Vypuknutí pandemie
ECB na čtvrtečním zasedání sníží sazby o dalších 25 bb
11.12.2024 Evropská centrální banka na svém čtvrtečním zasedání s největší pravděpodobností sníží úrokové sazby o dalších 25 bazických bodů na 3,0 %. Data z reálné ekonomiky přinášela za poslední měsíc spíše zklamání. K nim se přidružily i politické problémy ve Francii a Německu a obavy z dopadů výsledků amerických prezidentských voleb. Riziko zpomalení hospodářského růstu tak bude nyní nosným tématem. Diskuze se může točit i kolem 50bodového „cutu“. Ten ale současná data dle našeho názoru nevyžadují. Spíše tak předpokládáme postupné uvolňování měnové politiky až na úroveň 2,25 %, tedy mírně pod neutrální sazbu (2,5 %), kam by se depozitní sazba měla dostat v dubnu. Nová prognóza z dílny ECB pravděpodobně pro příští rok přinese nižší růst HDP i inflace, jádrová inflace zůstane víceméně beze změny.
Digitální nomádi: Češi chtějí pracovat z Thajska. Tuzemsko naopak láká Poláky i Indy
06.11.2024 Digitální nomádi cestují po světě a pracují odkudkoli. Pracují výhradně přes internet a dlouho nevydrží na jednom místě. Podle odhadů pracuje na dálku z různých koutů světa 35 milionů lidí. Takovému stylu života přichází na chuť také stále víc Čechů.
Dollar Tree klesá po slabších výsledcích za 2Q24/25 📉
04.09.2024 Společnost Dollar Tree dnes zklamala trh jak svými výsledky za uplynulé čtvrtletí, tak svými prognózami na celý fiskální rok. Společnost se dnes dostala na minima z března 2020, kdy akcie srazilo dolů vypuknutí pandemie COVID-19. Společnost dnes klesla o téměř 20 % a od začátku roku ztratila více než -53 %.
Evropské trhy otevírají níže, index volatility EURO STOXX roste o 45 %🔴
05.08.2024 Panický výprodej se přenáší i na evropské trhy. Při zahájení hotovostní seance je většina indexů níže o přibližně 3-4 %. Index volatility EURO STOXX si připsal až 45 % a futures na německý index DAX klesají o 3,30 % na 17 200 bodů.
Nvidia se podobá Bitcoinu? Senzační vzestup ceny jejích akcií
25.04.2024 V letech 2023 až 2024 zažila cena akcií společnosti Nvidia senzační boom, v některých ohledech dokonce podobný boomu Bitcoinu. Jedná se však o dvě velmi odlišná aktiva, která se ubírají různými cestami, takže jediné, co mají skutečně společné, je boom na finančních trzích.
WOOD & Company nákupem další varšavské kancelářské budovy rozšiřuje portfolio na 15 budov
22.02.2024 Aktiva realitního fondu WOOD & Company nově rozšíří kancelářská budova Concept Tower ve Varšavě. Tu společnost WOOD & Company získá od CPIPG. Budova má 9 tisíc metrů čtverečních kancelářské plochy a je plně pronajatá. Jde o druhou kancelářskou budovu na polském trhu a celkově už dvanácté aktivum Office podfondu, který se orientuje na kancelářské budovy v hlavních městech regionu střední a východní Evropy. Ten přitom dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější fondy v daném segmentu v Česku i na Slovensku, průměrný roční výnos od založení Office podfondu činí v korunové třídě 11,35 %.
Maďarská centrální banka snížila základní úrok o 75 bodů na 10,75 procenta
19.12.2023 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu o 75 bazických bodů na 10,75 procenta. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě. Další snížení úroků jí umožňuje mimo jiné rychlý ústup inflace, která se dostala pod osm procent, ačkoliv ještě v polovině letošního roku byla v blízkosti 20 procent.
Ranní okénko - Nálada v Německu roste, stále je ale pesimistická
24.11.2023 Dnes v ranních hodinách dorazí z tuzemské ekonomiky údaj o vývoji nálady u spotřebitelů a firem během listopadu. Nepříliš odlišná informace dorazí i z Německa, kde půjde o tzv. Ifo index, který sleduje náladu u tamních firem. Předstihová data pak očekáváme i ze Spojených států, kde se zpožděním dorazí indexy nákupních manažerů. Obchodování by ale mělo být i dnes spíše poklidné, kdy po včerejším Dni díkůvzdání otevře americká burza tradičně jen na půlden a vzhledem k minimu makroekonomických dat by volatilita měla zůstat nízká.
Maďarská centrální banka opět snížila základní úrok o 0,75 procentního bodu
21.11.2023 Maďarská centrální banka dnes v souladu s očekáváním trhu snížila svou základní úrokovou sazbu o dalších 0,75 procentního bodu. Sazba se tím dostala na 11,50 procenta, informovala banka v tiskové zprávě. Snižování základní sazby zahájila v říjnu, už v květnu však začala snižovat svou jednodenní depozitní sazbu.
Míra inflace v Maďarsku v říjnu poprvé od loňského jara klesla pod deset procent
10.11.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v říjnu zpomalil na 9,9 procenta ze zářijových 12,2 procenta. Přispěl k tomu výrazný pokles cen energií, oznámil dnes maďarský statistický úřad. Inflace zvolnila už devátý měsíc za sebou a poprvé od loňského jara se vrátila na jednocifernou hodnotu. Překonala tak cíl, který si maďarská vláda stanovila do konce roku. Analytici v průměru očekávali, že inflace zpomalí na 10,4 procenta.
Maďarská centrální banka překvapivě snížila základní úrok na 12,25 procenta
24.10.2023 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání zahájila zmírňování měnové politiky, byla však razantnější, než předpokládali analytici. Základní úrokovou sazbu snížila o 0,75 procentního bodu na 12,25 procenta. Uvedla to ve svém dnešním sdělení. Analytici očekávali, že centrální bankéři sazbu sníží o půl procentního bodu.
Smíšené výsledky BlackRock za 3. čtvrtletí 📊 Čistý příliv poklesl o 85 % r/r
13.10.2023 Přestože výsledky společnosti BlackRock (BLK.US) za třetí čtvrtletí byly silnější, než se očekávalo (zejména na čisté bázi), největší správce aktiv na světě oznámil první odliv dlouhodobých prostředků od vypuknutí pandemie koronaviru. Její klienti vybrali celkem 13 miliard dolarů, což signalizovalo slabší sentiment vůči akciovému trhu (a jeho dlouhodobému růstu) v prostředí rostoucích výnosů a fondů peněžního trhu. Akcie BlackRock byly loni také pod tlakem kvůli rostoucím úrokovým sazbám a smíšenému sentimentu na akciovém trhu. Důležité je, že fond rozhodně zlepšil marže a zisk na akcii překonal očekávání – také se ukázalo, že je meziročně o více než 30 % vyšší. V současnosti kotace před otevřením naznačují stagnující reakci trhu – silný výkon kompenzuje obavy z možného dalšího odlivu – od 3. čtvrtletí se nálada na akciovém trhu poněkud zhoršila (s rostoucími výnosy 10letých státních dluhopisů).
Inflace v Maďarsku v září klesla na 12,2 procenta
10.10.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v září zpomalil na 12,2 procenta ze srpnových 16,4 procenta. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace tak vykázala pokles již osmý měsíc za sebou. Růst cen byl v září o něco mírnější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters zářijovou inflaci odhadovali v průměru na 12,5 procenta.
Ruský těžař Alrosa zastavil prodej diamantů, chce podpořit klesající ceny
20.09.2023 Ruský těžební gigant Alrosa zastavil veškerý prodej diamantů ve snaze podpořit klesající ceny. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg, která tento krok označila za téměř bezprecedentní. Poptávka po diamantech po pandemii covidu-19 obecně oslabila. Ekonomické problémy se projevují mimo jiné tím, že spotřebitelé snižují výdaje za luxusní zboží. Pokles cen komodity se v posledních týdnech zrychlil a kupci v Indii, která je největším odběratelem surových diamantů, vyvíjejí tlak na největší těžaře, aby omezili nabídku.
Inflace v Maďarsku v srpnu klesla na 16,4 procenta
08.09.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v srpnu zpomalil na 16,4 procenta z červencových 17,6 procenta. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace tak vykázala pokles již sedmý měsíc za sebou.
Britská ekonomika ve čtvrtletí překvapivě vzrostla, za jinými ale zaostává
11.08.2023 Britská ekonomika ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci překvapivě vzrostla o 0,2 procenta, pomohl především silný růst v červnu. V předběžné zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad (ONS). Analytici čekali stagnaci. Za ostatními velkými ekonomikami ale ta britská stále zaostává, jako jediná zatím nedosáhla úrovně před vypuknutím pandemie covidu-19. Libra v reakci na zprávu posílila.
Inflace v Maďarsku klesla na 17,6 procenta, snížila se šestý měsíc po sobě
08.08.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v červenci snížila na 17,6 procenta z červnových 20,1 procenta. Pokles tak vykázala už šestý měsíc za sebou. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Nejvýše vystoupala inflace v zemi v lednu, kdy se vyšplhala na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii. Ekonomové očekávali pokles pod 18 procent. V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta.
Maďarsko opět uvolnilo měnovou politiku, základní úrok ale nezměnilo
25.07.2023 Maďarská centrální banka dnes potřetí za sebou snížila svou jednodenní depozitní sazbu o jeden procentní bod, základní úrokovou sazbu nicméně opět ponechala beze změny. Banka signalizovala, že bude v uvolňování měnové politiky pokračovat, a předpověděla, že inflace v Maďarsku do konce roku klesne "výrazně" pod deset procent, napsala agentura Reuters.
Inflace se v Maďarsku v červnu snížila na 20,1 procenta, čekal se větší pokles
07.07.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v červnu snížila na 20,1 procenta z květnových 21,5 procent. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace se tak snížila už pátý měsíc za sebou. V lednu se vyšplhala až na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii. Ekonomové očekávali pokles zhruba k 18 procentům.
Inflace v Maďarsku v květnu klesla na 21,5 procenta, čekal se mírnější pokles
08.06.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v květnu snížila na 21,5 procenta z dubnových 24 procent. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace se tak snížila už čtvrtý měsíc za sebou. V lednu se vyšplhala až na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii.
Maďarská centrální banka zahájila uvolňování měnové politiky
23.05.2023 Maďarská centrální banka dnes ponechala svou hlavní úrokovou sazbu beze změny na 13 procentech. Jednodenní depozitní sazbu však snížila o jeden procentní bod na 17 procent a signalizovala další snižování úroků. Maďarsko tak jako první v Evropě zahájilo cyklus uvolňování měnové politiky, napsala agentura Reuters. Inflace v Maďarsku je přitom nadále nejvyšší v Evropské unii.
Jak se zatím vyvíjí výsledková sezóna společností z indexu S&P 500?
31.01.2023 “Výsledky za poslední kvartál ukazují horší zisky a marže za lepších tržeb a pesimistický výhled na první kvartál 2023, ” říká analytik BHS Timur Barotov.
Western Union po dvou letech začíná opět zprostředkovávat platby na Kubu
12.01.2023 Společnost Western Union začíná po dvou letech zprostředkovávat platby na Kubu. Před přerušením v roce 2020 byla tato služba hojně využívaná kubánskými emigranty pro zasílání peněz blízkým, kteří zůstali na ostrově. Přerušení platebního styku oslabilo tento tok peněz, který je stěžejním zdrojem příjmu pro kubánské domácnosti, uvedla agentura EFE.
Graf dne - CHNComp (07.12.2022)
07.12.2022 Čínská národní zdravotní komise dnes oznámila výrazné zmírnění omezení proti covidu v zemi, a to včetně některých opatření, která byla v platnosti po dlouhou dobu od vypuknutí pandemie. Asymptomatickým pacientům i pacientům s mírnými příznaky bude nyní umožněna domácí karanténa namísto přesunu do centralizovaných karanténních táborů. Negativní testy na Covid již nebudou vyžadovány pro cesty napříč zemí, stejně jako na většině veřejných míst. Omezení pohybu v zónách bez vysokého rizika budou odstraněna, zatímco čínské úřady budou přesnější v tom, co je vysoce riziková zóna (spíše než zavírat celé komunity). Jde o významný posun od přísné politiky nulového covidu, která byla v Číně až dosud uplatňována, a znamení, že ekonomické škody plynoucí z těchto politik, stejně jako jimi vyvolané sociální nepokoje, představují riziko pro Komunistickou stranu Číny.
Cineworld se snaží odrazit po možné akvizici společnosti Vue ⚡
02.12.2022 Akcie společnosti Cineworld (CINE.UK) dnes posilují o téměř 10 %. Kapitalizace donedávna druhého největšího řetězce kin na světě se kvůli hrozbě bankrotu snížila na pouhých 68 milionů britských liber. Společnost souhlasila s tím, že prozkoumá možný prodej podniku a umožní věřitelům přispět k podnikatelskému plánu. Na trhu se objevily spekulace o možném převzetí společnosti společností Vue Inetrnational a o dobrém prodeji pokračování filmu Knives Out 2 do kin:
Německý parlament schválil rozpočet na příští rok, dodrží dluhovou brzdu
25.11.2022 Německo bude v příštím roce hospodařit s částkou 476,3 miliardy eur (11,6 bilionu Kč), rozpočtový schodek pak počítá s částkou 45,6 miliardy eur (1,1 bilionu Kč). Dnes o tom rozhodli poslanci Spolkového sněmu. I přes tento deficit ale Německo dodrží rozpočtovou disciplínu zakotvenou v ústavě, což se doposud od vypuknutí pandemie nemoci covid-19 nepodařilo.
Maďarská centrální banka opět ponechala základní úrok na 13 procentech
22.11.2022 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 13 procentech. Oznámila to v tiskové zprávě. Úroky tak nezměnila už druhý měsíc za sebou. Maďarsko má nyní nejvyšší základní úrokovou sazbu v Evropské unii.
Akcie AMC se propadly o téměř 10 % navzdory dobrým čtvrtletním výsledkům
09.11.2022 Akcie společnosti AMC Entertainment (AMC.US) během dnešní seance prudce klesly, a to i přesto, že řetězec kin zveřejnil lepší než očekávané čtvrtletní výsledky.
Ranní okénko - Špatný výhled pro Německo
18.10.2022 Zatímco český ekonomický kalendář je stejně jako ve zbytku týdne prázdný, od sousedů z Německa dorazí průzkum ZEW. V rámci evropských předstihových ukazatelů půjde o první více sledovaný index reflektující říjnovou situaci. Vyhlídky analytiků ale příliš optimistické nejsou a jak u složky hodnotící aktuální situaci, tak u složky budoucích očekávání předpokládají další pokles. Ten by měl jít na vrub zejména obavám ohledně dodávek plynu a z toho celkově plynoucí zimní energetické krize. V USA pak vyjdou čísla z průmyslu, kdy v září by produkce podle odhadů měla velmi mírně růst po poklesu v srpnu. Včera v Česku překvapila silnější dynamika cen výrobců, kdy namísto očekávaného mírného meziměsíčního poklesu se dostavil další více jak procentní růst. Ten plynul zejména z cen energií.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká národní banka ponechá ve čtvrtek sazby beze změny
26.09.2022 Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v srpnu zřejmě mírně vzrostly, zlepšit by se měla i zářijová spotřebitelská důvěra. Naopak v eurozóně se důvěra spotřebitelů propadne na nejnižší úroveň za poslední rok. To bude vidět i na menším zájmu domácností o úvěry a mírném poklesu peněžní zásoby. Klíčovou událostí v eurozóně však bude zářijová inflace, která zřejmě vyšplhá až na 9,8 %.
Máme před sebou volební víkend
23.09.2022 O víkendu nás v Česku čekají volby do obecních zastupitelstev. Ačkoliv je jistě nelze srovnávat s těmi parlamentními, tak i přesto půjde o první signál směrem k současné vládní garnituře, jak si doposud vede. Z pohledu trhů však budou bezesporu podstatnější výsledky parlamentních voleb v Itálii. Připomeňme, že v létě zde padla Vláda národní jednoty bývalého prezidenta ECB Maria Draghiho poté, co levicové Hnutí pěti hvězd stáhlo svou podporu kvůli neshodám ohledně balíčku ekonomických stimulů.
Fidelity International: Globální nálada rychle klesá
27.07.2022 Analytici společnosti Fidelity vnímají, že nálada mezi manažery společností, které pokrývají, se již několik měsíců zhoršuje. V červnu se objevily jisté známky oživení, když Čína začala znovu po lockdownech fungovat, ale toto oživení se zastavilo. Nálada se zhoršila i jinde, zejména v Severní Americe, Evropě a regionu EMEA/Latinské Ameriky. Jak ukazuje graf z tohoto týdne, indikátor nálady manažerů je nyní nejméně příznivý od doby, kdy jsme se na něj před dvěma lety začali našich analytiků každý měsíc dotazovat. Hlavní ukazatele se také nadále zhoršují a nyní jsou na úrovni srovnatelné s okamžikem vypuknutí pandemie Covid-19.
Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na 5,9 procenta
31.05.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,9 procenta. Oznámila to v tiskové zprávě. Banka tak pokračuje ve snaze omezit růst inflace. Zpřísňování měnové politiky nicméně zpomalila ve srovnání s předchozími dvěma zasedáními, na kterých základní sazbu zvýšila vždy o celý procentní bod.
Ranní okénko - Porostou sazby v USA nad neutrální úroveň?
26.05.2022 Dnešek bude díky státnímu svátku v řadě evropských zemí poměrně klidný a důležitější data dorazí jen z USA. Upřesnění a podrobnějšího rozkladu se dočká výsledek HDP za první kvartál, chybět nebudou ani tradiční data ohledně týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ty již ovšem nejsou tak sledované jako například po vypuknutí pandemie a dopad na trhy bude jen tlumený. Menší pozornost na sebe dnes strhne i ruská centrální banka, která bude rozhodovat o dalším nastavení sazeb.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Německou ekonomiku na začátku roku podpořila domácí poptávka
23.05.2022 Tento týden přinese zejména indikátory o vývoji německé ekonomiky. Finální odhad HDP by měl potvrdit její mezičtvrtletní nárůst o 0,2 % v prvním čtvrtletí, ke kterému přispělo uvolnění protiepidemických restrikcí a s tím spojené oživení domácí poptávky.
Maďarská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 5,4 procenta
26.04.2022 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrok o jeden procentní bod na 5,4 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Banka tak dál pokračuje ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci.
Globální stagflace je tu
12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
Hodnota majetku v realitních fondech ke konci roku 2021 meziročně vzrostla o 18,6 %
12.04.2022 Zájem Čechů o reality nezastavila ani koronakrize. Investovat do nemovitostí lze ale i jinak, než koupí bytu, domu nebo chalupy. Na popularitě získávají realitní fondy. Díky nim investoři vlastní podíly nejen v nemovitostech určených k bydlení, ale i v administrativních budovách, nákupních centrech nebo v průmyslových parcích. Aktuálnímu vývoji aktiv realitních fondů v České republice se kvartálně věnuje analytička WOOD & Company Eva Sadovská. Nejaktuálnější přehled vychází z údajů České národní banky ke 31. prosinci 2021.
Inflace v Maďarsku stoupla na 8,5 procenta, je nejvyšší za téměř 15 let
10.04.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v březnu zrychlil na 8,5 procenta z únorových 8,3 procenta. Inflace se tak nachází na nejvyšší úrovni od června 2007. Oznámil to v pátek maďarský statistický úřad ve své tiskové zprávě. Výrazně zdražily například potraviny, jejichž ceny se meziročně zvýšily o 13 procent.
Polská centrální banka zvýšila hlavní úrok na 4,5 procenta
06.04.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes s ohledem na inflaci zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 4,5 procenta. Je to více, než odhadovali analytici. Od října je to už sedmé zvýšení sazeb v Polsku, základní úroková sazba je nejvýše za posledních deset let.
Maďarská centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok na 4,40 procenta
22.03.2022 Maďarská centrální banka dnes překvapivě zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 4,40 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Pokračuje tak ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci. Dnešní zvýšení úroků je výraznější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters v průměru předpovídali, že základní sazba stoupne o 0,75 procentního bodu.
Ranní okénko - Ceny výrobců rostou o více než 21 %, první ukazatele projeví vliv války na Ukrajině
15.03.2022 Ekonomický kalendář dnes v 9 odstartovaly české ceny průmyslových výrobců, které meziročně ukázaly opět pádivé hodnoty okolo 20 %. Německý ZEW index, měřící sentiment u aktérů na finančním trhu, bude jedním z prvních měkkých ukazatelů reflektujících válku na Ukrajině a čeká ho tak s největší pravděpodobností strmý pád. Lednový průmysl z eurozóny ještě „postižený“ válkou nebude a proti prosinci by měl víceméně stagnovat.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americký Fed tento týden začne se zvyšováním úrokových sazeb
14.03.2022 Finanční trhy budou nadále sledovat zejména dění kolem války na Ukrajině. Ve druhé polovině minulého týdne sice došlo k mírnému ústupu rizikové averze, na výrazné nejistotě kolem dalšího vývoje ekonomik to však nic nemění. Z ekonomických událostí bude tento týden nejdůležitější zasedání amerického Fedu. Ten by měl ve středu přistoupit k dlouho avizovanému kroku a poprvé od pandemie zvýšit úrokové sazby.
Polská centrální banka zvýšila hlavní úrok na 3,5 procenta
08.03.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes s ohledem na inflaci zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 3,5 procenta. Je to více, než odhadovali analytici. Banka se též snaží podpořit zlotý, který v důsledku ruské invaze na Ukrajinu propadl na rekordní minimum vůči euru. Od října je to už šesté zvýšení sazeb v Polsku, základní úroková sazba je na devítiletém maximu. Většina ekonomů dotazovaných agenturou Bloomberg čekala zvýšení hlavního úroku o půl procentního bodu.
Evropské akcie navzdory počátečnímu poklesu posílily
02.03.2022 Evropské akcie dnes navzdory počátečnímu poklesu posílily. Smazaly tak část ztrát z předchozích dvou dnů, za kterými stály obavy z hospodářských důsledků války na Ukrajině. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si dnes připsal 0,9 procenta a uzavřel obchodování na 446,33 bodu.
Forex: Euro kvůli obavám z války na Ukrajině kleslo vůči dolaru nejníže od května 2020
02.03.2022 Euro během dnešního obchodování sestoupilo vůči americkému dolaru až na 1,1059 EUR/USD, tedy na nejnižší úroveň od května 2020. Důvodem jsou obavy investorů z dopadů eskalace války na Ukrajině na hospodářské vyhlídky eurozóny, píše agentura Reuters. Kolem 17:30 SEČ pak jednotná evropská měna vykazovala pokles o zhruba 0,3 procenta na 1,1090 EUR/USD.
Analytik: Česká měna by mohla kvůli situaci na Ukrajině velmi rychle oslabovat
01.03.2022 Česká měna by mohla velmi rychle oslabovat. ČTK to dnes řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Jaroslav Tupý. Situace na Ukrajině totiž podle něj znamená pro globální finanční trhy velkou nejistotu a averzi vůči riziku. Koruna patří spolu s dalšími středoevropskými měnami k rizikovým aktivům, uvedl.
Rusko-Ukrajinský konflikt: Co udělá s českou korunou?
28.02.2022 Válka na Ukrajině, která od roku 1945 nemá v Evropě obdoby, je obrovskou mezinárodní tragédií, kterou si ještě před velmi nedávnou dobou mnoho z nás nedokázalo představit. Každá válka znamená ztráty a to nejen ty ekonomické, ale bohužel také ztráty nejvyšší a sice ztráty na lidských životech. Proto především chceme vyjádřit podporu celé Ukrajině a doufáme, že tato agrese Ruska na území suverénního státu velice brzy skončí.
Inflace, geopolitika, zlato
28.02.2022 Úřad pro ekonomickou analýzu (Bureau of Economic Analysis, BEA) v pátek zveřejnil nejnovější údaje o aktuální úrovni inflace oproti cenovému indexu PCE (index výdajů na osobní spotřebu). Podle této zprávy inflace v lednu vzrostla o 0,6 %, což je největší meziroční nárůst od roku 1982. Lednový nárůst o 0,6 % představuje meziroční zvýšení o 6,1 %. Poslední zpráva o indexu spotřebitelských cen včetně energií a potravin odhalila 7,5% nárůst inflace, což je nejvyšší úroveň od roku 1982. Pro pochopení toho, jak dochází k pokračujícímu růstu inflace, je třeba vzít v úvahu zářijový index PCE. V meziročním srovnání dosáhl v září 4,4 %, v říjnu 5,1 %, v listopadu 5,6 % a v prosinci 5,8 %. Od září 2021 se inflace reprezentovaná preferovaným indexem PCE Federálního rezervního systému zvýšila o 1,7 %. Není pochyb o tom, že inflace působí na trh a ovlivňuje ceny zlata. Zlato je dlouhodobě považováno za bezpečný přístav, který investoři využívají jako zajištění proti rostoucí inflaci.
Situace na Ukrajině se zhoršuje, takže se evropský trh obchoduje v červených číslech
24.02.2022 Futures na evropské akcie dnes ráno klesly po zprávách, že ruské jednotky vypálily rakety na řadu ukrajinských měst a vylodily vojáky na jejím pobřeží. To vyvolalo na světovém trhu velkou vlnu odklonu od rizika.
Maďarská centrální banka zvýšila hlavní úrok o půl bodu na 3,4 procenta
22.02.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání svého měnového výboru zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 3,4 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Pokračuje tak ve zvyšování úroků, aby zbrzdila růst inflace, která v lednu vystoupila na nejvyšší hodnotu za posledních téměř 15 let. K nejistotě na trhu teď navíc přispívá i napětí mezi Ukrajinou a Ruskem.
Forex: Shrnutí obchodování 11.2.2022
11.02.2022 Americké akcie včera prudce oslabily. Přispěla k tomu zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech a následný komentář jednoho ze zástupců americké centrální banky (Fed), který umocnil obavy, že banka kvůli inflaci agresivně zvýší úrokové sazby.
Polská centrální banka zvýšila podle očekávání hlavní úrok na 2,75 procenta
08.02.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes kvůli vysoké inflaci zvedla základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 2,75 procenta. Krok je v souladu s očekáváním analytiků. Od října je to už páté zvýšení sazeb v Polsku. Hlavní úrok je nyní nejvýše od roku 2013, připomněla agentura Bloomberg.
Forex: Koruna posílila k euru o 13 haléřů, naopak k dolaru 15 haléřů ztratila
27.01.2022 Koruna dnes posílila k euru a oslabila k dolaru. Kolem 17:00 se obchodovala na 24,38 EUR/CZK a na 21,88 USD/CZK. Proti středečnímu podvečeru si česká měna vůči jednotné evropské měně polepšila o 13 haléřů, naopak k americké měně 15 haléřů ztratila. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Forex: Shrnutí obchodování 27.1.2022
27.01.2022 Americké akcie včera převážně oslabily. Předchozí zisky smazaly během tiskové konference šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Fed předtím naznačil, že by mohla začít zvyšovat svoji základní úrokovou sazbu již v březnu.
Fed naznačil, že plánuje začít zvyšovat základní úrok v březnu
26.01.2022 Centrální banka USA (Fed) naznačila, že by mohla začít zvyšovat svoji základní úrokovou sazbu již v březnu. To je významná změna politiky nízkých úrokových sazeb z doby pandemie, která podpořila najímání nových zaměstnanců a ekonomický růst, ale také přispěla k vysoké inflaci. Měnový výbor Fedu v prohlášení zveřejněném na závěr dvoudenního zasedání také potvrdil, že v březnu ukončí nákup dluhopisů.
Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok výrazněji, než se čekalo
25.01.2022 Maďarská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na osmileté maximum 2,9 procenta. Pokračuje tak ve zpřísňování své měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci. Analytici očekávali mírnější zvýšení základní sazby, a to na 2,7 procenta.
Spojené státy jsou na vrcholu epidemie covidu
19.01.2022 Hlavní americké akciové indexy v posledních třech dnech prudce klesly v souladu s našimi očekáváními. Opakovaně jsme říkali, že hluboká korekce se očekává v roce 2022. Nyní se možná dočkáme jejího samotného začátku. To není jen náš úhel pohledu. Mnoho odborníků má stejné prognózy. Předpokládají, že všechna riziková aktiva, včetně akcií a kryptoměn, budou v příštích letech trpět. Sestupná spirála bitcoinu, nejrizikovějšího aktiva ze všech, začala před několika měsíci. Vlajková loď kryptoměny již ztratila polovinu své hodnoty. Samozřejmě, že takový propad je na akciovém trhu vysoce nepravděpodobný, ale přesto. Zpřísnění měnové politiky ze strany americké centrální banky bude mít negativní dopad na samostatné akcie, stejně jako na Dow Jones, NASDA a S&P 500. Pandemie koronaviru navíc nezmizela. Stále má negativní vliv na celý svět.
Polská centrální banka zvýšila podle očekávání hlavní úrok na 2,25 procenta
04.01.2022 Polská centrální banka (NBP) dnes kvůli vysoké inflaci zvedla základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 2,25 procenta. Krok je v souladu s očekáváním analytiků. Od října je to už čtvrté zvýšení sazeb v Polsku.
Na burzách je od roku 2018 nejméně BTC
29.12.2021 Na peněženkách burz se podle platformy CryptoRank nachází pouze 6,3% všech vytěžených Bitcoinů. Rostoucí počet Bitcoinů na burze znamená, že investoři je na burzy přesouvají, aby je prodali. Pokud se z burz Bitcoiny odlévají, znamená to pak, že majitelé Bitcoiny přesouvají na vlastní peněženky.
Maďarská centrální banka bude podle guvernéra pokračovat ve zvyšování úroků
28.12.2021 Maďarská centrální banka bude v příštím roce pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aby tak dostala pod kontrolu inflaci. Uvedl to guvernér banky György Matolcsy v rozhovoru s maďarským deníkem Magyar Nemzet. Další zvyšování úroků se očekává také v Polsku a v České republice.
Fundamentální analýza EUR/USD a GBP/USD na 17. 12. 2021
17.12.2021 Euro upevnilo svou pozici poté, co ECB oznámila své rozhodnutí, ale nedokázalo opustit širší boční kanál, který začal 30. 11. 2021. Libra prudce vzrostla na základě zvýšení úrokové sazby Bank of England.
Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na sedmileté maximum 2,4 procenta
14.12.2021 Maďarská centrální banka dnes v souladu s očekáváním zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu na 2,4 procenta, tedy na nejvyšší úroveň od května 2014. Pokračuje tak ve zpřísňování své měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci.
Pandemie zvyšuje podíl superbohatých na globálním bohatství
08.12.2021 Pandemie je zlatým věkem pro miliardáře - jejich podíl na celosvětovém majetku domácností se během krize způsobené covidem-19 zvýšil na rekord. Podle zprávy o světové nerovnosti vypracované skupinou World Inequality Lab, kterou založil francouzský ekonom Thomas Piketty, mají domácnosti 2750 miliardářů na celosvětovém bohatství domácností podíl 3,5 procenta. Na počátku roku 2020 to byla jen dvě procenta a v roce 1995 jedno procento.
Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na 2,1 procenta
16.11.2021 Maďarská centrální banka dnes v souladu s očekáváním zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu na 2,1 procenta. Zrychlila tak tempo zpřísňování měnové politiky v reakci na růst inflace a po překvapivě výrazném zvýšení úroků v České republice a Polsku, uvedla agentura Reuters.
Komodity: Ceny ropy rostou po rozhodnutí OPEC+ zvýšit těžbu jen podle plánu
04.11.2021 Ceny ropy dnes rostou po rozhodnutí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců v čele s Ruskem zvýšit od příštího měsíce těžbu jen podle plánu. Jejich růst ale mírní zpráva televize Al-Arabíja, že Saúdská Arábie brzy bude dodávat na trh poprvé od vypuknutí pandemie covidu-19 přes deset milionů barelů denně.
Komerční bance za tři čtvrtletí stoupl zisk o 40,7 pct na 8,6 mld Kč
04.11.2021 Komerční bance stoupl za letošní tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40,7 procenta na 8,6 miliardy korun. Bance vzrostly úvěry i vklady klientů. Čisté provozní výnosy za prvních devět měsíců vzrostly meziročně o 1,3 procenta na 22,6 miliardy korun. Provozní náklady klesly o 0,7 procenta na 11,4 miliardy korun. Banka, jejímž většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale, dnes konsolidované hospodářské výsledky oznámila v tiskové zprávě.
Meziměsíční prohloubení deficitu státního rozpočtu je nejnižší od začátku pandemie
01.11.2021 Stát hospodařil za prvních deset měsíců letošního roku s deficitem 335 mld. Kč. Celkové příjmy vzrostly meziročně o 2,1 % a výdaje o 5,9 %. Meziměsíční prohloubení schodku státních financí se tak stáhlo na 8,7 mld. Kč, což je nejnižší hodnota od vypuknutí pandemie. Oproti předchozímu měsíci stojí za výsledkem zejména pomalejší růst výdajů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.10.2021 1) Čína tlačí na americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, aby se v jeho čínských provozovnách před zimní olympiádou plánovanou na únor dalo platit digitální měnou její centrální banky. Píše o tom server britského deníku Financial Times (FT). Peking podle jeho zdrojů vyvíjí nátlak i na další americké podniky, aby začaly digitální měnu známou jako e-CNY přijímat. Podle amerických kritiků ale systém není bezpečný.
Maďarská centrální banka opět zvýšila základní úrokovou sazbu
19.10.2021 Maďarská centrální banka dnes v souladu s očekáváním analytiků zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,15 procentního bodu na 1,80 procenta. Pokračuje tak ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci.
Forex: Apetit amerických spotřebitelů pomalu opadá
15.10.2021 Finanční trh dnes bude sledovat především výsledky amerického maloobchodu za září. Podle našeho odhadu tamní tržby klesly meziměsíčně o 0,3 % po předchozím zvýšení o 0,7 %. Důvodem byly zejména klesající prodeje automobilů v důsledku jejich omezené nabídky. Nižší dynamiku však podle nás ukážou i tržby bez prodejů aut. Problém s dodávkami výrobních součástek omezuje automobilový průmysl po celém světě a zářijové počty nově registrovaných aut v EU by se tak měly i nadále nacházet ve výrazném meziročním poklesu. V USA dnes zveřejní také indikátory ekonomického sentimentu od newyorského Fedu a Michiganské univerzity.
Forex: Rychlý růst cen zaznamenává většina zemí
14.10.2021 Dnešek nepřinesl mnoho překvapivých makroekonomických dat, která by byla schopna ovlivnit dění na finančním trhu. K rychlému růstu spotřebitelských cen dochází ve většině zemí světa a Slovensko není výjimkou, když tamní inflace v září znovu vzrostla z meziročních 3,8 % na 4,6 %. Vysokoinflační prostředí potvrdily i zářijové ceny průmyslových výrobců z USA, jejichž meziroční růst zrychlil z 8,3 % na 8,6 %. To však bylo zhruba v souladu s očekáváními. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA poprvé od vypuknutí pandemie prolomily hranici 300 tis. a byly o 27 tis. nižší, než se čekalo.
Inflace v Maďarsku v září vystoupila na devítileté maximum 5,5 procenta
08.10.2021 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Maďarsku v září zrychlilo na 5,5 procenta ze srpnové hodnoty 4,9 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od října 2012. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Údaje by mohly zvýšit tlak na zpřísňování měnové politiky v Maďarsku.
Nový Zéland zvedl základní úrok poprvé po sedmi letech
06.10.2021 Novozélandská centrální banka (RBNZ) zvýšila poprvé po sedmi letech základní úrokovou sazbu. Zvedla ji o čtvrtinu procentního bodu na 0,5 procenta. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení. Snaží se tak zbrzdit růst inflace a ochladit trh s bydlením.
Lagardeová: Ekonomika eurozóny za sebou po pandemii to nejhorší ještě nemá
28.09.2021 Ekonomika eurozóny ještě šok z pandemie covidu-19 zcela nestrávila. Odrazila se ode dna, ale to nejhorší za sebou ještě nemá. Na zahájení fóra o centrálním bankovnictví, které se letos koná on-line, to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
Maďarská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu na 1,65 procenta
21.09.2021 Maďarská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,15 procentního bodu na 1,65 procenta. Pokračuje tak ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci, i když pomalejším tempem než v předchozích měsících. Analytici podle průzkumu agentury Reuters očekávali o něco výraznější zvýšení základní sazby, a to o čtvrt procentního bodu na 1,75 procenta.
Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU
03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na 1,5 procenta
24.08.2021 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu na 1,50 procenta. Náklady na úroky zvýšila už potřetí za sebou, aby zmírnila růst inflace způsobený silným oživením ekonomiky. Banka to dnes uvedla v tiskové zprávě.
Forex: Zápis z jednání Fedu příliš nového nepřinesl
19.08.2021 Záznam z posledního jednání amerického Fedu příliš nového nepřinesl. Ohledně načasování panuje široké spektrum názorů. Nicméně my očekáváme, že největší šanci na oznámení konce nákupů finančních aktiv má zářijové jednání. Guvernér ČNB Jiří Rusnok potvrdil, že v záři budou centrální bankéři diskutovat tempo zvyšování úrokových sazeb. Koruna oslabuje na nejslabší hodnoty za poslední dva týdny. Podmínky na trzích by ji však měly v nejbližších dnech podporovat v opětovném posilování.
Forex: Koruna nejslabší za poslední dva týdny
18.08.2021 Dnešní obchodování na globálních finančních trzích nepřineslo příliš nového. Pozornost se soustředí na večerní zveřejnění záznamu z posledního jednání amerického Fedu. To by mohlo poskytnout nové informace k načasování konce nákupů centrální banky na finančních trzích a případného zvyšování úrokových sazeb. Nejbližším možným termínem oznámení by totiž mohlo být každoroční setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole. Poslední data z ekonomiky však nahrávají oznámení až na zářijovém jednání Fedu. Načasování bude klíčové nejen pro tržní úrokové sazby, ale i pro eurodolar, a tedy potenciálně i pro korunu.
Kolik nás stojí antivaxeři?
29.07.2021 Média, sociální sítě, diskuze mezi známými či rodinou vedou často k výměně názorů ohledně očkování proti Covid-19. Lidé se začali rozdělovat na očkované a neočkované, na „normální“ a antivaxery. Diskutuje se o zdraví, vedlejších účincích, svobodné vůli a neočkovaní jedinci se začínají identifikovat jako utlačováni, zatímco nenávistné protesty upírají pozornost na výhody pro očkovaných. Opravdu jsou však očkováni lidé zvýhodňováni? A co ekonomické dopady? Kolik nás ještě bude negativní postoj odpůrců očkování? Jak tito lidé vlastně ovlivňují trhy?
Tlak na hlubší deficit státního rozpočtu polevuje
01.07.2021 Stát hospodařil za prvních šest měsíců letošního roku s deficitem 265,1 mld. Kč. Celkové příjmy vzrostly meziročně o 1,9 % a výdaje o 9,3 %. Meziměsíční prohloubení deficitu dosáhl pouze 10 mld. Kč, což je spolu s loňským červencem nejnižší hodnota od vypuknutí pandemie. Na tom se podílela zejména příjmová strana opět v čele s přímými daněmi. Zásadní položkou byla pololetní záloha na dani z příjmu právnických osob, která překonala očekávání Ministerstva financí a inkaso za celé první pololetí dosáhlo 90 % celoročního plánu. Vyšší příjmy zaznamenala i daň z příjmu fyzických osob a pojistné. Naopak i nadále výrazně zaostává výběr DPH a spotřebních daní. To by se však podle nás mělo změnit v druhé polovině roku, kdy už by ekonomika měla růst. Celkově ale již nyní vláda získala o 16,2 mld. Kč více oproti plánu ministerstva.
Analýza Fidelity International: Odvětví elektromobility v Číně poroste ještě rychleji
29.06.2021 Od vypuknutí pandemie Covid-19 jsme svědky vlny optimismu, co se týče elektromobilů. Vlády velkých zemí po celém světě zavádějí ekologická opatření a ekologické investování mezi ústřední body svých strategií. Zatímco se pozornost soustředila zejména na klimatickou politiku USA nebo Evropy, Čína se také zavázala k dekarbonizaci. Vzhledem k tomu, že ceny baterií pro elektromobily klesají rychleji, než se očekávalo, mohl by čínský elektromobilový průmysl oproti současným odhadům ještě více zrychlit. Ačkoli věříme, že čínský růst trhu elektromobilů má před sebou slibnou budoucnost, kořist nebude rozdělena rovnoměrně. Pravděpodobněji totiž zvítězí společnosti v přední části hodnotového řetězce, které mají lepší konkurenční pozici.
Forex: ČNB dnes poprvé od vypuknutí pandemie pravděpodobně zvýší úrokové sazby
23.06.2021 Událostí číslo jedna na korunovém trhu je dnes zasedání České národní banky. Ta podle nás zvýší úrokové sazby poprvé od vypuknutí současné pandemie a bude tak v tomto ohledu patřit k prvním centrální bankám na světě. V regionu ji však už včera předběhla maďarská centrální banka. Na dnešní nárůst tuzemských úrokových sazeb ukazují především poslední vyjádření jednotlivých členů bankovní rady, podle kterých by pro vyšší sazby mohlo hlasovat pět z nich. Centrální bankéře trápí především inflace, jenž zůstává po dobu více než dvou let nad dvouprocentním cílem ČNB a ohrožuje tak ukotvenost inflačních očekávání. Ač je zvýšení sazeb široce očekáváno, o překvapení nemusí být nouze. Z hlediska makroekonomických dat dnes budou sledovány především předběžné odhady červnových indexů PMI z Evropy i USA.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB poprvé od začátku pandemie zvýší úrokové sazby
21.06.2021 Americká centrální banka odstartovala diskuze o začátku utahování měnové politiky. To se promítlo do všech koutů finančních trhů a ze stejného titulu očekáváme volatilitu i přes celé léto. V Evropě ukážou tento týden předstihové ukazatele další růst. Evropská rada bude řešit osud Bankovní unie a šéfka ECB představí svou čtvrtletní zprávu Evropskému parlamentu. Ve středu zasedne ČNB, která podle nás poprvé od začátku pandemie zvýší úrokové sazby. Zásadní ale bude indikace dalšího zpřísňování měnové politiky ve zbytku roku. Koruna zůstává v zajetí silného dolaru. Tuzemská centrální banka by ji však měla poskytnou nový stimul k pohybu k silnějším úrovním.
Forex: Ceny v německém výrobním sektoru pokračují v rychlém růstu
18.06.2021 Dnešek bude na finančních trzích pravděpodobně ve znamení poklidného obchodování bez významných ekonomických stimulů. Kalendář dnes zveřejňovaných dat totiž obsahuje pouze údaje spíše druhořadého charakteru, které nemají sílu trhem zahýbat. Zveřejněn bude květnový vývoj cen průmyslových výrobců v Německu. Ty podle tržního konsensu vzrostly meziročně o 6,4 % po předchozích 5,2 %. Významný vliv zde měla i nadále vyšší cena ropy, působily však pravděpodobně také vyšší ceny dalších surovin a vybraných výrobních komponent. Region nabídne pouze polská data z trhu práce za květen.
Forex: Shrnutí obchodování 4.6.2021
04.06.2021 Americké akcie včera oslabily, zejména technologický sektor. Negativně na náladu trhu působily obavy z inflace a možného omezení stimulačních opatření ze strany americké centrální banky (Fed). Část ztrát akciové indexy smazaly po zprávě, že americký prezident Joe Biden nezavrhuje možnost nezvyšovat korporátní daň.
Forex: K růstu dolaru přispěla zpráva o lepší situaci na americkém trhu práce
03.06.2021 K dnešnímu růstu dolaru přispěla zpráva o zlepšení situace na americkém trhu práce. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, přidával kolem 16:45 SELČ 0,6 procenta na 90,44 bodu.
Coface: riziko občanských nepokojů se může zvýšit až desetinásobně
31.05.2021 Sociální napětí a z toho pramenící riziko občanských nepokojů se může ve světě zvýšit až desetinásobně. Dopady pandemie na světovou ekonomiku načas odsunuly do pozadí politická rizika, tedy zejména zvýšený protekcionismus a dopady brexitu nebo rizika spojená se sociálními nepokoji, vnitřními konflikty či nebezpečí teroru. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Coface.
Politická rizika jsou časovanou bombou
31.05.2021 Sociální napětí, a z toho pramenící riziko občanských nepokojů, se může ve světě – včetně Evropy – zvýšit až desetinásobně. Dopady pandemie na světovou ekonomiku načas odsunuly do pozadí politická rizika – zejména pak zvýšený protekcionismus a dopady Brexitu – nebo rizika spojená se sociálními nepokoji, vnitřními konflikty či nebezpečím terorismus. Tato rizika však nezmizela. „Vliv nestabilními politického prostředí na ekonomiku se stal velmi zásadním. Pandemie Covid-19 sice odsunula politická rizika do pozadí. To neznamená, že přestala existovat. Naopak vinou koronavirové krize se mohou ještě prohloubit. Podle analýzy Coface se například riziko občanských nepokojů může zvýšit až desetinásobně,“ upozorňuje Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.
Forex: Růst americké ekonomiky pokračoval třetí čtvrtletí v řadě
27.05.2021 Zpřesněný odhad vývoje amerického HDP v prvním čtvrtletí by měl přinést mírné vylepšení a tamní ekonomika tak podle nás vzrostla v anualizovaném vyjádření mezičtvrtletně o 6,7 %. Pokračující expanzi v průběhu druhého čtvrtletí by měly potvrdit dubnové údaje průmyslových objednávek, jejichž růst odhadujeme ve výši 0,5 % meziměsíčně. Bez objednávek dopravních prostředků, kde výrobu stále brzdí chybějící komponenty, však očekáváme ještě vyšší růst, a to o 1 %. Tradiční týdenní statistiky z trhu práce se i nadále ponesou v duchu jen pozvolného zlepšování. Výrazné zlepšení by na druhou stranu měla zaznamenat důvěra německých spotřebitelů. ČNB dnes projedná Zprávu o finanční stabilitě a na tomto jednání by již mohlo dojít ke zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték, konkrétně ke snížení poměru výše úvěru k hodnotě zastavované nemovitosti.
Forex: Předstihové indikátory z USA ukážou na mírný útlum optimismu
20.05.2021 Dosud známá čísla o dubnovém vývoji americké ekonomiky spíše zklamala, což se odráží také v odhadech dnes zveřejněných statistik. Důvěra v podnikatelském sektoru od filadelfského Fedu podle očekávání trhu v květnu klesla z 50,2 b. na 41,0 b. Předstihový ukazatel od Conference Boardu by pak měl setrvat na hodnotách z předchozího měsíce. Největším zklamáním byly v dubnu statistiky z amerického trhu práce a pouze pozvolná tvorba pracovních míst pravděpodobně pokračuje i v průběhu května, což by dnes měl potvrdit jen nepatrný pokles nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V Německu zveřejní dubnový vývoj cen ve výrobním sektoru, jejichž meziroční růst zřejmě výrazně zrychlí, a to především vlivem vyšší ceny ropy.
Forex: Jádrová inflace v eurozóně v dubnu mírně klesla na 0,7 %
19.05.2021 Konečný odhad dubnového vývoje spotřebitelských cen v eurozóně ponechal hodnotu celkové inflace beze změny. Spotřebitelské ceny tak v dubnu vzrostly meziročně v souhrnu o 1,6 % po předchozím růstu o 1,3 %. Na vyšší meziroční inflaci působily zejména dražší pohonné hmoty. Jádrová inflace v dubnu zpomalila z 0,9 % na 0,7 %, a to hlavně díky nižšímu růstu cen služeb, který přibrzdil z 1,3 % na 0,9 %. Oproti prvnímu odhadu tak byla jádrová inflace revidována o desetinu níže. Zatímco v eurozóně se inflace drží v průměru pod dvěma procenty, středoevropské země s vlastní měnou tuto úroveň výrazně přesahují. V Maďarsku v témže měsíci inflace dosáhla 5,2 %, v Polsku 5,1 % a v ČR 3,1 %. Příslušné centrální banky budou zřejmě patřit mezi první, které ke zpřísnění svých měnových politik přistoupí, a to s největší pravděpodobností už v letošním roce.
Forex: Koruna je nejsilnější od vypuknutí pandemie
17.05.2021 Česká koruna minulý týden dále zpevňovala svou pozici vůči euru a dostala se dokonce až pod hranici EUR/CZK 25,50. Posilovací jízdu ji nepřerušil ani dolar, který získal podporu po zveřejnění tamní překvapivě svižné inflace, nabité zisky však koncem týdne opět odevzdal. České měně nestál v cestě ani mírný pokles akciových trhů. Na posilujícím trendu se ovšem nacházel i polský zlotý. Vývoj kurzu koruny lze tak zčásti vysvětlit globálním sentimentem. Nicméně nemalou roli sehrály i domácí faktory. Jedním z nich je epidemická situace. Aktuálně již dochází k postupnému rozvolňování vládních opatření, což vysílá na finanční trh pozitivní signál. Druhým faktorem jsou sílící očekávání zvýšení úrokových sazeb v tomto roce. Těm dodal koncem týdne další impulz zápis z květnového zasedání ČNB, který doplnil slova Rusnoka, že okamžik počátku cyklu zvyšování sazeb se blíží. Členové bankovní rady se shodli na tom, že riziko a nejistota ze strany vývoje epidemické situace se oproti předchozímu zasedání snížily. Argument pro neotálení s utažením měnové politiky představuje také aktuální vývoj spotřebitelské inflace, která v dubnu vzrostla meziročně o 3,1 % (odhad ČNB činil 2,9 %). To činí peněžní trh nervózním a rostou již i sázky na zvýšení úrokových sazeb na červnovém zasedání. Očekávání takto brzké reakce ze strany ČNB se ovšem jeví jako přehnané vzhledem ke stále nízké proočkovanosti populace (zhruba 9,6 %) a nejistotě ohledně tempa ekonomického oživení.
Forex: Růst cen v americkém výrobním sektoru zřejmě dále zrychlí
13.05.2021 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v USA pravděpodobně v dubnu dále zrychlil k 6 %. Na výrazném zvyšování cen ve výrobním sektoru se i nadále podílela zejména meziročně vyšší cena ropy, která loni v dubnu dosáhla svého dna na 20 USD/barel, zatímco nyní se již pohybuje nad 60 USD. Obnovená poptávka a narušení dodavatelských řetězců se však podepisují také na rychlém růstu cen ostatních komodit. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti by měly potvrdit, že oživení na americkém trhu práce nebude tak rychlé, jak se původně čekalo.
Forex: Koruna zůstává nejsilnější vůči euru od začátku epidemie
12.05.2021 Koruna dnes vůči euru stagnovala na hodnotě 25,55 Kč/EUR. Česká měna se tak drží kolem nejsilnějších hodnot ze začátku loňského března, kdy v Česku propukla epidemie koronaviru. K dolaru dnes okolo 17:00 oslabila o 14 haléřů na 21,15 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Forex: Americká inflace překvapivě zrychlila nad 4 %
12.05.2021 Evropská komise dnes zveřejnila svou novou prognózu, ve které pro letošní rok očekává růst ekonomiky EU o 4,2 % a v roce příštím její mírné zrychlení na 4,4 %. Obdobně by se měla vyvíjet také ekonomika eurozóny (4,3 %, resp. 4,4 %). Oproti předchozí prognóze se tak jedná o zlepšení výhledu, když ještě v únoru komise předpovídala růst evropské ekonomiky v obou zmíněných letech pod 4 %. Její významnější oživení by mělo nastat v druhé půli letošního roku, kdy by již měla být proočkována velká část populace. I přesto, že ekonomiky jednotlivých států EU porostou různými tempy, Evropská komise očekává, že do konce příštího roku všechny dosáhnou své předkrizové úrovně. Pomoci by k tomu měly i finanční prostředky z evropského Fondu obnovy (RRF), které se podle komise odrazí ve výrazném nárůstu vládních investic, jejichž podíl na evropském HDP by v roce 2022 měl dosáhnout nejvyšší úrovně za poslední dekádu. Evropská inflace se podle prognózy EK letos dočasně zvýší ke 2 %, v roce příštím by však již mělo dojít k jejímu opětovnému zpomalení mírně nad 1 %. Pro Českou republiku komise předpovídá růst HDP v letošním roce o 3,4 % a jeho zrychlení na 4,4 % v roce příštím, což je v souladu s naší prognózou. Podle prognózy EK bude ČR v příštím roce zároveň patřit mezi pět zemí s nejvyšším deficitem veřejných financí.
Forex: Inflace v České republice opět zrychluje
11.05.2021 Úvod týdne byl ve znamení dozvuků předchozích dní. Dnešek by však už měl nadělit finančním trhům nová témata. Německý ZEW ukáže další růst, a to jak v hodnocení současné situace, tak i v očekáváních budoucího vývoje. Pro tuzemský trh však bude zásadní dubnová statistika spotřebitelské inflace. Ta podle nás pokračuje v předchozím tempu, což by znamenalo výrazné meziroční zrychlení. Koruna posouvá své rekordy a vůči americkému dolaru je nejsilnější od poloviny roku 2018.
Forex: Koruna je vůči americkému dolaru nejsilnější od poloviny 2018
10.05.2021 Úvod týdne byl spíše ve znamení dozvuků událostí z týdne minulého, než že by přinesl nová témata. Akciové trhy nabídly smíšený obrázek a výraznější pohyb nepředvedl ani dluhopisový trh. Euro si své páteční zisky vůči americkému dolaru udrželo a dnes končí na úrovni 1,2160 EUR/USD. K tomu přispěl i větší nárůst předstihového indexu důvěry Sentix oproti očekáváním trhu nebo zprávy z USA o hackerském útoku na ropné rozvodní sítě. I region pokračoval v pátečním trendu, tj. silnější koruna a maďarský forint a slabší polský zlotý. Koruna si během dneška připsala další tři desetiny procenta vůči euru a prohloubila své dosavadní nejsilnější úrovně od vypuknutí pandemie. Navíc díky silnějšímu euru koruna prohloubila i své rekordy vůči americkému dolaru. Kurz se dostal na dosah úrovně 21 CZK/USD a je tak nejsilnější od poloviny roku 2018. Za tím stojí zejména výrazný nárůst tržních úrokových sazeb, které reagují na čtvrteční jednání České národní banky. Ta opět potvrdila, že zvyšování základních úrokových sazeb v letošním roce myslí vážně a finanční trhy tak zvyšují své sazky na načasování tohoto kroku.
Forex: Růst výrobních cen v březnu výrazně zrychlil
20.04.2021 Zveřejněn dnes bude březnový vývoj průmyslových cen v ČR a Německu. Jejich meziroční růst pravděpodobně dále povyskočí, a to vlivem vyšší ceny ropy na světových trzích. Ta se vrátila zpět nad 60 USD za barel, zatímco loni v březnu se po vypuknutí pandemie propadla k 20 USD. Konečné ceny průmyslového zboží mohou vzhůru tlačit také dražší vstupy do výroby v důsledku narušení dodavatelských řetězců. Meziroční růst tuzemských výrobních cen by tak podle nás měl zrychlil z 1,4 % na 2,6 %, v případě Německa se pak očekává obdobné zrychlení z 1,9 % na 3,3 %.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Člen bankovní rady | Zisk Monety | Akcie včera | Analýza makroindikátorů | Retracement | Special Purpose Acquisition Company | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | Výše odpisů | Zvýšení základní úrokové sazby | Silnější koruna | LYNX | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | AMC | Tvorba pracovních míst | Dolar dnes | Kč/EUR | Koronavirové krize | Spolupráce s profesionály | Zkušenosti | Akcie společnosti AMC | Cenová hladina | Alphabet | Refinitiv | Vstupy | Uber | Prohloubení schodku | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | USD/PLN | Inflace v září | Dávky v nezaměstnanosti | Regionální měny | Analytik Cyrrusu | Cestování do zahraničí | Viktor Orbán | Šíření dezinformací | EUR | Řecko | Trend | Výhled pro Německo | Barnabás Virág | Dění na světových burzách | Diamanty | Pokles cen zlata | Wal-Mart Stores | BTC | Hospodářský růst v Německu | Volatility | e-CNY | Analytička WOOD & Company | Akcie Cineworld | Očekávané výsledky | Statistiky | Tempo růstu | Prodej zboží | Komunita | Michal Stupavský | Výkyvy | SEDG | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Vládní opatření | DPFO | Covidová krize | Míra úspor | CHNComp | Škoda Auto | Evropská komise | Spojení | Albemarle | Nejlepší kávové akcie | Kolaps | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Investment Management | Capital Markets | Index aktivity | Oživování světové ekonomiky | Situace na Ukrajině | Dovoz ruských diamantů | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | P/S | Dluhopisové emise | Vstupní kapitál | APP | Cenové stability | Tyson Foods | Energetika | Diverzifikace | František Táborský | Administrativa prezidenta | Český statistický úřad | Gold | Depozitní sazba | Index volatility VIX | Výhled ekonomiky | Růst ekonomiky EU | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Český akciový index | Reality | Výkon amerického dolaru | PLN | Lagardeová | Poplatky | Přísná opatření | Americké podniky | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Deník N | Asijské akcie | Equiti Capital | Růst sazeb | Německý DAX | Financial Times | Investiční konference 2022 | Organizace ADP | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Saúdská Arábie | Nová data | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Růst cen | Pandemie COVID-19 | Vakcinace | Zpráva | Cineworld (CINE.UK) | Směrnice | Silné oživení | ČSÚ | Dolarový index | Inflace v prosinci | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | MTI | Vývoj hodnoty akcií | Představitelé ECB | Poskytování hypoték | Maďarská vláda | Vysoké riziko | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Dnešní statistiky | Válka v Izraeli | Ceny ve výrobě | Akcie dnes | Dolary | Měnový impuls | Americká inflace | Německé ceny výrobců | Daňové škrty | Advance | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Fondy kvalifikovaných investorů | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Inflace v Maďarsku | Růst německé ekonomiky | Tuzemská měna | Maloobchod | Dow Jonesův index | Eva Sadovská | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ministr hospodářství | Standard & Poor's 500 | EUR/PLN | Evropská měna | Čisté úrokové výnosy | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Přebytek zahraničního obchodu | Dow Chemical Company | Akcie KB | ČSOB | Lucia Žárska | Hlavní události | CZK | Akcie AMC | Širší index S&P 500 | Technická analýza EUR/USD | Výhled | BCM Begin Capital Markets CY | Politická situace | Financial Times (FT) | Alrosa | Coca-Cola | HUF | Snahy investorů | Zisk Monety Money Bank | Americký prezident | Norská centrální banka | Hrubý domácí produkt (HDP) | Obavy investorů | Riziko občanských nepokojů | Boom | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Graf vývoje | Vývoj měnového páru | Lepší výsledky | Zdravotní péče | Centrální banky | Investment management | Koronavir | Válka | Česká měna | Disciplína | SolarEdge Technologies | Polská centrální banka | Předstihové indikátory | GAAP | Dobré výsledky | Řetězec kin Cineworld | Americké dolary | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Rozpočtové deficity | Covid | Airbus | Domácnosti | Tržby ve službách | Reakce trhu | China Evergrande | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Vzestup inflace | BCM Begin Capital Markets | Spotřební daně | Posílení polského zlotého | Pandemie koronaviru | Evergrande dnes | Alibaba | Růst úroků | Snižování sazeb | Euro včera | Poptávka po úvěrech | Výrazný vzestup | Donald Trump | Nárůst sazeb | Odliv dividend | Investiční firmy | Ropa Brent | Odhad vývoje HDP | Varianta koronaviru omikron | Vice | Průmyslová produkce v únoru | Futures | Komerční banka | Akciové trhy | Globální poptávka | Přehled o dění na světových burzách | Úroková sazba v Maďarsku | Důvěra spotřebitelů | Těžební gigant | Bitfinex | Asie | Regal | Polská inflace | Nižší náklady | Slovenská UniCredit Bank | Mobilizace v Rusku | Výroky z ECB | Čistá zisková marže | Odvětví | Starteepo Dušan Jilčík | Utahování měnové politiky | Německý index DAX | Další růst | CL | Moderna | Štěpán Hájek | Marathon | Účinné vakcíny | Zdražování potravin | MIFID | Delta varianta | Analytici | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Globální ekonomiky | Moody's | Thajsko | Rekordní minimum | Zvyšování mezd | Konference 2022 | Očekávání analytiků | Zisková marže | CODYA | Mutace koronaviru delta | Poslanec | G7 | Kč/USD | Varšava | Deutsche Bank | Polský průmysl | MW Investiční fond | Ceny elektřiny | Obchodní války | Byznys | Dění na finančním trhu | Marketingová komunikace | Washington | Pokles ceny | Farmaceutická společnost | Aktuální hodnoty měny | Zisk automobilky | BNP Paribas | Pandemie covidu-19 | Úroková sazba v USA | Data z USA | Graf | Snižování úroků | Portu | Očekávání trhu | Sentix index | Řetězec kin | Nesoulad | Kartel OPEC | Hodnota majetku | Výnosy | Poptávka | Ziskové marže | Pohonné hmoty | Koruna oslabuje | Zaměstnanost | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | Peter Virovacz | Akcie bankovních domů | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | RBI | Technická analýza GBP/USD | Členové bankovní rady | Rozpočtový schodek | První zvýšení sazeb | Jednání ECB | BIDU | Negativní dopad | Bankovní unie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Rozhodnutí ČNB | Zisk na akcii (EPS) | Ekonomické indikátory | Index těžařů | Průmyslová produkce v eurozóně | PEPSICO | Bydlení | CINE.UK | Pandemie a akciové trhy | Zveřejněné údaje | Peníze | CySEC | Sociální sítě | Brent | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Merck & Company | Epidemická situace | Politika | HUF/EUR | Stimul | xStation | Očekávání | Daňové úlevy | Zesílení inflačních tlaků | Měď | Vybírání zisků | Výhled na rok | Nejnovější údaje | Investiční centrum | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Předstihové indexy | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Invaze na Ukrajinu | Denisa Janatová | Základní sazby | Majetek | Polská centrální banka (NBP) | Energetický sektor | Guvernér české národní banky | Ekonomické výhledy | Financovat | Společnost Cineworld | Standard & Poor's | Boje na Ukrajině | Růst cen zlata | Historie | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Honeywell International Inc. | Jana Steckerová | Cena elektřiny | P/E | Covidové programy | CZK/EUR | Objem aktiv | Růst | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | Americký index | Pioneer Natural Resources | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | MiFID II | BH Securities | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | Větší podniky | Nižší daně | Prognóza | Zoom Video | ProfitLevel | Vládní podpory | Použití finanční páky | BloombergNEF | Počet nezaměstnaných | Trh práce | Koruna | Dnešní seance | Nike | Spotřebitelské úvěry | Obchodní model | Veřejný dluh | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Akvizice | Průmyslové zakázky | Micron | Nastavení měnové politiky | Dobrý výsledek | Silicon Valley | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Zahraniční obchod České republiky | Evropské ekonomiky | Snížit emise | Americká centrální banka | Indikátor | Zpomalení hospodářského růstu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Signály recese | Ceny výrobců | Dollar Tree | Nejvyšší soud | Chování | Národní zdravotní komise | Tržní úrokové sazby | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Evropská inflace | Evergrande | Boj proti koronaviru | Koruna posílila | Vliv války na Ukrajině | Palantir | Návrh rozpočtu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Oslabování koruny | Remitence | Ruská mobilizace | Zpřesněný odhad | America first | Úrokové sazby | Meziroční růst | Korporátní daň | Finanční sankce | Investujte zodpovědně | Ranní okénko | Vývoj kurzu | Záporné ceny | Baidu | Měny v regionu | Trh | Acacia Communications | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Dentons | Katastrofální dopady | Portfolio manažer | Problémy | Šíření viru | Reserve Bank of Australia | Imperial College | Průměrné mzdy | Česká národní banka (ČNB) | Nárůst výnosů | Rubl | Volební víkend | SICAV | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Studie | Data z reálné ekonomiky | Úvěry klientům | Vyšší náklady | Recyklace | ECB Christine Lagardeová | MMF | Měsíční data | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Pojištění vkladů | Nejistoty | Čínský obchod | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Jiří Rusnok | Posílení | Indexy PMI | Ceny plynu | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Maďarsko | Společnost Moderna | Index STOXX Europe | Ministerstvo práce | 3M Company | S&P | Objednávky | Americké měny | Unie | Inflace ve Spojených státech | Cenový boom | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Politická rizika | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Měny rozvíjejících se ekonomik | Čínský prezident | Akciové indexy | Coinbase | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Polský zlotý | Bankovní rada České národní banky | Technické analýzy | AMC.US | Dnešní zasedání ČNB | Sociální nepokoje | Ekonomický vývoj | Podílové fondy | Závislost | Solární společnosti | Reakce trhů | Konzervativní investice | EUR/GBP | Ropný kartel | Vývoj inflace | Nová prognóza | Klaas Knot | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | Statistický úřad | Antivaxeři | Podnikání | Ekonomické aktivity | Největší ekonomika ve střední Evropě | Saldo zahraničního obchodu | Budoucnost | Virus | Bankéři | Míra inflace v Maďarsku | Společný podnik | Sektor služeb | Micron Technology | Oživení na americkém trhu práce | De Beers | Peter Altmaier | Ústup inflace | Dividendový výnos | Hlubší deficit | Rada guvernérů | Firma | Akcie společnosti AMC Entertainment | Česká koruna | Inflace v Evropské unii | Futures na americké indexy | Dění na Ukrajině | Opatření | Benzín | Zvýšení sazeb ČNB | Vývoj spotřebitelské inflace | Akciový index | Adam Aron | CryptoRank | Pozornost | Druhý odhad amerického HDP | Index Nasdaq Composite | 3М | Elektromobily | Shaun Osborne | Ján Čarný | Meziroční míra inflace | Korporátní dluhopisy | Thomas Piketty | Bohatství | Ifo | Americká průmyslová produkce | Albemarle Corp | Realitní fond | Gabriella Fitzgeraldová | Pandemie covidu | Index nákupních manažerů | Burze | Vývoj mezd | Equity | Purple Trading Štěpán Hájek | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Flexibilita | Bitcoin | MCD | Slabá čísla | Nio | Pandemie nemoci | Cena plynu | Řetězec | Pandemický program | Platforma | Euro vůči americkému dolaru | Ekonomický poradce | Guvernér NBP | Akcie na pražské burze | Vyšší sazby | Británie | Větší pokles | Obchodníci | Obchodovat | EUR/MWh | Invaze | Uniper | Video | Patria Online | Akcie společnosti Cineworld (CINE.UK) | Celková inflace | Akcie BlackRock | Ropa | Americké indexy | Největší ekonomika | Golden Gate CZ | Finance | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Naše prognóza | Nejvyšší soud USA | USA | Růst úrokových sazeb | Platformy | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Čistý zisk | ZM.US | Výkon dolaru | Brookfield Renewable Partners | Premiér Viktor Orbán | Stříbro | Nastavení sazeb | Sankce | Odkup vlastních akcií | Agentura MTI | CitFin | Sektor financí | Pokles cen | Volby | Joe Biden | PMI index | MW Investiční fond SICAV | P/CF | Výdaje | ETF | Lokální investice | Jádrová inflace v eurozóně | Magyar Nemzet | Dow Jones | SWIFT | David Madden | Politické napětí | West Texas Intermediate (WTI) | Cena zemního plynu | Akcie Cineworld (CINE.UK) | Súdán | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Goldenburg Group Ltd | Realitní fondy | Ropa cena | Statistici | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | Depozitní sazby | Ekologie | Výprodej na akciovém trhu | The Miami Herald | Hike | Spojené státy | Trading | International Business Machines Corporation | Ex-dividend | Růst HDP | Purple Trading Jaroslav Tupý | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Evropská rada | Wood & Company | Index volatility | Reuters analytik | Boeing | Jestřábí komentáře | Vývoj | Digitální nomádi | AMC Entertainment | Úroková sazba | Svět investování | BHS Timur Barotov | Mobilizace | EFE | Zdroj příjmů | Německý parlament | Úřad pro ekonomickou analýzu | Výhled vývoje české měnové politiky | Rizikové averze | Investiční doporučení | Nadhodnocení | Americké akcie | Ruská centrální banka | Dopady pandemie | Zasedání České národní banky | Důvěra domácností | Růst americké ekonomiky | Šéfka ECB | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | TPA | Zemědělství | Obchodní komora | Intervence | Konflikt na Ukrajině | KfW | Normalizace měnové politiky | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Člen bankovní rady ČNB | Chevron Corporation | Pokles cen energií | Další vývoj | West Texas Intermediate | Vysoká rizika | Měnové politiky | Hnutí pěti hvězd | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Ministryně financí Alena Schillerová | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Manufacturing | Goldenburg | Investice do kávy | Měnový výbor | Americké žádostí o podporu | Mihály Varga | Zlotý | Vypuknutí pandemie a akciové trhy | Odhad HDP | SARS-CoV-2 | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Dna | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Centrální bankéři | CNY | Kapitálové rezervy | Americká administrativa | Čínské indexy | Investiční strategie | McDonald's Corporation | Bezpečný přístav | Rozhodnutí centrální banky | Společnost Western Union | PT. PROFITFXLEVEL | Miliardy dolarů | ADP | AI | Snížení úroků | IRBT | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Miliardy korun | Tisková konference | Platební bilance | Honeywell International | Globální nálada | Růst mezd | Automobilka | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Bank Pekao | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Agentura EFE | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Provozní marže | Inflace v České republice | Daň z příjmu | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Otevření obchodu | Digitální nomádství | Komise v přenesené pravomoci | Místopředseda představenstva | Úrok | Investovat | Komoditní | First Solar | Antivirové společnosti | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Hotovost | Akcie společnosti Cineworld | Regulátor | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Panika | Reálné mzdy | Zajištění | Opatření vlád | Životní náklady | Cena ropy brent | Euro dnes | Růst cen komodit | Repo sazby | György Matolcsy | Provozní zisk | Maďarská ekonomika | První fáze | Výsledky společnosti | Investování | Česká a slovenská UniCredit Bank | Distribuce | Fed | MRK | Společnost Dollar Tree | M2 | Vliv války | Bureau of Economic Analysis | Sociální napětí | Maďarský forint | Vyšetřování | JNJ | Automobilový průmysl | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Si Ťin-pching | Trhy | Investovat do nemovitostí | FTSE | Dubnová inflace | Důvěra v eurozóně | Utahování měnových podmínek | Přehled o dění | Index producentů ropy a plynu | Rizika | Kellogg | Coface | Index producentů ropy | Portugalsko | Vývoj měnového páru USD/RUB | Fond | ISM | Dušan Jilčík | Zpřísňováním měnové politiky | Pšenice | Výnosy realitních fondů | Dluhopisový trh | Zpomalování inflace | Ropa a Plyn | Úspory | Předvolební průzkumy | Předkrizové úrovně | The Times | Hodnota akcií | xStation 5 | Vysoké ceny | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Ropný kartel OPEC | Ředitelka | NKE | Goldman Sachs Group | Čínské burzy | Žádosti o podporu | Proč investovat | Bilance | Federální vláda | Americké akciové indexy | Volby v Německu | Tesla | Li Auto | David Vagenknecht | Stabilita | ZM | Španělsko | Vývoj peněžní zásoby | Ekonomický růst | Lucas Chancel | Šéf banky | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | GS | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | Květnový růst | General Motors | Finanční ústavy | CAD | Odhady analytiků | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Na burze | Akcionáři | Analytička | Automobilka Tesla | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Evropské trhy | Hospodaření | Online investiční konference | Zahraniční obchod | Ztráta | Orbán | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | SolarEdge | Embargo na dovoz ruských diamantů | Situace na trhu práce | Conseq | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Kukuřice | Obchod | Zdražování energie | Purple Trading | Konsensus trhu | Hrubá marže | LG Chem | Ceny ropy Brent | Americká burza | Volkswagen | Prezident Federální rezervní banky | Eskalace konfliktu | Nižší volatilita | EK | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | JPY | Zasedání ČNB | FT | SARS | Binance | Kurz rublu | AIG | USDX | Šok | LTV | Finanční trh | MGM | Meta | Portfolio | GBP | CDW | Plyn | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | CZK/USD | Pocity | Ceny | Financování | Hrozba recese | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Záloha | Realitní trh | FactSet | Německý ZEW index | Mírná korekce | Goldenburg Group | Realitní společnosti | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Fúze a akvizice | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | DPH | OXY | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | Malajsie | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Trump dnes | Odborníci | Rozvolnění | Dopad na trhy | USD/EUR | Sentix | Klima | Stratég | Prodeje automobilů | Současná cena | Počáteční zisky | Panevropský akciový index | Forint | Důchod | Ceny zlata | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | Donald Trump dnes | České akcie | Měnový systém | Miliardáři | Pokles ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | CFD | Poplatky a provize | Těžař | 256/2004 | Automatic Data Processing | Provozní náklady | Olívia Lacenová | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Kalendář makroekonomických dat | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Zastropování cen | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | Akcie týdne | Rostoucí ceny energií | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | VIX | RUB | Sója | Írán | Rychlý růst cen | EPS | Kurz eura k dolaru | Vyhlídky eurozóny | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Shopify | Ropné a plynárenské společnosti | Zisk | Politické problémy | Biotechnologie | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Sociální média | Christian Lindner | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Avast | Dovoz | Nasdaq Composite | Cena ropy na světových trzích | Ruské banky | Obchodování | Vzdělání | Nové prognózy | Úroky | Prodej vozů | Eurostat | Prezident | Úsporný tarif | Růst inflace | Anglo American | Jednotná evropská měna | Statistiky z trhu práce | Evropa | CPIPG | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Akcie v roce 2021 | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Miliony dolarů | Kupující | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Cena akcií společnosti | Anthony Fauci | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Automobilky | Pojišťovny | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Finanční krize | DPA | Indikace | ex | Inflace v Polsku | Expedia | Medián | xStation5 | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Historické rekordy | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | České ceny | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Výroba automobilů | CARA | BNP | Situace | USD/CZK | Šíření koronavirové nákazy | Nové zakázky | Fundamentální ukazatele | Miliardy eur | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dividenda | Peking | GfK | DE40 | Investiční výdaje | Tweet | HDP | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Manufacturing PMI | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Stabilní výnosy | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | NEST | Politici | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | iRobot | Známky oživení | Výprodej | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | CAR | Glapinski | Provize | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Odhad letošního růstu | Infineon | Guvernér ČNB | Ztráty | Dekarbonizace | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Crédit Agricole | Kuba | Růst průměrné mzdy | Contemporary Amperex Technology | Recese americké ekonomiky | Meziroční inflace | Japonský jen | FOMC | Akcie | Fáze růstu | Turecká ekonomika | Průmyslníci | Kupci | Dramatický dopad | Nový Zéland | Société Générale | Návratnost | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Moelis | Podniky | SPAC | Štěstí | Institut ZEW | Zoom Video Communications | Koš | Ericsson | ONS | Vývoj ceny | Dodavatelské řetězce | Index cen | Češi | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Vývoj pandemie | Ekonomické škody | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Technologie | Koronakrize | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | Daně | Růst zisků | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Americká ekonomika | P/BV | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Nejrychleji rostoucí | Výsledky | Míra inflace | BHS | Měnový výbor Fedu | Rychlý růst | Napjatá situace | Počty nových žádostí o podporu | Bankovní rada | Uber Technologies | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Business | Pro investory | Fidelity | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Delivery Hero | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Oživení ekonomiky | Devon Energy | Coca-Cola Company | Zynga | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Ekonomika eurozóny | Aktuální vývoj | Zisky | Investiční stratég | Makroekonomický vývoj | Jiří Hrbáček | Delta | Zaměstnanci | SOLEK | Šéf Fedu | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Walt Disney | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Luxusní zboží | WHO | Kontrakce | Ukazatel | Členové Fedu | Reinvestice | Slabší dolar | Měny | Návratnost investic | Dollar | Nezaměstnanosti v Německu | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Advance Auto Parts | Burzy | Ukončení nákupu aktiv | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Cash flow | Trh s ropou | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Většinový podíl | Signál | Snížení daně | Nové žádosti o podporu | Kofola | Unicredit | Italská ekonomika | Forbes | Firma McDonald's | Čtvrtletní výsledky | GRMN | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Fundamentální data | Brands | Nemovitostní trh | Upozornění na rizika | Dominion Energy | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Australská ekonomika | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Americké maloobchodní prodeje | Smíšené výsledky | Celkové příjmy | Home office | Administrativa | COVID-19 | Ceny americké ropy | Obchodní dny | Čtvrtletní zisk | Akcie Alibaba | Americké společnosti | ZEW | Fenomén | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Marek Brávník | Energie | ZNGA | Objem | Investiční | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Investiční riziko | Fiskální rok | Kávové akcie | Ekonomické dopady | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Německé ceny | Evropská unie | Alena Schillerová | Inflace v červenci | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Tržní ceny | Obchodování s korunou | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Guvernér banky | Centrum | Průmyslová výroba v ČR | Zvýšení úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | James Bullard | Příliv kapitálu | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | MT4 | Růst tržeb | Starteepo | Důvěra v průmyslu | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | MicroStrategy | Německo | Útok na Ukrajinu | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Setkání centrálních bankéřů | BlackRock (BLK.US) | Arlington Asset Investment | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | CME Group | Burza Coinbase | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Partners | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Názory analytiků | Larry Fink | Nižší výdaje | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Prohloubení deficitu | DAX | Podnik | Zelené energie | Merck | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zvýšení sazeb v Polsku | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | PEP | Geopolitika | Denní graf | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | SPWR | Cíle | ČNB dnes | Novozélandská centrální banka | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Automotive | I-Trader | Adam Glapiński | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Investiční platformy | Bilance zahraničního obchodu | Úrokové výnosy | Zisk na akcii | GM | Čínské realitní společnosti | Správa | Wall Street | Ministr financí Jeremy Hunt | Analýza | Úrovní podpory | KO | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Vyšší ceny ropy | Dot-com | Tomáš Nidetzký | XTB | Intervenovat | Zvyšování úroků | Agilent | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Portfolia | Demokratické strany | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | ČNB Aleš Michl | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Průměrný roční výnos | Lídři | Support | Yandex | Valná hromada | Farmaceutické společnosti | Miami Herald | Výzkum a vývoj | McDonald's | FX | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Texas | Poslanci | Zájem Čechů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Obchodní aktivity | Cineworld Group | Finální odhad | Chuť riskovat | Americký průmysl | Vzestup ceny | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Spotřební zboží | OPEC | Ministryně financí | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Jaroslav Tupý | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Bohatý | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Pomoc firmám | Americké objednávky | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Míra inflace v Evropské unii | Vývoj měnové politiky | Karanténa | Vzdělávání | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Polsko | Ceny potravin | Procentuální zisk | Meziroční růst cen | ZEW index | Auta | Projekce | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Základní úrok | Akcie Nvidia | Nařízení | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Hodnocení současné situace | Struktura | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Škoda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Vývoj dolarového indexu | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cestování | Globální pandemie | Ceny americké ropy WTI | Zvýšení základní sazby | Čínské úřady | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | BMW | 3M | Dluhopisové fondy | Cena ropy | Prezidentka ECB | BCM | Exact Sciences | Federální rezervní systém | Index bank | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Krize ve Francii | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Earnings | CZ | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Přeprodání | Rakousko | WMT | ANO | Emise skleníkových plynů | Tempo růstu spotřebitelských cen | Úvěrové pojišťovny | Vysoké standardy | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Jaroslaw Kaczyński | Economic | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | Aleš Michl | Ruská invaze | Nejistota | CME | CVX | Německý Ifo index | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | ING | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | Vývoj kurzu koruny | Americký dolar | Splácení dluhu | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Kofola ČeskoSlovensko | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | NBP | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Těžaři | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | CSX Corporation | Inflační očekávání | Body | Stavební výroba | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Měny regionu | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Omikron | Konjukturální průzkum | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Palantir Technologies | BLK.US | EU | Miliardy | Analog Devices | Zisk a tržby | Politické riziko | Western Union | PMI ve službách | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Protiepidemická opatření | Správce aktiv | Kraft Heinz | Prodeje | AMC Entertainment (AMC.US) | WU | Základní sazba | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Nákup dluhopisů | Investor | Klíčové centrální banky | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | Ukazatele | MMM | Šíření koronaviru | Banka | Produkce ropy | Růst cen průmyslových výrobců | Situace na americkém trhu práce | Index technologického trhu Nasdaq | Indikátor ekonomického sentimentu | Graf dne | Průmyslové kovy | Historie kávy | Cena BTC | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Cineworld | Indonésie | Disney | Ocenění | Home Depot | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot