Čtvrtek 20. února 2025 20:26
reklama
Purple webinář koruna
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář koruna

Finální fáze

img

Peněz bude stále více: Investování již není možnost ale nutnost!

20.01.2025 Po pandemií Covid-19 se zásadně změnilo fungování hlavních světových ekonomik a finančních trhů v důsledku obrovské proměny vlivů monetární a fiskální politiky. Jednoduše řečeno, finanční systém již funguje na velmi odlišných principech, než tomu bylo v posledních několika dekádách. Tato odlišná dynamika povede k tomu, že nerovnost v bohatství obyvatel se do konce dekády výrazně rozšíří a zhorší. Poučka pracuj tvrdě a vyděláš si na slušný život již přestává platit a ten kdo nevlastní cenná a vzácná aktiva na tom bude ještě hůře na konci této dekády. Současný finanční systém totiž vstoupil do své finální fáze života: do dluhově-inflační spirály.
img

Smíšený vývoj na Wall Street, korekce na „horkých“ technologických titulech

20.06.2024 Americké akciové indexy po včerejším státním svátku vykazují smíšený vývoj, když tradiční index Dow Jones solidně zpevňuje (+0,7%), zatímco technologický Nasdaq po růstovém úvodu odepisuje bezmála 1 % na pozadí vybírání tučných zisků u investorských „miláčků“ Nvidie (NVDA -3,5 %), Applu (AAPL -2,2 %), Qualcommu (QCOM -5,6 %) a dalších. Širší index S&P500 pak odepisuje 0,3 %, a to především kvůli poklesu sektoru informačních technologií o 1,6 %.
C:\fakepath\ftmo-logo-04042024.png

FTMO

04.04.2024 FTMO (dříve Získej účet) je česká prop firma, která nabízí financování retail traderům po celém světě. Firma byla založena v roce 2014 a doposud ji vedou stejní lidé. Na pozici generálního ředitele je Otakar Šuffner a na pozici technického ředitele je Marek Vašíček. Oba jsou absolventi Vysoké školy ekonomické v Praze. FTMO má sídlo v Praze na ulici Purkyňova v administrativní budově Quadrio.

Další články k tématu Finální fáze

img

Fundamentální analýza akcií: Praktický průvodce

08.02.2019 Vedle technické a psychologické analýzy je fundamentální analýza další metodou, pomocí které se může investor rozhodnout, zda nakoupit nebo prodat konkrétní akciový titul. Jedná se o jeden ze základních přístupů, které se používají pro ocenění akcií.
img

Obchodní jednání USA a Číny vstoupila do finální fáze

20.03.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování různorodě. Index Dow Jones oslabil o 0,1 %, S&P 500 zakončil na úrovni pondělní zavírací ceny a Nasdaq si polepšil o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo sektoru zdravotní péče (+0,8 %). Na opačné straně se nacházela především síťová odvětví (-1,2 %).
AOS-trading-1-2.jpg

Obchodník robotických systémů

20.02.2017 Jsem si velmi dobře vědom, že drtivá většina obchodníků zná a obchoduje pouze manuálně, klasicky za pomocí obchodní platformy a obchodních příkazů. Pak tu ještě ovšem existuje vcelku malá skupina obchodníků, kteří dávají přednost spíše algoritmickému přístupu k tradingu, tedy robotickým obchodním systémům, případně alespoň polo-robotickým obchodním systémům.
C:\fakepath\trader-22072022.png

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/USD, CHF/JPY a CAD/CHF

22.07.2022 V dnešní blogu se podíváme na analýzu měnových páru AUD/USD, CHF/JPY a CAD/CHF. Tyto měnové páry se nacházejí před finálním dokončením většího impulsu, což nám nabízí zajímavé obchodní možnosti ve směru dokončení impulsní vlny.
img

Po roční pauze se opět rozeběhla dostavba plynovodu Nord Stream 2

11.12.2020 Po roční pauze se dnes znovu rozeběhla finální fáze dostavby rusko-německého plynovodu Nord Stream 2, kterým má proudit plyn do Evropy po dně Baltského moře. Informovala o tom agentura DPA. Projekt se loni zastavil poté, co Spojené státy pohrozily sankcemi na podniky spojené s výstavbou plynovodu. Ruské plavidlo Fortuna začalo podle prohlášení konsorcia Nord Stream 2 s pokládkou necelé tři kilometry dlouhého úseku u pobřeží Německa.
img

ECB: nic nekončí, jedeme dál

04.05.2023 Evropská centrální banka dnes zvýšila svou depozitní sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,25 %. Třebaže část trhu sázela na razantnější krok, centrální banka nakonec – v souladu s tržním koncensem – přistoupila ke zvolnění tempa zpřísňování měnové politiky. Nejagresivnější cyklus zvyšování úrokových sazeb v historii eurozóny (kumulativně +375bps) se tak dostává do své finální fáze. Zpomalení tempa růstu sazeb zdůvodnila ECB předchozím prudkým růstem sazeb a jejich silným průsakem do měnových podmínek a podmínek financování.
img

Pozitivní nálada na všech trzích

15.11.2019 Americké indexy otevřely dnes slušně v plusu. Dnešní makrodata dopadla smíšeně. Zatímco maloobchodní tržby byly lepší, průmyslová výroba a sentiment v průmyslu státu NY (Empire Manufacturing) na odhady trhu nedosáhly. Pozitivní náladu do žil investorů tak nalil poradce Bílého domu Larry Kudlow, který prohlásil, že obchodní dohoda s Čínou se blíží do finální fáze. Indexy tak opět přepisují historická maxima. Pokud obchodování vydrží v tomto duchu, bude to pro širokopásmový S&P500 šestý růstový týden v řadě.
img

Ranní komentář: Čína a USA obnoví jednání o obchodu, akcie ráno reagují růstem

13.11.2018 Akciové indexy včera zamířily znovu do červených čísel, když je táhly především technologie, v čele s velkým firmami jako Apple nebo Amazon. Růstu se naopak dočkala úroveň rizikových přirážek, takže nervozita z trhů zatím plně nemizí a dál platí, že další vlna výprodejů může přijít kdykoli. Dnešní ráno ale vypadá o něco optimističtěji, když indexům v Asii a ostatním rizikovým aktivům pomohly zprávy o tom, že se čínský vicepremiér chystá do USA, kde by měl jednat o možné podobě obchodní dohody mezi USA a Čínou. Vedle tohoto fundamentu pak trhy dál čekají na výsledek vyjednávání o brexitu, která podle britské premiérky nyní vstupují do své finální fáze.
img

Čekání na dohodu, v Americe opět nová maxima

18.11.2019 V pátek americké indexy opět posunuly svá maxima. Makrodata dopadla smíšeně, a tak pozitivní signál vyslal poradce Bílého domu Larry Kudlow, který prohlásil, že obchodní dohoda s Čínou se blíží do finální fáze. Hlavní index S&P 500 (+0,77 %, 3 120,46 b.) přidal necelých 24 bodů, ostatní se ale nenechaly zahanbit a předvedly rovněž slušnou rally (Dow Jones +0,8 %, 28 004,89 b. a NASDAQ +0,73 %, 8 540,83 b.). Pro S&P 500 to byl šestý růstový týden v řadě. Z jednotlivých sektorů se dařilo zejména zdravotnictví a IT, jediný segment těžařů a zpracovatelů komodit uzavřel na červené nule.
img

ECB zvýšila sazby a stále ještě nekončí

05.05.2023 Evropská centrální banka včera zvýšila svou depozitní sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,25 %. Třebaže část trhu sázela na razantnější krok, centrální banka nakonec – v souladu s tržním koncensem – přistoupila ke zvolnění tempa zpřísňování měnové politiky. Nejagresivnější cyklus zvyšování úrokových sazeb v historii eurozóny (kumulativně +375bps) se tak dostává do své finální fáze. Zpomalení tempa růstu sazeb zdůvodnila ECB předchozím prudkým růstem sazeb a jejich silným průsakem do podmínek financování a měnových podmínek.
Související klíčová slova: Objem peněz | Quick Trade | Doba obchodování | Vysoké valuace | FTMO Account Swing | Držení obchodu | Obchodník | Maximální velikost | Výkonnost indexu | Take Profit | Prosperity | Podnikatel | Statistiky | Aktiva | Jaké strategie jsou povoleny? | Širší index | Možnost navyšování účtu | Získej účet | Nové obchody | Pochopení navyšování účtu | Poplatky | Investor Ray Dalio | Obchodní platformy Metatrader | Technologický podnikatel roku | Finance Magnates 2023 | Světové rezervní měny | Disciplíny při obchodování | David Lamač | Dodržování disciplíny | Maximální celková ztráta | Vliv na rozhodování | Výhled | MetaTrader 4 (MT4) | Best Prop-Trading | Soukromý dluh | Účty v americkém dolaru | Inflace | Best Prop-Trading Firm | Ověřovací proces | Tržní chování založené | Covid | Rezervní měna | CZK | Vládní dluh | Technologický podnikatel | Navyšování obchodního účtu | Futures | Zpráva | Fiskální politiky | Equity simulator | Centrální banky | Poplatek | Dodržování disciplíny při obchodování | FTMO Akademie | Diskreční obchodování | Typy účtů | Zveřejnění makroekonomických zpráv | Snižování úrokových sazeb | Trading kalkulačky | Energetický sektor | Ekonomiky | Aplikace MetriX | Domácnosti | Tisknutí peněz | Státní dluh | Peníze | BH Securities | Aktivní obchodování | Politika | Inflační spirála | Výplatní poměr | Americké domácnosti | Triple Witching Day | Růst | MetaTrader | Zákaznická podpora | FTMO swing | Challenge | Chování | Zadlužení země | Statistická aplikace | Globální finanční systém | S&P500 | Trh | FTMO.com | Obchodní fáze | Index | Společnosti | Vice | Prop firma | Množství peněz | Obchodní roboty | Rezervní měny | Obchodování zpráv | Kapitál | Fungování | Deloitte | News trading | Sloučení účtů | DXtrade | Akciové indexy | Bod zlomu | Soukromý sektor | Trade manager | Swing | Úrokové sazby | Statistiky vašeho obchodování | Deficit | Výkonnostní kouč | Obchodovat forex | EY Podnikatel | Podnikatel roku | Srovnání prop trading firem | Quadrio | Gilead Sciences | EY Podnikatel roku 2022 | | Bohatství | Náklady | Vratný poplatek | Equity | Firma | ZEN | FTMO akademie | Monetární politika | Vyšší sazby | Makroekonomická zpráva | Obchodovat | Obchodníci | Finance | Financování retail traderům | Dow Jones | Platformy | Automatické obchodní systémy | Stříbro | EY Podnikatel roku | Alokace kapitálu | Fiskální dominance | Fio | FAST | Česká prop firma | Ziskový obchod | Mentor aplikace | USA | Spojené státy | Výdaje | Výkonnostní akademie | Vývoj | Britské impérium | Trading | Prop Trading | Tržní chování | FTMO Challenge | WhatsApp | FTMO Trader | Growth Stars | Obchodní statistiky | Deloitte Fast 50 | Fio banka, a.s. | Účet FTMO | Quick Trade manager | Vládní výdaje | Podpora FTMO | Používání EA | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Zákaznická podpora FTMO | Sazby | Úrok | Firmy | Otakar Šuffner | Investování | Splacení dluhu | Technologický Nasdaq | Trade | Období zvýšené inflace | Rizika | FTMO servery | Americké akciové indexy | ONE | Potencionální zisky | Komodity | Vývoj na Wall Street | Držet pozice po delší dobu | Společnost | Zadlužování | Ztráta | Verifikace | Obchod | Deloitte Fast | Legendární investor | AOS | Finanční trh | Plyn | Risk | Ceny | Tisk peněz | Financování | Pokles | Rozdělení zisků | Obchodní platformy | Centrální banka | Obchodní kapitál | Finance Magnates | Index DOW | Žádosti o výplatu | FTMO | MetaTrader 5 | Maximální denní ztráta | Obchodní deník | Zisk | Zůstatek | Obchodování | Úroky | Poměr rozdělení zisků | Skrill | MetaTrader 5 (MT5) | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | Ekonomické cykly | Údaje | Výkonnost indexů | Obchody | Profit Target | Zemní plyn | Situace | Finanční systém | FTMO Account | Konsensus | FOREX | Trader | Rozhodování | Dolar | Euro | Celý svět | Vládní deficit | Ekonomické zprávy | AAPL | Obchodní systémy | Retail | Obchodní styl | Marek Vašíček | Akcie | Nižší úrokové sazby | Target | Zůstatek na účtu | Světová ekonomika | NVDA | Live chat | Gilead | QCOM | Konkurence | Bod | Používané platformy | Zisky | Společnost FTMO | Důvěra | Měny | Získání účtu | Algoritmické obchodování | Valuace | Začněte obchodovat | COVID-19 | USD/oz | Obchodní dny | Srovnání prop trading | Americké společnosti | TIM | Objem | Sloučení | EY | Korekce | MetriX | Výkonnost | Krize | Navyšování účtu | Podpora | Měny účtu | MT4 | Cena | Zadlužení | Splácení dluhů | Impérium | Drahé kovy | Podnik | Velikost účtu | Forexu | Zlato | Ekonomika | Kryptoměny | Obchodní účty | Banky | Vlády | Americká vláda | Denní ztráta | Rozdělení zisku | Ray Dalio | Wall Street | Instrumenty | cTrader | Pozice | Kovy | Seznam brokerů | Obchodní deficit | Služby | Fio banka | Šílenství | Ceny účtů | Celková ztráta | Původní poplatek | Index Dow Jones | Ropy | MT5 | USD | Měny účtů | Společnosti v indexu | Produkty a služby | Cena ropy | Jaké strategie jsou povoleny | Federální rezervní systém | mmBtu | Prop Trading firmy | Nemovitosti | Rise | Světová rezervní měna | Nvidia | MetaTrader 4 | Indexy | Americký dolar | Splácení dluhu | RISE | Alokace | Obchodní instrumenty | Doporučení | Poplatky a ceny | Trading firmy | ROCE | Navýšení | Cykly | Hedging | Investor | Mentor | Banka | Vlastnictví | Vysoké školy | Ocenění | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Růst | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Filtrování Pin Barů
Filtrování společností podle P/S
Filtrovat tržní signály
Fima eMan
Fimalac
FIMS
finaceirotrader.com
Finacix
finacix.com
Finakademie

Následující klíčová slova

Finální odhad
Finalto
Finalto Financial Services
Finalto Financial Services Limited
Finalto Ltd
finaltoltd.com
Finalto Pro
finalto.pro
Finalto Trading
Finalto Trading Limited
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
Potvrďte prosím... Zavřít