Životní úroveň
Iluze přeplněných obchodů před Vánoci
18.12.2024 Všichni ten obrázek velmi dobře známe. Přeplněná parkoviště, plné nákupní košíky a v předvánočním období leckde i dlouhé fronty. A nejen na sociálních sítích reakce s na první pohled logickým závěrem – máme se jako v bavlnce, náš blahobyt evidentně roste a neustálé stesky lidí proto nedávají žádný smysl.
GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 16. prosince – analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
16.12.2024 K otestování ceny 1,2630 došlo v době, když se ukazatel MACD posunul výrazně pod linii nula, což omezilo potenciál páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem se rozhodl libru neprodávat a propásl jsem tak poměrně dobrý pohyb směrem dolů. Nákup při odražení od 1,2613 přinesl zisk přibližně 20 pipsů.
Do důchodu v 67. Česko stárne a přenastavení důchodového systému je nevyhnutelné
12.12.2024 Mnoho lidí v Česku se obává, jaká bude jejich životní úroveň v důchodu. Je třeba zdůraznit, že jejich obavy jsou oprávněné. Výhledy pro mladší generace totiž nejsou vůbec optimistické. Český důchodový systém čelí zásadnímu problému, který bude nutné vyřešit, pokud má stát zajistit důstojnou životní úroveň lidem, kteří desítky let přispívali do státní pokladny. Tím důvodem je demografický vývoj. Před pár dny také senát schválil důchodovou reformu, jejíž podpis přislíbil i prezident. Podle ní se věk odchodu do důchodu posouvá až na 67 let. Význam vlastního zajištění na stáří proto jen poroste.
KB Penzijní společnost si dnes připomíná 30 let od svého založení. Spravuje více než 427 tisíc smluv a úspory klientů v hodnotě téměř 73 miliard korun
28.11.2024 KB Penzijní společnost si připomíná 30. výročí svého založení. Patří mezi čtyři největší penzijní společnosti u nás, spravuje více než 427 tisíc smluv a úspory klientů v hodnotě téměř 73 miliard korun.
CVVM: Ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně pětina Čechů
13.11.2024 Ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 20 procent Čechů. Jako špatnou ji naopak vnímá 45 procent lidí. Zbytek zvolil neutrální odpověď. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Mnohem příznivěji hodnotí Češi životní úroveň své domácnosti. Za dobrou ji označilo 64 procent dotázaných.
Amerika utahuje Rusku smyčku kolem krku. Rusko sice mnohé západní sankce obchází, ale už to nestačí, úpadek pociťují řadoví Rusové
20.08.2024 Dlouho se zdálo, že si Rusko hravě poradí se sankcemi ze strany západního světa. Růstový impulz ekonomiky se ale vyčerpává a USA se podařilo Rusy odstřihnout od čínského jüanu.
Je rychlý růst německých mezd pro-inflační?
20.08.2024 Podle řady ekonomů ano, protože reálná mzda si dnes jenom kompenzuje prudké inflací tažené propady v letech 2022 a 2023. Lidově řečeno pracovníci dohánějí “ztracenou” životní úroveň. Problém je, zda nízké reálné mzdy jen nereflektují špatný výkon německé ekonomiky? Do jisté míry bohužel ano. V delším období platí, že dynamika nominálních mezd by měla odpovídat zhruba dynamice produktivity práce.
Rusko oficiálně přiznalo, že mu západní sankce škodí. Rusům kvůli nim letí vzhůru inflace či úroky na hypotékách
10.08.2024 Mimořádné. Rusko oficiálně přiznává, že západní sankce poškozují jeho ekonomiku a snižují životní úroveň Rusů.
Jak Babišova vláda pomohla té Fialově. Na dluh
17.07.2024 Reálné mzdy v Česku stále výrazně padají, bez zrušení superhrubé mzdy by to ale bylo ještě horší. V ostatních zemích Visegrádské čtyřky přitom reálné mzdy rostou, zvláštně markantně v Maďarsku a v Polsku.
Reálné mzdy v Česku stále výrazně padají, bez zrušení superhrubé mzdy by to ale bylo ještě horší. V ostatních zemích Visegrádské čtyřky přitom reálné mzdy rostou, zvláštně markantně v Maďarsku a v Polsku
10.07.2024 Často kritizované zrušení superhrubé mzdy, prosazené ještě za vlády minulé, zásadně pomáhá navyšovat voličské preference vládě současné. Bez něho by byly níže. To proto, že v Česku mezi lety 2019 a 2024 klesly reálné mzdy nejvýrazněji ze zemí OECD (viz graf a tabulka níže). To znamená pokles životní úrovně. Bez zrušení superhrubé mzdy by byl ale pokles životní úrovně lidí ještě výraznější, než ve skutečnosti byl.
Japonský jen přivádí vládu do úzkých
03.07.2024 Pokud zbraň nefunguje, musí se vyměnit. Slovní intervence vlády zatím býky na USD/JPY neodradily. Pár nadále dosahoval nových 38letých maxim. V září jsou v Japonsku naplánovány parlamentní volby, a pokud Liberálnědemokratická strana nenajde řešení, jak zlepšit životní úroveň, může přijít o moc. Devalvace jenu přivádí premiéra a jeho tým do úzkých.
Inflace v Británii se v květnu po třech letech vrátila na dvouprocentní cíl
19.06.2024 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Británii v květnu zpomalilo na dvě procenta z dubnového tempa 2,3 procenta, oznámil dnes britský statistický úřad. Inflace se tak poprvé za tři roky vrátila na dvouprocentní cíl centrální banky. Ke zpomalení růstu cen přispělo zmírnění dopadů, které měla na ekonomiku pandemie covid-19 a také ruská invaze na Ukrajinu.
Odvětvím s vysokým podílem umělé inteligence roste produktivita
21.05.2024 Typy podniků, které nejčastěji využívají umělou inteligenci (AI), zaznamenávají téměř pětkrát rychlejší růst produktivity pracovníků než ty, které ji příliš nevyužívají. To zvyšuje naději, že využití AI by mohlo podpořit širší ekonomiku, uvedla ve své zprávě poradenská společnost PwC.
Šéfové německých firem varují před ekonomickými dopady populismu na Německo
14.05.2024 Šéfové německých koncernů varují před dopady populismu, rasismu a extremismu na ekonomiku a prosperitu Německa. Ředitelé firem Siemens, Deutsche Bahn (DB) a Deutsche Bank volají po větší toleranci, otevřenosti a různorodosti. Jinak je podle nich v Německu ohrožena životní úroveň. Informuje o tom agentura DPA.
Ruská válečná ekonomika nebývale zvyšuje životní úroveň Rusů a upevňuje Putinův režim. Lidé na Západě, kteří její výkon zpochybňují, prokazují Rusku nejlepší službu
14.05.2024 Ruská válečná ekonomika se rozjela takovým způsobem, že to dělá vrásky na čele samotným vrcholným ruským představitelům, uvádí ve svém aktuálním vydání magazín Businessweek. Lidé, kteří neustále zpochybňují výkon ruské ekonomiky jako vylhaný a neudržitelný, prokazují Rusku tu nejlepší službu. Protože nejrychlejší cesta k prohře je podcenění soupeře, což ví každý začínající sportovec.
Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky
28.04.2024 Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
Ceny v ČR stouply za 20 let členství v EU na 84 procent průměru zemí unie
25.04.2024 Cenová hladina v Česku stoupla za 20 let jeho členství v Evropské unii, tedy mezi lety 2004 až 2024, o 29 procentních bodů na 84 procent průměru zemí unie. V posledních dvou letech vzrostla o tři body. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes novinářům představila hlavní analytička Raiffeisenbank Helena Horská.
ČSÚ zveřejní data o vývoji ekonomiky za 20 let členství v EU
25.04.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o ekonomickém a sociálním vývoji Česka za 20 let členství v Evropské unii. Statistici se zaměří mimo jiné na přibližování ekonomického výkonu a cen k průměru EU, na proměnu českého průmyslu a služeb za dobu působení na vnitřním trhu unie nebo na vývoj migrace a změny společnosti.
Pohled do budoucnosti – demografické změny (2. díl)
22.04.2024 V tomto článku se blíže podíváme na demografické změny a nastíníme některé důležité aspekty, které s nimi souvisejí. Poté se budeme zabývat faktory, které tyto demografické změny ovlivňují, a na závěr se klasicky podíváme na dopad těchto změn na ekonomiku, spotřebitele atd.
Válka o prodlužování věku odchodu do důchodu
16.04.2024 Prezident Pavel se rozhodl vstoupit jako moderátor do politického jednání mezi vládou a opozicí o jedné z nejdůležitějších reforem pro budoucnost České republiky. Toto vlídné gesto, aby bylo dosaženo konsenzu alespoň nad základními obrysy hned na začátku vyjednávání, mělo ale trvání jen pár hodin.
Inflace se drží na 2,0 %. Stále máme ale inflaci nižší než Eurozóna
10.04.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil statistiku spotřebitelských cen. Ukázalo se, že v březnu zůstala inflace na 2,0 % stejně jako v únoru. To bylo pro trh nepříjemné překvapení. Sázelo se na pokles na 1,9 %. Nicméně i 2,0 % jsou krásná vzhledem k tomu, že se jedná o cíl centrální banky.
Geopolitické události – embarga a sankce (4. díl)
05.04.2024 V tomto článku se zaměříme na sankce a embarga. Probereme jejich význam, opatření a důsledky. Dále se podíváme na sankce Spojených států a na závěr se tradičně zaměříme na faktory, které embarga a sankce ovlivňují.
Geopolitické události – politické změny (3. díl)
01.04.2024 V dnešním článku se podíváme na politické změny a jejich fungování. Budeme hovořit o tom, kdo řídí politické změny a co je ovlivňuje. Nakonec nastíníme, na co si dnes dát pozor a jaké faktory politické změny nejvíce ovlivňují.
Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)
17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
Analytici: Slovensko prosperuje z členství v Evropské unii
10.03.2024 Členství Slovenska v Evropské unii je klíčovým faktorem, který zemi zajišťuje její prosperitu a ukotvení demokratických principů. Chybějící reformy ale brzdí Slovensko při dobíhání průměrné životní úrovně v evropském bloku. Uvedli to analytici oslovení ČTK. Alternativa ke členství v EU, do níž Slovensko vstoupilo spolu s Českem a dalšími osmi zeměmi v roce 2004, podle nich neexistuje.
Česká „nároková“ ekonomika, aneb každý natahuje ruku
21.02.2024 Stále častěji se setkávám s jedním pozoruhodným fenoménem – mileniálové se slušným příjmem čerpají příspěvek na bydlení, díky kterému si mohou dovolit bydlet v těch nejlukrativnějších částech Prahy. Vláda jim to umožnila díky štědře nastaveným limitům a někteří mladí se řídí jednoduchým heslem – hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere. Jen pro představu, průměrně vydělávající zaměstnanec v Praze s hrubou mzdou 52 000 Kč dosáhne na příspěvek téměř pět tisíc korun.
Indonésie se snaží přidat k asijským hospodářským tygrům
18.02.2024 Indonésie se jako čtvrtá nejlidnatější země světa dlouhodobě pohybuje pod hranicí svých možností. Potřebuje zbohatnout dřív, než její populace zestárne. A čas se krátí, píše americký deník The Wall street Journal (WSJ).
Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta
07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
Makroekonomické faktory - nezaměstnanost (4. díl)
04.02.2024 V tomto článku si povíme o důležitých věcech týkajících se nezaměstnanosti. Projdeme si, jaké typy nezaměstnanosti existují a jak se ohlašují. Povíme si také o faktorech, které nezaměstnanost ovlivňují. Nakonec uzavřeme článek vlivem na makroekonomický vývoj.
Fialova vláda plánuje nařídit povinné zastoupení žen ve vedení soukromých firem, na což si netroufly ani levicové kabinety. Poškodí tím českou burzu a kapitálový trh, neboť kvóty jej poškozují, jak dokládají odborné studie ze světa
04.02.2024 Současná údajně středopravá vláda se chystá zasadit další ránu českému kapitálovému trhu. Již se jí podařilo ochromit důvěru investorů v něj kurzotvornými výroky pronášenými nahodile a zmateně, zjevně bez znalosti věci a vůbec bez koncepce, případně jako v banánové republice v prostředí ducha venkovské hospody.
Evropské akcie jsou historicky rekordně levné vůči těm americkým. Mezinárodní investoři totiž věří Evropě méně a méně, kvůli jejím přehnaným regulacím a ideologii
02.02.2024 Evropské akcie jsou teď v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. Brány jsou přitom v potaz všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
Podle průzkumu odborů mezi zaměstnanci není Lagardeová vhodná pro vedení ECB
22.01.2024 Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová není podle zaměstnanců tou správnou osobou pro vedení instituce. Ukázal to průzkum uskutečněný odborovou organizací IPSO zastupující zaměstnance ECB. Podle průzkumu, na který upozornila agentura Reuters, je důvěra zaměstnanců v celý tým vrcholového vedení ECB nižší než před rokem a téměř 60 procent zaměstnanců hodnotí činnost vedení negativně.
Dlouhodobý investiční produkt nabízí flexibilnější zhodnocování peněz na stáří. Zvažuje jej využít třetina Čechů
22.01.2024 Zhruba třetina (34 %) Čechů zvažuje, že si začne odkládat peníze na důchod do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Z těch, kteří si na stáří už nějaké peníze střádají, jich nejvíce (28 %) odkládá částku 500–1 000 korun. Při odchodu do důchodu v současné době by 53,5 % dotázaných bylo spokojeno s důchodem vyšším, než je 25 tisíc korun, což je částka převyšující loňský průměrný důchod.
Průzkum: Třetina Čechů zvažuje, že bude odkládat peníze na důchod do DIP
21.01.2024 Třetina Čechů zvažuje, že si začne odkládat peníze na důchod do daňově zvýhodněného takzvaného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Vyplývá to průzkumu investiční platformy Portu mezi tisícovkou respondentů. Odkládání peněz na penzi prostřednictvím DIP je možné od letošního ledna.
Důchodci loni zchudli reálně nejvýrazněji za posledních více než deset let. Zvrátit to ještě může Ústavní soud
16.01.2024 Starobní důchodci v loňském roce zchudli nejvýrazněji za posledních více než deset let. Poprvé od roku 2013 nastala situace, kdy roční změna starobních penzí nepřevýšila roční míru inflace, které jsou vystaveni právě senioři a kterou specificky Český statistický úřad měří (viz graf níže). Zatímco totiž se průměrný starobní důchod navýšil loni o 12,4 procenta, důchodcovská míra inflace činila 13,6 procenta (viz tabulka ČSÚ níže). Reálně si tak důchodci pohoršili o 1,2 procenta, tedy nejvýrazněji od roku 2012.
Expert: Sankce Rusko bolí, ale ne dost. Zklamání plynou z nereálných očekávání
15.01.2024 Uvalené sankce kvůli invazi na Ukrajinu Rusko podle Zdeňka Kříže z Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity bolí, nebolí je ale dost. Sankce podle něj fungují, zklamání vyplývají z nereálných očekávání. Kříž to řekl ČTK. Odborník se specializuje na mezinárodní bezpečnostní organizace či bezpečnostní politiku.
Analytici: Inflace v prosinci klesla rychleji díky zlevnění potravin
11.01.2024 Meziroční inflace se v prosinci snížila víc, než očekával trh, když dosáhla 6,9 procenta. Přispělo k tomu především zlevnění potravin, jejichž ceny meziročně klesly poprvé v loňském roce, upozorňují analytici, které ČTK oslovila. V letošním roce očekávají výrazné zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen. Průměrná inflace za celý rok se podle nich sníží mezi 2,6 a 3,5 procenta proti loňským 10,7 procenta. Rozhodující budou údaje z ledna, kdy se obvykle mění většina ceníků.
Zvýšení daní pro firmy a změny ve výhodách pro rodiny: Co nás čeká v novém roce 2024
20.12.2023 Vstupujeme do roku 2024, který bude rokem řady daňových změn. Od zvýšení sazby daně z příjmů právnických osob až po omezení daňových výhod pro rodiny a zaměstnance - tyto a další změny budou mít rozsáhlý dopad na ekonomický život v České republice. Jaké jsou podle odborníků poradenské skupiny Moore Czech Republic ty nejzásadnější změny a jaký bude jejich dopad?
Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí
04.12.2023 Podle dnes zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.
Německý ústavní soud zarazil plán Scholzova kabinetu utratit v přepočtu 1500 miliard korun za boj s klimatem
17.11.2023 Německo je příliš malým emitentem, aby mohlo globální klima ovlivnit, takže soud budoucí generace Němců rozumně chrání před sobeckým zadlužováním generací současnou.
Má česká ekonomika začít aktivněji využívat devizové rezervy ČNB?
08.11.2023 O víkendu v rámci politického pořadu na ČT (Otázky Václava Moravce) zazněl poměrně odvážný návrh aktivnějšího využití devizových rezerv ČNB směrem k investicím v dopravní infrastruktuře. Z pohledu nároků na rozpočet se by se jednalo o 150–200 mld. Kč ročně v letech pro roky 2025, 2026. Mnozí si řeknou a proč vlastně ne? Rezervy v tuto chvíli dosahují úrovně přes 3200 mld. Kč (stav ke konci roku 2022), což je na poměry vyspělého světa v poměru k HDP celkem slušná zásoba prostředků. Osobně jsem přes tato fakta spíše skeptický.
Tržby obchodníků klesají již 17 měsíců
07.11.2023 „Již v příštím roce by se inflace měla vrátit na svůj cíl, což umožní, aby vzrostly reálné mzdy. Díky tomu se začnou zvyšovat tržby obchodníků a česká ekonomika se bude oživovat. Inflační epizoda však napáchala obří škody v našem hospodářství a výrazně snížila životní úroveň většiny obyvatel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Tahle země není pro Green Deal… Podle ČNB ale firmy a podniky svými nářky nad drahou elektřinou jen vydírají stát, aby jim dále do drahých energií ulevoval
06.11.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent, které energetický úřad navrhuje, je nebývalé. Ale jde – při pohledu do nadcházející doby – stále jen o začátek. Dosud meziročně zpravidla docházelo ke změnám regulované složky v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek.
BoE se nedaří plnit očekávání trhu
03.11.2023 Libra po zasedání Bank of England vzrostla. Guvernér Bank of England Andrew Bailey včera prohlásil, že je příliš brzy uvažovat o snížení sazeb. Finanční trhy však mají jiné představy. Poté, co britská centrální banka pozastavila své nejrychlejší zpřísnění za tři desetiletí, obchodníci nyní očekávají tři snížení sazeb, každé o čtvrt bodu, do konce roku 2024, což by snížilo klíčovou úrokovou sazbu na 4,5 %.
Češi teprve začínají ochutnávat Green Deal EU a už „prskají“. Výrazné zdražení regulované ceny elektřiny je prvním z hmatatelných důsledků zelené agendy EU
01.11.2023 V téhle zemi Green Deal zjevně nemá šanci. Ještě ani pořádně nezačal a celý národ – lidi i firmy – už brečí, že zdraží elektřina. A hněvem lidu vystrašení politici svolávají mimořádné tiskovky. Tak znova: cílem Green Dealu je masivní umělé zdražení „špinavých“ energií, kterých je většina. Takové, jež podnítí přechod na zelené energie, které ale potřebují vyšší míru flexibility elektrizační soustavy, a zejména fosilní, případně jadernou zálohu, pročež jsou celkově výrazně dražší. To teď právě mají Češi začít pociťovat na vlastní peněžence.
Tusk chce učinit vše pro odblokování polských miliard z fondů EU
25.10.2023 Polsko musí učinit vše pro odblokování peněz z fondů Evropské unie, jejichž vyplácení pozastavila kvůli sporům o právní stát Evropská komise. Před jednáním s předsedkyní komise Ursulou von der Leyenovou to dnes v Bruselu řekl kandidát na polského premiéra Donald Tusk. Dodal, že hodlá změnit postavení své země v Evropě a posílit celou EU. Podle von der Leyenové najdou oba politici společnou řeč v řadě otázek včetně vlády práva.
Jak je na tom české životní pojištění v kontextu Evropy? Zaostáváme, krize ale dolehla na všechny
23.10.2023 V dnešním světě, kde se životní rizika a nejistoty neustále mění, je životní rizikové pojištění důležitější než kdy dříve. Pokrytí rizik způsobených výpadkem příjmů z důvodu zdravotních problémů je v době vysoké inflace a rostoucích cen zase o něco cennější. Jak je na tom ale Česká republika ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi? Jaký je vývoj životního pojištění na poli unijní sedmadvacítky? Na tyto otázky ve svém komentáři odpovídá David Poes, ředitel životního pojištění pojišťovny YOUPLUS.
CVVM: Ekonomickou situaci ČR vnímá jako špatnou 57 procent lidí
15.09.2023 Ekonomickou situaci Česka vnímá jako špatnou 57 procent lidí, jako dobrou naopak 16 procent dotázaných. Výrazně lépe Češi hodnotí životní úroveň své domácnosti. Téměř tři pětiny lidí ji označují za dobrou. V obou případech se hodnocení od posledního průzkumu, který se uskutečnil letos na jaře, významně nezměnilo. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
Byt takto výhodně koupíte buď teď, nebo až za 10 let. Na trhu se zavírá unikátní investiční okno, ale málokdo ví jak na něj
13.09.2023 Situace na trhu s nemovitostmi už dlouho nebyla tak složitá jako nyní. V mnoha krajích ceny nemovitostí rostou, jinde se propadají. Jinak se vyvíjí trendy napříč segmenty, nůžky mezi nemovitostmi se rozevírají i tam, kde byly rozdíly minimální – tedy klidně i mezi dvěma na první pohled podobnými byty. Financování se běžné domácnosti vzdálilo a zatímco lidé čekají na vhodnější podmínky, trh s kvalitními rezidenčními nemovitostmi válcují investoři s hotovostí, kteří mají stále peněz dost a nemají problém vykoupit klidně celé projekty, než se dostanou na trh.
Dlouhodobý investiční produkt plánuje využít až třetina Čechů
23.08.2023 Téměř polovina Čechů (47,5 %) má poměrně jasné představy o trávení důchodu, ať už je to poklidná domácí atmosféra, péče o vnoučata, vila u moře nebo cestování. Tyto plány ale něco stojí a spolehnout se pouze na státní důchod nelze. Proto už dnes 62 % dotázaných Čechů odkládá na důchod do spořicího produktu a 57,5 % k tomu využívá nějakou formu investice. Stát od nového roku zpřístupní možnost investovat do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Podle dotazování online investiční platformy Portu plánuje tento produkt využít asi třetina (34 %) Čechů. DIP by měl pomoct lidem investovat na důchod efektivněji a dynamičtěji s daňovou podporou.
Handelsblatt: Jak Orbán oslabuje maďarské hospodářství
06.08.2023 Zatímco Evropská unie debatuje o trendu posilování pravicových stran, hledí ekonomové do Maďarska. Tam se ukazuje, jaké důsledky může mít vláda pravicového populismu, napsal německý hospodářský deník Handelsblatt.
Ranní okénko - Měsíční čísla z práce jako nápověda k hiku
04.08.2023 Dnes ráno vychází údaj o českých maloobchodních tržbách, které by se nadále měly nacházet v meziročním poklesu. Ten se ale postupně smrskává, nejen v důsledku srovnávací základny ale i začátku meziměsíčního přírůstku od května. Tento trend by přitom měl pokračovat, kdy se postupně klesající meziroční míra inflace bude dostávat pod úroveň nominálního růstu mezd a životní úroveň českých domácností by v druhé polovině roku po delší pauze měla opět opatrně začít růst.
Analytici: Ceny nemovitostí porostou každoročně o devět pct.
02.08.2023 Experti počítají v příštích letech s novým realitním boomem. Ceny nemovitostí podle nich porostou celosvětově příštích deset let každoročně o devět procent. Vyplývá to z ankety německého hospodářského institutu Ifo a Institutu pro švýcarskou hospodářskou politiku. Ve východní Evropě má být růst cen ještě vyšší.
Koruna oslabuje nad 24 korun za euro a může spadnout až k 25. Jde o signál, že Fialova vláda bude brzy moci vyhlásit své vítězství nad inflací, zároveň ale už nebude moci tolik v inflaci a znehodnocování měny rozpouštět svůj dluh
22.07.2023 Koruna včera poprvé od letošního března oslabila natolik, že obchodování uzavřela nad psychologickou hranicí 24 korun za euro, konkrétně na hodnotě 24,02, jak plyne z dat agentury Bloomberg.
Bude prezident Pavel vetovat „balíček“?
10.07.2023 Tento týden začíná Sněmovna projednávat takzvaný konsolidační balíček. Prezident Petr Pavel do jednání o něm nehodlá vystupovat, počká si na výsledek. A když by balíček – jenž je zatím spíše balíčkem daňovým než konsolidačním – neozdravoval veřejné finance, pokud by nevedl ke snížení deficitu státního rozpočtu, nebo pokud by ve výrazné míře dopadal na lidi, kteří už dnes mají sociální potíže, prezident by jej vetoval.
Čeští občané si utahují opasky, omezují své nákupy, velké české firmy přesto bohatnou. V Česku se totiž roztočila maržově-inflační spirála
06.07.2023 Česko se tak dlouho bálo mzdově-inflační spirály, až se ve stínu strachu z ní roztočila maržově-inflační spirála. Zejména velké firmy a podniky – nejen energetické – hlásí dramatický nárůst svých zisků. Přitom Česko už několik čtvrtletí po sobě prochází spotřebitelskou recesí. Spotřeba je reálně stále pod úrovní roku 2019.
Průzkum: Polovina Čechů počítá s tím, že nevyjde se svými úsporami v důchodu, k tomu se 64 procent lidí obává poklesu životní úrovně ve stáří
14.06.2023 Ačkoli si sedm z 10 Čechů spoří a na penzi se nějak připravují, 73 procent lidí počítá, že bude muset v důchodu omezit své výdaje. Zároveň se bezmála dvě třetiny obávají, že jim ve stáří klesne životní úroveň. Více než polovina populace přitom spoří pravidelně. Sedmdesát čtyři procent si odkládá na důchod do 2000 korun za měsíc, čtvrtina z nich potom méně než 500 korun.
Konsolidační balíček je ze dvou třetin správný, z jedné třetiny jej lze zlepšovat. Ale například proti balíku opatření jménem Green Deal EU představuje titěrnost
31.05.2023 České veřejné finance jsou sice v mizerném stavu, ale v žádném rozvratu. Ani k bankrotu rozhodně nemíříme. Určitě je ale potřeba ten mizerný stav napravovat. Nemělo by se tak však dít zvyšováním daní nebo odvodů. Možná s výjimkou daní z neřestí, jako je alkohol, tabák a hazard.
Veřejné finance ozdraví hlavně chudnoucí střední třída. Fialova vláda tak ale svůj slib jejich ozdravení splní
22.05.2023 Nová prognóza vývoje českých veřejných financí z pera Evropské komise vyznívá pro Fialovu vládu příznivě. Prognózovaná základní stabilizace veřejných financí ČR ale proběhne z velké části skrze „inflační zdanění“ lidí. Největší tíži inflačního zdanění nese střední vrstva. Tuzemské veřejné finance tak v současnosti neozdravuje ani tak vláda, jako spíše právě střední třída, jež se na rozdíl od nejchudších a nejbohatších musí smířit s opravdu citelným propadem své životní úrovně.
Mimořádná inflace roku 2022 drtila v Česku hlavně střední třídu, zjišťuje studie zveřejněná ČNB. Bohatství z Česka plynulo zejména do zahraničí a na účty bohatých, kteří těžili z vyvolání „válečné atmosféry“
16.05.2023 Za současnou mimořádnou inflaci platí v Česku hlavně střední třída. Její životní úroveň padá opravdu výrazně, a to na rozdíl od nejchudších a nejbohatších vrstev.
Spoléhat se dál na lavírující politiky? Zajištění na stáří je potřeba vzít do vlastních rukou. K důstojné penzi stačí překvapivě málo, ale musíte začít včas
15.05.2023 Mimořádné tempo zadlužování České republiky pokračuje. Ke konci letošního dubna činil schodek státního rozpočtu 200 miliard korun. Pokud nepočítáme období od vypuknutí koronavirové pandemie, jde o nejvyšší deficit v samostatné české historii. A to včetně krizového roku 2009 s výsledkem -192 miliard korun. Nicméně tehdy šlo o deficit za celý rok, nikoli za jeho třetinu, jako letos.
Odbory žádají největší nárůst minimální mzdy v tomto tisíciletí. Rekordně by tak přilily oleje do již pořádně roztopeného inflačního kotle, vláda by jim obzvláště letos proto neměla ustupovat, chce-li inflaci zkrotit
21.04.2023 Odbory se utrhly ze řetězu. Žádají navýšení minimální mzdy letos v červenci a pak v lednu dohromady o 2200 korun. Dohromady o takřka 13 %. Jednalo by se o nejvýraznější procentuální navýšení minimální mzdy od let 1999 a 2000, kdy ji masivně navyšovala tehdejší vláda Miloše Zemana (viz graf níže).
Co je to tokenizace? Klíč k jejímu pochopení
11.04.2023 Technologii blockchain si většina lidí spojuje pouze s kryptoměnami. Tato asociace není zcela mylná, blockchain byl původně vyvinut pro potřeby kryptoměny Bitcoin. Od roku 2009 (kdy byl Bitcoin představen) se však mnohé změnilo a spektrum technologie blockchain se neustále rozšiřuje. V současné době je jednou z nejpoužívanějších konceptů této technologie tokenizace. Co to ale vlastně tokenizace je? A proč ji využívat?
Hypotéky opět zdražují, jsou skoro nejdražší od počátku milénia. Nemovitosti tedy jsou stále nic moc investice, a to i kvůli zamýšlenému zvýšení daně
06.04.2023 V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách.
HDP ČR 4Q: 0,2 % Y/Y, -0,4 % Q/Q
31.03.2023 „Technická recese v Česku je definitivně potvrzena. Výhled přitom není úplně růžový. Neochota naší centrální banky razantně zasáhnout proti inflaci i za cenu krátkodobého propadu HDP je zjevná. Takže budeme dále sledovat jen velmi pomalý nebo žádný růst hospodářství, který ale bude doprovázen dalším zdražováním. Bohužel tato nepříjemná kombinace nás bude trápit dlouho a pomalu nám bude snižovat i naše reálné příjmy a životní úroveň.“
Britská ekonomika letos podle vlády zpomalí, ale vyhne se technické recesi
15.03.2023 Britský Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR) zlepšil svůj odhad vývoje britského HDP a nově předpovídá, že Británie se letos vyhne technické recesi, uvedl dnes britský ministr financí Jeremy Hunt při oznamování rozpočtových plánů vlády. Zároveň tlumočil předpověď OBR, že inflace do konce roku klesne o více než dvě třetiny na 2,9 procenta.
Mzdy v Česku se loni rekordně propadly, pětkrát více než v dosud nejhorším roce historie ČR. V letošním roce to nebude o mnoho lepší
06.03.2023 Reálné mzdy v Česku se loni propadly o 7,5 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil ČSÚ. Jedná se o pětkrát hlubší propad než ten z dosud v daném ohledu nejhoršího roku. Až do loňska se totiž životní úroveň lidí v ČR vyjádřená změnou průměrné reálné mzdy nejvíce propadala v roce 2013, a to o 1,5 procenta.
Mzdy v Česku reálně rekordně padají, přesto za uplynulých 30 let narostly o 141 procent. Proč Česko přesto ekonomicky nedohání Německo a jako to změnit?
05.03.2023 Reálné mzdy v Česku se od rozdělení Československa zvýšily o 141 procent. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory ČR, kterou dnes zveřejnila ČTK. Nabízí se tak otázka, proč i přes tento růst Česko stále nedohání Německo, resp. jeho ekonomickou výkonnost. Před třiceti lety to byla klíčová úvaha doby: za jak dlouho Němce doženeme?
Index prosperity: Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v EU
02.03.2023 Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v Evropské unii. Ve srovnání s loňskem si pohoršila o tři příčky, zejména kvůli vysoké inflaci a nízké přidané hodnotě produkce. Vyplývá to z nového Indexu prosperity zaměřeného na ekonomiku, který sestavili a dnes zveřejnili analytici České spořitelny a portálu Evropa v datech. Nejsilnější evropskou ekonomikou je podle indexu Švédsko.
Vezeme se na vlně optimismu. Tuzemské firmy plánují další investice
23.02.2023 Hospodářská komora každý půlrok vydává průzkum českých firem nazvaný Komorový barometr. Z něj vyplývá, že se v Česku zlepšuje podnikatelská nálada a firmy plánují další investice do strojů, zaměstnanců a energií.
Graf dne: GBPJPY (10.02.2023)
10.02.2023 Pár GBP/JPY zažil ráno hodně volatility, když obchodníci strávili nejnovější britská data a spekulace ohledně nástupce BoJ Kurod.y Údaje o HDP ukázaly, že ekonomika Spojeného království se v posledním čtvrtletí roku 2022 zastavila, přičemž životní úroveň byla potlačena prudkým nárůstem inflace, což bylo v souladu s varováními Bank of England, že Británie pravděpodobně vstoupí do mělké, ale dlouhé recese počínaje prvním čtvrtletím letošního roku a trvající déle než rok. Yen zároveň silně ocenil zprávu, že příštím guvernérem BOJ se může stát Kazuo Ueda. O jeho současných názorech na měnovou politiku je málo známo, nicméně v roce 2016 nebyl příliš nadšený z Abenomics a programu nákupu dluhopisů BOJ. Zpočátku zprávy týkající se nominace Uedy posílily jen, ale nálada se obrátila poté, co stanice NTV ohlásila, že současná měnová politika BoJ je přiměřená a centrální banka musí pokračovat v uvolněné politice.
Britská ekonomika vykázala ve čtvrtém čtvrtletí nulový růst
10.02.2023 Britská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí vykázala ve srovnání s předchozími třemi měsíci nulový růst. Vyplývá to z předběžné zprávy, kterou dnes zveřejnil britský statistický úřad (ONS). Ekonomice se tak těsně podařilo vyhnout se technické recesi, jak se označuje pokles hrubého domácího produktu (HDP) alespoň dvě čtvrtletí po sobě.
Zvýšení daně z nemovitosti rozevře příjmové nůžky mezi bohatými a chudšími, mezi vlastníky nemovitostí a nájemníky. Pokud už zvyšovat, ať peníze zůstanou obcím
06.02.2023 Už od příštího roku se v Česku podle všeho zvedne daň z nemovitosti. S myšlenkou jejího zvýšení si vážně pohrává ministerstvo financí. Někteří politici vládní pětikoalice pak přibližují, že by se mohla zvýšit na dvojnásobek stávající úrovně. Česko by i tak patřilo mezi ty země OECD, které nemovitosti zdaňují vůbec nejméně.
Analytici čekají, že po prosincovém zpomalení inflace v lednu opět zrychlí
11.01.2023 Příčinou prosincového zpomalení inflace na 15,8 procenta z listopadových 16,2 procenta je zejména zlevnění pohonných hmot. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Upozorňují, že v lednu tempo růstu cen pravděpodobně znovu zrychlí, poté ale bude v letošním roce inflace postupně klesat. Celoroční průměr by podle nich letos měl být kolem deseti procent. Loni byl 15,1 procenta, nejvíc od roku 1993.
Loňský rok byl ve znamení druhé nejvyšší inflace od vzniku České republiky
11.01.2023 „Růst cen v loňském roce výrazně snížil životní úroveň v naší zemi. Lidé přišli o výraznou část kupní síly svých úspor a za své příjmy si mohli dovolit nakupovat podstatně méně zboží a služeb než v předešlých letech. Letošní rok přinese zlepšení, nicméně lidem se dál budou znehodnocovat úspory a snižovat reálné příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Čína chce zlepšit vztahy se západní Evropou a vystoupit z mezinárodní izolace
10.01.2023 Čínští činitelé soudí, že ekonomický a diplomatický izolacionismus Číny dosáhl kritické úrovně, a vláda země se v současnosti usilovně zaměřuje na zlepšení vztahů nejen se západní Evropou, uvedl dnes list Financial Times. Nový směr zahraniční politiky se zrodil na 20. sjezdu Komunistické strany Číny, který se uskutečnil v říjnu loňského roku. Čínský prezident Si Ťin-pching, označovaný za nejmocnějšího politika Číny od dob Mao Ce-tunga, na něm obhájil svou pozici v čele strany na dalších pět let a do politbyra vybral výlučně jemu loajální členy strany. Evropská unie ale členské země vyzvala ke zpřísnění postoje vůči Číně.
Armageddon nečekejme, na investování je brzy
10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
Ruská centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu na 7,50 procenta
16.12.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 7,50 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě. Poukázala přitom na umírněný růst spotřebitelských cen a utlumenou spotřebitelskou poptávku za situace rostoucích inflačních tlaků z trhu práce.
Válečná ekonomika: Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 nepotěší Macrona, příznivce Brexitu ani evropské antifederalisty
08.12.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, vydala svou pravidelnou publikaci 10 šokujících předpovědí na rok 2023. Tyto predikce se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň podceňovaných událostí, které mají potenciál pořádně rozvířit nejen finanční trhy, ale i politickou a populární kulturu.
Mzdy v Česku rekordně padají, životní úroveň klesá nejvíce od vzniku republiky, o 9 %. V příštím roce se k pokračující drahotě připadá propuštění, jaké Češi dlouho nepamatují
05.12.2022 Průměrná mzda se ve třetím čtvrtletí po zohlednění inflace propadala nejvýrazněji v historii ČR, stejně jako ve druhém čtvrtletí o 9,8 procenta. Za první až třetí čtvrtletí se reálná průměrná mzda propadá o devět procent. Životní úroveň Čechů tedy letos klesá takřka o desetinu, což je rekord.
Krize životní úrovně ve Spojeném království se prohlubuje
21.11.2022 Minulý týden vláda Spojeného království oznámila rozpočtový program snížení výdajů a zvýšení daní v hodnotě 55 miliard liber. Země mezitím čelí nejprudšímu poklesu životní úrovně od začátku záznamů.
Kubánská vláda hledá řešení své energetické krize v Turecku, Číně či Rusku
18.11.2022 Na Kubu tento týden dorazila turecká plovoucí elektrárna, která má této karibské zemi pomoci zmírnit problémy s mnohahodinovými výpadky elektřiny. Ty se zhoršily poté, co Kubu koncem září zasáhl hurikán Ian, který tehdy způsobil v zemi totální blackout. Vyjednat pomoc s rekonstrukcí energetické infrastruktury je i jedním z cílů nynější cesty kubánského prezidenta Miguela Díaze-Canela a několika ministrů jeho vlády do Alžírska, Turecka, Ruska a Číny. Informovala o tom agentura EFE.
Ruská centrální banka nechala základní úrok beze změny
28.10.2022 Ruská centrální banka podle očekávání nechala základní úrokovou sazbu beze změny na 7,5 procenta. Vyplývá to z dnešní zprávy banky. Ukončila tak cyklus snižování úrokových sazeb, který trval několik měsíců. Současné tempo růstu spotřebitelských cen sice zůstává podle banky celkově nízké, varovala však před dlouhodobými proinflačními dopady plynoucími z částečné mobilizace v Rusku.
EUR/USD: dolar jde nepochybně kupředu a euro kontroluje jeho pohyb
14.10.2022 Americká měna prokázala silný průlom po zveřejnění působivých údajů o inflaci v USA. Později ale dolar trochu "zpomalil", a vyhodnocoval výsledky. Toho využilo euro a o něco vzrostlo. V budoucnu se však šance eura rozplynuly, protože USD se opět zotavil.
ČSOB spravuje dva největší fondy v Česku. ČSOB Premiéra nově s 31 miliardami pod správou
16.09.2022 Objem majetku v podílovém fondu ČSOB Premiéra překročil hranici 30 miliard korun. Fond se tak stává druhým největším po ČSOB Bohatství, který si se svými 39 miliardami pod správou drží české prvenství dle objemu spravovaných aktiv.
Inflace se začíná zadýchávat
12.09.2022 „Meziroční míra inflace konečně začala klesat, přesto se stále udržuje na velmi vysokých úrovních. Prudký růst cen vedl k omezování spotřeby, což se negativně odrazilo na tržbách obchodníků. Nadále hrozí, že v české ekonomice propukne stagflace, protože ekonomika může přejít do recese dřív, než se nám podaří porazit vysokou inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Inflace v Rusku zpomalila na 14,3 pct., HDP ve čtvrtletí klesl o 4,1 pct.
09.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v srpnu zpomalilo na 14,3 procenta z 15,1 procenta v předchozím měsíci. Meziměsíčně ceny klesly za pomoci stabilního kurzu rublu a slabé poptávky. Ruská ekonomika pak ve druhém čtvrtletí podle revidovaných údajů klesla o 4,1 procenta, předběžný údaj počítal s poklesem o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Nejnovější údaje tak poskytují ruské centrální bance prostor pro další snižování úrokových sazeb, upozornila agentura Reuters.
Životní úroveň pod tlakem, reálné mzdy klesly takřka o 10 %
05.09.2022 Průměrná mzda v České republice vzrostla ve druhém čtvrtletí o 4,4 % nad 40 tisíc Kč. Cenová hladina ovšem rostla výrazně rychleji a inflace ve stejném období dosáhla 15,8 %. Výsledkem je největší pokles reálných mezd v tomto století, a to o 9,8 %. Kromě vysoké inflace k celkové dynamice negativně přispěla i vysoká srovnávací základna z minulého roku, která byla ovlivněna zejména vyplácením pandemických odměn ve zdravotnictví. Výše reálného poklesu je víceméně v souladu s očekáváním nás i trhu.
Češi chudnou nejrychleji v historii země od roku 1993, potvrdil dnes ČSÚ. Nespokojenost obyvatelstva se zrcadlí v poklesu spotřebitelské důvěry a už i v proběhlé masové demonstraci
05.09.2022 Češi letos od dubna do června chudli nejrychlejším tempem v historii země od roku 1993 (viz graf níže). Reálná mzda totiž meziročně poklesla o takřka desetinu, přesněji o 9,8 procenta. Nominálně sice Češi meziročně ve druhém čtvrtletí „brali“ o 4,4 procenta více, v průměru více než 40 tisíc korun hrubého měsíčně, avšak po započtení rapidní inflace ve výši 15,8 procenta se jejich výdělky propadly o skoro desetinu.
Cena plynu v Evropě po přerušení dodávek z Ruska vykazuje růst až o 30 procent
05.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes výrazně zvyšuje, reaguje tak na přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 z Ruska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku si ráno připisovala zhruba 30 procent. Později se její růst zmírnil, kolem 08:30 SELČ vykazovala nárůst zhruba o 20 procent na 257 eur (asi 6300 Kč) za megawatthodinu (MWh).
Lidi v ČR letos chudnou šestkrát rychleji než v dosud nejhorším roce historie. Skutečný pád životní úrovně si ale ještě plně neuvědomují, zatím podléhají mentální iluzi, která tlumí jejich rozhořčení
15.08.2022 Z nové prognózy České národní banky plyne, že životní úroveň v Česku letos klesá ještě rychleji, než se dosud čekalo. ČNB totiž pro letošek vyhlíží celoroční inflaci 16,5 procenta. Pracovní výdělky přitom v průměru mají růst o 7,2 procenta, jak plyne z nejnovějšího šetření ČNB mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Pokud od tohoto růstu výdělků odečteme uvedený údaj k letošní inflaci, dostáváme cifru -9,3 procenta.
Inflace v Rusku v červenci zpomalila na 15,1 procenta
10.08.2022 Meziroční inflace v Rusku v červenci dále zpomalila na 15,1 procenta z 15,9 procenta o měsíc dříve. Meziměsíčně pak spotřebitelské ceny klesly v reakci na slabou poptávku. Dnešní údaje ruského statistického úřadu poskytují ruské centrální bance argument pro další snižování úrokových sazeb.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 5. srpna
05.08.2022 Když pár GBP/USD testoval úroveň 1,2163, linie MACD se začínala pohybovat nad nulou, což byl dobrý nákupní signál. K aktivnímu růstu však nedošlo a teprve během druhého testu pár vzrostl asi o 30 pipů. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
Paradox plných nákupních košíků zahaluje pokles tržeb obchodníků
05.08.2022 „Plné košíky lidí v supermarketech zkreslují realitu dnešní doby. Narůstá počet lidí, kteří si nemohou dovolit koupit vše, co potřebují. Tito lidé však do obchodů příliš nechodí, proto jejich prázdné košíky nejsou vidět,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Inflace v Turecku v červenci stoupla na 79,6 procenta, nejvýše za 24 let
03.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Turecku v červenci dále zrychlilo na 79,6 procenta ze 78,6 procenta v předchozím měsíci. Inflace je nejvyšší od září 1998, údaj je však nižší než odhady analytiků. Ke zrychlení inflace přispívá pokles domácí liry a růst cen energií a komodit. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil turecký statistický úřad.
Česko šlape mírně na brzdu a hospodářský růst oslabuje
29.07.2022 Česko šlape mírně na brzdu a hospodářský růst oslabuje. Budeme rádi, když si letošní HDP udržíme na kladných hodnotách. Musíme si zvyknout, že pokud ekonomika poroste, bude to spíše šnečím tempem. Důvody nehledejme daleko. Domácnosti budou mít stále méně a méně volných prostředků, kromě energií jim je začnou brát také dražší hypotéky. Rodiny tak budou šetřit, kde se dá. Vstupujeme do náročné éry, kdy se nám po nějaký čas určitě nebude zvyšovat ekonomická životní úroveň.
MMF zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní i příští rok
26.07.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok, slabší růst ale čeká i v roce příštím. Fond v aktualizaci svého jarního výhledu dnes uvedl, že na letošní rok počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,2 procenta, což je o 0,4 procentního bodu méně, než předpokládal v dubnové prognóze. Na příští rok počítá se zpomalením tempa na 2,9 procenta, proti jarnímu výhledu je to o sedm desetin procentního bodu méně.
Index prosperity Česka: Česko má nejhustší železniční síť v EU, ale nejméně spokojené uživatele silnic. Infrastrukturu oslabuje malé pokrytí rychlým internetem
19.07.2022 Česká republika má ve srovnání s členskými státy Evropské unie dvanáctou nejlepší úroveň infrastruktury a digitalizace. Vyplývá to z 6. pilíře Indexu prosperity Česka. Podle výsledků analýzy má Česko nejhustší železniční síť, v hodnocení stavu silnic je ale páté nejhorší. V digitalizaci pak Česko zaostává zejména v nízkém pokrytí vysokorychlostním internetem a nižší úrovni digitalizace státní správy.
Spotřebitelská důvěra v USA v červnu podle průzkumu klesla na rekordní minimum
24.06.2022 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v červnu klesla na rekordní minimum. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu Michiganské univerzity. Američané se nyní potýkají s rostoucí inflací, panují ale rovněž obavy z příchodu hospodářské recese, uvedla agentura Reuters.
Česko míří do krize, jakou nepamatuje. Tady je jednoduchý „manuál“ pro Fialovu vládu, jak takové krizi čelit
07.06.2022 Lidem v Česku letos klesne životní úroveň nejvýrazněji od vzniku republiky v roce 1993. Potvrzují to dnes zveřejněná čísla ČSÚ k vývoji reálných mezd v letošním prvním čtvrtletí. Frustrace a nespokojenost obyvatelstva, zejména sociálně zranitelných skupin, narůstá každým dnem. Výhledově hrozí vážný společenský a politický rozkol.
Související klíčová slova:
LOGeco | Jakub Seidler | Hospodářská situace | Růst zisků | Zasedání měnového výboru | Jüan | Realitní trh | Jak fungují akcie | Ekonomika aktuálně | Mezinárodní vliv | Cap | Dlouhé pozice | Objem majetku | Války | Export do Číny | Lithium | Vývoj | Klíčové problémy | Klíčový ukazatel | Propad ekonomiky | Data z trhu práce | Investiční aktivita | Embargo na palivo | Allianz | Trh nemovitostí | Mimořádná inflace | Maxim Rešetnikov | Zahraniční intervence | Česká ekonomika letos | Zdražovat | DPH | EUR | Pracovní místa v USA | Spotřebitelské výdaje | Přijmout euro | Paul Krugman | Spotřební koš | Riziko inflace | Nejdůležitější čínské indexy | Mobilizace v Rusku | Standard & Poor's | Zpravodajské události | HDP Ruska | Take Profit | Historické souvislosti | Nárůst objemů | Investice do drahých kovů | JP Morgan Chase | Žebříček nejbohatších | Cena bitcoinu | Itálie | Finanční ústav | Daňové povinnosti | Tencent Holdings | Americký soud | Ruský HDP | Očekávání | Environmentální aspekty | Historické události | Evropské centrální banky | Daňové ráje | T-Mobile | Nikl | Swiss Life | Češi | Humanitární důsledky | LYNX Trading | Výpadek příjmů | Klíčové makroekonomické ukazatele | Chování | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | WIIW | Veřejné finance | Pro investory | Věková struktura | Rozdělení ČEZ | Trh práce | Sněmovní volby | Nákupy aktiv | Evropská komise | WeCHat | T-Mobile Czech Republic | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | China ETF | DXY | Spotřebitelské úvěry | Spotřebitelský sektor | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Společnost CBRE | ishares China ETF | Support | Podnikatelské aktivity | Rezidenční nemovitosti | Technologie blockchain | Afghánská ekonomika | Infografika | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | Škoda Auto | Beijing Capital International Airport | Prosincová inflace | Ifo | Ruské invaze na Ukrajinu | Reálné zhodnocení | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Česká vláda | Britská libra | Špatná nálada | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Obchod s Ruskem | Nižší sazby | Mezinárodní události | A-shares | Experti | Diverzifikace | Non-fungible token | Rekord | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Biotechnologické akcie | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Evropské měny | Creditas | Madrid | Největší světová ekonomika | Investing | Společnost Apple | Finanční produkt | Vyšší firemní daně | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Odmítání kulturní výměny | Bezpečnostní hrozby | Projekce | Vanguard | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Die Welt | Výkonný ředitel | Brexit | Michel Barnier | Současná cena | Price Action | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | CSI 300 | Cena pšenice | Jan Večerka | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Investiční stratég | Průměrné mzdy | Evropský trh | Cenné papíry | Keir Starmer | Výnos | IHNED | Vice | Exchange | Penzijní systém | Goldman Sachs | Uzavření příměří | SMA | CSI China ETF | Vzdělávání | UniCredit Bank | Fenomén | Investovat do akcií | Šéfové | ESG | Import | Analytik Broker Consulting | Úroky na hypotékách | ČEZ | Milton Friedman | Význam embarg | Západní země | Státní dluh | Zhodnocování peněz | Mimořádné daně | Akcie roku 2020 | Dopady energetické krize | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Jeden dolar | Důvěra v ekonomiku | NFP | Nulové úroky | Spotřebitelské inflace | Propad cen | Nejvyšší inflace | Online obchodování | Praxe | CapitalPanda | Labouristé | JPY | Call of Duty | Nejvýraznější růst | Možnosti země | Emisní povolenky EU | Evropská centrální banka | Instituty | Jana Mücková | Obchodování na forexu | Polovodiče | Čistý příjem | Posilování dolaru | Brent | CEO | Globální ekonomické zpomalení | Investovat do vzdělání | Peníze | Čas jsou peníze | Oxford Economics | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Ukazatel | MSCI China ETF | Title Transfer Facility | Nike | Meziroční růst cen | Tipy pro začínající | Baidu | Hlavní centrální banky | Omezení obchodu | Rozhovor | Prognóza | Světový obchod | Úmrtnost | OX Capital Markets Ltd | Long obchod | Měny | MiFID II | Saxo Bank | Splácení hypotéky | Zpravodajství | Export | Tipy na zajímavé akcie | Bezpečný přístav | Technická recese | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Strach | Dividendy | Ruský prezident | Oděvy | Burza | Developeři | Geopolitické události | Index S&P 500 | Green Deal EU | Jak získat peníze | Burzy | Ceny elektřiny | Americké ekonomiky | Největší zásoby | Kyrgyzstán | Miliardy dolarů | Panama papers | Medvědí signál | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Investiční příležitost | Broker | Zastropování cen | Oblečení | Automatizace | Proražení | Cash flow | Petr Čížek | Posílení koruny | Výhody tokenizace | Agrofert | Hospodářský institut | Obchod EU | Prodej automobilů | Výška investice | Levice | Energetická společnost | AI | Škoda | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Souvislost s hospodářskými změnami | Regulace | Vývoz zbraní | Individuální sankce | Obchodní tipy | Investiční rozhodnutí | Měnový fond | Plány na důchod | Spoření a investice na penzi | Pokles životní úrovně | Průměrné mzdy v ČR | Inflační spirála | Dopady sankcí na eurozónu | Devizové intervence | Na burze | IPO | Graf indexu | Hypotéky v Česku | Tovární objednávky | Fitch Ratings | Londýn | Kapitálový trh | Znárodnění | USD | Zvýšení sazeb | Velikost fondu | EUR/CZK | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Dovednosti | GBP/USD | HDP | CVVM | Nastavení měnové politiky | Malta | Mzdová vyjednávání | Inflační cíl | Stratégové | Fincentrum | Zhodnotit své peníze | 1 milion | Pokles úrokových sazeb | Členské země EU | Nové technologie | České životní pojištění | Média | Růst inflace | BCM Begin Capital Markets CY | Bydlení v Evropě | Ministr hospodářství | Ownest | Hospodářské výsledky | Investoři | Firemní daně v USA | Udržitelnost | PiS | Boj s inflací | Online nakupování | Fidelity | Nejistoty | KB | Petr Pavel | Severní Korea | Růst v Číně | Inflace v lednu | Jádrový index | Firmy | Měnová krize | McKinsey | Technologičtí giganti | Kapitál | Finanční trhy a instituce | Dlouhodobý investiční produkt | Životní pojištění | Posílení | Pracovní místa | Cíl ČNB | Technologické společnosti | Přímé intervence | Průzkumy | Trh s nemovitostmi | Návrat inflace | TTF | Funkční období | Plány | ProCent | Pokles kurzu | Banka Goldman Sachs | Zisk | WSJ | Ropa Brent | Karlsruhe | Cestování | Cenové tlaky | Pandemie nemoci COVID-19 | Ruské ropy | Akcie a dluhopisy | Slevy | Bank of England | GBP | Home office | Podílový fond | Evropské ekonomiky | Poradenská společnost | Mimořádná inflace roku | Zadlužování | Obchodní ředitel | Michael Gove | Nobelovy ceny za ekonomii | KBC Asset Management | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Úloha žen ve společnosti | HKD | Šokující předpovědi Saxo Bank | Rozpočet na rok 2020 | Buffett | Rizika a příležitosti | Akcionáři | Kapitálové rezervy | Rozpočtový přebytek | Úspěch | Přístup na burzu | Bohatí | Demokraté | CZK | Ekonomický kalendář | Spotřebitelská nálada | CZ | Ekonomická situace | Shenzhen Composite | Pověst | Ukončení intervencí | Brusel | Reakce trhu | Handelsblatt | Hospodářský vývoj | Analýza transakcí | Zvýšení daní | Úroková sazba | Vít Hradil | České firmy | Mzdový nárůst | Úrokové sazby v roce 2022 | Legislativa | Hrubý domácí produkt (HDP) | Snížení cen | Unie | Prodej | Deflace | Kristalina Georgievová | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Nejbohatší | Největší zásoby niklu na světě | Výdaje v důchodu | Natland | Náklady financování | Výzkumy | Česká televize | Trpělivost | NFP report | Praha | Zahraniční investoři | Investovat | Ruský rubl | Penzijní fondy | Složené úročení | Signál k prodeji | Obchodní partnerství | Turecká lira | Velké hospodářské krize | Guvernér | Investing.com | Válka na Ukrajině | Inflace v Rusku | Zajištění na stáří | Petrochemická společnost | Přidaná hodnota | Boom | Inflace ve službách | Index cen domů | Medián | Vybírání zisků | Raman Haloučanka | Vzdělání | Myšlení | Výsledky | Renminbi | Dnešní data | Prognóza Fedu | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Siemens | Akcie CK Hutchison | Omezení pohybu | Bank of America | Úvěrování | Ekologie | Zvyšování daní | Agentura Fitch | Retracement | Volby a demokratické procesy | Západní sankce | Globální ekonomiky | Monitorování | Obnovitelné zdroje | Zvyšování mezd | Pandemie koronaviru | Ukazatele nezaměstnanosti | Nejlepší čínské akcie | Tencent (700) | Vyšší zhodnocení | Sociální hnutí | Eurostat | Prezident | OPEC+ | TIM | ČSOB Petr Dufek | Reálné mzdy | Úsporný tarif | BHS | Fundamentální zprávy | Energie | Objem | Fidelity International | Monster Beverage | Klima | Saxo Bank Steen Jakobsen | Deprese | Finanční pomoc | Jednotné měny | Sociální nepokoje | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Investujte do akcií | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Propuštění | Velké firmy | Národní měny | Ženy | Tržní kapitalizace | Nízké úrokové sazby | Hypoteční trh | Podíl Evropy | Investiční platforma | Svaz německého průmyslu | Hlavní indexy | Důchod | Ceny Bitcoinu | Sloučení | Posílení amerického dolaru | Studie | Americký podnik | Martin Machala | Ratingové hodnocení | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Polsko | ČSOB Premiéra | Kolaps | Nástroj | Ratingová agentura | Válka | Zajímavé akcie a ETF | Řízení čínských společností | Cenová hladina | Dividendové akcie 2020 | Investiční horizont | Cena plynu | Prémie | Zavedení rouškovného | Zrušení superhrubé mzdy | Hypotéky | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Majitel | Role centrální banky | Přijetí | Tencent | Změny na trhu | Základní ukazatele nezaměstnanosti | Natland Petr Bartoň | Inflace v Česku | OPEC | USD/PLN | Snížení DPH | Fed | RoboMarkets | Ukrajina | Agentura EFE | Období nejistoty | Specialista na online obchodování | Projev Jeroma Powella | Životní úroveň Rusů | Bloomberg | BYD | Investice do nemovitostí | Ruské společnosti | Dopady na ekonomiku | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Předpověď | Lukáš Kovanda | Logistika | Demografie | Centrální banky | Evropa | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Hospodářský propad | Online platformy | Makroekonomický vývoj | Dolarové likvidity | Ústavní soud | Suroviny | Nová prognóza | Tom Kadeřábek | Silnější dolar | Plán Evropské komise | Jachty | Nabídka | Prezidentka ECB | Nejbohatší lidé | Sankce | Investor Intentions Survey | Spořící účet | Měna | Objem obchodování | Vstupy | Nasdaq | Dolary | Trump | Economic Affairs | Marka | Kvantitativní zpřísňování | Deficit | Federální rezervní systém | Nabídka a poptávka na trhu práce | Zpomalení ekonomického růstu | Dovednosti a vzdělání | Vliv úrokových sazeb na nezaměstnanost | Migrace pracovní síly | Zelenskyj | BIC | Zprávy | Údaje | Guru | Krize v Turecku | Instituce | Přeprodané oblasti | Evropské dividendové akcie | Byty | Restriktivní opatření | Bank of Japan | ČTK | Evropské akcie | Výkonnost | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vládní dluh | Tokeny | Ministerstvo práce | Averze k riziku | Britský ministr financí | Moore Czech Republic | Britský statistický úřad | Obchodování a investice | Objem majetku v podílovém fondu | Broker Trust | Americké akcie | Kongres | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | BBC | Silná ekonomika | GfK Rolf Bürkl | Alibaba | Výdělky | Investice do služeb | Fiat Chrysler | Účet v bance | Evropská ekonomika | Devizové kurzy | Problémy české ekonomiky | Kvalifikovaní investoři | Komise pro cenné papíry a burzy | Bydlení | Růst dolaru | Vyhlídky | Ziskové marže | Výdaje | Trh | Komise | Války na Ukrajině | Pokles tržeb | Zahraniční měny | Viktor Orbán | RIOT | Odchod z Evropské unie | Měnová autorita | Rolf Bürkl | Reálná hodnota | Program nákupu aktiv | Sociální faktory | Korekce | Spotřebitelská důvěra v USA | Sazby daně | Inflace ve Spojených státech | Emise skleníkových plynů | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Money management | Výrazný růst | České koruny | Vietnam | Konkurenceschopnost | Akciové tituly | Globální recese | Koruna | Dlouhodobé důsledky | Oživení české ekonomiky | Kypr | Ruské úřady | Title Transfer Facility (TTF) | ING | Čínský prezident Si Ťin-pching | Francie | Rating | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Jak fungují demografické změny? | Platit daně | Nový úděl | Propad | Maastrichtská kritéria | Microsoft | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Finanční domy | Sazby ČNB | Trigger | Turecko | Agentura Bloomberg | Asociace | Nabídka a poptávka | Daňové úlevy | Krize a konflikty | Akcenta | Dopad na hospodářství | Tokenizace nemovitostí | Letadla | Finanční rezervy | Siemens Energy | Tomáš Holub | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Selský rozum | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | ING Groep | ANO | Bilion | Ministryně práce | Zhodnocení kapitálu | Evropská banka | Americké měny | Výpadky | Automobilky | CFTC | FIAT | Regulační opatření | Gazprom | Graf | Centrální banka | Britské libry | Sankce Rusko | Vítězství Donalda Trumpa | Sázka | Hrubý domácí produkt | Životní prostředí | Andrew Bailey | Tempo růstu spotřebitelských cen | CBRE | Pojišťovny | Kritické myšlení | LYNX | Nákup libry | Ekonomiky eurozóny | Růst eura | Čistý zisk | Jádrová inflace | Plyn | Ekonomické události | Jana Maláčová | Short | Eurodolar | Nejlepší akcie | Výnosové křivky | Druhy nezaměstnanosti | Přehled | Maďarský premiér | Ruské hospodářství | Dopady války na Ukrajině | Brexitová dohoda | List Financial Times | Pár EUR/USD | Automobil | Kdo řídí politické změny? | Václav Klaus | Příjmy ruského rozpočtu | Produktivita práce v USA | Ruský trh | Kondice ekonomiky | Různé názory | Čínské banky | Agrárníci | Měď | Richard Siuda | Reuters | Pojišťovnictví | Současný propad | Situace na Ukrajině | FXstreet.cz | Inflace v eurozóně | Devalvace | Cenový pokles | Donald Trump | Občané | Světové války | BankID | Měsíční data | Analýzy | Britská měna | Ropa | Large Cap | Stavebnictví | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Lucembursko | BHS Štěpán Křeček | Singapurský dolar | Investice do robotiky | Inflace roku 2022 | Česká měna | Vliv na investice | Fungování | Institut DIW | Americká centrální banka | Drahota | Firemní daně | Zveřejněná data | Krátká pozice | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Zemní plyn | Armageddon | Předseda | Evropské banky | Libra | Inovace | NERV | Splácení dluhu | Zvýšení základní úrokové sazby | Portu | Britové | Rostoucí trend | Ztráty peněz | CFD | Penzijní společnost | iShares China Large Cap UCITS ETF | Obchodování ETF | Index spotřebitelské důvěry | Český trh práce | Volodymyr Zelenskyj | Dopad na ekonomiku | Mimořádné kroky | Recep Erdogan | Cena akcie | Rozpočtový deficit | Změna režimu | Evropská měna | Energetické podniky | Investment management | Covidová krize | Dění na Ukrajině | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Zvýšení základní sazby | Financovat | Příprava | Čínské měny | Řecko | Makroekonomické ukazatele | Průměrná mzda v ČR | Rostoucí náklady | Green Deal | Čistý dluh | Normalizace měnové politiky | Wall Street Journal (WSJ) | Alena Schillerová | Výhled vývoje ekonomiky | Míra | Hedgeové fondy | Investor Intentions Survey 2021 | Úroky | Tržby | Ekonomická stagnace | Deutsche Bank Christian Sewing | Ipsos | Vysoká nezaměstnanost | Marže | Analýza hospodářské politiky | Nomura | Index CPI | Obchody | Vývoj české ekonomiky | Mimořádná daň | Naše ekonomika | Penzijní společnosti | Marek Pokorný | Úroda | Prudké zdražování | Počet pracovních míst | Měnový trh | Snížení daní | Začínající obchodníci | Nejistota a důvěryhodnost | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Recese v Česku | Důvěra spotřebitelů | DAX | Analytik Raiffeisenbank | Dividendové akcie | MUFG | Pokles úroků | Ceny | Technologie | CHF | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | JDE | Parlamentní volby | Podpora | Tuzemské banky | Investujeme | Jiří Rusnok | Mzdy v ČR | Mediánová mzda | Zahraniční obchod | Pokles | Vyšší úroky | Ukazatele | Amartya Sen | Finanční systém | Rekordní minimum | Výběr zisků | Zakladatel | Ceny v průmyslu | Globální inflace | Onemocnění | Pozornost | Investiční portfolia | Tencent Music | Finance Group | Tržní ceny | Země EU | Dopad na centrální banku | Americké společnosti | Comenius | Mezinárodní kontext | Kryptoměny bitcoin | Znalost | Prognóza ČNB | Akcie Tencent | Rezervní měna | Poplatek | Rabobank | Investiční produkt | Volatility | MT4 | Technologické firmy | Nejistota | Americká ekonomika | Michal Valentík | Důvěryhodnost | Zestátnění | Plynárenská společnost | Největší zásoby niklu | Ceny zemního plynu | COVID-19 | BNP | Economic | Finanční krize | Tempo poklesu | Čas na nákup | Politický nátlak | Index cen | Finančnictví | Šíření koronaviru | Apple | Investiční nástroje | Růst tržeb | Daně | INVESTIKA | Alan Greenspan | Investment Management | OECD | Sociální nespokojenost | Potravinářství | Ekonomické faktory | Český stát | Budoucí vývoj | Akcie Beijing Capital International Airport | Ukotvení | Konsorcium | Centrum | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | Omezení pohybu kapitálu | Prezident Trump | BNP Paribas | Oslabení koruny | Nejlepší biotechnologické akcie | Nobelovy ceny | Sell | Japonský HDP | Americká data | Index prosperity Česka | Broker Consulting | Banka HSBC | ČSOB Bohatství | Oklahoma | Růst výnosů | Velcí obchodníci | Toyota | Federální rezervní banka | Ratingové agentury | Konflikty | Manuál | Společná měna | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Japonsko | Zvýšení ceny | Deutsche Bahn | Trinity Bank | Reputace | Breakout | Turecký prezident | Růst cen | Mimořádná inflace roku 2022 | Odblokování polských miliard z fondů EU | Akcie v USA | Sociální napětí | Dlouhodobé strategie | Kryštof Míšek | Zdravotní pojištění | Rheinmetall | Závislosti na Číně | Asset management | Nejvýraznější pokles | Inflace v Británii | Předsedkyně Evropské komise | Etnické rozdíly | Útok na Ukrajinu | Financování | ČSÚ | Finanční společnosti | Omezení dodávek | Stres | Ekonomické klima | Generali Investments | Kryptoměna | Automobilový průmysl | Stárnutí populace | Domácnosti | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Orbán | Pokles populace | Přístup k antikoncepci | Politická ekonomika | Přístup ke zdravotní péči | Margin | Hotovost | Společnosti | Ceny zboží | Americké sankce | Znovusjednocení Německa | Význam embarg a sankcí | Line | Prezident Joe Biden | EGAP | Akcie roku | Velké banky | Tvrdé sankce | Země OECD | Důsledky krize | Zadlužení | Šokující předpovědi | Zrušení dohod | Jedno euro | QE | ISIN | Obchodování na akciových trzích | Sazba ruské centrální banky | Soutěž Českých 100 | Průměrná mzda | Harris Financial | Cena | Futures na akcie | Dnešní čísla | Motivace | Akcie | Spotřebitel | Opatření | Hospodářský růst | Kurz ruského rublu | Elvira Nabiullinová | Šíření viru | Vyšší ceny | Partnerství | FinTech | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Úspory | Nájemné | Shares | Platební bilance | Investment | Finanční gramotnost | DBS | Daně z neočekávaných zisků | Hodnocení nástrojů | Sociální a environmentální aspekty | Pracovní síla | Nord Stream | Japonská centrální banka | Přenos | Úspory pro děti | Zvýšení základního úroku | Realitní fondy | Alexej Mordašov | Hry | OCI | Volný kapitál | Šíření koronavirové nákazy | CARA | Geopolitické dění | Světová rezervní měna | Rozvoj společnosti | Inflace | Ocel | Růst české ekonomiky | Značné riziko | Česká republika | Petr Bartoň | Cena práce | Zemědělci | Státy EU | Kvalitní akcie | Společnost XTB | Snížení schodku | UCITS ETF | Statistické údaje | Swap | Kurz USD | Daně z příjmů | ECB | Jednoduché tipy | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Situace | Kov | Zkušenosti | Počet žádostí o podporu | Co jsou demografické změny? | Americký dolar | Ekonomické příležitosti | Přizpůsobovat se | Náboženství | Spotřební daně | Ursula von der Leyenová | Poptávka na trhu práce | Lira | Faktory ovlivňující politické změny | Výroba automobilů | DIP | Nájemné v Česku | FTSE | Statistiky | Americká měna | Obchodní podmínky | New Deal | Hospodářská činnost | Světová ekonomika | Unijní ministři | Dluhopisové trhy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Maturity | Patrik Novotný | Diverzifikovat | Státní dluhopisy | Global Markets | Ben Bernanke | Zakázané vstupy | Aukce | Dlouhodobý vliv | Mobilizace | RUB | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | USD/CZK | EUR/RUB | Pandemie covidu | Inflace v říjnu | Unicredit | Ekonomické zpomalení | Mattoni | Kazachstán | Čeští spotřebitelé | Mezinárodní investoři | Interpretace | Aktivum | Inflace cen | Makroekonomické faktory | Ruská invaze na Ukrajinu | Golden Gate | Fixed income | Prezident Pavel | Lukáš Raška | Investujte | Migrace | Růst mezd | Proinflační | Stagnace | Analytik agentury Ipsos | Bancorp | Česká ekonomika | USA a analýza hospodářské politiky | Sankce v oblasti technologií a vědy | Důsledky embarg a sankcí | Snížení sazeb | Faktory ovlivňující embarga a sankce | Humanitární ohledy | Breakout Trader | Závislost | Colosseum | Zbytečné regulace | Počet obyvatel | Chorvatsko | Největší americká banka | Predikce | Prognózy inflace | Analytici | Prudký růst cen | Kulturní a sportovní sankce | Právo | Omezení dovozu pohonných hmot | Nejlidnatější země světa | Nedostatečné investice | BAT | Úřad práce | CME Group | Citigroup | IFO index | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Politické nepokoje | Conference Board | Hospodářství | Koruna dnes | Mezinárodní podpora | Utahování měnových podmínek | Výše úrokových sazeb | Aktéři | Pandemie nemoci | Vývoj měnového páru USD/RUB | Equity | Snižování úrokových sazeb | Historické kontexty | Vládní koalice | Saldo fiskálního rozpočtu | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Demokratické procesy | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Cenové stability | ERM II | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Tuzemská inflace | Mánie | Conseq Investment Management | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Teplé počasí | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Riziko | Gate | Moody's | Miliardy eur | Sazby beze změny | Recese | Zoufalství | Kazuo Ueda | Makro | Poptávka a nabídka | Švýcarský frank | FXstreet | Erdogan | Investiční plán | Ztráty | Hrubý národní důchod | Britská ekonomika | Digitalizace | Největší evropská ekonomika | Šokující předpovědi Saxo | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Alokace | Prime | HICP | Piper Sandler | Zboží dlouhodobé spotřeby | Štěpán Křeček | Prostor pro další růst | Měnová politika | Sankce v oblasti technologií | Důležité úvahy | Následná stabilita | Frank | Ministři | Prudký propad | ERM | Dopad embarg a sankcí na hospodářství | Miroslav Novák | Znehodnocení úspor | Transparentní | Zákaz víz | Americké ministerstvo práce | Ztráty zaměstnání | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Americká centrální banka (Fed) | Dieselgate | Uznání nezávislosti | Ceny energií | Doporučení | Šéfka ECB | Ceny potravin | Sazby ECB | Čínský růst | Politická nejistota | Býčí trh | Úrokové platby | Meziroční míra inflace | Dluhy | Základní sazby | Finanční výkonnost | Rizika | Eurozóna | Ranní okénko | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | Ekonomická nálada | ERA | Vyšší volatilita | CySEC | Americké státní dluhopisy | OSN | IG | Soud | Investice do infrastruktury | Společnost ČEZ | Shanghai Composite | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Těžaři | Saxo | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Dluhopisy | Finanční prostředky | Odpor | Turecké liry | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Živnostníci | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Růst světové ekonomiky | Pokles sazeb | Stavební spoření | Conseq | Růst cen domů | Míra inflace | Euroclear | Zvládání pandemie | Ekonomické údaje | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Trh s bydlením | Soukromý sektor | Velký problém | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Ekonomové | Signály | Ekonomická recese | Kapitálové trhy | Nařízení | Sazba hypoték | Měnové intervence | Poptávka | Nemovitostní trh | Prezident Petr Pavel | Zpráva amerického ministerstva práce | Francouzský prezident | FIDESZ | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Nejnovější zprávy | Zpřísnění měnové politiky | Vysoká poptávka | Mileniálové | Vyšší sazby | Mezinárodní měnový fond | Růst čínské ekonomiky | Průmysl | Růst produktivity | Východní Asie | Tempo růstu | Bankovnictví | Podnik | Jak investovat | Divergence | Biliony | Cena cukru | Bilion dolarů | ETF | Firma | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Zajímavé akcie | Faktory ovlivňující embarga | Varování | Různorodost názorů | Družba | Situace na trhu | Německá ekonomika | Mezinárodní porovnání | APP | Spojení | Long | Sankce USA | Zvýšení inflace | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Střední třída | Členství v EU | Výzva | Společnost Saxo Bank | Podrobný pohled | Aktiva | Plodnost | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Demografické znalosti | Robert Fogel | Faktory ovlivňující demografické změny | Časopis Forbes | Inflace v Turecku | Růst zaměstnanosti | Technologické inovace | České měny | Zkapalněný zemní plyn | Finance | Business | GBPJPY | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Oslabení | Akcie herních vývojářů | Afghánistán | Základní úrok | Vydávání dluhopisů | Dominion Energy Inc | Veřejný dluh | Důvěra v Německu | Swiss Life Select | Vysoké inflace | Úsilí | Program kvantitativního uvolňování | Fiskální politiky | Vysoké ceny | Zdravotnictví | WP | Sportovní sankce | Růst HDP | Americké banky | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Riziko ztráty | GfK | Ministryně financí | Pšenice | Zrušení půjček | Technologický pokrok | Bankéři | Mezinárodní sankce | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Výsledek voleb | Národní bezpečnost | Nemovitosti v Česku | Hang Seng | Koncentrace | Zasedání Bank of England | Důsledky embarg | Německé společnosti | Trinity | Nájemní bydlení | Stratég | Zpomalení hospodářského růstu | Putinův režim | Signál k nákupu | Splasknutí bubliny | FOREX | Zisky firem | Majetek | Know-how | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Kurzové riziko | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Bývalý prezident | Hospodářské podmínky | Podílové fondy | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Důchodové spořicí produkty | PLN | Kapitalizace | Naše hospodářství | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Změny v průmyslu a struktuře | Analytik GfK | Komunikace | Bulharsko | Tržní síly | Investiční ředitel | Čínský prezident | Spoření na důchod | Reporty | Pravidla hry | Velká Británie | Růst libry | Zahraniční politika | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Strukturální nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra v Německu | Miliardy | Americké státy | Ekonomické systémy | Zdraví ekonomiky | Investování do ETF | Americké akciové trhy | David Poes | Trader | Vládnoucí strana | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Nominální růst | Vnímání | Akciové indexy | Zbrojní embarga | Předstihový ukazatel | Výhledy | Živobytí | Redistribuce | Portu Marek Pokorný | Daňové zatížení | Elektřina | WTO | Těžaři kryptoměn | Peking | Růst ekonomiky | Zdanění | Invaze | Investiční aktivity | Commerzbank | Generali Investments CEE | Zhodnocení | Nákup nemovitostí | Bankovní rada České národní banky | Úrokové sazby ECB | Výhled | Kdo řídí demografické změny? | NIESR | Timeframe | USA a Čína | Počasí | Úroveň supportu | Výrobci automobilů | Fiskální politika | Dividenda | Auta | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Sláva | Co bude | Investiční prostředí | Trhy | Embargo | Economist | Předkrizové úrovně | Ángel Gurría | Zlevnění potravin | Členské státy | Propouštění | Rozhodování | SWIFT | Zaměstnanci | Agentura DPA | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Ruský ministr | Ekonomické trendy | MIFID | Vyšší daně | Aliance | Cyrrus | Průzkum společnosti | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | ROCE | Fondy | Komise pro cenné papíry | Omezení při přechodu | Comfort Finance | Majstrštyk | OSVČ | Důležitá role centrální banky | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Zlato | Financial Times | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Jaderné elektrárny | Významné riziko | Emisní povolenky | Riziko korekce | Realitní bubliny | Dřevo | Nejnovější údaje o inflaci | Pohonné hmoty | Peníze na důchod | Problémy | Uvalení sankcí | Spekulace | Jednotná měna | Pokles poptávky | NFT | Paradox | Schodek | Algoritmy | Konzervativní strana | Vratislav Zámiš | Dopad embarg | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | ZTE | Dolarový index | Celková inflace | Reálné příjmy | Snížení základní úrokové sazby | ODS | Dialog | Ondřej Holoubek | HN | České vlády | Investiční tituly | Klíčové faktory | Ether | Bali | Rozvoj | Inflace roku | Ceny zeleniny | Dlouhá pozice | Švýcarské banky | Transakce | Deutsche Bank | Analytické společnosti | Česká národní banka (ČNB) | Akcenta Miroslav Novák | Růst podnikatelské aktivity | Paul Samuelson | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Referendum | Řízení peněz | Zaměstnanost | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Profitovat | Irsko | Akcie 2020 | ishares China | Rozjednané prodeje domů | Spojené státy | Sankce proti Rusku | Energetické krize | Optimismus | Zelené energie | Radim Krejčí | Justice | Finanční centrum | Inflace v prosinci | Nemovitosti v ČR | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Daňové příjmy | Klid | Ekonomka | Energiewende | Válečná ekonomika | Forexu | MSCI | Thomson Reuters | LinkedIn | Dolar | Spotřebitelská poptávka | Politická stabilita | Gigafactory | SEC | Debata | Velké ekonomiky | LME | Hodnoty měny | Embargo na palivo a potraviny | Německá automobilka | Vlastnictví | Generativní AI | Byznys | Iniciativa | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Otevření ekonomiky | Private equity | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nálada na trhu | NEST | Redukce | Rusko | Čínský výrobce | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Hospodářské politiky | Baterie | Stagflace | Inflace ve světě | Signál | Instant Research | Obchodní válka | Írán | Zdražování | Zasedání centrální banky | Bank of Canada | Tempo růstu HDP | Tržby obchodníků | Britská vláda | Dividendový výnos | Přijetí eura | Biliony dolarů | Bezpečnost | Kupní síla | Úbytek | Zpomalení růstu | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Sociální média | Obchod | Úroveň rezistence | JP Morgan | Devizové rezervy | Forex trader | Uhlí | Uvalené sankce | Guvernér české národní banky | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Rezervní měny | Banka JP Morgan | Důchody | List The Wall Street Journal | Ratingová agentura Fitch | Forbes | Obchodujte | Nové prognózy | Důchodový systém | Radomír Jáč | Čínská měna | Ekonomika | NIO Inc | Fondy kvalifikovaných investorů | Generální ředitel | Globální finanční krize | Mezinárodní vztahy | Hodnota indexu | Výkon německé ekonomiky | Online obchodování a investice | Objem nákupů | Upozornění na rizika | Rozšíření | Global Payments | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Kubánská vláda | Nálada | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Tisková konference | Eura | Kultura | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Ryanair | DIW | Deník The Wall Street Journal | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Důchod do DIP | Růst | Ředitelka | Helena Horská | Případové studie | Plánování | Nákup nemovitosti | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Makroekonomická data | Udržení cenové stability | Největší švýcarské banky | Regulace trhů | Zajištění | Dominion Energy | Obchodní rozhodnutí | Výnosy amerických státních dluhopisů | Schodek veřejných financí | Snížení inflace | Platforma | Odblokování polských miliard | M2 | Index | Wall Street Journal | Vliv na makroekonomický vývoj | Golden Gate CZ | Bankovní sektor | Cenový index | Expanzivní měnová politika | Token | Bohatství | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Obchodní bilance | Otázky Václava Moravce | KBC | Objednávky | Cenové stropy | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Ekonomické důsledky | Tuzemská měna | Dostupnost bydlení | Jak moc jsou Češi pojištěni | 3М | Český vývoz | Střední podniky | Hypoindex | Dánsko | Nový týden | Bilance Fedu | Brazílie | Ekonomické prostředí | Veřejné finance ČR | Ekonomie a obchod | Wood & Company | Daň z příjmu | Index prosperity | DPFO | YOUPLUS | Koronavirové pandemie | Peníze navíc | Zveřejněné údaje | Obchodní záměr | Bonusy | Dluhopisy EU | Unipetrol | Měnový výbor ruské centrální banky | Starší populace | WELL | Crowdfundingové platformy | Resolution Foundation | Citát | Výkyvy | Mocenské struktury | Bilance | Čínské firmy | Konsolidace | Schodek státního rozpočtu | Obchodování britské libry | Investice v Číně | Investiční strategie | Ekonomické výhody | Spořicí produkty | Německý průmysl | Omezení dovozu | Akcie NIO | Hrubý domácí produkt země | Kulturní faktory | BrikkApp | Dna | Zalando | Poradenství | Rozvíjející se země | Posílení rublu | Výkon ruské ekonomiky | Modelový příklad | Ondřej Hartman | Zadlužení čínské ekonomiky | Evropské firmy | Ruské ministerstvo hospodářství | Turecký statistický úřad | Bitcoinová bublina | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Penzisté | Dodávky ruského plynu | Bankovní rady ČNB | Údaje o vývoji inflace | Zastropování cen energií | Sociální a hospodářská politika | Dnešní zprávy | Nezávislost | Cílová cena | ICU | Bankrot | Banky | Množství peněz | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Zásoby niklu | Globální krize | Covid | Obnovitelné zdroje energie | Americká administrativa | Nižší úrokové sazby | Šok | Pomalejší inflace | Ekonomické aktivity | Kapitalový výnos | Situace na trhu práce | Chrysler | Výzvy a rizika | Británie | Investování | Maďarsko | Bankovní asociace | Výrobní sektor | Deloitte | Evropské fondy | Faktory ovlivňující nezaměstnanost | Emitenti | Výprodej dluhopisů | Dnešní údaje | Nový Zéland | Růst cen komodit | Holubičí rétorika | Gruzie | Mzdy v Česku | Ping An Insurance | Žádosti o podporu | Vlna koronaviru | CL | UCITS | ExxonMobil | Zelená energetika | Wall Street | Ruská aktiva | Kotace | Bias | MSCI China | Šance | Vakcinace | Obchodování s termínovými kontrakty | Agentura Reuters | App Store | Mladší generace | Christine Lagardeová | Fincentrum Hypoindex | Velkoobchodní ceny plynu | Investiční analytik | David Moravec | Cestovní ruch | Zbyněk Stanjura | Jakub Matis | Akcie v roce 2020 | Bancor | Analytička | ČSOB | Investor | Snižování úroků | Důstojné stáří | Úrok | Výrobci aut | Ray Dalio | Ekonomiky | Zasedání FOMC | Technické problémy | Obchodní plán | S&P 500 | Nové příležitosti | Markit | Přehřátí ekonomiky | Čínská poptávka | Indikátory | Norsko | Údaje o inflaci | Moskva | Vyšší úrokové sazby | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Ceny akcie | Martin Luňáček | Ekonom BHS | Kultura a náboženství | Zdravotní péče | Firma Nike | Body | Regulační změny | Společnost Comenius | Směnné kurzy | Výkon světové ekonomiky | Balkán | Kurz dolaru | Cena plynu pro evropský trh | Míra inflace v dubnu | Vysoké úrokové sazby | Sledování makroekonomických ukazatelů | Cyklická nezaměstnanost | Finanční situace | DGB | Soupeření | Krize | Automobilka | Dluhové potíže | Cíle | Currency | Bělorusko | Podnikatelská aktivita | Management | Nio | Pandemie COVID | Stabilita | BCM | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | Dánové | Počet investorů | Mezinárodní obchod | Hlavní ekonom | Žebříček nejbohatších Čechů | CK Hutchison | Bohatí lidé | Ruská invaze | Negativní dopad | Hospodářská politika | Reálná mzda | Cenové limity | UBS | NATO | Ekonomické nerovnosti | Demografické faktory | Velkoobchodní tržby | Německá automobilka Volkswagen | Zamyšlení | Vyšší mzdy | Základní úrokové sazby ČNB | Kolísání trhu | Dostupnější peníze | Základní úroková sazba | Poptávka po dolaru | Důvěra investorů | Sazby | Tipy pro začínající obchodníky | Globální emise | Kupující | Analýza | Změny daní | Financial | OFZ | Riziko recese | Práce | Tchaj-wan | Geco | Kweichow Moutai | Podniky | Průměrný příjem | Američané | Podíl nezaměstnaných | Pracovní síly | Osobní výdaje | Embarga a sankce | BlackRock | Nissan | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Vyšší inflace | Sezónní nezaměstnanost | Pravidla a provádění | Cyklus zvyšování úroků | Základní sazba | Mezinárodní ratingové agentury | Capital Markets | Známky oživení | Spotřebitelské ceny v Británii | Ministr financí | Investování do akcií | Pandemie | Do čeho investovat | Největší banky | Úroveň investic | HDP na obyvatele | Ostrovní země | Nemovitosti | Frustrace | Vyplácet dividendy | Ekonomické prognózy | Úroveň služeb | Odpovědnost | NewYorská burza | Zdroje energie | Zvýšení rizika | Čínští technologičtí giganti | Rady pro začínající | Cukr | Dopady pandemie | Obchodníci s cennými papíry | Spoření | Tesla | Marketingová komunikace | Rozpočtové deficity | Diverzifikace portfolia | Politické události | Nominální mzda | Sociální politika | ECB Christine Lagardeová | Ruská válečná ekonomika | ČR | Ekonomický cyklus | Blahobyt | Zpracovatelský průmysl | WU | Investiční příležitosti | Zvyšování úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Nespokojenost | Průměrná míra inflace | Elektroauta | Zrušení půjček a investic | Obchodní centra | Signál k nákupu (buy) | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Šéfka EK | Kanada | Vstupu do EU | Pražská burza | Švédsko | Předseda představenstva | Invaze ruských vojsk | Autoprůmysl | Průlom | Kobalt | FOMC | Inflace v USA | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Raiffeisenbank Helena Horská | Výrobce elektroaut | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Varšava | Energetický regulační úřad | OX Capital Markets | Instrument | Hazard | Energetická bezpečnost | Rodinné rozpočty | Urbanizace | Institucionální stabilita | Odklon od fosilních paliv | Německo | Pohyby na trzích | Výdaje velvyslanců | Zneužívání sankcí | Politické důvody | Ruská centrální banka | Le Penová | Novinky | Politici | Historie | ONS | Zajistit se na stáří | Sazby Fedu | Politická rozhodnutí | Další pokles | Fyzické akcie | Paul Volcker | Měnový pár | Služby | Index spotřebitelských cen | Nejnovější údaje | Vliv na makroekonomické ukazatele | Počet nezaměstnaných | Zasedání Rady guvernérů | Zvýšení daně | Budování tržní ekonomiky | Orsted | Rekordní pokles | Odhady analytiků | Spořit a investovat | EK | Volby | EFE | Změny v porodnosti | Španělsko | Joseph Chamie | MWh | Umění | Pandemie covidu-19 | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Akciový trh | Dongfeng Motor | Lehman Brothers | Mojmír Hampl | Nejvyšší deficit | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Prognóza vývoje | Investiční platforma Portu | Non-Farm Employment Change | Měnový výbor | CNBC | Lyxor MSCI China UCITS ETF Acc | Biden | Analytik | Definování politiky | Nákupní signál | Ekonomika padá | Zlepšení | Blokování finančních prostředků | Tým FXstreet.cz | Ruské akcie | Slovensko | Pozice | Obchodní příležitosti | CSI China | Mzda | Média a veřejné mínění | Čínská továrna | Stimuly | Výsledek voleb ve Francii | Obchodní nastavení | Ocenění | Nízká inflace | Burze | Sankční opatření | Ekonomické sankce | Komunistické strany | Guvernér ČNB | Spoření a investice | Graf dne | Sankce Spojených států | Warren Buffett | Český statistický úřad (ČSÚ) | Globální trh | Česká národní banka | Úrokové sazby | Pojištění k důchodu | Centrální bankéři | Inflační epizoda | Český HDP | Regulační mánie | Obnovitelné energie | Nové peníze | Dopad embarg a sankcí | Tržní vývoj | Rostoucí mzdy | Klíčový prvek | Důchodový věk | Daňové výhody | Nárůst nezaměstnanosti | Klimatické změny | Si Ťin-pching | Ministerstvo financí | Prohlášení | Nakupovat | Očekávaný růst | Investiční skupina | Koruna oslabuje | Přerušení dodávek ruského plynu | Globalizace | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Graf akcie | Úrokové sazby ČNB | Zhodnocení prostředků | Časový horizont | Zasedání bankovní rady | USA | Devizové rezervy ČNB | Unemployment Claims | Zemědělství | Ruský majetek | Oživení německé ekonomiky | Akcie ZTE | Nové kvantitativní uvolňování | Největší pokles | Klesající inflace | Investice na penzi | Mzdová dynamika | USD/JPY | Investiční doporučení | Životní styl | Rychlost | Banka | Uhlíkové neutrality | Emise | Mzdy | Investiční společnosti | Vývoj mezd | Sazba Fedu | FIXED | Výnosy USD | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Výkon | Comfort Finance Group | Vliv demografických změn na ekonomiku | Daně z příjmů právnických osob | 5G | Ministr financí Jeremy Hunt | Americké vlády | Vítězství | Trading | Průměrná sazba hypoték | Ceny cukru | Jerome Powell | Německý ústavní soud | Konflikt v Evropě | Ruská vláda | Analytik ČSOB | Ceny v dopravě | Geopolitické zájmy | Co to ovlivňuje? | Svaz německého průmyslu (BDI) | Sledování ekonomických ukazatelů | Býčí trend | Koš | Ceny bytů | Vyšší výnosy | Snížit úrokové sazby | Akcie Dongfeng Motor | SPD | Zdroj příjmů | Zrušení sankcí | Mzdově-inflační spirála | Sankce a embarga | Ohlašovaní | Sportovec | Vedení ECB | Investice do realit | Tempo ekonomického růstu | Unijní ministři zahraničí | Rosstat | S&P | Survivorship bias | Platba | Dovoz aut | Výzkumný ústav | Ruský ministr hospodářství | Chování lidí | Akcie Kweichow Moutai | Analytička WOOD & Company | Intervence Tokia | Českých 100 | Oligarchové | Společnost PwC | Znehodnocení | Eva Sadovská | Týdeník Newsweek | Unemployment Rate | Americký akciový trh | Revolut | Rekordní nárůst | Vklady | Členské země | Návyk | Zvyšování úroků | Americké univerzity | Rozdělení Československa | Více peněz | Politické důsledky | Markets | Vyšší daň | GBP/JPY | Sociální sítě | Michal Straka | Dovoz | Vládní představitelé | Mezinárodní tlak | Geopolitická situace | Jak to funguje v praxi? | Čínská banka | Moskevská burza | Kabinet | Marine Le Penová | Měnový výbor ECB | Průzkum | Berlín | Investiční | Ekonomika ČR | Berat Albayrak | Výrobci elektroaut | Andrej Babiš | Hospodářský vliv | Pokles HDP | EY | Americká banka | Budoucnost | iPhone | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ministryně práce a sociálních věcí | Rusové | Obchodní války | Práce z domova | Ekonomie | CME | Další růst | Finanční polštář | RBI | Bitcoin | Bezpečnostní zájmy | Rubl | Futures | Mzda v ČR | Ekonomické výkonnosti | Investiční firmy | Volkswagen | Kontext | Indikátor | Diplomatické sankce | Nezaměstnanost v březnu | Clearstream | Daň z mimořádných zisků | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | DPA | Podnikání | Vladimir Putin | Německá vláda | Růst spotřebitelských cen | VaR | Chudoba | Bidenův plán | Komodity | Akontace | Eurobondy | Fond | Legitimita a akceptace | Tuzemský kapitálový trh | Spotřebitelské vzorce | Produktivita práce | Obchodní dohody | Statistici | Prodeje domů | Americká vláda | Dopad krize | Vliv na globální ekonomiku | Analytik Portu | Směřování | Růst průměrné mzdy | Komise v přenesené pravomoci | Investování v Číně | Zdražování potravin | Kultura a hodnoty | Na co si dát v dnešní době pozor? | Lyxor MSCI China UCITS ETF | Charles Michel | Ekonomické krize | Porušování lidských práv | Akcie Tencent (700) | Steen Jakobsen | Kurzy | Mountfield | Úroveň dluhu | Politika pro ekonomický růst | SNY | Daně v USA | Inflační očekávání | CEE | Investiční produkty | Buy | G7 | Vyšší úroveň | Jozo Perić | Výhody | Odvětví | Důchodové systémy | Průměrování | Amazon | Ekonom | Interní systémy | Maloobchodní tržby | Čína | BDI | MUFG Bank | Cenový propad | Kontrola inflace | Obchodníci | Nesoulad | BH Securities | Ekonomické podmínky | Sociální hnutí a technologie | Ruská měna | BCM Begin Capital Markets | Ekonomický růst | Index PMI | Vlády | Nejrozšířenější kryptoměna | Demografické trendy | Úrokové sazby a inflace | Denní graf | Hodně peněz | Ruské firmy | Údaje o nezaměstnanosti | Indonésie | Rizika vyšší inflace | Ministerstvo hospodářství | Akumulace | Vojenské sankce | NTV | Slovní intervence | Aktuální Price Action | Deutsche Bahn (DB) | Likvidity na trhu | XTB | ROIC | Ekonomické teorie | Nezaměnitelný token | Technická recese v Česku | ZEN | Průměrná cena | Sektor služeb | Spotřebitelské ceny | Legitimita vlády | Demografické změny | Konfederace | Polská národní banka | Společnost Gazprom | Newsweek | Síla a možnosti země | iShares Listed Private Equity | V4 | Euro | Joe Biden | Výnosnost | Ruská ekonomika | Zahájení invaze | EU | Japonský jen | Kryptoměny | Úroveň vzdělání | Ocelárny | Devizy | Agentura Moody's | Ministryně financí Alena Schillerová | Christian Sewing | Výnosy | Vliv politických změn na ekonomiku | Vedlejší účinky | Nedostatek financí | Snižování nezaměstnanosti | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Změny v průmyslu | Investiční platformy | TradingView | Sportisimo | Měnové podmínky
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot