Pátek 04. dubna 2025 06:13
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding

Korporátní dluhopisy

C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Zamrazilová nepovažuje bitcoin za ideální

10.02.2025 Viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová nepovažuje bitcoin za ideální měnu pro devizové rezervy, ale považuje za nutné se jím zabývat, protože jde o celosvětový fenomén. Centrální banka si nechala zpracovat analýzu ohledně možnosti investovat nejen do bitcoinu, ale i dalších aktiv. Podle viceguvernérky bude analýza hotová možná do konce srpna či září, ale přesný termín nechtěla předjímat. Uvedla to ve včerejším debatním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Bitcoin by Bankovní rady ČNB nedoporučoval ani ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
img

Sázíme na rozvíjející se trhy a hodnotové akcie

20.01.2025 Investoři by měli být v roce 2025 spíše opatrní, co se týče amerických akcií s velkou tržní kapitalizací z indexu S&P 500 a akcií z technologického sektoru. Nad druhou stranu pozitivně by mohly překvapit čínské akcie, které budou i nadále těžit z vysoce nadprůměrného hospodářského růstu čínské ekonomiky. Toto a další predikce finančních trhů zazněly na tiskové konferenci, kterou uspořádala společnost Conseq Investment Management a. s. 15. 1. 2025 v Grand Hotelu Michelangelo.
img

Lesk a bída dluhopisů. Na co si dát pozor a jaké jsou investiční alternativy?

17.12.2024 Investice do dluhopisů jsou často považovány za bezpečnou volbu, avšak realita je mnohem složitější. Dluhopisy nabízejí předem stanovený výnos, ale rizika spojená s jejich držením jsou často přehlížena. Historicky nízké úrokové sazby mezi lety 2018–2020 vedly k masivní emisi firemních dluhopisů, jejichž splatnost přichází právě nyní. Mnoho emitentů však nebylo připraveno na výrazné ekonomické změny, včetně rostoucí inflace a stagnujícího růstu HDP.
img

Klíčová data roku 2024

10.12.2024 Rádi bychom se s Vámi podělili o klíčové ukazatele Burzy cenných papírů Praha v roce 2024. Níže uvedené údaje jsou za období leden – listopad.
C:\fakepath\usa-04112024.png

Jak budou reagovat finanční trhy na americké volby?

04.11.2024 Predikční modely ukazují, že americká volební noc nebude mít jasného favorita. Demokratka Kamala Harissová na republikána Trumpa sice v posledních týdnech ztrácela, ale šance mají oba velmi blízko 50 %.
img

České firmy vydaly v prvním pololetí 2024 dluhopisy za 34,9 miliardy korun, téměř dosáhly celoročního objemu emisí z roku 2023

21.10.2024 Společnosti v České republice vydaly v prvním půlroce 2024 korporátní korunové dluhopisy o celkovém objemu 34,9 miliard korun. Objem emitovaných dluhopisů za první půlrok tak téměř dosáhl úrovně emisí za celý rok 2023. Vychází to z analýzy Bond Index poradenské společnosti Deloitte, která sleduje vývoj na trhu s korporátními dluhopisy v českých korunách už od roku 2017.
img

Reset dluhopisů: Připravte se na novou rovnováhu

10.10.2024 Na prahu posledního čtvrtletí letošního roku nabízejí instrumenty s pevným výnosem zajímavý mix rizik a příležitostí. Očekává se, že budou centrální banky zejména v USA a Evropě dál snižovat základní sazby, až se úrokové prostředí koncem roku 2025 víceméně normalizuje. Perzistentní inflace a fiskální deficity však pravděpodobně udrží dlouhodobé výnosy výš, což situaci na trhu s dluhopisy zkomplikuje. Investoři by se měli i do budoucna snažit o vybudování polštáře tvořeného hlavně spolehlivými obligacemi a pružně reagovat na případné změny monetární politiky a fiskálních podmínek.
img

Americké sazby začínají klesat

04.10.2024 Propad zejména technologických akcií, k němuž došlo v červenci a začátkem srpna, kdy japonská centrální banka změnila monetární politiku a skončilo carry obchodování s japonským jenem, byl jednou ze známek nestálosti trhu. Když se navíc objevily nepříznivé makroekonomické údaje z amerického trhu práce a údaje o inflaci, začal trh politiku Fedu nazírat novou optikou. Nyní se počítá s rychlým poklesem sazeb do léta roku 2025. Volatilita se nejprve zvýšila, ale poté se znovu vrátila na normální úroveň. Možná to byla předzvěst toho, co nás čeká, kdyby došlo k větším přesunům investic.
img

Trhy v obavách: Recese, volatilita a jak se připravit na budoucí vývoj

06.08.2024 Aktuální pokles na akciových trzích a v sektoru kryptoměn je primárně způsoben rostoucími obavami z potenciální recese v USA. Míra nezaměstnanosti se přiblížila 4,5 %, což představuje nejvyšší úroveň od konce roku 2021. Investoři se obávají potenciální recese v Americe, která by se mohla promítnou i do ostatních částí světa.
img

USA jsou v režimu Fiskální dominance

17.07.2024 Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance.
img

Kdo vsadil v prvním půlroce na technologie, je v investicích vítězem. Které tituly potěšily na domácí burze?

09.07.2024 První polovina roku 2024 byla pro akciové trhy příznivá, když se drtivá většina hlavních světových indexů pohybovala v jasně pozitivním teritoriu. Hlavní americký index S&P 500 vykázal dvojnásobné zhodnocení než evropský EURO STOXX 50. Z velké části je společným jmenovatelem tohoto růstu boom umělé inteligence. Dařilo se ale i komoditám. Na pražské burze rostla nejvíce firma, která těží z napjaté bezpečnostní situace ve světě.
img

Dluhopisy: Co dělat, než se inflace stabilizuje

04.07.2024 V červnu začal Fed zmírňovat tempo kvantitativního zpřísňování (QT) a americké ministerstvo financí zahájilo zpětný odkup vládních dluhopisů, aby zvýšilo likviditu na trhu. Navzdory těmto snahám se očekává, že zůstanou výnosy z amerických vládních dluhopisů zvýšené, dokud se inflační trend jednoznačně nevrátí k cílovým 2 %. Pokud se ekonomika ochladí, může to americkým vládním dluhopisům prospět, ale tuto poptávku patrně vyváží neochota Fedu výrazněji snížit sazby.
img

Akciovému trhu v USA se za poslední dekádu dařilo. Podle čeho vybírat fond nebo portfolio ke zhodnocení úspor?

23.05.2024 Dlouhodobá investice do akcií může přinášet zajímavý výnos a v rámci DIP posloužit i jako zajištění na stáří. Nejběžnější akciová portfolia a fondy zhodnotily v posledním desetiletí investice dvojnásobně i víc. Vyplývá to z analýzy společnosti Freedom Financial Services, která porovnala často využívané fondy a portfolia.
img

Instrumenty s pevným výnosem: Chce to klid a chytit příležitost za pačesy

15.04.2024 Se zpomalením ekonomiky budou ve výhodě kvalitní aktiva, zejména státní dluhopisy do 5 let. Potenciální snížení sazeb centrálními bankami ve druhém čtvrtletí naznačuje prodloužení durace, a to navzdory obavám z politiky a inflace.
C:\fakepath\xtb-12042024-1.png

XTB mění hru: Dluhopisy, Social investování i nové vzdělávací kurzy!

12.04.2024 Jaké nové produkty chystá XTB? Které vzdělávací materiály stojí za Vaši pozornost? Odpovědi na tyto otázky a mnohé další přinášíme v rozhovoru s Vladimírem Holovkou, obchodním ředitelem české a slovenské pobočky XTB.
img

Neničme trh dluhopisů, naopak kultivujme ho. Ekonomika dluhopisy potřebuje

01.03.2024 Společnost Surveilligence s.r.o. každý rok zveřejňuje data o vývoji trhu podnikových dluhopisů. Je to vždy zajímavé čtení, které je plné dat.
img

Centrální bankovnictví pomalu selhává

26.01.2024 „Politika helikoptérových peněz v posledních letech rapidně umazává hranici mezi monetární a fiskální politikou. Výsledkem je tedy následující karikatura: monetární politika pod kontrolou populistů,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Všichni mluví o dluhopisech

23.01.2024 Kvůli slábnoucímu růstu, zpomalující inflaci a geopolitickému napětí lze v roce 2024 na trzích očekávat zvýšenou volatilitu. Centrální banky budou nejspíš s agresivním snižováním sazeb váhat, což vyvolá na dluhopisových trzích nejistotu. Investoři by se měli soustředit na kvalitní vládní dluhopisy, ale lze uvažovat i nad selektivními investicemi do dluhopisů firemních.
img

Invesco: Globální alokace aktiv pro rok 2024

03.01.2024 Vzhledem k našemu názoru, že rok 2024 přinese mnohem nižší úrokové sazby, očekáváme lepší výnosy u aktiv s pevným výnosem a také to, že rizikovější aktiva budou těžit z nižších sazeb a dalších vyhlídek na růst. Celkově předpokládáme nejlepší výnosy od roku 2019 i u dalších aktiv. V důsledku toho snižujeme v rámci naší modelové alokace aktiv hotovost na nulu, zatímco zvyšujeme váhu u investičního stupně, vysokého výnosu (rizikových aktiv), bankovních úvěrů a REITS (vše nadváha) a akcií (stále podváha). Preferujeme aktiva evropských a rozvíjejících se trhů (EM).
img

Invesco: Fixed income výhled na rok 2024

12.12.2023 V posledních několika letech byly dluhopisy všechno, jen ne nudné. Prostředí nízkých úrokových sazeb, jaké dominovalo světu po globální finanční krizi, se obrátilo naruby. Nejprve pandemie, pak narušení dodavatelských řetězců, a nakonec vypuknutí války na Ukrajině. Každý z těchto faktorů se přičinil o vznik tak vysoké inflace, jakou celá generace nespatřila, následované cyklem agresivního zvyšování úrokových sazeb ze strany téměř všech významných centrálních bank.
img

Kam pro výnosy při padajících sazbách? Extra téma: Dlouhodobý investiční produkt - online konference Patria Finance 29. listopadu od 15:00

24.11.2023 Dlouhé období boje s inflací a vysokých úrokových sazeb je u konce ve světě i v Česku. Sazby centrálních bank postupně obracejí dolů, což nemůže zůstat bez odezvy na tržních produktech. Schyluje se tak i ke konci mimořádně výnosných spořicích účtů či protiinflačních dluhopisů. Je proto načase se ptát, kam nově směřovat investice a kde hledat atraktivní výnos. Právě na toto téma se zaměříme na online konferenci Patria Finance ve středu 29. listopadu od 15:00 pod plným názvem "Konec éry vysokých úroků. Kam pro výnosy při padajících sazbách? Extra téma: Dlouhodobý investiční produkt". Čím vším Vás budeme inspirovat?
img

Fidelity International rozšiřuje nabídku ETF

22.11.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšiřuje svou nabídku ETF o dvě aktivní ETF s pevným výnosem. Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable EUR Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF a Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable USD Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF (dále jen "fondy") jsou nyní kótovány na londýnské burze cenných papírů a na burze Xetra, v budoucnu budou kótovány na burzách SIX a Borsa Italiana.
img

Čas (znovu) se zamyslet nad dluhopisy

23.10.2023 Už dlouhou dobu nebyly dluhopisy něčím, co by chtěl investor ve svém portfoliu. V období extrémně nízkých úrokových sazeb byly i výnosy z dluhopisů mimořádně nízké. Ale v posledních dvou letech se situace dramaticky změnila. Výnosy z desetiletých německých vládních dluhopisů se od října 2021 do chvíle vzniku tohoto článku vyšplhaly ze záporných čísel na 2,6 %. Ve Spojených státech se výnosy desetiletých vládních dluhopisů vyšvihly z 1,5 % na 4,3 %.
img

Výhled společnosti Invesco na 4. čtvrtletí 2023

06.10.2023 Očekáváme, že globální ekonomika bude nadále zpomalovat, ale nedávné chování aktiv odpovídá tomu, co bychom očekávali při zrychlení. Proto zůstáváme opatrní a očekáváme u cyklických aktiv období konsolidace.
img

Objem korporátních dluhopisů se v červnu propadl, výnosy však vzrostly

05.09.2023 V červnu 2023 vydaly firmy korporátní dluhopisy za 3 miliardy Kč, průměrná splatnost emisí představovala 3,8 roku a vážený průměr výnosů 8,8 %. Zatímco objem emisí se ve srovnání s předchozím rekordním měsícem výrazně snížil, výnosy dluhopisů vzrostly. Emitenti tak chtějí zaujmout investory a nabídnout jim atraktivnější procenta než konkurenční dluhopisy. Vyplývá to z údajů Srovnávače dluhopisů, který provozuje Dluhopisomat.
img

Trhy nyní budou čelit odtoku likvidity

08.06.2023 „Brzy dojde k odtoku zhruba jednoho a půl bilionů USD a v kombinaci s nepříznivou sezónností a zpomalující ekonomickou aktivitou může dojít k výraznějšímu přecenění na finančních trzích,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Je každý dluhopis bezpečnou investicí?

22.05.2023 Velká část investorů má dluhopisy za investice s malým rizikem. Nejen, že se to často říká, ale někdy tomu tak opravdu je. Pozor ovšem na to, že investice do dluhopisů může být i poměrně rizikovým sportem. Jak takové dluhopisy ale rozlišit?
img

Invesco: Farmářský model pro pojišťovny – fixně úročené portfolio „buy and maintain“

21.04.2023 Současné podmínky považujeme za příznivé pro akumulaci výnosů investičního stupně, zejména kratších splatností, tedy v kapitálově efektivní části výnosové křivky.
img

Případová studie Invesca: Nastartování přechodu na zelenou energii

09.03.2023 Výroba elektřiny byla vždy historicky velmi náročná na emise CO2. Byla založena na spalování fosilních paliv, které v malé míře doplňovala vodní a jaderná energie. To se však v posledních letech začíná měnit. V důsledku rychlého technologického pokroku a mnohem nižších nákladů rychle roste výroba solární a větrné energie.
img

Dluhopisy, nejobchodovanější třída aktiv na světě, se vrací na scénu

02.03.2023 COMEBACK: Dluhopisy jsou největší třídou obchodovaných aktiv na světě (cca 130 bilionů USD) a jednou z nejlikvidnějších. V loňském roce prudce upadly v nemilost investorů. Mnohé z nich zaznamenaly nejhorší výkonnost v historii (viz graf), zasaženou dvojitým šokem v podobě globální inflace a úrokových sazeb a vysokým oceněním po několikaletém růstu. To letos otevřelo řadu příležitostí.
C:\fakepath\etf-10022023.png

Seriál o ETF: Druhy ETF (díl 7.)

10.02.2023 Exchange Traded Funds (ETF) byly původně navrženy tak, aby pouze pasivně sledovaly výkon akciového indexu. Protože se ale ETF ukázaly jako velmi dobrý nástroj, jak snadno a efektivně investovat do širokého spektra instrumentů, postupem času vznikla řada dalších druhů ETF, které dnes umožní investorům investovat do nejrůznějších instrumentů i geografií. V dnešním díle si probereme, jaké jsou základní druhy ETF podle různých kritérií.
img

Nebezpečná investice jen pro bohaté? Nejčastější mýty o dluhopisech mohou překvapit

30.01.2023 Uplynulý rok byl pro střadatele a investory jedním z nejhorších v posledních 20 letech. Kvůli extrémně vysoké inflaci peníze na spořicích účtech téměř mizely před očima. Kdo vsadil na akcie, byl na tom ještě výrazně hůř, protože hodnota velkých akciových indexů se snížila až o pětinu. Lidé se proto ve větší míře začali zajímat mimo jiné o firemní dluhopisy, které na českém trhu nabízely mnohdy zajímavé zhodnocení.
img

Když špatné zprávy jsou špatné

19.01.2023 Na globálních trzích často zaregistrujeme perverzní logiku chování, kdy na špatné makroekonomické zprávy zareagují riziková aktiva posílením. Reakce na včera zveřejněná mizerná data o maloobchodních tržbách v USA k těm případům nepatřila. Špatná prosincová čísla (a to včetně negativních revizí) byla interpretována jako špatná a riziková aktiva zažila výprodej, zatímco bezpečným dluhopisům se dařilo a jejich výnosy ve světě klesaly.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Rok 2023 bude pro investování obtížný, analytici doporučují dluhopisy či zlato

28.12.2022 Rok 2023 bude pro investování obtížný, analytici doporučují zejména státní dluhopisy, drahé kovy či akcie společností ze zbrojařského či farmaceutického průmyslu. Vyplývá to z odpovědí analytiků na dotazy ČTK.
C:\fakepath\Jan-Vejmelek-12122022.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem

12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.
img

Dlouhá a mírnější recese? Trh práce říká, že jo!

07.12.2022 Jak čert kříže se však akcie bojí silného trhu práce. Oficiální data ukazují, že jsou „rock solid“, ale při bližším pohledu zjistíme, že statistika umí divy. Investoři musí neustále pracovat s mnoha scénáři, které mohou potenciálně nastat. Trhy mají nyní relativně jasno – ekonomika lehce přistane, trh práce zůstane silný a inflace postupně klesne.
C:\fakepath\obrazek.16062022-1.png

Historie se opakuje, ale nikdy ne stejně

16.06.2022 Dnešní blog je pokračování blogu s názvem „Kam až trhy padnou?“, potěšily mě pozitivní reakce na článek a někteří zmiňovali, že by rádi pokračování. První článek jsem napsala úmyslně hodně obecně a každému, kdo přemýšlí nad tématem cyklů a dlouhodobého výkonu trhu, je jasné, že na reálném trhu rozhodně věci nechodí takto ukázněně. Tak kdo má chuť, pojďme se ponořit o něco více do šířky i do hloubky.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
img

Globální stagflace je tu

12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
C:\fakepath\inflace-15032022.jpg

Stagflace a její dopad na finanční trhy

15.03.2022 Dopad pandemie na dodavatelské řetězce i ceny komodit nyní umocnila válka na Ukrajině a s ní spojené sankce proti ruskému režimu. Stagflaci, tj. kombinaci vyšší inflace a nízkého růstu HDP, se tak zřejmě nevyhneme. Jak se v takovém makroekonomickém prostředí daří jednotlivým druhům investic?
C:\fakepath\ukrajina-valka-07032022.jpeg

Válka na Ukrajině: Jak obchodovat na finančních trzích?

07.03.2022 Napadení Ukrajiny ruskou armádou je šokující. Nejde jen o vystřízlivění západního demokratického světa tváří v tvář agresorovi, ale také o šok ekonomický, nabídkový. Sankce namířené proti Rusku znamenají jeho izolaci a výrazně omezují jeho dodávky na trh od ropy, přes hliník po nikl. Tento nedostatek surovin přichází v době, kdy už jsou globální řetězce napjaté, kapacity plné a rostoucí inflace byla ekonomickým tématem číslo jedna.
C:\fakepath\vyhled-09012022-1.jpg

Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní

10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
img

Jak na inflaci? Naučte se investovat bezpečně

30.11.2021 Navzdory krizi české domácnosti loni více spořily a na bankovních účtech tak je rekordní množství peněz. Hlavním důvodem přitom nebylo ani tak náhlé prozření a potřeba zajistit se pro nepředvídané události, jakou je například pandemie koronaviru, jako spíše omezené možnosti peníze utrácet - lidé museli nedobrovolně odkládat spotřebu. Úspory českých domácností nyní podle České národní banky dosahují téměř tří bilionů korun, přičemž téměř polovina peněz leží na běžných účtech. A na scéně se objevuje strašák, který tu dlouhé roky nebyl - inflace.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za uplynulých devět měsíců zhodnotil své investice o 5,43 %

11.10.2021 Třetí čtvrtletí se na finančních trzích neslo v duchu prudších změn. Zatímco v průběhu července a srpna podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, posílily fondové investice zhruba o 1,5 %, v září naopak celý dosažený zisk následně „odevzdaly“. Průměrný český investor se tak nyní pohybuje na podobných úrovních zhodnocení svého portfolia jako před třemi měsíci. „Vyššího zhodnocení dosahují progresivnější fondy, a to jak za třetí čtvrtletí, tak optikou celkové letošní výkonnosti. Za uplynulé tři kvartály akciové fondy přinesly investorovi podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 12,04 %. Naopak horší výkonností si prošly dluhopisové fondy. I v rámci této skupiny však lze najít slušné výsledky – například fondy zaměřené na rizikovější korporátní dluhopisy,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

K HOREČCE PRAŠIVÝCH DLUHOPISŮ SE PŘIDÁVAJÍ KVAZIFONDY

17.09.2021 Zájem o korporátní dluhopisy stále roste, a to jak na straně emitentů, tak investorů. Není to překvapivé v době minimálních úrokových sazeb, obzvláště když se stále častěji skloňuje téma rostoucí inflace. Ve snaze porazit inflaci se tak se mnozí nechají nachytat na „garantovaný výnos“ nejrůznějších dluhopisů, včetně těch pofiderních. K horečce tzv. prašivých dluhopisů se přidávají poslední dobou i subjekty dle § 15 Zákona o investičních společnostech a investičních fondech, tzv. „kvazifondy“.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
img

Červenec přinesl nepříznivé výsledky pouze pro akciové fondy. Ztratily 0,24 %

10.08.2021 V červenci si pověstného Černého Petra vytáhly akciové fondy, které si jako jediné z kategorií sledovaných Broker Consulting Indexem podílových fondů odepsaly -0,24 procentních bodů. Dařilo se tradičně fondům komoditním, které meziměsíčně posílily o 0,98 %, a po delší době také fondům dluhopisovým i fondům peněžního trhu, které o měsíc dříve shodně vykázaly zápornou nulu. V červenci si již připsaly 0,48 %, respektive 0,43 %. Nemovitostní fondy posílily o 0,27 % a do značné míry odrážejí současnou situaci na nemovitostním trhu.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Tři investiční tipy pro rok 2021

16.03.2021 Říkáte, že je po posledním růstu cen finančních aktiv všechno drahé? Akciové indexy na historických maximech, tři čtvrtiny všech světových dluhopisů nesou výnos nižší než jedno procento ročně… Částečně s tím lze souhlasit, přesto pro letošek vidíme na trhu investiční příležitosti, které stojí za pozornost. Které to jsou?
img

Také korporátní dluhopisy s neinvestičním ratingem – high-yield – jsou nyní poměrně drahé

02.03.2021 Atraktivita korporátních dluhopisů se měří pomocí tzv. kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii korporátních dluhopisů nad výnosy relativně bezrizikových vládních dluhopisů, případně nad sazby úrokových swapů.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

SKUPINA PX V ROCE 2020

04.01.2021 Netypický rok 2020 byl přes jeho složitost na burze plný zajímavých událostí a covid neodradil několik společností od vstupu na BCPP. Během jarního lockdownu zůstala burza celou dobu otevřená, obchodování probíhalo bezproblémově, objemy obchodů rostly.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
img

Peníze by měly vydělávat další peníze

19.11.2020 „Kromě příjmů z práce by si lidé měli budovat i příjmy z kapitálu. Neměli by proto utrácet vše, co vydělávají a o své úspory by se měli pravidelně starat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Dluhopisy jsou jako globální třída aktiv nejdražší v historii

08.10.2020 Globální dluhopisové trhy zatím v letošním roce zaznamenaly mimořádně úspěšné období, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays od začátku roku připisuje zisk 5,8 %. Dluhopisy tak v průběhu globální pandemie Covid-19 jednoznačně prokázaly své diverzifikační benefity.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Biden versus Trump: 62 ku 38

02.10.2020 Příprava na prezidentské volby ve Spojených státech, které mají proběhnout 3. listopadu, je v plném proudu. Volební průzkumy favorizují Demokrata Joe Bidena vůči stávajícímu prezidentovi Donaldu Trumpovi. Obdobně i náš odhad dává Bidenovi šanci na vítězství 62:38. Vítězství Trumpa je obecně považováno za pozitivnější pro ekonomický růst (vzhledem k jeho preferenci nízkých daní) a americká riziková aktiva. Vyšší pravděpodobnost dalšího rozšíření obchodních válek, a s tím spojená nejistota, by pak pravděpodobně svědčila dolaru. Ten by tak oslabil méně, než v případě vítězství Bidena. Nevypočitatelnost kroků Donalda Trumpa by také znamenala větší poptávku po jistotě, tedy zlatu. Biden by zase mohl zmírnit sankce na Irán a Venezuelu, což by se projevilo v nižších cenách ropy. Vítězství Trumpa pak považujeme za plus pro akciové trhy, vítězství Bidena pro trh korporátních dluhopisů. Obecně nadcházející volby mohou znamenat větší volatilitu na trzích. Ta by ale ihned po vyhlášení vítěze měla opadnout.
img

Evropské korporátní dluhopisy investičního stupně již nejsou levné

25.09.2020 Přes globální pandemii Covid-19 a nejhlubší hospodářskou recesi od Velké deprese 30. let minulého století zatím v letošním roce zaznamenaly evropské korporátní dluhopisy investičního stupně velmi dobrou výkonnost, když je jejich index od začátku roku v plusu 0,9 %.
img

Nemovitostní trh v době pandemie

18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
img

Korporátní dluhopisy neinvestičního spekulativního stupně jsou stále atraktivní

15.09.2020 Atraktivitu korporátních dluhopisů hodnotíme podle kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii nad bezrizikové úrokové sazby. V případě evropských korporátních dluhopisů s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield) se jejich index průměrných kreditních marží na přelomu roku pohyboval kolem historických minim na úrovni 200 bazických bodů neboli 2 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020

03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Návrat k normálu se projeví v datech

22.06.2020 Tento týden předstihové indikátory ukáží návrat aktivity v sektoru výroby i služeb a zlepšení spotřebitelské nálady. Na ekonomický obrat ukáží i tvrdá data jako výdaje domácností či objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA. Na pozadí zpráv stále budou figurovat statistiky vývoje počtu nakažených. ČNB pravděpodobně ponechá na středečním zasedání úrokové sazby beze změny.
img

Dožene český investor své západní kolegy?

17.06.2020 Není žádná novinka, že český investor je opatrný. Investování do dluhopisů, akcií a podílových fondů je pro české domácnosti stále ještě neprobádanou oblastí. Rozdíly proti investorsky rozvinutým zemím, jako je třeba Francie či Velká Británie, kde jsou lidé zvyklí využívat výrazně širší portfolio finančních a investičních produktů, jsou obrovské.
C:\fakepath\top-16062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.06.2020 1) Dluhopisové trhy po celém světě začaly růst poté, co americká centrální banka (Fed) včera uvedla, že začne nakupovat jednotlivé korporátní dluhopisy v rámci svého programu mimořádných půjček (SMCCF). Zatím skrze něj nakupovala pouze burzovně obchodované fondy (ETF). Investorům tak zlepšila náladu.
img

Forex: V hlavní roli dnes bude J. Powell

16.06.2020 Červnový ZEW index očekávání finančních investorů v Německu potvrdí, že euforie pokračuje. Měnová i fiskální politika důvěru v německou ekonomiku výrazně podporují, dobrou náladu investorům udržují i akciové trhy. Další dobré číslo čekáme i z USA, a to v podobě květnových maloobchodních tržeb. Opětovně otevřené obchody a vyšší ceny ropy ovlivní pozitivně útraty tamních domácností. Klíčovou událostí dnes bude pololetní vystoupení hlavy Fedu J. Powella v americkém senátu. Z domova se dočkáme květnových cen z primárních okruhů; měly by potvrdit desinflační obrázek tuzemského cenového vývoje. Polská centrální banka po nedávném snížení sazeb v podstatě na nulu dnes žádnou změnu v měnové politice nenachystá. Sazby již níže nepůjdou, podpora ekonomiky bude probíhat prostřednictvím programu kvantitativního uvolňování.
img

Měsíčník finančních trhů – Květen 2020

03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Duben 2020

06.05.2020 Globální akciové trhy dosáhly lokálního minima kolem 23. března. V tomto okamžiku z historických maxim z 19. února ztratily přibližně 35 %. Americký Fed nicméně na konci března oznámil masivní program kvantitativního uvolňování, objemově násobně větší než při poslední globální finanční krizi 2008-2009. Fed se rozhodl nakupovat prakticky všechny dluhové cenné papíry a v polovině dubna dokonce ohlásil, že začne nakupovat také korporátní dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield). Také Evropská centrální banka svůj program nákupů aktiv také výrazně rozšířila. Ve výsledku se díky masivním monetárním stimulům centrálních bank podařilo situaci stabilizovat a posléze dokonce začaly globální akciové trhy velice silně růst. V dubnu si tak ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 11 % a od začátku roku je v mínusu už „pouze“ 14 %.
img

ÚČET DLOUHODOBÝCH INVESTIC DOPLŇUJE MOŽNOSTI SPOŘENÍ NA STÁŘÍ

29.04.2020 Ministerstvo financí předložilo balíček prvních konkrétních opatření, vyplývající z Koncepce rozvoje kapitálového trhu, jejíž vznik AKAT ČR inicioval. AKAT takovouto úpravu požaduje již několik let a velmi ji vítá. Mimo jiné zavádí Účet dlouhodobých investic, který by měl stejně jako penzijní fondy a investiční životní pojištění být daňově odečitatelný. Nejedná se tak o konkurenční produkt, ale spíše o „mladšího sourozence“ stávajícím produktům zajištění na stáří.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Fed dnes ponechá sazby beze změny

29.04.2020 Americká centrální banka dnes ponechá úrokové sazby beze změny. Na přetřes může přijít kontrola výnosové křivky či zvýšení sazby na přebytečné rezervy bank. Americký HDP se v prvním čtvrtletí letošního roku snížil ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 2 % anualizovaně. Důvěru v ekonomiku eurozóny za duben čeká největší propad v historii celé časové řady.
img

Forex: Region společnou řeč nenalezl

28.04.2020 Pro agenturu Bloomberg se dnes vyjádřil člen bankovní rady Oldřich Dědek. Ten prohlásil, že by Česká národní banka měla využít současného prostoru k dalšímu uvolnění měnové politiky a snížit svou základní úrokovou sazbu na technickou nulu. Vzhledem k tomu, že vláda zavádí masivní fiskální podporu, bylo by správné toto úsilí podpořit tím, že financování podniků maximálně zlevníme, dodal. Koruna je již ale otrlá a na vyjádření nijak zásadně nereagovala. Ve srovnání s předchozím dnem je naopak o 0,5 % silnější a to na úrovni 27,17 CZK/EUR. My stále počítáme s tím, že centrální banka na svém zasedání příští čtvrtek sníží úrokové sazby o 50 bb na 0,5 %. Rizika se koncentrují spíše ve směru ještě razantnějšího snížení.
img

Rozbřesk: Fed odkrývá detaily masivního stimulu, dveře QE může pootevřít i ČNB

14.04.2020 Na konci uplynulého týdne Fed oznámil některé klíčové detaily spojené s novou vlnou masivní měnové expanze. A zdá se, že nakonec do bilance bude nakupovat cenné papíry, což bylo dříve těžko představitelné. Konkrétně korporátní dluhopisy podniků, které před 22. březnem měly investiční rating (alespoň BBB). To zavání poměrně velkým morálním hazardem - řada BBB podniků na americkém trhu kvůli výraznějšímu zadlužování a zpětnému odkupu akcií zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení ratingu a je pravděpodobné, že kvůli současné epidemii dříve nebo později o svůj investiční rating přijdou.
img

Měsíčních finančních trhů – Březen 2020

01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2020

30.03.2020 Globální počet nemocným přesáhl 723 000. Nemoci podle oficiálních statistik podlehlo cca 34 000 lidí. V posledních dnech jsme svědky výrazného nárůstu nových infekcí ve Spojených státech. To souvisí zejména s masovým testováním v některých státech (zejména New York). Donald Trump minulý týden debatoval o plánu inteligentních karantén – tj. izolace nakažených. Zdravá populace by však mohla fungovat v běžném režimu. Podle posledních čísel nevypadá tento scénář úplně reálně. Ve všech více zasažených zemích se nyní hovoří o karanténách nejméně do Velikonoc. Pro další vývoj a zmírnění ekonomických dopadů bude klíčové zploštění křivky nových infekcí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.3.2020

23.03.2020 Podle některých odhadů by HDP eurozóny mohlo v případě tříměsíčního přetrvání karantén a uzavřených hranic poklesnout v roce 2020 asi o 4%. Stejný, tedy 4% pokles, předpovídají mnozí i pro USA. Největší propad zaznamená ekonomika ve druhém kvartále, kdy se naplno projeví dopad současných tvrdých opatření. Očekává se, že americké hospodářství může předvést svůj nejhorší kvartální pokles v moderní historii. Sestupné tendence nastanou i v případě firemních zisků. Např. Goldman Sachs očekává, že korporátní zisky v roce 2020 propadnou o 33%. Dominantním scénáře většiny prognóz zatím zůstává silné hospodářské oživení v roce 2021.
C:\fakepath\koronavirus.png

Jak obchodovat v koronavirové volatilitě?

23.03.2020 Uplynulý týden byl extrémní, co se týče paniky a volatility na trzích. Tradeři nyní prodávají všechno od akcií, přes korporátní dluhopisy a průmyslové komodity až po zlato, které se kvůli prudkému posílení amerického dolaru i přes svůj bezpečný statut také poroučelo směrem dolů. Nucené prodeje způsobené „stop-lossy“ a „margin-cally“ na akciových trzích jen těžko ve svém objemu hledají kupce, takže trh padá. Jak v tomto období upravit obchodní strategii, abychom se nedostali právě do skupiny oněch prodejců, kteří nemají na výběr?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.3.2020

16.03.2020 Fed včera překvapivě srazil úroky dolů o 100 bps. Sazba se tak nyní nachází v pásmu 0 – 0,25%. Tato operace se opět uskutečnila před pravidelným zasedáním. Původně naplánovaný středeční meeting se již neuskuteční a centrální bankéři tak budou o úrocích znovu hlasovat až na konci dubna. Kromě snížení sazeb se americká centrální banka znovu pustí do nákupů vládních dluhopisů. V horizontu několika měsíců plánuje do svého portfolia zařadit americké vládní bondy v hodnotě $500 mld. Cílem je zabránit dislokacím na tomto klíčovém trhu, kde se v posledních dnech zhoršuje likvidita. Fed rovněž nakoupí dluhopisy kryté hypotékami v celkovém objemu $200 mld. Jde o reakci na rostoucí sazby hypotečních úvěrů. Tato akce může v konečném důsledku odvrátit zamrznutí amerického trhu rezidenčních nemovitostí. Guvernér Powell zmínil, že se centrální banka s úroky do záporu nevydá.
img

Měsíčních finančních trhů – Únor 2020

04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
img

Manuál opatrného investora aneb Pozor na nešvary kapitálového trhu

27.02.2020 Kapitálový trh od svého vzniku v devadesátých letech prošel turbulentním vývojem. Ač tento vývoj vedl jednoznačně pozitivním směrem a spotřebitel si dnes může být mnohem jistější svým postavením a právy, než tomu bylo před lety, stále zde najdeme problémová místa, kde je třeba být ostražitý.
img

Finanční trhy zažívají solidní start do nového roku

22.01.2020 Finanční trhy zažívají velice solidní start do nového roku. Důvodem jsou relativně příznivé fundamentální zprávy. Zaprvé Spojené státy a Čína podepsaly minou středu 15. ledna první fázi obchodní dohody, na což investoři netrpělivě očekávali. Vypadá to, že minimálně do amerických prezidentských voleb v listopadu by mohl na této frontě panovat relativní klid. Investoři si proto oddechli. Zadruhé se v posledním týdnu relativně uklidnila situace na Blízkém východě. Situace po zabití prominentního íránského generála Američany již naštěstí neeskalovala. A zatřetí přicházejí relativně příznivé makroekonomické zprávy ze světové ekonomiky. Vypadá to podle tvrdých i měkkých makroekonomických indikátorů momentálně tak, že by již dále světová ekonomika příliš zpomalovat nemusela.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
img

KORPORÁTNÍ DLUHOPIS. INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST NEBO ČASOVANÁ BOMBA?

19.12.2019 Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů. Nezkušení investoři mají v korporátních dluhopisech velmi rizikového typu zainvestováno odhadem už několik miliard korun. Je možné zamezit negativním dopadům současné situace na drobné investory?
img

Důchod: spořte a investujte. Hlavní je začít včas.

18.12.2019 Pohled na důchodový věk se s časem mění. Dříve bylo nepsaným pravidlem, že se o seniory staraly vlastní děti. I to samo o sobě motivovalo mít více dětí, a samozřejmě také vytvořit si dostatečné rezervy na stáří. Životní standard se po odchodu na tzv. „výminek“ sice snížil, ale stačilo to pro důstojný život. Až komunistický stát zavedl důchodový systém založený na státní penzi. Dnešní důchodci tak očekávají, že jim důstojný penzijní život zabezpečí stát.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019

02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
img

Měsíčník finančních trhů – říjen 2019

05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.
img

7+1 rada pro začínajícího investora do korporátních dluhopisů

25.10.2019 Firemní, nebo také korporátní dluhopisy jsou v poslední době hojně skloňovaným pojmem. Na internetu naleznete řadu lákavých nabídek s velmi zajímavými úroky, z poslední doby ovšem pamatujeme i odstrašující případy, kdy emitent drobným investorům dluhopis nesplatil. Proto je užitečné zejména u těchto nabídek postupovat obezřetně. Korporátní dluhopisy vydané obchodní společností jsou spíše rizikové investice, a proto jsou vhodné pro investory, kteří již mají nějaké zkušenosti s investováním.
img

Srpen na finančních trzích

02.09.2019 V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.
img

Akcie versus dluhopisy – Jak to bude dál?

19.08.2019 Globálním finančním trhům se zatím v letošní roce, celkem vzato, daří na výbornou. Naprostá většina investorů si připisuje zisky. Především je v letošním roce zajímavý fakt, že akciím se z celkového globálního pohledu daří téměř stejně jako dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World si ke dnešnímu dni připisuje zhodnocení 9 %, zatímco globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připisuje zisk 8 %.
img

Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci

06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
img

Vývoj na finančních trzích – duben 2019

06.05.2019 Evropská centrální banka zasedala 10. dubna. Centrální bankéři ve Frankfurtu v čele s prezidentem Mariem Draghim ponechali v souladu s očekáváním investorů úrokové sazby beze změny a stejně tak i úrokový výhled, v jehož rámci by měly zůstat úrokové sazby na stávající úrovni minimálně do konce letošního roku. Zásadnějších změn nedoznalo ani hodnocení výhledu ekonomického růstu a inflace. Detaily nových dlouhodobých úvěrů pro banky (TLTRO3) se přitom pravděpodobně dozvíme na červnovém zasedání.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Británie dnes vaří brexitový guláš

27.03.2019 V britském parlamentu dnes proběhne indikativní hlasování o všech možných variantách brexitu. Na přetřes tak zřejmě přijde brexit bez dohody, stávající dohoda, těsnější spolupráce s EU, či možnost druhého referenda nebo dokonce úplného zrušení brexitu. Výsledek hlasování bude sice nezávazný, i tak ale umožní nahlédnout pod pokličku britského parlamentu. V eurozóně vystoupí řada zástupců ECB. Jejich rétorika zůstane zřejmě holubičí.
img

Jak se vyhnout bolesti hlavy po pádu trhů

25.02.2019 Tento rok odstartoval pozitivním růstem trhů. Makroekonomická data přitom signalizují blížící se zpomalení ekonomiky. Jak by se měli investoři připravit na novou situaci?
img

Jaký bude podle Fidelity International rok 2019 pro dluhopisy?

24.01.2019 Kvalita a bezpečnost cenného papíru bude mít v roce 2019 rozhodující roli pro výnosy těchto nástrojů, myslí si Martin Dropkin, globální ředitel úvěrového výzkumu ve Fidelity International. Evropské dluhopisy investičního stupně nabídnou podle něho během příštích 12 měsíců lepší příležitosti než dluhopisy z USA. V roce 2018 se vysoké kolísání projevilo napříč všemi trhy. Centrální banky začaly couvat z nastavených měnových politik a s tím, jak FED omezuje svou rozvahu nebo jak se Evropská centrální banka připravuje k ukončování odkupu aktiv, se výnosy celkově přizpůsobují a rizikové prémie vstupují znovu do hry.
img

S hrozbou recese se investoři stále více upínají k dluhopisům

14.01.2019 Navzdory oživení trhů v posledních dnech jsou si investoři stále více vědomi, že se posouváme směrem k recesi. Snaží se proto diverzifikovat. Dluhopisy mohou být jejich první volbou.
img

Žebříček investičních příležitostí do dluhopisů podle jejich rizikovosti

19.12.2018 Na českém trhu působí stovky firem, které neveřejně nabízejí tzv. prašivé dluhopisy. Na první pohled vysoký výnos a unikátní investiční příležitost. Ve skutečnosti ale podnikatelský plán krytý firmou s miniaturním základním jměním nebo záporným hospodářským výsledkem. Pro lepší orientaci jsme sestavili žebříček pěti nejčastějších investičních příležitostí do dluhopisů dle jejich rizikovosti.
Související klíčová slova: Objem peněz | Surveilligence | Bretton Woods | Závěrečný kurz | Informovaní investoři | Tempo růstu | Zbrojovka | Greenlight Capital | Český průmysl | Index Bloomberg Barclays | David Kufa | Bankéř | Evropská komise | Dluhopisové emise | HSBC | Vládní dluhopisy | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Nákupní centra | MAE | Výsledek hospodaření | Válečné dluhopisy | Ceny plynu v Evropě | Margin call | Společnost mmcité | Vysoké valuace | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | Cap | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Akcie v roce 2019 | Investice do akciových titulů | Investown | Koronavirové krize | Schroder ISF Global Energy A Acc | Objem akciových obchodů | Globální dluhopisové trhy | Pfizer | PLN | Dluhopisové ETF | Obchodník | EUR | Měnový pár EUR/CZK | Pegas Nonwovens | Ztráty na akciových trzích | Index vládních dluhopisů | Pokles sazeb | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Roman Lux | Trend | Bank of Japan | Reality | Momentum | Životní prostředí | Kurzotvorný faktor | Joe Biden | Rozvojové ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Take Profit | Dow Jones Industrial | Korunové instrumenty | Asociace pro kapitálový trh ČR | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Macron | Patria Finance | Statistiky | Přikoupení | Specializace Finance | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Eurostoxx 50 | Investiční banky | Korelace | Makroekonomika | Analytická práce | Index volatility VIX | Fond obnovy | Britská libra | Aktiva | Michala Moravcová | Invesco | Apetit k riziku | Deflace | Fondy obchodované na burze | WTO | Oregon | Spojení | Chování centrálních bank | Depozitní sazba | Technologické indexy | Obchodovat na finančních trzích | Amazon | Střední Evropa | Implikace | Diskont | CECEEUR | Americké dluhopisy | Dosahovat zisku | Index strachu | Akciové společnosti | Určení možného trendu | Federální dluh | P/S | Ukončit obchod se ztrátou | Poplatky | Energetika | Cenné kovy | Zasedání ECB | Obchodní systém | Investment Management | Diverzifikace | Diverzifikované portfolio | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Index PX | TARGET2 | Velikost fondu | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Listopadové maloobchodní tržby | Fungování trhů | Diverzifikace investičního portfolia | Výnos do splatnosti | Hluboká recese | Chování trhu | Chudí | Ethereum | Americký prezident | Jak budou reagovat finanční trhy | Lagardeová | Zerohedge | Klid na trzích | Zdroj příjmů | Dění na trzích | Růstová portfolia | Růst sazeb | Exchange | Splátky dluhů | Německý DAX | Oblast fiskální politiky | Zpráva z Německa | Analytický tým FXstreet.cz | Market Outlook | Výkyvy | Pohled na akciové trhy | Dlouhodobá investice | Tuzemská ekonomika | Uzavření příměří | Saúdská Arábie | Český statistický úřad | Rozvíjející se země | Oslabování měny | Goldman Sachs | Odraz na finančních trzích | Vývoj devizových rezerv ČNB | Index akcií | Pandemie COVID-19 | Inverzní ETF | Konzervativní strana | Širší index S&P 500 | Mimořádné daně | Investing | Odborné přednášky | Harrisová x Trump | Growth Stocks | Exchange Traded Funds | Frekvence obchodování | Obchodníci s velkými zásobami | Strach | Ekonomika Spojených států | REITs | Sankce namířené proti Rusku | Měsíčník finančních trhů | Klouzavé průměry | Zlato a stříbro | Geopolitické napětí | Tempo růstu ekonomiky | Nezaměstnanost | Vývoj finančních instrumentů | Obchod se ztrátou | Sankce | Peter Garnry | Kapitalismus | Investiční analytik | Měny emerging markets | Poradenská společnost | Fondy kvalifikovaných investorů | Vývoj inflace | Americké ministerstvo financí | Burza | Emise cenných papírů | Rostoucí inflace | Investiční zkušenosti | Hlavní události | FKI | Burza cenných papírů Praha | Americký akciový index | Dluh státu | Makroekonomické zprávy | Dluhopisy zemí eurozóny | Americká volební noc | Development | Tým Saxo Strats | Růst cen | Více peněz | Výsledkové sezóny | Gold | Ztráta ruského trhu | Brexit | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | BGF World Gold A2 USD | Investice do rozšíření těžby | Růst ekonomiky USA | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Začátek recese | Investiční příležitost | Vývoj ceny akcie RWE | Akciový výhled | Spoření na důchod | Vývoj na trzích | Akcie v eurozóně | Pasivně spravované | Varovný signál | Inflace | Bohatí | Nastavení úrokových sazeb | Mmcité | Scorecards | Hospodářství Velké Británie | Cena zlata | Posílení středoevropských měn | BCPP | New York | ESG investice | Snížení úrokových sazeb | Výhled | Dluhopisová složka | Zdravé firmy | Nejnovější zprávy | Garance | Měny rozvíjejících se ekonomik | Zasedání Evropské centrální banky | Výrazný růst | Rubl | Kapitálové zisky | Politická situace | YTD | Investice do reálných aktiv | CZK | Velcí investoři | Prognózy českého hospodářství | Investiční certifikáty | Proti trendu | Kurz EUR/USD | Dolarový index | Akcie producentů mědi | Historický vývoj ceny ropy Brent | Distribuční ETF | Výnosové křivky | Vývoj geopolitické situace | Vývoj měnového páru | Vladimír Pikora | Opatření | Ceny aktiv | Čínské devizové rezervy | AUV | Investovaný kapitál | Úrokové swapy | Evropská měna | Nákupy vládních dluhopisů | Investment management | Predikční modely | Akciové ETF | Větší objemy | Zlatý důl | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Investiční teze | Michal Stupavský | Podíl majetku | Capital Markets | Tržní reakce | Dividendy | Volatility | Peníze na financování | Kurz Trading pro začátečníky | BHS Real Estate Fund | Směrnice EU | Aktuální klíčová rizika | Boom | Iracionální panický pohyb | Vládní dluh | Další regulace | Asociace pro kapitálový trh | Bloomberg TV | Graf | Jeff Bezos | Utahování měnové politiky | Akce centrálních bank | Burzovní rozhodčí soud | Stock picking | Válka | Globální obchod | Nabídka | Výčitky | Jaroslav Ton | Vývoj ceny ropy Brent | Otevřené obchody | Podílový fond | Uvolnění měnové politiky | HUF | Průmysl | Guvernér Fedu | České banky | Dluhopisy Saxo | Donald Trump | Investice do dluhopisů | Naučte se investovat | Centrální banky | Investiční směnárna | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Zpráva | Vývoj nominálního HDP USA | Zvyšování sazeb | RWE | Zestátnění ČEZu | Volatilita měn | Zajišťování | Aktivně spravované (řízené) ETF | Zdražení dovozů | Dobré výsledky | Pravděpodobné scénáře | Wall Street Journal | Deloitte | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Britské akcie | Moderna | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Modelování výnosové křivky | Grand | Rozhodnutí centrálních bank | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Celosvětová recese | Dluhopisový fond | Ukončení pozice | Covid | Biopalivo | Futures | Uvolňování měnových politik | Česká měna | Dolary | Templeton China A (acc) USD | Korelace negativní | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Washington | Jistoty proti inflaci | Komodity s růstovým potenciálem | Nové emise | Zájem o dluhopisy | Burzovní trh | Ratingová agentura | Alikvotní úrokový výnos | Société Générale Group | Julien Eberhardt | Historický vývoj ceny ropy | Fixní výnos | Korekce akciového trhu | Očekávaná reakce | Index českého investora CII750 | Býčí signál | Oldřich Dědek | Štěpán Hájek | Uchovatel hodnoty | Společnost Primoco | Vysoké sazby | Poplatek | Globální ekonomiky | Růst dluhopisových výnosů | Globální akciový index MSCI | SIX | Vývoj eura | Dění na finančních trzích | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Cyklus zvyšování sazeb | Akcie na rozvíjejících se trzích | Akcie v Indii | Polská centrální banka | Norská centrální banka | Trading | Ekonomiky | KARO Invest | CL | Oliver Wyman | Čínský jüan | PLN/EUR | Hospodářské záležitosti | Ratingové hodnocení | Řešení energetické krize | Volatilita | Argentinské peso | Obchodní války | Investování do ETF | Členové bankovní rady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | Morningstar | Trh státních dluhopisů | Latinská Amerika | Vývoj na kapitálových trzích | Záchranný fond | Erste Group | Americké státní dluhopisy | Společnosti v České republice | Economist | Zaměstnanost | Cenové hladiny | HDP Číny | Státní dluh | Sazby v USA | Upvest | Významné riziko | Bydlení | Předstihové indikátory | Japonská vláda | Peníze | Automatický obchodní systém | Bill Gates | Power Exchange Central Europe (PXE) | Sektor služeb | Strop pro výnosy | Velikost lotu | Turecko | Brent | Akcie a dluhopisy | Investiční zisky | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Stimul | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Klíčové události ve světě | Malé podniky | Schodek zahraničního obchodu | Snižování sazeb | Expert | Roční zhodnocení | Nákup EUR | Měď | Margin-Cally | Nákup českého dluhu | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Evropské burzy | Palladium | Investiční nemovitosti | IOER | Analýza společnosti | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Disciplína | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Vyšší výnosy | Odchod z EU | Stock Spirits | Investice do fondu | Zvýšení sazeb | Investujeme | Fosilní paliva | Daňová odečitatelnost | Konvergenční proces | Asijské indexy | Napadení Ukrajiny | Ozvěny trhu | Rising Star | Transparentní | Realita | Jan Brabec | Války na Ukrajině | Dluhopisomat | Deprese | Americký S&P 500 | MES Advisers | Základní sazby | Majetek | Quantitative tightening | Vývoj na akciových trzích | Ustupující inflace | Evropské měny | Financovat | Akademické aktivity | Srovnávače dluhopisů | Vláda Spojených států | Politické riziko Japonska | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Americké volby | Prague Economic Papers | Quantitative Easing | P/E | Kancelářské nemovitosti | Fed Funds Rate | Ziskové obchodování komodit | Situace na trzích | Hedgeové fondy | CZK/EUR | Burzy cenných papírů | Růst | Dlouhodobý investiční produkt | Investiční rizika | Americký index | Příležitosti | Investice na devizových trzích | Akcie rozvinutých trhů | Trh dluhopisů | Itálie | Korelace s akciemi | ESG investování | Výpadky | EUR/CZK | Podíl akcií | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Investiční dotazník | Červnová inflace | Jednání FOMC | Prognóza | Výnosová křivka | Měnový pár USD/JPY | EUR/MWh | Výrazný propad | Riziko Japonska | Dluhové papíry | Nálada investorů | Asset management | Situace na Blízkém východě | Kvazifondy | Obligace | Trh práce | Poměr výnosu | Potenciál pro růst | Swiss | RBS | Britská centrální banka | Veřejný dluh | Swapová křivka | Kongres | Ask | Vysoká inflace | Akcie v obranném sektoru | Spotřebitel | Zájem o akcie | Pochybnosti | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Investiční svět | Tržní cykly | Inflační trend | Růst firemních zisků | Objem obchodů | Fond ETF | Sazby centrálních bank | Kurzový vývoj eura | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Intradenní obchodování | Úrokové sazby v USA | Bull | Růst akcií | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Dopad pandemie | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Dislokace | Akcie s malou tržní kapitalizací | Americká centrální banka | Technologické akcie | Klíčové události | FiveThirtyEight | Blog | Investovaná částka | Long | AKAT ČR | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Modernizace přenosových sítí | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | iShares Core S&P 500 | Komoditní ETF | Floating | Evropská inflace | Evergrande | Investment grade | Kurz Trading | Index českého investora | Koruna posílila | Borsa Italiana | Ropa Brent | Prezident Trump | CI Komodity | Měnový impuls | Nigérie | Koruna | SECO | Investiční portfolio | Spotřebitelská důvěra ve Francii | Spoluředitel | Macroeconomic Advisers | Prohlášení politiků | AUD | Eurozóna stimuly | Dřevo | DJIA | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Analytici z Wall Street | Portál FXstreet.cz | Dopady války na Ukrajině | Výkonná ředitelka | Schroder ISF China Opportunities A Acc USD | Ministerstvo financí České republiky | Zdravotní péče | Sestavování portfolia | Komoditní dolary | Portu | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Ukončit obchod | Vývoj devizových rezerv | Fincentrum | Nastavení měnové politiky | Hlavní akciové indexy | Globální akciové valuace | Český nemovitostní trh | Trh | Barel ropy | Vítězství Kamaly Harrisové | Dlouhodobý nákup | Income Fund | Zkušenost | EMEA Insurance Client Solutions | Britské státní dluhopisy | Bankovní úvěry | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Záporné reálné úrokové sazby | Riziková averze | Počasí | Oživení české ekonomiky | Riziko volatility | Pozitivní zpráva | Private banking | Řecká krize | Daně z příjmů | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Vysoké inflace | PwC | SICAV | Ekonomický šok | Kapitálový trh | Index | Semi | Makroprognózy | Komoditní index | Studie | Úrokové sazby | Reálné úrokové sazby | Vice | Trh Start | Cash flow výnos | Bezpečné dluhopisy | Cena stříbra | Elektřina | MMF | Salutem | Obchodní bilance eurozóny | Ekvilibrium | Videokonference | Eura | Penzijní fondy | Údaje o inflaci | Komise | Nejistoty | Participace | Developed markets | Vlastní nemovitost | VŠE v Praze | Tržní kapitalizace | Oligopol | Kapitál | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Získaný kapitál | Posílení | Devalvace | Hlavní ekonom | Margin | Naše prognóza | Althea Spinozzi | Dopad na volatilitu | Zajímavé příležitosti | Společnosti | Investiční plány | TLTRO | Majitel | Investiční fórum | Obrovské ztráty | Negativní dopad | Česká zbrojovka | Investiční cíle | S&P | Regulátoři | Polský zlotý | Unie | SKUPINA PX | Hang Seng | Devizové trhy | Investiční portfolia | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analytický tým | XETRA T7 | UCITS | Indexové ETF | Akciové indexy | Marka | Kryptoměnový sektor | Roční návratnost | Christine Lagardeová | Výnosy českých státních dluhopisů | Americké měny | Investiční majetek | Větší riziko | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Střadatelé | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Fundamentální zprávy | Ovládněte tržní cykly | Republikáni | Saxo Strats | Ocel | Souhrn finančních trhů | IEA | Celková otevřená pozice | Zvýšení dluhového stropu v USA | Omezené riziko | ETF na kryptoměny | Rozpočtová politika | Investiční horizont | High Yield | Neomezené nákupy | Kotované dluhopisy | Asie | NAFTA | Akumulační ETF | Deficit | Pandemie COVID | Tom Kadeřábek | Objem dluhopisů | Charles Moussier | Byznys plán | Velká změna | Očekávané zhodnocení | Ceny Bitcoinu | Invaze | Americké hospodářství | Poskytování hypoték | Technické analýzy | Řízení rizika | Inflační vlny | Daň z nadměrných zisků | Fed dnes | Nerovnosti bohatství | Budoucnost | Pokles ceny | Virus | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Nečekaná zpráva | Snižování úrokových sazeb | Výrazný potenciál | Dluhopisy Saxo Bank | Analytika | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Index Hang Seng | Investiční byt | Kurz koruny | Výkonnost pražské burzy | Výroba elektřiny | Finanční poradce | Akciový index PX | Evropské korporátní dluhopisy | BNP Paribas | Hospodářská politika | Předseda AKAT ČR | CFA Institute | Česká koruna | Rozumný investor | G10 | Brokers | Moneta | Ceny akcie RWE | Světové centrální banky | Twitter | Zajímavý výnos | MIFID | Podnikatelé | Vývoj německého akciového indexu | Akciový index | Vývoj ceny platiny | Pozornost | Kapitulace technické analýzy | Švýcarská ekonomika | Uvolněné fiskální politiky | Makroekonomická data | Aktivně spravované | Fiskální politiky | Investice do akcií | Globální finanční krize | Fincentrum & Swiss Life Select | Bank of New York Mellon | Emitent dluhopisu | Elektromobily | Poptávka | Energetický sektor | High-yield | Hodnotové akcie | Úsilí | Měny rozvíjejících se zemí | ZISIF | Kurzový vývoj | Maloobchodní tržby | Bohatství | Ifo | Purple Trading Petr Lajsek | Obchodování komodit | Druhy ETF podle způsobu řízení | Platina | Výhled 2022 | Odpor | Podnikání | Čínská centrální banka (PBOC) | Tisknutí peněz | Zbrojní průmysl | MXN | Vysoká volatilita | Další růst | Statistický úřad | Akcie obchodované na pražské burze | Naše burza | Bitcoin | Dluhopisy | Indikátor | Člen bankovní rady | Kov | Úrokové sazby centrálních bank | Nejziskovější | Potíže s likviditou | Saxo | Obdržený výnos | Podílové fondy | Vyšší úroky | Slušný zisk | Trumpovo vítězství | Nejobchodovanější emise | XTB studio | Start Days | Standardní daň | Vítězství Trumpa | Závazek | Emise dluhopisů | Množství peněz | Marketingová komunikace | Vládní koalice | Technologický index Nasdaq | Zpomalení hospodářského růstu | Vývoj ceny zlata v USD | Úroky z úroků | Burzovně obchodované fondy | Korporátní dluhopis | Část traderů | Obchodní model | Kurz české koruny | Obchodovat | Americké indexy | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Obchody a nákupní centra | Vzdělávací kurzy | Norsko | Finance | Rozpočtové deficity | Bill Gross | Růst úrokových sazeb | Mimořádný zisk | Speciální daň | Equity | Podílové dluhopisové fondy | Prezident Donald Trump | Index DXY | Pár EUR/USD | Hodnota rublu | Durace portfolia | Investiční bankovnictví | Příprava na prezidentské volby | Analytici | Koncentrace | Dividendový výnos | Aukce | Silný fundament | Problémy | Očekávaná reakce centrální banky | Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD | Vývoj války | Kryptoměnové ETF | Harrisová | Stříbro | Obchodní příležitosti | Česká národní banka (ČNB) | Hodnota majetku | Vyplácení dividend | Finanční instituce | Pandemie | FRED | Vyšší sazby | Pokles cen | Ropa | Spekulativní investice | Byznys | SMCCF | Bankéři | Monetární politika | Certifikáty | State Street | ETF | BH Securities | Větší pokles | Deutsche Bank | Globální akciový index | Fiskální dominance | Kapitálové trhy | Průmyslové komodity | Firma | Výkonnost YTD | Komerční banka | Ředitelka AKAT ČR | SWIFT | Barclays | Poskytování úvěrů | | Jak obchodovat | Navýšení úrokových sazeb | BIS | Analytik skupiny | Platforma | Dolarové zisky | Farmacie | ETFs | UBS | Ekonomové | Investování do akcií | Helicopter money | Úrokové prostředí | Bitcoiny | Depozitní sazby | Prohlášení | Korekce na akciových indexech | Jak obchodovat na finančních trzích | USA | Predikce finančních trhů | Globální inflace | Cik-cak pohyby | Spojené státy | Pozice ekonomiky | Dnešní ekonomický kalendář | Japonská ekonomika | Ziskový obchod | Underweight | Růst HDP | Volby | Nižší riziko | Příznivé faktory | Vývoj nominálního HDP | FTSE Russell | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Sázka | Transparentní řešení | Franklin India A (acc) USD | Konsolidace | Burze | Revenues | Fáze obchodní dohody | Akcie mediální skupiny CME | Intervence centrální banky | Index volatility | Ziskový potenciál | IPO roku | Obchodní dohody | Ruské akcie | Ruská ekonomika | Vývoj nezaměstnanosti | Spravované fondy | Trade Brokers | Depozitář | Historie | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Výnosy | Millennium | Nesoulad | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Hypoindex | Americká centrální banka FED | BHS Timur Barotov | Karo Invest | Salutem Fund | IBEX | Technologický index | Podnikatelská nálada | Německé hospodářství | Rizikovost | XTB.cz | Investiční poradenství | Mimořádné dividendy | Agentura Fitch | Rizikové averze | Wood & Company | Lyndon Man | Podnikání na kapitálovém trhu | Viceguvernérka České národní banky | Prezidentské volby ve Spojených státech | Americké akcie | Facebook | Washington Post | Akciový stratég | Ceny akcií bankovních domů | Lukáš Vokel | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | iShares | Durace | Volatilní | Crowdfundingové platformy | EUR/USD | Historický vývoj ceny platiny | BNY Mellon | OSN | Česká swapová křivka | Rizikové kvazifondy | Zisky firem | Intervence | FocusEconomics | Komoditní fondy | Rozvahy ECB | Trh s kryptoměnami | Riziková pozice | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Držení akcií | Goldplating | Investiční doporučení | Rostoucí úrokové sazby | LVMH | Finanční zdraví | Další vývoj | Volební noc | Aktuální konsenzus ekonomů | Recese v USA | Měnové politiky | Zbyněk Stanjura | G20 | Investování do nemovitostí | Odvětví | CSI 300 | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Zvýšení likvidity | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | DLT | Ministryně financí Alena Schillerová | Koronavirus | Fiskální politika | Británie | Spojené státy a Čína | Kryptoměnový svět | Volatilní vývoj | Ekonomická situace | Odhad HDP | Small and Mid-cap Awards | Index Russell | České dluhové papíry | Cenová válka | Hlavní americký akciový index | Jaderná energie | Dna | Centrální bankéři | Kapitálové rezervy | Social investování | Dluhopis | Americké vládní dluhopisy | Časovat trh | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Junk bonds | Vzdělávací materiály | Přední ekonomové | Rozhodnutí centrální banky | Pakt stability | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | Ceny akcií v USA | AI | Burza cenných papírů | Kolísání trhu | Komerční nemovitosti. | Státní příspěvek | Druhy ETF podle podkladových aktiv | Manažeři | Vládní výdaje | Dlouhodobé dluhopisy | Nemovitostní fond | Pasivně spravované (řízené) ETF | Obilí | Prezidentské volby | Vlastníci jaderných elektráren | Světové měny | Silná koruna | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Miliardy korun | Nastavení úzkého stop-lossu | Bankovní systém | Robert Novoměstský | Platební bilance | Comfort Finance Group | Růst mezd | Prezident ECB | Rizikovedluhopisy.cz | Riziko ztrát | Zelené dluhopisy | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Akciová portfolia | Průmyslové podniky | Vladimír Vávra | Patria | Investiční produkt | Americký index S&P 500 | České koruny | Modelový aparát | Vývoj pravděpodobnosti | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Obchodování s dluhopisy | Úrok | Online trading | Investovat | Komoditní | Investiční specialista | Wall St. Cheat Sheet | Ekonomické oživení | Pákové ETF | Hotovost | Dolar kurz | Investiční fondy | Regulátor | Boj s inflací | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Perzistentní inflace | Páka | Wood & Company Vladimír Vávra | Inflace v Česku | Nespokojenost | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Globální index vládních dluhopisů | Celkový sentiment | Růst cen ropy | Panika | Bezpečnostní situace | Zajištění | Averze k riziku | Rozuzlení ukrajinské války | Cena ropy brent | Aramco | BANXICO | Dopad na finanční trhy | Akciové dividendy | Ekonomické podmínky | Kroky centrálních bank | Peněžní prostředky | Dlouhodobé investice | Obchodník s cennými papíry | Investování | Hospodaření firem | Podhodnocené tituly | Distribuce | Fed | M2 | Načasování vstupů | Čistý dluh | Konkrétní měny | Zpomalování světové ekonomiky | Výsledkové sezóny v USA | Maďarský forint | Předpokládaný růst | Vliv na investice | NASDAQ 100 | Běžné ETF | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Poradenské společnosti | Hry | European Issuers | Akcie bank | Zadluženost | Druhy ETF | Trhy | Value Stocks | Technologické bubliny | Otázky Václava Moravce | Emerging markets | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Změna režimu | FTSE | Nedostatek surovin | Vývoj indexu energetických společností | Vyšší riziko | Německý ústavní soud | Bezpečný přístav japonský jen | USD/MXN | Rizika | Propady na akciových trzích | Oživení ekonomické aktivity | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Tučné dividendy | Ropné firmy | Investiční rozhodnutí | Fond | Výše úrokových sazeb | ISM | Měnové ETF | Zvýšení volatility | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Měkké přistání | Fitch | Pšenice | Postavení dolaru | Dluhopisový trh | Doplnění kapitálu | Úspory | Kalendář ekonomických událostí | Prodávající | Vývoj měnového páru USD/CAD | Energetické společnosti | BofAML | Seminář | Penzijní společnosti | Martin Řezáč | Investment Banking | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | 10 rad Rozumného investora | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Federální rezervy | FESE | Nulové poplatky | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Hodnota dluhopisu | Americký kongres | Bankovní asociace | Tesla | Záporné úrokové sazby | Data o nově nakažených | ONE | Americký akciový index S&P 500 | HSBC GIF Indian Equity AC USD | Růst Bitcoinů | Finanční polštář | Stabilita | Španělsko | Michael Matthews | Solidní růst | Koronavirus dopady | Nové vzdělávací kurzy | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Akcie RWE | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Nejvyšší výnosy | Milionář | CAD | Cenové války | Znovuzvolení Trumpa | Pilulka Lékárny | Růst ekonomiky eurozóny | Sentiment trhu | Kurzotvorná informace | Forma Social investování | Peněžní trh | Shortování | Na burze | PXE | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Zadlužování | Evropské trhy | Politika centrální banky | Vysoký výnos | Květnová inflace | Hospodaření | Akcie CME | Ztráta | Wells Fargo | Nejúspěšnější IPO | Dividendové výnosy | Panický pohyb | Institucionální investoři | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | EBITDA | Finanční podmínky | Světová poptávka po ropě | Globalizace | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Tomáš Raputa | Obdržené výnosy | Tradeři | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Volkswagen | Daně z mimořádných zisků | MSCI All Country World | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | OTC | Centrální bankovnictví | Astrazeneca | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | MAM | Nájemné | Právo | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Citi | Pokles výnosů | Swiss Life | Šéf společnosti | eMan | Bank of America | AOS | Úrokové riziko | Transakce | Šok | Evropské obchodování | Finanční trh | CashFlow | Meta | Portfolio | Carry trading | Nástroj | GBP | Akciový analytik | Trading konference | Plyn | CEPS | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | UCITS ETF | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | STAR | CZK/USD | Bonita | Ceny | EMEA | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | FTSE 100 | Ben Bernanke | Války | Omega | Impuls | Ukrajina | Zemědělské komodity | Bundesbank | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Kryptoaktiva | WTI | Malajsie | Globální index | Praxe | Biliony | Divergence | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Fyzické zlato | Zlato a bitcoin | Burzovní indexy | Plán investic | Odborníci | Tradingový portál | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Nejvyšší růst | Výsledek voleb | Stratég | Instituce | Erste Bank | Forint | Obchodní domy | Negativní korelace | Důchod | Morgan Stanley | Ceny zlata | EV | Proticyklické kapitálové rezervy | Inflační krize | Stop-Lossy | Výnos | Zboží každodenní spotřeby | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Měnový systém | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | X-Trade Brokers | ESG | Index DOW | IHNED | ČEZ | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Optimalizace | Benchmark | Index strachu VIX | Pasiva | Ekonomická krize | Pár USD/CAD | Domácí měna | VIX index | Dobrá zpráva | Rozhovor | Které akcie | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Trh Prime | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Dluhopisový index | Pohyb Bitcoinu | Vývoj globální poptávky | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | CO2 | Hodnota investic | Ceny akcií | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | Vzácné kovy | Inflační cíl | VIX | Skokové posílení | Pravděpodobnost recese | Euforie | Írán | Centrální depozitář cenných papírů | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Vývoj sazeb | Makroekonomický výhled | Čínské zboží | Pracovní místa | Bez rizika | Akciové trhy v USA | Vyšší hodnoty | Funkční období | Zisk | Koronavirové pandemie | Xetra | ČNB | Bank of England | Overweight | Nová bankovní rada | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Daně z příjmů fyzických osob | Analytik Purple Trading | Avast | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Letní období | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Konstrukce portfolia | Pozitivní zprávy | Obchodování | Jan Vejmělek | Zajištění na stáří | Očekávaný vývoj | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Easing | PRIMOCO | Prémie | Performance | Akcionáři společnosti | Evropa | Olej | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Reakce centrální banky | Ceny ropy | Byty | Podvážení | Francie | Předpověď | CII750 | Údaje | Technologické společnosti | Spoření | Pojišťovny | Ekonomické události | Inflační vývoj | List Financial Times | Biden | Finanční krize | Indikace | FXstreet.cz | Akcie farmaceutických společností | Investiční společnost | Obchody | Investiční nástroje | ProCent | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Demokratka | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Primoco | Nákladová inflace | Merrill Lynch | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Akciové alokace | Core S&P 500 | Google | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Roční výnos | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Časový horizont | Konsensus | Vládní politika | Dluhy | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Sazby beze změny | Investiční produkty | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Řemeslo | Spready | HDP | Měnové kurzy | Asset alokace | Devizový trh | Načasování | Východní Evropa | Omyl | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Binární opce | Euro | Yield | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Index euro | Seriál o ETF | Etoro | Akciové portfolio | Objem investic | USD/CAD | Obchodní bilance | Prime Market | Vyšší inflace | Brazílie | Optimismus na trzích | Trhy v USA | Načasování obchodu | Hospodářský cyklus | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Vývoj trhu | JPMorgan | Private equity | Paul Volcker | Finanční plán | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Novinky | Investiční tipy | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Brazilský real | Alokace aktiv | Recese americké ekonomiky | Úvěr | Index čínských akcií | Japonský jen | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | USD/HUF | Akcie | Fundamentální výhled | Měnové podmínky | Mzda | Nižší úrokové sazby | WELL | Ekonomický cyklus | Société Générale | Návratnost | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Ziskové obchodování | Štěstí | Makléř | Koš | Zveřejňování výsledků | AAA | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | BBVA | Světová ekonomika | Češi | Důležitý signál | Alternativní investice | Převis | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | AKAT | Hodnota společnosti | Globální indexy | Technologie | Největší propad | Pokles vývozu | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Akciové výnosy | YouTube kanál | Euro k americkému dolaru | Airbnb | Kurz | Daně | DXY | Růst zisků | Globální růst | Využití kapacit | Jádrová inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Pozornost investorů | Online trading konference | Americká ekonomika | Růstový trend | Pokladniční poukázky | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | MAN | BHS | Bolest | Market cap | Růst trhu | Silnější dolar | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Bear | Centrální depozitář | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Ohodnocení | Špatné zprávy | Automatizace | Rally | Investujte | Pokles inflace | Kapitalizace | Nezávislost | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | Známý investor | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | ESM | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Makroekonomický vývoj | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | Comfort Finance | USD za barel | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Timur Barotov | Akcie klesají | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Pevný výnos | Daňové zvýhodnění | Vítězství republikánů | Krátkodobé výnosy | Oslabení dolaru | ODS | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Marika Čupa | Pravidelný příjem | Měny | Profitovat | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Investiční bankéř | CSI300 | Cash flow | Rusko | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | FANG | Úbytek | České firmy | Unicredit | Ukončení války | BHS Štěpán Křeček | UniCredit Bank | Zhodnocení | Nervozita | Pro tradery | Services | Nemovitostní trh | Česká spořitelna | Praha | Eva Zamrazilová | Václav Pech | Fundament | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Makroekonomické analýzy | Přetrvávající vysoká inflace | Nový kapitál | COVID-19 | Ranní zpráva | Ceny americké ropy | Silný trh | Průměrný český investor | Dluhopisové výnosy | Dodávky na trh | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | ZEW | Fenomén | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Scope | NAHB | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Investiční riziko | Fiskální rok | Bondy | Pravidelné investování | Prodej | Rok 2024 | Financial | Hedge Fund | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Třída aktiv | Evropská unie | Dopady na trhy | Vývoj ceny bitcoinu | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Bezpečné investice | Mexiko | Broker Trust | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Free float | Komoditní trhy | Divize | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Tržní ceny | Spekulant | Asociace | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Výnosy u dluhopisů | Průzkumy | Velikost páky | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Tomáš Pfeiler | Makléř Wood & Company | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Rostoucí trend | High | Beta | Rezervy bank | OECD | Napětí na Ukrajině | HDP USA | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | USD/NOK | Volby v USA | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Problémy s dodavatelskými řetězci | Podpora | Ceny zboží | MWh | QE | MT4 | Amundi | CDCP | Japonský premiér | Cena | Maloobchodní prodeje | Očekávané výnosy | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Načasování obchodů | Interpretace | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Arnault | Prime | Nižší růst | CME Group | Close | Ceny kukuřice | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Ekonomická data | Fidelity International | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Stabilní příjem | Bernard Arnault | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | DAX | Zbrojovky | Erste | Rezervy | Pasivní investování | Světová obchodní organizace | Forexu | Hliník | Debata | Akcie společnosti | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Báze | Měnový stratég | Zlato | Relativní stabilita | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Slabé euro | Geopolitika | Hlavní rizika | Denní graf | CFA | Schodek | Volume | Indikátory | Sankce na Rusko | Výhled na rok 2024 | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Utaženější měnové politiky | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Výnosnost | Ruská aktiva | Úspěch | Těžaři ropy | Investiční příležitosti | LTRO | Tightening | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Nákup zlata | Forex trading | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Investiční poradce | Likvidní | Důchodový systém | Banky | BlackRock | Buy | Býčí scénář | Akcie ČEZ | Bublina | Vypuknutí pandemie | Vlády | Americká vláda | Investiční divize | CBOT | Investiční společnosti | Vývoj ceny americké ropy | Malý prostor | Šance | Investiční instrumenty | FIXED | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Poptávka po ropě | Rozdělení zisku | Správa | CZG | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Instrumenty | Historie se opakuje | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Umění | Kurz EUR | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Irák | Jan Bureš | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Globální pandemie Covid-19 | Manažer fondu | XTB | Dlouhodobý investor | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Freedom Financial Services | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Kvantitativní utahování | Lithium | Burzovní trhy | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Peter Siks | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Rozvahy Fedu | Finance Group | Příprava | Reálná hodnota | Štěpán Křeček | PX-TR | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dolarový index DXY | Hedge | Hospodářské cykly | Silná poptávka | Market | Měnová autorita | Silný výhled | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Otevřená pozice | LSEG | Vývoj HDP | Globální dluhopisový index | Obchodní rozpětí | Support | Valná hromada | Cenný papír | Prospekt | Standardní odchylka | FX | Zajímavé výnosy | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Index PX-TR | Obchodní deficit | Globální HDP | Posílení amerického dolaru | Crowdfunding | Inflační tlaky | Soud | Kurz amerického dolaru | Energetické trhy | Služby | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Broker | Nemovitosti v Česku | Keynes | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Experti | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Petr Lajsek | Největší pokles | Nákupy aktiv | Průměrná hodnota | IHS | Spotřebitelé | Vývoj měnové politiky | Obchodní spor | Vzdělávání | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Regulovaný trh | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Modelový příklad | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | Vakcíny proti koronaviru | Nepředvídané události | Manuál | Nařízení | Bond | Další růst sazeb | Ropy | Prudké pohyby | Ben Laidler | Makroekonomická situace | Struktura | IPO | Ocenění akcií | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Emitent | Americké ekonomiky | Měnové stimulace | Úročení | USD | Kamala | Volatilita na trzích | Tištění peněz | Globální pandemie | Ceny americké ropy WTI | Split | Emoce | Makroekonomická analýza | Složení portfolia | Turbulence na finančních trzích | Zvýšení daní | Půjčka | Ekonomické recese | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | HDP v USA | Firemní zisky | Vyšší úrokové sazby | Richard Bechník | Silný dolar | Dluhopisové fondy | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Svět kryptoměn | Čistá energie | Odhad inflace | EPH | Viceguvernérka | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Index bank | Paul Jackson | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Earnings | Akcie České zbrojovky | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Znovuzvolení | Zpomalování ekonomiky | ANO | Guvernéři centrálních bank | Objemy obchodů | Vysoké standardy | Oživení inflace | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Economic | Nemovitosti | Rezidenční nemovitosti | Emise CO2 | Stimulační program | Markets | Úrokové sazby Fedu | Repo operace | Nová Čína | Dluhopisoví investoři | Dividendové akcie | Kanada | Zestátnění | ISIN | Nejistota | České dráhy | Plný úvazek | CME | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Investice do fondů | Rizikové investice | Nejvýraznější pokles | Opce | Nvidia | Investment | ING | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | DIP | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Blue chips | Nízké ceny ropy | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | XTB Štěpán Hájek | 500 nejbohatších | Těžaři | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Vývoj války na Ukrajině | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Směnárna | Accolade | Body | Swiss Life Select | Diverzifikace portfolia | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Kupón | Cykly | Hedging | Precedens | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Černé zlato | Firemní dluhopisy | Politické riziko | Společná evropská měna | Pimco | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | REIT | Materiály | Poradci | Trading pro začátečníky | Analytické fórum | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Jak investovat | Vývoj ceny americké ropy WTI | Schodek veřejných financí | Kabelky | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Rizikový apetit | Investor | Nákup dluhopisů | Klíčové centrální banky | USD/JPY | Doba splatnosti | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Korporace | Šíření koronaviru | Emitenti | Světové akciové indexy | Strukturální změny | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Vlastnictví | Jana Brodani | Výnos dluhopisů | Růst bitcoinu | Markit | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | Český investor | Globální akcie | CNBC | SPX | Statistika | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Indonésie | Jihoafrický rand | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX |

Předchozí klíčová slova

Koronavirus z Číny
Koronavirus 2020
KoroNERV-20
Koronové dluhopisy
Korporace
Korporátní daň
Korporátní daně
Korporátní daně ve Spojených státech
Korporátní daň v EU
Korporátní dluhopis

Následující klíčová slova

Korporátní ESG
Korporátní ESG management
Korporátní výsledky
Korporátní zprávy
Korporátní ztráty
Korsmønter
Koruna
Koruna česká
Koruna dnes
Koruna dnešní obchodování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei StartTrader
Potvrďte prosím... Zavřít