Globální finanční systém
Bitcoin dosáhl nového historického maxima po Trumpově vítězství ve volbách – Co bude dál?
07.11.2024 Po překvapivém vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách se trh s kryptoměnami, a zejména Bitcoin, vydal na růstovou vlnu. Trumpovo první funkční období přineslo neuvěřitelný růst Bitcoinu o více než 2300 % a jeho opětovný nástup k moci vzbudil v kryptokomunitě velká očekávání. Krypto trh reagoval pozitivně, což může být signálem, že během jeho druhého funkčního období by Bitcoin a další digitální měny mohly pokračovat ve vzestupu. Tento článek se podívá na historický vývoj Bitcoinu, Trumpovu politiku vůči kryptoměnám a očekávaný vliv jeho druhého prezidentství na kryptoměnový trh.
Zdvojnásobují Katar a magnáti z Blízkého východu svůj podíl na nedostatku BTC?
05.12.2023 Mike Alfred, který se označuje za “angažovaného hodnotového investora a ředitele správní rady”, 4. prosince na serveru X uvedl, že se objevily zvěsti naznačující, že obchodníci s bitcoinem (BTC) čelí zvýšené konkurenci ze strany “katarského státního investičního fondu a dalších investorů z Blízkého východu”.
Technická analýza páru BTC/USD na 18. července 2023
18.07.2023 Rada pro finanční stabilitu (FSB) – mezinárodní organizace, která sleduje globální finanční systém – vypracovala globální regulační rámec pro kryptoměny. Pokyny doporučené pro 20 největších ekonomik světa známých jako G20 vycházejí z principu "stejný byznys, stejné riziko, stejná regulace".
Země po celém světě dál skupují zlato
23.05.2023 Podle Polské národní banky vzrostly zlaté rezervy této země minulý měsíc na 7,828 milionů trojských uncí (243,5 metrických tun). V dubnu centrální banka nakoupila 14,8 tun zlata, což představuje největší nárůst od června 2019, kdy polské rezervy vzrostly o 94,9 tun.
Čína ve hře o globální fragmentaci
09.05.2023 Článek se zabývá čínskou strategií, která usiluje o vytváření aliancí a bloků a zároveň se snaží o globalizaci, aby si zajistila přístup na trhy a ke zdrojům. Čína se aktivně snaží uzavírat dvoustranné dohody a regionální ekosystémy, aby rozšířila svou sféru vlivu a pojistila si své postavení.
USDIDX ztrácí po zveřejnění výhledu MMF
11.04.2023 Americký dolar oslabil po zprávě Mezinárodního měnového fondu (MMF) o výhledu světové ekonomiky a k současné situaci v USA se na summitu ve Washingtonu vyjádřila i americká ministryně financí Janet Yellenová. Obsah komentáře byl v souladu s tím, co dnes přinesla analýza Axios, a finanční trhy nepřekvapil. Yellenová zdůraznila odolnost a sílu americké ekonomiky a stabilitu bankovního sektoru, ale dolarovému indexu (USDIDX) tento komentář nepomohl.
Evropské akcie po zklidnění situace kolem Credit Suisse pokračovaly v růstu
21.03.2023 Akcie na evropských trzích po hektickém přelomu týdne dnes pokračovaly v růstu, zájem byl znovu také o bankovní tituly. Akcie podle analytiků zpevňují díky tomu, že se zmírnila nervozita kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse, kterou převezme její domácí rival UBS. Trh ale dál vyhodnocuje podmínky transakce.
Evropské akcie po zklidnění situace kolem Credit Suisse pokračují v růstu
21.03.2023 Akcie na evropských trzích po hektickém přelomu týdne dnes pokračují v růstu, zájem je znovu také o bankovní tituly. Akcie podle analytiků zpevňují díky tomu, že se zmírnila nervozita kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse, kterou převezme její domácí rival UBS. Trh ale dál vyhodnocuje podmínky transakce.
GBP/USD. Přehled na 16. 3. 2023
16.03.2023 Ve středu měnový pár GBP/USD zahájil nové kolo sestupného pohybu, přesně jak jsme předpovídali. Znovu a znovu jsme uvedli, že libra je ve "swingu" podobně jako pár EUR/USD. Jsou vidět pravidelné zvraty. Přestože včera nebyly zveřejněny žádné významné makroekonomické ukazatele, nový pokles hodnoty libry nás nepřekvapil. Zveřejněny byly pouze zprávy o cenách amerických výrobců a maloobchodních prodejích. Vzhledem k tomu, že první zpráva naznačovala pokles a druhá také pokles, což má zvláštní význam, ani jedna zpráva nemohla teoreticky podpořit dolar. Ve skutečnosti platí, že čím rychleji inflace klesá, tím menší má Fed důvod k agresivnímu zpřísňování měnové politiky. A abych byl upřímný, jde o "medvědí" aspekt dolaru. Stejně tak problémy švýcarské banky Credit Suisse nedokázaly způsobit pokles libry. Jednoduše proto, že mezi touto bankou a britskou ekonomikou neexistuje žádné spojení. Velká Británie vystoupila z EU. Globální finanční systém je samozřejmě obrovské množství bank s úzkými vazbami, ale teoreticky by selhání jedné významné banky (která ještě nezkrachovala, ale má problémy) mohlo vyvolat prodej mnoha měn z jiných zemí, protože švýcarské banky (považované za nejspolehlivější na světě) mají mnoho spojení po celém světě.
Technická analýza páru BTC/USD na 3. března 2023
03.03.2023 Navzdory problémům, se kterými se krypto průmysl v roce 2022 potýkal, a skutečnosti, že bitcoin zůstává více než 65 % pod historickým maximem na ceně 68 789 USD, máme důvod k optimistickému pohledu na budoucnost kryptoměn. Výsledky nedávné studie společnosti Morning Consult mohou být nadějné.
Ropa za jüany, zlato jako rozhodující aktivum pro Čínu
10.01.2023 Zlato bude pro Čínu rozhodujícím faktorem, protože se země snaží posílit mezinárodní postavení jüanu a nadále prosazuje své plány na nákup ropy ze Saúdské Arábie.
Fidelity International: Propad cen nemovitostí v USA může tvrdě zasáhnout spotřebitelský sentiment
01.11.2022 Americký realitní sektor byl v roce 2008 v centru finančního krachu a trh nemovitostí je opět v centru pozornosti, protože nedostupnost bydlení se vrací na vrchol let 2005-2007, což vyvolává špatné vzpomínky.
Kryptoúvěrová firma Celsius požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli
14.07.2022 Americká kryptoúvěrová společnost Celsius Network požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli. Stala se tak další obětí prudkých výkyvů na trzích s kryptoměnami, informovala agentura Reuters. Kryptoúvěrové firmy nabízejí zákazníkům možnost uložit si kryptoměny do produktů s úrokovým výnosem.
Češi v pololetí koupili kryptoměny za 2,2 miliardy, meziročně o 37 pct méně
12.07.2022 Češi v letošním prvním pololetí nakoupili kryptoměny za 2,2 miliardy korun, tedy o 37 procent méně než ve stejném období loni. V červnu se objem obchodů pohyboval okolo 300 milionů Kč, což je však meziročně o téměř polovinu více. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího obchodníka Bit.plus, které má ČTK k dispozici.
Rada pro finanční stabilitu navrhne globální pravidla pro regulaci kryptoměn
11.07.2022 Rada pro finanční stabilitu (FSB) na podzim navrhne globální pravidla pro regulaci kryptoměn. Reaguje tak na prudké výkyvy na trzích s kryptoměnami, které podle ní podtrhly potřebu regulace tohoto odvětví. Rada to uvedla v dnešní zprávě. FSB je mezinárodní organizací monitorující globální finanční systém, sdružuje finanční regulátory a představitele centrálních bank a ministerstev financí skupiny největších ekonomik světa G20.
EUR/USD: Euro je zklamáno jednáním ECB a dolar je "věc sama o sobě"
18.04.2022 Nový týden může americké a evropské měně přinést další překvapení. Euro nyní ztratilo lví podíl svých zisků a dolar se poněkud stáhl a snažil se distancovat od rozhovorů o nadcházející dedolarizaci.
Bude dolar lídrem nového měnového systému?
28.03.2022 Americká měna s ohledem na aktuální geopolitickou situaci zahájila nový týden opatrnými pohyby. Globální finanční scénu svírá napjatá atmosféra. Někteří analytici se domnívají, že východiskem z této situace je vytvoření nového měnového systému.
Regulátoři zkoumají používání kryptoaktiv v době války na Ukrajině
21.03.2022 Globální finanční regulátoři zkoumají používání kryptoaktiv v době války na Ukrajině. Důvodem jsou obavy z jejich využívání k obcházení sankcí, které západní země kvůli útoku na Ukrajinu uvalily na Rusko. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Bezprostřední růst kryptoměn ohrozí finanční stabilitu
17.02.2022 Rada pro finanční stabilitu (FSB), mezinárodní organizace sledující rizika pro ekonomiky zemí G20, uvedla, že rychle rostoucí krypto trh by brzy mohl vážně ohrožovat finanční stabilitu.
Prognózy na rok 2022: Co očekávat a čeho se obávat?
23.12.2021 Byl představen vynález léku proti koronaviru Mir-19, na akciových trzích probíhá vánoční rally a západní svět hystericky bojuje s kmenem omikron. Uvedený lék je skutečně lék a nikoli vakcína, která bude léčit pacienty v počátečních stadiích onemocnění.
Americký trh 21. prosince. Tři po sobě jdoucí dny poklesu. Korekce. Očekává se oživení
21.12.2021 Americké indexy v pondělí opět klesly, přičemž Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 se snížily o 1,2 %. Futures na index S&P500 však předpovídají silné oživení směrem vzhůru – futures vzrostly na 0,8 %.
Obavy o čínský realitní sektor nepolevují, splátku neuhradila další firma
05.11.2021 Obavy o čínský realitní sektor nepolevují. Po firmě China Evergrande neuhradila splátku investorům i realitní firma Kaisa. Obchodování s jejími akciemi na burze v Hongkongu tak bylo dnes pozastaveno, oznámil bez bližších podrobností provozovatel burzy. Ve čtvrtek tam akcie firmy odepsaly 15 procent a dostaly se na rekordní minimum.
Americké akcie jsou na rekordu. Vyplatí se do nich investovat?
25.10.2021 Samozřejmě, že jsou americké akcie nadhodnocené. Jsou nadhodnocené zejména o úroky bankovních kont běžných střadatelů. Ty jsou totiž uměle ponižované – tedy vlastně soustavně podhodnocované - v důsledku tištění nových dolarových miliard a bilionů. Toto tištění neustále dofukuje akcie či nemovitosti. Z toho těží zhruba polovina americké populace, která akcie vlastní, zatímco ta druhá, jež má jen bankovní konta, pokud vůbec, chudne… a třeba pak rabuje obchody s elektronikou nebo sportovním oblečením.
MMF: Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel je nerozumné a riskantní
13.10.2021 Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel s sebou nese značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. Ve zprávě o finanční stabilitě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Jde podle něj o nerozumnou zkratku a fond se obává takzvané "kryptoizace", tedy postupného zavádění zahraničních měn či kryptoměn v jednotlivých zemích.
WSJ: Čína se připravuje na pád zadluženého developera China Evergrande
23.09.2021 Akcie problémové čínské developerské společnosti China Evergrande dnes na burze v Hongkongu prudce posílily. Investory uklidnilo, že se krachem ohrožené firmě, která dluží přes 300 miliard dolarů (6,5 bilionu Kč), podařilo dohodnout s čínskými majiteli jejích dluhopisů. Píše o tom internetový portál britské BBC. The Wall Street Journal (WSJ) informuje, že čínská vláda vyzvala úřady v celé zemi, aby se na pád společnosti připravily.
Akcie problémové čínské firmy Evergrande před splátkou prudce posilují
23.09.2021 Akcie problémové čínské developerské společnosti China Evergrande dnes na burze v Hongkongu prudce posilují. Investory uklidnilo, že se krachem ohrožené firmě, která dluží přes 300 miliard dolarů (6,5 bilionu Kč), podařilo dohodnout s čínskými majiteli svých dluhopisů. Na svém webu o tom píše BBC.
Forex: Dolar oslabuje, investoři vyhlížejí oznámení Fedu ohledně měnové politiky
22.09.2021 Dolar před zveřejněním prohlášení americké centrální banky (Fed) o měnové politice oslabuje. Po oznámení velké čínské realitní společnosti Evergrande, že včas uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek, posilují naopak rizikovější měny, jako je čínský jüan nebo australský dolar.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.09.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo převážně v plusu. Pod nulou uzavřela z hlavních burz jen ta tokijská. O měnové politice jednaly centrální banky Japonska a Číny a obě její nastavení potvrdily.
Stínové bankovnictví
23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
MMF: Globální finanční systém je díky stimulačním opatřením odolný
06.04.2021 Globální finanční systém je díky masivní podpoře vlád a centrálních bank i za pandemie stabilní. Zatímco rizika jsou z valné části pod kontrolou, oživení z koronavirové krize bude nerovnoměrné a dopady v každé zemi jiné. Ve zprávě o finanční stabilitě to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Stimulační opatření podle něj zajistila, že finančním systémem dál bez problémů proudí úvěry firmám i domácnostem.
Fed změní zátěžové testy bank
28.09.2016 Americká centrální banka (Fed) zvažuje změny v každoročních zátěžových testech, které zjišťují, zda jsou velké americké banky schopny vydržet finanční otřesy, včetně další krize. Výsledků změněných testů by Fed využil k určování kapitálových rezerv jednotlivých bank. Pro největší z nich to přitom bude znamenat nutnost opět zvýšit kapitál. Před výborem pro finanční služby americké Sněmovny reprezentantů to dnes řekla šéfka Fedu Janet Yellenová. K výhledu ekonomiky ani měnové politiky se nevyjádřila.
Související klíčová slova:
FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Čína | Finance | Peníze | Australský dolar | Pullback | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | G20 | Evropská unie | HDP | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | USD/CNY | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Rizika | Politika | Komoditní měny | Ekonomové | Akciové trhy | Objemy obchodů | Investujeme | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Americký dolar | Analýza | BRICS | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | CCI | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Nesoulad | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | G7 | Index DAX | Indikátor | Investice | Investování | Korekce | Koš | Kurz | MIFID | MMF | MT4 | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Pákový efekt | Rally | Rating | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Support | Swing | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Objem obchodů | Panevropský index | Finanční krize | Hospodářský růst | FTSE | XTB | Saxo Bank | Indexy | RMB | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Stres | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Credit Suisse | GCI | Obchodovat | CAC 40 | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | USDX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Burzovní regulátoři | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Brokeři | Cena | Ceny zlata | Čínská měna | Dolar | Eura | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Graf | Hodnota zlata | Indikátor CCI | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Komoditní | Kurz dolar | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Nemovitosti | PayPal | Pivot | Praní špinavých peněz | Pro investory | Reuters | Ropy | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | SWIFT | Swingy | Švýcarské banky | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj amerického dolaru | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | Dolarové dluhopisy | Komise pro cenné papíry | Buy | Due diligence | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | WSJ | WGC | Světové ekonomiky | Komise | Pivot Pointy | Vzdělání | COT | Velcí hráči | Burze | Bankovní sektor | Institut Ifo | Investing.com | BBC | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Technický výhled | Čínská centrální banka | Finanční systém | Podnikání | Euro vůči dolaru | Ministr financí | Globální měny | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Index londýnské burzy FTSE 100 | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | City | Fidelity International | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | Pokles libry | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Nervozita | Globální finanční trhy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Hospodářský růst USA | Ztráty | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | FTSE 100 | Guvernér banky | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Poplatky | Index pařížské burzy CAC 40 | Mzdy | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Turecká centrální banka | TRY | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | Zátěžové testy bank | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | BTC/USD | MiFID II | Růst bitcoinu | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Asijské trhy | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | FinTech | Krypto | Podíl dolaru | Podniky | Čínské měny | Akcie společnosti | Portu | Turecké liry | Pokles turecké liry | Cenový kanál | Trh s ropou | Trh s kryptoměnami | Dodávky ropy | Výkyvy na trzích | Pojištění vkladů | Refinitiv | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Zájem o dluhopisy | Bitcoin ETF | Zvýšení sazeb | Klesající cena | Zájem investorů | Investiční rady | CNY | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | BCC | Stablecoin | Medvědí výhled | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Bohatí | Index londýnské burzy | Růst mezd | Hongkongská burza | Stablecoiny | Finanční situace | Pravidla pro regulaci kryptoměn | FSB | Trinity Bank | Alipay | Deficit | Trinity | Objem | Obchod | Hospodářský růst v EU | Firma | USDC | BAT | Studie | Bilance | Co bude | Čínský prezident | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Úrok | Miliardy | Adam Glapiński | AFP | Bankovní tituly | FT | Swingové maximum | Globální trh | Martin Stránský | Financovat | Technologický sektor | Průmysl | Na burze | Propouštění | Digitální měny centrálních bank | USDIDX | Rozvoj | Problémy | Výzkumný institut | Pojišťovny | Prognózy | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Vánoce | Regulátoři | xStation5 | Bydlení | Miliardy korun | Zasedání měnového výboru | AJ Bell | Investiční ředitel | Russ Mould | Index pařížské burzy | Klesající trend | Američané | Celsius Network | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | Írán | Budoucnost | Ifo | Rekordní maximum | Poradenství | Wall Street Journal (WSJ) | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Krach | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Trhy | Čínské úřady | Jüan | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Pandemie | IHNED | FIAT | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Medvědi | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Největší švýcarské banky | Dodatečný kapitál | Noviny | Akcie na evropských trzích | Čínské banky | Stabilita | Vývoj | Šok | Výkyvy | Prudký pokles | Index DAX burzy | Mince | Prudké výkyvy | Další vývoj | Spotřebitelé | Onemocnění | Katar | Salmán | Komerční banky | Domácnosti | Hotovost | Ministryně financí | Spoření | Axios | Růst | Koronavirové krize | Prodej státních dluhopisů | Biliony | Potenciál | Ekonomiky | Války | Organizace | Závislost | Práce | Údaje | Pojišťovna | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | Propad cen nemovitostí | Oživení cen ropy | Oživení cen | Splátky dluhů | Výpadky | IMF | Dodavatelské řetězce | Nákup ropy | USD za barel | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Posílení | Výkon dolaru | Regulační rámec | Budoucnost kryptoměn | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Americká centrální banka (Fed) | Zaměstnanci | Blízký východ | Vývoz | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Dluhy | Dominance bitcoinu | Hlavní kryptoměny | Auta | Vakcína | CL | Růst Bitcoinů | Kupci | Čínské hospodářství | Realitní společnosti | JDE | Rizikovější měny | Unie | Soběstačnost | Průraz | Londýnské burzy | Investice do infrastruktury | Propad cen | Covid | Realitní firma | Cardano | MAM | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | SAE | Ceny | Ožívání ekonomiky | Technologické společnosti | Společnost XTB | Ceny nových bytů | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Bretton Woods | DeFi | Pár EUR/USD | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Indonésie | WeCHat | Země Perského zálivu | Kryptoměnový trh | Venezuela | Odborníci | Obchodování s ropou | Prezidentské kampaně | Počet úmrtí | Česká republika | Měnový fond | Americké měny | Platby v kryptoměnách | Defi | Nařízení | Vítězství Donalda Trumpa | Výsledky voleb | Růst amerického HDP | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Refinitiv Eikon | Svět kryptoměn | Počasí | Růst ceny | Silné oživení | Evropské centrální banky | Výrobní aktivity | HAS | Nové rekordy | Celosvětová poptávka | Systémové riziko | Finanční zdraví | Oživení americké ekonomiky | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Riziko likvidity | Vývoj ceny akcií | Aleš Hála | Zátěžové testy | Testy bank | Krypto trh | ERA | Objednávky | Investiční aktivum | Bit.plus | Zajištění proti inflaci | Salvador | Plány | Platidlo | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Mali | Cyklus zvyšování sazeb | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Technologie | Síla dolaru | Spojené arabské emiráty | Koncentrace | Americký trh | Současný trend | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Kryptoaktiva | Divize | Načasování | Rekord | HDP ve Spojených státech | Štěstí | Vnímání | Rekordní minimum | Uvedení na burzu | Americká ministryně financí | Funkční období | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | China Evergrande | Spojené arabské emiráty (SAE) | Čínské realitní společnosti | Akcie Evergrande | Akcie Evergrande dnes | Evergrande dnes | Utažení úrokových sazeb | Obavy finančních trhů | Oznámení společnosti Evergrande | Dolar vůči jüanu | Čínské bondy | Chinese Estates Holdings | Problémové čínské firmy | Vývoj ceny akcií Evergrande | Společnost Evergrande | Posilování amerického dolaru | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Češi | Zavádění kryptoměn | Pravidla hry | Globální pravidla | Nová historická maxima | Pozornost | Přijetí bitcoinu | Návrh rozpočtu | Kaisa | Evergrande Group | Krachy čínských realitních podniků | Obavy o čínský realitní sektor | Čínský realitní sektor | Firma Kaisa | Společnost | Krypto průmysl | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | TIM | Avalanche | Zprávy z krypto | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Kazachstán | Kmen omikron | Rozšíření | Rostoucí inflace | Vánoční rally | Technická rezistence | Hráči na trhu | Zvyšování sazeb Fedu | Hry | Válka na Ukrajině | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Přístup na trhy | Murray | Glapinski | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Index londýnské burzy FTSE | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Ruský útok | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | CIPS | Pokles inflace | Platební systém SWIFT | Systém SWIFT | Používání kryptoaktiv | Globální finanční regulátoři | Finanční regulátoři | Patrick Armstrong | City & Financial | John Glen | Postavení dolaru | Dominantní postavení dolaru | Vlastnictví | Technický výhled trhu | Realitní sektor | Investiční trendy | Přijetí | Rada pro finanční stabilitu | Globální pravidla pro regulaci kryptoměn | Pravidla pro regulaci | Kryptoúvěrová firma | Celsius | Firma Celsius | Marketingová komunikace | Centrum | Prime | Nedostupnost bydlení | Investiční ředitel společnosti | Kryptotrhy | Platební systém | Uzbekistán | Koordinovaná intervence | Jeremy Hunt | Ceny nemovitostí v USA | Propad cen nemovitostí v USA | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Administrativa | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Globalizace | Výhled trhů | Invest | Problémy Credit Suisse | Převzetí Credit Suisse | Zklidnění situace | Situace kolem Credit Suisse | Asie | Roční maximum | Závislost na americkém dolaru | Redmond Wong | Výhody globalizace | Vice | Velká očekávání | Historický vývoj | Co bude dál? | Bitcoin a kryptoměny | Politické změny | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Nová éra | Vlády | Vítězství | Trumpovo vítězství | Vývoj bitcoinu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot