Středa 03. července 2024 02:21
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král

Údaje o HDP

img

Ekonomický kalendář: Zprávy CPI z Evropy a zpráva PCE z USA 📃

28.06.2024 V dnešním kalendáři makroekonomických publikací budou klíčovými zprávami údaje CPI za červen z evropských zemí a údaje PCE z USA za květen.
img

Klíčové události 28. června: fundamentální analýza pro začátečníky

28.06.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale jen jedna nebo dvě jsou považovány za důležité. V první řadě upozorníme na třetí odhad zprávy o HDP Spojeného království, ale všímat bychom si měli i reakce trhu na včerejší údaje o HDP USA. Ta byla velmi slabá, pokud vůbec nějaká. Zprávy o HDP nevykazují vždy nečekané, rezonující hodnoty a trh není vždy připraven na ně reagovat.
img

BREAKING: HDP Spojeného království mírně vyšší než předběžné údaje

28.06.2024 08:00, Spojené království - údaje o HDP: HDP (Q1): skutečnost 0,7 % Q/Q; prognóza 0,6 % Q/Q; předchozí -0,3 % Q/Q; HDP (Q1): skutečnost 0,3 % r/r; prognóza 0,2 % r/r; předchozí -0,2 % r/r.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 28. června 2024

28.06.2024 Euro oproti našemu očekávání nekleslo k nejbližšímu cílovému pásma 1,0636/50, ale ani nevystoupalo nad rezistenci 1,0724, kterou otestoval horní stín. Objem obchodů byl mírně nad průměrem běžného měsíce, což naznačuje určité vybírání zisků z krátkodobých prodejů.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu vykázal poměrně silný pohyb směrem dolů, ačkoli neměl žádný výslovný důvod k poklesu. Včera nebylo k dispozici žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesto pokles libry za většiny okolností zcela podporujeme, protože jsme pevně přesvědčeni, že její reálná hodnota je o 500–600 pipsů nižší než současné úrovně. Stále není jasné, zda je trh na tak silný pohyb připraven, ale můžeme s jistotou říci, že nákup britské libry nemá žádný technický, fundamentální ani makroekonomický základ. Již téměř šest měsíců většina faktorů naznačuje, že by měnový pár GBP/USD měl klesat.
img

Ekonomický kalendář: dnešní klíčovou událostí jsou konečné údaje o HDP v USA 🔎

27.06.2024 Dnešní makroekonomický kalendář zahrnuje několik významných událostí.Investoři by se měli zaměřit především na konečnou zprávu o HDP USA za 1. čtvrtletí, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti.
img

USD/CAD. Přehled a analýza.

27.06.2024 Pár USD/CAD se dnes ve snaze přilákat kupce pohybuje za smíšené fundamentální situace v úzkém pásmu. Fundamentální prostředí vede agresivní obchodníky před klíčovými makroekonomickými údaji z USA k opatrnosti.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. června

26.06.2024 K testu ceny 1,0705 došlo v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru EUR/USD klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, i když údaje z USA vyšly nad očekávání ekonomů. Cena byla znovu otestována v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti. Proto bylo možné realizovat druhý nákupní scénář. Jak ale vidíme v grafu, pár aktivně nestoupal. Včerejší údaje o HDP Španělska euro neovlivnily, stejně jako projev Nagelové. Dnes se může opakovat totéž, protože slabé údaje z Německa už vyvinuly tlak na EUR/USD a teď se všechny naděje upínají k pozitivní reakci při projevu člena Výkonné rady Evropské centrální banky Philipa Lanea. Obrana denního minima dá kupcům šanci zvrátit klesající trend. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

XAU/USD. Přehled a analýza.

25.06.2024 Zlato má problémy přilákat silné kupce v reakci na jestřábí překvapení Fedu, který předpovídá pouze jedno snížení sazeb v roce 2024. Nad očekávání silné údaje o indexu podnikatelské aktivity Spojených států, zveřejněné v pátek, kromě toho ukazují na odolnou ekonomiku. Uvedené pomohlo americkému dolaru prodloužit pozitivní dynamiku z předchozího týdne, vystoupat na nejvyšší úroveň od 9. května a omezit tím další růst ceny drahého kovu.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 25. června pro začátečníky

25.06.2024 K otestování ceny 1,0723 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně vystoupal od nuly, což omezilo potenciál pohybu páru EUR/USD směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval, přestože v průběhu dne rostlo. Slabé údaje z Německa a zprávy z USA nedokázaly narušit býčí korekci, která se může kdykoli začít dále rozvíjet. Potenciál k růstu však bude jistě omezen hlavními úrovněmi rezistence a absencí významných zpráv, neboť obchodníci budou pravděpodobně ignorovat údaje o HDP Španělska. Pouze Nagelův projev by mohl vést ke zvýšení volatility během evropské seance, i když i to je nepravděpodobné. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Západ mění investiční kurz, Východ reaguje růstem indexů

25.06.2024 Dow dosáhl v pondělí měsíčního maxima, zatímco Nasdaq klesl o více než 1 %, když investoři přešli od akcií firem z oblasti umělé inteligence k upadajícím firmám v naději, že Federální rezervní systém letos sníží úrokové sazby.
img

Ranní shrnutí (25.06.2024)

25.06.2024 Indexy na Wall Street se včera obchodovaly smíšeně – S&P 500 klesl o 0,31 %, Nasdaq se propadl o 1,07 %, Dow Jones získal 0,67 % a index s malou kapitalizací Russell 2000 přidal 0,31 %.
img

NZD/USD. Přehled a analýza. Páru se daří chránit si úroveň 0,6100.

25.06.2024 První den nového týdne se pár NZD/USD snaží přilákat kupce. Přesto, jakékoli výraznější oživení vypadá na pozadí opatrného tržního sentimentu a mírného posilování amerického dolaru (navzdory korekci) nepravděpodobně. Pár má support kolem klíčové úrovně 0,6100.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí SNB a BoE v centru pozornosti

20.06.2024 Futures kontrakty naznačují vyšší otevření seance v Evropě. To přichází po relativně smíšené seanci na trzích APAC, kde investoři reagovali na rozhodnutí PBoC o úrokových sazbách a údaje o HDP Nového Zélandu. Dnes se však větší pozornost bude upínat k rozhodnutím centrálních bank. V tomto případě to budou rozhodnutí SNB (Švýcarsko), Norges Bank (Norsko) a BoE (Bank of England). Později během dne se investoři dozvědí také údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA a zprávu o zásobách ropy.
img

Graf dne – Nikkei 225 (10.05.2024)

10.06.2024 Japonský index Nikkei 225 (JAP225) dnes v první části dne posílil téměř o 1,00 % na zhruba 39 000 bodů po zveřejnění HDP za 1. čtvrtletí 2024. Údaje byly revidovány směrem nahoru, což naznačuje nižší kontrakci, než očekával trh. Navzdory tomu index JAP225 snížil počáteční zisky a aktuálně se obchoduje pouze o 0,45 % výše.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva NFP a údaje z trhu práce v USA v centru pozornosti 📣

07.06.2024 Dnešní makrokalendář obsahuje několik důležitých publikací, které by mohly ovlivnit globální finanční trhy. Investoři se budou soustředit především na zveřejnění údajů z amerického trhu práce kolem 14:30. Zajímavá by však mohla být i zpráva o HDP v eurozóně a údaje z kanadského trhu práce.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB o úrokových sazbách před námi 📣

06.06.2024 Dnešní makrokalendář je také plný důležitých publikací. Klíčovou událostí dne je rozhodnutí ECB o úrokových sazbách. Tržní konsenzus ukazuje na snížení o 25 bazických bodů na 4,25 % po Bank of Canada, která včera rovněž snížila úrokové sazby.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu v centru pozornosti

03.06.2024 Nový týden obchodování na světových trzích slibuje optimistický vývoj. Negace klesající dynamiky během páteční seance na Wall Street podporuje dnešní obchodování na trzích APAC, a tím zvedá ocenění futures kontraktů založených na evropských indexech. Futures kontrakty založené na evropských indexech ukazují na vyšší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Futures kontrakty založené na indexech DAX o FTSE jsou aktuálně oceněny na intradenní bázi o téměř 0,4 % výše.
img

Ranní shrnutí (03.06.2024)

03.06.2024 Nový obchodní týden na světových trzích slibuje optimistický vývoj. Negace klesající dynamiky během páteční seance na Wall Street podporuje dnešní obchodování na trzích APAC, a zvyšuje tak ocenění futures kontraktů založených na evropských indexech.
img

Výstražné signály na Nasdaqu: Salesforce klesá o 1 %

31.05.2024 Americké akciové indexy zakončily čtvrteční obchodování poklesem, přičemž Nasdaq ztratil více než 1 % a v čele poklesu stály akcie technologických společností po neuspokojivém výhledu společnosti Salesforce.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. května (americká seance)

31.05.2024 Cenová úroveň 156,58 byla otestována ve chvíli, kdy pár výrazně klesl a indikátor MACD byl v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup s nadějí na oživení dolaru v rámci pokračování býčího trendu. To se také stalo a pár potom vzrostl o zhruba 40 bodů. Spojené státy čeká mnoho statistických údajů, takže v případě dobrých indikátorů se budou dolary stále nakupovat. Očekávají se údaje o změně HDP za první čtvrtletí letošního roku, které dopadlo mnohem hůř než čtvrté čtvrtletí loňského roku. Čekají se také údaje o týdenním počtu prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, bilanci zahraničního obchodu se zbožím a objemu čekajících prodejů domů ve Spojených státech. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Graf dne - HK.cash (30.05.2024)

30.05.2024 Globální reakce na prolomení hranice 4,6 % u amerického desetiletého dluhopisu nezůstala bez povšimnutí asijsko-pacifických akciových trhů. Index Hang Seng dnes na hotovostním trhu ztrácí 1,36 %, zatímco futures na HK.cash odepisují 0,98 %. Benchmark tak proráží pod 23,6% Fibo eliminaci masivního klesajícího trendového kanálu, který byl zahájen během vnitřních otřesů Covid v Číně (únor 2021).
img

Ekonomický kalendář: Zpráva o HDP USA v centru pozornosti

30.05.2024 První náznaky z trhu s futures naznačují, že čtvrteční seance na evropských trzích začne poklesem. Indexy tak mohou prodloužit vlnu poklesů, která je tažena růstem výnosů amerických dluhových cenných papírů. Pozornost investorů se dnes může obrátit k několika zajímavým makroekonomickým údajům. Nejdůležitější z nich jsou uvedeny níže.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

30.05.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v klesajícím pohybu, který začal po odrazu ceny od úrovně 1,2787. Libra prorazila vzestupnou trendovou linii – nicméně ne poprvé. K podobným případům došlo už v minulosti a žádný z nich nespustil spolehlivý klesající trend. Proto bychom se zatím zdrželi naděje na klesající trend, i když pokles libry čekáme. Měli bychom si přiznat, že trh libru v posledních 6–9 měsících nakupoval mnohem častěji, než by situace, fundamentální a makroekonomické pozadí vyžadovaly. Je možné, že pohyb dolů skončí i tentokrát prostým pullbackem, po kterém pár GBP/USD obnoví bezdůvodný růst.
img

Plán obchodování EUR/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.05.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval níže, což začalo po druhém odrazu od úrovně 1,0888. Ačkoli si mnoho lidí přeje vidět klesající trend, musíme si přiznat, že EUR/USD v současné době vykazuje spíše flat fázi než trend. Jak je vidět v grafu výše, cena se již více než dva týdny pohybuje mezi úrovněmi 1,0785 a 1,0888. Navíc vzestupný kanál, který euro v posledním měsíci a půl podporoval, zůstává i nadále relevantní. Bylo velmi obtížné vytušit, že se objevuje klesající trend, i když na něj všichni čekají. Pokud však cena konsoliduje pod vzestupným kanálem a úrovní 1,0785, může to zvýšit pravděpodobnost delšího a výrazného poklesu eura, které v posledních týdnech roste z čirého nadšení a nezřízené touhy trhu nakupovat bez zjevného důvodu.
img

Kanadský dolar prochází obdobím oslabení. Přehled vývoje USD/CAD

30.05.2024 Zotavování kanadského dolaru z minim z poloviny dubna se tento týden zastavilo. Trh se soustředil především na "odolné" ekonomické údaje z USA, rostoucí výnosy dluhopisů a pokračující přehodnocování rizik, že Federální rezervní systém v příštích několika měsících sníží sazby, ze strany trhu. Komentáře představitelů Fedu situaci nevyjasnily a naopak jen prohloubily obavy.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. května (analýza dopoledních obchodů). Libra dosáhla úrovně 1,2756.

28.05.2024 V dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2756 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Růst a falešný průraz tam daly signál k prodeji, ale nikdy nedošlo k normálnímu pohybu směrem dolů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě zrevidovat.
img

EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 24. května pro začátečníky

24.05.2024 K otestování ceny 1,0835 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se měnový pár EUR/USD propadl o více než 30 pipsů a dosáhl cílové úrovně 1,0806. Nakonec jsem však na konci dne po odrazu od této úrovně nenakupoval. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v USA vedly na konci týdne k výraznému výprodeji EUR/USD a zvýšily tlak na euro. Dnes může situace působit v neprospěch kupujících, zejména pokud se údaje o HDP Německa ukážou jako slabé. Zpomalení hospodářského růstu negativně ovlivní chuť obchodníků nakupovat euro i na současných minimech, takže s dlouhými pozicemi buďte velmi opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 23. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci narazili na rezistenci 1,2760.

24.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2730 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji, což vyústilo v pokles páru o téměř 30 bodů, ale na aktualizaci klíčového supportu 1,2700 už nedošlo. Pár se dál obchodoval v rámci bočního kanálu, takže bylo třeba revidovat technický obrázek na druhou polovinu dne.¨
img

Ranní shrnutí (23.05.2024)

23.05.2024 Indexy z Asie a Tichomoří prožívají smíšené období. Největší zisky zaznamenávají japonský Nikkei 225 (+0,90 %), australský S&P/ASX200 (+0,50 %) a singapurský SG20 (+0,45 %). Indexy z Číny klesají přibližně o 0,60-0,80 %.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Kupující si odpočinuli na úrovni 1,2760

23.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,2722 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného prolomení nám poskytly signál k nákupu. Jak však můžete vidět v grafu, k výraznějšímu pohybu vzhůru ještě nedošlo. Po zotavení o 15 bodů se na pár vrátil tlak, což je špatný signál pro kupující libry. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČSÚ koncem června zveřejní revizi údajů o HDP od roku 1990

21.05.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní 28. června kompletní revizi údajů o hrubém domácím produktu (HDP) země od roku 1990. ČSÚ o tom dnes informoval na svých internetových stránkách. Revize by neměla ovlivnit tempa růstu či poklesu HDP, změní se ale hladina nominálního HDP. V důsledku toho se změní míra zadlužení Česka i deficit veřejných financí vztažený k HDP.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 21. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci se zaměřují na hladinu 1,2722.

21.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2720 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji. Jak ale v grafu vidíte, k výraznějšímu poklesu zatím nedošlo, i když šance jsou poměrně dobré. Z technického hlediska jsem nezměnil nic.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. května (analýza dopoledního obchodování)

21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2698 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vytvořily signál k nákupu, ale v první polovině dne nedošlo k výraznějšímu pohybu vzhůru. To vedlo k revizi technického obrazu a strategie pro americkou seanci.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)

17.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2672 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení byly signálem k nákupu, ale po pohybu o 15 bodů vzhůru se tlak na pár vrátil. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek revidován.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 16. května pro začátečníky

16.05.2024 K otestování ceny 155,72 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což ovlivnilo potenciál poklesu dolaru. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Po nějaké době došlo k dalšímu testu na úrovni 155,72 a v tu chvíli se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů, což potvrdilo vstupní bod pro prodej dolaru, zejména poté, co údaje ukázaly, že inflace v USA se zmírnila, což umožnilo Federálnímu rezervnímu systému přehodnotit snížení sazeb, což je pro dolar a jeho sílu špatné. V důsledku toho pár USD/JPY klesl směrem k cílové úrovni 155,11. Nákupy od této úrovně při odrazu umožnily obchodníkům dosáhnout dodatečného zisku ve výši přibližně 30 pipsů. Dnešní údaje ukázaly, že japonský HDP se snížil, což však dolarovým býkům pomohlo vyrovnat včerejší ztráty jen částečně. Dobré zprávy o zlepšení průmyslové výroby totiž kompenzovaly slabé údaje o HDP. S největší pravděpodobností býci využijí příznivých cen a začnou dolar opět nakupovat, takže při rozhodování o prodeji věnujte tomuto bodu pozornost. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
img

Ranní shrnutí (16.05.2024)

16.05.2024 Akciové indexy z asijsko-pacifické oblasti zaznamenávají po rekordních ziscích na Wall Street v předchozím dni růst. Nejvíce posilují čínské indexy, a to o 1,70-2,00 %.
img

BREAKING: HDP eurozóny v souladu s očekáváním 🎯

15.05.2024 Data padají v souladu s očekáváním, na páru EUR/USD nevidíme žádnou změnu. EUR/USD nadále posiluje o 0,10 % na 1,08295 v době zveřejnění.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 14. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry se museli hodně snažit.

14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2546 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a falešný průraz signalizovaly nákup, ale růst se nikdy neuskutečnil, což vedlo k realizaci ztráty. Ve druhé polovině dne se technický obraz změnil.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 13. května pro začátečníky

13.05.2024 K otestování ceny 1,2522 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej libry. Po propadu o 18 pipů se pár GBP/USD vydal nahoru. Silné údaje o HDP, průmyslové výrobě a zpracovatelském průmyslu ráno podporovaly libru, ale obchodníci nebyli u denního maxima aktivní. Slabé údaje z USA a očekávaný růst inflace vedly v druhé polovině dne k růstu volatility, ale pár GBP/USD se nedokázal vymanit z kanálu, takže kupci plně nerealizovali scénář od úrovně 1,2522. Vzhledem k pondělní absenci údajů z Velké Británie nebuďte překvapeni, pokud den bude probíhat bez problémů a pár se bude dál obchodovat ve stejném kanálu, jaký jsme pozorovali v pátek. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 2.
img

BREAKING: GBP roste po solidních údajích o HDP za 1. čtvrtletí

10.05.2024 Dnes v 8:00 byl ve Spojeném království zveřejněn balík dat zahrnující údaje o HDP za 1. čtvrtletí 2024 a údaje o průmyslové výrobě za březen. Zpráva se ukázala jako pozitivní překvapení, když údaje o HDP a průmyslové výrobě překonaly očekávání. Britská ekonomika vzrostla o 0,6 % mezičtvrtletně, což je nejrychlejší tempo růstu od 1. čtvrtletí 2022. Mezitím údaje o průmyslové výrobě nečekaně vzrostly na meziměsíční bázi.
img

Ekonomický kalendář: Finální PMI z eurozóny, údaje z amerického trhu práce a výsledky společnosti Apple

02.05.2024 Dnes se pozornost trhů v ranních hodinách krátce přesune do Evropy, kde se trhy dozvědí konečné hodnoty PMI z hlavních ekonomik a eurozóny. Zejména potenciálně vyšší než prognózovaný údaj z Německa pravděpodobně zlepší sentiment na eurodolaru, který se po včerejším Powellově projevu, který trhy přijaly spíše holubičím tónem (zužování QT od června, stále neotevřené dveře pro případné zvýšení sazeb), vrátil nad 1,07. V následujících hodinách se pozornost rychle přesune do Spojených států, kde budeme čekat na žádosti o podporu spolu s indexy produktivity a objednávkami z amerických továren, které mohou vnést více světla do celkového stavu ekonomiky. Dříve, ve 14:30, se investoři dozvědí také údaje ze zprávy Challenger, která ukáže počet dubnových propuštění. Po skončení dnešní americké obchodní seance se Wall Street zaměří na akcie společnosti Apple, protože výrobce chytrých telefonů oznámí finanční výsledky.
img

BREAKING: Jádrová inflace a HDP v eurozóně mírně nad očekáváním 📌

30.04.2024 HDP (1. čtvrtletí): skutečnost 0,3 % k/k; odhad 0,1 % k/k; předchozí 0,0 % k/k; HDP (1. čtvrtletí): skutečnost 0,4 % r/r; odhad 0,2 % r/r; předchozí 0,1 % r/r.
img

BREAKING: Německý HDP čtvrtletně roste, ale meziročně vykazuje výraznější pokles 📌

30.04.2024 Změna nezaměstnanosti v Německu: skutečnost 10 tisíc; prognóza 7 tisíc; předchozí 4 tisíce; Německá míra nezaměstnanosti: skutečnost 5,9 %; prognóza 5,9 %; předchozí 5,9 %.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z Evropy a čtvrtletní výsledky společností Amazon a AMD 📌

30.04.2024 Dnes je naplánováno několik zpráv o HDP za první čtvrtletí roku 2024 z členských zemí eurozóny a v 11:00 zpráva za celou eurozónu. Očekávání naznačují mírné hodnoty, přičemž HDP eurozóny by měl meziročně činit 0,2 % a mezičtvrtletně 0,1 %.
img

Ekonomický kalendář: Zprávy z amerického trhu práce a rozhodnutí Fedu tento týden 🧭

29.04.2024 Dnes se investoři dočkají několika zajímavých publikací z členských zemí Evropské unie. V kalendáři jsou zprávy o inflaci za duben ze zemí jako Španělsko a Německo. Konsenzus ukazuje na hodnoty zhruba v souladu s předchozím měsícem. Ve druhé polovině dne se pozornost investorů přesune za Atlantik. V makrokalendáři nejsou naplánovány žádné významné události, ale v podnikovém sektoru bude zveřejněno několik zajímavých kvartálních zpráv. Před začátkem seance zveřejní své výsledky společnost Domino's Pizza a po skončení seance jsou naplánovány zprávy společností Microstrategy a Paramount Global.
img

US OPEN: Indexy Wall Street smazávají ztráty od otevření trhu 📌

26.04.2024 Akciové trhy v USA ztrácejí v první hodině obchodování poslední den v týdnu. Poklesy však nejsou výrazné a býci je postupně obnovují. V době zveřejnění již byly poklesy smazány a indexy si přibývají kolem 0,10 %. Investorům chybí jasný katalyzátor konkrétního kroku. Dnešní údaje PCE byly na roční bázi skutečně vyšší, než se očekávalo, ale měsíční údaje byly v souladu s konsensem. Navíc rozdíl mezi skutečnou zprávou a očekáváním nebyl významný. Včerejší údaje o HDP poněkud zamíchaly trhy. Na jedné straně americká ekonomika vykazuje známky stabilizace s anualizovaným růstem HDP na pouhých 1,6 %, což je méně než očekávaných 2,6 %. Na druhou stranu však přetrvávají inflační tlaky, které mohou Fed motivovat k udržení sazeb na vyšší úrovni. Výnosy amerických dluhopisů dnes po zprávě o HDP mažou včerejší zisky. Dolar zůstává silný, index USDIDX posílil o 0,25 %.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Dolar je připraven na údaje o HDP.

26.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0726 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Analýza grafu 5M nám ukáže, co se stalo. Růst a falešný průraz přinesly signál k prodeji eura, který vedl k poklesu páru o 15 bodů a byl koncem všeho. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

Překvapí americká zpráva o HDP trhy?

25.04.2024 Dnes ve 13:30 BST budou zveřejněny předběžné údaje o HDP z USA za 1. čtvrtletí 2024. Konsenzus ukazuje na průměrný anualizovaný růst 2,6 % ve srovnání s konečnými 3,4 % v předchozím čtvrtletí. Přestože se očekává pokles dynamiky růstu, hodnoty jsou stále vyšší než historické průměry.
img

Ekonomický kalendář: čtvrtletní výsledky společností Alphabet, Intel a Microsoft📃

25.04.2024 V předposlední obchodní den tohoto týdne čeká investory další várka důležitých údajů, tentokrát se zaměří především na finanční zprávy.Dnes mají po uzavření trhu zveřejnit své výsledky někteří technologičtí giganti, včetně společností Alphabet, Intel a Microsoft, a před otevřením americké peněžní seance společnost Caterpillar.
img

HK.cash po údajích z Číny klesá o téměř 1 %

16.04.2024 Konflikt na Blízkém východě a poklesy na Wall Street poněkud odvedly pozornost trhů od tématu čínských indexů, které opět zpochybňují růstový trend. Údaje z Číny dnes investoři přijali negativně. Index Hang Seng v hotovostní seanci klesl o více než 2 % a futures kontrakty aktuálně zaznamenávají pokles o téměř 1,2 %. Ačkoli údaje o HDP překvapily pozitivně a investice v městských oblastech rostly rychleji, než se očekávalo, průmyslová výroba a maloobchodní tržby se ukázaly být výrazným zklamáním. Trh na tyto údaje reagoval negativně, protože oba ukazatele se zdají být rozhodující z hlediska síly spotřebitelů a poptávky po čínských výrobcích.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. dubna

12.04.2024 Trh ignoroval údaje o úvěrových podmínkách ve Velké Británii i projev členky MPC Bank of England Megan Greenové. Cena libry ale klesla, protože následovala pokles eura po zasedání ECB. Dnes budou zveřejněny údaje o HDP, průmyslové výrobě, zpracovatelském průmyslu a obchodní bilanci Spojeného království, přičemž slabé hodnoty povedou k dalšímu výprodeji libry a pokračování klesajícího trendu. Dobrá čísla naopak ponechají naději na korekci.
img

Libra nadále ztrácí půdu pod nohama. Přehled vývoje měnového páru USD/GBP

03.04.2024 Aktualizované údaje o HDP Spojeného království za 4. čtvrtletí 2023 se ukázaly být horší než předběžné údaje – ekonomika klesla o 0,3 %. Jedná se o druhý pokles v řadě, což naznačuje technickou recesi. Z hlediska produkce došlo ve 4. čtvrtletí 2023 k poklesu ve všech třech hlavních odvětvích, a to o 0,2 % ve službách, o 1,0 % ve výrobě a o 1,3 % ve stavebnictví. K poklesu došlo také v čistém obchodu, spotřebě domácností a tvorbě hrubého kapitálu, což bylo částečně kompenzováno nárůstem spotřeby vlády.
img

Denní shrnutí: Seanci dominovalo silné zlato, americký dolar a ropné trhy 💵

28.03.2024 Dnešní seance v Evropě proběhla převážně v mírně pozitivním duchu a většina benchmarků uzavřela v kladných číslech. DAX a CAC40 uzavřely seanci s mírnými zisky.
img

BREAKING: HDP Kanady nad očekáváním

28.03.2024 Kanadský HDP zaznamenal výrazný nárůst, z velké části díky 6,0% nárůstu vzdělávacích služeb po ukončení stávky učitelů v Quebecu v prosinci. Navíc pokročilá únorová čísla spolu s lednovým výkonem naznačují silné čtvrtletí. Tento růst byl způsoben především rozsáhlým nárůstem v sektorech, jako je těžba, těžba ropy a plynu, výroba a finance a pojišťovnictví. Tyto zisky však byly mírně kompenzovány poklesem veřejných služeb.
img

Graf dne - USDCAD (28.03.2024)

28.03.2024 USD/CAD je jedním z měnových párů, které mohou dnes odpoledne zaznamenat zvýšenou volatilitu. Důvodem jsou údaje, které budou zveřejněny ze Spojených států a Kanady. Dnes ve 13:30 bude zveřejněna konečná zpráva o americkém HDP za 4. čtvrtletí 2023 a také měsíční zpráva o kanadském HDP za leden. Jejich dopad však může být poněkud omezený vzhledem k tomu, že měsíční údaje o HDP z Kanady jsou často přehlíženy a zpráva o HDP USA bude zveřejněna až jako třetí. Nicméně určitá krátkodobá volatilita může být přítomna. Určitá volatilita může být přítomna také v 16:00 , kdy budou zveřejněny konečné údaje Michiganské univerzity za březen a také údaje o prodeji domů v USA za únor.
img

Aktuální předpověď pro pár GBP/USD na 28. března 2024

28.03.2024 Nazývejme věci pravými jmény – trh stagnuje. Důvodem je především prázdný ekonomický kalendář, který je pro poslední týden v měsíci v podstatě standard. Obvykle je doprovázen jinými událostmi, jako jsou projevy představitelů centrálních bank. Tentokrát se ale stalo, že se zasedání klíčových centrálních bank konala doslova týden předtím a vše, co mohlo trh ovlivnit, už bylo řečeno. Jediné, čemu dnes můžete věnovat pozornost, jsou konečné údaje o HDP v USA i ve Velké Británii. Konečné odhady ale obvykle nemají žádný vliv, protože jen potvrzují předchozí odhady, které trh už zohlednil. Pouze v ojedinělých případech, kdy se konečné odhady liší od předběžných, trh nějak reaguje. S největší pravděpodobností tedy bude trh dál přešlapovat na místě.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z USA a Kanady, projevy členů ECB

28.03.2024 Evropské indexy zahájily dnešní obchodování s malými změnami, a to navzdory včerejšímu optimistickému obchodování na Wall Street a poměrně smíšené seanci v Asii na začátku dne. Trhy se dostávají do sváteční nálady, většina trhů bude zítra zavřená. To znamená, že dnes je poslední obchodní seance před prodlouženým víkendem, což může ovlivnit náladu na trhu. Navíc se jedná také o poslední seanci 1. čtvrtletí 2024, což znamená, že se mohou objevit i určité rebalanční toky.
img

Prognóza pro EUR/USD na 28. března 2024

28.03.2024 Na denním grafu včera euru v dalším poklesu zabránila linie ukazatele rovnováhy. Dnes ráno se cena snaží tento support opět překonat. Celkově cena čelí silnému a širokému rozpětí, které brání medvědům v útoku – 1,0788–1,0808 – od MA144 k linii rovnováhy. Překonání takové překážky otevře páru možnost poklesu na 1,0632 – minimum z října 2023.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 27. března. Bank of England vyzývá, abychom od ní neočekávali příliš rychlé uvolnění politiky

27.03.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklidné korekci. Britská měna vykazuje krátkodobý klesající trend, ale technický obraz je mnohem komplikovanější než v případě EUR/USD. Ve 24hodinovém časovém rámci se cena drží v omezeném cenovém rozpětí. Již se nejedná o klasický flat, ale stále se obchoduje v omezeném pásmu. Pohybuje se ve stejném pásmu jako před 2–3 měsíci, kdy byl pár v totálním flat trendu. Proto je klesající trend na 4hodinovém časovém rámci pouze součástí pohybu v rámci flatu na denním grafu. A to znamená, že by mohl velmi rychle skončit.
img

Přehled páru GBP/USD. 25. března. Údaje o HDP a Powellův projev pravděpodobně nezmění jižní vektor pohybu

25.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů. Americký dolar ve středu večer po zasedání Fedu prudce klesl, což byla logická reakce trhu. Upozorňovali jsme, že první reakce trhu na zasedání Fedu je málokdy logická a odůvodněná. Čtvrtek a pátek nám ukázaly, že trh interpretoval výsledky zasedání FOMC správně, což vyvolalo růst dolaru. Nicméně i po poklesu britské měny o 300 bodů je potřeba být soudit opatrně. Při analýze časového rámce 4H neustále střídáme trendy. Jakmile ale přepneme na denní graf, je okamžitě jasno – stále jsme potenciálně ve flatu. Ten se v posledních týdnech podobá flatu už mnohem méně než před několika měsíci; to je fakt. Cena ale zůstává ve stejném cenovém pásmu jako dřív.
img

Ekonomický kalendář: prodeje nových domů a Fed Dallas Index před námi 📃

25.03.2024 V minulém mimořádně rušném týdnu jsme se dozvěděli o několika důležitých makroekonomických publikacích a rozhodnutích centrálních bank. Tento týden bude méně intenzivní, takže investoři budou mít čas na důkladnější analýzu těchto údajů. Dnes nejsou naplánovány žádné významné publikace s výjimkou údajů o prodejích nových domů v USA.
img

Co může dolar příští týden čekat?

25.03.2024 Americký dolar v posledních týdnech vykazuje odolnost a celkově napříč trhem posiluje. Nás ale zajímá hlavně jeho "vztah" s eurem a librou. A tady není situace tak jasná, jak bychom doufali. Poptávka po americkém dolaru sice roste, ale nijak rychle – jako by si byl trh svým počínáním permanentně nejistý. Důvody k pochybnostem skutečně může mít, protože měnová politika není o přesném načasování a prognózách. Názorným příkladem je Federální rezervní systém. Trh očekával první snížení sazeb v březnu, ale nakonec k němu nedojde možná ani v červnu.
img

Co příští týden čekat pro dolar?

25.03.2024 Americký dolar v posledních týdnech vykazuje odolnost a celkově napříč trhem posiluje. Nás ale zajímá hlavně jeho "vztah" s eurem a librou. A tady není situace tak jasná, jak bychom doufali. Poptávka po americkém dolaru sice roste, ale nijak rychle – jako by si byl trh svým počínáním permanentně nejistý. Důvody k pochybnostem skutečně může mít, protože měnová politika není o přesném načasování a prognózách. Názorným příkladem je Federální rezervní systém. Trh očekával první snížení sazeb v březnu, ale nakonec k němu nedojde možná ani v červnu.
img

GBP/USD. Libra se drží na stejné úrovni

14.03.2024 Obchodování na měnovém trhu je klidné a hlavní páry vykazují nízkou volatilitu a tlumenou reakci i na významné makroekonomické zprávy. Výjimkou není ani měnový pár GBP/USD.
img

BREAKING: Údaje o HDP Spojeného království splnily očekávání, na GBPUSD žádná změna

13.03.2024 Právě byl zveřejněn balíček údajů o britské ekonomice, který byl z velké části v souladu s očekáváním. Zpráva o HDP ukazuje mírný nárůst v sektoru služeb, který přispěl k mírnému celkovému růstu britské ekonomiky na začátku roku. Nejnovější povzbudivé údaje o indexu PMI za únor tento trend dále podporují a alespoň prozatím pomáhají zmírnit obavy z blížící se recese.
img

Klíčové události 13. března: fundamentální analýza pro začátečníky

13.03.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí, všechny jsou ale považovány za sekundární. Upozorníme jen na údaje o průmyslové produkci eurozóny a Spojeného království a na zprávu o HDP Spojeného království za leden. Pamatujte, měsíční údaje o HDP jsou méně významné než čtvrtletní nebo roční. Pokud jde o zprávy o HDP, jen zřídkakdy vyvolají silné reakce obchodníků.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 13. března 2024

13.03.2024 Britská libra se po včerejších údajích o inflaci v USA obchodovala v pásmu 76 pipů a dotkla se úrovně supportu 1,2745. Dnes ráno kotace stoupá, pravděpodobně s plánem na usazení se nad úrovní 1,2826, aby mohla stoupat k úrovni 1,2940. Drží se býčí směr.
img

GBP/USD. Klíčový týden pro libru

12.03.2024 Pár GBP/USD dosáhl minulý pátek téměř 8měsíčního cenového maxima a vystoupal na úroveň 1,2892. Pro kupující však bylo obtížné překonat úroveň 1,29, protože obchodníci vybírali zisky a cena ustoupila o několik desítek pipsů. Nový týden pár zahájil pobytem na úrovni 1,28, a to na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře a všeobecného oslabení dolaru.
img

Přehled vývoje EUR/USD: Euro roste

11.03.2024 ECB minulý týden podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. V nových projekcích svých pracovníků revidovala výhled HDP, celkové inflace a jádrové inflace na rok 2024 směrem dolů. Pro rok 2025 ECB snížila své prognózy o 0,1 % pro celkový ukazatel a o 0,2 % pro jádrový ukazatel. Jádrová inflace pro rok 2026 byla revidována směrem dolů o 0,1 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 11. března

11.03.2024 Test úrovně 147,79 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 60 pipů. Dolaroví býci dokázali získat kontrolu nad trhem až po zveřejnění údajů z amerického trhu práce, což na konci dne vedlo k mírnému růstu páru USD/JPY.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD 8. března

08.03.2024 Analýza obchodů a tipy na obchodování měnového páru EUR/USDK otestování úrovně 1,0886 došlo během poklesu linie MACD o...
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru EUR/USD 8. března

08.03.2024 K otestování úrovně 1,0886 došlo během poklesu linie MACD od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o 15 pipsů. O něco později došlo k dalšímu testu, tentokrát na úrovni 1,0907 a při posunu linie MACD od nuly směrem nahoru. To vedlo k růstu o více než 40 pipsů.
C:\fakepath\forex-06042024.jpg

Forex: 10 nejobchodovanějších měn světa

06.03.2024 Forexový trh je zdaleka největším finančním trhem na světě - každý den se na něm uskuteční obchody v hodnotě více než 7,5 bilionu dolarů. V současné době je v oběhu 180 měn, ale pouze deset z nich tvoří více než 90 % všech obchodů. V tomto článku se zabýváme těmito deseti měnami a rozebíráme, proč jsou tak populární a co by potenciální obchodníci měli vědět o jejich vlivu.
img

Bude zlatá rally pokračovat? Ceny zlata a ropy porostou

05.03.2024 Ropná rally, která začala koncem minulého týdne, se zastavila – je však šance, že se obnoví? Jaké faktory ovlivňují ceny zlata? Poté, co v prosinci loňského roku dosáhly svého maxima, nejvyšší hodnoty od počátku století na úrovni téměř 2 144,00 USD za trojskou unci, se ceny zlata až do konce minulého týdne konsolidovaly v bočním pásmu a poté nečekaně získaly silný support. Co způsobilo tento prudký nárůst?
img

Výnosy amerických státních dluhopisů podporují dolar. Přehled USD, CAD, JPY

29.02.2024 Nejnovější údaje z USA se ukázaly být mnohem slabší, než se očekávalo. Index spotřebitelské důvěry Conference Board poprvé za poslední čtyři měsíce klesl na 106,7 b. (očekávala se hodnota 115 b.) z lednové revidované hodnoty 110,9 b. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby se v lednu snížily o více než 6 % a zdá se, že na nízké úrovni jsou také podnikatelské investice. Očekávání oživení amerického průmyslového sektoru se nenaplňují; nyní se všichni soustředí na čtvrteční zprávu ISM.
img

BREAKING: Údaje o HDP USA mírně pod odhady 📌

28.02.2024 14:30, Spojené státy - údaje o HDP: Tržby z HDP (4. čtvrtletí): skutečných 3,5 %; prognóza 3,2 %; předchozí 3,6 %; Index cen HDP (4. čtvrtletí): skutečný mezičtvrtletní 1,7 %; předpověď 1,5 % mezičtvrtletně; předchozí 3,3 % mezičtvrtletně.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 28. února (americká seance)

28.02.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2567 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Krátce nato byla otestována znovu a linie MACD tentokrát vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo buy signál. K silnému poklesu ale nedošlo, protože libra dál padala.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 28. února (americká seance)

28.02.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0820 byla otestována v době prudkého poklesu linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu a tentokrát linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo buy signál. Výrazný pokles ale nepřišel a euro dál padalo, což vedlo ke ztrátám.
img

Ekonomický kalendář: zaměření na projevy bankéřů Fedu a HDP USA 🔔

28.02.2024 Dnešní ekonomický kalendář je v první části dne poměrně chudý. V druhé polovině se však pozornost investorů zaměří na USA. Nejprve budou zveřejněny údaje o HDP za 4. čtvrtletí 2023 a poté budou následovat plánované projevy několika členů Federálního rezervního systému.
img

Andrew Bailey očekává zlepšení, Jeremy Hunt si nění vědom žádných problémů

16.02.2024 Podle prvního odhadu zveřejněného Národním statistickým úřadem se HDP Spojeného království snížil o 0,3 % na čtvrtletní bázi a o 0,2 % na roční bázi. O něco dříve během tohoto týdne vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Zatím není jasné, zda Bailey již předem věděl, že budou údaje o HDP Spojeného království překvapením... Zdá se, že ano, neboť zmínil možnost technické recese. Přestože tuto možnost zvažuje, guvernér BoE stále očekává zlepšení britské ekonomiky. "Pokud v Británii začne recese, bude velmi mírná," domnívá se Bailey. Domnívá se také, že je lepší věnovat pozornost pozitivním ukazatelům, které vykazují známky zlepšení.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 16. února

16.02.2024 Ačkoli k testu úrovně 1,2571 došlo v době, kdy linie MACD poměrně prudce stoupala od nuly, nákupní tlak přetrvával, protože hráči na trhu očekávali po údajích z USA vysokou volatilitu. Výsledkem byl nárůst ceny o více než 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. února (americká seance)

15.02.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2548 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu a tentokrát linie MACD opustila přeprodanou oblast, což vyvolalo nákupní signál. K prudkému růstu ceny ale nedošlo. Slabé údaje o HDP Spojeného království nejspíš ovlivňovaly býčí sentiment.
img

BREAKING: HDP Spojeného království pod očekáváním, GBPUSD klesá! 📌

15.02.2024 Údaje naznačují slabší hospodářské výsledky ve Spojeném království, než se očekávalo, a potvrzují technickou recesi v druhé polovině loňského roku. To zpochybňuje dřívější přesvědčení o odolnosti ekonomiky v posledním čtvrtletí a mohlo by zvýšit tlak na Bank of England, aby dříve snížila úrokové sazby. To je zvláště důležité, pokud tento negativní trend bude pokračovat i v letošním roce.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. února

15.02.2024 Přestože údaje o HDP Japonska vyšly hůř, než se očekávalo, nevyvinuly na jen silný tlak. Hráči na trhu očividně nechtějí jeny prodávat na současných úrovních. O dalším směřování dolaru v tomto týdnu rozhodnou nadcházející údaje z USA.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. února

15.02.2024 Prudké snížení cenového tlaku ve Spojeném království umožňuje Bank of England přistoupit k dřívějšímu snížení úrokových sazeb. Pokud nadcházející údaje o HDP ukážou tuto potřebu, bude libra pravděpodobně dál klesat. K novému prodeji před zveřejněním statistik z USA povedou i chabé údaje o průmyslové výrobě a obchodní bilanci ve Spojeném království.
img

BREAKING: HDP eurozóny v souladu s očekáváním 📌

14.02.2024 Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 zůstal HDP eurozóny stabilní, zatímco EU zaznamenala mírný nárůst o 0,1 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím, což představuje zlepšení oproti 0,1% poklesu zaznamenanému v obou zónách ve třetím čtvrtletí. Meziročně eurozóna i EU zaznamenaly růst HDP o 0,5 %. Pro srovnání, Spojené státy zaznamenaly ve stejném čtvrtletí růst HDP o 0,8 %. Údaje o zaměstnanosti byly pozitivní, s 0,3% nárůstem počtu zaměstnaných osob v eurozóně i v EU, což pokračovalo v trendu ze třetího čtvrtletí a vedlo k meziročnímu růstu zaměstnanosti o 1,3 % v eurozóně a 1,2 % v eurozóně. EU.
img

Ekonomický kalendář: Projevy bankéřů v centru pozornosti po zajímavých zprávách o CPI 🔎

14.02.2024 Futures kontrakty naznačují vyšší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Při otevření většina tržních indexů posiluje v rozmezí 0,25-0,40 %. Z hlediska makroekonomických publikací není dnešek příliš zajímavý. Pravděpodobně nejdůležitější zveřejnění dne je již známo, a to údaje o inflaci z Velké Británie.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 14. února

14.02.2024 Úroveň 1,0771 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vyústil v pokles ceny o více než 50 pipů.
img

Dolar znovu získává iniciativu; hrozba opětovného růstu inflace by mohla změnit plány Fedu na snížení sazeb

06.02.2024 Americká ekonomika zaznamenala největší nárůst (+353 tis.) pracovních míst mimo zemědělský sektor od prudkého nárůstu v lednu 2023. Kromě toho byl prosincový přírůstek pracovních míst revidován o 117 tis. výše na celkových 333 tis. za měsíc. Růst mezd zrychlil na +0,6 % měsíčně.
img

Technická analýza páru GBP/USD na 5. února 2024

05.02.2024 Kontext nedávných pohybů: Měnový pár GBP/USD vykazoval po zasedání Bank of England (BOE) výraznou volatilitu. Pár se prudce zvýšil na 1,276 a poté klesl na 1,268. Rezistence se předpokládá na úrovni 1,270, přičemž support se nachází poblíž 1,260.
img

Výsledky zasedání amerického Fedu

01.02.2024 Fed podle očekávání nezvýšil sazby a čeká na bližší informace o inflaci. Členové Fedu jsou "pevně zavázáni" k návratu inflace zpět na 2% cíl. Mnozí by však mohli namítnout, že jsme se k tomuto cíli již vrátili nebo se mu blížíme.
img

Boris Vujčić: Duben nebo červen – žádný podstatný rozdíl

31.01.2024 Začátek nového týdne se nesl ve znamení značného množství nejrůznějších zpráv z Evropské unie. Pro rekapitulaci uveďme, že v pondělí vystoupili Luis de Guindos, Peter Kazimir a Mario Centeno. V úterý byly zveřejněny údaje o HDP Německa a Evropské unie za 4. čtvrtletí a také vystoupil představitel Evropské centrální banky Boris Vujčić. Trhy tak na začátku týdne dostaly pěknou dávku podnětů k zamyšlení.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 31. ledna

31.01.2024 Úroveň 1,0835 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl sell signál, ale pár neklesl. Později dvakrát otestoval úroveň 1,0855, což vedlo k poklesu o 20 pipů.
img

HDP ČR, předběžný odhad, 4Q 2023 a celý rok 2023

30.01.2024 Česká ekonomika dle předběžných údajů vykázala v loňském závěrečném čtvrtletí mezikvartální růst HDP 0,2 % a meziroční pokles 0,2 %.
img

Ekonomický kalendář: Čtvrtletní výsledky Microsoftu a Alphabetu; údaje JOLTS

30.01.2024 Evropské futures ukazují na vyšší otevření seance v Evropě. Trhy v regionu APAC se obchodovaly s mírně slabším sentimentem. Čínské indexy se obchodovaly se značnými poklesy, které negovaly část oživení zaznamenaného v poslední době. Hang Seng aktuálně ztrácí 2,02 %. Trhy v Koreji a Japonsku si připisují mírné zisky.
img

Ekonomický kalendář: Tento týden nás čeká FOMC, údaje z trhu práce a mnoho dalšího 📌

29.01.2024 Futures naznačují mírně nižší otevření seance v Evropě. Dnešní makrokalendář je poměrně chudý a jedinou publikací, která stojí za pozornost globálního trhu, je dallaský index FED.
img

💲Dolar ztrácí před PCE

26.01.2024 Trh se obává, že pokud dojde k výraznějšímu poklesu inflace, zejména jádrové, očekávání snížení úrokových sazeb na březen by mohlo opět vzrůst a příští týden by Fed mohl změnit svůj postoj a být holubičí. Na druhou stranu je třeba věnovat pozornost rizikovým faktorům pro potenciální odraz inflace. Patří sem nedávný nárůst cen ropy kvůli napětí na Blízkém východě. Kromě toho došlo k výraznému zvýšení sazeb za námořní přepravu. Ekonomika USA navíc zůstává ve velmi dobré kondici, jak dokládají údaje o HDP za čtvrté čtvrtletí, i když zároveň regionální ukazatele Fedu naznačují zpomalení na začátku letošního roku.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB o úrokových sazbách a HDP za 4. čtvrtletí v USA

25.01.2024 Dnešní kalendář obsahuje několik důležitých publikací. V první části dne se pozornost investorů zaměří především na rozhodnutí ECB, která oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách. Tržní očekávání předpokládají zachování úrokových sazeb na stejné úrovni. Důležitější se však může ukázat konference předsedkyně Lagardeové a předpoklady banky týkající se perspektivy prvního snížení sazeb v tomto roce.
img

Ekonomický kontrast: Akciové indexy září, dluhopisy zůstávají ve stínu

23.01.2024 Výnosy amerických státních dluhopisů klesají a kurz dolaru se téměř nemění, protože investoři vstupují na trh v očekávání nadcházejících ekonomických indikátorů, které mohou nabídnout nový pohled na směřování úrokových sazeb.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Výkonnosti eura | HDP Česká republika | Aktualizovaný výhled | Akcie Meta Platforms | Propad ekonomiky | Cenový kanál | Roku (ROKU.US) | Uvolněné měnové politiky | Marlin | Hlava a ramena | EBAY.US | ChatGPT | PPI v USA | ABT | Výplach | Obsluha státního dluhu | Cap | Solidní růst | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Aktualizované údaje | Dukascopy | Tvorba fixního kapitálu | Války | Vývoj | Sentix indikátor | Býčí trend | Údaje z USA | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Rada guvernérů ECB | Plán obchodování EUR/USD | Panevropský index | US2000 | Marvell Technology | Globální růst | Nízká úroková sazba | Long/short | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | AMGN.US | Bundesbank | Alaska Air Group (ALK.US) | Caterpillar (CAT.US) | Investiční firma | Independent Advisor Alliance | InstaForex Kurz | HOOD.US | Vybrat zisk | SMCI.US | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Falešný průraz | Dnešní obchodování | XOM | Itálie | McDonald's | Stoxx | Take Profit | Investment Managers | UNH.US | PEPP | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Jüan | Důvody k nákupu | Reserve Bank of New Zealand - RBNZ | Akcie Colt | Otevřené pozice | Volatilní | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Státy eurozóny | Uvolněné měnové | Ampere | Zahraniční forex | Coca-Cola Company | Německá nezaměstnanost | HON.US | Novo | EUR/JPY | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Úplná fixace měny | Veřejné finance | Němečtí investoři | Trh práce | Tipy pro začínající | Obnovení rovnováhy na trhu | Fundamentální analýza pro začátečníky | Souhrnný indikátor | Pro investory | Index JAP225 | Banka | Rozpočtová pravidla | Ekonomické nestability | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | U.S. Bank Wealth Management | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelský sektor | MACD | Potenciál | Support | Fundamenty | Růst akciových indexů | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Dobrá čísla | Motorová vozidla | Norges Bank | Nejdůležitější ekonomické události | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Miliony dolarů | Ifo | Prognózy | Britská libra | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Výkonný ředitel | Průměrný denní objem obchodů | Broadcom | E.ON | Klesly akcie | Experti | Počáteční zisky | Index NIFTY 50 | LSEG | Chování | Zdroje příjmů | Raiffeisenbank | Analýza volatility | Zemědělství | Kroky Bank of England | Evropský index | Evropské měny | Býčí výhled | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Creditas | Měnový pár GBP/USD | Úrokové sazby v USA | IHS | Extrémně nízké úrokové sazby | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | S&P Global Market Intelligence | Index ekonomické nálady | General Electric | Technická analýza GBP/USD | PayPal (PYPL.US) | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | ERSTE (RBAG.CZ) | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Český průmysl | PMI z Německa | Vstup do trhu | Akcie Best Buy | Etsy (ETSY.US) | COT report | Akcie společnosti | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Benchmark | Rostoucí výnosy | Společnost E.ON | Rozhodování o obchodování | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Průměrné mzdy | Kansas City | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Výnos | Nová prognóza ČNB | Nárůst ceny | Kurzotvorné informace | Medvědí výhled | Měnový pár USD/JPY | Zpřesněné údaje | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | BreakEven | Delta | HOOD | Americký akciový trh | SMA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Údaje o výkonu HDP | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | IDEA | Akcie Erste | Index DOW | Zvýšení sazeb Fedu | Poptávka po zlatě | Měnové rezervy | Exchange | Londýn | Forexový trh | Základní pravidla | Investiční strategie | Státní dluh | Dallas index | NFP | Euro roste | Kontrakty | Rostoucí ekonomické problémy | Nejvyšší HDP | Strach | Oživení čínské ekonomiky | MiFID II | Microsoft (MSFT.US) | Údaje o hrubém domácím produktu | AUDUSD | Index DXY | Nasdaq100 | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Colgate-Palmolive (CL.US) | Sentiment na trhu | JPY | Spotřebitelské inflace | AI | Růst hrubého domácího produktu | Hongkongský dolar (HKD) | Odhad HDP | SoftBank Group | Pfizer (PFE.US) | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Ekonomický sentiment | Nejvyšší HDP na světě | Projekce | Znehodnocení | Obchodní tipy | Kontrakce | Unie | Peníze | Manažeři | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | McLaren | Rekordní pokles HDP | Měnověpolitické zasedání Fedu | MONET.CZ | Americká ropa | Hodnota měny | Obavy z inflace | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Hlavní ukazatele | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Politika americké centrální banky | Ekonomické dominance | CEZ1.CZ | FedWatch | Tuzemská ekonomika | Amgen | Stochastický | Palladium | Představitelé ECB | Medvědí signál | Vývoj měnového páru AUD/USD | Ropa WTI | Index UK100 | Zasedání FOMC | Hospodářský růst zemí EU | Alaska Air Group | Federální rezervní systém (FED) | INTC.US | Tiff Macklem | Dell Technologies | ZEW index | Růst akciových trhů | Hlediska technické analýzy | Vlnový pattern | CSI300 | Histogram | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Události tohoto týdne | Robinhood | Čtvrtletní výsledky společnosti | Dot plot | Dolar (USD) | Slovenská vláda | Cash flow | Proražení | Prodeje aut | PYPL.US | USD | Export | NFLX | Technická analýza | Úroková sazba japonského jenu | WASDE | Přetrvávající vysoká inflace | Trh s nemovitostmi | China Unicom | Rozhodnutí ECB o sazbách | GBP/JPY | Hodnota franku | Qualcomm | Comcast | Nové mutace | JPM.US | App Store | Americká média | Jestřábí komentáře | Plány | Na burze | Blue chip | CRM | Šok | ČSOB | Hongkong | Průměrná volatilita | Rozvahy Fedu | Zlepšení | Tvorba pracovních míst | Ekonomická aktivita | Regulace | Katar | Měnový fond | Tichomoří | Američtí centrální bankéři | Úroková sazba | Růst výrobních cen | Index ISM ve službách | DJI | Tovární objednávky | UniCredit Bank | Pověst | Spekulovat | Cenové tlaky | ING Jakub Seidler | Ruský prezident | Česká zbrojovka | Podpůrné programy | Snižování úroků | Zhoršování situace | Čtvrtletní výsledky | Janet Yellenová | Posilování amerického dolaru | Shenzhen Composite | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Statistika | Vládní výdaje | Covid | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Agentura Kjódó | Dovoz | Šíření nemoci | Caterpillar | MT5 | Velké instituce | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Tržní pohyby | Hyundai | Nikkei | Nominální hodnota | Růst cen ropy | Cenové pohyby | Stratégové | Konvergence | Investice ve stavebnictví | Komoditní | Nejsilnější růst | Jádrová PCE inflace | Aktivity v USA | Evropské trhy | Kurz jüanu | Býčí sentiment | Zasedání Bank of Japan | Rekordní maxima | QCOM.US | Progres | Vybírání zisků | Největší ztráty | EUR/CZK | Krátká pozice | Data z amerického trhu práce | Mitsubishi UFJ | Psychologická bariéra | Jestřábí postoj | Makrodata | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Obrat trendu | Mikronésie | Investoři | Spotové ceny | Investing.com | Fungování | Data o HDP | Globální ekonomiky | Nejistoty | Miroslav Novák | Situace kolem koronaviru | Možnost poklesu | Nálada v Evropě | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Panama | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Severní Korea | Mezinárodní agentura pro energii | HDP Singapuru | Euro Stoxx 50 | Mário Centeno | Jádrový index | Zisk | Libra klesá | Zpřísňování měnové politiky | Graf akcií | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | ONS | Průmyslové objednávky | DAX30 | Údaje o průmyslové výrobě | Finanční instituce | Index KOSPI | Bank of England | Forward guidance | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Den díkůvzdání | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | S&P/ASX 200 | NAHB | UPS.US | VIG | WSJ | Prezident | Ekonomické události v eurozóně | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Boom | BP | Britské akcie | Nastavení úrokových sazeb | News | Růst německé ekonomiky | Funkční období | Konflikt na Blízkém východě | Makrokalendář | Sestupný trend | Akcie společnosti Tesla | Riziko recese | Pesimismus | Snížení nákladů | Ochota riskovat | Boj s inflací | Analýzy | Jednotné měny | Důvěra v eurozóně | Německý výrobce | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Reakce trhů | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Mary Dalyová | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Japonská centrální banka | Hlavní události | Patria | Ztráty dolaru | Oslabení USD | Ekonomický vývoj | UnitedHealth Group | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Obchodní plán | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Prodej | Míra zisku | P/E | PFE | Zpráva | Cestovní ruch | Bohatý | Loonie | Prémie | Oblast rezistence | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Futures | Údaje ISM | Ochrany devizových rezerv | Akcie VIG | Pokles cen komodit | Hlavní ekonom ING | Rozhodnutí centrálních bank | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Finanční ředitel | Warren Buffett | S&P | Recese v Česku | Česká měna | Daimler Truck | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Obchodování | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Tržby z prodeje | Tisková konference ECB | AbbVie | Automobilka | JOLTS | Nová prognóza | Meta | S&P Global | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Čínský premiér | Management | HDP Německa | Otevřít obchodní účet | ZEW | Obchodní týden | Admiral Markets | Bank of Canada (Kanadská centrální banka) | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | XAU/USD | Prezidentka ECB | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Zprávy | Nadšení | Murray | Investiční aktivita | Dolary | Tovární objednávky v USA | Akcie v Asii | Alphabet (GOOGL.US) | BREAKING | Dobré zprávy | Zemědělské komodity | Růst inflace | Index STOXX Europe | Obchodování na Wall Street | Cílování inflace | CCI | Německé firmy | Přebytek obchodní bilance | Averze k riziku | Britský ministr financí | PwC | Index Stoxx 600 | Průmysl v eurozóně | Ceny ropy | Normalizace měnové politiky | Výrobce léků | Akcie v Evropě | CME FedWatch Tool | Pokles tržeb | Příjmy a výdaje | Evropské akcie | Udržitelnost | 3M | Silný růst | HKD | YCC | Prognóza Fedu | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Celkový trend | Analýza transakcí | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | CZ | Nerozhodnost | NATO | Index US100 | Cena ropy brent | Listopadová inflace | Míra | Obchodování na trzích | Program nákupu aktiv | Analýza sentimentu | Nástroj | Výsledky | OpenAI | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Obchodovanie | Support a rezistence | Vlastní forexové obchody | Spoluředitel | Phillips 66 | Hedgeové fondy | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Technická recese | Veřejné služby | Inflační tlaky | Společnost Facebooku | Minulá výkonnost | Bank of America | Špatné výsledky | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | René Remšík | COT (Commitment of Traders) | Odhady trhu | Australský dolar | CZKCASH | Zpřesněný odhad | Proinflační faktor | Retracement | Financial | Projev Jeroma Powella | Jednoduché tipy pro začátečníky | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Finanční služby | Cenový index PCE | Výrazný pokles | American Airlines | Míra zadlužení | Colgate-Palmolive | LIBOR | Hlavní ekonomické události | Kupující | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Úspory | Tvůrci trhu | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Futures na evropské indexy | Poklesy HDP | Cena akcií společnosti | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | Objem | DMA | Propad | xStation | Snížení DPH v Německu | Asociace | Hypotéza | Očekávání investorů | Čínské trhy | Marka | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Komoditní měna | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Společnost Nvidia | Cenový šok | Klima | Asie | Report ADP | Výsledky společnosti | Exxon Mobil | Propuštění | Očekávání analytiků | Národní měny | Výsledky průzkumu | Nejobchodovanější měna | Regulátor | Průzkumy | Shortovat | Hlavní indexy | Státní rozpočet | IBEX 35 | Americký dolar | Průmyslová výroba | Aussie | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Toyota Motor | Medvědí trend | Ukazatel inflace | CME FedWatch | Joachim Nagel | Poptávka po americkém dolaru | Průraz | Kansas | Ministerstvo obchodu USA | Deficit | Comcast Corporation | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Oživení evropské ekonomiky | Průměrný denní objem | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Nákup libry | Zbrojovka | Reakce trhu | Hrubý domácí produkt Tchaj-wanu | Plyn | Forexové intervence | Směřování | Tržní situace | Bankéř | Ropa Brent | Posílení libry | Marathon | Výnosové křivky | Air France | KOMB.CZ | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Zvýšené riziko | LEN | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Nárůst cen ropy | Změny na trhu | Bezpečný přístav pro obchodníky | Pokles exportu | HUF/EUR | SBUX.US | Natland Petr Bartoň | Intradenní obchody | Německý Ifo index | Energetický sektor | OPEC | USD/PLN | Short | Amazon (AMZN.US) | Ekonomické události | Bank of America (BAC.US) | Ukrajina | Snížení sazeb | Bitcoin dnes | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Johnson & Johnson | VTB | Omezení pohybu | Eurodolar | KB | Zpráva o inflaci | Akcie Nvidie | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Bollinger Bands | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Oživení inflace | Trump | Grafy | Stavebnictví | MRK | Hospodářské oživení | Měsíční data | Kurzarbeit | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | UPS | PYPL | Technické analýzy | Obchodování v Asii | Růst eura | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Ekonomická situace | Euro dnes | Společnost XTB | Neuspokojivé výsledky | Britský regulátor | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Společnost Caterpillar | Index spotřebitelské důvěry | Makro data | Americký dolar (USD) | GBPUSD | Akcie Komerční banky | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Rakousko | Americká data | Obchodní partner | Stříbro | APAC | USDCAD | Index IBEX 35 (SPA35) | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Americký dolarový index | CHF | Klíčové události | Tým InstaForex | Údaje o inflaci | Instituce | Index nákupních manažerů | James Bullard | DAX (DE30) | Česká koruna | U.S. Bank | Turecko | Dogecoin | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | CVX.US | Stabilita sazeb | Guvernér BOJ | Index Nikkei | G10 | Data z americké ekonomiky | Růstový potenciál | JNJ | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Obnovitelné zdroje | Makro | Dobrá data | Domácnosti | Americké akcie | Měnový trh | Ceny zemního plynu | BBC | Silná ekonomika | Kristina Hooper | Ekonomická důvěra | Ekonom UniCredit Bank | Britská měna | Tuzemské banky | MetaTrader | Kongres | Výdělky | Analytici | USD/CNH | Divize | Ekonomické ukazatele | Pozitivní vliv | Drahý kov | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Čínský statistický úřad | Globální akciový index MSCI | ex | Evropská ekonomika | GDPNow | Ministerstvo financí USA | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Natland | Výsledky HDP | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Situace | Růst výnosů | USD/CZK | Trh s futures | Trh | Nárůst zásob | Komise | University of Michigan | Jack Janasiewicz | Války na Ukrajině | EUR Index | Německý HDP | Kanadská měna | Těžba ropy | Výrazný růst | Nové zakázky | Sektor služeb v ČR | Fed | Oslabování amerického dolaru | Aligator | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Akcie Monety | Ekonomické výkonnosti | Reálná hodnota | Velké americké banky | Korekce | Mario Centeno | Klesající trend | Upozornění | CAT | Pozornost | Prosincová inflace | Počet pracovních míst | Buffett | Money management | Španělská ekonomika | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Akcie společnosti Microsoft | Kjódó | Pražské burzy | Zveřejnění výsledků | Další rozvoj | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Sentiment spotřebitelů | SAP AG | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | S&P 500 | Dlouhé (long) pozice | Tržby | Uvolňování karanténních opatření | Nižší růst | Moody's | Automobilový průmysl | Indikátory sentimentu | Luis De Guindos | Kanada | Oživení české ekonomiky | Stagnace | Dolar vůči jenu | JDE | Technické indikátory | Postoj USA | Průmyslové podniky | Posílení dolaru | ANO | Americké zásoby ropy | XOM.US | Volatility | Telecom | Změny sazeb | Růst spotřebitelských cen | Generali Investments | Očekávaná data | Snap (SNAP.US) | VZ | Poměr P/E | Ceny zboží | Rating | Platforms | Dezinflace | Alligator | Agentura S&P | Společnost Alphabet | Ebury | DOT | SNB | Prezident Joe Biden | Soustředění | Banka Mizuho | Dílčí index | Eurozóna | Rivian | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Wells Fargo | Příležitosti | Budoucí vývoj | Zpomalování inflace | Natixis | Data z USA | Nejistota | Evropské obchodování | Koruna dnes | Odhad růstu HDP | SBUX | Prodej dolaru | Vladimir Putin | Futures kontrakty | Společnost Tesla | Členové Fedu | Růst tržeb | CME | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Rebalanční toky | Den nezávislosti | Akcenta | Změny cen | Sell | Společnost OpenAI | CL | Měny&Sazby | Makroekonomické údaje | Long pozice | Denní objem obchodů | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Boris Vujčić | Exporty | F.US | Celkový sentiment | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Spojené království | Akcie technologických společností | Unce zlata | ADP report zaměstnanosti | Meziroční růst HDP | ECB dnes | Rizikovější aktiva | Oblast supportu | Makroekonomika | MSFT.US | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Ziskové akcie | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | CFTC | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | FRS | Nifty 50 | Největší evropská ekonomika | Forexové obchody (intervence) | Gazprom | Centrální banka | MicroStrategy | Životní náklady | Andrew Bailey | Významné zprávy | Intraday | Odpor | Exxon | Standard Chartered | Vývoj dolaru | Německá vláda | Tomáš Kudla | Tržní sentiment | Překoupenost | QE | Německá kancléřka | Sazby ECB | Útok na Ukrajinu | ISM | Honeywell | Plány Fedu | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Nejnovější údaje | Obchodníci | Kovy | Rumunsko | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Fundamentální faktory | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Kyriakos Mitsotakis | Členské státy | Výsledky bank | Tým FXstreet.cz | Dluhopisy | Webináře | Euro (EUR) | Reálné ekonomiky | Maloobchodní tržby | S&P 500 a Nasdaq | Pokles dolaru | API | Azure | Coinbase | Ropy ze Středního východu | AAL | CZK | Komoditní burza | Kohl's | Reuters | Analytika | Úřad pro ekonomickou analýzu | Otevírání ekonomiky | Růst HDP | QCOM | Evropské akciové indexy | Chevron | Kompozitní index | Škoda | PFE.US | Amgen (AMGN.US) | Index US500 | Prezidentka Christine Lagardeová | Ropná rally | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Souhrnný index | Hodnota HDP | EURGBP | Rekordní maximum | Cyklus růstu | Předseda | Novozélandský dolar (NZD) | Christopher Waller | Utahování měnové politiky | Invaze | Deficit veřejných financí | MRO | Kanadský dolar (CAD) | Události v eurozóně | Menší země | Traders | Korunové sazby | Hodnoty měny | HDP v Evropě | HDP v USA | Příkaz | Ekonomiky | PSX.US | Covid v Číně | Visa | Apple | Libra | Opatření centrálních bank | Směnný kurz | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Coca-Cola (KO.US) | Investice firem | Open | Evropská unie | Chicago Mercantile Exchange | Inflace v květnu | Dolarový standard | Posílení USD/JPY | US100 | Webináře zdarma | Příprava | Čísla o inflaci | CMCSA | Pohyby na trhu | Konjunkturální průzkum | Renminbi (CNH) | Jednání o brexitu | AMGN | AMD.US | Jednání ECB | Ekonom | Spotřebitelské výdaje ve Francii | MONET | JPMorgan Chase & Co | Úroky | Nová mutace koronaviru | Economic | Bank of Japan (Japonská centrální banka) | Nájemné | Index PMI | Ranní nadhoz | Cena | Předstihové ukazatele | NIFTY | Silný trh | ING | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Rozpočet | FTSE | CVX | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Životní úroveň | S&P500 | Prodeje domů | Hlavní indikátor | EBay | Dno propadu ekonomiky | Futures na ropu | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Opce | Energetická krize | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Tipy pro obchodování | Pokles | USDIDX | Pojišťovnictví | Cenový cíl | Kalendář tento týden | Vybírat zisky | Nvidia | Index Nifty 50 | Jednoduché tipy | Take-Profit | Finance Group | Úvěrové podmínky | Velká finanční instituce | Česká republika | CARA | Prohlášení | Americký trh | Server BBC | Merck & Co | Rabobank | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Tuzemský maloobchod | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Napětí mezi USA a Čínou | Credit Suisse Group | NVDA | IMF | Dluh USA | Počet žádostí o podporu | Akcie společnosti Salesforce | Odhady ekonomů | HPQ | Růst novozélandského dolaru | Rada guvernérů | COVID-19 | Negativní dopad | Dostupná data | Google | Data z reálné ekonomiky | Švédsko | Růst mezd | Blue-chip | Evropská centrální banka | Vývoj měnového páru USD/HKD | Index cen | Thajsko | Dow Jones Industrial Average | Intel (INTC.US) | Luboš Růžička | Palau | SNAP.US | Salvador | Index PX | Čínská vláda | EBIT | Natixis Investment Managers | Růst americké ekonomiky | Daně | Mitsubishi | Lídři | Automobilka Renault | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Mutace koronaviru | Pivot | TSLA | Rizika | ECB | Close | BAT | Ukončení stávky | Pokles indexu | Bristol-Myers | Dealer | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Momentum | Kurzy | Marketingová komunikace | Obchodování s měnovými páry | Akcie Philip Morris | Hongkongský měnový úřad | Fond | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Dolar | HICP | Low | Best Buy | Konsensus | Ekonomické údaje | Conference Board | Konsenzus | Výše úrokových sazeb | Index S&P/ASX 200 | Spekulativní pozice | Vliv na hodnotu eura | Vývoj inflace | Miliardy eur | Úroveň supportu | Čínský růst | Růst ceny | Vývoj HDP | Přehled kurzů | KLM | Inflace v listopadu | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | NBP | Situace na trhu práce | Starbucks | Geopolitická nestabilita | Toyota | Odraz ceny | Ruský útok | Forward | Zastavení výroby | Pullback | CBRT | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Newmont | Komerční banka | Euro STOXX | Analytici Goldman Sachs | Akcie Air France-KLM | Hongkongský index Hang Seng | Shanghai Composite | Růst cen | Drahé kovy | Vrcholy | Dluhový strop | Moskva | Oživení britské ekonomiky | RSI | Měnová politika | Uzavřený bankovní systém | HDP Austrálie | PMI ve výrobě | Býčí trh | MSCI World | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Růst akcií | Čína | Růst čínského HDP | Statistici | IFO index | Financování | Index pražské burzy | Měkké přistání | ČSÚ | Zasedání RBA | Nissan Motor | Poptávka | Finance | Philadelphia Fed | Prodávající | GMT | Historické maximum | Guvernér | Photon Energy | Pokles ekonomiky | Pivotní body | Volby do Evropského parlamentu | Obchodní aktivita | Nové údaje | USDJPY | Švýcarská národní banka | Pravidla obchodního systému | Zprávy z USA | Inflační očekávání | Investiční poradenství | Index pražské burzy PX | Hardware | GfK | Zasedání Bank of England | Americké banky | Globální trhy | Pokles akcií | Dukascopy Europe | Akcie Pilulky | Capital | Co bude | Cenový index výdajů | Uhlí | Microsoft Corp | Recesia | Mali | Distillate inventories | Obchodovat | Akciový trh v USA | PSX | Oil inventories | Reporty | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Ekonomická data z USA | Korekční fáze | Index výdajů | Ekonomové | Parita | Hospodářský růst | Indexy PMI | Kurz měny | Počasí | Odhodlání | Uzavření trhů | WTI | Bod | RBI | Pokles zásob | Medvědi | RBNZ | JPMorgan Chase | Reserve Bank of Australia | Zpracovatelský průmysl | Únorová inflace | MIFID | Klouzavý průměr | Investiční výdaje | Fiskální balík | Americká měna | Honeywell International | AMZN.US | EMU | Podnikání | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | OCI | Payrolls | Bankéři | HDP z Kanady | Cena ropy | HKComp | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Stav americké ekonomiky | Drobní investoři | Marže | Využití kapacit | Petr Bartoň | ROCE | Current Market Valuation | Německá ekonomika | NEM.US | Participace | DAX | Zlato a stříbro | Technology | HDP | Posílení australského dolaru | Projevy centrálních bankéřů | Mírná korekce | Alphabet | Akcie Intelu (INTC.US) | Vedení společnosti | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zkušenosti | Firma | Signály | Omikron | PCE inflace | Reálné příjmy | Spotřební daně | China Telecom | ABBV.US | Devizový trh | Načasování | MCD | Erste | Lot | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Zasedání bankovní rady | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Manufacturing PMI | SAP | Dluhopisové trhy | Konzervativci | Spolkový statistický úřad | Propad HDP | CAD | Deutsche Bank | Kurz | Market | Forexu | Akcie Alphabet | Phillips 66 (PSX.US) | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | Zasedání amerického Fedu | BBY | Ekonomický růst | UST | Restrikce | JPM | Jihokorejské akcie | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Poskytování úvěrů | Vytvoření fondu | Tuzemská nezaměstnanost | Dow (DOW.US) | Růst dolaru | Francouzský CAC 40 | Debata | Fibonacciho retracement | Důležité fundamenty | Investujte | Reserve Bank of New Zealand | Měď | Asie a Tichomoří | Proinflační | ANZ | Rozvíjející se trhy | Fulbright Securities | Akcie na pražské burze | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Binance | Ekonomické podmínky ve Spojených státech | Trh se zlatem | Výraznější pokles | Německá průmyslová výroba | Španělsko | Přerušení dodávek ruského plynu | Risk | Fibo | Visa (V.US) | Prima | Akcenta Miroslav Novák | Zahraniční kapitál | Citigroup | Investiční ředitel společnosti | Softbank | Spojené státy americké | Christine Lagarde | PX (CZKCASH) | LME | Mitsubishi UFJ Research | Hospodářství | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | Stagflace | Čínský export | Japonský Nikkei | Africké země | Výnosy státních dluhopisů | Obchodování v pásmu | Etoro | EV | FED - Federální rezervní systém | EBITDA | JP Morgan | Ohlédnutí | Obchod | Zpomalení růstu | Růst ekonomiky | Banka JP Morgan | LPL Financial | Singapurská ekonomika | Jádrový CPI | Bollingerova pásma | Představitelé Číny | Globální akciový index | Další posilování | EU | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Dynamika růstu | Inflace v Německu | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Týdenní zpráva | xStation 5 | Úroveň rezistence | Recese | Kazuo Ueda | BAC.US | Globální indexy | Renault | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | CZK/EUR | Hongkongský dolar | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | USD/CAD | Akcie Applu | Společnost IHS Markit | Inflace ve světě | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Růstový trend | Ekonomický výzkum | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Americké burzy | Růst průměrné mzdy | Japonský Nikkei 225 | Frank | Měnové politiky centrální banky | Prudký propad | Americké ministerstvo práce | Investoři a obchodníci | Změny úrokových sazeb | Investiční záměry | Čínské indexy | Oscilátor Marlin | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Futures na US100 | Úrokové platby | Japonský jen | Index důvěry | Nákupní tlak | Čínský průmysl | Kiwi | Averze vůči riziku | Atlantik | Globální ekonomické nestability | Průmyslové zboží | Rostoucí inflace | Světové produkce | XTB | Svíčkové formace | Technologický sektor | Český statistický úřad (ČSÚ) | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Kanadský dolar | China Mobile | PMI indexy | Předpovědi | Prodeje ropy | Představitelé centrální banky | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Vyhlídky americké ekonomiky | Oslabování libry | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Ford Motor | Rostoucí ceny | Trend | Dow Jones Industrial | Zásoby plynu | Futures na americké akciové indexy | Japonský jen (JPY) | Qualcomm (QCOM.US) | Oslabení | Vstup na trh | Časový rámec | Směr trhu | Míra inflace | Fyzické zlato | Letecká doprava | Energetika | Akcie energetických společností | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Trhy v USA | CNN | Ekonomický výhled | Finanční situace | Objem objednávek | Nařízení | HDP Francie | RISK-ON | Oblasti umělé inteligence | Schodek | KOSPI | Fed index | Bankovní sektor | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Podnikání na kapitálovém trhu | Odborníci | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Mizuho | 1D | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Profitovat z úrokových diferenciálů | Česká národní banka (ČNB) | Ekonomika Tchaj-wanu | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Comfort Finance Group | Akcie MicroStrategy | Akciové futures | Verizon | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Tržní ocenění | Pohonné hmoty | Scotiabank | BASF | Osobní příjem | Divergence | ETF | AUD/USD | Marathon Oil | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Struktura HDP | Česká národní banka | Omezení těžby | Větší zisky | Nasdaq-100 (US100) | UnitedHealth | Guidance | Úsilí | Počty nových žádostí o podporu | Gernot Blümel | Údaje o nezaměstnanosti | APP | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Národní bezpečnost | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | Pandemie | Japonský index | Drastický hospodářský pokles | Komise v přenesené pravomoci | Klid | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Akcie Meta | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Ceny v zemědělství | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Politické události | Nezaměstnanost v Německu | Business | GBPJPY | Vladimír Pikora | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Dnešní zprávy | Indikátory | WFC | Pokles cen | Další regulace | Investments | SP500 | Vývoj měnového páru USD/CAD | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | FedWatch Tool | Recese v ekonomice | Nový týden | Otevření ekonomik | Španělský IBEX 35 | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Spekulanti | NZD/USD | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Brazílie | Sentix | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | David Vagenknecht | Pochybnosti | Westpac | Členské země | Příjmy domácností | Zákonné platidlo | Vedení ECB | BNY Mellon | Německé společnosti | Pandemická situace | Stratég | Signál k nákupu | Mateřská společnost | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Pracovní síly | Týdenní zpráva z FOREX trhu | WFC.US | Řetězce | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Nízká inflace | Zhoršení pandemie | Short pozice | Částečný úvazek | Stoxx Europe 600 | Letecká společnost | Breaking | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Výsledek zasedání | Politika | Dna | Vladimír Vávra | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Inflace v eurozóně v červnu | Míra nezaměstnanosti | Air France-KLM | Komunikace | Investiční ředitel | Indikátor MACD | Dnešní seance | Americké futures | Martin Gürtler | GDP | Úrovně supportu | Strategie carry trade | Velká Británie | Růst libry | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Banky na Wall Street | Kanadské burzy | Zasedání FED | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Indexy S&P | Index DE30 | Napětí kolem Ukrajiny | Obchodování na devizovém trhu | Zdraví ekonomiky | Nálada | Geopolitická rizika | Zveřejnění hospodářských výsledků | Letectví | Marvell | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Chevron (CVX.US) | Vliv na trh | Intel | CZK/USD | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Paramount Global | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Ekonomická data | Historická maxima | Výrobní index PMI | Nakupovat | Dobrá zpráva | ČEZ (CEZ1.CZ) | Úroková sazba ECB | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Ceny zlata | Výhled | ESM | Komerční banky | Americké ministerstvo | Zahraniční měny | Pokles zlata | Americký trh práce | Obchodní účet | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Kulaté číslo | Japonská ekonomika | Embargo | Filadelfský Fed | Bilance Fedu | Poradenství | Indikátor Ichimoku | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Indexy nákupních manažerů | Růst inflace v USA | Propouštění | Index Hang Seng | Zaměstnanci | PayPal | Akcie Intelu | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Banka Creditas | Údaje o maloobchodních tržbách | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Největší ekonomika | Taiwan Semiconductor | Šance | Prodejní signál | Fondy | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Investiční doporučení | Comfort Finance | Deloitte | Výsledky společnosti Nvidia | Komoditní trhy | ČEZ | Kosmetická společnost | AAPL | Austrálie | Německé ekonomiky | Kontrola inflace | PMI za leden | GOOGL.US | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | Iniciativa | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | Under Armour | Tradingové webináře | MSFT | Čistá ztráta | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Rizikový apetit | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Epidemie koronaviru | Německé tovární objednávky | Index amerického dolaru | Ekonomické zprávy | Zpřesněná data | IBEX | Dolar (AUD) | Paramount | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Pokles poptávky | PCE inflace v USA | Objednávky | Oslabení dolaru | Pozitivní očekávání | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Indikátor CCI | Centrální bankéři | Sazby | Americké výnosy | JAP225 | Generální ředitel | Bezpečnost | Devizové rezervy | DIHK | Cíle | Burza | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Akcie společnosti Apple | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Klouzavé průměry | RBA | Nabídka a poptávka | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Newmont Corporation | Výprodeje | Druhá největší ekonomika světa | Analytik ČSOB | Plán obchodování | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Spotřeba domácností | Transakce | Dnešní údaje | Slabší dolar | Březnová data | Technologický index | Měny | Hladiny supportu | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst cen potravin | MasterCard | Zpráva COT | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Další pokles | Nová historická maxima | Energie | Důležité zprávy | Michal Brožka | Obchodování páru EUR/USD | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Úrokové sazby | AUDJPY | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Session | Měna | Inflace v prosinci | Australský dolar (AUD) | Společnosti z indexu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Rozhodnutí FOMC | Trading | Renminbi | Marathon Petroleum | Oslabení eura | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Velké změny | Generální ředitel Renaultu | MSCI | Australská ekonomika | Pravidla obchodování | Index IBEX | Thomson Reuters | Snap | Hospodářský pokles | HKMA | MRO.US | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | W1 | Miliardy dolarů | Dubnová inflace | Finanční trh | Newmont Corporation (NEM.US) | Růst poptávky | Velké ekonomiky | FOMC | DDOG | JPMorgan | Index polovodičů | Rozhodnutí centrální banky | Trade | Překoupené oblasti | Společnost AMD | Globální finanční trhy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Prodeje | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Osobní výdaje | Nákupní signál | Starbucks (SBUX.US) | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | IPO | UNH | Rusko | Vysoké riziko | Nissan | Ředitel Renaultu | Ceny výrobců | Miliardy USD | Fixní kurz | Provozní marže | Poradce | Tržby společnosti | Reálné úrokové sazby | Index IBEX 35 | Obchodní den | Makroekonomické události | GBP/EUR | Signál | Ovlivňování | Analytici JPMorgan | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | EPS | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Číst grafy | Short signál | Joe Biden | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | C.US | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Kotace | Nové žádosti o podporu | EET | Singapur | Americké akciové indexy | CHNComp | Větší riziko | Výdaje | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Stimuly | Apple (AAPL.US) | Rezervní měny | Likvidní | List The Wall Street Journal | Sázky | Aktivita v sektoru služeb | Nifty | Mezinárodní obchod | Index MSCI World | Maloobchodní tržby v USA | Dynamika mezd | Zvýšení volatility | Colt | Swiss National Bank | Radomír Jáč | BlackRock | Francouzský index | Vysoká volatilita | Oblasti forexového obchodování | Vlády | Wood & Company | Cena akcií | Bezpečné měny | Volatilita trhů | ASX | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Analýza indikátorů | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | DAX 30 | Umělé inteligence | Burze | Buy | Britské měny | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | AAPL.US | Výsledek HDP | Ztráty | Komentář Radomíra Jáče | Obchodní signál | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | RBAG | Bankovní systém | Výrobci čipů | Organizace | Kanadský statistický úřad | Obilí | Celkové příjmy | Services | Růst | Obchodování EUR/USD | Problémy s likviditou | NTV | Očekávání zisku | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Výhled pro zlato | Příjmy | Komodity | Udržení cenové stability | Stav trhu práce | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Podnikové investice | WU | Zajištění | Administrativa | Obchodování na trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Ekonomický rozvoj | Nižší hodnoty | Růst průmyslové výroby | Overweight | Index | Wall Street Journal | PCE index | Dow Jones | Cenový index | Bilance zahraničního obchodu | Čínský trh | Nejbližší rezistence | COT | Kanadská centrální banka | Jerome Powell | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | ČTK | Abbott | Engulfing | Index STOXX Europe 600 | Futures na americké indexy | HDP Rakousko | Q1 HDP | Podnikatelské investice | Špinavý plovák | Výbor FOMC | Americké příjmy | Citigroup (C.US) | Nízká úroková sazba japonského jenu | Největší pohyby | Zpráva WASDE | Oscilátor | Bankovní asociace | Americký hrubý domácí produkt | Druhá vlna | Eura na forexu | Snížit úrokové sazby | Šíření koronaviru | ETSY.US | ALK.US | Frank (CHF) | Prolomení pod support | Restriktivní politiky | Kupci | Světové akciové indexy | Fixace měny | Míra inflace v Německu | Nálada na finančních trzích | Stabilita | Británie | Slabé makro | Průmyslový index Dow Jones | Oblíbený bezpečný přístav | Dolar (HKD) | Klíčové centrální banky | Obchody (intervence) | SPA35 | Vývoj měnového páru USD/CNH | Bydlení | Nemoc COVID-19 | AbbVie (ABBV.US) | Ceny ropy a zemního plynu | Ford Motor (F.US) | Největší ekonomiky | Dopad na finanční trh | Marathon Oil (MRO.US) | Růst ceny ropy | Investování | Další zdroje příjmů | Stimul | Pokračování trendu | Rezistence | Návratnost | SNB - Swiss National Bank | Nákupní manažeři | Ekonomické podmínky | Akcie Photon Energy | Ruský útok na Ukrajinu | Ebay (EBAY.US) | Falešné signály | KSS | Mzda | Očekávaný růst | HDP ve Spojených státech | Postupné otevírání ekonomiky | Futures v Evropě | Základní pravidla systému obchodování | Ekonomické výkonnosti eura | Zvýšení sazeb v eurozóně | Dirty float | Daimler | Předběžný údaj o HDP | Graf dne | Posílení | Podnikatelský sektor | Regulační orgány | Velké devizové rezervy | Odvětví | Pracovní místa | Japonský index Nikkei | Marshallovy ostrovy | Index spotřebitelských cen | Autorizované banky | Tesla | Měny v regionu | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Instrument | Vlna poklesu | Včerejší seance | O2 | Rozhodnutí americké centrální banky | EURUSD | Akcie na newyorské burze | John Williams | Rekordní růst | Forexové obchody | Vít Hradil | PMI pro sektor | Analýza | Fixní kurz měny | Analytička | Železná ruda | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Německé maloobchodní tržby | Norsko | Sazby Fedu | Index US 500 | Britská libra (GBP) | Boční trend | Nízké úrokové sazby | Americký index | Tisková konference Bank of Canada | Globální vývoj | Index výroby | McDonald's (MCD.US) | Velké firmy | Východní Timor | Americké centrální banky | Akcie Alphabet Inc | Moving Average | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Snižování nákupu aktiv | Hospodářský růst zemí | Intradenní strategie | Ministr financí | Platební neschopnost | ROKU.US | Bloomberg | Zpřesněná data o HDP | Jobless Claims | Propad indexu | Ministerstvo obchodu | Hospodářské zpomalení | Reálné mzdy | UBS | Vojenský konflikt | Pokles HDP | Vyšší mzdy | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | USD/HKD | Předpověď | Zdroje energie | Konec roku | Výrobce chytrých telefonů | Podnikatelské klima | Omicron | AVGO | Hlavní měny | Flat | PMI indikátor | Technologické společnosti | Sentiment trhu | Makléř | Produkce zlata | Propad exportu | Carry trade | Snižování sazeb | AUD/JPY | HDP Španělska | Přehled | Růst české ekonomiky | Inflace v Evropě | Zamyšlení | Akciové zisky | Pokles ceny | Makléř Wood & Company | Nemovitosti | Kanadská ekonomika | Propad české ekonomiky | Hospodaření | Oživení světové ekonomiky | Finanční ztráty | Indický trh | Tipy pro začínající obchodníky | MCD.US | Futures trhy | Absence kupců | Používání jednotné měny | HDP USA | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Pokles české ekonomiky | Investice do podnikání | Míra nezaměstnanosti v Německu | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Španělský CPI | Dolar (NZD) | Boris Johnson | Index CPI | Prezident Trump | Technická rezistence | Týdenní pivot | Riziko | Akciový index | Velké objemy | Překážky | Medián | Maloobchodní prodeje | Podpora | Průmyslová výroba v zemi | Prognóza ČNB | Zrychlení růstu | Očekávání trhu | ATH | Merck & Co (MRK.US) | Opatření proti šíření koronaviru | Zveřejňování výsledků | I-Trader | Denní objem | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurz pro začátečníky | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Novozélandský dolar | Americké úrokové sazby | Japonský HDP | Snížení produkce ropy | Haruhiko Kuroda | DDOG.US | Analytik | Index s malou kapitalizací | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Zadlužení | xStation5 | Hodnota NZD | Prodejní příležitost | Hotovost | Trendová linie | Německo | MT4 | Estee Lauder | Americký HDP | CMCSA.US | Platina | Čínský renminbi (CNH) | Německá míra nezaměstnanosti | Používané rezervní měny | Vice | Analýza fundamentálních událostí | Americké trhy | DOW.US | Hospodářského zpomalení v Číně | COMP | Platidlo | Indikátory ekonomického sentimentu | Unitedhealth Group (UNH.US) | Amazon Web Services | Trader | Sektor služeb | Aktivum | Credit Suisse Group AG | Kov | Uptrend | Aktuální předpověď | Komerční banka (KOMB.CZ) | Státní dluhopisy | Dolar (CAD) | Česká vláda | Významné finanční instituce | Luca de Meo | Nonfarm Payrolls | KOMB | Velcí hráči | BofA | Ruské embargo | ABBV | AAL.US | Peter Kažimír | HDP v ČR | Snižování úrokových sazeb | DPH v Německu | Vysoká inflace | Závislost | Výsledky hospodaření | Pozice | Veřejný sektor | Novo Nordisk | Inflace spotřebitelských cen | Chris Zaccarelli | Cena libry | Zablokování Suezského průplavu | Účastníci trhu | Směrnice | Abbott Laboratories | Domácí poptávka | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Německý index DAX | Nejnovější zprávy | Obchody | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Aktuální prognóza | Spotřebitelské ceny | Dluhopisový trh | Ceny kovů | KO | EUR/GBP | Opatření | Nová mutace | Restriktivní politika | Investiční rozhodnutí | Globální ekonomický růst | Destatis | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Obchodníci s akciemi | UK100 | Pevný směnný kurz | Investing | Velké investice | Stabilní měny | Cla na dovoz | Měnověpolitické zasedání | Podnikatelská aktivita | Finanční podmínky | Kent | Evropské indexy | Hospodářský výhled | Makroekonomický kalendář | Wealth Management | Nový Zéland | Silná bariéra | Varovné znamení | CEE | Sibanye Stillwater | Virus | Index NIFTY | Mastercard (MA.US) | Akcie skupiny | Index PCE | PMI index | TOPIX | Podnikatelské aktivity v USA | Dolarový index (DXY) | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Oscilátory | Ekonomika Španělska | Inflace v Austrálii | Korporace | Meziroční inflace | Pokles libry | Nadějné zprávy | Caixin | Honeywell International (HON.US) | Biden | HDP EU | Budoucnost | Bezprecedentní propad | Banky | Intervenovat | Bilance | Peking | Institute for Supply Management (ISM) | WIFO | Vliv na americký dolar | MRK.US | XAG/USD | Největší pokles | Pozornost trhu | Doporučení | Stanovený směnný kurz | Komplexní analýzy | Geopolitika | Lockdowny | Optimistický sentiment | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Evropské země | Potenciální obchodníci | Přeprodané podmínky | Americký hrubý domácí produkt (HDP) | Exponenciální klouzavý průměr | Generali Investments CEE | Recese americké ekonomiky | Impulzy | Měnový pár | IBEX 35 (SPA35) | Průmysl a zahraniční obchod | Ocenění | Celková inflace | Nárůst volatility | Automotive | Ekonomický indikátor | EMA | Náměstek ředitele | Tržby v eurozóně | Akcie | Dílčí indexy | Dopady pandemie | City | Švýcarský frank (CHF) | Gasoline inventories | Největší banky | Poptávky po dolaru | Masné výrobky | Intervenovat na forexovém trhu | InstaForex | Kontrakt | Prognóza MMF | Robinhood Markets | Retail | USA | Obchodní válka | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Výsledky společnosti Apple | V.US | Index Nikkei 225 | Ekonomika nového Zélandu | Obchodování na měnovém trhu | GOOGL | FXstreet | Rizika spojená s konverzí měn | Chování spotřebitelů | Dodavatelské řetězce | Philip Morris | Nejslabší měny | Nasdaq | FED sazby | Sazby beze změny | Akcie Microsoftu | PMI ve službách | Geopolitická situace | Hang Seng | Bel Air Investment Advisors | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Vítězné tažení | Nikkei 225 (JAP225) | American Airlines (AAL.US) | Trendové pohyby | Inflace ve Velké Británii | Vyšší inflace | Společnost Binance | Pražská burza | Práce | Etsy | FOREX | Výrobní aktivita v ČR | Obnovení růstu | VisualCapitalist | RBAG.CZ | Robinhood Markets (HOOD.US) | Analýza makroekonomických zpráv | Vztahy s Evropou | AMZN | CZG | Čínský HDP | Průlom | Zvýšení sazeb v Polsku | Aleš Sosnovský | Investment | Prodej eura | Tlak na USD | Index DAX | Agentura Moody's | HDP report | VIAC | Novozélandská centrální banka | Spojené státy | Největší ekonomika eurozóny | Firemní výsledky | Začínající obchodníci | BFM | Zásoby cizích měn | Hospodářské zpomalení v Číně | Rekordní pokles | Dopad na japonskou ekonomiku | SEC | LPL | Ekonomika Francie | Zpomalení hospodářského růstu | Stav britské libry | Estée Lauder | Zisk a tržby | Spojené arabské emiráty | Německá inflace | Kryptoměny | Futures na stříbro | Stabilní fixace | Oživení ekonomik | Evropské akciové trhy | BlackRock (BLK.US) | Wood & Company Vladimír Vávra | INTC | Kuba | CNN Business | Americká seance | Ukazatel zdraví | Inflace v Kanadě | InstaForex Kurz pro začátečníky | BOJ Kazuo Ueda | Situace na trhu | Mzdy | SMCI | Úspěch | Rozhodnutí bankovní rady | Pavel Sobíšek | G7 | Volby | Čínský renminbi | Statistický úřad | Ukazatele | Rozvolnění restrikcí | Obchodní podmínky | Větší pokles | Datadog (DDOG.US) | Sazba japonského jenu | Buy signály | Potenciál poklesu | Čínské firmy | Kurz GBP | BLK.US | Tempo růstu HDP | Zprávy z Německa | Zlato | Krátkodobý výhled | Americká vláda | Pravidla systému obchodování | Obchodní divize | Hongkongský měnový úřad (HKMA) | Ondřej Hartman | Podíl firem | USD/JPY | Ceny mědi | Reserve Bank of Australia - RBA | Zlepšení nálady | Koronavirus | Maloobchodní tržby v eurozóně | Údaje Eurostatu | Podpora exportu | Belgie | NZD | ČR | Podniky | Vyšetřování | NIFTY 50 | CEZ1 | MMM | Významné události | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Ministr financí Jeremy Hunt | Zimbabwe | Commitment of Traders | Netflix | Politici | Správa | Očkování | Vzestupný trend | Instrumenty | Bank of England (Britská centrální banka) | Tchaj-wan | Měnové podmínky | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Meta Platforms | Hongkongské akcie | Amazon | Rostoucí úrokové sazby | Akcie Kofoly | Odhady analytiků | Produkce ropy | Wall Street | Markit | Akcie HP | Bezpečná aktiva | Hlavní ekonom | CNBC | Český HDP | SPX | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Údaje ministerstva práce
Údaje MMF
Údaje o akciovém trhu
Údaje o americké ekonomice
Údaje o covidu
Údaje o dubnovém vývoji inflace
Údaje od výzkumné společnosti
Údaje o ekonomice
Údaje o ekonomice eurozóny
Údaje o ekonomice USA

Následující klíčová slova

Údaje o hrubém domácím produktu
Údaje o indexu spotřebitelských cen
Údaje o inflaci
Údaje o Jobless Claims
Údaje o maloobchodních tržbách
Údaje o nezaměstnanosti
Údaje o obchodu
Údaje o prodejích
Údaje o průmyslové výrobě
Údaje o rozpočtových výdajích
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít