Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:51
reklama
Purple trading AI
reklama
SAB Finance
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex rijen 2024

Průmyslové objednávky

img

Ranní okénko - První projekce vítěze voleb v USA, data z české ekonomiky a zasedání NBP

06.11.2024 Během noci se již objevila první projekce výsledku prezidentských voleb, podle které by mohl být vítězem Donald Trump. Zatím jediným zpravodajským kanálem, který označil Tumpa za vítěze, je americká Fox news, podle níž však vyhrál v Pensylvánii, Severní Karolíně a Georgii, tzv. swing states, které jsou pro vítězství klíčové. Volatilita na trzích roste, v případě těsného výsledku by však mohla být výrazně vyšší. Koruna již reaguje svižným oslabením k úrovni 25,40 EUR/CZK, zatímco dolar naopak posiluje.
img

Ranní okénko - Prezidentské volby v USA jdou do finále

05.11.2024 Dnes nás čeká událost tohoto roku, prezidentské volby ve Spojených státech amerických. Tamní obyvatelé dnes v rámci tzv. super úterý rozhodnou, kdo se stane na další čtyři roky nejmocnějším politikem na planetě. Vrátí se do Bílého domu republikánský kandidát Donald Trump nebo se stane první prezidentkou v americké historii současná viceprezidentka za Demokratickou stranu Kamala Harris? V tuto chvíli nelze jednoznačně říci, kdo má do oválné pracovny blíže. Investoři a sázkové kanceláře mírně favorizují Donalda Trumpa, na druhé straně nejrůznější předvolební průzkumy spíše naznačovaly vítězství Kamaly Harrisové. Rozhodujícími by měly být výsledky v nerozhodnutých, tzv. swing státech, kterými jsou Arizona, Georgia, Michigan, Nevada, Pensylvánie, Severní Karolína a Wisconsin.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Volby v USA, zasedání Fedu a ČNB, PMI v regionech

04.11.2024 Tento týden bude největší zaměření na Volby v USA, ale taktéž na zasedání Fedu a ČNB. V ČR se taktéž v pátek dozvíme míru nezaměstnanosti. Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v Německu, eurozóně a USA.
img

USA: Průmyslové objednávky v září poklesly o 0,5 % při očekávání poklesu o 0,4 %

04.11.2024 Průmyslové objednávky (září): aktuální hodnota: -0,5 %, očekávání trhu: -0,4 %, předchozí hodnota: -0,2 % / revize -0,8 %
img

Ranní okénko - Americké volby a zasedání centrálních bank

04.11.2024 Tento týden má potenciál být na trzích značně divokým, jelikož světovou ekonomikou budou hýbat zásadní události spojené s vysokou mírou nejistoty. Především půjde o americké prezidentské volby, které se konají již zítra a šance obou kandidátů jsou poměrně vyrovnané. Každý z nich přitom představuje značně odlišný styl politiky s celosvětovým ekonomickým přesahem, a tak půjde o ostře sledovanou událost nejen mezi politickými komentátory. Navíc budou zasedat centrální banky v ČR, Polsku a USA, na jejichž rozhodnutích sice panuje shoda, nové měnové podmínky však mohou dále ovlivnit směr trhu.
img

Očekávané události: PMI ve výrobě (Německo, eurozóna), průmyslové objednávky (USA)

04.11.2024 Německo: 09:55 Index nákupních manažerů PMI ve výrobě (HCOB) (říjen - konečný): očekávání trhu: 42,6, předchozí hodnota: 42,6
img

Ranní okénko - Týden ve znamení české ekonomiky

07.10.2024 Tento týden nás čeká mnoho zajímavých dat z české ekonomiky, již dnes se dozvíme více ohledně vývoje situace v průmyslu a zahraničním obchodě za měsíc srpen. Zítra bude následovat nezaměstnanost a maloobchod, ve čtvrtek spotřebitelská inflace. Ze zahraničí stojí za zmínku publikace zápisu ze zasedání Fedu, který vychází ve středu, ale také americká inflace, která dorazí ve čtvrtek.
img

Ranní okénko - ČNB včera ničím nepřekvapila

26.09.2024 V odpoledních hodinách se dozvíme ze Spojených států amerických finální odhad růstu tamní ekonomiky. Ta podle druhého odhadu vzrostla o rovná 3 % (první odhad 2,8 %) a nyní se očekává kosmetický pokles na 2,9 %, ale vzhledem k revizím v předchozích čtvrtletích nelze vyloučit korekci oběma směry. Zároveň budou publikovány statistiky o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Trh předpokládá, že v srpnu došlo k meziměsíčnímu poklesu o 2,7 %, nicméně v červenci byl zaznamenán téměř 10% nárůst zejména díky objednávkám z volatilního odvětví dopravy. Bez tohoto sektoru trh očekává v srpnu nepatrný růst o 0,1 % po červencovém poklesu o 0,2 %. Z USA dorazí také každotýdenní údaje z tamního trhu práce o počtu nově podaných i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti.
img

Ranní okénko - Splní dnes ČNB očekávání trhu?

25.09.2024 Dnes nás čeká nejzajímavější událost v rámci tohoto týdne, a to měnově-politické zasedání České národní banky. Ta bude rozhodovat o dalším uvolnění měnové politiky, mezi analytiky panuje shoda ohledně očekávaného snížení úrokových sazeb o 25bb.
img

Ranní okénko - Bída německého průmyslu nebere konce

24.09.2024 Již za pár minut zveřejní Český statistický úřad výsledky konjunkturálního průzkumu za měsíc září. Důvěra spotřebitelů se aktuálně drží těsně pod historickým průměrem, když poslední čtyři měsíce klesala, což se projevilo i na nižším nárůstu výdajů domácností ve druhém čtvrtletí. Trh nyní očekává, že se nálada spotřebitelů ve srovnání se srpnem takřka nezměnila. Nicméně i přes stagnující spotřebitelskou náladu jsou to právě domácností, které pomáhají české ekonomice alespoň k mírnému růstu okolo 1 %.
img

Ranní okénko - Zářijová zasedání centrálních bank uzavře ČNB

23.09.2024 Tento týden přinese poslední z řady zasedání hlavních centrálních bank v tomto měsíci. Kromě maďarské národní banky se bude naše pozornost upínat zejména na rozhodnutí o úpravě úrokových sazeb ČNB. V souladu s trhem očekáváme, že cyklus uvolňování měnové politiky bude pokračovat a dojde ke snížení sazeb o 25bb. Ačkoli bankovní rada uplatňuje obezřetný přístup, z posledních vyjádření jejích členů je zřejmé, že prostor pro další pokles sazeb vnímají i sami centrální bankéři.
img

Ranní okénko - Dnes data o zaměstnanosti ADP jako předzvěst širšího pátečního reportu

05.09.2024 Dnes nás čeká poměrně obsáhlá dodávka nových dat, kterou již před několika okamžiky otevřelo Německo skrze průmyslové objednávky. Po překvapivě slušném výsledku v červnu, kdy došlo letos poprvé k růstu objednávek, a to dokonce o téměř 4 % v meziměsíčním vyjádření, byl tentokrát opět očekáván pokles (tržní odhad -1,5 %). Tento odhad byl však daleko od pravdy, když v červenci došlo k dalšímu růstu objednávek, a to dokonce o 2,9 %. Situace v německém průmyslu přesto zůstává znepokojivá, když několik měsíců v řadě klesá zpracovatelské PMI a zhoršuje se nálada mezi firmami.
img

DE40 beze změny po optimistických údajích o průmyslových zakázkách

05.09.2024 Německé průmyslové objednávky m/m: skutečnost 2,9 % (prognóza -1,7 %, předchozí 3,9 %).
img

Ranní okénko - Finanční trhy se obávají, jaký bude další vývoj v USA

06.08.2024 Dnes budeme zejména netrpělivě vyhlížet výsledek průmyslu, který podle naší prognózy ani v červnu mnoho optimismu nenabídne. V případě neočištěných dat očekáváme meziroční propad o téměř 5 % a ani výsledek očištěný o kalendářní vlivy není příliš povzbudivý, kdy podle našeho odhadu průmyslová produkce takřka stagnovala. Automobilový průmysl již v posledních měsících nepřispíval k růstu celého odvětví a stejně tomu tak bude i nyní díky vyšší srovnávací základně loňského roku. Navíc i zahraniční poptávka zůstává slabá, když nás zejména ovlivňují problémy německého průmyslu. O jeho vývoji se více dozvíme zítra, ale již dnes naznačí tovární objednávky, zda v Německu nenastává obrat k lepším zítřkům. V meziměsíčním srovnání trh předpokládá jejich zvýšení v červnu o 0,5 %, zatímco v květnu došlo k jejich snížení o 1,6 %. Nicméně i pokud by se tato predikce naplnila, není na místě dělat okamžité soudy a bude na místě počkat na další data.
img

DE40 se po příznivých údajích o průmyslových zakázkách zvyšuje

06.08.2024 Reálné (cenově očištěné) nové zakázky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu 2024 po sezónním a kalendářním očištění meziměsíčně zvýšily o 3,9 %. Předtím nové zakázky pět měsíců v řadě klesaly.
img

Ranní okénko - Týden české ekonomiky

05.08.2024 Tento týden se budeme věnovat nově příchozím datům z české ekonomiky, která postupně nabídnou pohled na vývoj maloobchodu, průmyslu, zahraničního obchodu a nezaměstnanosti. Ze zahraničních dat zaujme zejména výrobní inflace v eurozóně či výkon německého průmyslu.
img

Výprodeje na Wall Street akcelerují

02.08.2024 Americké trhy navazují na včerejší poklesy ba se dokonce rýsuje jejich překonání. Už včera investory nepotěšil index ISM ve výrobě naznačující slabší kondici amerického průmyslu. Dnes náladu dále srazila překvapivě slabší tvorba nových pracovních míst ústící v překvapivé vyskočení nezaměstnanosti. Mírně více navíc poklesly červnové průmyslové objednávky. Svou nezastupitelnou roli na špatné náladě si připisují i kvartální výsledky Intelu a Amazonu. Často se také zmiňuje i ochabnutí nadšení z AI. Nejvýrazněji dopadá kladivo na technologiemi obtěžkaný index Nasdaq, který od červencového maxima odepsal 10 % a technicky tak vstoupil do korekce.
img

USA: Průmyslové objednávky meziměsíčně poklesly o 3,3 %, při očekávání poklesu o 3,2 %

02.08.2024 Průmyslové objednávky (červen): aktuální hodnota: -3,3 % očekávání trhu: -3,2 % předchozí hodnota: -0,5 %
img

Evropské akcie rostou: Co můžeme očekávat od úrokových sazeb a voleb ve Velké Británii?

08.07.2024 Evropské akcie ve čtvrtek rostly, když naděje na snížení úrokových sazeb v USA podpořily slabé ekonomické údaje. Také londýnské trhy vykázaly pozitivní dynamiku v souvislosti se zahájením hlasování v parlamentních volbách ve Velké Británii, kde průzkumy předpovídaly historické vítězství Labouristické strany.
img

Ekonomický kalendář: Zápis z jednání ECB v centru pozornosti trhů

04.07.2024 Včerejší seance přinesla nová maxima pro benchmarky na Wall Street a posílila tak víru v "pozitivní" sezónnost amerických indexů, pro které jsou první dva červencové týdny statisticky nejlepším obdobím celého roku. Při absenci americké seance se dnes pozornost zaměří na indexy ze starého kontinentu, které mohou stejně jako eurodolar reagovat na zápis z červnového zasedání ECB. Investoři budou očekávat další "holubičí" signály ze strany ECB, zejména vzhledem k tomu, že červen byl také měsícem prvního snížení sazeb v eurozóně.
img

Ranní okénko - Nabitý konec týdne i přes nastávající svátky

04.07.2024 Vzhledem k zítřejšímu státnímu svátku oslavující příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na území Velké Moravy si shrneme, co nás čeká dnes i zítra. Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se v květnu vyvíjely tržby maloobchodních prodejců. Trh očekává stejně jako v dubnu meziroční růst o 5,3 %, naše predikce je téměř identická (+5,4 %). Vzestup maloobchodního sektoru, který započal na konci minulého roku, bude každopádně ve zbývající části roku pokračovat na pozadí růstu reálných mezd českých domácností.
img

BREAKING: Německé průmyslové objednávky mnohem slabší, než se očekávalo

04.07.2024 Německé průmyslové objednávky dosáhly -1,6 % m/m oproti 0,5 % exp. a -0,2 % předtím.
img

Prognóza pro EUR/USD na 4. července 2024

04.07.2024 Včera euro dosáhlo všech svých cílů – úrovně 1,0788, rezistence linie rovnováhy a také se podařilo posunout oscilátor Marlin do zóny vzestupného trendu. Nicméně hlavní událostí včerejšího dne bylo dosažení nového rekordního maxima indexu S&P 500.
img

Akciové trhy: Tři ze tří

03.07.2024 Hlavní index pražské burzy PX (+0,48 %, 1 567,22 b.) dnes roste potřetí ze tří dnů tohoto týdne. Likvidita zůstává prázdninová, tedy pod dlouhodobým průměrem.
img

Ranní okénko - Mírný pokles inflace v eurozóně zatím ECB zřejmě nepřesvědčí

03.07.2024 Středeční den by měl potvrdit polevování inflačních tlaků v eurozóně, tentokrát prostřednictvím indexu cen výrobců (PPI), kde se vývoj cen dokonce nachází v záporných číslech. Očekáváme, že oproti předchozímu měsíci by ceny v květnu tentokrát mohly vzrůst o mírných 0,1 % (vs -1,0 % v dubnu), v meziročním vyjádření by však ceny měly klesat i nadále. V meziročním vyjádření by podle nás mohl index PPI poklesnout o 3,8 % (vs -5,7 % v dubnu).
img

Akciový výhled: Evropské futures rostou

03.07.2024 Evropské trhy otevřou kladně, když dle indikací futures roste Evropa o 0,71 % a německý DAX o 0,5 %. Na pozitivním sentimentu se propisuje dění ve Francii, kde se z druhého kola stahuje více jak dvě stě kandidátů z důvodu snížení zředění hlasů způsobem, aby „krajně orientované“ strany nezískaly většinový podíl na moci.
img

Ranní okénko - Pokles inflace v Německu by měl být následován poklesem i v celé eurozóně

02.07.2024 Dnešní den bude zajímavý především díky úvodnímu odhadu červnové inflace v eurozóně. Meziměsíční dynamika by podle trhu měla stejně jako v předchozím měsíci dosáhnout výše 0,2 %. Naše i tržní prognóza předpokládá, že v meziročním vyjádření by po květnovém nárůstu na 2,6 % mělo dojít k poklesu na 2,5 %. Rovněž jádrová inflace by se měla snížit o 0,1 p.b., a to z 2,9 % na 2,8 %. Eurostat ve stejný čas vydá údaj o výši nezaměstnanosti. Ta by měla v květnu podobně jako v dubnu činit 6,4 % a zůstala by tak na historickém minimu.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: PMI a maloobchod v ČR, inflace v Evropě a v USA trh práce

01.07.2024 První červencový týden přinese várku nových dat převážně ze zpracovatelského průmyslu, kde se dozvíme aktuální PMI jak z ČR, tak ze světa, z USA přijdou nová data zejména z trhu práce. Obchodní aktivitu v týdnu omezí dva státní svátky, nejprve ve čtvrtek Den nezávislosti v USA, v pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v ČR, kdy budou příslušné burzy uzavřené.
img

Ranní okénko - Čtvrtek ve znamení průmyslu, zahraničního obchodu a zasedání ECB

06.06.2024 Dnes se dozvíme výsledek zahraničního obchodu České republiky, jehož bilance se od roku 2022, kdy dosahovala historických minim, trendově zvyšuje a v tomto roce se již dostává bezpečně do plusu. Silný přebytek z března (39,3 mld. Kč) se nyní zřejmě opakovat nebude, i tak ale počítáme spolu s rostoucí zahraniční poptávkou s pozitivní bilanci, za duben odhadujeme výsledek ve výši 12,8 mld. Kč. Druhou sledovanou veličinou na českém trhu dnes bude údaj o průmyslové výrobě, které se dlouhodobě příliš nedaří a výrazné oživení zatím nenaznačují ani předstihové ukazatele. Březnový propad ve výši 2,7 % r/r by se v dubnu měl zmírnit, přičemž šíře analytických odhadů poskytuje prostor i pro případný růst. Náš odhad však počítá s poklesem o 1,4 % zejména z důvodu dosavadního nedostatku pozitivních zpráv, které by mohly obrat ve výrobě způsobit.
img

Průmyslové objednávky britských CBI nižší, než se očekávalo

24.04.2024 Průmyslové objednávky CBI ze Spojeného království přišly v roce -23 vs. -16 oček. a -18 dříve. Ve stejné době byl optimismus britského obchodu lepší než ten předchozí s 9 čteními oproti -3 dříve.
img

Germany industrial orders below expectations

05.04.2024 Průmyslové objednávky v Německu za únor dosáhly 0,2 % m/m oproti 0,7 % oček. a -11,4 % dříve.
img

Forex: Oslabení tuzemské průmyslové produkce v závěru loňského roku

06.02.2024 Odhadujeme, že tuzemská průmyslová výroba po listopadovém poklesu v prosinci dále oslabila, a to o 1,2 % m/m. Vliv na to zřejmě bude mít i nižší výroba aut. Veškeré naše odhady pro dále zveřejněná data v následujících týdnech najdete v nových Měsíčních předpovědích. Meziměsíční nárůst německých průmyslových objednávek v prosinci by podle nás měl předznamenávat postupné mírné zlepšení v tamní průmyslové výrobě, jak ostatně indikují i předstihové indikátory sentimentu.
img

Forex: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje

26.04.2023 Indikátor důvěry německých spotřebitelů od společnosti GfK by měl ukázat na další zlepšení. Finanční situace domácností je díky zrychlujícímu růstu mezd, vysokým úsporám a nízké nezaměstnanosti dobrá. Německá ekonomika navíc podle nás v Q1 23 mezičtvrtletně vzrostla a vyhnula se recesi. Ta americká naopak podle všeho růstovou dynamiku pozvolna ztrácí. Potvrdit by to měly stagnující objednávky zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Průmyslová výroba, ČR, únor 2023

06.04.2023 Průmyslová výroba v únoru vzrostla meziročně o 2,0 %, což byl výsledek v souladu s tržním očekáváním.
img

Klíčová otázka nejen pro závěr týdne - potvrdí vládní data sílu trhu práce?

06.01.2023 Německé průmyslové objednávky v listopadu nečekaně prudce klesly, což ovšem nechává hlavní trhy v klidu. Předběžná inflace z eurozóny za prosinec vyjde ještě dopoledne, vrátí do jednociferných hodnot a má slušnou šanci překvapit směrem dolů. Respektive překvapit - dílčí národní data jsou v řadě případů známa, takže inflace klesající zřejmě k 9 procentům by už takový šok nezpůsobila. Je to však spolu s levnými energiemi stále faktor, který podporuje evropské akcie, a to navzdory negativní inspiraci ze zámoří. Dnes se klíčové evropské indexy obchodují zatím smíšeně.
img

Ekonomický kalendář: NFP den je tu!

06.01.2023 NFP je stále „zprávou“, kterou je třeba sledovat. Fed vidí, že inflace klesá z vrcholu, ale obává se spirály cen a mezd, která brání trvalému návratu k inflačnímu cíli. To je důvod, proč by trhy ve skutečnosti chtěly vidět „slabou“ zprávu s malým nárůstem zaměstnanosti a zpomalujícím růstem mezd. Čím dříve k tomu dojde, tím dříve může Fed zastavit svou restriktivní politiku.
img

Včerejší propad se dnes v Evropě mění na nevýrazné obchodování

06.12.2022 Investoři na hlavních trzích si až včera všimli, že nové zprávy úplně neladí s jejich představou o rychlé otočce Fedu. Spouštěčem negativní reakce byl index ISM ze sektoru služeb, který vykázal za listopad nečekaně silné hodnoty, poté co v pátek trhy zvládly přejít obvykle výrazně důležitější report o zaměstnanosti a mzdách.
img

Ekonomický kalendář: Sekundární data z US a Kanady, API report

06.12.2022 Futures trhy dnes naznačují na víceméně ploché zahájení evropské seance. Futures na DAX se obchodují méně než 10 bodů pod včerejším close. To přichází po smíšeném obchodování během asijské seance, kdy regionální indexy nedokázaly najít společný směr. Riziko spojené s flow kapitálu lze zaznamenat na devizovém trhu, kde AUD a GBP patří k nejvýkonnějším v G10, zatímco bezpečné přístavy, jako je CHF a JPY, zaostávají. Energetické komodity jsou nejdnoznačné s růstem ropy a poklesem zemního plynu.
img

Růst v Evropě je velmi křehký, euro se dnes drží

06.09.2022 Na hlavních evropských trzích se stále přetřásá hlavně otázka energií a navrhovaných státních zásahů. V úvodu to vypadalo na pozitivní reakci ve víře, že společné řešení energetickou krizi, a s ní i dopady na ekonomiku, zmírní. Ceny plynu a elektřiny v Evropě také zamířily dolů. Následně však zlepšená nálada vyprchává a úvodní zisky hlavních akciových indexů se ztenčují. Většina z nich už se obchoduje pouze lehce nad nulou. Americe, která se rozjede po včerejším svátku, futures zatím věstí asi půl procenta růstu.
img

Eurozóna směřuje do mírné recese

04.08.2022 V pátek byl v eurozóně zveřejněn velice důležitý předstihový makroekonomický indikátor, který indikuje očekávaný hospodářský vývoj na příští dvě čtvrtletí. Konkrétně šlo kompozitní index nákupních manažerů (Composite Purchasing Managers Index – PMI). Z červnové hodnoty 52,0 bodů došlo v červenci k masivnímu poklesu na 49,4 bodů. Přitom hranice 50 bodů odděluje zrychlující se makroekonomickou dynamiku od klesající dynamiky. Hodnota indexu na 49,4 bodech jednoznačně indikuje, že eurozóna téměř s jistotou rychle směřuje minimálně do mírné ekonomické recese.
img

Swingový výhled 18. týden 2022

16.05.2022 Ve válce proti rostoucí inflaci centrální banky USA, Velké Británie a Austrálie v tomto týdnu zvyšovaly úrokové sazby. Británie přitom varovala před rizikem recese. Sazby zvyšovala také ČNB. Ty se tak dostaly na nejvyšší úrovně od roku 1999. Klíčová úroková sazba v ČR je nyní 5,75 %.
img

Nejen Fed, ale i data, sankce a hrozící bankrot. Negativní nálada se drží

06.04.2022 Americký Fed dnes večer zveřejní zápis z posledního zasedání. Jak jsme už upozorňovali, na něm ještě nebyla centrální banka tak přísná, takže informace by nemusely být pro trhy zátěží. Jenže mezitím se zpřísnila rétorika jednotlivých bankéřů, přičemž na trhu stále rezonuje včerejší jestřábí vystoupení Lael Brainardové.
img

Průmyslová výroba, ČR, leden 2022

11.03.2022 Tuzemský průmysl vykázal v lednu po kalendářním očištění meziroční růst výroby o 1,0 % a kalendářně neočištěný růst činil dokonce 3,7 %.
img

Pokračující konflikt na Ukrajině omezuje akciovou rally, ale zvyšuje poptávku po dolarech

04.03.2022 Vojenský konflikt na Ukrajině nadále ovlivňuje globální trhy. Nejvýraznějším příkladem je reakce investorů na nejnovější údaje o americké ekonomice. Přestože zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a průmyslových zakázkách předčily očekávání, trhy zůstaly medvědí.
img

Ekonomický kalendář: Služby ISM, druhý projev Powella

03.03.2022 Evropské futures trhy dnes poukazují na nižší otevření obchodní seance na starém kontinentu. Futures se během asijské seance obchodovaly výše, ale krátce před zahájením evropské seance začaly mazat zisky. Očekává se, že dnes proběhne další kolo jednání mezi ruskými a ukrajinskými představiteli, což je jedna z událostí, které mohou ovlivnit trh. Kromě toho budou obchodníkům nabídnuta data z Evropy a Spojených států. Většina zpráv z Evropy však bude revize údajů PMI sekotru služeb za únor, a proto by neměly mít velký dopad. ISM sektoru služeb v USA v 16:00 může vyvolat krátkodobou volatilitu. V neposlední řadě se Powell dnes objeví v Kongresu. Obsah projevu bude stejný jako včera, proto je nepravděpodobné, že by událost měla zásadní dopad na trh.
img

Ranní okénko - ČNB znovu navýší úrokové sazby, ECB pod tlakem

03.02.2022 Dnešek bude patřit centrálním bankám. Zvyšovat sazby bude s největší pravděpodobností Česká národní banka, stejně tak v neobvykle krátkém intervalu i Bank of England. Včerejší rekordní inflace v eurozóně připravila test na dnešek také pro ECB. Od té se zvyšování sice nečeká, ale bude zajímavé sledovat, jak na nejnovější data bude reagovat a jestli předsedkyně Lagardeová nenastíní možnost rychlejšího utahování. Ještě před samotným rozhodnutím budou zveřejněna data o cenách výrobců v eurozóně za prosinec, kde trh očekává další růst, meziročně o rekordních 26,1 %.
img

Ranní okénko - Inflace v zemích eurozóny vstoupila do nového roku překvapivě silná

02.02.2022 Hlavním dnešním údajem je lednová inflace v eurozóně. Dosud zveřejněné hodnoty některých členských států ukazují, že i agregovaný výsledek bude pravděpodobně vyšší, než ukazuje medián tržních odhadů (4,4 % po prosincových 5,0 %). Důležitá bude také statistika z amerického trhu práce od institutu ADP, jež naznačí, co očekávat od obsáhlejší měsíční statistiky (zveřejnění v pátek).
img

Ranní okénko - Vyšší než očekáváná inflace v Německu komplikuje argumentaci ECB, těsně před zasedáním

01.02.2022 Dnešní ekonomický kalendář se soustředí především na domácí vývoj. Za pár minut ČSÚ zveřejní předběžný odhad HDP za čtvrté čtvrtletí. Následovat bude PMI pro zpracovatelský sektor, který nastíní situaci v průmyslu na začátku roku. Odpoledne pak dorazí údaj o státním rozpočtu za leden. Z eurozóny nás čeká údaj o míře nezaměstnanosti a americký kalendář je prázdný s výjimkou ISM indexu v průmyslu, jež měl poklesnout o jeden bod na 67 bodů.
img

Ranní okénko - ČNB, ECB, inflace, HDP. Finanční trh bude zpracovávat jeden údaj za druhým

31.01.2022 Finanční trhy ještě ani nestihly zcela vstřebat jestřábí zasedání Fedu a hned mají před sebou další nabitý týden. Čeká nás další várka výsledků HDP evropských zemí, inflace v eurozóně a zasedání ECB a britské centrální banky. Pozadu ale nezůstává ani domácí ekonomický kalendář. ČNB zvýší úrokové sazby a představí novou makroekonomickou prognózu, ČSÚ vydá předběžný odhad HDP a Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu za leden.
img

Forex: Dnes uvidíme sílící trh práce v USA a umírněnější inflaci v eurozóně

07.01.2022 Americký trh práce pravděpodobně ukáže za prosinec výrazné zlepšení. Od předběžného výsledku inflace v eurozóně se ve stejném měsíci čekají v současném kontextu relativně umírněná čísla. Silnější německé průmyslové objednávky indikují šanci na růst tamější průmyslové výroby. Česká průmyslová výroba za listopad by měla ukázat silný růst a přispět i ke zlepšení obchodní bilance. Záznam z minulého zasedání ČNB odhalí pocit nutnosti většiny členů bankovní rady pokračovat v utahování měnové politiky.
img

Forex: Německá inflace by měla podle očekávání trhu v prosinci zpomalit

06.01.2022 Meziroční růst německých spotřebitelských cen podle našeho odhadu v prosinci zvolnil v harmonizovaném vyjádření z 6,0 % na 5,7 %, zatímco tržní konsensus je ještě o desetinu nižší. Rizikem je však pokračující zrychlování inflace, a to zejména v důsledku nedávného dalšího růstu cen energií. V Německu bude také zveřejněn listopadový vývoj továrních objednávek. Ty by měly po výrazném říjnovém poklesu opět meziměsíčně růst. V USA bude sledován zejména prosincový ISM index z oblasti služeb, který by měl být negativně ovlivněn rychlým šířením mutace omikron na konci roku 2021.
img

Na akciích odpoledne vítězí kupci, Nasdaq však zaostává

06.12.2021 Dneškem pokračuje vnitřní boj akciových trhů o to, jestli je před koncem roku spíše třeba vybírat zisky, nebo naopak využívat poklesy k nákupům. Po několika intradenních změnách směru mají aktuálně navrch kupci, kteří táhnou hlavní indexy slušně vzhůru.
img

Ranní okénko - Postupně přibývají sázky na zvýšení amerických sazeb před koncem 2022

03.11.2021 Na finančním trhu obecně panuje shoda, že na konci dvoudenního zasedání Fedu dnes dojde k oznámení taperingu – tj. snížení tempa nákupu aktiv. Fed započal program nákupu aktiv na podporu koronavirem zasažené ekonomice. K jeho ukončení ho aktuálně tlačí inflace, která se vyšplhala výš, než se čekalo, i když Fed neopustil argumentaci o její dočasnosti. Měnová politika tento týden dominuje i v regionu střední Evropy. Ještě před ČNB o úrokových sazbách dnes rozhodne polská centrální banka NBP. Ta také čelí tlaku ze strany růstu spotřebitelských cen, které v říjnu dosáhly na meziročních 6,8 %, nejvíce za posledních 20 let.
img

Ranní okénko - Dnes bude na trzích klid

02.11.2021 Dnes se žádných významnějších ekonomických indikátorů nedočkáme, jedinou výjimkou bude zpřesněný výsledek říjnových indexů PMI z Německa a následně z celé eurozóny. Zde pozorujeme podobný příběh jako v Česku, když pod tlakem nedostatku výrobních vstupů postupně klesá jak výrobní, tak i objednávková dynamika, zatímco se svižně zvyšují ceny.
img

Ranní okénko - Fed pravděpodobně oznámí snižování nákupu aktiv a ČNB dodá další hike

01.11.2021 Údaje o HDP ze závěru minulého týdne byly ohlédnutím zpět do třetího kvartálu, ve kterém zůstaneme i tento týden, kdy dorazí měsíční data z reálné ekonomiky za září. V tuzemsku vyjde maloobchod, v Německu se k němu přidá i průmysl. Aktuálnější informace přinese PMI ze zpracovatelského sektoru za měsíc říjen. Pozornost investorů upoutají především centrální banky. Ve středu zasedá Fed. Ve čtvrtek je na řadě ČNB. Ta navíc představí novou makroekonomickou prognózu, ve které téměř jistě navýší odhad inflace a sníží predikovaný růst HDP.
img

Znovu jedeme nahoru. Trhy oceňují snížení energetického rizika i dohodu v zámoří

07.10.2021 Včerejšek byl dost extrémní hlavně na trzích s energetickými komoditami. Jejich strmý růst se podařilo zlomit v podobn...
img

Slibný včerejšek je zapomenut, akcie se propadají. Dolar ke koruně u 22,0

06.10.2021 Během včerejšího dne jsme se dost podivovali, že rostoucí inflační tlaky, očekávání i výnosy dluhopisů nebrání akciovým trhům v klidném a výrazném růstu. Těžko říct, zda přechodný růst táhly jen nákupy po snížení cen nebo i další faktory, dnes každopádně tržní vývoj dává větší logiku. Evropské akciové indexy hned zkraje obchodování ukazují, že to s odrazem vzhůru tak jednoduché nebude. DAX a AEX padají o 2,1 pct, CAC 40 je dole o 1,9 pct a londýnský FTSE 100 ztrácí 1,4 procenta.
img

Ranní okénko - Růst zaměstnanosti v USA a klesající objednávky v německém průmyslu

06.10.2021 Prvním dnešním údajem jsou německé průmyslové objednávky, které tamní statistický úřad zveřejnil před necelou hodinou. Jak se předpokládalo, dostavil se v srpnu meziměsíční pokles, který ovšem poměrně citelně předčil očekávání. Další na řadě jsou maloobchodní tržby v eurozóně, od kterých se čeká mírné meziměsíční zlepšení. Ekonomický kalendář uzavře report ADP z amerického trhu práce, který podá informaci o růstu zaměstnanosti v soukromém sektoru za září. Trh počítá oproti srpnu s vyšším počtem nově vytvořených pracovních míst, což by nastolilo pozitivní očekávání pro celkovou statistiku z trhu práce, jež vyjde tento pátek. Pozitivní zpráva z trhu práce dorazila včera i z tuzemska, kdy podíl nezaměstnaných dosáhl již na 3,5 %. Českou měnu nechalo včerejší dění na finančních trzích relativně v klidu, když pouze oscilovala poblíž úrovně EUR/CZK 25,30.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu v srpnu klesly více, než se čekalo

06.10.2021 Zakázky německého průmyslu v srpnu klesly oproti červenci o 7,7 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Po dvouměsíčním silném růstu daném velkými objednávkami je to větší pokles, než se čekalo. Slabší byla poptávka ze zahraničí.
img

Ranní okénko - Nálada evropských investorů se zhoršuje

05.10.2021 Prvním dnešním makroekonomickým údajem bude zářijová statistika tuzemské nezaměstnanosti. Ta po dosažení svého vrcholu (4,3 %) v únoru letošního roku setrvale klesá, a příznivý trend by měl pokračovat i tentokrát. S ohledem na pokračující nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a možnostmi zaměstnanců ovšem nečekáme nijak výrazný pokles, a vzhledem k zaokrouhlení se tak patrně ani nepřehoupneme o další desetinku procentního bodu, a zopakujeme srpnových 3,6 %.
img

Ranní okénko - Nedostatek výrobních komponent dále brzdí expanzi průmyslu

04.10.2021 V tomto týdnu nás čeká trojice měsíčních dat z české ekonomiky – průmysl, zahraniční obchod a maloobchod, které bude doprovázet údaj o nezaměstnanosti. Pro globální trhy bude klíčová statistika z amerického trhu práce, kterou investoři bedlivě sledují, aby zaktualizovali očekávání ohledně utahování měnové politiky Fedu. „Dostačující“ oživení trhu práce je posledním dílkem skládačky pro snižování objemu nákupu aktiv, tedy zpomalování expanze měnové politiky. Zajímavý bude také německý kalendář, který zahrnuje průmyslovou výrobu, objem zakázek a výrobní inflaci (PPI).
img

Pozitivní začátek týdne díky důvěře v hospodářskopolitickou podporu

06.09.2021 Evropské trhy vstupují do nového týdne pozitivně a vypadá to, že hlavně díky hospodářské politice. Ta se také podle nás udrží jako jedno z klíčových témat týdne. Amerika se do hry nezapojí kvůli svátku, což bude klasicky tlumit aktivitu během odpoledních hodin.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců zůstávají zvýšené, trh vyčkává měsíční statistiku z amerického trhu práce

02.09.2021 Po včerejším slabém růstu zaměstnanosti v USA – report ADP skončil výrazně pod odhady – je dnes na řadě další údaj z tamního trhu práce. Tentokrát dorazí týdenní statistika počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává nepatrné zlepšení. Jedná se ale o relativně volatilní ukazatel, a tak by případné překvapení nemělo mít výraznější odezvu na finančním trhu. K citelnějšímu poklesu počtu žádostí by mohlo dojít v druhé polovině září, protože přestane platit řada pandemických podpůrných programů pro nezaměstnané. Otázkou je, zda následně uvidíme také klesající trend volných pracovních míst.
img

Forex: Trh práce v USA ukáže další zlepšení

06.08.2021 Data z amerického trhu práce by měla za červenec vykázat zlepšení podobným tempem jako v červnu zejména díky sektoru služeb. Průmyslová výroba v Německu ukáže růst, a také průmysl v ČR by měl korigovat předchozí pokles.
img

Forex: ČNB zvýšila repo na 0,75 %

05.08.2021 Česká národní banka zvýšila dnes klíčovou repo sazbu na 0,75 % z předchozích 0,50 %. Pro zvýšení o 25 bb hlasovali 4 členové, o 50 bb jeden a pro stabilitu 2 členové bankovní rady. Finanční trh s tím plně počítal. Stejně tak počítal i s tím, že nová prognóza bude signalizovat potřebu utaženější měnové politiky. I k tomu došlo.
img

Forex: Česká národní banka dnes opět přitáhne měnové šrouby

05.08.2021 ČNB dnes zvýší úrokové sazby o 25 bb. Peněžní trh s tím plně počítá. Nová prognóza ČNB bude ukazovat potřebu jejich dalšího zvyšování v průběhu letošního i příštího roku. Statistika maloobchodních tržeb ČR za červen ukáže další meziměsíční nárůst ovšem již pomalejším tempem. Německé průmyslové objednávky pravděpodobně v červnu z části zkorigovaly květnový pokles.
img

ADP report odhalí tvorbu pracovních míst v USA

04.08.2021 V dnešním kalendáři jsou maloobchodní tržby v eurozóně. V USA odpoledne následuje report tvorby zaměstnanosti v soukromém sektoru od ADP, který bude indikátorem pro to, co očekávat od měsíční statistiky z trhu práce, jež dorazí koncem týdne. Dále bude zveřejněn průzkum v sektoru služeb z dílny ISM.
img

Guvernér Fedu připouští blížící se termín ohlášení tlumení QE

03.08.2021 Ze zemí eurozóny dnes dorazí červnový údaj o dynamice cen výrobců. Ty by měly pokračovat ve svižném meziměsíčním růstu na úrovni 1,4 %, což by v meziročním srovnání představovalo rekordních 10,3 %.
img

Ranní okénko - ČNB pravděpodobně opět navýší sazby

02.08.2021 Tento týden ČNB patrně opět navýší hlavní úrokovou sazbu. Dále dorazí měsíční data z tuzemské ekonomiky za červen. Ucelí tak pohled na druhé čtvrtletí, během kterého ekonomika vzrostla významně nižším tempem (o 0,6 % k/k), než se očekávalo (konsensus 2,0 % k/k). Zajímat nás bude především výsledek průmyslové výroby, respektive dopady komplikací na nabídkové straně. V tomto ohledu přinese důležitý update červencový PMI průzkum ve zpracovatelském průmyslu, který vyjde dnes v 9:30. Další v pořadí je údaj o státním rozpočtu ke konci července. Z globální ekonomiky tento týden dominuje měsíční report z amerického trhu práce – dle odhadů akcelerovalo nabírání zaměstnanců a míra nezaměstnanosti poklesla na 5,7 %. V Evropě budeme sledovat především německý průmysl a tovární objednávky.
img

Ranní okénko - Obchodní bilance USA rekordně nízko, tlaky na ceny vstupů rekordně vysoko

05.05.2021 Z Evropy dnes dorazí finální hodnoty PMI indexů za duben, které by měly potvrdit, že index pro sektor služeb se již posunul mírně do pásma expanze. Ke zlepšení ovšem vede spíše složka očekávání nežli aktuální situace, když restrikce v řadě zemí stále zůstávají platná.
img

Ranní okénko - Německý maloobchod zaznamenal obří nárůst tržeb

04.05.2021 Dnešní ekonomický kalendář je téměř prázdný a jedinou výjimkou bude odpolední informace o objemu amerických továrních objednávek za měsíc březen. Od těch si trh po únorovém meziměsíčním poklesu o 0,8 % tentokrát slibuje nárůst o 1,3 %.
img

Ranní okénko - Březnová data ucelí pohled na první kvartál

03.05.2021 Sada dat HDP ze závěru minulého týdne přinesla příjemné překvapení. Ekonomika ČR se v prvním čtvrtletí propadla o 0,3 % k/k a předčila tak konsensus tržního odhadu (-0,8 % k/k). Povzbudivá by měla být i várka tuzemských ekonomických dat za březen (průmysl a maloobchod) v tomto týdnu. Za poslední dobu jsme si zvykli na záporná čísla, teď už ale lze počítat až s dvouciferným růstem. Půjde však o statistický efekt nízké srovnávací základny z minulého roku, a ne o zlepšení situace. Přeci jen byla ekonomika v březnu nadále zužována restrikcemi.
img

Ranní okénko - Dostupná data signalizují zhoršení průmyslu v eurozóně

14.04.2021 Včerejším zveřejněním březnové inflace byl vyčerpán tuzemský kalendář pro tento týden. Čeká nás ale ještě zajímává sada měsíčních dat z eurozóny a USA, která zpřesní pohled na výkon těchto ekonomik během prvního čtvrtletí.
img

Forex: Tempo růstu cen výrobců v USA zrychluje

09.04.2021 Zatímco včera zveřejněné průmyslové objednávky v Německu za únor naplnily očekáváný růst, dnes zveřejněný výsledek průmyslové výroby za odhady silně zaostal, když propadl meziměsíčně o 1,6 %, zatímco se čekal vzestup v podobném rozsahu. Meziroční pokles průmyslové výroby tak prohloubil svůj propad na 6,4 % z předchozího snížení o 4,0 %. Takový vývoj je v ostrém kontrastu s předstihovými indikátory, které rostou na rekordy. Na vině jsou chybějící komponenty do výroby a související protipandemická opatření, která navíc komplikují zahraniční obchod. Obdobně negativní překvapení včera ukázala i zveřejněná data za český průmysl. Výsledek jen dokládá, s jak vysokou nejistotou se odhady stále potýkají.
img

Akciové trhy rostou. Biden je otevřený kompromisu o daních

08.04.2021 Včerejší zápis z jednání Fedu podle očekávání žádný šok trhům nezpůsobil. Vyznění je v souladu s očekáváními - výhled pro ekonomiku je dobrý, ale inflace není problém a na ústup z měnové stimulace tedy centrální banka zatím nemyslí. Americké akcie včera jasný směr neměly, dnes se ale futures posouvají do plusu, a to hlavně v případě Nasdaqu. Výnosy dluhopisů se sice zvýšily, ale dnes už jsou zase zpět.
img

Průmyslová výroba, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.04.2021 Průmyslová výroba vykázala v únoru meziroční pokles o 2,6 %, zatímco trh očekával růst výroby zhruba v oblasti 0,5 %. Tahounem únorového poklesu byla výroba motorových vozidel, jež se propadla o 8 %, přičemž roli zde mohly sehrát komplikace v dodávkách potřebných komponent.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně stagnovala

05.03.2021 Po německých továrních objednávkách, které dle dnes zveřejněného výsledku v únoru vzrostly meziročně o 2,5 % oproti předchozím 6,1 %, je další na řadě tuzemská míra nezaměstnanosti. Český pracovní trh je nadále stabilizován vládními podpůrnými programy, které limitují negativní dopad pandemie. Míra nezaměstnanosti tak narůstá vzhledem k okolnostem pouze pozvolna. Podpora zůstala v platnosti i během února a z šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském sektoru (PMI) dokonce vyplývá, že přetrvávající tlak na zvyšování objemů výroby vedl firmy k nabírání nových zaměstnanců. Jak ale odhalila lednová data, nesoulad mezi potřebami pracovního trhu a strukturou uchazečů stále přetrvává a s pokračujícími vládními programy lze čekat jeho prohloubení. Dle našeho odhadu míra nezaměstnanosti v únoru stagnovala na 4,3 %, přičemž v prosinci činila 4,0 %.
img

Ranní okénko - Evropská nezaměstnanost by v lednu měla stagnovat

04.03.2021 Z eurozóny dnes dorazí lednový údaj o míře nezaměstnanosti, která by podle odhadů měla stagnovat na prosincových 8,3 %. Zůstává tak oproti předpandemickým cca 7,4 % zvýšená a z letního maxima na 8,6 % zatím výrazněji nepoklesla. Významná část Evropanů přitom nadále zůstává technicky zaměstnána díky vládním podpůrným programům, a je tudíž v ohrožení v případě jejich ukončení. Evidovaná nezaměstnanost i díky tomu na evropské poměry zůstává relativně pod kontrolou, když se i nadále nachází pod pětiletým průměrem (8,5 %). Zázraky se nečekají ani od evropských maloobchodních tržeb, které v lednu podle odhadů klesnou o 1,4 meziměsíčně, tedy o 1,2 % meziročně.
img

Ranní okénko - Výrobní ceny v eurozóně by měly reflektovat rostoucí náklady

03.03.2021 Evropský kalendář dnes nabídne lednový index průmyslových cen, kterému bude trh věnovat pozornost s ohledem na rekordně svižný růst cen vstupů, jež odhalily výsledky PMI indexů. Z USA dorazí údaj o sentimentu v průmyslu a o zaměstnanosti v soukromém sektoru.
img

Ranní okénko - Německé maloobchodní tržby se propadly

02.03.2021 Dnes dorazí zpřesněný odhad vývoje českého HDP v posledním čtvrtletí loňského roku z dílny Českého statistického úřadu. Kromě tradičních detailnějších informací o vývoji tuzemského hospodářství bude dnešní údaj zajímavý i z pohledu případné revize. Vzhledem k dynamice vývoje je totiž tato eventualita pravděpodobnější než obvykle a data naznačují, že by mohlo dojít k mírnému zlepšení původně udávaného poklesu o 5 % meziročně.
img

Ranní okénko - Za výsledkem HDP v závěru roku stál patrně zejména čistý vývoz

01.03.2021 Z českých dat budeme tento týden sledovat zejména zpřesněný odhad HDP včetně jeho detailní struktury. Před tím je ale na řadě PMI ve výrobě, který sice nebude reflektovat aktuální vypjatou epidemickou situaci, přinese ale nové informace o komplikacích v dodavatelských řetězcích a tím pádem o vývoji nákladových tlaků. Český kalendář nakonec uzavře údaj o únorové nezaměstnanosti. Z ekonomiky eurozóny bude stěžejní předběžný odhad spotřebitelské inflace. V USA je na řadě měsíční statistika z trhu práce.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně mírně poskočila

05.02.2021 Týden zakončíme daty z tuzemské ekonomiky. Dorazí prosincový výsledek maloobchodních tržeb a lednová míra nezaměstnanosti. V odpoledních hodinách pak bude v USA zveřejněna měsíční statistika z tamního trhu práce.
img

Pozitivní vývoj ve světě, koruna může těžit z výhledu sazeb

04.02.2021 Hlavní akciové trhy přes den navýšily své zisky, dluhopisy se dostaly znovu pod tlak a dolar postoupil kupředu. Podporou příznivé nálady zůstávají firemní výsledky, ačkoli ne všechny se samozřejmě povedly. Za důležitý zdroj růstu považujeme návrat optimismu kolem vakcíny a oživení hlavně v USA a Británii.
img

Ranní okénko - Americké služby i trh práce se pomalu zvedají

04.02.2021 Hlavní událostí dneška bude pravidelné měnověpolitické zasedání bankovní rady České národní banky. Byť od něj ani my ani trh neočekává jakoukoliv změnu měnové politiky, bude se jednat o jedno z těch zajímavějších. ČNB na něm totiž představí svoji aktualizovanou makroekonomickou prognózu, ze které vyplynou i indikace na další vývoj tuzemských sazeb. Vzhledem k uzávěrce sběru dat ČNB nestihne zohlednit úterní nad očekávání dobrá data o tuzemském HDP a její prognóza tak může vyznít již během vydání jako poněkud zastaralá. Přesto bude zajímavé slyšet, jak bankéři hodnotí vývoj za uplynulé tři měsíce, které oproti jejich předchozím odhadům přinesly silnější korunu, slabší inflaci, ovšem robustnější hospodářský výkon. Jelikož si naším odhadem na nezměněnou měnovou politiku jsme nadmíru jisti, budeme tentokrát rozesílat komentář až po následné tiskové konferenci s detaily o nové prognóze.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
img

Ranní okénko - Potěší nás dnešní HDP?

02.02.2021 Dnes se dozvíme první odhad vývoje českého hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí loňského roku. Po meziročním poklesu o 5 % ve třetím kvartále tentokrát trh vyhlíží jeho prohloubení na -7,6 %, což by v mezičtvrtletním vyjádření odpovídalo -2,5 %. Náš odhad je ještě mírně skeptičtější, když očekáváme -7,9 resp. -2,7 %. Českou ekonomiku oproti jarní vlně uzavírek lépe podržel průmysl a zahraniční obchod, ztráty budou sčítat hlavně služby. Podle dosavadních indikací z ostatních evropských zemí, které vesměs vykazovaly nad očekávání dobré výsledky, ovšem doufáme, že budeme také pozitivně překvapeni.
img

Ranní okénko - Poslední data ukazují na mírnější pokles české ekonomiky

01.02.2021 Ekonomická data očekávaná tento týden nám umožní vyčíslit ekonomické ztráty za minulý rok. Budou zveřejněny předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál jak pro ekonomiku českou, tak i eurozóny. Současně dorazí indexy nákupních manažerů, díky nimž budeme moc zaktualizovat stav ekonomik v právě probíhajícím čtvrtletí. Neméně důležité bude zasedání ČNB.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
img

Akcie míří vzhůru, techy zpět ve formě

07.01.2021 Během dopoledne sice hlavní trhy trochu váhaly, pak se ale optimismus vrátil. Co sledujeme, jsou nákupy akcií hlavně v cyklických sektorech, přičemž si ale velmi dobře vedou také technologie. Nasdaq roste o 2,3 procenta, S&P 500 o 1,5 pct a v Evropě průměrně sledujeme růst kolem 0,7 pct. Pražské burze k solidnímu 1,3procentnímu růstu pomáhaly krom Avastu všechny hlavní tituly.
img

Další překvapení z americké politiky, trhy však zůstávají odolné

07.01.2021 Prohlášení výsledků voleb Kongresem - běžná formalita, která nečekaně vyvolala násilný střet. Vedle toho Trumpovo zarputilé odmítání porážky ve volbách a snaha na poslední chvíli najít v procesu skulinku, aby mohl zůstat v úřadě. Tisk samozřejmě po takových věcech jde, mohou mít důsledky pro společnost či zahraniční politiku, ale z pohledu finančních trhů jsou to záležitosti se zanedbatelným "materiálním" dopadem.
img

Ranní okénko - Sentiment v eurozóně zřejmě stabilní navzdory další vlně pandemie

07.01.2021 Z tuzemské ekonomiky dnes dorazí údaje o devizových rezervách ke konci prosince. Ty se v posledních několika měsících pohybují v úzkém koridoru okolo 160 mld. Kč. Zajímavější tak bude spíše mimořádné jednání české vlády o případných úpravách či prodloužení krizových vládních opatření.
img

Ranní okénko - Německá inflace zřejmě meziměsíčně stoupla

06.01.2021 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý. Jako první budeme vyhlížet tuzemský zahraniční obchod za listopad. Z Německa později dorazí prosincová inflační zpráva a eurostat zveřejní ceny průmyslových výrobců za listopad. Datům z USA budou dominovat tovární objednávky, zpráva o zaměstnanosti od ADP a zápis z prosincového zasedání Fedu. Včerejší výsledky voleb do amerického Senátu zůstaly příliš těsné na to, aby bylo rozhodnuto, zda kontrolu převezmou demokraté či republikáni.
img

Britové míří do dalšího lockdownu

05.01.2021 Dnes se dozvíme konečný stav českých státních financí za rok 2020. Jejich deficit dosáhl již v listopadu zhruba 340 mld. Kč a podle předběžných indikací, které médiím poskytla ministryně financí, mezitím narostl o dalších přibližně 30 až 40 mld. Loňský rok tak přinese nejvyšší schodek rozpočtu v české historii, ovšem tento primát mu nemusí dlouho vydržet. Vzhledem k nedávno schválenému daňovému balíčku i pokračujícím restriktivním opatřením a s nimi spojeným kompenzacím bude rozpočet hned v příštím roce zřejmě opět atakovat podobné úrovně.
img

Ranní okénko - Od českého průmyslu se čeká dobrý výsledek

04.01.2021 První týden roku 2021 bude odstartován indexy nákupních manažerů (PMI) za prosinec. Zajímavý bude především tuzemský index PMI ve výrobě, jelikož z ekonomiky Německa, eurozóny i USA již dorazí pouze finální výsledky, u kterých trh nepočítá s výraznějšími odchylkami – mělo by tak být potvrzeno zlepšení oproti listopadovému výsledku. To indikuje pozitivní vývoj i u českého PMI. Počítáme s dalším posunutím do pásma expanze z 53,9 na 54,8 bodů.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Index Exportu – vyexportujeme se z koronavirového šoku?

30.11.2020 Druhá vlna šíření COVID-19 opět krutě zasáhla českou ekonomiku, a to především služby. Než se šíření viru vymklo kontrole, česká ekonomika se na čele s exportem svižně odrážela ode dna.
img

Ranní okénko - Na vyhlášení nového prezidenta USA si budeme muset počkat

04.11.2020 V USA se chodilo volit ještě do brzkých ranních hodin středoevropského času. Do jasného výsledku jsme se ale neprobudili. Joe Biden zatím získal více tzv. volitelů, avšak Donald Trump vyhrál Floridu a Ohio, dva důležité státy. Je tak možné, že se ani během dneška nedostaví jasný výsledek.
img

Ranní okénko - Trh čeká na americké volby

03.11.2020 Z Evropy dnes žádná významná makroekonomická data nedorazí, ovšem i kdyby dorazila, zraky by se přesto upíraly za oceán. Ne snad tolik kvůli americkým továrním objednávkám, od kterých se čeká meziměsíční nárůst o jedno procento, nýbrž kvůli volbám tamního prezidenta. Do volebního dne vstupuje jako favorit průzkumů demokrat Joe Biden, který vyzve obhájce titulu, republikána Donalda Trumpa. Jak jsme se mohli přesvědčit v roce 2016, vedení v předvolebních průzkumech není zárukou konečného vítězství a napětí v americké společnosti by se tak dalo krájet. Z ekonomického pohledu by se trh patrně bez problémů srovnal s vítězstvím kteréhokoliv z kandidátu, mnohem větším rizikem je ovšem případný těsný výsledek. Ten by patrně přinesl celé týdny dohadů a potenciálně i zapojení Nejvyššího soudu. Prodloužilo by se tak období nejistoty, průtahů okolo podoby amerického fiskálního balíčku, a vyloučit nelze ani pnutí v samotné americké společnosti.
img

Ranní okénko - Měsíční data zkompletují pohled na předchozí kvartál

02.11.2020 V nastávajícím týdnu budeme vyhlížet reakce vlád evropských zemí na další vlnu koronaviru. Česká vláda prodloužila trvání nouzového stavu do 20. listopadu. K uzavírkám přistoupilo také Německo, Francie a Spojené Království. Sada měsíčních tuzemských dat z průmyslu, maloobchodu a zahraničního obchodu ucelí pohled na předchozí kvartál. ČNB rozhodne o úrokových sazbách a v USA se dozvíme jméno vítěze prezidentských voleb.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Swing states | Vývoj komodit | Akcie Sony | Uvolněné měnové politiky | BCPP | Marlin | Zásoby zemního plynu | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Cap | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Vývoj míry nezaměstnanosti | Kanceláře | Války | Vývoj | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Turecká krize | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Silná rezistence | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Indická ekonomika | Bundesbank | Kurz CHF | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Snížit úrokové sazby | Salesforce | XOM | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Ex-Dividend | PEPP | Obchodní deficit | Kurz čínské měny | Texas | Hospodářský výhled | Pip | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Korelace | Edison | Finanční injekce | Galapagos | Evropské centrální banky | JAR | Euro forex | EUR USD | Aktivita v americkém sektoru služeb | Novo | AUD/NZD | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Veřejné finance | EURJPY | Čtvrtletní pokles | Evropská nezaměstnanost | Stimulační balíček | Trh práce | Roční míra inflace | Dluhová krize | Evropská komise | WeCHat | Philip Morris ČR | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Lednová inflace | Index aktivity | Norges Bank | Rušení objednávek | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | ADP report | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Nižší sazby | Broadcom | E.ON | HDP (Hrubý domácí produkt) | Interactive Brokers | Pokles cen energií | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Forex forex | Evropské měny | Novo Nordisk A/S | Objem průmyslových zakázek | Moody's Investors Service | PMI z Německa | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Černé labutě | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Vanad | Index ekonomické nálady | General Electric | Nálada v průmyslu | Nezaměstnanost v Česku | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Saxo Bank | Švédská koruna | Český průmysl | Neckline | Wolters Kluwer | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Tuzemské hospodářství | Režim forexových intervencí | Stochastický oscilátor | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Lagardeová | Nejvyšší soud | Trh s dluhopisy | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | Exchange | Obligace | RBS | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | LYNX Trading | Vývoj na trzích | SMA | Výnosová křivka | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | BreakEven | Akcie těžařů | Růst sazeb | Index DOW | Import | Německý akciový index DAX | Měnový pár USD/JPY | Státní dluh | ČEZ | Alcoa | Akcie roku 2020 | Důvěra v ekonomiku | Nejlepší technologické akcie | Kontrakty | Propad cen | Index spekulativního sentimentu | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | AUDUSD | Budoucí prezident | Členové eurozóny | Poradce Bílého domu | Brent | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Očekávání ČNB | Podnikové objednávky | Průměrné hodinové mzdy | Peníze | Stimul | Nikola | Small caps | Vývoj měnové politiky | Strach | Výhled do budoucna | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Baidu | Rozhovor | Obavy z inflace | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Projekce | Hlavní události tohoto týdne | Měny | Amgen | Stochastický | Americký Fed | Investiční strategie | Globální hospodářský růst | Nezaměstnanosti v Německu | Zpravodajství | Palladium | UNA | Výsledek hospodaření | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Pharming Group NV | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Dlouhodobý trend | Eurostoxx 50 | ZEW index | Best Buy (BBY.US) | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Býčí divergence | Akciový výhled | Dnešní obchodování | Daimler | Proražení | Posílení koruny | Export | NFLX | Berkshire | Zasedání MNB | Většinový podíl | Gilead | Wilbur Ross | EUR/CZK | Vládní opatření | Nervozita na finančních trzích | Indikátor investičního sentimentu | AI | Michigan | Tisková konference ECB | ByteDance | Ekonomická aktivita | Regulace | GBP/CHF | Kofola | FME | Partneři | ISM pro sektor služeb | IPO | Hospodářské výsledky | Rovnováhy | Tovární objednávky | Ahold Delhaize | Fitch Ratings | Akcie Tesla | Mezibankovní | Boeing | Skutečný výsledek | GBP/USD | Dostatek hotovosti | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Měnový pár EUR/USD | Oživení trhu | Euronext | Jednotná evropská měna | Obchodní deník | Finanční trh | Inflační cíl | Marek Mora | Nejsilnější růst | Pro tradery | FedEx | Obchodování na Wall Street | GBP/JPY | Americká ropa WTI | Pracovní místa | Caterpillar | Světový obchod | FANG | Makrodata | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | MiFID II | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Negativní sentiment | Index PPI | Prezident ECB | ENEL SpA | Kapitál | Bayer | Jádrový index | Záchranný fond | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Makroekonomická prognóza | Zápis z posledního zasedání | Nová makroekonomická prognóza | Depreciace | Německé HDP | Posilování koruny | Australský dolar | Včerejší seance | Qualcomm | HDP v EU | Nižší poptávka | Makrokalendář | Plány | Ekonomika Číny | Viceguvernér ČNB | Total | Depozitní úroková sazba | Odhad spotřebitelské důvěry | Zisk | AT&T | Xetra | Viry | Odložení brexitu | Euro dnes | Tempo zdražování | Bitcoin futures | GBP/EUR | Německý DAX | Sodexo | BP | Inside Bar | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | JPMorgan Chase & Co | NFP report | Vládní výdaje | Nástroje technické analýzy | Hlavní události | Swapy | Bohatý | Růst německé ekonomiky | HeidelbergCement | Podpůrné programy | Švýcarská banka | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Širší index S&P 500 | Výhled ratingu | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | NFP | Americké investiční banky | Coty | Investovat | Euroval | Vít Hradil | Avast | Uber | Demokraté | Hospodářský vývoj | ATVI | CAC 40 | S&P | Spolkový sněm | Screening akcií | Mezibankovní trh | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Německý export | Data o HDP | Thyssenkrupp | DJIA | Kurz jüanu | Dovoz | Unie | Aktivita zpracovatelského sektoru | Nejlepší vanadiové akcie | Technologické tituly | Loonie | Fundamentální pohled | Nikkei | Dobrá nálada | UnitedHealth Group | Trpělivost | Obchodování na finančních trzích | Index spotřebitelské důvěry | Cena ropy na světových trzích | Deflace | Pozitivní zprávy | Ruský rubl | Komoditní | TIM | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Německé firmy | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Spekulativní investoři | Penzijní fondy | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Berkshire Hathaway | Blue chip akcie | Markets | Průmyslová výroba v Německu | Data z tuzemské ekonomiky | Der Spiegel | Ekonomický kalendář | Eurex | Prezident | Vybírání zisků | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Konopné akcie | Falešné proražení | Dnešní data | Ropné společnosti | Index cen domů | Warren Buffett | Spotřebitelská důvěra v EU | Coca-Cola | Výsledky | Události tohoto týdne | Obchodní platforma | BREAKING | Evropská dluhová krize | Americké centrální banky | Ropné zásoby | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | HUF | Credit Agricole SA | Portfolio | Euro Stoxx 50 | Inflační tlaky | Průzkum | Dnes ČNB | Siemens | Minulá výkonnost | GAAP | Banky v ČR | Bank of America | Cena ropy WTI | Komodita | Swing | Fundamentální analýza | Lepší výsledky | Retracement | Americký index | Eurostat | Energie | Fundamentální zprávy | Odhad inflace | Fiskální rok | Investice do vodíku | OPEC+ | Růst inflace | Britské akcie | Makroekonomický výhled | Raytheon | EMA | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Světové burzy | Tržní kapitalizace | Jednotné měny | Cestovní kanceláře | Colt CZ | Vývoj měnového páru | Investovat do Bitcoinu | Býčí trh | Čínské ministerstvo obchodu | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Trendová čára | Swingový výhled | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Regulátor | Barack Obama | S&P Global | Vývoj kurzu USD/EUR | Firmy | Solární energie | Vývoj akcií | Easing | Předstihové indikátory | Obchodní příležitost | Dolar včera | Uzavírání pozic | Pfizer | Agentura Bloomberg | RWE | Medvědí divergence | České PMI | Studie | Covestro | Data z průmyslu | PMI z výroby | EUR/AUD | Nástroj | Zpráva | Ekonomické dopady | Dění na finančních trzích | Ratingová agentura | Tencent | Bezpečné investice | Panika na trzích | United Airlines | Cenová hladina | Měna | Reakce trhu | Bankéř | Kybernetické měny | Fibonacci retracement | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | JOLTS | Nadšení | Ministryně práce a sociálních věcí | Deficit | Zasedání Fedu | Bydlení | Jackson Hole | Ropný kartel | Tvrdý brexit | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Ropná společnost | Bloomberg | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | ADR | XM | Johnson & Johnson | Udržitelnost | Dopady na ekonomiku | Nabídka | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Cenný papír | Maloobchod | Centrální banky | Obchodní poradce | Index výrobních cen | Tiffany | S/R zóna | Inflace v EU | Euro k dolaru | Trump | BBY.US | Brands | Prezidentka ECB | Šedá ekonomika | Foot Locker | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Hlavní indexy | Akcie v Asii | FB | Silnější dolar | Obchodování v Asii | Nezaměstnanost v USA | PMI ve výrobě | Evropské trhy | Dolary | Ministerstvo práce | Federální rezervní systém | Vstupy | Nvidia Corp | Měnový trh | Averze k riziku | GBPUSD | Stavebnictví | Donald Trump | USDCAD | Odhady trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americký dolarový index | Instituce | Constellation | Devizové kurzy | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Apple | Silný růst | Ropa Brent | iFX | Earnings | Bankhaus Lampe | Dobrá data | Americké akcie | Údaje ministerstva | Vyhlídky | Finanční domy | Vojenský konflikt | CZ | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Dopad pandemie | Průmyslová výroba | Ex-dividend | Kongres | Obchodní rozhovory | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | CVS Health | Výsledky HDP | Program nákupu aktiv | Tapering | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Pokles tržeb | Krize eurozóny | Institut Ifo | Trh | Kurz EUR/USD | Komise | University of Michigan | Crown | Erste Bank | Opatření proti koronaviru | České koruny | Výrazný růst | Vyplnění GAPU | Měnová autorita | Korekce | Zpřesněný odhad | Výrazný pokles | ADBE | Britské libry | Buffett | Money management | Kurz forintu | Řecká vláda | Pražské burzy | Průzkumy | Akciové tituly | Videokonference | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Sázení | Francie | Sazby ČNB | Pokles HDP | Dopady koronaviru | Objem exportu | Index cen průmyslových výrobců | Rosněfť | Propad | Posílení dolaru | Trigger | Turecko | Pokračující pokles | Období nejistoty | Stock | Americké zásoby ropy | Ekonomika ČR | Pozitivní impulz | Firemní investice | Stimulační opatření | HDP eurozóny | GBP/NZD | Investice do platiny | Rating | Exxon Mobil | Německý akciový index | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | E*Trade | SNB | Pozitivní seance | xStation | Microsoft | Technické analýzy | Alibaba | Vládní dluhopisy | SBUX | Eurokomisař | HighSky | Spotřebitelská inflace | Obchody | WMT | Hrubý domácí produkt | Letadla | Finanční rezervy | Long pozice | Automobilky | Kurz dolarů | LYNX webinář | CVS | Známý investor | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Ekonomické ukazatele | Data z USA | Raymond James Financial | Zahraniční obchod | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Ministryně práce | Intervence ČNB | NYSE Euronext | Downtrend | Medián | Tržní odhad | Výpadky | Objem obchodů | Graf | FIAT | Pokles eura | Akciový index | Centrální banka | Rothschild | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Přehled | Německý maloobchod | Plyn | London Stock Exchange | LYNX | Pár EUR/USD | Počet pracovních míst | Eurodolar | Výnosové křivky | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | E-commerce | Hospodaření | Fed | Euroskupina | Zveřejněná data | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Americká centrální banka | Index volatility | Evropský statistický úřad Eurostat | Makro data | Růst spotřebitelských cen | ADP report zaměstnanosti | Zpracovatelský sektor | Dnešní datový kalendář | Martin Singer | Řecké referendum | Akcie big data | Technologické akcie roku 2020 | Dolar | API | G10 | Měsíční data | Technologičtí giganti | PHIA | Devon Energy | Nízká volatilita | HDP USA | Běžný účet | Rusnokův výrok | Reuters | Dohoda USMCA | ING | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Vývoj kurzu koruny | Trading range | Zvýšení sazeb ČNB | Zvýšení úrokových sazeb | Brexit | Chevron | Ceny ve výrobě | Kompozitní index | Investment | Adobe Systems | Směnný kurz | Volatilita na trzích | Německý PMI | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Prodeje domů | Rolování | Fluktuace | Primární emise | Utahování měnové politiky | Deficit zahraničního obchodu | Pozornost | Deutsche Boerse | Firma | Profit Target | Investice do robotiky | VIG | EURUSD | Oslabování dolaru | Portugalsko | Traders | Česká měna | S&P 500 | USDCZK | Omezení výplaty dividend | Wisconsin | Adyen | Data z amerického trhu práce | Organizace ADP | Obchodování | Harris | Společnost ADP | Americký dolar dnes | Předseda | Fiskální stimul | Libra | Koronavirová krize | GMT | Americký dolar | Kroger | Britové | Opční strategie | Rekordní minima | Stoxx 600 | SMA 100 | Snížení sazeb | Nová data | 3M | Růst tržeb | Indikátory sentimentu | Pokles české ekonomiky | Evropská měna | Indické akcie | IPO kalendář | Index ISM ve službách | Investment management | Příprava | Aleš Michl | Řecko | Kurz EUR/CZK | Ekonomika Rakouska | Rostoucí náklady | Philip Morris | Alena Schillerová | Airbus | Míra | ABN AMRO Bank | Ministři financí | Hospodaření státu | Hedgeové fondy | Úroky | Daniel Beneš | MT4 | Státní svátek | Standard & Poor's (S&P) | Jednání ECB | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Globální nálada | Nomura | United Airlines Holdings | Investiční banky | Investice do akcií | Předstihové ukazatele | AUD/JPY | ASML Holding NV | Silný trh | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Defenzivní akcie | Indikace | Japonsko | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Klesající trend | EBay | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Koronakrize | Kurz dolar | Angela Merkelová | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | Finální odhad | Paypal Holdings | ČNB | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | Jiří Rusnok | Global Times | Pokles | Prognóza ČNB | Spot | Surové ropy | E-mini | Výběr zisků | ex | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | Carry trade | Biogen | Zasedání RBNZ | Americké společnosti | Charles Schwab | Hedge | LIBOR | Rezervní měna | Rabobank | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Tripadvisor | Nové rekordy | NVDA | Atlantský Fed | Nejistota | Podpora | Obchodník | Swingové obchodování | Doporučení | COVID-19 | PYPL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Dnešní HDP | Tempo poklesu | Repo sazba | Index cen | Index PX | EBIT | Daně | Lídři | Trh práce v USA | Investment Management | Pivot | České HDP | Zprávy z trhů | Dluhopisový trh | Pozitivní sentiment | Ekonomická důvěra | AUD/CHF | Řecká krize | Zisky | Range | HDP ČR | Snižování inflace | Fio banka, a.s. | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Oslabení koruny | Den nezávislosti | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Banka HSBC | Inflace ve Švýcarsku | Ceny komodit | Thomas Jordan | Big data | Spotový kurz | Boris Johnson | Růst výnosů | Řízení rizika | Cisco Systems | Kurzový závazek | Ratingové agentury | EUR Index | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Fundamentální ukazatele | HSBC | Pullback | Vývoj měnového páru GBP/USD | Flash Crash | Vice | Breakout | Růst cen | Americké akciové trhy | Trendline | Vývoj úrokových sazeb | Momentum | RSI | Exxon | Swap | Sazby beze změny | Repo sazby | Německá vláda | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | Pokladniční poukázka | ČSÚ | Zasedání Bank of England | Zasedání RBA | Šíření viru | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Stres | Měnový index | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Medtronic | Margin | Zasedání americké centrální banky | Francouzská společnost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Celkový deficit | Index Sentix | USDJPY | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Rozhodnutí ČNB | Akcie roku | Velké banky | Dílčí index | Opatření proti šíření koronaviru | SSI | Zahájení obchodování | Nájemné | Index nákupních manažerů ve výrobě | Zvýšení inflace | QE | Estee Lauder | Průměrná mzda | Cena | Český maloobchod | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | CME | Pojišťovna VIG | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Tržní sazby | Šíření koronavirové nákazy | Kurz měny | Posílení eura | Odhodlání | Francouzské akcie | Kartel OPEC | Spojené království | Bohumil Trampota | WTI | FinTech | Světová banka | Bod | Přenos | Starbucks | Shares | Historické maximum | RBNZ | Polský zlotý | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Bankéři | Spekulace | Nejziskovější | Republikáni | BNP | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Saúdská Arábie | CVX | Domácnosti | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | OCI | FTSE | Cena ropy | Inflace | Tržby | Apreciace | Marže | Slabé euro | Využití kapacit | DAWN | Fed dnes | Domácí měna | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Aktivity v Číně | Historické rekordy | Diskont | Koruna zpevnila | Svatý grál | Erste Group | Snížení schodku | Daně z příjmů | Twitter | Prosus | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Spotová cena | HPQ | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Vláda ČR | Spotřební daně | Nálada na trzích | Forex zpravodajství | USD/CZK | Index pražské burzy PX | Obchodování na zámořských trzích | US100 | Europe 600 | IHS Markit | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | FXstreet | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Ceny v eurozóně | Stagnace | Spolkový statistický úřad | FX | ConocoPhillips | Ben Bernanke | Data z pracovního trhu | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | ISM indexy | Očekávání do budoucna | Báze indexu | Michal Stupavský | Korunové sazby | Royal Dutch Shell | Krize eura | EUR CZK | Georgia | Kurz | Air France | Market | Americký PMI | Evropská centrální banka | IFO index | ISM | 256/2004 | Unicredit | Evropské dluhopisy | Pokles dovozů | Pokles výnosů | Inside | CME Group | Close | Grafy | GOOGL | Intradenní výhled | Podhodnocené akcie | Vliv na obchodování | Aktivum | Oracle | Abbott Laboratories | Naše prognóza | Conference Board | Ekonomové | Deficit státního rozpočtu | Fiskální stimuly | Implikovaná volatilita | Destatis | Prezidentské volby v USA | EUR/HUF | Investujte | Měď | Úspory | Ekonomický institut | Conseq | Proinflační | Konsensus | Obchod s ropou | Best Buy | Odpor | AUD | Největší evropská ekonomika | Ranní okénko | Exchange Traded Funds | Primoco | USA inflace | Oscilátor | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | Ondřej Hartman | Vývoz z Německa | Tuzemský maloobchod | Předvolební průzkumy | Pegas Nonwovens | Německá kancléřka | Predikce | Fibo | Hewlett Packard | Analytici | JD.com | Splatnost | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | Citigroup | Přehled kurzů | Index euro stoxx 50 | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Hospodářství | Euro STOXX | EV | Cena palladia | RRR | Stimulační balík | Členské země eurozóny | Hodnoty měny | 7 dní s korunou | Equity | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Guvernér Fedu | Monetární politika | Akcie Apple | Merck | Kvantitativní utahování | Ekonomická expanze | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Debata | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Napětí mezi USA a Íránem | Conseq Investment Management | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Konfluence | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Webináře | Moody's | Theresa May | První odhad | Recese | Index strachu | Výzkumný institut | Konsenzus | Makro | Mzdový růst | ASML | Švýcarský frank | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Situace na Blízkém východě | Začít investovat | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Příjmy a výdaje | Pohyby eura | Ekonomický výzkum | Americké burzy | Koruna sílí | Frank | Prudký propad | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Kurz eura | David Cameron | Zpráva z amerického trhu práce | Helena Horská | Pokles akcií | Růst čínské ekonomiky | Resistance | Oscilátor Marlin | Statistika z amerického trhu práce | Velké riziko | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Omezení těžby | Lenka Kalivodová | Fitch | Průmyslová výroba v lednu | Čínský export | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Capital | Měnový kurz | Ceny ropy Brent | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Sterling | Kiwi | Náklady na práci | Británie | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Zvýšení cen ropy | Kancléřka Angela Merkelová | Zoetis | Očekávané události | Svíčkové formace | Reporty | Technologický sektor | Soud | Komunita | Globální trhy | Booking | Euro posiluje | Maďarská měna | Agentura Fitch | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Philip Lowe | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Růst HDP | Zveřejnění zpráv | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | RBI | Míra inflace | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Náklady na úvěry | EBITDA | Objem objednávek | US akcie | Nařízení | Sázkové kanceláře | HDP Francie | Indexy | Citi | COST | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Krach na burze | Mezinárodní měnový fond | Gold | Investiční výdaje | Guvernér centrální banky | Aktuální prognóza | Průmysl | Bazický bod | Očekávané výsledky | Vývoj ropy | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Tempo růstu | EU | American Airlines Group | GfK | Bilance ECB | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Aerolinky | USD index | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | NBP | Continental | Divergence | Co bude | ETF | Průmysl a zahraniční obchod | Akcie klesají | Akciové trhy | Úrokové sazby | Měnový výbor Fedu | Německý index DAX | Redukce | Obchodní pozice | DE40 | Moneta Money Bank | Ceny drahých kovů | Varování | Počty nových žádostí o podporu | Důvěra v Německu | Akcie výrobců vakcín | Situace na trhu | ANZ | Palladiové akcie | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | AMGN | Bankovní rada | Větší pokles | Smíšené obchodování | Pojišťovna | Macron | DAX | Zasedání České národní banky | SARS | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Prohloubení deficitu | Použití finanční páky | Růst zaměstnanosti | AUDNZD | Tuzemský průmysl | Business | Facebook | WTI ropa | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Ceny výrobců v eurozóně | Arizona | Indikátor | Hlavní americké indexy | Projevy centrálních bankéřů | Barclays | Akcie těžařů stříbra | Schodek | Pokles cen | Prodej aut | TikTok | Klid | Euro | ROCE | Akcie O2 | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Proinflační riziko | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Snížení úrokových sazeb v USA | Index DJIA | Bankovní sektor | Silné euro | DAWN akcie | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Index euro | Zdravotnictví | Investice do stříbra | CPI index | Riziko ztráty | Devizový trh | Ministryně financí | Sentix | Trhy dnes | Deutsche Bank | Materiály | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Výsledek voleb | Micron Technology | Stratég | Prezidentské volby ve Spojených státech | GSK | FOREX | Prodeje automobilů | Tweety | Zisky firem | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Reakce eura | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Order | Forexu | Dnešní statistiky | Akcie Nikola Motor | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Růst úrokových sazeb | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Hospodářské recese | BBY | Pozornost trhu | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Dubnový PMI | Profit-Target | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Americké futures | Novavax | Skupina G20 | Obchodní aktivita | ECOFIN | Deutsche Telekom | Forint | Výprodej | Marathon Petroleum | GDP | Velká Británie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Index Exportu | Zasedání FED | Ekonom | Průmyslové ceny | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | MPSV | George Soros | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Technologické akcie | Investování je rizikové | Světová obchodní organizace (WTO) | Měnové politiky | Dovozní ceny | Akciové indexy | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Obchodní válka | Výprodej akcií | Země eurozóny | Cizí měny | Spojené státy americké | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Otto Daněk | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Dohoda o brexitu | Úroková sazba ECB | Janet Yellen | Reserve Bank of New Zealand | SYRIZA | Investiční aktivity | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | Spořící účty | Snížení základní úrokové sazby | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | ESM | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kurzy měn | Dividenda | Datový kalendář | Americký akciový index | Rada ČNB | Americký trh práce | Nová makrodata | Deriváty | Bezpečné dluhopisy | Nejlepší blue chip akcie | Economist | Index pražské burzy | Počasí | Centrální banky USA | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Inverzní výnosová křivka | PayPal | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Vyšší daně | Cyrrus | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Sentix index | Fiskální balík | General Motors | Fondy | Euro Stoxx 600 | Údaje o americké ekonomice | Walt Disney | Bílý dům | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Nikkei 225 | Poslanecká sněmovna | Počet nakažených | Bollingerova pásma | Spread | Pracovní trh | Konsensus trhu | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Westpac | Nevada | MetLife | New York | Anadarko Petroleum | BinckBank | MSFT | Saldo zahraničního obchodu | Bernstein | Video | Spready | Dividendový výnos | Fresenius | Obchodní bilance | Výdaje | Investment Banking | Zotavení ekonomiky | Riziková aktiva | Problémy | Zpomalení růstu | AOS | Měnové páry | EURCHF | Ceny plynu a elektřiny | Bilance Fedu | G20 | Pozitivní očekávání | Akcie roku 2019 | Slabší kurz | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Výplata | Americké výnosy | Inflace v Německu | Index ekonomické aktivity | Dividendové akcie 2020 | Ropa | Rezervy | České vlády | Investiční tituly | DIHK | Dluhopis | Zadlužené Řecko | Americká inflace | Makroekonomická data | Fox News | Klouzavé průměry | Asociace exportérů | Znovusjednocení země | Trading nastavení | Transakce | Obchodní jednání | Prodeje existujících domů | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | UnitedHealth | Lululemon | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Raymond James | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Černé zlato | Butterfly | Rozjednané prodeje domů | Cenový vývoj | Fresenius SE | Reinvestice | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Slabší dolar | Průzkum společnosti | Značný pokles | USDX | Index PCE | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Údaje o HDP | Daňové příjmy | Oslabení eura | Dominion Energy Inc | Akcie na Wall Street | LTRO | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | Akcie Netflix | Verizon Communications | MSCI | Salesforce.com | Negativní zprávy | Kypr | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Guvernér Rusnok | Walgreens | Indikátor důvěry | Báze | Opatření na podporu ekonomiky | | JP Morgan | Oscilátory | Obchod | Indexy PMI | Navýšení úrokových sazeb | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Data z Německa | Regionální měny | AMZN | Eni | Siemens Healthineers | Zlotý | EFSF | Oslabení | Carry trades | ABN Amro | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Žádosti o podporu | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | BASF | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Hodnota indexu | Vývoj kurzu eura | Signál | Ekonomický výhled | Írán | Zdražování | S/R zóny | Ekonomické krize | State Street | Pips | EPS | Komerční banka | ADP | Vanadiové akcie | Trade Financial | Square | PMI ve službách | Trhy | Short squeeze | Sankce | LYNX WhatsApp | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Platforma | Ekonomka Raiffeisenbank | Devizové rezervy | Bankovní unie | Koruna posílila | Společnost | Členové OPEC | Wolfgang Schäuble | Globální trh | AAPL | Úspěch | Firma McDonald's | Jednání ČNB | Sázky | Představitelé centrální banky | Forbes | KBC | Nové prognózy | Historicky nejnižší | Allergan | Swiss National Bank | Radomír Jáč | Šéfka Fedu | AXA | Dnešní údaje | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Úvěrový rating | Kurz britské libry | Očekávaná inflace | SEC | BMW | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Špatná data | Společná evropská měna | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Firemní data USA | Schwab | United Technologies | Nálada | Federal Funds Rate | Forex Factory | Volume | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Míra nejistoty | Indikátory | Tisková konference | Eura | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | DIW | Dnešní ekonomický kalendář | CBI | Gap | Ceny pohonných hmot | Akcie Deutsche Bank | Ratingová agentura Fitch | Ken Veksler | VIX | Stock Exchange | Růst | Růst cen výrobců | Intradenní obchodníci | Akciové futures | Polská centrální banka | Air Liquide | Energetické komodity | Ceny výrobců v USA | Příjmy | JPMorgan | Nejlepší palladiové akcie | Finanční situace | Výroba v Německu | Keystone XL | Michal Brožka | Investujte zodpovědně | Dominion Energy | Nastavení sazeb | Propad cen ropy | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Tradeři | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Wall Street Journal | Český státní rozpočet | Poskytování úvěrů | REIT | Lockdown | Wirecard | Cenový index | Fundament | Martin Gürtler | Měnové stimulace | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Forex trading | ISM index | EUR/CHF | Australská měna | Index pro zpracovatelský průmysl | Volby | Obchodní dohody | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Nejbližší rezistence | Klesající dolar | Jak investovat | Phil Hogan | Bezpečné měny | Index Fedu | CAD/CHF | HDP Německa | MasterCard | Evropské ceny výrobců | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Break/Even | Předčasné volby | Německé banky | Investice do marihuany | Zveřejněné údaje | McKesson Corp | Aktuální situace | Unipetrol | Gilead Sciences | Výkyvy | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Retail | Obchodní nastavení | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Vlna omikronu | BIC | FX Street | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Kupci | Hormel | Německý průmysl | Základní sazba | 1D | Prodeje | Okénko trhu | Míra nezaměstnanosti v ČR | CNY | Přerušení výroby | Šéf Fedu Jerome Powell | FDX | Odhady HDP | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Uzdravování | Americké firmy | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | CME Fed Watch | Čistý dluh | Stochastic | Březnová data | Benchmark | Úvěr | LULU | INTC | HDP Řecka | Výzkumná společnost | Platinové akcie | Měnové trhy | Šance | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Holubice | Makro stratég | Rychlost | Index cen domů v USA | Technický výhled | Costco | Investiční divize | Oslabení dolaru | Irská centrální banka | Jak funguje screening akcií | Harami | Podnikání na kapitálovém trhu | Covid | Malý prostor | Průmysl v Německu | Fio | Američtí vojáci | Výrobní ceny | Odvětví | Šok | Celková míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Francouzský prezident | Komoditní spready | Akciové trhy v Asii | Report ADP | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Analytický tým FXstreet.cz | Dostupná data | FX Update | Tlumení QE | Investiční společnosti | Maďarsko | Neutrální výhled | Výrobní sektor | Oslabování eura | Mzda | Grexit | Overnight | Poradenství | NZD/USD | MDT | Měnový pár | LVMH | Intradenní obchodování | Volby v USA | Komunikace ČNB | Očekávaný růst | Nord Stream 2 | SIX | Světové akciové indexy | Britská banka Barclays | Dánsko | Data ČSÚ | AMS | GBP/AUD | David Vagenknecht | Prodeje aut | Bankrot | Banka | Růst výroby | Kamala | ExxonMobil | Kanadská data | Forward | Cenové války | Fox | Trendový indikátor | AEX | Vakcinace | Benchmarky | VaR | Výrobní ceny v eurozóně | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Ministři financí eurozóny | Očkování proti covidu-19 | Události v ČR | Teorie černé labutě | Ekonomické aktivity | Prodej nových osobních automobilů | PEG | Analytička | Blue chip | MF | Zisk na akcii | Investice do solární energie | Novo Nordisk | Středoevropské měny | Ekonomiky | Ekonomická nálada v eurozóně | PMI ze sektoru služeb | Světové trhy | Měnová politika | Zasedání FOMC | Evropa | Nasdaq Composite | Tesla | Americké prezidentské volby | Tržby v eurozóně | Norsko | Obchodovat s cennými papíry | Obchodování Futures | Stabilita | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | Americký prezident | Tisková konference šéfa Fedu | Český PMI index | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Obchodování na forexu | Britský premiér | GM | Bank of Canada | Miliardář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Obchodní dohoda | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Sentiment ve světě | Výsledek amerických voleb | Marketingová komunikace | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Produkce ropy | Makroekonomické data | Předpověď | Obchodní napětí | Summit G7 | Velcí hráči | Nový Zéland | Kurz dolaru | Moderna | Údaje ISM | Commitment of Traders | Snižování nákupu aktiv | Americký ministr obchodu | Société Générale | CCI | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Vzestupný trend | Oslabení měny | Krize | Asociace | Podnikatelská aktivita | Management | Průlom | Halifax | Zoetis Inc | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | Ceny stříbra | CNBC | High | Železná ruda | Epidemické situace | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Rozpočtový schodek | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Ministr obchodu | Obchodování na trzích | Halliburton | Důvěra investorů | RDSA | Vývoj indexu volatility | IronFX | Summit EU | Důvěra investorů v ekonomiku | American Airlines | Ekonomické uzavírky | Shell | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Michal Bárta | CAD | Short | Počet nezaměstnaných v Německu | Podíl nezaměstnaných | Irská pojistka | Američtí voliči | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Měnové otázky | ING Groep NV | Intel | Obchodní komora | Northrop Grumman | Do čeho investovat | Brokers | USD/CHF | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Stříbro | Visa | Erik Bregar | Prodej eura | Práce | Procter & Gamble | Očkování | XTB | Podniky | Lufthansa | Klidné obchodování | Americká měna | Data ze Spojených států | Vyjádření ČNB | Polský zlotý a maďarský forint | Konsolidace | Americké tovární objednávky | Kanada | Finanční ztráty | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Akcie firem | Koruna posiluje | Spotový kurz koruny | AbbVie | Američané | Volatility | Ekonomické podmínky | Enel | Ministr financí | Nikola Motor | Constellation Brands | Lehman Brothers | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Vonovia | Kraft Heinz | Počet zaměstnaných | Baker Hughes | Index technologického trhu Nasdaq | Schodek rozpočtu | Maloobchodní prodeje | Listopadové maloobchodní tržby | Farmaceutické akcie | City | Šíření varianty omikron | Nejnovější údaje | Švédsko | Pracovní síly | Směřování | OIBDA | AUD/USD | Volkswagen | Uptrend | Odhady analytiků | Marathon | Český trh | Data o výrobní inflaci | Koruna dnes | Order Flow | Tobiáš Kohout | Inflace v eurozóně | Německo | Peter Navarro | Kalendář událostí | Americký ISM | USD/JPY | Český index nákupních manažerů | Biden | Objem zakázek | Měnový výbor | PMI indikátor | Růst české ekonomiky | WKL | Země G7 | Britské společnosti | Akciový trh | Inflace spotřebitelských cen | SWDA | Graf EUR/USD | Směrnice | Mojmír Hampl | Ztráty | Japonský jen | Offshore | Automotive | FXstreet.cz | Bilance | USA prezidentské volby | Vivendi | Vyšší ceny ropy | STMicroelectronics | Dividendové akcie | Sentix indikátor | Beiersdorf | Crédit Agricole | NZD | Louis Vuitton | Air France-KLM | Stimulace hospodářského růstu | EUR/GBP | Vinci | EK | Investování | Setkání centrálních bankéřů | Kotace | Pracovní den | Mzdy | HDP v eurozóně | Vývoj EUR/USD | Tržní nálada | Sazby Fedu | Průzkum ČSÚ | Merkelová | Obchodníci | Zahraniční investice | Mezinárodní ratingové agentury | Ericsson | Intradenní vývoj kurzu | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | US dolar | Setkání G20 | Altria Group | Kvalitní akcie | Dluhopisy | Trading | Internet of Things (IoT) | Platební bilance | Merck KGaA | Bid | Makroekonomický kalendář | Zakázky německého průmyslu | Bank of New York Mellon | Situace na trhu práce | Fibonacci | Turecké liry | REGN | Agentura Moody's | Bankovní regulace | Akciový index DAX | Hledání podhodnocených akcií | Premiér Rishi Sunak | Čína | Dnešní ADP | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Generali Investments CEE | Politické rozhodnutí | ČR | Hlavní ekonom | Citrix | MIFID | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Zasedání bankovní rady | Stabilita sazeb | Statut | Zlepšení nálady | Microsoft Corp | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Očekávané Earnings | BBVA | Guvernér | Platina | Low | EURGBP | Flag | Rezistence | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Ministr zahraničí | Obchodování na burze | Ford Motor | Akcie Nikola | USA | Zemědělství | Riziko | Volby v Georgii | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Hlavní akciové trhy | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Short pozice | Strategy Research | Netflix | Ticker | Vladimir Putin | Největší pokles | Dluhové krize | Kontrakt | Miliardy dolarů | SPX | Výplaty dividend | Burzovní zpravodajství | NKE | Infineon | AAA | Zahraniční forex | Burze | Tržby v maloobchodě | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Černá labuť | Výkon | Americké trhy | American Express | Speedway | Česká vláda | Růst průmyslových cen | Domácí poptávka | Premiér Boris Johnson | Ekonomické zprávy | Aktivistický investor | Stimuly | Světové centrální banky | Denní graf | Ekonomika Japonska | Americký ministr financí | Globální sentiment | Kurz EURUSD | Analytik | Vyšší výnosy | Linde | Období volatility | Investiční stratég | Statistika | Pensylvánie | Asijské akciové trhy | ENEL | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Severní Karolína | Německá inflace | Kathimerini | Fiat Chrysler | Exchange Bank of Canada | Ruská ekonomika | News | Emise | Kancléřka Merkelová | Vývoj kurzu USD | Institut nákupních manažerů (ISM) | Firemní data | McKesson | Intervenovat | Nová vakcína | Barclays Capital | Výnos v aukci | Dodavatelské řetězce | Akcie švédské společnosti | Henkel | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Aktuální kurzy | Pražský PX | Nastavení úrokových sazeb | Švédské společnosti | Prodej | Nervozita | Steven Mnuchin | BOSSA | Japonská centrální banka | Euforie | Ceny Bitcoinu | Viceguvernérka | Bez rizika | Ekonomika Británie | Invesco | Investiční | Sezónní vlivy | Martin Varecha | Spekulovat | IOT | Oznámení | Ekonomika USA | Akcie britské společnosti | CISCO | Německý HDP | Rating dlouhodobých závazků | Gama | Včerejší obchodování | Britské banky | Cenový index PCE | Pluxee | Opce | Bitcoin | Index produkčních cen | HICP | Výkonnost | Tisková konference Fedu | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Futures trhy | Výroba aut | Nesoulad | Nejbližší support | Akcie v Evropě | ForFarmers | Analytický tým | HRL | Dnešní ADP report | Obchodní poradce Bílého domu | Panevropský index STOXX 600 | Budoucnost | Euro vůči dolaru | Vakcína | Nákupy akcií | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Další růst | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Krach na newyorské burze | Referendum | Intradenní analýza | HCOB | Kontraindikátor SSI | Ekonomická situace | DPA | Česká koruna | Sony | Kurz české měny | Index inflace | Egyptská libra | Obchodní konflikt | Zlato | HDP | BKNG | Ekonomická nálada | Restrikce | Maloobchodní tržby | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | Investor George Soros | CL | PBOC | Přehled o dění | Zprávy a události | Hlavní akciové indexy | GPS | Vyšší riziko | Obchodní partner | TSLA | Fond | Blue chips | Kamala Harris | Luboš Růžička | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Šéfové amerických podniků | Nový týden | Hlavní ekonomka | Vývoj cen ropy | Spekulanti | Finance.cz | BlackRock | Problémy německého průmyslu | Měkké přistání | Dnešní zprávy | Slušný zisk | Světová obchodní organizace | Objednávky | Microchip Technology | Inflační očekávání | Stavební výroba | Obchodování na měnových trzích | Joe Biden | Deutsche Post | G7 | Evropské akciové trhy | Nárůst úroků | Plán obnovy ruské ekonomiky | USD/CAD | Počet prodaných nových domů | Nezaměstnanost v ČR | Kurz EUR | Uhlí | Fundamenty | Manufacturing PMI | Omikron | Bitcoinové a blockchainové akcie | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Akcie 2020 | Polská měna | Throwback | Boj s koronavirem | Komodity | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Trhy v USA | Renault | Pražský index PX | Citrix Systems | Hormel Foods | Hewlett Packard Enterprise | Firemní výsledky | Německé akcie | Miliardy | Výnosy | Index FTSE 100 | Activision Blizzard | Disney | Applied Materials | Mezinárodní obchod | Kryptoměny | Investiční doporučení | Velkoobchodní tržby | Vedlejší účinky | Hospodářské statistiky | Tržní zprávy | Vítězství | Zprávy z Fedu | Nálada německých spotřebitelů | Ekonomické indikátory | Český HDP | Lululemon Athletica | Propad průmyslové výroby | Akcie ČEZ | Ropný kartel OPEC | Koronavirus | CFG | Index aktivity v sektoru služeb | Centrální bankéři | Belgie | Investor | Zlepšení | Index amerického dolaru | Solidní růst | Německý ústavní soud | Sentiment v eurozóně | ČTK | DPH v Německu | Počet volných míst | PPI index | Sentiment trhu | Oživení ekonomik | Campbell Soup | Měnové podmínky | Stav ekonomik | Dnešní události | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Česká průmyslová výroba | JWN | Španělsko | Výrobní inflace | Jerome Powell | Emerging markets | CEE | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | XTB.cz | Wall Street | Kalendář ekonomických dat | Vítězství Donalda Trumpa | NBH | Akcie v roce 2020 | Index DAX | Základní úroková sazba | Markit | Nákup dluhopisů | L Brands | Recese americké ekonomiky | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Průmyslová výroba v zemi
Průmyslové akcie
Průmyslové aktivity
Průmyslové areály
Průmyslové ceny
Průmyslové firmy
Průmyslové komodity
Průmyslové kovy
Průmyslové mocnosti
Průmyslové mocnosti světa

Následující klíčová slova

Průmyslové odstávky
Průmyslové odvětví
Průmyslové oživení
Průmyslové podniky
Průmyslové recese
Průmyslové revoluce
Průmyslové sektory
Průmyslové společnosti
Průmyslové supervelmoci
Průmyslově-technologický holding
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít