Daňové ráje
Česká ekonomika je stále „jako cedník“. Z okolních zemí zůstává jedinou, z níž lidmi vytvořené bohatství masivně mizí bez náhrady do zahraničí, vyplývá z dat Světové banky
20.01.2024 Aktuální data jednoznačně potvrzují postavení české ekonomiky jako vysoce „odtokového“ hospodářství. Objem vytvořeného bohatství, které z České republiky bez náhrady mizí do zahraničí, je v posledních letech tak značný, že zemi náleží nelichotivé přední příčky ve světovém žebříčku podle právě rozsahu odtoku bohatství.
Zavedení globální minimální firemní daně změní investiční toky, uvedla OECD
10.01.2024 Letošní zavedení globální minimální daně z příjmu právnických osob změní tok zahraničních investic nadnárodních společností, protože odstraní výhody z účtování zisků v daňových rájích. Uvedla to ve své zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Globální minimální sazba daně byla poprvé dohodnuta 140 zeměmi v roce 2021. V platnost vstoupí v letošním roce a již 36 států zavedlo zákony stanovující dolní hranici zdanění právnických osob na úrovni 15 procent.
Indická obchodní skupina Adani u soudu uspěla v bitvě se spekulanty z USA
03.01.2024 Indická obchodní skupina Adani Group uspěla v bitvě se spekulanty z americké investiční společnosti Hindenburg Research. Ti podnik loni obvinili z více nesrovnalostí a z podvodů na investorech, kvůli čemuž firmu začaly vyšetřovat indické úřady. Indický nejvyšší soud ale dnes rozhodl, že dalšímu vyšetřování už firma čelit nemusí. Agentura Reuters verdikt soudu označila za velké vítězství pro firmu.
Česká ekonomika byla i loni „jako cedník“. Z okolních zemí zůstala jedinou, z níž lidmi vytvořené bohatství masivně mizelo bez náhrady do zahraničí, vyplývá z dat Světové banky
19.11.2023 Loňský rok jednoznačně potvrdil postavení české ekonomiky jako vysoce „odtokového“ hospodářství. Objem vytvořeného bohatství, které z České republiky bez náhrady mizí do zahraničí, je v posledních letech tak značný, že zemi náleží nelichotivé přední příčky ve světovém žebříčku podle právě rozsahu odtoku bohatství.
Česko získává možnost danit zisky velkých nadnárodních firem, jako drtivá většina jiných zemí světa. Získá tím i miliardy korun, které ovšem veřejné finance moc ozdravit nepomohou
27.10.2023 Česko získá možnost danit zisky velkých nadnárodních firem. Dnes to schválila Sněmovna. Co tomu předcházelo a co čekat?
Česko zřejmě získá možnost danit zisky velkých nadnárodních firem, jako drtivá většina jiných zemí světa. ČR tím získá miliardy korun
16.08.2023 Česko zřejmě získá možnost danit zisky velkých nadnárodních firem. Co tomu předcházelo a co čekat?
Dohoda o globální minimální daň přišla o část své podstaty, tvrdí její kritik
20.01.2023 Dohoda o globální minimální dani z firemních zisků přišla o značnou část své podstaty, dokonce legitimizuje daňovou konkurenci. V dnes zveřejněném rozhovoru s agenturou AFP to na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu řekl ekonom Gabriel Zucman. Na plánované reformě mezinárodního daňového systému se dohodlo téměř 140 zemí, platit by mohla začít v příštím roce.
Průzkum: Investice z USA a Evropy do Číny často směřují přes daňové ráje
05.01.2023 Americké a evropské investice do Číny z velké části směřovaly přes firmy v daňových rájích, které si tam zřídily čínské podniky. Zahraniční napojení na čínská aktiva je tak zřejmě mnohem větší, než zaznamenávají oficiální statistiky. Vyplývá to z průzkumu, na který upozornila agentura Bloomberg. Investoři z USA a Evropy na konci roku 2020 vlastnili akcie a dluhopisy za 1,4 bilionu USD (31,7 bilionu Kč), které vydaly firmy z daňových rájů pod kontrolou čínských společností, jako je Alibaba Group a Tencent.
Daňové ráje jsou pro Putina zásadní, řekl zdroj stojící za Panamskými dokumenty
22.07.2022 Daňové ráje a skořápkové firmy mají zásadní význam pro vůdce autoritářských režimů, jako je ruský prezident Vladimir Putin. Tyto firmy nyní mimo jiné financují ruskou armádu, která napadla sousední Ukrajinu. V rozhovoru, který zveřejnil německý magazín Der Spiegel nebo server Investigace.cz, to řekl anonym, jenž tvrdí, že stojí za zveřejněním takzvaných Panamských dokumentů (Panama Papers). "Putin je pro USA mnohem větší hrozbou, než byl Hitler, a skořápkové firmy jsou jeho nejlepším přítelem. Když potom Putinovy rakety zasahují nákupní centra na Ukrajině, jsou tyto firmy financující ruskou armádu zodpovědné za vraždění nevinných civilistů," řekl muž, který se kvůli zachování anonymity nazývá John Doe.
Západ půjde po majetku ruských oligarchů. Sestaví zvláštní úderné týmy finančních specialistů, kteří se budou snažit zabavit jachty a paláce superboháčů, Putinových spojenců
27.02.2022 V tomto týdnu to ještě tak nevypadalo. Druhý nejbohatší Rus, Alexej Mordašov, jenž se momentálně plaví na jachtě za 11 miliard korun kolem Seychel, si soukromým tryskáčem bombardier odletěl „na skok“ do Moskvy. Na „koordinační schůzku“ ruského prezidenta Vladimira Putina s oligarchy. Do exotiky Indického oceánu se Mordašov vrátil ještě téhož dne. S tím však může být brzy konec.
Soud ve Francii snížil bance UBS pokutu za daňové úniky na 1,8 miliardy eur
13.12.2021 Odvolací soud ve Francii vyměřil největší švýcarské bance UBS pokutu 1,8 miliardy eur (45,7 miliardy Kč) za to, že pomáhala bohatým klientům vyhýbat se placení daní. Pro UBS je to velké vítězství, protože podle původního verdiktu z roku 2019 měla zaplatit pokutu rekordních 4,5 miliardy eur (zhruba 114 miliard Kč). Banka přesto není spokojena s tím, že soud nezrušil trestní obvinění, informovala agentura Reuters.
Lídři na summitu G20 schválili dohodu o zavedení globální minimální daně
31.10.2021 Lídři na summitu velkých světových ekonomik skupiny G20 jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně. V prohlášení to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Oficiálně má být schválení dohody oznámeno v nedělním komuniké, informovala agentura Reuters. Na začátku října už se na minimální dani dohodla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Lídři zemí skupiny G-20 dnes dají zelenou přelomové změně světového daňového systému: zavedení minimální podnikové daně a zdanění technologických obrů. Česku tyto daně vynesou až šest miliard korun ročně
31.10.2021 Lídři skupiny ekonomicky nejvyspělejších a nejvýznmanějších zemí dnes na summitu v Římě dají zelenou přelomové změně světového daňového pořádku.
DPA: EU seškrtá seznam zemí vedených jako daňové ráje
29.09.2021 Evropská unie vyškrtne ze seznamu daňových oáz britské zámořské území Anguilla a ostrovní státy Dominika a Seychely. Podle zdrojů agentury DPA se na tom shodli zástupci unijní sedmadvacítky.
Země G7 slíbily pokračovat v podpoře ekonomik tak dlouho, jak bude potřeba
14.06.2021 Země ze skupiny velkých světových ekonomik G7 budou pokračovat ve svých rozsáhlých programech hospodářské podpory tak dlouho, jak to bude nutné. Vyvarují se také chyb z minulosti, kdy byly stimulační programy omezeny příliš brzy. Zavázali se k tomu ve včerejším komuniké vydaném na závěr třídenního summitu nejvyšších představitelů G7.
Země G7 dojednaly minimální podnikovou daň, cílí i na technologické obry. Globální dohoda však může být obtížná, země jako Irsko přijdou o velké peníze
06.06.2021 Ministři zemí skupiny G7 se na svém dvoudenním londýnském jednání, jež skončilo včera, přelomově dohodli na principu boje proti daňovým rájům a současně na principu boje za geograficky vyváženější zdanění velkých technologických firem, jako je Amazon nebo Google.
Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple
06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
Nadnárodní společnosti často platí ze zisků jen minimální daně
06.06.2021 Výběr informací o zdaňování největších světových firem (členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli na zavedení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent):
Země G7 dojednávají mezinárodní podnikovou daň, Česko může získat miliardy
06.06.2021 Ministři zemí skupiny G7 se na svém londýnském jednání, jež dnes pokračuje druhým dnem, blíží k přelomové dohodě. Již včera se rámcově dohodli, že podpoří zavedení minimální podnikové daně ve výší minimálně patnácti procent. Toto ujednání představuje základ pro širší mezinárodní dohodu, která by ukončila po několik desetiletí trvající „závod ke dnu“, kdy se jednotlivé země předhánějí v postupném snižování podnikové daně. Činí tak proto, aby na své území přilákaly nadnárodní firmy a investory.
Jakým směrem se USA vydají? Dopad na finanční trh
25.05.2021 Na americké politické scéně se rozjíždí boj o podobu fiskálního balíku na podporu americké ekonomiky. Prezident Joe Biden se snaží prosadit především své velké investiční plány do infrastruktury a do podpory rodin za více než čtyři biliony dolarů. Další nemalou položkou jsou projekty na čistou energii. S takto ambiciózní podporou jsou spojeny i nemalé náklady. S tímto se však budou v následujících letech potýkat vlády v globálním měřítku. „V případě americké vlády se hledání financí postupně vykresluje v možných daňových změnách, a to jak na straně zdanění kapitálových zisků, tak v podobě růstu korporátních daní. Cílem bude naplnění státní kasy, ale současně i snaha částečného přerozdělení bohatství ve společnosti,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
Spojené státy chystají novou obchodní válku, tentokrát tu proti daňovým rájům. Budou však ochotny jít i proti vojenským spojencům typu Irska?
06.04.2021 Snad z důvodu poklidu Velikonočního pondělí si česká média výrazněji nepovšimla slov americké ministryně financí Janet Yellenové. Ta oznámila záměr americké administrativy prosadit celosvětově závaznou spodní hranici podnikové daně. Pokud by se jí to podařilo, značí to malou revoluci ve světovém finančním pořádku. Spodní hranice podnikové daně, patrně výrazně nad nulovou úrovní, by totiž v takovém případě znamenala zánik daňových rájů, jak je dnes známe. Ve své podstatě tak včera Yellenová vyhlásila „obchodní válku“. Nikoli Číně jako předchozí Trumpova administrativa, ale právě daňovým rájům. Svým významem pro svět jde o plně srovnatelná válčení.
Češi opouštějí daňové ráje, nechtějí být na „blacklistu“
15.04.2019 České firmy ve velkém začaly opouštět daňové ráje. Za první letošní čtvrtletí se jejich počet snížil o 259, což je větší pokles než za celý rok 2018, 2017 i 2016. Vyplývá to z dnešních informací poradenské společnosti Bisnode. Ve zrychleném tempu tak pokračuje proces, který započal v polovině probíhajícího desetiletí a který spočívá v „odlivu“ českých firem z daňových rájů.
Obrázky dňa: Podiel „zombie“ firiem v EÚ klesá
06.03.2018 S oživením ekonomiky klesá percento zombie firiem v EÚ (teda v indexe Eurostoxx 600), aktuálne je ich niečo cez 6%. Sú to firmy, ktoré platia na úrokoch viac ako je ich prevádzkový zisk. Tieto firmy sú teda logicky závislé na extrémne nízkom úročení. Prípadné uťahovanie politiky ECB teda nemusí byť až takým problémom. Inak v grafe nižšie je okrem podielu zombie firiem aj zmena aktív ECB, zaujímavé je, že vždy keď percento zombie firiem vyskočí, ECB navýši objem aktív, teda znižuje úročenie (@adnanchian):
Oxfam: Procento nejbohatších ovládá 82 procent bohatství
22.01.2018 Čtyři pětiny bohatství, vytvořeného loni ve světě, skončily u jednoho procenta nejbohatších lidí planety, zatímco nejchudší polovina lidstva nezískala nic. Upozornila na to nezisková organizace Oxfam, která závěry svých analýz nerovností ve světě tradičně zveřejňuje v předvečer Světového ekonomického fóra v Davosu.
Riziká spojené s kryptomenami - časť 2.
28.12.2017 V poslednej dobe sa na titulkoch novín čoraz viac objavuje veľmi sexy a „hot“ téma digitálnych peňazí. S tým ako sa cena bitcoinu v absolútnej hodnote dostala na úroveň hodnoty lepšieho automobilu strednej triedy, začala pútať čoraz viac pozornosti. Je však veľmi pravdepodobné, že značná časť verejnosti opomína riziká, ktoré sú spojené s týmto investičným nástrojom.
V Číne sa rozmáhajú hypotéky. Realitná bublina sa prifukuje
20.09.2016 Medzimesačný rast cien novostavieb v najväčších čínskych mestách dosiahol v auguste 1,22 %. To je najviac od roku 2010. Medziročný rast sa pohybuje na úrovni 7,28 %, čo je najviac od posledného rastového cyklu v roku 2014 a zatiaľ nejaví náznak spomalenia (graf od @zerohedge):
Reuters: EU půjde proti daňovým rájům
19.05.2016 Ministři financí Evropské unie se příští týden dohodnou na vytvoření společného seznamu daňových rájů i na...
Daňové ráje prý nemají opodstatnění
09.05.2016 Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Angus Deaton, autor ekonomického bestselleru Thomas Piketty a dalších více než 300 ekonomů z více než 30 zemí vybídlo světové lídry, aby skoncovali s érou daňových rájů. Jejich existence podle nich nemá "žádné ekonomické opodstatnění". Napsali to v dopise, který byl zveřejněn jen pár dnů před mezinárodním protikorupčním summitem v Londýně.
Evropské akcie likvidují část pátečních ztrát, začátek týdne se zatím nese v klidném duchu
04.04.2016 Evropské akciové indexy dnes opatrně likvidují část pátečních ztrát. Pondělní obchodování zatím probíhá podle očekáván...
Aké riziká vyplývajú zo zadlženia jednotlivých krajín eurozóny a EÚ?
14.10.2015 V júni som sa v poste Väčšie riziko problémov pre svetovú ekonomiku dnes hrozí skôr z Emerging Markets ako zo Západu p...
Jak správně vybrat forexového obchodníka?
01.11.2013 Forexový trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě, na kterém lze obchodovat díky celosvětovému propojení trhů...
Jak správně vybrat forexového obchodníka?
01.11.2013 Forexový trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě, na kterém lze obchodovat díky celosvětovému propojení trhů 24 hodin denně, 5 dnů v týdnu od nedělního do pátečního večera.
Cameronovi se nelíbí britské daňové ráje
20.05.2013 Britská zámořská území, považovaná za daňové ráje, by měla zakročit proti daňovým únikům společností...
V Evropě sílí odpor vůči daňovým rájům
14.04.2013 Do projektu společného boje proti daňovým rájům se přihlásily další evropské země...
Německo a USA mají spadeno na daňové ráje
09.04.2013 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble a jeho americký protějšek Jacob Lew hodlají spolupracovat...
Daňová vojna
18.03.2013 Boj proti finančnej kríze, ktorú sme si sami spôsobili naberá na obrátkach a naberá charakter vojny. Aby ekonomiky na&...
Kypr musí za pomoc eurozóny zdanit vklady v bankách. Eurozóna se bojí nebezpečného precedentu
18.03.2013 Na záchranném balíku pro Kypr v hodnotě maximálně deseti miliard eur se dohodli ministři financí zemí eurozóny. Na zá...
Nákupná horúčka na dlhopisoch periférie
10.01.2013 Dnes je od rána na trhoch pozitívna nálada, ktorá začala už v noci zverejnením dát čínskej obchodnej bilancie. Táto sk...
Široký pohled na vzájemné korelace
22.09.2009 Říká se do třetice všeho dobrého a proto přicházíme s třetím dílem o korelacích, který vám ukáže, jaký je vztah mezi dolarem a zbytkem světa.
Související klíčová slova:
FOREX | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | Nový Zéland | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | OECD | EUR/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Investiční fondy | Daně | Rizika | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Důvěra investorů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bloomberg | Bod | Broker | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Dealing Desk | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Finanční trh | Finanční trhy | G7 | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Korekce | Kotace | Likvidita | MIFID | MMF | Makléř | Market Maker | Marže | Měna | Nástroj | Obchodník | Obchodování s měnami | Platforma | Pozice | Pákový efekt | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | STP | Spread | Swiss | Trading | Ukazatel | Wall Street | Zlato | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | CAD | AUD | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Cena ropy | Patria | Patria Forex | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Ministři financí | Hospodářské otázky | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Výsledky | Strach | Contract for Difference | Bohatství | Obchodovat | Deutsche Bank | Obchodní transakce | Financování | Investiční společnosti | Investovat | USD/EUR | Daňový ráj | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Trading Station | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Likvidita trhu | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Brokeři | Cena | Cena amerického dolaru | Cena drahých kovů | Česká ekonomika | Členské země eurozóny | Dolar | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | Forex.cz | Forexu | FXCM | Graf | Hrubý domácí produkt | Instrumenty | Investiční | Irsko | J&T | Komodita | Kurzy | Libra | Market | Markets | Nejlepší kurzy | Nemovitosti | Obchodní platformy | Pád dolaru | Patria Finance | Portfolia | Praní špinavých peněz | Rakousko | Reuters | Ropy | Státní dluh | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj EUR/USD | Vývoj kurzu | WTI | Patria Direct | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | Komise pro cenné papíry | CEE | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Broker (makléř) | Komise | Contract | Rozhovor | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Forex obchodník | Sky News | DPA | Microsoft | Bankovní sektor | Sentix | BBC | Sentix index | Brazílie | Dnešní fundamenty | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Der Spiegel | Ministr financí | Panama papers | Precedens | Severomořská ropa | Podnikatelé | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | David Cameron | Ministři financí eurozóny | Forbes | Sázení | Lídři | Firmy | České firmy | Členství v EU | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Britský ministr financí | Alibaba | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Ztráty | Saúdská Arábie | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Agentura AFP | Mzdy | Průzkum | Začínající obchodník | Krize | Zisky firem | Pierre Moscovici | Výnosy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Investiční plány | Příjmy | Bisnode | Alphabet | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Internetové firmy | Konsenzus | Belgie | Investování v zahraničí | Členské země EU | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Akcie firem | Swiss Life Select | Daňové změny | ETH | ETC | Capitalinked | Fincentrum | Oxfam | Capitalinked.com | Podniky | Czech Fund | EK | Evropská komise | Majetek | Zahraniční investoři | Americké společnosti | Digitální daň | Pokles cen | Odvetná cla | Britský premiér | Bohatí | Kristalina Georgievová | ESG | Nízké daně | Trinity Bank | Investigativní novinář | Deficit | Trinity | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Alibaba Group | Firma | Studie | Zavedení digitální daně | Vyšetřování | Amazon | Nejbohatší | Miliardy | Blahobyt | AFP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Rozvoj | Total | Prohlášení | Čínské vlády | Důchod | Trumpova administrativa | Americké vlády | NERV | Miliardy korun | Dublin | Placení daní | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Internetoví giganti | Washington | Miliardy eur | Podnik | Veřejné finance | Mateřská společnost Googlu | Prezident | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Pokles | Pandemie | Zlepšení | Úsilí | Daň z příjmu | Americké ekonomiky | Ministerstvo financí ČR | Čínské banky | Jižní Korea | Rishi Sunak | Olaf Scholz | Tencent | Stimul | Viceprezident | Spiegel | Německý ministr financí | Daňové povinnosti | Demokraté | Domácnosti | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Další růst | Růst | Biliony | Ministryně financí Alena Schillerová | Ekonomiky | Války | Poradce | Organizace | Údaje | Mexiko | Radovan Vítek | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nejvyšší soud | Statistiky | Růst daní | Nizozemsko | Posílení | Joe Biden | Lucembursko | Pracovní síly | Soud | Hospodářství EU | Bezpečnost | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Verdikt soudu | Velké peníze | Magazín Der Spiegel | JDE | Unie | ČR | Alexej Mordašov | Francouzský ministr | Rozhodnutí soudu | Investice do infrastruktury | Vyšší daně | Jachty | Ceny | Společnost Amazon | Životní úroveň | Bohatí lidé | Důvěra | Zdanění | Korporátní daň | Nákupní centra | Politici | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Odvolací soud | Jeffrey Sachs | Ekonom Jeffrey Sachs | Čínská aktiva | Indické úřady | Přerozdělení bohatství | Prezident Joe Biden | Technologické podniky | Hrubý národní důchod | CPI Property Group | CPI Property | Firemní daně | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Internetové společnosti | Pandora | Dopad na finanční trh | Tax Observatory | Studie EU Tax Observatory | Studie EU | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Země OECD | Nejbohatší člověk | Plány | Lídři G7 | Konkurence | Rozpočtové příjmy | Zahraniční společnosti | Americká ministryně financí | Společnosti | Anguilla | Dominika | Seychely | Fidži | Guam | Palau | Samou | Trinidad | Tobago | Trinidad a Tobago | Americké Panenské ostrovy | Vanuatu | Zneužívání daňových praktik | Pandora Papers | Pozornost | Ruský prezident | Fialova vláda | Společnost | TIM | 3М | Ruský prezident Vladimir Putin | Oligarchové | Global Capital | Vlastnictví | Nadnárodní firmy | Přijetí | Pověst | Gautam Adani | Mezinárodní dohody | Akcie Adani | Adani Group | Adani | Hindenburg Research | Hindenburg | Adani Green Energy | Adani Total Gas | Indická komise pro cenné papíry | Adani Enterprises | Vice | Burzovní komise | Muddy Waters Research | Muddy Waters | ProCent | Obchodní skupina | Indická obchodní skupina | Obchodní skupina Adani | Zavedení globální minimální firemní daně | Globální minimální firemní daně | Minimální firemní daně | Minimální daně z příjmu | Globální minimální daň | David Bradbury
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot