Čeští spotřebitelé
Česká ekonomika stále nemůže nabrat dech
30.08.2024 „Dnes publikovaná data ČSÚ potvrdila mírný růst tuzemského hrubého domácího produktu, a to jak v mezičtvrtletním srovnání, tak i ve srovnání meziročním. Podle zpřesněného odhadu vzrostl HDP očištěný o cenové vlivy a sezónnost ve 2. čtvrtletí o 0,3 % v porovnání s prvním kvartálem, meziročně si pak polepšil o 0,6 %. Česká ekonomika tak dál pokračovala ve velmi mírném růstu, který započala už v posledním čtvrtletí loňského roku. Bohužel však ve skutečnosti stále nemůže „nabrat dech“ a pohybuje se nebezpečně blízko hranice stagnace. Vývoj německé ekonomiky, na které je ta česká silně závislá, přitom nedává pozitivní výhled ani na zbytek roku 2024,“ popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Důvěra v ekonomiku klesla
24.07.2024 „Souhrnný indikátor důvěry v českou ekonomiku se snížil na hodnotu 95,1 bodu. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat ČSÚ. Meziměsíčně se tak snížil o 2,9 bodu. Indikátor důvěry podnikatelů poklesl rovněž o 2,9 bodu na hodnotu 94,5 a indikátor důvěry spotřebitelů se snížil o 2,6 bodu na hodnotu 98,4. Ještě v dubnu přitom důvěra v českou ekonomiku rostla a její indikátor se meziměsíčně zvýšil o 2,8 bodu na úroveň 97 bodů, přičemž rostla důvěra podnikatelů i spotřebitelů. V květnu už tomu ale bylo jinak. Zatímco firmy si optimismus držely, spotřebitelé začali být poněkud skeptičtější. V květnu indikátor jejich důvěry v ekonomiku poklesl ze 103,8 na 101,6 bodu, v červnu pak na 101,0,” popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Jak Babišova vláda pomohla té Fialově. Na dluh
17.07.2024 Reálné mzdy v Česku stále výrazně padají, bez zrušení superhrubé mzdy by to ale bylo ještě horší. V ostatních zemích Visegrádské čtyřky přitom reálné mzdy rostou, zvláštně markantně v Maďarsku a v Polsku.
Řetězce testují, co zákazník snese. Proto ta oživlá inflace
18.05.2024 Výraznější inflace se vrací do Česka. Nákupní náladou spotřebitelů ale zatím příliš neotřásla, dokonce ani ve spojení s dopady konsolidačního balíčku. To ovšem znamená, že obchodní řetězce se svojí habaďůrou na zákazníka jen tak neskončí. Přitom právě je ta představuje klíčovou příčinu opětovného vzedmutí inflace.
Spotřebitelé v Česku jsou nečekaně silně při chuti utrácet. Mohutně navyšují své útraty třeba i za kosmetiku, konsolidační balíček ani drahé energie je neodrazují
09.05.2024 Spotřebitelé v Česku jsou nečekaně silně při chuti utrácet. Letos v březnu tržby maloobchodu reálně stouply o 6,1 %. Čekal se přitom růst ani ne poloviční.
Hypotéky už letos výrazně nezlevní, Čechům se přesto vrací dobrá spotřebitelská nálada. Ekonomika má nebývalou šanci „přistát“ měkce
08.05.2024 Česká národní banka zbrzdí tempo snižování svých úrokových sazeb, výrazné zlevnění hypoték už proto letos nečekejme. I tak lze vystihnout vzkaz, jejž o minulém týdnu vyslala tuzemská centrální banka veřejnosti. I přesto se běžným spotřebitelům vrací dobrá nálada. Ulevuje se však také vládě. Pokles úroků totiž znamená snížení nákladů obsluhy státního dluhu, který v uplynulých letech znatelně nabobtnal.
Česko by mohlo zvládnout kýžené „měkké přistání“, říkají nejnovější čísla k důvěře v ekonomiku. Zkrocení inflace bez vyvolání růstu míry nezaměstnanosti je přitom vzácný jev
24.04.2024 Spotřebitelům v Česku se rychle vrací důvěra v ekonomiku. V dubnu je jejich nálada v tomto směru lepší, než odpovídá dlouhodobému průměru let 2003 až 2023; přitom lepší než dlouhodobě průměrnou náladu mají čeští spotřebitelé poprvé za celé období od podzimu 2021.
Forex: Nálada německých průmyslníků se dále zlepší
24.04.2024 Objednávky zboží dlouhodobě spotřeby díky nákupům letadel podle našeho odhadu solidně rostly. Po jejich očištění budou ale stagnovat. Nálada německých průmyslníků se pravděpodobně dále zlepší a dosáhne nejvyšší úrovně od května loňského roku. V lepším rozmaru by měli být i čeští spotřebitelé a podnikatelé, což by měl ukázat dubnový konjukturální průzkum.
Je důvod v lednu očekávat zdražení potravin?
13.12.2023 Ministr zemědělství Marek Výborný minulý týden rozpoutal mediální bouři, když po setkání se zástupci obchodních řetězců a Svazu obchodu a cestovního ruchu řekl, že potraviny od ledna zdraží. A to přesto, že na ně klesne sazba DPH z 15 na 12 procent. Prezident svazu Tomáš Prouza k tomu dodal, že dodavatelé potravin obchodníkům už oznamují, že budou zvedat ceny o pět až deset procent. Podívali jsme se proto na ceny potravin s pomocí databáze Eurostatu detailněji a zjistili jsme dva základní závěry.
Statistici zveřejní listopadovou inflaci, podle analytiků zpomalila
11.12.2023 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o vývoji spotřebitelských cen v listopadu. Analytici očekávají, že meziroční inflace zpomalila k sedmi procentům z říjnových 8,5 procenta. Zároveň upozorňují, že stejně jako v říjnu výši inflace zkresluje statistický vliv loňského úsporného tarifu na energie, bez něj by hodnota byla až o tři procentní body nižší. Ve srovnání s říjnem ceny podle odborníků mírně klesly.
Analytici čekají zpomalení meziroční inflace v listopadu k sedmi procentům
10.12.2023 Meziroční inflace v Česku v listopadu zpomalila k sedmi procentům z říjnových 8,5 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem spotřebitelské ceny mírně klesly, shodují se analytici oslovení ČTK. V prosinci výraznou změnu meziroční inflace nečekají, v lednu se podle nich skokově sníží. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní listopadovou inflaci v pondělí.
Zdraží čokoláda, i čeští spotřebitelé si proto musí v obchodech dát pozor na nenápadně zmenšovaná balení čokoládových cukrovinek. Cena kakaových bobů totiž prudce roste, je už takřka na historickém rekordu
30.07.2023 Milovníci čokolády se musí připravit na výrazné zdražení. Burzovní cena kakaových bobů, z nichž se čokoláda vyrábí, totiž nyní prudce roste, na historicky nominálně takřka rekordní úroveň (viz graf níže).
Čeští spotřebitelé se přestávají bát inflace, jsou naladěni výrazně pozitivněji než loni nebo ještě než začátkem letoška. Podnikatele zase těší scelování zpřetrhaných mezinárodních dodavatelsko-odběratelských řetězců
24.07.2023 Důvěra v českou ekonomiku byla letos v červenci ve všech klíčových segmentech slabší, než odpovídá dlouhodobému průměru uplynulých dvaceti let. Přesto však souhrnný ukazatel celkové důvěry v ekonomiku vykazuje mírné zlepšení oproti červnové hodnotě. Toto zlepšení má na svědomí zejména segment spotřebitelů, zatímco segment podnikatelů vykazuje oproti červnu jen takřka neznatelné zvýšení důvěry v ekonomiku.
Nemoc českého průmyslu - pokles zakázek - již přešla do chronické fáze
07.07.2023 „I když průmyslová produkce v květnu meziročně vzrostla o 1,4 %, neznamená to patrně nijak zásadní zlom v poněkud chmurných vyhlídkách české ekonomiky. K růstu jí pomohl v květnu tradičně jen sektor automobilové výroby, zatímco v ostatních odvětvích produkce meziročně klesala. Z pohledu budoucího vývoje je však důležitější další, dnes Českým statistickým úřadem zveřejněný indikátor, kterým je hodnota nových zakázek. Ta v květnu meziročně klesla o 4,4 %, což je nejvíce od léta 2020. Zdá se, že tato nemoc českého průmyslu již přešla do chronické fáze.
Allegro v prvním čtvrtletí v Polsku dále roste a zvyšuje zisk, v Česku spustilo platformu Allegro.cz
25.05.2023 „Naše orientace na růst a disciplínu v oblasti nákladů se začíná vyplácet. V polské divizi jsme udrželi růst GMV a zlepšili zisk, čímž se nám podařilo úspěšně nastartovat letošní rok, ačkoliv makroekonomická situace zůstává stále velmi náročná," uvedl Roy Perticucci, generální ředitel společnosti Allegro.
„Black Friday týden“ vrcholí, hrozí, že Češi se netvoří dostatečné rezervy. Mnozí podceňují náraz, který je z důvodu zdražení energií čeká hned zkraje roku 2023
27.11.2022 Letošní Black Friday mánii se podařilo načasovat na dobu, kdy energetickou krizí vystrašená veřejnost trochu polevila v pozornosti. O to horší ale může být dvojitý šok na začátku roku 2023.
Rozbřesk: Inflace v Česku před a po invazi, Orbán udržel ústavní většinu
04.04.2022 Česká národní banka nenechala v uplynulém týdnu nikoho na pochybách, čeká nás výrazně vyšší inflace a slabší růst. Přitom minimálně v nejbližších měsících centrální banka nebude chtít ponechat nic náhodě a bude inflaci pravděpodobně krotit dalším nárůstem úrokových sazeb. Jak moc, to bude záležet vedle síly inflačních tlaků i na míře zpomalení ekonomiky. Proto začnou čím dál větší roli hrát (vedle sledování válečné fronty) i konkrétní čísla přicházející z české ekonomiky.
Čeká nás vyšší inflace
04.04.2022 Česká národní banka nenechala v uplynulém týdnu nikoho na pochybách, čeká nás výrazně vyšší inflace a slabší růst. Přitom minimálně v nejbližších měsících centrální banka nebude chtít ponechat nic náhodě a bude inflaci pravděpodobně krotit dalším nárůstem úrokových sazeb.
Pečivo citelně podraží, přestože úroda obilovin je nadprůměrná. Řepky se ale letos sklidí nejméně za patnáct let
15.10.2021 Tuzemští zemědělci letos mají lehce nadprůměrný rok. Podle odhadu výsledku letošní úrody, který Český statistický úřad dnes zveřejnil, sklidí v roce 2021 o 2,6 procenta více obilovin a kukuřice, než jaký je průměr uplynulých deseti let. Pečivo však přesto zdraží. Nadprůměrná sklizeň však letos neplatí pro všechny plodiny, třeba řepky se letos sklidí o bezmála dvacet procent méně, než odpovídá průměru uplynulých deseti let. Úroda řepky je letos nejslabší od roku 2006.
Výkupní ceny českých zemědělců trvaleji klesají, zvláště prasat či brambor. Konečný spotřebitel ale z toho mnoho nemá, vepřové totiž zatím tolik nezlevňuje, zato se zvyšují marže třeba řetězcům
23.02.2021 Ceny zemědělských výrobců se citelně a trvale propadají. Potvrzují to dnes zveřejněná čísla ČSÚ. Meziroční pokles cen, za které tuzemští zemědělci jsou schopni na trhu odběratelům „udat“ svoji produkci, pokračoval letos v lednu už patnáctý měsíc v řadě. V lednu pokles představoval 2,8 procenta. Někteří zemědělci jsou tak ohrožení až existenčně. Týká se to hlavně chovatelů, neboť jsou to ceny zvláště živočišné produkce, které se citelně propadají. V lednu tento pokles činil meziročně 8,2 procenta. Ceny v oblasti rostlinné agrární výroby přitom rostly, o 2,3 procenta.
Cena prasat v ČR kvůli koronaviru i prasečímu moru prudce padá, vepřové však zatím tolik nezlevňuje. Rostou totiž marže, například řetězcům
22.02.2021 Prasata z českých chovů prudce zlevňují, i kvůli čínskému zákazu německého dovozu. Koneční čeští spotřebitelé z pádu cen prasat však zase tolik nemají, vepřové totiž zlevňuje jen zhruba třetinově. Nahoru jdou totiž marže, a to jak marže zpracovatelské, tak marže obchodní i marketingová.
Ranní okénko - Americký výrobní sektor si drží dobrou kondici
29.12.2020 Americká Sněmovna reprezentantů včera vyhověla prezidentu Trumpovi, když schválila změnu v záchranném ekonomickém balíčku, podle které by přímá finanční pomoc jednotlivým Američanům měla narůst z původně navrhovaných 600 na 2000 dolarů. Úprava nyní poputuje do Senátu, kde se čeká odpor významné části Trumpových republikánských spolustraníků. Pokud by přesto byla schválena, znamenala by dodatečné výdaje ve výši přes 450 mld. dolarů.
Analytik: Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008
29.11.2020 Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. ČTK to řekl analytik Purple Trading Štěpán Hájek.
Forex: Koruna k euru i dolaru zůstává nejsilnější od počátku září
13.11.2020 Česká měna se k euru i dolaru dál drží kolem nejsilnějších úrovní od počátku září. K oběma měnám dnes zpevnila o šest haléřů na 26,43 Kč/EUR a 22,36 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruně podle analytiků pomáhají výsledky prezidentských voleb v USA, informace z České národní banky a očekávání spojená s vakcínou proti nemoci covid-19.
Rozbřesk: Efekt restartu ekonomiky už vyprchal, karanténní šrouby se v ČR utahují dále
12.10.2020 Ani další várka nových dat z české ekonomiky nevyznívá příliš optimisticky. Maloobchod sice zaznamenal nárůst, nicméně spíše jen symbolický. Oproti červenci se tak tržby tentokrát zvýšily jen o 0,3 %, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 2,1 %.
Rozbřesk: Efekt restartu ekonomiky vyprchal, COVID znovu utahuje Česko
09.10.2020 Ani další várka nových dat z české ekonomiky nevyznívá příliš optimisticky. Maloobchod sice zaznamenal nárůst, nicméně spíše jen symbolický. Oproti červenci se tak tržby tentokrát zvýšily jen o 0,3 %, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 2,1 %. Pokud srovnáme úroveň nákupů s předkovidovým vývojem, tak čeští spotřebitelé v srpnu utráceli zhruba stejně jako na začátku roku. Ukazuje se, že poté, co po uvolnění zrealizovali odloženou poptávku, chuť výrazněji utrácet opadá. Je to vlastně i logické vzhledem k obavám z dalšího vývoje ekonomiky i jejich finanční situace, stejně jako s ohledem na výrazné přibrzdění růstu příjmů. Růst mezd je silně zbrzděný, a tak nárůst disponibilního důchodu obstarávají především zvýšené sociální dávky. To není zrovna kombinace, která by nahrávala návratu dřívějšího spotřebitelského chování.
Ranní okénko - Průmysl zklamal, potěší maloobchod?
08.10.2020 Dnes nás čeká statistika českých maloobchodních tržeb za červenec. Ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi se čeští spotřebitelé do obchodů po pandemii příliš nadšeně nevrhali a ani efekt odložené spotřeby tak dosud tržby v žádném z letních měsíců do meziročního růstu nevytlačil. Trh s tím nepočítá ani v srpnu, když vyhlíží -2,3 %.
Čeští spotřebitelé se více než druhé vlny pandemie obávají nezaměstnanosti, plánují preventivně spořit
24.07.2020 Důvěra v tuzemskou ekonomiku je v červenci nejvyšší od letošního března, což znamená, že nejhorší období vlastní koronavirové krize je za námi. Mohou se však dostavit druhotné efekty, případně druhá vlna pandemie, kteréžto faktory by s důvěrou v ekonomiku opět otřásly.
Související klíčová slova:
Majstrštyk | Silnější koruna | Tomáš Prouza | Kč/EUR | Koronavirové krize | Cenová hladina | Jon Eastick | Alphabet | Vstupy | USD/PLN | Veřejné finance | Pfizer | Viktor Orbán | EUR | Finanční možnosti | Trend | Pokles sazeb | Epidemie afrického moru | Pokles životní úrovně | Statistiky | Tempo růstu | Oživení poptávky | Výkyvy | Petr Kymlička | Spojení | Tuzemská ekonomika | Letadla | Český statistický úřad | Tržby obchodníků | PLN | Poplatky | Postupné otevírání ekonomiky | Expanze | Milovníci čokolády | Nová data | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Uplynulý rok | ČSÚ | Bankovní rada ČNB | Mimořádná inflace | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Maloobchod | Hershey | Ministr zemědělství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | EUR/PLN | Evropská měna | Ceny pohonných hmot | ČSOB | CZK | Výhled | HUF | Nové trhy | Snížení nákladů | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Centrální banky | Česká měna | Předstihové indikátory | Ceny zemědělských výrobců | Dnešní makroekonomické ukazatele | Covid | American Airlines | Kakaové boby | Domácnosti | Sazba ČNB | Czech Fund | Ropa Brent | Vladimír Pikora | Vice | CAT | Komerční banka | Společnost Allegro | Optimismus spotřebitelů | Odvětví | Další růst | Štěpán Hájek | Zdražování potravin | Snižování úrokových sazeb | Příjmy z reklamy | Analytici | Domino’s Pizza | Epidemiologická situace | Vývoj německé ekonomiky | Kč/USD | Inflační náraz | Ceny elektřiny | Akcioví investoři | Cena prasat v ČR | Vyšší poptávka | Země EU | Dnešní datový kalendář | Aktuální hodnoty měny | Graf | Výnosy | Poptávka | Pohonné hmoty | Zaměstnanost | Koronavirus | Ekonomiky | Zlevňování hypoték | RBI | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Economist | Inflace se vrací | Cenové hladiny | Bydlení | Peníze | Pozitivní očekávání | Brent | Maloobchodní tržby | Jüan | Očekávání | Výrobní podniky | Základní sazby | Obchodní marže | Jana Steckerová | Lukáš Kovanda | Online nakupování | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | Itálie | EUR/CZK | Jednání FOMC | Prognóza | MF | Koruna | E-commerce | Akvizice | Spotřebitel | Hnutí FIDESZ | Podnikatelé a firmy | AION | Americká centrální banka | Indikátor | Zpomalení ekonomiky | Makroekonomická data | Koruna posílila | Národní ekonomická rada vlády | Úrokové sazby | Meziroční růst | Ranní okénko | Drahé energie | Trh | Sezónnost | Aktivity společnosti | Americká sněmovna reprezentantů | Česká národní banka (ČNB) | Společnosti | Index | Elektřina | Nejistoty | Kurz koruny | Posílení | Upravený zisk | Maďarsko | S&P | Covidové krize | Vít Hradil | Objednávky | Unie | Cena kakaových bobů | Sázky | Počasí | Konjunkturální průzkum | Odraz mrtvé kočky | Polský zlotý | Úroda | Statistický úřad | Podnikání | Budoucnost | Odpor | Indikátor důvěry v ekonomiku | Firma | Česká koruna | Opatření | Podnikatelé | Pozornost | 3М | Základní potraviny | Ekonomické vyhlídky | Ifo | Next Finance Vladimír Pikora | Burze | Vývoj mezd | Purple Trading Štěpán Hájek | Nio | Cena plynu | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Zlevnění hypoték | Platforma | Allegro.cz | Obchodníci | Patria Online | Ropa | Očekávání zisku | Finance | Guvernér ČNB Aleš Michl | USA | Důvěra v ekonomiku | Raiffeisenbank a.s. | Ingredience | Úroda obilovin | Hlavní ekonom | Index PMI | Průmysl a stavebnictví | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pokles cen | Joe Biden | Výdaje | Dow Jones | Evropský parlament | Statistici | Trading | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Vývoj | Úroková sazba | Podpůrná opatření | Facebook | EUR/USD | Zemědělství | Pfizer a BioNTech | Pokles cen energií | Další vývoj | Sazby ČNB | FIDESZ | Kompenzace | Zlotý | Dna | Druhá vlna pandemie | Pojišťovnictví | Dlouhodobé dluhopisy | Brexitové dohody | Růst mezd | Snížení inflace | Posilování koruny | Sazby | Babišova vláda | Daň z příjmu | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Mzdy v Česku | Úrok | Konsolidační balíček | Přidaná hodnota | Generální ředitel | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Nespokojenost | Podmínky ve výrobě | Reálné mzdy | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Vyšší ceny | Fed | Maďarský forint | Česká vláda | Trhy | Epidemie afrického moru prasat | Cenotvorba | Dubnová inflace | Rada ČNB | Měkké přistání | Úspory | Otevírání ekonomiky | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Allegro | Obchodní řetězce | Tesla | ONE | Ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Na burze | Společnost | Zadlužování | Hospodaření | Ztráta | Orbán | EUR/HUF | Cena prasat | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Cena kakaových bobů na burze | Kukuřice | Purple Trading | Cenový pokles | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Trinity | Zasedání ČNB | Šok | United Airlines | Plyn | Životní úroveň | Německá ekonomika | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Raiffeisenbank | Proinflační | Centrální banka | DPH | Fed index | Evropské centrální banky | Souhrnný indikátor | Forint | Plodiny | Výnos | ČEZ | Německé ekonomiky | Trinity Bank | Spotřeba domácností | MNB | Posílení koruny | Obchodní den | Ceny energií | Cílování inflace | Pobřeží slonoviny | Euforie | Rychlý růst cen | Zisk | ČNB | Data ČSÚ | Analytik Purple Trading | Finanční ředitel | Dovoz | Úroky | Prezident | Úsporný tarif | Finanční pomoc | Měna | Nasdaq | Zprávy | Údaje | Eurodolar | Biden | ProCent | Marže | Situace | USD/CZK | Stagnace | Tržby | FOREX | Signály | Guvernér | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Nové investice | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Burzovní cena | Martin Gürtler | Provize | ČTK | Pozitivní výhled | Guvernér ČNB | Ztráty | Zásobníky | Česká národní banka | Meziroční inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Měnové podmínky | Nižší úrokové sazby | NERV | Očkování | Podniky | Štěstí | Black Friday | Zrychlení růstu | Finanční rezervy | Češi | Reuters | Sněmovna reprezentantů | Nižší DPH | Pokles úroků | Zvyšování cen | Kurz | Daně | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Státy Evropské unie | Výsledky | Rychlý růst | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Potenciál | Finanční produkty | Konkurence | Pokles inflace | Bod | Zisky | Delta | Cyrrus | Důvěra | Kontrakce | Ukazatel | Měny | Thomson Reuters | Cash flow | Úbytek | České firmy | Volné peníze | Česká spořitelna | COVID-19 | Hypotéky | Next Finance | Data z amerického trhu práce | TIM | Propouštění | Energie | Nálada | Příjmy | Bloomberg | KB | Evropská unie | Silný růst | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Vyšší mzdy | Kvantitativní uvolňování | Moore Czech Republic | Spotřebitelská inflace | Pokles úrokových sazeb | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | OECD | Ekonomická důvěra | Oslabení koruny | S&P 500 | JDE | Prognóza ČNB | MT4 | Růst tržeb | Cena | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Zadlužení | Dobrá nálada | BAT | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Inflace v listopadu | Co bude | MALL | Datový kalendář | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Míra nejistoty | Indikátory | Oslabení | Finanční situace | Nálada podnikatelů | Práce | Cíle | Banky | Vlády | Očekávaný růst | Zlepšení | ČR | CAPEX | Solidní výsledky | Pozice | Čokoláda | ČNB Aleš Michl | Slabší koruna | Inflační tlaky | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | OPEC | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Experti | Investoři | Americké objednávky | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Přecenění | Polsko | Šéfové | Ceny potravin | Základní úrok | Manuál | Zdražování | Ropy | Makroekonomická situace | Čokolády | Výrobní sektor | Zisk EBITDA | Koruna posiluje | Hospodářské výsledky | USD | Cestování | Silný dolar | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | CZ | Propad | Evropský trh | Aleš Michl | Nejistota | Americký dolar | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Upravený zisk EBITDA | Nálada spotřebitelů | Body | ROCE | Paradox | Konjukturální průzkum | EU | Miliardy | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Zrušení superhrubé mzdy | Základní sazba | Finančníci | Ukazatele | Banka | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot