Vladimír Pikora
MMF aktualizoval výhled. Německo bude těsně nad nulou. Rusko naopak poroste. Sankce evidentně selhaly
29.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) v dubnu aktualizoval svoji prognózu a řekl nám, jaký očekává vývoj hlavních ekonomik světa. Nabídl obrázek, který ovšem není pěkný. Data ukazují, že Evropa se stává skanzenem. Budeme mít další slabý rok, kdy se budeme pohybovat těsně nad nulou, zatímco jiným se bude dařit lépe. Nůžky mezi námi a Ruskem se podle dat přivřou. Tak to ale přece být nemělo.
Výnos dluhopisů v únoru klesl z lednových 8,43 % na 8,01 %
29.04.2024 Vážený průměrný výnos se v únoru choval tak, jak jsme čekali. Po nelogickém lednovém navýšení začal klesat, když se dostal z lednových 8,43 na 8,01 %. Očekávám, že vzhledem k tomu, že centrální banka znovu snížila sazby a nejspíš tak učiní znovu, bude vážený průměr klesat pod 7 %. Koncem roku by mě nepřekvapil výnos ani pod 6 %. Vyplývá to z údajů Srovnávače dluhopisů, největšího dluhopisového portálu v České republice.
Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté
23.04.2024 Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.
Výnos dluhopisů v lednu vyskočil z prosincových 7,45 % na 8,43 %
11.04.2024 Výnosy korporátních dluhopisů otočily trend. Podnikové dluhopisy se v lednu chovaly v rozporu s ekonomickou logikou. Ve chvíli, když už centrální banka začala snižovat své úrokové sazby, dluhopisům rostl výnos a vrátil se tak ke svému dlouhodobému trendu. Vážený průměrný výnos tak v lednu vyskočil z prosincových 7,45 % na 8,43 %. Vyplývá to z údajů Srovnávače dluhopisů, největšího a nejlépe hodnoceného dluhopisového portálu v České republice.
Inflace se drží na 2,0 %. Stále máme ale inflaci nižší než Eurozóna
10.04.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil statistiku spotřebitelských cen. Ukázalo se, že v březnu zůstala inflace na 2,0 % stejně jako v únoru. To bylo pro trh nepříjemné překvapení. Sázelo se na pokles na 1,9 %. Nicméně i 2,0 % jsou krásná vzhledem k tomu, že se jedná o cíl centrální banky.
Stále absurdnější povinnosti ničí ekonomiku. Směřujeme do nerůstu a ještě si u toho tleskáme
25.03.2024 V poslední době se bojím dělat si legraci. Vymyslím nějakou absurdní blbost a řeknu ve vtipu, že to jednou bude povinné ze zákona. A ono se to po pár letech opravdu stane, což už vůbec není vtipné. Raději si proto už srandu nedělám. Příkladem může být zákon o genderové rovnosti, jehož českou podobu připravuje úřad ministra pro evropské záležitosti.
Česká národní banka opět snížila své úrokové sazby
20.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodla o snížení úrokových sazeb o půl procentního bodu.
Inflace rychle brzdí. Mnozí se začínají bát deflace
11.03.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o únorové inflaci. Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle doprava a v oddíle rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v únoru o 2,0 %, což bylo o 0,3procentního bodu méně než v lednu.
Neničme trh dluhopisů, naopak kultivujme ho. Ekonomika dluhopisy potřebuje
01.03.2024 Společnost Surveilligence s.r.o. každý rok zveřejňuje data o vývoji trhu podnikových dluhopisů. Je to vždy zajímavé čtení, které je plné dat.
Sedláci jsou naštvaní a lidé se začínají bát deflace
28.02.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil nová data o vývoji cen v jednotlivých segmentech ekonomiky.
Chcete hypotéku za 0,5 %? Řekněte si politikům. Prý to pomůže trhu s byty. Opak je pravdou
27.02.2024 Obvykle lidé kritizují českou vládu, protože nevědí, co se děje v zahraničí. Nicméně v zahraničí je to často ještě mnohem horší než u nás. Příkladem může být Polsko, kde předchozí vláda Jarosława Kaczyńského garantovala dvouprocentní hypotéky. To bylo něco, co lidi milovali. Poptávka byla obrovská. Během chvilky se dotace na hypotéky vyčerpala. Přitom měla platit až do roku 2027.
Analytici: Cena zlata letos směřuje k rekordům
16.02.2024 Cena zlata v letošním roce podle analytiků směřuje k novým rekordům. Důvodem jsou deficity státních rozpočtů, které zůstávají od covidu nepřiměřeně vysoké. A pokud centrální banky začnou snižovat úrokové sazby, jde o impulz pro další silný růst ceny zlata, shodli se analytici ve svých komentářích pro ČTK. Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na 2006 dolarů, kde byla jeho cena i dnes odpoledne.
Ekonomové: Máme před sebou koktejl pro silný růst zlata
16.02.2024 Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2 135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na dnešních 2 006 dolarů. Podle ekonomů ale tento rok směřuje k novým rekordům.
Máme inflaci nižší než v eurozóně. Koruna ještě oslabí. Nemá cenu s výměnou peněz na dovolenou váhat. Hypotéky budou ještě levnější. Trh nemovitostí ožije
15.02.2024 Spotřebitelské ceny v lednu meziměsíčně vzrostly o 1,5 %. Tento vývoj byl podle ČSÚ ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v lednu o 2,3 %, což bylo o 4,6procentního bodu méně než v prosinci. Inflace se tak vrátila na úroveň března 2021. To je překvapivé. Většina ekonomů čekala růst cen kolem 2,9 %.
ČNB pokračuje ve snižování úrokových sazeb. Hypotéky zlevní, ale dostupnost bydlení se nezlepší
08.02.2024 Poslední data z ekonomiky signalizují, že v ekonomice nastává obrat a jdeme už nahoru. To se odrazilo v uvažování centrálních bankéřů. Ti mají nejspíš optimistický výhled nejen o těchto indikátorech, ale i u inflace. Je velmi pravděpodobné, že příští týden zveřejněná statistika inflace vykáže dramatické zpomalení. Je dokonce možné, že se během roku 2024 dostaneme s inflací pod 3 %.
Dnes zveřejněná data signalizují uzdravování ekonomiky. Začíná maličký růst
06.02.2024 Průmyslová produkce v prosinci meziročně reálně klesla o 0,7 %. Meziměsíčně byla vyšší o 2,8 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 0,9 %. To je hlavní zpráva dnes zveřejněných dat Českým statistickým úřadem.
Stát skupuje další a další podniky. Vytlačuje trh
01.02.2024 Kapitalismus tak postupně mizí. Místo toho, abychom věděli, jak to bude s budoucností energetiky, máme zde jen spekulace.
Rok 2023 byl špatný. Statistici dnes potvrdili recesi. Nicméně rok 2024 bude lepší
30.01.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o tom, jak se v roce 2023 dařilo ekonomice. Podle statistiků poklesla ekonomika v roce 2023 o 0,4 %. To bylo o trochu lepší, než se čekalo. Většina ekonomů totiž čekala pokles o 0,5 %. Na výsledku ale nic nemění fakt, že je ekonomika v recesi, což je špatné.
Listopadové výnosy z dluhopisů přinesly dramatickou změnu. Poklesly na 7,1 %
22.01.2024 Výnosy korporátních dluhopisů otočily trend. Zatímco v září činil vážený průměrný výnos podnikových dluhopisů ještě 8,6 %, v říjnu se už začal hlásit mírný obrat, když výnos klesl na 7,9 % a v listopadu se propad potvrdil, když výnosy klesly na pouhých 7,1 %. Na nižších hodnotách jsme byli naposledy v dubnu 2022. Vyplývá to z údajů srovnávače, který provozuje největší a nejlépe hodnocený dluhopisový portál v České republice Dluhopisomat.
Jen blázen v ČR podniká
17.01.2024 Už delší dobu si říkám, jak se v ČR stává podnikání každým rokem komplikovanější. Tím nemyslím posledních pár let, ale zhruba tak 15 let. Prostě si nemohu vzpomenout na to, kdy naposledy udělal stát něco pro to, aby se tu lépe podnikalo. Mám pocit, že byrokracie a problémů s podnikáním neustále přibývá.
Spotřebitelské ceny v prosinci vzrostly meziročně o 6,9 %
11.01.2024 Bez započtení vlivu „Úsporného tarifu“ do indexu spotřebitelských cen v roce 2022 by ale meziroční cenový růst dosáhl hodnoty 4,2 %. Toto je číslo, které bychom měli brát jako hlavní, a to porovnávat se zahraničím.
Český statistický úřad dnes zveřejnil listopadová data z průmyslu a stavebnictví
08.01.2024 Průmyslová produkce v listopadu meziročně reálně klesla o 2,7 %. To více než kompenzuje nízký říjnový růst. Obecně lze říct, že se průmyslu v roce 2023 nedařilo. Za měsíce leden až listopad zde máme pokles o 0,4 %. To se už asi prosincovou statistikou nezmění a rok 2023 se do historie prostě zapíše jako rok poklesu.
Rozpočet skončil lépe, než se čekalo. Pomohly jednorázové příjmy
05.01.2024 Ministerstvo financí zveřejnilo výsledek hospodaření státu za rok 2023. Ten činil deficit 288,5 mld. Kč. To je méně, než stát plánoval. Deficit měl původně činit 295 mld. Kč. Výsledek je pro většinu ekonomů překvapivý, protože na jaře byl deficit tak hluboký, že se hodně blížil celoročnímu plánovanému deficitu. Výkon je i to, že v roce 2022 činil deficit neuvěřitelný 360,4 mld. Kč. I tehdy se přitom podařilo skončit rok s nižším než plánovaným deficitem.
Novinky z trhu korporátních dluhopisů za říjen 2023
20.12.2023 Přinášíme vám pravidelný report s nejnovějšími statistikami k emisím korporátních dluhopisů za měsíc říjen roku 2023. Jeho autorem je hlavní ekonom a analytik skupiny Comfort Finance Group CFG Ing. Vladimír Pikora Ph.D., který se v současné době věnuje jak analýze makroekonomického vývoje v České republice a ve světě, tak statistikám korporátních dluhopisů v České republice. Zdrojem informací je největší Srovnávač dluhopisů na našem trhu.
Inflace sice brzdí, ale zůstává vysoko
11.12.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil inflaci za listopad. Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,1 % a meziročně o 7,3 %, což bylo o 1,2procentního bodu méně než v říjnu. To je dobrý výsledek.
Nezaměstnanost stagnuje na 3,5 %, vláda má o jeden problém míň
08.12.2023 Podle aktuálních dat Úřadu práce ČR k 30. listopadu 2023 Česká republika eviduje celkem 263 226 uchazečů o zaměstnání, což je o 6 039 více než v předchozím roce. Tento počet je však stále relativně nízký vzhledem k počtu volných míst, který činí 278 708, a to ještě nezahrnuje desítky tisíc pracovních míst, které nejsou registrovány Úřadem práce. To naznačuje, že skutečný počet volných pracovních míst může přesahovat 300 tisíc.
Průmysl v Česku: Kousek nahoru, ale cesta je ještě dlouhá
07.12.2023 Co nám dneska řekli z Českého statistického úřadu? Průmyslová produkce v říjnu 2023 vzrostla o 1,9 % oproti minulému roku. Na první pohled dobré zprávy, ale když se podíváme blíž, vidíme, že to není úplně na hurá. Většina tohoto růstu vychází z faktu, že loni to v automobilovém průmyslu vypadalo docela bledě, takže srovnávací základna je nízká.
Dává stávka učitelů smysl? Ano či ne? Odpověď není snadná
05.12.2023 Máme za sebou stávku škol. Mnoho lidí za mnou chodí a ptá se, jak tomu mají rozumět. Připravil jsem proto takovou jednoduchou analýzu, abychom pochopili, že pravdu mají obě strany, ale ani jedna neříká to, co by řekl manažer.
Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí
04.12.2023 Podle dnes zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.
Novinky z trhu korporátních dluhopisů za září 2023
29.11.2023 Přinášíme vám pravidelný report s nejnovějšími statistikami k emisím korporátních dluhopisů za měsíc září roku 2023. Jeho autorem je hlavní ekonom a analytik skupiny Comfort Finance Group CFG Ing. Vladimír Pikora Ph.D., který se v současné době věnuje jak analýze makroekonomického vývoje v České republice a ve světě, tak statistikám korporátních dluhopisů v České republice. Zdrojem informací je první a největší Srovnávač dluhopisů na našem trhu.
Komedie: ODS tančí na hraně své zrady, když jasně neodmítne euro
27.11.2023 Vládní debata o zavedení eura se pomalu mění v komedii, ve které máme jasně rozdělené role: čtyři malé strany jako zastánci eura a ODS, která se snaží hrát na opozici uvnitř vlády. Ale jak může největší politická strana hrát umírněnou opozici? Hlavní strana by přece měla vládu vést. Tak tomu ale evidentně není. ODS je zahnána do rohu a jen pokřikuje zpoza úkrytu. Chybí jí silný předseda, který tlačí své. Místo toho máme pána, který usiluje o smír za jakoukoli cenu.
Elektřina výrazně zvýšila inflaci. I tak může ale centrální banka snížit úrokové sazby, a tedy zlevnit hypotéky
10.11.2023 Všichni ekonomové čekali na dnešní den, aby se dozvěděli, jak dopadne inflace. Před inflací byl totiž špek. Vloni v říjnu byl zavedený úsporný tarif na elektřinu, který „falešně“ snížil ceny elektřiny. Tím se snížila srovnávací základna. Nicméně letos žádný tarif není, a tak musíme současné ceny bez „slevy“ srovnávat s loňskými cenami, kde sleva není. A to je ta neznámá, o které jsme věděli, že ovlivní inflaci, ale nevěděli jsme o kolik. Nakonec ceny meziročně rostly o 8,5 %, což je o 1,6 bodu více než v září.
Nezaměstnanost v Česku: Stagnace nebo skrytá krize?
08.11.2023 Úřad práce dnes zveřejnil data o nezaměstnanosti, která zůstává stabilní s meziročním podílem nezaměstnaných osob 3,5 %. Tento údaj odhaluje stagnující dynamiku trhu práce.
Cenová tsunami elektřiny: Hrozba pro domácnosti i konkurenceschopnost průmyslu
07.11.2023 V posledním roce se česká společnost potýká s významnými změnami v cenách elektřiny, které přinášejí řadu otázek a obav. Tento trend má hluboký dopad na domácnosti i průmysl a vyvolává diskuse o budoucí konkurenceschopnosti české ekonomiky. Za tímto vývojem stojí několik faktorů, včetně regulací, globální ekonomické situace a nedostatečné konkurence na trhu.
Alarmující propad průmyslu versus vzestup zahraničního obchodu: Co to znamená pro českou ekonomiku?
06.11.2023 Dnes byla Českým statistickým úřadem zveřejněna nová data o české ekonomice, která přinášejí smíšené zprávy. Nejzávažnějším zjištěním je pokles průmyslu o 5 %, což vyvolává obavy. Dalším znepokojivým faktorem je pokles vydání stavebních povolení o 10,2 % oproti minulému roku. Na druhé straně, oblast zahraničního obchodu přináší naději s přebytkem téměř 13 miliard Kč.
Trh s dluhopisy se připravuje na nižší úrokové sazby a další pokles inflace
26.10.2023 Vážený průměr výnosů korporátních dluhopisů vzrostl v srpnu na 8,6 % a průměrná doba splatnosti se prodloužila na 3,8 roku. Celkem vydaly podniky v tomto měsíci obligace za 4,1 miliardy Kč. Trh se tak připravuje na pokles úrokových sazeb a inflace, vzrostla i důvěra v další vývoj ekonomiky. Vyplývá to z údajů srovnávače, který provozuje největší a nejlépe hodnocený dluhopisový portál v České republice Dluhopisomat.
Novela zákona o dluhopisech přispěje k větší transparentnosti trhu
25.10.2023 Novela zákona č. 190/2004 o dluhopisech, kterou projednala ve druhém čtení Poslanecká sněmovna, přispěje podle Vladimíra Pikory, hlavního ekonoma a analytika skupiny Comfort Finance Group (CFG) k větší transparentnosti a pročištění trhu s korporátními dluhopisy, větší informovanosti a kvalifikovanému rozhodnutí investorů. Jedním z významných kroků, které k tomu směřují, je zpřísnění pravidel pro podlimitní emise s objemem do jednoho miliónu EUR a rozšíření okruhu informací, které musí emitenti v podmínkách emise zveřejnit.
Objem korporátních dluhopisů v červenci vzrostl, jejich průměrné výnosy a doba splatnosti se snížily
11.10.2023 Objem emisí korporátních dluhopisů vydaných v červenci 2023 vzrostl na 4,2 miliardy Kč, vážený průměrný výnos klesl na 8,11 % a průměrná doba splatnosti se zkrátila na 3,36 roku. Emitenti se tak připravují na očekávaný pokles úrokových sazeb a vytvářejí si prostor pro úpravu emisních podmínek podle budoucího makroekonomického vývoje. Vyplývá to z údajů srovnávače, který provozuje největší a nejlépe hodnocený dluhopisový portál v České republice Dluhopisomat.
10 citátů, které předpověděly současnou inflaci
10.10.2023 Inflace po covidovém rozhazování nebude jen přechodná, inflaci napomáhají zásahy centrálních bank a politiků do ekonomiky, a pokud uměle snižujeme sazby, narušujete hospodářský cyklus, čímž křivíme ekonomiku. To jsou hlavní myšlenky a předpovědi řečníků z minulých ročníků konference Vyšehradské fórum.
Objem korporátních dluhopisů se v červnu propadl, výnosy však vzrostly
05.09.2023 V červnu 2023 vydaly firmy korporátní dluhopisy za 3 miliardy Kč, průměrná splatnost emisí představovala 3,8 roku a vážený průměr výnosů 8,8 %. Zatímco objem emisí se ve srovnání s předchozím rekordním měsícem výrazně snížil, výnosy dluhopisů vzrostly. Emitenti tak chtějí zaujmout investory a nabídnout jim atraktivnější procenta než konkurenční dluhopisy. Vyplývá to z údajů Srovnávače dluhopisů, který provozuje Dluhopisomat.
Firmy vydaly během půldruhého roku dluhopisy za více než 90 miliard Kč
30.08.2023 Mezi lednem 2022 a červnem 2023 vydaly firmy 886 emisí korporátních dluhopisů v objemu 90,4 miliardy Kč. Více než polovina emitentů nabídla výnosy vyšší než 8 %. V insolvenci se ve sledovaném období ocitlo 10 emitentů (1,7 %), kteří vydali 35 emisí dluhopisů (4,0 %) v celkovém objemu 3,2 miliardy Kč (3,6 %). Vyplývá to z údajů Srovnávače dluhopisů, který provozuje Dluhopisomat.
Vývoj HDP: Dna jsme nejspíše dosáhli, slušnější růst ovšem očekávejme až v roce 2024
31.07.2023 Podle předběžného odhadu vývoje HDP, který dnes zveřejnil ČSÚ, vzrostl hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí mezikvartálně o 0,1 %, zatímco meziročně klesl o 0,6 %. Máme tedy za sebou na meziroční bázi dva poklesy v řadě, přičemž meziročně dokonce akcelerují. Na lecčems špatném lze ovšem najít i něco dobrého. Například meziroční pokles ekonomiky pomáhá v boji s inflací, což z jiných statistik koneckonců již vidíme.
Objem vydaných korporátních dluhopisů v květnu znovu výrazně vzrostl
26.07.2023 Objem vydaných podnikových dluhopisů dosáhl v květnu téměř 11 miliard Kč a znovu výrazně vzrostl. Pro srovnání: v dubnu vydaly firmy dluhopisy za necelých 8 miliard Kč, zatímco v předchozím období se měsíční objemy emisí nejčastěji pohybovaly v rozmezí 3 až 5 miliard Kč. Průměrný výnos dluhopisů se podruhé v řadě mírně snížil, prodloužila se naopak doba splatnosti emisí. Vyplývá to z údajů Srovnávače dluhopisů, který provozuje Dluhopisomat.
V dubnu vydaly firmy dluhopisy v objemu téměř 8 miliard Kč, nejvíce za tři čtvrtletí
28.06.2023 Objem firemních dluhopisů, vydaných v dubnu 2023, se přiblížil 8 miliardám korun, což je výrazně více než v předcházejících měsících a nejvíce od července 2022. Jejich průměrný výnos dosahoval 8,1 %, což je o něco méně než v březnu, průměrná doba splatnosti se naopak prodloužila na 3,9 roku a mírně překonala celoroční průměr. Vyplývá to z údajů Srovnávače dluhopisů, který provozuje Dluhopisomat.
Český statistický úřad zveřejnil údaje z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu
06.06.2023 Průmyslová produkce v dubnu meziročně reálně vzrostla o 1,2 %, což o je proti březnu významné zpomalení. Ukázalo se, že naprostá většina odvětví zaznamenala pokles produkce, přičemž nad vodou držely průmysl automobilky. Výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů totiž vzrostla v meziročním srovnání o 30 %. Za tímto výsledkem ovšem nestál boom automobilek, nýbrž nízká srovnávací základna z loňského roku, kdy chyběly dovážené komponenty.
Mzdovou a cenovou spirálu přibrzdí tvrdá měnová politika a především vládní škrty
05.06.2023 Český statistický úřad dnes uvedl, že v 1. čtvrtletí 2023 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 8,6 %. Nerostly nicméně jen mzdy, rostly i ceny. Reálně tak mzdy klesly o 6,7 %, což není žádná sláva. Za svou práci si koupíme méně. Je proto logické, že se lidé cítí chudší.
Vláda poodhalila návrh rozpočtu, deficit roste o dvě miliardy denně
02.06.2023 Státní rozpočet skončil v květnu naprostým fiaskem. Zatímco za první čtyři měsíce činil deficit 200 mld. Kč, za pět měsíců to je už 271 mld. Kč. Za jediný měsíc tak stát vykázal deficit, jaký jsme tak byli zvyklí vídat za celý rok. Vláda tak každý den navýšila dluh o více než dvě miliardy. A co hůř, při tomto tempu zadlužování budeme za pár dní tam, kde jsme měli být až koncem roku. Pro celý rok 2023 je totiž naplánován deficit jen na 295 mld. Kč.
Ekonomice by pomohl optimismus, který ovšem kroky vlády nepodporují
30.05.2023 Podle zpřesněného odhadu se hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně nezměnil a meziročně klesl o 0,4 %. Za poklesem stálo v první řadě to, že domácnosti méně utrácely a jejich spotřeba meziročně poklesla o 6,4 %. Naopak, vláda svou spotřebu zvýšila o 3,9 % a pokles ekonomiky tím brzdila. Dalším důvodem poklesu bylo snížení zásob v ekonomice. Jinými slovy, firmy nemají tolik rozpracovaných výrobků a komponent k nim. Podnikatelé tak reagovali na válku a všeobecný pesimismus ve společnosti.
Nejvíce dluhopisů vydávají firmy z finančního sektoru. Nejméně ty vzdělávací
23.05.2023 Vysoká inflace a negativní výnosy z akcií i dalších investičních nástrojů vedly v posledním roce ke zvýšenému zájmu o investice do dluhopisů. Podle statistik srovnávače na portále Dluhopisomat.cz, který srovnává všechny dluhopisy vydané v České republice, jsou na trhu s dluhopisy nejaktivnější společnosti z finančního sektoru a nemovitostí.
Vladimír Pikora: Vládní balíček je lepší, než jsem čekal. Přesto je nedostatečný
15.05.2023 Ekonomickou událostí roku bylo čtvrteční představení vládního ozdravného balíčku. Už jsem si myslel, že se vláda umoudří a začne srozumitelně komunikovat, když přišla s myšlenkou, že představí balíček jako celek. Mýlil jsem se. Vláda balíček představovala dvě a půl hodiny, přičemž v přehršli vládních proklamací nešlo udržet pozornost. Detaily chyběly úplně. Vláda chtěla komunikovat profesionálně, ale dopadlo to jako obvykle.
Nezaměstnanost klesá. Zaměstnavatelé ale hledají lidi bez vzdělání
10.05.2023 Úřad práce ČR dnes zveřejnil podíl nezaměstnaných osob v ČR. Nezaměstnanost poklesla z březnových 3,7 % na dubnových 3,6 %. Před rokem ale nezaměstnanost činila jen 3,3 %. Meziměsíčně se tedy situace zlepšila, zatímco z meziročního hlediska je horší.
Zahraniční obchod překvapil, nemovitosti jsou sud třaskavého prachu
09.05.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil hned tři statistiky: průmyslovou výrobu, stavební výrobu a zahraniční obchod.
Mezinárodní měnový fond varuje před rychlejším propadem cen nemovitostí
05.05.2023 Zprávou tohoto týdne je, že Evropská centrální banka (ECB) zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. To představuje zpomalení zvyšování úrokových sazeb, protože ještě nedávno zvyšovala své sazby o půl procentního bodu. Tato změna v přístupu je nejspíš dána tím, že statistiky z bankovního sektoru eurozóny ukázaly nejvyšší pokles poptávky po úvěrech za více než deset let, což může být vnímáno téměř jako alarm.
Rozjela se soutěž, kdo si více kopne do vlády. Zatím vede Kalouskovo strašení bankrotem
26.04.2023 V čím horším stavu jsou veřejné finance, tím chmurnější jsou výhledy. V neděli se v televizi bývalí ministři shodli na tom, že deficit státního rozpočtu skončí letos ještě hůře, než si vláda naplánovala. Musím s nimi bohužel souhlasit. Nedivil bych se, kdyby se deficit státního rozpočtu nakonec blížil ke 400 mld. Kč místo předpovídaných 295 mld. Kč. Ukazuje se, že takto špatně sestavený rozpočet jsme ještě nikdy neměli. Ministr v rozpočtu zapomněl na kdeco od valorizací penzí až na menší výběr nových daní.
Místo tří sazeb DPH jen dvě. Kdo na to doplatí?
11.04.2023 Ministr financí Zbyněk Stanjura zběsile hledá nové příjmy do státního rozpočtu. Už před delší dobou avizoval, že zruší stávající tři sazby daně z přidané hodnoty (DPH) a místo nich zavede sazby jen dvě. Původně tvrdil, že důvodem je zjednodušení systému daní, nikoli vyšší inkaso.
Politici nechtějí slyšet, že musíme omezit dotace a vrátit se k privatizacím
04.04.2023 Ačkoli si to mnoho lidí nechce přiznat, včera zveřejněná zpráva ukazuje, že jsou veřejné finance v rozkladu. Deficit státní pokladny ve výši 166 mld. Kč během pouhých tří měsíců je alarmující. Mnozí se předhánějí s návrhy, ve kterých skoro vždy to skončí nějakým zvýšením daní. Já osobně jsem odpůrce vyšších daní, protože odrazují od aktivity, jež je přitom cestou k růstu. Bez růstu nás Asie ekonomicky ušlape. Osobně jsem proto zastánce nižších vládních výdajů.
Takto špatné hospodaření státu nepamatuji
03.04.2023 S počátkem měsíce byla zveřejněna data o hospodaření státu. Za první tři měsíce roku dokázal stát vygenerovat deficit neuvěřitelných 166,2 mld. Kč. To je ohromné číslo. Kdyby stát takto hospodařil i v dalších kvartálech, skončil by rok s deficitem ve výši 664,8 mld. Kč. Stát má přitom naplánováno, že za celý rok bude hospodařit s deficitem ve výši „jen“ 295 mld. Kč.
Nové údaje o HDP nepřekvapily. Recese v ekonomice přetrvává
31.03.2023 HDP ve 4. čtvrtletí 2022 mezičtvrtletně klesl o 0,4 % a meziročně stoupl o 0,3 %. HDP v roce 2022 stoupl o 2,5 %. Tyto zveřejněné údaje nelze považovat za výraznou změnu proti původnímu odhadu. Data nepřinesla do diskuse o směřování české ekonomiky nic nového. Za recesí v ekonomice stojí především strach domácností z vysokých cen. Lidé zkrátka neutrácejí a poptávka je slabá.
Krize bankovního sektoru nekončí. Objevily se nové, nečekané problémy
20.03.2023 Finanční trhy žijí kolapsem amerických bank a následnou záchranou švýcarské Credit Suisse. Ten, kdo si myslel, že ve chvíli, kdy švýcarskou banku se 167letou historií převezme větší konkurent UBS, se situace na trhu zlepší, se zmýlil. Na trhu dále vládne strach. To se zrcadlí v poklesu cen akcií bankovního sektoru.
Už zase padají americké banky. Máme se připravit na další globální krizi?
14.03.2023 Když jsem chodil do školy, pídil jsem se po tom, co je zdrojem krize. Teorie na to byly různé, vždy ale fungovaly jen za určitých podmínek, které nebylo pokaždé snadné naplnit. A pak tam byla teorie cyklu takzvané Rakouské školy, která zjednodušeně říkala, že za to může vždy stejný faktor, a tím je centrální banka. Jako studentovi se mi tato teorie nelíbila, protože hodit vše na centrální bankéře mi přišlo až moc zjednodušující. Dnes dávám této teorii za pravdu.
Lidé velmi výrazně šetří. Už se ale oklepeme z nejhoršího
14.03.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil nová data z maloobchodu. Reálné tržby se v maloobchodě v lednu meziročně snížily o 7,7 %. Za nepotravinářské zboží klesly o 9,5 % a za potraviny o 8,0 %. Pokles maloobchodu tak trvá již devět měsíců v řadě, což ekonomiku velmi dusí. Nicméně zdá se, že to nejhorší máme už za sebou, protože propad už není tak velký jako na podzim.
Nová data o inflaci a průmyslové produkci představují zklamání. Také se méně staví
10.03.2023 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejnil data o inflaci a průmyslové a stavební produkci. Z čísel vyplývá, že spotřebitelské ceny v únoru meziměsíčně vzrostly o 0,6 %. Meziročně vzrostly o 16,7 %, což je o 0,8 procentního bodu méně než v lednu.
Zahraniční obchod skončil přebytkem. To se však brzy změní
09.03.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o zahraničním obchodu. Podle předběžných údajů skončila v lednu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 9,5 mld. Kč, což představuje meziroční zlepšení o 2,1 mld. Kč. Ačkoli samotná statistika vyznívá dobře, trh čekal ještě lepší výsledek, když sázel na přebytek 15,2 mld. Kč. Data tedy pro trh představují zklamání.
O práci se bát nemusíte. Nezaměstnanost stagnuje
08.03.2023 Úřad práce ČR dnes zveřejnil data o nezaměstnanosti, ze kterých vyplynulo, že podíl nezaměstnaných osob v ČR v únoru stagnoval. Stejně jako v lednu činil 3,9 %. To je o 4 desetiny procentního bodu více než před rokem, ale naopak je to o 4 desetiny procentního bodu méně než v roce 2021.
Mzdy rostly méně než inflace. České domácnosti si výrazně pohoršily
06.03.2023 Podle dnes zveřejněných dat vzrostla ve 4. čtvrtletí 2022 průměrná hrubá měsíční nominální mzda na 43 412 Kč. To představuje meziroční růst o 7,9 % což je ovšem ve výsledku málo. Ceny během 4. kvartálu totiž rostly tak výrazně, že si lidé reálně pohoršili o 6,7 %.
Nezaměstnanost roste jen mírně. Ekonomika je proti válce odolná
02.03.2023 Český statistický úřad dnes uveřejnil míru nezaměstnanosti, která v lednu činila 2,6 %. Zde je třeba upozornit, že se jedná o jinou statistiku, než zveřejňuje Úřad práce. Proti předešlému roku vyskočila nezaměstnanost o 0,2 procentního bodu, což je málo. V loňském roce se očekávalo, že kvůli válce na Ukrajině nebo propadu ekonomiky poroste nezaměstnanost mnohem výrazněji. Výsledek je tedy překvapivě dobrý, protože se ukazuje, že je ekonomika velmi odolná proti válce.
Špatná nálada spotřebitelů se zlepšuje, naopak důvěra podnikatelů v ekonomiku klesá
24.02.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil indikátor důvěry spotřebitelů a podnikatelů v ekonomiku. Zatímco indikátor důvěry podnikatelů poklesl o 1,3 bodu na hodnotu 92,5, důvěra spotřebitelů naopak podruhé v řadě vzrostla.
Vezeme se na vlně optimismu. Tuzemské firmy plánují další investice
23.02.2023 Hospodářská komora každý půlrok vydává průzkum českých firem nazvaný Komorový barometr. Z něj vyplývá, že se v Česku zlepšuje podnikatelská nálada a firmy plánují další investice do strojů, zaměstnanců a energií.
Vladimír Pikora: Inflace nejspíš dosáhla letošního vrcholu. Sazby už není třeba měnit, silná koruna udělá práci za ČNB
10.02.2023 Spotřebitelské ceny vzrostly v lednu meziměsíčně o 6,0 %. Meziročně vzrostly o 17,5 %. Za nezvykle vysokým meziměsíčním růstem cen stálo ukončení tzv. Úsporného tarifu. Kvůli tomu vzrostly ceny elektřiny meziměsíčně o neuvěřitelných 140 %. To, že ceny tepla vyskočily o 24 %, je vzhledem k rostoucím cenám energií pochopitelné. Naopak to, že cena stočného vyskočila o celých 30 %, je zvláštní a je otázkou, jestli tento růst nezpůsobuje především nedostatek konkurence.
Průmysl roste, stavebnictví stagnuje a zahraniční obchod nemá problém se silnou korunou
06.02.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil nové statistiky z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu. Začneme u průmyslové produkce. Zatímco v listopadu produkce rostla meziročně jen o 0,5 % a vypadalo to na výrazné brždění, v prosinci naopak rostla o 4,0 %. To je vzhledem ke globálním okolnostem velmi dobrý výsledek.
Česká ekonomika je v recesi, ta ale nepotrvá dlouho
31.01.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil předběžný odhad hrubého domácího produktu (HDP) za čtvrtý kvartál. Ekonomika podle nových dat poklesla mezikvartálně o 0,3 % a meziročně o 0,4 %. Česká republika tak upadla do mírné technické recese.
Nebezpečná investice jen pro bohaté? Nejčastější mýty o dluhopisech mohou překvapit
30.01.2023 Uplynulý rok byl pro střadatele a investory jedním z nejhorších v posledních 20 letech. Kvůli extrémně vysoké inflaci peníze na spořicích účtech téměř mizely před očima. Kdo vsadil na akcie, byl na tom ještě výrazně hůř, protože hodnota velkých akciových indexů se snížila až o pětinu. Lidé se proto ve větší míře začali zajímat mimo jiné o firemní dluhopisy, které na českém trhu nabízely mnohdy zajímavé zhodnocení.
Ceny v průmyslu brzdí růst, čeká nás další zpomalení
16.01.2023 Meziročně vzrostly ceny v průmyslu o 20,1 %, tedy pomaleji než v listopadu, kdy ceny meziročně vzrostly ještě o 21,3 %. Zdá se přitom, že v průmyslu už máme vrchol inflace za sebou a že nyní už jen doznívá růst cen z předešlých měsíců. To je vidět zejména v energiích a potravinách. Ceny elektřiny a plynu se zvýšily o 53,5 % a ceny potravinářských výrobků o 25,5 %. Pokud bychom tedy počítali ceny průmyslových výrobců bez energií, dostali bychom se k růstu jen o 13,5 %. To ukazuje, jak podstatný je růste cen energií pro cenovou hladinu v ekonomice.
Vladimír Pikora: Inflace brzdí, vrchol ji ale teprve čeká
11.01.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o inflaci za prosinec. Spotřebitelské ceny meziměsíčně stagnovaly, ale meziročně vzrostly o 15,8 %. To představuje mírné zpomalení. V listopadu totiž ceny rostly ještě o 16,2 %. Díky prosincovým statistikám můžeme určit i průměrnou meziroční inflaci za celý rok 2022, jež činila nakonec 15,1 %. Vyšší míru inflace jsme tu měli naposledy v roce 1993, kdy činila 20,8 % a byla způsobena transformací, nikoli přehřátím ekonomiky či dražšími vstupy.
Nové statistiky z ekonomiky nejsou povzbudivé. Průmysl brzdí, stavebnictví klesá a zahraniční obchod je v deficitu
06.01.2023 Průmyslová výroba v listopadu meziročně reálně vzrostla o 0,5 %. To znamená, že průmysl zpomaluje, protože v říjnu rostl ještě o 3,1 %. Není se čemu divit, všude se projevují dražší ceny energií, které vedou k poklesu poptávky. Propouštění je za daných okolností jen otázkou času.
Koruna je dnes rekordně silná. Podle mě však může být ještě silnější
04.01.2023 Jako nůž rozehřátým máslem dnes koruna prorazila psychologickou hladinu 24,00 koruny za euro a její posilování koruny se zastavilo až těsně nad 23,95 korun za euro. Takto silnou jsme přitom korunu viděli naposledy v roce 2011.
Trh nemovitostí zamrzl, ceny už klesají
19.12.2022 V posledních letech jsme byli zvyklí, že ceny nemovitostí neustále rostou. Šlo o dokonalou investici – byla bezpečná, a přitom nabízela zhodnocení podobné jak u mnohých akcií. Poslední rok však přinesl změnu. Úrokové sazby vyskočily na nevídaných 7 % a trh nemovitostí zamrzl. Hypotéky se téměř přestaly prodávat a jejich objem meziročně poklesl o neuvěřitelných 80 %.
Čechy děsí inflace, cestou k ochraně peněz může být zlato a dluhopisy
07.12.2022 V souvislosti s obavami lidí z dramatického růstu cen se stále s dotazy ohledně investic do zlata. Někdo plánuje nakupovat mince, někdo slitky, někdo chce do zlata pravidelně spořit jako do stavebního spoření, ale všichni ho chtějí mít doma co nejdříve. Vnímají zlato jako pojistku proti inflaci. A mají pravdu. Cena zlata přepočtená na koruny za posledních dvacet let vyskočila na více než čtyřnásobek, zatímco spotřebitelské ceny se za tu dobu nezvýšily ani na dvojnásobek.
Forex: Koruna mírně oslabila k euru i vůči dolaru
14.06.2021 Koruna dnes ztrácela na obě hlavní světové měny. K euru oproti pátečnímu závěru oslabila o osm haléřů na 25,43 Kč/EUR, k dolaru o pětník na 20,98 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online k dnešním 17:00.
Forex: Koruna po ranním oslabení k euru ztráty smazala, vůči dolaru zpevnila
31.05.2021 Česká měna dnes po ranním oslabení k euru ztráty smazala a zakončila proti pátku beze změny na 25,46 Kč/EUR. Vůči dolaru se koruna kolem 17:00 obchodovala na 20,81 Kč/USD, tedy o desetník silnější než v pátečním závěru. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Forex: Koruna na začátku týdne posílila k oběma hlavním světovým měnám
03.05.2021 Koruna na začátku týdne posilovala k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru dnes česká měna ve srovnání s pátečním závěrem zpevnila o osm haléřů na 25,80 Kč/EUR. K dolaru si polepšila o 13 haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,37 Kč/USD.
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru, mírně posílila vůči dolaru
26.04.2021 Koruna dnes stagnovala k euru, kolem 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,84 Kč/EUR. Vůči dolaru posílila česká měna ve srovnání s pátečním závěrem mírně o čtyři haléře na 21,38 Kč/USD.
Forex: Koruna znovu stagnovala k euru, vůči dolaru mírně posílila
19.04.2021 Česká měna dnes stejně jako v pátek stagnovala k euru, vůči dolaru mírně posílila. K euru koruna zakončila téměř beze změny na 25,92 Kč/EUR, proti americké měně si polepšila o šest haléřů na 21,57 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Forex: Koruna dnes mírně zlevnila k euru, stagnovala vůči dolaru
12.04.2021 Koruna dnes k euru ve srovnání s pátečním závěrem mírně oslabila o dva haléře. Podle serveru Patria Online se kolem 17:00 obchodovala za 26,03 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna stagnovala na 21,87 Kč/USD.
Forex: Koruna dnes zakončila na 25,83 Kč/EUR nejsilnější od poloviny února
07.04.2021 Česká měna dnes zakončila k euru nejsilnější od poloviny února. Zpevnila o 20 haléřů na 25,83 Kč/EUR. K dolaru si polepšila o 29 haléřů na 21,70 Kč/USD, silnější končila den naposledy počátkem března. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online. Koruně i dalším středoevropským měnám podle analytiků pomáhá optimismus na globálních finančních trzích.
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila navzdory rekordnímu schodku rozpočtu za březen
01.04.2021 Koruna od středečního podvečera posílila k oběma hlavním světovým měnám shodně o tři haléře. Kolem 17:00 se dnes obchodovala v kurzu 26,10 Kč/EUR a 22,20 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Forex: Koruně se v poslední březnový den dařilo, polepšila si k dolaru i euru
31.03.2021 Koruna dnes zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si od úterního podvečera polepšila o tři haléře na 26,13 Kč/EUR. K dolaru zpevnila o osm haléřů, a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 22,23 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Forex: Koruna dnes zlevňovala k euru i dolaru
29.03.2021 Česká měna dnes oslabila k oběma hlavním světovým měnám. K 17:00 si koruna pohoršila oproti předchozímu závěru k euru o dva haléře na 26,11 Kč/EUR a k dolaru o osm haléřů na 22,19 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Forex: Koruna dnes mírně posílila k euru, výrazněji vůči dolaru
22.03.2021 Česká měna dnes zakončila k euru proti pátečnímu závěru silnější o dva haléře na 26,07 Kč/EUR. Zpevnila také k dolaru o sedm haléřů na 21,85 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
Forex: Koruna mírně posílila k euru, stagnovala vůči dolaru
19.03.2021 Koruna v závěru týdne mírně posílila k euru. Proti čtvrtečnímu závěru dnes zpevnila o pět haléřů na 26,09 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna stagnovala, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,92 Kč/USD.
Forex: Koruna po výkyvech zakončila den téměř beze změny na 26,14 Kč/EUR
18.03.2021 Česká měna během dneška posílila k euru až k 26,05 Kč/EUR, zakončila ale proti středě téměř beze změny na 26,14 Kč/EUR. Vůči dolaru zpevnila o čtyři haléře na 21,92 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru serveru Patria Online.
Forex: Koruna dnes mírně oslabila k euru, stagnovala vůči dolaru
17.03.2021 Koruna dnes ve srovnání s úterním závěrem mírně oslabila k euru, když klesla o čtyři haléře na 26,15 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna stagnovala, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,96 Kč/USD.
Forex: Koruna v úvodu týdne mírně oslabila k euru i dolaru
15.03.2021 Koruna v úvodu týdně mírně oslabovala. Vůči euru klesla dnes česká měna ve srovnání s pátečním závěrem o dva haléře na 26,19 Kč/EUR. K dolaru si pak pohoršila o čtyři haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,97 Kč/USD.
Forex: Koruna dnes dál posilovala, ale mírněji než v úterý
10.03.2021 Česká měna dnes pokračovala v posilování, ale už mírnějším tempem než v úterý. K euru zpevnila o čtyři haléře na 26,23 Kč/EUR, vůči dolaru si polepšila o šest haléřů na 22,05 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na webu společnosti Patria Online. Další posilování analytici v nejbližší době neočekávají.
Forex: Koruna kvůli nepříznivému vývoji epidemie v Česku dál oslabuje
08.03.2021 Koruna oslabovala i na začátku nového týdne. Vůči euru si česká měna pohoršila ve srovnání s pátečním závěrem o šest haléřů na 26,41 Kč/EUR. K dolaru ztratila 16 haléřů a kolem 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,27 Kč/USD. Podle analytiků je důvodem oslabování především nepříznivý vývoj koronavirové epidemie v Česku.
Forex: Koruna se vrátila k nejsilnější úrovni od nástupu koronaviru
15.02.2021 Česká měna je k euru znovu nejsilnější od doby před nástupem epidemie koronaviru loni v březnu. Dnes zpevnila o sedm haléřů na 25,66 Kč/EUR. O sedm haléřů na 21,16 Kč/USD si polepšila také vůči dolaru, kurz je tak pro korunu nejlepší od dubna 2018. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Forex: Koruna dnes k euru i dolaru posílila o haléře
11.02.2021 Česká měna dnes posílila o haléře k euru i dolaru. Vůči evropské měně si proti středečnímu závěru polepšila o tři haléře na 25,76 Kč/EUR. Proti americké měně zpevnila koruna o dva haléře na 21,23 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Pražská burza poprvé v týdnu vzrostla, index PX přidal 0,14 pct
10.02.2021 Pražská burza dnes poprvé v tomto týdnu vzrostla. Index PX se zvýšil o 0,14 procenta na 1060,64 bodu. Vzhůru šly akcie Erste Bank a Moneta Money Bank, Komerční bance naopak po zveřejnění loňských výsledků klesly. Vyplývá to z internetových stránek pražské burzy. Česká koruna znovu oslabila k euru, vůči dolaru dál posilovala.
Forex: Koruna dnes ztrácela na euro, ale zpevnila k dolaru
10.02.2021 Koruna dnes oproti úternímu podvečeru oslabila k euru o šest haléřů na 25,79 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna naopak o dva haléře zpevnila, a dnes kolem 17:00 se obchodovala za 21,25 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Forex: Česká měna dál zpevňuje, k euru se drží nejsilnější za epidemie
08.02.2021 Česká měna na začátku nového týdne dál posiluje. K euru si dnes proti pátečnímu závěru polepšila o devět haléřů na 25,70 Kč/EUR a drží se na nejsilnější úrovni od začátku epidemie koronaviru loni v březnu. K dolaru zpevnila o 12 haléřů na 21,33 Kč/USD, na podobných úrovních byla naposledy před měsícem. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Související klíčová slova:
Kurz koruny k dolaru | Cena zlata v letošním roce | Euro k americkému dolaru | Výnosy dluhopisů | Vyšehradské fórum | Analytik Patria Online | Vývoj | Posílení dnes | Češi | Trh nemovitostí | Globální růst | Ceny bytů | Jana Steckerová | Zdražovat | DPH | EUR | Golden Gate Pavel Ryba | Mezibankovní sazby | Nedostatek čipů | Ekonomika aktuálně | Snížit úrokové sazby | Itálie | Stavební produkce | Vývoj ceny zlata | Obilí z Ukrajiny | Akciové společnosti | Očekávání | Korelace | Trh dluhopisů | Poslanci | Alternativní investice | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Trh práce | Investice | Potenciál | Lednová inflace | Chudí | Česká měna dnes | Škoda Auto | Prognózy | Intervence | Špatná nálada | Nižší sazby | Slabá koruna | Diverzifikace | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Průměrný výnos | Oživení ekonomiky | Evropské měny | V4 | IHS | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Český průmysl | Levice | Korunové úrokové sazby | Režim forexových intervencí | Trh s dluhopisy | Průměrné mzdy | Úsporný balíček | Cenné papíry | Výnos | Obligace | Výhled ekonomiky | Tisk peněz | Dlužník | Vzdělávání | IHNED | Akcie Erste | Překvapivý růst | Státní dluh | ČEZ | Důvěra v ekonomiku | Finanční instituce | Labouristé | Spotřebitelské inflace | Znehodnocení | Ztráty české měny | Peníze | Strach | Výhled do budoucna | Ukazatel | Meziroční růst cen | Rozhovor | Prognóza | SZIF | Federální společnost pro pojištění vkladů | Velké problémy | Diverzifikace investičního portfolia | Běžný účet platební bilance | Měny | Výsledek hospodaření | Bezpečný přístav | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Dlouhodobý trend | Developeři | Vysoké ceny energií | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Vydání dluhopisů | Dnešní obchodování | Proražení | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Nakupovat státní dluhopisy | Export | Postupné otevírání ekonomiky | Výroční zprávy | EUR/CZK | Nervozita na finančních trzích | Energetická společnost | Burza cenných papírů | Škoda | Regulace | Zavedení eura | Kofola | Noviny | Měnový fond | Inflační spirála | Dividendy ČEZ | Bankroty | ProCent | Zlato a dluhopisy | Štěpán Pírko | Mezibankovní | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Dovednosti | Média | Co bude dál? | Profitabilnější | Finanční trh | Inflační cíl | Šíření nemoci | MetaTrader 4 | Začátek nového trendu | Dnešní statistika | Pracovní místa | Investoři | Podnikové dluhopisy | Další růst | Nejistoty | Situace kolem koronaviru | Kapitál | Posílení | USD | Protistrana | Kč/USD | Posilování koruny | Kč/EUR | Vládní populismus | Zisk | Nabídka bytů | Silnější kurz | Patria | Akcie a dluhopisy | Analýzy | Státní výdaje | Evropské ekonomiky | Obchodní ředitel | Data z ekonomiky | Pokles vývozu | Bohatý | ODS Zbyněk Stanjura | Jak na to | Den D | CZK | Investice do dluhopisů | Akcionáři | Automobilka Škoda | Skupina PPF | Investovat | World Gold Council | Vít Hradil | Avast | Patria Online | Analytik Purple Trading | Zvýšení daní | Dovoz | Unie | Půjčka | Deflace | TIM | Nízké úrokové sazby | Výroční zpráva | Praha | The New York Times | Ekonomický kalendář | Prezident | Přidaná hodnota | Piráti | Vzdělání | Rizikovost | Dnešní data | Obrat trendu | Washington Post | Výsledky | Roger | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Ekonomické oživení | Ekonom Štěpán Křeček | Zlepšení sentimentu | Inflační tlaky | Průzkum | Portfolio | Zadlužování | Bank of America | ČSOB Finanční trhy | Zvyšování daní | Cenový růst | Aktuální inflace | Energie | Fiskální rok | Pokles cen nemovitostí | Úsporný tarif | NKÚ | Boom | Pesimismus | Objem | Snížení DPH | Boj s inflací | Vývoj měnového páru | Hypoteční trh | Ženy | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Ekonomický vývoj | Regulátor | Firmy | Investiční aktivita | Bydlení | Pfizer | Studie | Data z průmyslu | Období stagflace | Česká společnost | Nástroj | Zpráva | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Rozpočtová politika | Pravidelné investování | Inflace v Česku | Měna | Bankéř | Rok 2024 | Hypotéky | Ceny ropy | Akcionáři společnosti | Pohyb kurzu | Státní rozpočet | Nájmy | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Změny na trhu | Česká spořitelna | Tvrdý brexit | Pokles produkce | Celková inflace | Bloomberg | Zhoršování situace | Zestátnění ČEZu | GBP | Investice do nemovitostí | Udržitelnost | Poptávka po nemovitostech | KB | Nabídka | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Cenný papír | Maloobchod | Centrální banky | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Zpomalení inflace | Vysoký přebytek | Zprávy | Dnešní posílení | Argentinské peso | Byznys plán | SuperForex | Dolary | Reálné mzdy | Vstupy | Stavebnictví | Účetní závěrky | Byty | Donald Trump | Asie | Instituce | Restriktivní opatření | Silný růst | Vývoj středoevropských měn | Americké akcie | CZ | Špatné výsledky | Průmyslová výroba | MetaTrader | Deficit rozpočtu | Reakce trhu | Trh | Komise | Analytici Patria Finance | Erste Bank | Bilion | České koruny | Reálná hodnota | Korekce | Upozornění | Sazby daně | Výrazný pokles | Vývoj ekonomiky | Vyšší poptávka | Pražské burzy | Průzkumy | Akciové tituly | Pevný kurz | Energetická společnost ČEZ | Francie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Obchodování s korunou | Platit daně | Propad | Maastrichtská kritéria | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Rating | Pandemie koronaviru | Příležitosti | Makléř Fio banky | Pokles úrokových sazeb | Spotřebitelská inflace | Akcenta | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Toyota Motor | Automobilky | Obnovitelné zdroje energie | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Srovnávací základna | Zahraniční obchod | Rizikovější aktiva | Kurz koruny k euru | Pojišťovny | Medián | Intervence ČNB | Graf | Makroekonomické zprávy | Ekonomové | Centrální banka | Přehled | Euro k dolaru | Plyn | Srovnávače dluhopisů | Čistý zisk | Zadlužení státu | Hospodaření | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Patria Finance Tomáš Vlk | Růst zlata | Růst spotřebitelských cen | Juraj Karpiš | Cenné papíry Erste Bank | Spoluzakladatel | Údaje o inflaci | Běžný účet | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Vývoj kurzu koruny | Brexit | Obchody | Akcie CME | ING | Pohyby kurzu | Sazby ECB | Deficit zahraničního obchodu | Pozornost | Firma | VIG | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Česká měna | Vstup na burzu | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Zemní plyn | Miroslav Singer | Předseda | Libra | Americký dolar | Snížení sazeb | Čeští spotřebitelé | Nová data | Naše ekonomika | 3M | Růst ceny zlata | Evropská měna | Události roku | Financovat | Pavel Ryba | Majitel | Míra | Hospodaření státu | Úroky | MT4 | Finančnictví | Nomura | Průmyslová výroba v ČR | Akcie dnes | Bankovní úvěry | Ceny akcií | TABAK | E-shopy | Analytik Raiffeisenbank | ECB | Ceny | Technologie | CHF | Energetická krize | Hypoteční sazby | ČNB | Evropská unie | Jiří Rusnok | Pokles | Prognóza ČNB | Množství peněz | Velký růst | Makroekonomická situace | Velikonoce | Finance Group | Nižší růst | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | Pokles výnosů dluhopisů | Globální rizika | Poplatek | Nejvýraznější pokles | Tržní očekávání | Nejistota | Podpora | Obchodník | Doporučení | COVID-19 | Výhled na příští rok | Finanční krize | Česká republika | Sberbank | Bohemia Energy | Tisková zpráva | Repo sazba | Zestátnění | Index PX | Daně | Novela zákona | OECD | Životní úroveň | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Zisky | Současné ceny | Oslabení koruny | Náhoda | Bankovní rada České národní banky | Signature Bank | Nejslabší růst | Vývoj HDP | České ceny | Toyota | Ratingové agentury | Cena zlata | Otočení trendu | Přecenění | Vice | Pojištění vkladů | Nové byty | Růst cen | Vývoj úrokových sazeb | Repo sazby | Oldřich Rejnuš | Výdaje | Financování | ČSÚ | Šíření viru | Finance | JDE | Index nákupních manažerů | Zasedání americké centrální banky | Pokles ekonomiky | Celkový deficit | Šíření nemoci COVID-19 | Stavební spoření | Společnosti | Maďarský forint | Ceny zboží | Rozhodnutí ČNB | Line | Velké banky | Vyšší ceny | Nájemné | Kov | Průměrná mzda | DNO | Mali | Cena | Dnešní čísla | CME | Spotřebitel | Velké peníze | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | BAT | Tržní sazby | Kurz měny | Posílení eura | Automobilka Škoda Auto | Bod | Miliardy korun | Silnější koruna | Polský zlotý | PRIBOR | Získané peníze | Bankéři | Spekulace | Vyspělé ekonomiky | Pfizer a BioNTech | Šíření nového koronaviru | Domácnosti | Sázet | Cena ropy | Inflace | Devizové intervence | Tržby | Marže | Domácí měna | Situace | Koruna zpevnila | Dotace | Euro vůči dolaru | Dolar koruna | Struktura | Vedení společnosti | Nové zakázky | Lira | USD/CZK | Životní náklady | Samou | IHS Markit | Statistiky | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Moneta | Pokles prodeje | Růst mezd | RUB | Sazby beze změny | Kurz | Evropská centrální banka | Cenné papíry Erste | Stagnace | Pokles výnosů | Inovace | Aktivum | Antimonopolní úřad | Žlutý kov | Deficit státního rozpočtu | Úspory | Analytik | Obchod s ropou | Rozvíjející se trhy | Odpor | Světové měny | Domácí data | Predikce | Analytici | Splatnost | Právo | Prima | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | Dluhy | Vysoká inflace | Provozní zisk | Hospodářství | Cenné papíry Komerční banky | Vývoj kurzu koruny k euru | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | Snižování úrokových sazeb | Alokace | ERM II | Credit Suisse | Cigarety | Portfolia | Převis | Poptávka | Koronavirové krize | Vývoz | Jojo | Gate | Moody's | Purple Trading Štěpán Hájek | Recese | Spekulativní investice | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Digitalizace | Společnost IHS Markit | Největší propad | Stavební povolení | Klouzavý průměr | Příjmy a výdaje | František Táborský | Štěpán Křeček | Frank | Ministři | Prudký propad | ERM | Miroslav Novák | Kurz eura | Cena nemovitostí | Změna sazeb | Patria Finance | Ceny energií | Ceny potravin | Fitch | Meziroční míra inflace | Měnový kurz | Investiční příležitosti | Nejrychleji rostoucí | Rizika | Eurozóna | Analytik Komerční banky | Americké banky | Speciální daň | Společnost ČEZ | Globální trhy | Cena elektřiny | Comfort Finance Group (CFG) | Agentura Fitch | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Finanční prostředky | Strach z druhé vlny koronaviru | Mince | Silicon Valley Bank | Americké volby | Ceny plynu | ROCE | Benzín | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Střadatelé | Pokles sazeb | Dění na trhu | Míra inflace | Přebytek obchodu | Energetika | Manufacturing | MMF | Pomalé oživení | Velké riziko | Prospekt | Citi | COST | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Nakupovat zlato | Průmysl | Dluhopisový trh | Podnikání | Tempo růstu | Bankovnictví | Biliony | Nejvyšší růst | Úrokové sazby | Moneta Money Bank | Varování | Největší propady | Spotřebitelské ceny v Česku | Situace na trhu | Mezinárodní porovnání | Bankovní rada | Zasedání České národní banky | Spokojenost | Co bude | Nové makroekonomické zprávy | Aktiva | Pokles inflace | Krize bankovního sektoru | Kurs euro koruna ČNB | Cenový strop | Analytik Pavel Ryba | SWIFT | České měny | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Bariéra | Indikátor | Pokles cen | Toyota Motor Manufacturing | Růst ceny | Veřejný dluh | Vysoké inflace | Josef Šíma | Peněžní trh | NEST | Vývoj kurzu | Debata | Zdravotnictví | Makroekonomické indikátory | Euro | Devizový trh | Paradox | Akcie bank | Počet zahájených bytů | Erste | FOREX | Kupón | Majetek | Zbrojovky | Řetězce | Sentiment | Dnešní statistiky | Bývalý ministr financí | Růst úrokových sazeb | Dluhopisomat | Akcie padají | Ekonomika | Politika | Konkurence | Pozornost trhu | Vyjádření analytiků | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | MAM | Per rollam | Forint | Výprodej | Ceny zeleniny | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Hospodářské noviny | Otevírání ekonomiky | Průměrná míra inflace | Zdraví ekonomiky | Znehodnocení měny | Rozpočtové politiky | Indie | Očekávání trhu | Účetní období | Měnové politiky | Centrální bankéř | Plánování | Obchodní válka | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | Situace v průmyslu | Poskytování hypoték | Výroba elektřiny | Zhodnocení | Dolar | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Ustanovení zákona | Růst akcií | Auta | Komerční banky | Rada ČNB | Sláva | Počasí | Propouštění | Zaměstnanci | Bankovní krize | Čerpací stanice | Finanční trhy | Statistický úřad | Zlaté rezervy | Klid | Vyšší daně | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Mladá fronta Dnes | Comfort Finance | OSVČ | Cenové hladiny | Stagflace | Schodek | Tržby z průmyslové činnosti | Poslanecká sněmovna | Pracovní trh | Středoevropské měny dnes | Návrh rozpočtu | New York | Aktuální kurz | Optimistický výhled | Obchodní bilance | EU | Energetické společnosti | Problémy | Pokles poptávky | Slabší kurz | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | ODS | Ropa | České vlády | Josef Dudek | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Koronavirové epidemie | Dluhopis | Investiční skupiny | Americká inflace | Makroekonomická data | Roklen24 | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Dostupnost bydlení | Růst nezaměstnanosti | Hry | Zaměstnanost | Roklen | Bankovní sektor | Spotřeba domácností | Slabší dolar | Vývoj koruny | Nákup EUR | Raiffeisenbank Vít Hradil | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nemovitosti v ČR | Inflace v prosinci | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Uvolnění měnové politiky | Analytik skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Indikátor důvěry | Investice a hypotéky | 3М | Obchod | Nová vláda | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Regionální měny | Burza dnes | Kapitalismus | Oslabení | Patria.cz | Nominální mzda | Stav ekonomiky | Pravděpodobnost recese | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | Pokles nezaměstnanosti | ZEN | Pandemická situace | Rusko | Zhoršení ratingu | Ceny výrobců | Purple Trading | Poradce | Obchodní den | Evropské méně | Signál | Ekonomický výhled | ING Bank | Pozemky | Energetické krize | Člen bankovní rady | Komerční banka | Přijetí eura | Dolarová cena zlata | Trhy | Úbytek | Sankce | Ropy | Výnosnost | Devizové rezervy | Záchranný balíček | Guvernér české národní banky | Změny trendu | Koruna posílila | Společnost | Úspěch | Důchody | Sázky | Firemní dluhopisy | Slovensko | Rozšíření | Společná evropská měna | Volatilita | D1 | Nálada | Indikátory | Eura | Vysoké ceny | Nízká nezaměstnanost | Obilí | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Sankce na Rusko | Růst | Propady cen | Příjmy | Hospodářský cyklus | Finanční situace | Michal Brožka | Emitent | Zajištění | Pandemie | Růst průmyslové výroby | Index | Lockdown | Cenový index | Martin Gürtler | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Ekonom Juraj Karpiš | Cenové stropy | Ceny nemovitostí | Bonusy | Politici | Volby | Historie | Cíle | Bezpečnost | Analytik Czech Fund | Zveřejněné údaje | Kupón dluhopisu | Bloky | Next Finance Vladimír Pikora | Novinky | Silná koruna | Podíl firem | Výkyvy | Schodek státního rozpočtu | Daňový úřad | Koruna oslabuje | Banky | Ekonom Štěpán Pírko | Kupci | Německý průmysl | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prodeje | Vnější prostředí | Přerušení výroby | Uzdravování | Ministr vnitra | Protiinflační dluhopisy | Setrvání Británie v EU | Česká inflace | Ministerstvo financí ČR | Comfort Finance Group | Šance | Británie | Výnos dluhopisů | Oslabení dolaru | Nejvyšší nezaměstnanost | Globální krize | Covid | Nová historická maxima | Fio | Výrobní ceny | Sentiment ve světě | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Šok | Hutnictví | Druhá vlna | Dna | Rostoucí trend | Mzda | Řízení rizik | Guvernér banky | Zdražení nemovitostí | Zhodnocování dolaru | Bankrot | Banka | Vývoj spotřebitelské inflace | BAL | Obavy z dopadů koronavirové krize | Na burze | Akcie | 3M PRIBOR | Surveilligence | ČSOB | Pozitivní signál | Úrok | Česká elita | Středoevropské měny | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Přední český ekonom | Evropa | Next Finance | Vklady | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Regulační úřad | Černá díra | Bilance zahraničního obchodu | Akciové burzy | Předpověď | CVVM | Zpomalování inflace | Velcí hráči | Bohemian Empire | Finanční výkazy | Velké ztráty | Britské průzkumy | WGC | Ekonomický růst | Krize | Automobilka | Naše burza | Management | Náklady na dluh | Recese v ekonomice | Pražská burza | Světová rada pro zlato | Ekonomická teorie | UBS | Údaje | Rozpočtový schodek | Vyšší mzdy | Argumenty o přijetí eura | Aktivisté | Podíl nezaměstnaných | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Nemovitosti | Dividendová sezóna | Práce | Zdroje energie | Cukr | Spoření | NAFTA | Komerční nemovitosti. | Podniky | Klidné obchodování | Americká měna | Konsolidace | Nárůst výdajů | Kurs euro | Novela zákona o dluhopisech | Index spotřebitelských cen | Koruna posiluje | Američané | Ministr financí | Ceny v Česku | Lehman Brothers | Ztráta | Rozpočet | Internetové obchody | Pozitivní vliv | Švédsko | Kurs euro koruna | Hazard | Ekonom Vladimír Pikora | Koruna dnes | Standard Chartered | Německo | Riziko deflace | Czech Fund | Světlo na konci tunelu | Profesor Oldřich Rejnuš | Biden | Daň z příjmu | Dobrá čísla | Pojišťovnictví | Výhled cen | Doba splatnosti | Šíření nákazy | Ztráty | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | Bilance | Ceny zemního plynu | Zlatá koruna | Tomáš Vlk | Investování | Kotace | Oslabování koruny | Mzdy | Investiční poradce | Zadlužení | Vojtěch Benda | Epidemie nového koronaviru | Obchodníci | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Inflace zpomaluje | Evropské záležitosti | Bali | Situace na trhu práce | Čína | Inflace v ČR | Koruna | ČR | Nastavení měnové politiky | Kompenzace | Zlepšení nálady | Golden Gate | Ministerstvo financí | Guvernér | Ukrajinská hřivna | Globalizace | Úrokový diferenciál | Emitenti | Agentura Moody's | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Sazby | Makléř | NERV | EET | Největší pokles | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Vývoj mezd | Burze | Brazilský real | Hřivna | Meziroční inflace | Výkon | Počet nezaměstnaných | Desinflační trend | Domácí poptávka | Peníze navíc | Konkurent | Denní graf | Tržby v maloobchodě | Vyšší výnosy | Statistika | Stíhačky | Další pokles | Vývoj ceny | Milionář | Emise | Nové peníze | Průmyslové podniky | Intervenovat | Zlevnění hypoték | Finanční situace firem | Pohyb koruny | Kurzová volatilita | Tržní ekonomiky | Válka na Ukrajině | Více peněz | Nastavení úrokových sazeb | Prodej | Nervozita | Euforie | Vyšší daň | Bez rizika | Sazby centrální banky | Člen bankovní rady České národní banky | Investiční | Plán vlády | Spekulovat | Ekonomika USA | Posilování eura | Německý HDP | Hypotéza | Populismus | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Normální člověk | Česká ekonomika | Vládní balíček | Štěpán Hájek | Výroba aut | Přebytek obchodní bilance | Kč/GBP | Zájem investorů | Energetický sektor | Budoucnost | Profesor Josef Šíma | Celkový sentiment | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Spotřebitelské ceny v únoru | Opatření | Oligopol | Referendum | Závislost | Česká koruna | Nová data o inflaci | Kurz české měny | Nouzový stav | Obnovitelné zdroje | Konzervativci | Propad průmyslu | MIC | Energetická náročnost | Strach z koronaviru | Ceny nových bytů | Zlato | HDP | Cena práce | Obchodní řetězce | Restrikce | Maloobchodní tržby | Likvidita | Dopady na korunu | Fond | Podnik | Vývoj na světových trzích | Statistici | Voda | Spekulanti | Restrukturalizace | Měkké přistání | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Stavební výroba | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | USD kurz | Český ekonom | Averze vůči riziku | Očekávaný kurz koruny | Růst ekonomiky | Index PMI | Průměrná cena | Komodity | Vyšší inflace | Správa | Vyhozené peníze | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Zadluženost | Akcie Erste Bank | Koronavirus | CFG | Centrální bankéři | Energetický regulační úřad | Kurz koruny vůči euru | Comfort Finance Group CFG | Slábnoucí americký dolar | Investor | Zlepšení | ČTK | Nižší úrokové sazby | Počet volných míst | Oživení ekonomik | Devizy | Analytici Patria | Španělsko | Prodat dluhopisy | Vysoké úrokové sazby | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Pokles reálných mezd | Markit | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot