Ceny výrobců v eurozóně
Ranní okénko - Dnes data o mzdách v ČR či z amerického trhu práce
04.12.2024 Dnešní den bude bohatý na zajímavé události. Již za pár minut Český statistický úřad zveřejní, jak se vyvíjely tuzemské mzdy ve třetím čtvrtletí tohoto roku. V prvním pololetí rostly nominální mzdy o necelých 7 % a pro třetí čtvrtletí očekáváme, že růst mezd dosáhl přesně 7 %. Při započtení průměrné inflace v tomto časovém období ve výši 2,3 % by tak průměrná reálná mzda vzrostla o 4,6 %. Medián trhu je mírně nižší, kdy predikuje nárůst reálné mzdy o 4,3 %.
Ranní okénko - Prezidentské volby v USA za námi, dnes Fed a ČNB
07.11.2024 Nečekaně rychle jsme se dozvěděli rozuzlení volebního thrilleru za oceánem, ač výsledky ještě nejsou oficiální. S pravděpodobností limitně se blížící absolutní jistotě se stane 47. prezidentem v historii USA republikán Donald Trump. Toto se pochopitelně projevilo i na finančních trzích, kdy se zvýšily výnosy zejména desetiletých amerických státních dluhopisů a americký dolar výrazně posílil.
Ranní okénko - Americké volby a zasedání centrálních bank
04.11.2024 Tento týden má potenciál být na trzích značně divokým, jelikož světovou ekonomikou budou hýbat zásadní události spojené s vysokou mírou nejistoty. Především půjde o americké prezidentské volby, které se konají již zítra a šance obou kandidátů jsou poměrně vyrovnané. Každý z nich přitom představuje značně odlišný styl politiky s celosvětovým ekonomickým přesahem, a tak půjde o ostře sledovanou událost nejen mezi politickými komentátory. Navíc budou zasedat centrální banky v ČR, Polsku a USA, na jejichž rozhodnutích sice panuje shoda, nové měnové podmínky však mohou dále ovlivnit směr trhu.
Ranní okénko - Říjen otevře mix nových dat z ČR i zahraničí
30.09.2024 Tento týden nás se vstupem do nového měsíce čeká větší množství zajímavých dat, kromě finálních čísel z české ekonomiky za druhý kvartál stojí za zmínku zejména zasedání Polské národní banky nebo data z amerického trhu práce. Právě středeční a páteční reporty o zaměstnanosti ve Spojených státech mohou být určující pro obchodování i v celém následujícím měsíci, neboť investoři budou tato data, vysoce korelovaná s ekonomickým růstem, bedlivě sledovat pro další posouzení kondice amerického hospodářství.
Ranní okénko - Nabitý konec týdne i přes nastávající svátky
04.07.2024 Vzhledem k zítřejšímu státnímu svátku oslavující příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na území Velké Moravy si shrneme, co nás čeká dnes i zítra. Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se v květnu vyvíjely tržby maloobchodních prodejců. Trh očekává stejně jako v dubnu meziroční růst o 5,3 %, naše predikce je téměř identická (+5,4 %). Vzestup maloobchodního sektoru, který započal na konci minulého roku, bude každopádně ve zbývající části roku pokračovat na pozadí růstu reálných mezd českých domácností.
Ranní okénko - Dnes dorazí výsledek nezaměstnanosti, změnu neočekáváme
08.11.2023 Dnes z tuzemských dat vychází údaj o vývoji nezaměstnanosti během října, kde očekáváme stagnaci na úrovni 3,6 %. Z USA významnější ekonomická data nedorazí, ve večerních hodinách ale budou investoři sledovat projev předsedy Fedu Powella. Z Evropy přijde pouze informace o inflačních očekávání v eurozóně spolu se zpřesněným výsledkem říjnové inflace v Německu. V rámci regionu pak bude zajímavé odpolední zasedání polské centrální banky, kde očekáváme další snížení sazeb o 25bb, kterým by se úroková sazba dostala ze současných 5,75 % na 5,50 %.
Klíčové události 7. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
07.11.2023 V úterý nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude důležitá. V centru pozornosti bude německá průmyslová výroba a ceny výrobců v eurozóně. Spojené státy mezitím zveřejní údaje o dovozu a vývozu. Ve všech případech jde o relativně nevýznamné zprávy, které dokážou trh posunout maximálně o 10–20 pipů. Proto neočekáváme, že by makroekonomické pozadí výrazně ovlivnilo pohyb obou měnových párů. S největší pravděpodobností nás čeká další obchodní den s nízkou volatilitou a omezeným pohybem, což v posledním měsíci trend.
Ranní okénko - Průmyslová produkce se již může nacházet v poklesu
06.09.2023 Dnes pokračuje tuzemský ekonomický kalendář červencovými daty o průmyslu a zahraničním obchodu, kdy oba údaje vychází již za několik málo minut. S největší pravděpodobností se obě informace obejdou bez reakce trhu, kdy investoři tento set dat obvykle nechávají bez povšimnutí. Z eurozóny v dopoledních hodinách dorazí statistika maloobchodu, která by měla ukázat mírný meziměsíční pokles udržující meziroční tempo i nadále v záporných číslech.
Ranní okénko - Základní sazba zůstane na 7 %, ale jak to bude dál?
03.08.2023 Na tiskové konferenci po minulém zasedání bankovní rady České národní banky prohlásil její guvernér Aleš Michl, že dnes se bude rozhodovat o stabilitě či zvýšení úrokových sazeb. Na základě příchozích dat a postupu bankovní rady v posledních 12 měsících nelze očekávat nic jiného než stabilitu.
Ranní okénko - Dnes vychází data z průmyslu a zahraničního obchodu
06.06.2023 Dnes ráno vyjdou další data z tuzemské ekonomiky, kdy konkrétně půjde o dubnovou průmyslovou produkci a bilanci zahraničního obchodu. V případě průmyslu očekáváme mírný pokles, zahraniční obchod by pak měl setrvat v kladných číslech. Kromě dat z české ekonomiky bude sledován i výsledek německých továrních objednávek, kde je po dvouciferném březnovém propadu očekáván nárůst. Z eurozóny dorazí statistika maloobchodních tržeb s tržním očekáváním mírného meziměsíčního růstu.
Ranní okénko - Skokový růst ceny ropy nahrál energetickému sektoru
04.04.2023 Dnes ekonomický kalendář plní spíše méně významná data, v čele s únorovými cenami výrobců v eurozóně a továrními objednávkami v USA. Mimo to ze Spojených států dorazí ještě průzkum mezi zaměstnavateli ohledně volných pracovních míst (JOLTS), hlavní čísla z trhu práce ale přijdou až v pátek. Včera trhy rozhýbal především zveřejněný index ISM pro průmysl, který skončil pod mediánem analytiků. Navzdory negativnímu vyznění přijal trh zprávu relativně pozitivně, protože zapadá do představ o dřívějším snižování sazeb a dále kvůli tomu, že podindex cen sledující ceny vstupů znovu zamířil pod hodnotu 50 bodů, která značí pokles cen.
Ranní okénko - Akciový trh včera v plusu navzdory silným číslům z amerického trhu práce
03.03.2023 Český statistický úřad dnes ráno zveřejní zpřesněný odhad HDP za 4Q22. K revizi původně uváděného poklesu o 0,3 % k/k by nutně nemuselo dojít, překvapení se ale dá čekat spíše směrem k horšímu výsledku s ohledem na slabá přicházející data z maloobchodu. Ta utvrzují v očekávání, že pokles spotřeby domácností byl jedním z hlavních faktorů tlumících HDP. Česká ekonomika v tomto ohledu není výjimkou. Informace z předstihových indikátorů, jako PMI, ukazují na snižující se stav zásob. Ty v předchozích kvartálech popoháněly HDP a v 4Q22, ale i v 1Q23, patrně docházelo ke korekci dřívějšího trendu. Struktura HDP poskytne také náhled do vývoje mezd, jejichž detailní statistika za loňské poslední čtvrtletí bude reportována až během příštího týdne.
Ranní okénko - Investoři očekávají zprávu z amerického trhu práce, ČSÚ zveřejní strukturu HDP
02.12.2022 Za několik minut ČSÚ zveřejní zpřesněný odhad HDP za 3Q22 včetně jeho struktury. V Německu vyšla data o zahraničním obchodu a v eurozóně se očekává údaj o cenách výrobců (PPI). Z globálního pohledu je ale pro investory hlavní událostí měsíční statistika z amerického trhu práce. Evropské i americké akciové futures kontrakty v očekávání výsledku klesají a špatný start mají za sebou i akcie v Asii. Včerejší obchodování zakončil americký S&P 500 mírně v záporu (-0,09 %), obdobně i český PX index (-0,08 %) zatímco německý DAX si polepšil o 0,65 %.
Ranní okénko - Na ČNB dnes čeká tvrdá diskuze
04.08.2022 Dnes bude největší emoce, alespoň u nás v Česku, budit zasedání ČNB. Obměněná rada bude čelit tlaku ze všech stran na to, aby pokračovala v navyšovacím cyklu a změnila tak doposavad očekávanou taktiku stability sazeb. Lze očekávat dlouhou diskuzi a rozpolcené rozhodnutí. Ostatně nejistota panuje i u analytiků, kdy polovina věří ve stabilitu, druhá pak ve 25-50bb hike. My se přikláníme k druhé možnosti, kdy věříme že nově zveřejněná prognóza bude natolik zásadní měrou volat po zvýšení sazeb, že bankovní rada se rozhodne vyslat signální hike o 25bb.
Ranní okénko - Ropa se dnes může ocitnout pod tlakem
02.06.2022 Závěr tohoto týdne bude patřit zejména datům z amerického trhu práce. Největší část dorazí v pátek, ale předzvěst dnes bude představovat report od ADP. Z eurozóny pak dorazí vývoj cen výrobců, kde se čeká další meziroční zrychlení. Včera nepřekvapila nezaměstnanost v eurozóně, která setrvala na 6,8 %. V Česku naopak zaskočil PMI ze zpracovatelského sektoru, který klesal rychleji než se čekalo a ukazuje na relativně svižné ochlazování poptávky. Doposavad přitom výrobce trápily spíše problémy na nabídkové straně. Státní rozpočet se propadl do již takřka 200miliardového manka a letošní novelizace se zdá nevyhnutelná.
Ranní okénko - Od Fedu se dnes čeká hike o 50bb, poprvé za 22 let
04.05.2022 Dlouho očekáváné zasedání Fedu je tu. Americká centrální banka dnes podle našeho i tržního odhadu zahájí cyklus zvyšování úrokových sazeb hikem o 50bb. K takovému kroku přistoupila naposledy v květnu roku 2000. Úrokové sazby se tím dostanou do koridoru 0,75 – 1,00 %. Fed dále okomentuje plánovaný postup kvanitativního uvolňování, tedy snižování své bilanční sumy, která během covidu podstatně vzrostla. V pozadí si mezitím ECB chystá půdu, aby Fed mohla ve zvedání sazeb následovat.
Ranní okénko - Koruna pokračovala v oslabování, PMI dopadlo lépe
03.05.2022 Dnes dorazí z eurozóny data o cenách výrobců a nezaměstnanosti. V obou případech ale půjde o čísla ještě za březen, kdy výsledky z řady členských států už jsou zveřejněné. Z Německa pak dorazí nezaměstnanost o měsíc aktuálnější, číselně by ale vůči březnu ke změně dojít nemělo. Včera zveřejněný český PMI pro zpracovatelský sektor klesal pomalejším tempem než jsme očekávali, výrobní sektor i tak svírají zvyšující se náklady na výrobu a zhoršující se situace v poptávce. Koruna včera dále oslabovala a v průběhu dne atakovala hranici 24,70 EUR/CZK.
Ranní okénko - Fed nepřekvapil a bude upouštět 95 miliard dolarů měsíčně
07.04.2022 Dnes z tuzemské ekonomiky kromě stavu devizových rezerv nová ekonomická data nedorazí. Nejzajímavější tak bude informace z eurozóny ohledně vývoje maloobchodních tržeb. Včera nepotěšila tuzemská data ohledně průmyslu a zahraničního obchodu. Kombinace neuspokojivých dat potlačí dolů i výsledek HDP za první čtvrtletí. Růst cen výrobců v eurozóně znovu překonal 30 % a dynamika opět zrychlila. V Polsku překvapila centrální banka když v boji proti inflaci doručila čtyřnásobný hike. Zápisky ze zasedání Fedu větší překvapení nepřinesly a rychlost zpomalování byla trhem víceméně očekávaná.
Ranní okénko - Nezaměstnanost v eurozóně klesá, ceny výrobců prudce rostou
04.03.2022 První pátek v měsíci je doménou zejména amerických dat z trhu práce. Dozvíme se tak jestli v únoru poklesla míra nezaměstnanosti pod 4 %, kolik pracovních míst bylo vytvořeno nebo jakým tempem rostly mzdy. Z Evropy pak dorazí z různých zemí data ohledně lednového maloobchodu a s tím i čísla za celou eurozónu. V Česku je z pohledu ekonomických dat klid před bouří, kdy příští týden dorazí čísla o mzdách, nezaměstnanosti, inflaci anebo průmyslu.
Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců v eurozóně se rychle blíží k 20 %
02.12.2021 Ceny výrobců v eurozóně by měly za říjen vykázat další svižný růst. V meziročním srovnání se dostanou do blízkosti 19 %, aktuálně jsou na 16 %, již tak rekordní úrovni. Z eurozóny a posléze i z USA dorazí informace z trhu práce – v eurozóně se dozvíme míru nezaměstnanosti za říjnové období a na druhé straně oceánu vyjde týdenní statistika o počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Finanční trh se od prvních zpráv o nové variantě Covidu v závěru minulého týdne již zklidnil. Česká koruna již stihla oproti euru sestoupit ze slabší úrovně okolo 25,70, kam ji obavy ze zhoršení pandemie vyhnaly. Aktuálně se obchoduje za 25,46 za euro, zhruba stejně jako v polovině uplynulého týdne. V posilování pokračovaly i měny regionu – polský zlotý a maďarský forint.
Forex: Meziroční růst výrobních cen v eurozóně vyšplhá nad 10 %
03.08.2021 Ceny výrobců v eurozóně pravděpodobně pokračovaly v rychlém růstu, který podle tržního odhadu v červnu zrychlil z 9,6 % na 10,3 %. Data objednávek dlouhodobé spotřeby a počty továrních objednávek by v USA měly potvrdit pokračující expanzi tamního průmyslu. Sílu na to, aby ovlivnila dění na finančních trzích, však dnes zveřejněná data mít nebudou.
Ranní okénko - Americký trh práce by měl vykázat další zlepšení
03.06.2021 Dnešek bude patřit hlavně datům z amerického trhu práce. Čeká nás údaj o tvorbě nových pracovních míst v soukromém sektoru za měsíc květen, od kterého si trh slibuje přírůstek o 650 tisíc. To by sice znamenalo o téměř sto tisíc menší nárůst oproti dubnu, nicméně nadále by se jednalo o pěkný výsledek, když dvacetiletý průměr tohoto indikátoru činí přibližně 50 tisíc měsíčně. Americký trh práce tak poměrně svižnými kroky míří k pokrizovému zotavení. To by měl ostatně potvrdit i pravidelný týdenní údaj o počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Těch naopak ubývá a v týdnu končícím 29. května by se jich mělo podle trhu objevit 387 tisíc, zatímco o týden dříve to bylo 406 tisíc. Tato čísla sice stále nedosahují před pandemií obvyklých cca 200 tisíc, ovšem oproti ještě nedávno vídaným pandemickým 600 až 800 tisícům se jedná o zřetelný pokrok. Mnoho Američanů přitom znovu nachází uplatnění v sektoru služeb, který díky pokroku v očkování plošně obnovuje aktivitu a houfně nabírá zaměstnance. Že se na pokračování tohoto trendu mohou Američané těšit i v nejbližších týdnech a měsících, by měl potvrdit dnešní údaj o indexu nákupních manažerů právě z odvětví služeb. Zde se po již tak vysokém dubnovém skóre na úrovni 62,7 bodů čeká další nárůst až na hodnotu 63,2. Jen připomínáme, že jako indikace expanze odvětví stačí překonání 50 bodové hranice, a aktuální data tak věští růst přímo zběsilý.
Forex: Finanční trh bude vyčkávat zejména na data z trhu práce USA
02.06.2021 Dnešní kalendář obsahuje pouze data druhořadého charakteru a ani na dnešek naplánované projevy členů Fedu pravděpodobně impulsy trhu nepřinesou. Finanční trh tak bude zejména vyčkávat na zveřejnění dat z trhu práce USA tento čtvrtek a pátek.
Ranní okénko - ČNB dnes představí novou prognózu
06.05.2021 Dnešní den zahájíme informací o tuzemských maloobchodních tržbách za měsíc březen. Vzhledem k tomu, že ekonomické restrikce v tomto období zůstávaly v platnosti, neděláme si naděje na velké zázraky. Tržby podle nás meziměsíčně významněji nenarostou a aktuální výsledek tak bude tažen hlavně efektem nízké srovnávací základny z loňské první vlny uzavírek. Díky ní by tak měl podle nás přijít na oko líbivý růst o 15,8 % meziročně, přičemž zbytek trhu je v tomto názoru s námi za jedno.
Ranní okénko - Evropská nezaměstnanost by v lednu měla stagnovat
04.03.2021 Z eurozóny dnes dorazí lednový údaj o míře nezaměstnanosti, která by podle odhadů měla stagnovat na prosincových 8,3 %. Zůstává tak oproti předpandemickým cca 7,4 % zvýšená a z letního maxima na 8,6 % zatím výrazněji nepoklesla. Významná část Evropanů přitom nadále zůstává technicky zaměstnána díky vládním podpůrným programům, a je tudíž v ohrožení v případě jejich ukončení. Evidovaná nezaměstnanost i díky tomu na evropské poměry zůstává relativně pod kontrolou, když se i nadále nachází pod pětiletým průměrem (8,5 %). Zázraky se nečekají ani od evropských maloobchodních tržeb, které v lednu podle odhadů klesnou o 1,4 meziměsíčně, tedy o 1,2 % meziročně.
Ceny průmyslových výrobců jsou po půl roce opět v plusu
16.11.2020 Ceny průmyslových výrobců v říjnu předčily náš i tržní odhad, když meziměsíčně vzrostly o 0,4 % oproti očekávaným 0,2 %. V meziročním vyjádření tak došlo k růstu o 0,3 % oproti odhadovaným 0,1 %. Po šesti měsících poklesu se ceny průmyslových výrobců dostaly meziročně do růstu. Uvedený cenový pohyb byl opět dán meziměsíčním růstem cen dopravních prostředků o 1,0 % (v září o 1,5 %) a obecných kovů a kovodělných výrobků o 1,1 % (v září o 0,7 %). Na druhé straně se dostavil předpokládaný pokles cen v kategorii energií, konkrétně o 0,7 %.
Ranní nadhoz - PMI potvrdí pozvolný nárůst sentimentu
03.07.2020 Ceny výrobců v eurozóně v květnu meziměsíčně poklesly o 0,6 %, což odpovídá -5,0 % meziročně. Trh se zápornou cenovou dynamikou počítal, ačkoliv sázel na o něco menší propad. I nadále se jedná do značné míry o důsledek nízkých cen energií, které jsou poháněny levnou ropou.
Okénko trhu - Evropská nezaměstnanost roste jen pomalu
02.07.2020 Ceny výrobců v eurozóně v květnu meziměsíčně poklesly o 0,6 %, což odpovídá -5,0 % meziročně. Trh se zápornou cenovou dynamikou počítal, ačkoliv sázel na o něco menší propad. I nadále se jedná do značné míry o důsledek nízkých cen energií, které jsou poháněny levnou ropou. V poslední době se ovšem tento trh částečně stabilizoval a v nadcházejících měsících tak bude tento efekt podle nás slábnout.
Ranní nadhoz - zasedá ECB, sazby měnit nebude
04.06.2020 Na dnešním měnovém zasedání Evropské centrální banky bude Rada guvernérů diskutovat nový makroekonomický výhled. Ohledně nastavení měnových podmínek čí dalších nekonvenčních kroků však nečekáme žádnou změnu. Zásadní opatření už byla přijata v minulosti a nyní se čeká, zda přinesou kýžený efekt.
Okénko trhu - Evropské ceny výrobců rekordně poklesly
03.06.2020 Německá míra nezaměstnanosti dosáhla v květnu hodnoty 6,3 %, tedy o desetinu procentního bodu více, než činily odhady. Meziměsíčně se jedná o nárůst o 0,5 procentního bodu. Takto vysoká nezaměstnanost u našeho západního souseda naposledy panovala v listopadu roku 2015. Ještě letos v březnu, před příchodem pandemie, se pak držela na 5 %. Již v dubnu ovšem počet uchazečů na německých úřadech práce narostl o rekordních 372 tisíc a jejich řady se v květnu rozšířily o dalších 238 tisíc. Skutečný dopad koronaviru na německý trh práce ovšem nadále maskují vládní podpůrné programy. Podle odhadů institutu ifo využívá zaměstnání formou takzvaného kurzarbeitu přes 7 milionu Němců. Další vývoj tak bude záviset na tom, jaká část z těchto lidí nalezne uplatnění i poté, co tamní vláda přestane přispívat na jejich výplaty.
Ranní nadhoz - sentiment prudce padá, počty nezaměstnaných rostou
03.04.2020 Ceny výrobců v eurozóně v únoru oproti stejnému období minulého roku poklesly o 1,3 %, v meziměsíčním srovnání se pak jednalo o snížení o 0,6 %. Největší měrou se na tomto vývoji podílel sektor energií, kde se ceny meziměsíčně snížily o 2,3 % a meziročně pak dokonce o 6,5 %, což si lze vysvětlit nebývale levnou ropou.
Na americký trh práce není hezký pohled
02.04.2020 Ceny výrobců v eurozóně v únoru oproti stejnému období minulého roku poklesly o 1,3 %, v meziměsíčním srovnání se pak jednalo o snížení o 0,6 %. V obou případech tak došlo k výrazně citelnějšímu zlevňování, než kolik činily tržní odhady. Největší měrou se na tomto vývoji podílel sektor energií, kde se ceny meziměsíčně snížily o 2,3 % a meziročně pak dokonce o 6,5 %, což si lze vysvětlit nebývale levnou ropou. Únorová čísla přitom ještě nereflektují utlumení ekonomické aktivity vlivem opatření zavedených členskými zeměmi ve snaze o zpomalení postupující virové epidemie.
Americký PMI ze sektoru služeb přinesl zklamání
24.02.2020 V samém závěru minulého týdne přišlo zklamání z USA v podobě propadu indexu nákupních manažerů za únor. Index z výrobního sektoru se propadl o více než bod na hodnotu 50,8, prozatím tedy do pásma recese nepropadl. Index ze sektoru služeb takové štěstí neměl, když za únor odepsal přesně 4 body, překonal hranici padesáti bodů a skončil na hodnotě 49,4. Ani kompozitní index vlečen službami dolů se neudržel nad klíčovou hranicí a zaznamenal 49,6 bodů. Celkově se tak jedná o výrazné zklamání.
Ranní nadhoz - koruna je nejsilnější od dubna 2018
07.01.2020 Indikátor investičního sentimentu v eurozóně Sentix zaznamenal v lednu výrazný nárůst, když dosáhl 7,6 bodu, což je nejvyšší hodnota za poslední dva roky. Ještě v říjnu přitom ukazatel dosahoval hlubokých záporných hodnot na úrovni téměř -17 bodů. Během posledních tří měsíců se tak nálada investorů raketově vylepšila.
Ranní nadhoz - Dnes budeme vyhlížet data o mzdách
04.12.2019 Americký prezident Donald Trump oznámil úmysl zvýšit cla na dovoz hliníku z Brazílie a Argentiny, které obvinil z „masivní devalvace“ jejich měn. Trump také naznačil, že urovnání obchodního sporu s Čínou by se nemuselo stihnout do příštích voleb, které Američany čekají v listopadu roku 2020.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Český průmysl | Ekonomické problémy | Regeneron Pharmaceuticals | Výkon | Zkušenosti | Německá míra nezaměstnanosti | Uber | Zpracovatelský sektor | USD/PLN | Exporty | EUR | Trend | Dění na finančních trzích | Fortinet Inc | Take Profit | Německá průmyslová produkce | Statistika z amerického trhu práce | Úřad práce | Výkyvy | Vládní opatření | Měnové zasedání | Evropská komise | Pravděpodobnost | Snižování cen výrobců | Šéf Fedu Powell | Index PX | Zveřejnění výsledků | Český statistický úřad | Depozitní sazba | Nezaměstnanost v Česku | Analytický tým | Berkshire Hathaway | PLN | Americké podniky | Asijské akcie | Německý DAX | Expanze | Exchange | Airbus SE | Americký akciový index | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Růst cen | Deflace | Průměrné hodinové mzdy | Zpráva | ČSÚ | Burza | Data z Německa | Data PMI | Cena zlata | Včerejší obchodování | Indikátor investičního sentimentu | Dluhopisy | EOG | Maloobchod | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Bayer | Booking | Silné cenové tlaky | Dopady války na Ukrajině | Hlavní události | CZK | Podpůrné programy | Handelsblatt | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Měnověpolitické zasedání Fedu | Americký prezident | Bez reakce trhu | Průmysl | Inflace | Centrální banky | Česká měna | Směr trhu | Evropská nezaměstnanost | Polská centrální banka | Ceny zemědělských výrobců | Dnešní makroekonomické ukazatele | Covid | Airbus | Snižování cen | Domácnosti | Reakce trhu | Spotřební daně | Snižování sazeb | Donald Trump | Ropa Brent | Vice | Futures | Komerční banka | Akciové trhy | Evropské ceny výrobců | Zdražování cen | Klid před bouří | Odvětví | Utahování měnové politiky | CL | Aktuální problémy | Moderna | Polská národní banka | Ministr obrany | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Occidental | Kurz české koruny | Aktuální hodnoty měny | Očekávání trhu | Sentix index | Výnosy | Poptávka | Bývalý ministr obrany | Počet pracovních míst | Výrobní inflace | Pohonné hmoty | Zaměstnanost | Český výrobní sektor | Ekonomiky | RBI | Index pražské burzy PX | Devizové intervence | Průmyslová produkce | Americké prezidentské volby | Výkyvy cen | Zápis z posledního zasedání Fedu | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Očekávání | Hospodaření státu | Zvýšení sazeb | Americký S&P 500 | Intercontinental Exchange | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké volby | CZK/EUR | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | Americký index | Itálie | EUR/CZK | Zveřejněná data | Fundamentální analýza | Prognóza | Nezaměstnanost v březnu | Trh práce | Koruna | Tempo poklesu | Časový úsek | Duke Energy Corp | Američtí voliči | Cigna | Walt Disney Co | Americká centrální banka | Indikátor | Ceny výrobců | Kontrakty | Inflace v eurozóně | Devalvace | Zasedání centrálních bank | Anheuser-Busch inBev | JOLTS | Oslabování koruny | České PMI | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Meziroční růst | Růst cen výrobců | Ranní okénko | Michal Brožka | Trh | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Problémy | Průměrné mzdy | Rubl | Společnosti | Dot plot | Index | Nový rekord | Vyšší náklady | Měsíční data | Vládní koalice | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | AXA | Tržby v eurozóně | Posílení | S&P | Vít Hradil | Objednávky | Data z trhu práce USA | Unie | Data z tuzemské ekonomiky | Státní rozpočet ČR | Počasí | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Polský zlotý | Dubnový PMI | Hang Seng | Deficit | Statistický úřad | Ekonomické aktivity | Saldo zahraničního obchodu | Ekonomické restrikce | Sektor služeb | Česká koruna | Gilead Sciences | Opatření | Vývoj spotřebitelské inflace | Akciový index | 3М | Ifo | Futures kontrakty | Index nákupních manažerů | Burze | Daně z příjmů | ISM index | Británie | Pravidla obchodního systému | Data o inflaci | Ropa | Tovární objednávky | Omezení těžby | Dnešní zprávy | Naše prognóza | Spotřebitelské ceny v eurozóně | USA | Pražský index PX | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Nový týden | Index PMI | Cenový index | Sankce | Pokles cen | Volby | Výdaje | Michigan | Investiční aktivita | Cenový index PCE | Bulharsko | Setkání OPEC | USA prezidentské volby | Hike | Spojené státy | Zvyšování úrokových sazeb | Sempra Energy | Boeing | Americká data | Anheuser-Busch InBev | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Úroková sazba | Český stát | Facebook | Zasedání České národní banky | Struktura HDP | Data z průmyslu | EUR/USD | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Měnové politiky | CSI 300 | Aktuální situace | Ministryně financí Alena Schillerová | Odhad HDP | Banky v ČR | Vítězství | ADP | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Silná koruna | Tisková konference | Růst mezd | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | PMI ve výrobě | Růst výrobních cen | Americký index S&P 500 | České koruny | Objem zakázek | Průmyslové objednávky | Průzkum | Firmy | Růst cen ropy | Reálné mzdy | Cena ropy brent | Cla na dovoz hliníku | Státní svátek | Podíl nezaměstnaných | Fed | Nonfarm Payrolls | Maďarský forint | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Nárůst výdajů | Index Sentix | Rizika | Luboš Růžička | ISM | Vládní krize | Měnověpolitické zasedání | Celkový výsledek | Snížení spotřební daně | Předkrizové úrovně | Vysoké ceny | Schodek rozpočtu | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americký akciový index S&P 500 | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Odhady analytiků | Analytička | Hospodaření | Zahraniční obchod | Měsíční report | Reporty | Obchod | Bilance Fedu | Ceny ropy Brent | Eskalace konfliktu | Riziko | Analytik | Pražský PX | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Finanční trh | Nástroj | Plyn | ISM indexy | Ceny | Siemens | Financování | Recese | Pokles | Kompozitní index | Války | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | Predikce | Největší světová ekonomika | WTI | Berkshire | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Air Products | Hurikány | Evropské centrální banky | MACD | Sentix | Dobrá data | Současná cena | Instituce | Forint | Výnos | Kurzotvorné informace | Zoetis | Informace z trhu | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | MNB | Zastropování cen | Zasedání MNB | Obchodní den | Ceny energií | RUB | Dopad koronaviru | Euforie | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Histogram | Pracovní místa | Akciové trhy v USA | Zisk | ČNB | Bank of England | Swapy | Mzdový nárůst | Obchodování | Cenový růst | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Státní rozpočet | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Epidemické situace | Údaje | Pokles exportu | Booking Holdings | Indikace | Německý PMI | Obchody | Medián | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | ConocoPhillips | Grafy | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Stagnace | Tržby | Konsensus | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Index pražské burzy | HDP | Restrikce | Dolar | Euro | Klid | Otevření ekonomik | Obchodní bilance | Index PCE | Brazílie | Trhy v USA | Měnové páry | Martin Gürtler | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | 1D | Růst průměrné mzdy | Meziroční inflace | Japonský jen | Akcie | Měnové podmínky | Mzda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Růst ceny ropy | Mzdová dynamika | EOG Resources | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Reuters | OPEC+ | Prognózy | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Výsledky | Počty nových žádostí o podporu | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Investice | Pro investory | Fidelity | Varianta omikron | Potenciál | Ranní nadhoz | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Bod | Ekonomika eurozóny | Zisky | Šéf Fedu | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Kontrakce | Americký akciový trh | Ukazatel | Oživení ekonomiky USA | Amgen | Měny | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Export | Rusko | Signál | Číst grafy | Ceny stavebních prací | Stock Exchange | Dominion Energy | Fortinet | Prodeje aut | Air | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Devizové rezervy | InterContinental | Data z amerického trhu práce | ZEW | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Příjmy | Zasedání Fedu | Bloomberg | Akcie v Asii | Alena Schillerová | Americký PMI | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | University of Michigan | Korekce | Reálná mzda | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | Trendové linie | Stavebnictví | Krize | Ekonomická důvěra | Zastropování cen elektřiny | Zvýšení úrokových sazeb | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Cena | ILO | Německo | Makroekonomické ukazatele | MJ | Apple | Rozpočet | Zoetis Inc | Cheniere Energy | Snížení sazeb | DOT | Česká ekonomika | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Co bude | Prohloubení deficitu | DAX | Data z pracovního trhu | Objem dovozu | Merck | Datový kalendář | Dominion Energy Inc | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Schodek | Indikátory | Oslabení | Akciové futures | Indikátor MACD | Práce | Cíle | ČNB dnes | Repo sazba | Banky | Předčasné volby | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Automotive | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Bilance zahraničního obchodu | Maloobchodní tržby v eurozóně | Analýza | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Zlepšení | Duke Energy | ČR | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Stock | Německá průmyslová výroba | Cenné papíry | Průměrná mzda | FX | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Finální odhad | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Sentiment | Zhoršení pandemie | Index ISM | Nízká volatilita | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Occidental Petroleum | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Polsko | Rezistence | Bankovní rady ČNB | ZEW index | Březnová data | Zdražování | Ropy | Výrobní sektor | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Deficit státního rozpočtu | USD | Emoce | PMI ze sektoru služeb | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | Krize ve Francii | Průraz | Propad | London Stock Exchange | Nemovitosti | Index CSI 300 | PX index | Aleš Michl | Nejistota | Den nezávislosti | Německý Ifo index | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Ceny v eurozóně | London Stock Exchange Group | Makro | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | Nižší ceny ropy | NBP | Stabilita sazeb | Růst ceny | Inflační očekávání | Payrolls | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Navýšení | Omikron | Hodnoty měny | Siemens Healthineers | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Prodeje | Základní sazba | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Ukazatele | Měnový pár | Merck KGaA | Ovlivňování | Banka | Polský zlotý a maďarský forint | Američané | Počet zaměstnaných | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Disney
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot