Neděle 22. prosince 2024 09:07
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Nastroje

Deflační tlaky

img

AUD/USD čeká na zápis z politického zasedání RBA

08.10.2024 Australský dolar se vůči americkému dolaru propadá, poslouchá silnější dolar a současně oslabuje australskou měnu. Přesně před týdnem, 30. září, dosáhl pár AUD/USD 19měsíčního maxima 0,6945. Dnes se ale dostal na třítýdenní minimum, když se usadil zhruba na úrovni 0,67.
img

Čínu trápí slabá ekonomika. Jde ve stopách Japonska, Koreje, či vlastní cestou?

17.09.2024 Poslední sektor, kde Evropa ještě hrála světovou extratřídu, se nyní spíše jen potácí; jako auta se spalovacími motory. Jde o luxus. Kabelky, klenoty, šperky, drahé oděvy, hodinky… Měly být evropskou odpovědí na technologické obry z USA. Louis Vuitton se dokonce stal nejhodnotnější firmou starého kontinentu. Ale už je to pryč.
img

Graf dne - CH50 (09.09.2024)

09.09.2024 Hospodářské ukazatele v Číně vykazují přetrvávající deflační tlaky, spotřebitelské ceny rostou méně, než se očekávalo, a výrobní ceny nadále klesají.Navzdory pokusům o stimulaci růstu se druhá největší ekonomika světa potýká s problémy při oživení domácí poptávky a boji s problémy s nadbytečnými kapacitami.
img

Ranní shrnutí (09.09.2024)

09.09.2024 Globální trhy zahajují týden se smíšeným sentimentem. Asijské akciové trhy jsou celkově níže, japonský Nikkei klesl o 0,8 % a index MSCI Asia-Pacific mimo Japonsko o 1,2 %. Futures na americké a evropské akcie vykazují zisky kolem 0,5 %.
img

Pohonné hmoty dále zdražují, Češi však tankují nejlevněji z okolních zemí, dokonce levněji než Poláci. Při cestách na jich se vyplatí tankovat benzín ve Slovinsku a naftu zase až v Chorvatsku

11.07.2024 Zdražování pohonných hmot v Česku pokračuje, i když jeho tempo mírně zpomaluje. V uplynulém týdnu zdražil benzin v průměru o 19 haléřů na litr, na 38,51 koruny za litr. Cena nafty vzrostla dokonce o 21 haléřů na litr a stojí 37,20 koruny za litr.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

MMF zvýšil výhled růstu čínské ekonomiky

29.05.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) zvýšil výhled růstu čínské ekonomiky na letošní rok po dobrém prvním čtvrtletí na pět procent, ještě v dubnu počítal s růstem o 4,6 procenta. Varuje ale před riziky v příštích letech, která podle něj další růst zpomalí. V příštím roce by druhá největší ekonomika světa mohla vykázat růst o 4,5 procenta, uvedla dnes v Pekingu první zástupkyně výkonné ředitelky MMF Gita Gopinathová.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.02.2024

12.02.2024 Burzy během minulého týdne opět posilovaly. S&P 500 přidal 1,4 %. Hlavní americký akciový benchmark uzavřel týden na historickém maximu a zároveň překonal hranici 5 000. Bezprostředním faktorem byly výsledky společnosti Arm – ta potvrdila zájem o čipy ze strany Big Tech firem. Očekává se, že velké technologické firmy budou masivně nakupovat čipy s ohledem rozvoje infrastruktury okolo umělé inteligence. Aktuálně se však indexy nachází na úrovních hraničící s překoupeností – určitá korekce je tak pravděpodobná.
img

Graf dne - FRA40 (08.02.2024)

08.02.2024 Ačkoli dnes nebyly z Francie zveřejněny žádné významné údaje, vzhledem k výrazné koncentraci sektoru luxusního zboží a módy (LVMH, Kering, Richemont) může být referenční index FRA40 citlivý na spotřebitelskou náladu v Číně. Právě v Asii si řada módních konglomerátů vybudovala své finanční zázemí a těží z toho značné výhody (se všemi důsledky z toho plynoucími). V důsledku toho jsou dnes kotace francouzských luxusních společností do značné míry závislé na situaci čínských spotřebitelů a částečně i výrobců. Dnes po otevření si kontrakty FRA40 připisují téměř 0,4 % a vedle nizozemského indexu podpořeného euforií akcionářů společnosti Adyen si vedou nejlépe na evropském trhu. A to i přes pokles čínských indexů a pokračující slabé makročísla z Střední říše.
img

Je Čína na pokraji stagflace? 🔎

09.11.2023 Ekonomický výhled Číny je v současnosti pod tlakem způsobeným jejím slabým realitním sektorem, kde klesající ceny nemovitostí a poptávka signalizují širší ekonomické problémy. Vzhledem k tomu, že nemovitosti jsou významnou složkou bohatství domácností v Číně, pokles cen bytů způsobil, že se mnozí zdráhali utrácet, což přispívá k ekonomické výkonnosti. Navíc přísná pandemická opatření země měla dlouhodobý dopad na spotřebitelské a obchodní výdaje, přestože byla téměř před rokem zrušena. Kombinace těchto faktorů představuje riziko deflace, kdy ceny neustále klesají a ekonomická stagnace pokračuje, což potenciálně vytváří cyklus snižování výdajů a investic.
img

Graf dne - CHN.cash(13.10.2023) 📌

13.10.2023 V pátek zveřejněné čínské ekonomické ukazatele odhalily přetrvávající deflační tlaky, a to i přes určité známky stabilizace druhé největší světové ekonomiky. Národní statistický úřad oznámil, že index spotřebitelských cen (CPI) za září zůstal oproti předchozímu roku beze změny a nedosáhl očekávaného růstu o 0,2 %. Tento stabilní index spotřebitelských cen následuje po mírném nárůstu o 0,1 % v srpnu. Na druhé straně index cen výrobců (PPI) zaznamenal meziroční pokles o 2,5 %, což je o něco více než očekávaný pokles o 2,4 %, ale znamená to nejtěsnější pokles od března. Za zmínku stojí, že ceny potravin, které jsou významnou složkou čínského CPI, v září meziročně klesly o 3,2 %, přičemž ceny vepřového masa, které je základem čínského jídelníčku, se propadly o 22 %. Tyto údaje podtrhují problémy, kterým Čína čelí při svém hospodářském oživení, zejména v souvislosti s pokračujícím zpomalením v sektoru nemovitostí, které má dopad na důvěru spotřebitelů a poptávku domácností.
C:\fakepath\Cina-prumysl.jpg

Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila

01.10.2023 Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila, oznámil včera čínský statistický úřad. Agentura Reuters v této souvislosti uvedla, že je to další ukazatel, podle něhož se druhá největší ekonomika světa začíná odrážet ode dna.
C:\fakepath\trader-16082023-47-zm.jpg

Analytici: Čína letos nemusí splnit vytyčený cíl růstu ekonomiky o pět procent

16.08.2023 Číně se letos nemusí podařit splnit vytyčený cíl růstu ekonomiky o pět procent, pokud hospodářství nepodpoří stimulačními opatřeními. Uvádějí to analytici oslovení webem CNBC. Známky slabosti čínské ekonomiky se v poslední době množí. Peking přestal zveřejňovat údaje o nezaměstnanosti mladých, která se dostala na vrchol. Kromě jiných sektorů se také nedaří trhu s nemovitostmi.
img

Fidelity International: Čínský vývoz nákladové deflace

14.08.2023 Nedostatečné oživení Číny po pandemii rozdmýchalo obavy z deflace. Zatímco centrální bankéři a politici se snaží podpořit růst, měsíční průzkum mezi analytiky Fidelity International ukazuje, že podniky nečekají na pomoc shora – připravují se na rok, kdy budou snižovat náklady.
img

Je současná fúze Etherea hnacím motorem tohoto cenového růstu? Kam půjde příště?

25.07.2022 Navrhované datum přechodu od mechanismu proof-of-work k proof-of-stake signalizuje návrat optimismu na kryptotrhy.
img

Rozbřesk: O inflaci, COVIDu a centrálních bankách v roce 2021 a 2022. Koruna končí rok v býčí náladě

31.12.2021 Silvestr a Nový rok svádí k různým anketám, které buď bilancují anebo se pokoušejí o lacinou prognostiku. Jedním z takových zamyšlení by mohlo být: jaké bylo (v roce 2021) a možná bude (v roce 2022) hlavní makroekonomické téma na globální úrovní? Kandidát pro vítězství v takové anketě by se přitom rýsoval celkem zřetelně a měl jméno: inflace. Přesněji řečeno - inflace v době pokračující epidemie.
img

Ranní glosa: O inflaci, COVIDu a centrálních bankách v roce 2021 a 2022

31.12.2021 Silvestr a Nový rok svádí k různým anketám, které buď bilancují anebo se pokoušejí o lacinou prognostiku. Jedním z takových zamyšlení by mohlo být: jaké bylo (v roce 2021) a možná bude (v roce 2022) hlavní makroekonomické téma na globální úrovní? Kandidát pro vítězství v takové anketě by se přitom rýsoval celkem zřetelně a měl jméno: inflace. Přesněji řečeno - inflace v době pokračující epidemie.
img

Hypotéky Čechům zdraží nejvýše průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci

18.08.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v červenci poskočila nejvýrazněji od roku 2018, z červnových 2,13 na 2,23 procenta. Dramatického zdražování hypoték se však Češi obávat nemusí. Trh nyní očekává, že základní úroková sazba České národní banky v horizontu dvanácti příštích měsíců vystoupá ze stávající úrovně 0,75 až na rovná dvě procenta. Nad tuto úroveň by však dále růst neměla. Trh předpokládá, že po dosažení maxima ve zmíněném ročním horizontu znatelně zesílí tlaky na pokles základní sazby ČNB, takže za tři roky bude tato sazba pod úrovní dvou procent, konkrétně na hodnotě 1,75 procenta. Vše zachycuje zelená křivka na grafu níže.
img

Hypotéky Čechům zdraží průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci

31.07.2021 Kdekdo se dnes děsí trvaleji rapidní spotřebitelské inflace v ČR, jenže trh moc nevěří, že na ni dojde. Výnos desetiletých českých dluhopisů od března trendově klesá. Přitom vývoj tohoto výnosu není tolik deformován programy odkupu aktiv za nově tištěné biliony, jako je tomu třeba v USA nebo v eurozóně.
img

Nejdůležitější rezervní měna začíná oslabovat

15.02.2021 Minulý týden se index amerického dolaru zažil korekci po několikaměsíčních maximech. Díky dobrému sentimentu na trhu a akciovým trhům, které zaznamenávaly nová historická maxima, se investoři rozhodli pro riskantnější měny a k tendenci prodávat americký dolar.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.11.2020

16.11.2020 Současné ocenění trhů vysílá velmi optimistické signály. Přitom samotná distribuce vakcíny bude velmi složitá. Je potřeba uchovávat ji v teplotách -70 °C. V případě masivních dodávek vakcíny může toto omezení představovat značný problém. Diskutabilní zůstává samotná ochota lidí nechat se očkovat. Významná neochota by mohla znesnadnit získání stádní imunity. Podle posledního výzkumu, z konce září, by se nechalo očkovat jen asi 51% dospělých Američanů. Navíc mnoho vlád v posledních týdnech sáhlo k přísným lockdownům. K opatřením společenského distancování přistoupí i americká vláda. V následujících týdnech tak může následovat výrazný útlum ekonomické aktivity. Burzy tak opět může zachvátit volatilita. Finanční trhy jsou však ze své podstaty tzv. „forward looking“ (dopředu hledící) a proto převažuje pozitivní vliv budoucího střednědobého výhledu nad nejistými příštími týdny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.10.2020

26.10.2020 Ve čtvrtek se uskuteční zasedání ECB. Očekává se, že frankfurtská instituce ponechá sazby beze změny, ani nenavýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci svého protipandemického programu (PEPP). Předpokládá se však, že ECB přistoupí navýšení PEPP o dalších €500 mld. na svém prosincovém zasedání. Eurozóna se aktuálně potýká s deflačními tlaky – ceny na meziroční bázi již poklesly dva měsíce po sobě, což se naposledy odehrálo v roce 2016. Zároveň ochabuje ekonomická aktivita v EMU. Lagardeová by mohla přijít alespoň s detaily o budoucím navýšení PEPP.
img

Vepřové v Česku prudce zlevňuje – a dále zlevní. Důvodem je šíření prasečího moru v sousedním Německu

16.10.2020 Tlaky zmírňující inflaci v české výrobní sféře opětovně sílí. V zemědělské výrobě je po celý letošní rok patrná meziroční deflace. V nadcházejících měsících se přitom pokles agrárních cen ještě prohloubí, a to díky letošní poměrně příznivé úrodě většiny zemědělských plodin, včetně obilovin či brambor.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020

05.10.2020 Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
img

ČNB se sazbami dnes nepohnula. Inflace totiž kvůli covidu zmírní samovolně, čehož jedním z důkazů je dnes oznámené citelné zlevnění elektřiny v podání ČEZ

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním měnověpolitickém zasedání ponechala klíčové úrokové sazby na stávající úrovni. Je to výsledek, který byl široce očekáván. Z více důvodů.
img

Rozbřesk: ČNB zatím není pod tlakem, druhá vlna pandemie to však může změnit

23.09.2020 Česká národní banka může být dnes možná na první pohled spokojená. Poslední čísla z ekonomiky ji na rozdíl od ECB rozhodně do ničeho netlačí. Oproti srpnové prognóze je jádrová inflace vyšší, koruna slabší a dosavadní čísla ukazují na rychlejší oživení ve třetím kvartále. Je tu jediná potíž. Při pohledu na rychle startující druhou vlnu pandemie jsou to všechno v zásadě staré zprávy.
img

ČNB úrokové sazby nezmění, ale bude reflektovat rizika

18.09.2020 Česká národní banka pravděpodobně bude i nadále považovat měnové podmínky za dostatečně uvolněné. HDP i měsíční data ukazují oproti očekávání mírně rychlejší ekonomické oživení. Inflace je stále vyšší, ale zpomaluje. Nicméně rizika daná především pandemií COVID-19 zůstávají vysoká a ČNB by to měla reflektovat. V případě potřeby by měnové podmínky byly pravděpodobně uvolněny prostřednictvím měnového kurzu.
img

Ceny v tuzemské výrobě klesají spíše mírně v zemědělství v průmyslu a v reklamě. Nelze tedy počítat s dramatickým zvolněním tempa spotřebitelské inflace

16.09.2020 Produkční ceny v ČR v srpnu meziročně klesaly v zemědělství, v průmyslu a v oblasti reklamních služeb. Tlaky na zmírnění inflace ve výrobní sféře jsou tak méně plošné a celkově slabší, než se předpokládalo v době vrcholné koronavirové krize letos na jaře.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.9.2020

07.09.2020 Propad trhů kromě klasické korekce na technologických titulech souvisí i s aktivitou na opčním trhu. Patrná výrazná převaha call opcí - na indexu S&P 500 se hodnota poměru nakupovaných prodejních a kupních opcí propadla na 0,4, což představuje nejslabší úroveň za cca měsíc a půl. V případě individuálních technologických akcií, např. Apple, propadla hodnota ukazatele na mnohaletá minima. Nákupy call opcí hnaly technologické akcie dále nahoru. Dále platí, že banky, od kterých investoři opce nakupují se zajišťují prostřednictvím nákupů podkladových akcií. Tyto mechanismy brutální cenový vzestup trhů umocňovaly. Jedním z klíčových hráčů se ukázala japonská Softbank, která nakoupila opce v hodnotě asi $4 mld. přičemž hodnota podkladových akcií, dosáhla $30 mld. V posledních týdnech se objem obchodů s opcemi ztrojnásobil, což svědčí o horečnaté spekulativní aktivitě. Mnozí investoři považovali za varovný signál růst akcií doprovázený růstem VIXu – VIX totiž standardně roste pokud trhy ztrácí. V následujících dnech tak na trzích přetrvá zvýšená rozkolísanost. Fakt, že technologické akcie nehnala nahoru důvěra investorů, ale spekulace s opcemi, může taktéž vyvolat tlak na pokles.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 1.9.2020

01.09.2020 Investorům pomohl i slabší dolar, díky kterému jsou americké akcie atraktivnější pro zahraniční investory.
img

Ceny v tuzemské výrobě klesají prakticky jen v zemědělství a v reklamě. Nelze tedy počítat s dramatickým zvolněním tempa spotřebitelské inflace

17.08.2020 Produkční ceny v ČR v červenci meziročně klesaly prakticky pouze v zemědělství a v reklamě. Tlaky na zmírnění inflace ve výrobní sféře jsou tak méně plošné a celkově slabší, než se předpokládalo v době vrcholné koronavirové krize letos na jaře.
C:\fakepath\japonsko2.png

Japonský jen zůstává podhodnocený

17.08.2020 Americký dolar od května relativně prudce oslabuje proti ostatním měnám vyspělých zemí. Až na jednu výjimku, a tou je japonský jen. Měnový pár USD/JPY se obchoduje bez trendu a kromě několika volatilních korona-dnů zůstává v pásmu 104-110 jenů za dolar již více než rok.
img

Investoři nadále zvyšují své riziko

13.07.2020 Minulý týden na trzích přetrvával optimismus, což přimělo investory, aby nadále nakupovaly rizikové aktiva a americký dolar se tak znehodnocoval. Zatímco si účastníci trhu zachovali apetit po vysokém riziku, ekonomická data a počty nově infikovaných současný trend nepodpořili.
img

Rozbřesk: ČNB nevylučuje záporné sazby ani znovuzavedení kurzového závazku, korunu svými řešeními vylekala

12.05.2020 Určitě by stálo za to, podívat se na nejnovější čísla ze služeb, která ukazují, jak se restrikcemi, respektive s šířením koronaviru popasovala tato významná část ekonomiky. Jak hotely přišly za ani ne tři týdny o dvě třetiny tržeb, cestovní kanceláře nebo letecké společnosti o zhruba polovinu, restaurace o dvě pětiny atp. Stejně tak bychom našli i malou část služeb, kterým i v této době příjmy narůstaly. Šlo o právníky a účetní a vedle nich IT firmy, kterým práce v nouzovém stavu přibyla.
C:\fakepath\financni-trhy.jpg

Koho finanční trhy potrestají příště?

11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | Koruna | HDP | Monetární politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Dezinflace | Distribuce | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Easing | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | Holubice | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Osobní příjem | PRIBOR | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Repo sazba | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Stagflace | Support | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Nomura | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fond | EU | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Analytický tým | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Index | Investiční strategie | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Dolar | Ekonomický výhled | Elektřina | Evropská měna | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Libra | Maloobchodní prodej | Market | Markets | MetaTrader 5 | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Benzín | Put | Báze | Indie | MIC | Obchodní den | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Retail | Natixis | MSCI | Oxford Economics | ANZ | Investing.com | TLTRO | NATO | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Podnikání | Finanční aktiva | Globální trhy | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Severomořská ropa | Sentiment trhu | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Inflační tlaky | Realitní trh | Vládní dluhopisy | Růst akcií | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Index SPX | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Ethereum | Tesla | Vývoj meziroční jádrové inflace | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Americké akciové trhy | Payrolls | Konsensus | Dobré výsledky | Futures na VIX | Nonfarm Payrolls | Makléřské společnosti | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Softbank | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | xStation | ČTK | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | Zahraniční forex | MT4 Supreme Edition | MiFID II | ETH | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Akcie Amazonu | Obchodní týden | Obchodní válka | Podniky | Asijské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Ether | Profesionální obchodník | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Silnější dolar | Největší kryptoměna | Základní úroková sazba | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Výsledková sezóna v USA | Sazby ČNB | Makroekonomické statistiky | Zájem investorů | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Slabší dolar | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Obiloviny | Hang Seng China Enterprises | Propad ropy | Snížení sazeb | Čínský trh | Záporné sazby | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Americké futures | Snížení úroků | Tomáš Pfeiler | Konglomerát | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Růst mezd | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Dot plot | Finanční situace | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Devalvaci měn | Investujte zodpovědně | Deficit | Německý vývoz | Trinity | Objem | Trh práce | Myšlenka | FRED | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Firma | Zasedání ČNB | Pfizer | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Růst cen | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Aktivita čínských továren | Financovat | Nákupní manažeři | Statistika | Ceny výrobců | Průmysl | Propouštění | Zasedání RBA | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čínský vývoz | Stavební produkce | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Zdražování | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | Výsledek voleb | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Míra | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Šperky | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Nike | Bydlení | Česká zbrojovka | NERV | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Americký index | Hospodaření | Klesající trend | Pracovní trh | CFA | Netflix | Celsius Network | Washington | Letecké společnosti | RBA | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Poradenství | Iniciativa | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Šéf Bílého domu | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Zamyšlení | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Trhy | Evropské ekonomiky | Asijské indexy | Jüan | Pokles | Situace | Zdražovat | Provozní zisk | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | THB | Japonský jen (JPY) | Krypto rally | Zlepšení | Úsilí | BABA | Americká administrativa | Výdaje | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | Americké ekonomiky | Medvědi | Poptávky po ropě | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Cestovní kanceláře | Jižní Korea | Sestupný trend | Vývoj | HSCEI | Mzdový růst | Gita Gopinathová | Výsledky HDP | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Restrikce | Cílování inflace | Prudký pokles | Aerolinky | Profitovat | Opatření vlády | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Cenový vývoj | Šíření viru | Pokles vývozu | Odhad inflace | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Žádosti o podporu | Onemocnění | Další pokles | Koronavirová krize | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Nákupu státních dluhopisů | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Izrael | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nezaměstnanost v USA | Saúdové | Práce | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | ATVI | Více peněz | Hospodářské oživení | EP | Statistiky | Americké makro | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Zaměstnanci | FDA | Růst výnosů | Vývoj bilance Fedu | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Prognóza MMF | Auta | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | CL | Zboží z Číny | Manažeři | Umělé inteligence | Portfolio manažer Cyrrus | Manažer Cyrrus | Ekonomické zotavení | JDE | ČR | FRA40 | Měsíční průzkum | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská poptávka | Počet nových žádostí o podporu | Vysoké valuace | Investice do infrastruktury | Propad cen | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Restrukturalizace | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Úroda | Dopad pandemie | Leva | Větší riziko | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Ceny | Společnost XTB | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | Důvěra | Velké technologické firmy | Caixin | Ocelářství | Časový úsek | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Napětí mezi Čínou a USA | Počty nakažených | Podhodnocený | Produkční ceny | Produkční ceny v ČR | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | Adyen | DPH v Německu | Představitelé ECB | Big Tech | Pokles hospodářství | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Budoucí vývoj | ČNB úrokové sazby | Japonský scénář | Politici | Žádosti o podporu v USA | Biden | Prezidentská debata | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Pokles spotřebitelských cen | Výrazné contango | Onemocnění Donalda Trumpa | Koronavirová nejistota | Změna politiky | Měnový fond | Americké měny | Nařízení | PFE | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | PDD | MRNA | BIDU | Očkování | Počasí | DOT | Nárůst ceny | Kering | KER.FR | KER | Rumuni | Sentiment investorů | Pandemická opatření | Fidelity | Turistická sezona | xStation 5 | Ceny ropy Brent | Přeprodané oblasti | Riziko ztráty | Růst cen nemovitostí | Údaje o nezaměstnanosti | Cíle | Příležitosti | Pozitivní vliv | Technologie | Inflace cen | Odvětví | Načasování | Růst v Číně | Štěstí | Interpretace | Projekce | Základní sazby | Richemont | SXXP | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Kering (KER.FR) | Gucci | Čínský index | Etherea | Leasingové společnosti | Obavy finančních trhů | Arrows | Globální inflace | Minulá výkonnost | Češi | Výrobní ceny v Číně | Čínské centrální banky | Rumunsko | SPX 500 | Společnost | Výsledky společnosti | TIM | Omicron | | Developeři | Arm | Velcí developeři | Bulhaři | Kvalita aktiv | Big tech | Instituce | Spotřební zboží | Kabelky | Členové NATO | Řetězec | Zákonodárci | Kroky Fedu | Celsius | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Centrum | Sloučení | Udržitelnost | Hospodářské problémy | Snižování počtu zaměstnanců | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Komunistické strany | Novinky | Problémy v Číně | Index cen výrobců | Vývoj sazeb | Ženy | Seniorní analytik | Klesající ceny nemovitostí | Snižování nákladů | Snižování sazeb v USA | Komuniké | Vice | Inflace v Austrálii | ARM | Oděvy | Výhled Číny | Trh s bydlením | Covidové pandemie | Problémy Číny | Ukazatele v Číně | Hospodářské problémy Číny | Úrovní podpory | CHN.cash | Nadšení | Burberry | Akcie Burberry | ProCent | Rok 2024 | Prolomení rezistence | Auta se spalovacími motory | D1 | Konsensus analytiků | Odhad růstu hrubého domácího produktu | Nakupovat | Hodinky | Australský dolar (AUD) | Dolar (AUD) | Vlády | 256/2004 | Krize v sektoru nemovitostí | Odpovědnost | Urbanizace | Stárnutí populace | Politická opatření | Sektor nemovitostí | Směrnice | Asijské seance | Body | Investování je rizikové | Futures kontrakty na ropu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

DEFI TOKENPOOL
defitrade.ltd
DeFi World Liberty
Deflace
Deflace v Německu
Deflace v realitách
Deflační faktory
Deflační měny
Deflační politika
Deflační prostředí

Následující klíčová slova

Deflační vývoj
DEFX MARKETS
Degiro
Degiro recenze
Degiro zkušenosti
Deglobalizace
De Goys
Deichmann
Deindustrializace
Dějiny burzovního obchodování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít