Přehled měnového páru

Přehled měnového páru EUR/USD 21. ledna: Trumpova inaugurace nic nemění Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval relativně klidně, alespoň v první polovině dne
21.01.2025 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval poměrně klidně, alespoň tedy v první polovině dne. S otevřením americké seance však volatilita prudce stoupla. Následné pohyby nicméně podle všeho postrádaly konkrétní příčiny či důvody. Jedinou významnou událostí dne byla inaugurace Donalda Trumpa, která se – upřímně řečeno – z hlediska vzrušení, jež vyvolala, jevila jako nepochopitelná. Na jedné straně se nejednalo o inauguraci jen tak nějakého amerického prezidenta; šlo o inauguraci velmi kontroverzního lídra, který během posledních dvou měsíců učinil řadu slibů, že "změní svět" a "obnoví velikost Ameriky". Pokud by splnil byť jen 25 % z nich, svět by se mohl významným způsobem změnit a trhy by na takovou událost pravděpodobně reagovaly. Na druhou stranu se už dva měsíce ví, že Donald Trump se stane prezidentem. Co přesně se tedy mění teď, když je to oficiální?

Přehled měnového páru EUR/USD. 5. dubna. Dva scénáře pro důležitý pátek
05.04.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval většinu čtvrtku ve vzestupné korekci. Cena se předtím na několik dní usadila nad linií klouzavého průměru, takže trend se nečekaně změnil na klesající. Ještě včera jsme upozorňovali, že růst evropské měny byl tento týden naprosto nelogický, a přesto se trh vrátil do starých kolejí – ignoruje všechny zprávy a reporty, které favorizují dolar. Například ve středu ignoroval silnou zprávu ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru a pozornost nevěnoval ani inflaci v Evropské unii, která meziročně klesla už na 2,4 %. Je třeba znovu připomínat, že čím rychleji a silněji inflace klesá, tím blíž je centrální banka k uvolnění měnové politiky? A čím blíž se banka dostane k uvolnění, tím větší by měl být tlak na měnu, protože uvolnění je pro národní měnu vždy negativním faktorem.

Přehled měnového páru EUR/USD na 25. března 2024
25.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů, což bylo naprosto logické. Už dlouho opakujeme totéž: evropská měna by měla být mnohem levnější než teď a jejím cílem by měla být cenová parita s dolarem. Evropská měna v posledních měsících klesá, ale zůstává příliš vysoko a často se odráží nahoru. Trh si s prodejem stále dává načas.

Přehled měnového páru GBP/USD. 21. března. Tvůrce trhu nutí k udržování kurzu libry jen neznámé síly.
21.03.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu středy obchodoval velmi slabě. Navzdory dopolednímu zveřejnění důležité inflační zprávy ve Velké Británii, která měla také značný ohlas, jsme byli svědky pohybu o 35 bodů. Připomeňme, že je třeba zohlednit výsledky zasedání Fedu a pohyby, které na trhu vyvolaly. Britská měna měla včera i bez zasedání Fedu vykázat prudký pokles, kterého jsme se ani tentokrát nedočkali. Formálně pár GBP/USD pokračuje v poklesu, takže si nemáme na co stěžovat. Pořád se ale jedná o velmi slabý a neochotný pokles. Vzhledem k celkovému makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí by britská libra měla být mnohem níž než na současných úrovních. Včera jsme viděli jediné: trh stále musí být ochotnější prodávat libru, i když k tomu existují všechny potřebné důvody.

Přehled měnového páru EUR/USD. 21. března. Christine Lagardeová zachovává...
21.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu obnovil klesající pohyb, ale obchodoval se se stejnou minimální volatilitou jako předtím. V tomto článku se – jako tradičně – nebudeme zabývat výsledky zasedání Fedu ani reakcí trhu na ně. Domníváme se, že první dvě hodiny po zprávě Fedu trh často obchoduje impulzivně a nelogicky. Nezřídka pozorujeme pohyb jedním směrem bezprostředně po zasedání Fedu a pak se pár během následujících 10–20 hodin vrací na původní pozice. Proto věříme, že je třeba nechat trh uklidnit, analyzovat všechny získané informace a zjistit, jak reakce trhu ovlivňuje aktuální technický obraz.

Přehled měnového páru GBP/USD. 1. března. Bank of England sníží sazby v srpnu
01.03.2024 Měnový pár GBP/USD se včera obchodoval na nižší úrovni, ale celkový horizontální trend se bohužel nezměnil. Britská libra nyní bude muset vynaložit značné úsilí, aby ukončila flat, který je patrný téměř na všech časových rámcích a trvá již více než tři měsíce. I kdyby pár ze své současné pozice klesl na úroveň 1,2543, nebude to znamenat úplné ukončení flatu. Během dne tedy můžeme pozorovat téměř jakékoliv pohyby, které však při obchodování moc nepomáhají.

Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace
29.02.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost.

Přehled měnového páru GBP/USD. 28. února. Fed stále nevidí důvod, proč se snižováním sazeb pospíchat
28.02.2024 Měnový pár GBP/USD se v pravém slova smyslu i nadále obchoduje velmi slabě. Jak je vidět na následující ilustraci, průměrná volatilita za posledních pět obchodních dní činí pouze 64 bodů a průměrná volatilita za posledních 30 dní činí 77 bodů. To je však způsobeno výhradně dřívějšími obdobími, kdy byla volatilita vyšší. Trh tedy zjevně nevykazuje chuť obchodovat aktivně.

Přehled měnového páru EUR/USD. 13. února. ECB rozhodne o snížení sazeb v březnu
13.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v mimořádně klidném režimu. V ranních hodinách došlo k potenciálnímu proražení linie klouzavého průměru, odpoledne však došlo k obnovení mírného poklesu evropské měny. K jasné konsolidaci nad klouzavým průměrem jako v předchozích třech případech tedy nedošlo. Obchodníky jsme již upozorňovali na to, že průraz klouzavého průměru je možný. Za současných okolností však nebude znamenat posun k vzestupnému trendu.

Přehled měnového páru GBP/USD. 13. února. Fed opět prohlásil, že se sazbami není kam spěchat
13.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí inklinoval k poklesu. Úroveň Murray 7/8 – 1,2634 se opět nepodařilo překonat. Připomeňme, že tato úroveň (a několik sousedních) tvořila zhruba měsíc a půl silný support – spodní hranici bočního kanálu. Pár nemůže tuto "betonovou zátarasu" zespodu prorazit. Britská libra má tedy výbornou šanci na obnovení poklesu.

Přehled měnového páru GBP/USD. 2. února. Zasedání Bank of England: ještě horší než zasedání Fedu
02.02.2024 Měnový pár GBP/USD se nadále obchoduje v bočním kanále 1,2611–1,2787. Včerejší a předevčerejší dny mohly být pro britskou libru významné, protože ta již měsíc a půl zůstává v bočním trendu, ale nestalo se tak. Po zasedání Fedu jsme byli svědky růstu dolaru; před zasedáním Fedu dolar klesl a po zasedání Bank of England libra vzrostla. Proto jsme pozorovali opačné pohyby v rámci stejného bočního kanálu během dvou dnů.

Poroste letos kanadský dolar? - Analýza USD/CAD
02.10.2023 USD /CAD je jedním z nejžádanějších měnových párů v mezinárodním obchodování. V tomto článku prozkoumáme klíčové faktory ovlivňující směnný kurz páru, analyzujeme dynamiku cenových změn v roce 2023 a prozkoumáme krátkodobé a střednědobé prognózy poskytnuté odborníky.

Velká analýza USD/JPY
01.08.2023 Měnový pár USD /JPY vykázal v roce 2022 rychlý růst a dosáhl maxima 152 japonských jenů za 1 americký dolar. V letošním roce tento pár nadále vykazuje vzestupný trend s cílem překonat svůj předchozí vrchol.
Související klíčová slova:
Problémy | HSBC | Retracement | EUR | Citibank | Cenová hladina | Akciové trhy | Tempo růstu | Pokles akciových trhů | Trend | Bank of Japan | Long pozice | Statistiky | Konsolidace | USD/CAD v roce 2023 | Silný support | Dlouhodobá prognóza | Analýza USD/JPY | Otevřené pozice | Zasedání ECB | Monetární politika Bank of Canada | Lagardeová | Britská libra | Rostoucí ceny | Makroekonomické zprávy | Deflace | Inaugurace Donalda Trumpa | Pokles měny | Obchodní charakteristiky páru USD/CAD | Důležité makroekonomické zprávy | Makroekonomické statistiky | Trumpová | Potenciální výnosy | Základní úrokové sazby | Tempo růstu ekonomiky | Proražení | Zvýšení základní úrokové sazby | Výrazný pohyb | Inflace | Technická analýza USD/CAD | Důležité zprávy | Analýza USD | Americké výnosy | Obchodní seance | Kanadský dolar | Graf | Velká analýza | Evropská měna | Tvůrce trhu | Centrální banky | Zpráva | Zvyšování sazeb | Analytické prognózy | Tempo ekonomického růstu | Technická analýza páru USD/JPY | Nové signály | Cyklus zvyšování sazeb | Pohyb ceny | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Reakce trhu | Ekonomiky | Donald Trump | Volatilita | Analytické prognózy USD/JPY | Momentum | Prudký pokles | Politika | Měnová politika americké centrální banky | Očekávání | Flat | Zvýšení sazeb | Evropské měny | Ekonomické ukazatele | Uvolnění měnové politiky | Nákupy | Růst | Snížit úrokové sazby | Prognóza | Měnový pár USD/JPY | Trh práce | Prezident Fedu | Růst amerického dolaru | Pochybnosti | Prognóza USD/CAD na rok 2023 | Míra růstu HDP | Obchodníci | Obrat trendu | Volatility | Long | Chování | Snižování sazeb | Opatření | Covid | Trh | Ukazatele ekonomického rozvoje USA a Kanady | Makroekonomické události | Fair Value | Představitelé Fedu | Inflační indexy | Index | Směnný kurz | Rezervní měny | Prognóza USD/CAD | Americká centrální banka | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Posílení | Údaje o inflaci | Regulátoři | Ukazatele ekonomického rozvoje | Unie | Vice | Maloobchodní tržby | Zvýšení cen ropy | Christine Lagardeová | Vysoká inflace | Americké měny | Christine Lagarde | Inflační indexy (CPI, PPI) | Zpráva o inflaci | CAD USD | Pokles ceny | Pokračující pokles | Ukazatele ekonomického rozvoje USA | Deutsche Bank | Pozornost | Klesající trend | Ekonom ECB | Další růst | Index nákupních manažerů | Americká měna | Technická analýza USD | Poptávka | Prognózy USD/JPY | Regrese | Přehled měnového páru USD/CAD | Očekávání trhu | Obchodovat | Vysoké inflace | Indikátor | Pár EUR/USD | Analytici | Úsilí | Úroková sazba měny | Pokles cen | Monetární politika | Indikátor CCI | Klouzavý průměr | Lineární regrese | Vliv carry trade | Zasedání Bank of England | Short pozice | Evropský parlament | Úrovně rezistence | UBS | Ekonomové | Trendy měnového páru USD/JPY | Bank of Canada | USA | 3М | Technická korekce | CCI indikátor | Analýza USD/CAD | Zvyšování úrokových sazeb | Japonská ekonomika | Kanadská měna | Kurz USD | Inflace v Evropské unii | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Vývoj | Úroková sazba | Výnosy | Býčí divergence | Konkurenceschopnost | Cena USD/CAD | Úrokové sazby | Rostoucí ceny ropy | Volatilní | EUR/USD | Recese v USA | Měnové politiky | Měnový výbor | Dlouhodobá prognóza pro USD/CAD | Prohlášení | ADP | Británie | Přeprodané zóny | Sazby | Charakteristiky páru USD/JPY | Přehled měnového páru USD/JPY | Experti HSBC | Komoditní | Hlavní ekonom | Regulátor | Měnová politika Bank of Japan | Murray | Životní náklady | Pablo Hernández de Cos | Inflace ve Velké Británii | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Heiken Ashi | Trhy | Trade | Index nákupních manažerů ve výrobě | Významné úrovně | Rizika | ISM | Zpřísňováním měnové politiky | Zpomalování inflace | Obavy z recese v USA | Klíčové faktory | Bilance | Kanadská centrální banka | Jak si vede USD/CAD | Solidní růst | Index průmyslové výroby | Ekonomický růst | Inflace v USA | Poradenství | CAD | Tým RoboMarkets | Reporty | Výrok Lagardeové | Fundamentální pozadí | Nárůst long pozic | Právo | JPY | Pesimismus | Nástroj | GBP | Pokles cen ropy | Úrovně supportu | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Impuls | Centrální banka | Doporučení k obchodování | Divergence | Makroekonomické faktory | Libra | Odborníci | Pár USD/CAD | Minulá výkonnost | Průměrná volatilita | GBP/USD | Pracovní místa | Bank of England | Překoupené oblasti | Obchodování | Posílení dolaru | Prezident | Kansas | Měna | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Údaje | Britská měna | Aktivum | Situace | Růst dolaru | Tržby | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | HDP | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | JP Morgan | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Měnové páry | Historické trendy | Philip Lane | Japonský jen | Nakupovat | Vzestupný trend | Index spotřebitelských cen | City | OPEC+ | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Prognózy | Kurz | Pokles pod paritu | Globální růst | Jádrová inflace | Měnová politika Fedu | Výsledky | Rychlý růst | Potenciál | Pokles inflace | Ekonomická aktivita | Investiční prostředí | USD za barel | Důvěra | Oslabení dolaru | Ukazatel | Měny | Inaugurace | Fundamentální faktory | Spread | Britské měny | Federální rezervní systém (FED) | Upozornění na rizika | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | COVID-19 | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | TIM | Investiční | Americké centrální banky | Prodej | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Silný růst | Průmyslová výroba | Míra | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Výkonnost | Pokles libry | Carry trade | Instrument | Přehled | Short | Zvýšení úrokových sazeb | Otočení trendu | JDE | QE | Evropský regulátor | Cena | EU a USA | Překoupenost | Upozornění | Snížení sazeb | Finanční prostředky | Co bude | Medvědi | Fibonacciho retracement | Podhodnocený | Ekonomika | Indikátory | Oslabení | Práce | Cíle | Ekonomické prognózy | Banky | Analýza | Zlepšení | Sazby Fedu | Výraznější pokles | Pozice | Současná situace | OCI | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Support | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | OPEC | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Omezení produkce | Kansas City | Rezistence | Ichimoku | Ropy | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Americké ekonomiky | Jádrový index | USD | Co bude dál? | Inflace ve Spojeném království | Tvůrci trhu | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Federální rezervní systém | CZ | Průraz | ANO | Britské libry | Pokles eura | Objemy obchodů | Růst eura | Kanada | ING | Britský regulátor | Swap | Boční trend | Indexy | Americký dolar | Evropská centrální banka | ECB | Měnová politika | Doporučení | ECN | Parita | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Vzrušení | EU | Úroveň supportu | Graf měnového páru | Prodeje | Investor | USD/JPY | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Produkce ropy | Stav americké ekonomiky | Hlavní ekonom ECB | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot