Zavedení eura
Zhoršení ratingu Francie a Slovenska připomíná, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko. Euro totiž mezi zeměmi hloubí příkopy, místo aby je ekonomicky sbližovalo
15.12.2024 Světově významná ratingová agentura Moody’s v pátek v jediný den zhoršila rating Francii, druhé největší ekonomice eurozóny, a také Slovensku. Jde o další připomínku, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko.
Parita na EUR/USD: Blížíme se k historické úrovni 1.0000
01.12.2024 Měnový pár EUR/USD se obchodoval pod paritou (1,0000) pouze dvakrát v průběhu své 25leté historie. Aktuálně hrozí, že po téměř 2 letech prorazí relativně úzké pásmo mezi 1,05 a 1,12. Potvrzený průlom by mohl vrátit psychologicky významnou úroveň 1,0000 zpět na radar obchodníků.
Špatná zpráva pro euro. Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jeho vzniku neustále zvětšují, a v posledních letech ještě výrazněji, což může vést k jejímu nezadržitelnému rozpadu
24.11.2024 Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity (zde).
Euro při své činnosti využívá takřka polovina firem v ČR
03.06.2024 Euro při své činnosti využívá téměř polovina českých firem a podnikatelů, v případě podniků s obratem nad 40 milionů korun jsou to dokonce čtyři pětiny. Vyplývá to z průzkumu ČSOB Index očekávání firem. Agentura Datank se dotazovala 400 respondentů v březnu a dubnu.
Prezident Pavel nepodporuje referendum o přijetí eura
22.05.2024 Prezident republiky Petr Pavel včera na debatě s občany v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě znovu řekl, že je příznivcem přijetí eura. Při zvažování této věci by ale podle něj měla rozhodovat fakta, nikoliv emoce. S uspořádáním referenda o přijetí eura by byl opatrný.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.05.2024 1) Česko si v evropském žebříčku inflace v dubnu výrazně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo 21. nejvyšší, zatímco v březnu byla v ČR devátá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v dubnu zrychlil z březnových dvou procent na 2,9 procenta.
Polské podniky se neshodují ohledně přijetí eura
13.05.2024 Velké polské podniky se neshodují v názoru na to, zda by Polsko mělo přejít na jednotnou evropskou měnu. Zavedení eura si přeje zhruba 48 procent velkých podniků, zatímco 42 procent upřednostňuje zachování zlotého. Vyplývá to podle agentury PAP z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost Grant Thornton.
Dědek: Každá země, která kdy vstupovala do eurozóny, měla z eura obavy
02.05.2024 Každá země, která kdy vstupovala do eurozóny, měla z přijetí eura obavy. Posléze si ale společná měna získala podporu místních obyvatel, řekl na dnešním kulatém stole k euru v Poslanecké sněmovně bývalý národní koordinátor pro zavedení eura Oldřich Dědek. Tuto skutečnost ilustroval na příkladu pobaltských států, kde je podle něj spokojenost s eurem po počáteční skepsi v současné době jedna z nejvyšších v eurozóně. Přijetím eura by Česká republika podle prezidentky firmy Petrof a členky Národní ekonomické rady vlády Zuzany Ceralové Petrofové dala také najevo, že patří na Západ.
Část firem se domnívá, že euro se v ČR začne používat do roku 2030
28.04.2024 Třetina malých a středních firem a podnikatelů se domnívá, že euro se v Česku začne používat do roku 2030. Dalších 28 procent očekává vstup Česka do eurozóny nejpozději do roku 2035. V součtu to představuje většinových 61 procent, vyplývá z dubnového průzkumu ČSOB Index očekávání firem mezi více než 400 respondenty.
České firmy by převážně uvítaly zavedení eura
23.04.2024 České firmy by většinou uvítaly zavedení společné evropské měny v Česku. Za výhodu eura považují zejména odstranění kurzového rizika a snížení transakčních nákladů. Jako rizikovou naopak vnímají společnou měnu z pohledu možného ručení za dluhy jiných států eurozóny. Vyplývá to z průzkumu společnosti Deloitte mezi českými podniky, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě
14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
ČR už šestkrát za 20 let splnila ekonomické podmínky pro euro
03.03.2024 Za 20 let členství v Evropské unii splnilo Česko šestkrát ekonomická kritéria pro zavedení společné evropské měny. Zatím naposledy se to stalo v roce 2018, letos není vyloučeno, že se to podaří znovu. Vyplývá to z analýz ministerstva financí a České národní banky (ČNB), které instituce pravidelně zpracovávají při hodnocení připravenosti ekonomiky na zavedení eura. I nadále ale země nebude plnit podmínku členství v mechanismu směnných kurzů ERM II. Vláda se chce k debatě o možném zavedení eura v Česku vrátit v prvním čtvrtletí příštího roku.
Máme inflaci nižší než v eurozóně. Koruna ještě oslabí. Nemá cenu s výměnou peněz na dovolenou váhat. Hypotéky budou ještě levnější. Trh nemovitostí ožije
15.02.2024 Spotřebitelské ceny v lednu meziměsíčně vzrostly o 1,5 %. Tento vývoj byl podle ČSÚ ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v lednu o 2,3 %, což bylo o 4,6procentního bodu méně než v prosinci. Inflace se tak vrátila na úroveň března 2021. To je překvapivé. Většina ekonomů čekala růst cen kolem 2,9 %.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.02.2024 1) Vláda dnes podle očekávání nestanovila termín vstupu Česka do eurozóny ani do mechanismu směnných kurzů ERM II, který členství předchází. Vyzvala Národní ekonomickou radu vlády (NERV) a Legislativní radu vlády, aby do konce října vyhodnotily hospodářské a právní dopady zapojení do ERM II a zavedení eura. K hodnocení připravenosti země na společnou evropskou měnu se kabinet vrátí v prvním čtvrtletí příštího roku, kdy už bude jasné, zda Česko letos splní kritéria pro zavedení eura. Po jednání kabinetu to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
Vláda termín zavedení eura nestanovila
14.02.2024 Vláda dnes podle očekávání nestanovila termín vstupu Česka do eurozóny ani do mechanismu směnných kurzů ERM II, který členství předchází. Vyzvala Národní ekonomickou radu vlády (NERV) a Legislativní radu vlády, aby do konce října vyhodnotily hospodářské a právní dopady zapojení do ERM II a zavedení eura. K hodnocení připravenosti země na společnou evropskou měnu se kabinet vrátí v prvním čtvrtletí příštího roku, kdy už bude jasné, zda Česko letos splní kritéria pro zavedení eura. Po jednání kabinetu to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.02.2024 1) Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes prudce vzrostl a přechodně se dostal nad 38.000 bodů, maximum za 34 let. K růstu indexu přispěl mimo jiné fakt, že společnost Tokyo Electron zvýšila roční výhled tržeb i zisku. Index nakonec část zisků smazal a den uzavřel růstem o 2,89 procenta na hodnotě 37.963,97 bodu. Je tak nejvýše od roku 1990.
Vláda zítra projedná materiál o zavedení eura
13.02.2024 Ministerstvo financí (MF) a Česká národní banka (ČNB) doporučují, aby vláda zatím neurčovala termín pro přijetí společné evropské měny ani pro vstup do mechanismu směnných kurzů ERM II, který je předstupněm eurozóny. Společný materiál obou institucí projedná kabinet ve středu. Ve vládní koalici letos vypukl spor o euro, když část stran požadovala, aby kabinet přinejmenším stanovil termín vstupu do ERM II. Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) jmenoval ekonoma Petra Zahradníka zmocněncem pro přijetí eura, po koaličním dohodovacím řízení se ale Zahradníkova role změnila na ministrova poradce. Vyhodnocení výhodnosti případného zavedení eura má kabinetu do října předložit Národní ekonomická rada vlády (NERV).
Kosovští Srbové protestovali v Mitrovici proti zavedení eura jako jediné měny
12.02.2024 Tisíce kosovských Srbů dnes v etnicky rozdělené Mitrovici protestovaly proti vládnímu rozhodnutí používat euro jako jedinou platnou měnu i v oblastech, kde žije srbská menšina. Kosovští Srbové, kteří obývají hlavně severní část Kosova, chtějí nadále používat srbské dináry. Informovaly o tom agentury AP a Reuters, podle nichž byla demonstrace poklidná.
Přijetí eura Česku prospěje jen za „příznivého počasí“. Za současného stavu ekonomické integrace převažují nevýhody
07.02.2024 V posledních týdnech se opět rozvířila debata o přechodu Česka na společnou evropskou měnu. Podporovatelé věří, že zavedení eura pomůže zvýšit konkurenceschopnost českých exportérů. Za současného stavu evropské integrace je to však sporné. Ekonomická politika celé eurozóny se tříští pod vlivem dílčích zájmů jednotlivých zemí a regionů, uvádí ve svém komentáři analytik rizik společnosti Bibby Financial Services Ondřej Makeš.
Mechanismus ERM II je důležitým předstupněm pro zavedení eura
07.02.2024 Výběr informací o Evropském mechanismu směnných kurzů ERM II (koalice se dnes shodla, že si vláda vyžádá stanovisko Národní ekonomické rady vlády k vyhodnocení problematiky výhodnosti vstupu ČR do ERM II):
Zamrazilová: Ke vstupu Česka do eurozóny musí být širší politická shoda
28.01.2024 Ke vstupu České republiky do eurozóny musí být širší politická shoda, proces přijetí eura je dlouhý a náročný. V pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce to dnes řekla viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová. Obsadit pozici národního koordinátora pro euro podle ní má smysl až tehdy, kdy se stanoví datum vstupu ČR do eurozóny. Doplnila, že by proces zavedení eura v Česku urychlilo povýšení zákona o rozpočtové zodpovědnosti na úroveň ústavního zákona.
Berlín vyzval Kosovo, ať odloží plány na zavedení eura jako své jediné měny
26.01.2024 Německá vláda vyzvala Kosovo, aby odložilo plány na zavedení eura jako své jediné měny. Zdůvodňuje to obavami z dalšího zhoršení etnického napětí, protože takový krok by etnickým Srbům na severu Kosova zkomplikoval přístup k hotovosti. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg. Vláda v Srbsku varovala, že plán Kosova by od 1. února v zemi prakticky znemožnil používat srbský dinár.
MF očekává letos hospodářský růst 1,2 procenta, inflaci 3,1 procenta
25.01.2024 Česká ekonomika letos vzroste o 1,2 procenta po loňském poklesu o 0,6 procenta. Průměrná celoroční inflace bude 3,1 procenta po loňských 10,7 procenta. Nezaměstnanost zůstane nízká a reálné mzdy se po dvou letech vrátí k růstu. Vyplývá to z makroekonomické prognózy, kterou dnes představilo ministerstvo financí. Deficit veřejných financí se podle prognózy sníží na 2,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP), a Česko tak splní jedno z kritérií pro zavedení eura, podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) by ale vláda do konce funkčního období neměla stanovovat termín vstupu do eurozóny.
Petici za zachování koruny jako měny vzaly senátní výbory jen na vědomí
23.01.2024 Petici za zachování koruny jako české měny a dojednání výjimky pro její nahrazení eurem vzala většina senátních výborů, které ji projednávaly, pouze na vědomí. K tomuto stanovisku dnes po výborech hospodářském a evropském dospěl také na návrh senátora ODS Jana Tecla výbor petiční. Ústavně-právní výbor k žádnému závěru nedospěl.
V roce 2000 ekonomové (a politici s nimi) slibovali až 200procentní růst obchodu díky euru, dnes už se shodují, že dopad eura je nulový. Jde o velkou blamáž ekonomie
22.01.2024 Před skoro 25 lety politici slibovali, že euro zajistí 200procentní nárůst obchodu v rámci eurozóny. Tento mýtický Roseův efekt se však nikdy nenaplnil. Pak politikům ekonomové spočetli, že nárůst bude jen 33procentní, pak, roku 2006, že bude 23procentní, posléze 15procentní a nakonec, v roce 2018 zjistili, že je nulový. Jde o jednu z velkých blamáží ekonomie.
Kupka: ČR vykáže veřejný deficit k HDP 2,2 pct, tedy v limitu pro euro
21.01.2024 Česko zřejmě letos vykáže deficit veřejných financí vůči HDP na úrovni 2,2 procenta a bude plnit jedno z maastrichtských kritérií pro přijetí eura, které stanovuje maximálně tři procenta. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka. Je to jedno ze čtyř kritérií. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) začátkem roku uvedl, že přijetí společné evropské měny nyní nemá smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení.
Průzkum: Dvě třetiny lidí si myslí, že zavedení eura v ČR pro ně nebude přínosné
21.01.2024 Víc než dvě třetiny lidí si myslí, že pro ně přijetí eura v Česku nebude prospěšné. Naopak zhruba pětina veřejnosti je přesvědčena o prospěšnosti společné evropské měny. Vyplývá to bleskového průzkumu agentury Median pro Radiožurnál, jehož výsledky dnes zveřejnil iROZHLAS. O přijetí eura by chtělo 60 procent dotázaných rozhodovat v referendu.
Viceguvernérka ČNB: Rozhodnutí o přijetí eura vyžaduje širší politickou shodu
08.01.2024 Viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová míní, že rozhodnutí o přijetí eura musí předcházet širší politická shoda. Byla by chyba, kdyby jedna vláda přistoupení k euru, které potrvá roky, prosadila a další vláda by tento proces zastavila. Zamrazilová to včera řekla v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.01.2024 1) Rozporuplné výroky vládních představitelů i názory politiků dál provázejí debatu o přijetí eura, kterou spustil svým novoročním projevem prezident Petr Pavel. Zatímco podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) připomněl, že vládní programové prohlášení výslovně zmiňuje snahu o naplnění tzv. maastrichtských kritérií pro zavedení eura. Proti euru se dnes postavili zástupci opozičních hnutí ANO a SPD či bývalý prezident Václav Klaus.
Debatu o přijetí eura dál provázejí rozporuplné výroky politiků
04.01.2024 Rozporuplné výroky vládních představitelů i názory politiků dál provázejí debatu o přijetí eura, kterou spustil svým novoročním projevem prezident Petr Pavel. Zatímco podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) připomněl, že vládní programové prohlášení výslovně zmiňuje snahu o naplnění tzv. maastrichtských kritérií pro zavedení eura. Proti euru se dnes postavili zástupci opozičních hnutí ANO a SPD či bývalý prezident Václav Klaus.
Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023
31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
Komedie: ODS tančí na hraně své zrady, když jasně neodmítne euro
27.11.2023 Vládní debata o zavedení eura se pomalu mění v komedii, ve které máme jasně rozdělené role: čtyři malé strany jako zastánci eura a ODS, která se snaží hrát na opozici uvnitř vlády. Ale jak může největší politická strana hrát umírněnou opozici? Hlavní strana by přece měla vládu vést. Tak tomu ale evidentně není. ODS je zahnána do rohu a jen pokřikuje zpoza úkrytu. Chybí jí silný předseda, který tlačí své. Místo toho máme pána, který usiluje o smír za jakoukoli cenu.
Křeslo guvernéra bulharské centrální banky obhájil zastánce zavedení eura
18.07.2023 Křeslo guvernéra bulharské centrální banky (BNB) obhájil zastánce zavedení eura v zemi. Dimitara Radeva dnes ve funkci potvrdil bulharský parlament, banku povede dalších šest let, informovala agentura DPA.
EK: Bulharsko by mohlo zavést euro v lednu 2025, pokud splní kritéria
23.02.2023 Bulharsko by mohlo vstoupit do eurozóny v lednu 2025, pokud splní všechna kritéria pro zavedení jednotné evropské měny. Uvedl to dnes místopředseda Evropské komise (EK) Valdis Dombrovskis. Bulharsko minulý týden oznámilo, že se vzdalo cíle přijmout euro v lednu příštího roku, protože se mu nepodařilo splnit některé podmínky.
Bulharsko se vzdalo cíle přijmout v lednu příštího roku euro
17.02.2023 Bulharsko se vzdalo cíle přijmout v lednu příštího roku jednotnou evropskou měnu euro, protože se mu nepodařilo splnit některé podmínky. Bude se ale snažit vstoupit do eurozóny nejpozději v roce 2025. Uvedla to dnes bulharská ministryně financí Rosica Velkovová-Želevová.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.02.2023 1) Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 17,5 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v prosinci byly ceny meziročně vyšší o 15,8 procenta. Proti prosinci se ceny zvýšily o šest procent, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle České národní banky (ČNB) i analytiků způsobilo zrychlení inflace zejména zdražení energií po konci úsporného tarifu a přechodu na cenové stropy. Analytici předpokládají, že od února se bude inflace snižovat, mimo jiné kvůli slábnoucí domácí poptávce.
Zavedení eura podle chorvatské centrální banky zvýšilo v zemi inflaci
10.02.2023 Letošní zavedení eura zvýšilo v Chorvatsku už tak vysokou inflaci. Dopady jsou ale zhruba stejné jako zkušenosti jiných států, které jednotnou evropskou měnu přijaly. Řekl to dnes šéf chorvatské centrální banky Boris Vujčić.
FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem
25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
Polský premiér varoval před přijetím eura, varováním má být Chorvatsko
10.01.2023 Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes varoval před tím, aby Polsko v dohledné době přijalo euro. Tvrdí, že Chorvatsko po nedávném zavedení jednotné evropské měny zažilo chaos a strmý nárůst cen.
V Chorvatsku se po zavedení eura množí stížnosti na zdražování
03.01.2023 V Chorvatsku se po zavedení eura množí stížnosti na náhlé zvyšování cen potravin i služeb. Na různých internetových fórech řada lidí vyjadřuje nespokojenost se zdražováním spojeným s příchodem jednotné evropské měny a uvádí množství konkrétních příkladů. Informuje o tom agentura DPA s odkazem na zpravodajských portál index.hr.
Chorvatsko slaví vstup do schengenského prostoru a eurozóny
01.01.2023 V Chorvatsku se v souvislosti se vstupem země do schengenského prostoru volného pohybu symbolicky zvedly závory na některých hraničních přechodech za účasti politiků. Ministr financí a šéf centrální banky oslavili také vstup země do eurozóny, informovala chorvatská média.
Chorvatsko vstupuje 1. ledna do schengenského prostoru a eurozóny
01.01.2023 Chorvatsko 1. ledna 2023 vstoupí do schengenského prostoru, díky čemuž se cesty Čechů do oblíbené prázdninové destinace obejdou bez hraničních kontrol. Současně Chorvatsko zavádí euro, které nahradí dosud používané kuny. Velká očekávání má ze vstupu do Schengenu a přijetí jednotné evropské měny cestovní ruch, na němž ekonomika čtyřmilionové země z velké části stojí.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Česko zatím nestanoví termín pro přijetí eura, shodla se vláda
21.12.2022 Česko zatím nestanoví termín k přijetí společné evropské měny. Shodla se na tom při dnešním jednání vláda, která tak podpořila doporučení ministerstva financí a České národní banky zatím takový krok nedělat. Oznámilo to ministerstvo financí. Minstr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v minulých týdnech uvedl, že debata o zavedení eura v Česku je předčasná, dokud se nepodaří snížit inflaci a narovnat strukturální nerovnováhu rozpočtů.
MF a ČNB doporučují, aby vláda zatím nestanovila termín přijetí eura
06.12.2022 Vláda by zatím neměla stanovovat termín přijetí společné evropské měny. V materiálu pro středeční jednání kabinetu to doporučují ministerstvo financí a Česká národní banka. Podle dokumentu Česko v letošním ani příštím roce nesplní žádné z takzvaných maastrichtských kritérií, kterými je podmíněn vstup do eurozóny.
Německý průmysl měl v srpnu méně zakázek, ekonomice hrozí recese
06.10.2022 Zakázky německého průmyslu se v srpnu oproti červenci snížily o 2,4 procenta, což je více, než se čekalo. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Největší evropské ekonomice čím dál víc hrozí propad do recese, napsala agentura Bloomberg.
Jak George Soros před 30 lety vydělal na libře miliardu
19.09.2022 Přesně před 30 lety došlo k historické události na forexu a tímto článkem si tuto významnou událost podrobně popíšeme. Připomeneme si tak výročí důležité události, kdy britská centrální banka neubránila svoji měnu před spekulativním útokem vedeným finančníkem Georgem Sorosem.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.07.2022 1) Zavedení eura v České republice je v současné době i v nejbližší budoucnosti nereálné a nevýhodné. Země by přišla o samostatnou měnovou politiku České národní banky a možnost využívat kurz koruny. Ve včerejším pořadu Partie Plus na CNN Prima News se na tom shodli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). K zavedení eura se vyjádřili v souvislosti s výzvou staronového předsedy hnutí STAN Víta Rakušana, který vyzval na sobotním sněmu k diskuzi o zavedení eura v rámci vládní koalice.
Zavedení eura v ČR je nyní nevýhodné a nereálné, shodli se Vystrčil s Havlíčkem
25.07.2022 Zavedení eura v České republice je v současné době i v nejbližší budoucnosti nereálné a nevýhodné. Země by přišla o samostatnou měnovou politiku České národní banky a možnost využívat kurz koruny. Ve včerejším pořadu Partie Plus na CNN Prima News se na tom shodli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). K zavedení eura se vyjádřili v souvislosti s výzvou staronového předsedy hnutí STAN Víta Rakušana, který vyzval na sobotním sněmu k diskuzi o zavedení eura v rámci vládní koalice.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.07.2022 1) Posilování dolaru na světových trzích není dobrou zprávou pro českou ekonomiku, protože dále zdražuje suroviny a nutí centrální banku bránit oslabování koruny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od konce roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru, jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Kolem poledne jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 1,0017 EUR/USD, když předtím sestoupila až na 1,0000 EUR/USD. Jednotná evropská měna je pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.
EU schválila zavedení eura v Chorvatsku, země jej začne používat v lednu
12.07.2022 Chorvatsko se od ledna stane dvacátou zemí Evropské unie používající společnou měnu. Zavedení eura v jadranské zemi, spoléhající na příjmy z turistiky, dnes schválili ministři financí, jejichž jednání poprvé vedl český ministr Zbyněk Stanjura. Současné chorvatské platidlo kuna se podle dnešního rozhodnutí ministrů smění za euro v kurzu 7,5345 ku jedné. Česko zůstane od příštího roku jednou z posledních sedmi unijních zemí, které si ponechávají vlastní měnu.
Ministři EU pod vedením Stanjury proberou ruské sankce a schválí euro Chorvatsku
12.07.2022 Dopadům dosavadních protiruských sankcí či ekonomickým důsledkům odchodu od ruských energií se dnes budou věnovat ministři financí zemí Evropské unie na zasedání v Bruselu. Vůbec první ministerské jednání od začátku českého předsednictví Rady EU povede šéf české státní pokladny Zbyněk Stanjura. Ministři rovněž definitivně stvrdí zavedení eura v Chorvatsku.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Summit EU schválil zavedení eura v Chorvatsku od ledna příštího roku
24.06.2022 Summit Evropské unie dnes schválil zavedení společné evropské měny v Chorvatsku. Země se od ledna příštího roku stane dvacátým členem eurozóny. Formálně stvrdí používání eura v Chorvatsku v červenci ministři financí při prvním zasedání pod vedením českého předsednictví EU.
Evropská komise schválila Chorvatsku zavedení eura od ledna příštího roku
02.06.2022 Chorvatsko včera udělalo klíčový krok na cestě k tomu, aby od ledna příštího roku mohlo jako svou měnu začít používat euro. Evropská komise dospěla k závěru, že země plní všechna potřebná kritéria a může se za sedm měsíců stát dvacátým členem eurozóny. Chorvatský parlament již potřebný zákon schválil a definitivní slovo budou mít v červenci členské země, jejichž souhlas by měl být spíše formalitou. Dalších šest zemí včetně Česka podle komise plní jen část nutných podmínek na cestě ke společné měně.
Chorvatský parlament schválil zákon o zavedení eura jako oficiální měny
13.05.2022 Chorvatský parlament dnes podle očekávání schválil většinou hlasů zákon o zavedení eura jako oficiální měny v zemi. Podle chorvatských médií ve 151členném Saboru tento právní akt podpořilo 113 přítomných poslanců, 17 bylo proti a jeden se hlasování zdržel.
Růst nákladů na úvěry vyvolává v části zemí EU vzpomínky na dluhovou krizi
10.05.2022 Růst výnosů evropských dluhopisů zneklidňuje některé ekonomy. Varují přitom, že zvláště Itálie a Řecko nemají příliš velký manévrovací prostor, než se jim začnou zvyšovat náklady na obsluhu dluhu. To oživuje vzpomínky na dluhovou krizi v eurozóně z let 2011 a 2012, upozornila agentura Reuters.
Lagardeová: ECB patrně ukončí program nákupu dluhopisů na začátku 3. čtvrtletí
22.04.2022 Evropská centrální banka (ECB) pravděpodobně ukončí program nákupu dluhopisů na začátku třetího čtvrtletí a zvýší sazby ještě před koncem letošního roku. V rozhovoru s televizí CNBC to dnes řekla šéfka ECB Christine Lagardeová.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (4.4.2022)
04.04.2022 Minulý týden jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první jsme se dočkali prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci sell (short) obchodu, který se však ukázal jako falešný průraz a obchod tak skončil na menším Stop-Lossu. Později v týdnu pak došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo buy (long) obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl tak ukončen v zisku na Profit-Targetu.
Shrnutí páteční seance: Akcie ve Spojených státech posílila březnová statistika z trhu práce
03.04.2022 Akcie ve Spojených státech na počátku nového kvartálu mírně posílily po zveřejnění příznivé březnové statistiky z trhu práce. Ta by mohla přimět americkou centrální banku (Fed), aby pokračovala ve zpřísňování své měnové politiky. Na forexovém trhu zpevňoval dolar.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
01.04.2022 1) Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví, protože platby za plyn dodaný po 1. dubnu mají být realizované až koncem dubna nebo začátkem května. Uvedl to dnes na tiskové konferenci mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoli přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
Inflace v eurozóně v březnu vystoupila na rekordních 7,5 procenta
01.04.2022 Míra inflace v eurozóně v březnu vystoupila na 7,5 procenta. To je rekord od zavedení eura před dvaceti lety. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zvyšovaly se zejména ceny energií. V únoru inflace činila 5,9 procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.03.2022 1) Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
Inflace v eurozóně v únoru vystoupila na rekordních 5,8 procenta
02.03.2022 Míra inflace v zemích eurozóny v únoru vystoupila na 5,8 procenta, což je další rekord od zavedení eura před dvaceti lety. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Stejně jako v předchozích měsících se zvyšovaly hlavně ceny energií a potravin. V lednu inflace činila 5,1 procenta. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v únoru výrazně zrychlil, firmy zdražují
21.02.2022 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v únoru výrazně zrychlil, zejména díky tomu, že uvolňování koronavirových restrikcí podpořilo sektor služeb. Index podnikatelské aktivity se tak vyšplhal na pětiměsíční maximum, podniky ale zároveň výrazně zdražovaly. Ukázaly to předběžné výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila organizace IHS Markit.
Lagardeová chce mít na eurobankovkách místo fiktivních staveb slavné Evropany
13.02.2022 Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) by na eurobankovkách viděla místo fiktivních staveb raději slavné Evropany. Podle jejího názoru by se tak lidé s Evropskou unií snáze identifikovali. Christine Lagardeová to uvedla v rozhovoru s německou mediální sítí Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).
Šéfka ECB: Zvýšení úroků by teď nesnížilo inflaci, ale ublížilo ekonomice
11.02.2022 Zvýšení hlavní úrokové sazby v eurozóně by v současné době nesnížilo rekordní inflaci, ale jen ublížilo ekonomice. V rozhovoru s německou mediální sítí Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) to řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
Lagardeová: Měnovou politiku eurozóny není třeba výrazně zpřísňovat
07.02.2022 Měnovou politiku eurozóny není třeba výrazně zpřísňovat, řekla dnes před hospodářským a měnovým výborem Evropského parlamentu prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Inflace se podle ní bude snižovat a mohla by se stabilizovat kolem dvou procent, což je inflační cíl banky.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (7.2.2022)
07.02.2022 Minulý týden byl pro mou strategii velmi úspěšný. Dočkali jsme se celkem 3 ziskových obchodů na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na našem portálu. Trh v průběhu týdne prudce rostl a postupně aktivoval všechny mé čekající nákupní (buy) obchody, které všechny došly do zisku a byly ukončeny na Profit-Targetu. Pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
ECB zvýší sazby ve čtvrtém kvartálu, myslí si šéf nizozemské centrální banky
07.02.2022 Šéf nizozemské centrální banky a člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Klaas Knot očekává, že ECB zvýší základní úrokovou sazbu v letošním čtvrtém čtvrtletí. Je přitom pro co nejrychlejší ukončení programu ECB na nákup dluhopisů, řekl v nizozemské televizi NPO 1. Knot je známý jako takzvaný jestřáb, tedy bankéř, pro kterého je důležitá nízká inflace. A to i za cenu vyšších úrokových sazeb.
ECB opět ponechala základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny
03.02.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes ponechala svou měnovou politiku podle očekávání beze změny. Uvedla to ve sdělení, které vydala po zasedání Rady guvernérů. Hlavní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent. Nic se nemění ani na miliardových nákupech dluhopisů, kterými banka podporuje ekonomiku eurozóny.
ECB ponechala základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny
03.02.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes ponechala svou měnovou politiku podle očekávání beze změny. Uvedla to ve sdělení, které vydala po zasedání Rady guvernérů. Hlavní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent. Nic se nemění ani na miliardových nákupech dluhopisů, kterými banka podporuje ekonomiku eurozóny.
Forex: Shrnutí obchodování 3.2.2022
03.02.2022 Americké akcie včera počtvrté za sebou posílily. K jejich včerejšímu růstu přispěly příznivé čtvrtletní výsledky internetové společnosti Alphabet. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,63 procenta a uzavřel obchodování na 35.629,33 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,94 procenta na 4589,38 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,50 procenta na 14.417,55 bodu.
Forex: Dolar klesá kvůli údajům o trhu práce, euro podpořil růst inflace v eurozóně
02.02.2022 Americký dolar dnes oslabuje po nepříznivých údajích o vývoji zaměstnanosti v soukromém sektoru Spojených států. Euro si kolem 18:30 SEČ vůči dolaru připisovalo 0,3 procenta na 1,1306 EUR/USD. Jednotná evropská měna těžila ze zprávy o růstu inflace v eurozóně, která by mohla zvýšit tlak na zpřísňování měnové politiky Evropské centrální banky (ECB).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.02.2022 1) Plynovodem Jamal začal dnes ráno proudit malý objem ruského zemního plynu z Polska do Německa. Zhruba po jedné hodině byly dodávky zastaveny, ukazují podle agentury Reuters data německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Rusko přitom své závazky vůči evropským odběratelům dlouhodobě plní bez problémů. V obraceném režimu plyn proudil od 21. prosince, což v Evropě přispělo k citelnému růstu ceny plynu.
Míra inflace v eurozóně v lednu vystoupila na rekordních 5,1 procenta
02.02.2022 Míra inflace v zemích eurozóny v lednu vystoupila na 5,1 procenta, což je rekord od zavedení eura před dvaceti lety. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat, údaje za celou Evropskou unii zveřejní zhruba v polovině tohoto měsíce. Výsledek je překvapivý, analytici totiž podle agentury Reuters očekávali, že tlak na růst cen poleví a míra inflace z prosincových pěti procent klesne zhruba na 4,4 procenta.
Ranní okénko - Jestřábi v ECB varují před riziky inflace
21.01.2022 Dnes bude zveřejněn výsledek lednové spotřebitelské důvěry v eurozóně. Čeká se pouze mírné zhoršení. Zápis z posledního zasedání ECB potvrdil odhodlanost bankovní rady držet úrokové sazby na dně, ukázal ale na rostoucí nesoulad uvnitř ECB. Týdenní data z amerického trhu práce dopadla hůře než se čekalo vlivem omikronu. Koruna je na EUR/CZK 24,32, což je o 0,7% silnější než na začátku týdne. Tento týden se ji dařilo lépe než zlotému a forintu.
Šéfka ECB Christine Lagardeová postoj k inflaci nemění, dál čeká její snížení
20.01.2022 Inflace v eurozóně se v letošním roce bude postupně snižovat, neboť poleví hlavní důvody, které k růstu cen přispívají, tedy drahé energie a problémy v dodavatelských řetězcích. Řekla to dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová, která tak zopakovala svůj názor na inflaci, který část ekonomů zpochybňuje. Lagardeová řekla, že Spojené státy jsou v jiné situaci, a proto je tam chystané zpřísňování měnové politiky namístě.
Ranní okénko - Inflace v Česku i USA na konci roku pravděpodobně opět navýšila tempo
10.01.2022 V tomto týdnu nás čekají důležitá data z domácí ekonomiky v čele s inflací. Ta vyjde také v USA a pokud překoná očekávání, dostane Fed pod tlak stejně jako prosincový report z trhu práce. Z eurozóny dorazí výsledek listopadové průmyslové výroby.
ECB o půlnoci oslaví 20 let eura světelnou show na své centrále
31.12.2021 Evropská centrální banka (ECB) oslaví 20 let od zavedení eurobankovek a euromincí světelnou show v modré a žluté barvě, tedy barvách Evropské unie. Show se objeví na jejím sídle, mrakodrapu ve Frankfurtu nad Mohanem, hned se začátkem nového roku. Výročí eura dnes na blogu ECB připomíná prezidenta centrální banky Christine Lagardeová.
Přijetí eura není aktuálně podle ekonomů pro ČR výhodné
30.12.2021 Přijetí eura by nyní nebylo pro Českou republiku výhodné, domnívají se odborníci oslovení ČTK. Důvodem je podle nich především ztráta samostatné měnové politiky České národní banky a stabilizační funkce samostatné české měny a také aktuální stav veřejných financí. Nejistý je také podle nich vývoj ekonomiky eurozóny po skončení pandemie koronaviru nebo politika Evropské centrální banky. Na druhou stranu přijetí jednotné evropské měny by podle ekonomů ještě více snížilo transakční náklady podniků a úplně zrušilo riziko výkyvů kurzu koruny. Nicméně ČR podle nich aktuálně neplní podmínky stanovené pro přijetí eura, například právě u veřejných financí.
Euro používá 19 z 27 členských zemí EU
30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
Menší chorvatské strany začnou sbírat podpisy pro vyhlášení referenda o měně
24.10.2021 Menší chorvatské pravicové strany, které mají nepočetné zastoupení v parlamentu, začnou v neděli sbírat podpisy k vyhlášení referenda o zachování národní měny. Jak píše web vecernji.hr, důvodem není podle mluvčího iniciativy Marijana Pavličeka obecné odmítání společné evropské měny, ale to, že Chorvatsko není ještě na zavedení eura dostatečně připravené po ekonomické stránce.
Vstoupí Chorvatsko do eurozóny?
22.09.2021 Při nedávné návštěvě výkonného více prezidenta Evropské komise pro ekonomiku, Valdise Dombrovskise, byly s chorvatskými partnery detailně probírány aspekty blížícího se zavedení eura. Přijetí společné evropské měny v Chorvatsku by mělo nastat k 1.1.2023. Platby za veškeré ekonomické aktivity, tedy i s Českou republikou, budou od tohoto data v eurech. Členem Evropské unie je Chorvatsko od roku 2013, od 10.7. 2020 je kandidátem do eurozóny. V současné době se v zemi používají chorvatské kuny. Tato měna je v Chorvatsku od roku 1994, před ní platil chorvatský dinár.
Německá centrální banka poprvé od roku 1979 rozpočtu nepřispěje
03.03.2021 Německá centrální banka nevykázala za loňský rok zisk, a do německého státního rozpočtu tak poprvé od roku 1979 nepošle žádné peníze. Na vině byly obavy z dopadů koronavirové krize, které Deutsche Bundesbank přiměly vytvářet si rezervy, a miliardová pomoc, kterou všechny centrální banky uvolňovaly na záchranu ekonomiky. Uvedla to dnes agentura DPA.
Rumunsko posouvá plán zavedení eura na rok 2027
19.02.2021 Rumuni nezačnou eurem platit do roku 2024, jak dosud plánovali, ale nejdříve v období 2027 až 2028. V rozhovoru se soukromou rumunskou televizní stanicí Digi24 to dnes řekl rumunský ministr financí Florin Citsu. Bukurešť musí podle něj nejprve napravit ekonomickou nerovnováhu.
CapitalPanda: „covid-krize“ neodvrátí přijetí Eura v Chorvatsku v roce 2023
21.01.2021 Současná krize způsobená pandemií COVID-19 pravděpodobně o několik měsíců posune termín přijetí eura v Chorvatsku. Zatím je chorvatskou vládou a centrální bankou oficiálně uváděn na 1. leden 2023. S rokem 2023 se jako s nejbližším termínem počítá i díky silné podpoře veřejnosti, kterou přijetí eura v Chorvatsku má.
ČR plní dvě ze čtyř kritérií pro přijetí eura, žádný stát všechna
10.06.2020 Česká republika v současnosti plní dvě ze čtyř hospodářských kritérií nezbytných pro zavedení eura. Zatímco podmínky týkající se stavu veřejných financí a úrokových sazeb Praha splňuje, nevyhověla by z hlediska cenové stability a směnného kurzu. Ve své letošní zprávě o připravenosti zemí Evropské unie přijmout společnou evropskou měnu to dnes uvedla Evropská komise (EK). Všechna kritéria nesplňuje ani jedna ze sedmi hodnocených zemí.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.4.2020)
06.04.2020 Minulý týden opět nabídl další ziskový obchod, podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na portálu FXstreet.cz. Došlo totiž k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který velmi přesně došel do mého cíle a byl ukončen v zisku a na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku! K jinému obchodu na EUR/USD v minulém týdnu už nedošlo.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.04.2020 1) Je to sice ohraná písnička, ale investorskou náladu na trzích stále ovlivňuje strach z šíření pandemie koronaviru. Přestože se dění na trzích na první pohled uklidnilo, opak je pravdou a nejistota stále trvá. Platí to i pro trhy v Asii a Tichomoří, které, jako v několika posledních dnech, zakončily s různými výsledky.
Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii
02.04.2020 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší ekonomice regionu, sužované koronovirem. Přetrvávající podezření, že se rozmařilé půjčování, k němuž se Itálie uchýlila, nakonec stane problémem celé Evropy, bylo v 90. letech opakovanou noční můrou představitelů německých finančních institucí. Píše o tom agentura Bloomberg.
Koronavirus zřejmě zpozdí zavedení eura v Bulharsku
30.03.2020 Globální krize vyvolaná šířením koronaviru zpozdí snahu Bulharska o přistoupení k mechanismu směnných kurzů ERM-2 a k bankovní unii. Řekl to dnes guvernér centrální banky Dimitar Radev. Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. Plán ale bude muset odsunout až na příští rok.
ČNB: Přijetí eura brání rozdíl v ekonomické úrovni ČR a eurozóny
22.12.2019 Překážkou pro brzké přijetí eura je nadále nedokončený proces dlouhodobého přibližování se úrovně České republiky k vyspělým zemím eurozóny. Tento proces se sice v posledních letech obnovil, nicméně u většiny z nich zůstává odstup České republiky od průměru eurozóny značný. Dalším rizikovým faktorem ohledně přijetí eura je nesladěnost finančních cyklů ČR a eurozóny a otázka dlouhodobé udržitelnosti českých veřejných financí kvůli stárnutí populace a růstu mandatorních, tedy povinných, výdajů rozpočtu. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila Česká národní banka.
Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024
12.11.2019 Strategickým cílem Chorvatska je splnit nezbytná kritéria a přijmout euro do konce funkčního období následující vlády, respektive do roku 2024. Řekl to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković. V červenci Chorvatsko formálně požádalo o vstup do mechanismu směnných kurzů ERM-2, který je předstupněm zavedení eura.
Zavedení eura není priorita maďarské vlády, říká její úředník
07.11.2019 Zavedení eura není prioritou maďarské vlády, řekl na dnešní tiskové konferenci v Budapešti ředitel kabinetu maďarského premiéra Gergely Gulyás. Ve všech zemích EU, kde společnou měnu zavedli, se zvýšily životní náklady, citovala jej agentura Reuters.
Euro jako chyba
07.11.2019 Guvernér maďarské centrální banky se vyjádřil, že euro byla strategická chyba. Podle něj totiž zcela chybí prvky úspěšné globální měny.
Euro Stoxx 50 – Vše o nejdůležitějším evropském akciovém indexu
16.10.2019 Index Euro Stoxx 50 je měřítkem rozvoje evropského akciového trhu a vlajkovou lodí eurozóny pro mezinárodní investory. Jedná se o nesmírně důležitý ukazatel (benchmarkový index) pro fondy investující v Evropě. Slouží také jako základ pro deriváty všeho druhu, od klasických termínovaných smluv až po ETF. V následujícím článku naleznete vše, co potřebujete vědět o jednom z nejdůležitějších evropském akciovém indexu.
Měnový index „U.S. Dollar index“, významný tradingový pomocník
02.09.2019 U. S. Dollar index, jenž je mezi mnohými obchodníky znám pod zkratkou USDX, či DXY, je měnový index, který reflektuje aktuální hodnotu amerického dolaru vůči koši vybraných předních světových měn. Až do zavedení eura, byl index stanovován na základě měnového koše, který obsahoval deset světových měn a nyní je tento index měřen již pouze s pomocí šesti předních světových měn, z nichž největší váhu má euro, následované japonským jenem, atd.
Najobchodovanejší menový pár na svete
21.07.2019 Kto nevie ktorý forexový pár je najobchodovanejší si môže tipnúť, s najväčšou pravdepodobnosťou bude tip správny. Áno je to EURUSD ale prečo je tomu tak, aké výhody prináša oproti iným menovým párom?
Euro se považuje za pozitivní pro eurozónu
09.06.2019 Většina lidí v členských zemích EU, které ještě nepřijaly euro, se domnívá, že společná měna má pozitivní dopad na ty státy, které ji již používají. Vyplývá to z průzkumu Eurobarometr. Podpora zavedení eura v těchto zemích však zůstává nízká.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/SEK | EUR/CAD | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnové indexy | Měnový trh | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Channel | Konsolidace | DAX | Dealer | Demo účet | Depreciace | Devalvace | Dezinflace | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | ECOFIN | EFSF | Monetární unie | ERM | ERM II | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | Grafy | Hedging | ISIN | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Obchodní příkazy | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Opce | Open | PEG | Pakt stability | Parita | Pevný kurz | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Quote | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Swap | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Warranty | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Euro STOXX | EMU | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Měnový koš | Globální ekonomika | Investoři | Kurzový závazek | Blue chips | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Fixed income desk | FX desk | MM desk | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Finanční instrumenty | Breakout strategie | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | Facebook | Měnový index | LYNX | Akcenta | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Raiffeisenbank | Carry trades | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Kasino | Ruleta | Likvidita trhu | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | CFD kontrakt | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Dnešní kurz | Dolar | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | EUR ČNB | EUR USD | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Forex.com | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota dolaru | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investing | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | Komoditní | Konec eura | Kurz britské libry | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz koruny k euru | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria.cz | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Směnný kurz eura | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Švédská koruna | Světové měny | Swingy | Švédské koruny | TopForex | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | ING | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Back office | Buy | CEE | CEPS | Christine Lagarde | Indie | Ministerstvo financí | P.A. | Redukce | ROCE | Sell | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Akciová společnost | Hlavní trh | Intervenční nákupy | Investiční instrument | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Underperform | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Boháč | Investiční analytik | Casino | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Cena eura | Investment | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Institut ZEW | CNN | Julius Bär | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | FTSEurofirst 300 | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | The Guardian | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Wolfgang Schäuble | Kurz české měny | Ministr financí | Měnové riziko | Creditas | Investovaný kapitál | Globální měny | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Pro tradery | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Index amerického dolaru | Index eura | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | La Repubblica | Referendum | City | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Forbes | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Náklady na zajištění | Panevropský index FTSEurofirst 300 | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Členství v EU | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Obchodování měnových párů | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Pád libry | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Fitch Ratings | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Kurz domácí měny | Dopady finanční krize | Handelsblatt | Úvěrový rating | Bankovní tradeři | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Eurex | Režim devizových intervencí | TradingView | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Koš hlavních světových měn | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Agentura AFP | Odhodlání | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Britská vláda | Organizace ADP | Dnešní aukce | Konec kurzového závazku | Klientské operace | Konsensus | Mzdy | ING Bank | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Ekonomická situace | Záchranný fond | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Quantum | Měnové krize | ARM Holdings | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Indikátory důvěry | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | eTrader | IHS Markit | Grant Thornton | Zajištění proti kurzovému riziku | ex | Purple Trading | Forwardový kurz | Skupina PPF | Krize eura | Zahraniční forex | Ukončení měnových intervencí | Úřad pro regulaci finančního trhu | Goldenburg Group | Aleš Michl | Obchodování ETF | Kurzový vývoj | Investiční firmy | Vladimír Pikora | Obchodování s cizími měnami | Obchodování indexů | Analytik eTrader | ERM-2 | Měnové obchody | LYNX Trading | Robinhood | Kolísání koruny | Lithium | Investiční skupiny | John Maynard Keynes | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wood & Company | Finančník George Soros | Peter Bukov | Analytik TopForex | Německá centrální banka | Akcie Amazonu | Posilování dolaru | Zobchodovaný objem | Přijetí eura | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Kurz EUR/CZK | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Pokles ceny | Posílení kurzu | Graf indexu | Americký dolarový index | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Julius Baer | Burzovní operátor | Ruská centrální banka | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Zvýšení úrokové sazby | EK | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Evropská komise | Šéf ECB | Německé akcie | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Počet zemí s eurem | Jednotná měna | Fiskální pakt | Budoucnost eura | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Česká firma | Financial Times (FT) | Zadluženost | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Data z ekonomiky | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Inflace v ČR | Broad index | Major index | Syntetické indexy | Index měny | Odpůrci eura | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Short obchod | Český průmysl | Zahraniční investoři | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Eurobarometr | Společná měna | Příjmy z turistiky | Prezidentka ECB | Volný čas | Gazprom | Capital Partners | Pokles cen | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | Řešení krizí | Oživení ekonomiky | U.S. Dollar index | Tradingový pomocník | Obchodní situace | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Dealing | Deficit rozpočtu | Dění na trzích | PPF | Majitel firmy | Hospodářský výhled | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | iShares | Dobrý obchod | Český HDP | Investujte do akcií | Černá středa | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Automatické systémy | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | TikTok | Vatikán | Rozpočtová politika | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Největší kontrakt | Mediální společnosti | Investiční skupina | Začínající tradeři | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | FRED | Skupina ČEZ | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Ekonomiky eurozóny | Parlamentní volby | TradingEconomics | Růst cen | Studie | IW | Vysoké riziko | Bilance | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Jiří Šmejc | Generální ředitel | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fixed income | Philip Lowe | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Domácí měny | Vicepremiér | Americká data | Macquarie Asset Management | Valdis Dombrovskis | FT | Naše ekonomika | Nezaměstnanost v eurozóně | Hospodaření státu | Statistika | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Historické události | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | Ceny potravin | Rozvoj | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | Cena za akcii | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | Časopis Forbes | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Dieselgate | Události roku | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | ÚOHS | Míra | RWE | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Ministerstvo životního prostředí | Nexen Tire | Empresa Media | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Temelín | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Kupní síla | Metalurgie | Ředitelka | Nová sazba | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Odstranění kurzového rizika | Rozdíl v ekonomické úrovni | Bydlení | Ztráta | NERV | SPD | Roční růst | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Investiční platformy | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Hospodaření | Paschal Donohoe | Úrokový rozdíl | Chris Williamson | Ekonom Chris Williamson | Eskalace napětí | Návratnost | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Ceny ropy dnes | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Dlouhodobé posilování koruny | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Výplaty dividendy | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Poradenství | Automobilka BMW | Podnik | Česká inflace | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | Výroba v eurozóně | Skončení intervencí | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nájemné | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Ptačí chřipka | Měnový pár EUR/CZK | HN | Francouzská vláda | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | Hospodářské noviny (HN) | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Filantrop | Pražské burzy | Většinový podíl | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | České měny | Finance Group | Důchody | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Vysoká inflace | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dinár | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Marek Mora | London School of Economics | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Noviny | Index aktivity | Panika na trzích | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Mzdový růst | Výkyvy | Aktuální Price Action | Ekonomika Evropské unie | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Akcie včera | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Další vývoj | Oldřich Dědek | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Vyšší úrok | Kolínská automobilka | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Bulharská měna | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Větší podniky | Zásobníky | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | MPO | MF | Seat | Škoda | LinkedIn | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Keynes | Iracionální | Stop-Lossy | Hotovost | KDU-ČSL | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Stabilizační mechanismus | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Pojišťovací společnosti | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Ministr vnitra | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hospodářský institut IW | Institut IW | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Zavedení eura v Bulharsku | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Reálné mzdy | Sberbank | Hello Bank | Český rozhlas | Ekonomiky | Slovensko | Slovenská vláda | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Petr Zahradník | Poradce | Organizace | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Poptávka po dolarové likviditě | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Nejprudší jednodenní nárůst v historii | Nejprudší jednodenní nárůst | Údaje | Výhled ratingu | DPH | Mexiko | Pojišťovna | Karel Komárek | Ministři EU | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Celková inflace | Výpadky | Česká ekonomika letos | Anglo American | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Poradenské společnosti | Guvernér australské centrální banky | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | ODS Zbyněk Stanjura | Debata | Výzkumný pracovník | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Nové zakázky | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Evropské méně | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Americká centrální banka (Fed) | Liberty Ostrava | Huť Liberty | BCM | Energetická společnost | Zaměstnanci | Robert Holzmann | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Český státní rozpočet | Růst výnosů | Federal Reserve | Soud | Koncern Volkswagen | Latinská Amerika | Dovoz | Vývoz | Turistika | Státy eurozóny | Zadlužení | Bezpečnost | Obavy z dopadů koronavirové krize | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Členské země | RBI | Wienerberger | Účet platební bilance | PPF Telecom Group | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Konsorcium | Sektor služeb | Bundesbanka | Manažeři | Ruské ministerstvo financí | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Falešný průraz | Předsedkyně Evropské komise | Fischer | Investovat peníze | Inflace v Turecku | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Průraz | Václav Klaus | Bývalý prezident | Prezident Václav Klaus | PEPP | Nová prognóza | CVC Capital | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Používání eura | Mário Centeno | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Parlament dnes | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Agentura APA | APA | Prodeje automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Internetové bubliny | Tiff Macklem | ZIL | Představenstvo | Snížení nákladů | Instinkt | DSTI | Ministryně hospodářství | Sankce proti Rusku | ONS | Ekonomická předpověď | MAM | Střední kurz | Chorvatsko | E.ON | Emirates | Společnost Emirates | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Spotřební daně | Technologické společnosti | Následky pandemie | Nižší poptávka | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Philip Lane | Odhad vývoje ekonomiky | Quantum Fund | Open Society Foundations | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Czechoslovak Group | Velký propad | Podhodnocený | Hnojiva | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Odborníci | Peso | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Jan Čermák | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Micron | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Fyzické akcie | Měnový fond | Ceny v Česku | Koncern | Andorra | BNB | Nařízení | Výrobce čipů | Geopolitické faktory | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Státy Evropské unie | Tempo inflace | Síť restaurací | Coloseum | Skupina Coloseum | NFIB | Ministr zdravotnictví | Mattoni | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Životní prostředí | GameStop | TABAK | Zadlužování | PX Pražské burzy | CMI | Peníze navíc | Orbán | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Počasí | Zhoršení ratingu | Tržby z prodeje | Kofola ČeskoSlovensko | ProSiebenSat.1 | Evropské centrální banky | CBC | Konopí | Covid-krize | Akcie společnosti Alphabet | Finanční výsledky | Dialog | Marek Španěl | Colt | Růst produktivity | Slovenská ekonomika | James Bullard | CETIN | Rumunský ministr financí | Florin Citsu | Rumuni | Digi24 | Bukurešť | Plán zavedení eura | PPF Telecom | Pandemie covidu-19 | Platformy Robinhood | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Týdenní shrnutí | EDF | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Správa železnic | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Pakt stability a růstu | Trading.com | Arca Investments | Arca | Plán obnovy | Hlavní indikátor | Malta | Turów | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Meme akcie | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Politická rizika | Bit.plus | Spotřeba domácností | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Loterijní společnosti | Dodávky plynu | Penta | Platidlo | Gigafactory | Prodej | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Regulační úřad | České dráhy | Dolar dnes | Obrovský potenciál | Trh dnes | Energetická společnost ČEZ | StoneX | TŽ | Úvěrový trh | Cenové stability | Technologie | Sklizeň obilovin | Nákupní příležitost | Výroční zprávy | Pivovar | USA inflace | Spuštění digitálního eura | Podíl Číny | AI | FIXED | Vasky | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | BHP | Divize | Akcie indické | Akcie indické společnosti | Indické společnosti | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Boom | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | University of Michigan | Náhoda | Letiště Václava Havla | Úrokové výnosy | HICP | Chování | Růst aktivity | Rekordní minimum | Aplikace TikTok | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Akcie Adidas | RWE Gas | Byty | Maynard Keynes | Medián | Kansas City | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Inflace ve Velké Británii | Meziroční inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Nordstrom | Dodávky plynu do Evropy | Mediální společnost | Společnosti | Chivo | Měnové unie | Národní měny | Opatření | Dna | Lobbing | Guvernér rakouské centrální banky | Lenka Kalivodová | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Energetika | Vodafone | Ceny plynu | Konfederace | Televizní studio | Editis | Vydavatelství Editis | Pracovní den | Česká pošta | BNP | Čepro | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Energetická krize | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Automotive | Zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Češi | Tata Motors | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | ASEAN | Zdravotnictví | Obilí | Zachování národní měny | Kuny | Zachování kuny | Vypsání referenda | Rumunsko | Pozornost | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Gascade | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Analytik Deutsche Bank | Spotřebitelské ceny v Británii | Regulační úřady | TIM | Pozemky | Booking | Společnost Booking | Změny klimatu | 3М | Výhled české ekonomiky | Ekonomické teorie | Vojtěch Boháč | Míra inflace v Turecku | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Arm | Zemědělci | Akcie výrobce čipů | Spotřebitelské inflace | Jamal | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | Sekyra Group | Problémy české ekonomiky | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Hodnoty měny | Kosovo | Těžař | Skupina Creditas | Ruský plyn | Automobilka Toyota Motor | Míra inflace v Maďarsku | Francouzské energetické společnosti | Průměrná míra inflace | Uhelné elektrárny | Real Estate | Válka na Ukrajině | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Časový plán | Rusko dnes | Julius Baer Group | Výplatní poměr | Ocado | Akcie společnosti Ocado | Christoph Weil | Akcie společnosti Meta Platforms | Sev.en | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | NPO 1 | Škoda Transportation | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Scope Ratings | Dennis Shen | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Sberbank CZ | Pojišťovna EGAP | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Ministr dopravy | MWh | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Dana Drábová | Invaze | Výkyvy kurzu | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Zemědělský svaz | Štěpení | Zvyšování cen | Sellier & Bellot | Výrobce munice | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Potravinářská společnost | Politika ČNB | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Poslanec | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Platby za plyn | Zastavení dodávek | Míra inflace v Polsku | Petr Fiala | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Vlastnictví | NET4GAS | Šmejc | Zavedení eura jako oficiální měny | Zákon o zavedení eura | Chorvatský parlament | Petr Novotný | GEVORKYAN | Borealis | Jan Frait | Finanční sektor v ČR | Škoda Group | Zavedení eura v Chorvatsku | Přijetí | PPF Jiří Šmejc | EdF | Turistické sezóny | Parita EUR/USD | Úsporný tarif | Centrum | Zavedení eura v ČR | Miloš Vystrčil | Partie Plus | Karel Havlíček | Akcez | Prime | Udržitelnost | České předsednictví | Načasování vstupů | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Počáteční investice | Investiční cíle | Společnost GEVORKYAN | Pražský městský soud | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Společnost S&P Global | Holding Agrofert | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | GBP/DEM | Evropské společenství | Znovusjednocení Německa | DEM | Makroekonomické nerovnováhy | Fix GBP/DEM | Německá Bundesbanka | Dostatečný kapitál | Fond Quantum Fund | Hedgový fond Quantum Fund | Úrokové náklady | Pád GBP/DEM | Spekulace na pád | Výstup ze systému ERM | Schwartz György | Tučné zisky | Marka | Úvěry od komerčních bank | Členství v ERM | Zavedení eura ve Velké Británii | Marine Le Pen | Typ obchodu | Cenové stropy | Ruské ropy | Paroplynové elektrárny | Meopta | Český statistický úřad (ČSÚ) | Výstavba gigafactory | Baterie do elektroaut | Tradingový portál FXstreet.cz | Pozice tradera | Těžba lithia | Realitní bublina | Ceny nemovitostí v USA | Mero | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Administrativa | Vysoké inflace | CZ | Rafinerie | ERÚ | Line | Server HN.cz | Spekulativní útok | Donohoe | Comfort Finance | Varování | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Comfort Finance Group | General Plastic | GP Alliance | Termín pro přijetí eura | Termín přijetí eura | Měnová unie | Carlyle | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | Účast v eurozóně | Zisky bankovního sektoru | Splasknutí realitní bubliny | Energetický regulační úřad | Petr Pavel | Ekologové | Profesor Dědek | University of Warwick | Federal Reserve Bank of Kansas City | Poradce předsedy vlády | Poradce guvernéra ČNB | Tradeoff | Poskytování cizoměnových úvěrů | Rizikový jev | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Nabídkové tlaky | Propad hypotečního trhu | Nákladová položka | Celosvětový problém | Náklady spojené s bydlením | Mzdová vyjednávání | Nominální mzdový růst | Celková ekonomika | Mzdové požadavky | Měnová sekce | Velikosti likvidity | Likvidity v bankovním sektoru | Sentiment finančních trhů | Stávající úrokový diferenciál | Korunový výnos | Ochlazení realitního trhu | Reálná kalkulace | Míra zadluženosti domácího sektoru | Míra zadluženosti | Podíl hypoték | Vývoj sazeb na trhu | Sociální problém | Pan euro | Volatilní položky | Česká měnová politika | Financování státu | Elektrická energie | České úrokové sazby | Vývoj sazeb | Nezávislé měnové politiky | Zastánce eura | ČSAV | Federal Reserve Bank | Zájem o eurové úvěry | Odkotvená inflační očekávání | Spekulativní útok na korunu | Útok na korunu | OCI | Prezident Pavel | Prezident Petr Pavel | Invest | Tatra Trucks | Nexen | Nexen Tire u Žatce | Dlouhodobé posilování | Pokračující pokles | Finanční výsledky společnosti | Šéf chorvatské centrální banky | Boris Vujčić | PAP | Agentura PAP | Dodávky energií | Obnovitelné zdroje | ProSiebenSat.1 Media SE | ProSieben | Fnac Darty | Menšinový podíl | Heineken | Pivovary | Média | Pivovary CZ Group | Viceguvernérka České národní banky | Viceguvernérka | Ženy | Sport | Greensill | Válka | Skupina EPH | Černá Hora | ČNB Aleš Michl | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Renáta Kellnerová s rodinou | CSG | Platba | Vysoké úrokové sazby | Bankovní účty | Závazek | Celková investice | Zvedání sazeb | Spokojenost | Baterie | Zdeněk Nekula | Ministr zemědělství | Kosovská vláda | Nezávislost na Srbsku | Nezávislost | Bělehrad | Evropská unie a Spojené státy | Zájem firem | Piráti | Výrobní závody | Rychlost | Společnost Czech Media Invest | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Srbsko | Místní rozvoj | Politická dohoda | Ztráty peněz | Podíl obnovitelných zdrojů | Zhoršení ratingu Francie | Litva | DIESEL | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Hydraulics | Pavel Prokop | Ředitel firemního bankovnictví | ČSOB Pavel Prokop | Datank | Agentura Datank | Development | Vice | Levice | Ředitel skupiny PPF | Firma Wienerberger | Výrobce pálených cihel | Směřování | Synot Invest | Společnost Synot Invest | Slavomír Pavlíček | Synot | Czech Media Invest (CMI) | Parlamentní listy | Our Media | Kodiaq | Společnost Nasdaq | GasNet | Společnost GasNet | Macquarie Asset Management (MAM) | ARM | Dokončení transakce | Odvody | Insolvenční návrh | Historický vývoj | Packeta | Zdroje energie | Komárek | Zastánce zavedení eura | Ljubomir Christov | Bulharský parlament | Vstup Bulharska do eurozóny | Ekonomické podmínky | Věřitelé Arca Investments | Řetězec Casino | BNP Paribas Personal Finance | Hello bank | Hello bank! | Douglas | Journal of International Money and Finance | Větrná energetika | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | News | Plánování | Obnovitelné zdroje energie | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Podíl Daniela Křetínského | Viceguvernérka ČNB | PPF Renáta Kellnerová | Vista Outdoor | Czechoslovak Group (CSG) | Průmyslově-technologický holding | Technologický holding | Sporting Products | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Společnost Kofola | STV Group | STV | Malina | Vstupu do EU | Nadšení | tradingeconomics.com | Services | Baterie do elektromobilů | Otázky Václava Moravce | Eskalace | Investor Jan Čermák | TOP 09 | Sev.en Global | Živé obchodování | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | METROSTAV | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | SYNTHESIA | Podvody | Pivovary CZ | Index očekávání firem | Očekávání firem | ČSOB Index očekávání firem | Nový index | Michelin | Snížení cen | Peníze z EU | Holding Czechoslovak Group | ProCent | Petr Fiala (ODS) | Emma Capital | Rok 2024 | Maspex | SAZKAmobil | Rudolf Špoták | Ladoga | Investiční skupina Penta | Zemědělský svaz ČR | Zlínská obuvnická firma Vasky | Rada ČTK | Lex Babiš | InterGen | Pardubický pivovar | Investiční skupina KKCG | Skupina KKCG | Jan Souček | ČT Jan Souček | Ministr dopravy Kupka | Věřitelé Arca | Zkrachovalé společnosti | e& | Automotodrom Brno | Automotodrom | Společnost Automotodrom | Společnost Automotodrom Brno | Trh Prime | Rafinérie v Litvínově | Rafinérie | Huť Liberty Ostrava | Krajský soud v Ostravě | Krajský soud | Tameh Czech | Společnost Tameh Czech | Liberty Ostrava (LO) | Vývoz z Ukrajiny | Společnost APA | Callon | All-stock | All-stock transakce | Trei Real Estate | Plan B Investment | Nižší úroky | Partie Terezie Tománkové | Zpráva pro euro | STAN | Referendum o euru | Úřad Eurostat | Martin Kupka | Místopředseda ODS | Kupka | Zachování koruny | Platformy | Plány na zavedení eura | Jediné měny | Srbská centrální banka | Srbská komunita | Florian Bieber | Christiane Hoffmannová | W1 | Prosperity | Mechanismus ERM II | Mechanismus ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Martin Dvořák | Martin Dvořák (STAN) | Ministr pro evropské záležitosti | Evropské záležitosti | Část zisků | Výkon | Petrof | Kosovští Srbové | Sever Kosova | Zavedení eura jako jediné měny | Mitrovice | Kurti | Premiér Kurti | Americký burzovní operátor | Burzovní operátor Nasdaq | USAID | Agentura pro mezinárodní rozvoj | Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) | Cena akcií britské společnosti | Ministerstvo financí (MF) | Termín zavedení eura | Investice Německa | Investice Německa v Číně | Přímé zahraniční investice Německa | Akcie Heineken | Dopady na korunu | Mezinárodní porovnání | Argumenty o přijetí eura | Investice a hypotéky | Prodeje | Vyhlášení referenda o měně | Vyhlášení referenda | Ekonomické podmínky pro euro | Podmínky pro euro | Vlády | Hospodářské politiky | Občané | Produkty a služby | Služby | Koordinátor pro zavedení eura | Polské podniky | Velké polské podniky | Referendum o přijetí eura | Euro Česku | Koš evropských měn | Slovinsko | Finsko | Špatná zpráva | Parita na EUR/USD | Symbolická čísla | Historie parity EUR/USD | Historie parity | Parity EUR/USD | Ekonomické koheze | Koheze eurozóny | Pokles pod paritu | Vzestup nad paritu | Býčí trh pro euro | Fluktuace po krizi | Parita v posledních letech | Technická analýza eura | Analýza eura | EUR/USD 1,00 | Účetní měna | Radar obchodníků | Obavy o ekonomický růst | Ekonomický růst eurozóny | Úrokový rozdíl mezi USA a Evropou | Rozdíl mezi USA a Evropou | Ekonomické údaje eurozóny | Údaje eurozóny | Býčí obrat | Výkon USA | Problémy eurozóny | Strukturální problémy | Politické turbulence
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot