Středa 22. ledna 2025 16:45
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Paul Krugman

C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
C:\fakepath\budoucnost-18042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – technologické inovace (1. díl)

18.04.2024 V dnešním článku přejdeme k dalšímu pilíři fundamentální analýzy, a to k pohledu do budoucnosti. Konkrétněji se dnes podíváme na technologické inovace a podrobně si rozebereme některé oblasti, které tam spadají, jako je umělá inteligence nebo třeba blockchain. Nakonec si projdeme faktory, které technologické inovace ovlivňují, a také jejich dopad na ekonomiku.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\sankce-05042024.jpg

Geopolitické události – embarga a sankce (4. díl)

05.04.2024 V tomto článku se zaměříme na sankce a embarga. Probereme jejich význam, opatření a důsledky. Dále se podíváme na sankce Spojených států a na závěr se tradičně zaměříme na faktory, které embarga a sankce ovlivňují.
C:\fakepath\hispodarska-politika-17032024-1.png

Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)

17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
img

Izrael je nyní v největším ohrožení za dobu své existence, válka v arabském světě teprve začíná, chmurně líčí historik Ferguson. Řeči o zkrocení inflace jsou prý proto předčasné, i v Česku mohou výrazně zdražit třeba pohonné hmoty

08.11.2023 Válka Západu s inflací neskončila, válka Izraele s Hamásem a širším arabským světem teprve začíná, chmurně líčí Niall Ferguson, prominentní historik ze Stanfordu. Vymazání Izraele z mapy nikdy nemělo tak vysokou pravděpodobnost jako dnes. Západní levice coby užitečný idiot Íránu a Ruska přesto naskakuje na palestinský narativ o izraelském kolonialismu.
img

Kdy konečně nastane ta recese?

15.09.2023 Slovo recese je odvozeno z latinského slova recessio, což znamená ústup. Definice dále uvádí, že v ekonomii je tímto pojmem označován pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dobu minimálně dvou po sobě následujících kvartálů. Tento makroekonomicky jev prý může zahrnovat souběžný pokles zaměstnanosti, investic a firemních zisků. Ohledně vazby recese a pohybů cenové hladiny se mnoho nedozvíme, když poučka z Wikipedie říká, že recese může být provázena jak klesajícími, tak rychle stoupajícími cenami – jak deflací, tak inflací. Je Česko v recesi, podaří se zkrotit inflaci a kam se vydají ukazatelé nezaměstnanosti a HDP?
img

Náročný den na americkém akciovém trhu: Dow Jones ukončil obchodování se ztrátami.

06.07.2023 Dnes se pozornost investorů soustředí na očekávaný zápis z červnového zasedání Federálního rezervního systému. Uvádí se, že diskontní sazba zůstane na úrovni 5-5,25 % ročně. Také v pátek obchodníci očekávají čerstvá data z amerického trhu práce. Experti předpokládají pokles nezaměstnanosti na 3,6 % a nárůst počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru o 225 tisíc po květnovém nárůstu o 339 tisíc.
img

Inflace Fedu značí, že zvyšování sazeb proběhne i ve 2Q 2023

15.02.2023 Lednová americká inflace nebyla zrovna tím reportem, který by si Fed přál. Ne snad, že by inflační čísla nějak zásadně překvapila vyšším než očekávaným růstem, ale aktuální inflační hodnoty zůstávají poměrně vysoko nad dvouprocentním cílem, přičemž samotná struktura inflace rovněž nevěští to, že by Fed dostal rychlý růst cen konečně pod kontrolu. Pomineme-li dobře známý argument o tom, že k růstu jádrové inflace (0,4 % m/m) opět masivně přispělo nájemné, tak pro centrální bankéře lze v reportu najít několik velmi nepříjemných faktů.
C:\fakepath\trader-30122022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.12.2022 1) Laureát Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman přirovnal akcie Tesly k bitcoinu a prohlásil, že je nad vodou drží jen víra jejich zapřisáhlých investorů. Opřel se také do zakladatele této automobilky a jednoho z nejbohatších lidí světa Elona Muska. Krugman to napsal ve svém sloupku pro server deníku The New York Times.
C:\fakepath\Tesla2.jpg

Akcie Tesly směřují k historickému propadu, analytici z toho viní Muska

28.12.2022 Akcie americké společnosti Tesla směřují k největšímu měsíčnímu, čtvrtletnímu i ročnímu propadu za dobu své existence. Jen za úterý odepsaly 11 procent a od začátku prosince jsou levnější o 44 procent. Podle analytiků je hlavní příčinou fakt, že Tesle vyrůstá konkurence, k tomu se potýká s problémy při výrobě ve Spojených státech i v zahraničí, zatímco šéf Tesly Elon Musk věnuje až příliš mnoho času firmě Twitter, kterou koupil na podzim.
C:\fakepath\top-17082020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.08.2020 1) Americký prezident Donald Trump v pátek nařídil čínské společnosti ByteDance, aby do 90 dnů prodala svou americkou sekci aplikace TikTok, jinak ji Trump v USA zakáže. Zostření vztahů mezi dvěma největšími ekonomikami pokračuje, agentura Reuters o víkendu informovala, že plánovaná revize obchodní dohody mezi USA a Čínou, která byla stanovena na sobotu, neproběhla a nebyl ani stanoven nový termín. Trhy v Jižní Koreji zůstaly dnes uzavřeny.
img

Padl rekord v rychlosti bohatnutí. A proč Evropa nemá své „Amazony“?

26.07.2020 Zakladatel Amazonu Jeff Bezos při uplynulém pondělku, za 24 hodin, zbohatl o zhruba 300 miliard korun. Jeden den mu stačil na to, aby zbohatl bezmála o tolik, kolik mají za celý život vyděláno Petr Kellner s Andrejem Babišem dohromady. Samozřejmě, Bezos ten den bohatl díky osmiprocentnímu růstu akcií Amazonu. I tak dechberoucí věc. Pravděpodobně nikdy v historii nikdo jiný tak rychle nebohatl. Každé tři vteřiny Bezos bohatl o tolik, kolik Čech s mediánovou mzdou vydělá za 40 let, vlastně za celý profesní život.
img

Esther Duflo je nejmladší držitelkou Nobelovy ceny za ekonomii

14.10.2019 Nobelovu cenu za ekonomii získali Abhijit Banerjee, Esther Duflo a Michael Kremer za experimentální přístup k řešení chudoby v rámci rozvojové ekonomiky. Jejich práce pomáhá rozkládat komplexní otázky, tak aby na ně šlo spolehlivěji odpovědět. Díky tomu lze snáze řešit palčivý problém chudoby. Mezi laureáty je Esther Duflo, která se stala nejmladší osobou a teprve druhou ženou s tímto oceněním.
C:\fakepath\TOP5-11022019-LV-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.02.2019 1) Evropské akciové trhy vstupují do nového týdne pozitivně. Trhy se s nadějí upírají k dalšímu kolu jednání USA a Číny o vzájemném obchodu, které povede tento týden tentokráte americká delegace v Číně. Nejaktivnější na růstové straně je bankovní sektor, který příznivě reaguje na změny kapitálových požadavků ze strany Evropské centrální banky (ECB) vůči některým problematickým italským ústavům.
img

Schyľuje sa v rozvíjajúcich ekonomikách k menovým krízam?

28.05.2018 V posledných týždňoch zaznamenali prudký prepad argentínskeho pesa a tureckej líry. Peso stratilo od polovice apríla voči doláru zhruba 20% zo svojej hodnoty a líra zhruba 15%. Pod menším tlakom sú aj niektoré ďalšie meny rozvíjajúcich sa ekonomík. Primárnou príčinou je rast dôvery v schopnosť americkej centrálnej banky FED zvyšovať úrokové sadzby (za ktorým stál návrat jadrovej inflácie nad dvojpercentný cieľ), ktorý poslal nahor úročenie amerických dlhopisov a tým pádom aj dolár. A keďže Turecko aj Argentína si požičiavajú a dlžia nemalé čiastky v dolároch (nielen verejná, ale aj súkromná sféra), tak kombinácia vyššieho dolárového úročenia a silnejšieho dolára vyvoláva obavy o ich budúci ekonomický rast.
img

Cena bitcoinu zaznamenala prudký růst k desítkám tisíc dolarů na obzoru

03.03.2018 Jeden z nejrespektovanějších propagátorů kryptoměny s názvem bitcoin Andreas Antonopoulos tvrdí, že kurz bitcoinu se vždy vyvíjel v bublinách. Po celé řadě propadů se ale tato kryptoměna dokázala vždy vzpamatovat. Každý, kdo do bitcoinu nebo jiné kryptoměny vložil peníze, je jakoby omámen a stává se posedlým. Sledování kurzu digitálních měn je opojné za předpokladu, že jde kurz bitcoinu prudce nahoru. Pokud je ale ve volném pádu, investor snadno podlehne panice. Pak dojde k masivnímu výprodeji kryptoměny, dalšímu propadu ceny a dalšímu výprodeji. Výsledkem může být pokles až o 70 % jeho hodnoty, jako se stalo na začátku roku 2018.
img

Čo sa nestane v roku 2017

03.01.2017 2016 bol čudný rok, čo ale ak 2017 bude ešte čudnejší? Pýta sa Lombard Street a pokračuje so zoznamom skutočne nepravdepodobných udalostí.
img

Krugman: Věnujme se skutečným hrozbám a ne těm podřadným

07.11.2016 Není to tak dlouho, co byla všude kolem slyšet hysterická varování před fiskálními deficity. Byli jsme dokonce blízko tomu, aby americká vláda na jejich základě implementovala některé skutečně špatné kroky, jako například krátkodobé fiskální utahování. V tuto chvíli už šiřitelé těchto varování nemají ani zdaleka takový vliv jako dříve. I tak ale škodí, protože stále odvádějí pozornost od důležitějších témat.
img

Poslední holubičí intervence Fedu napovídá, že k růstu úroků v září nedojde

13.09.2016 Současný stav ekonomiky neposkytuje přesvědčivé důvody k preventivnímu utažení měnové politiky, říká na poslední chvíli před zářijovým zasedáním Fedu členka jeho úzkého vedení L. Brainardová. A má recht, dodává nobelista a hlavní obhájce současné hospodářské politiky americké vlády Paul Krugman v liberálně-levicovém New York Times. To vše jen pár hodin poté co si republikánský kandidát Donald Trump kopne do Fedu, když řekne, že dělá to, co chce (prezident) Obama. Tedy jestli se americká centrální banka nechtěla stát součástí předvolební kampaně v USA, tak se jí to zjevně nepovedlo.
Twitter-05012016-LV-13-2.png

Koho sledovat na Twitteru

15.02.2016 V dnešním článku si představíme seznam nejzajímavějších účtů na Twitteru, které se nám jako obchodníkům vyplatí sledovat. Forex je rychlý trh a proto je velkou výhodou mít nejaktuálnější informace stále při ruce. Níže naleznete konkrétní seznam s rozdílnou specializací, ať už jde o technickou či fundamentální analýzu, vzdělání nebo úspěšné obchodníky. Pokud tak máte vytvořen na Twitteru účet, je to určitě výhodou.
img

Krugmanovi mimozemšťania prileteli do Európy – sú nimi imigranti

13.01.2016 V roku 2011 v rozhovore pre CNN povedal americký držiteľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman, že podchladenú ekono...
recko vlajka lod.jpg

The New York Times: Řecko nad propastí

22.04.2015 "Myslíte si, že oni nás nechají padnout?" To je otázka, kterou jsem neustále slyšel během krátké cesty do...
img

Kde jsou peníze ze záchranného balíčku pro Řecko?

17.02.2015 Nový řecký ministr financí Janis Varufakis o víkendu pro německý týdeník Der Spiegel uvedl, že finanční zdroje ze záchranných balíčků primárně pomohly zahraničním bankám a ne řecké ekonomice. Podle jeho slov až 90 procent financí ze záchranného programu do země nikdy nedorazilo a zmizelo v „černé díře“ německých a francouzských bank. Pravil, že Němci by si měli uvědomit, že svými půjčkami nepomáhali Řecku, ale bankám.
EURUSD H4 04122014.PNG

QE přichází i do eurozóny – po 6 letech

04.12.2014 Dnešní zasedání Evropské centrální banky (ECB) by mohlo potvrdit záměr většiny jejich členů odstartovat...
img

DNES JE PRAVDĚPODOBNÉ SNÍŽENÍ ÚROKOVÝCH SAZEB ECB

02.05.2013 Rostoucí obavy ze zdraví globální ekonomiky ve čtvrtek přitlačily na asijské akcie a údaje o americké ekonomice, které...
img

Krugman: Deprese kvůli euru a deprese kvůli Excelu

23.04.2013 Kdy všichni uznají, že euro je chyba? Odpověď samozřejmě zní, že nikdy. V této měně se odráží příliš mnoho historie, ...
img

Skandál kolem výzkumu harvardských ekonomů zasáhne do debaty o úsporách

18.04.2013 Škrtat a snižovat náklady zadlužení, či utrácet a stimulovat ekonomiku v nelehkých časech? Do pokračující diskuze, která rozděluje členské státy EU, zasáhla chyba, které se dopustili dva vlivní ekonomové v klíčové studii o dopadech zadlužení státu na hospodářský růst.
img

Eurozóna porušuje vlastné pravidlá

03.04.2013 Budúcnosť je tuAkciový index SP500 včera ukončil obchodovanie na novom historickom maxime a nasleduje tak nedá...
img

MMF: Podcenili sme negatíva uťahovania opaskov

12.10.2012 Najlepší výsledok týždenných žiadostí o podporu v nezamestnanosti od februára 2008 a rast cien ene...
img

Krugman: Německý recept bez mimozemšťanů nefunkční, USA hůř než Japonsko

11.01.2012 Vývoj nezaměstnanosti v USA vypadá momentálně lépe než dřív. Pokud ale poslední ...
img

Nízké sazby poškozují růst? Nebo PIMCO nerozumí tomu, co říká?

23.12.2011 Podobně jako Paul Krugman jsem zmatený z toho, co v článku pro Financial Times tvrdí Bill Gross. Podle jeho názoru Fed tím, že drží sazby nízko, tlačí finanční systém do oddlužení. Politika Fedu tak ve skutečnosti brzdí oživení americké ekonomiky. S tímto závěrem bych souhlasil, ne však proto, že je monetární politika příliš uvolněná, ale proto, že je příliš utažená.
img

Krugman o zneužívání eurokrize a evropských zemích třetího světa

14.11.2011 Není to tak dávno, co vedení eurozóny tvrdilo, že Řecko by mělo a je schopno udr...
img

ECB a limity pre výnosy dlhopisov

14.11.2011 Spoločná mena v piatok vďaka obrovskej intervencii ECB na talianskych...
img

Euroval je taký rizikový, ako jeho garanti

25.10.2011 Euro v neistote pred závermi stredajšieho summitu zaznamen...
img

Dnešný výhľad pre EUR/USD

11.05.2010 Euro za necelých 24 hodín po oznámen&iacute...
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Rozšíření perspektivy technologických inovací | Analytický tým FXstreet.cz | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Výnosy dluhopisů | Jackson Hole | Zajišťování | Egypt | Akcie Tesly | Zkušenosti | Vstupy | Mezinárodní organizace a smlouvy | Klíčový prvek | IMF | Měnový kurz | Konflikty a spory | Internet věcí (IoT) | Obchodník | Zpravodajský server | EUR | Řecko | Trend | Environmentální aspekty | Inflační čísla | Životní prostředí | Volatility | Dow Jones Industrial | Pokles indexu | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Statistiky | Charakteristiky růstových odvětví | Blog | WTO | Korelace | Trim Broker | Dovednosti | Vliv technologických inovací na ekonomiku | Řešení sporů | Chování lidí | Las Vegas Sands | Výkyvy | Rating AAA | Úroveň inovací | Dlouhodobý úspěch | Michala Moravcová | Investiční kapitál | Pravděpodobnost | SP500 | Edge | Kontroverze a výzvy | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Omezení při přechodu | Cenové stability | Andrew McAfee | Letecké společnosti | Energetika | Nové léky | Perspektivy technologických inovací | Fungování trhů | Analytický tým | Goldman Sachs | Bidenova administrativa | Bezpečnostní zájmy | Zerohedge | Budoucnost mezinárodního obchodu | Poplatky | Americké podniky | Asijské akcie | Ceny dováženého zboží | Pařížská dohoda | Finanční technologie | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Financial Times | EFSF | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investing | Regtech | FXstreetCZ | Nezávislý obchodník | Uvalení sankcí | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Komercializace | Růst cen | Makro stratég | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Zero Hedge | Snížení úrokových sazeb | R&D | Dolarový index | Dividendy | Význam vzdělávání | Analýzy | Zahraniční politika | Walgreens | Brexit | Amartya Sen | Velké ekonomiky | Analýza trhu | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Rozpočtový přebytek | Dolary | Americká inflace | Mezinárodní události | Tržní příležitosti | Kreativita a inovace | Politické změny | Rizika a příležitosti | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Regulace a legislativa | Obchodovat na burze | Globální konkurence | Konflikty | Humanitární důsledky | Volatilita | Růst zaměstnanosti | Omezení obchodu | Co se vyplatí sledovat? | Ekonomika sdílení | WSJ | Investiční analytik | LVS | Prudký pokles | Spolupráce a přístup na trhy | Akcie letecké společnosti | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Politické důsledky | Jak fungují technologické inovace? | Euroval | Výhled | Faktory ovlivňující obchod | Inovativní řešení | Trpělivost | Wall Street Journal | Jak funguje nabídka a poptávka? | Americký prezident | Nové trhy | Globální spolupráce | Snížení nákladů | Směnné kurzy | Obchod a mezinárodní ekonomie | Regulatory technology | ForexPeaceArmy | Co jsou technologické inovace? | Boom | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | ForexFactory | Vytváření nových odvětví | Zdravotní péče | Irsko | Centrální banky | Výzvy globalizace | Význam embarg | Válka | Česká měna | Co je to obchod | New York | Poplatek | Porušování lidských práv | Erik Brynjolfsson | Vliv na zdravotnictví | EFTA | Graf nabídky | Sociální vliv | Výrazný růst | Společenské trendy | Reakce trhu | Budoucí úspěch | Kulturní vliv | Ekonomie a obchod | Turecko | Demokracie a legitimita | Snižování sazeb | Sankce Spojených států | Graf nabídky a poptávky | Přímé zahraniční investice | Donald Trump | Czech Fund | Období nejistoty | Izrael | Mezinárodní dohody a organizace | Vice | Vývoz zbraní | Jeff Bezos | Válka Izraele | Krize eurozóny | Kdo řídí mezinárodní dohody | Testování a zlepšování | Zneužívání sankcí | Akciové trhy | Odmítání kulturní výměny | Zakázané vstupy | Baseload | Politické důvody | Obchodní seance | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Zrušení sankcí | Fiskální politiky | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | NYSE:MMM | Soukromé společnosti | Jemenští povstalci | Utahování měnové politiky | Antarktická smlouva | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | LIBOR | Kdo řídí technologické inovace? | Právní normy | Snižování úrokových sazeb | Joseph Schumpeter | Analytici | Globální ekonomiky | NAFTA | Aspekty růstových odvětví | Fundamentální pohled | Blokování finančních prostředků | Rozvoj chytrých telefonů | Federální rezervní banka | MarketResearch | Nejnovější zprávy ze světa | Robert Novoměstský | Ekosystémy pro inovace | Inflace cen | Monetární politika | Geopolitické zájmy | Politické a legislativní faktory | Starší populace | Eulerův diagram | Globální dostupnost | Raghee Horner | Evropská unie (EU) | Nositel Nobelovy ceny | Graf | Úsilí | Program OMT | Vliv na vývoz a dovoz | Národní zájmy | Akcie Intel | Různorodost názorů | Henry Kissinger | Výnosy | Poptávka | Omezení dovozu | Andreas Antonopoulos | Počet pracovních míst | Pohonné hmoty | Sankce v oblasti technologií | Zaměstnanost | Kreativita | Obchodní pravidla | Zrušení půjček a investic | Ekonomiky | Tvrdé sankce | Přímý zahraniční investiční kapitál | Rovnováha na trhu | TRIPS | Negativní dopad | Inovační potenciál | Individuální sankce | Ekonomické indikátory | Riziko politických a environmentálních událostí | Sledování ekonomických ukazatelů | Cenové hladiny | Bydlení | Sociální a environmentální aspekty | Peníze | Bill Gates | Důsledky embarg | Sociální sítě | Odvětví vzdělávání | Maloobchodní tržby | Politika | Kathy Lien | Očekávání | Daňové úlevy | Obchodní dohody | Mezinárodní dohody | Historické kontexty | Vývoj ceny akcií Tesly | Obchodní partnerství | Zvýšení sazeb | Zákaz víz | TPP | IOT | Deprese | Mezinárodní tlak | Pohled do budoucnosti | Měnový fond | FDI | Evropské měny | Financovat | Důvěryhodnost | Blockchain | Historie | Vláda Spojených států | Kolo jednání | Politická nejistota | Lukáš Kovanda | Legitimita a akceptace | Růst | Analytika | Nabídka | Překážky | Příležitosti | Bill Gross | Itálie | Akcie firmy | BH Securities | Hedžové fondy | Národní měny | Vliv na trhy práce | Co má na to vliv? | Výnosová křivka | Rozvoj umělé inteligence | Trh práce | Koruna | CBOE | Rozvojová pomoc | Rychlý růst zaměstnanosti | Nové technologie | Změny na trhu práce | Dopad na existující odvětví | Rozvoj měst | Finanční společnosti | Finanční trhy a instituce | Ekonomické sankce | Objem obchodů | Peer-to-peer | Znalost | Identifikace růstových odvětví | Snížit emise | Americká centrální banka | Indikátor | DailyFX | Chování | Devalvace | Nejnovější zprávy | Lira | Umělá inteligence | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Forex live | Technologický vývoj | Výnosové křivky | Přehřátý trh práce | Akcie Fidelity National Information | Kurz bitcoinu | Úrokové sazby | Rozvoj kryptoměn | Vývoj kurzu | Fungování společnosti | Trh | Inovace v zemědělství | Analýza trhů | Ceny akcií Tesly | Zkušenost | Kjótský protokol | MSCI | Regulace a politická řešení | EMU | Význam embarg a sankcí | Zdroje energie | Problémy | Zrušení půjček | Akcie Walgreens Boots Alliance | Robotika a automatizace | Odpovědnost a udržitelnost | Jak fungují růstová odvětví | Jak fungují mezinárodní dohody | Startupy a ekosystémy | Vliv na makroekonomické ukazatele | Vysoká úroveň inovací | Role centrální banky | Společnosti | Index | Studie | Bezpečnostní hrozby | Měkká síla | Evropské společenství | MMF | Regulační opatření | TradingView | Obchodování na trhu | Eura | Komise | Nejistoty | Zlepšení kvality života | Kapitál | Rozvojová spolupráce | Fungování | Výprodej akcií Tesly | FinTech | Posílení | Agentura Reuters | Investice ve Spojených státech | Klimatické změny | 3M Company | S&P | Kulturní a sportovní sankce | Unie | Digitální banky | CGC | Investiční portfolia | Převrácená výnosová křivka | Recenze | Přehřátí ekonomiky | Organizace spojených národů (OSN) | Akciové indexy | Politický nátlak | Soukromý sektor | Pevný kurz | Fat finger | Ekonomický vývoj | Akcie PG | Investiční horizont | Důsledky embarg a sankcí | Vývoj inflace | Mírové mise | Sociální a kulturní vliv | Deficit | Environmentální udržitelnost | Forexové trhy | Nobelovy ceny za ekonomii | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Hodnocení nástrojů | Adam Crisafulli | Následná stabilita | Technologický index Nasdaq | Demografické změny | Hospodářská politika | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Dovednosti a vzdělání | Plánování | Paul Romer | Barclays | Mezinárodní ekonomika | Firma | Twitter | Inovativní hnací motory | Opatření | Členské státy | Podnikatelé | Wall Street Journal (WSJ) | Embargo na palivo | Akciový index | Pozornost | Politické faktory | | Mezinárodní ekonomie | Množství peněz | Obchod a mezinárodní ekonomika | Elektromobily | NASDAQ:WBA | Analýza hospodářské politiky | Bohatství | Klíč k budoucnosti | Nabídka a poptávka | Maynard Keynes | Niall Ferguson | NPT | Zprávy a analýzy | Pavel Kohout | Index nákupních manažerů | Burze | Ripple | Geopolitické události | Možnosti země | Nový šéf Fedu | Důležité úvahy | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Nio | Investice a financování | Pravidla a provádění | Vojenské sankce | Omezení dovozu pohonných hmot | Rekord v rychlosti bohatnutí | Výdaje velvyslanců | Blockchain a kryptoměny | Británie | Organizace spojených národů | Hladomor | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Obchodníci | Vliv na rozvoj měst | Kolísání cen | Obchodovat | Video | OBSE | Ropa | Finance | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Globální zájmy | Laureát Nobelovy ceny | USA | Humanitární ohledy | Platformy | Michael Porter | Prezident Donald Trump | Pokles nezaměstnanosti | Hlavní ekonom | Kapitálové trhy | Kontrola inflace | Severoevropská dohoda | Přeshraniční obchod | Akcie Goldman Sachs | Stříbro | Změny daní | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Politická rozhodnutí | Volby | Rozvojové ekonomiky | Výdaje | Hospodářský vliv | Dow Jones | Zrušení dohod | Robert Solow | Fundamentální analýzy | Statistici | Ekonomové | Výroby elektromobilů | Embarga a sankce | Joel Kruger | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Vzdělávání a odborná příprava | Základní pojmy | Spojené státy | Analýza poptávky na trhu | Změny životního stylu | Trading | Růst HDP | Nepřímé inovace | Smlouva o volném obchodu | Zvyšování úrokových sazeb | Změna klimatu | Index volatility | Boeing | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj | Pravidla a dohody | Udržitelné inovace | Likvidity na trhu | Cena dolaru | Definování politiky | Amazon | Riziko inflace | Technologický index | Změny klimatu | Capital Com | TikTok | Konkurenceschopnost | Pracovní síla | Akcie Fidelity National Information Services | Poptávka USA | Důležité aspekty růstových odvětví | MarketResearch.com | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Různé názory | Kdo to řídí | Odborná příprava | EUR/USD | Zemědělství | Sankce v oblasti technologií a vědy | OSN | Intervence | Další vývoj | Běloruské dluhopisy | Důležitá role centrální banky | Recesia | Měnové politiky | CSI 300 | Investice amerických firem | Aktuální situace | Fiskální politika | Vliv obchodu | Sportovní sankce | Ed Matts | Dividendová sezóna | Celkový stav ekonomiky | Elektrická vozidla | Čínský regulátor trhu cenných papírů | Dan Ives | John Maynard Keynes | Investiční strategie | Sankční opatření | Walgreens Boots Alliance | Regulátor trhů | Historické souvislosti | Nobelovy ceny | AI | Stroj na peníze | Obchodní myšlenky | Udržení cenové stability | Světová finanční krize | Světový obchod | Akcie Intel Corporation | Platební bilance | Snížení inflace | Regulace a právní normy | Celoroční výsledky | Ford Motor | Faktory ovlivňující technologické inovace | Sazby | Roboti | Duševní vlastnictví | Zprávy o trhu | Investovat | Startupy a ekosystémy pro inovace | Přehřátý trh | MFN | Dohoda Severoatlantické aliance | Dohled a provádění | Spolupráce s akademickým sektorem | Investiční fondy | Regulátor | Přerušení výroby | Průzkum | Edward Moya | Firmy | Mezinárodní vztahy | Dopad embarg a sankcí na hospodářství | CTBT | Panika | Globalizace a dodavatelské řetězce | Partnerství | Ekonomické podmínky | Politika pro ekonomický růst | Investování | Dopad embarg a sankcí | Fed | Vliv na investice | Řízení růstových odvětví | Ekonomie a globální bezpečnost | Rozpočtový deficit | Zbrojní embarga | Trhy | Faktory ovlivňující embarga a sankce | Vliv na globální ekonomiku | HNonline.sk | Kybernetická bezpečnost | Akcie Fidelity | Janis Varufakis | Světové hospodářské podmínky | Rizika | Nejistota a důvěryhodnost | Eurozóna | Portugalsko | Fond | ISM | Průběh obchodu | Platby a převody | USA a analýza hospodářské politiky | Centre William Rappard | BioXcel Therapeutics | Embargo na palivo a potraviny | Růst ekonomiky | Americký ekonom | Přístup na trhy | Síla a možnosti země | Goldman Sachs Group | Vital Knowledge Media | Ministerstvo financí | Babypips | Bilance | Húsíové | Tesla | Regulační orgány | Stabilita | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Španělsko | Růstové sektory | Vývoj technologií | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Mezinárodní konkurenceschopnost | Inflace v USA | Komodity | Mariana Mazzucato | Sankce a embarga | GS | Mzdy | Specializované dohody | SYRIZA | Ashraf Laidi | General Motors | Doporučený zdroj | Faktory ovlivňující embarga | Měnová krize | Situace na finančních trzích | Banka Goldman Sachs | Na burze | Diplomatické sankce | Dopad na hospodářství | Společnost | The New York Times | Hospodaření | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Wells Fargo | Riksbank | FXstreet | Reporty | Globalizace | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Dopad embarg | Výrobní náklady | Silná konkurence | Organizace pro bezpečnost | Obchodování opcí | Hospodářské politiky | Valeria Bednarik | Pracovní trh | Riziko | Umělá inteligence (AI) | Analytik | Emise | Velké investice | Trinity | Nájemné | JPY | Ekosystém | Šéf společnosti | Transakce | Meta | Internet věcí | Pesimismus | Nástroj | NATO | Buffett | Životní úroveň | Pokles akcií | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | Ceny | Forexový obchodník | Financování | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Akcie americké společnosti | Dow Jones a S&P 500 | Války | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Salesforce | Obchodování v New Yorku | Praxe | Makroekonomické faktory | Obchodní operace | Stratég | Instituce | Opatření v Číně | Plodiny | Výnos | Prognostici | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Milton Friedman | Index Nasdaq | Algoritmy | CEO | Budoucí trendy | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Dlouhodobý trend | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Ceny akcií | Případové studie | BOSSA | Írán | Rychlý růst cen | EPS | Biliony dolarů | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Bez rizika | Tržní hodnota | PG | CRM | Zisk | Biotechnologie | Přizpůsobovat se | ČNB | Bank of England | Makléři | Vývoj ceny akcií | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Obchodování | Rizika a výzvy | Vzdělání | Monitorování | Prezident | Finanční pomoc | Sledování makroekonomických ukazatelů | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Zprávy z trhů | Předpověď | Šéf Tesly | Ekonomické důsledky | Údaje | Automobilky | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Finanční krize | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Běžný účet | Jakub Matis | Portfólia | Japonsko | Směřování | Grafy | Cenový cíl | Propad akcií | Situace | Poptávka a nabídka | Tržby | Stagnace | Finanční systém | FOREX | Konsenzus | Cenový propad | Historické momenty | Americké akciové trhy | Peking | New York Times | Aliance | HDP | Měnové kurzy | Technology | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | FED sazby | JP Morgan | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Členské země | Výprodej | Přírodní katastrofy | Transpacifické partnerství | CAR | Baterie | Měnové unie | FX trh | ČTK | Katastrofy | Stimuly | Ztráty | Snižování nezaměstnanosti | Životní styl | Nakupovat | FOMC | Blahobyt | Akcie | Grexit | Ekonomické nerovnosti | NERV | Ekonomický cyklus | 5G | Výhody | Podniky | City | Demografické trendy | Zakladatel Amazonu | AAA | Motivace | Vývoj ceny | Vysoké poplatky | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | Změny na trhu | Vývoz | Reuters | IoT | Logistika | Technologie | Mezinárodní kontext | Prognózy | Intel Corporation | Vital Knowledge | Kurz | Daně | Tichomoří | Spoluzakladatel | DXY | Makrokalendář | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Konkurenti | Japonské akcie | Výsledky | Míra inflace | Rychlý růst | Hospodářské soutěže | ByteDance | Bear | Investice | Fidelity | Akcie Salesforce | Potenciál | Zdravotnictví | Joseph Stiglitz | Automatizace | Mezinárodní sankce | Sýrie | Konkurence | Pokles inflace | Komunikace | HDP v EU | Bod | Ekonomika eurozóny | Levice | Ekonomická aktivita | ESM | Slovo recese | Demografie | Index volatility CBOE | Zisky | Regulace | Zaměstnanci | Bankovní účty | USMCA | Fondy | Hospodářství | WHO | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Měny | Dialog | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Export | Světová zdravotnická organizace | Diskontní sazba | Finanční rizika | Rusko | Iracionální | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Munger | Organizace | Ekonomický rozvoj | Rozšíření | Stav ekonomiky | Administrativa | Příliv investic | Devizové rezervy | Nikkei | Rychlý vývoj | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | ZEW | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Příjmy | Investice do technologií | Zasedání Fedu | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Patenty | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Ekosystémy | Makroekonomie | Kvantitativní uvolňování | ForexLive | Výkonnost | Dash | Canopy Growth | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | OECD | CHF | Obnovitelné zdroje | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | S&P 500 | JDE | Dopad na centrální banku | Podpora | MWh | Globální problémy | QE | Řešení problémů | Cena | ILO | Německo | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | CNN | Apple | Arnault | Prime | P2P | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | FIS | Bernard Arnault | Rizika a etické otázky | Světová obchodní organizace | Forexu | Server CNBC | Akcie společnosti | Báze | Zlato | Ekonomika | Ekonomické teorie | Denní graf | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Intel | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Potenciál zisku | Banky | Automotive | Vlády | Americká vláda | INTC | Rychlost | Investiční společnosti | Státní fond | Fundamenty | Bankrot | Wedbush | Ray Dalio | Wall Street | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | Hospodářské podmínky | Meta Platforms | Freedom Financial Services | Intervenovat | Čínské akcie | Ratingové agentury | Vítězství nad inflací | Portfolia | Příprava | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Švýcarský frank | Dlouhodobé důsledky | Petr Kellner | Hedge | Hospodářské cykly | Výzvy a rizika | Las Vegas | Bankrot Řecka | Medvědí trh | Hold | Převody peněz | Výzkum a vývoj | FX | Náklady na úvěry | Fidelity National Information Services | Spokojenost | Služby | Technologie blockchain | Technologický pokrok | Broker | Keynes | Řetězce | Experti | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Výprodej akcií | Vzdělávání | Embargo | Ekonomické trendy | Zvýšení produktivity | McAfee | Auta | Projekce | Zpravodajství | The Wall Street Journal | Noviny | Zdražování | Ropy | Měnový pár EUR/USD | Obchodní vztahy | USD | Internetové bankovnictví | Hospodářský vývoj | Legislativa | Nové příležitosti | Der Spiegel | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | 3M | Akciové burzy | Americké ministerstvo | Adam Button | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Ekonomické výkonnosti | Emise skleníkových plynů | Nemovitosti | WBA | USD/CHF | Index CSI 300 | Mezinárodní spolupráce | Odvětví v ekonomice | Kybernetické hrozby | Nejistota | Kryptoměna | Ekonomie | Zahraniční investice | Indexy | Dlouhodobý vliv | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | ECB | Měnová politika | Doporučení | Technologické inovace | Parita | Růst produktivity | Evropské země | Charlie Munger | Vývoj měn | ROCE | Referendum | Cykly | Precedens | EU | Bankovní sektor | Pimco | Cloudové služby | Vedlejší účinky | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Ekonomické prostředí | Investovat peníze | Investor | USD/JPY | Analytické nástroje | Volný obchod | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Americké obchodování | MMM | Banka | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Vlastnictví | CNBC | Capital.com
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Patterson
Patterson (PDCO.US)
Pat Toomey
Pátý sovětský rubl
Pat Zerega
Paul C. Brown
Paul Chan
Paul Choi
Paul Jackson
Paul Kim

Následující klíčová slova

Paul Milgrom
Paul Nolte
Paul Pogba
Paul Romer
Paul Samuelson
Paul Schockemöhle
Paul Singer
Paulson & Co.
Paul Tudor Jones
Paul Volcker
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít