Epidemiologické situace
Většina asijsko-pacifických trhů utrpěla ztráty
24.05.2022 Hlavní indexy asijsko-pacifického regionu utrpěly ztráty, přičemž jejich průměrný pokles činil 1 % nebo více. Dvěma indexům se však podařilo růst: australské akcie S&P/ASX 200 přidaly 0,16 % a japonský index Nikkei 225 vzrostl o 0,6 %. Čínský Shanghai Composite ztratil 1,1 %, zatímco menší Shenzhen Composite Index ztratil 1,86 %. Hlavní hongkongský index Hang Seng klesl o 1,44 %, zatímco jihokorejský KOSPI klesl o 1,04 %.
Cena ropy prudce klesla
28.04.2022 Globální cena ropy během čtvrteční obchodní seance neustále klesala kvůli zprávě o týdenním nárůstu zásob ropy ve Spojených státech a obavách investorů z napjaté epidemiologické situace v Číně.
Ropa - na trhu se objevuje nejistota
05.04.2022 USA a EU hodlají potrestat Rusko, což vede ke zvýšení cen ropy. To je pro americkou i globální ekonomiku nerentabilní a nutí Washington k bezprecedentním opatřením – největšímu prodeji ropy ze strategických zásob. V důsledku toho vzniká začarovaný kruh, kdy po pádu kotací Brent dojde k jejich růstu.
Dá si Bank of England na příštím zasedání pauzu a nezvýší repo sazbu?
22.03.2022 Britská libra již nejednou překvapila obchodníky svou často na první pohled neadekvátní reakcí na různé růstové události a nepřestala s tím dodnes. Zdá se, že pár GBPUSD měl prudce vzrůst v reakci na třetí zvýšení repo sazby Bank of England v řadě z 0,5 % na 0,75 % na zasedání 17. března. Jedná se o nejagresivnější měnovou restrikci od získání nezávislosti regulátora v roce 1997. Tímto tempem se BoE dostala do čela hlavních světových centrálních bank zpřísňujících měnovou politiku, zatímco libra klesá. Paradox?
Ropa WTI klesá na pozadí skokového růstu ropy Brent. USA mohou ze situace těžit
01.02.2022 Americký ropný benchmark ztrácí na hodnotě uprostřed skokového růstu ceny ropy Brent. V současné době není důvod k panice. Rostoucí rozdíl mezi oběma benchmarky však může změnit strukturu amerického vývozu.
AUD/USD. Australský omikron a slibná zpráva ADP
07.01.2022 Australský dolar v páru s americkou měnou dnes aktualizoval dvoutýdenní minimum na úrovni 0,7147. Pár AUD/USD klesá již druhý den po sobě na pozadí všeobecného posilování dolaru a slabých pozic australského dolaru. Australský dolar je pod tlakem hned několika fundamentálních faktorů, které jsou ve skutečnosti vzájemně propojeny. Na vině je omikron, který se v poslední době aktivně šíří napříč zeleným kontinentem. Vzhledem k převládajícímu fundamentálnímu pozadí je nyní riskantní hovořit o dlouhých pozicích: je vhodné využít pullbacků AUD/USD směrem vzhůru jako záminky k otevření krátkých pozic. Ve střednědobém horizontu zůstane pár pod tlakem, zejména pokud se zítřejší zprávy o nezemědělském sektoru ocitnou v zeleném pásmu. Vše se však bude řešit popořadě.
Ropný trh v euforii: Rozhodnutí OPEC+ způsobilo rekordní růst kotací
05.01.2022 V úterní aukci cena ropy aktualizovala 6týdenní maxima. Důvodem tak silného růstu kotací černého zlata byly výsledky zasedání OPEC+. Členové aliance souhlasili s dodržováním plánovaného zvýšení těžby ropy.
EUR/USD: Euro je v předvánočním období v plusu, ale na jak dlouho?
23.12.2021 Evropská měna nadále soupeří s tou americkou. To je jasně patrné na páru EUR/USD, kde každý z účastníků páru jedná ve vlastním zájmu. Euro je ve výhodě, ale toto vítězství může být dočasné.
Téma "omikron" je pro zlato silnou trumfovou kartou
22.12.2021 Cena drahého kovu navzdory zhoršující se epidemiologické situaci opět klesla. Investoři dali přednost riziku před defenzivním aktivem: americký akciový trh včera prudce vzrostl.
Maloobchodní tržby rostly napříč odvětvími kromě aut
06.12.2021 Maloobchodní tržby vyjma prodejů aut v říjnu pozitivně překvapily. Meziročně se kromě prodejů aut vyšplhaly až na 5,6 % a po zahrnutí aut výsledek není vůbec tak negativní, jak se čekalo, když se dostavil nepatrný růst o 0,3 %, oproti očekávánému poklesu okolo 1 %.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.11.2021 1) Realitní společnost Atrium European Real Estate, která se specializuje na nákupní centra ve střední Evropě, se sloučí se svou mateřskou firmou Gazit Globe a v polovině února opustí burzu. Za účelem schválení fúze se příští měsíc uskuteční mimořádná valná hromada akcionářů společnosti Atrium.
Nastal zvrat: Joe Biden nominoval Jeroma Powella na druhé funkční období
23.11.2021 Americké akciové indexy zakončily pondělí poklesem. O takovém poklesu však nelze říci, že by byl začátkem korekce. Prostě obyčejný den, během kterého akciové indexy nerostly jako obvykle, ale klesaly. Proto v tuto chvíli ještě nelze konstatovat, že růstový trend pro americký akciový trh skončil. V pondělí došlo k několika důležitým a zajímavým událostem. Stalo se však něco, co trhy nemohly ignorovat.
Ruské akcie padaly, investoři se jich zbavují kvůli fámě o vpádu na Ukrajinu
23.11.2021 Ruský akciový trh zažil včera největší pád od loňského dubna, uvedla agentura Interfax. Výprodej ruských akcií související s "geopolitickým napětím okolo Ruska" vedl k poklesu indexu moskevské burzy o 3,6 procenta a dolarového indexu RTS o 5,6 procenta. Ceny většiny nejžádanějších akcií na moskevské burze ztratily až 8,3 procenta, dodala agentura.
FED se chystá trhům vzít mísu s punčem
29.07.2021 Období masivní podpory trhů a ekonomiky ze strany FEDu se pomalu chýlí ke svému konci a snížení objemu nákupů dluhopisů z aktuálních 120 miliard dolarů měsíčně je jen otázkou času. Guvernéři FEDu se na včerejším zasedání věnovali technickým otázkám spojeným s tímto krokem a celkový posun podtrhla i zmínka v komentáři o pokroku ekonomiky směrem k dosažení cílů maximální zaměstnanosti a 2% inflace. Další náznaky o blížícím se omezení objemů nákupů můžou přijít v rámci vystoupení Powell na konferenci v Jackson Hole 26. až 28. srpna, a oficiální oznámení omezení nákupů by tak mohlo následovat již na zasedání 6. září. Vlastní snížení nákupů dluhopisů očekáváme v období od listopadu letošního roku až do začátku roku 2022. Pro trhy se tímto definitivně otevírá nová kapitola. Investoři se nebudou moci spolehnout na bezpodmínečnou podporu FED a budou nuceni bedlivě sledovat data o růstu a inflaci spolu s vývojem epidemiologické situace, aby správně předvídali další kroky FEDu. Výsledkem bude více volatility a slabší výkonnost akcií i dluhopisů oproti období „bezpodmínečné“ podpory centrálních bank.
Turecko pokračuje v boji proti covidu a usiluje o důvěru investorů
07.05.2021 Poslední týdny a měsíce z Turecka přichází negativní zprávy. Země zažila měnové turbolence po březnovém odvolání guvernéra centrální banky Agbala a nyní se vypořádává s třetí vlnou covid-19, která ohrožuje oživení ekonomiky a rozběh klíčové turistické sezóny.
Únorová nezaměstnanost podle očekávání stagnovala
05.03.2021 Tuzemská míra nezaměstnanosti v únoru setrvala na lednových 4,3 % a oproti prosinci je tak o tři desetiny procentního bodu vyšší. Nicméně nemalou roli v nárůstu za poslední měsíce sehrály sezónní faktory. Po sezónním očištění se míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně zvýšila pouze nepatrně z 3,89 % na 3,97 %, přičemž v květnu minulého roku byla na 3,82 %. Za posledních deset měsíců se tak očištěná míra nezaměstnanosti pohybuje mezi 3,8 – 4,0 %, zatímco sezónně neočištěná v podstatně širším koridoru mezi 3,6 – 4,3 %.
I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?
13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?
Česko má rozpočet s historicky rekordním schodkem, který by bývalo lepší přepracovat. Škrty ve výdajích na armádu jsou ostudné
18.12.2020 Sněmovnou dnes prošel rozpočet, která vstoupí do učebnic jako „největší sekera“ v dějinách České republiky. Jde o rozpočet, který bylo jistě lepší přepracovat, a to i za cenu třeba několikatýdenního provizoria. Provizorium by žádnou pohromou, ani ostudou nebylo. To už je ostudnější to, že v rámci politického „handlu“ za účelem prosazení rozpočtu došlo na desetimiliardový škrt v chystaných armádních zakázkách. Uspokojivá výše armádních výdajů by měla být prioritou rozpočtu, i kvůli našim závazkům vůči spojencům v NATO.
Výsledek PMI vykazuje další známky oživení
02.11.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v říjnu navzdory úderu druhé vlny pandemie vzrostl z 50,7 na 51,9 bodů a posunul se tak dále do teritoria expanze. Zlepšila se jak domácí, tak zahraniční zákaznická poptávka. Stejně jako v září opět rostl objem nových zakázek, který byl nejsilnější za poslední dva roky. To napomohlo k růstu výstupů českých výrobních firem. Díky přísunu nových zakázek se snížilo tempo poklesu rozpracovanosti a firmy nabíraly nové zaměstnance. Nicméně citelné byly i negativní dopady související se zhoršením epidemiologické situace. Finanční zátěž vzrostla nejrychleji od jara minulého roku a vyhlídky na příštích dvanáct měsíců byly méně optimistické.
Index Exportu – opatrný přelom roku
29.10.2020 Srpen s sebou přinesl ochlazení ekonomického oživení. Zádrhelům se nevyhnul ani český export, který prohloubil dosavadní ztráty. „Za osm měsíců letošního roku český export ztratil 268 miliard korun (národní metodika). Hodnota Indexu Exportu zůstává i pro následující měsíce (září – listopad) záporná. Mírně do kladných hodnot by se měla dostat až v prosinci a lednu,“ upozorňuje David Vagenknecht, analytik Raiffeisenbank. Celoroční ztráty exportu budou dle aktuálního výpočtu činit minimálně 299 miliard korun.
Rozbřesk: Českému průmyslu začal v srpnu docházet dech, počty nakažených v ČR zdolaly další rekord
08.10.2020 Česká ekonomika začala už na konci druhého čtvrtletí nabírat dech, avšak ten jí už v srpnu – jak ukázala včera zveřejněná čísla – začal docházet. Průmysl, jako největší tuzemské odvětví, ať už z pohledu podílu na přidané hodnotě nebo zaměstnanosti, meziměsíčně poklesl o necelé procento, meziročně byl níže o 5,5 %. Dá se proto říct, že poté, co se firmy po uvolnění pustily do dokončování dříve přijatých objednávek sice produkce na začátku léta rychle poskočila nahoru a poklesla i rozpracovanost výroby, avšak výrobní kapacity zůstávají dál ve větší míře nevyužity. Optimismus pro další měsíce zatím nepřidávají ani statistiky nových zakázek, které byly tentokrát meziročně nižší o téměř celou desetinu.
Zahraniční obchod zpomaluje
07.10.2020 Podle předběžných údajů skončila v srpnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 7,6 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o pokles ve výši 1,6 mld. Kč. Výsledek tak zaostává za naším i tržním odhadem. Hlavním důvodem byl meziroční pokles přebytku bilance výrobků zpracovatelského průmyslu o 6,0 mld. Kč. Zpomalení oživení v automobilovém průmyslu sehrálo větší roli, než jsme očekávali. Růst výroby aut v srpnu nepokračoval a meziročně poklesly i registrace automobilů jak v tuzemsku, tak u důležitých obchodních partnerů, jako například v Německu. Kladná bilance motorových vozidel poklesla o 5,0 mld. Kč a podílela se tak největší měrou na celkovém snížení salda zahraničního obchodu. V meziročním srovnání byl vyšší i schodek bilance s počítači, elektronickými a optickými přístroji o 4,6 mld. Kč.
Stavebnictví opět výrazně kleslo. Průmysl se musí připravit na zhoršení epidemiologické situace
07.10.2020 „Stát by měl využít volné stavební kapacity a naplno rozjet výstavbu dopravních komunikací. Díky výraznému růstu státních investic může dojít ke stabilizaci stavební produkce. Lépe fungující doprava navíc podpoří hospodářský rozvoj naší země,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Index Exportu – na vlnách koronaviru
06.10.2020 Český export prochází zatěžkávací zkouškou. V letních měsících „vydýchával“ krutý jarní úder koranaviru. „Z více jak třetinových propadů se mu během krátké doby podařilo přiblížit k loňským letním hodnotám exportu. Přesto za sedm měsíců letošního roku český export ztratil 257 miliard korun (národní metodika). Vyhlídky vzhledem k intenzitě šíření nákazy ale nejsou růžové,“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Ostrá fáze americké prezidentské kampaně začíná
29.09.2020 Tento týden bude bohatý na geopolitické události. Americké prezidentské volby se nezadržitelně blíží. Do ostré fáze kampaně, která dnes začíná prvním vzájemným duelem před svými voliči, vstupuje dle dosavadních průzkumů mnohem lépe J. Biden. Pravděpodobnost jeho vítězství nad současným prezidentem D. Trumpem odhadujeme v současné chvíli na 62 %. Toto vysoké číslo zároveň může tým kolem D. Trumpa i jeho samotného zaktivizovat k ofenzivě. V Evropě budou sledována vyjednávání o brexitu či setkání Evropské rady, které začíná ve čtvrtek. Na programu bude průmyslová politika a vnější vztahy.
Forex: Koruna zůstává slabá nad 27 CZK/EUR
25.09.2020 S blížícím se prodlouženým víkendem a poté, co koruna většinu týden testovala slabé úrovně nad hladinou 27,0 CZK/EUR, vstoupila do dnešní obchodní seance korekcí v podobě posílení. Pod úrovní 27,00 CZK/EUR se ale příliš dlouho neudržela. Během dne se kurz opět posouval k 27,10 CZK/EUR. Posílení koruny zabránilo pokračující úspěšné tažení amerického dolaru na trhu s eurem, kde kurz v odpoledních hodinách testoval 1,1630 EUR/USD. Posílení koruny nenahrává další zhoršování tuzemské epidemiologické situace.
Související klíčová slova:
Jackson Hole | Nákupní centra | Koronavirové krize | Konsorcium | Důchody | Pfizer | Obchodník | EUR | Trend | Bank of Japan | Volatility | Dow Jones Industrial | Mimořádná valná hromada | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Britská libra | Aktiva | Pravděpodobnost | Goldman Sachs | PLN | Lagardeová | Rostoucí ceny | Expanze | Podpora ekonomice | Investing | Propad cen | Posilování dolaru | Ruský trh | Nová data | Nezaměstnanost | Nálada na trhu | Pandemie | Růst cen | Vakcinace | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | ČSÚ | Čekající příkazy | Brexit | SoftBank Group | Kryptoměna Bitcoin | Joe Manchin | Dluhopisy | Nejznámější kryptoměna | Propad cen ropy | Evropská měna | Události roku | Investiční analytik | Sands China | CZK | Spotřeba ropy | Výhled | COVID-19 omikron | Nesoulad | Americký prezident | Zasedání turecké centrální banky | Německé tovární objednávky | Průmysl | Bílý dům | Inflace | IHS Markit | Centrální banky | Cestovní ruch | Očekávání trhu | Kurz PLN | Registrace automobilů | Domácnosti | Plány Ruska | Covid | Kongres | Turecko | Pandemie koronaviru | Alibaba | Prezident Trump | Futures | Inflace v eurozóně | Komerční banka | Akciové trhy | Australské akcie | Obchodní seance | Hazard | Další růst | Negativní dopad | Kurz české měny | Analytici | Shanghai Composite | Antimonopolní úřad | Epidemiologická situace | Indikátor | Byznys | Růst akcií | Úroveň rezistence | Washington | Videokonference | Graf | Šíření nákazy | Výnosy | Poptávka | Ekonomiky | Průmyslová produkce | Bydlení | Peníze | Brent | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Čínský dovoz | Politika | Republikáni | Očekávání | Obchodní dohody | Příležitost k nákupu | Zvýšení sazeb | Guvernér BoE | Energetický sektor | Měnový fond | Evropské měny | Historie | InstaForex | Zásoby ropy | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | FAST | EUR/CZK | Růst poptávky po ropě | Tencent Holdings | Prognóza | Trh práce | Koruna | Změny cen | Tempo poklesu | Ropný trh | Český index nákupních manažerů | Asociace exportérů | Samsung | Konsolidace | Hyundai | Conference Board | Měna euro | Velká Británie | Znalost | Dopad pandemie | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Nejnovější zprávy | Šéf americké diplomacie | Národní ekonomická rada vlády | AUD | Energetická krize v Evropě | Úrokové sazby | Měnové stimuly | BoE Andrew Bailey | Záporné ceny | Trh | Barel ropy | Investiční doporučení | Obchodník s ropou | BHP | MSCI | Uložení peněz | Problémy | Společnosti | Index | MMF | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Posílení | S&P | Unie | Vyloučení Ruska | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Atrium European Real Estate | Šíření nákazy COVID-19 | Ekonomický kalendář | Investice státu | Ekonomický vývoj | Závislost | Hang Seng | Deficit | Měsíční mzda | Budoucnost | Bankéři | Prognóza IE | Index Hang Seng | Kommersant | Opatření | Devizové trhy | Podnikatelé | Pozornost | 3М | Krize v Evropě | Nezávislý obchodník | Index Exportu | Oživení v automobilovém průmyslu | Index nákupních manažerů | Hlavní ekonom | Burze | Vývoj mezd | Americká měna | Poptávka po zlatě | Salvador | Bitcoin | Slabá čísla | Británie | Analytik Raiffeisenbank | Obavy z koronaviru | Pokles obligací | Obchodníci | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Ropa | Tovární objednávky | Futures ropy | USA | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rostoucí ceny komodit | Ruské akcie | Pokles cen | Volby | Joe Biden | Pfizer/BioNTech | Výdaje | Dow Jones | Helena Horská | Ekonomové | Prohlášení | Agentura Interfax | Spojené státy | Zákonné platidlo | Růst HDP | Americké prezidentské kampaně | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Výkon ekonomiky | Amazon | Vysoká rizika | Americké rafinerie | Americké akcie | Dopady pandemie | České měny | Data z průmyslu | EUR/USD | Intervence | Světové obchodní organizace | Měnové politiky | S&P/ASX 200 | Aktuální situace | Odhad HDP | SARS-CoV-2 | Hongkongský index Hang Seng | Centrální bankéři | KOSPI | Přelom roku | Riziku bankrotu | Nárůst nakažených koronavirem | ADP | Prezidentské volby | Miliardy korun | Platební bilance | Sazby | Bitcoin jako zákonné platidlo | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Regulátor | Průzkum | Firmy | Budoucí vývoj | Panika | Zajištění | Sputnik V | Repo sazby | Podíl nezaměstnaných | Investování | Výpočet Raiffeisenbank | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Jens Stoltenberg | Automobilový průmysl | Generali Investments | Trhy | Index nákupních manažerů ve výrobě | Rizika | Fond | Úspory | Rosnano | Schodek rozpočtu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Americký kongres | Solidní růst | Komodity | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | Na burze | Společnost | Poptávka po bezpečných aktivech | Zahraniční obchod | Ztráty zaměstnání | Situace na trhu práce | Fundamentální pozadí | Obchod | Negativní zprávy | Akcie energetických společností | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | AUD/USD | Pracovní trh | Vývoj na trhu | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Trinity | MAM | Benchmarky | SARS | Otto Daněk | GBP | NATO | Čína | Platidlo | Ceny | Financování | Pokles | Raiffeisenbank | Proinflační | Centrální banka | Softbank | WTI | Zápis z posledního zasedání | Restriktivní opatření | Libra | Odborníci | Prodeje automobilů | Forint | Počty nakažených | Benchmark | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Slabší kurz | Austrálie | Historická maxima | Posílení koruny | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Skutečný výsledek | Energetická krize | GBP/USD | ASX | RTS | Rychlý růst cen | Vyjednávání o brexitu | Funkční období | Zisk | ČNB | Bank of England | Demokraté | Shenzhen Composite | Středoevropské měny | Dovoz | Nasdaq Composite | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Obchodování | Posílení dolaru | MSCI World | Prezident | Statistiky z trhu práce | Měna | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Ceny ropy | Údaje | Omezení pohybu | Biden | Finanční krize | Německý PMI | Zvýšení těžby | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Bollinger Bands | Aktivum | Situace | Tržby | FOREX | Turecké liry | Guvernér | Spready | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Index Nikkei 225 | Ekonomka | Dolar | Euro | Ekonomka Raiffeisenbank | Obchodní bilance | Známky oživení | Výprodej | ČTK | Hyundai Motor | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Soukromí investoři | Akcie | Investice firem | Mzda | Daňový balíček | NERV | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Vitol | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Jednání o brexitu | Prognózy | Kurz | Využití kapacit | Zvýšení těžby ropy | Růstový trend | Americký prezident Joe Biden | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Rychlý růst | Hospodářské soutěže | Investice | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Oživení ekonomiky | Indie | Bod | Makrodata | Deriváty | Šéf Fedu | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Situace v Číně | Americký akciový trh | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Export | Rusko | GBPUSD | BHS Štěpán Křeček | Zhodnocení | Organizace | Interfax | Václav Pech | Jižní Korea | Plány | COVID-19 | Brusel | Rekordní růst | Nikkei | Data z amerického trhu práce | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Ekonom BHS | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Broker Trust | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pokles tržeb | Růst poptávky | Korekce | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Tržní ceny | Asociace | Stimulační opatření | Výkonnost | Index S&P 500 | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Tým InstaForex | OECD | Íránská ropa | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | S&P 500 | JDE | Podpora | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Evropský regulátor | Cena | Antony Blinken | Apple | Rozpočet | Americký trh | Česká ekonomika | Zpomalující růst | Situace na trhu | Tweety | Reputace | Sony | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Hlavní rizika | Denní graf | Schodek | Indikátory | Ekonomické krize | Práce | Zásoby benzinu | Banky | Automotive | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Poptávka po ropě | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | Kontrakt | Americký Fed | Pozice | Portfolia | Štěpán Křeček | Platební neschopnosti | Valná hromada | Uvolňování měnové politiky | Chuť riskovat | OPEC | Broker | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Alibaba Group | Bohatý | IHS | Spotřebitelé | Výprodej akcií | Meituan | Nikkei 225 | Rezistence | Spotřebitelská poptávka | Ichimoku | Zdražování | Ropy | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Rio Tinto | Investing.com | Tencent | Cena ropy | Prezidentka ECB | Australský dolar | Propad | Hospodářské oživení | Ruský akciový trh | Nemovitosti | Jihokorejský KOSPI | Samsung Electronics | Nejistota | Kryptoměna | Libra klesá | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Mutace koronaviru | ECB | Výkonnost akcií | Ziskovost | Doporučení | Turistický ruch | ROCE | Paradox | Averze vůči riziku | Omikron | MPSV | EU | Hodnota indexu | Miliardy | ASX 200 | Dostupnost bydlení | Úroveň supportu | Kmen omikron | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Fúze | Akciový trh | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Produkce ropy | Markit | Počet zaměstnaných | Spotřebitelské ceny | Lael Brainardová
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot