Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:55
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
CapXmaster srovnani

Následky pandemie

img

Konec dob deflace v Japonsku, její možný začátek v Číně?

26.03.2024 Minulý týden skončila dost možná jedna ekonomická éra. Japonská měnová autorita Bank of Japan oficiálně vyhlásila konec dob deflace v ekonomice, zvýšila poprvé za 17 let úrokové sazby a zahájila tak cyklus restriktivní měnové politiky. Výraznější inflační tlaky se předtím neobjevovaly v japonské ekonomice více než tři desetiletí. V úplně opačné situaci je druhá největší světová ekonomika, Čína. Jaké jsou podobnosti mezi oběma zeměmi? Co můžeme z pohledu Číny očekávat v delším období?
img

Williams, Bostic a Collins z Fedu komentovali měnovou politiku USA 💵

29.02.2024 Americký dolar (USDIDX) před dnešním zveřejněním údajů o inflaci PCE (14:30 ) mírně posiluje. Agentura S&P poukázala na to, že americká ekonomika si nadále vede lépe než ostatní a jako jediná z největších vyspělých ekonomik v roce 2023 zvýšila růst navzdory prudkému zvýšení úrokových sazeb. Mezitím se členové Federálního rezervního systému Williams, Collins a Bostic včera vyjádřili k výhledu inflace a měnové politiky v USA. Všichni členové zdůraznili potřebu postupovat při uvolňování měnové politiky opatrně. Raphael Bostic a John Williams naznačili, že cesta inflace k poklesu na 2 % může být proměnlivá. Co dalšího se z jejich komentářů dozvídáme?
img

Česká republika ubytovala v loňském roce více hostů než v předpandemickém roce 2019

08.02.2024 „Cestovní ruch se v loňském roce definitivně vypořádal s následky pandemie. Počet ubytovaných hostů byl dokonce vyšší než v roce 2019. Bohužel však stále platí, že zahraniční hosté jezdí do České republiky jen na skok. Průměrně u nás tráví jen 2,4 noci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zahraniční investice v Německu jsou stabilní, mohou je ale ohrozit pobídky z USA

22.05.2023 Zahraniční investice v Německu byly v loňském roce víceméně stabilní, do budoucna je ale může ohrozit program amerických vládních pobídek, který láká firmy pryč z Evropy. S odvoláním na analýzu německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI) to dnes uvedla agentura Reuters. Největším investorem loni v Německu byly právě Spojené státy, na které připadalo 279 projektů.
img

Asijské trhy rostou, obavy bank se zmírňují

28.03.2023 Většina asijských trhů v úterý ráno rostla, protože akvizice velké části zkrachovalé banky Silicon Valley Bank (SVB) společností First Citizens BancShares zmírnila obavy ohledně bankovního sektoru v USA. Akcie Deutsche Bank získaly v pondělí díky optimismu investorů nový impuls.
img

Ve střední a východní Evropě bylo loni uzavřeno 846 transakcí v hodnotě 39 mld. eur, trhy navzdory otřesům zažily úspěšný rok

27.03.2023 Navzdory mimořádným regionálním a globálním otřesům zaznamenaly trhy v oblasti fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě loni opět velmi úspěšný rok. Oproti rekordnímu roku 2021 sice aktivita investorů mírně poklesla, přesto region zůstává z pohledu nákupů a prodejů firem nadále odolným a atraktivním. Počet uzavřených transakcí dosáhl 846 v celkové hodnotě 39,2 miliardy eur. Vyplývá to ze studie “Investing in CEE: Inbound M&A Report”, kterou zveřejnila mezinárodní auditorská, daňová a poradenská společnost Mazars ve spolupráci se společností Mergermarket.
C:\\fakepath\\nemecko.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu zhoršila, výhled je špatný

25.08.2022 Podnikatelská nálada v Německu v srpnu zůstala na nejslabší úrovni za poslední dva roky a proti červenci se ještě zhoršila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten poznamenal, že výhled na nadcházející měsíce je pesimistický.
C:\fakepath\trader-04072022-41-zm.jpg

Německá vláda spolu s odbory a zaměstnavateli hledá řešení vysoké inflace

04.07.2022 Německý kancléř Olaf Scholz spolu s dalšími členy vlády, zástupci centrální banky, zaměstnavateli, odbory a ekonomy ustavili grémium, ve kterém hledají řešení rychle rostoucí inflace. Jednání, která začala dnes, by měla do podzimu nabídnout konkrétní řešení, uvedl na tiskové konferenci kancléřův mluvčí Steffen Hebestreit. To odpoledne zmínil i Scholz, podle kterého bude úkolem příštích týdnů najít nástroje a cesty, jak na nynější dramatickou situaci reagovat.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
C:\fakepath\trader-25052022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2022 1) Rusko podle všeho definitivně bankrotuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,2 procenta

25.05.2022 Německé hospodářství v prvním letošním čtvrtletí vykázalo proti předchozím třem měsícům růst o 0,2 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Poznamenal přitom, že po poklesu v posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) i přes následky pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu dokázal vrátit k růstu. Na celý letošní rok německá vláda počítá s růstem HDP o 2,2 procenta.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Potravinová krize v subsaharské Africe může vést k sociálním nepokojům

29.04.2022 Potravinová a energetická krize může v subsaharské Africe vyvolat sociální nepokoje. Upozornil na to Mezinárodní měnový fond (MMF), který snížil odhad letošního hospodářského růstu kontinentu na 3,8 procenta, loni hrubý domácí produkt v Africe vzrostl o 4,5 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu vystoupila na 7,4 procenta, maximum od znovusjednocení

28.04.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v dubnu zvýšilo na 7,4 procenta, což je maximum od znovusjednocení Německa v roce 1990. V předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis. Důvodem růstu inflace jsou vysoké ceny energií a další hospodářské následky ruské invaze na Ukrajinu. V březnu míra inflace po prudkém zrychlení činila 7,3 procenta.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v březnu vystoupila na rekordních 7,5 procenta

01.04.2022 Míra inflace v eurozóně v březnu vystoupila na 7,5 procenta. To je rekord od zavedení eura před dvaceti lety. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zvyšovaly se zejména ceny energií. V únoru inflace činila 5,9 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německé vládní strany se shodly na dalších kompenzacích vysokých cen energií

24.03.2022 Německá vládní koalice sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) se na nočním jednání dohodla na souboru kompenzací vysokých cen energií. Podrobnosti úlev oznámí vedení stran na tiskové konferenci v 11:00. Místopředseda poslanecké frakce SPD Matthias Miersch v ranním magazínu stanice ZDF řekl, že opatření ulehčí obyvatelům nejen s rostoucími náklady na dopravu, ale také s energiemi.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ministr: Německo se nemůže rychle odpojit od ruských energetických surovin

10.03.2022 Německo se nemůže naráz odpojit od ruských energetických surovin, na snížení závislosti potřebuje týdny a měsíce, jedině tak předejde těžkým hospodářským škodám se stovkami tisíc nezaměstnaných. V nočním pořadu televize ZDF to prohlásil německý ministr hospodářství Robert Habeck. Poznamenal, že ruská invaze na Ukrajinu je upozorněním, aby Německo co nejrychleji přešlo na obnovitelné zdroje energie a definitivně se zbavilo fosilních paliv.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ministr: Tempo hospodářského oživení bude v Německu pomalejší, poroste inflace

26.01.2022 Německé hospodářství se bude s následky pandemie nemoci covid-19 potýkat déle, než se předpokládalo. Německá vláda nově pro letošní rok počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,6 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,1 procenta. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Řekl také, že spotřebitelské ceny by se letos mohly zvýšit o 3,3 procenta a že na cílová dvě procenta se dostanou příští rok. Loni činila míra inflace v Německu 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993.
C:\fakepath\top-04102021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.10.2021 1) Globální energetická krize uvedla do pohybu síly, které se podepisují na ostatních trzích. Ceny energií, zejména elektřiny a zemního plynu, se utrhly ze řetězu a jejich dopady rezonují celou ekonomikou. Zavírají výrobní provozy, takže se dál zhoršují celosvětové problémy se zásobováním. Rostou tlaky na inflaci, což žene nahoru americké i evropské úrokové sazby. Vyšší ceny energií a zvýšené úrokové sazby začaly konečně doléhat už i na akcie.
C:\fakepath\CNB1.jpg

Asociace: Růst sazeb ČNB je nesystémové opatření, pro firmy znamená velké potíže

04.10.2021 Růst sazeb České národní banky (ČNB) o 0,75 procentního bodu je podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) nesystémové až nekompetentní opatření. Místo podpory exportu tento krok posílí dovoz ze zahraničí. České firmy se potýkají se stoupajícími cenami vstupů a nedostatkem materiálů, čelí tlaku na zvyšování mezd. Finanční rezervy přitom použily na vyrovnání se s následky pandemie koronaviru. Opatření ČNB tak podnikatelé vnímají jako jejich pokutování za snahu odvrátit následky krize. AMSP to dnes uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Členské státy Mezinárodního měnového fondu schválily rekordní zvýšení rezerv

03.08.2021 Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) schválily návrh zvýšit objem nouzových rezerv o 650 miliard USD (13,9 bilionu Kč). Padla tak poslední překážka, která tomu dosud stála v cestě. Jde o největší rozšíření nouzových rezerv za 77 let existence měnového fondu, platit začne od 23. srpna. Peníze mají příjmovým zemím pomoci vypořádat se s rostoucím dluhem a s následky pandemie nemoci covid-19, oznámil fond.
img

Třinecké železárny loni dosáhly nejhoršího výsledku za dekádu

29.06.2021 Třinecké železárny (TŽ) dosáhly loni zisku 469 milionů korun, což bylo o 141 milionů (23,1 procenta) méně než v roce 2019. Jde o nejhorší výsledek za poslední dekádu, firma ale dosáhla pozitivního výsledku hospodaření i přes nejistoty na trhu s ocelí a dopady koronavirové pandemie. Tržby za prodej výrobků a služeb firmě klesly meziročně o tři miliardy na 35,1 miliardy korun. ČTK to dnes řekla mluvčí TŽ Petra Macková Jurásková.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda plánuje na příští rok rozpočtový schodek téměř 100 miliard eur

23.06.2021 Státní rozpočet Německa v příštím roce skončí deficitem ve výši 99,7 miliardy eur (2,5 bilionu Kč). Německý ministr financí Olaf Scholz na dnešní tiskové konferenci oznámil, že návrh rozpočtu vláda jednomyslně schválila. Rychlé zadlužování, které souvisí se snahou zmírnit hospodářské dopady pandemie, se zastaví v roce 2023, kdy Německo opět zatáhne za takzvanou dluhovou brzdu.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Polská vláda představila plán obnovy, slibuje podmínky střední třídy pro všechny

16.05.2021 Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes při prezentaci programu obnovy po pandemii covidu-19 slíbil, že všichni Poláci budou žít jako střední třída. Vládnoucí národní konzervativci plánují snižování daní pro většinu lidí, vyšší výdaje na zdravotnictví nebo štědřejší podporu mladých rodin.
C:\fakepath\n-01042021-lv.gif

Německá vláda se dohodla na další finanční podpoře pro podniky

01.04.2021 Německá vláda se dohodla na další finanční podpoře pro podniky, které zasáhla opatření proti šíření koronaviru. Vyplývá to ze společné zprávy ministerstev hospodářství a financí. Podle informací agentury DPA by se měl objem nové pomoci pohybovat v desítkách miliard eur, neměl by však překročit 50 miliard eur (1,1 bilionu Kč).
C:\fakepath\p-09032021-lv.gif

Prezidenti USA v krizi snižovali daně, zvyšovali i státní výdaje

09.03.2021 Výběr známých programů na podporu ekonomiky v historii USA (Sněmovna reprezentantů má po úpravách v Senátu na programu další hlasování o balíčku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů - asi 41 bilionů korun - na podporu ekonomiky zasažené pandemií covidu-19):
C:\fakepath\eurozona.jpg

Německo má rozpočet pro rok 2021 s dluhem 180 miliard eur

11.12.2020 Německá vláda bude v nadcházejícím roce hospodařit s rozpočtem takřka 500 miliard eur (13,2 bilionu korun), z nichž 180 miliard eur (4,7 bilionu korun) bude dluh. Spolkový sněm dnes schválil návrh ministra financí Olafa Scholze. Vláda kancléřky Angely Merkelové považuje další zvyšování dluhu za nezbytné, aby země dokázala překonat následky pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\Německo.jpg

Vývoz z Německa v říjnu proti září rostl, meziročně ale klesal

09.12.2020 Vývoz z Německa se v říjnu proti září zvýšil o 0,8 procenta, meziroční bilance ale skončila poklesem o 6,5 procenta. Dnes to oznámil Spolkový statistický úřad. O 0,3 procenta se proti září zvýšil i dovoz, který ale v meziročním srovnání o 5,9 procenta klesl. Výsledky zaostaly za očekáváním a ukazují, že německé hospodářství se stále potýká s následky pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\gb-25112020-lv.gif

Británie kvůli koronaviru sníží rozpočet na rozvojovou pomoc

25.11.2020 Kvůli dopadům epidemie covidu-19 sníží Británie rozpočet na mezinárodní rozvojovou pomoc. Místo dosavadních 0,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) bude v příštím roce k dispozici na rozvojové projekty jen 0,5 procenta, oznámil dnes ministr financí Rishi Sunak.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Státy EU se dohodly s EP na sedmiletém rozpočtu i krizovém fondu

10.11.2020 Státy Evropské unie se po více než dvouměsíčním vyjednávání dohodly s Evropským parlamentem na parametrech budoucího sedmiletého rozpočtu a fondu pomoci ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí. Oznámilo to dnes německé předsednictví EU, které za státy vedlo rozhovory. Dohodu na balíku o celkovém objemu přes 1,8 bilionu eur (více než 50 bilionů korun) musí potvrdit členské země i plénum europarlamentu, aby mohly být fondy k dispozici již od ledna.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Export z Německa v září pokračoval v růstu

09.11.2020 Vývoz z Německa se v září proti srpnu zvýšil o 2,3 procenta, v meziročním srovnání ale skončil poklesem o 3,8 procenta. Dnes to oznámil Spolkový statistický úřad. Výsledek překonal odhady analytiků, a dávají tak naději, že největší evropská ekonomika se v závěru roku vyhne dalšímu poklesu. Dovoz klesl o 0,1 procenta, meziročně pak o 4,3 procenta.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny

05.11.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů beze změny zůstat delší dobu.
img

Výsledky tří velkých amerických bank za Q3

14.10.2020 Před otevřením Wall Street dnes zveřejňovaly své hospodářské výsledky 3 velké americké banky - Goldman Sachs (GS.US), Bank of America (BAC.US) and Wells Fargo (WFC.US). Jak se popraly s následky pandemie? Ovlivnily zisky nesplácené úvěry? Níže naleznete základní parametry hospodářských výsledků:
img

Rychlé shrnutí

29.09.2020 Americké indexy zakončily pondělní seanci růstem. S&P500 přidal 1.61 %, Dow Jones rostl o 1.51 % a Nasdaq o 1.87 %.
img

Pandemie zásadně změní trh s ojetinami, do 5 let se každé desáté auto prodá on-line

15.09.2020 Během prvního pololetí letošního roku se oproti loňsku prodalo o čtvrtinu méně nových aut a ojetiny jsou na tom ještě hůře – jejich prodeje meziročně klesly o 40 %. Trh nových vozů se z koronavirového šoku pomalu vzpamatovává, ale na oživení prodejů ojetých vozů si počkáme nejméně do podzimu. Prodejci ojetin zatím zaznamenali ztrátu přes 27 miliard korun, kterou budou velice těžko dohánět. Manévrovací prostor autobazarů je totiž velmi úzký. Nacházejí se ve velice složité situaci, kdy nejsou technologicky vybaveny, aby mohly nabídnout jinou, lepší službu. Prudký pád trhu, který předtím řadu let bezstarostně rostl, zastihnul prodejce ojetých aut zcela nepřipravené.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět nad milionem

20.08.2020 Ve Spojených státech si v týdnu od 15. srpna požádalo o podporu v nezaměstnanosti dalších zhruba 1,106 milionu lidí. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Číslo je podle agentury Reuters překvapivé. Týden předtím se totiž počet nových žádostí poprvé od poloviny března, kdy se v zemi začala zavádět opatření proti šíření koronaviru, dostal pod milion. Čekalo se, že za minulý týden jich bude jen 923.000.
img

Ekonomické následky pandemie mohou znovu poslat dolů akcie finančních institucí

24.07.2020 Druhá a případně další vlny pandemie se zdají být nevyhnutelné. Ale otázka, zda tyto vlny budou provázet další pády akciových trhů, jako tomu bylo v březnu, nemá zdaleka tak jasnou odpověď. Podle dopadů první vlny se dá předpokládat možný další pokles firem "v první linii" - jako jsou odvětví dopravy, kultury, turismu, ale také prodej zboží dlouhodobé spotřeby, jako jsou auta.
Související klíčová slova: George Soros | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Equity | Inflace | Deflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | G20 | HDP | Měnová politika | Německo | Polsko | Apple | Analytik | New York | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Ekonomové | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dezinflace | ECB | Ekonomika | Fed | Futures | G7 | Index PX | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Investice | Komodity | Kurz | LIBOR | MIFID | MMF | Marže | Nabídka | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rezistence | Platina | Riziko | Stagflace | Výkonnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | NZD | CAD | GBP | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Investoři | Fond | EU | Ekonom | Business | Zisk | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Uvolnění měnové politiky | Partners | Deutsche Bank | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Eurostat | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Obchodníci | Semináře | Praxe | Index | Investiční strategie | Akcie Deutsche Bank | Akcie Erste | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Cena | Čínská ekonomika | Česká spořitelna | Členské země Evropské unie | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Evropská banka | Finanční plán | Fondy | Frank | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Krach na newyorské burze | Maďarsko | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Státní rozpočet | TopForex | Trh | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Webináře | Zavedení eura | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ING | CEE | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Úvěr | Miliardář | Komise | Poradenská společnost | Burze | DPA | KPMG | Wells Fargo | Bankovní sektor | Generali Investments CEE | Institut Ifo | Investing.com | NATO | BBC | Destatis | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Úspěch | Podnikání | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Rheinische Post | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bankovnictví | Firmy | České firmy | Inflační tlaky | Měnová autorita | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Uvolňování měnové politiky | Propad | FactSet | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Stagnace | Tempo růstu | Úvěrová krize | Tesla | Agentura AFP | Odhodlání | Ekonomický institut | Výhled | Britská vláda | Mzdy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Ekonomická situace | Mezinárodní investice | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | S&P Global Ratings | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Skupina G7 | Konsenzus | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Příjmy z obchodování | Generali Investments | Silicon Valley Bank | BHS | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | MiFID II | Asijské trhy | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Globální hospodářský růst | Inflace v eurozóně | Obchodní analýza | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Přímé zahraniční investice | Expobank | Expobank CZ | Výprodej akcií | IG | Daňové úlevy | Napětí na finančních trzích | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Mergermarket | Úvěrové portfolio | WEF | Odhad analytiků | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Ceny pohonných hmot | Boris Johnson | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Hospodářská recese | Finanční situace | Snížení daní | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | MMF Kristalina Georgievová | Banka Goldman Sachs | Následky krize | Hospodářské krize | Huawei | Digitalizace | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | ČSÚ | PFNonwovens | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Firma | Olívia Lacenová | Radomír Jáč | TradingEconomics | Růst cen | Studie | BDI | Bilance | Vysoký veřejný dluh | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Statistici | Ukrajina | Miliardy | Global Times | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | AFP | Finanční rezervy | Zveřejněná data | Průmysl | Propouštění | Impuls | USDIDX | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Být trpělivý | Rozvoj | Export z Německa | Stavebnictví | Globální vývoj | Zdražování | Problémy | Spotřebitelské ceny v Číně | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Philip Morris ČR | Konzervativci | Plyn | Nálada | Prohlášení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Geely | Předseda | ČNB dnes | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Bydlení | SPD | Miliardy korun | Hospodaření | Pracovní trh | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Miliardy eur | RBA | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Ministerstvo práce | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Americké ministerstvo | Nájmy | Ceny energií | Čerpání peněz | Krach | Komunikace | Kapitalismus | Trump | Prezident | Samsung | Trhy | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Důchody | Americký kongres | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Prodeje aut | Sazby beze změny | Americké ekonomiky | Americké banky | Růst sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Střední podniky | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Rishi Sunak | Restrikce | Olaf Scholz | Poškodit ekonomiku | Kabinet | Hlavní ekonom ING | Odhad inflace | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu | Markéta Fišerová | Bilion dolarů | Další pokles | Německý ministr financí | Kongres | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Rozpočet Německa | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | Růst | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Biliony | Německý statistický úřad | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | VW | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Afrika | FAO | Údaje | DPH | Opatření proti šíření koronaviru | Sociální nepokoje | Velké americké banky | CBS | Ministři | Ministři energetiky | Německé automobilky | WFC.US | Celková inflace | IMF | Dodavatelské řetězce | EP | Oživit ekonomiku | Trade | S&P500 | Mimořádná situace | Debata | Posílení | Joe Biden | Podpůrná opatření | Meziroční inflace v Německu | Pracovní síly | Zaměstnanci | Greenpeace | Dovoz | Vývoz | KfW | Banka KfW | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Členské státy | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Členské země | Auta | Ojetiny | Vakcína | CL | Spekulovat | Mluvčí MMF | Prodej vozů | Spolková vláda | Předseda dozorčí rady | GTAI | Koronavirová pandemie | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Koronavirové pandemie | Spolkový sněm | Zvyšování mezd | Německé vládní strany | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nepřipravenost | Vývoz z Německa | Největší světová ekonomika | Plán investic | Největší evropská ekonomika | Covid | Druhá vlna | Sektor technologií | ARD | Sankce proti Rusku | Objem zakázek | Fond obnovy | Silicon Valley | Mazars | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Ekonomické následky | Ekonomické následky pandemie | COVID III | List Global Times | Worldometers | Počty nakažených | Vládní koalice | Snížení DPH | Výrobní sektor | Klimatické změny | Jan Kranát | Carvago | Trh s ojetinami | Autotržiště | Objem exportu | Výkon ekonomiky | Oživení z pandemie | Budoucí vývoj | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Guvernér španělské centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Měnový fond | Nařízení | Intel | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Oživení čínské ekonomiky | Polská vláda | Snižování daní | Zadlužování | Aktivita investorů | Počasí | Racionální rozhodnutí | Evropské centrální banky | Nárůst ceny | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | Pokračující krize | Krize za Baracka Obamy | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Investice společnosti | Výhled růstu ekonomiky | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | ERA | Rostoucí ceny | Francouzská společnost | Ceny ve výrobě | Plán obnovy | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Naše hospodářství | Příležitosti | Prodej | Index podnikatelské nálady | Třinecké železárny | Třinecké železárny (TŽ) | | Technologie | Americký výrobce | Odvětví | Rekord | Zvýšení rezerv | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Rozšíření nouzových rezerv | Special Drawing Rights | Special Drawing Rights - SDR | SDR | Posílení rezerv | Peníze z rezerv | Postoj USA | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Opatření | Evergrande | China Evergrande | Uhlí | Doing Business | Růst sazeb ČNB | CDU/CSU | FDP | Konzervativní unie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Společnost Evergrande | Operace na hongkongské burze | Hopson Development | Energetická krize | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Uzavírání obchodů | Christian Lindner | Robert Habeck | SunPower | IG Metall | Společnost | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Narušené dodavatelské řetězce | TIM | Omikron | | Rostoucí inflace | Druhá největší světová ekonomika | Miliardy USD | Ruský plyn | Válka na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Sberbank CZ | Kyjev | Společnost TotalEnergies | Invaze | Tvrdé sankce | Východní Evropa | Pokles inflace | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Hnědé uhlí | Uvalení sankcí | Vysoké ceny energií | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Růst cen energií | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Snížení inflace | Stagnace poptávky | Řešení vysoké inflace | Marketingová komunikace | Prime | Zákon o snížení inflace | Neel Kashkari | Japonská měnová autorita | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | CZ | Americký zákon o snížení inflace | Americký zákon o snížení inflace (IRA) | Zákon o snížení inflace (IRA) | Produktovody | Invest | Raphael Bostic | SVB | Silicon Valley Bank (SVB) | First Citizens BancShares | Zkrachovalé banky | Válka | Investing in CEE | Inbound M&A Report | Michel Kiviatkowski | Mazars v Polsku | Managing Partner | Financial Advisory Leader | Regionální hotspoty | Trh fúzí a akvizic | Trh fúzí a akvizic v České republice | First Citizens | Následky bankovní krize | Fed Williams | Vice | Zahraniční investice v Německu | Robert Hermann | GTAI Robert Hermann | Germany Trade and Invest | Germany Trade and Invest (GTAI) | Investiční podmínky | Uvolněná měnová politika | Situace v USA | John Williams | Kryštof Míšek | Argos Capital | Snižování inflace | ProCent | Měnové politiky v USA | Capital | Dotace | Americký dolar (USDIDX) | Vlády | Investice v Německu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Násilné protesty
Naskočit to trendu
Náskok Británie
Náskok před konkurencí
Náskok před Trumpem
Následky bankovní krize
Následky bankovní krize v USA
Následky Covidu-19
Následky karantény
Následky krize

Následující klíčová slova

Následná stabilita
Následování trendů
Následování tržních trendů
Následující kontraktní měsíce
NAS.NO
Naspers
Nassim Nicholas Taleb
NAST
Nastartování české ekonomiky
Nastartování dezinflace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít