Kmen omikron
Vyhlídky amerického dolaru: Fed musí trhy překvapit, rostoucí inflace vyžaduje rozhodné kroky
11.02.2022 Americká inflace dosáhla rekordní růstové trajektorie od roku 1982, když v lednu přidala +0,6 % meziměsíčně a +7,6 % meziročně oproti předpokládaným +0,5 % a +7,3 %. Zároveň prudce vzrostly výnosy – desetileté UST poprvé od srpna 2019 překročily 2 %, ale jako obvykle americký dolar na měnovém trhu vykazoval smíšenou dynamiku. Poptávka po něm nerostla.
Zlato roste již tři seance v řadě
03.02.2022 Zlato roste již třetí seanci v řadě. Analytici však nevidí žádné známky další rally a žádný důvod k optimismu. Co způsobí, že zlato opět klesne?
Americká inflace nadále roste
13.01.2022 Hlavní americké akciové indexy vykázaly v posledních dvou dnech mírný růst. Zároveň se na akciovém trhu na začátku nového roku rozběhla korekce. Tento korekční pohyb některých indexů se již stal výraznějším než ty předchozí. Mnozí odborníci očekávají, že v letošním roce dojde k propadu akciového trhu v důsledku zpřísnění měnové politiky ze strany amerického Federálního rezervního systému. Americký regulátor nebude jedinou centrální bankou, která zpřísní svou politiku. Evropská centrální banka sice není na zpřísnění připravena, ale očekává se, že pandemický nouzový nákupní program (PEPP) letos skončí. Bank of England již zvýšila základní úrokovou sazbu a ostatní regulátoři ji budou pravděpodobně následovat. Obecně lze říci, že rok 2022 bude rokem zpřísňování. Akciové trhy mezitím budou v důsledku této skutečnosti pociťovat tlak.
Americký akciový trh prodlužuje sérii ztrát
11.01.2022 Index S&P 500 klesl o zhruba 1,3 % na pozadí zpráv, že kmen omikron by mohl v New Yorku dosáhnout svého vrcholu. Index NASDAQ 100 obnovil část svých ztrát po masivním výprodeji na začátku dne, který byl vyvolán 8,5% propadem akcií společností Microsoft Corp a Apple Inc. Investoři byli zneklidněni nadcházejícím zvýšením úrokových sazeb Federálním rezervním systémem a také dopadem oživujícího se covid-19 na hospodářský růst.
Americký akciový trh zaznamenal nová maxima
05.01.2022 Během úterní seance vykázal index Dow Jones Industrial Average druhé rekordní zavírací maximum od začátku roku. Přesto pokles kotací cenných papírů společností z technologického sektoru výrazně tlačil na trh, což se okamžitě projevilo na indexech S&P 500 a Nasdaq Composite. Současně stabilně rostly akcie společností citlivých na stav ekonomiky v energetickém, finančním a výrobním sektoru.
Téma "omikron" je pro zlato silnou trumfovou kartou
22.12.2021 Cena drahého kovu navzdory zhoršující se epidemiologické situaci opět klesla. Investoři dali přednost riziku před defenzivním aktivem: americký akciový trh včera prudce vzrostl.
Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 22. prosince 2021
22.12.2021 Bitcoin v úterý vzrostl o 2 000 USD. Obecně však jeho kotace v posledních týdnech nadále mírně klesají. Již dříve bylo zmíněno, že další pokles kurzu první kryptoměny se nyní jeví jako nejlogičtější vývoj událostí. Faktorů, které naznačují pokles bitcoinu, je příliš mnoho – je příliš mnoho negativních zpráv pro celý segment kryptoměn. A přestože se někteří analytici a investoři domnívají, že je jen otázkou času, než BTC dosáhne hranice 100 000 USD, je třeba poznamenat, že bitcoin může nejen růst, ale také klesat. Koneckonců jeho minulé růstové trendy skončily poklesem o 85–90 %. Proč by se stejný scénář nemohl opakovat i tentokrát? Samozřejmě však nehovoříme o poklesu pod 40 000 USD. Z pohledu několika příštích měsíců sotva kdo věří, že bitcoin je schopen poklesu pod úroveň 30 000 USD. Nový kmen omikron, který zachvátil celý svět, může vést centrální banky k prodloužení platnosti stimulačních programů a odložení zvyšování úrokových sazeb na neurčito. To podpoří první kryptoměnu a také další. Proto je rozhodně příliš brzy na to, abychom bitcoin opustili. Nejprve je třeba pochopit, jaké důsledky bude mít nová vlna epidemie.
Americký trh 21. prosince. Tři po sobě jdoucí dny poklesu. Korekce. Očekává se oživení
21.12.2021 Americké indexy v pondělí opět klesly, přičemž Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 se snížily o 1,2 %. Futures na index S&P500 však předpovídají silné oživení směrem vzhůru – futures vzrostly na 0,8 %.
Omikron tvoří více než 70 % nových případů covid-19 v USA
21.12.2021 Klíčové indexy amerického akciového trhu pokračovaly v korekci směrem dolů a v pondělí se otevřely se značným gapem směrem dolů. Trhy se však uzavřely bez výraznějších ztrát, což by mohlo naznačovat, že korekce je v současné době příliš slabá. Před několika týdny se indexy S&P 500, Dow Jones a NASDAQ začaly pohybovat směrem dolů, ale poté prudce ustoupily. Probíhající korekce by měla být silnější než předchozí pohyb směrem dolů – jestřábí změna politiky Fedu by měla tlačit dolů akcie a další riziková aktiva, jako je bitcoin. Tlak na akciový trh vyvíjí také zhoršující se situace v USA kvůli covid-19. Podle amerického Centra pro kontrolu nemocí tvoří kmen omikron nyní přibližně 73 % všech nových případů koronaviru ve Spojených státech, což naznačuje, že se stal dominantní variantou covid-19. 60 % nových infekcí bylo hlášeno mezi plně očkovanými osobami, 30 % mezi těmi, které se již dříve nechaly přeočkovat. Současné vakcíny zřejmě před omikronem plně nechrání a zabraňují pouze závažným případům, ale v tuto chvíli je příliš brzy na závěry. Pokud se ukáže, že tato vlna pandemie je horší než ta předchozí, mohla by představovat vážnou výzvu pro ekonomiku USA.
Poptávka po zlatě roste, protože Evropa čelí vánočním lockdownům
20.12.2021 Ceny zlata zakončily minulý týden v kladném teritoriu, k čemuž přispělo rychlé šíření kmene omikron. Mnoho evropských zemí zavádí před zimními svátky v celé Evropě přísné lockdowny, zatímco obchodníci odhadují možný dopad omikronu na globální ekonomiku.
USA se musí připravit na tuhou zimu kvůli kmeni omikron
20.12.2021 Minulý týden byl poměrně bohatý na události. Hlavní událostí týdne bylo zasedání FOMC. Regulátor rozhodl o urychlení zužování programu QE. Jerome Powell navíc uvedl, že centrální banka v příštím roce zvýší úrokovou sazbu dvakrát až třikrát. K prvnímu zvýšení klíčové sazby může dojít již v březnu, kdy bude program QE zcela ukončen. Jak jsem již zmínil, to je pro všechna riziková aktiva včetně akcií medvědí. V současné době akciový trh zpomaluje svůj růst. Minulý týden všechny tři hlavní akciové indexy, S&P500, NASDAQ a Dow Jones, poměrně výrazně poklesly. Všechny tři indexy se však dokázaly obchodovat v blízkosti svých historických maxim. Domnívám se tedy, že v následujících měsících budou indexy postupně klesat, protože pro další růst neexistují žádné fundamentální faktory.
Americký akciový trh: 14. prosince 2021
14.12.2021 Počet případů koronaviru ve světě stále roste. Ve středu bylo na celém světě zaznamenáno 472 000 nových případů. V USA bylo zaznamenáno 95 000 případů. Velká Británie a Německo hlásily +55 000 a +28 000 nových případů nákazy. V pondělí trhy pozitivně přijaly oznámení WHO, že je nový kmen omikron méně nebezpečný než delta. Včera však bylo oznámeno, že ve Spojeném království již nejméně jedna osoba na omikron zemřela. Je zřejmé, že statistiky v Jihoafrické republice se budou od evropských značně lišit, protože v Jihoafrické republice je velmi malé procento lidí starších 50 let a větší počet mladých lidí.
Měnový trh bude do konce zasedání Fedu konsolidovat a akciové trhy získají podporu
14.12.2021 Jak se říká, v životě nic není jednoduché; pak se objevilo téma omikronu, které vyvolalo další vlnu paniky na měnových trzích. Dříve rozhodnutí britského premiéra B. Johnsona zavést omezení kvůli šíření covid-19 v zemi nevyvolalo obavy, ale poté, co bylo oznámeno úmrtí osoby na kmen omikron, finanční trhy zažily silný šok.
10. prosince 2021: Americký akciový trh
10.12.2021 Asijské trhy dopoledne uzavřely obchodní týden se ztrátou. Japonské akciové indexy klesly o 1 %, zatímco čínské indexy ztratily 0,5 %. Akciové trhy jsou opatrné vůči dnešní zprávě o inflaci v USA, protože je předzvěstí zpřísnění politiky Fedu.
Zlato klesá a čeká na silný impuls
09.12.2021 Zlato opět uvízlo v úzkém cenovém rozpětí. Ve středu se zdálo, že úroveň 1 780 USD k sobě přitahuje kotace zlata jako magnet. Do stavu strnulosti je přivedla rozsáhlá nejistota.
GBP/USD. Libra a omikron.
09.12.2021 Pár GBP/USD včera aktualizoval další letošní cenové minimum. Je zajímavé, že hodnota libry klesla i na pozadí nejistých pozic americké měny. Dolarový index se po dočasném růstu znovu začal propadat, a odrážel tak slabou poptávku po americkém dolaru. Pár GBP/USD nicméně včera vykázal impulzivní pokles o 100 bodů, a to především kvůli devalvaci britské měny.
Omikron je slabší než delta. Trhy jsou připraveny na návrat pozitivních zpráv. Přehled USD, NZD a AUD
07.12.2021 Evropské a americké akciové indexy začaly nový týden pozitivní dynamikou po předchozím volatilním týdnu a zotavily se z části svých ztrát. Důvodem jsou pozitivní zprávy ohledně omikronu. Nejnovější data z JAR z pondělka naznačují, že rychlý nárůst počtu nemocných není doprovázen hromadnou hospitalizací, těžkým průběhem onemocnění a zejména úmrtím pacientů. To znamená, že covid-19 může přejít do kategorie sezónních virových onemocnění.
Americké Nonfarm Payrolls zklamaly. Co to znamená pro měnovou politiku Fedu?
06.12.2021 Americké akciové indexy se v pátek usadily níže. Nonfarm Payrolls nebyl jedinou důležitou zprávou, která byla v pátek ve Spojených státech zveřejněna. Ačkoli tento údaj nemohl mít žádný vliv na dolar, na akciový trh určitě vliv měl. Zpráva o nezaměstnanosti tak zaznamenala pokles o 4,2 %, což naznačuje, že míra nezaměstnanosti se stále blíží svým předpandemickým úrovním.
Kmen omikron není tak hrozný; může se zformovat vlna optimismu. Přehled měnového trhu
03.12.2021 Zdá se, že vlna paniky vyvolaná výskytem nového kmene koronaviru již vrcholí a brzy odezní. Ve prospěch takového scénáře hovoří poslední zprávy o covid-19 a výsledky zasedání OPEC+, na kterém bylo rozhodnuto neměnit dříve dohodnutou strategii, což nepřímo naznačuje, že OPEC+ nevidí ze strany omikronu hrozbu.
Související klíčová slova:
Bitcoin | Nový Zéland | Brexit | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | HDP | Německo | Francie | Apple | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Poptávka | Rizika | Politika | Komoditní měny | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Cenné papíry | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | CBOE | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | Index spotřebitelských cen | Investice | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | MMF | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Peněžní zásoba | Pozice | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Spread | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Shanghai Composite | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Americký prezident | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Stimulační opatření | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Futures kontrakt | Panika | Výsledky | RBNZ | Oanda | Obchodovat | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Obchodní seance | BTC | Wall Street Journal | Obchodníci | USDCAD | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Volatilní | Analytika | Analýzy | Banka | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny zlata | Dolar | Finanční nástroje | Frank | Graf | Graf zlata | Hang Seng | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Komoditní | Libra | Lira | Management | Markets | Meziroční inflace | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Pro investory | Reuters | Ropy | Signály | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj amerického dolaru | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EIA | ROCE | Itálie | M2 | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Kontrakt | Federální rezervní systém | Velcí hráči | Burze | Scotiabank | Wells Fargo | Microsoft | Zvyšování sazeb | IG Markets | Finanční systém | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Přehled | Ekonomická aktivita | City | Fundamentální faktory | Inflační tlaky | Americké akciové indexy | Nervozita | Růst akcií | Kryptoměny | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Americké indexy | Nejistota | Akcionáři | Zajištění | Tesla | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Americké akciové trhy | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Krize | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | TRY | Měnové stimuly | Příjmy | Japonský Nikkei | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Výhled pro zlato | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Jerome Powell | Pokles bitcoinu | Tržní očekávání | Asijské trhy | Geopolitická rizika | Obchodní týden | OPEC+ | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Turecké liry | Pokles turecké liry | Zasedání OPEC | Trh s ropou | IG | Zpřísňování měnové politiky | Budoucnost Bitcoinu | Zvýšení sazeb | Gainesville Coins | Inflační očekávání | Pokles kurzu | Boris Johnson | Wealth Management | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Výnos dluhopisů | Britský premiér | Poptávka po ropě | Stav ekonomiky | Vyšší úrokové sazby | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Trh práce | Inflace v USA | Hospodářský růst v EU | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Pfizer | Týdenní zpráva | Studie | Bilance | Index DOW | Generální ředitel | Zájem o riziková aktiva | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Pozornost obchodníků | Technologický sektor | Na burze | Drahý kov | Impuls | Zasedání RBA | Čínský vývoz | Zvýšená volatilita | Problémy | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Nálada | Prohlášení | Farmaceutická společnost | Zahájení obchodování | Míra | Konec roku | Edward Moya | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | Regulátoři | Ředitelka | Stratég | Hlavní akciové indexy | Ziskovost | Zvýšené geopolitické napětí | Američané | RBA | Budoucnost | Nejbližší rezistence | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Dobré zprávy | Apple Inc. | Komunikace | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Trhy | WHO | Šíření koronaviru | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Obavy z koronaviru | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Pochybnosti | Údaje o průmyslové výrobě | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Medvědi | Americká inflace | Inflace v lednu | COVID-19 | Britské měny | Vývoj | Šok | Prudký pokles | Nouzový stav | Tržní podmínky | Stimuly | Klíčový ukazatel | Vyšší úrok | Vysoce likvidní | Index NASDAQ 100 | Žádosti o podporu | Onemocnění | Hlavní americké indexy | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Hotovost | Nákupu státních dluhopisů | Další růst | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Globální poptávka po ropě | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Poradce | Práce | Údaje | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Statistiky | Chuť riskovat | USD za barel | S&P500 | Sociální síť | Cestování | Sazba Fedu | Anthony Fauci | ISM pro sektor služeb | Vývoz | Auta | Vakcína | Sektor služeb | JDE | Chování trhu | PEPP | Poptávka po zlatě | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Negativní výhled | Covid | Fundamentální pozadí | Ceny | Technologické společnosti | Pár EUR/USD | Brexitové dohody | Odborníci | Pumpování peněz | Epidemiologické situace | Počet úmrtí | Biden | Pracovní místa | Změna politiky | Lockdown | Americké měny | Jack Dorsey | Michael Saylor | MicroStrategy | Růst zlata | Mluvčí Bílého domu | Vlny koronaviru | Albert Bourla | Nová vakcína | Ministr zdravotnictví | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Program QE | Očkování | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Počasí | Oživení amerického trhu práce | Silné oživení | Počet pracovních míst | Kyle Rodda | Jen Psakiová | Everett Millman | Kov | Globální finanční systém | Události tohoto týdne | Zajištění proti inflaci | Příležitosti | Prodej | Pozitivní vliv | Nová vlna epidemie | Vlna epidemie | Obchodování v Evropě | UST | Zvýšení produkce | JAR | Americký trh | Načasování | Chování | Důležité zprávy | Očekávaná inflace | SpaceX | Kansas City | Vlna pandemie | Společnosti | Opatření | Dna | Indexy amerického akciového trhu | TIPS | OANDA Edward Moya | Čínský index | Napjatá situace | Pravidla hry | Zdravotnictví | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Lockdowny | TIM | Omikron | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | 3М | Postavení na trhu | Přehled měnového trhu | Cykly | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Informace z kryptoměnového trhu | Počet případů koronaviru | Počet případů koronaviru ve světě | Joe Manchin
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot