Ichimoku
Zlato – technická analýza situace
30.12.2024 Sváteční období dál ovlivňuje trh a vyrovnává příležitosti a aktivitu účastníků. Cenové pásmo bylo v uplynulém týdnu úzké. Aktuální support je stanoven na týdenní úrovni Fibonacci Kijun 2 609,47, zatímco rezistenci vyznačuje denní cloud na 2 637,37. V posledních dnech se do centra pozornosti dostal denní krátkodobý trend na úrovni 2 623,39.
Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 20. prosince: Po středě a čtvrtku dominuje dolar
20.12.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval s jasnou sestupnou tendencí. Středeční pohyby byly výrazně slabší, ale trh dal najevo zamýšlený směr. Předpokládali jsme, že cena by se bez ohledu na výsledek zasedání Federálního rezervního systému mohla pohybovat nejdřív jedním směrem a pak by se mohla vrátit do výchozího bodu. Jenže to tak nebylo. Výsledky zasedání Fedu byly v drtivé většině jestřábí, takže trh neměl důvod k nákupu eura. Ve čtvrtek bylo také oznámeno, že americká ekonomika vzrostla ve třetím čtvrtletí o 3,1 % a překonala tím prognózu 2,8 %. Jak jsme tedy opakovaně upozorňovali, dolar má pádnější důvod k růstu než euro. Viděli jsme třítýdenní korekci – pomalou, slabou a v podstatě plochou. Ale, jak se předpokládalo, dala se čekat. Do budoucna očekáváme další pokles eura.
Doporučení k obchodování a přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 20. prosince. Bank of England rozdrtila britskou libru
20.12.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu a ve čtvrtek vykázal výrazný pokles, který střídala silná korekce směrem vzhůru. Britská libra opět prokázala vůči dolaru pozoruhodnou odolnost a rostla i v situacích, kdy se tomu mohla vyhnout. Situaci však vyjasnila Bank of England. Výsledky jejího zasedání lze považovat za holubičí, přinejmenším proto, že počet členů Výboru pro měnovou politiku hlasujících "pro" snížení sazeb překonal očekávání. Ukázalo se, že uvolnění měnové politiky podpořili tři členové a ke snížení sazeb chyběly už jen dva hlasy. To odráží více holubičí postoj, než trh očekával. Opakovaně jsme upozorňovali, že také BoE začne snižovat svou sazbu. Možná ke snižování bude postupovat pomalu nebo nepravidelně, ale snižovat bude. Vzhledem k tomu, že trh již ocenil celý cyklus uvolňování měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému, má nyní možnost reagovat na faktor snižování sazeb ve Spojeném království. Proto se domníváme, že libra bude pokračovat v poklesu.
Analýza EUR/USD a GBP/USD na 19. prosince – Technický výhled
19.12.2024 Včera medvědi jako první prolomili zónu nejistoty a odtrhli se od měsíčního střednědobého trendu (1,0504). Dnes potřebují tento výsledek potvrdit a ideálně pokračovat v poklesu. Bezprostřední cíle jsou nedávné minimum 1,0334 a support na konečné úrovni měsíčního Ichimoku kříže (1,0321). Průlom těchto úrovní by otevřel cestu k nejbližšímu měsíčnímu minimu 0,9536, přičemž další support by mohl být v oblasti 1,0201.
Doporučení pro obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 18. prosince. Britská libra má stále dobrou náladu
18.12.2024 V úterý měnový pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem vzhůru a otestoval linie indikátoru Ichimoku. V důsledku toho je dnes poměrně pravděpodobný obrat. Nezapomeňte však, že mezi dnešní klíčové události patří zasedání Federálního rezervního systému a zveřejnění zprávy o inflaci ve Velké Británii. Zítra je na programu zasedání Bank of England. Kterákoli z těchto událostí by mohla vyvolat další růst britské libry. Včerejší zpráva o mzdách navíc upozornila trh i centrální banku na zrychlení růstu mezd. Mzdy ve Velké Británii opět rostou, a to stále rychlejším tempem - špatná zpráva pro BoE a inflaci, nikoli však pro libru. Tento vývoj zaručuje, že BoE ve čtvrtek svou měnovou politiku neuvolní.
Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 18. prosince: Flat se před zasedáním Fedu zužuje
18.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval v rámci kanálu pohybu do strany a ve stavu celkového flat pohybu. Volatilita každým dnem klesá a cenová akce je čím dál víc boční, dalo by se říct. Pár se v podstatě stlačuje v rámci kanálu pohybu do strany (!) a připomíná stlačenou pružinu připravenou se uvolnit. Už před několika týdny jsme ale varovali, že korekce by mohla být zdlouhavá a vleklá. Ačkoli by makroekonomické prostředí tento týden mohlo pár vyvést z pohybu do strany, téměř každý publikovaný report byl v rozporu s jiným. Negativní zprávy byly ihned vyváženy pozitivními údaji v USA a stejné schéma se objevovalo i v eurozóně. Euro se ve výsledku obchoduje stále logicky a předvídatelně.
Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 17. prosince: libra stoupala, ale v rámci normy
17.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí rychle stoupal, ačkoli k takovému pohybu neměl zvláštní důvod. Britské indexy PMI nenaznačiy růst libry a americké rozhodně také ne. Libra šterlinků tak znovu vykázala růst, kde neměla. Technický obrázek ale v současnosti nevypadá zkresleně. Cena korigovala k liniím Senkou Span B a Kijun-sen, mohla by se od nich odrazit a pokusit se znovu prorazit zónu 1,2605–1,2620. Někdy je k překonání takto silných zón potřeba drobná příprava.
Doporučení pro obchodování a přehled vývoje EUR/USD dne 17. prosince. Jízda na horské dráze v rámci flat rozpětí
17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v rámci flat rozpětí –už čtvrtý týden v řadě. Zajímavé je, že britská libra zároveň vytváří korekci směrem vzhůru, což dále potvrzuje náš pohled na silnou rezistenci libry.
Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 16. prosince. První pokus o proražení flatu selhal
16.12.2024 V pátek se měnový pár EUR/USD pokusil konsolidovat pod předchozím minimem, které představuje spodní hranici horizontálního kanálu, kde se cena zasekla na tři týdny. Tento pokus však selhal.
EUR/USD: Poslední vyjádření
16.12.2024 Nadcházející týden je nabitý významnými fundamentálními událostmi – v podstatě se jedná o poslední vyjádření tohoto roku. Federální rezervní systém, Bank of England a Bank of Japan uspořádají svá poslední zasedání v tomto roce. V Evropě a ve Spojených státech budou zveřejněny významné makroekonomické zprávy. Následně začne předvánoční, novoroční a povánoční období, které se obvykle vyznačuje nízkou likviditou a informačním klidem. Obchodníci budou do značné míry obchodovat podle momentální dynamiky, pokud trhy nenaruší významné politické události.
Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 16. prosince: libra šterlinků začala klesat
16.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v poklesu, který zahájil ve čtvrtek. Předtím cena prorazila pod vzestupnou trendovou linii a opustila horizontální kanál. Tento pokles, který už začal, jsme čekali a chystali jsme se na něj. Upozorňovali jsme, že kromě technických korekcí nemá libra žádné fundamentální důvody k růstu. Korigovala a teď je čas, aby obnovila hlavní trend. Páteční makroekonomické údaje ze Spojeného království byly navíc opět neuspokojivé. I když jsme tak silnou reakci trhu nečekali, report o průmyslové produkci a zpráva o HDP za říjen byly výrazně horší, než se předpokládalo. Výsledkem byl další prudký pokles britské měny.
ZLATO – Přehled technické analýzy
16.12.2024 První dva prosincové týdny nás nechávaly v nejistotě, ačkoli býci v týdenním časovém rámci vytvořili dlouhý horní stín. Zlato je na rozcestí. Býci se snaží znovu získat dominanci a obnovit uptrend. Aby toho dosáhli, museli by překonat nejbližší maxima (2 720,87 – 2 725,57) a aktualizovat historické maximum na úrovni 2 789,61. Aby tyto zisky udrželi, museli by se konsolidovat nad tímto vrcholem a překonat významnou psychologickou rezistenci 2 800,00 USD.
Analýza párů EUR/USD a GBP/USD na 13. prosince – technický výhled
13.12.2024 Medvědí hráči každým dnem dál aktualizují minima předchozího dne, ale zatím výrazně nepokročili. Může to být dáno vlivem měsíčního střednědobého trendu (1,0504). Při postupu by bylo jejich hlavním cílem úplné odstranění měsíčního zlatého kříže, což vyžaduje test a průraz konečného supportu kříže na úrovni 1,0321. Pro býčí hráče jsou dnes nejbližší cíle na rezistencích denního kříže Ichimoku (1,0543 – 1,0570) a krátkodobý týdenní trend (1,0635).
Doporučení na obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 13. prosince. Libra se vzdala
13.12.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve čtvrtek výrazný pokles a klesl k linii Senkou Span B. Předtím cena konsolidovala pod linií vzestupného trendu, což signalizovalo potenciální konec korekce. Následně se pár několik dní obchodoval v jasném bočním trendu, ale včera se bez silných důvodů pro pokles propadl směrem dolů. Zajímavé je, že jak euro, tak libra klesly k linii Senkou Span B. Dnes bude budoucí pohyb obou párů záviset na tom, zda budou tyto linie prolomeny.
Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 12. prosince: uptrend je přerušen, ale libra nijak nespěchá s poklesem
12.12.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Před několika dny překonal vzestupnou trendovou linii, což je první známka obratu downtrendu. Rádi bychom ale připomněli, že je vždy lepší počkat na nějaké potvrzení. Například v našem případě se cena zatím nekonsolidovala ani pod kritickou linií Kijun-sen. O poklesu libry tedy momentálně nemůže být řeč. Růst dolaru nepodpořilo ani fundamentální a makroekonomické pozadí tohoto týdne. Nezaznamenali jsme žádné důležité projevy představitelů Federálního rezervního systému a Bank of England, protože je aktivován tzv. režim ticha. Příští týden se uskuteční poslední letošní zasedání obou centrálních bank, takže jejich představitelé mají zakázáno cokoli komentovat. A téměř jediná zpráva tohoto týdne (o inflaci v USA) se ukázala jako nevýrazná a jednoduše nedokázala vyvolat silnou reakci trhu. Pár je tedy stále uvnitř lokálního flatu.
Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 12. prosince: Zpráva o inflaci nenabídla odpověď na klíčovou otázku
12.12.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál pomalu sunul dolů v rámci horizontálního kanálu, ve kterém je už několik týdnů. Tento horizontální kanál je mezi úrovněmi 1,0464–1,0585. Poté, co se cena znovu odrazila od jeho horní hranice, klesla ke spodní hranici. Z technického hlediska jsme tedy viděli téměř dokonalý pohyb, i když plochý. USA včera zveřejnily nejdůležitější inflační zprávu za listopad, na které do značné míry závisí prosincové rozhodnutí Federálního rezervního systému. Tato zpráva ale neodpověděla na to, co americká centrální banka se sazbou udělá. Inflace sice zrychlila, ale důsledně v rámci prognózy. Jádrová inflace se nezměnila, což také odpovídalo prognózám odborníků. Momentálně tedy Fed není ani blíž k dalšímu uvolnění měnové politiky, ani dál od něho. Sazba bude pravděpodobně snížena, protože trh práce vykázal v listopadu dobré výsledky a inflace mírně zrychlila. Fed si ale nejspíš udělá přestávku, pokud i další zpráva o inflaci vykáže zrychlení. Věříme, že dolar bude dál posilovat – a nezáleží na tom, jestli pomalu, nebo rychle.
Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 11. prosince: libra dál udivuje svou odolností
11.12.2024 Pár GBP/USD se po většinu úterka obchodoval do strany. Zatímco euro sebejistě klesalo, případně až obnovilo downtrend, britská libra se držela a vzdorovala očekávání. Jak jsme několikrát zmínili, britská měna v roce 2024 stále udivuje odolností a stabilitou vůči dolaru. Téměř jako by ve Spojeném království bylo vše dokonalé a Bank of England neměla v úmyslu uvolnit měnovou politiku. Tak to ale ani zdaleka není. Ekonomika se potýká s mnoha problémy a BoE nakonec nejspíš sníží klíčovou úrokovou sazbu. Uvedené by mohlo vysvětlovat, proč je pokles libry zatím váhavý, i když by měl v budoucnu zrychlit. Cena se usadila pod trendovou linií a dvakrát nedokázala překonat zónu 1,2796–1,2816.
Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 11. prosince. Dolar před zveřejněním údajů o inflaci získává na síle
11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD během evropské obchodní seance klesat. Pokles eura však nemůžeme přičítat jediné ekonomické zprávě dne, indexu spotřebitelských cen v Německu, protože se jednalo o druhý odhad, který dopadl v souladu s prognózami. Typicky zrychlující se inflace by naznačovala jestřábí postoj Evropské centrální banky, což by mělo euro spíše podpořit než oslabit. Pro včerejší růst dolaru tak existují dvě možná vysvětlení. První je technické. Cena korigovala proti novému klesajícímu trendu a nyní pokračuje v poklesu. Druhé je makroekonomické. Očekává se, že dnešní údaje o inflaci v USA budou vyšší, což znamená, že by Federální rezervní systém mohl na prosincovém zasedání ponechat svou klíčovou úrokovou sazbu beze změny.
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 10. prosince
10.12.2024 Včerejšek nepřinesl žádné významné změny. Trh se přiklonil k nerozhodnosti a úzkému obchodnímu pásmu. Gravitační sílu aktuálně vyvíjejí denní úrovně 1,0565 – 1,0545. Pro další vývoj se býci musí zaměřit na překonání široké zóny rezistence, kterou tvoří úrovně napříč různými časovými rámci včetně 1,0635, 1,0670 a 1,0685. Aby medvědi měli nové vyhlídky, musí odstranit měsíční úrovně zlatého kříže Ichimoku 1,0504 – 1,0321.
Analýza EUR/USD a GBP/USD na 9. prosince – Technický výhled
09.12.2024 Koncem minulého týdne se býkům podařilo prodloužit dlouhý horní stín týdenní svíčky až k oblasti 1,0635. Zde se sbíhají dvě silné rezistence denního střednědobého trendu a týdenního krátkodobého trendu. Úroveň 1,0635 a následné rezistence (1,0670, 1,0685, 1,0707, 1,0729 a 1,0776) tvoří širokou zónu rezistence. Každá z těchto úrovní by mohla vyvolat odraz a zastavit tak v této fázi postup býků.
Doporučení pro obchodování a přehled vývoje EUR/USD dne 9. prosince. Silný závěr týdne
09.12.2024 V pátek pár EUR/USD po většinu dne rostl, ale nakonec klesl. Vzhledem k omezenému počtu zpráv z eurozóny v dopoledních hodinách trh očekával slabé údaje o práci a nezaměstnanosti v USA. Tato očekávání se naplnila jen částečně: nezaměstnanost se zvýšila, ale údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor překonaly odhady za listopad i říjen. Nejpesimističtější očekávání se tedy nenaplnila a dolar rychle získal zpět své neprávem ztracené pozice.
Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 9. prosince: libra využívá každou příležitost k růstu
09.12.2024 Pár GBP/USD v pátek celkově pokračoval v růstu, i když ke konci dne zaznamenal mírný pokles. Časový rámec 1H ale zřetelně ukazuje vzestupnou trendovou linii, která potvrzuje pokračování korekčního pohybu. Dokud se cena neusadí pod ní, nemá smysl mluvit o novém downtrendu, který začal před dvěma a půl měsíci a mohl by trvat mnohem déle.
ZLATO – Výsledky a výhled
09.12.2024 Zlato se během uplynulého týdne obchodovalo v úzkém pásmu uvnitř denního cloudu Ichimoku. Hlavní rezistence, které omezovaly jeho pohyb, představovaly týdenní krátkodobý trend na 2 662,95 a denní střednědobý trend na 2 662,83. Býčí hráči musí překonat týdenní úroveň Tenkan (2662,95) a neutralizovat denní kříž Ichimoku, pokud chtějí prodloužit uptrend. Úrovně tohoto kříže jsou aktuálně 2 635,38, 2 649,00 a 2 675,60. Následně bude velmi důležité opustit denní cloud na úrovni 2 722,58. Pokud býci překonají tyto rezistence, bude k jejich dalším cílům patřit průraz posledního významného maxima 2 789,61 a test kritické psychologické úrovně 2 800,00.
Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 6. prosince: přetrvává flat, očekáváme další pokles
06.12.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s mírným ziskem, ale tento vzestupný pohyb eura je v podstatě zanedbatelný. Pár zůstává v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,0485 a 1,0581. Otestoval horní hranici tohoto kanálu; předtím ji otestoval už třikrát. Obchodníci proto mohou důvodně předpokládat čtvrtý odraz, po kterém by cena mohla zamířit dolů k linii Senkou Span B. Uvedené by platilo v případě, že se bude dál rozvíjet scénář s flat pohybem. Downtrend přetrvává i v širším měřítku, takže lze očekávat opětovný pokles pod úroveň 1,0340.
Obchodní doporučení a přehled vývoje GBP/USD dne 6. prosince. Libra na rozdíl od eura pokračuje v korekci směrem vzhůru
06.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni a posiloval výrazněji než euro. Navzdory téměř neexistujícímu a totožnému makroekonomickému pozadí libra nadále roste, zatímco euro relativně stagnuje. Tato dynamika nás nepřekvapuje, neboť jsme opakovaně zmiňovali, že britská měna vykazuje vůči dolaru větší odolnost. Jinými slovy, má tendenci růst ochotněji než euro a naopak klesat méně ochotně. Zastřešující trend se však nemění. Euro i libra provádějí korekci v rámci klesajícího trendu, který započal před 2,5 měsíci.
Obchodní doporučení a přehled vývoje GBP/USD dne 5. prosince. Libra se snaží zvítězit
05.12.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu na čtvrtý pokus překonal oblast 1,2691–1,2701. V průběhu roku jsme opakovaně zaznamenali působivou odolnost libry vůči dolaru. I nyní, zatímco euro stagnuje, libra nadále roste – i když pomalu a skromně. Euro se mezitím obchoduje "flat ve flatu". Včera se cena pokusila obnovit svůj klesající trend, ale ani napočtvrté se jí nepodařilo prorazit pod linii Kijun-sen. Jedinou událostí, která trh skutečně ovlivnila, bylo zveřejnění údajů o indexu PMI ve službách ISM, které sice nebyly katastrofální, ale dopadly slabší, než se předpokládalo.
Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 3. prosince: Libra se vrací, ale udržuje si býčí výhled
03.12.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal v pondělí také pokles, ale nedokázal se konsolidovat pod kritickou linií a Senkou Span B, což z technického hlediska ukazuje na neporušený charakter nového uptrendu v časovém rámci 1H. Makroekonomické ani fundamentální faktory nebyly v pondělí tak úplně hnacím motorem poklesu britské měny. Druhý odhad britského indexu PMI ve výrobě nejspíš nevzbudil vážnější zájem a index ISM ve výrobě byl zveřejněn až pozdě večer. Libra začala klesat už v noci při otevření trhu. V prvním kole souboje býků s medvědy v tomto týdnu vyhráli tedy medvědi.
Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 3. prosince: těžký začátek týdne pro euro
03.12.2024 V pondělí začal měnový pár EUR/USD okamžitě klesat. To však nutně neznamená, že klesající trend bude pokračovat po celý týden, jelikož se odehraje spousta makroekonomických událostí. Pondělní aktivita na trhu však naznačovala připravenost obnovit nákupy dolarů, bez silné potřeby delší korekce. Pozoruhodné je, že nejvýznamnější zpráva dne favorizovala americkou měnu. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu ISM se sice nacházel pod hranicí 50,0 bodů, přesto překonal prognózu. Dolar však začal růst již dříve v noci, takže samotný index ISM nelze přičítat na vrub pondělních zisků dolaru.
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 3. prosince 2024
03.12.2024 Prvnímu dni týdne kralovali medvědí hráči. Prodejci se odrazili od denní rezistence 1,0565 a otestovali supporty v oblasti 1,0504 – 1,0472 (střednědobý měsíční trend + krátkodobý denní trend). Síla těchto supportů může vést ke konsolidaci, ale pokud medvědi budou pokračovat v pohybu dolů, bude jejich primárním cílem vymanit se z korekční zóny (1,0334) a překonat posledního supportu měsíčního kříže Ichimoku (1,0321). Pro býčí hráče zůstávají klíčové cíle na úrovních 1,0636 (střednědobý denní trend) a 1,0665 – 1,0685 (týdenní úrovně + měsíční Fibo Kijun).
Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 2. prosince: nudný konec nabitého týdne
02.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek už druhý den po sobě obchodoval s velmi nízkou volatilitou. Ve čtvrtek ani v pátek nedošlo k žádným výrazným pohybům a směr zůstal spíše do strany než býčí nebo medvědí. Zajímavé je, že v pátek byla zveřejněna nejdůležitější zpráva týdne – vývoj inflace v eurozóně – ale její dopad byl tlumený, jak je patrné z reakce trhu. Index spotřebitelských cen vzrostl podle očekávání na 2,3 %, zatímco jádrový index CPI zůstal na úrovni 2,7 %, což bylo v rozporu s očekáváním růstu o 2,8 %. Inflace se ukázala být mírně pod očekáváním trhu.
USD/JPY a EUR/JPY – týdenní a měsíční přehled
02.12.2024 Minulý týden přinesl výrazný medvědí výsledek. Zisky, které byly dosaženy v průběhu několika týdnů, kdy se býci snažili znovu převzít kontrolu a pokračovat v pohybu nahoru, byly smazány a jsou minulostí. Další postup medvědů aktuálně blokuje několik silných úrovní supportu, které tvoří zónu v rámci úrovní 149,19 – 148,74 – 148,13 (týdenní krátkodobý trend, spodní hranice týdenního cloudu Ichimoku a Fibonacciho úrovně Kijun za týden a měsíc). Průraz pod tuto zónu by přinesl nové možnosti pro medvědy, například pokles ke spodní hranici denního cloudu Ichimoku (146,74) a vytvoření denního cíle. Nad touto úrovní by se pozornost upnula níž na měsíční střednědobý trend (144,59).
Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 2. prosince: Britská libra pokračuje v růstu
02.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v růstu, i když k němu neměl pádný důvod. Americké trhy byly v tento den zavřeny a ve Velké Británii nedošlo v průběhu týdne k žádným událostem, které by stály za zmínku a upoutaly by pozornost trhu. Zdá se tedy, že za růstem libry stojí čistě technické faktory. Jak bylo zmíněno v jiných analýzách, britská měna vykazuje často silnější růst, než k jakému dává důvod makroekonomické a fundamentální pozadí. To je negativní signál. Odolnost libry podle nás souvisí s jestřábím postojem Bank of England. Až BoE začne rychleji snižovat sazby, libra bude nejspíš – logicky – rychleji klesat. Nevidíme důvod pro střednědobý růst libry.
Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 27. listopadu: Libra nemá šanci
27.11.2024 Pár GBP/USD se v úterý opět pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu konsolidovat ani nad kritickou linií, ani nad oblastí 1,2605–1,2620. V důsledku toho se pokles kotací může obnovit – nebo přesněji, už se obnovil. V průběhu druhé poloviny úterý jsme zaznamenali pokles, který byl stejně silný jako předchozí růst. Další korekční vlna tak skončila dříve, než mohla pořádně začít. Tato situace nás nepřekvapuje, protože stále věříme, že britská libra musí klesnout. Neobjevily se žádné nedávné zprávy ani události, které by mohly změnit globální fundamentální pozadí nebo sentiment trhu. Co by bez takových změn mohlo přimět libru k růstu?
NZD/USD: Náhled na listopadové zasedání RBNZ
27.11.2024 Novozélandská centrální banka (RBNZ) zakončí 27. listopadu své poslední letošní zasedání. Podle většiny odborníků se očekává, že RBNZ sníží úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 4,25 %. Jedná se o základní a nejočekávanější scénář, který pravděpodobně nevyvolá výraznou volatilitu na páru NZD/USD. To však neznamená, že listopadové zasedání bude nudné. Naopak, novozélandský dolar ("kiwi") se po zasedání pravděpodobně dostane do oblasti cenových turbulencí.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 27. listopadu: Další neúspěšný pokus o korekci
27.11.2024 V úterý se pár EUR/USD pokusil o další korekci, a dokonce překonal trendovou linii. Jenže přestal růst stejně tak rychle, jako začal. V podstatě stále sledujeme slabé pokusy býků o vytažení páru z několikaměsíčních minim. Ačkoli se cena usadila nad klíčovou linií, aktuální technický obrázek nepřipomíná začátek uptrendu, nebo dokonce silné vzestupné korekce. Fundamentální a makroekonomické prostředí je navíc tento týden slabé. Obchodníci neměli během prvních dvou dnů týdne k dispozici žádné významné nebo fundamentální zprávy, na které by mohli reagovat.
EUR/USD a GBP/USD: technická analýza na 26. listopadu
26.11.2024 Aktuálně se pár EUR/USD pohybuje v důsledku interakce s úrovněmi supportu poté, co dosáhl týdenního cíle. Prorazil Ichimoku cloud (1,0410–1,0497) a měsíční střednědobý trend (1,0454).
Přehled páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra šterlinků v pondělí rozesmála obchodníky
26.11.2024 Měnový pár GBP/USD otevřel v pondělí mírným vzestupným gapem, který naznačil jeho budoucí směr. Máme-li být ale upřímní, tento pohyb milovníky libry šterlinků spíš pobavil, než povzbudil. Britská libra klesá už dva měsíce. Několikrát překonala linii klouzavého průměru, jenže nevydržela. Včera otevřela gapem (což zní působivě), ale nedokázali jsme se dostat ani na klouzavý průměr, který je v těsné blízkosti ceny.
Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra nedokáže zapůsobit
26.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu zajistit si pozici nad kritickou hranicí ani nad klesajícím kanálem. V důsledku toho se na kotacích může obnovit downtrend. Už se obnovil, protože ve druhé polovině pondělí došlo k poklesu, který byl výraznější než předchozí růst. Poslední korekce tedy mohla skončit dřív, než pořádně začala. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože se stále domníváme, že britská libra by měla jen klesat. V poslední době jsme nezaznamenali žádné zprávy ani události, které by dokázaly změnit globální fundamentální pozadí. Pokud to tak opravdu je, na jakém základě by libra najednou začala růst?
AUD/USD: Aussie a greenback čekají na CPI a PCE
26.11.2024 Australský dolar se už dva týdny pokouší získat oporu proti americkému dolaru v pásmu kolem 0,65. Od 19. listopadu obchodníci denně tlačí jeho cenu nad cílovou úroveň 0,6500, jen aby se pokaždé vrátili na předchozí úrovně. Aussie se pohybuje v podstatě v pásmu 0,6480–0,6550 a střídavě se odráží od jeho hranic.
Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 26. listopadu: Euro předstírá korekci
26.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zahájil novou vlnu korekce – přesněji řečeno pullback. Včerejší pohyb směrem vzhůru nelze považovat za úplnou korekci. Cena nedokázala konsolidovat nad trendovou linií a pondělní gap naznačuje, že by euro mohlo opět zamířit dolů. Navzdory růstu eura o 150 pipsů se stále domníváme, že klesající trend zůstává nedotčen. Tento trend přetrvává ve všech časových rámcích, dokonce i v hodinovém grafu. Pokud cena konsoliduje nad trendovou linií, mohli bychom očekávat silnější růst, ale jeho dosažení bude vyžadovat značné úsilí. Prozatím trváme na tom, že pravděpodobnější je další pokles.
ZLATO – týdenní přehled a výhled
25.11.2024 Setkání s úrovní týdenního supportu střednědobého trendu 2 537,92 trh výrazně ovlivnilo. Býčí hráči využili sílu týdenní linie Kijun a téměř vymazali ztráty, které utrpěli v předchozích dvou týdnech. Tento vývoj událostí zvyšuje pravděpodobnost obratu nedávno vytvořeného denního mrtvého kříže Ichimoku (2 692,84).
EUR/USD. Konec listopadu: zápis ze zasedání FOMC, jádrový PCE index a zpráva o inflaci v eurozóně
25.11.2024 Poslední listopadový týden slibuje být intenzivní i volatilní. Jak je zvykem, na konci každého měsíce jsou zveřejňovány kritické makroekonomické údaje a letošní listopad nebude výjimkou. Mezi hlavní zprávy nadcházejícího obchodního týdne patří zpráva o inflaci v eurozóně, spotřebitelská důvěra CB, zápis z jednání FOMC, indexy IFO, údaje o inflaci v Německu a jádrový index PCE.
Doporučení k obchodování a analýza GBP/USD na 25. listopadu: libra dále klesá
25.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů. Stojí za zmínku, že libra během dne klesala mnohem méně než euro, přestože zprávy z Velké Británie byly stejně neuspokojivé. Oba indexy podnikatelské aktivity výrazně poklesly, což trh nečekal, a zpráva o maloobchodních tržbách vykázala pokles objemů. To sice může prospět inflaci, ale pro ekonomiku to pravděpodobně nebude znamenat nic dobrého. Nejnovější pokles britské měny se tak zdá být zcela oprávněný. Navíc se domníváme, že libra by měla pokračovat v poklesu i bez okamžité podpory makroekonomických faktorů – tento postoj zastáváme již dva měsíce, kdy důsledně sledujeme přetrvávající klesající trend libry.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 25. listopadu: Prodej je stále relevantní
25.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek v poklesu. Přesněji řečeno, cena během evropské obchodní seance klesla o 150 pipů. Ke konci dne euro mírně oživilo, což ale mělo celkově jen malý vliv. V tuto chvíli téměř denně opakujeme, že "euro se obchoduje níž". Klesající trendová linie signalizuje pokračování medvědího trendu a trh je podle všeho ochoten prodávat euro i při relativně slabých zprávách. Nikdo opravdu nevěří, že indexy obchodní aktivity vyvolaly pokles o 150 pipů.
Páry EUR/USD a GBP/USD 22. listopadu – technická analýza
22.11.2024 Medvědí hráči včera aktualizovali minimum konsolidačního pásma a obnovili pokles. Další cíle poklesu v grafu představuje měsíční střednědobý trend (1,0454) a 100% úroveň dokončení průrazu týdenního cloudu Ichimoku (1,0410). Nepodaří-li se udržet medvědí sentiment, může se pár vrátit do konsolidační zóny s rezistencí denního krátkodobého trendu na úrovni 1,0564.
Doporučení pro obchodování a obchodní analýza pro GBP/USD na 22. listopadu: libra následuje euro
22.11.2024 Ve čtvrtek se pár GBP/USD nadále obchodoval směrem dolů. Stejně jako euro neměla britská libra během dne žádný významný důvod k poklesu. To je však irelevantní. Často jsme uváděli, že je libra překoupená a v posledních dvou letech rostla především kvůli očekávání budoucího uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Trh má celý cyklus snižování sazeb "předem" oceněn. Nyní jsme svědky obratu, protože faktory jako uvolnění měnové politiky Bank of England nebo stav ekonomiky Spojeného království a USA byly po dobu zmíněných dvou let přehlíženy.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 22. listopadu: Euro pokračuje v poklesu
22.11.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu. V posledních dnech se pohyboval do strany v plochém ohraničeném kanálu. Nicméně už včera jsme zmínili, že cena začala v tomto pásmu klesat, což mohlo znamenat začátek dalšího poklesu eura. V průběhu dne prorazila pod úroveň 1,0485, takže s úspěchem překonala spodní hranici horizontálního kanálu. Jak jsme předpokládali, euro zůstává výrazně překoupené a bezdůvodně drahé. Jeho pokles se dal tedy čekat.
Doporučení k obchodování a obchodní analýza pro EUR/USD na 21. listopadu: Flat pokračuje na minimech
21.11.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval v rámci flat trendu. Jak už bylo zmíněno dříve, pár vstoupil do fáze konsolidace kvůli nedostatku kupujících na trhu a přestávce, kterou si udělali prodávající. Je těžké předpovědět, jak dlouho období flat obchodování potrvá, ale pravděpodobně není vhodná doba pro obchodování v takovémto pásmu. Horizontální kanál nemá jasné hranice, ačkoli mírný vzestupný moment je přítomen. Tento pohyb však nelze považovat za skutečnou vzestupnou korekci. Prozatím se jako nejlepší strategie jeví vyčkávání.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. listopadu: Libra šterlinků je stále flat
21.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval ve flat trendu. Na rozdíl od páru EUR/USD je ale jeho flat zřetelněji vymezený jasnými hranicemi. Cena v průběhu minulého týdne kolísala mezi úrovněmi 1,2605–1,2620 a 1,2691–1,2701. Pár důsledně testuje horní nebo spodní hranici a poskytuje tak obchodníkům potenciální vstupní body. Stojí ale za zmínku, že indikátory typu linie Ichimoku ztrácejí na flat trhu sílu.
EUR/USD a GBP/USD 20. listopadu – technická analýza
20.11.2024 Po otestování supportu na prvním týdenním cíli proražení Ichimoku (1,0497) pár zpomalil a vstoupil do fáze konsolidace. Klíčové cíle směrem dolů, jako je týdenní cíl (1,0497–1,0410) a měsíční support střednědobého trendu (1,0454), zůstávají nedotčeny. Pokud pár opustí zónu konsolidace směrem nahoru, zájem trhu se pravděpodobně přesune k zóně rezistence v oblasti 1,0649–1,0729–1,0771, kde se sbíhají úrovně z různých časových rámců.
Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 20. listopadu: Euro uvízlo ve flat trendu
20.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý opět pokusil o korekci směrem vzhůru. Jak ukazuje graf, pokusy byly přinejlepším nevýrazné. Pár sotva překonal nedávná lokální maxima a pohyb v posledních dnech připomíná spíše korekci než cokoli jiného. Nicméně klesající trend zůstává neporušený, a i když se dočkáme silnější korekce, pravděpodobně nestojí za to pokoušet se obchodovat proti trendu.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. listopadu: Libra je stále flat
20.11.2024 Pár GBP/USD v úterý kolísal nahoru a dolů. V časovém rámci 1H je patrný flat trend z posledních dnů. Cena se obchoduje striktně v pásmu 1,2605–1,2620 a 1,2691–1,2701. Oba hlavní měnové páry vstoupily do horizontálního kanálu, místo aby pokračovaly ve vzestupné korekci. Ačkoli se korekce může po flat trendu stále objevit, technický obrázek naznačuje, že konec tohoto flat trendu by mohl vést k novému poklesu eura a libry.
EUR/USD uvízl na mrtvém bodě. Proč USD zastavuje svůj klesající trend
19.11.2024 Politické fundamentální faktory mají často omezenou životnost – ne z hlediska jejich dopadu, ale z hlediska trvání jejich vlivu. Trhy mají tendenci reagovat na politické události impulzivně a prudce, ale rychle je zohledňují v cenách. Takové události se rychle rozhoří, ale stejně rychle odezní.
Obchodní doporučení a analýza obchodů pro pár EUR/USD na 19. listopadu: Spadlo euro na dno?
19.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí pokusil zahájit novou vzestupnou korekci. Tyto pokusy vypadají relativně slabě, ale přitom euru dávají určitou naději. Aktuálně nevidíme pádný důvod ani pro korekci. Nicméně je také pravda, že ke korekci není vždy potřeba jasný důvod nebo opodstatnění. Medvědi by mohli začít vybírat zisky z short pozic, což by mohlo vyvolat růst.
Doporučení k obchodování a obchodní analýza GBP/USD na 19. listopadu: Úroveň 26 pokles ustála
19.11.2024 Pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci. Byla přesně otestována zóna 1,2605–1,2620, načež následoval výrazný odraz. To bylo příležitostí pro opatrné budování dlouhých pozic. Pondělí však postrádalo jakékoli významné faktory v podobě fundamentálních nebo makroekonomických událostí. Nadále se domníváme, že klesající trend libry ještě není u konce. Libra sice klesá již téměř dva měsíce, ale přesto lze očekávat občasné korekce. Pár v tuto chvíli narazil na silnou zónu supportu, ale výrazný pohyb vzhůru by vyžadoval přesvědčivé makroekonomické a fundamentální důvody, které v současné době chybí.
ZLATO – Technická analýza situace
18.11.2024 Medvědí hráči minulý týden prodloužili klesající trend, přičemž cena dosáhla supportu střednědobého týdenního trendu na úrovni 2 537,81. Nyní se rozhodne o bezprostředním výsledku této interakce. Může dojít ke zpomalení a konsolidaci. Pokud býci zamýšlejí odraz od tohoto supportu, jejich prvním úkolem bude znovu získat týdenní úroveň 2 596,54 a překonat denní Ichimoku cloud na úrovni 2 611,32. Dále býčí hráči narazí na rezistenci na úrovních denního Ichimoku kříže: 2 642,89 (Tenkan) a 2 662,95 (Kijun), následované rezistencí krátkodobého týdenního trendu na 2 662,95. Pokud bude pokles pokračovat a medvědi prolomí týdenní střednědobý support na 2 537,81, spolu s přechodem do medvědí zóny pod denním Ichimoku cloudem na 2 524,45, jejich dalším cílem bude eliminace týdenního Ichimoku zlatého kříže na 2 478,56.
EUR/USD se pohybuje na medvědí vlně
15.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje ve svém propadu a cestou překonává všechny hladiny supportu. Momentálně se tento měnový pár snaží konsolidovat pod úrovní 1,0530, která odpovídá spodní linii ukazatele Bollinger Bands v měsíčním časovém rámci. Po překonání tohoto cíle by se tak otevřela cesta k další hladině supportu na úrovni 1,0450 (linie Kijun-sen v měsíčním grafu). Odtud ji od parity dělí pouhých 450 pipsů.
Doporučení a analýza pro obchodování páru GBP/USD na 14. listopadu: Libra zpomaluje
14.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v poklesu. Vše, co bylo zmíněno v analýze páru EUR/USD, platí také pro libru. Stejně jako euro, ani libra neměla ve středu fundamentální důvody k dalšímu poklesu, a přesto klesala. Přesněji řečeno, americký dolar dál stoupal ze stejných důvodů, které jmenujeme od začátku roku. Zároveň stojí za zmínku, že libra pořád klesá pomaleji než euro, a narazila na zónu supportu 1,2691–1,2701, což by mohlo vést k menšímu odrazu. Pokoušet se ale vydělat na nákupech při tak silném downtrendu je riskantní. Trh každý den prodává, takže nákup nepředstavuje tu nejlepší strategii.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 14. listopadu: Už je to konec, nebo ještě ne?
14.11.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v poklesu. I lidé skeptičtí vůči našim tržním hypotézám a prognózám teď vidí, že trh pár rebalancuje a přibližuje ho ke spravedlivé hodnotě. Připomeňme, že trh posouval euro nahoru a dolar dolů po dobu dvou let, a to na základě pouhého předpokladu budoucího uvolňování měnové politiky Fedu. Varovali jsme, že dolar by po 18. září mohl zahájit silnou a dlouhodobou rally. Jak vidíme, od 18. září neustále roste – dokonce i ve dnech, kdy by měl logicky klesat. Například včerejší pokles byl úplně nelogický. Jediná makroekonomická zpráva dne – inflace v USA – splnila očekávání, což by mělo přinejmenším zabránit dalšímu růstu dolaru. Navíc s ohledem na fakt, že dolar stoupal několik dní před zveřejněním zprávy, by se dalo předpokládat, že trh už zohlednil růst inflace v USA.
EUR/USD a GBP/USD dne 13. listopadu – Technická analýza
13.11.2024 Včera medvědi aktualizovali minimum předchozího dne a pokračovali v poklesu. V tuto chvíli se pár snaží překonat vliv a přitažlivost měsíčních supportů (1,0649–1,0729) a denních cílů proražení Ichimoku (1,0654–1,0710). Pokud budou medvědi úspěšní, zamíří směrem k měsíčnímu střednědobému trendu (1,0454) a týdenním cílům proražení Ichimoku (1,0410–1,0497). Pokud se jim to nepodaří, trh se pravděpodobně vrátí k souboru úrovní (1,0649–1,0729), kde se očekává pokračování konsolidace.
Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 13. listopadu. Libra se zastavila a poté se propadla
13.11.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Zrovna včera jsme konstatovali, že přestávka v poklesu libry nemůže trvat dlouho – a úterý nám dalo za pravdu. Libra bezdůvodně rostla, podobně jako euro poslední dva roky. Jediným důvodem růstu libry v tomto období bylo ocenění budoucího uvolnění americké měnové politiky trhem. Libra klesá od 18. září, přičemž ve hře není žádný jiný scénář. Libra sice stále vykazuje určitou odolnost vůči dolaru, ale je zřejmé, že jí chybí jakékoli podpůrné faktory. Libra byla uměle nafouknuta na extrémní úroveň, ale takové trendy nemohou trvat věčně.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 13. listopadu: Euro nemá nic, čím by mohlo odporovat dolaru
13.11.2024 Pár EUR/USD v úterý dál poklidně klesal, ačkoli tento pohyb lze jen těžko označit za pouhý "pokles" – jde spíše o neúprosný propad bez korekcí. I když euro neztrácí každý den 100–150 pipů, klesá stabilně už měsíc a půl. Například v pondělí nebo úterý nemělo žádné pádné důvody k dalšímu poklesu – nebyly zveřejněny žádné důležité makroekonomické zprávy ani projevy představitelů ECB nebo Fedu, které by mohly zásadně ovlivnit trh. Euro klesá z důvodů, na které upozorňujeme od začátku roku. Cena se teď blíží k prvnímu cíli kolem úrovně 1,0450.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 12. listopadu. Dolar neúnavně roste
12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v plynulém poklesu, a to navzdory tomu, že v USA ani v EU nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Jak jsme opakovaně konstatovali, dolar je podhodnocený, zatímco euro je překoupené. Trh v průběhu roku 2024 oceňoval očekávané uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 12. listopadu: Britská libra balancuje na hraně
12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, ale zůstal v horizontálním kanálu se spodní hranicí kolem úrovně 1,2850. Celý rok 2024 jsme upozorňovali na "superodolnost" libry ve vztahu k dolaru. Když libra roste, posiluje víc než euro, a když klesá, pak méně prudce než euro – ve vztahu k volatilitě. Zatímco euro prudce klesá, libra už týdny stagnuje. Věříme ale, že takto to nebude věčně. Stejné faktory, které tlačí euro dolů, ovlivňují i libru. Bank of England nakonec sníží sazby stejně jako Evropská centrální banka a Federální rezervní systém – je to jen otázka času. Během příštího půl roku může BoE snižovat sazby pomalu a s přestávkami, ale nakonec tempo snižování zrychlí, až se další centrální banky přiblíží ke konci svých cyklů uvolňování.
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 11. 11. 2024
11.11.2024 Pár EUR/USD minulý týden otestoval support spodního okraje měsíčního cloudu 1,0729 a první cíl denního cíle průrazu 1,0710 a týden uzavřel v jejich blízkosti. Dnes pár otevřel s mírným klesajícím gapem, což signalizuje záměr medvědích hráčů pokračovat v poklesu. Pokud tento trend přetrvá, budou další cíle kolem úrovní 1,0649–54 (100% dokončení denního cíle + týdenní Fibonacci Kijun). Pokud by se pokles nezdařil, mohlo by dojít k obnově býčích pozic. Pokud cena vzroste, trh nejprve narazí na rezistenci denního mrtvého kříže na úrovních 1,0809 (Tenkan) – 1,0838 (Kijun).
EUR/USD – Týdenní přehled: Čeká nás maraton inflačních zpráv
11.11.2024 Po "volebním týdnu" v USA přichází "týden inflačních zpráv". Klíčové indikátory, jako je index spotřebitelských cen (CPI), index cen výrobců (PPI), index cen dovozu a údaje o maloobchodních tržbách, poskytnou vhled do spotřebitelské poptávky.
Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ke dni 11. listopadu: Libra zůstává v širokém horizontálním kanálu
11.11.2024 V pátek měnový pár GBP/USD zaznamenal výrazný pokles. Na rozdíl od EUR/USD však zůstává v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,2863 a 1,3050. Ačkoli je tento kanál poměrně široký, jde stále o trh s omezeným pohybem, což znamená, že cena může i nadále kolísat v tomto rozmezí i v příštím týdnu. Šířka kanálu umožňuje významné pohyby cen, aniž by došlo k proražení, což pro pár vytváří obtížnou situaci k úniku z této zóny.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 11. listopadu – euro nemá pádné důvody k růstu
11.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval s výraznými poklesy, ale nedokázal prorazit pod předchozí lokální minimum. Teoreticky by v příštím týdnu nebo dvou týdnech mohla přijít další vlna vzestupná korekce. Na rozpoznání patternu "dvojité dno" je ale zatím brzy, protože podobné formace se v praxi realizují jen zřídka. I když je další korekce eura možná, není zaručená.
Přehled páru GBP/USD na 8. listopadu – sazby sníženy, libra roste. Proč?
08.11.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek vzrostl poté, co Bank of England snížila klíčovou úrokovou sazbu. Proč se tak stalo a proč nás to nepřekvapuje? Zkraje týdne jsme upozornili, že záplava významných fundamentálních událostí může způsobit volatilní výkyvy cen oběma směry. Ve středu se pár propadl o téměř 250 pipů – což je událost, ke které dochází maximálně jednou za několik měsíců. Ve čtvrtek byla libra lokálně přeprodaná a rozhodnutí Bank of England o snížení sazeb se očekávalo už několik týdnů. Proto libra místo poklesu stoupala. Pohyby po zasedání Fedu zatím neanalyzujeme, protože trh potřebuje na stabilizaci a zpracování výsledků čas.
Přehled páru GBP/USD na 7. listopadu – libra šterlinků neměla šanci
07.11.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu také masivní pokles. V přehledu jsme podrobně rozepsali řadu důvodů, proč euro kleslo a dolar posílil, přičemž všechny tyto důvody platily stejně tak pro libru. I když jsme uvedli, že předpovědět 200pipový nárůst dolaru je téměř nemožné, očekávali jsme, že dolar nakonec obnoví růst.
Obchodní doporučení a analýza vývoje EUR/USD dne 6. listopadu. Reakce trhu na volby v USA
06.11.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý nečekaně vykázal růst. Není však důvod být tímto pohybem překvapen, protože probíhá korekce směrem nahoru a v USA začaly prezidentské volby. Varovali jsme, že tento týden může dojít k mnoha nevysvětlitelným pohybům, a úterý to potvrdilo. Nedokážeme říci, co se chystá trh udělat nebo na kterého kandidáta sází více. Poslední průzkumy nenaznačují jednoznačný náskok ani Kamaly Harris, ani Donalda Trumpa, a proto jsou tyto pohyby nepředvídatelné. Přesto věříme, že korekce skončí a trh se vrátí do klesajícího trendu.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. listopadu – britská libra se chápe příležitosti
06.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl významný důvod kromě potřeby korigovat po měsíc dlouhém poklesu. Naopak, index nákupních manažerů (PMI) v sektoru služeb v USA byl lepší, než se očekávalo, což mělo podpořit dolar. Jenže se tak nestalo. Trh může sázet na vítězství Kamaly Harrisové, což by vedlo k výprodeji amerického dolaru. Poslední průzkumy jsou rozporuplné a ani jeden prezidentský kandidát nemá jasnou převahu. Trh se také může připravovat na zasedání Federálního rezervního systému. S oslabením dolaru mohou účastníci trhu předpokládat mírnější přístup Powella a Fedu.
EUR/USD a GBP/USD 5. listopadu – technická analýza
05.11.2024 Včera byla otestována měsíční krátkodobá rezistence (1,0909). Navzdory výraznému růstovému gapu na začátku obchodování a vytrvalosti býků se výsledek projevil jako dlouhý horní stín na denní svíčce. Aby býci překonali tuto měsíční rezistenci (1,0909) a posunuli se do býčí zóny ve vztahu k medvědímu měsíčnímu cloudu Ichimoku (1,0943), budou potřebovat mnoho sil. Cluster týdenních úrovní (1,0876, 1,0863, 1,0844) a denní krátkodobý trend (1,0842) dál přitahují aktuální pohyby a poskytují býkům určitou podporu. Medvědi se budou potřebovat odpoutat od této zóny a posunout se výrazně níž.
Doporučení pro obchodování a analýza páru GBP/USD na 5. listopadu. Libra má stále problémy nastartovat korekci
05.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval bez jasného směru a nepohyboval se ani nahoru, ani dolů. V první polovině dne pár rostl, zatímco ve druhé polovině klesal. Seanci otevřel gapem směrem vzhůru, ale do konce dne byl tento gap téměř zcela pokrytý. Dnes by se cena mohla dostat na úroveň páteční zavírací ceny. Přestože libra několik dní po sobě rostla, nelze to považovat za řádnou korekci směrem vzhůru. Minulý týden se euru dostalo podpory ze strany eurozóny, což mu pomohlo zahájit jasnou korekci směrem vzhůru. Libra však takovou podporu postrádala a následně zaznamenala spíše pokles než růst. V současné době cena nepřekonala ani poslední lokální maximum. Trendová linie byla prolomena, což signalizuje možnou korekci, ale cena následně stanovila nové lokální minimum. V současné době zůstává pod linií Senkou Span B.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 5. listopadu – euro pozvolna koriguje
05.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pondělí v růstu, který je čistě korekční. Tuto korekci jsme už nějakou dobu čekali, ačkoli nebylo úplně jasné, kdy začne. V grafu 1H byla prvním významným signálem změny lokálního trendu konsolidace páru nad klesající trendovou linií. Tak začal růst, který pokračuje i dnes. Silné pohyby se v pondělí daly sotva očekávat, a přesto byl růst páru téměř jediným logickým výsledkem. Uvedli jsme, že páteční nelogický růst dolaru mohl rychle skončit, protože nejdůležitější zprávy o trhu práce a podnikatelské aktivitě v USA byly neuspokojivé. V pondělí trh pouze obnovil spravedlivý kurz.
USD/JPY – Technická analýza
04.11.2024 Říjen se zapsal do historie jako potvrzení býčího záměru vymanit se z měsíční medvědí korekce, během níž trh dosáhl a otestoval poslední úrovně měsíčního kříže Ichimoku (144,60–140,50). Postup býků v této části grafu a obnovení rostoucího trendu (161,96) bude možný pouze v případě, že pár překoná týdenní mrtvý kříž Ichimoku. Odtud mohou býci také dokončit a překonat denní vzestupný cíl pro proražení cloudu (159,52–161,73). Poslední říjnový týden byl ve znamení testování poslední úrovně týdenního kříže (153,43).
ZLATO – technická analýza
04.11.2024 Týdenní výsledek byl v pátek poznamenán svíčkou nejistoty s prodlouženým horním stínem. Je možné, že medvědi našli vhodné místo pro korekční pokles, protože býkům se nepodařilo dosáhnout úrovně 2 800,00 a říjen zakončili pod psychologickou úrovní 2 750,00, která byla aktivně testována v průběhu druhé poloviny měsíce. Je třeba poznamenat, že medvědi si zajistili support denního krátkodobého trendu (2 748,92), který teď chrání jejich zájmy. Pokud dojde k poklesu, bude hlavním úkolem medvědů v této části grafu otestovat, prorazit a eliminovat denní zlatý kříž, který lze aktuálně označit na úrovních 2 718,28 – 2 696,24 – 2 674,21.
Technická analýza EUR/USD a GBP/USD na 31. října
31.10.2024 Býci se včera vyšplhali nad denní krátkodobý trend (1,0817), ale nedokázali na první pokus prolomit týdenní úrovně rezistence (1,0844 – 1,0863 – 1,0876), takže tento úkol zůstává stále aktuální. Dnešní den se nese ve znamení konce měsíce. Říjnu dominoval medvědí sentiment a pozornost se nyní soustředí na délku spodního stínu měsíční svíčky a na to, zda medvědi dokážou měsíc uzavřít co nejoptimističtěji.
Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 31. října. Libra opět klesá, než bude moci začít stoupat
31.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu vykazoval smíšené pohyby se zjevnou neochotou k růstu. Na rozdíl od EUR/USD měl měnový pár GBP/USD mnohem skromnější makroekonomické pozadí. Zatímco euru poskytly podporu zprávy o vývoji inflace v Německu a HDP v eurozóně, britská měna takovou podporu postrádala. Obchodníci reagovali na zprávy o ADP a HDP v USA, které si vzájemně odporovaly, neboť jedna byla silnější, než se očekávalo, zatímco druhá byla slabší – v důsledku toho den skončil v blízkosti několikaměsíčních minim britské libry.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 31. října – euro dělá druhý krok směrem ke korekci
31.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu pokusil o další vzestupnou korekci. Euro si během dne připsalo 50–60 pipů, ale makroekonomické pozadí, které včera výrazně ovlivňovalo sentiment obchodníků, bylo značně rozporuplné. Například německá inflace zrychlila na 2 %, což je mnohem víc, než se předpokládalo, a vyvolala obavy, že sazby by v prosinci mohly být ponechány na současné úrovni. Americká zpráva ADP o růstu počtu pracovních míst v soukromém sektoru zdvojnásobila prognózy, což mělo vyvolat spíš pokles než růst páru. Na druhou stranu, HDP EU za 3. čtvrtletí předčilo očekávání, zatímco HDP USA ho nesplnilo. Zkrátka, pár mohl včera rychle stoupat nebo klesat. Nakonec jsme se dočkali určitého růstu, ale tento kritický týden ještě ani zdaleka nekončí.
Přehled páru GBP/USD na 30. října – libra dostává malou šanci
30.10.2024 Měnový pár GBP/USD nevykazoval ani v úterý žádný výrazný pohyb. Volatilita zůstala velmi nízká, jak je patrné z následujícího grafu, a tento problém jde za hranice samotného úterka. Trh vykazuje extrémně nízkou aktivitu už několik týdnů. Obchodování jakéhokoli měnového páru při takto nízké volatilitě je náročné, protože pohyby cen jsou prakticky neznatelné. Čekat několik dní na zisk 20 pipů může některým obchodníkům vyhovovat, ale každému ne.
ZLATO – technická analýza
29.10.2024 Minulý týden zlato stoupalo a atakovalo psychologickou úroveň 2 750,00. Po zastavení na této rezistenci pokračovalo během celého týdne v testu této úrovně a stanovilo nové historické maximum 2 757,96. Pokud se udrží vzestupné momentum, mohlo by se zlato dostat na nová maxima. Všechny cílové úrovně, které naznačuje indikátor Ichimoku, už byly dosaženy, takže pozornost se teď může přesunout na psychologické "kulaté" úrovně, které se historicky ukázaly jako významné. Následují úrovně 2 800,00, 2 850,00, 2 900,00 a tak dále. Při sestupné korekci získá denní kříž Ichimoku počáteční support. V pondělí jsou tyto supporty na úrovních 2 708,10 (Tenkan) a 2 680,45 (Kijun). Pokud se medvědí hráči budou aktivně tlačit dolů a rychle prorazí denní zlatý kříž, přesune se jejich pozornost pravděpodobně na týdenní supporty Ichimoku. Nejbližší úrovní od týdenního kříže je krátkodobý trend na 2 614,68. Pokud se sestupná korekce prodlouží, přiblíží se týdenní úrovně k dennímu kříži a poskytnou tak další support zájmům býků.
EUR/USD a GBP/USD 24. října – přehled technické analýzy
24.10.2024 Medvědí hráči stále operují pod týdenním cloudem Ichimoku (1,0811) a prodlužují downtrend. Jejich další cíle v této části grafu jsou cíle denního průrazu cloudu (1,0710–1,0654) a měsíční úroveň supportu (1,0611). Býčí hráči potřebují růst a konsolidaci nad týdenním cloudem (1,0811–1,0864), aby získali nové příležitosti a perspektivy, s podporou krátkodobého denního trendu (1,0850).
Doporučení na obchodování a analýza měnového páru EUR/USD ze dne 18. října. Christine Lagarde euro nezachránila
18.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje ve svém téměř volném pádu. Včera proběhlo zasedání Evropské centrální banky, na kterém bylo rozhodnuto o snížení všech tří klíčových sazeb o 0,25 %. Pro trh to nebylo překvapivé, protože takové rozhodnutí očekával. Přesto to euru poskytlo pádný důvod znovu klesnout. Stojí za zmínku, že trh často oceňuje události, o kterých již předem ví. Představitelé ECB začali o možnosti, že v říjnu dojde ke snížení sazeb, hovořit zhruba před dvěma týdny. Proč tedy euro dnes pokračovalo v poklesu?
Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 18. října. Libra bojuje kolem úrovně 1,30
18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil dostat pod současné úrovně, ale tentokrát bez úspěchu. Ne že by libra šterlinků v průběhu dne výrazně stoupala; jednoduše se poblíž úrovně 1,30 zastavila. Tato úroveň je psychologická, takže cena se kolem ní může ještě nějakou dobu obchodovat. Zároveň zůstává pod kritickou linií a trendovou linií, což znamená, že nic nesignalizuje potenciální korekci. Libra má v současné době stejný problém jako euro – roste příliš dlouho, příliš prudce a bez pádného důvodu. Každý den může klesnout, protože ve vztahu k americkému dolaru zůstává bezdůvodně drahá. Proto očekáváme, že se dostane mnohem níž než na úroveň 1,30.
EUR/USD a GBP/USD Technická analýza na 17. října
17.10.2024 Prodejci pokračují v klesajícím trendu. Včera se přesunuli do oblasti týdenního cloudu (1,0863–1,0811), kterou posílila závěrečná úroveň týdenního zlatého kříže Ichimoku (1,0850). O výsledku této interakce rozhodnou testy vyskytujících se supportů, které by mohly ovlivnit další vývoj. Jejich proražení by otevřelo nové vyhlídky na pokles, jako je cíl proražení denního cloudu Ichimoku (1,0654–1,0710), a stanovilo by ještě hlubší cíl proražení týdenního cloudu Ichimoku. Odraz by pár vrátil pod vliv a působení supportů napříč různými časovými rámci v oblasti 1,0908–1,0919 a konsolidace nad nimi by nabídla nové příležitosti k delšímu býčímu pohybu.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 17. října. Euro nemá důvod zastavovat
17.10.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svém téměř volném pádu. Domníváme se, že charakter současného pohybu je velmi symbolický a přesně odráží náladu na trhu. Co tento denní pokles eura znamená? Znamená, že účastníci trhu euro denně prodávají. V podstatě se euro prodává ať už z jakéhokoli důvodu, nebo bez důvodu, stejně jako byl dříve likvidován americký dolar. Opakovaně jsme upozorňovali, že euro je překoupené a neopodstatněně drahé. Varovali jsme také, že nakupovat euro jen proto, že to dělají všichni ostatní, je nelogické. Zmínili jsme, že přijde doba, kdy euro bude denně klesat, stejně jako dříve rostlo. Dále jsme upozornili, že pokles eura by mohl začít po 18. září, kdy Federální rezervní systém oficiálně zahájil uvolňování měnové politiky. Je to proto, že trh již dva roky počítal s budoucím snížením sazeb ze strany Fedu, a jakmile začalo, neexistovaly žádné další faktory, které by podporoval prodej dolaru.
Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 17. října. Inflace přináší libře další problémy
17.10.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel pokles, aniž by se pokusil zahájit korekci. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna zpráva o inflaci za září a všechny její údaje vyšly pod odhady. Co to znamená? Jednoduše řečeno, inflace klesá rychleji, než se Andrew Bailey obával. Jádrová inflace teď navíc dosahuje 1,7 %. Už dříve jsme zmínili, že Bank of England by mohla mít starost o jádrovou inflaci a inflaci v sektoru služeb. Centrální banka ale nemůže ignorovat pokles celkové inflace. Pokud banka bude čekat, až problémové oblasti inflace klesnou o dalších 1,0–1,5 %, mohla by se celková inflace, resp. inflace ve zpracovatelském sektoru, dostat na nulu, nebo dokonce na zápornou úroveň. A jak tedy vyrovnat všechny typy inflace?
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 15. 10. 2024
15.10.2024 Medvědi momentálně operují pod měsíčními a týdenními supporty 1,0908–1,0919 a snaží se pokračovat v dalším rozvoji downtrendu. Otázkou je, zda to dokážou. Síla těchto úrovní je značná, takže nebude snadné dostat se z jejich přitažlivosti a vlivu. V této části grafu je vysoce pravděpodobná konsolidace, ale pokud medvědi dokážou pokračovat v denním downtrendu, budou jejich další cíle na týdenních supportech cloudu (1,0863–1,0811) a konečné úrovni týdenního zlatého kříže Ichimoku (1,0850).
Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD na 14. října. Libra čeká na podporu.
14.10.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu. Volatilita zůstává nízká a cena postupně téměř denně klesá. Britská libra za poslední dva týdny výrazně klesla. To však nemusí nutně znamenat, že se blíží její odraz. Musíme si totiž uvědomit, že je libra stále extrémně překoupená a bezdůvodně drahá. To však nezaručuje, že bude pokračovat v poklesu po delší dobu. Stále se domníváme, že před tím, než dojde k obnovení klesajícího trendu, bude muset proběhnout malá korekce směrem vzhůru, která by mohla pokračovat i ve střednědobém horizontu.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 14. října
14.10.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval s minimální volatilitou a měl tendenci klesat. Aktivita trhu byla během minulého týdne téměř nulová, takže obchodovat bylo mimořádně těžké. Makroekonomické prostředí bylo slabé a žádné reporty, kromě reportů týkajících se inflace, nevyvolaly výraznější reakci trhu. Ani páteční zveřejnění indexu cen výrobců (PPI) a indexu spotřebitelského sentimentu, které jsou pro trh středně významné, nevyvolalo výraznější pohyb. Celková volatilita nepřesáhla v daném dni 30 bodů, což v podstatě ukazuje na nedostatek významného cenového pohybu.
EUR/USD a GBP/USD 10. října – technická analýza
10.10.2024 Medvědí hráči se včera snažili vzdálit se od úrovně týdenní atrakce (1,0980), což je zavedlo do zóny vlivu další úrovně kolem 1,0935 (spodní hranice denního cloudu). V současné době je jejich hlavním úkolem vystoupit a konsolidovat se v medvědí zóně vůči dennímu cloudu a otestovat další skupinu supportů 1,0907–1,0912, která kombinuje několik silných úrovní z vyšších časových rámců. Pokud se cena odrazí od úrovně 1,0935, budou býčí hráči opět čelit rezistenci na týdenní úrovni 1,0980.
Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 10. října. Inflace v USA nastolí nový trend
10.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v průběhu středy nadále přikláněl k poklesu. Opět se mu nepodařilo dosáhnout nejbližšího cíle na úrovni 1,3050, ale z vývoje v posledních dnech je zřejmé, že cena již nemá tak silný impuls k poklesu jako minulý týden. To není překvapivé vzhledem k tomu, že makroekonomické pozadí tento týden prakticky chybělo. Zástupci Federálního rezervního systému (Fed) hovoří každý den a včera večer byl zveřejněn zápis z předchozího zasedání. Žádné principiálně nové informace se však na trh nedostaly. V důsledku toho byla volatilita tento týden extrémně nízká a účastníci trhu zatím čekají na zprávu o inflaci.
USD/JPY: Šigeru Išibá jenu zavařil
10.10.2024 Nový japonský premiér Šigeru Išibá zklamal japonský jen a nesplnil očekávání, která do něj byla vkládána. Ve skutečnosti to bylo právě jeho zvolení, které posloužilo jako katalyzátor posílení japonské měny. Pár USD/JPY se propadl o téměř 500 pipsů v reakci na zprávu, že Išiba porazil svého rivala Sanae Takaičiho (považovaného za favorita voleb) v souboji o křeslo předsedy vládnoucí strany.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 10. října: Dolar se snaží znovu získat půdu pod nohama
10.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval ve středečním poklesu a den zakončil okolo úrovně 1,0935. Aktuální technický obraz naznačuje, že počáteční medvědí dynamika mohla už skončit. Dolar totiž roste téměř bez přestávky už dva týdny. Možná přišel čas korekce. Ve střednědobém horizontu stále očekáváme jen růst amerického dolaru, protože současný směnný kurz páru považujeme za neopodstatněný. Euro dlouho (dva roky) stoupalo, protože trh ignoroval všechny negativní faktory z eurozóny a ty nejpozitivnější ze Spojených států. Teď přišel čas vyrovnání. Vidíme, že dolar stoupá prakticky bez jasných důvodů. Tento týden se nic významného nestalo.
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 9. října 2024
09.10.2024 Trh zůstává nejistý. Pár EUR/USD se obchoduje bez jasného trendu, kolísá v úzkém denním pásmu a zůstává pod úrovní týdenního Ichimoku na hodnotě 1,0980. Všechny blízké úrovně zůstávají stejnými klíčovými úrovněmi. Pro medvědy je důležité prorazit denní cloud Ichimoku (1,0935) a tlačit se směrem ke clusteru úrovní z různých časových rámců kolem 1,0908. Naopak pro býky jsou prvními rezistencemi úrovně 1,1052, 1,1057 a 1,1062 (denní Fibonacci Kijun + horní hranice denního cloudu + krátkodobý týdenní trend).
Aptos (APT) se blíží klíčové úrovni – co očekávat dál?
08.10.2024 Cena Aptosu (APT) za poslední týden vzrostla o téměř 14 %, což přilákalo pozornost investorů. Zatímco tato digitální měna vykazuje známky síly, technické indikátory poukazují na to, že její růstová hybnost by mohla začít oslabovat. Trh se nachází v kritickém bodě, kdy další vývoj závisí na schopnosti překonat klíčové úrovně rezistence.
EUR/USD a GBP/USD Technická analýza na 8. října
08.10.2024 Trh se během prvního dne nového týdne téměř nehýbal. Medvědi si udělali přestávku. Jejich cíle zůstávají na úrovni 1,0935 (spodní hranice denního cloudu) a kolem 1,0907–12 (týdenní střednědobý trend + měsíční krátkodobý trend + spodní hranice měsíčního cloudu). V současné době zde má vliv týdenní Fibonacciho kijun (1,0980), takže situace se může změnit až poté, co se trh vzdálí od působení této úrovně. Dalším cílem býků směrem vzhůru je oblast se shlukem rezistencí z různých časových intervalů kolem 1,1052–1,1062–1,1080.
Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 8. října. Nudné pondělí pro euro
08.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí téměř nehnul z místa. Byli jsme svědky celkem nízké volatility na flat trhu. Ani zpráva o maloobchodních tržbách z eurozóny, která byla silnější, než se očekávalo, nepomohla euru po týdnu poklesu ani trochu oživit. Z toho vyplývá zaprvé pozitivní signál a zadruhé důležitá skutečnost. Tímto signálem je, že trh je připraven pokračovat v pohybu směrem dolů. Dolar je natolik přeprodaný a euro natolik překoupené, že ani pozitivní makroekonomické údaje z eurozóny nemohou vyvolat růst tohoto páru. Podle našeho názoru to je odrazem absolutní spravedlnosti.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 8. října: libra nemá důvod k novému růstu
08.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s nízkou volatilitou a projevoval jen minimální snahu o korekci. Britská libra pozvolna klesá, což je logické a očekávané. V pondělí nedošlo ve Velké Británii ani v USA k žádným významným událostem, takže libra se tentokrát dokázala vyhnout dalšímu poklesu. Přišel ale čas na mírnou vzestupnou korekci. Tento týden nás čeká jen velmi málo důležitých událostí, takže volatilita může zůstat nízká. Jen ve čtvrtek bude trh bedlivě sledovat zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat silné tržní pohyby. V ostatních dnech očekáváme jen méně důležité události.
Související klíčová slova:
Analýza intradenního pohybu | Obchodní příležitosti | Obrácená Hlava a ramena | Cenový kanál | Míra nezaměstnanosti v EU | Uvolněné měnové politiky | Impulzivní pohyb | Míra nezaměstnanosti v USA | Jak fungují akcie | Ichimoku Cloud | Nové možnosti | Kritický týden | CHF kurz | Dlouhé pozice | Celkový zisk | Pozornost investorů | Války | EUR/CHF | Globální měny | Vývoj | Analýza USD/JPY | Opětovný pokles | Data z trhu práce | Klíčový ukazatel | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Klíčové indikátory | Australská centrální banka | Údaje z USA | InstaForex | Silná rezistence | EUR/CAD | Zdražovat | DPH | EUR | Nákupní obchod | Spotřebitelské výdaje | Fibonacci úrovně | Bundesbank | Technická analýza (TA) | Take Profit | Edge | Zajištění zisků | Vývoj ceny zlata | Pip | Očekávání | Korelace | Možnosti obchodování | Vyhlídky dolaru | Evropské centrální banky | Kontrakt na ropu Brent | Poslanci | Bitcoiny | Inflace v září | AUD/NZD | EUR/JPY | Ceny kryptoměny | EURJPY | LYNX Trading | Trh práce | Nákupy aktiv | Doporučení k obchodování | Cena bitcoinu | Nadšení | Investice | Britská centrální banka | Trend na trhu | DXY | Svíčkový pattern | MACD | Potenciál | Support | Akcie společnosti Intel | PMI v eurozóně | Podnikatelské aktivity | Chování | Lednová inflace | Index aktivity | Hlava a ramena | Analýza COT | Cyklus zvyšování sazeb | Hospodářský růst v EU | Růst amerického dolaru | Moje obchodování | Ifo | Webinář | Reverzní svíčkové formace | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Experti | Joachim Nagel | Forexový trh | Stop-Loss | Býčí výhled | Evropské měny | Úspěšný trader | Pivoty | Uvolňování měnové politiky | Krátká pozice | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Měnový pár USD/JPY | Die Welt | Reality | Neckline | Dopad na sentiment | Medvědí postoj | Současná cena | Obraty | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | P.A. | Profesionální trader | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Geopolitické napětí | Index spotřebitelské nálady | Stochastický oscilátor | Rostoucí výnosy | Býčí pohyb | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Force | Intradenní volatilita | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Velcí investoři | IHNED | Jádrový PCE inflační index | Vstupovat do obchodu | Medvědí výhled | Goldman Sachs | Brexit | Delta | Projekce | SMA | Šéf Fedu | BreakEven | Růst sazeb | Technický indikátor | Šéfové | Alcoa | Fed | Zveřejnění zprávy | Kontrakty | Vývoj ceny ropy | Nejistoty | Způsob obchodování | Zkušený obchodník | Pokles cen energií | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Propuknutí nemoci | Makroekonomické statistiky | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | JPY | Hlavní události | AUDUSD | Komentář k trhům | Odhad HDP | Měnová politika Evropské centrální banky | Obchodování | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Brent | Kansas City | Kontrakce | Peníze | Zlato | Dlouhodobý trend | Financnik.cz | Ukazatel | Vývoj akcie | Certifikáty | Rozhovor | Medvědí trh | Prognóza | Dosáhnout zisku | Rovnováhy | Intradenní pokles | Inflační index | Hlavní události tohoto týdne | Long obchod | Meziroční růst | Libra ztrácí | Měny | Stochastický | Saxo Bank | Americký Fed | Nové signály | Přesnost | Použití indikátoru | Býčí kanál | Zájem obchodníků | Strach | Představitelé ECB | AUD/JPY | Zvolení prezidentem | Federální úřady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | MiFID II | Neúspěch | Fibonacciho extenze | Indikátor ROC | Růst trhu | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Index NASDAQ 100 | Býčí divergence | Člen ECB | Mizuho Corporate Bank | Medvědí signál | Dolar dnes | Zvýšení sazeb Fedu | Proražení | Cash flow | Zisk z obchodu | Americké ekonomiky | Falešné signály | Komuniké | Ekonom Evropské centrální banky | Index CPI | Obchodní terminál | Kryptoměna Bitcoin | Analýza USD | Potenciální obrat trendu | Světový obchod | Potenciální zisky | BOSSA | Data z amerického trhu práce | Riziková averze | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Trh s ropou | The Washington Post | Regulace | Rate Of Change | ISM pro sektor služeb | Dnešní údaje | Hlavní zprávy | GBP | Ichimoku mrak | Prezident newyorského Fedu | Trade Brokers | Protistrana | Vedení ECB | USD | Zvýšení sazeb | Index výrobních cen | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | GBP/USD | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | Rekordní nárůst | Státní dluhopisy | Tržní pohyby | Stratégové | Těžaři bitcoinu | Nejsilnější růst | Pokles inflace v USA | Dot plot | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Média | Kontrakty na ropu | Aktivity v USA | FedWatch | Stavebnictví | Histogram | Potenciální ztráty | Makrodata | Hospodářské výsledky | Investoři | Emoce | NFP | Oblasti rezistence | Zobrazení supportů a rezistencí | Index PPI | Jádrový index | Finančník | Obrovský potenciál | Uvolněné měnové | Hypotéza | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Cena Etherea | Obchodní deník | Zápis z posledního zasedání | Posílení | Aktivita trhu | VIP zóna | Kulatá čísla | Očekávané rozhodnutí | Vývoj ceny ropy Brent | Sestupný trend | Kurz jenu | Ekonomie | Včerejší seance | Návrat inflace | Plány | Bankovní skupiny | ProCent | Americká média | Zisk | Bank of England | Indikátor MFI | Britské libry | Dow Jones | Klesající trend | Pohyby trhu | Zvyšování těžby | DOGE | Evropské ekonomiky | Konvergence | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Aktuální prognózy | Nástroje technické analýzy | Členka Rady guvernérů | Zvýšení úrokové sazby | Bohatí | Třetí vlna | RoboMarkets | Ekonomický kalendář | Cenové úrovně | Technická analýza EUR/USD | G10 | Průzkumy | Úroková sazba | Americký prezident | Zprávy o trhu | Unie | Commodity Channel Index | Obchodní aktivita | Loonie | Trendové pohyby | Shortový obchod | Zasedání Evropské centrální banky | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Výrazný zisk | Politická situace | Prezidentské kampaně | Růst inflace | Trpělivost | Pozitivní zprávy | Praha | MetaTrader 4 | Investovat | Ruský rubl | Komoditní | Signál k prodeji | Investiční centrum | Buy Stop | Euro dnes | W1 | Býčí sentiment | Obchodní signály | Míra zisku | Andrew Bailey | Put opce | Parabolic SAR | Přeprodaný trh | Vybírání zisků | Vstup do trhu | Výsledky | Intradenní analýza | Analýza zlato | ZEW | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Nerozhodnost | Firemní zisky | Dolar roste | Události tohoto týdne | Obchodní přístup | Inflační tlaky | Vývoj cen ropy | Minulá výkonnost | Bank of America | François Villeroy de Galhau | Přehled měnového páru | Retracement | Oblasti konsolidace | Ceny železné rudy | Americký index | Americké centrální banky | Maximální drawdown | Výroční zpráva | Prezident | Vstupy do pozic | OPEC+ | Low | TIM | Počet úmrtí | Fundamentální zprávy | Trend systém | Energie | S/R hladiny | Objem | Indikátor RSI | Šéf Bílého domu | Předpověď | Jednotné měny | Pesimismus | Vývoj měnového páru | Trendová čára | Národní měny | Petr PODHAJSKÝ | Jestřábí postoj | Posilování amerického dolaru | Regulátor | Mary Dalyová | Odhad inflace | Swing | Šéf centrální banky | Aussie | Posílení amerického dolaru | Poslední obchod | Studie | Jednotná evropská měna | Medvědí divergence | Zpráva | Kolaps | Nástroj | Kansas | CFDs | Válka | Zóny supportu | Cena eura | Prémie | Fibonacci retracement | EUR/AUD | Hypotéky | Současná situace | Představitelé Fedu | Jackson Hole | Vybrat zisk | OPEC | Jednání FOMC | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | CME FedWatch Tool | Bloomberg | Korekční pohyb | Open interest | Program nákupu dluhopisů | Zasedání Fedu | Oslabení amerického dolaru | Globální obchod | Evropa | Centrální banky | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Inflace v květnu | Reakce trhu | Alert | Australský dolar | Dobré výsledky | Olej | Silnější dolar | Graf ropy WTI | Prezidentka ECB | Nabídka | Měna | S&P Global | Equity křivka | Vstupy | Nasdaq | Obchodní týden | Dolary | Trump | Inflace ve Francii | Federální rezervní systém | Ropa Brent | GBPUSD | Větší časový rámec | Ministerstvo obchodu | USDCAD | Zprávy | Americký dolarový index | Klíčové události | Ceny ropy | Pohyby cen | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Guvernér BOJ | Jakub Hodan | Warranty | Dolar včera | Zpráva pro dolar | Averze k riziku | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Americké akcie | CZ | Slabé výsledky | MetaTrader | Vojenský konflikt | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Indikátor STO | Dobré zprávy | Evropská ekonomika | Silný růst | Česká koruna | Zvýšená volatilita | Bydlení | Obchodní strategie | Vyhlídky | Trh | Komise | Pokles bitcoinu | Průraz | Kurz EUR/USD | AUD/USD | Výrazný pokles | Upozornění | Nákup dolaru | Korekce | Inflace ve Spojených státech | Současný trend | Technické signály | Údaje | Komodity | Overlap | Money management | Výrazný růst | Cena zlata dnes | Zveřejnění výsledků | Očekávání investorů | Odhad amerického HDP | G20 | Konkurenceschopnost | Koruna | Projev Jeroma Powella | Posílení dolaru | Analytická společnost | Stock | Inflace ve službách | Včerejší obchodování | Kulaté číslo | Obchodní systém | Francie | Rating | Propad | Trh dnes | Příležitosti | ECB Christine Lagardeová | ANO | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | Pokračující pokles | Moving Average Convergence Divergence | Stimulační opatření | Instant Trading EU Ltd. | Politika centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | HDP eurozóny | Tvůrci trhu | Členové Fedu | Výkonnost | Terminál | Long pozice | Fed Survey | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Důvěra | Pravděpodobnost | xStation | Index Nasdaq | Růst eura | Uzavření pozice | Technické analýzy | Technické nástroje | Short obchod | Hlasovací právo | Miroslav Singer | COT (Commitment of Traders) | Makroekonomika | Nižší minima | Americká centrální banka | QE | FIAT | Michelle Bowmanová | Makroekonomické zprávy | Rady expertů | Graf | Centrální banka | Vlna epidemie | Významné zprávy | Data z USA | Cena práce | Hrubý domácí produkt | Downtrend | Longový obchod | Nižší maxima | LYNX | Americké měny | Index S&P 500 | Nákup libry | Jádrová inflace | Patrik Urban | Rovnováha | Ekonomické události | Graf páru | Short | Fundamentální faktory | Hráči na trhu | Zpomalení ekonomiky | Historický vrchol | Přehled | Zpracovatelský sektor | SOK | Směnný kurz | Jestřábí tlak | Trendové linie | Stanovené cíle | Reakce trhů | Zpráva o inflaci | Alexandros Yfantis | Zpráva pro euro | Nízká volatilita | Izrael | Vydělat peníze | Trendové indikátory | Swingové minimum | Reakce trhu na zprávu | Reuters | Běžný účet | Průraz supportu | Pokračování trendu | Hospodářské oživení | Zvýšení úrokových sazeb | Donald Trump | Heiken Ashi | Zavírací ceny | Depozitní sazba | Money Flow Index | Výstupy | Analýzy | Pivot Point | Fáze konsolidace | Libra šterlinků | FXstreet.cz | Utahování měnové politiky | Novozélandská centrální banka | SaxoTraderGO | Index nových zakázek | EURUSD | Napětí kolem Ukrajiny | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Traders | Fungování | Vlna poklesu | Politická krize | Rekordní růst | Příkaz | Nárůst long pozic | Obchodní bilance eurozóny | Záporné sazby | JPG | Odmítnutí ceny | Předseda | Libra | Zpomalující inflace | Vysoká cena | Počet pracovních míst | Rostoucí trend | CFD | Index spotřebitelské důvěry | Zasedání Bank of Canada | Open | Evropská měna | Nastavení indikátoru | Index ISM ve službách | Příprava | Pohyby na trhu | Řecko | Britská měna | Aktuální cena | Jak trh reaguje | Hlediska technické analýzy | Celkový trend | Akciový index | Dezinflační proces | Míra | Dnešní výsledky | Úroky | Indikátor Stochastic | HDP v USA | Ekonomické ukazatele | Technické ukazatele | Ipsos | Obchody | Volby v USA | Květnová inflace | Měnový trh | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky eurozóny | Zápis z posledního zasedání Fedu | Oblast rezistence | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | S&P500 | Zasedání RBNZ | Ceny | Prudký pokles | Kurz dolar | Technologie | CHF | Současný stav | Stagnace | ČNB | Evropská unie | JDE | Investování | Average Directional Index | Parlamentní volby | Mutace viru | Pokles | James Bullard | První obchodní den | Volatility | Oslabování amerického dolaru | Výběr zisků | Onemocnění | Pozornost | Centrální banka Nového Zélandu | Ideální čas | Hedge | Makroekonomický kalendář | Cenové minimum | EUR/NOK | Současná nejistota | Průměrné hodinové mzdy | Index ISM | Tržní očekávání | Růst dolaru | Luis De Guindos | Celkový sentiment | DeMarker | Americká ekonomika | Podpora | Andrea Unger | Index Nikkei | Obchodník | Nejbližší support | Oslabení | COVID-19 | Makroekonomické údaje | Pokles ceny | Významné pohyby | Americký akciový index Nasdaq | Tempo poklesu | Akciový index Nasdaq | Index cen | Holdeři | Ukazatel inflace | Time-Frame | Daně | Williams %R | Americká měna | Pivot | Pokles indexu | MT4 | Nejistota | Napětí na Ukrajině | Technický výhled | Lineární regrese | Workshop | Centrum | Volatilní výkyvy | AUD/CHF | Traders Support Club | Zisky | EUR/USD a GBP/USD | Spojené království | Plný úvazek | Současné ceny | Prezident Trump | Oslabení koruny | Náhoda | Flat | Instant Trading EU | Sell | Prodeje | Americká data | Technická analýza USD | Časová pásma | Makroekonomické ukazatele | Oznámení | Jak otevřít long obchod | Boris Johnson | Růst výnosů | Instrukce | Zprávy o nezaměstnanosti | Ratingové agentury | Manuál | Společná měna | Cena zlata | Pullback | Otočení trendu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Zakladatel | Atentát na Donalda Trumpa | Kotace | Breakout | Překoupenost | Růst cen | Range | Dlouhodobé strategie | Riksbank | Hladiny podpory | Cenový pohyb | Sazby beze změny | OctaFX | RSI | Rok 2024 | Index nákupních manažerů | SPX500 | Delaware | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Inflace v Británii | Další rozvoj | Financování | Index nákupních manažerů (PMI) | Řízení rizika | XRP/USD | Zasedání RBA | Dlouhé (long) pozice | Kryptoměna | Algotrader | Pokles cen ropy | FXstreet | Technické indikátory | Technická rezistence | Pokles ekonomiky | Refinanční sazba | Patterny | USDJPY | Zprávy z USA | Společnosti | Investiční poradenství | Tržní sentiment | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Line | Stochastic | Otevření obchodu | NZD | Síla dolaru | Denní pokles | Američtí investoři | Průměrná mzda | DNO | Cena | Malé podniky | Příkaz Stop | Psychologie trhu | Politické události | ATR | Zajímavé pohyby | Hospodářský růst | Vydělávat peníze | Posílení eura | Trading | Překoupené zóny | Odhodlání | WTI | Křiž smrti | Bod | Podmínky na trhu | Prodej dolaru | RBNZ | Bollinger Bands | Take-Profit | BoE Andrew Bailey | Komodita | Evropská centrální banka | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Guvernér | Kurzy měnových párů | Japonsko | Haruhiko Kuroda | CL | Vice | Commitments of Traders (COT) | Přenos | GlassNode | Dlouhodobí investoři | OCI | Sázet | Federální rezervní banka | Cena ropy | Intraday | Inflace | Klesající trendové čáry | Technické patterny | Federal Reserve | Představitel Fedu | Zprávy a události | Předběžné výsledky | Společnost XTB | Glassnode | Alistair Crooks | Pohyb cen | Vstup do obchodu | Kurz USD | Krach | Struktura | CARA | Margin | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Domácnosti | Růst čínské ekonomiky | Samou | Rafinérie | Statistiky | Peter Kažimír | Opatření | Trend GBP | Novozélandský dolar | Dolarové páry | Opce | Šíření viru | FX | Break Even | Výhled pro EUR/USD | Tým RoboMarkets | Kurz | Základní znalosti | Market | Americký dolar | EURNOK | Investment | Inflace v říjnu | Fundamentální ukazatele | ING | Světová válka | Příležitosti k prodeji | Analýza EUR/USD | Vstup do LONG pozice | Rezistence na support | Grafy | Evropské indexy | UST | Ropa (XTI/USD) | Trh s kryptoměnami | Snižování úrokových sazeb | Významné úrovně | Velcí hráči | Býčí vyhlídky | Aktivum | Medvědí scénář | Interpretace | Makroekonomické faktory | Propad akcií | Historické maximum | Boční trend | BAT | Vybírat zisky | Překoupené úrovně | Proinflační | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Fibonacciho linie | AUD | Dělení technických indikátorů | Růst mezd | Povaha obchodování | Breakout Trader | Predikce | Bearish | Fibo | Právo | Prognózy inflace | Analytici | CME Group | Citigroup | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Situace | Elliott | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Indikátor ATR | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Kurzy | Investiční rozhodnutí | Equity | Jednání ECB | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Pozice spekulantů | Epidemiologické situace | Počet žádostí o podporu | Jádrový CPI | Ekonomiky eurozóny | Důvody pro posílení | Nárůst cen zemního plynu | Vítězství nad inflací | Cenové stability | Federální rezervní banka v New Yorku | Zasedání ECB | Spekulace | Vývoz | Index výrobní aktivity | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Recese | Tržby | Exponenciální klouzavý průměr | Kazuo Ueda | Makro | Švýcarský frank | Vyhlídky eurozóny | ECB | Výprodeje na akciových trzích | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Obchodovat na forexu | DOT | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | RRR | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Růstový trend | Silný support | HICP | Inflace ve Spojeném království | Výkyvy cen | Měnová politika | Frank | Názory analytiků | Měnové politiky centrální banky | Zahájení obchodování | Prudký propad | Balance | ISM | Momentum indikátory | Kurz eura | Pivot Pointy | Dnešní zpráva | Prodávající | Epidemiologická situace | Hedge fondy | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Futures kontrakty | MFI | Institucionální investoři | Dluhy | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Pozornost obchodníků | Úspěchy | Medvědí fáze | Kiwi | Jak obchodovat | Swingové maximum | USDCHF | Multi-Asset obchodování | CySEC | Budoucí směr | Rostoucí inflace | Svíčkové formace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Soud | Komunita | Výrazný pohyb | Těžaři | Sell Stop | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Vlna výprodejů | Dluhopisy | Conference Board | Odpor | Zásoby ropy | Americké volby | Channel | Majors | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Obchodovat na základě technické analýzy | Dění na trhu | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Důležité informace | Úrovně podpory | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Fundamentální data | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Spotřebitelská důvěra | Zboží dlouhodobé spotřeby | MMF | Soukromý sektor | CNN | Řízení pozic | Zlato (XAU/USD) | Odborné kurzy | Objem objednávek | Nařízení | Býčí trh | Růstové faktory | BTC | Prezidentské volby v USA | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Mizuho | Nejnovější zprávy | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Výrazné pohyby | Doporučení | Guvernér centrální banky | Průmysl | Tempo růstu | Vysoká poptávka | Bankovnictví | Ekonomické vyhlídky | Další posilování | Break-Even | Divergence | PMI ve výrobě | S&P 500 (SPX500) | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Měnové intervence | Obchodní pozice | Myšlenka | Varování | Viceprezident ECB | Kupci | Situace na trhu | Obchodní aktivity | Long | Rally | Šéfka ECB | Macron | Index výdajů | Klíčový support | Lot | Velikost pozice | Pokles inflace | Aktiva | Signály | Použití finanční páky | Etherea | AUDNZD | Jednoduchý klouzavý průměr | Finance | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MAAE | Poptávka | Vysoké zisky | Precedens | Pokles cen | Růst ceny | SP500 | Začít obchodovat | Pondělní obchodování | YouGov | FedWatch Tool | Konfluence | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Overlap rezistence | Růst HDP | Riziko ztráty | Graf ropy | Globální trhy | Bankéři | Jasný směr | Average True Range | Swingový obchodník | Sentix | Robert Holzmann | Pochybnosti | Zasedání Bank of England | Konec trendu | Účastníci trhu | Signál k nákupu | FOREX | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Know-how | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Trendový kanál | Výsledek zasedání | Politika | Pozornost trhu | Redukce | Míra nezaměstnanosti | Obchodujeme | Christopher Waller | Komunikace | Odraz ceny | Nárůst výnosů | MAM | Pravidla hry | Zpráva Commitment of Traders | Poplatky | GDP | Cenové maximum | Stochastic oscillator | Velká Británie | Růst libry | Mzdy | Další vývoj | Omikron | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Nárůst tržeb | Indexy S&P | Trader | Geopolitická rizika | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Nominální růst | Cenový graf | Akciové indexy | Nový týden | Denní graf | Kmen omikron | Pohyb ceny | Washington Post | Růst ekonomiky | Historická maxima | Výrobní index PMI | Práce | Peking | Reporty | ANZ | INTC | Commerzbank | Indikátor Ichimoku Cloud | Zhodnocení | Parita | Prolomení supportu | Ceny zlata | Výhled | Automatické obchodní strategie | GfK | Americký akciový index | Korekční fáze | Americký trh práce | Obchodní analýza | Resistance | Co bude | Deriváty | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Indikátor Ichimoku | Vývoj akcie INTC | Ropa (XBR/USD) | Trendové čáry | Scalping | Zaměstnanci | DAX | Bankovní krize | Technical analysis | Klouzavý průměr | Medvědi | Finanční trhy | Miliardáři | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | MIFID | Vyšší daně | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Full-time trader | Philip Lane | X-Trade Brokers | UNI/USD | Oscilátor DeMarker | Aktuální rezistence | ROCE | Fondy | Analytici Nomury | Platforma MetaTrader | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Financial Times | Zveřejnění zpráv | USD za barel | Payrolls | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj událostí | Holubičí postoj | New York | St. Louis | Střední podniky | Inflace ve Velké Británii | Výnosy státních dluhopisů | VET | Christine Lagarde | Euro včera | Tweety | Impulzy | Spready | Klesající trendová linie | Problémy | Silné ekonomické údaje | AOS | HDP | EURCHF | Jednotná měna | Rozhodování | Short pozice | Technická korekce | EMA | Zlatý kříž | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Částečný úvazek | Základní úrokové sazby | Dovozní ceny | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Fibonacciho úrovně | Reálné příjmy | Purple Trading | Celková inflace | Trh se zlatem | Devizový trh | Pin Bar | Načasování | Aktualizovaná prognóza | 3М | Semináře | Futures na ropu | Zprávy z Fedu | Americká inflace | Rozvoj | Izraelská armáda | Doporučení technické analýzy | Klouzavé průměry | Dlouhá pozice | Risk | Dlouhodobý růst | Transakce | Obnovení růstu | Hodinový graf | Kalendář ekonomických událostí | Federal Reserve Bank | Obchodování pomocí Price Action | Hladiny supportu | Deutsche Bank | Snížení úrokových sazeb | Týdenní pokles | Referendum | Profit-Target | Akcie společnosti Nvidia | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Americké akciové indexy | Butterfly | Důležité zprávy | Spojené státy | Prvky technické analýzy | Výprodeje | Petr Kouba | Optimismus | Úroveň rezistence | Zpráva COT | Škola tradingu | Obchodníci na finančních trzích | Federální rezervní banky | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Daňové příjmy | Konsolidace | Oslabení eura | Silný pokles | Zpráva CoT | Interbank VIP indikátor | Uvolnění měnové politiky | Slabost dolaru | Pozice dolaru | Fibonacciho projekce | Australská ekonomika | Demo účet | Index podnikatelské aktivity | RBA | Dolar | XBR/USD | Forexu | Vstoupit do trhu | Reserve Bank of New Zealand | Polkadot | Rizikový sentiment | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Rozhodnutí centrální banky | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Philip Lowe | Klíčová rezistence | Bollingerova pásma | Technické korekce | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Objednávky | EIA | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ekonomické zprávy | Iracionální | Hodnota bitcoinu | Obchodní den | Seminář | Konzervativci | Makroekonomické události | Stagflace | Podhodnocený | Signál | Digitální měna | Írán | Prodeje existujících domů | Hry | Bank of Canada | EUR/SEK | Překoupené podmínky | NZDUSD | ADP | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Výprodej | Nové žádosti o podporu | JP Morgan | Růst inflace v USA | Pandemie | Změny trendu | Rafinerie | Společnost | Obchod | Disclaimer | Thomas Barkin | Ekonomové | Rozhodnutí Bank of England | Non-Farm Payrolls | Ekonomika | Upozornění na rizika | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | On Balance Volume | Vstup do SHORT pozice | Nálada | Intradenní pohyby | Fundamentální základ | Bezpečný dolar | Britské měny | Tisková konference | Eura | Short Term | Obchodní signál | Evropské méně | Hodnota indexu | Gap | VIX | Růst | Úrovně supportu | Pips | Plánování | Příjmy | Makroekonomická data | Kmen koronaviru | Inflace v Německu | Úsilí | Risk-off | Zpomalování inflace | Proti trendu | Zajištění | Žádná centrální banka | Obchodní rozhodnutí | Obchodování na trhu | Ziskový obchod | Snížení inflace | Platforma | Důležitý support | Index | PBOC | Wall Street Journal | PCE index | Pipy | Cenový index | Volume | Cenová akce | Průmyslová produkce | Americký ISM | Velmi volatilní | Obchodní bilance | Úroveň supportu | PMI pro sektor služeb | Energetické krize | Vysoká očekávání | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Engulfing | Intel | ISM index | Nejlepší rozhodnutí | Swingová minima | Zápis ze zasedání FOMC | Úspěch | Analýza indikátorů | Akcie | Nejdůležitější den | Kongesce | Dolar australský | Zveřejněné údaje | Intradenní obchodník | Vývoj inflace v Eurozóně | Sazba Fedu | Vývoj kurzu USD | Kryptoměny | Buy | Bilance | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Stabilní růstový trend | Výdaje | Malý prostor | PCE inflační index | Investiční tipy | Chaos | Medvědí vlajka | Investiční strategie | Vítězství | USD JPY | Ethereum (ETH/USD) | Pracovní den | Indikátor OBV | Šum na trhu | Euro dolů | Bollingerovo pásmo | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Aktuální výhled | Program nákupů dluhopisů | Člen Rady guvernérů Fedu | Podnikání na kapitálovém trhu | Index amerického dolaru | FOMC | Prodej | Ministr financí Jeremy Hunt | Analytik | Institute for Supply Management (ISM) | Benchmark | Pracovní trh | Fáze růstu | Elliottovy vlny | David Frost | X-Trade | Harmonic trading | Údaje o průmyslové výrobě | Commitment of Traders | Potenciální změny | Měnový pár | Murray | Fibonacci | USD graf | Oslabení dolaru | Index S&P 500 (SPX500) | Banka | Index peněžních toků | Covid | Příklad prodeje | Nová historická maxima | Ministerstvo obchodu USA | Přeprodané zóny | Šok | Ichimoku Kinko Hyo | Stock-to-Flow | Objem maloobchodních tržeb | Signály Fedu | Prudký pokles cen | Tržní příkaz | FxOpen | Británie | Wall Street | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Pokles eura | PlanB | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Euro roste | Oslabování eura | CME FedWatch | Krátkodobá rezistence | Harris | Růstový potenciál | Ekonomická situace | Zavírací cena | Důležité zprávy z USA | Důležitá zpráva | NZD/USD | Pár EUR/USD | Hladina rezistence | Prohlášení | Zápis z Fedu | Ichimoku Projection Wave | Carry obchody | Intradenní obchodování | Dlouhodobější výhled | John Hardy | Události v eurozóně | Holubičí rétorika | Holubice | Obchodování páru EUR/USD | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | HDP EU | EURSEK | Kamala | Rostoucí mzdy | Fundamenty | Ukazatele | Akciové indexy v USA | Výhody | Bias | Trendový indikátor | Cenový index výdajů | Makroekonomická zpráva | CPI v eurozóně | Momentum | Technická analýza | Prodejní pozice | Agentura Reuters | Norská koruna | Christine Lagardeová | Obchodovat s akciemi | Martingale | Konflikt na Blízkém východě | Analytička | HDP USA | Pozitivní signál | Ekonomiky | CAD | Japonská centrální banka | Buy obchod | Zasedání FOMC | S&P 500 | Psychologické hladiny | Zápis ze zasedání Fedu | Žádosti o podporu | Nové příležitosti | John Williams | Obchodování na forexu | Nálada na trhu | Rekordní maxima | Histogram Awesome Oscillator | Španělsko | Zasedání Bank of Japan | Forward | Obchodní aktivity v USA | Údaje o inflaci | První odhad | Pokles libry | Overlap support | Zprávy o inflaci | Snížení sazeb | Zpřísňování měnové politiky | Nová fáze | Potenciální obrat | Doporučení pro obchodování | Stabilita | Britský premiér | Inflace zpomaluje | Analýza | Jak se stát lepším investorem | Supporty a rezistence | Body | Video | PMI pro sektor | ESMA | Kurz dolaru | Údaje ISM | Ziskové obchodování | Finanční situace | Libra klesá | Reakce měnového páru | Analýza páru EUR/USD | CCI | Hlavní ekonom | Neutrální výhled | Růst bitcoinu | Fibonacciho posloupnost | Krize | Restriktivní politiky | Management | XAU/USD | Posílení libry | Nový Zéland | Kvantitativní uvolňování | Špatná zpráva | Základní úroková sazba | High | Volatilita na finančních trzích | Dobré časy | Negativní dopad | Konsenzus | UBS | NATO | Americký trh | ADX | ZIL | Psychologie | Zprávy z Německa | Euro klesá | Klid | Zamyšlení | Vyšší mzdy | Produkce ropy | Třetí světová válka | Forex asistent | Britský trh práce | Oscilátory | První rezistence | Zpomalení růstu | Nákupní signál | Kupující | Nastavení Stop-Lossu | Všechny indikátory | Kurz GBP | Ichimoku indikátor | Vývoj eura | Konec roku | Opačný trend | Target | Údaje o prodejích | Roční maximum | Drawdown | Zvolení Donalda Trumpa | Solidní růst | Snižování sazeb | Hlavní ekonom ECB | Uvolnit měnovou politiku | Růst Bitcoinů | City | Index spotřebitelských cen | Brokers | USD/CHF | Ostrovní země | Současné rezistence | Index PCE | Nárůst volatility | Spotové ceny | Vývoj obchodního kapitálu | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Ceny benzínu | Býčí trend | Příležitosti na trzích | Indikátory | Otevírací cena | Marketingová komunikace | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Sazby | Očekávaný růst | Kotovaná měna | Zpracovatelský průmysl | Nový kmen koronaviru | Štěstí | Vývoj trhu | Časové rámce | Měnové páry | Zákony Evropské unie | Zvýšení mezd | Benchmarky | Inflace v únoru | Členka rady guvernérů | Nonfarm Payrolls | Nová mutace | Prezidentský kandidát | Počet zaměstnaných | Finanční ztráty | Ztráta | Kanada | Hlavní refinanční sazba | Zvýšená šance | Cenová maxima | Problémy v dodavatelských řetězcích | Negativní zprávy | Zájem o riziko | Poptávka po dolaru | Trhy | Průlom | Odpovědnost | Prodejní signál | Investiční doporučení | Intradenní výhled | Investor | Indexy PMI | Awesome Oscillator | Směr obchodů | Pád dolaru | ETH/USD | Instrument | Sazby Fedu | Měna dolar | SMA 200 | Německo | Uvolňování měnové politiky v USA | Výsledky testování | ADA | Asijské seance | Indikátor MACD | Kalendář událostí | Average Directional Index (ADX) | Graf EUR/USD | Příkaz stop-loss | Konfluence více faktorů | Bankovky | Le Penová | Srovnávací základny | Současný klesající trend | Politici | Obchodní systémy | XTB | Víkendové gapy | Významné změny | NASDAQ 100 | Druhý odhad amerického HDP | Moving Average | Historie | PMI ve službách | Clustery | Kontrakt | Zemědělství | Ztráty | Poradenství | EU a USA | Potenciál dalšího růstu | Nejnovější údaje | Pokles zlata | ONE | Nakupovat | Iniciativa | AUD kurz | První obchod | Změny sentimentu | Volby | Fibonacci trading | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Měnové politiky v USA | EUR/GBP | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Pokles německé ekonomiky | Německá inflace | XRP | Americký regulátor | Tradeři | Hospodářské oživení eurozóny | Banky | Členka rady guvernérů Fedu | Sektor služeb v USA | Pohyb dolaru | Higher Low | Cíle | Vyšší úroveň | To nejdůležitější | Medvědí trend | ECB Luis De Guindos | Trading pohled | Ichimoku trend systém | Slovensko | Pozice | Master Candle | Cena dnes | Diamantová formace | Denní obchodníci | Guvernér ČNB | Jestřáb | Akciový trh | Výraznější pokles | Backtesty | Evropský regulátor | Inflační data | BOJ Kazuo Ueda | Varovné znamení | Viceprezident | Americká zpráva | Úrokové sazby | Překážky | Centrální bankéři | Výsledek hlasování | Fibonacciho expanze | Nastavení indikátorů | CNBC | ADA/USD | Kurz EUR | Americké trhy | COT (Commitments of Traders) | Riziko | Nárůst nezaměstnanosti | Ondřej Hartman | Ekonomické aktivity | Realita | SPX | Zasedání centrálních bank | Vítězství republikánů | Uptrend | 1D | Sell obchod | Technické faktory | EURGBP | Rezistence | Investice firem | Klidné obchodování | USA | Psychologické úrovně | Line Bin | Dnešní zprávy | Kanadský dolar | Signály z Fedu | Breakouty | XTI/USD | Konec dolaru | Zasedání britské centrální banky | Velký zisk | Konsolidace ceny | Nové údaje | BTC/USD | IEA | USD/JPY | Vyrovnat ztráty | Měny zemí G-10 | ShowFx | Šance | Druhá vlna | Rychlost | Dvojité dno | Vítězství Donalda Trumpa | Meziroční inflace | Odrazy | Prezident Federální rezervní banky | Oscilátor | Výkon | Významné události | Koronavirus | Hlavní měnové páry | Mzda | Zrychlení růstu | Index relativní síly | Faktor Trump | Vývoj ceny | Poptávky po dolaru | HDP v eurozóně | Blahobyt | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Trendová linie | Jerome Powell | Spotový VIX | Spotřebitelské ceny | Varování před riziky | Příklad nákupu | Budoucnost eura | Uzavření gapu | Výnosy dluhopisů | Býčí nebo medvědí | Strategie pro EUR/USD | Obchodování s indikátory | Včerejší zpráva | COT | MQL | Snížit úrokové sazby | Obchodní seance | Analytici banky | Ocenění | Pokračování růstu | FX společnosti | Indikátor Stochastic Oscillator | Nejlepší strategie | Významné politické události | Oblast supportu | DOGE/USD | Pokračovací grafické formace | Důležité makroekonomické zprávy | Harmonické formace | ShowFx World | Objem HDP | Krátkodobý rostoucí trend | Indikátory volatility | S&P | Skutečný výsledek | Kurz JPY | Výsledky amerických voleb | Josef Tetek | Jean-Luc Mélenchon | Volatilita páru EUR/USD | Změna trendu | XBR | Americký akciový trh | Neel Kashkari | Těžký začátek | Listopadová inflace | Odhad růstu HDP | Regrese | Bez rizika | Japonské společnosti | Nové zprávy | Průměrná cena | Market alert | Krátkodobé trendy | Spekulovat | Ekonomika USA | Geopolitická situace | Ropa | Marine Le Penová | Jestřábí rétorika | Index peněžních toků (MFI) | Průzkum | Nejbližší rezistence | Akcie INTC | Nvidia | Program nákupu aktiv | GBP/JPY | Obchodování AOS | Oznámení výsledků | Webináře | Trojúhelníkové formace | Pivotní body | JOLTS | Dolarová rally | Dovoz | Zlatý grál | Denní minima | Pozitivní výsledky | EURCZK | Úspěšní obchodníci | Chop | Budoucnost | Skotsko | Aktivita na trhu | Rok 2024 | Nejdůležitější události | Krátké (short) pozice | Aptos (APT) | Stimulační program | Investiční | CME | Krize v Německu | Close | Bitcoin | Váhání | Technická analýza intradenního pohybu | Posilování eura | Tiff Macklem | Evropská obchodní seance | Průmyslová výroba | Indikátor | Jednoduché obchodní systémy | Zlatý řez | Dna | Inovace | Obchodní války | Futures | Vítězství Kamaly Harrisové | VaR | Průraz ceny | Zvyšování úrokových sazeb | Geopolitika | Vývoj dolaru | Pohyby ceny | Bitcoin dnes | Rubl | Instrumenty | Tým InstaForex | Test rezistence | Medvědí pokles | Směřování | Komise v přenesené pravomoci | Nebezpečí | Hladina supportu | Index výrobních cen (PPI) | Throwback | Výhled pro GBP/USD | Pohled na zlato | Vyšší časové rámce | AAA | Ministr financí | Pohyb trhu | Průmyslová výroba v USA | Lesnictví | Další růst | První support | Americký HDP | Svíčková formace | Ekonom ECB | Ekonom | Maloobchodní tržby | Čína | Slušný zisk | Jak otevřít short obchod | Šigeru Išiba | Kamala Harris | Potenciál poklesu | Členka Rady guvernérů Fedu | Obchodníci | SNY | Další pokles | Šíření koronaviru | Konec downtrendu | Vzestupný trend | Panika | Podnikání | Indikátor ADX | Růst výnosů dluhopisů | Podniky | Index PMI | Míra inflace v Německu | JPY USD | Dobré obchodní signály | Nastavení trhů | Falešný signál | Cardano | Inflační očekávání | Nárůst nakažených koronavirem | Krátkodobý výhled | Americký akciový index Nasdaq 100 | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Intervenovat | Vývoj inflace v USA | Oddělení forexu | Údaje o nezaměstnanosti | Směnný kurz dolaru | Oživení eurozóny | Obchodování CFDs | Výrobní aktivity | Supporty | Trendový pohyb | Kurz EURUSD | Fibonacciho retracement | Sektor služeb | Nejnovější zpráva | Fundamentální pozadí | Spekulanti | Pivot points | Prolomení oblasti | Výstup z obchodu | Drahá ropa | Inflace v USA | Úrovně rezistence | Inflace v Austrálii | Euro | Hlavní trend | USD/CAD | Austan Goolsbee | EU | Akcie Intel | Oslabování libry | Sentiment trhu | Zásoby benzinu | Výnosy | Tvrdohlavost | Aptos | Ceny ropy Brent | Premiér Boris Johnson | Objem obchodování | Denní volatilita | Put | Vlády | Profi obchodní systémy | Cena Aptosu | Michal Uma | Japonský jen
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot
|
|