Středa 22. ledna 2025 05:34
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Indexy amerického akciového trhu

img

Útok na polovodiče: Nvidia a ASML táhnou trh, Walgreens se ujímá vedení

16.10.2024 Hlavní indexy amerického akciového trhu v úterý zakončily den poklesem. Největším poraženým byl technologický index Nasdaq, který ztratil 1 % kvůli poklesu akcií výrobců čipů. Mezitím klesl i energetický sektor, tentokrát o 3 %, v souvislosti s nižšími cenami ropy.
img

Wall Street Week: klíčové události a prognózy na nejbližší dny

20.05.2024 Mezi akciemi zahrnutými do indexu Dow Jones vynikly akcie Caterpillar Inc (NYSE:CAT), které si připsaly 5,65 bodů (1,61 %) a uzavřely na 356,37 bodech. Akcie JPMorgan Chase & Co (NYSE:JPM) vzrostly o 2,38 bodu (1,18 %) a skončily na 204,85 bodech. Za zmínku stojí také Boeing Co (NYSE:BA), jehož akcie vzrostly o 2,03 bodů (1,11 %) a den uzavřely na 184,99 bodech.
img

Fed a globální nestabilita: dvojí rána pro americké trhy

18.04.2024 Americký akciový trh vykázal ve středu pokles, který souvisí s tím, jak investoři hodnotí kroky Federálního rezervního systému v oblasti řízení úrokových sazeb, a s pozorovanými skromnými finančními výsledky ze začátku výsledkové sezóny.
C:\fakepath\akcie-nvidia-23022024.png

Americké akcie uzavřely smíšeně, S&P 500 a Dow Jones skončily na rekordech

23.02.2024 Americké akcie dnes uzavřely smíšeně. Indexy S&P 500 a Dow Jones si udržely zisky a zavřely na nových rekordech, index technologického trhu Nasdaq oslabil. Za celý týden vykázaly tři hlavní indexy amerického akciového trhu zisk.
C:\fakepath\eurusd-15022024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 15.2.2024

15.02.2024 Americké akcie včera zpevnily. Výrazně rostly alternativní taxislužby Lyft a Uber. Čipová společnost Nvidia na chvíli vytlačila Google z pozice třetí nejhodnotnější společnosti na americkém akciovém trhu.
img

Graf dne - US500 (30.05.2023)

30.05.2023 Američtí obchodníci se vracejí z dlouhého víkendu po Memorial Day. O víkendu bylo oznámeno, že bylo dosaženo dohody o dluhovém stropu USA, což trhy zbavuje určité nejistoty. Takový vývoj se však očekával po pozitivních komentářích amerických představitelů před víkendem a projevil se už pátečním výkonem na Wall Street, přičemž všechny hlavní indexy amerického akciového trhu uzavřely o více než 1 % výše.
img

🔼 US100 posiluje před rozhodnutím FOMC

14.12.2022 Indexy na Wall Street navazují na včerejší zisky, protože se blíží rozhodnutí FOMC o sazbách. Všechny hlavní indexy amerického akciového trhu se v době zveřejnění článku obchodují o více než 0,5 % výše, přičemž Dow Jones (US30) a Nasdaq-100 (US100) vedou. Mezitím je americký dolar jednou z nejhorších měn G10, když získává pouze vůči CAD a NZD. 
C:\fakepath\eurusd-15072022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.7.2022

15.07.2022 Americké akcie včera převážně oslabily. Neuspokojivé čtvrtletní výsledky dvou velkých amerických bank a překvapivý nárůst míry inflace ve Spojených státech v červnu umocnily obavy z recese. Všechny tři klíčové indexy amerického akciového trhu zahájily seanci po zveřejnění výsledků hospodaření bank JPMorgan Chase & Co a Morgan Stanley poklesem, později většinu ztrát smazaly. Růst odvětví polovodičů pomohl indexu technologického trhu Nasdaq dostat se do kladných čísel.
img

Pokusy světových centrálních bank omezit inflaci jsou odsouzeny k neúspěchu.

01.06.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – skončily ve středu mírným poklesem. V tuto chvíli vidíme korekci proti korekci. Připomeňme, že začátkem letošního roku začal na americkém akciovém trhu "medvědí trend", který je z našeho pohledu vcelku logický a očekávaný. A podle našich odhadů vydrží minimálně rok. Jinými slovy, americký akciový trh roste velmi dlouho a nyní je prostě nutná korekce, abychom mohli později počítat s novým růstem. Jak jsme řekli dříve, žádný nástroj se nemůže neustále pohybovat jedním směrem. To platí pro dlouhodobé i krátkodobé trendy. V tuto chvíli je mnoho centrálních bank světa zaneprázdněno zpřísňováním měnové politiky. A zpřísňování měnové politiky téměř vždy vede k propadu rizikových aktiv, mezi které patří akcie nebo kryptoměny. Proto nyní vidíme očekávaný vývoj událostí. Sazby po dvou letech pandemie rostou, centrální banky ukončují své programy kvantitativních stimulů a některé dokonce zahajují programy kvantitativního zpřísňování. To znamená, že sazby rostou a peněžní zásoba se začíná zmenšovat. I nadále proto očekáváme další pokles indexů.
img

Rétorika členů Fedu se v průměru nemění

25.05.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, skončily v pondělí a úterý bez větších změn, tj. poblíž svých minim z letošního roku. Americký akciový trh reaguje přesněji na vše, co se ve světě děje. Připomeňme, že během posledních dvou týdnů začali někteří experti spojovat pád dolaru a růst evropských měn se zpřísněním rétoriky ECB a změkčením rétoriky Fedu.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 48. Švédsko a Finsko jsou připraveny vstoupit do NATO.

12.04.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, skončily v pondělí silným propadem. V zásadě se trh za současných okolností vrací do nejlogičtějšího stavu. Opakovaně jsme říkali, že vážné fundamentální a geopolitické pozadí bude vyvíjet silný tlak na akciový trh. Před dvěma týdny však americké akciové indexy vykázaly působivý růst, což okamžitě vyvolalo řeči o tom, že ve skutečnosti propad nebude tak silný. Pád trhu na základě tak závažných faktorů, které ovlivní celý svět, však není pádem do týdne nebo dvou. Mnoho odborníků se shoduje, že pokles akcií a indexů bude pozorován během celého cyklu zvyšování sazeb Fedu. A to je minimálně rok a půl. Máme tedy situaci, kdy akciové indexy mohou čas od času růst, ale obecně již začal sestupný trend, který může trvat velmi dlouho.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, 36. den. "Válka o plyn" pokračuje.

31.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu - Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 skončily ve středu mírným poklesem, ale obecně nadále vykazují silný růst. Včera bylo málo zpráv, takže všechny nástroje se obchodovaly relativně klidně. Na devizovém trhu se euro a libra znovu pokoušejí o zotavení vůči dolaru uprostřed rostoucí pravděpodobnosti mírové dohody s Ruskem. Ropa po zdražení cca 130 USD za barel klesla na úroveň 101 USD. Plyn již zdražil na 5 514 USD a opět roste. Právě otázka plynu je nyní aktuální pro celý svět, a především pro Evropu. Připomeňme, že během minulého týdne si nejvyšší představitelé Ruské federace a Evropské unie vyměnili ostré názory. Ruská federace uvedla, že nyní bude Evropská unie platit za dodávky plynu v rublech, a pokud ne, tak plyn nebude dodáván. Evropská unie poznamenala, že měna platby je uvedena ve smlouvách o plynu a bude platit pouze v eurech. Spojené státy nabízejí EU, že zcela upustí od nákupu ruského plynu, a věří, že mohou Evropě poskytnout potřebné objemy LNG. Plynovod Jamal, který dodává plyn do Evropy, už několik dní nečerpá plyn.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 34. Co se děje ve světě?

29.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – dál vykazují rekordní růst. Ačkoli Fed vcelku nedávno zvýšil klíčovou sazbu a oznámil šestero dalších zvýšení v roce 2022, našel akciový trh důvody k aktivnímu nákupu akcií. Z našeho pohledu se jedná o velmi zajímavý moment, protože americké akciové indexy během posledních dvou týdnů výrazně vzrostly a proti korekci, kterou jsme zaznamenali na začátku letošního roku, se upravily už o 50 %. Proč investoři spěšně nakupují akcie a bitcoiny, jejichž cena také roste?
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 26.

21.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu – DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely v pátek s dalším výrazným ziskem. Celkově americké akciové indexy rostou již čtyři dny v řadě. Celý tento pohyb nyní vypadá jako retracement poklesu. Upřímně řečeno, je velmi těžké říci, proč americký akciový trh nyní roste. Již vícekrát jsme se zamýšleli nad tím, proč americká měna klesla poté, co Fed poprvé po třech letech zvýšil sazby. Možná proto, že trhy s tímto zpřísněním počítaly dlouho před rozhodnutím Fedu. Pokud by tomu tak bylo, mohlo by skutečně na nějakou dobu dojít k obratu u všech nástrojů navázaných na Fed. Z dlouhodobějšího hlediska však všechny nejrizikovější nástroje pravděpodobně obnoví svůj pokles. Koneckonců Fed letos oznámil dalších šest zvýšení sazeb. S tak silným plánem zpřísňování měnové politiky je nový býčí trend nepravděpodobný. Proto považujeme současné pohyby na americkém akciovém trhu za retracement.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 22.

17.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou DOW Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely středu s výraznými zisky. Nejednalo se o přiměřenou reakci akciového trhu. Včera Fed shrnul své druhé letošní zasedání. Pozoruhodné je, že trh si byl dlouho téměř jistý, že dojde ke zvýšení sazeb o 0,5 %, ale ve skutečnosti Fed zvýšil sazby pouze o 0,25 %. Trhy byly na tento výsledek připraveny, takže americký dolar spíše klesl než vzrostl a akciový trh zakončil den spíše růstem než poklesem. I když se o zpřísnění měnové politiky mluvilo i tak, takže reakce stále není zřejmá.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 21.

16.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu – DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely úterý s poměrně silnými zisky, které však nemají na současný technický obraz vůbec žádný vliv. Americký akciový trh po dlouhém vzestupném trendu nadále ustupuje a většina odborníků se stále ještě domnívá, že rok 2022 bude velmi náročný. Během včerejšího dne se neobjevila jediná skutečně důležitá zpráva týkající se geopolitiky. Stojí za zmínku, že investoři a obchodníci nyní nejvíce reagují právě na geopolitiku. Domníváme se, že včerejší růst indexů byl způsoben dnešním zasedáním Fedu, protože jiné důvody k tomu nebyly. Nicméně tato předběžná reakce trhu jen stěží odhaluje smýšlení Fedu. Jinými slovy, je nepravděpodobné, že by to znamenalo, že Fed dnes zaujme k vlastní měnové politice holubičí postoj. Připomeňme, že jakékoli zpřísnění měnové politiky je pro akciový trh negativní, protože znamená, že výnosy bezpečných aktiv, jako jsou bankovní vklady, rostou. V důsledku toho klesá poptávka po rizikových aktivech, mezi něž patří i akcie. Růst akciového trhu den před oznámením výsledků zasedání Fedu proto teoreticky znamená, že investoři v utahování měnové politiky nevěří. V praxi se však mohou řídit názorem, že zvýšení sazeb nebude o 0,5 %, ale spíše o 0,25 %, což je za současných okolností stále velmi dobré, protože inflace nadále roste vysokým tempem a v dobrém slova smyslu měl Fed začít zvyšovat sazby již dávno.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 20.

15.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely pondělí s novými poklesy a stále se obchodují kolem svých lokálních minim. Jak je vidět, o uklidnění trhů v tuto chvíli ani nemůže být řeč. Americký akciový trh se nadále pohybuje pouze směrem dolů. Kryptoměnový trh je zamrzlý, ale může kdykoli obnovit pokles. Rizikové měny jsou vůči dolaru stále velmi nízko. Ruský rubl je ruskou centrální bankou ze všech sil brzděn před novým propadem. Vojenská operace na Ukrajině pokračuje. Zatím nejsou k dispozici ani žádné pozitivní zprávy, které by naznačovaly možné příměří a zastavení palby.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 19.

14.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely v pátek s novými poklesy a stále se obchodují kolem svých lokálních minim. Podle očekávání zůstává americký akciový trh pod tlakem v důsledku několika faktorů. Zaprvé je zde nejvyšší pravděpodobnost zvýšení klíčových sazeb Fedu již tento týden. Zadruhé je tady složitá geopolitická situace na Ukrajině. Třetím faktorem je úplné stažení měnového stimulačního programu Fedu. Tyto faktory mohou vyvíjet tlak na akciový trh po velmi dlouhou dobu. Podívejme se na ně blíže.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 16. Co se děje ve světě?

11.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely čtvrtek dalším poklesem, tentokrát však malým. Včerejší den byl velmi plodný z hlediska různých zpráv a reportáží. Na prvním místě z hlediska důležitosti je samozřejmě americká inflace, která dále zrychlovala, jak očekávali všichni účastníci trhu bez výjimky. Index spotřebitelských cen v únoru vzrostl na 7,9 %, což také nepřekvapilo. Pravděpodobně proto, že obchodníci a investoři jsou již zvyklí na to, že inflace každým měsícem roste, a na tuto zprávu nebyla žádná zvláštní reakce. Akciový trh vykázal velmi zdrženlivou dynamiku a nadále se nachází poblíž svých lokálních minim.
img

Americký akciový trh je po několika ztrátových dnech ve středu konečně v plusu

10.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu ve středu rostly díky růstu v sektorech technologií, základních materiálů a financí. Trh zůstává velmi volatilní, protože investoři se obávají ekonomických dopadů války ve východní Evropě.
img

Ukrajinsko-ruská válka, den 14. Co se děje ve světě?

09.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – v úterý uzavřely dalším poklesem. Dne 9. března se kotace všech tří indexů pohybují v blízkosti svých lokálních minim, korekce pokračuje a s největší pravděpodobností bude pokračovat také pokles. Během uplynulého dne nedošlo k žádným důležitým makroekonomickým událostem ani k důležitým prohlášením představitelů Fedu. Devizový trh odpočíval, jako by slavil Mezinárodní den žen, a poprvé za poslední dva týdny vykazoval malou volatilitu a žádný trendový pohyb. Geopolitická situace ve východní Evropě zůstává složitá, ale v posledních dnech se bojovalo mnohem méně. Je nepravděpodobné, že by tato skutečnost svědčila o deeskalaci konfliktu, protože během tří kol jednání mezi Kyjevem a Moskvou nebylo dosaženo žádného pokroku. Zítra, 10. března, se v Turecku uskuteční setkání dvou ministrů zahraničí – Dmitrije Kuleby a Sergeje Lavrova. Jisté naděje na pozitivní výsledek samozřejmě existují, ale upřímně řečeno, v úspěch jednání nyní nikdo nevěří. Pozice ukrajinské a ruské strany jsou příliš rozdílné.
img

Údaje o inflaci ve Spojených státech způsobily kolaps na trhu s kryptoměnami

11.02.2022 V pátek hodnota hlavního virtuálního aktiva již ztratila více než 2 000 USD ze čtvrtečních maxim. Aktuálně se BTC obchoduje za 43 518 USD. Podle statistik oblíbené internetové platformy CoinGecko, která fixuje ceny virtuálních aktiv, je kapitalizace bitcoinu 821 miliard dolarů.
img

Akciové indexy po dalším nárůstu inflace klesají

11.02.2022 Dow Jones Industrial Average, NASDAQ Composite a S&P 500, hlavní indexy amerického akciového trhu, ve čtvrtek klesly. Devizový trh byl včera mimořádně volatilní. Účastníci trhu silně reagovali na zprávu o inflaci v USA za leden, podle které ukazatel zrychlil již na 7,5 % meziročně. Pohyby mnoha měnových párů připomínaly spíše paniku než logickou a přiměřenou reakci trhu. Americký dolar již neroste na základě růstu inflace tak, jak tomu bylo dříve.
img

Raphael Bostic mírní nadšení investorů

10.02.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones Industrial Average, NASDAQ Composite a S&P 500 – ve středu skončily výše. Pokračuje tak zotavování z lednové korekce. Jak jsme však uvedli dříve, současný růst sotva odráží další vyhlídky trhu. Faktem je, že plány Fedu ohledně zpřísňování měnové politiky se zatím nezměnily. Regulátor zatím zároveň neoznámil, kolikrát se letos chystá zvýšit úrokové sazby. Odborníci vyjadřují na toto téma značně rozdílné názory. Analytici předpokládají zvýšení úrokových sazeb třikrát až sedmkrát. Jak již bylo zmíněno, tři nebo čtyři zvýšení budou mít sotva závažný dopad na americké akciové indexy a akciový trh jako celek. Experti se domnívají, že i po zvýšení se sazba bude stále nacházet pod neutrální úrovní. V každém případě však samotný fakt zpřísnění měnové politiky bude vyvíjet tlak na indexy a akcie.
img

Březen a červen mohou být pro akciové indexy a akcie "černé"

08.02.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – obnovily svůj pokles. Poslední tři dny se uzavíraly v červených číslech. Ani jejich poslední pokles však zatím nelze označit za "silnou korekci". Zdá se, že trhy se z posledních sil chytají každého stébla. Ostatně není žádným tajemstvím, že letošní rok bude pro měnovou politiku nejen Fedu, ale i mnoha dalších centrálních bank světa "rokem utahování". V souladu s tím bude ohrožen jak akciový trh, tak trh kryptoměn. Kryptoměnový trh zažívá v posledních dnech zjevnou úlevu a dokonce vykazuje dobrý růst. Nesouhlasíme tedy s názorem, že segmenty akcií a kryptoměn nyní vzájemně silně korelují a kryptoměny téměř táhnou akciový trh dolů. Spíše naopak. Korelace prakticky neexistuje a skutečnost, že na začátku roku měly oba trhy tendenci klesat, vysvětlujeme tím, že jsou oba trhy rizikové.
img

Americké akciové indexy v úterý klesly

19.01.2022 Indexy amerického akciového trhu se v úterý propadly. Dow Jones Industrial Average ztratil 1,51 %, zatímco NASDAQ a S&P 500 klesly o 2,6 % a 1,84 %.
img

Omikron tvoří více než 70 % nových případů covid-19 v USA

21.12.2021 Klíčové indexy amerického akciového trhu pokračovaly v korekci směrem dolů a v pondělí se otevřely se značným gapem směrem dolů. Trhy se však uzavřely bez výraznějších ztrát, což by mohlo naznačovat, že korekce je v současné době příliš slabá. Před několika týdny se indexy S&P 500, Dow Jones a NASDAQ začaly pohybovat směrem dolů, ale poté prudce ustoupily. Probíhající korekce by měla být silnější než předchozí pohyb směrem dolů – jestřábí změna politiky Fedu by měla tlačit dolů akcie a další riziková aktiva, jako je bitcoin. Tlak na akciový trh vyvíjí také zhoršující se situace v USA kvůli covid-19. Podle amerického Centra pro kontrolu nemocí tvoří kmen omikron nyní přibližně 73 % všech nových případů koronaviru ve Spojených státech, což naznačuje, že se stal dominantní variantou covid-19. 60 % nových infekcí bylo hlášeno mezi plně očkovanými osobami, 30 % mezi těmi, které se již dříve nechaly přeočkovat. Současné vakcíny zřejmě před omikronem plně nechrání a zabraňují pouze závažným případům, ale v tuto chvíli je příliš brzy na závěry. Pokud se ukáže, že tato vlna pandemie je horší než ta předchozí, mohla by představovat vážnou výzvu pro ekonomiku USA.
img

Indexy amerických akciových trhů zrychlují svůj pokles na základě prohlášení Jerome Powella

02.12.2021 Vzhledem k tomu, že indexy amerických akciových trhů nadále klesají, vypadá to spíše na dlouhodobou korekci než na pravidelný retracement. Vezmeme-li v úvahu všechna varování odborníků o formující se bublině na akciovém trhu, dříve nebo později k prasknutí dojde. Biliony dolarů, které do ekonomiky pumpuje Federální rezervní systém, by mohly vést nejen k vysoké inflaci. Včera NASDAQ ztratil 500 bodů ve svém největším poklesu za poslední měsíce, zatímco S&P 500 klesl o téměř 100 bodů a Dow Jones se propadl o 500 bodů. Tato silná dynamika by mohla naznačovat výprodej akcií.
C:\fakepath\eurusd-17092021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.9.2021

17.09.2021 Americké akcie uzavřely smíšeně. Tři hlavní indexy amerického akciového trhu většinu seance oslabovaly a ke konci obchodování převážnou většinu ztrát smazaly, index Nasdaq nakonec posílil. Nečekaný růst amerických maloobchodních tržeb potvrdil sílu oživení americké ekonomiky, to vedlo ke zvýšení výnosů dluhopisů americké vlády a k výprodeji akcií technologických firem.
C:\fakepath\eurusd-05092021-1.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie uzavřely smíšeně, index Nasdaq skončil na rekordu

05.09.2021 Hlavní indexy amerického akciového trhu uzavřely páteční obchodování smíšeně. Zatímco index technologického trhu Nasdaq skončil na rekordu, indexy S&P 500 a Dow Jones oslabily. Dolů akcie táhla zpráva o vývoji amerického pracovního trhu v srpnu. Statistika výrazně zaostala za očekáváním a potvrdila příhodnost mírné měnové politiky americké centrální banky (Fed), napsala agentura Reuters.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Akcie včera | Retracement | Třetí světová válka | Výnosy dluhopisů | Akcie Tesly | Nejvyšší pravděpodobnost | Alphabet | Uber | Oživení amerického trhu práce | EUR | Trend | Kroky Fedu | BTC | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Cena futures | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Pád dolaru | Hospodaření bank | Statistiky | Zvýšení sazeb Fedu | WTO | Korelace | Bankovní index | Výkyvy | Makroekonomické statistiky | Britská libra | Aktiva | Bezpečné útočiště | Širší index | Indexy na Wall Street | U.S. Bank Wealth Management | Kolaps | Pravděpodobnost | Výsledkové sezóny | Počet akcií | Situace na Ukrajině | Index akcií | Philadelphia Semiconductor | Chování investorů | Více peněz | Zveřejnění výsledků | Bezpečné útočiště pro investory | Gold | Ameriprise Financial | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Indexy S&P | Bidenova administrativa | Chování trhu | Výkon amerického dolaru | Geopolitické napětí | Lagardeová | Snížení cen | KLDR | UAL | Ukrajinské síly | Nová data | Pandemie | Růst cen | Výprodeje | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Dolarový index | Akcie Lyft | Odvětví vyspělých technologií | Analýzy | Burza | Walgreens | Raketový útok | Ranní zpráva pro tradery | Paramount | Cena zlata | Akcie dnes | Americká inflace | Ingalls & Snyder | Včerejší obchodování | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Dow Jonesův index | Varovný signál | Volatilita | Standard & Poor's 500 | Čisté úrokové výnosy | Prudký pokles | Nord Stream | Širší index S&P 500 | CISCO | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Truist Advisory Services | Coca-Cola | Obavy investorů | Wealth | Krypto trh | Snižování inflace | Inflace | Vývoj měnového páru | Zdravotní péče | Centrální banky | Dnešní obchodování akcie | Geopolitická situace | Současný stav | TSMC | Ratingová agentura | Výrazný růst | Ztráty na akciových trzích | Covid | Reakce trhu | Moderna Inc. | Snižování sazeb | Historické údaje | Ropa Brent | Izrael | Vice | Schlumberger | JPM | Ekonomické ukazatele | Futures | Růst akcie | CAT | Akciové trhy | Důvěra spotřebitelů | Akcie na rozvíjejících se trzích | Obchodní seance | Odvětví | Utahování měnové politiky | Další růst | CL | Tlak na akcie | Moderna | Sektory technologií | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | MIFID | Analytici | Moody's | Rekordní minimum | Očekávání analytiků | Mutace koronaviru delta | Analytik Art Hogan | Peněžní tok | Varšava | CME FedWatch | Marketingová komunikace | Nákup dolaru | Washington | Abbott Laboratories | Pandemie covidu-19 | Bancorp | Graf | Banka Morgan Stanley | Očekávání trhu | Výnosy | Poptávka | Snižování nákladů | Futures na ropu WTI | Údaje o inflaci | Míra inflace ve Spojených státech | Ekonomiky | Michael Arone | Negativní dopad | Vysoká inflace | NYSE:VLO | Zápis z posledního zasedání Fedu | PEPSICO | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Stimul | xStation | Očekávání | Daňové úlevy | Expert | Výhled na rok | Cisco Systems | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Energetický sektor | Měnový fond | Standard & Poor's | Zdražovat | InstaForex | American Express Company | Tlak na Rusko | P/E | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Příležitosti | MiFID II | Akcie firmy | Podnikání na kapitálovém trhu | Charles Schwab | Ruská armáda | Prognóza | Obchodování akcie | Asset management | Akcie JPMorgan | US Bancorp | Dnešní seance | Nike | Růst cen akcií | Polovodiče | CBOE | Exxon Mobil | Finanční společnosti | Světová válka | Micron | Samsung | Conference Board | Krátkodobé trendy | Objem obchodů | Velká Británie | Americká centrální banka | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Klíčové události | Dollar Tree | Paramount Global | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Umělá inteligence | Geopolitická rizika | Moskva | Fed dnes | Caterpillar | FTSEurofirst 300 | Úrokové sazby | Měnové stimuly | Národní bezpečnost | Trh | MSCI | Problémy | Index polovodičů | Rubl | Společnosti | Index | ECB Christine Lagardeová | Nárůst zisků | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Akcie United Airlines | Komise | Activision Blizzard | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Kapitál | Základní zboží | Ceny plynu | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Fangdd Network Group | Celoroční výhled | Mnoho peněz | S&P | TWD | Index S&P 500 (US500) | Rekordní pokles | Unie | Akcie JPMorgan Chase & Co | Inflace ve Spojených státech | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přehřátí ekonomiky | Kurz dolaru | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Freeport-McMoRan | Christine Lagardeová | Obchodování na Wall Street | Bloomberg News | IEA | Klesající trend | Ameriprise | Rekordní hodnoty | Blizzard | Index Stoxx 600 | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Technologický index Nasdaq | KOL | Dow Jones Industrial Average | Altcoiny | Firma | G10 | Opatření | Akciový index | Pozornost | Program QE | Index Nasdaq Composite | | Množství peněz | Nejprudší pokles | Stratégové | Futures kontrakty | Burze | Americká měna | Výsledkové zprávy | Bitcoin | Cena plynu | Americké akcie včera | Euro vůči americkému dolaru | Británie | Obchodníci | Video | Pohyby na trzích | Japonský index | Nejhorší výsledek | Ropa | Americké indexy | Digitální zlato | Největší ekonomika | Finance | USA | Dolar vůči japonskému jenu | Pár EUR/USD | Čistý zisk | Ekonomická zpráva | Největší banky | Sankce | Politická rozhodnutí | Pokles cen | State Street | Výdaje | Zvyšování sazeb Fedu | Dow Jones | Evropský parlament | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Art Hogan | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | Dnešní obchodování akcie Nvidia | Spojené státy | Zvyšování úrokových sazeb | Index volatility | Makro z USA | Boeing | Kurz dolarů | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Velké technologické firmy | Úroková sazba | Amazon | Technologický index | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Ropná zařízení | Facebook | Americké akcie | Akcie třiceti předních amerických podniků | Akcie Applu | Růst americké ekonomiky | Šéfka ECB | Volatilní | EUR/USD | Konflikt na Ukrajině | Yum Brands | Měnové politiky | Kapitalizace bitcoinu | Index MSCI Emerging Markets | Rok 2025 | Manufacturing | Měnový výbor | Peněžní trhy | Wall Street Week | Investiční strategie | McDonald's Corporation | Charkov | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Walgreens Boots Alliance | Miliardy dolarů | ADP | AI | Společnost Nvidia | Sazby | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Mezinárodní agentura pro energii | Regulátor | Hynix | Obchodování akcie Nvidia | Firmy | Zájem investorů | Cena ropy brent | Phillips 66 | B Riley Wealth | Plány Fedu | Výsledky společnosti | Fed | Spotřebitelské výdaje v USA | Index spotřebitelské důvěry | Účastníci trhu | Euro k dolaru | Ratingová agentura Fitch | Jens Stoltenberg | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Narůst zisků | COIN | Společnost Meta | Trhy | Emerging markets | NASDAQ:AMGN | Finanční analýzy | Rizika | Fond | ISM | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Měkké přistání | Fitch | Ropa a Plyn | AJ Bell | Futures na ropu | Akcie Dollar Tree | Index energetického sektoru | Úvěrový rating | Kyjev | Energetické společnosti | Verizon Communications | Oblasti umělé inteligence | Riziková aktiva | Truist Advisory | UnitedHealth | Goldman Sachs Group | Bilance | Americké akciové indexy | Citrix | Tesla | Match Group | Americké trhy | Inflace v USA | St. Louis | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Zlepšení nálady | CAD | Odhady analytiků | Deeskalace | Americká ropa WTI | Na burze | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Oživení americké ekonomiky | Hospodaření | XRP | Dolar k japonskému jenu | Investoři a obchodníci | Bilance Fedu | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Obchodování opcí | Sam Stovall | Eskalace konfliktu | Bezpečná aktiva | Riziko | Analytik | Travelers | JPY | DLTR | Bank of America | USDX | Meta | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Pokles akcií | STAR | Ceny | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Kompozitní index | LPL Financial | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Změna politiky | Války | Ukrajina | Centrální banka | Předpovědi | ASML | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Zápis z posledního zasedání | Salesforce | Globální index | Tim Ghriskey | Blízký východ | Největší ekonomika světa | Biliony | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Obchodní operace | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Broadcom | Americké akcie dnes | Morgan Stanley | Výnos | Index DOW | Index Nasdaq | US30 | Sankce proti Rusku | Vlna pandemie | Výnos desetiletých dluhopisů | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Index technologického trhu | Ceny energií | Oživení trhu | Investoři v Evropě | Index Dow Jones Industrial | Biliony dolarů | Tržní hodnota | Část zisků | Zisk | Nord Stream 2 | Rizikové měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Moskevská burza | Obchodování | Očekávaný vývoj | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Citrix Systems Inc | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Mutace delta | Finanční výsledky | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Michelle Bowmanová | CFRA | Kontext | ex | Technologické firmy | xStation5 | ProCent | Platforms | Zpráva pro tradery | SK Hynix | Portfólia | Společnost Meta Platforms | Exxon | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Visa | Velké peníze | Společnost XTB | U.S. Bank | Situace | Google | Tržby | Roční výnos | Pozitivní výsledek | Dluhy | FOREX | Guvernér | HDP | Devizový trh | Rozhodování | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Výnosy státních dluhopisů | Politici | Vyšší inflace | Prudké výkyvy | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | JPMorgan | Zklamání investorů | ČTK | Stimuly | Ztráty | Abbott | Japonský jen | Index amerického dolaru | FOMC | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Akcie | Medvědí trend | Jamal | Index spotřebitelských cen | Býčí trend | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | VZ | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Libra šterlinků | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Společnost Apple | Prognózy | Intel Corporation | Euro k americkému dolaru | Kurz | DXY | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | AMD | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Měnový výbor Fedu | Růst trhu | Nasdaq-100 (US100) | S&P 500 a Nasdaq | Peněžní zásoba | Pro investory | Zdravotnictví | Rally | JPMorgan Chase & Co. | Sýrie | Konkurence | Kapitalizace | Komunikace | COPPER | Ekonomická aktivita | Index volatility CBOE | Zisky | Investiční stratég | Ruská vojska | Delta | Regulace | Šéf Fedu | Johnson & Johnson | USD za barel | Kurz eura | Důvěra | Americký akciový trh | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Amgen | Měny | Dollar | Ropa WTI | Finanční sektor | Trh s ropou | Rusko | Obavy z pandemie | Signál | Aktuální cena | Čtvrtletní výsledky | Mnozí investoři | Brands | Reakce investorů | Pro tradery | Services | Neúspěch | Technologičtí giganti | Pokles společnosti | Kontrakty na ropu | FedWatch | Shrnutí obchodování | Plány | Smíšené výsledky | Administrativa | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | CoinGecko | Pozitivní signál | NFP | Hypotéky | Rekordní růst | Nikkei | Americké společnosti | State Street Global Advisors | Umělé inteligence (AI) | Evropské akcie | TIM | Energie | Jake Dollarhide | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Americké centrální banky | Příjmy | Lyft | Insolvence | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Trh kryptoměn | Evropská unie | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Míra | Divize | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Tržní ceny | Výkonnost | Index S&P 500 | Hráči na trhu | Aktivita na trhu | Krize | Tým InstaForex | Měnový trh | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | James Bullard | S&P 500 | JDE | QE | MT4 | Cena | S&P Global Inc | Apple | Arm | Dow Jones (US30) | Snížení sazeb | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Bankovní vklady | Solana | Medvědi | Technologický index Nasdaq Composite | Akcie společnosti | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Pozitivní výsledky | SEC | Indikátory | Verizon | Finanční situace | Energetické krize | Volný peněžní tok | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Úspěch | Intel | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Cena americké ropy WTI | Banky | Výrobci čipů | Express | INTC | Investiční divize | Kotace | Taiwan Semiconductor | Šance | Ruská vláda | Bankrot | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | Citrix Systems | Wall Street | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | XTB | Meta Platforms | Tržní kapitalizace společnosti | Solidní výsledky | Pozice | Portfolia | Chevron | Akcie Morgan Stanley | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Technologický sektor | Stoxx | Průměrný roční výnos | Sestupný trend | LSEG | Support | General Electric | McDonald's | Rozvíjející se trhy | Investiční banka | OPEC | Pokročilé technologie | Řetězce | Experti | Trendy na trhu | NYSE | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Alternativní taxislužby | Evropský index | Největší pokles | Pokles zisku | Technologický gigant | Politická krize | Spotřebitelé | Výprodej akcií | Embargo | Polsko | Čtvrtletní zprávy | Rezistence | Index Dow Jones | Zpravodajství | Akcie Nvidia | Nařízení | Salesforce.com | Ropy | S&P 500 a Dow Jones | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Předseda | Americké ekonomiky | Arca | USD | Vývoj dolarového indexu | Cena americké ropy | Sektor polovodičů | Longbow Asset Management | Odvětví polovodičů | Cestovní kanceláře | Hlavní úroková sazba | US500 | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Propad | Bankovnictví | Ruský akciový trh | Nemovitosti | WBA | Stimulační program | Markets | Samsung Electronics | Smíšené zprávy | Nejhorší den | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | CME | Activision | Tržní hodnota výrobce čipů | Nvidia | Plynovod Jamal | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | US100 | Global Advisors | Makro | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | ECB | Stoxx 600 | Měnová politika | Altcoin | Doporučení | Inflační očekávání | Zvýšení inflace | Krypto | AMGN | ROCE | Spekulace | Omikron | Lockdowny | EU | Redukce | Miliardy | ARM | Kmen omikron | Globální trh | Poptávky po ropě | Applied Materials | Akciový trh | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Obchodování na burze | Kryptoměnový trh | Prudký pokles cen | Nové údaje | Banka | Výprodej dluhopisů | Campbell Soup | Index technologického trhu Nasdaq | Graf dne | Konkurent | SPX | Statistika | Další pokles | Snížení cen komodit | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Index WPI
Indexx club
Indexx club plc
Indexy
Indexy a ETF
Indexy akcií
Indexy akcií pevninské Číny
Indexy akciové
Indexy a komodity
Indexy aktivity

Následující klíčová slova

Indexy CFD
Indexy Dow Jones a S&P 500
Indexy důvěry
Indexy nákupních manažerů
Indexy na Wall Street
Indexy PMI
Indexy pohyb
Indexy pro kryptoměny
Indexy sledující výkonnost ESG
Indexy sledující výkonnost ESG segmentu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít