Nákupní centra

Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
24.03.2025 Většina investorů zná REITs především z amerického trhu, kde jsou velmi populární a pár REITs je i zastoupeno v indexu S&P 500. REITs ale nejsou jenom americký fenomén, existují i v Evropě a ve zbytku světa, i když se jejich struktura a daňové výhody liší mezi jednotlivými zeměmi.

Chorvaté jsou zoufalí, kvůli přijetí eura přicházejí rychleji o úspory. Jejich strádání je varováním i Čechům, z nichž někteří stále ještě s možným přijetím eura koketují
26.01.2025 Chorvaté jsou ze současného zdražování ve své zemi zoufalí natolik, že v pátek hromadně bojkotovali nákupní centra, obchody nebo i čerpací stanice. Klíčovým viníkem výrazné inflace, momentálně nejvyšší v eurozóně, je ale ve skutečnosti jednotná měna euro. Tedy hlavně s ním integrálně spjatá neexistence nezávislé měnové politiky. Je to varování i pro Čechy, z nichž někteří ještě stále koketují s myšlenkou přijetí eura.

Češi stále neutrácejí ani tolik, kolik před pandemií, přes údajně „narvaná nákupní centra“. Také loni v listopadu byly maloobchodní tržby poměrně slabé, slabší než se čekalo
13.01.2025 Listopadové maloobchodní tržby mírně zaostaly za očekáváním. Meziročně přidaly 4,3 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů čekali vzestup o 4,5 procenta. Slabší než očekávané maloobchodní tržby, které navíc trvaleji citelně zaostávají za svojí předpandemickou úrovní, představují určitý tlumič spotřebitelské inflace. Ta by tak letos měla zpomalit z loňské průměrné úrovně 2,4 na 2,3 procenta, a to při pokračujícím snižování základních úrokových sazeb ČNB. Spotřeba domácností je stále o zhruba pět procent nižší než roku 2019, což nepotvrzuje zkratkovité teze o bujaré spotřebitelské náladě Čechů, kterou mají dokládat plná parkoviště před nákupními centry anebo návaly v horských střediscích – ty však vždy odrážejí chování jen určité výseče české společnosti, a to ještě nijak detailně.

Investování do REIT: Dělení REITs podle typu nemovitostí – 1. část (3. díl)
30.12.2024 REITs vlastní a spravují nejrůznější nemovitosti, od kanceláří, bytových domů, zdravotnických zařízení po hotely, datová centra či lesy. V následujících dvou dílech vám představíme 12 nemovitostních sektorů, ve kterých REITs působí, u každého sektoru se můžete těšit na příklady konkrétního REIT, který v dané oblasti působí nebo je v dané oblasti lídrem.

Úvod do REIT a hlavní výhody a rizika investování do REIT (díl 1.)
18.11.2024 Nemovitostní investiční fondy, známé pod zkratkou REITs, představují způsob, jak mohou běžní investoři investovat do nemovitostí, aniž by museli vlastnit budovy či byty a řešit nájemníky. V prvním díle seriálu o REITs si vysvětlíme, co REITs jsou a jaké přinášejí investorům výhody, ale i rizika.

Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
28.10.2024 V rámci dividendových akcií najdete jednu skupinu, která vyplácí často velmi zajímavé a vysoké dividendy. Je to REIT neboli Real Estate Investment Trust. REIT mají svá specifika, některé mohou být velmi rizikové, proto dnešní poslední díl seriálu o dividendovém investování budeme věnovat právě této skupině akcií.

Investiční aktivita roste, na trh se vrací i zahraniční investoři
18.07.2024 Ve druhém čtvrtletí 2024 dosáhly investice více než 440 milionů EUR, což představuje meziroční nárůst o 23 %. Celkový objem investic za první pololetí tohoto roku tak přesáhl 800 milionů EUR. Oživení investiční aktivity potvrzuje nárůst počtu probíhajících transakcí. Českému trhu stále dominují domácí investoři, a to jak z řad českých fondů, tak soukromých investorů a investičních skupin. Zahraniční investoři se však na český trh začínají postupně vracet.

Budeme v roce 2024 utrácet za nákupy více než vloni?
24.04.2024 Obchodníci v České republice zaznamenali v letech 2022 a 2023 meziroční pokles tržeb, a to o 3,9 %, resp. 4,2 %. Propad tržeb během uplynulého roku byl nejvýraznější minimálně od začátku milénia. Otázkou zůstává, jaký bude z pohledu obchodníků a spotřebitelů rok 2024. Dobrou zprávou je, že nálada mezi spotřebiteli se už několik měsíců v řadě zlepšuje a březnový indikátor spotřebitelské důvěry dosáhl nejvyšší hodnoty od jara 2021. V nejnovější analýze se Eva Sadovská, analytička WOOD & Company, podívala na důvody poklesu loňských tržeb maloobchodu, na to, jak Češi nakupovali v nákupních centrech, zda se spotřebitelé vrátili do kamenných obchodů, ale především na to, co má vliv na utrácení Čechů v roce 2024.

Plná nákupní centra klamala, propad útrat Čechů byl loni rekordní, čtyřnásobný oproti covidu či globální finanční krizi
11.02.2024 Nákupní centra či restaurace sice loni mnohdy plné byly, ale z toho nakonec – jak se ukazuje – nelze nic moc usuzovat. Dokládají to nově zveřejněná čísla statistiků za celý loňský rok. Tržby maloobchodu se totiž – v inflačním očištění – propadly o více než čtyři procenta. Že to není mnoho? Pak vězme, že je to nejhlubší propad minimálně v tomto miléniu.

Čeká nás 30% propad trhů?
21.11.2023 Investor a finanční komentátor Gary Shilling mírní současný optimismus na trhu. Podle něj trhy do současných cen akcií nezapočítaly recesi, která již probíhá. Analytici z Goldman Sachs ve své poslední studii šanci na recesi v příštím roce odhadují pouze na 15 %. Varovných hlasů však přibývá. Bývalý centrální bankéř Mario Draghi na začátku měsíce prohlásil, že Evropa bude v recesi do konce roku. Když bude Evropa v recesi, tak bude stahovat celý svět.

Hurikán Otis za sebou na mexickém pobřeží zanechal 39 obětí, uvádí vláda
29.10.2023 Hurikán Otis, který tento týden s rekordní silou zasáhl letovisko Acapulco na mexickém tichomořském pobřeží, za sebou zanechal 39 obětí, sdělila podle agentury Reuters mexická vláda. Dřívější zprávy uváděly nejméně 27 mrtvých. Podle mexického ministra bezpečnosti se aktuálně pohřešuje deset lidí. Živel pravděpodobně způsobil ekonomické škody přesahující deset miliard USD (233 miliard korun), a může tak pro mexický průmysl znamenat jednu z největších ztrát v historii země. Podle agentury Reuters to odhaduje pojišťovací společnost Gallagher Re.

První kvartál letošního roku byl pro realitní fondy WOOD & Co. úspěšný, výsledky navazují na rok 2022
29.05.2023 Po rekordním loňském roce, kdy oba klíčové podfondy Realitního fondu WOOD & Company připsaly investorům dvouciferné zhodnocení, naznačují výsledky za první kvartál letošního roku, že i rok 2023 může přinést investorům zajímavý výnos, který překoná inflaci. WOOD & Co. Office podfond orientující se na kancelářské budovy připsal za první tři měsíce v korunové třídě 3,96 %, v případě WOOD & Company Retail podfondu zaměřeného na nákupní centra šlo za stejné období o 3,46 %. Tržní hodnota 15 nemovitostí v portfoliu Realitního fondu WOOD & Co. aktuálně přesahuje 28 miliard korun a celková pronajímatelná plocha dosahuje 355 tisíc metrů čtverečních.

Čínský HDP se v prvním letošním čtvrtletí meziročně zvýšil o 4,5 procenta
18.04.2023 Čínský hrubý domácí produkt (HDP) se v prvním letošním čtvrtletí meziročně zvýšil o 4,5 procenta, tedy více, než se čekalo. S odvoláním na čínský statistický úřad to dnes uvedla agentura Reuters, podle níž analytici očekávali čtyřprocentní růst HDP. K rychlejšímu oživení druhé největší ekonomiky světa podle agentury přispělo ukončení přísných protiepidemických opatření koncem loňského roku.

V Česku příštích měsíců může zkrachovat až 10 tisíc internetových obchodů. V zoufalství „posledního tažení“ nabídnou absurdně vysoké slevy, vyplatí se počkat
13.02.2023 Spotřebitelské výdaje lidí v Česku se aktuálně propadají jedním z nejvýraznějších temp v historii. Prosincový pád o 7,3 procenta je hlubší, než předpokládaly všechny expertní odhady. Nečekaně výrazný byl také meziměsíční propad, tedy pokles tržeb mezi loňským listopadem a prosincem. To o stabilizaci situace v oblasti maloobchodních tržeb nesvědčí. „Plná nákupní centra“ a „plné restaurace“ v předvánočním čase zjevně klamaly.

„Plná nákupní centra“ před Vánoci klamala. Prosincový propad maloobchodních tržeb je jeden z největších v historii, za potraviny pak vůbec největší
07.02.2023 „Plná nákupní centra“ a „plné restaurace“ v předvánočním čase klamaly. Teď je to oficiální. Maloobchodní tržby se v prosinci propadly jedním z nejvýraznějších temp v historii. Pád o 7,3 procenta je hlubší, než předpokládaly všechny expertní odhady. Experti oslovení agenturou Bloomberg očekávali ve střední hodnotě svých odhadů meziroční pokles maloobchodních tržeb pouze o 5,5 procenta. Nečekaně výrazný je také meziměsíční propad, tedy pokles tržeb mezi loňským listopadem a prosincem, jenž činí 0,7 procenta. To o stabilizaci v oblasti maloobchodní tržeb nesvědčí.

Češi omezují své nákupy nejvíce v historii, dokonce více než kdykoli během pandemie, kdy se ani moc dobře nakupovat nedalo. Plná nákupní centra a restaurace před Vánoci zjevně byly jen klam, nejrychleji chudnou pracující
12.01.2023 Maloobchodní tržby loni v listopadu klesly reálně meziročně o 8,7 procenta. Propad tak předčil drtivou většinu expertních odhadů. Český statistický úřad navíc revidoval údaj k maloobchodním tržbám za měsíc říjen 2022. Podle revidovaných dat klesly v desátém loňském měsíci tržby maloobchodu o 9,9 procenta. To je nejvíce minimálně v celém tomto tisíciletí, dokonce více než kdykoli během pandemie, kdy přitom byla podstatná část kamenných obchodů zavřená. Ještě nikdy v historii zveřejněné časové řady se nestalo, že by se maloobchodní tržby dva měsíce po sobě propadly tak mohutně jako v říjnu a listopadu 2022.

Češi loni historicky razantně snížili své nakupování. Plná nákupní centra a restaurace před Vánoci zjevně byly jen klam, nejrychleji chudnou pracující
09.01.2023 Spotřeba českých domácností se ve třetím čtvrtletí loňského roku, tj. od července do září, vpravdě historicky propadla. V reálném vyjádření – tedy po zohlednění inflace – lidé v Česku nakupovali v přepočtu na osobu o 7,8 procenta méně zboží a služeb než ve stejném období roku 2021. To je druhý nejvýraznější meziroční propad od roku 2005, za kteréžto období Český statistický úřad danou časovou řadu zveřejňuje.

Realitní fondy od WOOD & Company letos úspěšně bojují s inflací. Retail podfond si za tři kvartály připsal více než 15 %
22.12.2022 Stabilní výkonnost Realitního fondu WOOD & Company pokračuje i v letošním roce. Za první tři čtvrtletí eviduje podfond orientovaný na kancelářské budovy (WOOD & Company Office podfond) v korunové třídě výnos 7,89 % a v případě podfondu zaměřeného na nákupní centra (WOOD & Company Retail podfond) je to za stejné období dokonce 15,24 %.

Tržby obchodníků dramaticky klesají
06.12.2022 „Vysoké ceny odrazují od nakupování. Lidé se ještě více než v minulosti zaměřují na akční nabídky a nejlevnější sortiment. Hrozí, že někteří výrobci začnou šidit kvalitu svých produktů, aby nemuseli dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

BrikkApp: Více než 53 % žen aktivně neinvestuje, investice více zvažují a upřednostňují fondy
13.09.2022 Pokud jde o ženy a investování, je jednou z hlavních výzev odstranění rozdílů v investování mezi muži a ženami, o čemž se příliš nemluví, a přesto je třeba to změnit. Ženám nejsou čísla cizí, protože převážná většina z nich spravuje měsíční rozpočet domácnosti. A přesto, pokud jde o investování na finančních trzích, mají tendenci zaostávat za muži. Jasně to ukazuje průzkum digitální investiční platformy.

Daňové ráje jsou pro Putina zásadní, řekl zdroj stojící za Panamskými dokumenty
22.07.2022 Daňové ráje a skořápkové firmy mají zásadní význam pro vůdce autoritářských režimů, jako je ruský prezident Vladimir Putin. Tyto firmy nyní mimo jiné financují ruskou armádu, která napadla sousední Ukrajinu. V rozhovoru, který zveřejnil německý magazín Der Spiegel nebo server Investigace.cz, to řekl anonym, jenž tvrdí, že stojí za zveřejněním takzvaných Panamských dokumentů (Panama Papers). "Putin je pro USA mnohem větší hrozbou, než byl Hitler, a skořápkové firmy jsou jeho nejlepším přítelem. Když potom Putinovy rakety zasahují nákupní centra na Ukrajině, jsou tyto firmy financující ruskou armádu zodpovědné za vraždění nevinných civilistů," řekl muž, který se kvůli zachování anonymity nazývá John Doe.

Ranní shrnutí (30.05.2022)
30.05.2022 Rizikový sentiment bylo možné zaznamenat znovu dnes během asijské seance. Nikkei si připsal 2,3 %, S&P/ASX 200 se posunul o 1,3 % výše a Kospi přidal 1,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 2 % výše.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.11.2021 1) Realitní společnost Atrium European Real Estate, která se specializuje na nákupní centra ve střední Evropě, se sloučí se svou mateřskou firmou Gazit Globe a v polovině února opustí burzu. Za účelem schválení fúze se příští měsíc uskuteční mimořádná valná hromada akcionářů společnosti Atrium.

Internetový prodej dobývá nová území. Nákupní centra se mění na výdejny zboží
05.11.2021 „Změna nákupního chování spotřebitelů v koronavirových časech nepříjemně dopadá na nákupní centra, která získávají funkci výdejen zboží zakoupeného na internetu. Kamenné obchody se v budoucnu stanou jen reprezentativními prostory, kde si zákazníci budou moci vyzkoušet nové zboží. Prodeje se ještě více přesunou na internet,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Komodity: Ropa Brent po třech letech vystoupila nad 80 dolarů za barel, pak zlevnila
28.09.2021 Ceny ropy dnes pokračovaly v růstu a severomořský Brent poprvé po třech letech vystoupil nad 80 dolarů za barel. Přispěly k tomu nižší dodávky a příznivý výhled poptávky. Odpoledne ale ceny začaly klesat - výpadky dodávek elektřiny v Číně totiž ohrožují provoz místních továren.

Nedostatek elektřiny v Číně zavírá továrny, analytici zhoršují výhledy růstu
27.09.2021 Problémy s nedostatkem elektřiny v Číně již zastavily výrobu v mnoha továrnách, včetně dodavatelů firem Apple a Tesla. Některé obchody na severovýchodě země používají při svícení svíčky a nákupní centra zavřela předčasně. Někteří analytici již zhoršili výhledy ekonomického růstu země, píše agentura Reuters.

Po půl roce vzrostly ceny průmyslových výrobců
16.11.2020 „Ceny stavebních prací se zvyšují, protože zahraniční dělníci odjeli kvůli pandemii koronaviru do zemí svého původu. Na pracovním trhu v České republice je nedostatek lidí, kteří jsou ochotni pracovat ve stavebnictví. Jedná se o nepříjemnou a fyzicky náročnou práci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Nemovitostní trh v době pandemie
18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
Související klíčová slova:
Skladovací prostory | Euronext IEIF REIT Europe Index | Bankéř | European Public Real Estate | Daňové výhody | Analytička WOOD & Company | Výplata dividend | Jiří Hrbáček | Cenová hladina | České společnosti | Matěj Široký | Akciové trhy | REITs v USA | EQIX | Španělský REIT Merlin Properties | EPRA | Timberlands | Typy průmyslových nemovitostí | EUR | Speciální REITs | Kapitálové trhy | BrikkApp | Kapitalizace Segra | Trend | SPIC | Průměrný dividendový výnos Equity REITs | Americký trh s REITs | Mezinárodní měnový fond | REITs specializované na datová centra | Gallagher Re | YouTube | Real Estate Investment Trust | Výše dividendy | Právní úprava REITs | Schopnost dlužníků | Nareit All REITs | Roční průměrný dividendový výnos | Aktuální dividendový výnos | Westfield Chodov | Spojení | Velké množství peněz | Organizace zemí vyvážejících ropu | Obchody a nákupní centra | URW.PA | Hurikán | Stabilita nájemních smluv | Prémiová nákupní centra | Kapitalizace American Tower | Platební morálka dlužníků | Prodeje nemovitostních aktiv | Skladovací centra | Konkrétní příklady REITs | G-REIT | Residential REITs | Equinix, Inc. (EQIX) | Riziko kolísání cen akcií | Co je to REIT? | Která společnost se může stát REIT? | Kancelářské budovy | NAREIT | Diverzifikace | Analýzy | Unibail | Podíl Office REITs | Listopadové maloobchodní tržby | Equity REIT | Prodeje nemovitostí | Právní podmínky | URW | Lagardeová | AvalonBay Communities | Riziko nájemců | American Tower | Zdroj příjmů | REIT Approach to Real Estate Investing | E-shopy | Rostoucí ceny | Kapitalizace American Tower Corporation | Exchange | FTSE EPRA | Výkyvy | Investování do REITs | Eva Sadovská | Tuzemská ekonomika | Riziko nesplácení hypotečních úvěrů | Český statistický úřad | Data v bezpečí | Goldman Sachs | Kotace na burze | Pandemie COVID-19 | Akcie Unibail-Rodamco-Westfield | Investing | Americký fenomén | Strach | REITs | Simon Property Group | Příjmy z pronájmu | Oregon | NAREIT Europe Index | Hodnoty nemovitostí | Rozdíl mezi REIT | Pražské Palladium | Snížení emisí | REIT Unibail-Rodamco-Westfield | WOOD & Company Retail podfond | Velký kapitál | Kryptoměna Bitcoin | Sankce | Rodamco | Index sledující evropské REITs | Potenciální výnosy | Gaming REITs | Fondy kvalifikovaných investorů | Americké REITs | Stabilní dividendy | Celková tržní kapitalizace | Příležitost pro investory | Riziko pákového efektu | Příjmy z nájmů | Amazon | Dělení REITs podle typu | Akcie MERLIN | Prologis | Platební morálka | Telekomunikační REITs | Základní úrokové sazby | Retail REIT | Hlavní zdroj příjmu | Sektor evropských REITs | Development | Režim zdanění dividend | Růst cen | Asociace REITs | Rehabilitační centra | Typy zdravotnických nemovitostí | AFI Europe | Výkonnost indexu | Kancelářské nemovitosti | Rodinné domy | Rizika investování do REIT | Realty Income | Struktura akcionářů | REITs specializované | Termínované vklady | Důchody | Self-storage REITs | Data centers REIT | Equity REITs | Americký prezident | Dluhové zatížení | Mimořádná valná hromada | Krize 2008 | Největší REIT | Inflace | Přímá investice | REITs pod zkratkou | Klasické akcie | Pandemie covidu-19 | Přijetí | Ženy a investování | Problémy s nedostatkem elektřiny | New York | Výhled | Nejznámější kryptoměna | Nálada českých spotřebitelů | Nemovitostní sektory | Nomura | REIT v Evropě | Dividendové výnosy REITs | Office parky | Nezávislé měnové politiky | Britský REIT Segro | Platební schopnost dlužníků | Riziko poklesu cen nemovitostí | Pokles cen kancelářských budov | Poklesy akciového trhu | Specialty | Healthcare REIT | Opatření | Režim zdanění | HAS | Simon Property Group (SPG) | Zdanění u jednotlivých zemí | Britský REIT | Složení indexu | Druhy REIT | REITs pro investory | Zákonný limit na páku | The Slough Trading Company | FBI | Dividendy | REIT Merlin Properties | Tržby obchodníků | BHS Real Estate Fund | Prima | MPW | Office budovy | Investovat do evropských REITs | Boom | Maloobchod | Optické kabely | Kapitalizace AvalonBay Communities | Podíl Retail REITs | Lodging | Finanční komentátor | Kotovaný na burze | Graf | Nedostatek elektřiny v Číně | Výnos indexu S&P 500 | Kancelářské REITs | Pojišťovací společnost | Průmyslové REITs | Kapitalizace BXP | Chování lidí | Telecommunications REIT | Nepřízeň počasí | Hodnota nemovitostí | ČSÚ | Vývoj ceny ropy Brent | Košík | Residential REIT | Slough Trading | Průmysl | České banky | Hodnoty aktiv Mortgage REITs | Výhledy růstu | Centrální banky | Equity REITs v USA | Evropské REITs | Segro | Právní úprava | Příjmy REITs | Základní druhy REITs | Healthcare REITs | Společnost BXP | Zdravotnické nemovitosti | Akcie Segro | Tržní kapitalizace Segra | Medical Properties Trust | Roční dividendový výnos | Covid | Společnost Prologis | Morálka dlužníků | Velikost trhu | Futures | Příklady REITs | Nemovitostní investiční fondy | REIT Merlin | Největší evropské REITs | Panama papers | B-REIT | Nástroj pro investory | Druhy REITs | Joe Biden | Fiscale beleggingsinstellin | Vývoj akcií BXP | Kapitalizace Equinix | Spotřebitelské inflace | Welltower | Různé typy nemovitostí | Typy kancelářských nemovitostí | Podíl Data centers | Realitní tým | Výpadky proudu | Crowfunding platformy | Evropské trhy s REITs | REITs z Evropské Unie | Outletová centra | Čínský HDP | Finanční vzdělání | Merlin Properties | Výkyvy příjmů | AMT | Výnos všech REITs | Realitní fondy od WOOD & Company | Trading | Ekonomiky | Investiční instrument | Outlety | Zdroj příjmu | Problémy nájemců | Realty Income Corporation | Volatilita | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržní kapitalizace BXP | Diverzifikované REITs | Vývoj na kapitálových trzích | METROSTAV | Economist | Podfond | Přenos dat | Bydlení | Panattoni | Status REIT | Peníze | Simon Property | Brent | Vyšší dividendové výnosy | Očekávání | Telekomunikační REIT | Akvizice bytových domů | Expert | Palladium | Investiční nemovitosti | Aktuální výše dividendy | Rizika REITs pro investory | Neutrality | Konkrétní příklady | Gary Shilling | Války na Ukrajině | Vývoj ceny ropy WTI | Majetek | Míra nepronajatých nemovitostí | Měnový fond | Logistická centra | Zdražovat | Ceny pozemků | Lodging/Resorts | Situace na trzích | Hobby | Finanční problémy | Nákupy | Růst | National Association of Real Estate Investment Trusts | Podfondy | Příležitosti | Chorvaté | Belgické asociace | Výpadky | Americká lehká ropa | Příjem ve formě dividend | REIT Segro | Hodnota aktiv | Světové finanční krize | Pravidelné výplaty | Oblečení | Francouzský REIT Unibail-Rodamco-Westfield | Akciové trhy v Číně | Realitní investiční trust | Real Estate Association | Dividendový výnos Equity REITs | Kongres | Medical Properties | Akvizice | Spotřebitel | Tržní cykly | Boom evropských REITs | Největší REIT na světě | Měna euro | Realitní společnost | Unibail-Rodamco-Westfield | Data centers REITs | Nájemci | Typ rezidenčních nemovitostí | Velká Británie | Real Estate Investment Trusts | Snížit emise | Nižší zisk | Volatility | Blog | Mortgage | Chování | Domy pro pacienty | Výkonnost evropských REITs | Evergrande | COP26 | Problémy s nájemníky | Investice do datových center | Menší nákupní centra | AUD | Office REIT | Retailové REITs | Výnos Equity REITs | Portál FXstreet.cz | Typ nemovitostí | Meziroční růst | Výzkumná centra | OIL.WTI | Český nemovitostní trh | Trh | Lukáš Kovanda | Medical centra | Portfolio manažer | Počasí | Global Real Estate Total Markets | Ruský prezident | Kapitálový trh | Index | Pronájmy | Dlouhodobý růst | Studie | Vice | Má smysl investovat | Výhody a rizika investování | Rodamco Europe | Výnosy z hypoték | MMF | Eura | Kapitalizace Simon Property Group | Nejistoty | Mimořádné situace | Příjmy z pronájmu nemovitostí | Podíl Healthcare REITs | Tržní kapitalizace | Příjmy daného REITu | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Pasivní příjem ve formě dividend | Westfield | Posílení | Agentura Reuters | Report Global REIT | Kapitalizace Welltower | Společnosti | Rizika investování | Atrium European Real Estate | Majitel | S&P | Unie | Valná hromada společnosti | Příchod krize | Christine Lagardeová | Vysoká inflace | Investičního portfolio | Větší riziko | SGRO.L | Patria investiční společnost | Domácnosti | Splácení vysokého dluhu | Režim REIT | Dividendový výnos všech REITs | REITs specializované na skladovací prostory | Investiční horizont | Percival Perry | Rekordní hodnoty | Daně z dividend | Pandemie COVID | Hlavní evropské trhy | Zařízení | Klépierre | Asociace EPRA | Výjimečná situace | Knight | Budoucnost | Výše dividend | Antimonopolní úřad | AvalonBay | Virus | Základní druhy REIT | Roční výnos indexu | REIT Klépierre | Kapitalizace Simon Property | Moody's | Běžní investoři | Úvod do REIT | Podíl telekomunikačních REITs | Aktuální tržní kapitalizace | Trhy s REITs | Capital Finance | Nestabilita výplaty | Fiscal Investment Institution régime | REITs v Evropě | Pozornost | REITs podle typu | Lucembursko | Výnosy REITs | Magazín Der Spiegel | Úsilí | Snižování úrokových sazeb | Maloobchodní tržby | Bohatství | Limit na páku | Akcie REITs | Health Care REITs | Investice do komerčních nemovitostí | Pandemie covidu | Atraktivní dividendové výnosy | Snadná investice | Mint rezidenční fond | Další růst | Statistický úřad | Nemovitostní projekty | Globální finanční krize | Salvador | Bitcoin | Dluhopisy | Indikátor | Výkonnost Euronext IEIF REIT | Poptávka | Druhá největší ekonomika světa | Chod společnosti | Evropské společnosti | Menší rodinné domy | Výplata zisků akcionářům | Bezdrátové sítě | Redmond McGrath | Europe | SGRO.UK | MFA Financial, Inc. | Průmyslové areály | Podílové fondy | NHC | Kolísání cen | Velkoplošné obchody | Welltower Inc. | Množství peněz | Diversifikace | Dlužníci | Google Cloud | Výhody investování | Korporátní dluhopisy | Americké indexy | Největší ekonomika | Obchodníci | Westfield Corporation | Finance | Sklady | Silicon Valley | MRL.MC | Příjmy z úroků | Pandemie nemoci | Equity | Analytici | Sentiment v ČR | Dividendový výnos | Tržní kapitalizace Welltower | Problémy | Stabilita příjmů | Noel Mobbs | Vysoké dividendové výnosy | Stříbro | NAREIT (National Association of Real Estate Investment Trusts) | eXchange | MRL | Zdravotnická zařízení | Akcie MERLIN Properties | Pandemie | Pokles cen | Ropa | Přijetí eura | ETF | BH Securities | Nemocniční nemovitosti | Deutsche Bank | HealthCare | Internet eXchange | Firma | Výkonnost Euronext IEIF REIT Europe | Peníze investorů | Investiční aktivita | Bulharsko | Úrokové sazby | 3М | West Texas Intermediate (WTI) | Riziko poklesu cen | Realitní fondy | Statistici | Francouzský REIT | MFA Financial | Zpomalení inflace | Data centers | Tržní kapitalizace Equinix | USA | Typy nemovitostí | Spojené státy | Nájemní smlouvy | Zákonné platidlo | Růst HDP | Příležitosti a rizika | Posílení ekonomiky | Zajímavý dividendový výnos | Nemovitosti na páku | Status REITs | Sázka | Burze | ZEN | Hlavní zdroj příjmů | Lesnické REITs | IEIF REIT Europe Index | Historie | Vývoj | Drahota | Výnosy | Dnešní situace na trzích | SGRO | Resorts | Finanční problémy nájemců | American Tower Corporation | Slevy | Mimořádné dividendy | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Office REITs | Výdaje | EQUality | Pokles cen nemovitostí | Wood & Company | Diversified | Příjem z nemovitostí | Má smysl investovat do evropských REITs? | Investice do nemovitostí | Hotelové REITs | Ocelárny | URW.FR | OSN | Varování | Konflikt na Ukrajině | Belgie | Ceny průmyslových výrobců | Investiční doporučení | Další vývoj | Obchodní centra | Držení akcií | West Texas Intermediate | Rezidenční fond | Bytové komplexy | Měnové politiky | AvalonBay Communities (AVB) | Investování do nemovitostí | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Stabilnější příjmy | Ceny nemovitostí | Dánové | AVB | Koronavirus | Nevýhody | Telekomunikační věže | Trh s REITs | Běžné akcie | REITs podle typu nemovitostí | Mexické úřady | Podíl rezidenčních REITs | Výplata zisků | Obsazenosti nemovitostí | Fiscal Investment Institution | European Public Real Estate Association | The Slough Trading | Equities | Ceny akcií REITs | KOSPI | Británie | Apple Podcasts | Mortgage REIT | Americké asociace REITs | Marika Čupa pro portál FXstreet.cz | Průměrný roční výnos indexu | mREITs | Industrial REITs | Pokles akcií o 30 % | REIT kotovaný na burze | Nemovitostní fond | Nestabilita výplaty dividend | Mortgage REITs | Obilí | Vývoj akcií Welltower | Miliardy korun | Výhody investování do REIT | Různé druhy REITs | Diversifikace portfolia | Kasina | FTSE Nareit All REITs | Zdravotnické REITs | Riziko ztrát | Snížení inflace | Finsko | Distribuční centra | Sazby | Podmínky zdanění | Hlavní ekonom | Vývoj základní úrokové sazby | Patria | Výhody a rizika | Průměrný dividendový výnos | Bitcoin jako zákonné platidlo | Kolísání cen akcií | Místopředseda představenstva | Investovat | Konsolidační balíček | Hotovost | Investiční fondy | Průzkum | BXP | Firmy | Komentátor | Páka | Budoucí vývoj | Boston Properties | Zajištění | Propad trhů | Lékařské kancelářské budovy | Provozní zisk | Investování | Distribuce | M2 | Předpovědi krize | Nárůst HDP | Pokračující růst | Přechod na euro | Zařízení pro seniory | Rezidenční REITs | Jana Večerková | Trhy | Dělení REITs | Investovat do nemovitostí | Podíl Data centers REITs | FTSE | Hodnoty hypotečních úvěrů | Rizika | Vánoce | Eurozóna | Fond | American Tower Corporation (AMT) | Globální trhy | Rezidenční REIT | Úspory | Zábavní parky | Rizika REITs | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Sláva | Vysoké ceny | Největší rezidenční REIT | Mexický prezident | Riziko kolísání cen | CEE | Americký kongres | Vladimir Putin | WOOD & Company Office podfond | Tesla | Informace o REIT | Retail REITs | Stabilita | REIT na světě | Lesy | RBNZ | Komodity | Mzdy | Hurikán Otis | Fungování REIT | Investors | Investiční aktivity | Na burze | Významný dopad | Analytička | Společnost | Evropské trhy | Acapulco | Jednotlivé nemovitosti | Dividendové výnosy | Dluhové krize | FXstreet | Mexická vláda | Ceny ropy Brent | Internetové obchody | Nejvýraznější propad | Riziko | Emise | Předpovědi krize 2008 | Trinity | Nájemné | Citi | Yahoo Finance | Transakce | CashFlow | Portfolio | Graf akcií | Nástroj | Plyn | Placení daní | Čína | Capital | Pokles akcií | STAR | Platidlo | Ceny | Recese | Pokles | Války | Omega | Andrés Manuel López Obrador | Centrální banka | Předpovědi | WTI | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Evropské centrální banky | Rozvolnění | Evropské dluhové krize | Obchodní domy | Důchod | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Výnos | Podcast | IHNED | Německé ekonomiky | Frank | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Trhy v Číně | Historická maxima | Hodnota investic | Ceny akcií | Energetická krize | ASX | Tržní hodnota | Funkční období | Zisk | Total | ČNB | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Obchodování | Vzdělání | Prezident | Evropa | Měna | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Real-estate | Francie | Předpověď | Údaje | Hlavní měny | Spoření | Výkonnost indexů | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | xStation5 | ProCent | Začátečník | Portfólia | Japonsko | Český trh | Přenos | Chorvatsko | Situace | Mario Draghi | Epidemiologické situace | Google | Miliardy eur | Tržby | Roční výnos | Vyplácet dividendy | Světové války | Signály | Inflace v ČR | Dividenda | HDP | Ekonom | Optimismus | Stabilní výnosy | Dolar | Euro | Zdanění | Objem investic | Politici | Hodnoty aktiv | ČTK | Retail | Ztráty | Česká národní banka | Meziroční inflace | Nakupovat | Akcie | Mzda | WELL | Výhody | Podniky | Vývoj ceny | Investování do REIT | Ekonomické nejistoty | Kanceláře | Češi | Převis | Reuters | Globální ekonomika | Zoufalství | Ekonomické škody | Koronakrize | Prognózy | Airbnb | Druhá největší ekonomika | Daně | Spotřebitelské výdaje | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Daňové ráje | Výsledky | BHS | Hospodářské soutěže | Investice | Business | Pro investory | Fidelity | Konkurence | Kapitalizace | SeekingAlpha | Indie | Bod | Aktuální vývoj | Zisky | Regulace | Diverzifikovat | Fondy | Hospodářství | Fond kvalifikovaných investorů | Equinix | Luxusní zboží | Výplata | Výhled do budoucna | Ukazatel | Marika Čupa | Měny | Ropa WTI | Burzy | Optimismus na trhu | Pasivní příjem | Trh s ropou | Prezident Putin | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Real Estate | BHS Štěpán Křeček | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Britská vláda | Jižní Korea | Nemocnice | Média | Ruský prezident Vladimir Putin | COVID-19 | DAWN | Hypotéky | Nikkei | Roubini | Příklady konkrétních REITs | Fenomén | Vlna inflace | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Ekonom BHS | Příjmy | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | Evropská unie | Vyhlídky | Evropská ekonomika | Míra | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Výrazný pokles | Asociace | Stimulační opatření | Výkonnost | Obchodování s akciemi | CBRE | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Aktivita na trhu | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | High | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | S&P 500 | JDE | Prezident Joe Biden | MT4 | Růst tržeb | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Upozornění | Komerční banky | Apple | Rozpočet | Americký trh | Česká ekonomika | Drahé kovy | Co bude | Zdanění dividend | Indikátor důvěry | Jednotná měna | Ekonomika | SEC | Oslabení | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Kotace | Šance | Investiční platformy | López Obrador | Fundamenty | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Datová centra | Základní druhy | Zlepšení | ČR | Horší časy | Analytici banky | Stock | Portfolia | ChatGPT | Štěpán Křeček | mREIT | Market | Průměrný roční výnos | Průměrná mzda | Valná hromada | Texas | Crowdfunding | Litva | OPEC | Sentiment | Experti | Investoři | Ceny ropy dnes | Spotify | Spotřebitelé | Finep | Centrální bankéř | Vzdělávání | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Čerpací stanice | Čínská vláda | Začít investovat | Rezistence | Auta | Výhled poptávky | Zdražování | Ropy | Struktura | IPO | Dostatek hotovosti | USD | Legislativa | Der Spiegel | Investing.com | Vývoj akcií | Zpomalení ekonomického růstu | CZ | New York Stock Exchange | Propad | Konec roku | Americká společnost | Nemovitosti | Rezidenční nemovitosti | Evropský trh | Markets | Čínský statistický úřad | Rok 2024 | Nejistota | Kryptoměna | Čeští investoři | Nejvýraznější pokles | Los Angeles | Investment | Indexy | Americký dolar | Splácení dluhu | Hotely | Evropská centrální banka | ECB | Spiegel | Doporučení | Vysoké dividendy | Body | Evropské země | ROCE | Reálné příjmy | Vývoj indexu S&P 500 | Cykly | Lockdowny | EU | Miliardy | ASX 200 | REIT | Jak investovat | Prodeje | Fúze | Uhlí | Investor | Šperky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Obchodování na burze | Nejvyšší propad | Banka | Investování na finančních trzích | Vlastnictví | Růst čínského HDP | Výzvy | Energetická situace | Lael Brainardová | News | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | FOREX