Ticker Tape by TradingView
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. ledna: Úroveň 1,0430 zůstává mimo dosah býků
Analýza 5M pro pár EUR/USD
Měnový pár EUR/USD se v úterý podruhé pokusil prolomit linii Senkou Span B, která teď klesla na úroveň 1,0430. Grafy jasně ukazují dvě neúspěšné pokusy o konsolidaci nad touto úrovní, což přináší pravděpodobný pullback směrem dolů. Makroekonomické pozadí v USA bude sice tento týden hrát klíčovou roli, ale dnešní zprávy by neměly mít výrazný vliv. Býci budou potřebovat katalyzátor, aby překonali silnou rezistenci na linii B Senkou Span.
V úterý se tržní optimismus býků odvíjel od indexu spotřebitelských cen v eurozóně. Mnozí po prudkém růstu inflace v Německu očekávali za prosinec podobný růst v celé EU. Míra inflace v EU však klesala v rámci očekávaného pásma a bránila tak býkům využít tento impulz. Index PMI ve službách ISM ve Spojených státech překonal ve druhé polovině dne prognózy, takže dolar posílil. Euro v současnosti postrádá nové katalyzátory, které by udržely jeho rally. Situace by se mohla změnit v pátek, kdy budou zveřejněny reporty o NFP a nezaměstnanosti v USA, které by potenciálně mohly vést k oslabení dolaru. Tvůrci politiky Federálního rezervního systému už dříve naznačili, že "ochlazení" trhu práce je "přijatelné", ale zdůraznili, že je potřeba vyvarovat se dalšího ochlazování. Pokles trhu práce nebo růst nezaměstnanosti by proto mohly vyvolat spekulace, že snížení sazeb v roce 2025 by mohlo přesáhnout 0,5 %.
Obchodníci dostali příležitost otevřít short pozice po třech odrazech od linie B Senkou Span. Do večera se měnový pár propadl na úroveň 1,0366, kde bylo možné zafixovat zisky.
COT report
Podle posledního COT reportu z 24. prosince došlo ke změně v pozicích nekomerčních obchodníků. Zatímco čistá pozice byla dlouhodobě býčí, nedávno se do čela dostali medvědi. Před dvěma měsíci došlo k výraznému nárůstu short pozic profesionálních obchodníků, takže čistá pozice se poprvé po dlouhé době stala negativní. To znamená, že euro se teď častěji prodává než kupuje.
Stále nevidíme žádné fundamentální faktory podporující růst eura. Technická analýza dlouhodobě ukazuje na zónu konsolidace, což vede k bočnímu trhu. V týdenním grafu je zřejmé, že měnový pár se od prosince 2022 obchoduje mezi úrovněmi 1,0448 a 1,1274. Nedávný průraz pod úroveň 1,0448 však vytvořil nové příležitosti k dalším poklesům.
Červené a modré linie se v současnosti v COT grafu protly a vyměnily si pozice, což signalizuje medvědí trend na trhu. Počet long pozic v "nekomerční" kategorii vzrostl v posledním sledovaném týdnu o 6 800 jednotek, zatímco počet short pozic se zvýšil o 9 400 jednotek, což vedlo k dalšímu poklesu čisté pozice o 2 600 jednotek.
Analýza 1H pro pár EUR/USD
Měnový pár obnovil v grafu 1H downtrend, ale v posledních třech dnech zaznamenal prudkou korekci. Věříme, že ve střednědobém horizontu bude pokračovat pokles. Federální rezervní systém plánuje snížit úrokové sazby v roce 2025 pouze jednou nebo dvakrát, což je mnohem jasnější jestřábí přístup, než trh očekával. Stále nevidíme důvody k výraznému růstu eura a pokles se drží pod linií B Senkou Span.
Na 8. ledna jsou určeny následující obchodní úrovně: 1,0195, 1,0269, 1,0340-1,0366, 1,0485, 1,0585, 1,0658–1,0669, 1,0757, 1,0797, 1,0843 a 1,0889, stejně jako linie Senkou Span B (1,0430) a Kijun-sen (1,0330). Linie indikátoru Ichimoku se mohou během dne pohybovat, což je třeba vzít v úvahu při určování obchodních signálů. Nezapomeňte nastavit příkaz stop-loss na breakeven, pokud se cena posune o 15 pipů požadovaným směrem. Tímto se ochráníte před potenciálními ztrátami, pokud by byl signál falešný.
Eurozóna má v plánu zveřejnit jen sekundární zprávy o německých maloobchodních tržbách. USA vydají report ADP o zaměstnanosti a sekundární údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Večer bude zveřejněn ještě oficiální zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému. Tyto události pravděpodobně nevyvolají výrazné tržní pohyby.
Vysvětlivky ilustrací:
- Úrovně supportu a rezistence (tučné červené linie): Tyto linie ukazují, kde se cena může přestat pohybovat. Vezměte prosím v úvahu, že nejsou zdrojem obchodních signálů.
- Linie Kijun-sen a Senkou Span B: Linie indikátoru Ichimoku přenesené z časového rámce 4H do rámce 1H. Slouží jako silné úrovně.
- Extrémní úrovně (tenké červené linie): Linie, kde se cena v minulosti odrazila. Mohou sloužit jako zdroje obchodních signálů.
- Žluté linie: Trendové linie, trendové kanály nebo jiné technické patterny.
- Indikátor 1 v grafech COT: Představuje velikost čisté pozice pro každou kategorii obchodníků.
Klíčová slova: Technická analýza | Pullback | Inflace | EUR/USD | USA | Spekulace | Sazby | Analýza | COT report | Konsolidace | Downtrend | Euro | Eurozóna | Grafy | Indikátor | Long | Měnový pár | Pozice | Příkaz | Příkaz Stop | Rally | Rezistence | Short | Short pozice | Stop-Loss | Trend | Úrokové sazby | Doporučení | EUR | USD | EU | Optimismus | Obchodníci | Index | Cena | Dolar | Eura | Ichimoku | Index PMI | ISM | Míra inflace | Trh | Zprávy | Zisky | BreakEven | ROCE | Federální rezervní systém | COT | Reporty | Fundamentální faktory | Oslabení dolaru | Dnešní zprávy | Inflace v Německu | Měnový pár EUR/USD | Snížení sazeb | Patterny | ADP | Prognózy | Míra | Snížit úrokové sazby | Pokles | Situace | NFP | Medvědi | Medvědí trend | Inflace v EU | Žádosti o podporu | Zápis z posledního zasedání | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst nezaměstnanosti | Práce | Údaje | PMI ve službách | Průraz | Pár EUR/USD | Růst eura | Příkaz stop-loss | Jestřábí přístup | Trendové linie | Míra inflace v EU | Oslabení | Příležitosti | Report ADP | Pokles trhů | Tržní optimismus | Nové příležitosti | Tržní pohyby | Úrovně supportu | Technické patterny | Trend na trhu |
Čtěte více
-
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 28. ledna: Nový bleskový útok na euro
Pár EUR/USD v pondělí prošel mírnou korekcí a pak obnovil pohyb nahoru. Jedinou událostí naplánovanou na tento den byl projev Christine Lagardeové, která sice v předchozím týdnu vystoupila už třikrát, ale ani jednou nesdělila žádné nové důležité informace. Dříve jsme uvedli, že nejvýznamnější oznámení jsou vyhrazena pravděpodobně na zasedání Evropské centrální banky, které skončí ve čtvrtek. Od pondělního projevu Lagardeové jsme tedy nic zvlášť pozoruhodného nečekali. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 3. března: euro dál tvoří nový trend
Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek v poklesu. Tento pohyb sice plně neodpovídal makroekonomickém pozadí, ale ani s ním nebyl v rozporu. Očekávaly se dvě důležité zprávy z Německa – nezaměstnanost a inflace, ale obě přinesly neuspokojivé výsledky. Míra nezaměstnanosti zůstala beze změny, stejně jako míra inflace. Jen zpráva o maloobchodních tržbách mírně překonala očekávání, což však nestačilo k tomu, aby euro v denním časovém rámci prorazilo horní hranici bočního kanálu a pokračovalo v uptrendu. Neschopnost býků překonat hladinu 1,0524 nakonec vyvolala další vlnu poklesu, kterou posílilo ještě globální fundamentální pozadí, jež výrazně přeje americkému dolaru. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 31. října – euro dělá druhý krok směrem ke korekci
Měnový pár EUR/USD se ve středu pokusil o další vzestupnou korekci. Euro si během dne připsalo 50–60 pipů, ale makroekonomické pozadí, které včera výrazně ovlivňovalo sentiment obchodníků, bylo značně rozporuplné. Například německá inflace zrychlila na 2 %, což je mnohem víc, než se předpokládalo, a vyvolala obavy, že sazby by v prosinci mohly být ponechány na současné úrovni. Americká zpráva ADP o růstu počtu pracovních míst v soukromém sektoru zdvojnásobila prognózy, což mělo vyvolat spíš pokles než růst páru. Na druhou stranu, HDP EU za 3. čtvrtletí předčilo očekávání, zatímco HDP USA ho nesplnilo. Zkrátka, pár mohl včera rychle stoupat nebo klesat. Nakonec jsme se dočkali určitého růstu, ale tento kritický týden ještě ani zdaleka nekončí. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 4. března: Trump kazí medvědům plány
Měnový pár EUR/USD zažil v pondělí výraznou rally. O víkendu jsme upozorňovali, že pondělní volatilita by mohla být vysoká, protože trh by mohl reagovat na páteční události v Bílém domě. Náš předpoklad byl, jak se ukázalo, správný. Hned po zahájení obchodování začal americký dolar klesat, zřejmě v reakci na protest devizového trhu proti Donaldu Trumpovi. Trh v minulosti reagoval nákupem dolaru na cla, sankce, hrozby a urážky ze strany amerického prezidenta. Jenže trend se změnil a obchodníci se americké měny zbavují, ačkoli se v pátek nic podstatného nestalo – došlo jen ke slovní výměně názorů mezi prezidentem USA a Ukrajiny. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 4. září: euro pomalu klesá
V úterý pár EUR/USD opět klesal. Nelze říct, že kvůli makroekonomickým údajům, protože jediná trochu důležitější zpráva dne – index ISM v americkém sektoru služeb – byla středního významu. Nicméně euro by se mělo obecně pohybovat směrem dolů, protože jeho současné pozice jsou nepřiměřeně vysoko. Uvítáme tedy jakýkoli pokles páru EUR/USD. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 5. března: euro vráží hlavou do betonové zdi
Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval směrem nahoru, i když ne tak silně jako v předchozích dnech. Nicméně euro stabilně roste, přestože k tomu má jen málo důvodů. Domníváme se, že hlavním faktorem, který stojí za růstem eura (nebo spíše poklesem dolaru), je bývalý prezident Donald Trump a jeho nedávná rozhodnutí. V úterý bylo oznámeno, že se rozhodl zvýšit cla na čínský dovoz na 20 % a odmítl prodloužit dobu vyjednávání s Kanadou a Mexikem. V důsledku toho se od včerejška na veškerý dovoz z těchto zemí vztahuje 25% clo. Kanada a Mexiko samozřejmě odpověděly zavedením odvetných cel na dovoz z USA. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 5. listopadu – euro pozvolna koriguje
Měnový pár EUR/USD pokračoval v pondělí v růstu, který je čistě korekční. Tuto korekci jsme už nějakou dobu čekali, ačkoli nebylo úplně jasné, kdy začne. V grafu 1H byla prvním významným signálem změny lokálního trendu konsolidace páru nad klesající trendovou linií. Tak začal růst, který pokračuje i dnes. Silné pohyby se v pondělí daly sotva očekávat, a přesto byl růst páru téměř jediným logickým výsledkem. Uvedli jsme, že páteční nelogický růst dolaru mohl rychle skončit, protože nejdůležitější zprávy o trhu práce a podnikatelské aktivitě v USA byly neuspokojivé. V pondělí trh pouze obnovil spravedlivý kurz. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 6. března: toto už není krach, ale kolaps
Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v pohybu nahoru, ale slovo "pohyb" je příliš slabé. Americký dolar se bez silného makroekonomického důvodu během několika dní propadl o 400 pipů. Důvodem jsou výhradně rozhodnutí a výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa, což je teď jasné každému obchodníkovi. Analýza středečních makroekonomických údajů je proto zbytečná. Nejdůležitější zpráva dne, index PMI ve službách ISM, výrazně překonala odhady, a přesto nijak nepřispěla k posílení dolaru. To znamená, že technické, makroekonomické a fundamentální analýzy jsou momentálně nedůležité. Jsme svědky mimořádně vzácného jevu, kdy politické a geopolitické faktory – vycházející z jediné země – vytvářejí na globálních trzích bezprecedentní chaos. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 6. srpna: trhy panikaří, euro vystoupalo na úroveň 1,10
Pár EUR/USD v pondělí vykázal poměrně vysokou volatilitu a udržel si růst, který začal v pátek. Na první pohled nebylo jasné, co je příčinou nové býčí dynamiky. Ani na druhý pohled to stále nebylo úplně jasné. O něco později ale bylo evidentní, že pondělí bylo "černé" pro mnoho trhů. Trh s kryptoměnami, americký akciový trh a mnoho akciových trhů po celém světě zavřely s rekordními "ztrátami". Zvýšená volatilita na měnovém trhu tedy pramení ze stejných událostí. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 7. ledna: Trh "odhadl" inflaci v Německu
Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pondělí extrémní volatilitu. Euro začalo hned z rána posilovat. Jeho růst však nezpůsobily indexy PMI ve službách pro Německo a eurozónu, které byly zveřejněny ve stejnou dobu, protože nemají velký význam a jednalo se pouze o druhé odhady, které jsou obvykle méně významné než první odhady. Reportem, který opravdu mohl objasnit růst eura, byly údaje o inflaci v Německu, které byly ale zveřejněny mnohem později než prvotní rally. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. srpna: euro se dostává do prudkého poklesu
Pár EUR/USD se ve středu konečně uklidnil. Volatilita klesla na úroveň typickou pro poslední měsíce, ale k výrazným pohybům nedošlo. Kromě pohybů chybělo i makroekonomické a fundamentální pozadí, s výjimkou jediné nevýznamné zprávy o průmyslové výrobě v Německu, která neměla na tržní sentiment žádný vliv. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 11. března: jízda na horské dráze
Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí výkyvy. Ve Spojeném království ani v USA nedošlo k žádným významným událostem a Donald Trump neoznámil žádná nová cla, takže trh neměl na co reagovat. Přesto se britská libra drží poblíž maxim a nevypadá, že by chtěla zahájit byť jen mírnou korekci. Ačkoli americký dolar minulý týden prudce klesl, stále věříme v jeho oživení. Pokud bude Trump týden co týden uvalovat nové sankce, dolar může mít problém znovu sebrat síly. Podle nás byl ale pokles z minulého týdne nadměrný a přinejmenším korekce je oprávněná. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 11. září: Začal delší pokles libry?
Pár GBP/USD se v úterý obchodoval nahoru i dolů. Britská měna rostla v první polovině dne díky pozitivním makroekonomickým údajům ze Spojeného království. Ve druhé polovině dne se trh vrátil k obecnému klesajícímu trendu, který se vytvořil během posledních dvou týdnů. Do večera se cena dostala až k úrovni 1,3050, ale nedokázala ji prorazit. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 12. listopadu: Britská libra balancuje na hraně
Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, ale zůstal v horizontálním kanálu se spodní hranicí kolem úrovně 1,2850. Celý rok 2024 jsme upozorňovali na "superodolnost" libry ve vztahu k dolaru. Když libra roste, posiluje víc než euro, a když klesá, pak méně prudce než euro – ve vztahu k volatilitě. Zatímco euro prudce klesá, libra už týdny stagnuje. Věříme ale, že takto to nebude věčně. Stejné faktory, které tlačí euro dolů, ovlivňují i libru. Bank of England nakonec sníží sazby stejně jako Evropská centrální banka a Federální rezervní systém – je to jen otázka času. Během příštího půl roku může BoE snižovat sazby pomalu a s přestávkami, ale nakonec tempo snižování zrychlí, až se další centrální banky přiblíží ke konci svých cyklů uvolňování. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 13. března: Libra se rozhodla na nic nečekat
Měnový pár GBP/USD na rozdíl od eura ve středu pokračoval v pohybu nahoru. Britská měna nepřešlapuje na místě, ale využívá příznivých podmínek. Ačkoli euro včera stoupalo jen ztěžka – nejspíš se dostal na vrchol – libra má stále prostor k růstu, a přesně to dělá. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 15. ledna: Libra se snaží odrazit
V úterý se měnový pár GBP/USD pokusil pokračovat v pohybu nahoru, ale nakonec se znovu propadl. Libra šterlinků měla na cestě k oživení problém překonat dokonce i první významnou hladinu rezistence. Dvojí odmítnutí v zóně 1,2237–1,2255 vedlo k dalším poklesům. Zatímco euro vykazuje určité slabé známky potenciálního růstu delšího než dva dny, libra nepředvedla ani to. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. září: libra zůstává odtržená od reality
Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně slušný pokles. Pojďme si jeho pohyb rozebrat. Pokles začal během americké obchodní seance. V průběhu evropské seance libra jako obvykle rostla, i když neměla důvod ani příčinu. Poté, co se odrazila od úrovně 1,3222, klesla o 60–70 pipů. Dalo by se dokonce říct, že údaje z USA vyvolaly růst dolaru, nebýt jednoho detailu: euro na stejné zprávy nereagovalo vůbec. Dochází tak k další paradoxní situaci, kdy se trh pohybuje, kam se mu zlíbí, přičemž aktuální pohyby hlavních měnových párů nemají žádnou logiku ani konzistenci. Před zasedáním Federálního rezervního systému se trh jednoduše pohupoval ze strany na stranu. Libra tři dny rostla a pak začala klesat. Ani pro růst, ani pro pokles neměla důvod. Podle technického obrazu měla obnovit pokles kolem úrovně 1,3119. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. listopadu: Libra je stále flat
Pár GBP/USD v úterý kolísal nahoru a dolů. V časovém rámci 1H je patrný flat trend z posledních dnů. Cena se obchoduje striktně v pásmu 1,2605–1,2620 a 1,2691–1,2701. Oba hlavní měnové páry vstoupily do horizontálního kanálu, místo aby pokračovaly ve vzestupné korekci. Ačkoli se korekce může po flat trendu stále objevit, technický obrázek naznačuje, že konec tohoto flat trendu by mohl vést k novému poklesu eura a libry. -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. srpna. Pro libru není nic nemožné.
Pár GBP/USD si i v pondělí v poklidu držel růst, i když k němu ani tentokrát neměl objektivní důvod. Z technického hlediska vypadá všechno bezproblémově. Je tu vzestupná trendová linie a zřetelný trend s minimálními korekcemi, které ukazují na sílu kupců. Očekávat medvědí obrat a snažit se ho zachytit se proto zdá zbytečné. Zároveň jsme celý rok 2024 psali, že růst libry je často nelogický. Včerejšek toho byl názorným příkladem. K novému růstu nebyl důvod. Pár mohl a měl korigovat dolů, ale o jakou korekci může jít, když se neúnavně nakupuje? -
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. února: Britská libra ustupuje z úrovně 26
Měnový pár GBP/USD prošel ve středu poklesem, který vypadal nelogicky. V předchozích analýzách jsme uváděli, že podobné iracionální intradenní pohyby se objevují často. Dvě ekonomické zprávy z Velké Británie podpořily v úterý představu, že libra bude pokračovat v růstu, ačkoli rozhodně nepřinesly silné údaje. Ve středu pak byla zveřejněna zpráva o inflaci, která ještě posílila signály růstu libry. Jenže pár se místo růstu propadl. Britská měna oproti tomu minulý týden stoupala pět dní po sobě, aniž by k tomu měla pádný důvod. Celý tento pattern vypadá jako korekce, která v denním časovém rámci stále probíhá. Cena může ještě nějakou dobu klesat, než opět poroste, a to vše bez jasného fundamentálního nebo makroekonomického důvodu.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Pět nejčastějších důvodů, proč obchodníci na trzích selhávají
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Vydělal 82 milionů dolarů díky tradingu – úspěšná strategie pro obchodování na burze
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Pět nejčastějších důvodů, proč obchodníci na trzích selhávají
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Vydělal 82 milionů dolarů díky tradingu – úspěšná strategie pro obchodování na burze
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Denní kalendář událostí
Na Novém Zélandu počet turistů
V Británii Conference Board - předstihový index
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V Británii průmyslová produkce
V Německu index CPI
V USA aukce 30letých dluhopisů
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
Na Novém Zélandu počet turistů
V Británii Conference Board - předstihový index
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V Británii průmyslová produkce
V Německu index CPI
V USA aukce 30letých dluhopisů
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
Tradingové analýzy a zprávy
NZD/USD - Intradenní výhled 13.3.2025
EUR/JPY - Intradenní výhled 13.3.2025
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 13.3.2025
Institut IfW zlepšil výhled německé ekonomiky
ČEZ loni vydělal 30,5 miliardy Kč
Průmyslová výroba v EU v lednu vzrostla
Firma z Abú Zabí investuje do kryptoburzy Binance
ČEZ jedná s Rolls-Royce o výstavbě továren na jaderné moduly
Většina Američanů považuje Trumpovy ekonomické kroky za nevyzpytatelné
USD/JPY připravil short obchod v konfluenční oblasti trendové linie
NZD/USD - Intradenní výhled 13.3.2025
EUR/JPY - Intradenní výhled 13.3.2025
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 13.3.2025
Institut IfW zlepšil výhled německé ekonomiky
ČEZ loni vydělal 30,5 miliardy Kč
Průmyslová výroba v EU v lednu vzrostla
Firma z Abú Zabí investuje do kryptoburzy Binance
ČEZ jedná s Rolls-Royce o výstavbě továren na jaderné moduly
Většina Američanů považuje Trumpovy ekonomické kroky za nevyzpytatelné
USD/JPY připravil short obchod v konfluenční oblasti trendové linie
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Breakout strategie do volatilních trhů
Závěr týdne na forexových trzích
Pět úspěšných obchodních strategií, které by měl znát každý trader
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod s velkým očekáváním a pokračování tradingové nudy
Praktická ukázka: Tři dlouhé longy
Ženy v investování stále zaostávají, jejich podíl je na Slovensku nejnižší v Evropě
Psychologie medvědího trhu: Proč se lidé chovají iracionálně ve špatných časech?
Jak zvládat současnou záplavu fundamentů?
Jak nastavit nejlepší poměr rizika a zisku (RRR) pro úspěšné obchodování
Analýza EUR/USD a Dow Jones + NASDAQ oficiálně v korekci
Praktické okénko: Breakout strategie do volatilních trhů
Závěr týdne na forexových trzích
Pět úspěšných obchodních strategií, které by měl znát každý trader
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod s velkým očekáváním a pokračování tradingové nudy
Praktická ukázka: Tři dlouhé longy
Ženy v investování stále zaostávají, jejich podíl je na Slovensku nejnižší v Evropě
Psychologie medvědího trhu: Proč se lidé chovají iracionálně ve špatných časech?
Jak zvládat současnou záplavu fundamentů?
Jak nastavit nejlepší poměr rizika a zisku (RRR) pro úspěšné obchodování
Analýza EUR/USD a Dow Jones + NASDAQ oficiálně v korekci
Forexové online zpravodajství
Může cena Dogecoinu v roce 2025 prudce vzrůst díky schválení Bitwise ETF?
Vývoj cen komodit: Kukuřice (+0,76 %), pšenice (+0,72 %), stříbro (-0,5 %)
Vývoj měnových párů: EUR/CZK 25,06
Průmysl eurozóny stagnuje
Stabilita českých firem ve 4. čtvrtletí 2024 mírně klesla, největší zhoršení zaznamenaly firmy v sektoru dopravy a skladování
Ozvěny trhu: Nad americkou ekonomikou se tvoří černý mrak nejistoty
Tržby v maloobchodu mírně klesly, ve službách ale naopak svižně rostly
Nad křehkým růstem slovenské ekonomiky visí mnoho otazníků
Invesco: Evropské akciové trhy rostou, zatímco americký akciový trh klesá
Vláda schválila zavedení oblastí, kde budou snáz vznikat solární a větrné zdroje
Může cena Dogecoinu v roce 2025 prudce vzrůst díky schválení Bitwise ETF?
Vývoj cen komodit: Kukuřice (+0,76 %), pšenice (+0,72 %), stříbro (-0,5 %)
Vývoj měnových párů: EUR/CZK 25,06
Průmysl eurozóny stagnuje
Stabilita českých firem ve 4. čtvrtletí 2024 mírně klesla, největší zhoršení zaznamenaly firmy v sektoru dopravy a skladování
Ozvěny trhu: Nad americkou ekonomikou se tvoří černý mrak nejistoty
Tržby v maloobchodu mírně klesly, ve službách ale naopak svižně rostly
Nad křehkým růstem slovenské ekonomiky visí mnoho otazníků
Invesco: Evropské akciové trhy rostou, zatímco americký akciový trh klesá
Vláda schválila zavedení oblastí, kde budou snáz vznikat solární a větrné zdroje
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,6 procenta
Odliv kapitálu z emerging markets již kompletně neguje evropské a japonské QE
Makro: Průmyslová výroba Spojených Států v listopadu vyskočila o 1,1pct
Listopadové zlepšení nálady v průmyslu překonalo očekávání
Putin bude chtít za plyn či ropu rubly. To řadovým Čechům zdraží plyn, elektřinu nebo pohonné hmoty, protože budou muset zaplatit zvýšená rizika, včetně kursového
Makro: Obchodní zásoby USA v lednu nad očekáváním
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 29.5.2017
Makro: Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA vzrostly o 20 tisíc
NZDUSD: Bankovní doporučení Deutsche Bank
Constancio (ECB)
Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,6 procenta
Odliv kapitálu z emerging markets již kompletně neguje evropské a japonské QE
Makro: Průmyslová výroba Spojených Států v listopadu vyskočila o 1,1pct
Listopadové zlepšení nálady v průmyslu překonalo očekávání
Putin bude chtít za plyn či ropu rubly. To řadovým Čechům zdraží plyn, elektřinu nebo pohonné hmoty, protože budou muset zaplatit zvýšená rizika, včetně kursového
Makro: Obchodní zásoby USA v lednu nad očekáváním
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 29.5.2017
Makro: Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA vzrostly o 20 tisíc
NZDUSD: Bankovní doporučení Deutsche Bank
Constancio (ECB)
Blogy uživatelů
Závěr týdne na forexových trzích
Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
Praktické okénko: Breakout strategie do volatilních trhů
Konstrukce AOS v programu StrategyQuant - genetická evoluce
Strategie založené na systému Martingale, aneb hrozba pro tradery jménem Martingale
Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
Dvojitý StopLoss
Na co umře Evropa? Na suverenitu!
Index S&P 500: Týden na trzích podle burzovních grafů
Úprava strategie – jak jsem dostal přes prsty
Závěr týdne na forexových trzích
Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
Praktické okénko: Breakout strategie do volatilních trhů
Konstrukce AOS v programu StrategyQuant - genetická evoluce
Strategie založené na systému Martingale, aneb hrozba pro tradery jménem Martingale
Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
Dvojitý StopLoss
Na co umře Evropa? Na suverenitu!
Index S&P 500: Týden na trzích podle burzovních grafů
Úprava strategie – jak jsem dostal přes prsty
Vzdělávací články
Jak obchodovat „Price Action“ (6. díl)
Smart Money: Kalibrace order bloků a Smart Money Divergence
Jak obchodovat „Price Action“ (10. díl)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Jak nechat své zisky v tradingu růst?
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money a koncept výběru likvidity
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Jak obchodovat „Price Action“ (6. díl)
Smart Money: Kalibrace order bloků a Smart Money Divergence
Jak obchodovat „Price Action“ (10. díl)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Jak nechat své zisky v tradingu růst?
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money a koncept výběru likvidity
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Tradingové analýzy a zprávy
Aktuálně otevřené forex pozice 20.3.2018
Forex: Bude EUR/AUD pokračovat v rostoucím trendu?
Dow Jones - Intradenní výhled 5.7.2017
Zelení v Německu odmítli podpořit obří balík peněz na obranu a investice
Schodek ruského rozpočtu se snížil
NZD/USD - Intradenní výhled 13.3.2025
Intradenní technická analýza – EUR/USD (5.11.2012)
Forex: Obavy o světovou ekonomiku nahrávají japonské a švýcarské měně
Forex: Dolar posiluje po příznivých údajích o sektoru služeb v USA
SSI: Pohled na otevřené FX retail pozice
Aktuálně otevřené forex pozice 20.3.2018
Forex: Bude EUR/AUD pokračovat v rostoucím trendu?
Dow Jones - Intradenní výhled 5.7.2017
Zelení v Německu odmítli podpořit obří balík peněz na obranu a investice
Schodek ruského rozpočtu se snížil
NZD/USD - Intradenní výhled 13.3.2025
Intradenní technická analýza – EUR/USD (5.11.2012)
Forex: Obavy o světovou ekonomiku nahrávají japonské a švýcarské měně
Forex: Dolar posiluje po příznivých údajích o sektoru služeb v USA
SSI: Pohled na otevřené FX retail pozice
Témata v diskusním fóru
Základy Elliottovy vlnové teorie 4.
Index S&P 500 vyrazil výše a pokořil důležitou hladinu rezistence. Cestu k maximům mohou narušit Čína a výsledky firem
Někteří nejvlivnější lidé mohou přijít v příštích letech o práci
Admiral Markets
MT4 -dá sa uzatvárať pozícia po častiach?
Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
SATS DJIA Live 04/2022
Burzovní grafy: Okolo Dne díkůvzdání index S&P 500 dopadl nejhůře od roku 2011
USD/CHF
Diskuze FOREX začátečníků
Základy Elliottovy vlnové teorie 4.
Index S&P 500 vyrazil výše a pokořil důležitou hladinu rezistence. Cestu k maximům mohou narušit Čína a výsledky firem
Někteří nejvlivnější lidé mohou přijít v příštích letech o práci
Admiral Markets
MT4 -dá sa uzatvárať pozícia po častiach?
Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
SATS DJIA Live 04/2022
Burzovní grafy: Okolo Dne díkůvzdání index S&P 500 dopadl nejhůře od roku 2011
USD/CHF
Diskuze FOREX začátečníků
Odborná literatura
Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře
Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře
Odborné kurzy a semináře
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)