Úterý 04. února 2025 17:48
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
XTB TOP 5 nástrojů

Developeři

img

Drahé hypotéky zásadně snížily výhodnost investování do nemovitostí

20.11.2024 Koupí bytu v hotovosti se v dlouhodobém horizontu může investor připravit o miliony. Jiné to bylo při nákupu nemovitosti v dobách nízkých úrokových sazeb na hypotékách. Jejich prudké zdražení investiční matematiku zásadně změnilo.
img

Ceny nových i starších pražských bytů ve třetím čtvrtletí opět rostly

11.11.2024 Ceny nových i starších pražských bytů ve třetím čtvrtletí opět rostly. Byty v novostavbách zdražily meziročně o 7,1 procenta na zhruba 158.000 korun za metr čtvereční a byty ve starší zástavbě o 13,7 procenta na 131.000 Kč za metr čtvereční. Důvodem nárůstu cen bylo uvedení nových cenově dražších projektů na trh a vyšší poptávka. O nákup nemovitostí v Praze začínají mít více zájem i menší a mladší investoři. Nejdražší jsou byty v centru města, kde může metr čtvereční stát i více než 300.000 korun. Vyplývá to z dat realitně-poradenské společnosti Knight Frank, které má ČTK k dispozici.
img

Letos se v Praze zatím prodalo 5350 nových bytů, meziročně dvojnásobek

23.10.2024 Za tři čtvrtletí letošního roku se v Praze prodalo 5350 nových bytů, meziročně téměř dvakrát více. Oproti celému loňskému roku je to o 34 procent více. Vyšší poptávka se promítla také do cen bytů. Metr čtvereční v pražské bytové novostavbě stojí 160.720 korun. Meziročně je to nárůst o 6,8 procenta a oproti druhému čtvrtletí o 2,5 procenta. Prodejní cena bytů je o zhruba 8000 korun nižší, také ta ale meziročně i mezičtvrtletně vzrostla o přibližně čtyři procenta. Vyplývá to z analýzy developerských společností Central Group, Trigema a Skanska Residential, kterou její zástupci představili novinářům.
img

Graf dne - HK.cash (08.10.2024)

08.10.2024 Hongkongský akciový trh dnes zažil dramatický zvrat, když index Hang Seng klesl o 10 %, což je nejhorší jednodenní výkon od finanční krize v roce 2008. Tento prudký pokles přichází v patách nedávné rally, která katapultovala Hongkong k tomu, aby se letos stal nejvýkonnějším hlavním trhem, což zdůrazňuje volatilitu finančních trhů v regionu.
img

Nejdéle se vydělává na byt v Praze. Na nový třípokojový byt je potřeba 14,6 ročních platů

16.09.2024 Nové bydlení je nejméně dostupné v Praze. Při průměrné ceně 120,4 tis. Kč za metr čtvereční je na třípokojový byt potřeba 14,6 ročních hrubých platů. Obdobná dynamika se týká i starších bytů. Po Praze je další nejméně dostupné bydlení v Bratislavě a Mnichově. Od začátku roku 2015 se ceny bytů zvýšily téměř o 150 %, zatímco mzdy vzrostly o 62 %. Dostupnost vlastního bydlení zhoršují i rostoucí náklady domácností spojené s bydlením a energiemi. V Česku za posledních 20 let vzrostly o 8,8 % a v rámci EU jsme na šesté příčce s 26% podílem na celkových výdajích domácnosti. Data k aktuální dostupnosti bydlení a nákladům spojeným s ním se podívala ve své analýze online investiční společnost Portu.
C:\fakepath\ekonom-09092024.jpg

Stiglitz zkritizoval Fed: Sazby by měly klesat rychleji

09.09.2024 Ekonom a držitel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz nepotřebuje dlouhé představování. V nedávném rozhovoru pro stanici CNBC kritizoval americký Fed za to, že zvyšoval své sazby příliš rychle a příliš vysoko. Z logiky věci by nyní měl své sazby snižovat mnohem rychleji. Paradoxně by podle Stiglitze snížení sazeb mohlo dokonce snížit inflaci. Jak je to možné?
img

Graf dne - HK.cash (02.09.2024)

02.09.2024 Čínský index Hang Seng otevřel týden slabě a futures (HK.cash) dnes klesají o téměř -1,1 %, protože oficiální, státní výrobní indexy PMI za srpen byly nejslabší od 6 měsíců a nadále klesají 4 měsíce v řadě. Také pevninský CSI se pod tlakem makroobav propadl o -1,2 %. Čínský výrobní PMI za srpen dosáhl hodnoty 49,1 oproti 49,4 v červenci.
img
img

Fiasko digitalizace stavebního řízení zatím českou ekonomiku připravilo o takřka dvě miliardy korun. Lidem kvůli němu zdraží nové byty průměrně až o stovky tisíc korun

25.08.2024 Náklady nezvládnuté digitalizace stavebního řízení nabíhají již takřka dva měsíce. Je proto vhodné aktualizovat vyčíslení škod, které to tuzemské ekonomice způsobuje.
img

VÝSLEDKY VE STAVEBNICTVÍ DLE DAT ČSÚ

06.08.2024 „S postupným snižováním úrokových sazeb klesají i sazby hypoték, což vede k motivaci investorů ke koupi bytu. Dle dat ČSÚ počty bytů zahájených v bytových domech meziročně vzrostly o 24,1 %. Developeři tak reagují na zvýšenou poptávku ze strany investorů. Nejvíce bytových domů se začalo stavět či dokončilo v Praze, kde je dlouhodobě vysoká poptávka po bydlení. Celkově byla v České republice v 1. pololetí zahájena výstavba 17 230 bytů, jde o 4,8 % méně než loni. Dokončeno bylo 17 554 bytů, což je meziroční pokles o 1,9 %.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Analytici čekají zpomalení poklesu úrokové sazby ČNB

28.07.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě ve čtvrtek zpomalí uvolňování měnové politiky a sníží základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,5 procenta. Shoduje se na tom většina analytiků oslovených ČTK. Nejnovější údaje o inflaci, která v červnu klesla na dvě procenta, ale podle části odborníků otevírá dveře i k tomu, aby ČNB zopakovala snížení sazeb o půl procentního bodu, které letos provedla zatím čtyřikrát. Možnost takového kroku nevyloučil ve svém mediálním vyjádření viceguvernér ČNB Jan Frait, další členové bankovní rady ale byli ve svých výrocích ohledně dalšího uvolňování měnové politiky opatrnější.
img

Nedostatečná výstavba požene ceny nemovitostí nahoru

10.07.2024 Podle údajů Eurostatu klesly ceny bytů v ČR do poloviny loňského roku jen o 4,5 %. Vzhledem k tomu, že za posledních pět let zde byty celkově zdražily o 56 %, šlo vlastně jen o symbolickou korekci předchozího prudkého růstu, která ovlivnila (ne)dostupnost bydlení jen minimálně.
img

Zájem o nájemní bydlení roste Podíl na tom mají i nové rezidenční čtvrti

24.06.2024 V posledních letech jsme svědky rostoucího zájmu o nájemní bydlení. Tento trend potvrzují údaje Asociace nájemního bydlení, která předpokládá, že se počet lidí žijících v nájmu může letos zvýšit o nižší desítky tisíc. Nárůst je zejména mezi mladými ve věku od 18 do 29 let, kteří dávají přednost institucionálnímu nájemnímu bydlení, tedy takovému, které nabízí plně vybavené byty.
C:\fakepath\trader-18062024-45-zm.png

Počet stavebních povolení na bytovou výstavbu v Německu dál prudce klesá

18.06.2024 Německo se nadále potýká s nejvážnějším propadem v realitním sektoru za poslední desetiletí. Nejnovější údaje spolkového statistického úřadu dnes ukázaly, že počet stavebních povolení na výstavbu a přestavbu bytů se v dubnu meziročně snížil o 17 procent. Ve srovnání s dubnem 2022 pokles činí už téměř 44 procent. Počet stavebních povolení je důležitým ukazatelem budoucí výstavby.
img

Luxent: 3 věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

12.06.2024 Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % pohybuje mezi 7 a 11 %. Vystoupat však může až přes 20 %. Komplexní proces koupě zahraniční nemovitosti ale vyžaduje pečlivé zvážení řady faktorů ovlivňujících jak celkovou výši investice, tak ziskovost. Roli nehraje jen lokalita nebo stav objektu, ale také právní aspekty, jako jsou například podmínky převodu vlastnictví, daňové povinnosti, případná omezení pro zahraniční investory anebo výše následných měsíčních nákladů. Celý průběh koupě tak může být pro jednotlivce komplikovaný, služby profesionálních makléřů bývají proto v případě realitní investice v cizině nedocenitelné. Rady ohledně tří klíčových oblastí přibližují odbornice realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
img

Daň z nemovitých věcí, kterou je třeba plně či zčásti uhradit do konce května, přináší řadu novinek. Jak mají poplatníci postupovat, když je jim výměr daně nejasný nebo k němu mají výhrady?

28.05.2024 Milióny majitelů nemovitostí, fyzické i právnické osoby, dostávají v tomto měsíci informace pro placení daně z nemovitých věcí včetně výměru daně na zdaňovací období roku 2024. Na nejvýznamnější změny, ke kterým v dani z nemovitostí došlo, a na způsoby, jak uplatnit případné výhrady k výměru daně, upozorňuje Petr Koubovský, daňový poradce z kanceláře Rödl & Partner a vedoucí Sekce majetkových daní Komory daňových poradců ČR.
img

Stěhování se do vlastních kancelářských budov se stává novým trendem, zejména v bankovním sektoru

09.05.2024 Na pražském trhu s kancelářskými prostory dochází v poslední době k zajímavým transakcím, kdy si nájemci pořizují do vlastnictví celé kancelářské budovy. Jedná se o situaci, ke které zde doposud příliš často nedocházelo. Důvodem je nedostatek volných prostor v moderních kancelářských komplexech a také snaha firem o dlouhodobé zajištění stability a kontroly nad svým pracovním prostředím.
img

Březnový průmysl i stavebnictví zklamaly

07.05.2024 Březnová data z českého průmyslu i stavebnictví zklamala. Zatímco v předchozím měsíci obě statistiky vykazovaly solidní růsty, v březnu na své úspěchy nenavázaly a v meziměsíčním i meziročním vyjádřením poklesly. Jediným pozitivním překvapením byl výrazný přebytek bilance zahraničního obchodu. Ta za něj však do určité míry vděčila nižším importům, které měl na svědomí výpadek dodávek elektromotorů pro Škodu Auto z německého závodu v Kasselu. Nadcházející měsíce by však podle naší prognózy měly přinést jak vyšší stavební aktivitu, tak i průmyslovou výrobu.
img

Navzdory příznivému březnovému počasí stavební aktivita zamrzla

07.05.2024 Zatímco únorová stavební produkce potěšila, březnová čísla byla velkým zklamáním. Od prosince do února totiž nepřetržitě produkce odvětví meziměsíčně rostla, kumulativně o zhruba sedm procent, jenom za březen byl ovšem zaznamenán pokles o 7,8 % m/m. Úrovňově se tak objem stavební produkce dostal v reálném vyjádření na hodnoty dva roky zpět.
img

Nájemné je stále výrazně levnější než splátka hypotéky, uvádí analýza

29.04.2024 Nájemní bydlení je stále výrazně levnější než splátka hypotéky. Podle analýzy Asociace nájemního bydlení (ANB), kterou má ČTK k dispozici, je měsíční splátka hypotéky bytu o velikosti 53 metrů čtverečních o 7604 korun dražší než měsíční nájemné. Hypotéka tak v současnosti stojí 1,5krát více, asociace ale sama přiznává, že nevýhodou nájemného je, že nevytváří žádnou majetkovou hodnotu. Další nevýhodou může také být riziko náhlého vystěhování. Od začátku roku se rozdíl mezi hypotékou a nájmem snížil zhruba o 150 korun, v roce 2022 byla hypotéka dražší o 10.000 korun.
img

Únorová data z reálné ekonomiky potěšila

08.04.2024 Únorová data pozitivně překvapila. Průmyslu i zahraničnímu obchodu pomohla především výroba automobilů a ostatních dopravních prostředků. V rámci zpracovatelského průmyslu byl ovšem nárůst produkce plošný, když zlepšení vykázalo osmdesát procent kategorií. Rostla i hodnota nových zakázek, což je příslibem pro český průmysl do budoucna. Teplé počasí pak prospělo českému stavebnímu sektoru, jehož výstup meziměsíčně vzrostl o téměř pět procent. Počet nově zahájených staveb i vydaných stavebních povolení zůstal nicméně v meziročním srovnání výrazně v záporu.
img

Teplá zima stavební aktivitě prospěla

08.04.2024 Únorové statistiky tuzemské stavební produkce přinesly potěšující informace. Po lednovém meziročním poklesu o 5,5 % (původní údaj přitom ukazoval na horších -5,9 %) byl za únor vykázán růst o 3,6 %. Aktuální dynamika je ještě mnohem slibnější, když meziměsíční sezónně očištěný růst činil v únoru 4,8 %.
img

Významné trendy na trhu s nemovitostmi po pandemii COVID-19

08.03.2024 Od vypuknutí covidové pandemie se trh s nemovitostmi stal svědkem dramatických změn, které ovlivnily poptávku i nabídku v tomto sektoru. Mezi tyto trendy patří nejen nové pracovní procesy, ale i další ekonomické a sociální faktory. V rámci svého příspěvku jsem se pokusil na některé z nich podívat blíže.
img

Ceny bytů v roce 2023 klesly, rostla cena pozemků, domy stagnovaly

22.02.2024 Ceny bytů v minulém roce meziročně klesly o 5,8 procenta. Bylo tomu každé čtvrtletí v roce, v prvním čtvrtletí ale ceny mezičtvrtletně klesly o 2,5 procenta a ke konci roku jen o 0,2 procenta. Cena rodinných domů meziročně stagnovala, vzrostla ale cena pozemků, a to o 7,2 procenta. Ke konci roku ale tempo růstu cen pozemků zpomalilo. O 16 procent loni vzrostla poptávka po rodinných domech, zájem byl hlavně o menší domy v dobrém technickém stavu. Vyplývá to z ukazatele ČSOB Index bydlení za čtvrté čtvrtletí, který má ČTK k dispozici.
img

Stavební řízení? Proč jsme vlastně nejpomalejší?

20.02.2024 V letošním roce má u nás dojít k jedné z největších revolucí v rámci stavebního řízení v historii. Domácí ekonomika se podle řady studií potýká s pomalým povolováním staveb, které přinášejí vysokou míru neefektivity do celého systému rozvoje infrastruktury nebo kvality života obyvatel. Ekonomika se každoročně nachází v rychlosti povolování staveb na nelichotivém 150. až 157. místě žebříčku Doing Business. Připomeňme, že podobně jako Česko si vedou v této oblasti Pobřeží slonoviny, Barbados, Kamerun nebo Kosovo. V jakém stavu je současná snaha o reformu a mohou tyto změny vůbec přinést tolik potřebné zlepšení?
img

Nejnovější trendy, know-how z oblasti mezinárodních investičních nemovitostí i projekty z celého světa, do Prahy přichází veletrh Inter-Ree

08.02.2024 Již 12. a 13. dubna v hotelu Grandior přivítá Praha tuzemské i světové špičky realitního oboru na veletrhu International Real Estate Expo (zkr. Inter-Ree). První ročník události, kde se setkají developeři, realitní makléři, odborníci na investice do nemovitostí i samotní investoři z celého světa, nabídne více než 100 mezinárodních vystavovatelů, poradí, na co si dát při nákupu či správě zahraniční nemovitosti pozor a představí odborný program s přednáškami významných osobností domácí i zahraniční realitní scény.
C:\fakepath\trader-05012024-uvod.png

Forex: Výhled roku 2024

05.01.2024 S novým rokem ihned převzal iniciativu americký dolar a tradeři si uvědomili, že snižování úroků v USA zdaleka není tak jisté, jak si to ještě před Vánoci účastníci trhu malovali. Americká centrální banka (Fed) tak bude v roce 2024 dirigovat měnové páry, a to dokonce i ty, kde nefiguruje americký dolar, protože rizikové měny včetně české koruny reagují více citlivě na měnovou politiku Washingtonu.
img

Zlevní od Nového roku byty?

22.11.2023 Senátem prošel konsolidační balíček, který byl navržen Poslaneckou sněmovnou. Tento návrh počítá pouze se dvěma sazbami DPH, a to se sníženou sazbou 12 % a základní sazbou 21 %. Znamená to tedy, že byty do 120 m2, které postaví a prodává developer, budou nově zatíženy jen 12% daní. To je o 3procentní body méně, než tomu bylo doposud. Aktuální sazba daně, která se uplatňuje, je 15 %. „Tato skutečnost vyvolává diskuse a otázky o tom, jaký vliv by to mohlo mít na ceny nemovitostí v České republice. Zatímco snížení DPH by mohlo mít několik pozitivních dopadů na různá odvětví ekonomiky, není jasné, zda by to automaticky vedlo také ke snížení cen nemovitostí,“ říká Tom Kadeřábek, vedoucí produktového oddělení Swiss Life Select.
img

Nenechte se odradit od investování, ceny nemovitostí dlouhodobě porostou

16.10.2023 Moji starší kolegové občas zavzpomínají na situaci po roce ´89, kdy byl činžovní dům se šesti byty v centru středně velkého města na prodej klidně za 35 tisíc korun. Když vám to řeknu dnes, otočí se vám v zorničkách znak dolaru jak v Disneyho pohádkách a vyslovíte univerzální větu: „Kdybych v té době žil, určitě bych to koupil.“ Jenže v té době měl 35 tisíc korun málokdo.
img

Omezená bytová výstavba bude brzdit pokles cen nových bytů, míní odborníci

09.10.2023 Omezená bytová výstavba bude brzdit pokles cen nových nemovitostí na českém trhu. Shodují se na tom odborníci v reakci na srpnové výsledky Českého statistického úřadu (ČSÚ) ve stavebnictví. Hlavním důvodem pro meziroční pokles zahájené výstavby bytů v srpnu o 23 procent a dokončených bytů o 22 procent je podle nich hlavně nízká výstavba v Praze a Středočeském kraji. Jedná se o důsledek nižší poptávky, která je zapříčiněna vysokou inflací a hypotečními úvěry, a tedy nejistotou investorů v zahajování nové výstavby, míní.
C:\fakepath\cerna-labut-06102023.png

Čeká se na černou labuť

07.10.2023 Nárůst výnosů vládních dluhopisů a odhodlanost hlavních centrálních bank držet úrokové sazby vysoko zavání problémem. Stále více se zdá, že inflace sama od sebe neodejde a že k jejímu návratu na udržitelná 2 % bude třeba, aby se některé bubliny vyfoukly, přišla recese, zvýšila se nezaměstnanost – zkrátka, aby se v rozběhnuté a stále přepálené ekonomice USA / eurozóny / České republiky „něco pokazilo“.
C:\fakepath\Cina-prumysl.jpg

Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila

01.10.2023 Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila, oznámil včera čínský statistický úřad. Agentura Reuters v této souvislosti uvedla, že je to další ukazatel, podle něhož se druhá největší ekonomika světa začíná odrážet ode dna.
img

Ranní shrnutí (28.09.2023)

28.09.2023 Asijsko-pacifické trhy se obchodují převážně níže, přičemž australský index S&P/ASX 200 je jediným ziskovým indexem, který vzrostl pouze o 0,1 %. Naopak čínské indexy a japonský Nikkei 225 zaznamenávají ztráty přes 0,60 %, resp. 0,80 %.
C:\fakepath\Evergrande2.jpg

Akcie čínské realitní firmy Evergrande odepsaly až čtvrtinu hodnoty

25.09.2023 Akcie čínské realitní společnosti China Evergrande odepsaly dnes na burze v Hongkongu v jednu chvíli téměř čtvrtinu hodnoty, než ztráty zmírnily. Firma oznámila, že kvůli vyšetřování jedné z dceřiných společností nemůže vydat nový dluh, což ohrožuje plány na její restrukturalizaci. Informovala o tom agentura Reuters. China Evergrande patří k nejzadluženějším developerům na světě.
img

Nových bytů dle ČSÚ přibývá, nepokryjí ale poptávku u velkých měst, míní experti

15.09.2023 Počet nových bytů v Česku v posledních deseti letech postupně roste. Podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) se za prvních sedm měsíců roku v České republice dostavělo 20.925 bytů, tedy o 56 procent více než v roce 2013 a o 16 procent více než v roce 2018. Podobný nárůst statistici evidují i u zahájené výstavby. Developeři a někteří odborníci přesto opakovaně uvádějí, že bytová výstavba v Česku je nedostatečná. Podle realitních expertů, které ČTK oslovila, je nedostatek bytů především ve velkých městech a jejich okolí, kam se lidé stěhují z menších sídel. Přestože v Praze podle ČSÚ počet nových bytů v posledních deseti letech postupně rostl, nesplňuje podle odborníků ideální limit 10.000 zkolaudovaných bytů ročně.
img

Developeři: Pokud se sníží daň z nového bydlení na 12 pct, zlevní se byty

12.09.2023 V případě, že by se příští rok snížila daň z bydlení, klesla by podle developerů cena nabízených bytů. Návrh na snížení daně ze současných 15 procent na 12 procent je součástí probíraného vládního konsolidačního balíčku, který pokud bude schválený, by měl začít platit od začátku roku 2024. Snížená daň by se měla týkat bytů o méně než 120 metrech čtverečních, průměrně by pak podle developerů oslovených ČTK byty zlevnily přibližně o 250.000 korun. Někteří developeři začali se změnou ceníku již nyní, nižší daň by se ale do cen měla promítnout až po Novém roce.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Export z Číny v srpnu klesl čtvrtý měsíc po sobě, přetrvává útlum obchodu

07.09.2023 Export z Číny se v srpnu meziročně snížil o 8,8 procenta, což je mírnější pokles než v červenci a také nepatrně lepší výsledek, než se čekalo. Jde ale už o čtvrtý měsíční pokles v řadě, což potvrzuje, že obchodní aktivita je nadále v útlumu. Statistiku dnes zveřejnil čínský celní úřad. Čína, které se někdy přezdívá světová továrna, bojuje se slabou poptávkou ve světě. Pokles obchodu prohlubuje problémy čínské ekonomiky, která je druhá největší na světě, a obchod je motorem jejího růstu.
img

FT: Větrná energetika má problém s růstem velikosti lopatek turbín

04.09.2023 Za inženýrský úspěch se dá považovat 169 větrných turbín, které u pobřeží Yorkshiru vztyčila dánská firma Orsted. Každá z nich má výkon osm megawattů a dokáže dodávat energii jedné domácnosti po dobu 24 hodin pouhým jedním otočením lopatek dlouhých 81 metrů. O desítky kilometrů severněji si konkurenční firma SSE přisadila, její novější turbíny s lopatkami dlouhými 107 metrů mohou napájet domácnost jedním otočením až dva dny. Závod o větší turbíny však přiměl odborníky k výzvě na zpomalení růstu a větší standardizaci, píše list Financial Times (FT).
img

Invesco: Pro USA to bylo „léto dezinflace“

16.08.2023 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA dosáhl nižší hodnoty, než se očekávalo, a to 0,2 % meziměsíčně a 3,2 % meziročně (oproti očekávaným 3,3 %). Jádrový CPI, který nezahrnuje ceny potravin a energií, vzrostl o 0,2 % meziměsíčně a o 4,7 % meziročně. I když některé kategorie inflace jsou lepší než jiné, pokrok, kterého bylo dosaženo, je významný a velmi vítaný.
C:\fakepath\cina-14082023.png

Čína jako časovaná bomba

14.08.2023 Příští černá labuť by mohla přiletět druhé největší světové ekonomiky, která svým přebujelým a předluženým realitním sektorem nahání strach. Zdá se, že problémy spojované s gigantem Evergrande zkrachovalého na konci roku 2021, se čínským plánovačům nedaří uhasit, ale spíše je odsouvají a nabalují na sebe.
img

Ranní komentář: Americké desetileté výnosy na dosah 4.2 %, čínští developeři znovu pod drobnohledem

14.08.2023 Minulý týden přinesl korekci zejména na technologické a růstové společnosti, které v posledních pár měsících prudce rostly. K růstu se naopak vrátily dluhopisové výnosy, které se v USA na desetiletých splatnostech dostaly zpět na dosah 4.2 %. Dnes ráno jsme svědky pádu akcií v Číně, kde je pozornost věnována opět hlavně problematické situaci na tamním trhu s bydlením a akciím čínských developerů.
img

Ceny bytů klesají, záleží však na lokalitě. Trend příměstského bydlení je silný, ale navzdory tomu počet obyvatel Prahy stále roste

18.07.2023 Jaká je situace ohledně bytů v Praze? Odpovídá Jan Večerka, CEO a zakladatel crowdfundingové platformy BrikkApp, brikkapp.cz. Ceny bytů klesají, zejména ve starších domech před rekonstrukcí, ale také u nezateplených rodinných domů a chalup. Záleží však samozřejmě na lokalitě.
img

Akcie Unity po predstavení produktov Apple reagujú rastom o 20 %

06.06.2023 Spoločnosť Apple ohlásila svoj vlastný produkt virtuálnej reality Apple Vision Pro, ktorý bude využívať Unity gaming software ako jedno z hlavných vývojových prostredí, čo u investorov vyvolalo značný záujem. Apple je jednou z najpoprednejších technologických spoločností na svete s obrovskou základňou fanúšikov a širokým distribučným kanálom. Jeho vstup na trh virtuálnej reality a dôvera v Unity, môže priniesť nové obchodné príležitosti pre obidve spoločnosti.
img

Český statistický úřad zveřejnil údaje z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu

06.06.2023 Průmyslová produkce v dubnu meziročně reálně vzrostla o 1,2 %, což o je proti březnu významné zpomalení. Ukázalo se, že naprostá většina odvětví zaznamenala pokles produkce, přičemž nad vodou držely průmysl automobilky. Výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů totiž vzrostla v meziročním srovnání o 30 %. Za tímto výsledkem ovšem nestál boom automobilek, nýbrž nízká srovnávací základna z loňského roku, kdy chyběly dovážené komponenty.
img

Retailoví držitelé Ripple (XRP) se připravují na rally, zde je důvod proč. 

15.05.2023 Jelikož je případ SEC stále v plném proudu, začali držitelé XRP podporovat síť zvýšenou akumulací. Jak rychle dojde k oživení?
img

Vysoká inflace a drahé úvěry vedou k útlumu stavební produkce

09.05.2023 „Ve stavebnictví narůstá cena materiálů i stavebních prací. To v kombinaci s vysokými úrokovými sazbami a slabou poptávkou po nákupu nemovitostí vede k útlumu stavební produkce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pád First Republic Bank: V bankovním sektoru odstartoval dominový efekt

04.05.2023 V USA se v úterý znovu rozhořely obavy místních bank, aniž by k tomu existoval zjevný spouštěcí impuls. Sektor i nadále trápí strukturální problémy a regulační orgány nabízejí jen krátkodobou úlevu. Riziko dalších runů na banky a jejich úzké vazby na investiční nemovitosti jasně ukazují zranitelnost celého bankovního sektoru a naznačuje, že může dojít k dalšímu zpřísnění úvěrových podmínek.
img

Nižší poptávka po vlastním bytě donutila 38 procent developerů předělat projekty

27.04.2023 Kvůli nižšímu zájmu o vlastní byt v loňském roce muselo zhruba 38 procent developerů přehodnotit některé své projekty a místo bytů na prodej nabízet nájemní bydlení. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes na tiskové konferenci představil provozní ředitel společnosti CEEC Research Petr Ondrášek. Přibližně 21 procent developerů podle něj plánuje své nemovitosti v nadcházejících měsících zdražit v průměru o pět procent, 62 procent jich chce udržet stávající ceny a 17 procent ceny sníží.
img

Svaz: Stavebnictví se bude dál potýkat s propady, drží ho stát, kraje a obce

26.04.2023 Stavebnictví se už dva roky potýká s propady, které budou podle Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) pokračovat i letos. V Plzeňském kraji ho drží infrastrukturní projekty státu, kraj a obce. Všechny tyto subjekty letos chystají rekordní objem staveb a chtějí obor podpořit. Miliardy korun investuje v regionu Správa železnic a Ředitelství silnic a dálnic do opravy plzeňského nádraží, koridoru na České Budějovice na okraji Plzně, nové silnice z Plzně na Přeštice a do obchvatu Klatov. Kraj dává letos do silnic přes jednu miliardu korun, Plzeň postaví několik nových budov za stovky milionů korun, Tachov a Rokycany vydávají velké částky na opravy objektů, zjistila ČTK.
img

Stavebnictví skomírá. Zahajování výstavby nových bytů se odkládá

06.04.2023 „Přestože ceny nemovitostí zažívají mírnou korekci, lidé o jejich nákup nemají příliš vysoký zájem. Na vině jsou především drahé hypotéky a vyčkávání na další pokles cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hypotéky opět zdražují, jsou skoro nejdražší od počátku milénia. Nemovitosti tedy jsou stále nic moc investice, a to i kvůli zamýšlenému zvýšení daně

06.04.2023 V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách.
img

Digitální investování do nemovitostí: Co je tokenizované vlastnictví?

29.03.2023 V posledních letech se tokenizace nemovitostí stala netradičním investičním nástrojem s výhodami pro emitenty i investory. Podle kanadské společnosti Atlas One, která se zabývá digitálními cennými papíry, tvoří nyní sektor nemovitostí přibližně 40 % trhu s digitálními cennými papíry, což představuje přibližně 200 milionů dolarů.
img

Nová data o inflaci a průmyslové produkci představují zklamání. Také se méně staví

10.03.2023 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejnil data o inflaci a průmyslové a stavební produkci. Z čísel vyplývá, že spotřebitelské ceny v únoru meziměsíčně vzrostly o 0,6 %. Meziročně vzrostly o 16,7 %, což je o 0,8 procentního bodu méně než v lednu.
img

Nastane letos vhodná doba pro nákup nemovitosti? Klesající ceny jsou příležitost

17.02.2023 Ceny většiny typů nemovitostí po dlouhé době klesají. Na vině jsou mimo jiné drahé hypotéky. Lidé tak s nákupem nezřídka vyčkávají na příznivější dobu. Pomyslné okno, kdy bude možné pořídit bydlení se slevou, se ale možná brzy zavře. Podle odborníků by mohly hypotéky ve druhé půli roku zlevnit, což nastartuje poptávku i růst cen.
img

Průmysl roste, stavebnictví stagnuje a zahraniční obchod nemá problém se silnou korunou

06.02.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil nové statistiky z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu. Začneme u průmyslové produkce. Zatímco v listopadu produkce rostla meziročně jen o 0,5 % a vypadalo to na výrazné brždění, v prosinci naopak rostla o 4,0 %. To je vzhledem ke globálním okolnostem velmi dobrý výsledek.
C:\fakepath\dedek-25012023-2.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem

25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
img

Loni se v Praze prodalo nejméně nových bytů za 20 let, ukázala analýza

20.01.2023 Developeři loni v Praze prodali 2400 nových bytů, což je nejméně za posledních 20 let. Meziročně se prodeje v hlavním městě propadly o 62,8 procenta. Vyplývá to z analýzy developerské společnosti Ekospol, která trh s novými byty v Praze monitoruje. ČTK má materiál k dispozici.
img

Proč letošek ještě nebude vhodný časem k nákupu investiční nemovitosti

14.01.2023 V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách. 
img

2023, konečně správný čas pro nákup nemovitosti?

10.01.2023 Nový rok s sebou přináší řadu změn na realitním trhu. Ten podle odborníků vypadá po delší době o něco více optimisticky. Už nyní je vidět značné snižování cen. Především u rezidenčního bydlení. Pokud zvažujete nákup domu, nyní bude správná příležitost. Slevy se budou týkat především rezidenčního bydlení. Na druhou stranu vlastnické bydlení už není nutnost.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
img

Developeři věří v oživení trhu na jaře, ke konci roku pak v pokles sazeb hypoték

28.12.2022 Jen těžko se dá na českém realitním trhu odhadovat vývoj v příštím roce. V anketě ČTK se na nejistotě, kterou postupně vystřídá oživení a ke konci roku zřejmě i postupné snížení úrokových sazeb hypoték, shodli developeři. Někteří už letos oznámili, že některé projekty odloží, jiní plánují současnou krizi využít a rozšířit své akvizice například nákupem pozemků.
img

Makléři: Realitní trh čeká mírný pokles, poroste zájem o nájemní bydlení

28.12.2022 Na realitním trhu se v příštím roce očekává pokračující pokles nákupů bytů, prodej chat i další nárůst poptávky po nájemním bydlení. Stejně jako developeři si zástupci realitních firem oslovených ČTK myslí, že v druhé polovině roku 2023 klesnou úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Zájem o nemovitosti by měl poté opět vzrůst, řekli.
img

Pohled odborníka: Co čekat na realitním trhu v roce 2023

08.12.2022 Konec roku je ideální čas na prognózu týkající se trhu s nemovitostmi pro nový rok 2023. Vzhledem k tomu, že hypoteční sazby eskalují výš, prodeje domů, a v některých oblastech i jejich ceny, šláply na brzdu a na celém trhu je cítit zvýšená nejistota, je mnoho majitelů domů, potenciálních prodávajících i potenciálních kupujících z příštího roku nervózních. Jak to vidí odborník? Zeptali jsme se Jana Večerky, zakladatele a CEO realitní crowdfundingové platformy BrikkApp, který se s námi podělil o 5 nejvýznamnějších faktorů.
img

Nový týden navazuje dalším růstem, pomáhá Čína

14.11.2022 Hlavní evropské akciové trhy začínají další týden růstově a navazují tak na pozitivní vývoj z posledních dní. Zisky klíčových indexů jsou však o poznání skromnější, když se vejdou do pár desetin procenta. Daří se také dluhopisům na evropské straně, přičemž výnosy v Německu jdou dolů asi o 5 bazických bodů.
img

Růst cen průmyslových výrobců ohrožuje českou konkurenceschopnost

17.10.2022 „Zdražování u průmyslových výrobců nabírá na síle, což může začít ohrožovat konkurenceschopnost českých průmyslových výrobků na zahraničních trzích. Malým a středním podnikům pomůže zastropování cen energií. Do problémů se však mohou dostat velké průmyslové podniky s vysokou energetickou náročností, na které se cenové stropy u energií nebudou vztahovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Developeři se mohou plést a vedle starších bytů nakonec zlevní i novostavby

14.10.2022 Jak ukazují nejčerstvější data z rezidenčního trhu společností Trigema, Central Group a Skanska, k očekávanému poklesu cen nových bytů v Praze nedošlo a podle slov developerů s největší pravděpodobností ani nedojde.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.08.2022

29.08.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 odepsal 4 %, nejvíce od půlky června. Aktuálně se obchoduje cca 15 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita v pátek vystřelila nad hranici 25 bodů. Projev Jeroma Powella v Jackson Hole ukázal, že prázdninový růst trhů byl z velké části založen na nesprávných předpokladech – snížení sazeb v příštím roce je zoufale nepravděpodobné.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.08.2022

22.08.2022 Během minulého týdne burzy mírně oslabovaly. S&P 500 odepsal 1,2 % a přerušil tak 4týdenní růstovou šňůru. Aktuálně se obchoduje pouze cca 12 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se opět vyšplhala mírně nad hranici 20 bodů. Investoři si začínají uvědomovat, že probíhající rally není udržitelná a popohání ji zejména uzavírání shortů ze strany hedge fondů, či nákupy investorů sledujících momentum. Většina fundamentálních institucionálních investorů se přiklání k názoru, že jde o bear market rally.
img

Je současná fúze Etherea hnacím motorem tohoto cenového růstu? Kam půjde příště?

25.07.2022 Navrhované datum přechodu od mechanismu proof-of-work k proof-of-stake signalizuje návrat optimismu na kryptotrhy.
img

Ceny altcoinů rostou

18.07.2022 Bitcoin a Ethereum se odráží a berou s sebou další menší kryptoměny. Se zlepšujícím se sentimentem mají altcoiny tendenci být více volatilní, protože se snaží napodobovat velké kryptoměny.
img

Výkupní cena řady sběrných surovin dramaticky klesá, lidé by si měli s odnosem pospíšit. Papír je ale stále v kursu, citelně zdražuje třeba i ten toaletní

16.07.2022 Ceny prakticky všeho napříč ekonomikou rapidně rostou. Přesto se najdou výjimky. Třeba výkupní ceny sběrných surovin klesají. A to dramaticky. Lidé by si tak s odnosem do sběru měli pospíšit. Za chvíli už nemusí dostat vůbec nic.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínské akcie oslabily nejvíce za téměř osm týdnů, hlavně kvůli bankám

15.07.2022 Čínské akcie dnes oslabily nejvíce za téměř osm týdnů. Náladu na trhu pokazily údaje o prudkém poklesu hrubého domácího produktu (HDP) Číny ve druhém čtvrtletí, i když data ukázala i překvapivý nárůst maloobchodního prodeje. Nedařilo se hlavně finančním firmám a developerským společnostem.
img

Ceny bytů v některých městech začaly klesat, stoupá počet bytů a domů k prodeji

12.07.2022 Ceny bytů v Česku v letošním 2. čtvrtletí meziročně stouply o 13 až 27 procent, ale například v Brně a Hradci Králové za toto období mezikvartálně o jedno až dvě procenta klesly. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Zároveň stoupá množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji a podle statistik webu GarantovanyNajem.cz je jejich počet nejvyšší za osm let.
img

Not so stable stablecoins

13.05.2022 Člověk přezdívaný jako boomer není zpravidla “in” pokud jde o svět kryptoměn. Právě proto jej potěší, když se dočte, že i v tomto finančním ekosystému fungují standardní ekonomické zákonitosti, jako je třeba run na banky či spekulativní útok na fixní měnový kurz. Přesně k něčemu takovému došlo v posledních hodinách a dnech u tzv. stablecoinu TerraUSD (zkratka UST), což byla kryptoměna, která měla udržovat fixní měnový kurz k americkému dolaru v poměru 1:1.
img

Rozbřesk: Not so stable stablecoins a ČNB zasahuje proti nejistotě spojené s vlastní obměnou

13.05.2022 Člověk přezdívaný jako boomer není zpravidla “in” pokud jde o svět kryptoměn. Právě proto jej potěší, když se dočte, že i v tomto finančním ekosystému fungují standardní ekonomické zákonitosti, jako je třeba run na banky či spekulativní útok na fixní měnový kurz.
img

Stablecoin UST se dostal  na nový milník, Terra zdolává medvědím trendům

19.04.2022 LUNA těží z dosažení nového milníku UST. Terra (LUNA-USD) si své jméno vytvořila jako významná síla v decentralizovaném finančnictví. Nových milníků dosahuje nyní, oslavuje svůj vzestup a přijímá do ekosystému nové peníze. Držitelé kryptoměny LUNA překypovali v pondělí radostí, jelikož mince je nyní jednou z mála kryptoměn obchodovaných zelenými čísly.
img

Pokroky v přechodu Etherea na PoS

13.04.2022 Již dlouho se očekává přechod kryptoměny Ethereum (ETH) z mechanismu Proof of Work (PoW) na mechanismus Proof of Stake (PoS) a nyní se zdá být opět o něco bližší. Developeři hlásí další výrazný pokrok.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.3.2022

14.03.2022 Zatímco v uplynulých týdnech byla geopolitika prakticky jediným faktorem, který určoval trhům rytmus, nyní začínají investoři pozvolna přecházet do normálnějšího režimu a opět se zaměřují na klíčové makroudálosti, zejména zasedání centrálních bank. Přestože údajně probíhají jednání o příměří, tuhé boje pokračují a narůstá počet civilních obětí. Konflikt zřejmě vstupuje do poziční fáze – tj. nebudou výrazné postupy, avšak může pokračovat ostřelování měst za použití těžké vojenské techniky. V tomto momentě se nejeví jako pravděpodobné uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou nebo přímá vojenská podpora ze strany NATO. Proto roztržka zůstane lokálním konfliktem a hlavní dopad na trhy tak probíhá přes zaceňování dopadů ekonomických sankcí.
img

HB Index: Zdražování nemovitostí neustává. Ceny pozemků raketově rostou a trhají rekordy

15.02.2022 Růst cen nemovitostí v posledním čtvrtletí roku 2021 znovu překonával dosavadní rekordy. Ceny pozemků vzrostly za pouhé tři měsíce o téměř 6 %, meziročně pak růst přesáhl 23 %. Jde o největší nárůst za celou historii HB indexu. Stabilní růst cen i nadále vykazují bytové jednotky, stejně jako minulé čtvrtletí zdražily o 5 %. Naopak tempo růstu cen v posledním čtvrtletí mírně zpomalilo u rodinných domů, i tak ale domy meziročně zdražily o 17,9 %.
img

Dopad zvýšení úrokových sazeb ČNB na trh s nemovitostmi

03.02.2022 Dnešní další zvýšení úrokových sazeb centrální banky znamená, že bude nutně pokračovat trend zdražování hypoték nastartovaný již v polovině loňského roku. Do cen bydlení se vyšší úroky navíc promítnou také skrze prodražení investičního developmentu. Developeři si obvykle ponechávají otevřené dveře ke zohlednění dražšího financování v koncových cenách nemovitostí, a tak se dá čekat pokračování růstu nabídkových cen nových domů a bytů. Když navíc vezmeme v úvahu zpřísněnou bankovní regulaci pro poskytování hypoték, bude pro běžné lidi v letošním roce bohužel ještě těžší dosáhnout na bydlení ve vlastním.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Základní úroková sazba ČNB se již blíží svému vrcholu

03.02.2022 Základní úroková sazba České národní banky se blíží svému vrcholu, další zvýšení by již nemělo být tak výrazné. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Neměla by podle nich překročit pět procent, ve druhé polovině roku by mohla začít klesat. Záležet ale bude na vývoji inflace, dodali. Bankovní rada ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Ta je tak nejvyšší od počátku roku 2002.
img

Developeři: Vyšší úrokové sazby hypoték spekulační kupce neovlivní

19.01.2022 Rekordní nárůst průměrné úrokové sazby hypoték neovlivní kupce, kteří kupují bydlení spekulačně pro pokrytí inflace růstem cen nemovitosti. Vyplývá to z vyjádření developerských společností, které dnes ČTK oslovila. Česká národní banka (ČNB) jako jeden z důvodů růstu inflace uvádí růst cen nájmů spjatý se zdražováním bytů.
img

Eurobondy zaznamenávají rekordy, společnosti spěchají shánět hotovost

14.01.2022 Přestože trh na dnešní projev šéfa Fedu Powella reagoval pozitivně, investoři stále směřují prostředky do aktiv bezpečného přístavu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.1.2022

10.01.2022 Dceřiná společnost developera Shimao nesplatila jistinu na svém úvěru. Tento případ se od předchozích čínských developerů, kteří zápasí s nedostatkem likvidity, poněkud liší. Shimao totiž patří mezi stabilnější developery. Jeho rating dosahuje BB a před pár lety se nacházel i v investičním stupni (BBB a lepší). Pokud se v potížích nachází i firmy s ratiingem poblíž IG stupně, signalizuje to, že se stres začíná šířit napříč developerským sektorem. Situace v developmentu tak zůstává signifikantním zdrojem nejistoty.
img

Developeři se neshodnou na důsledku zvýšení úroků, mluví i o realitní bublině

22.12.2021  Velcí developeři se neshodnou na důsledcích dnešního zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou. Někteří otevřeně mluví o možnosti realitní bubliny, jiní míní, že aktuální zvýšení nebude mít kvůli nízké nabídce a vysoké poptávce významnější vliv. Vyplývá to z vyjádření společností, které dnes ČTK oslovila. ČNB dnes zvýšila úrokové sazby o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.12.2021

20.12.2021 Společnosti Evergrande a Kaisa de facto zdefaultovaly. Lze konstatovat, že čínské autority situaci poměrně dobře zvládly. Od konce srpna bylo v případě Evergrande jasné, že default přijde. Čínské vedení vyslalo jasný signál, že nejzadluženějšího developera sanovat nebude. Nejprve firma platila úroky na dolarových emisích. Tím dokázala odvrátit šok – zároveň však byli investoři připravováni na to, že restrukturalizace je nevyhnutelná.
img

Bouřlivý realitní trh v roce 2022 zklidní. Dělící čára mezi vlastníky a nájemníky zesílí

13.12.2021 Rekordní rok 2021 vystřídá klidnější období, kdy dojde ke zpomalení trhu i růstu cen nemovitostí. Vítězi jsou ti, kterým se podařilo nakoupit za nízkých úrokových sazeb. Příští rok bude přát zejména investorům a vlastníkům. Kvůli méně dostupným hypotékám se také upevní rozdíly mezi vlastníky a nájemníky. Více ve svém komentáři k pražskému realitnímu trhu v roce 2022 říká Peter Višňovský, ředitel realitní kanceláře LEXXUS.
C:\fakepath\cina-10122021.jpg

Evergrande a čínský jüan

10.12.2021 Čínský developerský obr Evergrande je od včerejška podle ratingové agentury Fitch v režimu omezeného bankrotu. Agentura uvedla, že krach Evergrande je neodvratný. Ať už půjde o tvrdý pád lehmanovského typu nebo řízený pád pod dohledem místní komunistické strany, bude čínská ekonomika trpět.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.12.2021

06.12.2021 Přestože na týdenní bázi nebyl pokles až tak výrazný, předvedly burzy v minulém týdnu výrazné turbulence. Volatilita bude pokračovat i v následujících týdnech. Zatím panuje nejistota ohledně varianty omicron. Hlavním scénářem zůstává, že nedojde k plošným lockdownům, nicméně některé investiční banky, např. GS, již přistoupily k revizím ekonomického růstu směrem dolů.
img

Jerome Powell trhy uklidnil a poslal akcie výše

18.07.2018 Technologický Nasdaq včera uzavřel o 0,6 % výše, čímž opětovně vylepšil svoje historické maximum. Dařilo se i dalším indexům. Průmyslový Dow Jones přidal 0,2 % a S&P 500 si připsal 0,4 %. V rámci něho se nejvíce dařilo těžařům a zpracovatelům komodit, jejichž akcie vystoupaly o 1,3 % výše. Naopak na chvostu se nacházeli realitní developeři se ztrátou 0,6 %. V červeném uzavřely i akcie energetických společností (-0,4 %) v reakci na překvapivě vysoké zásoby ropy, které poslaly ceny černého zlata dolů.
img

Realitní trh – výhled a změny

28.08.2017  V roce 2017 jsou klíčové hnací síly výstavba a cenová politika, zatímco poptávka po bydlení pro jednu rodinu (jednogenerační standardní byt, dům) je i nadále silná – zrcadlí se do ní rok 2016. Pozitivní přírůstek pracovních míst a přitažlivé úrokové sazby nadále přinášejí kupující na trh; problémem některých lokálních trhů může být cenová bublina, kdy cena neodpovídá nárůstu příjmů a v případě změny ekonomického kurzu tato bublina rychle praskne s katastrofálními následky jak pro kupující, tak i pro finanční instituce. Důvěra spotřebitelů se zlepšuje, protože růst zaměstnanosti zůstává pozitivní, úrokové sazby zůstávají přitažlivé a spotřebitelé nadále mohou počítat s růstem reálné životní úrovně.
Související klíčová slova: Míra zadluženosti domácího sektoru | Čínští developeři | Produkce ve stavebnictví | Akciové trhy | Partner společnosti | Sandbox | Dolarové dluhopisy | Český průmysl | Retracement | Bankéř | Tuzemské automobilky | Akcie Unity | BAL | Výnosy dluhopisů | HSBC | Silnější koruna | Počty bytů | Analytický tým FXstreet.cz | Jackson Hole | Sazba hypoték | Deficit veřejných financí | Hlavní události | AMC | Riziko pro investory | Nárůst cen energií | Výkon | Hlavní ekonom | Poptávka po novostavbách | Zajišťování | Snižování cen u novostaveb | Akcie regionálních bank | Decentralizace | Bankovní úvěrová portfolia | Zkušenosti | Matěj Široký | Alphabet | Financial Times (FT) | Pozitivní vliv | Byty v ČR | J&T | Marcela Fialková | Měnový kurz | Pfizer | Údaje z USA | Silicon Valley Bank | EUR | Mince | Trend | Radim Maštalíř | Pokles sazeb | Bank of Japan | Otevřené pozice | Propad hypotečního trhu | BTC | Citigroup | Volatility | Výrobní PMI | Veletrh Inter-Ree | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Zastropování cen energií | Statistiky | Daňové povinnosti | Tempo růstu | Investiční banky | Korelace | Oživení poptávky | Historické události | Přístup k investování | Pojišťovna | Blue-chips | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Bezpečné útočiště | Spojení | Ekospol | Mazars | České vlády | Sazby daně | Pravděpodobnost | Stavební produkce v srpnu | Náklady na půjčky | ČBA | Lumír Kunz | Střední Evropa | Tuzemský průmysl | Dominance BTC | Korunový výnos | Danske Bank | Nové peníze | Nájemní bydlení | Frankfurt | APP | Labouristé | Více peněz | Brexit průmyslu | Energetika | Zasedání ECB | Současný stav | Deflační tlaky | Diverzifikace | Průzkum PMI | Jak diverzifikovat | Český statistický úřad | FedWatch Tool | Ceny starších bytů | Platba | Bydlení v ČR | Nezávislé měnové politiky | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Zhodnocení peněz | Berkshire Hathaway | Reality | Proces crowdfundingu | USD/BRL | Mezibankovní sazby | PLN | Finanční instrumenty | Poplatky | Ethereum | DeFi | Rostoucí ceny | Asijské akcie | Mimořádné daně | Vývoj sazeb na trhu | Významné zisky | Dušan Kunovský | Růst sazeb | Proof of Work | Financial Times | EFSF | Expanze | E-shopy | Break-Even | Country Garden Holdings | Propad cen | Argos Capital | Časovaná bomba | Rostoucí inflace | Snižování úroků v USA | Průměrná úroková sazba | Investice do infrastruktury | Posilování dolaru | Nová data | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Pandemie | ČSAV | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Růst cen | Deflace | Výkon světové ekonomiky | Výprodeje | Jiří Kučera | Zpráva | Ekonom BH Securities | Nominální mzdový růst | Snížení úrokových sazeb | Směrnice | ČSÚ | Strach | Dividendy | International Real Estate Expo | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Prodeje bytů | Nákladové tlaky | Brexit | Pandemie COVID 19 | Rodinné domy | Snížení DPH | Bez poplatku | Vysoké riziko | Comcast | Development | Akcie dnes | Vyšší daň | Stablecoins | ČSOB | Americká inflace | Výhody tokenizace | Sympozium | Vyjádření ČNB | Základní úrokové sazby | Nastavení úrokových sazeb | Béžová kniha americké centrální banky | Vývoj základní úrokové sazby v USA | Cenné papíry a burzy | Americké ministerstvo financí | Roční zhodnocení | Tuzemská měna | Začátek nového trendu | Meme stocks | Mladší investoři | Tomáš Jícha | Volatilita | Růst zaměstnanosti | Oceňování majetku | Digitální investování do nemovitostí | Český realitní trh | Booking | Invesco | Přebytek zahraničního obchodu | Viceguvernér ČNB | Prudký pokles | VIG | Uvolnění měnové politiky | Jestřábí Fed | CZK | Rozdělení ČEZ | Vysoké sazby | Bytové jednotky | Porovnání vývoje | Výhled | Obnovení dodávek | Sazby hypoték | Token | Garance | Rostoucí obavy | Trpělivost | Hlavní ukazatele | Prima | RMB | UDI Group | Covid | Obavy investorů | Projev šéfa Fedu | Zastánce eura | Vestas | Negativní vývoj války | Bed Bath & Beyond | Boom | Projev Jeroma Powella | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | HUF | Bear market rally | Úvěrová portfolia | Irsko | Elektrická energie | Centrální banky | Hypoteční sazba | Česká měna | Upgrade | Přijetí | Přímé intervence | Výzkumný pracovník | Bankovní problémy | Miloš Filip | Ceny zemědělských výrobců | Invaze | Ceny nemovitostí v USA | Sabotáž | Pokles sazeb hypoték | Zavedení eura v ČR | Snižování cen | Léto | Ceny ve sběrnách surovin | Reakce trhu | Tapering | Pokles reálné spotřeby | Efektivnější transakce | Vládní dluh | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | BrikkApp | Válka | Pandemie koronaviru | Alibaba | Růst úroků | Český nemovitostní trh | UDI | Snižování sazeb | Bilion | Sebenaplňující proroctví | Zasedání FOMC | Analytici | Vladimír Pikora | Vice | ISS | Futures | Náklady spojené s bydlením | Sušánka & partneři | Soukromé firmy | Real estate společnosti | Znehodnocujícího platidla | Globální poptávka | Výhled roku | Australské akcie | Zvyšování tržního podílu | Údaje o inflaci | Důvěra spotřebitelů | Luxent - Exclusive Properties | Donald Trump | Koupěschopnost | Poradce předsedy vlády | Apple Vision Pro | Pochybení | NDRC | Poradce guvernéra ČNB | Utahování měnové politiky | Vývoj války | Tržní akce | Tlak na akcie | LIBOR | Moderna | China Evergrande | Poplatek | Investice do realit | Příkaz | Míra zadluženosti | MIFID | Problémy s regulací | Česká měnová politika | Decentralizovaná databáze | Guvernér Fedu | Licenční požadavky | Moody's | Uzavření trhů | Sazby v Číně | Obchodní aktivita | Moneta | Obchodní příležitosti | CL | Další růst úroků | Nákup akcií | Zvyšování sazeb | Latinská Amerika | Penthouse | EUR/CNY | Inflace zpomaluje | University of Warwick | Evropský fond finanční stability | Přehnaná reakce | FRED | Poskytování hypoték | Navýšení úrokových sazeb | Marketingová komunikace | Generali Česká pojišťovna | Ceny elektřiny | Čínská centrální banka (PBOC) | Sentiment finančních trhů | Nemovitostní crowdfunding | Velikosti likvidity | Vyšší poptávka | Nákupní manažeři | Investiční byt | Oldřich Dědek | Domácnosti | Centrální bankéři z Fedu | Dopady války na Ukrajině | Glass Lewis | Nabídka bytů | Směřování trhů | Devizové rezervy ČNB | Medvědí formace | Situace ve stavebnictví | Avalanche | Doing Business | Nomura | Graf | Sociální problém | Nízkoinflační bezpečný přístav | Snižování úroků | David Eim | Úsilí | Digitální investování | Očekávání trhu | Nerovnováha | Výkonná ředitelka | Maturity | Investiční nemovitosti | Asijské indexy | Globální ekonomiky | Knight | Snižování úrokových sazeb | Důvody pro posílení | Odhodlání | Crowdfundingové platformy | PwC | Hypoteční banky | Dluhopisy | Ziskové marže | Ekonomiky | Podíl hypoték | Historická minima | Růst kryptoměn | GarantovanyNajem | Čínský jüan | PLN/EUR | Investování do akcií | Zasedání FED | Playboy | Re/Max | Členové bankovní rady | Carry trades | Trigema | Poskytování cizoměnových úvěrů | Santiment | Silná ekonomika | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Zvolení Donalda Trumpa | Zařízení | Economist | Century 21 | Wood Mackenzie | Sazby v USA | Ministerstvo pro místní rozvoj | Průmyslová produkce v eurozóně | Bydlení | Peníze | Poptávka | Obchodování na zámořských trzích | Libor Váka | Stablecoin | Realitní bubliny | SPS | BH Securities | Portu | Zastavení intervencí | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Leva | Politika | HUF/EUR | Nesoulad | xStation | Jüan | Očekávání | Inflační spirála | Expert | Pohonné hmoty | GarantovanyNajem.cz | Ceny novostaveb | Průmyslová produkce v únoru | Vybírání zisků | Nová data o inflaci | Příležitost k nákupu | Nejnovější údaje | Ekonomický přínos | Zvýšení sazeb | Electrolux | Nárůst výnosů vládních dluhopisů | UlovDomov.cz | Války na Ukrajině | Výnosy | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Majetek | Měnový fond | Financovat | Sentiment investorů | Negativní dopad | Počet stavebních povolení pro byty | Blockchain | Zdražovat | Silná rezistence | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Hlavní měnové páry | Další růst | Inflace cen | Inverze výnosové křivky | Prohlášení | Nabídka nemovitostí | Ceny obilovin | Bankovní úvěry | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Carry trade pozice | Optimální úrokové sazby | Růst | Michael Weber | Účetní období | Ceny bydlení | FérMakléři.cz | Analytika | PoW | Nabídka | Realitní firmy | Dceřiné společnosti | Příležitosti | Consensys | Itálie | EUR/CZK | HKD | Vanguard | Nepříznivé období | MiFID II | Světové finanční krize | Zisky bank | Nižší úroky | Průměrná nominální mzda | Slovenská ekonomika | Prognóza | Výnosová křivka | Alan Greenspan | Výrazný propad | Použití finanční páky | Trh práce | Swiss | Druhá největší kryptoměna | Venezuela | Jan Škrabánek | Obchodní model | Známky konjunktury | Aktuální kurzy měn | Drahý plyn | Vysoká inflace | Měnová sekce | Akvizice | Nízké ceny energií | Finanční společnosti | Americký podnik | Bezrealitky | First Republic Bank | Krotící optimismus | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | Dobrý výsledek | Náhoda | Úrokové sazby v USA | Nový stavební zákon | Krach Silicon Valley | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Cena bitcoinu | Long | Chování | Tuzemské banky | Evergrande | Lira | Tradeoff | Gepard Finance | Koruna | Nemovitosti v zahraničí | Odvětví | Poptávka po nemovitostech v ČR | Farmaceutická společnost | Spoluzakladatel firmy | Zasedání centrálních bank | Saxo | AUD | ATRIS | Výnosové křivky | Portál FXstreet.cz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Území Guyany | Oslabování koruny | Expanzivní měnová politika | Reálná kalkulace | Úrokové sazby | Meziroční růst | Menší investoři | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Vývoj devizových rezerv | Fincentrum | Zbyněk Stanjura | Trh | Barel ropy | Deficit zahraničního obchodu | Restrukturalizace dluhu | Delisting | Shanghai Composite | Americká nezaměstnanost | EMU | Pojišťovna GCube | Problémy | Managing Partner | Nabídkové tlaky | Velké fondy | Úroky na hypotékách | Nižší ceny | České úrokové sazby | Kurzy akcií | Členské státy | Fialova vláda | Situace v Kazachstánu | Počasí | Akcia | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Dot plot | Index | Pronájmy | Evžen Korec | Studie | Data z reálné ekonomiky | Nemovitosti v ČR | Medvědí rally | Parlamentní volby | Nabídka nemovitostí v ČR | Central Group Michaela Tomášková | Historie | Profitabilnější | Fincentrum Hypoindex | Bezpečnostní mezery | Konsolidace | Realizace zisku | Elektřina | Výhody tokenizace nemovitostí | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Jana Vaisová | Eura | Viceprezident | Komise | Nejistoty | Zájem o hypotéky | Tržní kapitalizace | Kapitál | Fungování | AVANT | FinTech | Posílení | Unity Software | UAW | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Akcie Country Garden Holdings | Pražský byt | Rizikové sektory | Omezení tokenizovaných aktiv | Manažeři | Index S&P/ASX 200 | Majitel | Vít Endler | Držení plné zaměstnanosti | Pan euro | S&P | Regulátoři | Likvidity v bankovním sektoru | Penta | Vít Hradil | Politický šok | Proroctví | Unie | Inflace ve Spojených státech | HB Index | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výše daně | Akciové indexy | Hongkongský akciový trh | Levné energie | Vládní představitelé | Komisí pro cenné papíry a burzy | Crowdfunding budoucnosti | Hamburk | Kvantitativní zpřísňování | Desetileté výnosy | Ideální čas | Celková ekonomika | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Ocel | Souhrn finančních trhů | KPMG Josef Kupec | Přehnaná reakce trhu | Petr Beneš | Závislost | Jan Večerka | Reakce trhů | Netradiční měnové páry | Investiční horizont | CoinDesk | Vývoj inflačních očekávání | Vývoj inflace | Hang Seng | Americké desetileté výnosy | Zahraniční bilance | Deficit | Pandemie COVID | Bankovní rada České národní banky | Tom Kadeřábek | Komerční banka | Objem dluhopisů | Firma | Klesající ceny nemovitostí | Konzultační společnosti | Luxent | Měsíční mzda | Podnikání | Budoucnost | Spotřebitelské ceny v únoru | Cukr | Vysoké inflace | Poptávka po vlastním bytě | Statistický úřad | Snížení poptávky | Americká banka | Zajímavý výnos | Index Hang Seng | Kurz koruny | Realitní kancelář | Case-Shiller | Regulační překážky | Barclays | Nárůst výnosů | Výroba aut | Rada guvernérů | Zvýšení daně | Ivana Brdárska | Altcoiny | Česká koruna | Nákladová položka | Největší banky | Celsius | Eurové příjmy | Opatření | Spekulativní útok | Podnikatelé | Zvýšení sazeb ČNB | Hoteliéři | CoreLogic | Doba pro nákup nemovitosti | Daně z nemovitosti | Pozornost | Výhled roku 2024 | Silicon Valley | | Bankéři | Závazek | Zdražování hypoték | Ekonomické vztahy | GCube | Jesika Schopper | Bohatství | Nielsen | Ifo | Momentum | Aktivita čínských továren | Úrokové sazby 30letých hypoték | Vývoj ceny akcie Country Garden | Úvěrové podmínky | Cena ropy dnes | MXN | Index nákupních manažerů | Byty v Praze | Vývoj mezd | Ripple | Daně z příjmů | Tokenizované vlastnictví | Průmyslové podniky | Luxusní penthouse | Bitcoin | Nájemné v Česku | Schönfeld & Co | Člen bankovní rady | Druhá největší ekonomika světa | Řetězec | Čínský trh | Exekutivní příkaz | Kótování | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Obchodníci | Vývoj ceny akcie Country Garden Holdings | Analytický tým | Data o inflaci | Obchodovat | Platforma | Obnovitelné energie | Analytik Portu | Burze | Snížení základní úrokové sazby | Česká národní banka (ČNB) | Celková inflace | Objednávky | Největší ekonomika | Finance | Vládní konsolidační balíček | Válka na Ukrajině | Atlas One | Century 21 Michael Weber | USA | Platformy | Prezident Donald Trump | Syndikát | Pár EUR/USD | Federal Reserve Bank | Spotřebitelské inflace | Nový týden | Čistý zisk | Index PMI | Ochlazení realitního trhu | Ekonomické aktivity | Zájem o nemovitosti | Podnikání na kapitálovém trhu | Stres | Ekonomický poradce | Investiční období | Sankce | Velcí developeři | Finanční instituce | Británie | Pokles cen | Volby | Ropa | Dlužníci | Výdaje | Přijetí eura | Pozemky | Sociální faktory | Zájem o nájemní bydlení | ETF | Snoop Dogg | Deutsche Bank | Hypoindex | Náklady spojené s transakcí | Nálada na trhu | Firma SSE | Investiční aktivita | Energetické podniky | Poptávka po oceli | Průměrné ceny bytů | Prochazka & Partners | Průměrné roční zhodnocení | Majors | Současné ceny | Ripple (XRP) | Technologická společnost | Investiční byty | Statistici | Indexy PMI | Dow Jones | Zpomalení inflace | Velké částky | Společnost Ekospol | Ekonomové | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Akcie Country Garden | Roční výkon | Hike | Spojené státy | Výhled pro Evropu | Premiérka Liz Truss | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Výrazný přebytek | Právní náležitosti | Růst HDP | Ředitelka Central Group | Pokles trhů | Přebytek obchodu | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Market rally | Josef Kupec | LEXXUS | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Jiří Feix | Exclusive Properties | Japonský Nikkei 225 | Stávající úrokový diferenciál | Rödl & Partner | Vývoj | Drahota | Agentura Moody's | Úroková sazba | Výrobce domácích spotřebičů | Start-upy | Časový rámec | Pokles cen nových bytů | PPF | Obří deficit | Růst průmyslu | Distribuované účetní knihy | Tokenizace nemovitostí | Počet obyvatel | Adam Greguš | Václav Šimek | Jan Sušánka | Výkupní ceny ve sběrnách surovin | Slevy | Investiční doporučení | Nadhodnocení | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Starší byty | Deloitte | Americké akcie | Facebook | Pokles cen nemovitostí | UlovDomov | Analytik JRD | České měny | Investice do nemovitostí | Bankovní účet | Data z průmyslu | Vysoké ceny nemovitostí | Krach velkého developera | Volatilní | Junk bonds | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Čínští regulátoři | Realitní crowfuding | Giorgia Meloniová | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Ruská ekonomika | KKCG | Unity | Jednatel společnosti | Pokles cen energií | Čínský HDP | Zájem o eurové úvěry | Další vývoj | Odkotvená inflační očekávání | Základní úrokové sazby v USA | Kosovo | Měnové politiky | Investování do nemovitostí | Odvětví operující s vysokým rizikem | Politické šachy | Celosvětový problém | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Čínské akcie dnes | Bernstein | Profesor Dědek | Volatilní vývoj | Ekonomická situace | Hackeři | Elektrická vozidla | Dna | Fingood | Centrální bankéři | CNY | Japonský ministr financí | Rizikový jev | Cenová bublina | Tržní cena | Daňový poradce | Spekulativní útok na korunu | Čínské indexy | Investiční strategie | CREDITAS Real Estate | Bezpečný přístav | Hypoteční sazby | Růstové tituly | Uzavření vzdušného prostoru | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | Růst BTC | AI | Nové byty | Potenciální riziko pro investory | Silný trend | Federal Reserve Bank of Kansas City | Analytik Komerční banky | Tržby z průmyslové činnosti | Příliv investorů | Silná koruna | Miliardy korun | Tisková konference | Comfort Finance Group | Růst mezd | Arrows | Firma Orsted | Sehnání nájemců | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Simon Hogg | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Realitymix | Daň z nemovitých věcí | GBP/EUR | Vývoj základní úrokové sazby | Podíl Evropy | Daň z příjmu | Vlastníci nemovitostí | České koruny | Tempo zdražování | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Místopředseda představenstva | Vývoj akciového indexu | Stavební zákon | Úrok | Investovat | Komoditní | Michaela Tomášková | Konsolidační balíček | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Ether | Největší kryptoměna | Hotovost | Regulátor | Přerušení výroby | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Firmy | Ceny novostaveb v Praze | Ceny nových bytů | Technologické start-upy | Počet stavebních povolení na výstavbu | CEEC Research | JRD | Otočení britské politiky | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Životní náklady | Vyšší ceny | Geosan Development | YIT | Peněžní prostředky | Radek Procházka | Repo sazby | Pomoc lidem | Místní rozvoj | Omezení investic | Investování | Didi | Fed | M2 | Vyšetřování | Správa železnic | Účastníci trhu | Zvyšování úrokových sazeb hypoték | Technologický Nasdaq | Peter Višňovský | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Inter-Ree | Hry | Dílčí index | Akcie bank | Trhy | Trade | Daně z neočekávaných zisků | Financování státu | Investovat do nemovitostí | Mezinárodní investoři | Skanska | Růst české ekonomiky | Útok na korunu | Země OECD | Utahování měnových podmínek | USD/MXN | Rizika | Rada ČNB | Cena nemovitostí | Portugalsko | Run na banky | Fond | Prémiové nemovitosti | Riziková prémie | Společnost GarantovanyNajem.cz | Restrukturalizace | Indexy pohyb | Globální trhy | Pokles dovozů | Měkké přistání | Nákup nemovitostí | Fitch | Pšenice | Americké banky | Růstové společnosti | Úrokové sazby v Číně | Nemovitý majetek | Zpomalování inflace | Cena práce | Pravidelné náklady | Úspory | Poslanecká sněmovna | Bytová výstavba | Japonský Nikkei | Počet stavebních povolení | Prodávající | xStation 5 | Sláva | Vysoké ceny | Zahraniční měny | Riziková aktiva | Country Garden | Schodek rozpočtu | Stagflace | Roman Blažíček | YIT Stavo | Ředitelka | Akcie čínské realitní společnosti | Krach Silicon Valley Bank | Orsted | FérMakléři | TradingEconomics | Identifikační číslo | Ministerstvo financí | Studie poradenské společnosti | Bilance | Ředitel Ekospolu | Bankovní asociace | ONE | Ethereum (ETH) | Regulační orgány | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Vývoj měnových párů | Nárůst volatility | Deficit federální vlády | Vývoj technologií | Konzultant | Ekonomický růst | Průměrné nájemné | Vývoj měnového páru USD/CNY | Český statistický úřad (ČSÚ) | Společenské změny | GS | Mzdy | Poradenství | Evropský průmysl | Odvětví obnovitelné energie | Ekonomický plán | CAD | Velké privátní firmy | Realitymix.cz | Odhady analytiků | Mzdová vyjednávání | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Měnová krize | Na burze | Petrochemická společnost | Akcionáři | Společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Expertka | Ziskové obchodní příležitosti | Sázet | Hospodaření | Zahraniční obchod | Leoš Anderle | Síť blockchain | Ztráta | Wells Fargo | XRP | Ondřej Šťastný | Institucionální investoři | Robert Špalek | FXstreet | Viktor Mejzlík | Velké riziko | Ceny bytů v České republice | Úvěry na bydlení | Apple Vision | Obchod | Rob Anderson | Tomáš Raputa | Akcie energetických společností | Bilance Fedu | Tradeři | Schönfeld & Co Prémiové nemovitosti | Čas na nákup | AUD/USD | Chudoba | Nejnovější trendy | Retailoví držitelé | Riziko | Inženýrské stavitelství | Jan Frait | Analytik | Emise | Trinity | MAM | Nájemné | Právo | JPY | Tatry Mountain Resorts | FT | Citi | Swiss Life | Růst platů | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | Transakce | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | CashFlow | Meta | Turecká lira | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Mimořádná daň | Kristina Hooper | Životní úroveň | BioNTech | Lukáš Raška | Čínský růst | Čína | Capital | Pokles akcií | Know-how | Inovace | CZK/USD | USD/CNY | Ceny | Stavební společnosti | ETH | Kaisa | Financování | Recese | Pokles | Realitní trh | Americké CPI | Realitní společnosti | Ben Bernanke | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Trh nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | GitHub | Proinflační | Velký propad | Centrální banka | BBC | Rekordní rok | Sektor nemovitostí | Předpovědi | DPH | Největší světová ekonomika | USD/TRY | Prosus | Algorand | Stavební povolení | SMA | Praxe | Největší ekonomika světa | Divergence | Biliony | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Novartis | Odborníci | Dopad na trhy | Zákonodárci | Tradingový portál | USD/EUR | E.ON | Nejvyšší růst | Stratég | Stablecoiny | Instituce | SXXP | Propuštění | Důchod | Novavax | Kupní cena | Morgan Stanley | Předseda představenstva | Výnos | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | Nájmy | Metaverse | Pasiva | Green Deal | CEO | Defi | 256/2004 | VIX index | Trinity Bank | Rozhovor | Sankce proti Rusku | Slabší kurz | Github | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Central Group | Tradingový portál FXstreet.cz | Stoxx Europe 600 | Hongkong | Ceny energií | Fintech společnosti | Zboží z Číny | Pobřeží slonoviny | GBP/USD | ASX | AAPL.US | Oživení trhu | Inflační cíl | VIX | Mezibankovní | Pravděpodobnost recese | Propad poptávky | Euforie | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Vývoj sazeb | Jasný signál | Bez rizika | Change | TerraUSD | Funkční období | Zisk | AT&T | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Sezónní vlivy | Bundesbanka | Demokraté | Makléři | Rizikové měny | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Vklady | Obchodování | Armageddon | Jan Vejmělek | Největší firmy | Vzdělání | Dnešní data | Úroky | Eurostat | Prezident | Varovné signály | Úsporný tarif | Marek Pokorný | Hypoteční trh | TRY | Albánie | Sekyra Group | Prémie | Performance | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Nákup nemovitosti | Byty | Kupující | Předpověď | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Údaje o obchodu | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | List Financial Times | Eurodolar | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | Medián | xStation5 | ProCent | Finančnictví | Proof of Stake | Portfólia | Japonsko | Správy majetku | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Visa | Český trh | Grafy | BBBY | Aktivum | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Výroba automobilů | CARA | Chorvatsko | Velcí institucionální investoři | Situace | Nové zakázky | Poptávka a nabídka | Tržby | Stagnace | Roční výnos | Celní úřad | Obchod s ropou | Černá Hora | Vládní politika | Dluhy | Velký problém | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Ranní komentář | Spready | Trh s bydlením | HDP | Měnové kurzy | Načasování | Daňové zatížení | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Skokový nárůst | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Nové investice | Průměrná cena | Politici | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Loterie | Nedostatek zakázek | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Nejnovější údaje o inflaci | Měnové páry | Bonusy | AAPL | Slovensko | Martin Gürtler | Vývoj trhu | Zdraví | Realitní sektor | ČTK | KPMG | Retail | Ztráty | Dekarbonizace | Penta Real Estate | Česká národní banka | Brazilský real | Alokace aktiv | Philip Lane | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Akcie | Měnové podmínky | Mzda | Dramatický dopad | Železná ruda | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | ZIL | City | Cena za barel ropy | AbbVie | Makléř | Dobrý obchod | Obchodní výhled | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | FDIC | Světová ekonomika | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | PEPP | USDJPY | Úroková míra | Bear market | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Vývoj ekonomiky | Čas jsou peníze | Prostor k růstu | Technologie | Nižší DPH | Kryštof Míšek | Pokles vývozu | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Spoluzakladatel | Růst zisků | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Americká ekonomika | AMD | Úspěchy | Ceny bytů | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Decentraland | BHS | Unipetrol | Růst trhu | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Bear | USDC | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | Zpětné odkupy | Joseph Stiglitz | Rally | Investujte | Londýn | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Vládní bondy | Komunikace | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | tradingeconomics.com | Dražší energie | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Cyrrus | Fondy | Comfort Finance | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Akcie klesají | Důvěra | ODS | Ukazatel | Měny | Profitovat | Čínský celní úřad | Bankovní domy | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | UST | Pasivní příjem | Export | UNA | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Snížení daně | Unicredit | Odkupy akcií | Petr Dufek | Partneři | TABAK | Covidové pandemie | Real Estate | Radomír Jáč | BHS Štěpán Křeček | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny stavebních prací | 1 milion | Pro tradery | Nemovitostní trh | Česká spořitelna | Praha | Jižní Korea | Liz Truss | Výsledková sezóna | FedWatch | Dlouhodobý horizont | Plány | Bankovní skupiny | Nižší poptávka | COVID-19 | Béžová kniha | Brusel | Dluhopisové výnosy | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Rekordní růst | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Prognóza Fedu | Fenomén | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Prodeje rodinných domů | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Ekonom BHS | Sloučení | Příjmy | Správce daně | Bondy | Prodej | Rok 2024 | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Pákový efekt | Vliv na ceny | Tokeny | Rozvoj | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Udržitelnost | Míra | Divize | Iberdrola | Korekce | Tržní ceny | Riziko recese | Asociace | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Carry trade | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Tomáš Pfeiler | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | High | OECD | CHF | Centrum | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Změna trendu | Krypto rally | Zakladatel | Útlum aktivity | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Podpora | Energetická náročnost | Ceny zboží | Prognóza ČNB | MT4 | First Republic | Mexické peso | Cena | Německo | Získání licence | Digitalizace | Prodeje domů | Krach | MJ | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Celsius Network | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Partners | Největší americká banka | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Next | Bankovní vklady | Etherea | Soudní spor | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Prohloubení deficitu | Podnik | Fibonacciho retracement | Debata | Kurzy měn | Agentura DPA | Čínský vývoz | Ekonomika | Měny&Sazby | Ekonomické teorie | Geopolitika | Denní graf | CFA | SEC | Mzdové požadavky | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Nominální mzda | Energetické krize | Utaženější měnové politiky | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Kurz čínského jüanu | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Repo sazba | Terra | Banky | BlackRock | I-Trader | Express | Rychlost | Investiční společnosti | Šance | Investiční platformy | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Čínské centrální banky | Netflix | Černá labuť | Čínské realitní společnosti | Volatilní položky | Správa | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | KO | Velké ztráty | Ministr financí | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Omicron | ČR | XTB | Meta Platforms | Jednatel | Uzavření dohody | Freedom Financial Services | Intervenovat | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Fork | Finance Group | Teplé počasí | Mzdový růst | Singapurský dolar | Štěpán Křeček | Slovenská vláda | Příležitosti pro nákup | Creditas | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | Hedge | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Finanční zátěž | Přijmout euro | Stoxx | Bankéři z Fedu | Support | Valná hromada | Transparentnost | Východní Asie | Náklady na úvěry | Crowdfunding | Nové dluhopisy | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Představitelé ČNB | Družba | Obchodní aktivity | Chuť riskovat | Služby | Nemovitosti v Česku | Řetězce | Sentiment | Jestřábí hlasy | SNB | Experti | Trendy na trhu | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Nákupy aktiv | Pokles zisku | Privátní firmy | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelé | Finep | Centrální bankéř | Zkrocení inflace | Výkonný ředitel | Přecenění | Prodejní cena | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | NFT | Kansas City | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Březnová data | Saxo Bank | Komoditní trh | Volatility trhu | Nařízení | Zavedení eura | Další růst sazeb | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Invesco Ltd. | Bankroty | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Úročení | Cenové stropy | USD | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Čínské banky | Peso | Sentiment indikátory | Měnová unie | Emoce | Zvýšení základní sazby | Hospodářský vývoj | Rostoucí životní náklady | Obchodní nástroje | Doji | D1 | Piráti | Vyšší úrokové sazby | Nízké úrokové sazby | Svět kryptoměn | Odhad inflace | Reálné spotřeby domácností | Cena ropy | Vysoký přebytek | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | CZ | Australský dolar | Propad | Konec roku | Dezinflace | Rakousko | ANO | Britské libry | Objemy obchodů | Finanční ztráty | FinGO | Economic | Vydělat peníze | Nemovitosti | Evropský trh | USD/CHF | finGOOD | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Invest | Zestátnění | CPI v USA | Nejistota | CME | Vision Pro | Kryptoměna | Ekonomie | Eurobondy | Nvidia | ING | Federal Reserve | Česká republika | Indexy | DIP | Vývoj kurzu koruny | Americký dolar | RISE | Makro | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | ECB | Voda | Splatnost | Vysoká poptávka | Měnová politika | Alokace | Vývoj války na Ukrajině | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Swiss Life Select | Krypto | Evropské země | Payrolls | Charlie Munger | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Analytické společnosti | Negativní vývoj | Cykly | Banka JP Morgan | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Dostupnost bydlení | Pimco | Caixin | Poradci | AVAX | Větrná energetika | Prodeje | Devizy | Základní sazba | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Akciový trh | Investor | USD/JPY | Put | Norfolk | Americké vlády | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Emitenti | Dynamika HDP | Banka | Investování na finančních trzích | Premiérka | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Lobbing | Růst cen průmyslových výrobců | Úřady | Graf dne | Makléřské společnosti | Enel | CNBC | Sol | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Indonésie | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Devalvace USA
Devalvaci měn
Devalvovat směnný kurz
Devastace na Ukrajině
Developed markets
Developer CPI
Developer CTP
Developer CTP Group
Developer Evergrande
Developerská skupina

Následující klíčová slova

Development
Development team
deVere Group
Devexperts
Deviation
Devizová opatření
Devizová politika
Devizové inkaso
Devizové intervence
Devizové kurzy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít