Čtvrtek 21. listopadu 2024 11:51
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Fintokei StartTrader

Podhodnocený

img

Německý ocelářský gigant Thyssenkrupp roste o 10 % po zveřejnění čtvrtletních výsledků 📈

19.11.2024 Akcie Thyssenkrupp (TKA.DE) dnes rostou o 10 % poté, co společnost vykázala mírně lepší než očekávané finanční výsledky a překvapila vyplacením dividendy. Na příští rok očekává významný německý výrobce oceli a námořních lodí čistý zisk mezi 100 miliony a 500 miliony EUR. Konec fiskálního roku dopadl lépe, než se předpokládalo; společnost vykázala 32 % vyšší zisk před zdaněním (EBIT), než činil konsenzus.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 12. listopadu. Výmluvný začátek nového týdne

12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v poklesu. Trh se na začátku týdne překvapivě vrhl do nákupů dolaru, přestože v USA ani v EU nedošlo k žádným významným událostem. To poukazuje na ohromnou poptávku po dolaru, kterou jsme podcenili. Když se ohlédneme zpět, trh strávil dva roky výprodejem amerického dolaru bez zřejmého důvodu. Analytici hovořili o oslabování americké ekonomiky, riziku recese, uvolňování politiky Federálního rezervního systému, a dokonce o možném kolapsu ekonomiky. Tato tvrzení se snažila racionalizovat chování trhu, ale my jsme v průběhu celého roku 2024 tvrdili, že je pokles dolaru nelogický. Tvůrci trhu uměle tlačili měnový pár EUR/USD výše bez jakéhokoli podstatného důvodu – bylo to obyčejné manipulování s trhem.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 12. listopadu. Dolar neúnavně roste

12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v plynulém poklesu, a to navzdory tomu, že v USA ani v EU nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Jak jsme opakovaně konstatovali, dolar je podhodnocený, zatímco euro je překoupené. Trh v průběhu roku 2024 oceňoval očekávané uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 8. listopadu. Dolar si udržuje vedoucí postavení a růstový potenciál

08.11.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek před zasedáním Federálního rezervního systému obchodoval s mírnými zisky. Jako obvykle je třeba pohyby po zasedání Fedu ještě analyzovat. Po významné fundamentální události musí uplynout alespoň 24 hodin, aby bylo možné vyvodit její důsledky a reakci trhu. Připomeňme, že ve středu večer trh prudce reagoval na předběžné výsledky amerických voleb a následné pohyby během dne byly chaotické a obtížně analyzovatelné. Trh v takových obdobích obchoduje na základě emocí, což vede k velmi nevyzpytatelným a složitým pohybům.
img

Podíl eura na mezinárodních transakcích rychle klesá na dějinné minimum. Hrozí, že jej předežene čínská měna

26.10.2024 Podle nejnovějších dat systému SWIFT se podíl eura na mezinárodních transakcích propadl na dějinné minimum. Navíc poměrně výrazně roste podíl čínské měny, která tak může v dohledné době euro sesadit z pozice efektivně druhé nejpoužívanější mezinárodní měny.
C:\fakepath\Sentiment-210102024.jpg

Průvodce obchodníka: Nejvýznamnější indikátory sentimentu pro správná rozhodnutí

21.10.2024 Obchodování na finančních trzích není jen o číslech a datech, ale také o pochopení nálady trhu, která často rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Sentimentální analýza vám umožní nahlédnout do psychologie investorů a identifikovat skryté příležitosti nebo rizika, která by jinak mohla zůstat nepovšimnuta. V tomto článku se dozvíte, které klíčové indikátory sentimentu jsou nezbytné pro každého obchodníka či investora, jak je efektivně využít a proč by měly být nedílnou součástí vašich obchodních strategií.
C:\fakepath\tesla-18102024.jpg

Tesla představila vlastní autonomní taxi. Je projekt od AI společnosti podhodnocený?

18.10.2024 Americká společnost Tesla, která je již léta známá jako největší světový výrobce elektromobilů, nyní posunula svou působnost o krok dál a představila nový plně autonomní taxík s názvem Cybercab. Vzhledem k tomu, že čelí klesajícím prodejům a rostoucí konkurenci, signalizuje tento odvážný krok její další expanzi do oblasti autonomních technologií a umělé inteligence (AI), která jí otevírá nové možnosti.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 19. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

19.09.2024 Také měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval se zvýšenou volatilitou bez jasného směru. Většina volatility se přirozeně projevila ve večerních hodinách. Federální rezervní systém rozhodl o snížení základní úrokové sazby o 0,5 %, což byla ze všech možných výsledků ta nejvíce holubičí varianta. Pro dolar je však významným pozitivním faktorem to, že dále neklesl. V prvních hodinách po rozhodnutí Fedu dolar sice klesl, ale poté rychle vzrostl, což naznačuje, že trh již případný holubičí scénář ocenil. Pár se musí udržet pod úrovní 1,3225, aby došlo k výraznější korekci směrem dolů, než jakou jsme pozorovali v posledních několika týdnech. Psychologický faktor spojený s prvním uvolněním sazeb ze strany Fedu je mimo hru, což umožňuje klidnější obchodování, a to jakýmkoli směrem.
img

Jak 18. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

18.09.2024 Pár GBP/USD v úterý znovu otestoval hladinu 1,3225, ale nedokázal ji překonat a následně se stáhl zpět. Pokles páru byl podle nás výsledkem tohoto odrazu, zvlášť proto, že kolem úrovně 1,3225 jde i klesající trendová linie. Proto můžeme stále usuzovat, že klesající trend zůstává zatím neporušený. Britská libra ale v posledních dnech vytrvale roste, aniž by k tomu měla jakýkoli důvod nebo příčinu. Velkou neznámou zůstává, jak trh zareaguje na večerní zasedání Federálního rezervního systému. Určitě podporujeme další pokles britské měny, která zůstává překoupená a příliš drahá, ale trh může ještě nějakou dobu zohledňovat v cenách uvolňování měnové politiky Fedu. Všechny ostatní faktory ho zřejmě příliš nezajímají.
img

Jak 17. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

17.09.2024 I pár GBP/USD vykázal v pondělí vzestupný pohyb, a to poměrně silný, navzdory prázdnému ekonomickému kalendáři. Obchodníci si ale na bezdůvodný růst britské měny do roku 2024 už dávno zvykli. Samozřejmě lze předpokládat, že trh v cenách opět preventivně zohledňuje uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému, ke kterému dojde ve středu, ale nemyslíte, že trh celý rok preventivně zohledňuje snížení sazeb Fedu, ke kterému ještě ani nedošlo?
img

Jak 16. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

16.09.2024 Pár GBP/USD se v pátek také obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Makroekonomických údajů bylo velmi málo. Vyzdvihnout lze jen index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA, který byl o něco silnější, než se očekávalo. Tato zpráva ale dolaru velké zisky nepřinesla. Britská libra přitom ve čtvrtek, kdy byly zveřejněny ještě méně důležité údaje, stoupla. Trh se rozhodl, že holubičí zasedání Evropské centrální banky je důvodem k nákupu eura i libry. Veškeré pohyby páru se dál odvíjejí od očekávání trhu týkajících se sazeb Federálního rezervního systému. Makroekonomické údaje ani fundamentální události patrně tato očekávání neovlivňují.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 13. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.09.2024 Také pár GBP/USD ve čtvrtek vykázal silný pohyb vzhůru, přestože k tomu neměl žádné opodstatnění ani důvody. Zatímco zasedání Evropské centrální banky v eurozóně mohlo euro hypoteticky podpořit, ve Spojeném království se žádné významné zpravodajské události nekonaly. V USA byl zveřejněn index cen výrobců, který byl v meziměsíčním vyjádření o 0,1 % vyšší, než se předpokládalo. Opravdu někdo věří, že tento index vyvolal pokles dolaru o 100 pipsů?
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 12. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.09.2024 Ve středu měnový pár GBP/USD dále klesal, sice nepatrně, ale klesal. A pro ty, kteří si to nepamatují, pokles britské měny byl v roce 2024 velmi vzácný, zejména když americké makroekonomické údaje nejsou pro dolar podporou. Nepamatujeme si, kdy naposledy dolar rostl na základě slabých údajů. Opakovaně jsme však upozorňovali, že trh přinejmenším po celý rok 2024 (ne-li déle) zohledňuje především budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a všechny ostatní faktory ignoruje. Dříve nebo později musel přijít okamžik, kdy trh plně započítá veškeré budoucí snižování sazeb. Poté by dolar neměl důvod dále klesat. Netvrdíme, že tento okamžik nastal, ale pravděpodobnost, že nastane, nějaká existuje. Pokud tomu tak bude, dolar může vstoupit do delšího období posilování. Středeční zprávy z Británie, podobně jako ty úterní, neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv.
img

Jak obchodovat GBP/USD dne 11. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.09.2024 V úterý pár GBP/USD předvedl jediné – naprostou neochotu obchodovat. Na rozdíl od eura měla britská libra k dispozici několik zajímavých zpráv. Jak jsme však upozorňovali, na tržní sentiment téměř neměly vliv. Míra nezaměstnanosti ve Spojeném království se podle očekávání snížila o 0,1 % meziročně. Růst mezd zpomalil o něco více, než se očekávalo, a počet nezaměstnaných se zvýšil mnohem méně, než trh předpokládal. Můžeme tedy konstatovat, že zprávy ze Spojeného království byly pozitivní, ale trh nyní zajímá jediné – měnová politika Federálního rezervního systému. V důsledku toho jsme byli svědky mírného posílení britské měny, které však nemělo na technický obrázek žádný vliv. Cena dokonce nedokázala konsolidovat nad nejbližší úrovní 1,3107. Klesající trend tedy přetrvává a korekční pokles pokračuje.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.09.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí vykázal pohyb směrem dolů, kterému se dalo předejít. Minulý týden však cena překonala linii rostoucího trendu a britská libra zůstává extrémně překoupená. Vzhledem ke všem faktorům by tedy britská měna měla pouze klesat – dlouho a prudce. Přesto páteční a pondělní poklesy páru ukazují alespoň na určité známky připravenosti trhu prodávat, nikoli nakupovat. A to se v poslední době děje extrémně zřídka.
img

Jak 9. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

09.09.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek pokles. Dolar stoupal na základě údajů o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, které působily zázračně. Samotné zprávy nebyly ale ani tentokrát ideální. Míra nezaměstnanosti se v srpnu snížila, což přesně trh očekával. Hodnota nonfarm payrolls byla mírně pod prognózami a červencový údaj byl revidován směrem dolů. Proto lze tyto údaje jen sotva označit za "pozitivní". Řekněme, že byly lepší, než mohly. Dolar vzrostl o 50 pipů, což za současných okolností neznamená vůbec nic. Prodej americké měny by příští týden klidně mohl začít nanovo, protože celý americký trh práce se dál potýká s problémy a trh očekává, že Fed je v září řešit snížením klíčové sazby podle nejagresivnějšího scénáře.
img

Jak 6. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

06.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek také dál pohyboval nahoru. Růst britské měny, respektive pokles dolaru, byl opět vyvolán slabými údaji z USA. Ačkoli index podnikatelské aktivity ISM ve službách překonal prognózy, poptávka po dolaru téměř nestoupla, protože zpráva ADP o počtu zaměstnanců v soukromém sektoru byla nejnižší za posledních několik let. Pár se tak snaží obnovit růst, aniž by řádně korigoval. Trh už několik měsíců zohledňuje v cenách uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a teď reaguje na slabé makroekonomické údaje z USA, zatímco slabá ekonomika Spojeného království a politika uvolňování měnové politiky Bank of England ho nezajímají. Tato situace může pokračovat i v budoucnu. Osud dolaru bude dnes záviset výhradně na zprávách o trhu práce a nezaměstnanosti.
img

Jak 5. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

05.09.2024 Pár GBP/USD se ve středu obchodoval směrem nahoru na základě stejné zprávy JOLTS. Počet volných pracovních míst byl v červenci výrazně nižší, než trh očekával. Ačkoli, co jiného se dalo čekat, když míra nezaměstnanosti v červenci vzrostla? Nicméně, trh opět zklamaly slabé údaje z USA, které oslabily jak jeho očekávání, tak očekávání odborníků. Je důležité si pamatovat, že pro účastníky trhu není důležitá skutečná hodnota, ale fakt, jestli tato hodnota odpovídá prognóze. Pokud je prognóza opakovaně nastavena příliš vysoko, nikdy nebude splněna a americký dolar by mohl klesat ještě několik let. Jenže současná realita měnového trhu je taková. Do konce týdne zbývají ještě dva dny, během kterých bude zveřejněno mnoho důležitých makroekonomických údajů. A pár GBP/USD urazil od posledního lokálního maxima jen nepatrnou vzdálenost. Pokud nebudou uspokojivé ani zbývající zprávy o práci, podnikatelské aktivitě a nezaměstnanosti, mohla by se libra tento týden vrátit k úrovni 1,3250.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.09.2024 V úterý si měnový pár GBP/USD udržel svůj pomalý pohyb směrem dolů, ale obchodníci by měli být spokojeni i s takto mírným poklesem britské libry. Ta nás během posledních několika měsíců totiž jen zřídkakdy potěšila poklesem. Jak jsme již zmínili, jediná zpráva dne z USA dopadla spíše průměrně, takže je nepravděpodobné, že by byla hlavním motorem posilování amerického dolaru. Navíc načasování poklesu páru se zveřejněním zprávy nesouhlasí. Dá se však předpokládat, že indexy podnikatelské aktivity S&P a ISM poskytly základ pro některé drobné dolarové nákupy.
img

Jak 3. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

03.09.2024 I pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s velmi nízkou volatilitou a zatím nedokázal prolomit vzestupnou trendovou linii. Britská měna se stále zdráhá klesat, ačkoli dlouhodobě a se značnou intenzitou roste, což odporuje zdravému rozumu. V pondělí nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem, takže obchodníci během dne neměli na co reagovat. Očekáváme další pokles britské měny, ale osud dolaru bude v tomto týdnu do značné míry závislý na údajích z amerického trhu práce a nezaměstnanosti. Růst dolaru mohou podpořit i další reporty; nebo mu naopak mohou bránit. První týden v měsíci je pro dolar vždycky nejdůležitější. Konsolidace pod trendovou linií by výrazně zvýšila pravděpodobnost dalšího posílení americké měny.
img

Jak 30. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

30.08.2024 I ve čtvrtek si pár GBP/USD udržel pokles; byl ale tak slabý, že si sotva zaslouží, aby se o něm diskutovalo. Stručně řečeno, britská libra je extrémně překoupená a nepřiměřeně drahá. Tři týdny po sobě rostla bez korekce a trh stále oceňuje pouze budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Za současných okolností tak můžeme uvažovat jen o poklesu britské měny. Cena ale ještě nedosáhla trendové linie a neví se, jestli ji překoná. Čtvrteční druhý odhad zprávy o americkém HDP za druhé čtvrtletí opět příjemně překvapil, protože americká ekonomika vzrostla o 3 % oproti prognózovaným +2,8 %. Proto se domníváme, že dolar měl včera posílit mnohem víc. Jenže co se dá dělat, když při zprávě sice stoupal, ale před ní i po ní klesal?
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 30. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.08.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v klesajícím pohybu a nakonec konsolidoval pod linií vzestupného trendu. Pohyby páru v tomto týdnu jsou poměrně povzbudivé. Euro konečně začalo klesat a trh konečně začal věnovat pozornost pozitivním zprávám z USA. Trhy si také si najednou uvědomily, že Evropská centrální banka možná v září podruhé sníží sazby. Včera vyšlo najevo, že inflace v Německu již zpomalila na 1,9 %, a dnes možná vykáže výrazné zpomalení i evropská inflace. Při takové úrovni inflace má ECB jen málo důvodů ponechat v září sazby beze změny. I bez případného snížení sazeb v eurozóně by měl dolar růst a euro klesat. Euro je silně překoupené, zatímco dolar je podhodnocený. Pokud trh v průběhu roku 2024 počítá se snížením sazeb Federálního rezervního systému, které se zatím neuskutečnilo, dolar již tento faktor zohlednil. Další růst eura zatím předpovídat nemůžeme.
img

Jak 29. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

29.08.2024 Pár GBP/USD vykázal ve středu také dlouho očekávaný pokles; byl ale tak slabý, že cena nedosáhla ani na trendovou linii. Místo toho se v grafu aktuálně tvoří jakýsi pattern "Hlava a ramena". Pokud se cena odrazí od úrovně 1,3210, mohli bychom se dočkat "druhého ramene" a očekávat další pokles britské měny. Upřímně řečeno, libra by teď měla mnoho měsíců klesat bez jakýchkoli důvodů nebo faktorů – v roce 2024 takto silně a bezdůvodně stoupala. Nelze ale přesně říct, kdy podobný pohyb začne. Trh by mohl dál zohledňovat očekávané snížení sazeb Federálního rezervního systému. Pokud budou údaje o trhu práce a nezaměstnanosti příští týden opět slabé, mohly by vést ke spekulacím, že Fed 18. září sníží sazbu o 0,5 %. A nezáleží na tom, jestli to bude pravda, nebo ne. Ani na tom, jestli inflace umožní takto rychlé snížení sazeb.
img

Jak 28. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

28.08.2024 Pár GBP/USD v úterý opět vykázal vzestupný pohyb, pro který neměl konkrétní důvod. Samozřejmě, vyjádření představitelů Federálního rezervního systému, kteří naznačili možný zářijový pokles úrokových sazeb, mohla představovat základ pro nové prodeje dolaru, ale ani euro nevykázalo v úterý růst. Přesto trh britskou libru dál nakupuje bez ohledu na okolnosti. Současnému pohybu chybí logika, ale zároveň jsme svědky silného a téměř nepřetržitého uptrendu. Cena je daleko od trendové linie, takže ho téměř žádná korekce nezastaví. I když, o jaké korekci můžeme mluvit, když pár každý den stoupá?
img

Jak 27. srpna 2024 obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

27.08.2024 Pár GBP/USD se v pondělí pohyboval obvyklým způsobem. Jakou korekci jsme viděli poté, co britská libra během několika týdnů vzrostla o téměř 600 pipů bez jakéhokoli pullbacku? Správně, pouhých 30 pipů. O čem jiném můžeme mluvit? Mimochodem, i makroekonomické pozadí včera podpořilo americký dolar, protože jediná zpráva dne o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby byla výrazně silnější, než se předpokládalo – asi dvojnásobně. Jaká byla reakce trhu na pozitivní zprávu z USA? Správně, žádná. Pohyb páru je tedy stále nelogický. Přetrvává uptrend a cena by dnes mohla rychle obnovit pohyb nahoru. Žádné příčiny ani důvody k tomu nepotřebuje. Pokles britské měny lze očekávat, až cena potvrdí konsolidaci pod vzestupnou trendovou linií, což ale může trvat dlouho.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 26. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

26.08.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval ve svém "letu na Měsíc". Během dne americký dolar klesl o dalších 130 pipsů, a to rychle, jednoduše a volně. Americká měna začala klesat brzy ráno, přestože v té době ve Spojeném království i v USA neexistovaly žádné makroekonomické ani fundamentální faktory. Trh jednoduše pokračoval ve výprodeji dolaru v očekávání nadcházejícího projevu předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v Jackson Hole. Očekávali jsme, že trh bude preventivně reagovat na Powellovu holubičí rétoriku a že v pátek dojde k obratu. Trh však stále využíval každou příležitost k nákupu tohoto páru. Nezáleží na tom, ke kterým faktorům se vyjádřil a zda za každodenním poklesem dolaru vůbec nějaké faktory stojí. To vše je irelevantní. Pohyb vzhůru je zcela nelogický. Projev guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho byl od samého začátku nezajímavý. Skutečnost, že BoE uvolňuje svou měnovou politiku, je ještě méně relevantní. Vše se točí kolem dolaru a zářijového snížení úrokových sazeb ze strany Fedu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 23. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

23.08.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírný pokles, který je však v grafech sotva patrný. Včerejšek tak byl jen dalším dnem v řadě, kdy se britské libře nepodařilo provést ani tu nejmenší korekci a dolar naopak neposílil. Vzestupný trend zůstává neporušený a nezpochybnitelný. Ve Velké Británii byly včera zveřejněny indexy podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském průmyslu, které dopadly nad odhady trhu. Není to důvod k opětovnému nákupu tohoto páru?
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 22. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

22.08.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu i ve středu. Vzestupný pohyb byl v posledních týdnech tak silný a nezastavitelný, že bylo nutné zmenšit měřítko grafů, aby se do nich alespoň vešel. Nepochybujeme o tom, že současný růst libry je zcela nelogický. Trh již několik týdnů, ba dokonce měsíců využívá jakoukoli záminku k prodeji amerického dolaru a ignoruje celkový fundamentální a makroekonomický obraz. Každá další zpráva z USA je využívána pouze k jednomu účelu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD 21. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

21.08.2024 Pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu i v úterý. I začínající obchodníci nyní mohou pozorovat chování páru v posledních týdnech – nepřetržitý růst, prakticky bez jakékoli korekce. Dříve se dalo říci, že makroekonomické údaje z USA pravidelně tlačily na dolar nebo že představitelé Federálního rezervního systému konečně diskutovali o snížení klíčové sazby. V současné době však na dolar nepůsobí žádné faktory, které by jej tlačily dolů. Přesto trh pokračuje v panickém výprodeji americké měny. Takové pohyby nemají žádnou logiku. Nejzajímavější je, že tento nelogický růst dříve či později skončí a je docela možné, že začne stejně nelogický pád.
img

Plán obchodování GBP/USD na 20. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

20.08.2024 V pondělí si pár GBP/USD udržel svůj růstový pohyb v souladu s aktuálním vzestupným trendem. Jak jsme už mnohokrát zmínili, v tuto chvíli neexistují žádné nové důvody pro nákup tohoto páru. V pondělí Spojené království ani Spojené státy nezveřejnily žádné zprávy. Přesto jsme byli svědky dalšího růstu britské měny, což už není nijak překvapivé. Trh nadále prodává dolar na základě očekávání snížení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem v září. Nezáleží na tom, že účastníci trhu na to čekají už od začátku roku a jednají podle toho, co se ještě ani nestalo – tak je tomu už osm měsíců v řadě. Zároveň se zdá, že uvolnění měnové politiky ze strany Bank of England je příliš neznepokojuje.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.

19.08.2024 Pár GBP/USD si v pátek udržel pozoruhodný růst. Ráno byla ve Velké Británii zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách, která odpovídala prognózám, ale údaje za předchozí měsíc byly revidovány směrem nahoru. Tato zpráva částečně vyvolala hned od rána nový růst britské měny. Stojí nicméně za zmínku, že libra šterlinků rostla i v noci, když byla na lokálních maximech, takže je nepravděpodobné, že by zpráva o maloobchodních tržbách byla jediným důvodem jejího nového růstu.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.08.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal v úterý silný pohyb směrem vzhůru. Kromě údajů o indexu cen výrobců, které odstartovaly výrazný růst páru, byly ve Velké Británii zveřejněny zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Míra nezaměstnanosti se nečekaně snížila z 4,4 % na 4,2 %, zatímco trh očekával její zvýšení na 4,5 %. Po této zprávě se stalo nepodstatným, že počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti překročil prognózu devítinásobně a že růst mezd zpomalil o více než 1 % (což se blíží načasování druhého snížení sazeb ze strany Bank of England). Trh, jak to ostatně většinou dělal v průběhu roku 2024, ignoroval všechny údaje podporující dolar a reagoval pouze na zprávu, která podpořila libru.
C:\fakepath\Big Mac index.jpg

Big Mac index: Česká koruna byla podhodnocená k dolaru o 19 procent

13.08.2024 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci července podhodnocená vůči dolaru o 18,6 procenta. V USA stál jeden Big Mac 5,69 dolaru, zatímco v Česku 109 korun. Teoretický směnný kurz by tak měl být kolem 19,16 koruny za dolar. Aktuální kurz však je 23,53 koruny za dolar. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
img

Plán obchodování GBP/USD na 13. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.08.2024 Ani v pondělí pár GBP/USD nevykázal žádné zajímavé pohyby kvůli nedostatku makroekonomických a fundamentálních událostí. Nejzajímavější vývoj pro britskou libru začne dnes. Rádi bychom však poznamenali, že zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách, které budou zveřejněny za několik hodin, pravděpodobně nebudou považovány za "klíčové". Trh na tyto zprávy může reagovat, ale reakce pravděpodobně nebude silná. Na druhou stranu ve středu budou zveřejněny klíčové zprávy o inflaci ve Velké Británii a v USA. Budoucnost měnového páru GBP/USD bude do značné míry záviset na těchto zprávách.
img

Euro postupuje pomalu. Co bude dál?

13.08.2024 Město spí. Dav se probouzí. Zatímco trhy dřímají a čekají na údaje o červencové inflaci v USA, býci na EUR/USD se rozhodli zaútočit, povzbuzeni aktualizovanými prognózami agentury Bloomberg ohledně depozitních sazeb. Experti se domnívají, že Evropská centrální banka bude čtvrtletně snižovat sazby, přičemž výpůjční náklady by měly do prosince 2025 dosáhnout 2,25 %. Trh s futures předpokládá agresivnější úpravu sazby federálních fondů a rozdílné tempo měnové politiky vytváří pro euro vítr do plachet.
img

Plán obchodování GBP/USD na 12. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.08.2024 Ani ve čtvrtek pár GBP/USD neprojevil žádnou touhu po aktivním pohybu. Tento den nebyly k dispozici žádné makroekonomické ani fundamentální podklady a po čtvrtečním růstu se pár nacházel v blízkosti horní linie klesajícího kanálu. Klesající trend je tedy stále neporušený a odraz od horní linie kanálu by mohl u britské měny vyvolat nové kolo poklesu.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB při nastavení úroků zohlednila kurz koruny

09.08.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) při jednání o nastavení úrokových sazeb brala ohled i na kurz koruny. Rychlé snížení sazeb by podle rady mohlo vést k oslabení české měny, a tím i posílení inflačních tlaků. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady, který ČNB dnes zveřejnila. Bankovní rada minulý týden rozhodla o snížení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu na 4,5 procenta.
img

Plán obchodování GBP/USD na 9. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.08.2024 Ve čtvrtek se páru GBP/USD počtvrté za sebou nepodařilo překonat hladinu 1,2680 a zahájil korekci, o které jsme hovořili na začátku týdne. Cena zůstává v klesajícím kanálu; klesající trend tedy zůstává neporušený. Odraz od horní hranice kanálu může vyvolat nový pokles britské měny. Libra však klesá již tři týdny, takže bychom mohli očekávat výraznější korekci. Pohyby jsou nyní čistě technické, bez fundamentálního nebo makroekonomického pozadí. Domníváme se, že pokles páru bude ve střednědobém horizontu pokračovat, protože již tři měsíce v řadě roste a potřebuje hlubokou medvědí korekci. Kromě toho fundamentální pozadí podporuje přeprodaný dolar mnohem více než překoupenou libru.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.

08.08.2024 Ani ve středu pár GBP/USD nevykázal zajímavé pohyby. Volatilita na libře šterlinků se propadla na nízké úrovně, ale je potěšující, že libra alespoň nepřiměřeně neroste, jak to s oblibou v roce 2024 dělá. Situace na trhu je bohužel nestabilní a nelze předvídat, jak si trh bude v následujících měsících vykládat fundamentální pozadí. Stojí za to připomínku, že dolar byl většinu letošního roku pod tlakem trhu prostě proto, že Federální rezervní systém se podle názoru trhu "chystá začít uvolňovat měnovou politiku." Teď se dolar může "dostat pod palbu" v souvislosti s očekáváním trhu, že sazby budou v září sníženy o 0,5 %. Někdo má za to, že další slabé hodnoty nonfarm payrolls a nezaměstnanosti v srpnu znamenají, že americká ekonomika upadla do recese a Fedu nezbývá než snížit sazbu. Fakt, že americké HDP vzrostlo ve druhém čtvrtletí o 2,8 %, což je výrazně nad prognózami, se nebere v potaz.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 7. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.

07.08.2024 V úterý pár GBP/USD opět vykázal značný pokles. K tomuto pohybu včera nebyl makroekonomický ani fundamentální důvod, ale celkově stále očekáváme pokles libry. Mimochodem, euro a libra se v poslední době obchodují jinak. Zatímco euro mělo tendenci růst, libra měla tendenci klesat. Proč, když trh očekává mimořádný zásah Federálního rezervního systému nebo zářijové snížení sazeb až o 0,5 %?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 6. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.

06.08.2024 Pár GBP/USD se v pondělí snažil udržet pokles, což je zřejmé. Britská libra má během posledních sedmi měsíců stále tendenci stoupat. Dokázala se obchodovat směrem nahoru, i když k tomu nebyl důvod ani příčina. Ale například včera, když euro pokračovalo v růstu, zůstala uvnitř klesajícího kanálu. Pokud byla důvodem nové vlny prodeje amerického dolaru hrozba recese v Americe a možné mimořádné snížení sazeb Federálního rezervního systému, proč tedy britská libra nerostla?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.

05.08.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek zřetelné známky posílení, ale kvůli čtvrtečnímu poklesu zůstal uvnitř klesajícího kanálu. Klesající trend tedy zůstává nedotčený a v pátek začala korekce. Jestliže u eura nečekáme další růst, pak u britské libry ho čekáme ještě méně. Bank of England teprve začala uvolňovat měnovou politiku. Je nelogické očekávat růst měny, jejíž centrální banka snižuje sazby. Netvrdíme, že libra nemůže za žádných okolností zahájit nový růst; jen říkáme, že tento krok by nebyl logický. Aby bylo možné rozpoznat nový uptrend, musí se cena každopádně usadit nad klesajícím kanálem.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 2. srpna Jednoduché tipy pro začátečníky

02.08.2024 Ve čtvrtek pár GBP/USD pokračoval v poklesu a nakonec vykázal dobrou volatilitu. Pár se během dne posunul o zhruba 140 pipsů. Vzhledem k rozhodnutí Bank of England snížit sazby je tento pokles pravděpodobně logický. Zdá se, že trh nebyl na takový výsledek vůbec připraven, ačkoli jsme opakovaně zmiňovali, že kupodivu očekával snížení sazeb pouze ze strany USA. Trh marně čekal zhruba sedm měsíců a obchodoval, jako by Federální rezervní systém měnovou politiku už několikrát uvolnil. Včera se ukázalo, že Evropská centrální banka a BoE zahájí uvolňování měnové politiky dříve než americká centrální banka. Zda Fed začne snižovat sazby do září, zůstává otázkou. Nově nabytý optimismus trhu ohledně uvolňování měnové politiky nesdílíme. Podle našeho názoru současná úroveň inflace snížení sazeb v září nepodporuje. Proto může dolar i nadále stabilně růst.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. srpna: Jednoduché tipy pro začátečníky.

01.08.2024 Pár GBP/USD se ve středu stále obchodoval v bočním trendu s nízkou volatilitou. Pásmo od denního minima k maximu bylo pouhých 43 pipů. A to byl den zasedání FOMC... Co říct k dalším událostem, jako je report ADP? Trh několik týdnů důsledně prodával britskou libru, ale pár tento týden prostě přešlapuje na místě. Dnes se koná zasedání Bank of England, na kterém může být rozhodnuto o začátku cyklu uvolňování měnové politiky. Teoreticky by takové zprávy měly vyvolat silnou reakci trhu. Prakticky ale pochybujeme, že dnes uvidíme slibný trend. Pokud trh nechce obchodovat, nepřinutí ho k tomu žádné zprávy.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 31. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

31.07.2024 Měnový pár GBP/USD se i v úterý snažil pokračovat v poklesu, i když k tomu měl jen pár lokálních důvodů. Jediná důležitá zpráva dne – americká zpráva JOLTs – se ukázala být silnější, než se očekávalo, a dolar přestal posilovat až po jejím zveřejnění. Domníváme se, že britská libra pokračuje v poklesu v důsledku technických faktorů a očekávání nadcházejícího snížení sazeb ze strany Bank of England. Kromě toho hraje roli i celkové nadhodnocení libry a její poněkud neopodstatněný růst za uplynulé tři měsíce.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

30.07.2024 Pár GBP/USD v pondělí také vykázal poměrně slušný pohyb směrem dolů, ale do konce obchodního dne dokázal většinu svých pozic obnovit. Britská libra celkově dál klesá, ale stále to dělá velmi pomalu. Pro připomenutí, očekáváme další pokles britské měny. Bank of England by mohla začít s uvolňováním měnové politiky už ve čtvrtek a libra už všechny faktory růstu s výraznou rezervou zohlednila.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

29.07.2024 Pár se v pátek dál obchodoval s nízkou volatilitou. Ve čtvrtek jsme zaznamenali vcelku obstojný pohyb, ale tento "nepořádek" netrval dlouho. Je zvláštní, že britská libra zareagovala na skvělou zprávu o HDP z USA za druhé čtvrtletí poklesem. Celkově podle téměř všech typů analýz dál klesá, jak by měla. Trh ale prodává tento pár v posledních šesti měsících neochotně, takže tentokrát může být pokles britské libry krátkodobý bez ohledu na fundamenty a makroekonomii.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

26.07.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek dál pozvolna klesal. Dolar by měl posilovat bez ohledu na makroekonomické pozadí. Cena se v hodinovém grafu usadila pod vzestupnou trendovou linií; britská libra je překoupená a nepřiměřeně drahá. Už tři měsíce roste téměř bez korekcí a trh už několikrát zpracoval celé fundamentální pozadí ve prospěch libry. Včerejší zpráva o americkém HDP navíc ukázala výraznější růst, než se čekalo. Proto by podle nás měl americký dolar růst mnohem výrazněji, než aktuálně roste.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

25.07.2024 Pár GBP/USD se ve středu také pohyboval smíšeně, částečně pod vlivem makroekonomických údajů. Velká Británie dopoledne zveřejnila údaje o PMI ve službách a ve výrobě, které dopadly nad očekávání. Tyto reporty podpořily libru. Tytéž americké indexy PMI byly odpoledne horší, než se očekávalo, což způsobilo chvilkové oslabení dolaru. Ke konci dne ale začal technický pullback, který ještě víc zkomplikoval intradenní technický obraz.Stejně jako euro, i britská libra má technické důvody k poklesu, ale v posledních třech dnech se cena pohybuje spíš do strany než dolů. Volatilita zůstává nízká a aktuálně vidíme pohyb, který silně připomíná flat.
C:\fakepath\trader-17072024-44-zm.png

Japonský jen prudce zpevňuje, objevují se spekulace o další intervenci japonských úřadů

17.07.2024 Japonský jen prudce zpevňuje a objevují se spekulace o další intervenci japonských úřadů na podporu domácí měny. Dolar od japonského jenu kolem 17:15 SELČ odepisoval 1,2 procenta na 156,48 USD/JPY a euro na japonský jen ztrácelo 0,85 procenta na 171,13 EUR/JPY.
C:\fakepath\japonsky-jen-28052024-uvod.jpg

Od zlatého standardu k válečnému chaosu. S japonským jenem to vždy bylo nahoru, dolů

28.05.2024 Japonský jen je třetí nejčastěji obchodovanou světovou měnou a státy ho po dolarech a eurech nejvíce drží ve svých rezervách. Sláva jenu je ale proměnlivá. Už několikrát měla měna extrémně sílící tendence, po každé se ale něco pokazilo. Na historii jenu se podíváme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 11. dubna. Kupci mávali bílou vlajkou

11.04.2024 Pár EUR/USD se ve středu propadl. Euro kleslo poté, co zpráva o inflaci v USA ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 % víc, než se čekalo. Někdo by snad řekl, že tak malá odchylka od prognózy by neměla vyvolat podobně silný pohyb, ale my jsme rozhodně proti. Je fakt, že euro bylo v posledních měsících schopno vykázat jen pozvolný pokles, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí šlo proti němu. Například minulý týden euro vykázalo nelogický pohyb nahoru, i když prakticky všechny důležité zprávy z USA vyšly silněji, než se očekávalo. Proto jsme pevně přesvědčeni, že euro je nadhodnocené a dolar silně podhodnocený. Včera se účastníci trhu prostě neudrželi a začali hromadně otevírat short pozice, protože teď je jasné, že Federální rezervní systém se neodváží snížit sazby ani v červnu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.03.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek velmi slabé pohyby, ačkoli některé zprávy z daného dne mohly vyvolat silnější reakci trhu. Například zpráva o průmyslové výrobě v USA. Jestliže únorový údaj překonal odhady o 0,1 %, pak lednový údaj byl revidován z -0,1 % na -0,5 %. Účastníci trhu tak už měli důvod k prodeji dolaru. Slabý byl také index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Ten činil pouhých 76,5 bodů oproti prognózovaným 76,9 bodům. Ve druhé polovině dne ale dolar rostl, pokud lze pohyb o 25 bodů nazvat růstem.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Big Mac index: Česká koruna je k dolaru podhodnocená

22.02.2024 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci letošního ledna podhodnocená vůči dolaru o 19 procent. V USA stál jeden Big Mac 5,69 dolaru, zatímco v Česku 105 korun. Teoretický směnný kurz by tak měl být kolem 18,45 koruny za dolar. Aktuální kurz však je 23,62 koruny za dolar. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
img

Legendární obchodník mluví o schválení ETF na spotové bitcoiny

03.01.2024 Obchodník Andrew Kang, zakladatel společnosti Mechanism Capital, hovořil o ceně bitcoinu ve svém prohlášení na X.
img

Fidelity International: Jak by měli investoři do dluhopisů přehodnotit strategie, když se centrální banky rozhodly dát si pauzu?

16.11.2023 V současné době je možné získat atraktivní výnos z kombinace kvalitních státních a podnikových dluhopisů, které jsou relativně méně rizikové, což ukazuje i následující graf. Vyšší výnosy znamenají, že investoři mohou mít kvalitnější nástroje, aby si zajistili příjem.
img

Rusko nouzově zastavilo pád rublu. Na jak dlouho?

21.08.2023 Ruský rubl se v minulém týdnu stal nejvýkonnější měnou takzvaných rozvíjejících se trhů. Od pondělí do pátečního dopoledne měl za sebou zpevnění vůči americkému dolaru o 6,3 procenta. Drtivá většina měn dalších rozvíjejících se ekonomik, včetně Česka, přitom vůči dolaru v minulém týdnu ztrácela. Znamená to jedno: ruské centrální bance se podařilo pád rublu zastavit, alespoň prozatím. Dlouhodobě však rubl padá i tak do propasti.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Big Mac index: Česká koruna byla v červenci podhodnocená k dolaru o 13 procent

07.08.2023 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci letošního července podhodnocená vůči dolaru téměř o 13 procent. V USA stál jeden Big Mac 5,58 dolaru, zatímco v Česku 105 Kč. Směnný kurz by tak měl být kolem 18,80 Kč/USD. Aktuální kurz je však kolem 22 Kč za dolar. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
C:\fakepath\forex-01082023.jpg

Velká analýza USD/JPY

01.08.2023 Měnový pár USD /JPY vykázal v roce 2022 rychlý růst a dosáhl maxima 152 japonských jenů za 1 americký dolar. V letošním roce tento pár nadále vykazuje vzestupný trend s cílem překonat svůj předchozí vrchol.
img

Fixní výnos: Zvyšovat či nezvyšovat? Toť otázka

01.08.2023 Centrální banky si uvědomují, že více než rok trvající agresivní měnová politika nemusela k boji s inflací stačit. Finanční podmínky zůstávají uvolněné, vlády nadále provádějí expanzivní fiskální politiku a ekonomika nezpomaluje očekávaným tempem. Čeká nás další zpřísňování, které bude ve třetím čtvrtletí roku nadále vést k hlubší inverzi výnosových křivek. Další zvyšování úrokových sazeb by však nemuselo fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Proto musí tvůrci měnové politiky zvážit aktivní rozpouštění bilancí centrálních bank s cílem zvýšit výnosy v dlouhé části výnosové křivky. S blížícím se koncem cyklu zvyšování výnosů budou trhy podnikových a státních dluhopisů poskytovat lákavé příležitosti v přední části výnosové křivky.
img

USD/JPY: Kdy začne japonský jen růst?

30.05.2023 Spekulanti maximálně posílili medvědí pozice na jenu, protože se obecně očekává zvýšení sazeb Federálního rezervního systému.
img

Cena Cardana překonala hranici 0,40 USD, mohou se býci prosadit? 

13.04.2023 Cena Cardana (ADA) za poslední dva týdny vzrostla o 14 % a poprvé od února překonala hranici 0,40 USD. Údaje na řetězci ukazují, jak zdatná kohorta velryb hromadí nákupní tlak. Kolik však mají býci v zásobě?
C:\fakepath\etf-10042023-1.png

Seriál o ETF: Pro koho jsou vhodné strategie Dollar Cost Averaging a Buy and Hold (díl 11.)

10.04.2023 Pro úspěšné investování je klíčové investovat podle strategie, která vyhovuje investičním cílům, vztahu k riziku a osobnosti každého investora. V minulých dílech jsme popisovali dvě strategie pro investování do ETF: strategii zvanou Dollar Cost Averaging a strategii Buy and Hold. U těchto strategií zůstaneme a v dnešním díle si představíme, pro jaký typ investorů se tyto strategie hodí.
C:\\fakepath\\etf-24032023.jpg

Seriál o ETF: Jak investovat do ETF - strategie zvaná Buy and Hold (díl 10.)

24.03.2023 V dnešním díle popíšeme druhou investiční strategii, pokud chcete investovat do ETF. Stejně jako strategie Dollar Cost Averaging, které jsme se věnovali v minulém díle, i dnešní strategie zvaná Buy and Hold je dlouhodobá. Tím ale podobnost končí a v dnešním díle probereme, co je podstata Buy and Hold strategie a pro jaký typ investorů se hodí.
img

Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka

21.02.2023 Akciím energetické společnosti ČEZ se daří. V minulém týdnu se jejich cena na pražské burze vrátila zpět nad psychologickou hranici 1000 korun. Ve středu se prodávaly až za bezmála 1070 korun, tedy nejdráže od loňského srpna. V pátek se ovšem propadly zpět mírně pod hranici 1000 korun, kde jsou i nyní, poté, co se klíčový menšinový akcionář podniku, uhlobaron Pavel Tykač, nechal slyšet, že česká vláda zřejmě ČEZ nepostátní. Tykač si míní, že se ve Fialově vlády nakonec zřejmě nenajde nikdo, kdy by byl ochoten zaplatit reálnou cenu za zhruba 30procentní zbývající podíl.
img

Stroll zvyšuje podíl ve společnosti Aston Martin a zastavuje možné převzetí čínskou společností Geely ⚡

20.12.2022 Spolumajitel společnosti Aston Martin (AML.UK) a investor, miliardář Lawrence Stroll, zvýšil svůj podíl, aby zablokoval možnou nabídku na převzetí Aston Martin čínskou společností Geely. Stroll a jeho investiční skupina Yew Tree zvýšili svůj podíl na 28,29 % poté, co získali akcie v hodnotě více než 50 milionů liber, oproti 19 % na začátku roku. Navzdory Strollově přesvědčení o vyšší fundamentální hodnotě Aston Martin dnes akcie ztrácejí více než 5 %.
C:\fakepath\akcie-01112022.jpg

Německá automobilová anomálie

01.11.2022 Zatímco velká část investorů pozoruje americký akciový trh a především pak u technologických akcií hledá jejich dno. V Evropě se však píše zajímavější příběh.
img

Poroste Huntington Ingalls tváří v tvář americko-čínské krizi?

24.10.2022 Huntington Ingallss (HII.US) je vedle General Dynamics předním konstruktérem válečných lodí pro americké námořnictvo. Společnost byla v roce 2011 vyčleněna z divize Ship Systems obranného gigantu Northrop Grumman (NOC.US). Cena akcií od července vzrostla téměř o 20 %, což je výrazně nad průměrem amerického leteckého a obranného sektoru. Společnost oznámí finanční výsledky 3. listopadu:
C:\fakepath\forex-09092022.jpg

USD/JPY je blízko vrcholu

09.09.2022 Japonský jen už nemá kam oslabovat. Za posledních 12 měsíců měnový pár USD/JPY vzrostl o 30 %, což je mezi majors měnami nevídaně prudký pohyb. Po očištění o inflaci navíc reálně oslabil o dalších 6 %, protože ceny v Japonsku se drží v blízkosti inflačního cíle, zatímco ve Spojených státech explodují. Tak by se daly stručně shrnout technické i fundamentální základy pro kontrariány, kteří postupně budují dlouhou pozici v japonském jenu. Obrat ale stále nepřichází.
img

Forex: Fed zvýší úrokové sazby o 50 bb

04.05.2022 Americká centrální banka dnes podle našeho odhadu zvýší úrokové sazby o 50 bb a zároveň oznámí, jakým způsobem bude redukovat bilanční sumu. Ta by mohla klesat až o více než jeden bilion dolarů ročně. Z dat bude zveřejněn americký ISM index a ADP report. Obě statistiky potvrdí solidní kondici tamní ekonomiky. V eurozóně nás čeká pouze zpřesněný odhad indikátorů PMI ze služeb. Ten se i přes drobnou revizi směrem dolů udrží výrazně nad dlouhodobým průměrem.
img

Forex: V regionu panovala poklidná nálada

03.05.2022 Oslabování regionálních měn, se kterým vstupovaly do tohoto týdne, se dnes zastavilo a na trzích panovala poklidná nálada. Kurz koruny obchodoval kolem úrovně 24,68 EUR/CZK, tedy o 0,1 % silnější než v pondělí. Poblíž stávajících úrovní se koruna bude pravděpodobně držet až do čtvrtečního zasedání ČNB. Od toho očekáváme 50bodové utažení měnových podmínek, které je i zahrnuto v tržních cenách.
img

Facebook se na burze propadl tak obrovsky jako žádná jiná firma v historii. Vyplatí se teď nakupovat jeho akcie?

20.02.2022 Akcie Facebooku, resp. jeho majitele, společnosti Meta Platforms, přišly začátkem února o 252 miliard dolarů své tržní hodnoty během jediného. Suma 200 miliard dolarů odpovídá 5,4 bilionu korun.
img

Kryptografické reklamy Super Bowlu budou pro průmysl určujícím okamžikem 

10.02.2022 Poprvé budou krypto firmy inzerovat během Super Bowlu a jeho okolí, což je milník pro uznání. Významné krypto burzy plánují získat diváky Super Bowlu tím, že zaplatí miliony za reklamu v televizi tuto neděli.
img

Nakupujte české koruny, radí Goldman Sachs, a to zvláště za koruny švédské. Česká měna má přitom dnes našlápnuto uzavřít vůči švédské na nejsilnější úrovni v historii

01.02.2022 Vlivná americká banka Goldman Sachs ve své dnešní analýze doporučuje klientům nakupovat české koruny, zejména pak za ty švédské. Česká měna je přitom dnes na své prakticky nejsilnější úrovni vůči té švédské v celé historii a má našlápnuto ukončit dnešní obchodování na rekordně silné úrovni vůči ní. Pomáhají dnešní lepší než očekávaní čísla k výkonu tuzemské ekonomiky v loňském roce.
img

Americká mincovna vykazuje největší prodeje zlatých mincí za posledních 12 let

05.01.2022 Navzdory nevýrazné aktivitě v roce 2021 zaznamenalo zlato v průběhu roku impozantní nárůst fyzické poptávky. Aktualizované údaje o prodeji, které v pondělí zveřejnila americká mincovna, ukázaly, že poptávka po fyzickém zlatě dosáhla nejvyšší úrovně od roku 2009. Podle americké mincovny se v loňském roce prodalo více než 1,25 mil. uncí zlata v různých nominálních hodnotách jejích zlatých mincí American Eagle. To představuje nárůst o 48 %.
img

Akcie Crocs lákají investory. Díky pandemii a vstupu na asijský trh mají potenciál růstu až 40 %, tvrdí Freedom Finance

18.10.2021 Nebývalého zájmu investorů se dostává v posledních týdnech i měsících jednomu z hlavních globálních výrobců obuvi pro volný čas Crocs. Podle investiční platformy Freedom Finance za to vděčí především přechodu na ekologickou výrobu, expanzi na asijský trh, ale i změně preferencí zákazníků v důsledku pandemie.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie Alibaby navzdory rekordní pokutě výrazně zpevnily

12.04.2021 Čínský internetový gigant Alibaba neočekává žádný významný dopad zásahu antimonopolního úřadu v Číně, kde dostal rekordní pokutu a byl nucen změnit způsob zacházení s obchodníky. Oznámil to dnes generální ředitel společnosti Daniel Zhang. Akcie firmy při dnešním obchodování na burze v Hongkongu posílily o 6,5 procenta, během obchodování ale vykazovaly až devítiprocentní vzestup.
C:\fakepath\ftse.png

Britské akcie mohou začít dohánět zbytek světa

10.02.2021 Akciové indexy po světě mají jedno společné, a to že jsou buď poblíž, nebo na rekordních maximech. Bezprecedentní odezva monetární a fiskální politiky ve světě pomohla akciovým trhům se velmi rychle vzpamatovat z výprodeje na začátku minulého roku a vrátit se na původní úrovně. Za akciovými trhy po celém světě však stále zastávají britské akcie, což může být zajímavá příležitost, jelikož je zde stále velký prostor na rekordní maxima.
C:\fakepath\meny.jpg

Čína roste a jüan by to měl reflektovat

08.02.2021 Byť celá pandemie začala ve Wuhanu, dokázala Čína ze současné globální recese oživit nejrychleji. Seběhlo se totiž několik příznivých faktorů, díky kterým mohla Čína ve čtvrtém čtvrtletí vykázat meziroční růst HDP 6,5 %, zatímco ostatní velké světové ekonomiky ztrácely na poslední předcovidové čtvrtletí mezi 2 a 7 %.
C:\fakepath\komodity.jpg

Čínská tragédie zvýší ceny komodit

27.08.2020 Čína se s rozsáhlými záplavami potýká již několik týdnů. Voda v gigantické přehradě Tři soutěsky na Modré řece dosahuje za 15 let existence díla rekordního množství. Přináší také nejistotu čínské ekonomice, která se stále vzpamatovává z koronavirové krize. Škody napáchané živlem se odhadují na 26 miliard dolarů a částka stále roste.
C:\fakepath\japonsko2.png

Japonský jen zůstává podhodnocený

17.08.2020 Americký dolar od května relativně prudce oslabuje proti ostatním měnám vyspělých zemí. Až na jednu výjimku, a tou je japonský jen. Měnový pár USD/JPY se obchoduje bez trendu a kromě několika volatilních korona-dnů zůstává v pásmu 104-110 jenů za dolar již více než rok.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2019

22.02.2019 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
usdjpy-27042015-clanek.png

Co nevíte o USD/JPY

27.04.2015 V návaznosti na předchozí vzdělávací články, ve kterých jsme se věnovali nejdůležitějším okamžikům ve vývoji měnových párů EUR/USD a GBP/USD nás čeká i poslední z „velké trojky“ – USD/JPY.
FX correaltions 08032015-2.png

Jak využít korelaci měn při obchodování?

09.03.2015 V dnešním vzdělávacím článku se budeme věnovat korelačnímu vztahu jednotlivých měnových párů a jeho dopadu na vývoj hodnoty našeho forexového účtu. Velice okrajově tak zabrousíme do teorie portfolia, která se pomocí matematických postupů snaží zlepšit rizikově-výnosový profil investičních či spekulativních pozic.
usd cny 22072013-2.png

Jak obchodovat USD/CNY? (2/2)

22.07.2013 V minulém článku jsme si představili základy obchodování netradičního měnového páru USD/CNY (americký dolar vůči čínskému jüanu) a ukázali jsme si jeho vlastnosti. V dnešním druhém díle našeho miniseriálu si řekneme něco o speciálním statutu, který tento pár má díky odlišné tvorbě měnového kurzu, a také o možném „obědu zdarma“, který nabízejí měnové opce.
ilustracni menove indexy2.png

Měnové indexy

15.04.2013 Také se vám v dnešní pokrizové době někdy zdá americký dolar nadhodnocený či podhodnocený? Na jakém páru ale otevřít pozici, abychom na našem obchodu dostatečně profitovali – EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD či jiný pár? Pokud obchodujeme na fundamentálních základech, nestačí nám náhled pouze na jednu měnu z měnového páru - jeho kurz totiž ovlivňují obě dvě.
fundamenty.jpg

Fundamentální analýza I.

15.03.2010 Fundamentální analýzou rozumíme interpretaci makroekonomických dat s cílem rozpoznat, který finanční instrument (v našem případě, která měna) je podhodnocený nebo naopak nadhodnocený. V praxi to znamená, že sledujeme ekonomická data, jako například vývoj inflace, hrubého domácího produktu, nezaměstnanosti a další indikátory a snažíme se, aby naše spekulativní pozice reflektovaly vývoj ekonomiky.
Související klíčová slova: Vývoj české koruny vůči japonskému jenu | Zpomalení čínské ekonomiky | Zpravodajské události | Sendviče Big Mac | Jack Ma | Dlouhé pozice | Války | ETF na zlato | Vývoj | Aktualizované údaje | Nejvýznamnější indikátory sentimentu | Údaje z USA | Optimistický sentiment | Jana Steckerová | General Dynamics | EUR | Americká správa | Zhodnocení akcií | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Nedostatek čipů | Přemýšlení | Purple Trading Petr Lajsek | Americká správa poválečného Japonska | Brokeři | Snížit úrokové sazby | Take Profit | Hlavní úrokové sazby | Itálie | Finanční ukazatele Volkswagen | Cena akcií indexového ETF | Akcie firmy | Očekávání | Korelace | Jüan | Posílení japonského jenu | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | Nejvyšší výnos | Předpověď ceny | EUR/JPY | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Příležitost k nákupu | Trh práce | Crypto | Investice | DXY | Analýzy sentimentu | MACD | Potenciál | Vývoj ceny akcií Porsche | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Hlava a ramena | Cyklus zvyšování sazeb | Výkyvy v hodnotě | Jak číst grafy | ADP report | Zisk před zdaněním | Typy údajů | Invaze na Ukrajinu | Internetový gigant | Prognózy | Atlantic Council | Britská libra | General Dynamics (GD.US) | Intervence | Experti | Krátké (short) pozice | Odklon od zlatého standardu | Rekord | Bitcoiny | Průměrný výnos | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Býčí výhled | Sentimentové průzkumy | Zvýšení minimální mzdy | Indicators | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Černé labutě | Obchodní seance | Příliv zahraničního kapitálu | EUR/USD | Nové obchody | Vanguard | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krypto burzy | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Švédská koruna | Huntington Ingallss | SOK | Zprávy o trhu | Profesionální obchodníci | Indexové fondy | COT report | Akcie společnosti | Chování trhu | Zpráva pro euro | Základní pravidla obchodování | CSI 300 | Kurz koruny ČNB | Správná rozhodnutí | Měnový pár GBP/USD | Záplavy v Číně | Hospodářský růst v EU | Lagardeová | Trh s dluhopisy | Význam analýzy sentimentu | Výnos | Analytické prognózy USD/JPY | Mimořádné daně | Medvědí výhled | Goldman Sachs | Schválení ETF | LYNX Trading | Výnosová křivka | Vzdělávání | BreakEven | Růst sazeb | Reddit | Jeden dolar | Měnový pár USD/JPY | Akcie Facebooku | ČEZ | Investiční horizont | Základní pravidla | Akcie ETF | Zprávy | Kurz pro pokročilé tradery | Průraz | Obchodování s cennými papíry | BrokerJet | Navázání měn na dolar | Americký akciový trh | Lepší výsledky | Odhad HDP | JPY | Britské akcie | Snižování úrokových sazeb v USA | Investing | Znehodnocení | Peníze | Bilion | Strach | Výhled do budoucna | Ukazatel | Zavedení umělé inteligence | Baidu | Certifikáty | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Zprávy o nezaměstnanosti | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Projekce | Navázání měn | Žádná centrální banka | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Investiční strategie | Geely | David Matulay | Lockheed Martin | Dividendy | Viceguvernérka | Dlouhodobý trend | Pozornost investorů | Burzy | Jak se používá | Broker | ETF Vanguard S&P 500 UCITS | FTX | Cash flow | Proražení | Obraty | Falešné signály | Obchodní signály | Jak na obchodování | Základní pravidla systému obchodování | Bond | Analýza USD | Výroční zprávy | EUR/CZK | Vládní opatření | AI | Škoda | Obchodní tipy | Evropská inflace | Průměrná volatilita | ProSiebenSat.1 | Zavedení eura | Měnový fond | Partneři | Dnešní obchodování | ISM pro sektor služeb | IPO | Porsche Automobil Holding | Rovnováhy | ProCent | Reálné hodnoty | Čínský internetový gigant | Rostoucí ceny energií | Růst tržeb | Skutečný výsledek | GBP/USD | P.A. | Zvýšení sazeb | Měnový pár EUR/USD | Dovozní cla | Média | Co bude dál? | Zisková marže | Profitabilnější | Model Y | Fixní výnos | Stratégové | Graf indexu | Zveřejnění zprávy | Investoři | Santiment | Bank of England | Americké ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | MiFID II | AMD | Negativní sentiment | Karina Kubelková | Kapitál | Další růst | Cena Cardana (ADA) | Posílení | Histogram | USD | Kč/USD | Rijád | CASH HISTORY | Zápis z posledního zasedání | American Eagle | Depreciace | Americká společnost Tesla | Hold | Ant Group | Banka Goldman Sachs | Kč/EUR | WSJ | Zisk | Průvodce obchodníka | Americký S&P 500 | Metody analýzy | Cestování | Freedom Finance Europe | Platforma pro obchodování | Analýzy | Evropské ekonomiky | Energetický gigant | Americké HDP | Spotřebitelský sentiment | Měny na forexu | Extrémní strach | CZK | Jan Kubíček | Imperial Brands | Makléři | Emoce | NFP | Investovat | Peso | Uber | Analytik Purple Trading | The Economist | S&P | Divize společnosti | Brusel | Úroková sazba | Vyplácení dividend | Zasedání Evropské centrální banky | Porovnání vývoje | Thyssenkrupp | Elektromobily z Číny | Dovoz | Unie | Poptávka po stříbře | Německý výrobce | Trpělivost | Instagram | Obchodování na finančních trzích | Model 3 | Meta | Deflace | Nízké úrokové sazby | Lawrence Stroll | Historický vývoj | Ruský rubl | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Komoditní | Althea Spinozzi | Buy and hold | Složené úročení | Císařství | Umělé inteligence (AI) | Společnost Shell | Vybírání zisků | Volný čas | Investing.com | Akcie s vysokými dividendami | Měnová politika americké centrální banky | Put opce | Očekávání úrokových sazeb | Obrat trendu | Analýza transakcí | Warren Buffett | Výsledky | Události tohoto týdne | Ekonomické oživení | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Globální ekonomiky | HUF | Západní sankce | Minulá výkonnost | Portfolio | YTD | Monitorování | Bank of America | Asie | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Retracement | Americký index | TIM | Akciový index S&P 500 | Energie | Fiskální rok | Vývoj ceny akcií Porsche AG | P/E | Tvůrci trhu | Znalosti investora | Raytheon | Plaza v New Yorku | Pesimismus | Objem | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Americké centrální banky | Japonské císařství | Firmy | Macrotrends | Důchod | Studie | Změny v pozicích | EUR/PLN | Shortovat | Ant | Nástroj | Reakce trhů | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Zpráva | S&P 500 Index | Ekonomické dopady | Dění na finančních trzích | Válka | Kolaps | Akcie Volkswagen | Cenová hladina | Měna | Vývoj Big Mac indexu | Rok 2024 | Švédská centrální banka | Ceny ropy | Recep Tayyip Erdogan | Nasdaq | tradingeconomics.com | JOLTS | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Jackson Hole | Měsíční časový rámec | USD/PLN | Tržní trend | Bloomberg | GBP | Nabídka | Centrální banky | Akcie Thyssenkrupp | Oslabení amerického dolaru | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Justin Bieber | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Online platformy | Brands | Argentinské peso | Silnější dolar | Guru | Obavy z recese | CNN Fear and Greed | Spořící účet | Pondělní obchodování | PMI ve výrobě | Akciový analytik | Nedostatek informací | Federální rezervní systém | Macrotrends.net | Odhady trhu | Americký dolarový index | Instituce | Bank of Japan | Chamtivost | Apple | Mexiko | Řízený ETF | Vyhlídky | Finanční domy | CZ | Evropské dividendové akcie | MetaTrader | Výdělky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Analýza sentimentu | EDF | Průměrný roční výnos | Zlatý standard | Zvýšená volatilita | Reakce trhu | Trh | Divize | Audi | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Vývoj měnového páru USD/NOK | Pád rublu | Výrazný růst | České koruny | Časový plán | Korekce | Zpřesněný odhad | Jednoduché tipy pro začátečníky | Upozornění | Nákup dolaru | Výrazný pokles | Buffett | Vývoj ekonomiky | Průzkumy | Pevný kurz | Francie | Vietnam | Obchodní strategie | Konkurenceschopnost | Globální recese | Yahoo | Indexový ETF | Propad | Asijské císařství | Cenové změny | Stock | CNN Fear and Greed Index | Politická rizika | Microsoft | Příležitosti | Leva | Technické analýzy | xStation | Alibaba | Pokles úrokových sazeb | Vládní dluhopisy | Společnost Tesla | Trh s futures | ANO | Hrubý domácí produkt | Kjódó | Dollar Cost Averaging | Long pozice | Sázka | Automobilky | Obchodování akcií | Vývoj Big Mac indexu pro Japonsko | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Ekonomické problémy | Obrovské pohyby | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Důležité zprávy z USA | Britské libry | Meziroční růst HDP | Zahraniční obchod | LOTUS | Downtrend | Americké měny | Objem obchodů | CFTC | Graf | Carlyle | Pokles eura | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Významné zprávy | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Přehled | Zpráva o inflaci | Fondy peněžního trhu | Plyn | Trendové linie | LYNX | Pár EUR/USD | Eurodolar | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Patrik Urban | Andrew Bailey | Stavebnictví | Hospodaření | Fundamentální faktory | Fed | Americká centrální banka | Přehled měnového páru | Akcie Aston Martin | Sektor kryptoměn | Spoluzakladatel | Aktivní obchodování | Investování do akcií | Typ investorů | Velká analýza | Růst eura | Technologičtí giganti | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Běžný účet | Ekonomické ukazatele | Daniel Zhang | Reuters | Britská měna | Brexit | Hodnota dolaru | Investment | W1 | Směnný kurz | Markets | Depozitní sazba | Obchody | Oblast supportu | Negativní úrokové sazby | Aktuální sentiment | Moderní japonský jen | Libra šterlinků | Příkaz Stop | ING | Utahování měnové politiky | Pozornost | Největší evropská automobilka | Dnešní výsledky | Firma | EURUSD | Olympiáda | Traders | Česká měna | S&P 500 | Zakladatel | Čínská společnost | Obchodování GBP | Politická krize | Příkaz | Zvýšení úrokových sazeb | Záporné sazby | Obchodování | Rychlý růst | Předseda | Libra | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Opční strategie | Snížení sazeb | Cena akcie | Indikátory sentimentu | Růst ceny zlata | Evropská měna | Jaký ETF koupit | Čínské měny | BRICS | Příliv kapitálu | Majitel | Technický pullback | Výrobce sportovních vozů | Philip Morris | Dobrý výnos | Deglobalizace | Míra | Slabé měny | Úroky | MT4 | Investiční banky | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | Úroda | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Japonsko | Klesající trend | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | Pokles | USD/NOK | Bund | ex | Carry trade | Volkswagen AG | Měnová politika Bank of Japan | Země EU | Pavel Tykač | Pokles cen ropy | Mercedes | Index ISM | Americká ekonomika | Prognózy USD/JPY | Kurs rublu | Zelené investice | Nejistota | Podpora | Obchodník | Cybercab | Roční výnos | Doporučení | Invest | Piëch a Porsche | Americká společnost | Tokio | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Společnost XTB | Regulátoři | Index cen | Zestátnění | Začínající obchodníci | Emise státních dluhopisů | EBIT | Daně | Portfólia | Dobré zprávy z USA | Zprávy z trhů | Český stát | Propad jenu | Akcie Shell | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Historické trendy | Vývoje ceny | Centrum | Zisky | EUR/USD a GBP/USD | Oslabení koruny | Drahý kov | Flat | Bankovní rada České národní banky | Sell | Americká data | E-commerce | Nvidia | Ceny komodit | Uhlobaron | Anomálie | Boj proti inflaci | Měnové indexy | Cena zlata | Pullback | Trinity Bank | Latinská Amerika | Vice | CARA | Slábnutí rublu | Drahota | Růst cen | Vývoj úrokových sazeb | Swap | Rheinmetall | Úspěšné investování | Autonomní taxi | Dovozy potravin | Nakoupit akcie | Výdaje | Financování | Dlouhé (long) pozice | Finance | Dohoda z Plazy | JDE | Velké zisky | Mezinárodní měny | Měnový index | Margin | Možné zisky | Hotovost | Růst měny | Patterny | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Los Angeles | Masato Kanda | Hodnota amerického dolaru | Partnerství | Náměstek japonského ministra financí | Index Big Mac | Meziroční inflace v ČR | Kov | QE | Freedom Finance | Cena | Korelace měn | COIN | Hospodářský růst | BAT | Posílení eura | Spojené království | Hrozba recese | Otevřená pozice | Mexické peso | Bod | Přenos | Federal Reserve | ETF na spotové bitcoiny | Polský zlotý | BoE Andrew Bailey | Fear and Greed Index | Obchodování dnes | Základní znalosti investora | Spekulace | Rychlý zisk | Republikáni | Saúdská Arábie | Domácnosti | FTSE | Intraday | Obavy trhu | Inflace | Tržby | Drobní investoři | Tržní sentiment | Marže | Účet platební bilance | Fed dnes | Situace | Předběžné výsledky | Daně z příjmů | Twitter | Růst dolaru | Kurz USD | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Počet žádostí o podporu | Golden Cross | USD/CZK | Filip Kalčák | Statistiky | FXstreet | Nárůst long pozic | Růst mezd | Royal Dutch Shell | Finanční systém | Sazby beze změny | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Evropská centrální banka | ISM | Google | 256/2004 | Řízené fondy | Big Mac | Zasedání Bank of England | Analýza EUR/USD | Grafy | Regrese | USD/SEK | Benjamin Graham | Inovace | Legendární obchodník | Podhodnocené akcie | Aktivum | Akcie podniku | Makroekonomické faktory | Ruská invaze na Ukrajinu | Vyšší úrok | Vývoj hodnoty | EUR/HUF | Investujte | Pravidelný příjem | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Proinflační | Konsensus | Analytik | AUD | Binance | Vliv carry trade | Británie | Analytici | Elektromobily | Nejlidnatější země světa | Dobré zprávy | Kurz koruny | Citigroup | Strategie pro investování | Vysoká inflace | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | EV | Dlouhodobé investice | Světové války | Společnost Geely | Vyšší sazby | Zahraniční společnosti | Snižování úrokových sazeb | Commitments of Traders (COT) | BlackRock | Ekonomická krize | Coinbase | Strategie Buy and Hold | Zasedání ECB | Portfolia | Buy-and-Hold | Poptávka | Holdingová společnost | Koronavirové krize | Vývoz | Strategie Dollar Cost Averaging | První odhad | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Konsenzus | Vyjádření představitelů | Kazuo Ueda | Makro | Švýcarský frank | Erdogan | Deflační tlaky | Signály | Klouzavý průměr | Guvernér BoE | Růstový trend | Základy obchodování | Frank | Krize z USA | Pohled na euro | Olympijské hry | Automobilka Volkswagen | Ceny kukuřice | Americká centrální banka (Fed) | Dieselgate | Dovozy potravin z USA | Ceny energií | Americké indexy | Capital | Měnový kurz | Investiční příležitosti | Rizika | Eurozóna | Psychologie | Pearl Harbor | Sterling | Americké banky | Saxo | IG | Makroekonomické prostředí | Finanční prostředky | Mince | Americké volby | Lineární regrese | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Oslabení japonského jenu | Automobil | Důležité informace | Snížení rizika | Majors | Japonský jen (JPY) | Vstup na trh | Dnešní kurz | Časový rámec | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Fyzické zlato | Ekonomické údaje | MAN | CNN | Náklady na úvěry | Finanční ukazatele | Historické záplavy v Číně | Objem objednávek | Nařízení | Vzestup ceny | BTC | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Indexy | COST | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Akcie Crocs | Peking | Průmysl | Napjatá situace | Podnikání | Růst produktivity | Tempo růstu | Jak se cena ETF vyvíjí | Trumpovo vítězství | Nadhodnocení | Uniper | Break-Even | Biliony | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Mincovny | Vývoz plynu | Varování | Německý index DAX | Zpráva CoT | Situace na trhu | Reporty | Obchodní aktivity | Spojení | Long | EdF | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | DAX | Huntington Ingallss (HII.US) | Strategie daného ETF | Zasedání České národní banky | Velikost pozice | Co bude | Payrolls | Fibonacciho retracement | Vývoj ceny preferenční akcie Volkswagen AG | Aktiva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | SWIFT | Renminbi | JCB | České měny | Facebook | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Fear and Greed | Indikátor | VUAA | Barclays | Holubičí postoj | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | Pasivně řízený ETF | Růst ceny | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Začít obchodovat | Fiskální politiky | Aston Martin | Euro | Riziko ztráty | Vzrušení | Materiály | Cena Big Macu v Japonsku | ETFs | BNY Mellon | Trinity | Signál k nákupu | FOREX | Kupón | ISM ve službách | Načasování | Sentiment | Forexu | Investovat do ETF | Trendový kanál | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Obchodujeme | Reálné výnosy | Komunikace | Spoření na důchod | Zaneprázdnění investoři | Yahoo Finance | Deutsche Bank | Poplatky | Forint | Výkyvy trhu | Výprodej | Negativní korelace | Velká Británie | Růst libry | Citibank | Ekonom | Optimismus | Členové bankovní rady | Investování do ETF | Trader | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Jak obchodovat | Tomáš Holub | Vývoj hlavní úrokové sazby | Mercedes-Benz | Vývoj ceny preferenční akcie Volkswagen | Ekonomická data | Byznys | Invaze | Zhodnocení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Parita | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Výhled | Úrovně rezistence | FOMC | Růst akcií | Dividenda | Kukuřice | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Indexové ETF | Sláva | Obchodní analýza | Vysoká likvidita | Economist | Finanční podmínky | Vzdělávací materiály | Poptávka po dolaru | Bottom fishing | Zestátnění ČEZ | Inverzní výnosová křivka | FRED | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Negativní vývoj | Komunistická strana | Cenové rozpětí | Fundamentální pozadí | Expanze | eBook | General Motors | Fondy | Výnosy státních dluhopisů | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | VUAA.DE | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Aktuální kurz | Čistá ztráta | Spready | Dividendový výnos | Ekonomika | Obchodní bilance | Portál FXstreet.cz | EU | Energetické společnosti | Klesající trendová linie | Problémy | HII.US | Koupit indexový ETF | Pozitivní očekávání | Profesionální tradeři | Dollar | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Ceny aktiv | Měnové páry | Finanční výkonnost | Americká inflace | xStation 5 | Transakce | Royal Dutch Shell (RDSA) | Snížení úrokových sazeb | Akcie Alibaby | Vývoz ruského plynu | Hry | Důležité zprávy | Podhodnocený jen | Reinvestice | Výprodeje | Podíl Číny | Waymo | Zpráva COT | Značný pokles | USDX | Index PCE | Fundamentální základ | UCITS | Banky pro mezinárodní platby | The Wall Street Journal | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Pravidla obchodování | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | Christine Lagarde | Nejnovější zpráva | | JP Morgan | Obchod | Německá automobilka | Indexy PMI | Tipy pro začátečníky | Ceny preferenční akcie | Seriál o ETF | Optimismus na trhu | Oslabení | Seminář | Čínská měna | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | Úsilí | Žádosti o podporu | Akcionář | Raytheon Technologies | Purple Trading | ADA | Poradce | Obchodní den | Spojené státy | Signál | Írán | Zdražování | Afrika | Pips | Komerční banka | ADP | PMI ve službách | Schválení ETF na spotové bitcoiny | Biliony dolarů | Číst grafy | Kupní síla | Trhy | Sankce | Poválečný restart | Ropy | Rozdílové smlouvy | Menšinový akcionář | Sociální média | Platforma | Výnosnost | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Silný trend | Společnost | Si Ťin-pching | Úspěch | Plán obchodování | Klíčové indikátory sentimentu | Preferenční akcie | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ocenění akcií | Zboží z Číny | Potenciální výnosy | Nejvýznamnější indikátory | Dnešní údaje | Generální ředitel | Cena akcií | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | Upozornění na rizika | Rozšíření | Společná evropská měna | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | P911 | Americké ministerstvo financí | Nálada | RTX.US | Umělé inteligence | Britské měny | Indikátory | Tisková konference | Eura | Japonská ekonomika | Obchodní signál | AML.UK | Odpovědnost | Brazílie | Gap | VIX | Růst | Zobchodovaný objem | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Prodejní signál | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Depozitní sazba ECB | Zajištění | Administrativa | Pandemie | Tradeři | Psychologický faktor | Index | Válečná inflace | Buy | Wall Street Journal | REIT | Indikátor MACD | Pipy | Vlastní byznys | Porsche | Cenový index | Token | Fundament | Eva Zamrazilová | Cenová akce | Meziroční růst | Úročení | ISM index | Obchodní přebytek | Politici | Volby | Obchodní dohody | Expozice na trhu | Výrobce elektromobilů | Politická rozhodnutí | Jak investovat | Obchodní podmínky | HDP Německa | Commitments of Traders (COT) reporty | Cíle | Instrumenty | PMI ve službách v eurozóně | Bezpečnost | Vanguard S&P 500 | Budoucnost firmy | Zlotý | Klíčové indikátory | Klíčové faktory | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Retail | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Oscilátor | Základní sazba | Prodeje | Ondřej Hartman | TradingEconomics | Pasivně řízené indexové ETF | Cena ETF | Pevný kurz vůči dolaru | Indikátor volatility | CNY | Spotové bitcoiny | Americké firmy | Buy and Hold u investování do ETF | Obchodování GBP/USD | Kupci | Crocs | Meta Platforms | Řízené ETF | Praktické využití | Šance | Raytheon Technologies (RTX.US) | CFETS | Rychlost | Oslabení dolaru | Obavy z recese v USA | Podnikání na kapitálovém trhu | Biliony USD | Fio | Návratnost | Indikátor volatility (VIX) | Odvětví | Návratnost investic | Šok | Platidla | Cena Big Macu | Kurs rublu k dolaru | Report ADP | Analytický tým FXstreet.cz | Pokles libry | Hrubý domácí produkt České republiky | Rostoucí trend | Ceny v Japonsku | Akcie Volkswagen AG | Poradenství | Měnový pár | Dnešní kurz dolaru | Cílová cena | Daně z příjmů právnických osob | Krize v Německu | British American Tobacco | Major index | CIPS | Investiční platformy | Banka | Ceny preferenční akcie Volkswagen AG | Broad index | Racionálnější rozhodnutí | AML | Tržní hodnota | Technická analýza | Na burze | Akcie | Ceny akcií Porsche AG | ProSiebenSat.1 Media | Spekulativní pozice | Nový finanční systém | Obchodování s akciemi | Inflace v USA | Ceny akcií Porsche | Úrok | Uruguayské peso | Ekonomiky | Vývoj ceny akcií | Měnová politika | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Tesla | Rekordní maxima | Posilování amerického dolaru | Stabilita | Elon Musk | IntoTheBlock | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Správa poválečného Japonska | Americké ministerstvo spravedlnosti | Miliardář | Marketingová komunikace | Sláva jenu | Finanční výsledky | Předpověď | Zpomalování inflace | Kurz dolaru | Přehled měnového páru USD/JPY | Velké ztráty | Analytické prognózy | Analýza páru EUR/USD | Société Générale | CCI | Vzestupný trend | Vzdělávací články | Krize | Automobilka | Asociace | Vyšetřování | Podíl eura | Kvantitativní uvolňování | InvestingFox | Panika | Ruská invaze | UBS | Americký trh | Údaje | Analytický tým | Sójové boby | Důležitá zpráva | RDSA | Vývoj amerického dolaru vůči japonskému jenu | Scoach | Vývoj ceny sojových bobů | Shell | Výhody | Co je sentiment? | Úroková sazba měny | CAD | Short | Porsche Automobil Holding SE (PAH3) | Roční maximum | Beta | Zvolení Donalda Trumpa | Preferenční akcie Volkswagen | Snižování sazeb | Capital Markets | Investiční společnost | Northrop Grumman | USD/CHF | Nemovitosti | Vlastnictví | Práce | Nákupy dolaru | Porsche Automobil Holding SE | Porsche AG | Obchodní aplikace | Spoření | Vývoj trhu | Načasování nákupu | Pravděpodobnost úspěchu | Podniky | Americká měna | Silná rally | Dlouhodobější trend | Společnost Baidu | Konsolidace | Kurs rubl | Nárůst výdajů | Charakteristiky páru USD/JPY | Finanční ztráty | Index spotřebitelských cen | Dnešní volatilita | Američané | Volatility | Akcie Porsche | Ekonomické podmínky | Pasivně řízené ETF | Rubl | Ztráta | AUD/CAD | xStation5 | Domácí měny | Předběžné ukazatele | EU a USA | Maloobchodní prodeje | Aktivně řízené fondy | Investiční certifikáty | Pravidla obchodního systému | Nákupní signál | Směřování | AUD/USD | Cenový index výdajů | Čínská komunistická strana | cTrader | Volkswagen | Uptrend | Trendová linie | Instrument | Inflace v eurozóně | Odvážnější investoři | Kalendář událostí | Americký ISM | Příkaz stop-loss | USD/JPY | Ruská centrální banka | Vývoj běžného účtu platební bilance | Seat | Růstový potenciál | Tarify na elektromobily | Akciový trh | Cena Cardana | Cesta do krize | Směrnice | Dlouhodobé trendy | Výsledky hospodaření | Ztráty | Americká mincovna | Japonský jen | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Skryté příležitosti | Saxo Group | Obchodní bilance Číny | Dividendové akcie | Zpracování přirozeného jazyka | Nápad | Koš | EK | Investování | Skalpovat | Základní znalosti | Splácení dluhu | Akumulace | Marika Čupa | Mzdy | Mentor | Vybrat ten správný ETF | Systém SWIFT | Výhody strategie Buy and Hold | Obchodníci | Jednoduché tipy | Ukazatele | Pozice | Nízká inflace | Vývoj měnového páru USD/CNY | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Účastníci trhu | Aston Martin (AML.UK) | Společnost Ant Group | Americká zpráva | Turecké liry | Letní olympijské hry | Fidelity International | Nákup put opce | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Tchaj-wan | Vysoké dividendy | Trade | ČR | MIFID | Směr trhu | Aktivně řízený ETF | Chuť k riziku | Překážky | Norská koruna | Časový horizont | Ministerstvo financí | Index výdajů | Guvernér | Platina | Býčí trend | Rezistence | Umělá inteligence | Emitenti | Obchodování na burze | USA | Mataf.net | USD graf | Euronews | Sazby | Short pozice | XTB | Cena BTC | Big Mac index | NERV | Německá automobilka Volkswagen | Riziko | Kontrakt | Miliardy dolarů | Výplaty dividend | Stabilní indexový ETF | Švýcarský frank (CHF) | Hlavní ekonom | Ocenění | Burze | Out of Money | Investiční strategie daného ETF | Trendy měnového páru USD/JPY | Durace | Wedbush | Vývoj ceny kukuřice | Meziroční inflace | Sektor služeb | Výkon | Změny v ekonomice | Počet nezaměstnaných | Česká vláda | Crypto.com | Ekonomické zprávy | Ekonomický poradce | Index strachu a chamtivosti | Investiční fond | Stimuly | Denní graf | Grafy akciových indexů | Čínští turisté | Míra nezaměstnanosti v EU | Konsolidace ceny | Pozitivní carry | AI společnosti | Zpřísňováním měnové politiky | Vyšší výnosy | XTB Research | Statistika | Scania | COT | Další pokles | Analýza USD/JPY | Vývoj ceny | Role amerického dolaru | Tým FXstreet.cz | Měny světa | Období propadů | Doporučení pro obchodování | Mentor Warrena Buffetta | Odrazy | Indonésie | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Emise | Výsledky amerických voleb | Správný ETF | Potenciál růstu | Cena akcie ČEZ | Vývoj měnového páru USD/SEK | News | Kvantitativní utahování | Větší podniky | Princip strategie | Válka na Ukrajině | Technická analýza páru USD/JPY | Prodej | Monitorování sentimentu | Japonská centrální banka | Celková expozice | Investiční | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Měnový pár USD/CNY | Bentley | Berlín | Opce | Neuspokojivé výsledky | Dánská koruna | Výkonnost | Nízké poplatky | Štěpán Hájek | Americká banka | Budoucnost | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Index S&P 500 | Konzervativní investoři | Česká koruna | Tržní kapitalizace společnosti | Krypto | Dlouhodobost | Zlato | HDP | Investování je rizikové | Znehodnocení úspor | Restrikce | Likvidita | CL | Rok 2025 | Zprávy a události | Akciový sektor | Podhodnocený instrument | Vyšší riziko | Break Even | Stablecoin | IPO Porsche | Fond | Podnik | Zajímavé pohyby | Spekulanti | Jak investovat do ETF | Nevýhody strategie Buy and Hold | Ruská měna | Objednávky | Bublina v USA | Úroveň supportu | Vývoj české koruny | Výrobní aktivity | USD/CAD | Celková expozice na trhu | GD.US | Investoři s dlouhodobým horizontem | Fundamenty | Polská měna | BIS | Pravidla systému obchodování | Čínská tragédie | Analýza | ČNB dnes | Americká centrální banka FED | Komodity | Reálné intervence | Správa | Miliardy | Výnosy | Oblasti umělé inteligence | Velmi volatilní | Put | Banky v eurozóně | Tomáš Raputa | Vývoj meziroční jádrové inflace | Obchodní systémy | Řízené indexové ETF | Sazba Fedu | Koš hlavních světových měn | Bloomberg Barclays | Časové rámce | Investiční doporučení | PAH3 | USD/HUF | Vítězství | Ekonomické indikátory | Akcie ČEZ | Medvědí trend | Jádrová inflace v eurozóně | Dekarbonizace | Investiční skupina | Robotaxi | Slábnoucí americký dolar | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Solidní růst | Společnost Uber | Jednotlivé akcie | Nonfarm Payrolls | ČTK | USD/CNY | Ekonomická krize z USA | Amazon | Tržby společnosti | Jerome Powell | Objem amerického dluhu | Emerging markets | Vývoj ceny preferenční akcie | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Významné události | Wall Street | Řídit riziko | Vítězství Donalda Trumpa | Ocenění na burze | Index DAX | Základní úroková sazba | Platidlo | Úřady | Markit | Umění | Nakupovat | Cardano | Americké vlády | NLP | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Podezřelé transakce
Podfond
Podfond WOOD
Podfond WOOD & Company
Podfondy
Podhodnocená akcie
Podhodnocené akcie
Podhodnocené stříbro
Podhodnocené tituly
Podhodnocení jüanu

Následující klíčová slova

Podhodnocený instrument
Podhodnocený jen
Podíl akcií
Podíl akcionáře
Podíl alokovaných rezerv
Podíl bitcoinů
Podíl českých potravin
Podíl čínského jüanu
Podíl Číny
Podíl Daniela Křetínského
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít