Obligace
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.11.2024 1) Globální hodnota kryptoměnového trhu poprvé přesáhla tři biliony dolarů (asi 72 bilionů Kč), uvádí společnost CoinGecko. Po vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách těží z očekávání, že se zmírní regulace odvětví.
MF prodalo státní dluhopisy za 13,6 miliardy Kč
14.11.2024 Ministerstvo financí dnes podle plánu prodalo státní dluhopisy za 13,6 miliardy korun. Zájem investorů přesáhl nabídku víc než dvojnásobně, chtěli státní obligace nakoupit za 27,8 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukci zajišťovala.
MF prodalo státní dluhopisy za 11,4 mld. Kč
24.10.2024 Ministerstvo financí dnes podle plánu prodalo státní dluhopisy za 11,4 miliardy korun. Zájem investorů v poslední říjnové aukci byl vyšší, byli připraveni nakoupit obligace ve dvojnásobném objemu. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukci zajišťovala. V předchozích říjnových aukcích ministerstvo prodalo státní dluhopisy za 21,6 miliardy korun.
Český státní dluh ve třetím čtvrtletí vzrostl na rekordních 3,334 bilionu Kč
18.10.2024 Český státní dluh dosáhl na konci třetího čtvrtletí rekordních 3,334 bilionu korun, od začátku roku se zvýšil o 223,1 miliardy korun. Ministerstvo financí to dnes uvedlo ve čtvrtletní zprávě o řízení státního dluhu. Na každého Čecha tak teoreticky připadá dluh 306.460 korun. Míra zadlužení na konci třetího čtvrtletí byla 42,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP), od začátku roku se zvýšila o 1,5 procentního bodu.
MF prodalo státní dluhopisy za 13 miliard korun
19.09.2024 Ministerstvo financí dnes podle plánu prodalo státní dluhopisy za 13 miliard korun. Poptávka investorů přesáhla nabídnutý objem obligací, když je chtěli nakoupit za 20 miliard korun. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukci zajišťovala. Dnešní aukce byla poslední naplánovaná na třetí čtvrtletí, ve kterém emise státních dluhopisů dosáhla zhruba 75 miliard korun.
MF prodalo státní dluhopisy za 11,6 mld. Kč, poptávka byla dvojnásobná
05.09.2024 Ministerstvo financí dnes v první zářijové aukci prodalo státní dluhopisy za 11,6 miliardy korun. Zájem investorů přesáhl nabídku víc než dvojnásobně, když chtěli obligace nakoupit v objemu 25,2 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukci zajišťovala. Do konce měsíce ještě ministerstvo plánuje prodat státní dluhopisy za deset miliard korun.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.09.2024 1) Kandidátka Demokratické strany na prezidentku Kamala Harrisová včera navrhla zvýšit sazbu daně z kapitálových zisků pro ty, kteří vydělávají jeden milion dolarů (asi 22,6 milionu korun) a více, na 28 procent namísto 39,6 procenta, které navrhoval americký prezident Joe Biden v rozpočtu na rok 2025. Současné sazby se pohybují do 20 procent v závislosti na příjmu, informovala agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.08.2024 1) Ministerstvo financí dnes v první srpnové aukci prodalo státní dluhopisy za 12,6 miliardy korun. Poptávka byla větší, když investoři chtěli nakoupit obligace za 20,9 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukci zajišťovala. V srpnu ještě ministerstvo plánuje prodat dluhopisy za 9,5 miliardy korun, podle analytika Komerční banky Jaromíra Gece ale není vyloučeno, že emisní aktivita státu ve zbývající části roku zesílí.
Dluhopisy: Co dělat, než se inflace stabilizuje
04.07.2024 V červnu začal Fed zmírňovat tempo kvantitativního zpřísňování (QT) a americké ministerstvo financí zahájilo zpětný odkup vládních dluhopisů, aby zvýšilo likviditu na trhu. Navzdory těmto snahám se očekává, že zůstanou výnosy z amerických vládních dluhopisů zvýšené, dokud se inflační trend jednoznačně nevrátí k cílovým 2 %. Pokud se ekonomika ochladí, může to americkým vládním dluhopisům prospět, ale tuto poptávku patrně vyváží neochota Fedu výrazněji snížit sazby.
MF v poslední aukci prvního pololetí prodalo dluhopisy za 9 miliard
27.06.2024 Ministerstvo financí dnes v závěrečné aukci prvního pololetí podle plánu prodalo státní dluhopisy za devět miliard korun. Zájem investorů přesáhl nabídku, když chtěli cenné papíry nakoupit v objemu 13,2 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukci zajišťovala. Podle analytika Komerční banky Jaromíra Gece ministerstvo financí zatím prodejem dluhopisů pokrylo mírně méně než polovinu celoroční výpůjční potřeby.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.06.2024 1) Zástupci zemí Evropské unie se dnes shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku, oznámilo belgické předsednictví v Radě EU. Podle českého zastoupení při EU se sankční seznam rozrůstá o více než 100 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, i o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce ještě musí formálně schválit členské státy, podle diplomatických zdrojů ČTK se tak stane na pondělním jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku.
MF dnes prodalo dluhopisy za 1,35 mld. Kč, poptávka byla vyšší
20.06.2024 Ministerstvo financí dnes podle plánu prodalo státní dluhopisy s proměnlivým úročením za 1,35 miliardy korun. Poptávka byla víc než dvojnásobná, investoři chtěli obligace nakoupit v objemu 3,5 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukci zajišťovala. Od začátku června ministerstvo vydalo státní dluhopisy za 9,8 miliardy korun.
Do čeho investovat v době války?
22.04.2024 Může se zdát, že mezi rizikem a nejistotou je pouze minimální rozdíl, ale není tomu tak. Riziko znamená, že lze na základě přiměřeného datového vzorku vyčíslit pravděpodobnost, zatímco v případě nejistoty je podobná kvantifikace nemožná. Geopolitické události se ze své podstaty pojí s nejistotou a mají širší paletu neznámých důsledků.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.04.2024 1) Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) na dnešním zasedání podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 4,50 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Úrokové sazby se tak nezměnily již páté zasedání za sebou. Banka nicméně signalizovala, že by se mohlo blížit jejich snížení.
MF prodalo státní dluhopisy za 9,6 mld. Kč
04.04.2024 Ministerstvo financí dnes podle plánu prodalo ve dvou aukcích státní dluhopisy za 9,6 miliardy korun. Poptávka investorů byla víc než dvojnásobná, byli ochotni nakoupit obligace v objemu 20,9 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky, která aukce zajišťovala. Dnešní prodej státních dluhopisů byl první ve druhém čtvrtletí, celkem v tomto kvartálu ministerstvo plánuje vydat dluhopisy za 75 miliard korun.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.04.2024 1) Cena zlata pokračuje v lámání rekordů, poprvé v historii překonala hranici 2300 dolarů (téměř 54.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). K jejímu růstu přispívají vyhlídky na snižování úrokových sazeb ve Spojených státech.
Ministerstvo financí prodalo dluhopisy za 7,3 miliardy
14.03.2024 Ministerstvo financí dnes podle plánu prodalo ve dvou aukcích státní dluhopisy za 7,3 miliardy korun. Poptávka investorů byla výrazně vyšší, chtěli cenné papíry nakoupit v objemu 18,3 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukce organizovala. Do konce března se uskuteční ještě jedna vlna aukcí, celkem by prodeje státních dluhopisů za první čtvrtletí měly státu přinést 75 miliard korun.
Čtyři důvody, proč ECB zůstává v klidu a snižování sazeb odkládá
26.02.2024 Pokles spreadu mezi italskými a německými státními dluhopisy (BTP/Bund), spreadu evropských firemních dluhopisů i swapového spreadu pod dlouhodobý průměr znamená, že ECB nic netlačí, aby začala snižovat sazby či přestala s omezováním své rozvahy. Dluhopisové trhy už přehodnotily svá očekávání letošního poklesu sazeb, a pokud bude ECB snižování dál odkládat, čelí evropské výnosové křivky riziku, že dlouhodobé výnosy porostou po zbytek čtvrtletí rychleji než dlouhodobé.
Vyšší CPI znamená vysokou volatilitu sazeb i do budoucna
16.02.2024 Z ekonomických údajů vyplývá, že nás čeká pokračování makroekonomických trendů z roku 2023. Tomu však neodpovídá prosincová otočka Federálního rezervního systému. Kvůli neústupné inflaci bude patrně nutné zavádět volnější monetární politiku pomaleji, což ohrozí dlouhodobé instrumenty s pevným výnosem. Navíc chce americké ministerstvo financí ve druhém čtvrtletí zvýšit objem vydávaných kuponových dluhopisů na úroveň dosaženou zatím jen v dobách pandemie COVIDu-19. Vytvořilo by tak umělé dno, pod něž se výnosy z amerických dluhopisů patrně nepropadnou. Kvůli diverzifikaci má i nadále smysl investovat do desetiletých amerických vládních dluhopisů, ale u dluhopisů s ultradlouhou durací bychom byli raději opatrní.
Všichni mluví o dluhopisech
23.01.2024 Kvůli slábnoucímu růstu, zpomalující inflaci a geopolitickému napětí lze v roce 2024 na trzích očekávat zvýšenou volatilitu. Centrální banky budou nejspíš s agresivním snižováním sazeb váhat, což vyvolá na dluhopisových trzích nejistotu. Investoři by se měli soustředit na kvalitní vládní dluhopisy, ale lze uvažovat i nad selektivními investicemi do dluhopisů firemních.
Oběd zadarmo pro americké banky
06.11.2023 Slabá data z amerického trhu práce udržela na akciových trzích optimismus a prodloužila tak silnou rally celého minulého týdne.
Zahraniční investoři drželi ke konci září rekordní objem dluhopisů ČR
31.10.2023 Zahraniční investoři drželi na konci třetího čtvrtletí české státní dluhopisy v rekordním objemu 847,1 miliardy korun. Představovalo to 28,79 procenta všech vydaných státních dluhopisů České republiky. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosáhlo ke konci září 2,94 bilionu korun, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
Trh s dluhopisy se připravuje na nižší úrokové sazby a další pokles inflace
26.10.2023 Vážený průměr výnosů korporátních dluhopisů vzrostl v srpnu na 8,6 % a průměrná doba splatnosti se prodloužila na 3,8 roku. Celkem vydaly podniky v tomto měsíci obligace za 4,1 miliardy Kč. Trh se tak připravuje na pokles úrokových sazeb a inflace, vzrostla i důvěra v další vývoj ekonomiky. Vyplývá to z údajů srovnávače, který provozuje největší a nejlépe hodnocený dluhopisový portál v České republice Dluhopisomat.
Cesta k býčímu trhu s dluhopisy je připravená, ale ještě nás čeká pár výzev
12.10.2023 V posledním letošním čtvrtletí dojde na obou stranách Atlantiku k prohloubení stagflace. Recese, která začala v Německu a Nizozemsku, se rozšíří do dalších evropských zemí a i ve Spojených státech výrazně zpomalí růst. Přesto zůstane inflace po zbytek tohoto roku i počátkem toho příštího vyšší, takže budou muset být centrální banky připravené kdykoli znovu zvýšit sazby.
Zlato hraje na straně Fedu
03.05.2023 Co vás rychleji zachrání před recesí, zlato nebo americký dolar? Navzdory skutečnosti, že během všech recesí za posledních 40 let, kromě jedné, americká měna posílila, může být ta další výjimkou. Ne nadarmo centrální banky navyšují zásoby drahých kovů. Není náhoda, že zveřejnění nových chmurných dat o trhu práce v USA způsobilo kolaps výnosů státních dluhopisů a zvýšení kotací XAUUSD nad 2000.
Technická analýza páru ETH/USD na 24. dubna 2023
24.04.2023 Zaměstnanci v sektoru veřejných služeb ve veřejných institucích a na všech úrovních státních subjektů města Changshu budou dostávat plat v digitálních jüanech.
El-Erian vidí velké riziko v Credit Crunch
13.04.2023 Prostředí vysokých úrokových sazeb a hlavně rychlost jejich růstu, vytváří v ekonomice nepředvídatelné turbulence. Nevíme, kdy přijdou, ale víme s jistotou, že se někde objeví. Jednu takovou možnost nastínil ve svém článku pro Financial Times Mohamed El-Erian, známý ekonom a hlavní analytik u německé pojišťovny Allianz. To prakticky znamená, že je zodpovědný za strategii největšího fondu s obligacemi. A protože obligace jsou jedním z nejvíc postihnutých aktiv, není divu, že se El-Erian často vyjadřuje v médiích, aby upozornil na problémy celého sektoru.
Je už „vyvážené“ portfolio 60 % akcií / 40 % dluhopisů minulostí?
20.02.2023 Roky panovala myšlenka, že je vyvážené portfolio věcí minulosti. Nedávný vývoj to však nejspíš změnil.
Čas na dluhopisy?
14.02.2023 Součástí investičního portfolia jsou vedle akcií či podílových fondů většinou i dluhopisy – nebo chcete-li obligace. V poslední době se jim však nedařilo, a to vinou růstu inflace a utahování měnových politik centrálních bank napříč vyspělými ekonomikami. Zaslouží si nyní opět pozornost investorů?
USD/JPY: Japonská centrální banka usiluje o příměří
24.01.2023 Bank of Japan byla dlouhou dobu ve válce s finančními trhy, ale v lednu se rozhodla uzavřít s nimi příměří. BoJ při zachování jednodenní sazby na -0,1 % a rozpětí cíleného výnosu 10letých dluhopisů na +/-0,5 % nabídla bankám nový systém půjčování nikoli s pevnou, ale plovoucí sazbou zajištěnou cennými papíry. Objem nabídek v první aukci činil 3,13 bilionu liber, tedy trojnásobek nabízené částky. Komerční instituce budou získané peníze investovat, mimo jiné do dluhopisů, čímž dojde ke stabilizaci situace jak na japonském dluhovém trhu, tak na páru USDJPY.
Obchodní systém SATS DJIA
14.11.2021 Dnes vám představím obchodní systém pro obchodování akcií z akciového indexu DJIA, jehož výkonnost je oproti indexu dvojnásobná. A tento systém se chystám obchodovat live!
Reuters: O první dluhopisy EU na obnovu po pandemii je značný zájem
15.06.2021 O první dluhopisy, které vydává Evropská unie na obnovu ekonomiky po pandemii, je značný zájem. Investoři si zatím objednali papíry v objemu více než 107 miliard eur (2,7 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Reuters, která se odvolává na hlavního manažera emise. Jde zároveň o klíčový krok na cestě k ustavení Evropské unie jako hlavního společného dlužníka.
EU vydala dluhopisy na podporu zaměstnanosti, trh ale není v dobré kondici
18.05.2021 Evropská unie dnes vydala dluhopisy, které doplní rozsáhlé financování na podporu zaměstnanosti z unijního programu SURE. Papíry ale vstupují na trh, který není v nejlepší kondici - výnosy státních dluhopisů jsou totiž na mnohaměsíčních maximech. Unie nabídla takzvané sociální dluhopisy se splatností osm a 25 let a z jejich prodeje získá 14,1 miliardy eur (přes 358 miliard Kč), informovala agentura Reuters.
Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno
30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
Fitch: Africký stát Zambie směřuje k platební neschopnosti
15.10.2020 Africký stát Zambie pravděpodobně směřuje k platební neschopnosti. Stal by se tak pátou zemí světa, která v letošním roce nesplní své dluhové závazky, uvedla dnes mezinárodní ratingová agentura Fitch. Země se dostala do sporu s věřiteli o odklad splátek některých svých dluhopisů. Obligace vydané zambijskou vládou tak dnes na finančních trzích pokračovaly v poklesu.
Očima Steena Jakobsena: Pozor na dopady vývoje ve tvaru K
06.10.2020 Proč právě písmeno K definuje společnost, ekonomiku, politiku i trhy? Jak tento nový makroekonomický model ovlivňuje tvorbu portfolia do budoucna? To vše se vám pokusí ve svém komentáři zodpovědět Steen Jakobsen.
17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor
11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
Americký dolar v začarovaném kruhu
07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
Porovnání forem spoření: Jak můžete zhodnotit své peníze?
20.05.2020 Rádi byste ze svých výnosů získali více a našetřili si třeba na nové auto, vybavení bytu či na vysněnou dovolenou? Pak své peníze nenechávejte ležet ladem na běžném účtu a vyberte si vhodnou formu spoření. Připravili jsme přehled možností, díky kterým finance efektivně zhodnotíte.
Steenova kronika: Vítejte zpátky v sedmdesátkách
29.04.2020 V roce 1976 vyměřila švédská vláda spisovatelce Astrid Lindgrenové, která se proslavila Pippi Dlouhou punčochou, mezní daňovou sazbu 102 %. Autorka na to zareagovala satirickou pohádkou „Pomperipossa ve světě peněz“ (Pomperipossa in Monismania). Její název mluví za vše. A nejen, že vyprovokovala zuřivou debatu, ale zároveň způsobila v témže roce velkou volební prohru sociálně demokratické vládě, která tak musela poprvé po 44 letech od válu.
Svět vyvedený z rovnováhy
02.04.2020 Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.
Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy
24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
Lekce z roku 2008: Zlato jedním z hlavních indikátorů
16.03.2020 Čtvrtek 12. března vstoupil do dějin jako jeden z nejdivočejších dnů v historii obchodování vůbec. Znovu totiž kulminovala honba za hotovostí a snaha uvolnit investované finanční prostředky. Po výprodeji, který se nevyhnul žádnému trhu, se akciový index S&P 500 propadl o 9,5 % a Evropa si vedla ještě mnohem hůř, když index Euro Stoxx 600 uzavíral o 11,5 % níž. Tento výprodej se však lišil v tom, že vůči němu nebyla imunní žádná třída aktiv, což odráží typické chování v rámci medvědího trhu. Úvěrové napětí tlačilo níž i vysoce kvalitní obligace a zlato se propadlo o více než 3 %.
Nové černé pondělí
10.03.2020 Dramatické vyhlášení války o cenu ropy vyvolalo o víkendu na světových trzích, které už nyní zažívají novou obdobu Černého pondělí, přímo katastrofu. JPY absorboval masivní toky hledající bezpečné útočiště a měny citlivé na cenu ropy zažily masakr a utrpěly ztráty, které patří v některých případech k největším v celé historii trhu. Teď ještě pozor na riziko dalšího oddlužování a také na snahy politiků se s nákazou nějak vyrovnat.
Děravá česká legislativa nahrává podvodníkům. Oddlužení jako výnosný business?
10.03.2020 Zákony by měly být především pro lidi, protože jak praví definice státu, je vymezen mj. státním lidem (státním občanstvím), který tvoří jeden z jeho hlavních pilířů. Pojem „lidi“ je však v tomto ohledu značně relativní. Představíme-li si pod ním vychytralé spekulanty, kteří se v legislativě orientují jako ryby ve vodě, pak ano, zákony jsou skutečně pro lidi, ovšem pro ty špatné.
Tlaky na ropu Brent se zklidňují a akcie míří vzhůru
13.02.2020 Svět se připravuje na to, že Čína pomalu obnoví výrobu. Ropa Brent vysílá býčí signály a investoři se již tolik neobávají koronaviru, takže akcie po celém světě poskočily výš. Americký index CAB (Chemical Activity Barometer) dosáhl v lednu nového absolutního maxima a jeho nový vzestup je znamením, že americký výrobní sektor sází na budoucí růst.
Makroekonomický výhled: Evropa se připravuje na zelené kvantitativní uvolňování
24.01.2020 Jsou australské požáry budíčkem pro celý svět? To je vzhledem k ničivým dopadům přírodní katastrofy, která v Austrálii dosud zuří, zcela legitimní otázka. Na prahu nové dekády není pochyb, že svět zažívá stále víc přírodních katastrof. Podle statistických údajů zveřejněných webem „Our World in Data“ (Náš svět v datech) dochází v posledních 20 letech v průměru k 335 přírodním katastrofám ročně, zatímco v letech 1985 až 1995 byla jejich frekvence poloviční. Zároveň rychle rostou ekonomické náklady s nimi spojené. V posledních 10 letech dosáhly v průměru 200 miliard dolarů ročně, což je oproti 80. letům čtyřnásobek.
Wall Street – jeho historie a největší pády
16.01.2020 Wall Street je jádrem finančního světa. Je to místo, kde se vytvářejí vzory pro akciové trhy na celém světě. Pracuje se zde s neuvěřitelnými částkami. Každý den je zde rychlý, hlasitý a chaotický. Pokud se něco velkého odehrává na Wall Street, ovlivní to celý svět.
Německo vydá první „zelený dluhopis“ v druhé půlce roku 2020
20.12.2019 Německo uvede svůj první zelený dluhopis s emisí v milionech eur v druhé půlce budoucího roku, aby využilo prosperující trh s udržitelnými financemi.
Jak fungují státní dluhopisy a jak je obchodovat?
26.09.2019 Pokud nechcete nechat své peníze nečinně ležet na běžném účtu, máte několik alternativ, jak je nechat pracovat. Nejznámější 2 způsoby jsou investice do akcií nebo dluhopisů. To, že akcie překonávají dluhopisy v dlouhodobějším měřítku, co se zisku týče, je zřejmé.
Apple využil rekordní minima na výnosech dluhopisů
09.09.2019 Společnost Apple je známá jako jeden z nejsilnějších hráčů na globálním akciovém trhu, která si z hlediska tržní kapitalizace poměrně dlouho držela post jedničky na trhu. Nicméně v posledních měsících se situace na trzích mění - společnosti začínají reagovat na pokles amerických úrokových sazeb a silnou poptávku ze strany investorů. Výjimkou není ani Apple, který se rozhodl hledat dodatečný kapitál pro svoje záměry na dluhopisovém trhu.
Realitní skupina CPI Property Group v Dublinu vydala dluhopisy za 8 miliard korun
12.03.2019 Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka pro své investory na burze v Dublinu vydala dluhopisy za 350 milionů dolarů, přepočtu za 8 miliard korun.
Akcie v Evropě klesají, hlavně technologie
11.10.2018 Evropské akciové trhy dnes oslabují a jejich hlavní indexy jsou nejníže za více než 20 měsíců. Navázaly tak na prudký středeční propad na Wall Street a následný pokles akciových trhů v Asii. V Evropě se pokles týká všech odvětví, nejvíce ale technologií, jejichž index dopoledne ztrácel asi 2,4 procenta. Středeční propad na Wall Street rovněž zasáhl zejména technologické tituly.
Asijské akcie navázaly na výprodej v USA
11.10.2018 Akcie na burzách v Asii dnes výrazně oslabily, a navázaly tak na prudký středeční výprodej na akciových trzích ve Spojených státech. Hlavní akciové indexy odepsaly kolem čtyř procent, souhrnný index bez Japonska je nejníže za rok a půl. Nervozitu investorů vyvolává kromě dopadů globální obchodní války také růst výnosů dluhopisů americké vlády.
Komentář analytika Fidelity Intenational k výsledkům zasedání ECB
15.06.2018 Nick Peters, multi asset portfolio manager, Fidelity International, uvádí: „ECB konečně oznámila omezení programu kvantitativního uvolňování. Centrální banka sníží své měsíční nákupy z 30 mld. eur na 15 mld. eur, a to od září do konce roku. Nové nákupy se poté zastaví, přestože reinvestice po splatnosti příslušných nástrojů budou pokračovat, čímž zůstane ECB dlouho aktivní na evropských trzích s pevnými příjmy.“
Forex: Euro klesá kvůli krizi v Itálii
29.05.2018 Euro dnes na forexových trzích zrychluje propad, podle společnosti Thomson Reuters by mohlo zaznamenat největší měsíční pokles za více než tři roky. Je nejníže od července 2017, dolar se vůči němu vyšplhal na své desetiměsíční maximum. Společná evropská měna se ocitla pod silným tlakem výprodeje italských dluhopisů. Například obligace se splatností dva roky zaznamenaly kvůli cenovému propadu nejvýraznější skok ve výnosech za více než 25 let a mají aktuálně výnos přes dvě procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.05.2018 1) Evropské burzy dnes pokračují v dalším poklesu, který je zapříčiněn politickou nejistotou v Itálii. Italský prezident Mattarelly ukončil vládní námluvy kvůli osobě euroskeptického ministra financí Paola Savona a Itálii tak dost možná čekají předčasné volby.
Forex: Euro dnes prudce klesá
29.05.2018 Euro dnes na forexových trzích zrychluje propad, vůči americkému dolaru je nejslabší od loňského podzimu a dostalo se až pod 1,1540 EUR/USD. Společná evropská měna je pod silným tlakem výprodeje italských dluhopisů. Například obligace se splatností dva roky zaznamenaly kvůli cenovému propadu nejvýraznější skok ve výnosech za více než 25 let a mají aktuálně výnos přes dvě procenta.
Forex: Shrnutí obchodování 18.5.2018
18.05.2018 Akcie ve Spojených státech včera v závěru obchodování oslabily výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa o obchodu a stoupající cena ropy. Především díky růstu výnosů z amerických dluhopisů ale zpevňoval americký dolar.
Týdenní zpráva z finančního trhu 4.12.2017
04.12.2017 Nejdůležitějším indikátorem z globální ekonomiky bude tento týden počet nových pracovních míst v USA za listopad. Očekáváme, že páteční statistika dále otevře prostor pro prosincové zvýšení sazeb Fedu. V Evropě nás bude zajímat německý průmysl a tovární objednávky. Obě statistiky zřejmě v říjnu přinesly dobré zprávy. Pozornost korunových investorů se zaměří především na pondělní statistiku českých mezd ve třetím čtvrtletí. Očekáváme, že průměrná reálná mzda (očištěná o inflaci) vzrostla o 4,8 % meziročně. Prognóza ČNB předpokládá 5% růst. Pokud by mzdy překvapily ještě vyšším růstem, mohla by se koruna vrátit zpět pod 25,50 CZK/EUR díky růstu sázek na zvýšení úrokových sazeb centrální banky ještě na prosincovém zasedání.
Výhled Fidelity International na závěr roku 2017: atraktivní dluhopisy s vysokým výnosem
23.11.2017 Pokračující poptávka po výnosech nahrává podle odborníků z Fidelity International dluhopisům s vysokým výnosem a rizikovějším aktivům. Současná situace je charakterizována silným ekonomickým růstem, nízkou inflací, silnými korporátními fundamenty a optimistickými, nicméně stále obezřetnými, centrálními bankami.
Hodnota bitcoinu poprvé překročila hranici 7000 dolarů
02.11.2017 Hodnota digitální měny bitcoin dnes poprvé překročila hranici 7000 dolarů, během dopoledne se zvýšila o dalších více než sedm procent až na 7045 USD (154.545 Kč). Od začátku roku cena vzrostla zhruba na sedminásobek, tedy asi o 600 procent. Informovala o tom agentura Reuters.
ECB drží dluhopisy hlavně od firem z Francie a Německa
06.10.2017 Většina podnikových dluhopisů v držení Evropské centrální banky (ECB) pochází od německých a francouzských firem. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ECB, která ve snaze stimulovat ekonomiku eurozóny nakupuje i vládní obligace. Těch podnikových by v portfoliu ECB mělo v příštích měsících přibývat, napsala agentura Reuters.
Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?
14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
Fundamentální analýza: Americké maloobchodní tržby naznačí silný růst spotřeby
14.07.2017 Statistika amerických maloobchodních tržeb by měla ukázat na solidní růst spotřeby ve druhém čtvrtletí roku. Dále by tak rostly šance na opětovné zvýšení sazeb Fedu, což opět naznačila i Janet Yellen ve včerejším vystoupení v americkém senátu. Český běžný účet se v květnu zřejmě propadl do schodku kvůli odlivu dividend, na celkovém obrázku ekonomiky a posilující koruně by to však nic změnit nemělo.
Návrhy na perestrojku eurozóny jsou na stole. O jejím osudu ale rozhodne hlavně Macrel
11.06.2017 O euru toho bylo napsáno již hodně, včetně toho, jak jižní Evropě znemožňuje obnovit svou konkurenceschopnost devalvací. Politická realita je ovšem taková, že popularita eura se nachází na nejvyšších úrovních v historii. Podporuje jej totiž 72 % populace zemích sdružených v eurozóně. Nejrozumnější je proto dívat se na euro se stejnou perspektivou, jako to činí eurokraté. Tedy ne jako na propadák, ale jako na úspěch, který ovšem potřebuje ještě poladit, píše v komentáři agentura Bloomberg.
ECB zvýšila nákupy dluhopisů na nový rekord
16.01.2017 Evropská centrální banka (ECB) zvýšila minulý týden své nákupy dluhopisů, jimiž podporuje ekonomiku eurozóny, na dosavadní maximum 24,7 miliardy eur (667 miliard Kč). Vyplývá to z dnešních údajů ECB. Instituce tím využila zvýšené nabídky nových bankovních obligací.
Dlouhé zlaté pozice se před koncem roku propadají
21.12.2016 Šest týdnů nepřerušovaného prodeje od amerických prezidentských voleb a stále to nevypadá, že by se pokles zlata měl zastavit. Investoři prchají před futures i ETF a obligace se snaží zotavit, zatímco dolar míří stále výš.
Trumpovo vítězství zvedá výnosy dluhopisů
11.11.2016 Po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách se po téměř celém světě snižují ceny...
Tsipras: Řecko brzy dokončí revizi plnění záchranného programu
07.11.2016 Řecko dokončí nynější jednání o plnění záchranného programu s evropskými věřiteli tak, aby mohlo už...
Výprodej dluhopisů je tu
31.10.2016 Říjen si dluhopisoví investoři podtrhnou silnou červenou barvou. Souhra více faktorů vedla u investorů do vládních obligací vyspělých zemí k průměrným ztrátám 3 %, což na velice klidném trhu s dluhovými cennými papíry kolikrát znamená úrok, na který se při dnešních sazbách čeká mnoho let.
Brexit způsobí značné výkyvy devizového trhu
20.06.2016 Probíhající debata o Brexitu má podle odborníků Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, na trh již velký dopad. Dochází k poklesu hodnoty libry, snižují se výnosy z prvotřídních obligací a klesají více cyklicky zaměřené a ekonomicky citlivější sektory. Značné výkyvy čekají i devizové trhy. Důsledkem Brexitu by bylo zpomalení vývoje investic a obchodu v reakci na politická vyjednávání mezi Velkou Británií a Evropskou unií a zemi by zřejmě čekalo další referendum o nezávislosti Skotska.
Týdenní komentář FXstreet.cz (13.6.2016)
13.06.2016 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu opět nabídl zajímavé obchodní příležitosti. Jak jsem uváděl v mém...
ECB zahájila nákupy firemních dluhopisů
08.06.2016 Evropská centrální banka (ECB) dnes zahájila nákupy firemních dluhopisů. Podle zdrojů z trhu, na které se...
Forex: Představitelé Fedu se snaží oživit naději pro červnové zvýšení sazeb
23.05.2016 Minulý týden dolar pokračoval ve svém posilovacím trendu jak proti euru, tak i proti koši vybraných měn v indexu DXY. Za posilováním dolaru stojí hlavně vystoupení několika členu měnově politického výboru amerického Fedu, kteří se snažili oživit naději pro červnové zvýšení sazeb. Tato vystoupení ještě podtrhlo zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky. Vyplynulo z něj totiž, že Fed vidí červnové zvýšení sazeb jako možné, i když ne pravděpodobné. Ekonomové SG stále věří, že na červnovém zasedání ke zvýšení sazeb nedoje. To podle nich američtí centrální bankéři odhlasují až v prosinci.
Po jednání ECB jsou obchodníci s měnami na nervy
16.03.2016 Reakce měnových trhů na jednání Evropské centrální banky minulý týden vyznívá poměrně zoufale. Obchodníci se snaží pochopit, kam by měli zaměřit svou pozornost a jak bude trh na politiku centrální banky reagovat.
Dluhopisy: Technická analýza T-Note, W
04.03.2016 Jak se vyvíjí trh s dluhopisy? Futures na americký desetiletý dluhopis T-Note stále nedokončil konsolidaci druhé trojky.(Akciové trhy zase nedosáhly na lokální maxima). Obraz se nemění, korekční formaci tvoří obecná rovina (3-3-5) s pohybem na vlně C druhé trojky. Podle rozložení vln se jedná o cikcak nižší úrovně. Po dosažení minima v oblasti 128,9 bodů na podvlně 4 se očekává pohyb směrem nahoru a dosažení maxima 133,7bodů z dubna 2013. Cíl vrcholuvlny (B) zůstal zachován a odráží předpoklad rovnosti vln A a C, podle teorie EW. Býci mají v trhu nadále převahu. Krátkodobý trend je negativní pod 9- denním MA, Stochastik oscilátor klesl do přeprodané oblasti, RSI je neutrální.
Vítězové a poražení: Euro a DAX zaznamenaly masivní pohyby opačnými směry
04.12.2015 Evropská centrální banka sice depozitní sazbu snížila, očekávání trhů však byla nastavena velmi ambiciózně, a to nejen na poli depozitních sazeb. Ze záporné hodnoty -0,20 % se sazba posunula pouze o jednu desetinu procentního bodu níže na -0,30 %, konsensus ale počítal s poklesem o 1,5 – 2 desetiny, tedy do pásma -0,35 až -0,40 %.
ECB přijala další podpůrné kroky
04.12.2015 Evropská centrální banka (ECB) dnes dál snížila svou depozitní sazbu a prodloužila program nákupů dluhopisů, aby podpořila ekonomický růst a zvýšila neustále nízkou inflaci v eurozóně. Oba tyto kroky však finanční trhy vyhodnotily jako málo důrazné, což vedlo k prudkému posílení kurzu eura a výraznému poklesu cen akcií a dluhopisů.
ECB prodloužila nákupy dluhopisů
03.12.2015 Evropská centrální banka (ECB) dnes snížila svou depozitní sazbu pro banky v eurozóně hlouběji do...
Forex: Americký dolar dál zpevňuje
05.11.2015 Americký dolar se dnes na forexových trzích vyšplhal na tříměsíční maximum ke koši hlavních měn a na dvouměsíční maximum k japonskému jenu. Americkou měnu podpořily středeční komentáře představitelů americké centrální banky (Fed), kteří naznačili rostoucí šanci na prosincové zvýšení úrokových sazeb v USA.
Michaile, cos to provedl?
25.08.2015 Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov možná částečné uvolnění kontroly předpokládal, když v roce 1986 odhalil dva pilíře své...
Forex: Regionální měny včera nechaly Řecko stranou
17.07.2015 Koruna včera během dne oslabila až o pět haléřů a její kurz vůči euru se dostal až ke hranici 27,10 CZK/EUR, čímž se dostala zpátky na úroveň z počátku týdne. V kontrastu s tím ostatní regionální měny oproti svým středečním hodnotám v celodenním hodnocení posílily. Maďarský forint během včerejšího dne zhodnotil až o 0,3 %, avšak nakonec uzavřel na silnější hodnotě o 0,15 %. Polský zlotý během včerejšího dopoledne zpevnil o 0,5 % a odpoledne se už obchodoval v blízkosti 4,11 PLN/EUR. Dalšímu zhodnocování zlotého pravděpodobně zabránila zveřejněná ekonomická data, která byla horší než se očekávalo. Červnová inflace v meziměsíčním vyjádření opět poklesla o 0,1 %, když trh čekal stagnaci. Ani data z trhu práce nedosáhla očekávání analytiků. Mzdy sice v červnu meziměsíčně vzrostly o 0,9 % po poklesu o 2,9 % v květnu. Konsenzus trhu ovšem očekával růst o 2,4 %. Meziměsíční růst zaměstnanosti byl v červnu nulový oproti očekávání trhu na úrovni 0,2 %.
RANNÍ ZPRÁVY: NĚMECKÉ OBLIGACE SÍLÍ
13.05.2015 Surová ropa se po svém pádu zotavila a včera získala půdu pod nohama na asijském trhu. Na burze New York Mercantile Exchange se ropa...
RANNÍ ZPRÁVY: REAKCE PO SETKÁNÍ EUROGROUP
12.05.2015 Akcie na Wall Street po setkání Eurogroup klesly společně s Dow a S&P 500 o 0,5 procent. V Číně již po třetí za posledních 6 měsíců...
Zlato má podporu v číslech
17.04.2015 Zlato se v minulém měsíci příliš neodchýlilo od úrovně 1 200 dolarů, což se shoduje s obdobím nevýrazných pohybů amerického dolaru. Poté...
Týdenní komentář FXstreet.cz (23.3.2015)
23.03.2015 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu předvedl velmi volatilní obchodování. Nejprve obrátil svůj klesající trend...
ECB musí zvýšit tempo nákupů dluhopisů
17.03.2015 Evropská centrální banka (ECB) v prvním týdnu uskutečňování programu nákupů státních dluhopisů...
Nákupy ECB dál snižují výnosy dluhopisů
12.03.2015 Dluhopisové výnosy zemí eurozóny dnes pod tlakem nákupů Evropské centrální banky (ECB) klesají čtvrtý...
Nákupy ECB snižují dluhopisové výnosy
10.03.2015 Výnosy státních dluhopisů většiny zemí eurozóny s výjimkou Řecka dnes klesají na nová rekordní minima...
Atény nevylučují střet s partnery z eurozóny
11.02.2015 Řecko neusiluje o střet se svými partnery z eurozóny, ale nemůže vyloučit, že k nějakému nedojde. Podle...
RANNÍ ZPRÁVY: DOLAR SE PROPADL, ČÍNSKÉ PALIVO RISKUJE ODPOR
10.12.2014 Asijské trhy spadly společně s regionálním indexem, který dosáhl největšího 2denního minima v jednom měsíci. Japonské akcie se propadly...
RANNÍ ZPRÁVY: ŽÁDNÁ ÚLEVA PRO ROPU
09.12.2014 Australská národní banka oznámila výsledky podnikatelské důvěry za listopad. Index Jižní Koreji Kospi sklouzl o 0,1 %. Australský index S&P/ASX 200 klesl o 0,7 %, zatímco novozélandský index NZX 50 se jen nepatrně změnil. Index Shanghai Composite dosáhl hladiny 3000 poprvé od roku 2011. Futures kontrakty indexu Hang Seng Hong Kong se propadl o 0,1 % a kontrakty Hang Seng China Enterprises ztratily 0,5 %. Index MSCI Asia Pacific (MXAP) se propadl na hladinu 139,70. Japonský Topix (TPX) index poklesl o 0,7 %, poté co jen nabyl 0,6 % vůči dolaru. Ropa Brent se propadla na 5letá minima.
Politická nejistota v Řecku prý tlumí investice
21.10.2014 Politická nejistota v Řecku zpomaluje tok zahraničních investic, což ohrožuje zotavování tamní ekonomiky...
Řecko jednalo s věřiteli o další podpoře
19.10.2014 Řecká vláda jedná s mezinárodními věřiteli o možnosti finanční podpory pro první období poté, co země...
ECB nabídla pomoc Řecku
16.10.2014 Evropská centrální banka (ECB) pomůže Řecku zmírnit dopad nynějších otřesů na finančních trzích uvolněním pravidel pro zástavy na úvěry řeckým bankám. Agentuře Reuters to dnes řekl nejmenovaný řecký činitel. Podporu Aténám dnes slíbila i Evropská komise. Ceny řeckých akcií a dluhopisů tento týden prudce klesly kvůli obavám investorů ze zhoršení politické situace v zemi a ze zkomplikování plánu Řecka na odchod ze záchranného programu.
RANNÍ ZPRÁVY: AMERICKÝ DOLAR V NEVÝHODĚ PROTI JISTĚ...
18.08.2014 Asijské akcie mírně stouply poté co se Wall Street zotavil z událostí na Ukrajině a americký dolar prohrál s japonským jenem kvůli poklesu...
Denní komentář IronFX - 04/07/2014
04.07.2014 Vynikající americký NFP vede k ... téměř ničemu? Velkou záhadou na trzích je, proč včerejší neagrární mzdy, které byly mnohem lepší než...
Makro: Příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů byl v USA nejvyšší od srpna 2012
15.04.2014 V únoru dosahoval příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů 85,7 miliard dolarů ve Spojených Státech (oč. $3...
Řecko vydá první emisi dluhopisů od krize
03.04.2014 Řecko se chce vrátit na mezinárodní trh dluhopisů už tento měsíc emisí pětiletých dluhopisů za dvě miliardy...
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní deník | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | USD/RUB | USD/CZK | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Binární opce | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Break/Even | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOT | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Demo účet | Derivát | Devalvace | Diverzifikace | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | Drawdown | Durace | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | Monetární unie | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropský systém centrálních bank | FOMC | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedge Fund | Hedging | Hedge | High | High Yield | IFO index | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Marže | Mezibankovní | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NFA | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Operace Twist | Oscilátor | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Primární trh | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Resistence | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Long Term | Short selling | Splatnost | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Státní dluhopis | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | YTD | Maturity | Yield | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Patria Forex | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Finanční otázky | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Riziková averze | LYNX | Kybernetická měna | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Forexový trader | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Abenomika | Aktivum | Carry trades | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Siemens | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | CashFlow | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Conference Board index | CZK | České koruny | Demo internetový obchod | Denní kurz ČNB | Denní kurzy | Denní kurzy ČNB | Devizové kurzy | Devizové kurzy České národní banky | Devizové kurzy ČNB | Devizové trhy | Devizové účty | Devizové účty srovnání | Devizový kurz | Devizový kurz ČNB | Devizy exchange | DJIA | Dluh Řecka | Dluhopis obligace | Dnešní kurz | Dnešní kurz eura | Dnešní kurz ČNB | Dnešní kurz eura ČNB | Dnešní kurz euro | Dnešní kurz koruny k dolaru | Dnešní kurzovní lístek ČNB | Dnešní kurzy měn | Dnešní kurzy měn exchange | Do čeho investovat | Dolar | Dolar aktuální kurz | Dolar euro | Dolar kalkulačka | Dolar kurs | Dolar měna | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Emise cenných papírů | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GE money | GfK | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční záměr | Investing | Investování na burze | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | Jádrová inflace | Jak investovat | Janis Varufakis | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kolik je dolar | Kolik je euro | Kolik je libra | Kolik stojí dolar | Kolik stojí euro | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konec dolaru | Konvertor měn | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Koruna dolar | Koruna rubl | Koupě akcií | Koupím eura | Koupím kukuřici | Koupit dolary | Krize eurozóny | Krize Řecko | Kurzovní lístek | Kurs dolaru | Kurs dolaru ke Kč | Kurs EUR | Kurs EUR Kč dnes | Kurs eura | Kurs eura GE Money | Kurs eura online | Kurs eura v České spořitelně | Kurs Kč kuna | Kurs PLN | Kurs US dolarů | Kurs USD | Kurs USD ČNB | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz ČNB | Kurz dolarů | Kurz dolaru k euru | Kurz EUR | Kurz eura ČNB | Kurz euro | Kurz forintu | Kurz GBP | Kurz koruny k dolaru | Kurz libry | Kurz USD | Kurzovní lístek ČNB | Kurzy | Kurzy ČNB | Kurzy měn Exchange | E15 | Libra | Lira | LYNX Broker | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Mayzus | Meziroční míra inflace | Míra inflace | MSCI index | Nákup dluhopisů | Nejdůležitější události roku | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování pro nováčky | Obchodování přes internet | Obchodování s binárními opcemi | Obchodování s binárními opcemi recenze | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Obligace dluhopis | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | Pips | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Rating států | Ratingové hodnocení | Recenze | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řecká ekonomika | Řecké akcie | Řízení rizik | Řízení rizika | S čím obchodovat | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Smíšené fondy | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Surová ropa | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Termínované vklady | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj kurzu USD | Webináře | WTI | Země eurozóny | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | DXY | ING | DMA | Put | Báze | Buy | CEE | Čistý dluh | Depozitář | Disážio | Diskont | Dluhopis (Bond, obligace) | Dluhopis s diskontem | Dluhopis s prémií | Dluhopisový index | Dluhopisy a daně | Dluhopisy s opcí | Doba splatnosti | Dokonalé trhy | EV | Hold | Identifikační číslo | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Junk bonds | Kolik zaplatíme za jeden dluhopis? | Komunální dluhopisy | Kontinuální režim | Konvertibilní obligace | Kupónový výnos | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Nominální úrok | On Balance Volume Index (OBV) | One cancel the another (OCO) | P.A. | ROCE | Small caps | Tovární objednávky | Tranše | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Discount certifikáty | Konzervativní investor | Převis | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Underperform | Zaměstnanost | Komisionářská smlouva | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Jan Kovalovský | Commission | Komise | Depreciation | Double bottom | Federální rezervní systém | Flag | One Cancels The Other (OCO) | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Úspěšný investor | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Graf EUR/USD | Investment | Obchodní tajemství | Traders | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Spiro Sovereign Strategy | Natixis | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Česká bankovní asociace | FTSEurofirst 300 | Guvernér centrální banky | Kathimerini | Institut Ifo | Berenberg | Berenberg Bank | Investing.com | TLTRO | Standard Bank | Ole Hansen | Cantor Fitzgerald | Agentura AP | Barclays Capital | Technické indikátory | Sója | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Fundamentální pohled | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | XAU/XAG | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Creditas | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Společná evropská měna | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Finanční stabilita | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Burzovní kalendář | Dluhopisy německé vlády | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Obchodník na forexu | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Profit faktor | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Cashflow Summit | Ekonomická aktivita | City | Program OMT | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Bezpečné investice | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Náklady na zajištění | Economist | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Obchodování měn | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Britské státní dluhopisy | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Digitální měna | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Výnos desetiletých dluhopisů | Odvrátit deflaci | Kryptoměna | IOBE | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | NYSE Euronext | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Držení akcií | Rychlé zisky | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Poptávka investorů | Rekordní minima | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Dnešní aukce | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Francouzský CAC 40 | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní unie | Bankovní krize | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Irská ekonomika | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Pierre Moscovici | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Index cen domů | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Návratnost investice | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Měny&Sazby | ČTK | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Tisková konference Fedu | Objem obchodů na forexu | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj eurodolaru | Ekonomické průzkumy | Devizy | Morningstar | SaxoTraderGO | Akcie firem | Makléřské firmy | Nejvyšší výnosy | Bitstamp | Výkyvy devizového trhu | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Columbia Threadneedle | Výnosy řeckých dluhopisů | Obchodníci s měnami | World Gold Council | Virtuální mince | Patria Plus | Vladimír Pikora | Podnikové dluhopisy | Obchodování indexů | ETH/USD | Obchodování s termínovými kontrakty | Themis Trading | xPartners | ETH | Invesco | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum | Inteligentní investor | CFG | MSCI World Index | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Obchodování na trzích | Výnosy desetiletých dluhopisů | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Výnos tuzemských investičních fondů | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Obchodování akcií | Nové peníze | Růst výnosů dluhopisů | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | I-Trader | Použití finanční páky | Výsledky firem | Stavební spoření | Reakce trhu | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Propad cen ropy | Roční výnos | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Oslabování akcií | Růst zisků | EK | Prezident Trump | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Fiskální pakt | Refinitiv | Společnost Apple | Růst cen komodit | Majetek | Růst dolaru | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Obchodování na burzách | PDVSA | Makroekonomické statistiky | Dluhopisy s vysokým výnosem | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Silný trh | Zvýšení sazeb | Přední ekonomové | Zájem investorů | Inflace v ČR | Finanční produkty | Statistický úřad | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Status bezpečného útočiště | Akciové futures | CNY | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Vybrané měny | Finanční svět | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Zhodnocení finančních prostředků | Investiční bublina | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Silný dolar | Řešení krizí | Situace na trzích | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Burzovní průvodce | New York Stock Exchange (NYSE) | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | Zhodnocení investovaného kapitálu | Očekávání trhu | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Finanční situace | Výběr státních dluhopisů | Co jsou státní dluhopisy | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | ESG | Investujte do akcií | F1 | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Státní ropná společnost | Vyšší úrokové sazby | Sestavování portfolia | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Střadatelé | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Peter Garnry | Káva | Politická situace | Německá vláda | Hongkong | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Obchod | RPSN | Trh práce | Myšlenka | Analýza dat | Dlouhodobé dluhopisy | Hluboká recese | Vyšší volatilita | Skupina ČEZ | Inflace v Británii | Snižování úroků | Inflace v USA | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | CFDWorld | Svíčková formace | TradingEconomics | Růst cen | Maximální drawdown | Bilance | Americký Senát | Vývoj trhu | Čínský prezident | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Legislativa | Federální rezervní banka | Prodeje státních dluhopisů | AFP | FT | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Statistika | Předpovědi | Petr Dufek | Na burze | Propouštění | CBDC | Digitální měna centrální banky | Hospodářský výsledek | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Problémy | Britové | Pojišťovny | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Výsledek voleb | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | KKCG | Míra | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Nižší úrokové sazby | Investujte | Uchovatel hodnoty | Trumpova administrativa | Záporné úrokové sazby | Zelený dluhopis | Martin Kryštoff | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Lámání rekordů | Oživení inflace | Ztráta | Nejlepší akcie | Stratég | Miliardy korun | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Stoupající trend | Evropská inflace | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Poradenství | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Podnik | Vyšší inflace | Míra zadlužení | Australské požáry | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Velikost ztráty | Historie Wall Street | Síla na Wall Street | Index Wall Street | NYSE Composite Index | Jak Wall Street funguje? | Největší krize na Wall Street | Krize na Wall Street | Největší krize | Jak obchodovat na NYSE? | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Lepší zítřky | Trhy | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Role ECB | Důležitost role ECB | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Impérium | Jüan | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Blue-chip | Finance Group | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Vysoká inflace | Vstupy | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | FCF | Rozhodování | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Americké banky | Medvědi | Růst sazeb | Politika centrálních bank | COVID-19 | Kukuřice | Krize v eurozóně | Spekulativní pozice | Americký Fed | Sestupný trend | Nižší zisk | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Guru | Výkyvy | Česká legislativa | WP | Videokonference | Americké výnosy | Nifty 50 | Počet firemních bankrotů | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | TARP | Pokles HDP | Největší pády | Zisk společnosti | Třída aktiv | Krátkodobé dluhopisy | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady koronavirové pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Německý hospodářský institut | Další pokles | MF | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Asociace | Páka | Negativní korelace | Hotovost | Světové hospodářské krize | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Spoření | Tomáš Raputa | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Signál | Prodej státních dluhopisů | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Allianz | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Švédská vláda | Práce | ADB | Asijská rozvojová banka (ADB) | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Afrika | Africké země | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | DPH | Mexiko | Marshallův plán | Společnost Saxo Bank | Pákistán | Celková inflace | Emitenti | Úspory | Statistiky | Chuť riskovat | Nejvyšší pravděpodobnost | Průměrný výnos | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Poptávka po pohonných hmotách | Investiční tituly | Posílení | Sociální napětí | Joe Biden | Federální dluh | Lucembursko | Evropské méně | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Podíl zahraničních investorů | Zaměstnanci | Fondy obchodované na burze | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Oddlužení | Artemis | MSCI World | KfW | Hugo | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Prodat dluhopisy | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Členské státy | Vývoj ekonomiky | Porovnání forem spoření | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Rizikové investování | Manažeři | Umělé inteligence | Argentina | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Negativní výhled ratingu | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Bank of Singapore | Chování trhu | Dluh USA | PEPP | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Tchaj-wan | Největší světová ekonomika | Globální poptávka | Český investor | Propad cen | Negativní výhled | Covid | Vyšší daně | Výkyvy cen | MAM | Fond obnovy | Chorvatsko | Tolerance rizika | Zdroj příjmů | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Evropské investiční banky | Američtí politici | Krátkodobé výnosy | Akcie těžařů | Americké vládní dluhopisy | Vepřové maso | Důvěra | Výhled ratingu USA | Indonésie | Zisk z obchodování | Lepší výsledky | Deglobalizace | Venezuela | Kuba | Odborníci | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Budoucí vývoj | Politici | Investiční prostředí | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Měnový fond | Africký stát | Zambie | Dluhopisy EU | Dopady na trhy | Průměrný český investor | JP Morgan Chase | Očekávané výnosy | Martin Malý | Šťastné obchodování | Provozní zisk společnosti | Obchodní politika | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Kurz liry | Výběr akcií | Siemens | Vakcinace | Očkování | Zadlužování | Růst ceny | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | ACT | Unijní diplomacie | Přerozdělení bohatství | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Výnos desetiletého dluhopisu | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Zlepšení ekonomiky | Čisté krátké pozice | Finanční zdraví | Riziková prémie | Pandemie covidu-19 | Výhled Saxo Bank | CoinGecko | Fincentrum & Swiss Life Select | Ochrana proti inflaci | AA | Island | Zvýšit ziskovost | Zvýšení ratingu | Malta | Obavy z inflace | Oslabení | Růst úroků | Výnosy 10letých dluhopisů | Bit.plus | Zajištění proti inflaci | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | Prodeje dluhopisů | První dluhopisy | První dluhopisy EU | Platidlo | Prodej | Malajsie | Technologie | 10leté bondy | Egypt | Rada guvernérů | Vývoj státního dluhu | Americký trh | AI | Recese americké ekonomiky | Odvětví | Načasování | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Známý ekonom | Bilion | Náhoda | Základní sazby | Pozitivní korelace | Fitch Solutions | Společnosti | ANO | Althea Spinozzi | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Zákonné platidlo | Nejvyšší výnos | Změny na trhu | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Klima | Společnost | SATS DJIA | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Německé pojišťovny | TIM | Zprávy z krypto | Reálná úroková míra | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Vietnam | Rozšíření | Jaromír Gec | Konvergence | Získané peníze | Desetileté výnosy | Ruský plyn | Aricoma | Válka na Ukrajině | Instituce | Inflační očekávání trhu | Napětí na Ukrajině | St. Louis | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Cena plynu pro evropský trh | MWh | Velkoobchodní cena plynu | Pokles inflace | Peter Siks | Značné riziko | Geopolitické události | Utahování měnových politik | Emise státních dluhopisů | Globální ratingové agentury | Rizikovost | Technický výhled trhu | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Nové sankce | Hike | Prime | Kamala Harrisová | Pohyby ceny | Společnost S&P Global | Boj proti inflaci | MF DNES | Výnosy z 10letých dluhopisů | Evropský trh s plynem | Matěj Široký | Administrativa | Alokace finančních prostředků | CZ | Polovodiče | Aktuální informace | Poměr rizika a výnosu | Nižší minima | Nižší maxima | Comfort Finance | Comfort Finance Group | Vysoké sazby | Ustupující inflace | Financování státu | Výhled trhů | Tom Kadeřábek | Vklady | Zvýšení likvidity | Chile | Válka | Černá Hora | Asian Development Outlook | Krize v USA | Ministerstvo financí dnes | Credit Crunch | El-Erian | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Mohamed El-Erian | Následky bankovní krize v USA | Následky bankovní krize | Vývoj deposit u komerčních bank v USA | Vývoj deposit u komerčních bank | Vývoj deposit | Vklady střadatelů | Tlak na banky | Výkyv poptávky | Zvedání sazeb | Nezávislost | Silná poptávka | Bosna | Srbsko | Podíl zahraničních investorů držících české státní dluhopisy | Litva | Development | Vice | Nejvyšší rating | Jedna miliarda eur | Jedna miliarda | Miliarda | Miliarda eur | Dluhopisomat | DNO | Ekonomické podmínky | Řízení výnosové křivky | Inflační trend | metodologie | tradingeconomics.com | Nové technologie | Oběd zadarmo | Vývoj výnosu amerického 10leté vládního dluhopisu | Vývoj nominální výše amerického federálního dluhu | Výše amerického federálního dluhu | Vývoj reálných výdajů na výstavbu v průmyslu v USA | Vývoj reálných výdajů na výstavbu | Vývoj sektorového bankovního akciového indexu S&P | US Treasury | Inflation Reduction Act | Inflation Reduction Act (IRA) | CCC | Nifty | Pandemie covidu | Charu Chanana | Historické maximum | Důvěryhodnost | ProCent | Rok 2024 | Snížení ratingu | Kuvajt | Energetické zdroje | Dobrá zpráva | Měkké přistání | Náklady financování | Úřad Eurostat | Portfólia | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | BBB | BBB- | Prodeje | Dluhopisy Saxo Bank | Dluhopisy Saxo | Společnost S&P | Zástupci zemí | Ekonomické klima | Cena nejznámější kryptoměny | Cena nejznámější kryptoměny bitcoin | Žebříček | Obchodní společnosti | Statistics | Vlády | Oznámení | Indický akciový trh | NIFTY | NIFTY 50 | Občané | Vydání zprávy | Služby | Poor's Publishing | Standard Statistics | Kybernetická bezpečnost | Vítězství | Estonsko | Slovinsko | Značná rizika | Body | Kamala | Bumble | Akcie společnosti Bumble | Harrisová | Daně z kapitálových zisků | Společnost Aricoma | Neofacto | Finsko | Odbory | Náklady
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot