Středa 22. ledna 2025 05:39
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap krypto
reklama
RebelsFunding

Vlna pandemie

img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, prosinec 2022

02.01.2023 Prosincový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že aktivita v tomto sektoru české ekonomiky pokračuje v poklesu, nicméně v porovnání říjnem a listopadem se tempo poklesu zmírnilo.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, listopad 2022

01.12.2022 Listopadový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že aktivita v tomto sektoru české ekonomiky pokračuje v poklesu a v porovnání s říjnem se tempo poklesu dokonce mírně prohloubilo.
img

Rozbřesk: Tuzemská ekonomika dále šlape na brzdu

07.10.2022 Zatímco v první polovině roku se mohla česká ekonomika pochlubit relativně solidní růstovou dynamikou, vstup do druhého pololetí se nese ve znamení viditelného útlumu. Na jedné straně mají rostoucí životní náklady v kombinaci s prudkým poklesem reálných příjmů za následek zhoršující se kondici spotřebitelské poptávky – v srpnu poklesly maloobchodní tržby již pátý měsíc v řadě a v meziročním srovnání se propad prohloubil na 8,8 %. Nálada spotřebitelů se přitom i v září udržela poblíž historických minim, což neslibuje obrat negativního trendu ani ve zbytku tohoto roku.
img

Tuzemská ekonomika dále šlape na brzdu

07.10.2022 Zatímco v první polovině roku se mohla česká ekonomika pochlubit relativně solidní růstovou dynamikou, vstup do druhého pololetí se nese ve znamení viditelného útlumu. Na jedné straně mají rostoucí životní náklady v kombinaci s prudkým poklesem reálných příjmů za následek zhoršující se kondici spotřebitelské poptávky – v srpnu poklesly maloobchodní tržby již pátý měsíc v řadě a v meziročním srovnání se propad prohloubil na 8,8 %.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, září 2022

03.10.2022 Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu v září prohloubila svůj pokles, když indikátor PMI pro tento sektor české ekonomiky klesl na svou nejslabší úroveň od května 2020.
img

Je čas na nákup zlata. Jeho cena podle odborníků výrazně poroste

01.08.2022 Cena zlata v Česku úspěšně vzdoruje inflaci. Prodejci investičního zlata navíc v následujících měsících očekávají razantní růst jeho ceny.
C:\fakepath\nemecko.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů kvůli válce na rekordním minimu

27.04.2022 Nálada německých spotřebitelů tento měsíc klesne na rekordní minimum, protože válka na Ukrajině způsobuje růst nákladů domácností a maří naděje na oživení ekonomiky po pandemii nemoci covid-19. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně 2000 německými spotřebiteli, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut GfK.
img

Ranní okénko - Inflaci letos poženou vzhůru energie

02.03.2022 Česká ekonomická data byla během včerejška pro tento týden vyčerpána, v příštích dnech nás čekají především údaje z ekonomiky eurozóny a USA. Hlavními informace dneška jsou inflace v eurozóně a statistika z amerického trhu práce z dílny ADP, která měla oproti lednu doznat zlepšení.
img

Saldo státního rozpočtu zpět v záporných číslech

01.03.2022 Ačkoliv také v únoru hospodařila státní kasa v rámci rozpočtového provizoria, saldo rozpočtu se vrátilo do v posledních letech známějších záporných hodnot. Za první dva měsíce roku tak dosáhl deficit úrovně 45,3 mld. Kč. Ve srovnání s loňským únorem je to ale o poznání lepší výsledek. Tehdy vláda stihla během dvou měsíců vytvořit takřka 90miliardový deficit, k čemuž výraznou měrou napomohla tenkrát již několikátá vlna pandemie.
img

Ani pět zvýšení sazeb v roce 2022 nemusí vrátit inflaci na cílovou úroveň

09.02.2022 Hlavní americké akciové indexy – DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – se v úterý uzavřely výše. Aktuální hodnoty však nejsou nijak významné. Akciový trh se zastavil a čekal nejen na kroky Federálního rezervního systému, ale také na spouštěcí mechanismus, který by mohl rozhodnout o jeho budoucnosti. Není již žádným tajemstvím, že centrální banka zahájila program normalizace měnové politiky, který by mohl trvat dva roky. To znamená, že po celou tuto dobu budou úrokové sazby zvyšovány. Americký regulátor také plánuje v létě zmenšit svou rozvahu. Od nynějška se bude Federální rezervní systém řídit inflací, kdykoli bude přijímat jakékoli rozhodnutí o úrokových sazbách. Inflace se nyní pohybuje na úrovni 7 %. Zítra však může vyjít najevo, že zrychlila na 7,3 %. Představme si tedy nyní, jaká opatření by měl Federální rezervní systém přijmout, aby se inflace vrátila k 2% cíli, a jak dlouho to může trvat.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,7 procenta, meziročně vzrostla

28.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí klesl proti předchozímu kvartálu o 0,7 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok se ale hospodářství vrátilo k růstu, který činí 2,8 procenta. Na letošní rok očekává německá vláda růst o 3,6 procenta.
img

Americké akciové indexy se opět uzavřely níže. Investoři čekají na rozhodnutí Federálního rezervního systému

26.01.2022 Nastal nejvýznamnější den měsíce. Dnes americký Federální rezervní systém oznámí výsledek prvního dvoudenního zasedání v roce 2022. Otázkou je, zda regulátor zvýší základní úrokovou sazbu již v lednu, nebo se bude držet plánu. Když už mluvíme o plánu, znamená to pokračování omezování měsíčních nákupů aktiv. Mnozí odborníci v poslední době uvádějí, že v letošním roce očekávají nejméně 3 nebo 4 zvýšení sazeb ze strany Federálního rezervního systému.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Spiegel: Německá vláda výrazně sníží výhled letošního hospodářského růstu

21.01.2022 Německá vláda výrazně sníží výhled letošního hospodářského růstu, píše s odkazem na své zdroje web časopisu Der Spiegel. Nově ho odhaduje na 3,6 procenta místo v říjnu uváděných 4,1 procenta. Stejnou informaci následně potvrdily zdroje z německého kabinetu i agentuře Reuters. Údaj by se měl objevit ve výroční hospodářské zprávě, kterou příští týden představí německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck.
img

Americká letecká společnost je připravena na oživení jakmile pomine omikronová vlna

18.01.2022 Nejúspěšnější americká letecká společnost, Delta Air Lines ke konci minulého týdne vykázala malý zisk za poslední 3 měsíce minulého roku. Podle účetních zásad prodělala Delta Air Lines 395 milionů dolarů bez DPH, a to především kvůli investicím do partnerských leteckých společností. Společnost Delta předpokládá, že v prvních třech měsících letošního roku vykáže další ztrátu.
C:\\fakepath\\shutterstock_1664816179.jpg

Americký dolar: Omikron a inflace

10.01.2022 Krátkodobý výhled pro americký dolar je z velké části závislý na komentářích z centrální banky ohledně plánovaného utahování měnové politiky. Nynější očekávání trhu už jsou relativně vyšponovaná, protože středním proudem jsou 4 zvýšení úrokových sazeb do konce letošního roku. Aby si úrokové sazby tuto trajektorii udržely a podpořily tak dolar v dalších ziscích, je potřeba rychlý růst HDP i setrvale vysoká inflace.
img

Rozbřesk: Krátké shrnutí roku 2021 pro českou ekonomiku

30.12.2021 Rok 2021 je už téměř za námi, a tak se sluší udělat na základě zatím dostupných dat první předběžné shrnutí toho, jak si vedla česká ekonomika v době pokračující pandemie.
img

Ranní glosa: Krátké shrnutí roku 2021

30.12.2021 Rok 2021 je už téměř za námi, a tak se sluší udělat na základě zatím dostupných dat první předběžné shrnutí toho, jak si vedla česká ekonomika v době pokračující pandemie. První polovinu roku jednoznačně poznamenal lockdown, ke kterému logicky došlo v důsledku předvánočního rozvolnění, a který zasadil další ránu zejména poskytovatelům služeb v oblasti HORECA.
img

Rozbřesk: Nálada v české ekonomice se mírně zlepšuje

28.12.2021 To nejhorší, co další vlna pandemie přinesla, má už ČR snad za sebou a v ekonomice se začínají opět objevovat náznaky optimismu. Na začátku měsíce to už naznačil index nákupních manažerů, k němuž se včera přidal i konjunkturální průzkum statistického úřadu, podle kterého se zvýšila důvěra u podnikatelů i spotřebitelů. Tedy s výjimkou služeb, které jsou na vývoj nákazy (a zejména na restrikce s ní spojené) mnohem citlivější.
img

Ranní glosa: Nálada v české ekonomice se mírně zlepšuje

28.12.2021 To nejhorší, co další vlna pandemie přinesla, má už ČR snad za sebou a v ekonomice se začínají opět objevovat náznaky optimismu. Na začátku měsíce to už naznačil index nákupních manažerů, k němuž se včera přidal i konjunkturální průzkum statistického úřadu, podle kterého se zvýšila důvěra u podnikatelů i spotřebitelů. Tedy s výjimkou služeb, které jsou na vývoj nákazy (a zejména na restrikce s ní spojené) mnohem citlivější.
img

Na akciovém trhu v USA vyvolává omikron pouze mírné obavy

22.12.2021 Klíčové indexy amerických akciových trhů v úterý opět vzrostly a pozastavily tak korekční pohyb směrem dolů. Zdá se, že trhy nejsou nijak zvlášť znepokojeny kmenem omikron, který se rychle šíří po celém světě. V USA představuje omikron 73 % nových případů covid-19, přičemž v některých státech dosahuje tento počet až 90 %. Nový kmen byl dokonce zjištěn v Bílém domě – americký prezident Biden mohl být v kontaktu s nakaženou osobou. Ačkoli je omikron méně závažný než předchozí kmeny, stále způsobuje hospitalizace a úmrtí, což nevyhnutelně vytváří tlak na obchodní a hospodářskou činnost v USA i jinde. Klesající HDP a maloobchodní tržby by mohly tlačit dolů i prudce rostoucí inflaci, ale to není žádná útěcha. Nová omezení pravděpodobně povedou k novému hospodářskému poklesu, jak naznačuje většina výhledů na čtvrté čtvrtletí roku 2021. Obtížná situace by mohla pokračovat i v prvním čtvrtletí roku 2022 – začátek vlny omikron začal současně se čtvrtou vlnou delta, což je obzvláště nebezpečné.
img

Omikron tvoří více než 70 % nových případů covid-19 v USA

21.12.2021 Klíčové indexy amerického akciového trhu pokračovaly v korekci směrem dolů a v pondělí se otevřely se značným gapem směrem dolů. Trhy se však uzavřely bez výraznějších ztrát, což by mohlo naznačovat, že korekce je v současné době příliš slabá. Před několika týdny se indexy S&P 500, Dow Jones a NASDAQ začaly pohybovat směrem dolů, ale poté prudce ustoupily. Probíhající korekce by měla být silnější než předchozí pohyb směrem dolů – jestřábí změna politiky Fedu by měla tlačit dolů akcie a další riziková aktiva, jako je bitcoin. Tlak na akciový trh vyvíjí také zhoršující se situace v USA kvůli covid-19. Podle amerického Centra pro kontrolu nemocí tvoří kmen omikron nyní přibližně 73 % všech nových případů koronaviru ve Spojených státech, což naznačuje, že se stal dominantní variantou covid-19. 60 % nových infekcí bylo hlášeno mezi plně očkovanými osobami, 30 % mezi těmi, které se již dříve nechaly přeočkovat. Současné vakcíny zřejmě před omikronem plně nechrání a zabraňují pouze závažným případům, ale v tuto chvíli je příliš brzy na závěry. Pokud se ukáže, že tato vlna pandemie je horší než ta předchozí, mohla by představovat vážnou výzvu pro ekonomiku USA.
img

Aktivita v průmyslu a ve službách (PMI)

16.12.2021 Růst ekonomické aktivity v eurozóně v prosinci zpomalil výrazněji, než se čekalo, a to v důsledku vývoje ve službách, na něž dopadly komplikace související se stávající vlnou pandemie.
img

Ropa po silném růstu během minulého týdne klesá

15.12.2021 Ceny ropy se dostaly pod tlak, protože některé evropské země začínají zpřísňovat restrikce. To samozřejmě nepřidává na optimismu v ropném sektoru, kde si hráči ještě pamatují loňské restrikce. A přestože odborníci zastávají názor, že si žádná ekonomika nemůže dovolit další lockdown, obavy přetrvávají.
img

Americké akcie pokračují v rally díky ustupujícím obavám z omikronu

09.12.2021 Akciové indexy NASDAQ, S&P 500 a Dow Jones se ve středu uzavřely výše již čtvrtý nebo pátý den v řadě, a dosáhly tak svých historických maxim, od nichž se odrazily až po několika týdnech. Lze konstatovat, že trh se rychle vzpamatoval z korekce a investoři se opět vrhli na nákup akcií různých společností zahrnutých ve výše uvedených indexech. Proto se americký akciový trh nadále obchoduje směrem vzhůru.
img

Rozbřesk: Německý i český říjnový průmysl nastavily laťku výš, než jsme čekal, konec roku nemusí být tak špatný

09.12.2021 Říjnový výkon průmyslu v Česku i v Německu v zásadě přinesl pozitivní překvapení. Nejvíce zasažená odvětví v čele s výrobci automobilů již nezaznamenala další propad produkce, ale naopak lehké oživení. Nehledě na horší podnikatelské nálady se v říjnu výroba v sektoru automotive v Česku zvýšila o 5,5 % a v Německu dokonce o více než 12 %. I když sezónně očištěné statistiky vypadají o něco hůře, jsou první tvrdá čísla z průmyslu za čtvrtý kvartál dobrou zprávou. Listopadová výroba automobilek pravděpodobně bude již o něco lepší a negativní dopad průmyslu na celou ekonomiku ke konci roku nebude tak dramatický, jak jsme se původně báli.
img

Ranní glosa: Německý i český říjnový průmysl nastavily laťku výš, než jsme čekali

09.12.2021 Říjnový výkon průmyslu v Česku i v Německu v zásadě přinesl pozitivní překvapení. Nejvíce zasažená odvětví v čele s výrobci automobilů již nezaznamenala další propad produkce, ale naopak lehké oživení. Nehledě na horší podnikatelské nálady se v říjnu výroba v sektoru automotive v Česku zvýšila o 5,5 % a v Německu dokonce o více než 12 %. I když sezónně očištěné statistiky vypadají o něco hůře, jsou první tvrdá čísla z průmyslu za čtvrtý kvartál dobrou zprávou. Listopadová výroba automobilek pravděpodobně bude již o něco lepší a negativní dopad průmyslu na celou ekonomiku ke konci roku nebude tak dramatický, jak jsme se původně báli.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci zhoršila

07.12.2021 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v prosinci zhoršila. Čtvrtá vlna pandemie covidu-19 a přetrvávající problémy v dodavatelských řetězcích kalí výhled největší evropské ekonomiky. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil institut ZEW.
img

Forex: Autoprůmysl zůstává oslaben, je zde ale šance na zlepšení

07.12.2021 Průmyslová produkce v ČR v říjnu meziměsíčně mírně rostla, což je v kontextu omezení výroby v automobilkách dobrá zpráva. Nejbližší měsíc navíc slibuje šanci na významnější zlepšení. Úroveň produkce ale zůstává oslabena, což se odráží i v deficitu zahraničního obchodu, který byl v říjnu o trochu hlubší, než se čekalo. Stavebnictví pokračovalo v pomalém meziměsíčním růstu.
img

České stavebnictví se i nadále nachází v útlumu

07.12.2021 Stavebnictví v říjnu pokračovalo v jen velmi pomalém meziměsíčním růstu. Stavební produkce vzrostla oproti září o 0,4 %, což bylo o dvě desetiny nižší tempo než měsíc předtím. Zatímco produkce v pozemním stavitelství po předchozích poměrně svižných nárůstech vzrostla meziměsíčně pouze o 0,2 %, výkon inženýrského stavitelství se zvýšil o 1,2 %. Zde však docházelo v předchozích měsících k výrazným poklesům, a to pravděpodobně zejména vlivem nízkých vládních investic. Meziročně se celková stavební produkce v říjnu zvýšila po očištění o rozdílný vliv pracovních dnů o 3,7 %, po předchozím růstu o 3,0 %
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

30.11.2021 Správy o ďalšom, nebezpečnejšom variante Covid pochádzajúceho z Južnej Afriky negatívne zasiahli počas minulého týždňa trhy na celom svete. Rizikové aktíva, ako sú akcie alebo priemyselné komodity klesli, zatiaľ čo investície do bezpečných prístavov prudko vzrástli. Investori sa opäť obrátili k takzvaným „víťazom pandémie“ a odklonili sa od ropných spoločností a firiem pôsobiacich v cestovnom ruchu či doprave. Pokles cien aktív počas predchádzajúcich pandemických vĺn bol skôr krátkodobý. V priebehu posledných vĺn sa takmer úplne zotavili počas prvých 30 obchodných dní, no tentoraz bude veľa závisieť od toho, či pandemická situácia zmení výhľad menovej politiky alebo nie.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,8 procenta

26.11.2021 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily. Index PX klesl o 0,8 procenta na 1351,8 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Nejvýrazněji vzrostly akcie antivirové společnosti Avast, největší pokles naopak postihl cenné papíry Komerční banky. V předchozím týdnu akcie stagnovaly.
img

😷 Obavy z koronavírusu sa vracajú na trhy 😷

26.11.2021 Správy o ďalšom, nebezpečnejšom variante Covid dnes trhy prekvapili. Rizikové aktíva, ako sú akcie alebo priemyselné komodity klesli, zatiaľ čo stávky na bezpečné prístavy prudko vzrástli. Investori sa opäť obrátili k takzvaným „víťazom pandémie“ a odklonili sa od ropných a cestovných spoločností. Pokles cien aktív počas predchádzajúcich pandemických vĺn bol skôr krátkodobý, no tentoraz bude veľa závisieť od toho, či to ovplyvní výhľad menovej politiky alebo nie.
img

Bank of England se snaží manipulovat s inflací prostřednictvím trhu práce

25.11.2021 Libra zůstává pod tlakem, protože se zdá, že naděje na změnu politiky, s níž obchodníci v prosinci počítají, je velmi malá.
C:\fakepath\Německo.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se kvůli koronaviru a inflaci zhoršila

25.11.2021 Prudký růst počtu nově nakažených koronavirem v Německu a neobvykle vysoká inflace měly negativní vliv na náladu spotřebitelů v zemi. To zhoršuje vyhlídky podnikatelů v nadcházející předvánoční nákupní sezoně. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil institut GfK. Jeho index spotřebitelské nálady na měsíc prosinec klesl na minus 1,6 bodu, což je nejnižší hodnota od června.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu pátý měsíc za sebou zhoršila

24.11.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu pátý měsíc za sebou zhoršila. Výrobci se dále potýkají s problémy v dodavatelských řetězcích a to zhoršuje spolu s nárůstem počtu nakažených koronavirem vyhlídky růstu největší evropské ekonomiky. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut Ifo.
img

EUR/USD. Přehled posledního listopadového týdne: koronavirová vlna v EU a verdikt Joea Bidena

22.11.2021 Minulý týden opět skončil ve prospěch medvědů na EUR/USD. A přestože obchodní pětidenní období bylo méně jasné než to předchozí, obecné trendy se nezměnily. Klesající trend stále platí. Závěrečný páteční akord obchodníkům připomněl, "kdo je tady pánem": po dvou dnech pochybností převzali iniciativu do svých rukou opět dolaroví býci, kteří posílili pozici dolaru na celém trhu.
C:\fakepath\nemecko.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje

28.09.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje více, než se čekalo, a ocitla se nejvýše za poslední rok a půl. Průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK, je další známkou toho, že domácnosti nadále podporují oživení největší evropské ekonomiky.
img

KOMENTÁŘ (PMI průzkum, eurozóna, září 2021 – předběžný výsledek)

23.09.2021 Růst ekonomické aktivity v eurozóně letos v září dle předběžných výsledků PMI průzkumu zpomalil druhý měsíc v řadě, přičemž zpomalení oproti srpnu bylo poměrně výrazné.
C:\fakepath\euro3.jpg

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu výrazně vzrostla, je nejvýše za deset let

17.09.2021 Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat.
img

Nová éra zlaté horečky způsobená COVID-19

09.09.2021 Drahé kovy jsou považovány za bezpečný přístav v době politické, ekonomické a společenské krize. První vlna koronavirové krize v 2020 způsobila strmý růst a pád zlata. V reakci na rostoucí cenu zlata roste i zájem Čechů o nákup tohoto kovu a obchodníci s drahými kovy dokonce hovoří o nové éře zlaté horečky. Jak se bude cena zlata dál vyvíjet a proč teď rozhodně neprodávat?
C:\fakepath\pound-rate-today-2.jpg

Britská libra, koronavirus a inflace

23.08.2021 Britská vláda v čele s Borisem Johnsonem již před měsícem zrušila všechna omezení pro potlačení pandemie. Místní ekonomice by tak nemělo stát nic v cestě k plnému oživení, protože ani velké koncerty ani noční kluby nemusejí být na Ostrovech zavřené. Ani Spojené státy již ekonomickou aktivitu svých občanů příliš neomezují. Mezi oběma velmocemi ale najdeme několik rozdílů, které by se měly časem odrazit i v kurzu libry vůči americkému dolaru.
img

Stavebnictví se stále hluboce propadá. Hrozí další zdražování bytů, investiční činnost vlády zaostává za sliby

08.01.2021 Stavebnictví se podle nejnovějších, listopadových dat meziročně citelně propadlo, o 8,4 procenta, jen nepatrněji mírněji než v říjnu. Koronavirová krize se ve stavebnictví projevuje například v porovnání s průmyslem zpožděně a setrvačněji. Stavební výroba se navíc potýká s nedostatkem vhodné zahraniční pracovní síly, která z velké části zůstává kvůli pandemické situaci ve své domovině.
img

Stavebnictví se propadá stále hlouběji. Hrozí další zdražování bytů, investiční činnost vlády zaostává za sliby

08.12.2020 Stavebnictví se podle nejnovějších, říjnových dat meziročně citelně propadlo, o 10,5 procenta, což však není nic nečekaného. Koronavirová krize se ve stavebnictví projevuje například v porovnání s průmyslem zpožděně a setrvačněji. Stavební výroba se navíc potýká s nedostatkem vhodné zahraniční pracovní síly, která z velké části zůstává kvůli pandemické situaci ve své domovině.
C:\fakepath\spx.png

Americké akcie opět zpevnily, historické maximum indexu S&P 500 je na dohled

09.08.2020 Pět nepříliš výrazných, ale bez výjimky zelených denních svíček znamenalo skvělý vstup amerického akciového indexu S&P 500 do srpnového obchodování. Víra v dosažení politické dohody na další podpoře ekonomiky USA a převážně lepší než očekávané hospodářské výsledky firem posunuly index za týden výše o 2,45 %.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Investiční zlato | Brexit | Peníze | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Německo | Česká měna | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Grafy | Holubice | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | MT4 | Makléř | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Pozice | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Support | Tištění peněz | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Výkonnost | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Regulátor | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Drahé kovy | Josef Košťál | Zisk | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | ČSOB | Obchodovat | Stoxx 600 | Analytický tým | Investovat | Makro | Výrobní náklady | Eurostat | Stavební výroba | Index strachu | Lukáš Kovanda | Burzy | ADP report | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Akcie Komerční banky | Americká burza | Americká centrální banka | Banka | Barel ropy | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Cena | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Evropské měny | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | J&T | Jádrová inflace | Libra | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Portfolia | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výprodej | WTI | Země EU | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | EUR/PLN | Rozkolísanost trhu | ZEW | Benzín | Buy | CEE | ROCE | Tovární objednávky | Spojené státy | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Boháč | Tržní sentiment | Federální rezervní systém | Burze | Institut ZEW | Generali Investments CEE | Institut Ifo | Thomson Reuters | Uložení peněz | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Přehled | Bezpečné přístavy | Bankovnictví | Fundamentální faktory | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Inflační tlaky | Euro Stoxx 600 | Program nákupu dluhopisů | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Cenné papíry Komerční banky | Tempo růstu | Daně z příjmů | Libra vůči dolaru | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Nakupovat akcie | Britská vláda | Konsensus | Hrubý domácí produkt Německa | Analytik J&T Banky | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Generali Investments | Zahraniční forex | Investiční činnost | Andrej Rády | Americký akciový trh | Jerome Powell | Tržní očekávání | Hospodářské výsledky firem | Wood & Company | Akcie Avastu | Německá centrální banka | OPEC+ | Podniky | Inflace v eurozóně | Pokles ceny | Nákup zlata | Kompozitní index | Výsledky firem | Hodnota indexu | Zpřísňování měnové politiky | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Michal Brožka | DE30 | Instant Trading EU | Růst ceny zlata | Oživení ekonomiky | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Automobilky | Analytik GfK | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | Objem | Obchod | Trh práce | FRED | Obrat trendu | Achim Wambach | Růst spotřebitelských cen | Statistický úřad Eurostat | Ekonomiky eurozóny | Radomír Jáč | TradingEconomics | Růst cen | BDI | Bilance | Přebytek obchodu | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Největší pokles | Nálada spotřebitelů | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Finanční rezervy | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | PLN | Impuls | Stavební produkce | Tržby z průmyslové činnosti | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Britové | Nejistoty | Počet zemřelých | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Prohlášení | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Dolar roste | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Bydlení | NERV | Průmyslové podniky | US100 | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Růst měnového páru | Růst měnového páru GBP/USD | Klesající trend | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Clemens Fuest | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Příjmy domácností | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny energií | Společnost Delta Air Lines | Komunikace | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Aktivita v průmyslu | Zrychlení růstu | Americké ekonomiky | Medvědi | Poptávky po ropě | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Průměrná mzda | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Výkyvy | Restrikce | Nouzový stav | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Evropské země | Pokles HDP | Odhady ekonomů | Šíření viru | Důležitý support | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Spiegel | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Louisiana | Koronavirová krize | Komerční banky | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Tisková konference | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Letecká společnost | Práce | Výraznější pokles | Výprodej ropy | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Postoj investorů | Úspory | Statistiky | USD za barel | Rizikové averze | ZEW Achim Wambach | Producenti ropy | Nizozemsko | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Institut GfK | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Maloobchod | Euro klesá | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Kontrakce | RBI | Sektor služeb | Býčí scénář | Aktivity v eurozóně | Vrcholní představitelé | Spoluzakladatel | JDE | Největší ekonomika v Evropě | Unie | ČR | Průzkum statistického úřadu | Dlouhodobý výhled | Státní kasa | Vedení společnosti | Tempo poklesu | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Covid | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Ekonomické aktivity v eurozóně | Makléř Wood & Company | Mississippi | Vlna koronaviru | Šance | Ceny | Spotřební daně | Celkový výsledek | Důvěra | Správci fondů | Německý automobilový průmysl | Smíšený signál | Cenové hladiny | Oživení poptávky | Čas na nákup | Počty nakažených | Analytik XTB | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Statistika z amerického trhu práce | Odborníci | Výkon ekonomiky | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Koronavirus v USA | Počet úmrtí | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Pokles průmyslové výroby | Změna politiky | Lockdown | Epidemiologická situace | Protiepidemická opatření | Průzkum PMI | Pokles indexu | Poptávka a nabídka | Zhoršování pandemické situace | Zveřejnění výsledků | Joseph Biden | Vakcinace | Program QE | LEN | NBP | Lael Brainardová | Nálada v české ekonomice | Dow Jones a S&P 500 | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | MJ | DAX (DE30) | ADP report zaměstnanosti | Rozvolnění | Brent (OIL) | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Makroekonomický vývoj | Air | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Tržby ve službách | ISM ve službách | HoReCa | Prudký růst cen | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Konsensus trhu | Pandemie COVID | Malta | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Příležitosti | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Jednotné měny | Mali | Index podnikatelské nálady | Protipandemická opatření | Hlubší deficit | Ekonomický šok | JAR | NortonLifeLock | Odvětví | Rekord | Nedostatek zboží | Očekávané hospodářské výsledky | Obavy z viru | Rekordní minimum | Vratislav Zámiš | Objem peněz | Medián | Zájem Čechů | Výrobní inflace | Proočkovanost | Proočkovanost obyvatelstva | Náskok Británie | Vývoje počtu denních úmrtí | Úmrtí na koronavirus | Koronavirus ve Velké Británii | Úmrtí na koronavirus ve Velké Británii | Inflace ve Velké Británii | Meziroční inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Indexy amerického akciového trhu | Roman Pilíšek | Hospodářský růst v eurozóně | Konfederace | Problémy v dodavatelských řetězcích | Automotive | Minulá výkonnost | Energetické krize | Zdravotnictví | Pozornost | Výzkumný institut Ifo | Robert Habeck | Veřejné investice | Klima | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Průmyslový sektor | Lockdowny | TIM | Rychlé šíření viru | Omikron | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | | Varianta koronaviru | Zlotý | Obavy z varianty omikron | Kmen omikron | Rostoucí inflace | Výkon průmyslu | Výkon průmyslu v Česku | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Hráči na trhu | Hodnoty měny | Zdražování bytů | Válka na Ukrajině | Glapinski | Sankce | Uvalené sankce | Rozsáhlé sankce | Růst cen energií | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Oslabení zlata | Rozložení obchodních pozic | Cenové stropy | CZ | Podpory ekonomiky | Cenový odskok | Historické maximum
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Vlna dekolonizace
Vlna epidemie
Vlna inflace
Vlna insolvencí
Vlna investic
Vlna investiční inspirace
Vlna koronaviru
Vlna krize a paniky
Vlna na akciích
Vlna omikronu

Následující klíčová slova

Vlna poklesu
Vlna úspěchu
Vlna veder
Vlna výprodejů
Vlna zdražování
Vlna zdražování v Německu
Vlnová analýza
Vlnová analýza páru EUR/USD
Vlnová struktura
Vlnový pattern
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít