Pondělí 23. prosince 2024 00:46
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
RebelsFunding

Mimořádné daně

C:\fakepath\trader-11112024-54-zm.jpg

ČEZ dál povede Beneš, mandát mu byl prodloužen do roku 2029

11.11.2024 Polostátní energetickou skupinu ČEZ dál povede její dosavadní šéf Daniel Beneš. Dozorčí rada společnosti předsedovi představenstva a generálnímu řediteli firmy prodloužila mandát na další čtyřleté období do roku 2029. Současné mu končí na konci příštího roku. ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Beneš vede ČEZ od roku 2011.
img

Fialova vláda nyní sama potvrzuje, že loni hospodařila s vyšším schodkem než Babišův kabinet v covidovém roce 2020

20.10.2024 Fialova vláda nyní sama potvrzuje, že loni hospodařila s vyšším schodkem než Babišův kabinet v covidovém roce 2020. Fialův kabinet totiž v příštím roce hodlá pokračovat v mimořádném zdanění (menšinových akcionářů ČEZ), čímž ale stvrzuje statistiku Eurostatu, podle níž si loni vedl hůře než Babiš roku 2020.
img

Akcie ČEZ padají; stát bude daň z mimořádných zisků, tedy fakticky daň uvalenou ne menšinové akcionáře ČEZ, vybírat i příští rok. Ministr financí jí přitom původně chtěl zrušit už po roce či dvou

22.08.2024 Loni ministr financí Zbyněk Stanjura říkal, že daň z mimořádných zisků zřejmě skončí už po roce trvání. I když byla původně zavedená na léta 2023 až 2025. Dávalo by to smysl. Ke konci loňska stát ukončil zastropování cen energií. Ty totiž na burze klesly tak nízko, že už není třeba, aby lidem od drahých energií ulevoval.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

ČEZ v prvním pololetí snížil čistý zisk meziročně o 5 %

08.08.2024 Energetická skupina ČEZ vydělala v prvním pololetí letošního roku 21,1 miliardy korun. Čistý zisk skupiny tak meziročně klesl o pět procent. K poklesu přispěl zejména nižší zisk z obchodování s komoditami a také vliv rozdílných harmonogramů odstávek jaderných zdrojů. Provozní zisk společnosti naopak vzrostl. Vyplývá to z údajů, které dnes společnost zveřejnila. ČEZ zároveň potvrdil očekávání čistého zisku za celý rok 2024 ve výši 25 až 30 miliard korun.
img

Stát zatím stanovisko k dividendě ČEZ neuvede, rozhodne do poloviny června

21.05.2024 Stát rozhodne o svém postoji k dividendě energetické skupiny ČEZ nejpozději deset dnů před konáním červnové valné hromady společnosti. Zatím návrh vedení ČEZ na dividendu ve výši 80 procent z loňského zisku, který odpovídá 52 korunám na akcii, nebude ministerstvo financí (MF) komentovat. Důvodem je to, že výše dividendy ČEZ má vliv na kurz akcií ČEZ na burze. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva Filip Běhal. O konečné výši dividendy ČEZ rozhodne valná hromada podniku, která se uskuteční 24. června.
img

ČEZ navrhuje dividendu 52 korun na akcii. Stát by ale mohl žádat až dvojnásobek, i když preferuje pokračování mimořádně daně

20.05.2024 ČEZ navrhuje dividendu za loňský rok ve výši 52 korun na akcii. Druhý nejvyšší zisk za deset let i přes mimořádnou daň a odvody stále umožňuje i podle samotného ČEZ vyplácet dividendu právě v takové výši. To by byla druhá nejvyšší úroveň dividendy rovněž za uplynulých deset let. Vyšší dividendu, 145 korun na akcii, vyplácel podnik jen loni. Stejnou dividendu, 52 korun na akcii, pak v roce 2021. Ve všech ostatních z uplynulých deseti let byla dividenda nižší.
img

Energetika pod tlakem: Vyplatí se teď investovat do energetických akcií typu ČEZ

26.03.2024 Investování do akcií energetických společností představuje i letos nadále riziko. Kvůli politickým tlakům v čase stále poměrně vysokých cen energií, byť o dost nižších v porovnání s uplynulými léty, a také kvůli právě klesajícím cenám cen burzovních cen plynu či elektřiny a také ovšem emisních povolenek.
img

ČEZ koupil většinový podíl v plynárenské firmě GasNet, zaplatí přes 21,3 mld. Kč

21.03.2024 Polostátní energetická skupina ČEZ koupila 55,2 procenta podílu v české plynárenské společnosti GasNet, která provozuje v ČR distribuční síť. Společnosti Macquarie Asset Management za ni zaplatí 846,5 milionu eur, tedy přes 21,3 miliardy Kč. Od akvizice si skupina slibuje posílení své pozice na trhu s plynem. Dnes o ní informovala skupina ČEZ. Dokončení transakce ještě musí schválit Evropská komise a české ministerstvo průmyslu a obchodu.
img

Výsledky ČEZ jsou druhé nejlepší za posledních deset let, stát si tak může říct opět o velkou dividendu – a zrušit daň z mimořádných zisků už pro letošek

21.03.2024 ČEZ loni vykázal druhý nejlepší výsledek hospodaření za posledních deset let. Čistý zisk meziročně sice klesl o výrazných 63 procent, na 29,6 miliardy korun, ale to proto, že předloňský rok byl zkrátka zcela mimořádný a zejména z toho důvodu, že stát v důsledku právě mimořádného roku 2022 a mimořádných zisků ČEZ v tom roce uvalil na podnik mimořádnou daň a mimořádné odvody. Na nich podnik za loňský rok odvedl čtyřicet miliard korun.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

Čistý zisk ČEZ loni výrazně klesl na 29,6 miliardy korun

21.03.2024 Energetická skupina ČEZ v loňském roce vydělala 29,6 miliardy korun, čistý zisk společnosti tak meziročně klesl o více než 63 procent. Hlavní příčinou byly mimořádné daně a odvody, na kterých podnik odvedl kolem 40 miliard Kč. I přes vysoký meziroční propad jde s výjimkou rekordního roku 2022 o nejvyšší zisk za posledních deset let. Vyplývá to z údajů, které dnes společnost zveřejnila. Letos skupina očekává pokles očištěného zisku na 25 až 30 miliard korun.
img

Stát letos hodlá pokračovat v mimořádném zdanění, i když jeho loňské mimořádné výdaje zaplatily mimořádné příjmy inkasované opět již loni

03.03.2024 Stát letos hodlá pokračovat v mimořádném zdanění, i když jeho loňské mimořádné výdaje zaplatily mimořádné příjmy inkasované opět již loni. Možná však chce pokračujícím mimořádným zdaněním uměle zlevňovat akcie ČEZ, aby je snáze vykoupil v rámci postátnění energetického podniku.
img

Stát bude dál vybírat mimořádnou daň, i když už nemá mimořádné výdaje. Ministr financí Stanjura tím dnes rozhořčil hlavně menšinové akcionáře ČEZ, ti už proto chystají žaloby

29.02.2024 Ještě loni ministr financí Zbyněk Stanjura říkal, že daň z mimořádných zisků zřejmě skončí už po roce trvání. Dávalo by to smysl. Ke konci loňska stát ukončil zastropování cen energií. Ty totiž na burze klesly tak nízko, že už není třeba, aby lidem od drahých energií ulevoval. Jestliže už není třeba těchto mimořádných dotací, které pochopitelně zatěžovaly státní kasu, proč nadále vybírat mimořádnou daň ze zisku zejména energetických společností – rozuměj hlavně ČEZ – a bank?
img

Deficit státního rozpočtu loni dosáhl 288,5 mld. CZK

04.01.2024 Státní rozpočet uzavřel rok 2023 se schodkem 288,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 71,9 mld. CZK mírnější deficit a oproti schváleným 295 mld. CZK pak o 6,5 mld. CZK lepší výsledek. V samotném prosinci se schodek stejně jako v předchozích dvou měsících prohloubil. Stát sice inkasoval druhou zálohu na tzv. windfall tax (WFT) a závěrečnou splátku DPPO, avšak proti tomu v závěru roku tradičně narůstají běžné i kapitálové výdaje. Část z mimořádných výdajů (ve výši zhruba 14 mld. CZK) související s kompenzacemi firem bude vyplacena ještě začátkem letošního roku.
img

Proč daň z mimořádných zisků bank vynese nakonec tak málo? Banky měly na daňovou optimalizaci čas, a navíc k ní měly i pádný důvod – v podobě dvojnásobné sazby oproti minimu EU

13.11.2023 Vláda na letošním inkasu daně z mimořádných zisků bank nakonec získá o celý řád méně, než předpokládala. Místo plánovaných 33 miliard korun bude ráda, když to budou miliardy tři. Ministr financí Zbyněk Stanjura uvádí, že půjde o méně než pět miliard.
img

Svět si opět všímá neobratných premiérových vyjádření k ČEZ, jehož akcie padají nejvíce od června. Lepší by bylo, pokud by se vládní představitelé k problematice přeměny ČEZ veřejně nevyjadřovali, dokud není na stole finální návrh

20.10.2023 Akcie ČEZ padají nejvíce od června poté, co premiér Fiala zchladil očekávání trhu, že stát vyplatí menšinové akcionáře s prémií k tržní ceně, všímá si dnes agentura Bloomberg. Už tedy i svět zaznamenává další „kapitolu“ v nešťastném vládním vyjadřování k ČEZ.
img

Vláda v září hospodařila přebytkově již čtvrtý měsíc v řadě. Pokud najde úspory za 15 miliard, může se letos „vejít“ do vytyčeného schodku 295 miliard

02.10.2023 Vládě se daří snižovat schodek státního rozpočtu. V září již čtvrtý měsíc v řadě dokázala hospodařit s měsíčním přebytkem. Za celé období od ledna do září tak vykazuje schodek 180,7 miliardy korun. Ten je sice čistě nominálně stále jeden z nejvyšších deficitů v historii, avšak jeho vykázání výrazně zvyšuje šanci, že vláda za celý letošní rok bude hospodařit maximálně s vytyčeným schodkem 295 miliard korun, a nebude tak nucena přistoupit k novelizaci rozpočtového zákona.
img

Deficit SR během září opět poklesl

02.10.2023 V září deficit státního rozpočtu poklesl na 180,7 mld. Kč a jedná se tak o čtvrté zlepšení v řadě. Pozitivně se během září projevilo zejména připsání daně z neočekávaných zisků (25,6 mld. Kč), kdy druhá část by měla dorazit během prosince. Dále výrazně rostly i výběry z daně z příjmu právnických osob, kde dosavadní plnění již přesahuje plán pro celý rok. Rychle rostoucí výdaje přesto i nadále budou představovat brzdu v plánované konsolidaci.
C:\fakepath\trader-12092023-42-zm.jpg

Italský bankovní svaz kritizuje mimořádnou daň pro finanční domy

12.09.2023 Italský bankovní svaz (ABI) kritizuje plánovanou daň z mimořádných zisků pro banky. Mohla by podle něj negativně ovlivnit italskou ekonomiku a snížit zájem investorů o bankovní sektor. Podle agentury APA to dnes v italském parlamentu řekl šéf ABI, Giovanni Sabatini. Vyjádřil také pochybnost ohledně ústavnosti plánované daně.
img

Mimořádná daň z neočekávaných zisků děsí investory

17.08.2023 Velká Británie a Evropa se chopily vedení a zavedly mimořádnou daň z nadměrných zisků tzv. "windfall" daně na sektory energetiky a veřejných služeb a v poslední době i na banky. Spojené státy tak neučinily, možná se poučily ze svých chybných kroků při používání tohoto daňového nástroje v minulém století. Investoři však nemají rádi zavádění nových daní, což se projevilo minulý týden, kdy se trhy propadly po zprávě z Itálie, že bude uvalena nová daň z neočekávaných příjmů na banky.
img

Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat

06.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
img

Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat

05.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
img

Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních, a to se ještě dočká tučného inkasa mimořádné „daně z drahé elektřiny“. Státu svědčí výrazný růst ziskovosti nejen ČEZ, ale i podniků jako Agrofert – ten hlásí růst zisku o 124 procent

04.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
img

Studie Mazars: Zdanění příjmů firem je v ČR nejvyšší ze zemí V4

20.06.2023 Sazba daně z příjmů právnických osob činí v České republice 19 %. To je nejvyšší obecná sazba ze zemí Visegrádské čtyřky (V4). Pokud však zohledníme další specifika daňových systémů zemí V4, zdanění právnických osob nemusí v Česku vycházet nejdráž. Například Maďarsko má sice nejnižší obecnou sazbu ve výši 9 %, v některých odvětvích však může celková sazba daně ze zisku dosahovat až 50 %.
C:\fakepath\Banky.jpg

ČNB: Čistý zisk bank v 1. čtvrtletí klesl o 2,4 miliardy na 21,12 miliardy Kč

20.06.2023 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním čtvrtletí klesl meziročně souhrnný čistý zisk o 2,4 miliardy Kč na 21,12 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank podle nich činila ke konci března 9,745 bilionu korun, což je o 840 miliard více než na konci roku.
C:\\fakepath\\trader-09062023-41-zm.jpg

Británie zruší mimořádnou daň, pokud ceny energií dostatečně klesnou

09.06.2023 Británie zruší mimořádnou daň, kterou zatížila producenty ropy a zemního plynu, pokud ceny těchto surovin šest měsíců po sobě klesnou pod určitou úroveň. Uvedla to dnes britská vláda. Doufá přitom, že tak povzbudí energetickou bezpečnost země, informovala agentura Reuters.
img

Česko není v rozvratu, zato ale ve spirále prý už ano. Hrozba inflační spirály je akutnější problém než deficitní veřejné finance

29.05.2023 Deficit českých veřejných financí v roce 2022 byl dle Eurostatu 3,6 procenta HDP. Přitom deficit veřejných financí eurozóny jako celku byl podle týchž dat Eurostatu loni rovněž 3,6 procenta HDP. Výše deficitu vyjadřuje tempo zadlužování. Nelze tedy tvrdit, že tempo zadlužování České republiky je abnormální. V rámci EU je v podstatě průměrné.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza klesla, jinde kolem nuly

12.05.2023 Inflace je v USA nižší, než se čekalo, a to jak v průmyslu, tak ve spotřebitelských cenách. Pravidelná týdenní data z trhu práce byla horší. Samozřejmě se po těchto datech vyrojily spekulace o snížení sazeb Fedu.
img

ČEZ navrhne rekordní dividendu, společnost upravila výhled

11.05.2023 Dnes ráno zveřejnil ČEZ své výsledky hospodaření. Navzdory tomu, že nebylo naplněno očekávání analytiků oslovených Bloombergem, společnost vykázala relativně slušné výsledky. Na nesplnění konsenzu se výraznou měrou podílelo zavedení mimořádné daně, které připravilo společnost o více než 10 miliard korun!
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

Čistý zisk ČEZ v prvním čtvrtletí klesl meziročně o 60 pct na 10,8 mld.

11.05.2023 Začátek letošního roku znamenal pro energetickou firmu ČEZ výrazný propad zisků, z loňského zisku však zřejmě letos akcionáři dostanou rekordní dividendu. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Čistý zisk ČEZ letos v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 60 procent na 10,8 miliardy korun a provozní zisk před odpisy (EBITDA) o 26 procent na 32,5 miliardy Kč. Hlavně provozní zisk podle analytiků zaostal za očekáváními. Akcionáři ČEZ se letos pravděpodobně mohou těšit na rekordní dividendu, vedení firmy navrhlo vyplatit z loňského vysokého zisku 117 korun na akcii. Akcionáři by při schválení návrhu dividendy dostali asi 63 miliard korun, z toho stát 44 miliard. Ministerstvo financí, hlavní akcionář ČEZ, už oznámilo, že nebude navrhovat vyšší dividendu.
C:\fakepath\cez.jpg

Analytici: Zisk ČEZ ve čtvrtletí klesl až o 60 %, důvodem mimořádné daně

10.05.2023 Zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku výrazně klesl, očekávají analytici. Čistý zisk společnosti za první tři měsíce roku by se podle odhadů měl pohybovat kolem deseti miliard korun, což by znamenalo oproti loňsku propad o zhruba 60 procent. Hlavní příčinou jsou dopady odvodů z tržeb a daně z neočekávaných zisků (windfall tax). Tržby ČEZ by naopak vzhledem k vyšším cenám elektřiny měly oproti loňsku vzrůst. Celoroční čistý zisk společnosti analytici očekávají na úrovni mezi 30 až 40 miliardami korun. Skupina oznámí své hospodářské výsledky za první čtvrtelí ve čtvrtek.
img

Zisk ČEZu se vyšplhal na 80 miliard USD, ČR z toho může získat více než 1/2

22.03.2023 Čistý zisk ČEZu činil v roce 2021 9.9 miliardy Kč a minulý rok se dostal na rekordních 80.7 miliardy Kč. ČEZ uvedl, že takový nárůst odráží velké zvýšení cen kvůli válce na Ukrajině, rekordní zisk z obchodování s komoditami a elektřinou na zahraničních trzích, ale také velkou provozní spolehlivost elektráren. Meziročně stouply provozní výnosy o 27 %, čímž se dostaly na 288,5 miliardy Kč.
C:\fakepath\trader-10032023-33-zm.jpg

Zisk ruských společností loni klesl o 12,6 procenta

10.03.2023 Ruské společnosti vykázaly v loňském roce zisk 25,93 bilionu rublů (7,5 bilionu Kč). Ve srovnání s předchozím rokem zisk klesl o 12,6 procenta, protože velká část podniků se potýkala s dopady západních sankcí. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil ruských statistický úřad.
img

Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka

21.02.2023 Akciím energetické společnosti ČEZ se daří. V minulém týdnu se jejich cena na pražské burze vrátila zpět nad psychologickou hranici 1000 korun. Ve středu se prodávaly až za bezmála 1070 korun, tedy nejdráže od loňského srpna. V pátek se ovšem propadly zpět mírně pod hranici 1000 korun, kde jsou i nyní, poté, co se klíčový menšinový akcionář podniku, uhlobaron Pavel Tykač, nechal slyšet, že česká vláda zřejmě ČEZ nepostátní. Tykač si míní, že se ve Fialově vlády nakonec zřejmě nenajde nikdo, kdy by byl ochoten zaplatit reálnou cenu za zhruba 30procentní zbývající podíl.
C:\fakepath\cez-202022023.jpg

Zestátnění ČEZ jako příležitost?

20.02.2023 Akcie ČEZ na základě spekulací o odkupu minoritních podílů státem nabraly druhý dech. Za vysoké volatility i objemu obchodů si letos připsaly přes 25 % a setřásly tak prodejní vlnu, která tuto společnost zasáhla po zavedení výkupních stropů na elektřinu i mimořádné daně.
C:\fakepath\wall-street-07022023.png

Past na býky

07.02.2023 Ani přes zvýšení úrokových sazeb hlavními centrálními bankami nebo varování jejich představitelů, že inflační epizoda zdaleka není za námi, se investoři hrnou do nákupů rizikových aktiv jako v období, kdy byly úroky nulové. Základní poučka akciových trhů říká: „Nebojuj s Fedem!“ Pokud americká centrální banka pro své cíle potřebuje zchladit sentiment a poslat ceny aktiv níže, tak na to má dostatek nástrojů, aby se tak ve finále stalo.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
img

Americký ropný obr ExxonMobil žaluje Evropskou unii, chce zarazit daň z mimořádných zisků. Tu chystá i Česko – Fialova vláda tak může čelit lavině žalob ze strany amerických bank a fondů

28.12.2022 Největší západní petrochemická společnost, americký ExxonMobil, podle dnešní zprávy Financial Times žaluje Evropskou unii. Chce zarazit daň z mimořádných zisků právě na petrochemické podniky, s níž Brusel letos přišel. Mimořádně zdanit petrochemické podniky, v prvé řadě Unipetrol, se s odkazem právě na bruselský krok chystá od příštího roku také česká vláda.
C:\fakepath\trader-28122022-31-zm.jpg

Exxon Mobil žaluje EU kvůli mimořádné dani pro sektor fosilních paliv

28.12.2022 Firma Exxon Mobil oznámila, že dnes podala žalobu na Evropskou unii ve snaze vynutit si zrušení nedávno schváleného plánu odebrat dodavatelům fosilních paliv část mimořádných zisků. Nadnárodní těžařská společnost, která letos zaznamenala rekordní zisk, má za to, že EU novou daní překročila své pravomoci. Píše to list Financial Times (FT), který krok označuje za dosud nejvýznamnější reakci ropného průmyslu na unijní opatření.
C:\fakepath\Jan-Vejmelek-12122022.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem

12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.
C:\fakepath\Madarsko.png

Bloomberg: Maďarsko se po zablokování peněz z EU obrátí na finanční trhy

07.06.2022 Maďarsko plánuje nabídnout na trhu dluhopisy v eurech a dolarech, protože vláda premiéra Viktora Orbána hledá alternativy k zablokovaným miliardám eur z fondů Evropské unie. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na osobu obeznámenou s touto záležitostí.
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Intervence | Čína | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Monetární politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Recese | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bull | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Depreciace | Devizový trh | Distribuce | Dividenda | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | G10 | Index PX | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | MIFID | MT4 | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Pasiva | Peněžní trh | Platební bilance | Poplatek | Pozice | Prémie | Rally | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Stagflace | Trading | Trend | Výkonnost | Výnos | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Investiční příležitosti | Komerční banka | XTB | Indexy | Singapurský dolar | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Investiční instrumenty | Spekulant | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Obchodní příležitosti | Obchodovat | Akcie ČEZ | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trading | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Etoro | Eura | Fio | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investování do akcií | J&T Banka | J&T | JP Morgan | Korporátní dluhopisy | Kurz akcií | Kurz akcií ČEZ | Kurzy | Libra | Maďarsko | Majoritní vlastník | Management | Měnová krize | Měnové kurzy | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Sázky | Société Générale | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | Trh | Úrokové swapy | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ING | Báze | CEE | CEPS | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Indie | Ministerstvo financí | P.A. | PX index | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Tržby | Výsledek hospodaření | Světové ekonomiky | Komise | Rozhovor | Burze | Unicredit | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Bankovní sektor | Macquarie | TLTRO | The Guardian | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Brazílie | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Seeking Alpha | Podnikatelé | Pro tradery | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Swapy | Základní úrokové sazby | Firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Měnová autorita | Globální finanční krize | Turbulence na finančních trzích | JPMorgan Chase | Velké banky | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Dostatek hotovosti | Zpřísňováním měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Největší banky | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Šéf společnosti | Ethereum | Výhled | Depozitní sazba | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Analytik J&T Banky | Predikce | Krize | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj indexu S&P 500 | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Institucionální investoři | Příjmy | ExxonMobil | Finanční domy | xStation | ČTK | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | JPMorgan Chase & Co. | Kurzotvorná informace | Kurzový vývoj | MiFID II | Capitalinked | Podnikání na kapitálovém trhu | VŠE v Praze | Posilování dolaru | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Geopolitika | Trhy v USA | Vývoj české koruny | Cena plynu | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Evropská komise | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | Nemovitostní trh | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Mezinárodní investoři | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Inflační očekávání | Riziko recese | Americké společnosti | Snížení sazeb | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Tomáš Pfeiler | Akcie podniku | Kapitálové výdaje | KB | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Výše dividendy | Finanční situace | Tuzemské banky | Banky pro mezinárodní platby | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Světové akciové indexy | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Trinity | Objem | Vyšší sazby | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Obrat trendu | Přijmout euro | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Reálné ekonomiky | BAT | PMČR | Cena jedné akcie | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Rozdělení zisku | Macquarie Asset Management | Bankovní tituly | FT | Hospodaření státního rozpočtu | Předpovědi | Průmysl | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Na burze | Propouštění | Rozvoj | Zdražování | Problémy | Tomáš Holub | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Philip Morris ČR | Plyn | Kofola | Prohlášení | Míra | RWE | Temelín | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Martin Novák | Miliardy korun | Vývoj měnové politiky | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | CFA | List Financial Times | Schodek zahraničního obchodu | Dividendová politika | Miliardy eur | Budoucnost | Experti | Výplaty dividendy | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Poradenství | Podnik | Tuzemská inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Velké firmy | Ceny energií | Měnový pár EUR/CZK | Očekávaný vývoj | Komunikace | Základ daně | Výsledky průzkumu | Trhy | Pražské burzy | Ratingová agentura Fitch | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Rozhodování | Americké banky | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Data ČSÚ | Tržní úrokové sazby | Stabilita | Nižší zisk | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Obrovské ztráty | Deficit státního rozpočtu | Vládní představitelé | Další vývoj | Armageddon | Dopad na finanční trhy | Brusel | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Vyšší úrok | Třída aktiv | Anton Siluanov | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | JPMorgan Chase & Co | Výkon světové ekonomiky | Čistý zisk bank | Zisk bank | Souhrnný čistý zisk | Zdanění bank | Valné hromady | Zisk bank a spořitelen | MF | Kroky centrálních bank | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Fundament | Babišova vláda | Tomáš Raputa | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Signál | Americká banka | Státní rozpočty | Potenciál | Bankovní asociace | České vlády | Allianz | Ceny elektřiny | Reálné mzdy | Ekonomiky | Člen představenstva | Potenciál pro růst | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Deficit veřejných financí | Závislost | Sláva | Práce | DPH | Pavel Tykač | Řemeslo | Snížení produkce | Přebytek běžného účtu | Více peněz | Vedení ČEZ | Očištěný čistý zisk | Úspory | Poradenské společnosti | USD za barel | S&P500 | Zbyněk Stanjura | ODS | Cenové pohyby | Posílení | Amundi | Data z trhu práce | Akcie padají | Soudní dvůr | Soud | Petrochemická společnost | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Prodat dluhopisy | Zadlužení | Bezpečnost | Politika centrální banky | Jan Raška | Členské státy | Členské země | Silný fundament | CL | Spekulovat | Návrh dividendy | JDE | Unie | ČR | Uhlobaron | Bohumil Trampota | Reálná ekonomika | Národní rozpočtová rada | Největší světová ekonomika | APA | Energetický gigant | Agrofert | Propad cen | Výplata | Covid | Banka JP Morgan | Představenstvo | Restrukturalizace | Firma ČEZ | Míra zisku | Český stát | MAM | Výrazný propad | Chorvatsko | E.ON | Podíl Evropy | Ocenění | Mazars | Ceny | Spotřební daně | Společnost XTB | Životní úroveň | Bull Trap | Mírná korekce | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Indonésie | Mluvčí ČEZ | Časový horizont | Zisk z obchodování | Podhodnocený | Vládní koalice | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Hospodaření vlády | Seznam Zprávy | Zdanění | Korporátní daň | Americký podnik | Cena elektřiny | Politici | Vývoj ceny akcie | Investiční prostředí | Východní Asie | Česká republika | Měnový fond | Americké měny | Americký ekonom | Nařízení | Moneta | Ruské společnosti | Provozní zisk společnosti | Zisky bank | Vývoj akciového indexu PX | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | TABAK | Zadlužování | Orbán | Ceny aktiv | Svět kryptoměn | Počasí | Vývoj akcie | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | Predikce finančních trhů | Poměrové ukazatele | Dnešní seance | Daň z nadměrných zisků | Rekordní rok | Colt | Fosilní paliva | V4 | Investoři a obchodníci | ING Groep | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Hodnotové akcie | Silný výhled | Korporátní daně | Akcie PMČR | EDF | Provozní výsledky | Potenciální výnosy | Události tohoto týdne | Hospodaření firem | Goldman Sachs Group | Plán obnovy | Vývoj ceny akcie ČEZ | Ceny akcie ČEZ | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Oslabení | Navýšení důchodů | Výsledky za Q1 | Podstatné kurzotvorné zprávy | Impulzy | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Týdenní výkon | Zdanění firem | Zvyšování daní | Cena akcie ČEZ | Vyšší úroveň | Obchodní výsledky | Dividendy ČEZ | Výplata dividendy | Akcionáři ČEZ | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Představenstvo ČEZ | Deficit a dluh | Sazby daně | Mluvčí společnosti | Náklady na akvizici | Odvětví | Divize | Načasování | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Kryptoměnový svět | EG.D | Úrokové výnosy | Základní sazby | Drahota | Funkční období | Společnosti | Guardian | Neúspěch | Opatření | Dna | Růst trhu | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Evropský index | Vyšší hodnoty | Zprávy z pražské burzy | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | BNP | Samou | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Minulá výkonnost | Energetické krize | Vysoké ceny | Snížení schodku | Rumunsko | Pozornost | Vanguard | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Další růst sazeb | Celoroční výhled | Družba | TIM | Jiří Gavor | ENA | Innogy | Bezpečná aktiva | Těžařská společnost | | Drahý plyn | Daňové zatížení | NatWest | Rostoucí inflace | Developeři | Akcionáři společnosti | Spotřebitelské inflace | Jaromír Gec | Uniper | Ziskovost bank | Válka na Ukrajině | Instituce | Trh státních dluhopisů | Cena transakce | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Green Deal | Přímé intervence | Bogdan Maioreanu | MWh | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Západní sankce | ČEZ Daniel Beneš | PSE | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Postavení dolaru | Petr Fiala | Colt CZ | Správa | Lokální investice | Vlastnictví | Boj s inflací | Ratingový výhled | Cenové prognózy | Rozdělení ČEZ | Nové daně | Zrušení daně | Přijetí | Ředitel ČEZ | Finanční ředitel ČEZ | Ladislav Kříž | Dozorčí rada ČEZ | Čistý zisk skupiny ČEZ | Zisk skupiny ČEZ | Velmi volatilní | EdF | Propuštění | Nová bankovní rada | Inflační epizoda | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Meziroční porovnání | Pokles zisku | Skokové posílení | Centrum | Vývoj ceny akcií ČEZ | Prime | Snížení zisku | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Speciální daň | Analytik Fio | Válečná daň | Provozní výnosy | Energetické podniky | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Zestátnění | Zastropování cen | Windfall tax | Holding Agrofert | Načasování obchodů | Fenomén | Zastropování cen energií | Úrokové náklady | Ruské ropy | Vyšší daň | Akcie MU | Mimořádný zisk | Řešení energetické krize | Daň z mimořádných zisků bank | Tradingový portál FXstreet.cz | Tržní odhad | Implikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Výběry | Co se děje na finančních trzích | CZ | ČEZ Ladislav Kříž | Škoda JS | Menšinový akcionář | Západní země | Vyplacení dividendy | Inflační krize | Varování | Specializace Finance | CFA Institute | Korunové instrumenty | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Akcie obchodované na pražské burze | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Vývoj finančních instrumentů | Akademické aktivity | Odborné přednášky | Modelování výnosové křivky | Oblast fiskální politiky | Analytická práce | Makroprognózy | Načasování obchodu | Modelový aparát | Strukturální změny | Investice do akciových titulů | Investice do reálných aktiv | Upvest | Crowdfundingové platformy | Hospodářský pokles | Odraz na finančních trzích | Růstová portfolia | Utaženější měnové politiky | Vývoj globální poptávky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Dolarové zisky | Hospodářství Velké Británie | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Korekce na akciových indexech | Růstové vyhlídky | Apetit k riziku | Konstrukce portfolia | ETF na kryptoměny | Société Générale Group | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daně z mimořádných zisků | Strop pro výnosy | Standardní daň | Mimořádné dividendy | Transparentní řešení | Další regulace | Vládní politika | Kurzotvorný faktor | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Konvergenční proces | Pozice ekonomiky | Schodek veřejných financí | Prague Economic Papers | Prognózy českého hospodářství | Očekávaná reakce | Očekávaná reakce centrální banky | Úrokové prostředí | Celosvětová recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Energetické trhy | Ceny akcií bankovních domů | Pohled na akciové trhy | Zisky společnosti | Bankovní rady ČNB | Český PX index | Právo | Firma Exxon Mobil | Solidární poplatek | Ceny ropy a plynu | Asociace nezávislých dodavatelů energií | ANDE | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Výroba elektřiny | Silná koruna | Akciové tituly | Invest | Vedení firmy | Pokračující pokles | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Nebojuj s Fedem | Schéma cyklu akciového trhu | Past na býky | Pokračování medvědího trhu | Růst PX indexu | Bohaté zkušenosti | Zestátnění ČEZ | Výhled EBITDA | Plný výkup | Výkup strategických aktiv | Plynové elektrárny | Severočeské doly | ÚJV ŘEŽ | ESCO | Menší elektrárny | Obnovitelné zdroje | Struktura ČEZ | Vlastnická struktura | Vlastnická struktura ČEZ | Obchodníci na pražské burze | Optimalizace | Zisk ruských společností | Daňoví poplatníci | Vklady | Válka | Europe 600 | Veřejné zadlužení | Propad zisku | Zvedání sazeb | Analytik investiční společnosti | Dividendová politika společnosti | Současná dividendová politika | Litva | Vývoj akcie ČEZ | Konsolidační balíček | Patron Go | Vice | Pavel Cyrani | ČEZ Pavel Cyrani | Místopředseda představenstva | Transparentní | Směřování | Časové řady | Odvod ze zisku | Odvod ze zisku energetických firem | Energy Profit Levy | Finanční cíle | GasNet | Dokončení transakce | Studie Mazars | Obsluha státního dluhu | Příjmy obyvatelstva | Odvody | Zdanění příjmů firem | Zdanění příjmů | Sazba daně z příjmů právnických osob | Pavel Klein | CEE Tax Guide | Zdroje energie | Italský bankovní svaz | Italský bankovní svaz (ABI) | Giovanni Sabatini | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | ProCent | Privatizace | Rok 2024 | Mluvčí ministerstva | Holding | Utility | Dotace | Daňový příjem | D1 | Mluvčí | Zkapalněný plyn | ČEZ dnes | Akcie ČEZ dnes | Pokles cen elektřiny | Čistý zisk společnosti | Ministerstvo financí (MF) | Fialův kabinet | Vysoké školy | Vlády | Oznámení | Dozorčí rada společnosti | Dozorčí rada
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Mimořádná daň
Mimořádná inflace
Mimořádná inflace roku
Mimořádná inflace roku 2022
Mimořádná opatření
Mimořádná situace
Mimořádná událost
Mimořádná valná hromada
Mimořádná výkonnost
Mimořádné časy

Následující klíčová slova

Mimořádné dividendy
Mimořádné kroky
Mimořádné situace
Mimořádně úspěšný obchodník
Mimořádné vládní podpory
Mimořádné vyplacení dividendy
Mimořádné zasedání
Mimořádné zasedání ECB
Mimořádné zasedání parlamentu
Mimořádný rollover
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít