Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:09
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Purple ebook obchodování ropy

První zvýšení sazeb

img

GBP/USD. 13. května. Obchodníci čekají na zprávu o inflaci v USA

13.05.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD v pátek obchodoval horizontálně nad hladinou 1,2517. Proces růstu tak může pokračovat směrem k další korekční hladině 38,2 % –1,2565. Pokud pár konsoliduje pod úrovní 1,2517, bude to působit ve prospěch amerického dolaru a iniciuje to nový pokles směrem k Fibonacciho úrovni 50,0 % – 1,2464.
img

Invesco: Tři důvody, proč bychom mohli být svědky růstu japonských akcií

21.03.2024 Připadá mi, jako bychom se vrátili na konec osmdesátých let. Ne proto, že bych nosila vysoké tenisky Reebok, džíny Guess a bundy Esprit nebo poslouchala Men at Work a Yes, ale proto, že panuje velké vzrušení okolo japonské ekonomiky – a japonské akcie zažily v uplynulém roce silnou rallye.
img

USD/JPY: BoJ poprvé po 17 letech zvýšila úrokové sazby, ale jen stále zlevňuje

19.03.2024 Japonská centrální banka se po březnovém zasedání konečně rozhodla učinit první krok k normalizaci své měnové politiky. Poprvé od roku 2007 regulátor zvýšil úrokovou sazbu, čímž ukončil éru záporných sazeb – japonská centrální banka byla poslední centrální bankou, která udržovala ultra uvolněnou měnovou politiku. Nelze však říci, že by skončila éra měkké měnové politiky: Bank of Japan v podstatě odstranila přívlastek "ultra", ale zachovala akomodační měnové prostředí.
img

Zlato spadlo do propasti

14.02.2024 Vítr změn. Zlato sestoupilo z nebes na zem kvůli obavám, že by Federální rezervní systém v roce 2024 nemusel přistoupit ke snižování sazeb. Šance na rychlé zahájení procesu uvolňování měnové politiky se totiž až příliš rychle snižují, a cena zlata tak výrazně klesá. Pokud na začátku roku trh s futures očekával, že v březnu dojde k 6 nebo 7 aktům měnové expanze, pak tato očekávání po zveřejnění údajů o americké inflaci za leden klesla na 4–5 aktů se začátkem v červnu. Není tedy divu, že byl drahý kov byl nucen dát se z bitevního pole na ústup.
img

Bank of Japan zítra rozhodne o sazbách

18.12.2023 Rozhodování o sazbách od Bank of Japan je klíčovou událostí předvánočního týdne na trzích. Japonská centrální banka se chystá oznámit své rozhodnutí během nadcházejícího asijsko-pacifického zasedání. I když neexistuje přesné načasování rozhodnutí, je obvykle zveřejněno kolem 4:00. Očekává se, že banka tento týden nezmění výši úrokových sazeb, ale trhy doufají v jestřábí pokyny.
img

Graf dne - USDJPY (07.12.2023)

07.12.2023 USD/JPY je dnes ve střehu, protože tento měnový pár se propadá na úroveň kolem 1,3 %. Za pohybem směrem dolů stojí posilování JPY, které bylo vyvoláno projevem guvernéra Bank of Japan Uedy. Ueda uvedl, že manipulace s měnovou politikou bude od konce roku a v příštím roce ještě náročnější. Ačkoli šlo o velmi neurčitý komentář, obchodníci jej zřejmě považují za náznak toho, že politika BoJ může být brzy restriktivnější. Na trzích také převládá pocit, že pokud Bank of Japan začne zpřísňovat svou politiku, měla by tak učinit dříve, než ostatní významné centrální banky začnou snižovat sazby pravděpodobně v blízkosti poloviny příštího roku.
img

Finanční trhy: Pro trvalejší oslabení dolaru je nutné rozvolnění ze strany Fedu

04.11.2022 Pokud v nadcházejícím čtvrtletí nedojde k náhlému obnovení toku zemního plynu z Ruska, čeká Evropskou unii a euro, ale i měny jejích satelitů, tedy libru a švédskou korunu, ekonomická zima. I když se to ECB a další centrální banky, s nezanedbatelnou výjimkou Bank of Japan (BoJ), snažily dohnat a ve 3. čtvrtletí zpřísňovaly, zůstává Fed i nadále centrální bankou, která „vládne všem“. A dokud nezačne Federální rezervní systém znovu rozvolňovat, nemůžeme si být jistí, že je americký dolar konečně připraven oslabit.
img

Graf dne: EURJPY (28.07.2022)

28.07.2022 Včerejší rozhodnutí FOMC o sazbách bylo klíčovou událostí týdne a nyní se pozornost zaměřuje na další důležitý fundament - zveřejnění reportu vývoje americké ekonomiky za Q2 2022. Nicméně čekáme také další důležitá data. Jedním z nich jsou statistiky inflace v Německu, které jsou na programu ve 14. hodin. ECB již zaznamenala nárůst inflace a dokonce se rozhodla provést první zvýšení sazeb za více než deset let. Rozhodujícím faktorem při rozhodování o sazbách v září může být pokračující zrychlování růstu cen. Údaje z německých zemí byly zatím smíšené – meziroční růst cen zrychlil v Severním Porýní-Vestfálsku a Bavorsku, zatímco v Hesensku a Braniborsku zpomalil. Trh očekává, že údaj za celé Německo vykáže meziroční pokles růstu cen ze 7,6 % na 7,4 %, což by byl vítaný vývoj.
img

Trhy zamířily na jih, eurodolar již stihl odevzdat dnešní zisky

21.07.2022 Hlavní pozornost investorů se dnes upírala na rozhodnutí ECB o sazbách. Šlo o první zvýšení sazeb po 11 letech a hned o půl procentního bodu, tedy více, než ekonomové očekávali. Největší „hike“ od roku 2000 ukončuje éru záporných sazeb, která pomohla ekonomikám regionu překonat globální finanční krizi, zhroucení státních dluhopisů a nakonec pandemii v roce 2020. Obchodníci také zvýšili sázky na tempo zpřísňování a do konce roku nacenili dalších 137 bazických bodů ve srovnání s méně než 120 bazickými body předtím. Rozhodnutí ECB přichází však v době, kdy se schyluje k politické krizi v Itálii, což zvyšuje tlak na ECB, aby chránila nejzranitelnější členy eurozóny před spekulacemi na trhu, například prostřednictvím nového nástroje krizového řízení TPI.
img

📆 EUR před rozhodnutím ECB získává

21.07.2022 Rozhodnutí ECB o zvyšování úrokových sazeb ve 14:15 bude klíčovou událostí dne. Očekává se, že ECB přinese první zvýšení sazeb za posledních 11 let. Není však jisté, zda-li se centrální banka rozhodne pro zvýšení sazeb o 25 nebo 50 bp. Ekonomové jsou rozdělení na dva tábory a finanční trhy oceňují zvýšení sazeb na 26-27 bp, což znamená, že aktuální situace je 50/50. Znamená to tedy, že jakékoliv zvýšení bude překvapením. Očekává se, že kromě zvýšení bude banka zveřejňovat i měřítka "anti-fragmentace". Cílem tohoto opatření je zamezit nadměrnému rozšiřování rozpětí výnosů mezi různými státy eurozóny. Taková opatření mohou ohrozit účinek zvyšování sazeb, tudíž se klíčovou informací stanou podrobnosti o tomto nástroji. Více informací o nástroji "anti-fragmentace" se pravděpodobně dozvíme ve 14:45.
img

Graf dne: EURUSD (12.07.2022)

12.07.2022 EUR/USD je dnes v centru pozornosti. Po měsíčním poklesu se euro blíží paritě s americkým dolarem. Bylo to téměř před 20 lety, kdy se hlavní měnový pár naposledy obchodoval za 1,00. Jaké jsou důvody nedostatečné výkonnosti EUR? Na jedné straně hrají velkou roli důsledky rusko-ukrajinské války. Ceny energií v Evropě prudce vzrostly, jelikož dodávky plynu byly omezené a nyní existuje reálné riziko úplného zastavení dodávek plynu z Ruska. To by s největší pravděpodobností vedlo k recesi na starém kontinentu, zejména v zemích závislých na plynu, jako je Německo. Dalším důvodem slabého výkonu společné měny je Evropská centrální banka. ECB je ve srovnání s ostatními velkými centrálními bankami velmi pomalá, pokud jde o zpřísňování politiky, a na své první zvýšení sazeb teprve čeká. Mezitím Fed zahájil cyklus agresivního zvyšování sazeb poskytující podporu americkému dolaru, který také těží z útěku do bezpečných přístavů. V důsledku toho se EUR/USD stále pohybuje níže.
img

ECB ukončí nákupy aktiv a připraví trhy na první zvýšení sazeb

08.06.2022 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Ta zřejmě oznámí, že ke konci června ukončí nákupy aktiv a připraví trhy na 25bodové zvýšení úrokových sazeb v červenci. Další takovýto krok očekáváme v září a prosinci. Příští rok by klíčové sazby měly vzrůst o 100bb.
img

Ranní komentář: Volatilní obchodování pokračuje. Indexy se snaží umazat ztráty

03.05.2022 Pokračování v nadprůměrné volatilitě se postaralo o zajímavý začátek týdne, kdy indexy v USA otočily nepříznivý trend poslední hodinu před koncem obchodování a nakonec zakončily lehce v zelených číslech. Včerejší obchodování doprovázel také bizardní flash-crash na evropských indexech, kdy švédský index spadl v jednu chvíli o 8 %. První zvýšení sazeb má za sebou po několika letech australská RBA, ale dolar zatím zůstává na většině měnových párů silnější. Trhy také rezonuje dosažení psychologické hranice 3 % na výnosech z desetiletých splatností.
img

Americké a evropské akciové trhy posilují na pozadí jednání o Ukrajině a zvýšení produkce ropy v SAE

10.03.2022 Trh s komoditami zastavil svůj růst poté, co Spojené arabské emiráty navrhly alianci OPEC+ zvýšit těžbu ropy. Přestože ministr energetiky SAE Suhail al-Mazrouei toto prohlášení bagatelizoval, ceny ropy klesly pod 110 USD za barel.
img

Ranní okénko - ECB bude v komunikaci opatrná, inflace v ČR patrně poblíž 10,3 %

07.03.2022 Tento týden bude z pohledu finančních trhů opět ve znamení volatility a zvýšené nervozity. Válka na Ukrajině pokračuje a s tím lze čekat i rozšiřování sankcí. Hlavním pohybem na trzích byl únik z rizikového kapitálu do bezpečných přístavů a jinak by tomu nemělo být ani tento týden. Koruna tak bude i nadále pod tlakem. Ekonomický kalendář je tento týden nabitý. Odstartovaly ho české mzdy za 4Q 21, které po očištění o inflaci skončily v mínusu více než se čekalo, o 2 %.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
img

Forex: Americká inflace stále ještě není na vrcholu, ten se ale blíží

10.02.2022 Klíčovou statistikou dnešního dne je lednová americká inflace, kde se obáváme dalšího zrychlení meziroční dynamiky na 7,2 %. Zvýšení inflační, ale i růstové prognózy pro letošní i příští rok přinese zimní prognóza z dílny Evropské komise.
img

Evropské akciové indexy, s výjimkou italského a španělského, na základě obchodování vzrostly

08.02.2022 Kompozitní index největších společností v regionu Stoxx Europe 600 vzrostl o 0,68 % a dosáhl 465,28 bodů. Francouzský index CAC 40 vzrostl o 0,83 %, německý DAX o 0,71 %, britský FTSE 100 o 0,76 %. Španělský IBEX 35 a italský FTSE MIB zároveň klesly o 0,36 %, resp. o 1,03 %.
img

První letošní zasedání ECB ovlivní konflikt Rusko/Ukrajina

01.02.2022 Konflikt Rusko/Ukrajina bude pravděpodobně předmětem diskuze na čtvrtečním zasedání ECB a pravděpodobně i důvodem, proč bude centrální banka přešlapovat na místě. Eskalace konfliktu a s tím spojené přerušení dodávek energií do Evropy by znamenalo výrazně holubičí rétoriku ECB. Ta by pravděpodobně, alespoň v krátkém horizontu, upřednostnila hospodářský růst a finanční stabilitu před snahou dostat inflaci na cíl.
img

Drahé kovy po zasedání FOMC

27.01.2022 Nečekané bylo prohlášení, které vydal Federální rezervní systém, a způsob, jakým zlato reagovalo na nové změny měnové politiky. Obchodníci zjevně nevěnovali pozornost tržnímu konsensu. Očekávalo se, že úrokové sazby zůstanou na stejné úrovni a že Federální rezervní systém dokončí proces snižování nákupů aktiv v březnu a oznámí první zvýšení sazeb bezprostředně po ukončení programu QE.
img

Forex: Fed bude připravovat trhy na první zvýšení úrokových sazeb

26.01.2022 Americká centrální banka dnes ponechá úrokové sazby beze změny. Může ale naznačit, že tento krok je na spadnutí. První zvýšení sazeb v rozsahu 25 bb očekáváme koncem března. Fed může na dnešním zasedání také začít trhy připravovat na to, že začne diskutovat, kdy a jakým způsobem bude normalizovat bilanční sumu. Dnešní zasedání tak bude hrát do karet americkému dolaru. Vše, co potřebujete vědět o dalším vývoji domácí ekonomiky, se můžete dočíst v našich nových Ekonomických výhledech, které jsme vydali včera.
img

Většina asijských akciových trhů se obchoduje v červených číslech

26.01.2022 Podle analytiků může Federální rezervní systém po svém lednovém zasedání, které skončí ve středu, trhům naznačit, že je připraven začít zvyšovat úrokové sazby v březnu. Půjde o první zvýšení sazeb od roku 2018.
img

Situace na americkém akciovém trhu se může zhoršit kvůli nadcházejícímu zasedání Fedu v tomto týdnu

24.01.2022 Americký akciový trh byl minulý pátek medvědí. NASDAQ ztratil 287 b., S&P 500 se propadl o 63 b. a Dow Jones o 329 b. K propadu došlo v důsledku jestřábího postoje, který letos zaujal americký Federální rezervní systém. Není divu, že americký akciový trh začal reagovat na zpřísňování politiky. Regulátor zároveň dosud nezavršil ukončování nákupů aktiv. Právě snížil program QE o 45 mld. USD měsíčně. To znamená, že americká centrální banka bude pokračovat v pumpování hotovosti do americké ekonomiky. Z tohoto důvodu účastníci trhu na kroky Federálního rezervního systému nijak nereagovali. Zároveň již uznali skutečnost, že letošní rok bude pro ekonomiku náročný. Proto jsou akciové indexy od začátku nového roku medvědí. Navíc by se mohla objevit delší korekce.
img

Americký dolar si dal po pátečních negativních datech pauzu. Euro a libra mohou dále růst. Přehled USD, EUR a GBP.

17.01.2022 Obecným trendem z minulého týdne je zpřísňování pozice Fedu, což signalizovalo záměr zvážit otázku prvního zvýšení sazeb v březnu, nikoli v červnu, jak se ještě nedávno předpokládalo. V souladu s tím trhy zareagovaly – index S&P500 klesl od začátku roku o něco více než 3 %, zatímco výnos státních dluhopisů nadále roste.
img

Chybějící jasná data o zahájení zvyšování sazeb Fedu znervózňují trh

14.01.2022 Téma zvyšování úrokových sazeb Fedu účastníky trhu znervózňuje. Po slyšeních v Senátu na začátku roku, kdy byla schválena kandidatura J. Powella na post šéfa centrální banky, prohlásil, že sazby by mohly být letos zvýšeny ne třikrát, ale dokonce čtyřikrát. V důsledku toho se investoři začali opět obávat.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jižní Korea zvýšila základní úrok na úroveň z doby před pandemií

14.01.2022 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta, a to ve snaze omezit inflaci a růst zadlužení domácností. Základní sazba se tak vrátila na úroveň, kde byla před začátkem pandemie covidu-19, uvedla agentura Reuters.
img

EUR/USD. Trh ignoruje jestřábí signály Fedu

13.01.2022 Měnový pár EUR/USD dnes překonal úroveň 1,1450 a obchodoval se mírně výše. Nelogická reakce obchodníků na zveřejnění silné inflace naznačuje, že máme co do činění s korekčním pullbackem, který byl vyvolán nerozhodným projevem předsedy Fedu v Senátu. Domníváme se však, že jde o poměrně slabý argument pro oslabení amerického dolaru. Jerome Powell není a nikdy nebyl nápadně jestřábí. Jeho rétorika byla téměř vždy opatrná a obezřetná, zatímco mnozí jeho kolegové v poslední době postupně zpřísňují rétoriku. Jestliže dříve existovaly pouze nesmělé předpoklady o vyhlídkách na zpřísnění měnové politiky, pak dnes se objevují sebevědomé signály, že sazba Fedu bude letos zvýšena třikrát až čtyřikrát. Takové informace zaznívají stále častěji včetně včerejších holubičích představitelů Fedu. Zaznamenaný růst prosincové americké inflace posílil důvěru, že americký regulátor bude letos jednat rozhodně a agresivně.
img

Týdenní přehled amerického trhu na 11. ledna

11.01.2022 Pozoruhodné je, že hlavní indexy amerického trhu vykázaly v roce 2021 rekordní zisky. Dow, NASDAQ a S&P500 vzrostly o 20 % až 25 %. To je pro americký trh velmi silný výkon. Je třeba také poznamenat, že v roce 2021 vykázaly hlavní indexy rovněž nárůst o zhruba 15 %. Od minim v první pandemické vlně v březnu 2020 index S&P500 posílil o více než 100 %.
img

Powell dnes před zveřejněním údajů o inflaci pravděpodobně trhy neotřese

11.01.2022 Dolarový index ICE se od konce listopadu 2021 drží v úzkém rozmezí kolem 96,00 b. Odtud jej nyní může vyvést pouze rozhodnost Fedu ohledně již nevyhnutelného zvýšení úrokových sazeb.
img

Amerika zavelela k dalšímu ústupu

11.01.2022 Po včerejším otevření Wall Street se opět nejvíce nedařilo technologiím, když Nasdaq ztrácel až 2,5 procenta. Dostává se tak poprvé od loňských jarních otřesů na trhu pod 200denní klouzavý průměr. Ostatní indexy na tom jsou sice lépe, ale i tak se nacházejí hluboko v červeném. Za včerejším výprodejem nevidíme nic jiného než Fed a výnosy. Ty se totiž po dílčím intradenním poklesu vydaly opět nahoru a americký 10Y se dostal na 1,80 procenta. Sázky na Fed se přitom už přimkly k jeho prognóze a trh už nyní sází na první zvýšení sazeb v březnu.
img

Amerika zavelela k dalšímu ústupu. Techy pod palbou

10.01.2022 Dopoledne to ještě vypadalo, že se akcie místy chtějí nadechnout. Také výnosy dluhopisů přechodně zamířily dolů, což vypadalo slibně. Odpolední vývoj je však už jednoznačně negativní, a to zvláště po otevření Wall Street. Znovu to nejvíce odnášejí technologie, když Nasdaq ztrácel až 2,5 procenta. Dostává se tak poprvé od loňských jarních otřesů na trhu pod 200denní klouzavý průměr. Ostatní indexy na tom jsou sice lépe, ale i tak se nacházejí hluboko v červeném.
img

Údaje o inflaci v USA způsobí měnovým trhům šok

10.01.2022 Tento týden se může stát důležitým z hlediska budoucích kroků Fedu v otázce měnové politiky. Jinými slovy, ve středu zveřejněné údaje o spotřebitelské inflaci v USA za prosinec mohou mít silný vliv na náladu investorů a přispět jak k obnovení poptávky po rizikových aktivech, tak k jejímu poklesu.
img

Snížení inflace v Evropě a dobré údaje o zaměstnanosti v USA podpoří poptávku po rizikových aktivech

07.01.2022 Nedávné události ukazují, že investoři zcela přešli od tématu "omikron" k příslibu Fedu na konci prosincového zasedání, zejména k očekávanému trojímu zvýšení úrokových sazeb v letošním roce.
img

Americký dolar po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu prudce roste

06.01.2022 Americký dolar po nedávno zveřejněném zápisu z prosincového zasedání Fedu prudce vzrostl. Ačkoli se dlouho očekával jestřábí postoj zasedání, zpráva tlačila USD vzhůru.
img

Strach z agresivního Fedu posílá akcie dolů a posouvá očekávání

06.01.2022 Tržní reakce na prosincové zasedání Fedu byla rozpačitá. Fed nastavil rychlejší ústup z QE a otevřel tak prostor pro dřívější zvedání sazeb, jak se čekalo. Rétorika nebyla příliš agresivní a trhy se s informacemi srovnaly. Trh Fed Funds futures naznačoval převládající přesvědčení, že trajektorie sazeb nakonec nebude tak vysoko, jak centrální banka naznačila ve svém výhledu (dots).
img

EUR/USD. Co bylo obsahem zápisu ze zasedání Fedu?

06.01.2022 Včera zveřejněný zápis z posledního zasedání Fedu poskytl americké měně jen malou podporu. Dokument odrážel jestřábí sentiment, který tábor Fedu prostupuje. Ačkoli se mnohá jeho poselství dala předvídat, dolarový index na reagoval na zveřejněný zápis pozitivně. Dolaroví býci posílili své pozice ve všech hlavních párech, byť ne o mnoho. Pár EUR/USD například jen opustil intradenní maximum (1,1347) a vrátil se na dno čísla 1,13. Členové amerického regulátora účastníky trhu svým "superjestřábím" postojem ani nezklamali, ani nepřekvapili. Zápis z jednání Fedu proto poskytl americkému dolaru jen vzdálenou podporu. Obchodníci stále čekají na hlavní zprávu tohoto týdne – páteční data o nonfarms.
img

Jestřábí komentáře Fedu vyústily v pokles zlata

06.01.2022 Omikron dál trhá rekordy a rychle se šíří planetou. V této souvislosti investoři hledají útočiště ve zlatě. Hodnota drahého kovu ve středu prudce vzrostla.
img

EUR/USD: Vítězství amerického dolaru neznamená pokles eura

04.01.2022 Americký dolar zahájil letošní rok pozitivně a táhl s sebou nahoru evropskou měnu, která je opět na pokraji poklesu. Zároveň se zdá, že nekončící nerovnováha na páru EUR/USD není nepříjemným nedorozuměním, ale důležitým krokem k jeho dalšímu vývoji.
img

Kdy konečně začne americký dolar růst?

22.12.2021 Měnový trh se před novým rokem prakticky zastavil, jednak v podmínkách započaté vánoční rally, jednak zůstává pod tlakem dvou důležitých faktorů – nové vlny pandemie koronaviru v důsledku kmene omikron a blížící se změny měnové politiky tří největších světových centrálních bank: Fedu, ECB a Bank of England. Posledně jmenovaná již ostatně v tomto směru jeden krok učinila, když na posledním prosincovém zasedání zvýšila úrokové sazby.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: PF 2022

20.12.2021 Děkujeme Vám za celoroční přízeň v tomto obtížném roce a přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků v klidu a rodinné pohodě. Ať je rok 2022 pro nás všechny lepší, než byl ten stávající! S našimi ranními zprávami se po krátké vánoční přestávce vrátíme 4. ledna 2022.
img

Forex: Finančními trhy tento týden hýbaly především centrální banky

17.12.2021 Česká koruna dnes umazala ztráty ze závěru předchozího dne, když se vrátila pod 25,30 EUR/CZK a je tak nejsilnější za poslední zhruba měsíc. Za celý tento týden tuzemská měna zpevnila o přibližně půl procenta. K silnějším úrovním ji pomohly zejména jestřábí výroky členů bankovní rady centrální banky.
img

Fundamentální analýza EUR/USD a GBP/USD na 17. 12. 2021

17.12.2021 Euro upevnilo svou pozici poté, co ECB oznámila své rozhodnutí, ale nedokázalo opustit širší boční kanál, který začal 30. 11. 2021. Libra prudce vzrostla na základě zvýšení úrokové sazby Bank of England.
img

EUR/USD. Zasedání Fedu a slabá reakce trhu

16.12.2021 Americký Fed nepřekvapil, ale ani nezklamal. Americký regulátor splnil "minimální program" a očekávání většiny odborníků. Prosincové setkání bylo jestřábí a položilo základy pro další posilování amerického dolaru. Rétorika Jeroma Powella však nedovolila dolarovým býkům plně se projevit. Index amerického dolaru se po krátkodobém růstu na 96,80 okamžitě vrátil na své předchozí pozice, což odráží opatrný postoj obchodníků k americké měně.
img

Forex: Koruna ve vleku Fedu a ECB

13.12.2021 Českou korunu v závěru minulého týdne podpořilo zveřejnění listopadové inflace a následný jestřábí komentář guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, že úrokové sazby ještě nejsou na neutrální úrovni a nějakou dobu ještě půjdou nahoru. Shodně se vyjádřil také Tomáš Holub v nedělních OVM a dokonce zmínil, že si dokáže představit, že na měnovém zasedání příští týden bude hlasovat o 75bb, se kterými počítá i naše prognóza.
img

Akcie opět bleskově mažou ztráty. Pomohla dobrá data - ISM stoupl

01.12.2021 Po včerejším výprodeji iniciovaném jestřábím vystoupením šéfa Fedu se akcie po jediném dni vracejí zpět. S trochou nadsázky můžeme právě i rychlost, s jakou se investoři vrátili do drahých akciových trhů, zařadit mezi argumenty pro přísnější politiku. Sami zástupci Fedu totiž v řadě případů mluvili o riziku přílišného podstupování rizika na finančních trzích.
img

Trhy vstřebaly jestřába Powella, akcie i výnosy obracejí nahoru

01.12.2021 Nedávno jsme na tomto místě spekulovali o možnosti, že nominace Jeroma Powella (případně Lael Brainardové, která byla tehdy také ve hře) sejme z potvrzeného šéfa Fedu tlak držet v politickém zájmu maximálně holubičí postoj. Klíčový světový centrální bankéř nemohl nevidět, že inflace roste nad očekávané hodnoty a dál zrychluje navzdory předpokladu o přechodnosti.
img

Zlato klesá a táhne s sebou stříbro, platinu a palladium

25.11.2021 Ceny zlata od dosažení 5měsíčního maxima 1 876,90 USD minulý týden klesly o téměř 100 USD. Od včerejška se kov obchoduje pod klíčovou hranicí 1 800 USD.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská centrální banka letos podruhé zvýšila úrokovou sazbu

25.11.2021 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt procentního bodu na jedno procento. Reagovala tím na obavy z rostoucí inflace a zadlužení domácností. Banka letos úrok zvýšila už podruhé, ekonomové její dnešní krok očekávali. V Jižní Koreji tak skončila éra téměř nulových úrokových sazeb, informuje agentura AP.
img

Swingový výhled 47. týden

25.11.2021 Akciové indexy se nadechly k dalšímu růstu a zaznamenaly nové historické vrcholy přesto, že inflace ve světě zrychluje. Navzdory hrozbám z utahování monetární politiky centrálních bank se však celkově globální ekonomice daří, což je pro indexy pozitivní zpráva. Největším rizikem tak je zpomalování růstu v Číně, která začíná brzdit globální sentiment.
img

AUD/USD. Zápis z jednání RBA a Loweho rétorika nejsou ve prospěch australského dolaru

19.11.2021 Australský dolar zůstává pod tlakem. Zápis z posledního zasedání Reserve Bank of Australia, zveřejněný tento týden, jen posílil holubičí sentiment. Obchodníci páru AUD/USD vlastně ignorovali i celkové oslabení amerického dolaru: pár jen opustil 5týdenní minimum (0,7251), na které se dostal během čtvrteční americké seance.
img

Forex: Ceny průmyslových výrobců v USA dále porostou

09.11.2021 Ve Spojených státech dnes budou zveřejněny ceny průmyslových výrobců. Ty tlačí nahoru nedostatek vstupních materiálů, takže i za říjen očekáváme jejich výrazný meziměsíční růst. Inflační data budou zveřejněna i v Maďarsku, kde celková inflace zřejmě překročí úroveň šesti procent. Z eurozóny stojí za zmínku německý ZEW index. Ten by se ve složce očekávání i ve složce hodnotící současnou situaci měl udržet poblíž říjnových úrovní.
img

Ranní okénko - Jak se dařilo ekonomice USA, eurozóny a ČR v Q3

25.10.2021 Čeká nás nabitý týden: HDP za třetí kvartál, inflace v eurozóně a zasedání ECB. Navíc dorazí důležité měkké indikátory v čele s německým Ifo indexem a českým konjunkturálním průzkumem. Údaje o HDP pro eurozónu i její členské země by dle očekávání trhu měly být vesměs povzbudivé, poblíž 2% mezikvartálně. Zvýšené riziko platí především pro ekonomiky popoháněné průmyslem, kam kromě například Německa či Slovenska spadá i Česko. Je otázkou, do jaké míry letní oživení poptávky, především ve službách, vykompenzuje nižší aktivitu v průmyslu kvůli komplikacím na straně nabídky. Inflace v eurozóně měla vzrůst z 3,4 % na 3,7 % z titulu dražších energií a vyšších cen u čerpacích stanic. Od ECB nečekáme změnu rétoriky.
C:\fakepath\dolar-usa.jpg

Co znamenají silná data z USA pro trh?

04.10.2021 V pátek pozitivně překvapil ostře sledovaný americký index ISM. Na rozdíl od evropských i asijských PMI indexů zamířil vzhůru, když vzrostl z 59,9 na 61,1 bodu, což značí silnou konjukturu v průmyslu. Jestřáby povzbudil i růst jádrové inflace o 0,3 % meziměsíčně, což vyšlo mírně nad odhady.
img

Rozbřesk: Fed vydá novou prognózou, která možná ukáže na vyšší ochotu jít se sazbami rychleji nahoru

22.09.2021 Tak dlouho chodila vysoká inflace okolo netečných centrální bank, až ji začaly brát na vědomí a začínají konat, neboli svoji politiku utahovat. Co je přitom zajímavé, že pokud se podíváme napříč světem, tak prakticky neuplyne den, aby některá z centrální bank ať už vyslala jasný jestřábí vzkaz (viz ČNB v tomto týdnu), anebo přímo zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu.
img

Forex: Eurodolarový trh bude dnes sledovat výstupy ze zasedání Fedu

22.09.2021 Averze k riziku spojená s kauzou čínského developera poněkud polevila a tak má eurodolarový trh šanci věnovat se poněkud více vlastním fundamentům, což dnes znamená pečlivě sledovat večerní výstupy ze zasedání Fedu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021

20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
img

Forex: Americký ADP report potvrdí dobrou kondici trhu práce

01.09.2021 ADP report z amerického trhu práce ukáže další silnou tvorbu nových pracovních míst. To by mělo být příslibem, že stejně dobře dopadne i klíčová statistika Nonfarm Payrolls, která bude zveřejněna tento pátek. Oba údaje by pak měly Fed utvrdit v tom, že s omezováním nákupů aktiv není třeba váhat. Finální čtení indikátorů PMI v eurozóně potvrdí mírně horší náladu ve zpracovatelském průmyslu, a naopak lepší ve službách. Korekce čeká i český PMI index.
img

Jestřábi z Fedu chtějí konec QE, ale Powell se k nim nepřidal. Trhy to ocenily

27.08.2021 Pro evropské trhy byla většina dnešní seance nemastná, neslaná, ale odpoledne je už živěji a Amerika nastoupila pozitivním směrem. Pozornost na sebe strhává zejména plejáda komentářů z americké centrální banky, jimž nakonec - jak jinak - vévodí pozice předsedy Powella. Jestřábi dnes byli velmi aktivní, ale šéf Fedu se k nim nepřidal, zůstal u své obvyklé rétoriky a otupil tím obavy z rychlejšího utahování politiky.
img

Střední Evropa zvyšuje sazby + analýza USDCZK

23.06.2021 Česká národní banka dnes zvýšila sazby o 0,25 bps na 0,5 %. Již včera se k obdobnému kroku rozhodla maďarská centrální banka, která zvýšila sazby z 0,6 % na 0,9 %. Jednalo se o první zvýšení sazeb v Maďarsku za posledních téměř 10 let.
img

První zvýšení sazeb ČNB pravděpodobně v srpnu

02.06.2021 ČNB podle naší prognózy zvýší základní repo sazbu o 25bb na srpnovém zasedání, tedy dříve než jsme původně čekali. Hovoří pro to výrazně rychlejší uvolňování protiepidemických restrikcí a také jestřábí naladění bankovní rady. Ta zmiňuje snižující se nejistotu kolem pandemie a také proinflační rizika, která jsou se současným vývojem ekonomiky spojena. Reálným rizikem naší prognózy úrokových sazeb je jejich červnové zvýšení. Myslíme si však, že v rozhodování bankovní rady nakonec převáží opatrnost, jenž centrální bankéři dávali v průběhu pandemie najevo. Na červnovém zasedání budou mít k dispozici jen minimum informací o vývoji ekonomiky po jejím opětovném otevření. Alespoň část zpřísnění měnové politiky ve druhém čtvrtletí, se kterým počítá prognóza ČNB, podle nás navíc odpracuje silnější koruna. Další zvýšení repo sazby o 25bb očekáváme v listopadu a její růst bude podle naší prognózy pokračovat také v příštím roce, na jehož konci dosáhne výše 1,5 %.
img

Forex: Za poklesem HDP stál zřejmě horší čistý vývoz a nižší spotřeba domácností

01.06.2021 Zpřesněný odhad tuzemského HDP dnes pravděpodobně potvrdí mezičtvrtletní pokles ekonomiky v prvním čtvrtletí o 0,3 %. Podle našeho odhadu se na něm podílel především slabší čistý vývoz a nižší spotřeba domácností. Důvěra v průmyslu, a to jak v českém, tak i americkém, zřejmě v květnu zůstala vysoká, dále však již nerostla. Limitujícím faktorem růstu průmyslové produkce zůstává i nadále zejména nedostatek některých výrobních vstupů. Inflace v eurozóně se v květnu podle nás poprvé od konce roku 2018 dostala na meziroční tempo 2 %.
img

První zvýšení sazeb podle viceguvernéra ČNB Mory nebude vyšší než 25 bb

31.05.2021 Viceguvernér ČNB Marek Mora v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že se již blíží okamžik, kdy centrální banka začne zvyšovat úrokové sazby. To, zda k tomu dojde v červnu nebo až v srpnu, je podle něj nyní těžké říct. Mora by přitom se zpřísňováním měnové politiky začal ve chvíli, kdy bude proočkována podstatná část obyvatelstva. Dostatečná by podle něj mohla být už první dávka vakcíny. Tu má nyní přitom zhruba 35 % české populace. Zmínil také, že první zvýšení sazeb nebude zřejmě vyšší než 25 bb. Ačkoliv by se současné otevírání ekonomik mohlo odrazit ve vyšším růstu spotřebitelských cen, ten bude podle Marka Mory pouze dočasný a s návratem ekonomik k normálu opět odezní. My očekáváme v letošním roce dvojí zvýšení sazeb v souhrnu o 50 bb, přičemž k prvnímu z nich by mělo dojít v srpnu a k druhému v listopadu.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Zápis z lednového jednání ECB by (v zásadě) neměl přinést nic nového

22.02.2018 Zatímco prosincové vyznění jednání ECB bylo nečekaně jestřábí, to lednové by již podle dnes zveřejňovaného zápisu trhy překvapit nemělo. Německý Ifo index zřejmě klesne, i tak ale zůstane vysoko a potvrdí, že vysoká růstová dynamika z konce loňského roku se v Německu drží i v prvních měsících roku letošního.
img

Forex: Zápis ze zářijového jednání ECB by mohl přinést pár detailů o pokračování QE

05.10.2017 Dnešní obchodování na trzích by mělo zůstat klidné. Nejdůležitější událostí bude zveřejnění zápisu ze zářijového zasedání ECB, ale ani to by nemělo přinést nic zásadně nového. Ve středoevropském regionu nás nečeká dokonce vůbec nic zajímavého.
img

Forex: Atlantský Fed podporuje růst sazeb září; dolar posílil

05.08.2015 Dolar proti euru ve včerejších večerních hodinách posílil a dostal se z koridoru mezi 1,0900 a 1,1100 EUR/USD. Dnes ráno se tak dolar na mezibankovním trhu obchoduje kolem úrovně 1,0870 EUR/USD. Americkou měnu podpořil prezident atlantského Fedu Dennis Lockhart, který se vyslovil pro zvyšování sazeb na zářijovém zasedání. Lockhart prohlásil, že pouze výrazné zhoršení stavu ekonomiky by ho přimělo nehlasovat pro zvýšení sazeb na zářijovém zasedání. Začátek cyklu utahování měnové politiky na zářijovém zasedání odpovídá i předpovědím ekonomů SG.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Německý ukazatel | Aktualizovaný výhled | Oživení amerického trhu práce | Uvolněné měnové politiky | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Války | Americký ADP | Vývoj | Pracovní místa v USA | Data z trhu práce | Program odkupu aktiv | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | InstaForex | Jana Steckerová | DPH | EUR | Globální dluhopisový index | Esther Georgeová | Hlavní úrokové sazby | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny zlata | Fiskální a měnové stimuly | Prodej zboží | Očekávání | James Bullard | Korelace | Posílení japonského jenu | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Akcie provozovatelů kasin | AUD/NZD | EUR/JPY | Pro investory | Zasedání ČNB | EURJPY | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Robert Kaplan | Investice | Rozvolnění | Potenciál | Nízké sazby | Support | Danske Bank | PMI v eurozóně | ADP report | Jestřábi z Fedu | Ifo | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Snižování rozvahy Fedu | Techy | Diverzifikace | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Sentiment na kryptoměnách | Uvolňování měnové politiky | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Index ekonomické nálady | Hellofresh | Spotřebitelé | Saxo Bank | Chování | Švédská koruna | Akcie společnosti | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | Nákupy státních dluhopisů | Goldman Sachs | Medvědí Pin Bar | Delta | Výnosová křivka | SMA | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení sazeb Fedu | Pandemický program | Měnový pár USD/JPY | Podstupování rizika | Nikkei | Zastavení dodávek plynu | Důvěra v ekonomiku | Kontrakty | Americký akciový trh | Lepší výsledky | Odhad HDP | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Spotřebitelské inflace | SoftBank Group | Brent | Ekonomický sentiment | Stimul | Vývoj měnové politiky | Strach | Ukazatel | Meziroční růst cen | Rozhovor | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Projekce | Měnová politika Fedu | Bydlení | Měny | Americký Fed | Investiční strategie | Geely | Palladium | Celosvětový HDP | Ropa WTI | ZEW index | Politika centrální banky | Index Cboe | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Fondy obchodované na burze | Dnešní obchodování | Graf EURUSD | Zastropování cen | Proražení | Představitelé ECB | Posílení koruny | Dluhopisový index | Robert Shiller | Data o vývoji HDP | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Ekonomická aktivita | Regulace | Noviny | Hodnocení současné situace | Šinzó Abe | Zlato a dluhopisy | Zvyšování sazeb Fedu | GBP/USD | P.A. | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Vnímání rizika | Měnový pár EUR/USD | Co bude dál? | Finanční trh | Inflační cíl | Index KOSPI | Stratégové | Marek Mora | Nový rekord | Pracovní místa | Tržní reakce | Investoři | Vyšší hodnoty | Forward guidance | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | MiFID II | Negativní sentiment | MSCI Emerging Markets | Kapitál | FedWatch | Jádrový index | Nižší růst | DOT | Reálné ekonomiky | Posílení | USD | Zápis z posledního zasedání | Růst v Číně | Australský dolar | Evropské PMI | Nové mutace | Plány | Sestupný trend | Dot plot | Funkční období | Viceguvernér ČNB | Zisk | Jestřábí komentáře | GBP/EUR | Německý DAX | Zprávy o trhu | BP | Analýzy | Vládní výdaje | Býčí Pin Bar | Hlavní události | Swapy | Cenové tlaky | CZK | Největší firmy | Zvýšení úrokové sazby | Prodávající | Technická analýza EUR/USD | Vít Hradil | Demokraté | CAC 40 | S&P | Agentura AP | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Porovnání vývoje | Obrovský potenciál | Dovoz | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Pozitivní zprávy | Komoditní | TIM | Silnější zlotý | Ekonomický kalendář | Prezident | Hazardní hry | Vybírání zisků | ZEW | Obrat trendu | CME FedWatch | Růst zadlužení | Výsledky | Události tohoto týdne | Rozdělení akcií | Ceny energií v Evropě | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Německý index DAX | RBI | Fundamentální analýza | Ochota riskovat | Retracement | Americký index | Energie | OPEC+ | Růst inflace | SAE | P/E | Oblast supportu | Objem | Vývoj měnového páru | Americké centrální banky | Souhrn finančních trhů | Swingový výhled | Britský FTSE 100 | Regulátor | Firmy | Solární energie | ROCE | Posílení amerického dolaru | EUR/PLN | Nástroj | Zpráva | Polsko | Rio Tinto | Představitelé Fedu | Měna | Bankéř | České PMI | Vzrušení | Plynovody | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Kurz americké měny | Deficit | Zasedání Fedu | Celková inflace | HUF/EUR | IT společnosti | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Bloomberg | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | Centrální banky | Oslabení amerického dolaru | Zpomalení inflace | Trump | Dnešní růst | Prezidentka ECB | Zprávy | Odborový svaz | Hlavní indexy | Federální rezervní systém | Evropské trhy | Lend | Měnový trh | Averze k riziku | Stavebnictví | Problémy se subdodávkami | USDCAD | Odhady trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Evropské akcie | Bank of Japan | Americké CPI | Ropa Brent | Dobrá data | Americké akcie | Vyhlídky | Průraz | Cena ropy brent | Dopad pandemie | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Tapering | Reakce trhu | Trh | Divize | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Korekce | Zpřesněný odhad | Průzkumy | Euro | Francie | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Propad | Philip Lowe | Posílení dolaru | Oldřich Dědek | Sazby ČNB | Turecko | Rating | Tým InstaForex | Cykly | Ekonomické události | Americký ADP report | Pandemie koronaviru | Hospodářský růst v Německu | Příležitosti | Technické analýzy | Alibaba | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Regulatorní riziko | Členové Fedu | Trh s futures | Spotřebitelská inflace | ANO | Automobilky | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Forwardové sazby | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Britské libry | Data z USA | Zahraniční obchod | Downtrend | Medián | Americké měny | Graf | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Ekonomové | Centrální banka | Hráči na trhu | Přehled | Plyn | Tomáš Pfeiler | Pár EUR/USD | Eurodolar | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Fed | Americká centrální banka | Růst spotřebitelských cen | Pin Bar | Geely Automobile Holdings | G10 | Údaje o inflaci | Jestřábí komentáře Fedu | Reuters | ING | Zvýšení sazeb ČNB | Trend měnového páru | Negativní data | Kompozitní index | Investment | Směnný kurz | Data z americké ekonomiky | Markets | Depozitní sazba | Výstupy | Overbalance | Pohyby kurzu | Finanční trhy dnes | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Pozornost | Silný frank | EURUSD | Seznam Zprávy | Traders | Česká měna | S&P 500 | USDCZK | Rekordní růst | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Zemní plyn | Předseda | Fiskální stimul | Nigérie | Libra | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Nová data | 3M | Indikátory sentimentu | Evropská měna | Investment management | Zvýšení základní sazby | Financovat | Kryptoměna | Řecko | HelloFresh | Samsung Electronics | Normalizace měnové politiky | Míra | Jestřábí přístup | Refinitiv | MT4 | Jednání ECB | Silné oživení | ERÚ | Budoucí vývoj | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Indikace | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Finální odhad | ČNB | Rumunsko | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | Prognóza ČNB | Surové ropy | Analytický tým | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Podvážení | Jan Vejmělek | Kasina | Index ISM | Tržní očekávání | Otevírání ekonomik | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Atlantský Fed | Nejistota | Podpora | Doporučení | COVID-19 | IBEX 35 | Česká republika | Společnost XTB | Regulátoři | Repo sazba | ROE | Index cen | Daně | Globální finanční trhy | Lídři | Investment Management | Pokles indexu | CBOE | Zisky | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Index Nikkei | Drahý kov | Bankovní rada České národní banky | Americká data | Ceny komodit | Kristina Hooper | Výnos desetiletých dluhopisů | Růst výnosů | Ratingové agentury | Cena zlata | Pullback | Otočení trendu | Alipay | Vice | CARA | Růst cen | Momentum | Inflační výhled | Sazby beze změny | Repo sazby | Německá vláda | Výdaje | Dnes na trzích | Financování | Akcie čínské společnosti | ČSÚ | Zasedání RBA | Finance | JDE | Výrobce čipů | LEND | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | USDJPY | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Společnosti | Maďarský forint | Polská inflace | Prezident Joe Biden | Otevření obchodu | ERA | Kov | QE | Cena | Bollinger Bands | CME | Hospodářský růst | Odhodlání | Důvěra v průmyslu | WTI | Philip Lane | Bod | Podmínky na trhu | Silnější koruna | Polský zlotý | Paládium | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Bankéři | Spekulace | Vyspělé ekonomiky | Rate Hike | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Reebok | Domácnosti | Sázet | FTSE | Cena ropy | Inflace | Tržby | Tržní sentiment | Účet platební bilance | Situace | Německý Ifo index | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Počet žádostí o podporu | USD/CZK | Životní náklady | Statistiky | FXstreet | Liz Trussová | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Ceny v eurozóně | FX | Světové finanční trhy | Kurz | Evropská centrální banka | IFO index | ISM | Silnější euro | Stagnace | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Cena ropy klesá | Aktivum | Naše prognóza | Conference Board | Prudký růst cen | Fiskální stimuly | EUR/HUF | Proinflační | Konsensus | Ruský plyn | Řetězec | Analytik | Odpor | AUD | Ranní okénko | Index Cboe VIX | Předvolební průzkumy | Vysoká poptávka | Chorvatsko | Fibo | Analytici | JD.com | Splatnost | Měnové intervence | Kurz koruny | Přehled kurzů | Softbank | Index VIX | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Utahování měnových podmínek | Vyšší sazby | Commitments of Traders (COT) | První zvýšení sazeb ČNB | Alokace | Cenové stability | Coinbase | USA inflace | Měnový pár AUD/NZD | Zasedání ECB | Poptávka | Vývoz | Británie | Týdenní zpráva | Recese | Nárůst výnosů | Kazuo Ueda | Makro | Mzdový růst | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Chuť riskovat | CZK/EUR | Sněmovna reprezentantů | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | Silný support | Frank | Prudký propad | Kurz eura | Spekulace na pokles | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Globální HDP | Ceny potravin | Solana | Základní sazby | Rizika | Eurozóna | Výhledy | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Saxo | Technologický sektor | OSN | Soud | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Shanghai Composite | Globální trhy | Hang Seng | PMI indexy | Předpovědi | Bondy | Nákup aktiv | Růst HDP | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Bookmakeři | Míra inflace | Fundamentální data | Spotřebitelská důvěra | Velké riziko | Nařízení | Kohl's | Nemovitostní trh | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Měna euro | Japonská měna | Průmysl | Bulharsko | Bazický bod | Americké žádostí o podporu | Podnikání | Tempo růstu | Pokles akcií | GfK | USD index | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | NBP | Vývoj indexu ISM | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Průmysl a zahraniční obchod | Nákupní pozice | Analýza společnosti | Akciové trhy | Úrokové sazby | Redukce | Vedení centrální banky | Guidance | Viceprezident ECB | APP | Long | Reálná ekonomika | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | DAX | Zasedání České národní banky | Francouzský index CAC 40 | Co bude | Payrolls | Aktiva | SXXP | Osobní příjmy | Střední podniky | SWIFT | Fiskální politika | Konflikt Rusko/Ukrajina | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Uvolněná měnová politika | Indikátor | Vrcholy | Barclays | Pokles cen | Manažerka | Algoritmus | Veřejný dluh | Raiffeisenbank a.s. | Fiskální politiky | Čínské akcie | Jihoafrická republika | Sentix | Trhy dnes | Pochybnosti | Stratég | FOREX | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Řetězce | Sentiment | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Politika | Pozornost trhu | PLN | NIESR | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Dnešní seance | Americké futures | Poptávka po americkém dolaru | Strach z inflace | Forint | Výprodej | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Členové bankovní rady | Úrokový výnos | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Centrální bankéř | Vnímání | Akciové indexy | Hlavní ekonomické události | Tomáš Holub | Růst vývozu | Ekonomická data | Elektřina | Sněmovna reprezentantů USA | Invaze | Investiční aktivity | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dolar | Ministr energetiky | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Vysoké zhodnocení | Výhled | FOMC | Kurzy měn | Federální rezervní banky | Americký trh práce | Hodnoty měny | Deriváty | Investiční prostředí | Zpráva o trhu práce | Economist | Počasí | FRED | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Klid | Cyrrus | Fundamentální pozadí | Expanze | Sentix index | Fondy | Výnosy státních dluhopisů | Glapinski | Austrálie | Francouzský index | USD za barel | Nikkei 225 | Bollingerova pásma | Spread | Jaderné elektrárny | Peněžní trhy | Dividendový výnos | Obchodní bilance | EU | Problémy | Zpřesněná data | Zpětný odkup akcií | Norská centrální banka | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Měnové stimuly | Dolarový index | Inflace v Německu | Ropa | Nejvyšší soud USA | Kalendář ekonomických událostí | Americká inflace | Makroekonomická data | Trh se zlatem | Capital Economics | Španělský IBEX | Přístup k měnové politice | MNB | Profitovat | Irsko | MIB | Reinvestice | Spotřeba domácností | Index MSCI | Sankce proti Rusku | Program QE | AUDJPY | USDX | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bilance Fedu | Impulzy | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Uvolnění měnové politiky | Amazon.com Inc. | MSCI | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Spotřebitelská poptávka | Dodávky LNG | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | | Obchod | Indexy PMI | Úroveň rezistence | Regionální měny | Oslabení | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | ZEN | Pandemická situace | Rusko | Úsilí | Žádosti o podporu | Reálné úrokové sazby | Spojené státy | Evropské méně | Hodnota indexu | Signál | Samsung | Írán | Zdražování | Člen bankovní rady | Investment Banking | Komerční banka | ADP | Biliony dolarů | Trhy | Sankce | Ropy | Nové žádosti o podporu | JD | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Řízení společnosti | Sázky | Nové prognózy | Utažení měnové politiky | SEC | Fibo retracement | Non-Farm Payrolls | Slovensko | Rozšíření | Společná evropská měna | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nálada | Indikátory | Tisková konference | Eura | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nizozemsko | ACT | Organizace | Invesco Ltd. | Poptávka po akciích | VIX | Růst | Polská centrální banka | Příjmy | Kmen koronaviru | Finanční situace | Lucembursko | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Fundament | Martin Gürtler | Meziroční růst | Jižní Korea | Varovné signály | Tuzemská měna | ISM index | Valuace | Politici | Volby | Nejbližší rezistence | Japonský index Nikkei | Cíle | Zveřejněné údaje | Důležité makroekonomické zprávy | Výhled růstu ekonomiky | Zlotý | Aktuální situace | Výkyvy | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Základní sazba | Zvýšené riziko | TradingEconomics | Schůzce FOMC | CNY | Technická analýza GBP/USD | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Regulatorní prostředí | Bělorusko | Australské burzy | Měnové trhy | Šance | Holubice | Oslabení dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Rozhodnutí ECB o sazbách | Covid | Šok | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Analytický tým FXstreet.cz | Pokles libry | Dna | Prudké oslabení | Maďarsko | Průmyslníci | Oslabování eura | Poradenství | Měnový pár | Korunový trh | Růst cen komodit | Dánsko | David Vagenknecht | Banka | Forward | AEX | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | ČSOB | Dopady pandemie | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Pokles zlata | Zasedání FOMC | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Hyundai | Norsko | Posilování amerického dolaru | Negativní dopad | Vklady | Americký prezident | Zápis z Fedu | Český PMI index | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Zdravotní péče | Marketingová komunikace | Produkce ropy | Předpověď | Nový Zéland | Snižování nákupu aktiv | Ekonomický růst | Analýza USDCZK | Vzestupný trend | Krize | Carnival | Management | XAU/USD | Macy's | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | CNBC | High | Guvernér Glapinski | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Obchodování na trzích | Důvěra investorů | Kupující | CAD | Short | Výroba aut v USA | Snižování sazeb | Americký trh nemovitostí | Futures na americké indexy | Nemovitosti | Stříbro | Práce | Očkování | XTB | Spoření | Podniky | Španělský IBEX 35 | Americká měna | Silná rally | Konsolidace | Kanada | Cboe VIX | Zvýšení mezd | Index spotřebitelských cen | Američané | Volatility | xStation5 | Počet zaměstnaných | EU a USA | Vývoj na trhu | Ekonomika Francie | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Švédsko | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Dostatek likvidity | Úroveň parity | Odhady analytiků | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Americký ISM | Kia | USD/JPY | Štěstí | Biden | Akciový trh | Inflace spotřebitelských cen | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | Japonský jen | Automotive | FXstreet.cz | Bilance | NZD | Šéfka ECB | COT | EK | Kotace | Mzdy | HDP v eurozóně | Sazby Fedu | Zadlužení | Vojtěch Benda | Obchodníci | Zahraniční investice | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Dluhopisy | Platební bilance | Čína | Inflace v ČR | Koruna | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | MIFID | Alžírsko | Akciové fondy | KOSPI | České mzdy | Guvernér | Prodejní pozice | Platina | Rezistence | Korporace | USA | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Kanadský dolar | Pozitivní zpráva | Sazby | Vánoční rally | Největší pokles | SPX | Švýcarský frank (CHF) | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Investoři do zlata | Zahraniční forex | Ocenění | Spojené arabské emiráty | Burze | Dnešní asijské obchodování | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Zásobníky | Index amerických akcií | Zajištění proti inflaci | Hyundai Motor | Stimuly | Denní graf | Globální sentiment | Míra inflace v Německu | DPH v Německu | Zpřísňováním měnové politiky | Tým FXstreet.cz | XTB Research | Statistika | Další pokles | Vývoj ceny | Nárůst případů koronaviru | Nulový úrok | Americká centrální banka dnes | Sankce vůči Rusku | Jihokorejská centrální banka | Investice do čínských firem | LNG | Dodavatelské řetězce | Katar | Kroky Bank of England | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Aktuální kurzy | Vzácné kovy | Prodej | Nervozita | Japonská centrální banka | Invesco | Investiční | Američtí centrální bankéři | Spekulovat | Včerejší obchodování | Bitcoin | Výkonnost | Signály Fedu | Česká ekonomika | Výroba aut | Nejbližší support | Hospodářské oživení | Budoucnost | Steen Jakobsen | Celkový sentiment | Rozhodování | Index CPI | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Thajsko | Ekonomická situace | Závislost | Česká koruna | Krypto | Ranní komentář | Zlato | HDP | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Likvidita | CL | Rakuten | Členské země | Forex kalendář | PMI index | Kurzy | Premiérka Liz Trussová | Stagflační tendence | Tiering | Objednávky | Inflační očekávání | Joe Biden | Evropské akciové trhy | Zastavení dodávek | Index Nikkei 225 | Evropské země | USD/CAD | Inflace ve světě | Uhlí | Komentáře Fedu | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Komodity | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Odkup akcií | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Tomáš Raputa | Sazba Fedu | Akcie automobilky | Kryptoměny | Investiční doporučení | Flexibilita | Medvědí trend | Centrální bankéři | Belgie | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Index amerického dolaru | Nonfarm Payrolls | ČTK | Prudký pokles cen | Měnové podmínky | Americké akciové indexy | Amazon | Španělsko | Volatilní obchodování | Jerome Powell | Emerging markets | IBEX | Česká národní banka | Wall Street | Alokace aktiv | Lael Brainardová | Index DAX | Graf dne | Nový kmen koronaviru | Nakupovat | Silné hospodářské oživení | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

První úroveň rezistence
První veřejná nabídka akcií
První veřejná nabídka akcií (IPO)
První veřejné obchodování
První vlna inflace
První vydělané peníze
První vydělané peníze z tradingu
První zelené dluhopisy
První zelené dluhopisy EU
První zkušenost s investováním

Následující klíčová slova

První zvýšení sazeb ČNB
Prvotní kurz koruny
Prvotní pohyby
Prvotní rotace
Prvotní úpis digitálních mincí
Prvotní uvedení kryptoměn
Przemysław Kwiecień
Přátelství Albánie
Přebudování britské ekonomiky
Přebytek běžného účtu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít