Intervence centrální banky
USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)
03.05.2024 K otestování ceny na úrovni 155,05 došlo v době, kdy se ukazatel MACD výrazně propadl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Bohužel jsem se nedočkal ani druhého testu, abych dolar od této úrovně nakoupil. Před námi jsou americké statistiky, které mohou otřást trhem, jenž se po včerejší bláznivé volatilitě mírně zastavil. Údaje o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci by mohly způsobit výrazný pokles páru, ale pouze v případě, že budou výrazným zklamáním. Dobré statistiky jsou důvodem k nákupu dolaru a prodeji jenu opět podle trendu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 2. května pro začátečníky
02.05.2024 Cena 157,61 byla na začátku americké seance otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Výsledek zasedání Federálního rezervního systému, jak vidíte v grafu, velmi překvapil dolarové býky, kteří počítali s jasným jestřábím postojem, který by mohl japonský jen kvůli rozdílu úrokových sazeb ještě víc oslabit. To se ale nestalo, přišlo obrovské vybírání zisků a velký výprodej páru USD/JPY. Býci budou nejspíš dál odkupovat včerejší pohyb, ale opatrně, protože před další měnovou intervencí Bank of Japan není nikdo v bezpečí. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 30. dubna pro začátečníky
30.04.2024 K otestování ceny 156,53 došlo na začátku americké seance v době, kdy indikátor MACD prudce vystoupal od nuly, což omezilo růstový potenciál páru. Po další měnové intervenci japonské centrální banky došlo k cenovému testu úrovně 155,75. Došlo k němu však v době, kdy se ukazatel MACD výrazně propadl, takže jsem raději počkal na ještě jeden test této úrovně, abych mohl realizovat druhý scénář pro nákup. Bohužel pár vzrostl pouze o 30 pipsů a tím to skončilo, což je vzhledem ke včerejší volatilitě velmi málo. Dnes můžeme vidět, jak se trh postupně vrací do normálu, protože BOJ již na měnovém trhu neintervenuje. Obchodníci s největší pravděpodobností využijí poklesů páru k otevření dlouhých pozic, čehož plánuji v první polovině dne s rozvojem býčího trhu také využít. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 29. dubna (americká seance)
30.04.2024 K testu ceny 156,79 došlo právě v době, kdy indikátor MACD začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo signál k prodeji dolaru a vedlo k poklesu páru o více než 200 bodů. Intervence, které Bank of Japan zahájila během asijského obchodování, stále probíhají. Ačkoli se japonští politici k dění momentálně nevyjadřují, pokles dolaru o 200–250 bodů ukazuje na aktivní kroky regulátora, jak jsem opakovaně upozorňoval. Čím je ale dolar levnější, tím aktivněji je odkupován, což udržuje paritu na trhu a vysokou volatilitu. Druhá polovina dne bude nejspíš klidnější, zejména při absenci důležitých statistik z USA. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
Pohled do budoucnosti – měnové trendy (3. díl)
26.04.2024 V dnešním článku se budeme zabývat měnovými trendy a jejich vlivem na globální ekonomiku. Představují se faktory, jako je ekonomická výkonnost, politická stabilita a úrokové sazby, které ovlivňují hodnotu měn a směnné kurzy. Důraz je kladen na důkladné vysvětlení principu plovoucího směnného kurzu. Závěrem článku je zdůrazněno, jak důležité je porozumět a sledovat měnové trendy pro podniky, investory a běžné občany.
Graf dne – EURUSD (24.11.2023)
24.11.2023 Vzhledem k tomu, že včerejší data PMI v Evropě vyšla smíšeně (Německo mírně lepší, než se očekávalo, Francie rozhodně slabší), dnešní bleskové údaje S&P PMI z USA (14:45 GMT) mohou skončit rostoucí volatilitou na EUR/USD. Samozřejmě v komparativním vyjádření si evropské makroklima ve srovnání s USA stále vede nesrovnatelně špatně, což může ve střednědobém horizontu ovlivnit vnímání situace a prostor pro růst na eurodolaru. Dnešní hodnoty Ifo z Německa byly také slabé a byly nižší, než se očekávalo. Také německý meziroční HDP se ve 3. čtvrtletí revidoval směrem dolů z -0,3 % na -0,4 %. To však neovlivnilo slabost EUR/USD; reakce hlavního páru byla dosti omezená, což signalizovalo, že trh čeká na americká data.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 9. listopadu
09.11.2023 Úroveň 150,84 byla otestována, když linie MACD stoupala od nuly, což vyvolalo signál k nákupu a vedlo k růstu ceny zhruba o 20 pipů.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 8. listopadu
08.11.2023 Další růst už je omezený, protože test úrovně 150,53 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Krátce po něm přišel další test, ale kvůli chybějícím překoupeným podmínkám pro pár nebylo možné prodej uskutečnit. Po zbytek dne se žádný další tržní signál neobjevil.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 7. listopadu
07.11.2023 Test úrovně 149,70 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 40 pipů.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 6. listopadu
06.11.2023 Test úrovně 150,15 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 55 pipů.
Před 10 lety ČNB použila intervence pro oslabení koruny, trvaly 41 měsíců
06.11.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) se rozhodla 7. listopadu 2013 zahájit forexové intervence, cílem centrální banky bylo oslabit korunu a uvolnit tak více měnové podmínky. Kurz české měny se před zákrokem pohyboval kolem 25,50 koruny za euro, ČNB se rozhodla držet jej pomocí intervencí u hladiny 27 korun za euro. Důvodem kroku byla mimo jiné snaha předejít deflaci a urychlit návrat do situace, kdy bude ČNB moci opět začít používat pro dosažení stanoveného dvouprocentního inflačního cíle úrokové sazby.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 17. října
17.10.2023 Test úrovně 149,62 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 15 pipů.
Intervence na japonském jenu
16.10.2023 Měnový pár USD/JPY se po roce znovu přiblížil k hranici 150 japonských jenů za americký dolar. Tato hranice loni přiměla japonskou centrální banku (BoJ) k akci. Tehdejší intervence na podporu jenu i následné zvýšení limitu pro výnosy 10letých domácích vládních dluhopisů vedly k výraznému poklesu měnového páru USD/JPY.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 16. října
16.10.2023 Test úrovně 149,6 se shodoval s pohybem linie MACD od nuly dolů a vyvolal prodejní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 20 pipů.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 13. října
13.10.2023 Test úrovně 149,20 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o více než 50 pipů.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. října
05.10.2023 Test úrovně 149,06 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 20 pipů. Krátce nato se vrátil tlak na japonský jen.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. října
04.10.2023 Test úrovně 149,4 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal signál k prodeji. Kvůli velmi rychlému poklesu se ale málokomu podařilo vstoupit na trh. K prudkému propadu páru vedla i další intervence centrální banky kolem 150 jenů za dolar.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. října
03.10.2023 Další růst už je omezený, protože první test úrovně 149,84 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Co se týká druhého testu, proběhl, když se linie MACD dostala do překoupené oblasti a vyvolala prodejní signál. K žádnému výraznému poklesu ceny tohoto páru ale nedošlo.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 2. října
02.10.2023 Japonská centrální banka oznámila v pátek ráno neplánovanou operaci nákupu dluhopisů a projevila tak odhodlání zpomalit růst výnosů. Už dříve navrhla nákup cenných papírů v hodnotě 300 miliard jenů, což mělo výrazný vliv na kurz jenu vůči dolaru a vedlo k poklesu páru. V průběhu dne se ale klesající pohyb změnil a pár USD/JPY dnes během asijské seance dosáhl nového ročního maxima. Zdá se, že dobré údaje o aktivitě v japonském nevýrobním sektoru neměly na rovnováhu sil žádný vliv, takže růst páru může v blízké době pokračovat. Před nákupem na aktuálních úrovních samozřejmě vezměte na vědomí, že Bank of Japan plánuje začátkem příštího roku ukončit politiku záporných úrokových sazeb, což by mohlo vyvolat výraznou změnu dynamiky trhu ve prospěch jenu.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 26. září
26.09.2023 Test úrovně 148,43 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o téměř 50 pipů. Prodej při odrazu od hladiny 148,95 mezitím vedl k poklesu o zhruba 20 pipů.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 25. září
25.09.2023 Test úrovně 148,29 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal na tomto páru nákupní signál. K prudkému růstu ceny ale nedošlo a pár se pak vrátil do pásma bočního kanálu.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. září
22.09.2023 Tlak na japonský jen se dnes vrátil navzdory včerejším intervencím centrální banky, které mírně zchladily nadšení kupujících. Zveřejněná zpráva o inflaci v Japonsku ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly na 3,2 %, což je výrazně pod prognózami ekonomů. Rozhodnutí centrální banky ponechat úrokové sazby beze změny a zachovat ultra uvolněnou měnovou politiku ještě víc zvýšilo tlak, protože čím víc se sazby blíží k hranici 150, tím agresivnější budou intervence centrální banky a tím nápadnější budou skryté intervence zaměřené na posílení kurzu jenu.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 21. září
21.09.2023 Další růst už je omezený, protože první test úrovně 148,06 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Druhý test naopak vyvolal prodejní signál, který vyústil v pokles ceny o zhruba 20 pipů.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 19. září
19.09.2023 V pondělí kvůli nízké volatilitě trhu nedošlo k žádným cenovým testům. A vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři v Japonsku se dnes obchodníci pravděpodobně zaměří na činy centrální banky, protože kurz jenu opět oslabil. Směr páru USD/JPY by mohly ovlivnit i nadcházející údaje z amerického trhu s nemovitostmi, zvlášť pokud vyjdou pod očekávání. Špatné indikátory nejspíš sníží poptávku po dolaru, což povede k poklesu páru.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 18. září
18.09.2023 Test úrovně 147,60 na začátku dne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál a ten vyústil v růst k ceně 147,95. Mírný tlak během asijské seance ale vrátil pár do pásma bočního kanálu a další růst může zůstat omezený, protože nás čekají důležité události včetně zasedání Fedu. Do vývoje směnného kurzu může zasáhnout i Bank of Japan.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. září
15.09.2023 Další růst už je omezený, protože první test úrovně 147,23 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. K druhému testu naopak došlo, když linie MACD začala stoupat od nuly, což vedlo k růstu ceny o více než 30 pipů.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 12. září
12.09.2023 Test úrovně 146,28, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 60 pipů. Poté, co pár dosáhl úrovně 146,89, vyústily prodeje od této úrovně k poklesu o přibližně 40 pipů.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 11. září
11.09.2023 Páteční test úrovně 147,35, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 8. září
08.09.2023 Další pokles je už omezený, protože test úrovně 147,13 ze čtvrtečního odpoledne se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly.
Michl: Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu
23.11.2022 Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu. Další zvyšování sazeb by mohlo prohloubit hospodářskou recesi, protože se účinek zvýšení sazeb projeví až se zpožděním. V přednášce na Masarykově univerzitě v Brně to dnes řekl guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl. Základní úroková sazba je od června sedm procent, což je nejvyšší úroveň od roku 1999. Od Michlova červencového nástupu do čela ČNB se sazba neměnila.
Překvapí dnes ČNB trhy zvýšením úroku dokonce nad 7 %? Některé radní k tomu může přimět to, že ČNB „stálo“ jmenování nové bankovní rady už přes 125 miliard korun
22.06.2022 Mezinárodní měnoví obchodníci sází na to, že Česká národní banka dnes zvedne svoji základní úrokovou sazbu až o 1,5 procentního bodu. Tedy na 7,25 procenta. Pokud by tudíž ČNB chtěla trhy opravdu překvapit coby vskutku odhodlaný bojovník proti inflaci, bude muset zvýšit základní úrok na 7,5 procenta. Teprve při takovém navýšení lze čekat výraznější tlak na posílení koruny. Tu v posledních týdnech drží „na svém“ intervence centrální banky. ČNB intervenuje, aby zabránila oslabování koruny, které souvisí se jmenováním nového guvernéra a nových bankovních radních.
Rozbřesk: Aleš Michl dostal od trhů žlutou kartu, Tomáš Holub nechce jít tureckou cestou
18.05.2022 Tomáš Holub z bankovní rady ČNB včera hovořil v Hospodářských novinách o tom, že nový guvernér dostal od trhů “žlutou kartu” ještě před tím, než se dostal na hřiště. V relativně otevřeném vystoupení Tomáš Holub jasně mluvil o tom, že si v tuto chvíli slabou korunu centrální banka nemůže dovolit. Znepokojují ho zejména neukotvená inflační očekávání podniků, která skutečně znepokojující jsou - ta střednědobá se pohybují v okolí 6,00 % na historických maximech. Podle jeho slov je v tuto chvíli kriticky důležité, aby byla diskontinuita v rozhodování bankovní rady co nejmenší. Varoval otevřeně před tureckým scénářem, ve kterém padající kurz způsobený nepřiměřeně nízkými reálnými sazbami vedl k výprodejům měny, dalšímu růstu inflace, mezd a inflačních očekávání a zpětně k poklesu reálné sazby vedoucí k opětovnému odlivu peněz z turecké liry.
Forex: Koruna kolem 24,70 EUR/CZK
18.05.2022 Česká koruna se drží v relativně úzkém pásmu v okolí 24,70 EUR/CZK. Na jednu stranu se jí může líbit o něco nižší napětí na globálních trzích a nedávné intervence centrální banky, na druhé straně nejistota spojená s obměnou bankovní rady zůstává extrémní. Nová podoba bankovní rady a míra diskontinuity v rozhodování budou pro korunu bezesporu v nejbližších týdnech klíčovým faktorem - buď nás čeká zklidnění nebo další výprodeje a obrana koruny s použitím devizových rezerv (v tuto chvíli pravděpodobně pod 25,00 EUR/CZK).
Forex: Koruně se dnes dařilo, podle analytiků jí stále pomáhají intervence ČNB
13.05.2022 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světový měnám. K euru zpevnila o 22 haléřů na 24,76 EUR/CZK a k dolaru o 15 haléřů na 23,83 USD/CZK. Vyplývá to z dat serveru Patria Online kolem dnešních 17:00. Podle analytiků české měně k růstu nadále pomáhají intervence centrální banky.
Další obrat akcií, intervence na koruně a ještě silnější dolar
12.05.2022 Nervozita na hlavních finančních trzích se dál drží vysoko, sledujeme velkou volatilitu a směr obchodování se často mění. Ani dnešek v tomto smyslu určitě nezklamal.
ČNB kvůli oslabení koruny intervenovala už letos v březnu
12.05.2022 Výběr informaci o intervencích České národní banky na forexovém trhu (bankovní rada dnes na mimořádném měnovém zasedání rozhodla kvůli oslabení kurzu koruny z posledních dní zahájit intervence):
Moskevská burza obnovuje obchodování, zatím jen se státními dluhopisy
21.03.2022 Moskevská burza dnes postupně začala obnovovat obchodování, které přerušila válka na Ukrajině. Obchoduje se zatím jen se státními dluhopisy, jejichž cena za silného kolísání oslabovala. Centrální banka už minulý týden avizovala, že na začátku vstoupí na trh, aby situaci zklidnila. Obchodování s akciemi v Moskvě zatím obnoveno nebylo.
Inflace v ČR může vystoupat až kolem 13 a 14 procent, řekl Rusnok
14.03.2022 Inflace v Česku může vystoupat až na úrovně kolem 13 a 14 procent, řekl dnes guvernér České národní banky Jiří Rusnok v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Inflace bude podle něj odeznívat déle a snižování přichází v úvahu až v příštím roce. Rusnok také uvedl, že intervence centrální banky proti oslabování koruny splnily očekávání a budou zřejmě ještě týdny až měsíce pokračovat.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB si bude chtít koupit čas
07.03.2022 Zasedání ECB se tento týden ponese na pozadí rusko-ukrajinského konfliktu. Výsledkem bude opatrnost centrálních bankéřů a snaha udržet si flexibilitu. Americká inflační data potvrdí předpoklady zvýšení dolarových úrokových sazeb na zasedání v příštím týdnu. Z domova se dočkáme silných inflačních čísel i relativně robustních lednových dat z reálné ekonomiky. To je ale historie. Stejně jako mzdy za Q4 21. ČNB bude dále monitorovat devizový trh a limitovat tlaky na oslabování koruny.
Forex: Investoři utíkají k aktivům bezpečného přístavu
04.03.2022 Celý tento týden byl na globálních finančních trzích ve znamení silné preference aktiv bezpečného přístavu v situaci pokračující eskalace konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Situace na válečné frontě se bohužel s každým dnem zhoršovala, každé ráno přinášelo do té doby nepředstavitelné zprávy. Ne jinak tomu bylo v samotném závěru tohoto pracovního týdne, do kterého jsme vstoupili zprávami o ruském ostřelování největší ukrajinské i evropské jaderné elektrárny. Americký dolar tak vůči euru během páteční seance prudce posiloval pod 1,1000 EUR/USD až k 1,0900 EUR/USD.
ČNB v minulosti používala intervence pro posílení i oslabení koruny
04.03.2022 Výběr informaci o intervencích České národní banky na forexovém trhu (ČNB dnes oznámila zahájení intervencí proti oslabování koruny):
Turecká lira si opět sáhla na minima
13.12.2021 Turecká lira je opět pod tlakem. USD/TRY začal nový týden více než 3% cenovým gapem po relativně klidném obchodování v minulém týdnu. Turecká měnová politika je hlavním zdrojem obav obchodníků. Prezident Erdogan nehodlá slevit ze svého neortodoxního přístupu, který tvrdí, že nižší úrokové sazby vedou k nižší inflaci. Zatím se zdá, že ani masivní propad liry s tureckým vedením nepohnul.
Forex: Koruně se s novým rokem otevírají možnosti dále posílit
31.12.2020 Koruna zakončuje rok poblíž úrovně 26,20 za euro a oproti začátku roku je tak slabší o více než sedmdesát haléřů. V úvodu roku koruna měla našlápnuto k dalšímu posilování, nicméně příchod krize spojené s pandemii koronaviru ji vystřelilo téměř na dosah 28 za euro. V průběhu roku si koruna prošla několika fázemi posilování a opětovného oslabení v závislosti na vývoji pandemie. V konečném důsledku ale dokázala většinu svých ztrát umazat a podle nás bude v následujícím roce dále posilovat. Svoji sílu ukázala i v rámci regionu, resp. mezi rozvíjejícími se ekonomikami. V rámci středoevropského regionu končí letošek s nejnižší ztrátou 3 %. Polský zlotý se většinu roku vyvíjel obdobně, nicméně v posledních týdnech mu uškodila intervence centrální banky s doposud nejasnou motivací. Letošek tak uzavírá se ztrátou 6,7 %. Na konci žebříčku se ztrátou 8,9 % skončil maďarský forint, který sráží již dlouhodobě také centrální banka.
Ranní nadhoz - indikátory by mohly v květnu naznačit zlepšení
18.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících.
J. Rusnok nečeká další oslabování koruny
15.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky. Lze proto očekávat, že ekonomický výkon ve druhém čtvrtletí bude zasažen ještě mnohem výrazněji a pokles HDP s velkou pravděpodobností dosáhne dvouciferných hodnot. Během druhé poloviny roku by se ekonomická situace měla začít postupně normalizovat, ovšem návrat na předkrizové úrovně bude dlouhodobý a potrvá nejspíš několik let. V souhrnu za letošní rok čekáme pokles ekonomiky o 7,6 %.
Ropná rally je přehnaná
08.10.2018 Sentiment na trhu s ropou je nyní jednoznačně býčí. Tradeři se bojí plánovaných sankcí na Írán, které by měly drasticky snížit exporty tohoto producenta. Ne všechny zprávy však zapadají do mozaiky vyšších cen. Trh je akorát ignoruje.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.10.2018 1) Asijské akciové trhy zakončily tento týden v červených číslech, když se na ně přelil negativní sentiment z předcházejícího obchodování na Wall Street. Důvodem jsou středeční slova šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella, který připustil, že centrální banka bude pravděpodobné pokračovat v utahování měnové politiky.
Analytici: Michl bude v radě ČNB spíše zastáncem zvyšování sazeb
05.10.2018 Ekonom Aleš Michl by se v bankovní radě České národní banky mohl zařadit k tzv. jestřábům, tedy členům bankovní rady, kteří jsou zastánci zvyšování úrokových sazeb, pokud to ekonomický vývoj dovoluje. V minulosti se často vyjadřoval ve prospěch silnější koruny a kritizoval devizové intervence centrální banky. Vyplývá to z dnešních vyjádření analytiků pro ČTK.
Rozbřesk: Bleskový odhad potvrdil další zpomalování české ekonomiky
14.08.2018 Pozornost finančních trhů se ještě několik týdnů sice bude upírat na Turecko a jeho padající měnu, nicméně zajímavé události se mohou dít i u nás. Naštěstí ne až tak napínavé, ale přesto důležité, protože mohou popostrčit bankovní radu ČNB k dalšímu zvýšení úrokových sazeb už na jejím zářijovém zasedání. Tou první byla nepochybně inflace, která výrazně zaostala za očekáváním centrální banky. Jak ale z komentáře ČNB vyplývá, nižší inflace až tak velkou překážkou být nemusí, když za ní stály kolísavé potraviny a když se jinak prognóza v dalších případech zatím naplňuje.
Jak (ne)proběhne Italexit
25.11.2016 Chleba eurozóny se bude pravděpodobně lámat v Itálii. Tedy v zemi, která je dost veliká na to, aby měnovou unii mohla rozložit a má dost problémů na to, aby pro Italexit měla motivaci (možná – viz níže). První významnější lámání by mohlo přijít už čtvrtého prosince, kdy se bude hlasovat o Renziho ústavních reformách.
Koruna dnes výrazně posílila k libře
24.06.2016 Koruna dnes v reakci na referendum, ve kterém se Britové vyslovili pro odchod země z Evropské unie, výrazně zpevnila...
Forex: Kurz koruny dále tlačí na hladinu závazku
21.04.2016 Koruna i včera dále tlačila na kurzový závazek a dalšímu posilování tak bránila pouze intervence centrální banky. Kurz proti euru se totiž včera pohyboval velmi těsně kolem hranice 27,02 CZK/EUR. Do obchodování s korunou se promítla velmi dobrá nálada v celém regionu, kterou v případě koruny při absenci nových zpráv stále podporovaly dozvuky pozitivních měsíčních ekonomických indikátorů.
ČNB intervenuje proti koruně již dva roky
01.11.2015 Výběr informací o zásahu České národní banky (ČNB) proti silné koruně a následných reakcích na oslabení české...
Výběr informací o zásahu ČNB proti koruně
02.09.2015 Výběr informací o zásahu České národní banky (ČNB) proti silné koruně a následných reakcích na oslabení...
Ruský rubl je těsně u letošního minima
24.08.2015 Ruský rubl dnes ztrácí další zhruba tři procenta a dostal se na dosah letošního lednového minima (měnový pár USD/RUB posiluje). Jeho kurz reaguje na další pokles cen ropy a propad akcií v Číně. Intervence centrální banky na jeho podporu je podle analytiků nepravděpodobná, uvedla agentura Reuters.
Čína musí jednat, pokud chce odvrátit politickou krizi
10.07.2015 Náš postoj k potenciálu čínské ekonomiky je již dlouho skeptický a skutečnost, že předpovídáme nižší růst, než na jakém se shoduje většina, tyto pochyby odráží. Uprostřed chaosu, který v současné době v Číně propuká, je naprosto jasná jedna věc – čínská ekonomika musí přejít na systém orientovaný na poptávku, který se více přiblíží západnímu modelu, neboť na růst poháněný investicemi se už dále spoléhat nemůže.
Čína se rozhodla bojovat s korekcí na akciovém trhu. Nově zapojí i penzijní fondy
30.06.2015 Čína dál stupňuje opatření na podporu akciového trhu. Poté co o víkendu situaci na tamním akciovém trhu nezklidnila an...
Rubl zažívá prudké výkyvy, aktuálně zpevnil
17.12.2014 Na měnovém trhu v Rusku pokračují i dnes prudké otřesy a kurz rublu zahájil obchodování poklesem vůči dolaru zhruba o pět procent. Ztráty ale ruská měna brzy smazala a později výrazně posílila po zprávě, že ruské ministerstvo financí začalo prodávat na trhu devizy ze svých zásob.
Forex: Česká koruna v celotýdenním hodnocení opět oslabila
18.08.2014 Kurz koruny vůči euru se po většinu uplynulého týdne na mezibankovním trhu v podstatě stabilizoval kolem úrovně 27,87 CZK/EUR, na kterou česká měna oslabila...
Událostí loňského roku na domácím devizovém trhu byla listopadová intervence centrální banky
02.01.2014 Vývoj kurzu české měny proti euru byl po většinu roku 2013 relativně klidný. Po první polovinu loňského roku se koruna pohybovala v lehce oslabujícím trendu – z hodnot těsně nad 25,00 CZK/EUR na počátku roku se kurz postupně dostal k úrovni 26,00 CZK/EUR, kterou několikrát otestoval. Za tímto oslabováním koruny stál trend snižující se inflace, který vedl centrální banku k verbálním intervencím proti české měně. Již od srpna se pak na bankovní radě hlasovalo o použití přímých intervencí na trhu jako měnověpolitického nástroje.
Kurz koruny vůči euru dlouhodobě na 27 korunách
11.11.2013 Předminulý týden se devizové trhy připravovaly na měnové zasedání FOMC a minulý týden byl ve znamení měnových zasedání ECB a Bank of England...
Příští zkouška MMF
02.10.2013 V říjnu se centrální bankéři, politici, špičky soukromého sektoru, akademikové a zástupci organizací občanské společno...
Singer (ČNB): Měnová politika by mohla být mnohem uvolněnější po celkem dlouhou dobu
23.07.2013 Ještě volnější nastavení měnové politiky by guvernéru Miroslavu Singerovi vůbec nevadilo. Znovu se tak dostala do popř...
Týdenní zpráva o koruně: Zklamání z regionu, naděje z Německa
25.01.2013 Koruna zakončuje další klidný týden, kdy se její kurz k euru příliš nevychyloval od 25,60. Stabilitě napomohla absen...
Nordea: Koruna zůstane slabá, větší posílení jí nedovolí ČNB
10.10.2012 Českou měnu v následujících měsících žádná rally nečeká, Česká národní banka totiž bude nadále usilovat o...
ECB: Měsíc utekl, Draghiho bazuka nevystřelila. Život v eurozóně je příliš komplikovaný? (analýza KBC)
03.10.2012 Od zářijového měnového jednání ECB byl očekáván šok a ten se dostavil v podobě oznámení rozsahem neomezen...
Den Draghi: Co ECB neudělá, bude špatně. Co udělá, může zklamat. Chystá společnou akci s ESM?
02.08.2012 Evropská centrální banka učiní vše, co bude třeba, k ochraně eurozóny před kolap...
Euro propadá, středoevropské měny pod tlakem, dluhová krize je znovu o krok dál
23.11.2011 Na trhy dnes dolehlo zvýšení nervozity kolem dluhové krize. Významným negativním...
Euro si přechodně polepšilo, koruna rychle nabírá ztráty
10.11.2011 Ostře sledovaná italská aukce pokladničních poukázek vedla k úspěšnému prodeji z...
Dnešní zajímavosti z trhu - intervence centrální banky
29.07.2010 Dnes se objevila zpráva, že Švýcarská centrální banka (SNB) již 10 dní aktivně prodává eura.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Money management | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | USD/CNY | Česká koruna | Býčí trh | Investiční fondy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodování s měnami | P/E | Penzijní fond | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Realizovat zisk | Retracement | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Take Profit | Trading | Trend | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Blue chips | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Kurz eura | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makrodata | Forexové intervence | Devizové intervence | Lukáš Kovanda | Burzy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Odpor | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro ČNB | Eurostoxx 50 | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Indikátor MACD | Instrument | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Měnová krize | Meziroční inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria Online | Portfolia | Prodej dluhopisů | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Švýcarská centrální banka | Trh | Turecká měna | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | EIA | ING | Mojmír Hampl | Buffett | Buy | Indie | MIC | Ministerstvo financí | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Tržby | QE | Western Union | Komise | Volby | Burza dnes | Burze | Investment | Danske Bank | Western Union Business Solutions | Jackson Hole | CNN | Nordea | Investing.com | NATO | Next Finance | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Zasedání centrální banky | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Ekonomický výzkum | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Rada ČNB | Podnikatelé | KBC | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Referendum | Ekonomická aktivita | Německý ústavní soud | Cena Brentu | Prezident ECB | Vývoj měn | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Měnový stratég | Strategy Research | Economist | Economic | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Analytik Patrie | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Kč/GBP | Nervozita | Globální finanční trhy | Kolísání měn | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Měnová opatření | Režim forexových intervencí | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení eura | Posílení koruny | Dnešní údaje | Historická minima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Euro k americkému dolaru | Baidu | Dluhové krize | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Výhled | Bankéři | Propad akcií | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Odhady trhu | Ekonomická situace | Záchranný fond | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár USD/JPY | Ekonomické údaje | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Indická rupie | Softbank | Příjmy | Indikátory důvěry | Údaje o inflaci | Výprodej na akciovém trhu | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | Devizy | Purple Trading | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Směnné kurzy měn | Rovnovážný kurz | Aleš Michl | Návratnost investic | Průmyslový index Dow Jones | MiFID II | Ray Dalio | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Kartel OPEC | Přijetí eura | Podniky | Asijské akciové trhy | Prognóza ČNB | Forint | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Poptávka po dolaru | Czech Fund | Stabilnější měny | Ropná rally | Vývoj těžby ropy | Přímé zahraniční investice | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Základní úroková sazba | Refinitiv | Zpřísňování měnové politiky | Růst dolaru | Obchodovat s akciemi | Obchodní rozhodnutí | Denní obchodníci | Zvýšení sazeb | Začínající obchodníci | Inflace v ČR | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | CNY | Pokles sazeb | Intradenní strategie | Silnější euro | Pohyb kurzu | Pokles dolaru | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Růst mezd | Denní graf | Očekávání trhu | Finanční situace | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Oslabování japonského jenu | Střadatelé | Čistý zisk | Deficit | Trinity | Objem | Obchod | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americký průmysl | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Ukrajina | Úrok | Miliardy | Průzkumy | Americká data | České hospodářství | Domácí poptávka | Ekonomka | Zveřejněná data | Data o HDP | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Impuls | Výrazný pokles | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Tomáš Holub | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Míra | Jaderné elektrárny | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Nižší úrokové sazby | Americké centrální banky | ČNB dnes | Philadelphia Fed index | Fed index | xStation5 | Vývoj jádrové inflace | Evropské PMI | Hospodaření | Eskalace konfliktu | Inovace | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Budoucnost | Ifo | Poradenství | Vliv na investice | Oslabení kurzu koruny | Hospodaření ČNB | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Zamyšlení | Komunikace | Prezident | Trhy | Zahájení intervencí | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | České měny | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | BABA | Obchody | Výdaje | Nakoupené akcie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Růst sazeb | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Data PMI | Český hrubý domácí produkt | Americký Fed | Stabilita | Guvernér japonské centrální banky | Vývoj | Šok | Výkyvy | Nástroje měnové politiky | Rozhodnutí centrální banky | Lufthansa | Další vývoj | Karanténní opatření | Americká seance | Pokles HDP | Masivní propad | Oslabování české měny | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Další pokles | Komerční banky | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Spoření | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Války | Březnová data | Potenciál poklesu | Růst nezaměstnanosti | Umělá inteligence | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Přebytek běžného účtu | WMT | Úspory | Statistiky | Indikace | Propad ceny | CBRT | Debata | PMI ve službách | Posílení | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Ryanair | Maloobchod | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Rezervní měny | Politická nestabilita | Technologický pokrok | RBI | Býčí scénář | Ekonomická aktivita v USA | CL | Spekulovat | Kupci | Tisknout peníze | JDE | ČR | Průraz | Václav Klaus | Tržní situace | Střední Evropa | Americké statistiky | Býčí trend | Zpomalení inflace | Příchod krize | Signál k prodeji | MAM | Ceny | Společnost XTB | Buy signály | Politické události | Růst měny | Ceny dováženého zboží | Erdogan | Výrobní index | Seznam Zprávy | Ultrauvolněná měnová politika | Nákup cenných papírů | Politici | Vývoj indexu PMI | Množství peněz | Nařízení | Reálný HDP | Politická stabilita | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Změny úrokových sazeb | BIDU | Zadlužování | NBP | Refinitiv Eikon | Rozšiřování úrokového diferenciálu | PMI ve výrobě | JD | CARA | Situace na trhu | Investoři a obchodníci | Maďarská ekonomika | Silný růst | Prezident Erdogan | Data z reálné ekonomiky | PMI index | Meziroční vývoj jádrové inflace | AMD | Silná americká data | Přeprodané oblasti | Oslabení | Prudké oslabení | MNB | Cíle | Příležitosti | Prodej | Cenové stability | Technologie | Vnímání | Ovlivňování | Psychologické úrovně | Prostor pro růst | Společnosti | Národní měny | Opatření | Nákladová inflace | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Tržní trend | ČSSD | Pokračování trendu | Zvýšení základní úrokové sazby | Minulá výkonnost | Pozornost | Joseph Stiglitz | Vývoj měnových kurzů | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | TIM | 3М | Propad liry | Zlotý | Fibonacciho retracement | Rostoucí inflace | Obchodní tipy | Hráči na trhu | Purple Trading Jaroslav Tupý | Dlouhodobé trendy | Válka na Ukrajině | Základní úrok | OFZ | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze | Moskevská burza | Přímé intervence | Intervence České národní banky | Likvidita mezibankovního forexového trhu | Kursové indikace bank | Kursové indikace | Zahájení intervencí proti oslabování koruny | Invaze | Konflikt Rusko-Ukrajina | Strop inflace | Vyčerpání rezerv | Geopolitické události | Inflace v Japonsku | GMT | Vzestupný trend | Tipy pro začínající obchodníky | Analýza transakcí | Rozhodování o obchodování | Snížení inflace | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Prime | Překoupené oblasti | Zpráva o inflaci | Intervence Bank of Japan | Intervence japonské centrální banky | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CZ | Pokles reálných mezd | Ekonomické prostředí | Vývoj indexu PMI ve službách | Růstový potenciál | Pokračující pokles | Kazuo Ueda | Válka | Tlak na USD | Tipy pro začínající | Meziroční vývoj jádrové inflace v Japonsku | Postavení země | Vice | Směřování | Velké objemy | Příležitosti a rizika | Kurz jenu | Odhadovaná cena | Plánování | Signál k nákupu | Měnové intervence | Intervence na japonském jenu | Inflační trend | Stagnace mezd | Vývoj jádrové inflace v Japonsku | Vývoj indexu PMI ve službách v Japonsku | Domácí poptávka v Japonsku | Poptávka v Japonsku | Bohuslav Sobotka | Premiér Bohuslav Sobotka | Bohuslav Sobotka (ČSSD) | Zásah ČNB | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Nebezpečí | Paul Samuelson | Jakub Matis | Pohled do budoucnosti | Technologické inovace | Měnové trendy | Výsledek zasedání | Platformy | Portfólia | Dopad na ekonomiku | Jednoduché tipy | Hodnota měny | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Silná ekonomika | Ekonomické výkonnosti | Dosažení zisku | Rezervy | Konflikty | Znehodnocení měny | Vlády | Výhody | Hospodářské politiky | Směřování ekonomiky | Geopolitické konflikty | Fungování | SOK | Seance v USA | Nálady investorů | Vliv na ekonomiku | Historický okamžik | Znalost měnových trendů | Jaké jsou měnové trendy? | Funkce měnových trendů | Řízení měnových trendů | Faktory ovlivňující měnové trendy | Hospodářská výkonnost | Fungování měnových trendů | Hlubší pohled na fungování | Hlubší pohled | Mechanismus měnových trendů | Vliv na mezinárodní obchod | Centrální banky a měnová politika | Rizika a nejistota | Vliv na ekonomickou stabilitu | Role hedgeových fondů | Dopad na spotřebitele | Technologický vliv | Přístup veřejnosti | Vliv geopolitických událostí | Plovoucí směnný kurz | Volatilita směnných kurzů | Výhody a nevýhody | Nevýhody | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Dynamika směnných kurzů | Raghuram Rajan | Přechod na plovoucí směnné kurzy | Plovoucí směnné kurzy
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot