Úterý 15. dubna 2025 17:40
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
Purple webinář celní války
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payouty

Prosperity

C:\fakepath\Leyen2.jpg

Brusel chce udržet konkurenceschopnost ocelářství v EU

19.03.2025 Evropská komise (EK) představila akční plán na podporu ocelářství a produkce kovů. Cílem je urychlit dekarbonizaci a udržet konkurenceschopnost evropského ocelářského sektoru a hutnictví, řekl dnes na tiskové konferenci komisař pro prosperitu a průmyslovou strategii Stéphane Séjourné. Oceláři si například stěžují na vysoké ceny energií a komise jim chce pomoci i v tomto ohledu.
img

Akcie na vrcholu a svět v chaosu. Kde hledat bezpečí a výnosy?

11.03.2025 „Investoři se po mimořádně úspěšné dekádě dostávají do bodu, kdy musí přijmout fakt, že jednoduché časy jsou pryč a nový svět vyžaduje aktivnější a chytřejší správu portfolia,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trump-10032025.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Dva měsíce od euforie k agonii. Jak Trump vypekl s bitcoinem

10.03.2025 Nástup Donalda Trumpa do Bílého domu mnozí spojovali s érou prosperity a zelených grafů na trzích – zdaleka nejvíce se k tomuto momentu upínali držitelé bitcoinu. Čekalo se, jestli USA přidají bitcoin do rezerv. Jenže Trump si zase našel vlastní cestu, která trhy poslala dolů.
img

Trh se po sérii propadů může odrazit ode dna

05.03.2025 Rally netrvala dlouho a stejně tak ani index S&P 500. Od amerických prezidentských voleb do svých únorových maxim získal široký akciový index tržní kapitalizaci přes 3,4 bil. dolarů. Donald Trump však tyto zisky zlikvidoval uvalením 25% cel na Mexiko a Kanadu, čímž donutil investory vybrat své peníze. Akciový trh se vrátil tam, kde byl v době vítězství republikána. Zůstává tak prostor pro hlubší korekci?
img

Příliv kapitálu vytváří podmínky pro růst BTC

17.02.2025 Analytici věří, že první kryptoměna se může znovu pokusit o růst, pokud kupci znovu ovládnou situaci. Odborníci poukazují na potenciál dalšího růstu BTC vzhledem k současným klíčovým úrovním supportu a rezistence. Průraz nad 101 000 USD by otevřel cestu k novým maximům, zatímco neschopnost udržet se nad cenou 90 000 USD by mohla vyvolat krátkodobý medvědí sentiment.se
img

Ozvěny trhu: Dosažení ekonomických cílů cel je krajně nejisté

13.02.2025 Jedním z hlavních aktuálních témat na finančních trzích zůstává celní politika staronového prezidenta Donalda Trumpa. Soudě dle vyjádření nové americké administrativy jsou ekonomické cíle zaváděných celních bariér trojí: snížení deficitu bilance zahraničního obchodu, ochrana amerických producentů a výnos pro federální rozpočet.
img

Index prosperity regionů: Nejlepší podmínky k životu v Česku má Turnov. Nejhůře jsou na tom Podbořany

11.02.2025 Index prosperity a finančního zdraví nově sleduje i kvalitu života v českých regionech. Jeho nové rozšíření, Index prosperity regionů, porovnává 206 tuzemských mikroregionů podle 37 indikátorů v oblastech jako ekonomika, zdravotní péče nebo vzdělávání. Nejlépe si vede Turnov, na opačném konci žebříčku skončily Podbořany v Ústeckém kraji. Ačkoli Praha v řadě oblastí dominuje, její celkové hodnocení snižuje vyšší kriminalita a horší dostupnost škol, což ji posunulo až na 23. místo. Největší problémy přetrvávají v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji, kde se regiony potýkají s odlivem vzdělaných lidí, exekucemi a nižší délkou života. Data tak potvrzují dlouhodobé regionální rozdíly, které brzdí ekonomickou prosperitu v některých částech Česka.
C:\fakepath\Cesko-EU.jpg

Index: ČR má devátou nejvyspělejší ekonomiku v EU

11.02.2025 Česká republika má devátou nejvyspělejší ekonomiku z 27 států Evropské unie, meziročně si polepšila o pět příček. Do první desítky jí pomohlo snížení inflace, rostoucí podíl národního důchodu na HDP či stabilizace veřejného dluhu. Česká ekonomika je tak v lepší kondici než například Finsko, Belgie či Itálie a vrátila se na úroveň, na které byla v roce 2022. Naopak překážkou pro růst ekonomiky v Česku je hospodářské oslabení domácností a nízká přidaná hodnota práce. Vyplývá to z Indexu prosperity a finančního zdraví, který vydává Česká spořitelna ve spolupráci s platformou Evropa v datech. Tu jejich zástupci představili novinářům.
img

V Praze se investování nebojí. Zkušenost s ním má více než 71 % občanů

29.01.2025 Napříč regiony vede Praha ve zkušenostech s investováním. Celkem 71,5 % obyvatel Prahy má nějakou zkušenost s investicemi, zatímco na Moravě a v Čechách je to 59 %. Tento rozdíl se odráží i v přístupu k riziku: zatímco třetina obyvatel Moravy a Čech preferuje nižší výnos s menším rizikem, Pražané jsou ochotni riskovat více v naději na vyšší zisky. Vyplývá to z průzkumu investiční platformy InvestBay. Rozdíly v investičním chování by do budoucna mohl smazávat v prosinci schválený zákon o digitalizaci finančního trhu, který má usnadnit přístup k bezpečným investicím a umožnit širší zapojení i menších investorů.
C:\fakepath\zemni plyn6.png

Svaz: Evropě hrozí nekonkurenceschopnost

21.01.2025 Evropa musí po nástupu nového amerického prezidenta Donalda Trumpa podle zástupců tuzemského průmyslu okamžitě řešit ceny energií, jinak nebude konkurenceschopná. ČTK to včera večer řekl viceprezident Svazu průmyslu ČR Radek Špicar. Další výzvou pro EU podle něj budou vyjednávání o vzájemných clech.
img

Peněz bude stále více: Investování již není možnost ale nutnost!

20.01.2025 Po pandemií Covid-19 se zásadně změnilo fungování hlavních světových ekonomik a finančních trhů v důsledku obrovské proměny vlivů monetární a fiskální politiky. Jednoduše řečeno, finanční systém již funguje na velmi odlišných principech, než tomu bylo v posledních několika dekádách. Tato odlišná dynamika povede k tomu, že nerovnost v bohatství obyvatel se do konce dekády výrazně rozšíří a zhorší. Poučka pracuj tvrdě a vyděláš si na slušný život již přestává platit a ten kdo nevlastní cenná a vzácná aktiva na tom bude ještě hůře na konci této dekády. Současný finanční systém totiž vstoupil do své finální fáze života: do dluhově-inflační spirály.
img

Jimmy Carter, stvořitel kultu Ronalda Reagana. Dereguloval více, než se o něm ví – za pád železné opony i za boom americké ekonomiky v letech 1983 až 2023 může více, než se něm ví

30.12.2024 Včera zesnulý Jimmy Carter byl posledním z žijících prezidentů USA, jenž se z Bílého domě poroučel ještě ve 20. století. Dějiny se tedy opět hnuly. Carterův konec v prezidentském úřadu, pouze po jednom funkčním období, bývá vykládán jako začátek zářné, ba až kultovní éry Ronalda Reagana, které Carter pouze a naštěstí uvolnil místo. „Reaganova“ 80. léta vrátila Americe nízkoinflační prosperitu a světu nakonec i pád železné opony a jen o chvíli později i Berlínské zdi.
img

Česko má 6. nejhorší podmínky pro podnikání v EU: Firmy brzdí drahé energie, nedostatek startupů i převaha zahraničních podniků

19.12.2024 Tuzemské podnikatelské prostředí má 6. nejhorší podmínky v evropské sedmadvacítce, oproti minulému roku se propadlo o 2 příčky, vyplývá to z analýzy Indexu prosperity a finančního zdraví. Za zhoršením stojí zejména rostoucí ceny elektřiny, které se od roku 2021 firmám více než zdvojnásobily, a také zvýšení daně z příjmu právnických osob na počátku letošního roku. Podpořit podnikání by mohla mimo jiné podpora burzy cenných papírů. Ta má totiž v současnosti 8. nejnižší tržní kapitalizaci v EU, což limituje financování firem a startupů.
img

Analýza: V Praze a Brně dají lidé za nájem 60 % mzdy, v Ostravě polovinu

17.12.2024 Za nájem v bytě o 60 metrech čtverečních zaplatí lidé v Praze a Brně měsíčně necelých 60 procent průměrné čisté měsíční mzdy. V Ostravě si lze stejně velký byt pronajmout za necelou polovinu mzdy. Vyplývá to z analýzy realitní platformy UlovDomov.cz, kterou má ČTK k dispozici. Podle té mzdy v posledním roce v ČR sice rostly, nikoliv ale tak rychle jako ceny nájemného. Obecně platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu v ČR nedosáhnou.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 10. prosince 2024

10.12.2024 Pár GBP/USD se v grafu 1H v pondělí vrátil do zóny rezistence 1,2788–1,2801, odrazil se od ní, obrátil ve prospěch amerického dolaru a opět spadl do zóny supportu 1,2709–1,2734. Konsolidace pod touto zónou by mohla otevřít cestu k dalšímu poklesu k 1,2611–1,2620, a dokonce signalizovat konec "býčího" trendu. Odraz od zóny 1,2709–1,2734 by udržel býčí trend a umožnil další návrat k úrovním 1,2788–1,2801.
img

Čeká Čínu transformace a prosperita?

06.12.2024 „Cyklické a strukturální problémy Číny nemusi zabránit další vlně prosperity. Silný základ v podobě četné, práceschopné a relativně mladé populace druhé největší ekonomiky světa je velkým zdrojem síly do budoucna,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ceny nových i starších pražských bytů ve třetím čtvrtletí opět rostly

11.11.2024 Ceny nových i starších pražských bytů ve třetím čtvrtletí opět rostly. Byty v novostavbách zdražily meziročně o 7,1 procenta na zhruba 158.000 korun za metr čtvereční a byty ve starší zástavbě o 13,7 procenta na 131.000 Kč za metr čtvereční. Důvodem nárůstu cen bylo uvedení nových cenově dražších projektů na trh a vyšší poptávka. O nákup nemovitostí v Praze začínají mít více zájem i menší a mladší investoři. Nejdražší jsou byty v centru města, kde může metr čtvereční stát i více než 300.000 korun. Vyplývá to z dat realitně-poradenské společnosti Knight Frank, které má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\EU3.jpg

Michel: EU musí zlepšit komunikaci se světem

25.10.2024 Posílit konkurenceschopnost Evropské unie, dělat vše pro to, aby unijní lídři neztratili podporu obyvatel EU a zároveň více komunikovat se zbytkem světa. Takové výzvy do budoucna vidí končící předseda Evropské rady Charles Michel. Se slabým ekonomickým růstem v EU podle něj souvisí množství kontrol a byrokracie uvalených na evropské firmy. Unie musí "s těmito hloupými rozhodnutími přestat" a nenahlížet na každou firmu jako na někoho, kdo chce porušovat pravidla a koho je potřeba neustále kontrolovat. Michel to uvedl ve více než hodinovém rozhovoru s novináři z projektu European Newsroom (ENR), který sdružuje tiskové agentury z celé Evropy a jehož je ČTK členem.
img

Investování se aktivně věnuje 4 z 10 Čechů. Jako ziskové hodnotí své investice 76 % z nich

16.10.2024 Dvě třetiny Čechů se snaží zhodnotit své peníze, nejčastěji prostřednictvím spořicích účtů, penzijního spoření nebo investic. Přímému investování se pak aktivně věnuje 41 % české populace, přičemž nejčastěji mají uloženou částku do 100 tisíc korun. Z průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů, který společně realizují Česká spořitelna, Evropa v datech a Sociologický ústav AV ČR, dále vyplývá, že když už se Češi do investování pustí, hodnotí ho v 76 % případů jako ziskové.
img

Proč tam, kde nejvíce řádili nacisté, dnes vzývají Putina? Odpovídají letošní laureáti Nobelovy ceny za ekonomii

14.10.2024 Letošní laureáti Nobelovy ceny se obracejí do historie, aby analyzovali současnost, a například doložili důležitost středních vrstev pro rozvoj společnosti. Zjišťují třeba, že v místech v Rusku, kde řádili nacisté, volí dnes lidé častěji komunisty.
img

V digitalizaci a infrastruktuře Česko pokulhává. Meziročně se v rámci unijní sedmadvacítky propadlo o 6 příček. Na vině je pomalá digitalizace veřejné správy i slabé pokrytí internetem

02.10.2024 Česko se v pilíři digitalizace a infrastruktury meziročně propadlo o 6 příček, ukazuje to analýza Indexu prosperity a finančního zdraví. Přestože se stále může pochlubit nejhustší železniční sítí v EU a patří mezi státy s nejvyššími investicemi do dopravy, úroveň digitalizace veřejných služeb zaostává za unijním průměrem. Nedostatečné je také pokrytí vysokorychlostním internetem, které je dostupné jen v 53 % domácností, menší podíl pokrytí má pouze Řecko.
C:\fakepath\Ray-Dalio-29082024.jpg

Ray Dalio: Kandidáti do Bílého domu neřeší to nejdůležitější

29.08.2024 Kdo investuje s dlouhodobým horizontem a zároveň ve svých investicích zohledňuje politickou situaci, měl by pravidelně číst analýzy tohoto investora. Ray Dalio totiž podrobně studuje a analyzuje programy kandidátů a propojuje je s ekonomikou a americkou společností. Jeho analýzy nejsou příliš optimistické, ale to by nás nemělo odradit od jejich čtení.
img

Vnímání luxusu se mění: prestiž nahrazuje minimalismus a zásady. Firmy, které se tomuto trendu přizpůsobí nejrychleji, si udrží svou pozici

27.08.2024 Odvětví luxusního zboží prochází významnými změnami. Zatímco v minulosti bylo vnímáno jako něco exkluzivního, co si nemůže dovolit každý, dnes se zejména v Číně dostává do popředí pojem "luxusní ostuda". Ekonomická nejistota a přísné sociální zásady vlády totiž nabádají spotřebitele k menší okázalosti. Tyto změny negativně ovlivňují prodej řady známých luxusních značek. A nejen tam. Celkově lze pozorovat změnu chování spotřebitelů a posun k takzvanému "tichému luxusu", což podtrhuje i aktuální kauza Dior a Armani, ale také hospodářské výsledky prodejů dalších módních domů.
C:\fakepath\Británie4.jpg

Britská centrální banka snížila základní úrok na pět procent

01.08.2024 Britská centrální banka podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na pět procent. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Dodala nicméně, že při dalším rozhodování o měnové politice bude postupovat opatrně. Základní úrok byl dosud v Británii nejvýše za 16 let a banka snížila úrok poprvé od března 2020, tedy od začátku pandemie nemoci covid-19.
img

Psychologie peněz: Správa financí a zodpovědného hraní

10.07.2024 Vítáme Vás při našem článku o přezkoumání spojitostí mezi psychologií a správou peněz. Objasníme Vám hlavní psychologické faktory ovlivňující naše rozhodnutí a návyky, které často vedou také ke sklonům ke hazardu. Pochopení psychologických složek je potřebné pro uvědomění si nebezpečí nadměrného utrácení nebo riskování. Poskytneme Vám proto návod, jak zlepšit svůj management financí a na závěr vše shrneme.
img

Téměř polovina Čechů má nějaký typ půjčky nebo úvěru. Častěji se jedná o lidi s vyššími příjmy

19.06.2024 Hypotéky, spotřebitelské úvěry, půjčky od příbuzných nebo nebankovních institucí v současnosti splácí bezmála polovina produktivní české populace. Podle Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů, který společně realizují Česká spořitelna, Evropa v datech a Sociologický ústav AV ČR, půjčky častěji využívají lidé s vyššími příjmy, kteří je využívají především na dlouhodobé výdaje, jako je například nákup auta nebo bytu. S exekučním řízením se osobně nebo alespoň v rámci jedné domácnosti setkala pětina Čechů. Pozitivním zjištěním je fakt, že již několik let v řadě se počet lidí v exekuci snižuje. Podle červnových dat Exekutorské komory počet lidí v exekuci za posledních pět let klesl o bezmála 20 %.
img

Saúdská Arábie vypověděla petrodolarovou dohodu: co to znamená pro americký dolar, bitcoin a zlato?

18.06.2024 Finanční řád světa, který se zaváděl posledních 50 let, přechází na nové a neznámé paradigma. Minulou neděli vypršela platnost petrodolarové dohody mezi Saúdskou Arábií a Spojenými státy.
img

Nemocný muž Evropy má rekordně drahé akcie. Jak to?

07.06.2024 V půli letošního května hlavní ukazatel německých akcií, index DAX, vystoupal na svůj historický rekord. Přitom německá ekonomika prochází náročným obdobím a je dokonce označována za „nemocného muže Evropy“. Jak to jde dohromady?
img

I přes výrazný růst cen nemovitostí realitní bublina v ČR nehrozí

05.06.2024 Ceny nemovitostí v České republice v posledních letech výrazně rostou, zejména ve velkých městech a jejich okolí. Tento růst je způsoben kombinací faktorů, jako je nedostatečná nabídka nových bytů, nižší úrokové sazby hypotečních úvěrů a rostoucí poptávka, ať už ze strany investorů nebo zájemců o vlastní bydlení. Mimořádnou situaci na českém realitním trhu potvrzují také nová data evropského statistického úřadu Eurostat: v letech 2010 až 2022 zdražily byty a domy v ČR o 126 procent. Průměrný nárůst v zemích Evropské unie je přitom pouhých 47 procent.
img

Třetina Čechů má nízkou úroveň finanční gramotnosti. 80 % populace si ale věří, že dokáže odhalit finanční podvod v online prostředí

14.05.2024 Více než polovina Čechů hodnotí svoji finanční gramotnost jako průměrnou, dalších 19 % pak jako nadprůměrnou. Realita však ukazuje něco jiného. Podle průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů se s nízkou úrovní finanční gramotnosti potýká třetina produktivní populace. Platí to zejména pro ženy, lidi s nižším vzděláním a příjmy. Činí to z nich snadnější oběti finančních podvodů.
C:\fakepath\trader-07052024-34-zm.jpg

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Prosperity LLC

07.05.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Prosperity LLC. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
img

Nejdůležitější body z letošního sjezdu akcionářů Berkshire Hathaway

07.05.2024 "Letošní sjezd akcionářů Berkshire byl v poněkud utlumené náladě, protože se tentokrát pořádal po dlouhé době bez již zesnulého Charlieho Mungera. Na Buffettovi to bylo poznat. Ovšem i letošní sjezd nabídne investorům velmi cenné poznatky a vhledy do Buffettovi mysli, ohledně trhů a ekonomiky", říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-30042024-37-zm.jpg

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem ProsperityFX

30.04.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera ProsperityFX. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
C:\fakepath\budoucnost-18042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – technologické inovace (1. díl)

18.04.2024 V dnešním článku přejdeme k dalšímu pilíři fundamentální analýzy, a to k pohledu do budoucnosti. Konkrétněji se dnes podíváme na technologické inovace a podrobně si rozebereme některé oblasti, které tam spadají, jako je umělá inteligence nebo třeba blockchain. Nakonec si projdeme faktory, které technologické inovace ovlivňují, a také jejich dopad na ekonomiku.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\Ahern.jpg

Irský expremiér: Rozšíření EU přinese bloku stabilitu

04.04.2024 Rozšíření Evropské unie o další země přinese stabilitu, prosperitu a posílení bloku. Musí být ale založené na reformách v daných státech. Na dnešní konferenci v pražském Lichtenštejnském paláci to řekl bývalý irský premiér Bertie Ahern, jehož země předsedala Radě EU v květnu 2004, kdy se unie rozšířila o deset zemí včetně Česka.
img

Češi letos za Velikonoce utratí o 850 milionů korun více než loni. Jsou to pro ně druhé nejlevnější Velikonoce v novodobé historii

29.03.2024 Češi letos za Velikonoce, konkrétně za pohoštění a koledu, utratí v průměru 3020 korun, což je o 176 korun více než loni. Vyplývá to z průzkumu online supermarketu Košík.cz. Oproti loňsku, kdy za Velikonoce dali průměrně 2844 korun na domácnost, to značí navýšení výdajů o 6,2 procenta. Takové navýšení překonává aktuální, únorovou meziroční inflaci, čítající rovná dvě procenta, o 4,2 procentního bodu. To znamená, že z vetší části stojí za nárůstem objemu velikonočních nákupů vyšší nakupované množství a jen z menší části pak meziročně vyšší cena.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
img

Letošní Velikonoce budou druhé nejlevnější v historii. Meziroční propad cen typických velikonočních potravin je totiž mimořádný, navíc mzdy Čechům stále rostou

22.03.2024 Češi se letos mohou těšit na druhé nejlevnější Velikonoce v novodobé historii země. „Velikonoční košík“ potravin, hojně konzumovaných právě o velikonočních svátcích, ať už přímo či coby ingredience, totiž oproti loňsku dramaticky zlevnil. A to o bezmála třináct procent (viz tabulka níže). Přitom o loňských Velikonocích se Češi naopak potýkali s dramatickým zdražením „velikonočního košíku“, a sice o více než třicet procent.
C:\fakepath\trader-272910133.jpg

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)

22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
img

3 nejlepší alternativní možnosti jak vybudovat majetek v roce 2024

04.03.2024 V době kdy světovou ekonomiku potkávají různé krize a inflace roste lidé vyhledávají nové způsoby jak vybudovat majetek a ten stávající ochránit proti inflaci. Investoři hledají alternativy k tradičním způsobům, a proto se zaměřují na nově vznikající příležitosti, které využívají sílu inovací. V roce 2024 se prostředí pro budování bohatství vyvíjí a objevují se nové příležitosti různých investic pro budování majetku. Mimo dnešní metody si samozřejmě můžete pořídit stále populární akcie online a vydělávat tak z pohodlí domova.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil růstový balíček pro podporu německé ekonomiky

01.03.2024 Přední německé hospodářské svazy dnes na veletrhu v Mnichově vyzvaly spolkového kancléře Olafa Scholze k reformám a k podpoře ekonomiky, požadují mimo jiné konkurenceschopné ceny elektřiny, odbourání byrokracie, investice do infrastruktury či usnadnit získávání kvalifikovaných pracovníků. Scholz na následné tiskové konferenci s představiteli svazů prohlásil, že brzy bude přijat růstový balíček, který ale kvůli odporu konzervativní opozice musí projít změnami. Poukázal také na to, že Německo se kvůli dopadům války na Ukrajině dostalo do složité situace, kterou se díky jeho vládě daří překonávat.
C:\fakepath\trader-28022024-40-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2024 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes překročila 60.000 USD (1,4 milionu Kč) a je nejvýše od listopadu 2021. Podle analytiků přispívají k růstu jednak bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF), jednak blížící se půlení bitcoinu, takzvaný halving. Na rekordu téměř 69.000 USD se bitcoin ocitl rovněž v listopadu 2021.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

ČR má 14. nejsilnější ekonomiku EU

28.02.2024 Česko má podle Indexu prosperity a finančního zdraví čtrnáctou nejsilnější ekonomiku v EU, proti roku 2023 si tak pohoršilo o dvě příčky. Ačkoliv má relativně pestrý průmysl s vysokou komplexitou, ekonomiku brzdí nízká přidaná hodnota a vysoká inflace. Index společně vytváří Česká spořitelna a datový portál Evropa v datech.
C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
C:\fakepath\ekonomika-19022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)

19.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.
img

Míříme k dalším 69 tisícům dolarů? Cena bitcoinu stoupá

14.02.2024 Bitcoin, nesporný král kryptoměn, se opět dostává na titulní stránky novin díky nedávnému prudkému nárůstu ceny, který ho posunul nad kýženou hranici 50 000 dolarů. Tato rally spolu s údaji “extrémní chamtivosti” na indexu Fear and Greed (strachu a chamtivosti) v kryptoburzách vytváří obraz trhu překypujícího optimismem, ale zároveň vyvolává obavy z možného přehřátí.
img

Přijetí eura Česku prospěje jen za „příznivého počasí“. Za současného stavu ekonomické integrace převažují nevýhody

07.02.2024 V posledních týdnech se opět rozvířila debata o přechodu Česka na společnou evropskou měnu. Podporovatelé věří, že zavedení eura pomůže zvýšit konkurenceschopnost českých exportérů. Za současného stavu evropské integrace je to však sporné. Ekonomická politika celé eurozóny se tříští pod vlivem dílčích zájmů jednotlivých zemí a regionů, uvádí ve svém komentáři analytik rizik společnosti Bibby Financial Services Ondřej Makeš.
img

Vzestup populismu: Jak krajně pravicové strany ovlivní budoucnost

01.02.2024 Po celé Evropě dochází k rychlému vzestupu krajně pravicových populistických stran a spolu s ním rostou i obavy z ekonomických dopadů jejich politiky. Motivace, které k tomuto posunu vedly, jsou poměrně komplexní, ale stojí za ním zejména kombinace úzkosti z ekonomického vývoje, kulturních obav a politické nespokojenosti.
C:\fakepath\trader-01022024-41-zm.jpg

Americký regulátor CFTC upozorňuje na několik nelegálních brokerů

01.02.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před několika neregulovanými společnostmi, které nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty.
C:\fakepath\investor-22062023.jpg

Ray Dalio vidí tři velké ekonomické problémy v západním světě

22.06.2023 Úspěšný investor Ray Dalio, jehož majetek se odhaduje na 19 miliard dolarů, je známý jako vynikající pedagog a filosof, který se zabývá obecným ekonomickým vývojem ve světě. Jeho knihy jsou považovány za povinnou četbu pro všechny dlouhodobé investory. V jeho poslední knize se zabývá hlubokou transformací světové ekonomiky.
img

Blíží se setkání kardinálů EU?

29.06.2012  Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Jednou z našich hlavních premis během evropské dluhové krize byla ta, že ...
Související klíčová slova: EUR | Organizace Severoatlantické smlouvy | Tempo růstu | Objem peněz | Fear and Greed Index | Pokles životní úrovně | Bankéř | Plánování | Znalost | Ekonomické problémy | Developeři | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Budoucnost mezinárodních vztahů | Vliv na vývoz a dovoz | Prosperity LLC | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Vysoké valuace | Zkušenosti | Howard Lutnick | Matěj Široký | Vstupy | Ark | Madeleine Albright | Mezinárodní pracovní síla | Král kryptoměn | Pozitivní vliv | Rozšíření perspektivy technologických inovací | Dovednosti | Nová cla | Veřejné finance | Long pozice | Nájemní bydlení | Řecko | Mince | Demokracie a legitimita | Trend | Organizace spojených národů | Geopolitické konflikty | Životní prostředí | Propad cen | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | BTC | Investor Ray Dalio | Mezinárodní měnový fond | Subdodávky | Hospodářské problémy | Podnikatel | Investing | Svaz německého průmyslu (BDI) | Proces prognózovaní | Prodej zboží | Řešení sporů | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Bain | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Starter | Silný support | Vlastnosti ekonomických modelů | Úvod do mezinárodních vztahů | Aktiva | Globální zájmy | Energetika | Neočekávané události | Fondy obchodované na burze | Investiční kapitál | Americký státní dluh | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | FDI | Vliv technologických inovací na ekonomiku | Evropská komise | Finální fáze | Německé hospodářské svazy | Obchod a mezinárodní ekonomie | Prada | WTO | Paul Romer | Valné shromáždění | Hospodářské problémy Číny | Vztah k dlouhodobému vývoji | BBT | Co jsou to ekonomické modely? | Poplatky | Komunita | Federální rezervní banka | Diverzifikace | Zpětný pohled | Lidé s vyššími příjmy | Analýzy | Pravděpodobnost | Cenové stability | Berkshire Hathaway | Infografika | Bitcoinové rezervy | Mark Mobius | Deflační tlaky | Rozpočtové přebytky | Spořící účet | Příprava na krizi | Rozvoj chytrých telefonů | Deflace | Pařížská dohoda | Sledování ekonomických ukazatelů | Mezinárodní dohody a organizace | Expanze | Období vyšších úrokových sazeb | Rostoucí ceny | Rozvojová spolupráce | Příliv zahraničního kapitálu | Globální dění | Výkyvy | Blockchain a kryptoměny | Regtech | Státy a jejich zájmy | Co jsou technologické inovace? | Vliv technologií a digitální éry | Dior | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Saúdská Arábie | Přesnost | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Asijské trhy | Nová data | Digitální éry | Robert E. Lucas Jr. | Americké domácnosti | Sociální vliv | Strach | Výpočetní inteligence | Americké podniky | Geografická diverzifikace | Odvětví luxusního zboží | Geopolitické napětí | Snížení emisí | Nezaměstnanost | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Sankce | Bydlení v ČR | OBSE | Mladší investoři | Ceny dováženého zboží | Objemy obchodování | Trumpová | EP Equity Investment | Diverzifikace investic | Kontroverze a výzvy | Zájem o investování | Tomáš Odstrčil | Mezinárodní organizace a smlouvy | ETF na bitcoiny | Konflikty a spory | Růstový balíček | Velké hospodářské krize | Přebytek zahraničního obchodu | Globální výzvy | Spolupráce a přístup na trhy | Více peněz | Konflikty | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Tržní příležitosti | Dopad na ekonomiku | Greg Abel | Regulatory technology | Pravidla a dohody | Tiskové agentury | Perspektivy technologických inovací | Vnímání problému | Prvky prognózování | Současné globální výzvy | Podnikání v ČR | R&D | Rozpočtový přebytek | Volby | Evropská měnová unie | ProsperityFX | Americký prezident | Vydání dluhopisů | Atraktivní investice | Růst cen | IQ | Války v Evropě | Vztahy velmocí | Příklady z praxe | Vliv na rozhodování | Nejvyšší deficit | Kdo řídí technologické inovace? | Omezená nabídka | Přijetí | Neziskové organizace | Rezervní měna | Vyrovnaný rozpočet | Bankovní unie | Optimistická nálada | Pandemie COVID-19 | Deindustrializace | Výhled | Důchody | Fungování trhů | Commodity futures | Spoření na důchod | Výrazný růst | Výkon | Politická situace | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Letadla | Inflace | Podnikání | Náročný proces | Agent-based modely | Rizika a příležitosti | Politická rozhodnutí | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Faktory ovlivňující obchod | Teorie Johna Maynarda Keynese | Nové léky | Pandemie covidu-19 | Změny cen komodit | Index prosperity | Deficity a přebytky | Investice do infrastruktury | Riziko politických a environmentálních událostí | 24OptionForex Investment | Předvídání cyklů | Historie společnosti | Hugo | Globální ekonomiky | Dopad na různé sektory | Rozšíření Evropské unie | Co je to obchod | Ceny novostaveb | Příčiny ztráty prosperity | Boom | TRIPS | Politické faktory | Amartya Sen | Jak fungují technologické inovace? | Lawrence Summers | Silný základ | Graf | Politické rozhodnutí | Rizika a nejistota | Politické a mezinárodní události | Co má na to vliv? | Válka | Přebytky zahraničního obchodu | ČSÚ | Kryptosvět | Teroristické hnutí Hamás | Typy ekonomických modelů | Košík | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Průmysl | Dohoda o klimatu (COP21) | Bitcoinové burzy | U.S. Treasury | Co se vyplatí sledovat? | Vztah s investicemi | Severoevropská dohoda | Centrální banky | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Německá průmyslová a obchodní komora | Vládní dluh | Přeshraniční obchod | Zrušení cel | Vliv na trhy práce | Zajišťování | Environmentální trendy | Rozpočtové deficity a přebytky | Irsko | Crypto Banxa Pro Trade | Testování a zlepšování | Nové trhy | Současná rozpočtová situace federální vlády | Ekosystémy pro inovace | Coca-Cola | Kdo řídí mezinárodní dohody | Akcie na rekordu | Směnné kurzy | Covid | EFTA | Cartier | Halving | Futures | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Dohoda o klimatu | Ceny elektřiny | Evropská unie (EU) | Dolary | Vyšší zdanění příjmů | Vyšší poptávka | Graf nabídky | Mezinárodní vliv | Trans-Pacifik | Nabídka | Příliv BTC | Západní země | Odpovědnost a udržitelnost | Washington | CryptoLifeTrade | Výkonnost indexu | CryptocurrencyBitcoinxtrade | Počet pracovních míst | Výprodeje | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Soukromý dluh | Rizika a nedostatky | Přebytek rozpočtu | Společenské trendy | Lepší výsledky | Vliv technologií | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Status rezervní měny | Vlajka NATO | Andrew McAfee | Vlastní bydlení | Startupy a ekosystémy | Obchodní pravidla | Reakce trhu | Ekonomiky | Výsledky firem | Snížení nákladů | Důvěra spotřebitelů | Donald Trump | Irský premiér | Prognózování a Spojené státy | Capital Gain | Dostatek peněz | Nové metody | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Vliv na zdravotnictví | Vysoké ceny energií | Kulturní výměna | Elite Financial Group | Investovat v Číně | Dlouhodobé investiční strategie | Hlavní ekonom Saxo Bank | Cena nájemného | Výrobci luxusního zboží | Economist | Zaměstnanost | Úvěrování | Rozšíření Evropské unie o další země | Cenové hladiny | Bridgewater Associates | Státní dluh | Vlajka OSN | Bydlení | Globální hospodářské krize | Peníze | Cathie Woodová | Vývoz ropy | Správná volba | Bill Gates | Pozitivní očekávání | Sociální sítě | Ipsos | Politika | Zvýšit ziskovost | Internet věcí (IoT) | Očekávání | Faktory spouštějící cyklus | Výzvy globalizace | Malé podniky | Snižování sazeb | Inflační spirála | Galaxy Stock Trade | Měď | Investiční nemovitosti | Mezinárodní dohody | Vybírání zisků | Globální ekonomická integrace | Radek Špicar | Hospodářské svazy | Hutnictví | Vyšší výnosy | Bublina v ČR | Přímý zahraniční investiční kapitál | Fosilní paliva | Historický kontext | Evropské společenství | Ozvěny trhu | Logo IMF | Války na Ukrajině | Konflikt na Blízkém východě | Substituce | Deprese | Online prostředí | Majetek | Rozhodování Buffetta | Pohled do budoucnosti | Měnový fond | Financovat | Chamtivost | Důvěryhodnost | Commodity | Blockchain | Vláda Spojených států | Zásoby ropy | Kolo jednání | Odborná příprava | Politická nejistota | Federální vlády | Saxo | Prognózovaní a jeho význam | Burzy cenných papírů | Nákupy | Růst | Akademie věd | IMF a OSN | Příležitosti | Itálie | Získání kapitálu | Snížit úrokové sazby | Dopad na veřejné politiky | IOT | Obchod a mezinárodní ekonomika | Hodnoty investice | Národní měny | Krize eurozóny | Oblečení | Prognóza | Globální spolupráce | Rozvoj umělé inteligence | Nálada investorů | Trh práce | UlovDomov.cz | Agent-based | Změny cen | Crypto | Britská centrální banka | Mercedes | Spotřebitelské úvěry | Kongres | Rozvojová pomoc | Nové technologie | Spotřebitel | Kolísání ceny | Mimoburzovní obchodování | Měna euro | Hospodářské recese | Regional Comprehensive Economic Partnership | MVRV | Podvody | Peer-to-peer | Míra růstu HDP | Kamala Harrisová | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Přehřívání ekonomiky | Snížit emise | Obchodní a mezinárodní dohody | Cena bitcoinu | Vliv na různá odvětví | Long | Chování | Ekonomický boom | Psychologický faktor | Ochránit úspory | Kontrakty | Hospodářské krize | Zadlužení země | Výpočetní ekonomické modely | Mocenské struktury | Daniel Častvaj | Warren Buffett a Charlie Munger | Půjčují si Češi peníze? | Úroveň investic | Geopolitická rizika | Ekonomické modely | Předpovědi a politická rozhodnutí | Investiční portfolio | InvestBay | Globální finanční systém | Geopolitické zájmy | BankID | The U.S. Treasury | Zdravotní péče | Svatý Vincenc a Grenadiny | Měkká síla a kulturní výměna | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Politické reakce | Commodity Futures Trading Commission | Korporátní daň | Další růst | Drahé energie | Pozornost trhu | Logo WTO | Fungování společnosti | Trh | Těžební projekty | Lidské chování | Deficit rozpočtu | Lukáš Kovanda | Americké dolary | Zkušenost | Kjótský protokol | Počasí | Podvodné telefonáty | Průměrné mzdy | Bridgewater | Spořící účty | Daně z příjmů | Recese ve Spojených státech | UlovDomov | Index | Siegfried Russwurm | Vice | Vzdělávání a odborná příprava | Burberry | IQ Option | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Jak fungují mezinárodní dohody | Rezervní měny | Finanční technologie | MMF | Délka cyklu | Obchodování na trhu | Eura | Terminál | Komise | Zahraniční firmy | Společná měna | Nejistoty | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Americká centrální banka | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Kapitál | Fungování | FinTech | Posílení | DEUS | Pomalý růst HDP | Zkušenost s investováním | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Mezinárodní události | Investice ve Spojených státech | E-commerce | Společnosti | Snižování inflace | Právní normy | Majitel | Ministerstvo obchodu | Klimatické změny | Negativní dopad | Světové rezervní měny | Čínská poptávka | Robert Gilpin | Eulerův diagram | EP | S&P | Regulátoři | Hamás | Americké ministerstvo obchodu | Moore Advisory CZ | Dceřiné společnosti | Obrovský potenciál | Unie | Menší investoři | Investiční portfolia | Sázky | Přehřátí ekonomiky | Problémy v západním světě | Vysoká inflace | Ingredience | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Druh cyklu | Soukromý sektor | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Samou | Analýza hospodářských cyklů | Obchodní partnerství | Wall Street Journal | Inovativní řešení | Ocel | Irský expremiér | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Ekonomický vývoj | Anglie | James Buchanan | Reakce trhů | Forex Capital | Demografické změny | Investiční horizont | Elite Financial | Snížení DPH | Asie | Vedoucí představitelé | Dohoda RCEP | Čech | Rekordní hodnoty | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Pařížská dohoda o klimatu | Graf nabídky a poptávky | Makroekonomické modely | Rovnovážné modely | Odvetná opatření | Hlavní prvky prognózování | Americké hospodářství | Erik Brynjolfsson | Nobelovy ceny za ekonomii | Akční plán | Angela Merkelová | Počet investorů | Knight | Soukromé společnosti | Vztahy s Čínou | Budoucnost | Rozvoj společnosti | Mikroekonomické modely | Cukr | Tereza Hrtúsová | Dopad rozpočtových deficitů | Jak funguje nabídka a poptávka? | Udržitelné inovace | Správně vypracované prognózy | Snížení poptávky | Charles Michel | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Nové peníze | Zdanění příjmů | Option | Ekonomická nerovnost | NAFTA | Mírové mise | Hazard | Hospodářská politika | Komercializace | Bitcoinové ETF | Psychika | Obavy z ekonomických dopadů | Rovnováha na trhu | Podnikatelé | Akciový index | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Pozornost | Prudký propad | Fiskální politiky | Mezinárodní ekonomie | Lucembursko | Klíč k budoucnosti | Snížení úroků | Soubor opatření | Elektromobily | Správa financí | Závislost | Úsilí | Globální a ekonomické otřesy | Popírání | Bohatství | Mezinárodní ekonomika | Laureáti Nobelovy ceny | Pandemie covidu | Rumunsko | Tisknutí peněz | Náklady | Úvěrové podmínky | Diverzifikace rizika | Finanční gramotnost | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Vytváření nových odvětví | Přímé zahraniční investice | Maynard Keynes | Hlavní výzvy prognózování v USA | Bitcoin | Viceprezident | Filip Kalčák | Poptávka | Nejziskovější | Nové těžební projekty | Banxa | Důvěra spotřebitelů a investorů | Regulátor CFTC | Vysoké inflace | NPT | Nákup akcií | Snižování úrokových sazeb | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Akcie online | Research | Kolísání cen | Množství peněz | Digitální banky | Technologický vývoj | Ekonomické vztahy | Amplituda cyklu | Obchodníci | Strukturální faktory | Válka na Ukrajině | Rozvoj kryptoměn | Firmy v ČR | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Finanční údaje | Finance | Mezinárodní organizace práce | Rozpočtové deficity | Forex capital | Dluhopisy | Indikátor | Indický akciový trh | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Platformy | Equity | Mindset | Prezident Donald Trump | Národní zájmy | Robert E. Lucas | Analytici | Koncentrace | Výkyvy cen | Problémy | Antarktická smlouva | Západní státy | Harrisová | Robotika a automatizace | DIA | Výzva | Stres | Americký Forbes | Železnice | Wonderinterest | Psychické problémy | Investice amerických firem | Grenadiny | Začátek války na Ukrajině | Psychologie peněz | Členské státy | Futures trading | Vyšší sazby | Menší poptávka | Pokles cen | JCPOA | Ropa | Keynesiánské modely | Bankéři | Monetární politika | Poskytování úvěrů | Přijetí eura | ETF | BH Securities | Fiskální dominance | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | Firma | Iniciativa | Komerční banka | Náročný proces prognózovaní | Veřejné zadlužení | Short pozice | Janet Yellen | Bulharsko | Fundamentální analýzy | Neoklasické modely | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Byznys | Úrovně rezistence | Inovativní hnací motory | Transakční náklady | Měkká síla | Košík.cz | Inovace v zemědělství | Historické data | Ekonomové | Bitcoiny | Ajit Jain | Prohlášení | Zlepšení kvality života | Mimoburzovní obchodování s cizími měnami | Sociologický ústav AV ČR | USA | Atraktivní příležitosti | Bitcoinové fondy | Základní pojmy | | Daniel Rajnoch | Spojené státy | Potenciál dalšího růstu | Samořízení | Organizace spojených národů (OSN) | Trans-Pacifik (TPP) | Růst HDP | Pandemie | Nabídka a poptávka | OSN a WTO | Vášeň | Ocelářství | Vstup do EU | Manažerka | HDP (Hrubý domácí produkt) | Posílení ekonomiky | Úrokové sazby | Sázka | Maxim Manturov | Vliv hospodářských cyklů | Konsolidace | Budoucnost Bitcoinu | Změna klimatu | ZEN | Názor Buffetta | Kryptoměnová komunita | Malé vysvětlení | FastfxtCoin | Společnost Freedom Finance | Zdanění příjmů v USA | Zisky dolaru | Nejlepší způsob | Armani | Burze | Strategie nákupu | Prognózování v USA | Historie | Vývoj | Výnosy | Britské impérium | Měsíční příjem | Zvýšení daně | Bedřich Skalický | Trading | Obchodní dohody | Stock Trade | Likvidity na trhu | Bertie Ahern | Regulace a právní normy | Paul Krugman | Vliv mezinárodních vztahů | BHS Timur Barotov | Wonderinterest Trading Ltd | Počet obyvatel | Německé hospodářství | Změny klimatu | Sociologický ústav AV | Regulace a politická řešení | Rizikovost | Západní sankce | TPP | Konkurenceschopnost | Dluhové financování | Výdaje | Americké akcie | Smlouva o volném obchodu | Pokles cen nemovitostí | Pracovní síla | Zlato nebo bitcoin | Uvědomění | EU a OSN | BRICS | Realitní bublina | Studium historie | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Prognózovaní | Riziko ztráty | Spolehlivost | OSN | Varování | Ekonomické modely a prognózy | Intervence | Nepřímé inovace | Trh s kryptoměnami | Obchodní komora | Spotřebitelská důvěra | Sjezd akcionářů | Pokles cen energií | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Finanční zdraví | Další vývoj | Měnové politiky | Finanční služby | Odvětví | Keynesiánci | Investiční doporučení | Předstihový ukazatel | Ceny nemovitostí | Dánové | Atos | Předseda Evropské rady | Budoucnost mezinárodního obchodu | Belgie | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | 24OptionForex | Nevýhody | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Fiskální politika | Kognitivní psychologie | LVMH | Lukáš Kulhavý | Měnový výbor | Příjmy z ropy | Zhodnocování peněz | Uvolnit měnovou politiku | Geopolitické události | Ekonomická situace | Elektrická vozidla | Dna | John Maynard Keynes | Forex Capital Gain | Vítězství | Investiční strategie | Geico | Odliv kapitálu | Pacifik | Kyberpojištění | Nobelovy ceny | Umělá inteligence | Růst BTC | AI | Britská měnová autorita | Snaha o vstup do EU | Vládní výdaje | IMF | Změny úrokových sazeb | Světová finanční krize | Miliardy korun | Světový obchod | Vliv obchodu | Soudní dvůr | Zemědělství | Snížení inflace | Zelené dluhopisy | Technické indikátory | Růst cen nemovitostí | Překážky | Kamila Fialová | Finsko | Faktory ovlivňující technologické inovace | Finanční částky | Sazby | Manažeři | Solární panely | Bankovní spořicí účty | CSR | Hlavní ekonom | Daň z příjmu | Investiční očekávání | Roboti | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Změny v ekonomice | Duševní vlastnictví | Ekonomické otřesy | Osobní zkušenost | Důležitost správných prognóz | Oživení německé ekonomiky | Úrok | Investovat | Startupy a ekosystémy pro inovace | MFN | Dohoda Severoatlantické aliance | Dohled a provádění | Přidaná hodnota | CryptoLifeTrade (IQ Option) | Hotovost | Regulátor | Obchodní dohoda | Sociální a environmentální trendy | Průzkum | Firmy | Mezinárodní vztahy | BBT Capital Limited | Aktéři mezinárodních vztahů | Nespokojenost | CEEC Research | Budoucí vývoj | CTBT | HDP Německa | Svatý Vincenc | Zajištění | EU a NATO | COP21 | Zájem investorů | Globalizace a dodavatelské řetězce | Partnerství | Vyšší ceny | Zlatý standard | Ekonomické podmínky | Nedostatek znalostí | 24OptionForex Investment Group | GATT | CFTA | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Daňoví poplatníci | Investování | Distribuce | Splacení dluhu | Fed | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Vyšetřování | Ekonomie a globální bezpečnost | Rozpočtový deficit | České veřejné zadlužení | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Poradenské společnosti | Hry | COIN | Zadluženost | Sociologický ústav | Trhy | Trade | Rozpočtové přebytky USA | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Britská značka | Období zvýšené inflace | Teroristické hnutí | Kybernetická bezpečnost | Německé akcie | Problémy Číny | Světové hospodářské podmínky | BBT Capital | Rostoucí příjmy | Rozšíření EU | Analytik České spořitelny | Rizika | Vánoce | Cena nemovitostí | Bain & Company | Eurozóna | Mimořádná výkonnost | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Průběh obchodu | Vypracované prognózy | Nákup nemovitostí | Nárůst tržeb | Vyšetřovatelé | MMA | Dluhopisový trh | Jasný plán | Platby a převody | Úspory | Vládní intervence | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Oceláři | RCEP | Centre William Rappard | Začátek války | Ministr obchodu | Vymáhání pohledávek | Realitní bublina v ČR | Vysoké ceny | DSGE | DSGE modely | České státní dluhopisy | Růst ekonomiky | Stagflace | Přístup na trhy | EdF | Bilance | Federální vláda | Cyklické změny | Obchodní řetězce | Tesla | OSN a NATO | ONE | Regulační orgány | Finanční polštář | Stabilita | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Španělsko | Vývoj technologií | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Mezinárodní konkurenceschopnost | Komodity | Mariana Mazzucato | Mzdy | Specializované dohody | ETF na bitcoin | Současná rozpočtová situace | Na burze | Významný dopad | Galaxy Stock | Analytička | Dopad na hospodářství | Společnost | Ekonomické problémy v západním světě | Dlouhodobý investiční horizont | Zadlužování | Crypto Banxa | Hospodaření | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Sjezd akcionářů Berkshire | Zahraniční obchod | Petr Zíma | Ztráta | Moore Advisory | Dluhové krize | Institucionální investoři | Spoofing | Elite Financial Group Ltd. | Globalizace | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Výrobní náklady | Organizace pro bezpečnost | Úspěšný investor | Volkswagen | Chudoba | Nedoplatky | Legendární investor | Evropa v datech | EK | Riziko | Umělá inteligence (AI) | Analytik | Emise | Velké investice | Trinity | MAM | ATH | Nájemné | Právo | Pražské burzy | Citi | Ekosystém | Šéf společnosti | Transakce | Šok | Finanční trh | Internet věcí | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | Akciový analytik | NATO | Buffett | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Capital | Americký regulátor | Know-how | Inovace | Úrovně supportu | Ceny | T-Mobile | Tisk peněz | Představenstvo | Financování | Recese | Pokles | Potenciální rizika | Realitní trh | Úvěrový trh | COT report | Války | Impuls | Analytické platformy | Poptávka po nemovitostech | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Berkshire | Státy EU | Praxe | Biliony | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | CFTC | Libra | Burzovní indexy | GEVORKYAN | Nedostatky | Investiční možnosti | Odborníci | Wonderinterest Trading | Obchodní operace | Zóny supportu | E.ON | Klima | Současná cena | Kurzové riziko | Evropské dluhové krize | Instituce | Propuštění | Důchod | Plodiny | Solidarita | Výnos | IHNED | Německé ekonomiky | Frank | Milton Friedman | Nájmy | Algoritmy | CEO | Trinity Bank | Olívia Lacenová | ERÚ | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Obchodní tipy | Ceny akcií | Ceny energií | Zvyšování daní | Cena akcií | GBP/USD | Investiční rady | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | Euforie | Biliony dolarů | Ztráty prosperity | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Zisk | Biotechnologie | Přizpůsobovat se | Commission | Bank of England | Ceny BTC | Demokraté | Dovoz | Zůstatek | Mimoburzovní | Obchodování | Býčí sentiment | Vzdělání | Nové prognózy | Úroky | Monitorování | Eurostat | Prezident | Stav energetické nouze | Finanční pomoc | Freedom Finance | Expanzivní politika | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Trump | Zprávy | Nákup nemovitosti | Byty | Ekonomické cykly | Francie | Předpověď | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Potenciální změny | Technologické společnosti | Spoření | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Kontext | Finanční krize | Běžný účet | ex | Naše ekonomika | Snížení daní | Jakub Matis | Investiční nástroje | ProCent | Držitelé Bitcoinu | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Velmoci | Marže | Psychologické faktory | Směřování | Český trh | Aktivum | Behaviorální | Ursula von der Leyenová | Situace | Štěpení | Miliardy eur | Poptávka a nabídka | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Časový horizont | Konsensus | Černá Hora | Dluhy | Vrcholy | FOREX | Dovoz čínského zboží | Psychologie | Guvernér | Historické momenty | Aliance | Světové události | Analýza dat | HDP | Technology | Daňové zatížení | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Skokový nárůst | Instant Research | Zdanění | Fibonacciho úrovně | Průměrná cena | Politici | Varovné znamení | Dopady na ekonomiku | Investiční glosa | Obchodní bilance | Celý svět | Vládní deficit | Vyšší inflace | Členské země | Hospodářský cyklus | Energiewende | Přírodní katastrofy | To nejdůležitější | Transpacifické partnerství | Slovensko | CAR | Baterie | Měnové unie | Zdraví | Realitní sektor | ČTK | Katastrofy | Stimuly | Ztráty | Merkelová | Peníze navíc | Dlouhodobé trendy | Blahobyt | Akcie | Medvědí trend | IntoTheBlock | Ekonomické nerovnosti | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Největší ekonomiky | Investiční nástroj | 5G | Zůstatek na účtu | Urbanizace | Podniky | Američtí regulátoři | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Demografické trendy | Energetická bezpečnost | Motivace | Býčí trend | Vysoké poplatky | Dodavatelské řetězce | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Rekordní zisky | Vývoz | Reuters | IoT | Logistika | Prostor k růstu | Technologie | Filantrop | Mezinárodní kontext | Exekuce | Prognózy | Daně | DNO | Velké finanční krize | Tichomoří | Strategická rozhodnutí | Index důvěry | Americká ekonomika | Úspěchy | Jiné měny | Hugo Boss | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Bolest | Aerolinky | Silnější dolar | Hospodářské soutěže | Růst amerických akcií | Peněžní zásoba | Investice | Pro investory | Potenciál | Zdravotnictví | Joseph Stiglitz | Automatizace | Rally | Mezinárodní sankce | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Oživení ekonomiky | Tržní trendy | Indie | Bod | Vnímání | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomická aktivita | Demografie | Zisky | Zhodnotit své peníze | Regulace | Oddlužení | Diverzifikovat | Bankovní účty | USMCA | Fondy | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | Důvěra | Pevný výnos | Nevládní organizace | WHO | Čistý příjem | Oslabení dolaru | Výplata | Situace v Číně | DIHK | Ukazatel | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Inaugurace | Dialog | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | NBC | Obchodování s cizími měnami | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Jim Rogers | České firmy | Řízení rizik | Světová měna | Forbes | Munger | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Services | Federální rezervní systém (FED) | Česká spořitelna | Praha | Neúspěch | Velikonoce | Valuace | Rozšíření | Stav ekonomiky | Plány | Celkové příjmy | COVID-19 | Výprodeje na trzích | Brusel | Spolkový sněm | Freedom Finance Europe | Hypotéky | Konvergence | Rychlý vývoj | Americké společnosti | Myšlení | Roubini | Fenomén | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Ženy | Příjmy | Investice do technologií | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Znárodnění | Financial | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Vliv na americký dolar | Dotace | Evropská unie | Patenty | Půl milionu | Rozvoj | Rozhodnutí vlády | Mexiko | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Ekosystémy | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Korekce | Výrazný pokles | Makroekonomie | Ekonomický model | Stimulační opatření | Výkonnost | Elektrické vozy | Index S&P 500 | Riskování | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Andrew Bailey | Krize | High | Centrum | HDP USA | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie firem | Frustrace | Zakladatel | Příliv kapitálu | Půlení bitcoinu | Inflace v Británii | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Globální problémy | Řešení problémů | Cena | Vystoupení z EU | EU a USA | Německá vláda | ILO | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Steen Jakobsen | Splácení dluhů | Prime | P2P | Impérium | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Teroristické útoky | BDI | Richemont | Upisování | All-time high | Výhledy | Co bude | Medvědi | DAX | Rezervy | Podnik | Rizika a etické otázky | Světová obchodní organizace | Debata | Akcie společnosti | Kypr | Zlato | Ekonomika | Ekonomické teorie | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | LTRO | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Důchodový systém | Banky | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Express | Rychlost | Odliv prostředků | Šance | Tržby společnosti | Ark Invest | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Bilance zahraničního obchodu | Velký státní dluh | Správa | Ray Dalio | Wall Street | Analýza | Zlepšení | ČR | Kontrakt | Hospodářské podmínky | Peter Siks | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Potenciální zisk | Demokratické strany | Příprava | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Hedge | Hospodářské cykly | Měnová autorita | Technologický sektor | Průměrný roční výnos | Lídři | Indická ekonomika | Support | Převody peněz | Výzkum a vývoj | Obchodní deficit | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Mluvčí | Spokojenost | Služby | Volný čas | Technologie blockchain | Technologický pokrok | Broker | Keynes | Řetězce | Sentiment | Experti | Investoři | Vizualizace | Šílenství | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Výkonný ředitel | Vzdělávání | Polsko | Ekonomické trendy | Ceny potravin | Zvýšení produktivity | Rezistence | McAfee | Návyky | Auta | Saxo Bank | Zpravodajství | Nepředvídané události | Put opce | Základní úrok | Nařízení | Zavedení eura | Snižování daní | Rostoucí náklady | Ropy | Struktura | Pomalý růst | P.A. | Předseda | Hospodářské výsledky | Internetové bubliny | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | Úročení | USD | Kamala | Občané | Internetové bankovnictví | Český akciový trh | Měnová unie | Emoce | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Nové příležitosti | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Globální vývoj | BMW | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | iPhone | Zpomalení ekonomického růstu | Analytička společnosti | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Události ve světě | Americké ministerstvo | Rozsah škod | CZ | Průraz | EDF | Digitální měny | Propad | Bankovnictví | Ekonomické výkonnosti | Mistrovství | Znovuzvolení | ANO | Emise skleníkových plynů | Prestiž | Významné zprávy | Vlajka | Povolení k činnosti | Bitcoin dnes | Oživení inflace | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | Rise | MiCA | Mezinárodní spolupráce | Pořízení vlastního bydlení | Invest | Zájem o investice | Kybernetické hrozby | Nejistota | Světová rezervní měna | Kryptoměna | Ekonomie | Opce | Investment | Zahraniční investice | Česká republika | Nouriel Roubini | Indexy | Spotové bitcoinové ETF | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | RISE | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | ECB | TTIP | Vysoká poptávka | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Technologické inovace | Body | Německé podniky | Růst produktivity | Krypto | Americký regulátor CFTC | Evropské země | Fear and Greed | Charlie Munger | ROCE | Vzrušení | Analytické společnosti | Negativní vývoj | Cykly | Konzervativci | Politická opatření | EU | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | Dostupnost bydlení | Úroveň supportu | Poradci | Řízení kapitálu | Nadnárodní korporace | Zrušení superhrubé mzdy | Cloudové služby | Prodeje | Pracovní síly | Komunistické strany | Logistické společnosti | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | Ekonomické prostředí | Kauza | Investovat peníze | Investor | Stochastic | Put | Volný obchod | Technologický rozvoj | Ukazatele | American Express | Korporace | Ovlivňování | Banka | Vlastnictví | Významné události | Úřady | Američané | Vysoké školy | Nízká inflace | CNBC | Výzvy | Domácí průmysl | COT | Strukturální problémy | News | Ocenění | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Prosincové obchodování
PROSINEC20
Prosoché
prospeaktradingllc.com
Prospectus
Pro Speed Tech Ltd
Prospekt
Prospekt cenného papíru
Prospekt dluhopisů
PROSPERBRIDGES

Následující klíčová slova

ProsperityFX
Prosperity LLC
Prosperující akcie
Prostor ke zlepšení
Prostor k růstu
Prostor pro další oslabení
Prostor pro další posilování
Prostor pro další růst
Prostor pro pokles
Prostor pro posílení
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít