Neděle 05. ledna 2025 17:02
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding

Je současná fúze Etherea hnacím motorem tohoto cenového růstu? Kam půjde příště?

25.07.2022 11:21  Autor: Coinfy  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Navrhované datum přechodu od mechanismu proof-of-work k proof-of-stake signalizuje návrat optimismu na kryptotrhy.

Ether (ETH), druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, za týden vzrostla o 45 %, překonala tím většinu ostatních aktiv, na které se můžete spolehnout. Zde by mohlo být snadné vysvětlení:

Obchodníci začínají být býčí, jelikož developeři Etherea se blíží ke konci víceletého, hyperkomplikovaného upgradu.

Vlivný podcaster a angažovaný pozorovatel průmyslu, Nathaniel Whittemore, to ve své nejnovější epizodě označil za „The Breakdown“. Na Twitteru, Discordu a ostatních místech, kde lidé mluví o kryptoměnách, se neustále více uznává, že „fúze“ by mohla být hnací silou trhů.

Rally trhu začala předchozí týden poté, co developer Ethereum, Tim Beiko navrhl během otevřené vývojářské výzvy 19. září, že by síť měla konečně přejít z energeticky náročného způsobu zabezpečení blockchainu, proof-of-work, na ekologičtější proof-of-stake.

Událost ukazuje, jak Whittemore naznačil, „návrat optimismu“ na krypto trhy po několika měsících poklesu cen. Sloučení také zaplňuje „narativní prázdnotu“, příběhy, které můžou lidé zabývající se krytem vyprávět ostatním o tom, jak tato technologie mění svět.

Narativy jsou přínosné pro lidi, kteří koordinují své činy spolu se sdílenými přesvědčeními. Ale mohou to být také nebezpečné klamy, jako je představa spoluzakladatele společnosti Three Arrows Capital Su Zhu o „supercyklu“, myšlenka, že poslední krypto rally byla udržitelná.

Nespočet firem napumpoval kapitál do hedgeového fondu Zhu částečně kvůli tomuto nápadu, jen aby viděly, jak 3AC imploduje po drtivé realitě mnoha špatných obchodů a kyselém trhu.

Existuje několik důvodů k optimismu ohledně Etherea: Konkrétně by spojení bylo nejdokonalejším upgradem ve čtrnáctileté historii odvětví digitálních aktiv. ETH by to posunulo k ekologičtějšímu systému a zlepšilo funkčnost nejrozšířenějšího blockchainu. Také by to mohlo dát kryptoměny do zpráv v pozitivním světle.

Jiní vidí strukturální důvody, proč by fúze mohla katalyzovat ceny. Upgrade představuje strukturální posun v tom, jak by bylo možné používat Ethereum – odměňování držitelů, kteří vložili svá aktiva do sítě. Posun by mohl vytvořit deflační tlaky podobné bitcoinu na další držitele odměn.

„Až dojde ke sloučení, nebude prakticky žádný prodejní tlak. Každý, kdo sází, je uzamčen, každý, kdo zůstává se svými penězi ve stETH, drží, dokud se nezrepasuje, každý, kdo měl své peníze na Voyageru nebo Celsiusu, je uzamčen v konkurzním řízení na 5-10 let,“ uvedl na twitteru kryptokomentátor Ethereum Jesus s odkazem na podání návrhů na konkurz krypto brokera Voyagerr a půjčovny kryptoměn Celsius Network.

Jako u všech narativů, nic z toho nemusí být pravdivé, aby lidé věřili nebo obchodovali. Pořád více se potvrzuje, že lidé si možná „koupili zprávy“ o fúzi jako ukázkový příklad zpětnovazebních smyček, které pohánějí velkou část krypto-pumpy.

Doufáme, že „dump“ nebude následovat. Fúze představuje vyvrcholení let práce, nesčetných brainstormingů, téměř neměřitelných testovacích sítí a odhodlání největšího podporovatele ETH nejen zlepšit síť, ale zajistit, aby obstála ve zkoušce času.

To je příběh, který si lidé mohou koupit. Je ovšem důležité poznamenat, že tato událost je nadále riskantní a že kryptoměny čelí dlouhodobým regulačním a technologickým rizikům.

Whittemore zahájil svou show diskusí o tom, jak kryptoměna „vedle každé třídy aktiv“ podléhá širším makroekonomickým silám, jako je úsilí americké centrální banky o zkrocení inflace a potenciální recese.

„Krypto není imunní,“ uvedl Whittemore, a „skutečný býčí trh“ se nejspíše nevrátí, dokud Fed nepřestane zpřísňovat. Do té doby to ovšem vypadá, že kryptoměny mají jiný příběh.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Jerome Powell přes zvýšená rizika posílá akcie na nové rekordy
    Americké akcie odstartovaly středeční seanci novými rekordy. Index S&P 500 a průmyslový Dow Jones se dostaly na nová historická maxima. Aktuálně rostou o 0,7 %, respektive 0,6 %. Technologický Nasdaq přidává dokonce 0,9 %. Důvod je jednoznačný, a to vystoupení Jeroma Powella, který vyjádřil obavy o stav americké i světové ekonomiky, což trhy utvrzuje v tom, že sazby by na konci července mohly jít v USA dolů. Akciové trhy tak na zvyšující se globální nejistoty reagují paradoxně růstem. Evropský index Stoxx 600 si rovněž v závěrečných desítkách minut obchodování připisuje zisky (+0,3 %). Vzhledem k okolnostem se vcelku logicky daří především cyklickým akciím.
  • Jerome Powell trhy uklidnil a poslal akcie výše
    Technologický Nasdaq včera uzavřel o 0,6 % výše, čímž opětovně vylepšil svoje historické maximum. Dařilo se i dalším indexům. Průmyslový Dow Jones přidal 0,2 % a S&P 500 si připsal 0,4 %. V rámci něho se nejvíce dařilo těžařům a zpracovatelům komodit, jejichž akcie vystoupaly o 1,3 % výše. Naopak na chvostu se nacházeli realitní developeři se ztrátou 0,6 %. V červeném uzavřely i akcie energetických společností (-0,4 %) v reakci na překvapivě vysoké zásoby ropy, které poslaly ceny černého zlata dolů.
  • Jerome Powell vystoupil na sympoziu v Jackson Hole!
    Jerome Powell vystoupil na sympoziu v Jackson Hole v 16:05 SEČ. Klíčové postřehy předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella:
  • Jerome Powell vystoupil před bankovním výborem amerického Senátu
    Jerome Powell, předseda amerického Fedu včera vystoupil před bankovním výborem amerického Senátu. Ekonomika dle Powella učinila mírný pokrok v boji s vysokou inflací, ale trh práce ochladil. Naznačil rovněž snižování sazeb.
  • Je ropa stále zajímavou investicí?
    „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
  • Je růst indexu S&P 500 neudržitelný?
    Minulý pátek uzavřel jeden z hlavních akciových indexů, S&P 500, na 2258,07, tedy jen o 0,6 % pod svým dosavadním maximem. To naznačuje, že americké akcie opět vstupují do dalšího teritoria.
  • Je rychlý růst německých mezd pro-inflační?
    Podle řady ekonomů ano, protože reálná mzda si dnes jenom kompenzuje prudké inflací tažené propady v letech 2022 a 2023. Lidově řečeno pracovníci dohánějí “ztracenou” životní úroveň. Problém je, zda nízké reálné mzdy jen nereflektují špatný výkon německé ekonomiky? Do jisté míry bohužel ano. V delším období platí, že dynamika nominálních mezd by měla odpovídat zhruba dynamice produktivity práce.
  • Je short squeeze u konce?
    Zdá se, že short squeezy už nejsou to, co bývaly. Euro k dolaru posíli...
  • Je silný trh práce plus, nebo minus? Na akciích převládá růst, dolar ztrácí
    Už včerejší závěrečná část obchodování na Wall Street byla pozitivní a také evropské trhy se v úvodu vydaly nahoru, aby následně jejich postup ustal. Nejlépe je na tom DAX s růstem o 0,8 pct, zatímco ostatní indexy předvádějí skromnější výkony a americké futures naznačují prakticky nulovou změnu. Zatímco eurodolar se posunul ještě výš na 1,2080, výnosy na hlavních dluhopisových trzích zůstávají v klidu.
  • Je snížení sazeb Fedu v září hotovou věcí?
    Údaje o inflaci CPI v USA za červen byly zveřejněny včera ve 14:30. Zpráva pozitivně překvapila, protože inflace se dostala pod očekávání. Údaje ukázaly pokles tempa spotřebitelských cen na 3,0 % meziročně (očekávání bylo 3,1 % meziročně), zatímco jádrové měření (bez cen energií a potravin) meziročně kleslo na 3,3 %. roku (očekávání bylo 3,4 % meziročně). Po zveřejnění jsme zaznamenali silné zisky amerických indexů a také prudký pokles výnosů amerického dolaru a dluhopisů. Hlavní indexy, jmenovitě US500 a US100, však tyto zisky později rychle vymazaly a zakončily den s poklesem o 0,88 % a 2,20 %. Zajímavé je, že zisky indexu US2000 s malou kapitalizací (Russell 2000) byly zachovány, což může být ovlivněno nadějí na určitou úlevu mezi menšími podniky s nadcházejícím snížením úrokových sazeb. Je však snížení sazeb na zářijovém zasedání FOMC hotovou věcí? Podívejte se na naši analýzu založenou na nejnovějších datech.
  • Je správný čas na prodej eurodolaru?
    Máme za sebou velmi důležité události. Překvapivé výsledky zasedání Evropské centrální banky (ECB) i amerického Fedu. ...
  • Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout
    Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
  • Jestřáb Bullard a výbuchy v Kábulu tlačí akcie do červeného
    Nová data ze zámoří dnes nebyla tak dobrá, jak se čekalo. Žádostí o dávky v nezaměstnanosti zůstalo víc a HDP byl revidován vzhůru jen drobně, přičemž růst spotřeby domácností se revizí skoro nezměnil. Pokles akciových trhů však nesouvisí ani tak s novými čísly jako spíše s nervozitou z Fedu a nového vyhrocení v Afghánistánu.
  • Jestřábi bankovní rady vymřeli
    Česká národní banka podle očekávání ponechala na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny. Nová prognóza byla revidována směrem nahoru ve všech ohledech. Tuzemské ekonomice se daří, s čímž souvisí i rychlejší inflace. Zahraniční rizika však přetrvávají a prognóza počítá se snížením sazeb v příštím roce. S tím však nesouhlasí guvernér Rusnok a preferuje spíše stabilitu sazeb v delším horizontu. My očekáváme, že sazby zůstanou beze změny ještě déle.
  • Jestřábí BoE posílá libru nad 1,35 dolarů
    Bank of England překvapila trhy svým jestřábím postojem. Během zasedání dosáhla libra úrovně 1,35 dolaru, jakou nezažila od hlasování o brexitu. BoE nyní věří, že ekonomika je dostatečně silná, aby unesla zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Trhy s kryptoměnami se tento týden propadly, když ztratily kolem 35% svého celkové hodnoty na trhu, který nyní dosahuje zhruba 100 miliard dolarů. Otázky regulace začínají digitální měny zatěžovat. Zasedání BoJ příští týden pravděpodobně nepřinese nic zásadního ani přes výročí kontroly výnosové křivky a její smíšený úspěch v japonské měnové politice.
  • Jestřábí Bullard poslal Wall Street ještě níže. Dolar je nejvýše od jara
    Dozvuky nečekaně jestřábího Fedu rezonují trhy i v závěru obchodního týdne. Americký dolar pokračuje v růstu třetím dnem za sebou a ke koši měn se obchoduje nejvýše za poslední dva měsíce. Euro k němu naposledy ztrácelo na 1,185 EURUSD. Akcie klesají už čtvrtým dnem a pro hlavní americký akciový index Dow Jones může být tento týden nejhorším od ledna.
  • Jestřábí ECB a riziko policy chyby
    Dnes je tomu přesně rok, co Evropská centrální banka odstartovala cyklus zpřísňování své měnové politiky. Opuštění záporných úrokových sazeb, které ECB držela dlouhých osm let, bylo od té chvíle následováno nad očekávání razantním cyklem zvyšování sazeb, a to o celých 400 bazických bodů. Centrální banka navíc sama signalizuje, že ještě nemá – vzhledem k neuspokojivému inflačnímu vývoji – hotovo a hodlá jít s úrokovými sazbami směrem vzhůru.
  • Jestřábí ECB obnovuje rizikový apetit (očekávejte pokračující růst v GBP/USD a XAU/USD)
    Trhy ve čtvrtek uzavřely růstem díky výsledku zasedání ECB a projevům Christine Lagardeové a Jeroma Powella. Převládal optimismus, takže akcie a komodity rostly, zatímco dolar klesal.
  • Jestřábí ECB pomáhá EUR/USD jít do protiútoku
    Investování na forexu je jako sázení. Když investoři věřili, že agresivní zpřísnění měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému dotlačí americkou ekonomiku do recese, dolar se propadl. Očekávalo se, že Fed sníží výpůjční náklady do konce roku 2023. A jakmile trh začal počítat s možností zvýšení sazeb v červnu, americká měna rostla. Pokles šancí na měnovou restrikci z 60 % na 25 % umožnil EUR/USD zahájit protiútok.
  • Jestřábí ECB, rozkývaná ropa a americká data
    V kontextu toho, co jsme psali v minulých dnech, můžeme doplnit další informace k politice ECB. Ozval se jeden z největších jestřábů v jejím vedení, Robert Holzmann, podle něhož vysoká inflace znamená potřebu zvýšení sazeb rovnou o 50 bodů. Je třeba rozhodné akce, aby nemusely později přijít tvrdší kroky, říká rakouský zástupce v ECB. Ačkoli je to stále "jen" hlas jestřábího křídla, takto naplno ještě podpora pro razantnější přístup nezazněla a dostáváme tedy další důkaz, že se názory posouvají. Euro z toho však dopoledne netěží nové zisky a v klidu zůstávají také dluhopisové výnosy.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex rijen 2024