Neděle 22. prosince 2024 13:17
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap trade smarter

Pandemie COVID 19

img

Forex: Investoři vyčkávají na výsledek zasedání Bank of Japan a amerického Fedu

30.07.2024 Zatímco v Česku investoři vyčkávají na dnešní HDP a čtvrteční zasedání ČNB, na globálních trzích velkou část pozornosti přitahují zasedání japonské Bank of Japan a amerického Fedu (výsledky obou se dozvíme ve středu). Bank of Japan patřila k jedněm z mála centrálních bank na světě, kde globální inflační tlaky nevedly v posledních letech k výraznějšímu utažení měnové politiky. Úrokové sazby jsou stále na nule (respektive v pásmu 0-0,1 %) a centrální banka stále nakupuje do bilance nová aktiva (provádí QE).
img

Inovační úsilí českých firem pokleslo, proč je to nebezpečné?

21.06.2024 Inovační úsilí českých firem ve druhé fázi pandemie COVID 19 a na začátku ruské invaze viditelně pokleslo. Potvrzují to poslední čísla z ČSÚ, která ukazují, že v letech 2020-2022 inovovalo 44 % podniků, což je o dvanáct procentních bodů méně než v předešlých letech. To není úplně dobrá zpráva, zvlášť když ji dáme do kontextu s velmi pomalou dynamikou produktivity práce (od roku 2019) - ta v Česku viditelně zaostává nejen za středoevropským regionem, ale i za průměrem eurozóny. Navíc většina firem (40 %) v daném období inovovala “podnikové procesy” - to znamená vnitřní procesy nebo marketingové metody.
img

Míra úspor v Česku opět vzrostla, co to znamená?

02.04.2024 Česká míra úspor ke konci roku opět překvapivě vzrostla a dosáhla 19,4 %. To je z historického pohledu velmi vysoké číslo - dlouhodobě Češi před rokem 2019 spořili zhruba 12 % ze svých příjmů. Pak přišla pandemie COVID 19 a napříč vyspělým světem šla míra úspor prudce vzhůru - stát garantoval domácnostem příjmy, které však častokrát nebyly kryté prací a nebylo je také kde utrácet (velká část segmentu služeb byla mimo hru).
img

Konec dob deflace v Japonsku, její možný začátek v Číně?

26.03.2024 Minulý týden skončila dost možná jedna ekonomická éra. Japonská měnová autorita Bank of Japan oficiálně vyhlásila konec dob deflace v ekonomice, zvýšila poprvé za 17 let úrokové sazby a zahájila tak cyklus restriktivní měnové politiky. Výraznější inflační tlaky se předtím neobjevovaly v japonské ekonomice více než tři desetiletí. V úplně opačné situaci je druhá největší světová ekonomika, Čína. Jaké jsou podobnosti mezi oběma zeměmi? Co můžeme z pohledu Číny očekávat v delším období?
img

Významné trendy na trhu s nemovitostmi po pandemii COVID-19

08.03.2024 Od vypuknutí covidové pandemie se trh s nemovitostmi stal svědkem dramatických změn, které ovlivnily poptávku i nabídku v tomto sektoru. Mezi tyto trendy patří nejen nové pracovní procesy, ale i další ekonomické a sociální faktory. V rámci svého příspěvku jsem se pokusil na některé z nich podívat blíže.
img

Proč česká reálná mzda zaostává?

05.03.2024 Dnešní mzdy za čtvrtý kvartál pravděpodobně vykážou lehké zpomalení meziroční dynamiky (naše očekávání 6,0 % oproti 7,1 % v Q3 2023). I tak však jejich nominální růst zůstane nad dlouhodobým průměrem, který se pohybuje spíše lehce pod 5,0 %. Je tedy takový růst příliš vysoký?
img

Objeví investoři znovu japonský akciový trh?

19.01.2024 V posledních měsících se do popředí mediálního zájmu dostává silně rostoucí japonský akciový trh. Japonský hlavní akciový index Nikkei 225 se pomalu blíží k svým historickým maximům z roku 1989 na úrovni bezmála 39 000 bodů. To je dlouho nevídaný růst. Vymotala se snad japonská ekonomika definitivně z deflační pasti? Mají japonské akcie před sebou další posílení?
img

Konec dotační ekonomiky? Ani náhodou

12.12.2023 V předchozích letech si česká ekonomika navykla výrazným “dávkám” fiskálních prostředků. Dlouhých 8 let levicových vlád, které uplácely své voliče si vybralo svou daň v hospodářství. A následné období pandemie COVID 19, kdy se řada firem přizpůsobila řadě programů, typu Antivirus nebo Covid – Nepokryté náklady, situaci jen dále zhoršilo.
img

NAPŘÍČ TRHY

27.11.2023 Listopadový pokles spotřebitelské nálady jenom podtrhuje negativní rizika spojená s našimi sázkami na pozvolné oživení české ekonomiky v příštím roce. To by mělo být ve znamení oživujících reálných útrat českých domácností pozitivně reagujících na nižší inflaci a lehký růst reálné mzdy. Jak však ukazují poslední indikátory důvěry z ČSÚ, nálada mezi českými spotřebiteli stále zůstává “na bodu mrazu”. Indikátor důvěry spotřebitelů se snížil v listopadu o 2,0 body na hodnotu 90,7 bodů.
img

Česko - země opatrných “střádalů”

16.08.2023 Česko zažilo bezesporu jeden z nejhlubších propadů reálné spotřeby domácností v historii. Reálné útraty domácností klesaly od konce roku 2021 šest kvartálů v řadě a pohybují se skoro 9 % po úrovněmi roku 2019. Na vině však nebyla pouze vysoká inflace a pokles reálných příjmů domácností. Češi na rozdíl od Poláků nebo Maďarů zareagovali také konzervativním navyšováním úspor.
img

Německá ekonomika pod tlakem klopýtajícího průmyslu

14.08.2023 Čísla z německé ekonomiky v posledních týdnech nevyznívala dvakrát přesvědčivě. Průmysl v červnu překvapivě výrazně poklesl (o 1,5 %) a po jeho výsledcích reálně hrozí, že německý HDP za druhý kvartál bude revidován směrem dolů - zatímco první odhad HDP ukazoval na stagnaci největší evropské ekonomiky, slabý červnový průmysl ukazuje spíše na lehký pokles. I když Německu nikdo nevěští hlubokou recesi, je pravděpodobné, že za celý rok německé hospodářství skončí v mínusu.
img

Česko opouští recesi jako “princezna Koloběžka první”

05.06.2023 Česká ekonomika jako by připomínala známou “princeznu Koloběžku” z pohádky Jana Wericha – ustrojená neustrojená, obutá neobutá, učesaná neučesaná… Na jednu stranu opouští pomalu ale jistě spotřebitelskou recesi a zdá se, že domácnostem se díky napjatému trhu práce a rychlému nominálnímu růstu mezd blýská na lepší časy. Na druhé straně se však stahují nová mračna nad zahraničním obchodem a investicemi - dvěma pozitivními motory českého hospodářství posledních kvartálů.
img

Dodavatelské řetězce v napětí

26.04.2022 Pokračující dozvuky pandemie COVID 19 a ruská invaze na Ukrajinu udržují v řadě dodavatelských řetězců výrazné napětí. Dubnové podnikatelské nálady v eurozóně ukázaly, že nedostatek vstupů zasahuje čím dál větší spektrum průmyslových podniků. S tím opět oživují debaty o globálním přenastavení výrobních řetězců, jejich zjednodušení a větší lokalizaci produkce.
img

Rozbřesk: MMF varuje před snahou lokalizovat výrobní řetězce

26.04.2022 Pokračující dozvuky pandemie COVID 19 a ruská invaze na Ukrajinu udržují v řadě dodavatelských řetězců výrazné napětí. Dubnové podnikatelské nálady v eurozóně ukázaly, že nedostatek vstupů zasahuje čím dál větší spektrum průmyslových podniků. S tím opět oživují debaty o globálním přenastavení výrobních řetězců, jejich zjednodušení a větší lokalizaci produkce. Jak se však snaží ukázat poslední analýzy Mezinárodního měnového fondu (MMF), nebyl by to asi nejlepší nápad…
img

Rozbřesk: Akcie pod “palbou”. Co může změnit Fed a koruna odepsala část zisků

24.01.2022 Strach z inflace zavedl v uplynulém týdnu akciové trhy doprostřed “minového pole” - akciový index S&P 500 v pátek v závěrečném výprodeji ztratil 1,9 % a za celý týden skoro 6 %. To je nejhorší týdenní ztráta od března 2020 - chvíle, kdy startovala pandemie COVID 19. Nyní jsou ale důvody výprodejů jiné, je to na prvním místě obava z inflace a rychlého zvyšování amerických sazeb. A i proto bude v tomto týdnu ostře sledováno první letošní zasedání amerického Fedu.
img

Ranní glosa: Akcie pod “palbou”

24.01.2022 Strach z inflace zavedl v uplynulém týdnu akciové trhy doprostřed “minového pole” - akciový index S&P500 v pátek v závěrečném výprodeji ztratil 1,9 % a za celý týden skoro 6 %. To je nejhorší týdenní ztráta od března 2020 - chvíle, kdy startovala pandemie COVID 19. Nyní jsou ale důvody výprodejů jiné, je to na prvním místě obava z inflace a rychlého zvyšování amerických sazeb.
img

Genesis Capital prodává společnost QUINTA-ANALYTICA skupině BBA Capital Partners

30.11.2021 Quinta-Analytica, významný český poskytovatel výzkumných a regulačních služeb pro farmaceutický, biotechnologický průmysl a generická léčiva, mění vlastníka. Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital, prodává svůj 85,9% podíl společnosti LVA Holding GmbH z portfolia BBA Capital Partners (BBA).
img

Vývoj „korona" farmaceutických firem

14.06.2021 Farmaceutické společnosti, které dokázaly nejrychleji vyvinout vakcínu na koronavirus, vytěžily nejvíce z recese, ze které se pomalu vzpamatováváme. Nejznámější farmaceutické společnosti spojené s koronavirem jsou: Moderna, Pfizer, BioNTech a konsorcium AstraZeneca. Společnosti i v současnosti zásobují největší část světa vakcínou na koronavirus, kterou vyvinuly, dostaly pobídky od vlád a uzavřely kontrakty na velký objem budoucích dodávek.
img

Akcie Airbus rostou. Překoná cena akcie AIR hodnoty z dob před pandemií?

10.06.2021 V dnešní analýze se vrátíme k sektoru producentů letecké techniky. Tentokrát se podíváme na akcie Airbus. Tato letecká společnost je největším konkurentem společnosti Boeing, kterou jsme nedávno analyzovali. Airbus již delší dobu těžil z problémů svého amerického konkurenta. Převzal dokonce od Boeingu i znační podíl na trhu. Během pandemia zaznamenala cena akcie Airbus prudký pád. Posledních pár měsíců ale cena opět roste.
img

Akcie Boeing – Vystoupá cena akcie Boeing opět do výšin?

19.05.2021 Od minulého příspěvku na akcie Tesla se přesuneme k jinému sektoru, neboť nyní v rámci technické a fundamentální analýzy budeme rozebírat výrobce dopravních letadel Boeing.
img

Rozbřesk: Nový hlavní problém pro trhy = inflace

17.05.2021 Nový hlavní problém pro globální trhy nese jméno inflace. Pandemie COVID 19 sice není zdaleka za námi, ale ve vyspělém světě investoři zatím mají všechny důvody sázet na to, že druhá polovina roku bude díky vakcíně výrazně lepší než ta první. Na scénu však přichází nečekaná komplikace v podobě inflace. Ta vzrostla v dubnu jak v USA, tak v eurozóně i ve střední Evropě výrazně rychleji, než se očekávalo. A nešlo jen o očekávané meziroční zdražování pohonných hmot (a v česku piva). Vysoko je i jádrová inflace. Optimisté tvrdí, že je to dočasný fenomén spojený s koncem pandemie, kdy zadržované úspory a nedostatek výrobních kapacit přechodně zvýší inflaci. Kde ale vzít jistotu, že to bude skutečně jen přechodný fenomén? A bez této jistoty mohou podle pesimistů centrální bankéři víc a víc přemýšlet nad tím, že je třeba rychleji sundat nohu z plynu a začít hledat brzdový pedál.
C:\fakepath\maz-16072020-lv.gif

Mazars: Polovina investorů v příštích 12 měsících čeká růst tržeb

16.07.2020 Ačkoliv fondy private equity (soukromého kapitálu) zažily celosvětově v uplynulých měsících náročné časy, mezi investory převládá optimismus a polovina z nich očekává v příštích 12 měsících růst svých tržeb. Vyplývá to z mezinárodní studie společnosti Mazars zaměřené zejména na evropské investiční fondy.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | Fundamentální analýza | Price Action | Čína | Japonsko | Akciový index | Equity | Inflace | Deflace | Nasdaq | USA | Koruna | HDP | Obchodní deník | Měnová politika | Německo | Apple | Ceny ropy | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Private equity | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Fed | Finanční trhy | Futures | High | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Korekce | Kurz | MMF | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | NYSE | Nabídka | Obchodník | P/E | Portfolio | Pozice | RSI | Rezistence | Riziko | S&P 500 | Splatnost | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Výnos | ČNB | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Evropa | Japonské akcie | Německá ekonomika | Indexy | Investoři | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Zisk | Berkshire Hathaway | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | ČSOB | Partners | Obchodovat | Deutsche Bank | Financování | Facebook | LYNX | Ceny akcií | Vzdělávání | Centrální bankéři | EPS | Index | Investiční strategie | Akcie Amazon | Akcie Deutsche Bank | Akcie Tesla | Analýzy | Banka | Cena | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Eura | Finanční nástroje | Fondy | Graf | Index S&P 500 | Investiční | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Management | Měnový kurz | Nemovitosti | Nikkei 225 | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Ropy | Řízení rizika | Signály | Trh | Webináře | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Čistá marže | EBITDA | Protistrana | Redukce | ROCE | ROE | Využití kapacit | Cenová hladina | Tržby | QE | Kontrakt | Genesis | Jackson Hole | Podnikání | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Podnikatelé | Sázet | Firmy | Inflační tlaky | Měnová autorita | Propad | Index Nikkei | TradingView | S&P | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Nejistota | Výnosy amerických dluhopisů | Tesla | Kapitalizace | Bankéři | Poplatky | Mzdy | Globální obchod | Bankovní krize | Krize | Výnosy | Indikátor důvěry | Příjmy | Indikátory důvěry | Alphabet | ČTK | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Tržní kapitalizace společnosti | Zahraniční forex | Jerome Powell | Tržní očekávání | Podniky | FAANG | Forint | Hlavní akciový index | Reakce trhu | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Sazby Fedu | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Kvartální výsledky | Podnikatelská nálada | Obavy investorů | Inflační očekávání | Český průmysl | Capital Partners | Nálada na akciových trzích | Akcie týdne | Ekonomické problémy | Růst mezd | Finanční situace | ESG | Jak se stát lepším investorem | Cena akcie | Obchodujte | Hospodářské krize | Propad ceny akcií | Objem | Obchod | Německý průmysl | Zdražování pohonných hmot | ČSÚ | Německé hospodářství | Firma | Zasedání ČNB | Technické analýzy | Pfizer | Studie | Bilance | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | All Time High | České hospodářství | Průmysl | Rozvoj | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Spotřebitelské ceny v Číně | Nejistoty | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Airbus | Dieselgate | Míra | Měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Rychlý růst mezd | Bydlení | EY | Ztráta | Úbytek | Akciový index Nikkei | Návratnost | Netflix | FAA | ProfitLevel | Ifo | Experti | Ukazatele | Silnější kurz | Komunikace | Astrazeneca | Kapitalismus | Koronavirus | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Zlepšení | Úsilí | Lukáš Baloga | Výdaje | Americké ekonomiky | Indikátor RSI | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Německý HDP | Světová pandemie | Prudký propad | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Mzda | České mzdy | Změny trendu | WP | Aerolinky | Další vývoj | Letectví | Tržby společnosti | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Vládní podpory | Texas | Katar | Manufacturing | Domácnosti | Výrobce letadel | Spotřebitelská nálada | Udržení inflace | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | Farmaceutické firmy | Reálné mzdy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Války | Organizace | Letecká společnost | Sláva | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Ekonomické oživení | Celková inflace | Výpadky | Dodavatelské řetězce | Úspory | Propad ceny | S&P500 | Posílení | Cestování | 737 MAX | Maloobchod | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Generovat zisk | Zadlužení | Expanze | Oživení české ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Moderna | Vakcíny na koronavirus | Spoluzakladatel | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Propad investic | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Průraz | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Antivirus | Akcie AMD | Největší světová ekonomika | Index Nikkei 225 | Covid | Restrukturalizace | Letecký průmysl | Jasný signál | MAM | Inflační šok | Výrazný propad | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Mazars | Experti Mazars | Ceny | Následky pandemie | Covid19 | Symposium v Jackson Hole | Akcie Airbus | Rentabilita | Zasedání amerického Fedu | Vývoj ceny akcie | Intel | Pfizer/BioNTech | Společnost Pfizer | Letecká doprava | MRNA | Praktické tipy | Vakcinace | Očkování | Boeing 737 Max | Utažení měnové politiky | Home office | Dobrý výsledek | Firma Boeing | Průmysl v listopadu | CARA | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Účinnost vakcíny | Pandemie Covid19 | Dnešní HDP | Růst produktivity | AIG | Air | Akcie Boeing | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Nárůst sazeb | Míra úspor | Akcie Boeing (BA) | AMD | Xilinx | Strach z inflace | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Výsledky FAANG | Francouzská společnost | Japonský akciový trh | Ceny ve výrobě | Pandemie COVID | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | KOL | Příležitosti | Konkurence | Prodej | ICT | Vyšší úroveň | Odvětví | Chování | Základní sazby | První odhad HDP | První odhad | Výrobní inflace | GPEF | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Rychlý růst | Výsledek zasedání Fedu | Automotive | Češi | Energetické krize | Uzavírání obchodů | Společnost | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Narušené dodavatelské řetězce | TIM | | QUINTA-ANALYTICA | BBA Capital Partners | LVA Holding | LVA Holding GmbH | GPEF III | Quinty | Ekonomické teorie | Snížení nákupu aktiv | Developeři | Elektromobilita | Druhá největší světová ekonomika | Vlna omikronu | Válka na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Pokles inflace | Řetězce | Geopolitické události | Pochybení | Nominální růst | Německé ekonomiky | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Fenomén | Japonská měnová autorita | Střední třída | Růstový potenciál | Vysoké sazby | Reálné spotřeby domácností | Válka | Spojení | Vyšší ceny | Následky bankovní krize | Pozitivní signál | Vice | Reálné příjmy | Uvolněná měnová politika | Oprav dům po babičce | Covidové pandemie | Kryštof Míšek | Argos Capital | OnSemi | Reálná mzda | Výsledek zasedání | Dobrá zpráva | Capital | Sociální faktory | Trendy na trhu | Zasedání Bank of Japan | Vlády
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Pandemický program
Pandemický program odkupu aktiv
Pandemický rok
Pandemický rok 2020
Pandemie
Pandemie a akciové trhy
Pandemie a práce z domova
Pandemie COVID
Pandemie covidu
Pandemie covidu-19

Následující klíčová slova

Pandemie COVID-19
Pandemie Covid19
Pandemie koronaviru
Pandemie letos
Pandemie nemoci
Pandemie nemoci COVID-19
Pandemie v Česku
Pandemie ve Spojených státech
Pandemie v Evropě
Pandemie v Německu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít