Pražský index PX
Pražská burza třetí týden rostla, index PX připsal 0,3 pct na 1754,62 bodu
20.12.2024 Pražská burza třetí týden v řadě rostla. Index PX si v uplynulém týdnu připsal 0,3 procenta na 1754,62 bodu. Nejvíc v uplynulém týdnu posílily akcie Photon Energy, naopak největší pokles zaznamenala Pilulka. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V předchozím týdnu index PX vzrostl o 2,1 procenta.
Týdenní shrnutí: Jestřábí snížení sazeb Fedu zatřáslo trhy
20.12.2024 Událostí týdne bylo bezesporu měnové zasedání amerického Fedu. Podle očekávání došlo k dalšímu snížení sazeb o 25 bb. Ale kámen úrazu byl dot-plot, respektive aktualizovaná prognóza z dílny Fedu. Ta ukazuje na snížení tempa uvolňování měnové politiky v příštím roce na polovinu. Podmínky budou prostě v příštím roce pro firmy přísnější. A to zamávalo s akciovými trhy.
Česká inflace zkrocena: Optimistický výhled pro trhy na konci roku
10.12.2024 S blížícím se závěrem roku přichází pro Českou republiku pozitivní zprávy. Podle dat ČSÚ zůstala inflace v listopadu na 2,8 %, což odpovídá hodnotám ze října. Očekávání ekonomů, že sezónní vlivy zvýší inflaci až na 3,1 %, se nenaplnila. Růst cen pro české domácnosti tak zůstává v tolerančním pásmu České národní banky (1–3 %).
S&P500 překonává rekordy na počkání
06.12.2024 Makro událostí týdne byla páteční data z US trhu práce. Počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství překonal odhady trhu a potvrzuje, že je tamní pracovní trh stále robustní. Míra nezaměstnanosti se ale v kontrastu s odhady mírně zvýšila. To by mohlo podpořit Fed k dalšímu snížení úrokových sazeb na prosincovém zasedání.
Listopad byl pro akcie opět pozitivní měsíc
29.11.2024 Prezidentské volby v USA vyhrál D. Trump. Na akciové trhy to mělo mít jednoznačně pozitivní vliv. Index S&P500 poprvé překonal hranici 6 tis. bodů.
Ranní okénko - Zápis z jednání Fedu podporuje prosincový cut, ale implikuje potřebu brzdit snižování sazeb
27.11.2024 Dnes dorazí další indikátor sentimentu v rámci německé ekonomiky, tentokrát skrze prosincové šetření instituce GfK ohledně spotřebitelské důvěry. Analytici očekávají nepatrné zhoršení důvěry z -18,3 na -18,6 bodů vzhledem k pokračujícím problémům takřka stagnujícího hospodářství, na jehož kondici si nyní ve větší míře opět stěžují i zástupci firem (viz pondělní výsledek průzkumu Ifo).
Sedmý růstový týden v řadě, index PX na šestnáctiletých maximech
22.11.2024 Čtvrtletní výsledky oznámily v Praze Colt, Kofola a Gevorkyan. Colt i Kofola předvedly vysoký meziroční růst a překonaly konsensus.
Ranní okénko - Mají američtí spotřebitelé větší důvod k optimismu než ti v Evropě?
22.11.2024 Závěrečný den pracovního týdne otevřela již před pár minutami německá ekonomika, která pohledem zpřesněného odhadu HDP za třetí kvartál prokázala ještě nižší růst (0,1 % k/k), než implikoval původní odhad (0,2 %). Jedná se tak o další výsledek ze série pravidelně se střídajících čtvrtletních poklesů a růstů HDP, které Německo vykazuje již dva roky po sobě. V meziročním vyjádření pak aktuální výsledek po očištění o sezónní vlivy odpovídá dokonce poklesu o 0,3 % (vs původní odhad -0,2 %), což vystihuje slabou kondici sousedního hospodářství.
Ranní okénko - Průzkum ZEW, ale i nižší poptávka po ropě odráží problémy světové ekonomiky
13.11.2024 Dnešní den přinese aktualizaci běžného účtu platební bilance ke konci září v ČR. Naváže tak na výsledek zahraničního obchodu, který byl zveřejněn již v minulém týdnu a přinesl zvýšení aktivního salda z 12,7 na 21,3 mld. Kč. V případě celého běžného účtu však trh očekává pohyb v opačném směru (odhad 11,1 vs 18,5 mld. Kč v srpnu), přesto by měla bilance zůstat kladná.
Ranní okénko - První projekce vítěze voleb v USA, data z české ekonomiky a zasedání NBP
06.11.2024 Během noci se již objevila první projekce výsledku prezidentských voleb, podle které by mohl být vítězem Donald Trump. Zatím jediným zpravodajským kanálem, který označil Tumpa za vítěze, je americká Fox news, podle níž však vyhrál v Pensylvánii, Severní Karolíně a Georgii, tzv. swing states, které jsou pro vítězství klíčové. Volatilita na trzích roste, v případě těsného výsledku by však mohla být výrazně vyšší. Koruna již reaguje svižným oslabením k úrovni 25,40 EUR/CZK, zatímco dolar naopak posiluje.
Ranní okénko - Americké volby a zasedání centrálních bank
04.11.2024 Tento týden má potenciál být na trzích značně divokým, jelikož světovou ekonomikou budou hýbat zásadní události spojené s vysokou mírou nejistoty. Především půjde o americké prezidentské volby, které se konají již zítra a šance obou kandidátů jsou poměrně vyrovnané. Každý z nich přitom představuje značně odlišný styl politiky s celosvětovým ekonomickým přesahem, a tak půjde o ostře sledovanou událost nejen mezi politickými komentátory. Navíc budou zasedat centrální banky v ČR, Polsku a USA, na jejichž rozhodnutích sice panuje shoda, nové měnové podmínky však mohou dále ovlivnit směr trhu.
Týden na akciových trzích: Hvězdy ČEZ a Moneta, PX tento týden jen rostl
25.10.2024 Pražský index PX rostl každý den v tomto týdnu. A co víc, dnes je jeho růstový den č. 12 v řadě. Zámořský index S&P500 i evropský STOXX Europe 600 první tři dny tohoto týdne oslabovaly. To, zejména v případě toho amerického, může být spojeno s nervozitou před prezidentskými volbami v USA.
Ranní okénko - Jak obhájí Fed snížení úrokových sazeb?
09.10.2024 Vprostřed pracovního týdne bude množství nových dat omezené, dnes se budeme věnovat pouze zahraničí. Den již před několik okamžiky otevřela statistika obchodní bilance v Německu za měsíc srpen. Trh očekával, že saldo zůstane aktivní a mírně se zvýší z červencových 16,8 mld. na 18,4 mld. EUR. Skutečnost však byla ještě lepší, když export posílil výrazněji a zahraniční obchod vykázal přebytek ve výši 22,5 mld. EUR. Pozitivní výsledek jde ruku v ruce se včerejším zlepšením v průmyslu, kde objem produkce v srpnu meziměsíčně vzrostl o překvapivých 2,9 %, což je zatím nejvyšší nárůst v jinak slabém letošním roce.
Praha s mírnou ztrátou, Philip Morris po silných výsledcích však rostl
01.10.2024 Zhoršený sentiment na akciových trzích se částečně projevil i na pražské burze. Evropské akcie dnes ztrácely druhý den v řadě, začátek US obchodování byl rovněž citelně v červených číslech. Horší sentiment souvisel se zvýšeným napětím na Středním východě. Pražský index PX oslabil o 0,41 %. Největší ztrátu si připsala pojišťovna VIG, která oslabila o 1,83 %. Část poklesu šel na vrub včerejšímu umělému růstu kurzu v Praze nad úroveň ve Vídni. Přes 1 % oslabily rovněž akcie Kofola.
Akciové trhy v září dosáhly na rekordní hodnoty, od začátku roku jsou slušně v plusu
30.09.2024 Pražský index PX v září vzrostl o +1,05 % m/m (1 611,21 b.) po srpnovém poklesu o 1,00 % m/m (1 594,52 b.). Srpen a červen tak zůstávají jediné dva měsíce roku, kdy index oslabil.
Ranní okénko - Inflace v ČR překvapila směrem výše, dnes se představí ceny v USA
11.09.2024 Dnes bude ve Spojených státech zveřejněna srpnová inflace (CPI), která by dle očekávání trhu mohla zpomalit z 2,9 % na 2,6 v meziročním srovnání (0,2 % m/m). Fixní charakter kategorií indexu spotřebitelských cen dělá z tohoto ukazatele v porovnání s indexem PCE o něco méně preferovanou variantu pro americký Fed při rozhodování o nastavení měnové politiky, přesto však může být dopad dnešních čísel na tržní aktivitu značný.
Ranní okénko - Dnes data o zaměstnanosti ADP jako předzvěst širšího pátečního reportu
05.09.2024 Dnes nás čeká poměrně obsáhlá dodávka nových dat, kterou již před několika okamžiky otevřelo Německo skrze průmyslové objednávky. Po překvapivě slušném výsledku v červnu, kdy došlo letos poprvé k růstu objednávek, a to dokonce o téměř 4 % v meziměsíčním vyjádření, byl tentokrát opět očekáván pokles (tržní odhad -1,5 %). Tento odhad byl však daleko od pravdy, když v červenci došlo k dalšímu růstu objednávek, a to dokonce o 2,9 %. Situace v německém průmyslu přesto zůstává znepokojivá, když několik měsíců v řadě klesá zpracovatelské PMI a zhoršuje se nálada mezi firmami.
Akciové trhy v srpnu: Evropský index na historickém maximu, S&P500 téměř na rekordu, pražská burza naopak klesla
30.08.2024 Hned na začátku měsíce zveřejnila výsledky Komerční banka (1. 8. 2024) a Erste Group (2. 8. 2024) a na konci měsíce i pojišťovna VIG (28. 8. 2024).
Ranní okénko - Zhoršení sentimentu v Německu vyvažuje zlepšení v USA
28.08.2024 Dnes vychází z makroekonomických dat pouze meziroční růst peněžního agregátu M3 v eurozóně, kde v letošním roce zatím v každém měsíci dochází ke zrychlování růstu objemu peněz v ekonomice. Ten by měl podle našeho odhadu zrychlit i v červenci a dosáhnout výše 2,8 % (vs 2,2 % v červnu). Jelikož však z pohledu monetární politiky ECB význam peněžního agregátu, coby instrumentu cílování inflace, poklesl ve prospěch kanálu úrokových sazeb, bude dnes trh spíše vstřebávat data ze včerejšího dne.
Týden na akciových trzích: Indexy rostly, v závěru týdne je podpořil Powell
23.08.2024 Tento týden se čekalo na vystoupení šéfa Fedu J. Powella na symposiu v Jackson Hole, které bylo v pátek v 16hod. První dojmy z jeho řeči jsou až překvapivě holubičí. Trhy rostou.
Ranní okénko - Co můžeme čekat z Jackson Hole?
23.08.2024 Vlajkovou událostí dnešního dne by měl být projev předsedy amerického Fedu, Jerome Powella, na mezinárodním sympoziu centrálních bankéřů v Jackson Hole, který proběhne v 16 hodin. Ekonomika Spojených států vzrostla v druhém čtvrtletí anualizovaně o 2,8 %, což výrazně předčilo odhadovaný 2% růst a zároveň jde i o vyšší růst, než který Fed shledává jako tzv. neinflační (1,8 %). Vystoupení předsedy Fedu tak bude ostře sledováno právě i z důvodu jeho případného hodnocení aktuální ekonomické situace. Fed se zároveň zavázal zaměřovat se kromě inflace i na úroveň zaměstnanosti, kdy druhý z uvedených cílů je poslední dobou výrazně pod tlakem, zatímco cenová stabilita se přibližuje jen velmi pozvolna. Vzhledem k ve středu zveřejněnému zápisu z posledního zasedání Fedu je možné, že vystoupení bude pouze formálním potvrzením již známého přístupu, na druhou stranu lze očekávat i větší otevřenost ohledně výhledu pro měnovou politiku do konce roku.
Ranní okénko - Čtvrtek dnem indikátorů kondice zahraničního průmyslu
22.08.2024 Dnešní den bude ve znamení předstihových indikátorů zahraničního průmyslu, když se dozvíme aktuální hodnoty indexu PMI dle S&P nejprve pro Německo a eurozónu. V případě Německa, kde sektor průmyslu v poslední době zažívá těžší období s nižšími objemy produkce, očekáváme další možné zhoršení sentimentu, ačkoli velmi mírné, když index nákupních manažerů (PMI) by podle našeho odhadu mohl z červencových 43,2 bodů klesnout na 42,9 bodů.
Ranní okénko - America strikes back: maloobchod boří spekulace o recesi
16.08.2024 Na závěr týdne očekáváme zveřejnění červencového indexu cen průmyslových výrobců v ČR, který by podle naší měsíční prognózy měl vykázat růst ve výši 1,2 % r/r. V porovnání s předchozím měsícem by tak šlo o stagnaci, které během července nahrávala relativní stabilita cen komodit na světových trzích, zároveň však nedochází ani k oživení poptávky.
Týden na akciových trzích: Po pondělním poklesu přišla korekce, indexy přesto končí týden slabší
09.08.2024 Týden začal pondělním poklesem. To vlastně navázalo na slabší makrodata (ISM z průmyslu a trh práce) z konce minulého týdne, která naznačovala slabší ekonomiku USA. Spekulovalo se také jestli Fed nedrží sazby zbytečně vysoko po delší dobu a tím škrtí ekonomiku. Vysoká ztráta zasáhla japonský trh, kdy index Nikkei225 padl o 12,4 %. Nicméně již následující den velkou část tohoto propadu dokázal vymazat. Slušný růst jsme viděli u indexu S&P500 ve čtvrtek, kdy byla zveřejněna pravidelná týdenní porce dat z US trhu práce, která ukázala, že nedochází k propouštění a ekonomika země na tom asi nebude tak špatně.
Akciové trhy: Pražská burza předvedla v červenci solidní růst a překonala americký i evropský index
31.07.2024 Pražská burza si za červenec připsala +4,19 % a jasně překonala americký S&P500 (+1,07 %, krátce po zahájení obchodování 31.7. 2024) i evropský STOXX Europe 600 (+1,30 %, chvíli před koncem seance 31. 7. 2024).
Týden na akciových trzích: V Praze po pěti týdnech přišla korekce
26.07.2024 Po pěti rostoucích týdnech v řadě, index PX v tomto týdnu předchozí růst korigoval a odepsal 0,95 % t/t (1 597,84 b.).
Ranní okénko - Vrcholem tohoto týdne zasedání ECB
15.07.2024 Tento týden bude ve znamení měnově-politického zasedání Evropské centrální banky, která bude jednat ve čtvrtek a rozhodne o nastavení úrokových sazeb v eurozóně. Mezi finančními analytiky panuje shoda, že i přes příznivý vývoj inflace tentokrát ECB sazby ponechá beze změny a zvolí strategii vyčkávání na další pozitivní data, jelikož stále zaznamenáváme některé perzistentní proinflační faktory, zejména ve službách.
Ranní okénko - Týden uzavřou další data z USA
12.07.2024 Poslední pracovní den tohoto týdne přinese další informace ohledně vývoje cen ve Spojených státech, konkrétně půjde o index cen výrobců (PPI). V meziročním vyjádření by měla červnová výrobní inflace dle mediánu analytických odhadů jen nepatrně vzrůst na 2,3 % (vs 2,2 % v květnu). V květnu index PPI dokonce poklesl o -0,2 %, tentokrát se očekává meziměsíční růst ve výši 0,1 %. Jádrové ceny ve výrobě by mohly růst o něco rychleji, po odečtení potravin a energií se očekává meziměsíční nárůst cen o 0,2 %, meziročně pak o 2,5 % (vs 2,3 % v květnu).
Ranní okénko - Mírný pokles inflace v eurozóně zatím ECB zřejmě nepřesvědčí
03.07.2024 Středeční den by měl potvrdit polevování inflačních tlaků v eurozóně, tentokrát prostřednictvím indexu cen výrobců (PPI), kde se vývoj cen dokonce nachází v záporných číslech. Očekáváme, že oproti předchozímu měsíci by ceny v květnu tentokrát mohly vzrůst o mírných 0,1 % (vs -1,0 % v dubnu), v meziročním vyjádření by však ceny měly klesat i nadále. V meziročním vyjádření by podle nás mohl index PPI poklesnout o 3,8 % (vs -5,7 % v dubnu).
Akciové trhy: V poločase slušný náskok
28.06.2024 V červnu proběhly volby do Evropského parlamentu. Pro vládní strany v mnoha zemích to bylo velké zklamání. Většina evropských burz tak v reakci oslabovala.
Ranní okénko - Dnes inflace v zahraničí a zasedání Fedu
12.06.2024 Hlavní ekonomické události dnes proběhnou ve Spojených státech amerických, kde bude nejprve zveřejněn výsledek květnové inflace. Trh očekává mírné zpomalení růstu oproti předchozímu měsíci (odhad 0,1 % m/m vs 0,3 % v dubnu). Pokud by se odhad potvrdil, byla by to dobrá zpráva s ohledem na urychlení cenové stabilizace, neboť v meziročním vyjádření inflace v dubnu stále činila 3,4 %, stejný výsledek se očekává i v květnu.
Akciové trhy: „Sell in May and go away“ letos neplatilo
31.05.2024 Vzhledem ke komentářům členů FOMC během května, které byly spíše jestřábí, trh čeká pouze jedno snížení sazeb Fedem o 25 bb. Sazby budou tedy vyšší po delší dobu.
Ranní okénko - Dnes předběžná data o inflaci a důvěře spotřebitelů v Německu
29.05.2024 Dnes se bude pozornost evropských investorů ubírat především k německé ekonomice, kde bude kromě indexu spotřebitelské důvěry zveřejněno také předběžné číslo květnové inflace. Na základě analytických odhadů se předpokládá, že v květnu došlo ke zrychlení meziročního růstu německé cenové hladiny CPI na 2,4 % (2,2 % v dubnu), případně na 2,7 % (2,4 % v dubnu) podle harmonizované metodiky Eurostatu (HICP).
Ranní okénko - Čtvrtek ve znamení předstihových ukazatelů ze zahraničí
23.05.2024 Dnešnímu dni bude vévodit index cen nákupních manažerů (PMI), jehož první květnové odhady vyjdou nejprve v Německu, pak v eurozóně, a nakonec i v USA a napoví, kam se ubírá zejména odvětví průmyslu. Data z Německa by neměla příliš překvapit, v případě indexu manažerů ve zpracovatelském průmyslu převládá pesimistický výhled. Předpokládáme, že by zde mohlo dojít jen k nepatrnému zvýšení z 42,5 bodů v dubnu na 42,9 bodů v květnu, stále by však tento předstihový ukazatel měl poukázat na pravděpodobný pokles německého průmyslu. Naopak odvětví služeb se daří lépe a očekáváme proto, že index mezi dubnem a květnem vzroste z 53,2 na 53,7 bodů. Kompozitní index sledující trendy napříč soukromým sektorem by tak měl být rovněž pozitivní a pohybovat se nad hranicí 50 bodů.
Ranní okénko - Dubnová inflace zahýbala s korunou, dnešní data by měla volatilitu zmírnit
14.05.2024 Dnešek by měl poskytnout data spíše informativního charakteru bez zásadního dopadu na tržní aktivitu v Česku. Nejprve bude zveřejněno saldo platební bilance ČR za březen, které by mělo být pozitivní a dle tržního odhadu dosáhnout 27 mld. Kč (vs 39,15 mld. Kč v únoru). V Německu pak dojde k potvrzení čísel dubnové inflace jak podle národní metodiky, tak podle metodiky Eurostatu (tzv. HICP), přičemž k velkým změnám by dojít nemělo (tržní odhad totožný s předběžnými 2,4 %). Zároveň však bude zveřejněn průzkum mezi analytiky prováděný institucí ZEW, kdy by se očekávání ohledně budoucího vývoje německé ekonomiky měla zvýšit z 42,9 bodů na 47,5. V případě hodnocení současného ekonomického stavu by dle našeho odhadu mělo dojít také ke zlepšení, a to z -79,2 na -76,3, ač nálada zůstává převážně pesimistická. V USA pak bude publikován index cen výrobců (PPI), kdy se očekává, že dojde k meziměsíčnímu růstu o 0,3 % (vs 0,2 % v březnu) zejména s ohledem na růst cen benzínu.
Akciové trhy: Pražská burza v dubnu rostla, většina ostatních oslabila
30.04.2024 Vyšší americká inflace a silný tamní trh práce potvrdily, že ústup cenových tlaků je pomalejší, než se čekalo. To znamená, že Fed sníží sazby později. Podle našeho odhadu až v březnu příštího roku. To samozřejmě rizikovým aktivům typu akcií nepřeje.
Akciové trhy rostly v březnu i celém prvním čtvrtletí na obou stranách Atlantiku a jsou na historických maximech
28.03.2024 Ekonomika v USA šlape nad očekávání dobře. Očekávaná recese, byť mělká, se nekonala ani konat nebude. Naopak se zvyšují odhady tamního růstu. Navíc akciové trhy podporuje šílenství, které se strhlo kolem umělé inteligence (AI). A navíc bude levnější financování s výhledem na očekávání uvolňování měnových podmínek.
Akciové trhy: Evropa v mínusu, Praha na červené nule
01.08.2023 Hlavní pražský index PX (-0,03 %, 1 360,01 b.) skončil na červené nule.
Akciové trhy: Pozitivní prázdninová vlna
27.07.2023 Dnešní data z USA byla nad očekávání silná. Růst HDP v Q2 podstatně překonal odhady, stejně tak jako jeho složka osobní spotřeby. Zároveň potěšily i objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za červen.
Akciové trhy: Praha rostla, ostatní klesají
26.07.2023 Dnes se čeká na rozhodnutí americké centrální banky Fed. Čeká se růst sazeb o 25 bb. Ale důležitější bude výhled a komentář guvernéra Powella. Ke zveřejnění dojde ve 20hod SEČ, takže to dnešní obchodování v Evropě neovlivní. Vliv to bude mít na zámořské trhy a na Evropu až zítra ráno.
Akciové trhy: Růst v Evropě, v USA podporou lepší korporátní výsledky na spotřebitelská důvěra
25.07.2023 Nejlepší akcií se dnes stal ČEZ (+1,05 %, 914,50 CZK). Na titulu výražně vzrostl zobchodovaný objem, i když stále nedosahuje dlouhodobého průměru. Philip Morris ČR (+0,82 %, 17 140 CZK) roste nad 17 tis. CZK hranici, ale k úrovni před po-dividendovým poklesem (17 800 CZK) ještě kus chybí. Mírně rostla také Erste Group (+0,05 %, 829 CZK) předvedla šestý růstový týden v řadě, což za tu dobu znamená +5,2 %.
Ranní okénko - Patová situace ve Španělsku
25.07.2023 Dnešní den můžeme označit jako klid před bouří, než Fed a ECB na svých zasedáních ve středu a čtvrtek rozhodnou o dalším směřování své měnové politiky. Nicméně se dozvíme, jak je analytiky pomocí indexu Ifo hodnocena současná ekonomická situace včetně budoucího výhledu v Německu. Největší evropská ekonomika není v dobré kondici a neočekává se, že v brzké době dojde k obratu, proto se očekává další dílčí zhoršení v jednotlivých částech průzkumu Ifo. Z USA přijdou nejnovější údaje o tamní spotřebitelské důvěře, která pravděpodobně opět nabrala na síle. Tento výsledek by neměl přinést zvrat v uvažování Fedu a naopak by se mělo jednat o poslední dílek mozaiky, proč Fed na svém středečním měnověpolitickém jednání zvýší základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů.
Akciové trhy: Prázdninové obchodování, malý objem, lehká ztráta
24.07.2023 Dnes byly zveřejněny indexy nákupních manažerů, které měří kondici ekonomiky, a to v Německu, respektive v eurozóně. Zklamaly, klesly. Zejména v průmyslu dopadly o poznání hůře, než se čekalo.
Akciové trhy: Evropské akcie opět rostly, třetí den v řadě
20.07.2023 Hlavní pražský index PX (+0,17 %, 1 327,09 b.) dnes vzrostl. Celý den se obchodoval v relativně úzkém intervalu v kladném teritoriu. Celkový zobchodovaný objem činil asi polovinu dlouhodobého průměru.
Akciové trhy dnes rostly, čeká se na kvartální reporty velkých technologických firem
19.07.2023 Hlavní pražský index PX (+0,54 %, 1 324,15 b.) navázal na včerejší růst. Vítězem dnešní etapy se stala pojišťovna VIG (+1,24 %, 570 CZK). Následovaly banky Komerční banka (+0,99 %, 715 CZK) dnes zaznamenala už osmý růstový obchodní den v řadě, což znamená celkový zisk +7,1 % a Erste Group (+0,46 %, 803 CZK). Vzrostl ještě Colt CZ (+0,36 %, 563 CZK) a ČEZ (+0,22 %, 897 CZK). Tomu se nedaří pokořit hranici 900 CZK. Opakovala se přitom šablona posledních dnů, kdy aktivita investorů podstatně vzrostla až na konci burzovního dne.
Ranní okénko - Maloobchod vyhlíží lepší zítřky
11.07.2023 Dneškem odstartuje vlna nejnovějších informací o inflaci, a to konkrétně v Německu. V tomto případě se očekává, že proces poklesu inflace bude pozastaven. Meziroční inflace v květnu byla ve výši 6,1 %, zatímco červnová inflace je odhadována na 6,4 %. Meziměsíčně jsme byli svědky dokonce deflace (-0,1 %), ale v červnu by mělo dojít k opětovnému nárůstu cenové hladiny, a to o 0,3 % z důvodu ukončení státních regulací cen např. jízdného. Německa se bude také týkat průzkum ZEW hodnotící aktuální ekonomickou situaci a budoucí očekávání. Trh očekává v obou těchto aspektech další zhoršení vnímání ekonomiky Německa. Výsledky průzkumu ZEW ohledně budoucích očekávání budou také uveřejněny za celou eurozónu.
Akciové trhy: Pomalejší start týdne, indexy v mínusu, ČEZ rostl jako jediný
29.05.2023 Pražský index PX (-0,35 %, 1 313,02 b.) zahájil dnešní obchodování ziskem asi +0,7 %. Z této pozice ale postupně ustupoval a skončil v záporu. Celkový zobchodovaný objem byl asi jen na dvou pětinách dlouhodobého průměru. Slabší aktivita byla dána zámořským svátkem, respektive absencí tamních investorů.
Akciové trhy: ČEZ je na dohled hranice 1 100 CZK
04.04.2023 Z makrodat dnes stojí za zmínku data z trhu práce v USA, která jsou mírně pod očekáváním. Lehce slabší jsou i tamní tovární objednávky. Ale hned ráno před otevřením trhu byla lepší data z německého zahraničního obchodu. To mohlo mít zejména na evropské trhy pozitivní vliv.
Nejen pražská burza pod tíhou nervozity z finančního sektoru
13.03.2023 Nervozitu na akciové trhy tentokrát přinesly zprávy ze zámořského finančního trhu. Problémy několika bank uvrhly nejen sektor financí do hlubokého mínusu.
Pražská burza celý den klesala a uzavřela na minimech
09.03.2023 Evropské burzy dnes většinou otevřely poklesem, ale zbytek dne se snažily ztráty smazat. To ale nebyl osud pražské burzy, která prakticky celý den jen klesala.
Pražská burza rostla, ČEZ zpět nad úrovní 1 000 CZK
08.03.2023 Z dnes zveřejněných dat stojí za zmínku německá průmyslová produkce. Reportované číslo bylo podstatně lepší, než kolik činilo očekávání trhu. Příjemně překvapil také ADP report z amerického trhu práce. To je předstihový ukazatel před pátečním zveřejněním nových pracovních míst (mimo zemědělství). To by mohlo indikovat silný trh práce a větší utahování měnové politiky za strany Fedu.
Týden na akciových trzích: Moc radosti tento týden na akciích nebylo
09.12.2022 Tento týden nebyla zveřejněna žádná podstatnější makroekonomická data. Snad jen dnešní ceny průmyslových výrobců v USA za listopad, které skončili pouze mírně nad odhady trhu. Sentiment na trzích se nesl v nervózním očekávání vyššího růstu sazeb na měnovém zasedání Fedu, které se bude konat příští týden (níže).
Týden na akciových trzích: Těžké ztráty v Praze, jinde mírný růst
02.12.2022 Jerome Powell guvernér americké centrální banky indikoval, že na dalším měnovém zasedání v prosinci, pravděpodobně porostou sazby nižším tempem. Trh odhaduje zvýšení o 50 bb po dřívějších 75 bb. Akciové trh na to reagovaly růstem přes +3 %. Naopak dnes jsme se dočkali velmi silných dat z amerického trhu práce (počet nových pracovních míst za listopad). To ukazuje na velkou odolnost tamní ekonomiky a přetrvávající zvýšené inflační tlaky, což podporuje další zpřísňování nastavení měnových podmínek.
Týden na akciových trzích: Týden, měsíc, kvartál všechno špatně
30.09.2022 Nervozita na dluhopisovém trhu (zejména kvůli situaci ve Velké Británii) se přelila také do akciového trhu. Inflace v Německu a Eurozóně byla výrazně vyšší než se čekalo. To samozřejmě naznačuje jestřábí chování centrálních bank.
Evropa smazala ranní ztráty, Kofola schválila dividendu
21.09.2022 Evropské akciové indexy uzavřely dnešní seanci převážně pozitivně, i přestože ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci, což poukazuje na snahu o prodloužení války na Ukrajině. Německý index DAX (DE30) zahájil seanci v reakci na projev Putina poklesem, avšak uzavřel o 0,75 % výše na 12 747 bodech. Zisky ve výši 0,35 % si připsal i britský FTSE 100 (UK100). Pražský index PX (CZKCASH) uzavřel seanci o 1,68 % níže na 1188,01 bodech.
Pražský index zpět na zelené vlně, tahounem byla ERSTE
15.09.2022 Většina evropských indexů opět tahala za kratší konec. Nejvýkonnějším indexem starého kontinentu byl pražský index PX (CZKCASH), který uzavřel seanci s 1% ziskem na 1 246,49 bodech. Zisky si připsal i španělský IBEX35 (SPA35) a britský FTSE 100 (UK100). Německý blue chip index DAX (DE30) uzavřel seanci s 0,55% ztrátou na 12 956 bodech. Nejvíce dnes ztratil francouzský CAC40 (FRA40). V podobném duchu probíhá i seance v USA. Index S&P500 (US500) odepisuje, podobně jako NASDAQ (US100), 0,45 % a obchoduje se na 3 930 bodech.
Akciový růst na obou stranách Atlantiku, euro nejsilnější za zhruba dva týdny
19.07.2022 Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování širokou rally. V indexu S&P 500 rostlo všech 11 podskupin a technologický Nasdaq přidával před kvartálními čísly Netflixu zhruba 2 procenta. Apple a Alphabet odrazily svoje pondělní ztráty. Stranou pozornosti tak zůstávají data z amerického realitního trhu. Tempo zahajování nových staveb v červnu kleslo meziměsíčně o 2 procenta, i když trh čekal růst.
Evropské burzy se při absenci Wall Street sunou nahoru. Paříži pomáhají banky, pražské burze KB a ČEZ
20.06.2022 Evropské burzy se i přes menší objemy posouvaly severním směrem, když německý akciový index DAX v průměru posiloval o 1 %. Společností, která šla proti proudu, bylo Covestro. Zpráva, která může stát za dnešním více jak 2procentním propadem, je navýšení krátké pozice od POINT72 Europe na 1,58 milionu akcií. Nicméně protizprávou je pokračující buyback 65.756 akcií a celkově oznámený zpětný odkup je ve výši 2,382 milionu, 1COV GY -2,00 %.
Týden na akciových trzích: Ve srovnání s ostatními pražská burza tento týden jen mírně korigovala
10.06.2022 Inflace je vysoká a dále zrychluje. Překvapila, a to jak v USA tak u nás. Centrální banky na to budou muset reagovat a sazby porostou. Situace je však se jmenováním třech „holubic“ do bankovní rady ČNB nejistá, což jen zvyšuje očekávání razantnějšího růstu sazeb na dalším zasedání ještě „staré“ bankovní rady v červnu. ECB včera sice sazby ještě nezvedla, ale potvrdila ukončení nákupu aktiv v červnu s výhledem na zahájení utahování měnové politiky již na červencovém zasedání.
Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF
11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
Týden na akciových trzích: Praha roste třetí týden v řadě, Evropa ještě v plusu, Amerika na nule
01.04.2022 Akcie samozřejmě reagovaly na vývoj války na Ukrajině. V úterý došlo ve vyjednáváních k posunu, a hned to bylo vidět napříč trhy (viz tabulka níže), kdy indexy slušně posilovaly. Reagovaly také na ostatní zprávy, které z válečného stavu vyplývají. Například platba / neplatba za energetické komodity v rublech. Ale ozval se také covid. Je tu a nikam nezmizel, jen je jakoby na druhé koleji. V megapoli Šanghaji kvůli pandemické vlně začal platit lockdown.
Pražská burza po pondělních výprodejích posiluje, zisky si připisuje i koruna
08.03.2022 Pražská burza po pondělních výprodejích posiluje, index PX byl kolem 11:30 výše o 2,67 procenta na 1262,86 bodu. Nejvíce, přes pět procent, si připisovala Erste Bank, přes tři procenta zdražily akcie Komerční banky a pojišťovny VIG. Koruna posiluje k euru i dolaru, proti pondělnímu závěru si dopoledne k euru polepšila o 19 haléřů na 25,52 Kč/EUR a k dolaru o 14 haléřů na 23,49 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Týden na akciových trzích: Válečná deka dusí akciové trhy zejména v Evropě
04.03.2022 Dění na akciových trzích je plně ve vleku vyhroceného konfliktu na Ukrajině, bohužel. Kromě středy, kdy se mezi oběma stranami jednalo a svitla naděje na zlepšení, všechny obchodní dny skončily v záporném teritoriu.
Analytici: Nejvíce se letos zhodnotily akcie, ztrácely dluhopisy a zlato
29.12.2021 Největší zhodnocení přinesly letos investorům z konvenčních aktiv zejména akcie. Naopak ztrácely dluhopisy, nedařilo se ani drahým kovům, zlato přišlo o sedm procent hodnoty. Výnosné byly kryptoměny, bitcoin přidal více než 60 procent, ethereum dokonce přes 400 procent. Vyplývá to z ankety ČTK mezi analytiky.
Index PX rostl, zářila MONETA (MONET.CZ)
07.07.2021 Obchodování na finančních trzích dnes probíhá v poklidu. Evropské akciové indexy krátce před závěrem seance rostou. Hlavní pražský index PX (CZKCASH) uzavřel obchodní den se ziskem 0,5 % na úrovni 1 157,91 bodů. Obchodovaný objem se dostal na solidních 573 mil. korun. Nejvíce zářily akcie banky MONETA (MONET.CZ;+2,08 % na 83,40 Kč). Dalším bankám z indexu se však nedařilo. Erste Bank (RBAG.CZ) ztratila výrazných 1,78 % a seanci zakončila na 796,80 Kč. Přes solidní ranní vývoj ztratila nakonec také Komerční banka (KOMB.CZ;-0,71 % na 773,50 Kč). Pozitivní vývoj zaznamenal energetický ČEZ (CEZ1.CZ;+0,75 % na 602,50 Kč), který krátce po „ex-date“ vystoupal zpět nad úroveň 600 Kč. Česká koruna dnes výrazně ztrácela na hlavních měnových párech. USDCZK vzrostl k 17. hodině na 21,88 a EURCZK se dostal až na 25,80.
PX vzrostl v čele s Komerčkou (KOMB.CZ)
10.05.2021 Začátek obchodního týdne není na akciových trzích jednoznačný. Pod tlakem se ocitly hlavně technologické akcie, přičemž pozornost se stále upíná na narůstající inflační signály. Německý index DAX 30 ztrácel hodinu před koncem seance desetinu procenta. Hlavní pražský index PX (CZKCASH) dokázal po výborném pátečním výsledku opět růst. Uzavřel se ziskem 0,18 % na úrovni 1 111,92 bodů. Nálada se však v odpoledních hodinách postupně zhoršovala. Obchodovaný objem dosáhl na 536,18 mil. Kč. Z blue chips zaznamenala nejvyšší ztrátu banka MONETA (MONET.CZ;-1,36 % na 76,30 Kč), která korigovala páteční více než 3% zisk. Nejvyšší růst naopak vykázala Komerční banka (KOMB.CZ;+1,19 % na 683 Kč). Komerční banka pokračuje v kompenzaci ztrát z konce dubna. Stejným tempem dnes rostly akcie Erste Bank (RBAG.CZ;+0,75 % na 806 Kč) a energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ;+0,75 % na 607 Kč).
PX klesá už druhý týden v řadě, daří se ale ČEZu (CEZ1.CZ)
09.04.2021 Globální akciové trhy bojují poslední seanci tohoto týdne na hraně růstu a poklesu. Dnes nebyly na programu žádné důležité fundamenty a volatilita zůstala nízká. Pražský index PX (CZKCASH) má za sebou úspěšnou seanci. Přidal 0,34 % a uzavřel na úrovni 1091,83 bodů, přibližně uprostřed dnešního obchodního rozpětí. Obchodované objemy dosáhly na 391,2 mil. korun. Za celý zkrácený obchodní týden však PX ztrácí 0,01 % a jedná se už o druhý týdenní pokles v řadě. Nejvíce klesaly akcie Philip Morris (TABAK.CZ), které se však od středy obchodují bez nároku na dividendu. Týden zakončily se ztrátou 7,01 % na úrovni 14 600 Kč. V poklesu pokračovaly také akcie banky MONETA (MONET.CZ). Akcionáři jsou po smrti Petra Kelnera v nejistotě, jak bude probíhat plánovaná akvizice se společnostmi ze skupiny PPF. Ztráty banky se v tomto týdnu navýšily o 2,94 % na závěrečných 77,65 Kč. Naopak akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ) přidaly v tomto týdnu 3,16 % na závěrečných 571,50 Kč. Akcie ČEZu jsou nejúspěšnější na českém trhu také z pohledu dění za poslední měsíc.
Pražská burza dnes stagnovala, akcie VIG ztratily víc než 5,5 pct
09.03.2021 Pražská burza dnes stagnovala. Index PX stoupl o nepatrných 0,03 procenta na 1065,40 bodu. Proti růstu akcií energetické společnosti ČEZ působil pokles u bank. Cenné papíry pojišťovny VIG, která dnes zveřejnila hospodářské výsledky, ztratily víc než 5,5 procenta. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna zpevnila k euru i dolaru.
Výprodej na technologiích vystřídala euforie. Výnosy dnes klesly
09.03.2021 Po včerejším výprodeji zachvátila technologický sektor naopak euforie a Nasdaq tak kráčí v čele akciového růstu s 3,2procentním ziskem. S&P 500 je výš i 1,7 pct, Evropa pak zaostává, když třeba DAX roste jen o půl procenta. Pražský index PX dnes vykazuje nevýraznou změnu při smíšeném pohybu hlavních titulů.
Index PX klesl už potřetí v tomto týdnu, ztrátám vévodila Erste (RBAG.CZ)
11.02.2021 Pražský index PX dokázal včera růst navzdory ztrátám napříč Evropou. Dnes se výkony otočily. Zatímco hlavní západoevropské indexy se krátce před zavřením trhů obchodují v zisku, tak index PX už obchodování zakončil na denním minimu ve ztrátě 0,51 % na 1055,23 bodech. Objem obchodů se dnes vyšplhal na 393,2 mil. korun. Jedná se už o třetí ztrátu v tomto týdnu a pokles je zároveň nejvyšší od začátku února. Obchodníky dnes zklamal hlavně bankovní sektor. Erste Bank (RBAG.CZ) ztratila 2,59 % a seanci zakončila na 677 Kč. MONETA Money Bank (MONET.CZ) přišla o 1,18 % a skončila na závěrečné ceně 75,20 Kč. A do třetice Komerční banka (KOMB.CZ) vykázala ztrátu 0,74 % a akcie zakončily na 675 Kč. Ani chladné počasí nepomáhá v tomto týdnu ČEZu (CEZ1.CZ; -0,19 % na 533 Kč). Nejvyšší růst dnes předvedla Česká zbrojovka (CZG.CZ;+2,86 % na 360 Kč).
Pražský index PX dnes jako jeden z mála v Evropě rostl
10.02.2021 Už na počátku dnešní seance to vypadalo, že nahoru akciové indexy polezou pouze obtížně. Po poledni se na chvíli zdálo, že se obzory projasňují, ovšem pozdě odpoledne přišla další vlna negativní nálady. Přes ztráty v závěru seance se však hlavní pražský index PX (CZKCASH) udržel v černých číslech. Seanci zakončil se ziskem 0,14 % na 2073,26 bodech.
PX vzrostl nejvíce za poslední 3 týdny, Komerční banka (KOMB.CZ) +2,88 %
02.02.2021 Globální akciové trhy si dnes připisují výrazné zisky. Akciím pomáhá úspěšné pokračování výsledkové sezóny v USA, dobré výsledky makrodat a také ústup spekulací retailových investorů z některých akciových titulů či komodit. Pražský index PX se dnes vezl na pozitivní vlně. Přidal 1,91 % na 2047,88 bodů. Jednalo se o nejvyšší růst indexu od 8. ledna. Obchodovaný objem dosáhl na 686,3 mil. Kč. Na čele růstu Blue Chips akcií se umístil Avast (+4,21 % na 148,50 Kč), poté však již dominoval bankovní sektor. Komerční banka (KOMB.CZ) přidala 2,88 % na 678 Kč. Erste Bank (RBAG.CZ) vzrostla o 2,54 % na 685,20 Kč. Moneta zakončila seanci po růstu o 0,94 % na 75 Kč. Výrazný růst zaznamenaly také akcie Philip Morris (TABAK.CZ;+1,97 % na 15 500 Kč). Akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ) naopak opět vykázaly pokles – tentokrát o 0,38 % na 519 Kč. Od poloviny ledna vzrostly akcie ČEZu pouze 2x.
Závěr seance přinesl překonání nuly na indexu PX, klesaly však ČEZ i banky v čele s Erste (RBAG.CZ)
13.01.2021 Globální akciové indexy dnes stagnovaly v blízkosti rekordních úrovní. A pražský index PX je následoval. Závěr obchodování ho zastihl silnější pouze o 0,03 % na úrovni 1076,57 bodů. Na velkých emisích však převládla lehce negativní nálada. Nejvíce klesala Erste Bank (RBAG.CZ;-0,72 % na 687 Kč). V závěru se přidala i Komerční banka (KOMB.CZ;-0,14 % na 709 Kč), která po růstu z počátku seance už v jejím dalším průběhu jen vyklesávala. Zisky postupně ztrácela také MONETA Money Bank (MONET.CZ). Závěr ji však zastihl přesně na otevírací ceně na úrovni 72 Kč. Shodný růst o 0,78 % pak mají za sebou O2 (TELEC.CZ) na 259 Kč a Philip Morris (TABAK.CZ) na 15 480 Kč. Objem obchodů se dnes vyšplhal na 435,0 mil. Kč.
Index PX dnes vzrostl v čele s Erste (RBAG.CZ) a Komerční bankou (KOMB.CZ)
04.12.2020 Pražský index PX dnes rostl nejvíce z celého týdne. Přidal 0,67 % na závěrečných 972,54 bodů. První 3 seance tohoto týdne skončil v červených číslech. Růst se indexu dařilo pouze ve čtvrtek a pátek. Za celý týden přidal index PX 0,44 % a v zisku skončil už pátý týden v řadě (i když nejnižším).
Index PX (CZKCASH) opět v červených číslech, ztrácela Erste (RBAG.CZ)
01.12.2020 Pražský index PX dnes nedokázal napodobit růsty indexů v Evropě a USA. Ztratil 0,23 % a seanci zakončil na 964,24 bodech. A to index dokázal mírně zlepšit výkonnost v samém závěru seance. Z blue chips vykázal nejlepší výsledky Philip Morris (TABAK.CZ; +1,25 % na 14 560 Kč) a Moneta (MONET.CZ; +1,07 % na 66,40 Kč). Jednalo se o společnosti, které vykázaly v průběhu včerejší seance výrazné ztráty. V opačném gardu zakončily dnešní seance akcie společnosti Erste Bank (-0,71 % na 639 Kč). Česká koruna dnes stagnovala na páru s eurem v blízkosti úrovně 26,24 korun za euro. Dokázala se však svézt na globálním poklesu americké měny. USDCZK zaznamenal dramatický pád až k úrovni 21,80 korun za dolar. Jedná se o jednu z nejnižších úrovní tohoto páru za poslední více než 2 roky!
Index PX (CZKCASH) vykázal opět solidní růst, v listopadu zatím klesl pouze 2x
23.11.2020 Nový týden začal na finančních trzích pozitivně. K dobré náladě přispělo oznámení o úspěšném vývoji vakcíny proti koronaviru společnosti AstraZeneca. Přes nižší účinnost než před nedávnou dobou oznámené konkurenční vakcíny nabízí snadnější logistiku. Za dobrou náladou stojí také také výsledky indexu nákupních manažerů PMI. Po ranních pozitivních výsledcích z německého výrobního sektoru se odpoledne přidalo příjemné překvapení z výroby v USA.
Index pražské burzy PX (CZKCASH) po včerejším poklesu rostl
20.11.2020 V Evropě dnes převážila mírně pozitivní (a ospalá) nálada doprovázená nízkými objemy. Německý DAX přidával hodinu před koncem seance 0,2 % a pohyboval se v blízkosti úrovně 13 112 bodů. Ještě o něco rychlejším tempem rostl pražský index PX. Dnes uzavřel silnější o 0,39 % na 942,15 bodech. Bankovní akcie dnes zakončily smíšeně. Moneta Money Bank (MONET.CZ) rostla o 1,24 % na 65,30 Kč a Komerční banka (KOMB.CZ) přidala 1,41 % na 576 Kč. Naopak Erste Bank (RBAB.CZ) ztratila 0,99 % a seanci zakončila na 618,40 Kč. Akciím Čezu se podařilo alespoň mírně zredukovat včerejší ztrátu. Rostly o 0,43 % na 470 Kč. Objem obchodů na pražské burze dnes dosáhl na 291,2 mil. Kč.
Pražský index PX od počátku minulého týdne jen roste, v čele opět Moneta (MONET.CZ)
18.11.2020 České akcie mají zatím na růžích ustláno. Hlavní akciový index PX pražské burzy dnes přidal 1,13 % na 945,27 bodů. Objem obchodů dosáhl na 749,8 mil. Kč. Jednalo se už o 7 růst v řadě a 12 z posledních 11 seancí. Tahounem byl opět bankovní sektor. Moneta Money Bank (MONET.CZ) vzrostla o 2,7 % na 64,70 Kč. Erste Bank (RBAG.CZ) přidala 2,29 % na 625,20 Kč a Komerční banka (KOMB.CZ) vzrostla o 1,39 %. Naopak klesaly akcie ČEZu (CEZ1.CZ), Kofoly (KOFOL.CZ) nebo pojišťovny Vienna Insurance Group (VIG.CZ).
Pražský index PX (CZKCASH) opět v plusu, roste také technologický US100
11.11.2020 Akciové trhy si dnes opět procházejí pozitivní seancí. Pražský index PX (CZKCASH) dnes přidal 0,34 % na úroveň 907,45 bodů. Zatím roste každou seanci v tomto týdnu a už poosmé od počátku minulého týdne. Tahounem byl opět bankovní sektor v čele s Monetou Money Bank (MONET.CZ), která přidala 2,05 % na 59,70 Kč. Komerční banka (KOMB.CZ) rostla o 1,45 % na 558 Kč a Erste Group Bank (RBAG.CZ) rostla o 0,96 % na 567,80 Kč. Naopak se nedařilo energetické skupině ČEZ (CEZ1.CZ) nebo Avastu.
Český trh opět překonal západní indexy, daří se technologiím
27.10.2020 Evropské akcie dnes pokračují v negativním trendu. Strach z protikoronavirových opatření překonal převahu dobrých hospodářských výsledků. Německý DAX (DE30) ztrácel krátce před svým závěrem 1,1 % a blížil se k úrovni 12 000 bodů. Horší výsledky dnes předváděla italské a španělské indexy, na kterých rezonoval rychlý návrat koronaviru do jižního křídla eurozóny. Na Wall Street se po otevření dařilo technologickým akciím. Index Nasdaq (US100) rostl takřka o 1 % a pohyboval se v blízkosti úrovně 11 450 bodů. Index S&P 500 (US500) se po otevření držel v blízkosti kulaté hladiny 3 400 bodů.
Pražská burza dnes klesá, Česká spořitelna si dělá zálusk na pobočky Waldviertler Sparkasse
20.10.2020 Pražský index PX (CZKCASH) dnes ztratil 0,24 % a uzavřel na 870,58 bodech. Nejvíce se dnes dařilo bankovnímu sektoru v čele se společností Moneta (MONET.CZ) se ziskem 2,05 % a závěrem na 54,70 korunách za akcii. Naopak největší ztrátu mají za sebou akcie Avastu. Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 212 mil. Kč. Za poslední rok dosáhl průměrný objem obchodů na 459 mil. Polský index WIG 20 dnes přidal 0,5 % na 1653,34 bodů. Ruský RTS index (RUS50) posílil o 0,71 % na 1143,15 bodů.
České akcie smazaly většinu ztrát, které přišly s pandemií
07.06.2020 České akcie podobně jako ostatní světové akciové trhy smazaly většinu ztrát, které vykázaly v únoru a březnu v době šíření pandemie koronaviru. Pražská burza byla letos na svém vrcholu 24. ledna a do 18. března klesla o 34 procent. Od tohoto data do 4. června naopak stoupla o 26 procent. V letošním roce je pražský index PX ale stále v minusu 15 procent, uvedli analytici oslovení ČTK.
O2 a Avast naposledy s dividendou, PX slušně v plusu, aktivita nízká
20.05.2020 Dnes těsně před závěrem obchodování si hlavní pražský index PX připisuje více než procento. Koriguje tak včerejší ztrátu a zároveň je to lepší výsledek ve srovnání s ostatními evropskými burzami. Nutno dodat, že aktivita investorů a zobchodovaný objem je dnes hluboko pod průměrnou hodnotou.
Koronavirus může poškodit ekonomiku stejně jako válka
16.03.2020 „Letos se pravděpodobně propadneme do recese. Naše ekonomika bude silně poškozena. Vláda by již neměla řešit výši schodku státního rozpočtu a měla by přijít s návrhy stimulačních opatření v rozsahu desítek až stovek miliard korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
ČNB kvůli koronaviru nevylučuje snížení sazeb, nákaza ovlivní HDP
10.03.2020 Česká národní banka (ČNB) nevylučuje, že by na konci března mohla snížit základní úrokové sazby, aby alespoň psychologicky podpořila ekonomiku v situaci šířícího se koronaviru. Vyplývá to z dnešního vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka. Analytici uvedli, že s každým dalším vládním opatřením proti nákaze se stupňuje negativní dopad na ekonomiku. Záležet bude podle nich na délce trvání nákazy, dopady se mohou počítat v desetinách procenta hrubého domácího produktu (HDP).
Akcie mohou dál klesat, na trhu je panika
09.03.2020 Světové a české akcie mohou dál klesat, investoři prudce reagují na další překvapivé zprávy o šíření koronaviru a cenovou válku na trhu s ropou. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK. Paniku finančních trhů podle nich přiživují i zprávy o vyhlášených karanténách a omezení ekonomické produkce, cestovního ruchu, dopravy nebo zásobování průmyslových firem.
Burzy po celém světě si připsaly tučné zisky
20.12.2019 „Investoři přestali naslouchat ekonomům, kteří mluvili o možném příchodu recese. Místo toho reagovali na uvolňování měnové politiky ze strany centrálních bank a začali investovat do rizikovějších aktiv jako jsou akcie. Výsledkem byl výrazný růst burzovních indexů po celém světě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Akcie bez větších pohybů, vyčkávají na nový impuls
20.08.2019 Akciové trhy mírně korigují včerejší zisky. Evropský index Stoxx 600 ztrácí zhruba třetinu procenta, když kromě farmaceutických společností padají všechny sektory, a to v čele s realitními developery a utilitami, jejichž akcie umazávají více jak jedno procento. V případě amerického S&P 500 se nacházejí v červeném všechny sektory. Celý trh pak na počátku obchodování přichází o více jak půl procenta.
Akciové trhy opět míří do červeného
07.08.2019 Z počátku dne se zdálo, že trhy se pomalu vzpamatovávají z předchozích výprodejů, a index Stoxx 600 během dopoledne posiloval o více jak jedno procento. V odpoledních hodinách ale začal zisky postupně vymazávat, aby několik desítek minut před uzavřením trhů oproti včerejšímu zavíracímu kurzu ztrácel. Aktuálně tak klesá o třetinu procenta. Americký index S&P 500 po úspěšné úterní seanci otevřel propadem o 1,5 %. Důvodem byly holubičí komentáře ze strany Fedu ohledně vyhlídek na ekonomiku. Prezident Donald Trump znovu vyzval centrální banku, aby přistoupila k dalšímu uvolňování měnové politiky.
Erste pomohla pražskému parketu k růstu
28.02.2019 Evropský akciový index Stoxx 600 nakonec uzavírá dnešní obchodování v plusu, když si připisuje zisky okolo 0,1 %, zatímco na začátku dnešní seance klesal až o půl procenta. Dařilo se především finančním titulům, jejichž akcie přidaly 0,9 %. Naopak těžaři a zpracovatelé komodit přišli o dvě třetiny procenta, ropné producenty (-0,3 %) pak dolů táhly klesající ceny ropy. Konec měsíce vybízí k hodnocení vývoje od začátku letošního roku. Evropské akcie v rámci indexu Stoxx 600 si za první dva měsíce polepšily o 10,5 %.
Akcie na pražské burze v týdnu nepatrně oslabily o 0,1 pct.
08.02.2019 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu nepatrně oslabily a index PX ubral 0,1 procenta na 1046,8 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se dařilo nejvíce akciím výrobce nápojů Kofola, naopak nejvíce klesly akcie pojišťovací skupiny VIG. Minulý týden české akcie posílily o 0,3 procenta.
CME slovinská aktiva neprodá – dobrá, nebo špatná zpráva?
18.01.2019 Zprávy ohledně pokroků ve vyjednávání o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou přinášejí čerstvý vítr na akciové trhy. Evropský Stoxx 600 v závěru týdne roste o 1,6 % za podpory všech hlavních sektorů, když s výjimkou farmaceutických společností všechny přidávají více jak jedno procento. Z nejvyšších růstu se radují akcionáři v technologických a energetických firmách, jejichž hodnota vzrostla o více jak dvě procenta. Za celý týden pak index spěje k ziskům přes dvě procenta.
Akciové výhledy: Příležitosti obchodní války
16.01.2019 Zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a eskalující obchodní válka: Nejistota na trzích pramenící krom uvedeného i z jednání o odchodu Velké Británie z EU a situace okolo italských veřejných financí vyústila v razantní nárůst volatility. V závěru loňského roku došlo k výrazným výprodejům a akciové indexy tak uzavřely rok 2018 v červeném.
Akciové trhy pod tlakem Donalda Trumpa klesají
27.11.2018 Akciové trhy ve Spojených státech zahájily dnešní seanci poklesem o zhruba třetinu procenta. Nedaří se především akciím těžařských společností nebo průmyslových podniků, které ztrácejí 1,3 %, respektive 0,9 %. Obchodníci zaveleli k výprodejům poté, co americký prezident Donald Trump naznačil další rozšíření cel na notebooky nebo mobilní telefony vyráběné v Číně. To by se tak dotklo například i společnosti Apple, jejíž akcie v úvodu seance ztrácely až dvě procenta, což vzápětí z velké části korigovaly.
Akciové trhy dnes jednotný směr nenašly
30.10.2018 Evropským akciím se nepodařilo udržet ranní zisky a v odpoledních hodinách padají. Index Stoxx 600 v závěru seance přichází o zhruba čtvrt procenta, přestože jeho ztráty po poledni dosahovaly dokonce 0,8 %. Naproti tomu americké akcie otevřely růstem. Index S&P 500 přidává 0,3 %, technologický Nasdaq 0,9 % a průmyslový Dow Jones dokonce jedno procento.
Pražský index PX dnes vymazal celotýdenní zisky
21.09.2018 Akcie v závěru týdne rostou prakticky po celém světě. Evropský parket dle indexu Stoxx 600 přidává 0,7 %, když kromě realitních developerů k růstu přispívají všechny sektory. V čele odvětvového pelotonu se nacházejí těžaři a zpracovatelé komodit, jejichž akcie rostou o 1,2 %. Na úrovni jednoho procenta se pohybují energetické společnosti a maloobchodní řetězce. S chutí nakupovat vstoupili do dnešní seance i američtí obchodníci. Index S&P 500 prozatím dále vylepšuje svoje historické maximum a oproti včerejší rekordní úrovni se nachází o 0,1 % výše. Od otevírání dlouhých akciových pozic neodradily investory ani zveřejněné předstihové ukazatele PMI, které v Evropě i USA přinesly spíše zklamání. V celém týdnu si akcionáři v evropských společnostech polepšili o 1,7 %, v USA zbohatli o 1,1 %.
Související klíčová slova:
Partneři | Bitcoin | Intervence | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | IFO index | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Marže | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Support | Swing | T-Bill | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Obchodní seance | Makrodata | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | BCPP | Japonská centrální banka | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Kofola | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy dnes | Cena stříbra | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká spořitelna | České akcie | DAX 30 | Dolar | Ekonomický růst | ETF fondy | Etoro | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Fio | Fondy | GfK | Graf | Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Koruna posiluje | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Management | Meziroční inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | WTI | Země EU | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Cílová cena | Čistá úroková marže | EBITDA | Ex-dividend | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Měď | Obchodní den | OIBDA | Prospekt | PX index | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Denní změna | Hlavní trh | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Boháč | Investiční analytik | Komise | Volby | Rozhovor | Burza dnes | Burze | Slušný zisk | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Sentix | David Marek | Next Finance | Sentix index | Reporty | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický sentiment | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Firemní investice | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Golden Gate CZ | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Japonský index Nikkei | Euro Stoxx 600 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Velké banky | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Neutrální výhled | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Nakupovat akcie | Rychlé zisky | Americké akciové trhy | Propad akcií | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Pražský parket | Inflace v Německu | Odliv zahraničního kapitálu | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Výnosy | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Finanční domy | Makléř Fio banky | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | ex | Akcie firem | Purple Trading | Akcie Kofoly | Ruské akcie | Akcie českých bank | Bankovní index | Sell in May and go away | Akciové výhledy | BHS | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | Štěpán Hájek | Lithium | Wood & Company | Akcie Avastu | Obchodování na kapitálových trzích | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | Výkonnost indexů | Raytheon | Obchodní týden | Obchodní válka | Zobchodovaný objem | Podniky | Evropské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americký S&P 500 | Index RTS | Americké akciové burzy | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Úrokový výnos | Trhy v USA | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Roční výnos | Burzy po celém světě | Starteepo | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Evropská komise | Akciový index PX | Německé akcie | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Volatilita na trzích | Dění na akciových trzích | Výsledková sezóna v USA | Nemovitostní trh | Investiční akciové tipy | Oživení trhu | Německé banky | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Reakce koruny | Český průmysl | Slabší dolar | CNY | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Sentiment na akciových trzích | DE30 | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | NASDAQ 100 | Pokles cen | Německé HDP | Akciový růst | Globální akciové indexy | Štěpán Křeček | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Ekonomické problémy | Růst mezd | KB | US500 | PPF | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Finanční situace | Data z Německa | iShares | Klesající úrokové sazby | Rychlé zhodnocení | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | USA prezidentské volby | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Banka Goldman Sachs | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Akcie Erste Group | Rozhodnutí americké centrální banky | Objem | Data z USA | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | QQQ | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Hlavní události | Parlamentní volby | PMČR | UnitedHealth | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Negativní nálada | Největší pokles | Fox News | Akcie společnosti Tesla | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | LVMH | Miliardy | Hongkongské akcie | Český akciový trh | Naše ekonomika | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Propouštění | Dnešní data | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Nezaměstnanost v Česku | Klíčový support | Koruna dnes | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Problémy | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Podíl akcií | Prognózy | Nejistoty | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | GBP/EUR | Celkový zisk | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Koruna zpevnila | Prohlášení | Zahájení obchodování | Míra | Premiér Babiš | Konec roku | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Nejistota kolem brexitu | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Regulátoři | xStation5 | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Celkový deficit | Česká zbrojovka | Ztráta | Hlavní ekonomické události | Stratég | Miliardy korun | Demokratické strany | Josef Dudek | US100 | Index US100 | Americký index | Objem obchodů na pražské burze | Ziskovost | Růst akciových trhů | Hospodaření | Zbrojovky | Wood and Company | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Pracovní trh | Netflix | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | O2 | Doporučení Koupit | Miliardy eur | Počet volných míst | Sezónnost | RBA | Ifo | Zemědělství | Předběžné výsledky | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Inflační překvapení | Česká inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Dnes index PX | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Analytici Next Finance | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Dobrá čísla | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Komunikace | Stabilita sazeb | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Lepší zítřky | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Rating České republiky | Reakce investorů | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Zhoršený sentiment | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | SPA35 | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Výrazné ztráty | Prodeje aut | Korporátní výsledky | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Poptávky po ropě | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | Data ČSÚ | Konjunkturální průzkum | Šíření onemocnění | Centrální instituce | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Nová data | Cenová válka | Výsledek zahraničního obchodu | Restrikce | Cílování inflace | Hlavní index PX | Vysoké ztráty | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Poškodit ekonomiku | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | Silný pokles | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Spotřebitelé | Návrat koronaviru | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | Waste Management | Fed včera | Unilever | MPSV | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Největší zisk | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | Allianz | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Klid před bouří | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Schodek | Práce | Údaje | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Znárodnění | Microsoft Corp | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Rizikové averze | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Důvěra v eurozóně | Debata | PMI ve službách | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Evropské indexy | Posílení | NY FED | Větší pokles | Data z trhu práce | Čtvrtletní výsledky | 3M | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Dubnová inflace | Energetická společnost | PFN | Maloobchod | Růst výnosů | Soudní dvůr | Maloobchodní tržby v eurozóně | Bankovní akcie | Dlouhodobý trend | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | O2 CR | Průmyslové kovy | RBI | Účet platební bilance | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Více riskovat | Marek Brávník | Návrh dividendy | Důvěra spotřebitelů | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | FRA40 | Vakcíny proti koronaviru | Bohumil Trampota | Průraz | Akcie České zbrojovky | CZG | Zbrojovka | Slabá poptávka | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Obchodovaný objem | Počet nových žádostí o podporu | Oracle | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Korporátní zprávy | Platební bilance ČR | Novo Nordisk | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | HDP EU | Covid | Technologické firmy | Výhled hospodaření | Restrukturalizace | Cla na zboží | Příjmy a výdaje | Pozitivní seance | Odkup vlastních akcií | Den nezávislosti | Medtronic | MAM | Červnová inflace | Zájem o investování | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost XTB | Konjukturální průzkum | Nižší poptávka | Nikl | Důvěra | Situace na americkém trhu práce | Cenové hladiny | Výhled na příští rok | Oživení poptávky | Dluhopisy a zlato | Příliv kapitálu | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Banky v ČR | Cena elektřiny | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Dnes na pražské burze | Zápis z posledního zasedání Fedu | NextEra | Lockdown | Americké prezidentské volby | Americké měny | Embargo | Společnost Pilulka | CZKCASH | Nařízení | Akcie Pilulky | Burzy v Evropě | Moneta | Technologické tituly | Banka Moneta | Zveřejnění výsledků | RBAG | Vítězství Donalda Trumpa | CEZ1 | Palo Alto Networks | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | NextEra Energy | Index DAX 30 | Siemens | Covestro | RBAG.CZ | TABAK | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Finanční společnost | NBP | Aktivita investorů | Stimulační balíček | Počasí | Růst ceny | Německá inflace | DOT | Počet pracovních míst | Český maloobchod | Kofola ČeskoSlovensko | Evropské centrální banky | MONET.CZ | MONET | DAX (DE30) | Express | Nasdaq (US100) | Dnešní seance | Rozvolnění | Zinek | Colt | CVS Health | CVS | Zápis ze zasedání ECB | Nový kapitál | Výprodeje dluhopisů | Silný růst | Velké ztráty | Výrazný růst | Celoroční EBITDA | Vysoké dividendy | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | CTP | Hodnotové akcie | Týdenní shrnutí | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Práva na dividendu | EDF | Primoco | Data o inflaci | AA | Makroekonomická prognóza | Raytheon Technologies | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | Boční trend | Konsensus trhu | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Meziměsíční inflace | Ceny ve výrobě | Kurzotvorné zprávy | Palo Alto | Oslabení | Zisk před zdaněním | PCE index | Podstatné kurzotvorné zprávy | MNB | Proinflační faktory | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Pozitivní vliv | Společnosti Netflix | Cenové stability | Obchodování v Evropě | Hliník | Sada dat | USA inflace | Americký trh | AI | Odvětví | Načasování | Rekord | ABB | University of Michigan | Provozní náklady | HICP | Chování | Vnímání | Celoroční projekce | Projekce | Index Sentix | Vratislav Zámiš | Nabídka Nortonu | Medián | Výrobní inflace | Dominion Energy | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Lenka Kalivodová | Siemens Healthineers | Evropský index | Zprávy z pražské burzy | Buyback | Pracovní den | UK100 | BNP | Zoetis | Zoetis Inc | Gamble | Hospodářské soutěže | Minulá výkonnost | Akcie zbrojovky | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Vysoké ceny | ProShares | Schlumberger | Nová historická maxima | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Allianz SE | Prohloubení deficitu | Francouzský index | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Celoroční výhled | Intuit | Lockdowny | TIM | Reportované výsledky | Skutečný výsledek | Zvýšené úrokové sazby | Očekávání úrokové sazby | Broadcom | 3М | Vojtěch Boháč | Zlotý | FTSE 100 (UK100) | Relativní stabilita | Spotřebitelské inflace | Ukončení nákupu aktiv | Základní sazba | Santa rally | Výnosy realitních fondů | Hodnoty měny | Cena akcií společnosti | S&P 500 ETF | Instituce | Spotřební zboží | Nový týden | Pozitivní výsledky | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Index DAX (DE30) | Ruský prezident Vladimir Putin | Směr trhu | Lowe's | Erste Group Bank | Raytheon Technologies Corp | Intervence České národní banky | Invaze | Pokles inflace | Palo Alto Networks Inc | Britský FTSE | Geopolitické události | Colt CZ | Inflační data | MinFin | Pokles produkce | GEVORKYAN | Nárůst zisků | Juneteenth | Zrušení daně | Zasedání MNB | Akcie společnosti Gevorkyan | Velmi volatilní | EdF | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Američtí voliči | Vysoká ztráta | Autozone | Německé ekonomiky | Odhad poptávky po ropě | Poptávková strana | Zestátnění | Zastropování cen | Rebalance | Photon Energy | Evropské akcie dnes | Německá Bundesbanka | Ex-dividend den | Zastropování cen elektřiny | Vienna Insurance Group | Tržní odhad | Dominion Energy Inc | Daně z neočekávaných zisků | OsMA | CZ | Aktualizovaná prognóza | Index cen výrobců | Akcie Photon Energy | Varování | Mimořádné dividendy | Moët | Hennessy | Růstový potenciál | Inflace v Evropě | Sektor financí | Pokračující pokles | Očekávaná recese | Pivovary | Média | Pivovary CZ Group | Vystoupení šéfa Fedu | Nemovitostní trh v USA | Nálada nákupních manažerů | Europe 600 | Slabší makrodata | JOLTS | Akcionáři na valné hromadě | ENEL SpA | ENEL | Patová situace | Vice | Státní svátek | Směřování | GasNet | Proinflační riziko | Novo | McKesson Corp | McKesson | Novo Nordisk A/S | Fox | News | Obchodní dny | Dezinflační proces | Pokles nákladů na financování | Pokles nákladů | Předstihový ukazatel | Japonský trh | Bývalý premiér | Přecenění | Optimistický výhled | Pivovary CZ | Snižování inflace | Akcie společnosti Kofola | Aktuálně trh | Historické maximum | Zástupci firem | Hlavní trh pražské burzy | Trh pražské burzy | ProCent | Rok 2024 | Týdenní pokles | Volby do Evropského parlamentu | Dobrá zpráva | Měkké přistání | 1D | Umělé inteligence (AI) | Sellier&Bellot | Vytěsnění | Výkon | Berkshire | Prodeje | Společnost ADP | Nakupovat | Společnost S&P | Výsledky společnosti Nvidia | Nejvyšší objem | Výkon indexu | Koruny vůči euru | Otevřenost | Hospodářské politiky | Reakce trhů | Sezónní vlivy | Ztrátový měsíc | Úrokové míry | Služby | 21. století | ECB sazby | Vítězství | Kovy | Nižší náklady | Fio banka, a.s. | Narůst zisků | Ex-Dividend | Objem produkce | Body | Parlamentní volby ve Francii | Hlavní refinanční sazba | Refinanční sazba | Dny v týdnu | Americký dolar včera | Dolar včera | Kamala Harris | Harris | Kamala | Hizballáh | Rozhodování Fedu | Obchodování v pátek | Sázky trhu | Rok 2025 | Michigan | Swing states | Jakub Rochlitz | eToro pro Českou republiku | PRIMOCO | Výzvy | STOXX Europe 600 | Snížení sazeb Fedu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot