepší čísla příliš nereagovaly. Dnešní report naznačil, že oficiální NFP report by nemusel zaznamenat špatný výsledek. NFP je na programu v pátek ve 13:30.
Ekonomický kalendář: ADP report a zasedání FOMC
03.11.2021 Evropské akciové trhy otevřely mírně v červených číslech. Dnes je na programu více důležitých fundamentů. Událostí číslo 1 je bezesporu zasedání FOMC. Očekává se, že Fed oznámí snížení objemu nákupu dluhopisů. Spekuluje se o termínu a rychlosti snižování. Investory však také zajímá načasování růstu sazeb. Dále je na programu report ADP z trhu práce a také zásoby ropy v USA, které často způsobují krátkodobě zvýšenou volatilitu na trhu s ropou.
Urychlí Fed normalizaci politiky?
03.11.2021 Středa přinese několik zajímavých makročísel, ale hlavní slovo bude mít večer Fed. V průběhu dne můžeme čekat report ADP ukazující tempo nabírání pracovníků v amerických firmách. Odhadovaných 400 tis. by byl slabší výsledek než před měsícem, ale stále v souladu s pokračujícími oživením trhu práce. Klíčová budou v tomto smyslu vládní data v pátek. Index ISM ze služeb v USA by podobně jako obdobný průmyslový index měl zůstat vysoko díky poptávce, aktivitě i protahujícím se dodávkám. Sektor sice také musí čelit problémům se vstupy a cenami, ale o poznání méně než ten průmyslový.
Ranní okénko - Růst zaměstnanosti v USA a klesající objednávky v německém průmyslu
06.10.2021 Prvním dnešním údajem jsou německé průmyslové objednávky, které tamní statistický úřad zveřejnil před necelou hodinou. Jak se předpokládalo, dostavil se v srpnu meziměsíční pokles, který ovšem poměrně citelně předčil očekávání. Další na řadě jsou maloobchodní tržby v eurozóně, od kterých se čeká mírné meziměsíční zlepšení. Ekonomický kalendář uzavře report ADP z amerického trhu práce, který podá informaci o růstu zaměstnanosti v soukromém sektoru za září. Trh počítá oproti srpnu s vyšším počtem nově vytvořených pracovních míst, což by nastolilo pozitivní očekávání pro celkovou statistiku z trhu práce, jež vyjde tento pátek. Pozitivní zpráva z trhu práce dorazila včera i z tuzemska, kdy podíl nezaměstnaných dosáhl již na 3,5 %. Českou měnu nechalo včerejší dění na finančních trzích relativně v klidu, když pouze oscilovala poblíž úrovně EUR/CZK 25,30.
Ranní okénko - Ceny výrobců zůstávají zvýšené, trh vyčkává měsíční statistiku z amerického trhu práce
02.09.2021 Po včerejším slabém růstu zaměstnanosti v USA – report ADP skončil výrazně pod odhady – je dnes na řadě další údaj z tamního trhu práce. Tentokrát dorazí týdenní statistika počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává nepatrné zlepšení. Jedná se ale o relativně volatilní ukazatel, a tak by případné překvapení nemělo mít výraznější odezvu na finančním trhu. K citelnějšímu poklesu počtu žádostí by mohlo dojít v druhé polovině září, protože přestane platit řada pandemických podpůrných programů pro nezaměstnané. Otázkou je, zda následně uvidíme také klesající trend volných pracovních míst.
Růstové ráno pro akcie a dolar
04.08.2021 Ačkoli se občas vracejí zmínky o problémech s koronavirem varianty delta, investoři se více zaměřují na dobré firemní výsledky. Mírně pozitivně může působit hlas z ECB, podle něhož by vysílání signálu o změnách v programu PEPP bylo v září ještě předčasné. To koresponduje s předpokladem déle trvající podpory. Naproti tomu byly dopoledne revidovány směrem dolů indexy nákupních manažerů ve službách v eurozóně, což je ovšem málo podstatná informace. .
ADP report odhalí tvorbu pracovních míst v USA
04.08.2021 V dnešním kalendáři jsou maloobchodní tržby v eurozóně. V USA odpoledne následuje report tvorby zaměstnanosti v soukromém sektoru od ADP, který bude indikátorem pro to, co očekávat od měsíční statistiky z trhu práce, jež dorazí koncem týdne. Dále bude zveřejněn průzkum v sektoru služeb z dílny ISM.
Guvernér Fedu připouští blížící se termín ohlášení tlumení QE
03.08.2021 Ze zemí eurozóny dnes dorazí červnový údaj o dynamice cen výrobců. Ty by měly pokračovat ve svižném meziměsíčním růstu na úrovni 1,4 %, což by v meziročním srovnání představovalo rekordních 10,3 %.
Ranní okénko - ČNB pravděpodobně opět navýší sazby
02.08.2021 Tento týden ČNB patrně opět navýší hlavní úrokovou sazbu. Dále dorazí měsíční data z tuzemské ekonomiky za červen. Ucelí tak pohled na druhé čtvrtletí, během kterého ekonomika vzrostla významně nižším tempem (o 0,6 % k/k), než se očekávalo (konsensus 2,0 % k/k). Zajímat nás bude především výsledek průmyslové výroby, respektive dopady komplikací na nabídkové straně. V tomto ohledu přinese důležitý update červencový PMI průzkum ve zpracovatelském průmyslu, který vyjde dnes v 9:30. Další v pořadí je údaj o státním rozpočtu ke konci července. Z globální ekonomiky tento týden dominuje měsíční report z amerického trhu práce – dle odhadů akcelerovalo nabírání zaměstnanců a míra nezaměstnanosti poklesla na 5,7 %. V Evropě budeme sledovat především německý průmysl a tovární objednávky.
Ranní okénko - Americký trh práce pokračuje v zotavení
02.07.2021 ČNB dnes zveřejní zápis z měnového jednání z 23. června, na kterém bankovní rada banky rozhodla navýšit základní úrokovou sazbu z 0,25 % na 0,5 %. S tímto rozhodnutím souhlasili čtyři členové, dva se vyslovili pro stabilitu sazeb a jeden dokonce hlasoval ve prospěch navýšení sazby z 0,25 % na 0,75 %. Dnešní zápis odhalí, kdo se vyslovil pro zvýšení sazby o 0,5bb, současně se pravděpodobně dozvíme také detailnější odůvodnění hlasování jednotlivých členů. Guvernér Rusnok na tiskové konferenci zněl relativně optimisticky a zmínil, že rizika pandemie se oproti minulému zasedání výrazně snížila. Zajímavé bude, zda se na toto téma vyjádřili i ostatní bankéři, případně zda byly explicitně debatovány názory ohledně dalšího zvyšování sazeb ve druhé polovině roku.
Evropa ráno rudne, hlavní indexy odepisují přes procento
30.06.2021 Evropské akcie začaly den pádem, který rychle vymazal včerejší růst a přinesl dodatečné ztráty. DAX , CAC 40 i FTSE 100 už ztrácejí přes procento, jižní křídlo ještě víc, naopak relativně lépe je na tom nizozemský AEX. Samozřejmě na trhy může působit opatrnost před americkými daty či obavy z budoucího ekonomického výkonu ve světle slabší hospodářskopolitické podpory a obnovených problémů s pandemií. Zásadní zpráva, která by sentiment zhoršovala, tu však není a je těžké určit, co nyní sentiment řídí nejvíc.
Ranní okénko - Report ADP by měl potvrdit další nárůst pracovních míst v USA
30.06.2021 Dnes dorazí klíčová globální data tohoto týdne. V eurozóně zazní červnová inflace. Již dostupná čísla z Německa nenaznačují, že bychom se měli dočkat překvapivě vysokého tempa. V USA v pozdějších hodinách zveřejní statistiku zaměstnanosti v soukromém sektoru (ADP). Oba údaje budou sledované z hlediska jejich přímé relevance pro centrální banky. Mandátem ECB je cenová stabilita a FED k tomu navíc cílí plnou zaměstnanost. Včerejší zpřesněný údaj sektorových účtů ČSÚ přinesl revizi historických dat HDP. Ekonomika v 1Q poklesla o -2,4 % r/r oproti původně avizovaným -2,1 %. Mezičtvrtletně stále platí pokles o 0,3 %. Za celý minulý rok pak HDP propadl o 5,8 % namísto původně udávaných 5,6 %.
Hurikány dolehly na trh práce v USA přesně podle očekávání
04.10.2017 Report ADP ukázal, že počet pracovních míst ve firemním sektoru americké ekonomiky za září stoupl o 135 tisíc, tedy přesně podle odhadů. Minulý měsíc byl revidován o něco níž na 228 tisíc.
FLASH: Hurikány dolehly na trh práce v USA přesně podle očekávání
04.10.2017 Report ADP ukázal, že počet pracovních míst ve firemním sektoru americké ekonomiky za září stoupl o 135 tisíc, tedy přesně podle odhadů. Minulý měsíc byl revidován o něco níž. Zářijová data zatížil vliv hurikánů, který byl nejvíc znát u maloobchodníků. Velikost efektu však nepřekvapila. Vládní data tedy s největší pravděpodobností také budou nízká, ale nedostáváme indikaci, že by měla podstřelovat konsensus. Vzhledem k hurikánům zářijová čísla nepokazí dobrý dojem z amerického trhu práce; pro finanční trhy by měla být zhruba neutrální.
Související klíčová slova:
Retracement | Výnosy dluhopisů | Holubičí tón | Hlavní události | Tvorba pracovních míst | Výkon | Zvyšování sazeb | Výsledek hospodaření | Cenová hladina | Vstupy | Zpracovatelský sektor | USD/PLN | Červená linie | Veřejné finance | Budoucí směr | Pfizer | Geopolitické riziko | EUR | Trend | Pokles sazeb | Qualcomm (QCOM.US) | Inflační čísla | Dávky v nezaměstnanosti | Dění na finančních trzích | Volatility | Take Profit | Pokles indexu | Oživení amerického trhu práce | Statistiky | Tempo růstu | Long pozice | Celkový obraz trhu | Aktiva | Schodek státního rozpočtu | České vlády | Pravděpodobnost | Střední Evropa | Index aktivity | Situace na Ukrajině | Tuzemská ekonomika | ISM ve službách | Index PX | Zasedání ECB | FTSE MIB | Zveřejnění výsledků | Český statistický úřad | Šéf Fedu Jerome Powell | Technické signály | Medvědí výhled | PLN | Lagardeová | Zavírací cena | Ethereum | Trendový kanál | Ropa Brent | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Německý DAX | Expanze | Exchange | Airbus SE | Jednoduché tipy | Příkaz | Rostoucí inflace | Nová data | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Růst cen | Zpráva | Uplynulý rok | ČSÚ | Strach | Situace na trhu s ropou | Burza | Stop příkazy | Unemployment Rate | Comcast | Akcie dnes | ČSOB | Dodávky ruského plynu | NZD/USD | SAB Finance | Profesionální obchodníci | Dovozní cla | Základní úrokové sazby | Nastavení úrokových sazeb | Maloobchod | ETSY.US | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Míra inflace v EU | Vývoj komodit | Výsledková sezóna v USA | WSJ | Zveřejněná data | Více obchodů | BP | Index ISM ve službách | Jestřábí Fed | CZK | Výsledek inflace | Výhled | CVS.US | Americký prezident | Projev šéfa Fedu | Korekční pohyb | Průmysl | Inflace | HUF | Irsko | Centrální banky | Česká měna | Nálada spotřebitelů v USA | Tipy pro začínající obchodníky | NFP report | Pohyby cen | Obchodní plán | Dnešní makroekonomické ukazatele | Reakce trhu | Pravidla obchodování | Nákup libry | Snižování sazeb | Zasedání FOMC | Vice | Futures | ADP report zaměstnanosti v USA | Růst nezaměstnanosti | Vypnutí plynu | Akciové trhy | Breaking | Report zaměstnanosti v USA | G7 | Utahování měnové politiky | Infinera | Marathon | MIFID | PMI z výroby | Domácnosti | Platby za plyn | Guvernér Fedu | Moody's | NCLH | Uzavření trhů | Occidental | Očekávání analytiků | Erste Group | CL | Mutace omicron | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Rovnovážný stav | Analytici | Plán EU | Tržní optimismus | Marketingová komunikace | Bílý dům | Růst deficitu | Růst akcií | Aktuální hodnoty měny | Data z USA | Graf | Očekávání trhu | Globální ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Poptávka | Údaje o inflaci | Tlumení QE | Dluhopisy | Počet pracovních míst | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Ekonomiky | ROKU.US | PLN/EUR | RBI | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Tržní sentiment | Airbus | Průmyslová produkce | Pozitivní zpráva | Akcie a dolar | Etsy (ETSY.US) | Cenové hladiny | Bydlení | Shell Plc | Peníze | Největší evropská ekonomika | Výrobní index | Pozitivní očekávání | Brent | Březnová inflace | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Tuzemský maloobchod | Očekávání | Daňové úlevy | Pohonné hmoty | MAR.US | Flat | Marriott International (MAR.US) | Červnová inflace | Zvýšení sazeb | Výnosy | Guvernér BoE | Intercontinental Exchange | Sentiment investorů | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Zásoby ropy | Další růst | Prohlášení | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní signály | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Americký index | Informace o vývoji inflace | Příležitosti | Rozhodnutí ČNB | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | MiFID II | MetaTrader | UBS Group | BreakEven | Jednání FOMC | INFN | Sentiment na trhu | Prognóza | Výrobní inflace | Výnosová křivka | USDRUB | Ziskové obchody | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Aktuální kurzy měn | Poptávka po riziku | Vysoká inflace | Základní pravidla obchodování | České HDP | Tečkový graf | Podnikání na kapitálovém trhu | Exxon Mobil | Průmyslové zakázky | Český index nákupních manažerů | Pochybnosti | Conference Board | Nastavení měnové politiky | Cigna | Tomáš Kudela | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Člen FOMC | Americká centrální banka | Indikátor | Jednoduché tipy pro začátečníky | Vliv na obchodování | Ceny výrobců | Long | Kontrakty | Inflace v eurozóně | Evropská inflace | Koruna posílila | Koruna | Odvětví | Fed dnes | AUD | Anheuser-Busch inBev | JOLTS | Týdenní výhled | Caterpillar | S&P500 | Úrokové sazby | Meziroční růst | OIL.WTI | Trh | Listopadová inflace | Deficit rozpočtu | EMU | Problémy | BNP Paribas | Klíčové zasedání | Falešné signály | Společnosti | Index | Nezaměstnanost v Německu | Komerční banka | Konsolidace | Pokračující medvědí trend | Měsíční data | Výrobní ceny | Eura | Komise | Nejistoty | Pipy | Dnešní kalendář | Tržby v eurozóně | Jiří Rusnok | Uzdravování | Představitelé Fedu | BoE Andrew Bailey | Short pozice | Vývoj státního rozpočtu | S&P | Vít Hradil | Data z ekonomiky | Ranní okénko | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Data z tuzemské ekonomiky | Akciové indexy | Shell | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Take-Two Interactive Software | SPWR.US | Klesající trend | Pozitivní impulz | Reakce trhů | Vývoj inflace | Hang Seng | Rubl | Deficit | BREAKING | Statistický úřad | Patterny | Podnikání | Saldo zahraničního obchodu | Sektor služeb | Hospodářská politika | TTWO.US | Česká koruna | Twitter | Jednání ČNB | Michal Brožka | Akciový index | Pozornost | 3М | Bankéři | Meziroční míra inflace | Dnešní report | Dynamika trhu | Take-Two Interactive Software (TTWO.US) | Platby za plyn v rublech | Index nákupních manažerů | Propad zaměstnanosti | Bitcoin | ISM index | Pravidla obchodního systému | Obchodníci | Data o inflaci | Obchodovat | Hlavní ekonomka | MGM.US | Snížení základní úrokové sazby | UTC | Celková inflace | Tovární objednávky | Objednávky | Finance | Trh práce v USA | USA | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Spotřebitelské inflace | Naše prognóza | Nový týden | Index PMI | Dnešní zprávy | Cenový index | Inflace ve Francii | Tisková konference šéfa Fedu Powella | GSK | Nastavení sazeb | Sankce | Británie | Pokles cen | MGM Resorts | Ropa | PMI index | MetLife | Výdaje | Denní volatilita | Základní pravidla systému obchodování | Norwegian Cruise Line | Zasedání Bank of England | Výrobní index ISM | Cenový index PCE | NCLH.US | Signál k nákupu | Indexy PMI | UBS | Hike | Růst HDP | Pokles trhů | Bělorusko | Nasdaq (US100) | Qualcomm | Americká data | Anheuser-Busch InBev | Vývoj | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Investiční doporučení | Německé průmyslové objednávky | Růst americké ekonomiky | Estée Lauder | Volatilní | EUR/USD | Zemědělství | Zisky firem | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | První odhad | Měnové politiky | Ceny nemovitostí | Obraz trhu | Rozhodnutí o sazbách | Odhad HDP | Růstový potenciál | Centrální bankéři | CNY | Pravidla systému obchodování | Investiční strategie | Oil inventories | Klesající trendový kanál | Christopher Waller | ADP | Zhoršení epidemické situace | Covidový šok | Odolnost ekonomiky | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Tisková konference | Forexoví obchodníci | Růst mezd | Sazby | GBP/EUR | PMI ve výrobě | Patria | Americký index S&P 500 | České koruny | Objem zakázek | Komise v přenesené pravomoci | QCOM.US | Konsolidační balíček | Ekonomické oživení | CVS Health (CVS.US) | Průmyslové objednávky | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Firemní výsledky | Panika | Vyšší ceny | Phillips 66 | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Fed | Nonfarm Payrolls | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Magnificent | Prodejní signál | Hry | Novo Nordisk | Volkswagen AG | Trhy | Paypal Holdings | Emerging markets | Index nákupních manažerů ve výrobě | FTSE | Rizika | Eurozóna | ISM | Přicházející recese | Měnověpolitické zasedání | Páteční NFP | Dluhopisový trh | Nákup eura | Celkový výsledek | Měnová politika ECB | Pokles cen akcií | Velcí hráči | MIB | Gasoline inventories | Nová makrodata | Začínající obchodníci | Růst ekonomiky | Etsy | Cenový vývoj | Tipy pro začátečníky | TradingEconomics | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Holubice | David Vagenknecht | Prodej eura | Stabilita | Španělsko | Odrazy | RBNZ | Komodity | Mzdy | Poradenství | General Motors | CAD | Společnost ADP | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Deeskalace | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Evropské trhy | Sázet | Hospodaření | Zahraniční obchod | Estee Lauder | ADP report zaměstnanosti | Maďarská centrální banka | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Volkswagen | AUD/USD | INFN.US | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Pražský PX | JPY | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | Pokles výnosů | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | MGM | Trend na trhu | Nástroj | GBP | Nadšení | Santander | NATO | Plyn | Německá ekonomika | Úrovně supportu | CZK/USD | Ceny | Siemens | Tržní pohyby | Hrozba recese | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | FTSE 100 | COT report | Mondelez | Války | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Predikce | Novo | WTI | Zápis z posledního zasedání | Hurikány | Divergence | Makroekonomické faktory | Take-Two Interactive | SunPower | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Mondelez International | Novartis | Comcast Corp | Rozvolnění | USD/EUR | Dobrá data | Forint | Novo Nordisk A/S | Ceny zlata | Americký ADP report | Výnos | Technické rezistence | Index DOW | Robert Holzmann | Německé ekonomiky | Humana | 256/2004 | US30 | Spotřeba domácností | Austrálie | Minulá výkonnost | Rozhodnutí FOMC | Obchodní tipy | Ceny energií | Skutečný výsledek | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Inflační cíl | Euforie | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Histogram | Pracovní místa | Merck & Co | Vyšší hodnoty | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Obchodování | Býčí sentiment | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | Class A | CCI | Zprávy z trhů | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Údaje | Hlavní měny | Inflace v Evropě | Eurodolar | Biden | Indikace | Spolková vláda | Obchody | TTWO | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Inflace v Polsku | Medián | xStation5 | Electronic Arts | Marriott | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Exxon | Zasedání americké centrální banky | ConocoPhillips | Velké objemy | Grafy | Společnost XTB | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | MGM Resorts International | Růst dolaru | Tržby | Finanční systém | Konsensus | Německá burza | FOREX | Signály | Guvernér | HDP | Načasování | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Obratu trhu | Zpomalení růstu | Fibonacciho úrovně | Index PCE | Vyšší inflace | HDP report | Zápis ze zasedání FOMC | Retail | Vyšší úroveň | Ztráty | TotalEnergies | Osobní výdaje | Americká seance | Česká národní banka | 1D | Dnešní události | Japonský jen | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Mzda | Pražská burza | Očkování | Podniky | PayPal Holdings Inc | Štěstí | Zrychlení růstu | Index cen | Banco Santander | Tuzemské hospodářství | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Airbnb | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Americká ekonomika | AMD | Úspěchy | Nezaměstnanost v eurozóně | Rekord | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise | Bankovní rada | Investice | Osobní příjmy | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | QCOM | Rally | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Americké futures | Bod | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Tipy pro začínající | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | tradingeconomics.com | Zpřesněné údaje | Delta | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Základní pravidla | Hospodářství | Důvěra | Oslabení dolaru | Data z Ameriky | CAC 40 | Americký akciový trh | Ukazatel | Členové Fedu | Slabší dolar | Amgen | Měny | Fundamentální faktory | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Patria.cz | Export | Rusko | Signál | Číst grafy | Roční růst | Úbytek | GBPUSD | Distillate inventories | Tržby v Německu | Zhodnocení | Nervozita | Brands | Výsledky HDP | Britská vláda | Výsledková sezóna | Prodeje aut | Technická analýza | AEX | Plány | Smíšené výsledky | Fed včera | Cenové tlaky | Dluhopisové výnosy | NFP | InterContinental | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Ústavní soud | Hlavní indexy | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pokles tržeb | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Index S&P 500 | Přehled | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | CVS | Rozbor | CHF | Odhadovaná cena | Oslabení koruny | James Bullard | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Ceny zboží | Prognóza ČNB | QE | Růst tržeb | NFP data | Cena | Příkaz stop-loss | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | MJ | Apple | Příkaz Stop | Rozpočet | Evropské indexy | Americký trh | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Nižší růst | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Evropské akciové indexy | Co bude | Medvědi | DAX | Erste | Forexu | Merck | Kurzy měn | Podhodnocený | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | SEC | Impulzy | Komentáře Fedu | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Indikátor MACD | Evropské akciové trhy | Práce | Jestřábí přístup | SPWR | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Zásoby benzinu | Banky | Obchodní podmínky | Země G7 | Automotive | Kotace | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Maloobchodní tržby v eurozóně | Tisková konference šéfa Fedu | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Zlepšení | Omicron | ČR | XTB | Asijské akciové trhy | Americký Fed | API | Pozice | Constellation | Pullback | Inflace v EU | Americký ADP | Bankéři z Fedu | Support | Průměrná mzda | McDonald's | Waste Management | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Electronic Arts (EA.US) | Služby | Lednová inflace | CVS Health | Litva | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Jak číst grafy | Magnificent 7 | Sentiment | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Růst libry | Occidental Petroleum | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Erste Group Bank | Vzdělávání | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Report stavu ropných zásob | AUDUSD | Rezistence | Meziroční růst cen | Projekce | Ichimoku | Obchodujte | Nařízení | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Struktura | Výrobní sektor | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | USD | Technologické tituly | Nové příležitosti | PayPal | Odhad inflace | US500 | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Události ve světě | Průraz | Propad | Britské libry | Vlnová struktura | United Parcel Service | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Markets | Nejistota | CME | Marriott International | Take-Profit | Technické patterny | Indexy | Americký dolar | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | HICP | Splatnost | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Parita | Payrolls | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Omikron | Zasedání amerického Fedu | Americká výnosová křivka | Hodnoty měny | Siemens Healthineers | EU | Ekonomický výhled | Redukce | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Marathon Petroleum | Constellation Brands | Kraft Heinz | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Graf dne | UBS Group AG | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot