Americký ekonom
Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
22.04.2024 Lidé investují proto, že chtějí zhodnotit své peníze, ale řada investorů mívá často nepřiměřená očekávání o tom, kolik se na akciovém trhu dá vydělat. Nejlepší představu o průměrném výdělku na akciovém trhu nám poskytnou informace o výkonu akciových indexů. V dnešním posledním díle našeho seriálu se dozvíte, kolik je průměrný výkon amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq 100 a zda se dá více vydělat investováním do indexu S&P 500 nebo do indexu Nasdaq 100.
Přehled dění na finančních trzích
18.03.2024 Slavný americký ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller je v investorské komunitě znám mimo jiné jako autor velice populárního a hojně používaného valuačního ukazatele hlavního amerického akciového indexu S&P 500, kterým je tzv. cyklicky očištěný poměr P/E neboli CAPE (cyclically adjusted price-to-earnings ratio). CAPE není obyčejné P/E, ale v jeho jmenovateli je průměr inflačně očištěných zisků za uplynulých 10 let, takže tento valuační indikátor počítá s průměrnou ziskovostí amerických korporací napříč ekonomickým cyklem. Jeho aktuální hodnota přitom činí 34,0x, což je bez nadsázky extrémně vysoká úroveň.
Nvidia - je čas na taktický pullback?
13.03.2024 Důležitá konference pro vývojáře týkající se umělé inteligence se uskuteční 18. března. Konferenci GTC pořádá společnost Nvidia a očekává se, že na ní budou představeny další důležité produkty společnosti. Očekává se, že společnost ukáže aktualizaci svých čipů nazvaných B1000 a N100, ethernetové přepínače a plány na "okrajovou" umělou inteligenci a využití této technologie v počítačích a chytrých telefonech. Společnost se pravděpodobně zmíní také o monetizaci svého cloudu nebo také o automobilovém či herním sektoru.
Ben Bernanke byl předsedou Fedu v letech 2006-2014
12.12.2023 Americký ekonom Ben Bernanke, který 13. prosince oslaví sedmdesátiny, byl v letech 2006-2014 předsedou rady guvernérů Federálního rezervního systému USA (Fed). Fedu předsedal během finanční krize z let 2008-2009, za vlády George W. Bushe a Baracka Obamy. Časopis Time jej v roce 2009 vyhlásil osobností roku, v roce 2022 mu byla udělena Nobelova cena za ekonomii.
Proč daň z mimořádných zisků bank vynese nakonec tak málo? Banky měly na daňovou optimalizaci čas, a navíc k ní měly i pádný důvod – v podobě dvojnásobné sazby oproti minimu EU
13.11.2023 Vláda na letošním inkasu daně z mimořádných zisků bank nakonec získá o celý řád méně, než předpokládala. Místo plánovaných 33 miliard korun bude ráda, když to budou miliardy tři. Ministr financí Zbyněk Stanjura uvádí, že půjde o méně než pět miliard.
Roubini: Eurozóna i Británie musejí kvůli riziku stagflace ještě zvýšit sazby
18.09.2023 Centrální banky v eurozóně i v Británii musejí pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aby odvrátily takzvanou stagflaci, tedy kombinaci stagnující ekonomiky a vysoké inflace. Podle agentury Bloomberg to řekl americký ekonom Nouriel Roubini, který je známý svými pesimistickými prognózami.
Druhá vlna inflace je za rohem
04.09.2023 „Tažení centrálních bank v utahování monetárních politik se míjí požadovaným účinkem a ekonomiky jsou příliš rozpálené. Inflace se může vrátit,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500
31.08.2023 Investoři rádi hledí do budoucna a snaží se odhadnout, kam se trhy vydají a která akcie bude příští Nvidia, která jenom za letošní rok 2023 nadělila investorům výnos skoro 340 %. Někdy ale není od věci podívat se do historie a podívat se třeba na to, jak si vedl americký akciový index S&P 500. Historická data nám prozradí velmi zajímavé věci, které mohou zejména méně zkušeným investorům pomoci v jejich vlastním investování.
Akcie Tesly směřují k historickému propadu, analytici z toho viní Muska
28.12.2022 Akcie americké společnosti Tesla směřují k největšímu měsíčnímu, čtvrtletnímu i ročnímu propadu za dobu své existence. Jen za úterý odepsaly 11 procent a od začátku prosince jsou levnější o 44 procent. Podle analytiků je hlavní příčinou fakt, že Tesle vyrůstá konkurence, k tomu se potýká s problémy při výrobě ve Spojených státech i v zahraničí, zatímco šéf Tesly Elon Musk věnuje až příliš mnoho času firmě Twitter, kterou koupil na podzim.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.11.2022)
21.11.2022 Minulý týden byl velmi úspěšný pro mou obchodní strategii. V mém týdenním komentáři jsem s předstihem upozornil na plánovaný obchod, který se vyplnil prolomením horní vstupní S/R zóny, což vyvolalo vstup do nákupní (buy) pozice. Ta velmi přesně došla do svého cíle a obchod byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
Ekonom Roubini považuje kryptoměny za totálně zkorumpovaný ekosystém
16.11.2022 Americký ekonom Nouriel Roubini považuje kryptoměny za ekosystém, který je totálně zkorumpovaný. Řekl to dnes na konferenci v Abú Zabí a podle serveru televize CNBC v této souvislosti jmenoval i šéfa kryptoměnové burzy Binance. Roubini za svou kariéru působil mimo jiné v Mezinárodním měnovém fondu (MMF), ve Světové bance nebo v centrálních bankách Spojených států a Izraele.
BTC klesá kvůli pesimismu na trhu v USA
15.09.2022 Hlavní kryptoměna klesla po dlouhém propadu klíčových amerických akciových indexů a také po nejnovějších údajích o inflaci v USA. Podle zprávy amerického ministerstva práce se inflace v USA v srpnu snížila na 8,3 % z červencových 8,5 %, což zaostává za očekávaným poklesem na 8,1 %.
Rozbřesk: Zvládne Fed hladké přistání? Koruna se zastavila v okolí 24,70 EUR/CZK
18.03.2022 Fed v tomto týdnu odstartoval cyklus zvyšování úrokových sazeb a finanční trhy začínají čím dál intenzivněji řešit otázku, zda bude americká centrální banka schopna dosáhnout tzv. hladkého přistání (soft landing). Tím se myslí scénář, kdy růst sazeb zchladí ekonomiku jen do té míry, že dojde ke zpomalení ekonomického růstu, nikoli však recesi. A přestože historie napovídá, že dosáhnout hladkého přistání je velmi obtížné, šéf Fedu Powell zůstává i nadále přesvědčen, že americká ekonomika v nejbližších letech do recese nezamíří.
Zvládne Fed hladké přistání?
18.03.2022 Fed v tomto týdnu odstartoval cyklus zvyšování úrokových sazeb a finanční trhy začínají čím dál intenzivněji řešit otázku, zda bude americká centrální banka schopna dosáhnout tzv. hladkého přistání (soft landing). Tím se myslí scénář, kdy růst sazeb zchladí ekonomiku jen do té míry, že dojde ke zpomalení ekonomického růstu, nikoli však recesi. A přestože historie napovídá, že dosáhnout hladkého přistání je velmi obtížné, šéf Fedu Powell zůstává i nadále přesvědčen, že americká ekonomika v nejbližších letech do recese nezamíří.
Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 23. února 2022
23.02.2022 Bitcoin za posledních šest dní klesl o 7 000 USD. Máme tedy všechny důvody předpokládat, že je formace vzestupné vlny d dokončena. Pokud je tento předpoklad správný, pak nyní nástroj přešel k formování nové klesající vlny, kterou je vlna e.
Stále oblíbenějším dárkem je hotovost v obálce. I tak ale letošní ztráta z nepotřebných vánočních dárků dosáhne deseti miliard korun, mohlo by se za ně postavit 67 kilometrů dálnic
24.12.2021 Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí celkem zhruba 55 miliard korun. To je o něco méně, než pokud by nepanovala rapidní inflace. Ta snižuje současnou či očekávanou kupní sílu lidí, protože mají pocit, že by měli být výdajově obezřetnější třeba kvůli stávajícímu či nadcházejícímu prudkému růstu cen energií.
Letošní ztráta z nepotřebných vánočních dárků dosáhne deseti miliard korun. Mohlo by se za ně postavit 67 kilometrů dálnic
25.11.2021 Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí celkem zhruba 55 miliard korun. To je o něco méně, než pokud by nepanovala rapidní inflace a neúřadovala další vlna covidové pandemie. První snižuje kupní sílu lidí, druhé jim kazí náladu a odrazuje od vlastního nakupování, zejména v kamenných obchodech.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.03.2021 1) Asijské trhy dnes většinou klesly, nejvíc ztratily technologie. Vrásky na čelech asijských akciových investorů dělaly rostoucí výnosy dluhopisů, slova šéfa americké centrální banky (Fed) o možném růstu inflace i čtvrteční pokles amerických technologických firem, které jsou nyní níž než na začátku roku.
Alan Greenspan je vzorem mnoha centrálních bankéřů světa
05.03.2021 Americký ekonom Alan Greenspan, který 6. března oslaví pětadevadesátiny, patřil na přelomu století k nejuznávanějším centrálním bankéřům světa a byl označován za druhého nejmocnějšího muže Spojených států. V čele americké centrální banky (Fed) stál Greenspan celých 18 let, až do roku 2006.
Češi letos budou na vánočních dárcích šetřit, i tak za ně doslova vyplýtvají zhruba 10 miliard korun. Mohlo by se za ně postavit 67 kilometrů dálnic
04.12.2020 Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí celkem zhruba 55 miliard korun. To je o deset miliard korun méně než loni. Na vině je koronavirus. Některým lidem se kvůli stále hrozící nákaze nechce do kamenných obchodů, takže kupují praktičtěji online. Jiní prostě šetří, neboť letos přišli o zaměstnání nebo se bojí, že o něj přijdou příští rok. Firmy také začasté ruší výplatu bonusů a zvláštních vánočních odměn, protože jsou rády, když kvůli krizovému zhoršení ziskovosti jim zbývá alespoň na běžné mzdy.
Podle Sachse nelze čekat oživení bez zvládnutí epidemie
14.10.2020 Dokud se nepodaří dostat epidemii koronaviru pod kontrolu, nelze očekávat ekonomické oživení. Na konferenci Forum 2000 to dnes řekl americký ekonom Jeffrey Sachs. Český ekonom Jan Švejnar v debatě se Sachsem vyjádřil přesvědčení, že vlády by se měly po odeznění epidemie zaměřit na nastartování ekonomiky. Obavy ze zvýšení zadluženosti států považuje Švejnar v současné situaci za druhořadé.
Finanční krize kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.
Finanční krize burze kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Německo | Česká měna | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Rozpočtový deficit | Robert Kiyosaki | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Analýza | Transakce | Bank of England | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CBOE | CME | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | ECB (European Central Bank) | Ekonomika | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | GTC | IFO index | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Korekce | Kurz | MIFID | MMF | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Pozice | Příkaz | Rating | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | S&P 500 | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Swap | Trader | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Index MSCI | Finanční krize | Hospodářský růst | FTSE | Bank of America | XTB | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Breakout strategie | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | RBNZ | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Index PPI | Index CPI | Conseq | LYNX | Index strachu | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do akcií | Jádrová inflace | JP Morgan | Kiyosaki | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Míra inflace | Nemovitosti | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | SWIFT | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Výprodej | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | CNBC | Buy | Dluhopisový index | Elon Musk | Obálka | P/S | ROCE | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Konzervativní investor | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Paul Krugman | Komise | Federální rezervní systém | S/R zóny | Burze | Investment | The New York Times | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | Investing.com | Reporty | Obchodní nastavení | Dění na finančních trzích | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Yahoo Finance | Severomořská ropa | Earnings | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Sázet | Forbes | Firmy | Investice do technologií | Standard & Poor's | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Britská centrální banka | Velké banky | Americký akciový index | Biliony dolarů | Černé pondělí | Uvolňování měnové politiky | Propad | Kurz domácí měny | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Specifika kontraktu | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Světová finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výrobní index PMI | Úvěrová krize | Blockchain | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Historická data | Propad akcií | Mzdy | Úspěšné obchodování | Opatřením na podporu ekonomiky | Krize | Investiční stratég | Výběr zisků | Výnosy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Očekávání | ex | Investopedia | BHS | Akcie Tesly | Technologie blockchain | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoin futures | Burzovní trhy | ETH | Binance | Crypto | Tržní kapitalizace kryptoměn | E-book o investování | Altcoiny | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Price-to-earnings ratio | Price-to-sales ratio | Kryptoměnové burzy | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Krypto | Vývoj na finančních trzích | Akcie společnosti | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Brookings Institution | Tulipánové horečky | Brookings | Reakce trhu | Výprodej akcií | Roční výnos | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | Pokles valuací | Zvýšení úrokové sazby | Zpomalení ekonomického růstu | Michal Stupavský | Majetek | The Wall Street Journal | Zájem investorů | Plánované obchody | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Nasdaq100 | Akcie firmy | Oživení světové ekonomiky | Ztráty dolaru | Americké společnosti | Čínský trh | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Digitální aktiva | Akciové alokace | Alan Greenspan | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | Televize CNBC | Denní graf | Finanční situace | Předstihové indikátory | Nobelova cena za ekonomii | Projevy centrálních bankéřů | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Investment Management | Deficit | Kryptoměnová burza | Trinity | Objem | Obchod | Vyšší sazby | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Inflace v USA | Firma | Obchodovat na burze | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Bilance | Index DOW | Generální ředitel | Největší pokles | Amazon | Citadel | Ekonom Jan Švejnar | Jan Švejnar | Philip Lowe | Úrok | Arnault | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Kalendář událostí | Americká data | Inflační cíle | Konkurenti | Financovat | Statistika | Předpovědi | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | European Central Bank | Problémy | Pojišťovny | Ekonomická recese | Podíl akcií | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Dobrá nálada | Nálada | Yahoo | Ford Motor | Míra | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | xStation5 | Americké vlády | Dot-com | Dovozní cla | Ztráta | NERV | Stratég | Hospodaření | Světová válka | Eskalace konfliktu | Návratnost | RBA | Ifo | Poradenství | FTSE Russell | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Dobré zprávy | Ceny energií | Krach | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Pokles | Situace | Pandemie | Obchody | Výdaje | Optimismus na trzích | Vývoj ceny akcií Tesly | Taleb | SEC | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Americké banky | Medvědi | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Noviny | Ekonomické recese | Americký Fed | Vývoj | Šok | Výkyvy | Aktuální Price Action | Další finanční krize | Indické akcie | Olaf Scholz | MSCI China | Další vývoj | Evropské země | Brusel | Největší propad | Vyšší úrok | Historická zkušenost | New York Times | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Historie | Žádosti o podporu | Český ekonom | Milton Friedman | Domácnosti | Hotovost | Vyspělé ekonomiky | Největší zisk | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Dění ve světě | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Globální dluhopisový index | Války | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Hrubý domácí produkt země | Práce | Podíl na trhu | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Více peněz | Úspory | Statistiky | Guvernér australské centrální banky | Zbyněk Stanjura | Cenový propad | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Výjimečná situace | Zaměstnanci | Akcie padají | Federal Reserve | Dovoz | Auta | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CL | Zhodnotit své peníze | Eli Lilly | Umělé inteligence | Investment management | Tisknout peníze | JDE | Unie | ČR | Počet nových žádostí o podporu | Banky v eurozóně | Vysoké valuace | Finanční krize 2008 | Světové krize | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Covid | Analytické společnosti | Roční výkonnost | Changpeng Zhao | Druhá vlna | Nízké sazby | Úroda | MAM | Tulipánová horečka | Tulipány | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Kolísání cen | Společnost XTB | Důvěra | Politické události | Wedbush | Kryptotrh | Výrobní index | Price-to-Earnings | Nvidia | Šéf Tesly | Politici | Lockdown | Měnový fond | Nobelova cena | CPI v USA | Společnost Eli Lilly | Zvládnutí epidemie | Jeffrey Sachs | Ekonom Jeffrey Sachs | Forum 2000 | Masivní investice | Množství peněz | BNB | Způsob investování | Nařízení | Intel | Pokles indexu | JP Morgan Chase | Podvážení | Apollo | Apollo Global Management | Hlavní kryptoměna | Pasivní investování | Proražení | Nio | Akcie americké společnosti | Změny úrokových sazeb | Odvětví kryptoměn | Carnival | Dobrý výsledek | DOT | Ceny akcií Tesly | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Macrotrends | Macrotrends.net | Nárůst ceny | Mean-reversion | Historická výkonnost | Zisky akcií | FTX | Arcane Research | Spotify | James Bullard | AIG | Rostoucí výnosy | Investování do Bitcoinu | Terra | Silný růst | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Týdenní shrnutí | CoinGecko | Celoroční výsledky | Klíčové centrální banky | AMD | Rostoucí ceny | Objednávky | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Průměrný roční výnos | Konkurence | Prodej | Pozitivní vliv | Podcast | Technologie | TSMC | Americký trh | Odvětví | Boom | Rekord | University of Michigan | Ministerstvo spravedlnosti | Makroekonom | Společnosti | Popularita kryptoměn | Opatření | Dna | ANO | Marika Čupa | Podcasty | Navyšování cen | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Češi | Pozornost | Cenový cíl | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Meta Platforms | Společnost | Spotřebitelské ceny v Británii | Crypto.com | TIM | Celosvětový trh | Sazby centrální banky | 3М | BofA | Cena aktiva | Arm | Informace z kryptoměnového trhu | Larry Summers | Joachim Nagel | Hráči na trhu | Doom | Reality | Akciový index Nasdaq | Instituce | Základní úrok | Invaze na Ukrajinu | DNR | LNR | DNR a LNR | Uznání nezávislosti | Invaze | Výroby elektromobilů | Důsledky konfliktu | Dopady války na Ukrajině | Inflace v Japonsku | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Vital Knowledge | Adam Crisafulli | Časopis Time | Rostoucí ceny energií | Dan Ives | Dow Jones Industrial Average | Přijetí | Znehodnocení | Nominální růst HDP | Celsius | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Nominální růst | Poměr P/E | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Upozornění | Pohyby akcií | Daň z mimořádných zisků bank | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Vlna inflace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Problémy FTX | Bali | Společnost TSMC | Nouriel Roubini | Americký ekonom Nouriel Roubini | Ekonom Nouriel Roubini | Ekosystém | Ekonom Roubini | Zkorumpovaný ekosystém | Dr. Doom | Doktor Zkáza | Krach na americkém realitním trhu | CZ | Regulační dohled | Firemní kontrola | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Strukturální změny | Daně z mimořádných zisků | Mimořádné daně | Zisky společnosti | Globální akciový index MSCI | Výprodej akcií Tesly | Vital Knowledge Media | Zvyšování úrokových sazeb v USA | OpenAI | Dobré obchody | Pevné nervy | Perzistentní inflace | Pád banky | Válka | Cena cibule | Zvedání sazeb | Americký akciový index S&P 500 | Zvyšování nákladů | Georgia | Vice | Aktuální stav | Společnost Nvidia | Vývoje umělé inteligence | Barbie | Konference pro vývojáře | Insideři | ARM | Prasknutí bubliny | Technologické bubliny | Beyoncé | První fáze | Seriál o investování do akcií | Seriál o dividendovém investování | Krize 2008 | Apple Podcasts | Strukturální změny ve světové ekonomice | Změny ve světové ekonomice | John Kenneth Galbraith | Historie v investování | Historická výkonnost indexu S&P 500 | Jak si vedl akciový index | Celkový roční výkon | Roční výkon | Negativní roky | Pozitivní roky | Investovat do indexu S&P 500 | Roubini | George Bush | Investování do akcií pro začátečníky | Podíl na zisku | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Skupina investorů | Bitcoin a kryptoměny | Slickcharts | Dobrá zpráva | Barometr | Portfólia | Výkon | Prodeje | Celý akciový trh | Fed funds | Olej | Geopolitické vlivy | Výkon indexu | Historické výkony | Price-to-Earnings Ratio | Vysoká hodnota | Vlády | Občané | Výkon trhu | Reakce trhů | Cenová bublina | Informace o výkonu akciových indexů | Výkon amerických akciových indexů | Co je index S&P 500? | Investice do indexu S&P 500 | Investice do indexu S&P | Nepřiměřená očekávání | Vydělat na akciovém trhu | Výkonnost akcií 500 | Barometr amerického akciového trhu | Co je index Nasdaq 100? | Historická výkonnost indexů | Reakce trhu na různé události | S&P 500 a Nasdaq 100 | S&P 500 a Nasdaq | Poměr ziskových a ztrátových roků | Průměrná výkonnost indexů | Extrémní propady | Extrémní růsty | Pády indexu Nasdaq 100 | Pády indexu Nasdaq | Pády indexu | Role indexu S&P 500 | Moderní ekonomie | Znalosti historie | Znalosti ekonomie | Teroristické útoky | Změny v měnové politice | Negativní události | Data o výkonnosti indexů | Celkový roční výkon indexu | Období dot.com krize | Období dot.com | Dot.com krize | Dot.com | Větší ztráty | Zisková období | Období po dot-com krachu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot