Úterý 09. července 2024 11:25
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani

Kurz rublu

C:\fakepath\rubl2.png

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu výrazně vzrostly

03.07.2024 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšily zhruba o 41 procent na 5,698 bilionu rublů (asi 1,5 bilionu Kč). Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí. Za růstem příjmů stojí vyšší ceny ropy a slabší kurz ruského rublu, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Burza v Moskvě kvůli sankcím zastavila obchodování v dolarech a eurech

13.06.2024 Nejnovější americké sankce přinutily moskevskou burzu MOEX k zastavení obchodování v dolarech a eurech. Ruský rubl dnes na mezibankovním trhu klesl až na měsíční minimum vůči dolaru. Informovala o tom agentura Reuters. Burza MOEX podle ní provozuje největší ruské veřejné trhy s akciemi, dluhopisy, měnami a dalšími finančními produkty.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka zastavila zvyšování úroků na 16 procentech

16.02.2024 Ruská centrální banka dnes ponechala základní úrokovou sazbu na 16 procentech. Současné inflační tlaky se podle ní ve srovnání s podzimními měsíci zmírnily, stále ale zůstávají vysoké. Domácí poptávka také stále převyšuje základní kapacity, uvedla ve svém sdělení banka. Od loňského léta základní sazbu pětkrát za sebou zvýšila.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 16 procent

15.12.2023 Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 16 procent. Inflační tlaky podle dnešního sdělení banky zůstávají vysoké. Rozhodnutí je v souladu s očekáváním analytiků, kteří počítali, že inflační tlaky umocněné nedostatkem pracovních sil, vysokým objemem úvěrů a slabým rublem donutí centrální banku prodloužit nynější zpřísňování měnové politiky.
C:\fakepath\Rusko.jpg

AP: Ruští spotřebitelé jsou v úzkých kvůli přetrvávající vysoké inflaci

26.11.2023 Ruští spotřebitelé se dostávají do úzkých kvůli přetrvávající vysoké inflaci. Regály moskevských supermarketů jsou plné ovoce a zeleniny, sýrů a masa. Mnozí nakupující se však na nabídku dívají s hrůzou, protože kvůli růstu cen jsou jejich peněženky prázdné, napsala agentura AP.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka zvýšila úroky výrazněji, než se očekávalo

27.10.2023 Ruská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o dva procentní body na 15 procent. Pokračujícím zpřísňováním měnové politiky reaguje na slabý kurz domácí měny a vzestup inflačních tlaků. Většina analytiků v anketě agentury Reuters předpovídala, že banka základní sazbu zvýší pouze o jeden procentní bod.
C:\fakepath\trader-19102023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2023 1) Společnost Open AI, která stojí za chatovacím systémem ChatGPT, jedná o prodeji zaměstnaneckých akcií za 86 miliard dolarů (přes dva biliony Kč). Uvádějí to zdroje agentury Bloomberg. Takové ocenění by OpenAI zařadilo mezi nejhodnotnější společnosti, které se neobchodují na burze - vedle videoslužby TikTok a vesmírné společnosti SpaceX Elona Muska.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Analytici: Příjmy ruského rozpočtu nemusí splnit očekávání, hrozí vyšší daně

19.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu by v příštím roce mohly zaostat za očekáváním, pokud bude kurz rublu silnější, než předpokládá rozpočtový plán, a pokud se nenaplní optimistické ekonomické předpoklady. Rusko by v takovém případě muselo zvýšit daňové zatížení podnikatelského sektoru, aby pokrylo vysoké výdaje na válku na Ukrajině. S odvoláním na analytiky to dnes uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko od počátku října zavede nové vývozní clo vázané na vývoj směnného kurzu

22.09.2023 Rusko od počátku října zavede nové vývozní clo vázané na vývoj směnného kurzu rublu vůči dolaru. Oznámila to včera ruská vláda. Opatření potrvá do konce příštího roku. Státní rozpočet by mohl z dodatečné daně na vývoz hnojiv, některých kovů a dalších komodit získat ročně navíc 600 miliard rublů (143 miliard Kč), napsala agentura Reuters s odvoláním na zdroje.
C:\fakepath\Lehman-Brothers-15092023-1.jpg

Bankrot Lehman Brothers před 15 lety šokoval svět a krize se začala šířit jako epidemie

15.09.2023 Dnes je tomu přesně 15 let, kdy došlo k vyhlášení bankrotu americké investiční banky Lehman Brothers. Její pád byl symbolem finanční krize. Bylo pondělí 15. září 2008 a nad ránem požádala banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli. A největší bankrot v amerických dějinách spustil lavinu po celém světě. V dnešním článku si připomeneme tuto historickou událost, shrneme si všechny důležité údaje kolem Lehman Brothers a zároveň se podíváme na největší burzovní krachy v historii.
img

Nedostatek paliv v Rusku podle ministra zemědělství ohrožuje sklizeň i setbu

06.09.2023 Nedostatek pohonných hmot v Rusku by mohl narušit podzimní sklizeň i setbu. Uvedl to dnes ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. Zároveň vyzval k pozastavení vývozu ropných produktů, informovala agentura Interfax.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už příští rok

11.08.2023 Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už v příštím roce, přizpůsobí se totiž dopadům mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Snaha Kremlu o rozšíření náboru do armády by ale mohla tento cíl ještě zmařit.
C:\fakepath\trader-05052023-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.05.2023 1) Zlato má za sebou nejlepší týden za téměř dva měsíce, jeho cena se dostala nad 2000 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Dnes cena mírně klesá, kov se ale dál obchoduje poblíž rekordu, za týden jeho cena přidává přes dvě procenta. Ve čtvrtek vystoupala až na 2072,19 dolaru (přes 44.000 Kč) za unci, zatímco dosavadní rekord činí 2072,49 USD/oz, ukazují burzovní data.
img

Raiffeisenbank v 1. čtvrtletí klesl čistý zisk o 28 procent na 864 milionů Kč

05.05.2023 Raiffeisenbank v ČR v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně klesl čistý zisk o 28 procent na 864 milionů korun. Aktiva banky vzrostla o 15 procent na 643 miliard korun. Banka o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Výsledky ostatních velkých bank se letos vyvíjí oběma směry.
C:\fakepath\trader-12042023-38-zm.jpg

Inflace v Rusku v březnu klesla na 3,5 procenta

12.04.2023 Meziroční míra inflace v Rusku v březnu klesla na 3,5 procenta z únorových 11 procent. Poprvé za rok se tak dostala pod čtyřprocentní cíl ruské centrální banky. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Za poklesem inflace stojí vysoká srovnávací základna z loňského března. Tehdy spotřebitelské ceny v Rusku prudce rostly v důsledku únorového zahájení útoku na Ukrajinu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko loni kvůli nákladům na válku hospodařilo s rozpočtovým deficitem

10.01.2023 Rusko loni hospodařilo s rozpočtovým deficitem 3,3 bilionu rublů (1,06 bilionu Kč), což je zhruba 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Na vině jsou podle západních médií náklady na válku na Ukrajině. Rusko původně plánovalo přebytkový rozpočet, navzdory deficitu jsou ale jeho veřejné finance stále ve velmi dobré formě, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka překvapivě snížila základní úrok na osm procent

22.07.2022 Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na osm procent. To je výraznější snížení, než se předpokládalo. Snaží se tak podpořit ekonomiku, na kterou mají negativní dopady západní sankce. Banka zároveň předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o čtyři až šest procent. Koncem dubna počítala s propadem o osm až deset procent.
C:\fakepath\prumysl-01072022-4-zm.jpg

Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v červnu pokračovala v mírném růstu

01.07.2022 Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v červnu pokračovala v mírném růstu, protože oživování domácí poptávky kompenzuje prohlubující se propad exportu. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ministr: Rusko směřuje k deflaci, problémem je slabá poptávka i silný rubl

29.06.2022 Rusko se v červnu patrně ocitne v deflaci, řekl dnes ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Spotřebitelé mají tendenci šetřit a nechtějí utrácet, poptávka je teď velmi nízká. Země také musí zvýšit dovoz, problém pro ni teď představuje zejména příliš silný rubl, dodal ministr.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl kolísá, trh vyhodnocuje informace kolem platební neschopnosti Ruska

27.06.2022 Ruská měna zahájila týden mírným poklesem, který ale později smazala a začala růst. Vůči dolaru se tak dál drží blízko nejvyšších hodnot za sedm let. Trh vyhodnocuje informace, že někteří držitelé ruských dluhopisů nedostali platbu úroku, protože západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu Moskvě znemožňují platbu řádně dokončit. Rusko se tak ocitá ve vynucené platební neschopnosti.
C:\fakepath\Ruslo-dluh.png

Problémy ruského dluhu - od bolševické revoluce, přes rozpad SSSR až po Putina

27.06.2022 Těsně před bolševickou revolucí v roce 1917 bylo carské Rusko největším mezinárodním dlužníkem na světě, protože si hodně půjčovalo na financování industrializace a železnic a po vypuknutí první světové války i na modernizaci armády. Po říjnové revoluci v roce 1917, kdy se k moci dostali bolševici v čele s Vladimirem Iljičem Leninem, nastal totální rozvrat hospodářství a 1. ledna 1918 Lenin anuloval všechny státní půjčky, jak zahraniční tak vnitřní, a Rusko oznámilo, že dluhy platit nebude. Nejvíce na to doplatila Francie a Británie, které utrpěly ohromné ztráty. Podle amerického historika a analytika dosahoval tehdejší zahraniční dluh Ruska v dnešních cenách 500 miliard dolarů. Trvalo až do poloviny 80. let, než Moskva část tohoto dluhu uznala.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Naša Niva: Bělorusko kvůli příliš silnému rublu neplatí Rusku za plyn

20.06.2022 Minsk neplatí Moskvě za odběr zemního plynu. Ten sice dostává Bělorusko od svého souseda levněji než jiní zákazníci ruské společnosti Gazprom, avšak Minsk spadl do vlastní pasti, když trval na platbě v rublech. Umělé posilování rublu totiž zvýšilo cenu za plyn příliš vysoko. Na svém webu to dnes napsal běloruský nezávislý list Naša Niva.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruský maloobchod by letos podle svazu mohl klesnout až o devět procent

14.06.2022 Maloobchodní tržby v Rusku by v letošním roce mohly klesnout až o devět procent. Předpověděl to dnes ruský svaz maloobchodních společností. Ruský maloobchodní sektor se nyní potýká s negativními důsledky sankcí, které vůči Rusku za jeho útok na Ukrajinu zavádějí západní země.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka snížila základní úrok na předválečnou úroveň 9,5 procenta

10.06.2022 Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na 9,5 procenta, což je na úroveň z období před zahájením útoku na Ukrajinu. V tiskové zprávě uvedla, že inflace v Rusku zpomaluje rychleji, než předpokládala ve své dubnové prognóze. Banka nyní očekává, že celoroční inflace letos dosáhne 14 až 17 procent, zatímco dříve ji odhadovala na 18 až 23 procent.
C:\fakepath\trader-08062022-33-zm.jpg

Inflace v Rusku v květnu podle statistického úřadu klesla na 17,1 procenta

08.06.2022 Meziroční míra inflace v Rusku v květnu klesla na 17,10 procenta z dvacetiletého maxima 17,83 procenta v dubnu. Vyplývá to z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní i další země.
img

Turecká lira pod tlakem. Existuje riziko zavedení kapitálových kontrol!

08.06.2022 Turecká lira pokračuje ve ztrátách, které znamenají atakování historických maxim, viz pár USD/TRY. Další rozhodnutí bude následovat až za 2 týdny, avšak turecký prezident Erdogan očekává další uvolnění monetární politiky. Úroková sazba by měla klesnout pod aktuální hranici 14 %. Je nutno zmínit, že inflace v Turecku dosáhla v květnu letošního roku meziročního nárůstu o 73,5 %
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika má podle ministerstva hospodářství letos klesnout o 7,8 pct.

18.05.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 7,8 procenta. Na ekonomiku země závislé na komoditách budou mít negativní dopad západní sankce. Vyplývá to z prognózy ruského ministerstva hospodářství, o které informovala agentura Interfax.
C:\fakepath\trader-13052022-28-zm.jpg

Meziroční inflace v Rusku v dubnu stoupla na dvacetileté maximum 17,83 procenta

13.05.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Rusku v dubnu zrychlil na 17,83 procenta z březnových 16,69 procenta. Meziroční míra inflace se tak nacházela na nejvyšší úrovni od ledna 2002. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní i další země.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl za podpory centrální banky dál zpevňuje, k euru je na pětiletém maximu

13.05.2022 Ruský rubl k americkému dolaru dnes v Moskvě poprvé po více než dvou letech zpevnil za hranici 63 rublů a v růstu pokračuje i k euru, kde je nejsilnější za pět let. Měnu i nadále podporuje centrální banka, která na devizovém trhu zavedla restrikce jako odpověď na západní sankce. Informovala o tom agentura Reuters. Hlavní indexy ruských akcií jsou na maximech od února, než začala válka na Ukrajině.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Bloomberg: Účet v rublech už má deset evropských odběratelů ruského plynu

27.04.2022 Účet v rublech už si otevřelo deset evropských odběratelů ruského plynu a čtyři z nich za plyn zaplatili způsobem, který začal vyžadovat Kreml. S odkazem na svůj zdroj o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Ruský prezident Vladimir Putin vyžaduje, aby odběratelé z EU platili v rublech.
C:\fakepath\trader-18042022-21-zm.jpg

Rusko podle šéfky centrální banky nemůže žít z rezerv, čeká ho transformace

18.04.2022 Ruská ekonomika nemůže donekonečna žít ze svých finančních rezerv a bude muset projít transformací, aby se vypořádala s důsledky mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Předpověděla také, že míra inflace v Rusku se vrátí na čtyřprocentní cílovou úroveň centrální banky až v roce 2024. Podle agentury Reuters přitom signalizovala další snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-18042022-20-zm.jpg

Putin: Inflace v Rusku se stabilizuje, Západ sankcemi uškodil sám sobě

18.04.2022 Inflace v Rusku se stabilizuje a k normálu se vrací i kurz rublu. Na poradě s vládními činiteli věnované otázkám domácí ekonomiky to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Podle agentury TASS rovněž upozornil, že snaha Západu ochromit ruskou ekonomiku v reakci na rozpoutání války selhala a že sankce západních zemí se obrátily proti nim samotným.
C:\fakepath\trader-13042022-28-zm.jpg

Meziroční inflace v Rusku stoupla na téměř 17,5 procenta, nejvýše za 20 let

13.04.2022 Meziroční míra inflace v Rusku se minulý týden vyšplhala na 17,49 procenta, tedy na nejvyšší úroveň za 20 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen tak zrychlilo z 16,70 procenta v předchozím týdnu. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva hospodářství. Ruská ekonomika se nyní potýká s problémy v důsledku sankcí, které na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu uvalují západní země.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rubl výrazně zpevnil, nachází se na úrovních z doby před válkou

07.04.2022 Ruský rubl během dnešního obchodování v Moskvě výrazně zpevnil. Dostal se tak až na nejsilnější úroveň od 11. února, tedy od doby před zahájením ruského útoku na Ukrajinu, napsala agentura Reuters. Sankce uvalené na Rusko vedly k propadu rublu na rekordní minima, později se však ruská měna zotavila. Přispěly k tomu kroky ruských úřadů, například výrazné zvýšení úrokových sazeb či nařízení, aby ruské podnik směňovaly za rubly 80 procent devizových příjmů.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevská burza obnovuje obchodování, zatím jen se státními dluhopisy

21.03.2022 Moskevská burza dnes postupně začala obnovovat obchodování, které přerušila válka na Ukrajině. Obchoduje se zatím jen se státními dluhopisy, jejichž cena za silného kolísání oslabovala. Centrální banka už minulý týden avizovala, že na začátku vstoupí na trh, aby situaci zklidnila. Obchodování s akciemi v Moskvě zatím obnoveno nebylo.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
C:\fakepath\trader-02032022-29-zm.jpg

Forex: Euro kvůli obavám z války na Ukrajině kleslo vůči dolaru nejníže od května 2020

02.03.2022 Euro během dnešního obchodování sestoupilo vůči americkému dolaru až na 1,1059 EUR/USD, tedy na nejnižší úroveň od května 2020. Důvodem jsou obavy investorů z dopadů eskalace války na Ukrajině na hospodářské vyhlídky eurozóny, píše agentura Reuters. Kolem 17:30 SEČ pak jednotná evropská měna vykazovala pokles o zhruba 0,3 procenta na 1,1090 EUR/USD.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko dočasně zakáže cizincům prodávat ruská aktiva, nechce politický tlak

01.03.2022 Rusko dočasně zakáže zahraničním investorům prodávat ruská aktiva, aby se ujistilo, že se rozhodují uvážlivě, nikoliv pod politickým tlakem. Na dnešním zasedání ruské vlády to řekl premiér Michail Mišustin. Vláda také využije svého rozsáhlého státního investičního fondu, ze kterého vezme až jeden bilion rublů (přes 223 miliard Kč) na nákup akcií ruských společností.
C:\fakepath\trader-28022022-39-zm.jpg

Akciová burza v Moskvě neotevře ani v úterý, rozhodla centrální banka

28.02.2022 Ruská akciová burza, která dnes zůstala zavřená, neobnoví obchodování ani v úterý. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty, uvedla ruská centrální banka. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
img

Rusové se po propadu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary

28.02.2022 Lidé v Rusku se po propadu kurzu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary, před bankami se už od neděle tvoří dlouhé fronty. Západní sankce mezitím poslaly rubl k dolaru na rekordní minimum, upozornil ve své zprávě server Business Insider. Kurz rublu dnes ráno oslabil téměř o 30 procent a dolar se prodával až za 119 rublů.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Akciová burza v Moskvě dnes neotevře, Kreml chystá odvetu za sankce

28.02.2022 Ruská akciová burza dnes neotevře, oznámila centrální banka. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil, že chystá odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruské akcie klesly téměř o 50 procent, rubl je na historickém minimu

24.02.2022 Ruské akcie dnes dopoledne oslabily téměř o 50 procent a na rekordním minimu se ocitl ruský rubl. Investoři se ruských aktiv hromadně zbavují kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli dopadům, který tento krok bude mít na evropskou i globální ekonomiku. Hodnota akcií na burze v Moskvě tak spadla o více než 250 miliard dolarů (5,6 bilionu Kč). Centrální banka zahájila intervenci na devizových trzích, aby propad kurzu rublu mírnila.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko se vrací na trh státních dluhopisů, zajistilo si téměř miliardu dolarů

02.02.2022 Rusko se po dvoutýdenní pauze vrátilo na trh státních dluhopisů a jejich prodejem si v aukci zajistilo téměř miliardu dolarů (zhruba 22 miliard Kč). Pauzu si vynutil rozsáhlý výprodej způsobený zvýšeným geopolitickým rizikem. To se ale zmírnilo a trh Moskvu teď vnímá příznivěji, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Inflace v Rusku v listopadu vystoupila na 8,4 procenta, je nejvyšší od roku 2016

09.12.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Rusku v listopadu zrychlil na 8,4 procenta z říjnových 8,1 procenta. Inflace je tak nejvyšší od roku 2016, ukazují údaje, které včera zveřejnil ruský statistický úřad. Očekává se, že ruská centrální banka příští týden v reakci na vzestup inflace přikročí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. V říjnu zvýšila základní úrok o tři čtvrtě procentního bodu na 7,5 procenta.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok na pět procent

23.04.2021 Ruská centrální banka dnes překvapivě zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na pět procent. Letos je to už druhé zvýšení, je ale výraznější, než se čekalo. Centrální banka tak chce potlačit vysokou inflaci zapříčiněnou slabým rublem a geopolitickými riziky. Bank Rossiji, jak zní oficiální název ruské centrální banky, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Dodala, že další zvýšení úroků může následovat.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ropa a plyn mohou dát ruskému rozpočtu vzpruhu dva biliony rublů

12.03.2021 Tržby z ropy a zemního plynu by mohly letošnímu rozpočtu Ruské federace poskytnout vzpruhu dva biliony rublů (0,6 bilionu Kč). Uvedlo to včera ruské ministerstvo financí, které vycházelo z předpokladu, že se cena ropy a kurz rublu budou držet současné úrovně. Tyto dodatečné prostředky budou případně směřovány do fondu národního bohatství, do něhož plynou finanční přebytky. Podle údajů ruského ministerstva financí z počátku března představují necelou desetinu původně očekávaných rozpočtových příjmů.
C:\fakepath\Trading-Forex.jpg

Nejlevnější měna na forexu

14.01.2021 Rostoucí ceny ropy, tuhá zima v Asii i v Evropě a mohutné oslabení v minulém roce. Tyto faktory dávají prostor k posílení ruskému rublu, který mezi měnami emerging markets na svou rally teprve čeká a je za nás aktuálně nejlevnější měnou na forexu.
C:\fakepath\EURRUB-weekly-29092020.PNG

Příležitosti na měnách emerging markets

29.09.2020 Negativní vlna sentimentu spojená s druhou vlnou pandemie zasáhla silně i měny emerging markets, které proti euru i americkému dolaru v posledních dnech ztrácejí. To jsme poznali i na oslabení české koruny. Ta sice ve srovnání s ostatními rizikovými měnami často nebývá pod takovým prodejním tlakem, nyní ale rizika pro ekonomiku kvůli možnosti druhého „lock-downu“ významně vzrostla.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka připravuje intervenci na podporu měny

10.03.2020 Ruská centrální banka připravuje intervenci na podporu měny, rozhodla se tak poprvé po pěti letech. Ruský rubl totiž po kolapsu cen ropy oslabil k dolaru na čtyřleté minimum. Banka dnes uvedla, že začne na devizových trzích preventivně prodávat cizí měny, aby omezila celkovou kolísavost. Není ale jasné, v jak velkém rozsahu bude takto banka intervenovat, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\krach.png

Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety

24.10.2019 Krach na newyorské burze (též zvaný Černý čtvrtek) 24. října 1929 byl největší burzovní krach v dějinách a právě dnes je tomu přesně 90 let. V dnešním vzdělávacím článku se ohlédneme do minulosti a podíváme se na tuto důležitou historickou událost blíže. Zároveň nebude chybět výběr všech nejvýznamnějších světových hospodářských krizí.
img

Příjmy Ruska z vývozu ropy za dva týdny klesly o 1 miliardu USD

20.05.2019 Příjmy Ruska z vývozu ropy kvůli znečištění suroviny v ropovodu Družba za první dva týdny měsíce května klesly asi o jednu miliardu dolarů (23,1 miliardy Kč). Vyplývá to z propočtů agentury Reuters. Ropné firmy Total a Eni podle informovaných zdrojů zastavily platby za kontaminovanou ropu, kterou jí prodávají ruské firmy a oznámily, že platby obnoví, až se dohodnou na kompenzacích.
img

Jaké příležitosti nabízejí ropné měny?

08.04.2019 Kanadský dolar, norská koruna a ruský rubl. To jsou měny zemí, jejichž ekonomika je více či méně závislá na vývozech ropy. Dlouhodobě tedy můžeme sledovat pozitivní korelaci mezi kurzy těchto měn a cenami ropy.
C:\fakepath\3664538.jpg

Ruská centrální banka po téměř čtyřech letech zvýšila úroky

14.09.2018 Ruská centrální banka zvýšila po téměř čtyřech letech úroky a do konce tohoto roku zastaví nákupy zahraničních měn. Tyto kroky jsou nutné kvůli riziku zrychlení růstu spotřebitelských cen a kvůli nestabilitě rublu. Hlavní úroková sazba se tak zvýší na 7,5 procenta z nynějších 7,25 procenta, oznámila dnes banka.
img

Rozbřesk: Rubl zůstává pod tlakem, bojí se dalších amerických sankcí

24.08.2018 Zatímco turecká lira se po nedávném kolapsu zdá se stabilizovala, ruský rubl se dále potácí v problémech. Ty sice zdaleka nedosahují rozměrů liry, nicméně jen v tomto roce již ruská měna odepsala vůči dolaru 15 %. Včera pak dokonce klesl kurz rublu vůči dolaru na nejnižší hodnotu za poslední dva a půl roku, než mu alespoň částečně vypomohl zásah centrální banky.
img

Okénko finančního trhu 9.8.2018

09.08.2018 Spotřebitelská inflace v ČR zpomalila na 2,3 % v červenci. Jedná se o 0,3 p.b pomalejší růst cen oproti červnu. Meziměsíční růst cen činil 0,2 %. Výsledek trh nijak výrazně nepřekvapil, i když ten očekával o 0,1 p.b. nižší hodnotu. Hlavní příčinou pomalejší inflace byly o 0,3 % m/m nižší ceny potravin. Sezónní výprodeje také vedly k 0,1 % nižším cenám oděvů. Kvůli sezónním vlivům naopak podražily dovolené. Silnější zpomalení inflace je v rozporu s nedávnou makroekonomickou prognózou ČNB, která pro červenec předpokládala 2,6 %. Potvrdila tak domněnku, že nová prognóza ČNB nezahrnuje nejnovější data z ekonomiky. Inflace s jistou pravděpodobností bude i v dalších měsících stabilně pod prognózovanou trajektorií ČNB, což znamená, že bankovní rada nebude mít mnoho důvodů přistupovat k agresivnímu navyšování úrokových sazeb. V našem odhadu by průměrná míra inflace měla být tento rok kolem dvou procent. Do konce roku podle nás ČNB navýší sazby ještě jednou.
C:\fakepath\eurrub-10042018-1.png

Rubl po nových sankcích prudce klesá

10.04.2018 Ruská měna v reakci na nové americké sankce dnes pokračuje v propadu, podle webu ruského listu Kommersant zažívá "černé úterý". Poprvé od prosince 2016 dosáhl kurz dolaru v jednu chvíli téměř 64 rublů, zatímco euro se prodávalo až za 79 rublů. Zahraniční investoři se rublů spěšně zbavují v obavách, že se americké sankce mohou rozšířit na další ruské společnosti. Nervozitu na trhu ale zvyšuje rovněž eskalace konfliktu v Sýrii.
img

Akcie ruských firem po sankcích prudce klesají, Rusal až o 50 pct

09.04.2018 Ruské akcie dnes oslabují, například hliníkárenský gigant Rusal během obchodování na burze v Hongkongu odepsal téměř 50 procent. Firma se totiž ocitla na novém sankčním seznamu Spojených států, který je reakcí na údajné vměšování Moskvy do předloňských amerických voleb. Na ruském trhu byl propad akcií o něco mírnější.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Ruská centrální banka snížila základní úrokovou sazbu

27.10.2017 Ruská centrální banka dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 8,25 procenta. Signalizovala rovněž, že v příštích měsících by mohla ve snižování úroků pokračovat.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Macron dnes otestuje své ideje na zasedání Evropské rady

22.06.2017 Spotřebitelská důvěra v eurozóně se nachází na téměř desetiletém maximu a v červnu zřejmě zaznamenala další zlepšení. Vzestup nálady by měl být patrný i mezi francouzskými průmyslníky. Vysoké indikátory důvěry by měly nahrávat francouzskému prezidentovi v prosazování jeho idejí ohledně dalšího fungování EU. Testem může být dnes začínající dvoudenní summit EU. Americké týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti podpoří obrázek utaženého trhu práce. Těžko to ale bude stačit na výraznější posílení americké měny.
ceska koruna 15112013.jpg

Koruna se prý ustálí kolem 25,50 Kč/EUR

18.04.2017 Česká koruna bude podle prezidenta Miloše Zemana mírně posilovat a ustálí se na rovnovážné hodnotě kolem 25,50 Kč/EUR. Zeman to uvedl na dnešní debatě na Vysoké škole finanční a správní. Zároveň tvrdě kritizoval spuštění forexových intervencí v listopadu 2013 a strůjce forexových intervencí přirovnal k sovětskému diktátorovi Josifu Stalinovi. Zeman byl po celou dobu forexových intervencí proti nim a usiloval o jejich zrušení. Zároveň zopakoval, že je zastáncem silně národní měny.
ropa 14122014.png

Šéf Rosněfti: Volby v USA vytvářejí nejistotu na trhu s energiemi

17.06.2016 Vývoj v americkém odvětví ropy je kvůli nadcházejícím prezidentským volbám v USA na křižovatce, což vytváří...
rusko 17032014.png

Rusko snížilo poprvé za rok úrokovou sazbu

10.06.2016 Ruská centrální banka dnes poprvé za téměř rok snížila svou základní úrokovou sazbu. Signalizovala tím...
img

Ruský rubl oceňujeme ropou

25.05.2016 Ceny ropy nadále rostou a smazávají alespoň část ohromných ztrát, které nabraly během posledních dvou let. To má na ruský rubl pozitivní a zejména stabilizační efekt. Měnový pár USD/RUB se dostal z lednových 85 rublů za dolar výrazně níže a už několik týdnů se obchoduje v blízkosti 65 rublů za dolar. Můžeme proto říci, že aktuálně neovlivňuje USD/RUB žádná spekulativní vlna a kurz odráží fundamentální pozici ruské ekonomiky.
rusko 17032014.png

MMF: Ruská ekonomika letos klesne mírněji

19.05.2016 Ruská ekonomika letos klesne o zhruba 1,5 procenta, tedy mírněji, než se dosud čekalo. Předpověděl to...
img

Forex: Euro vůči americkému dolaru nejsilnější od ledna 2015

04.05.2016 Během včerejší dopolední seance pokračovalo euro vůči dolaru v posilujícím trendu. Poprvé od ledna 2015 se kurz dostal nad hladinu 1,1600 EUR/USD, když byla dokonce otestována úroveň 1,1620 EUR/USD. Ještě před polednem ale začalo euro své předchozí zisky korigovat. Tento trend zesílil se vstupem amerických obchodníků na trhy. K obratu zavelel prezident Fedu z Atlanty D. Lockhart, podle kterého je červnové zvýšení dolarových úrokových sazeb „reálnou možností“. Záminkou pro korekci dolarových ztrát pak byla i lepší než očekávaná makroekonomická data – příjemně překvapil dubnový ISM index aktivity v průmyslovém sektoru z okolí New Yorku i květnový index ekonomického optimismu IBD/TIPP.
rusko 17032014.png

Moody's varuje, že může Rusku snížit rating

06.03.2016 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service varovala Rusko před dalším snížením úvěrového...
rusko 17032014.png

Ruská vláda chystá protikrizový plán

28.01.2016 Ruská vláda v reakci na pád cen ropy chystá protikrizový plán, který počítá s výdaji ve výši přibližně 750 miliard...
usdrub-22012016-H1.png

Ruský rubl zamířil prudce vzhůru

22.01.2016 Ruský rubl po nedávném propadu na nové rekordní minimum zamířil dnes prudce vzhůru. Na začátku...
usdrub-23082015.png

Medveděv: Moskva chystá podporu rublu

23.08.2015 Ruská vláda a centrální banka připravují opatření na podporu oslabujícího rublu v podobě zvýšeného...
usdrub-20082015.png

Ruský rubl se propadl na půlroční minimum

20.08.2015 Ruský rubl dnes kvůli dalšímu poklesu cen ropy sestoupil na půlroční minimum, centrální banka ale dala...
belorusko 05012015.png

Bělorusko potřetí v týdnu snížilo kurz rublu

09.01.2015 Běloruská centrální banka potřetí tento týden snížila oficiální kurz své měny vůči americkému dolaru, tentokrát o 1,4 procenta. Uvedla to dnes agentura Reuters. Banka se tak snaží uchránit běloruský rubl před dopady měnové krize v Rusku.
usdrub 23122014-1.png

Ruský rubl dnes navázal na pondělní růst

23.12.2014 Rubl dnes navázal na pondělní růst a stoupl vůči americkému dolaru až na nejvyšší hodnotu za dva týdny....
usdrub 17122014-1.png

Rubl zažívá prudké výkyvy, aktuálně zpevnil

17.12.2014 Na měnovém trhu v Rusku pokračují i dnes prudké otřesy a kurz rublu zahájil obchodování poklesem vůči dolaru zhruba o pět procent. Ztráty ale ruská měna brzy smazala a později výrazně posílila po zprávě, že ruské ministerstvo financí začalo prodávat na trhu devizy ze svých zásob.
rusko 17032014.png

Pokles rublu a sankce prý poškozují Rusko

11.12.2014 Slabý kurz rublu poškozuje ruskou ekonomiku, která v důsledku západních sankcí už přišla o desítky...
usdrub 05122014-1.png

Rusko prý opět intervenuje, rubl posiluje

05.12.2014 Ruský rubl (RUB) zahájil dnešní obchodování mírným poklesem, později ale výrazně posílil vůči dolaru...
usdrub 03122014-1.png

Ruská centrální banka obnovila intervence

03.12.2014 Ruská centrální banka v pondělí prodala zhruba 700 milionů dolarů, aby podpořila kurz domácí měny. Na...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Zlaté referendum ve Švýcarsku neuspělo

01.12.2014 Ani jeden ze 23 švýcarských kantonů nehlasoval pro navýšení zlatých rezerv. Švýcaři rozhodovali, zda Swiss National Bank navýší zlaté rezervy tak...
rusko 17032014.png

Ruský rubl padá na nová minima

01.12.2014 Ruský rubl dnes ráno pokračoval v prudkém poklesu na nová rekordní minima. Ruskou měnu nadále sráží propad světových cen ropy a dnes jej zasáhly i další nepříznivé údaje z Číny. Kurz klesl vůči dolaru o tři procenta na 52 RUB/USD. Vůči euru klesl o 2,5 procenta na 64,55 RUB/EUR.
usdrub 30112014.png

USD/RUB poprvé překročil hladinu 50,00

30.11.2014 Ruský rubl v pátek dál prudce klesl a večer poprvé překročil hranici 50 rublů za dolar. Ruskou měnu...
usdrub 28112014-1.png

Rubl se po rozhodnutí OPEC opět propadl

28.11.2014 Ruský rubl (RUB) včera vůči dolaru i euru sestoupil na nová rekordní minima. Kurz ruské měny srazilo rozhodnutí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) nezasáhnout proti propadu cen ropy omezením těžby.
img

Regionální měny dobře naladěny

24.11.2014 Regionálním měnám se v minulém týdnu dařilo. Pozitivní nálada, kterou vyvolalo zveřejnění lepšího než očekávaného HDP jak v Polsku, tak v Maďarsku, pokračovala v podstatě v průběhu celého týdne. Polský zlotý si v celotýdenním hodnocení vůči euru připsal 0,6 % (na úroveň 4,2 PLN/EUR), zatímco maďarský forint vylepšil své skóre o 0,4 % (na úroveň 304,7 HUF/EUR).
usdrub 23112014.png

Rubl prý bude oslabovat i v dalších 2 letech

23.11.2014 Ruský rubl, který se od začátku letošního roku propadl vůči americkému dolaru o téměř 30 procent, bude...
usdrub 11112014.png

Ruský rubl opět obnovil prudký pokles

11.11.2014 Ruský rubl po svém pondělním prudkém oživení dnes obnovil propad. Měnu stahují dolů obavy z dopadu...
img

Makro: CBR zhoršila vyhlídky růstu HDP

11.11.2014 Centrální banka Ruské federace snížila prognózu růstu ekonomiky za předpokladu, že sankce zůstanou v platnosti až...
rusko 27112013.png

Rusko omezilo podporu rublu

05.11.2014 Ruská centrální banka se rozhodla výrazně omezit podporu domácí měny. Banka dnes oznámila, že si...
usdrub 15102014-1.png

USD/RUB vůbec poprvé prolomil hranici 41

15.10.2014 Ruský rubl (RUB) klesl dnes vůči americkému dolaru (USD) na nové historické minimum (USD/RUB posílil). Kurz rublu vůči americké měně v úvodu obchodování vůbec poprvé překonal hranici 41 rublů za dolar a rychle se dostal na úroveň, která ruskou centrální banku přiměla k dalšímu zásahu na podporu domácí měny, informovala agentura Reuters.
img

Technická analýza USDCZK: Měnový pár testuje hodnotu 21,50 USDCZK, technika mluví ve prospěch dolaru

24.09.2014 USDCZK: Měnový pár se dnes pohybuje mírně nad úrovní týdenního pivotu na 21,40 USDCZK. Oscilátor relativní síly RSI se nachází ve vyšším neutrálním pásmu, aktuálně při hodnotě 60. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Měnový pár se pohybuje v horní části Bollingerova pásma.
usdrub 17092014-1.png

Centrální banka zasáhla proti silnému rublu

17.09.2014 Ruský rubl klesl během včerejší obchodní seance vůči americkému dolaru na nové rekordní minimum...
usdrub 15092014-1.png

Rubl klesl vůči dolaru na rekordní minimum

15.09.2014 Ruský rubl (RUB) dnes klesl na nové rekordní minimum vůči americkému dolaru. Ruskou měnu srážejí obavy spojené s možnou odpovědí Ruska na nové západní sankce.
USDRUB H1 01072013.JPG

Ruský rubl slábne i přes drahou ropu

01.07.2013 Ruské vývozy jsou takřka ze 100 % závislé na ropě a produktech, které na ni mají navázanou cenu...
img

Týden na pražské burze: Na horské dráze nejvýš NWR, ztráty na ředíce-oddlužujícím Orcu a CETV s nedůvěrou GS

13.01.2012 Domácí burza se v tomto týdnu pod střídajícím se optimismem a obavami vzorově zavlnila, aby jen přerozdala procenta mezi tituly a indexu PX ponechal to, s čím do týdne vkročil. Dobré zprávy střídaly ty slabé a nakonec velmi nadějný páteční růst, který mohl přinést zisky v řádu procent, zhatily postupně sáknoucí spekulace, že ještě dnes dojde na naplnění hrozby ratingové agentury Standard & Poor?s a řadě zemí eurozóny bude sražen jejich rating. Podle posledních zpráv má na zveřejnění dojít po závěru trhů v USA. Červeň tak zasáhla Prahu, Evropu i Wall Street.
Související klíčová slova: Rublový index MOEX | Následky krize | Nakoupené akcie | Hospodářská situace | Renaissance Capital | CentroCreditBank | Největší ruská banka | Maxim Rešetnikov | ChatGPT | Války | Západní země | Vývoj | Vítězství Německa nad Francií | CET 21 | Hlavní americký akciový index | Globální růst | Johann Strobl | Černý čtvrtek | DPH | EUR | Zvyšování úroků | Rakouská centrální banka | Cena klíčové ruské ropy | Akcie ČSOB | Standard & Poor's | Levné peníze | Finanční ústav | Smoot-Hawleyův zákon | Výkyvy | Aktuální kurz švýcarského franku | Okénko finančního trhu | Očekávání | Korelace | Jüan | Aktuální kurzy měn | Veřejné finance | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Největší bankovní domy | Swiss | Návrat inflace | Kurz rublu k koruně | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Škoda Auto | ADP report | Programátor | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | NYSE | Intervence | Výkonný ředitel | Klesly akcie | Rekord | Raiffeisenbank | Akciový prémiový dluhopis IV | Moody's Investors Service | Příjmy ruského rozpočtu | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Aktuální kurzy USD | Zájem o akcie internetových firem | Akcie společnosti | Agentura AFP | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | Hospodářská stagnace | Špatné úvěry | Brent | Největší burzovní krach | Slabá poptávka | Akcie České spořitelny | Akcie Erste | Index DOW | Posílení | Forexový trh | Státní dluh | MAE | Kontrakty | Jeden dolar | Bankovní skupiny | Odvětví ropy | Propad cen | Akcie ruských firem | Platební neschopnosti | Akcie ČEZ graf | Analytický tým FXstreet.cz | Americká investiční banka | AI | Růst hrubého domácího produktu | Procter & Gamble (PG) | Růst měnového páru | Peníze | Pegas | Ukazatel | Unie | IIF | Title Transfer Facility | Meziroční růst cen | Prognóza | Evropské firmy | Nejlevnější měna | Barel ropy | Makléřské společnosti | Bankovní rada ČNB | Měnová krize | Bankovní domy | Burza v Londýně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Burzy | Akciové fondy | Invaze | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Snížení dluhu | Odliv kapitálu | Bankrotové ochrany | Cash flow | Posílení koruny | USD | Export | Technická analýza | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Odliv zahraničního kapitálu | Hyperinflace | Vývoj ceny zemního plynu | Plány | Na burze | Akciová burza v Moskvě | ČSOB | Hongkong | Globální krize | Ekonomická aktivita | Regulace | Katar | Maďarsko | Měnový fond | Úroková sazba | Kabinet | Kurzovní lístek | BCS | Promsvjazbank | UniCredit Bank | Roční růst | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Swapy | VTB Capital | Ruský prezident | Kapitálový trh | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Nervozita | Podpora | Aktuální kurzy měn Česká spořitelna | Patria Online | Dovoz | Aktuální kurzy zlotý koruna | Aktuální kurzy | NASA | Pro tradery | Růst cen ropy | Komoditní | Světová finanční krize | Ruské banky | Biden | Evropské trhy | Černé pondělí | Příjmy z prodeje ropy | EUR/CZK | Válka na Ukrajině | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Akciová burza | Americký prezident | Evropská měna | Prezident ECB | Denní nákupy deviz | Vládní a firemní dluhopisy | Západní sankce | Statistický úřad Eurostat | Zisk | APA | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Finanční instituce | USA | Ruské ropy | Fannie Mae | Pojišťovny | VIG | Prezident | Rostoucí ceny ropy | Kurz České národní banky | Aktuální kurz australského dolaru | Pád banky | Nižší poptávka | Ropné společnosti | Kč/EUR | Snížení nákladů | Analýzy | Finanční pomoc | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | TTF | Investiční | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | Analytika | Hlavní události | Brusel | Patria | Ruský plyn | Rekordní minimum | TRY | Dodávky na trh | Úrok | Aktuální kurz euro | Aktuální kurzovní lístek české spořitelny | Aktuální měnový kurz | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Prodej | P/E | Zpráva | Bohatý | EUR/PLN | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Futures | Akcie ČEZ názory diskuze | S&P | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Zasedání Fedu | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Management | Strop na ruskou ropu | Kurzovní lístek České spořitelny | Ropovod | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prodej dluhopisů | Eurostat | Zprávy | Ruský rubl | Raiffeisenbank Russia | Dolary | Moskevská burza | Růst inflace | MOEX | Turecká lira | Ekonomika Ruska | Investiční banka | Averze k riziku | Medián | Praha | Ceny ropy | Akcie v Evropě | Příjmy Ruska | Pokles tržeb | Distribuce | České banky | Vyhlídky | Firmy | NATO | Nordea | USA Donald Trump | Cena ropy brent | Míra | Kurz rublu k euru | Nástroj | Výsledky | OpenAI | HUF | Free float | Nákupy deviz | Kurz norská koruna | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Inflace v Rusku | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Kurz stříbra | Koruna | Hodnota akcií společnosti | Analytik trhů | Raiffeisen | DJIA | Hypoteční trh | OPEC+ | Francie | Objem | Propad | Ruská vojska | Kurz rublu forex | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ředitel ČEZ | Výkonnost | Údaje | Účet v rublech | Ceny plynu v Evropě | Světové ceny ropy | Intervence ČNB | Nomura | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Devizové kurzy | Bilion | Objem poskytnutých úvěrů | Uzavírání pozic | Americké sankce | Obchodování s akciemi | AFP | Josep Borrell | Tempo růstu spotřebitelských cen | Aktuální kurz novozélandského dolaru | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Plyn | Forexové intervence | Zahraniční dluh Ruska | Hrubý domácí produkt | Evropa | Nárůst cen ropy | Česká spořitelna | Jackson Hole | Aukce | Pokles exportu | HUF/EUR | Energetický sektor | Nejvyšší propad | OPEC | Short | Stabilní výhled | Maďarský forint | Johnson & Johnson | Title Transfer Facility (TTF) | VTB | Omezení pohybu | KB | Deficit rozpočtu | Maloobchod | Americký dolar | Trump | Grafy | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Reuters analytik | Urals | Zahraniční dluh | Úspory | Finanční krize | Aktuální kurz rublu ke koruně | FXstreet.cz | Akcie společnosti ČEZ | Provozní výnosy | Rakousko | Stříbro | CHF | Instituce | Česká koruna | Turecko | OECD | Akcie výrobce spotřebitelských produktů | LNG | Erste Group | Americké akcie | Situace | Měnový trh | BBC | Sankce uvalené na Rusko | Barclays | Divize | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Zvýšení úrokových sazeb | Business Insider | Institut pro mezinárodní finance | Merrill Lynch | Rosněfť | Inflace ve Švýcarsku | Rozpočtový deficit | Kurz rubl euro | Domácnosti | Růst výnosů | Trh | Kryptoměnová burza Coinbase | Snížení těžby | Kurz švýcarského franku | Komise | Pád rublu | Akcie společnosti Telefonica | Cyklus zvyšování úroků | Volby v USA | Erste Bank | Akcie firem | Těžba ropy | ISDA | Měnová autorita | Fed | Analytici | Velké americké banky | Vývoz ropy | Rubl | Pozornost | Moody's | Kov | Země EU | Finanční společnosti | Kurz ČNB | Makro | Americké dolary | Pražské burzy | USD/NOK | Dobré zprávy | S&P 500 | Ruský kapitálový trh | Tržní aktuality | Automobilový průmysl | Stagnace | Ekonomický a strategický výzkum | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruské úřady | JDE | Volatility | Zemní plyn | Změny sazeb | Růst spotřebitelských cen | DOT | ProCent | Nedostatek paliv | Rating | Největší burzovní krach v dějinách | Prezident Joe Biden | Koronavirová pandemie | Snižování úrokových sazeb | Velké banky | Kirill Tremasov | Vládní dluhopisy | Nejistota | Starosta Moskvy | Pokles cen ropy | Long pozice | Kurz dolarů | Kurz měny seznam | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Mexické peso | Ruští spotřebitelé | Online burza | Aktuální kurzovní lístek ČNB | Příjmy z ropy | Akciový mix FF | Měna v Polsku | Kurz psychologie | Instrukce | Makroekonomika | Agentura AP | Evropská banka | Japonsko | Silnější euro | Hodnota akcií | Gazprom | Tržby | Centrální banka | Loko-Invest | Výkyvy kurzu koruny | Devizové intervence | Polský zlotý | Německá vláda | Útok na Ukrajinu | Kurzový závazek | Dluhopisy | Bankovky | LYNX | Donald Trump | Eurozóna | Čistý zisk | Nejnovější údaje | Pohyb kapitálu | Krach | Rostoucí ceny komodit | Centrum | Společnosti | Vysoká zadluženost | Prohlášení | Akcie.cz on line burza | Akcie CETV | Bankovní tituly | Partnerství | Propady akciových trhů | Prudký růst cen | Největší burzovní krachy v historii | American International Group (AIG) | Obchodníci | Horentní sumy | Maloobchodní tržby | Komodita | Američtí regulátoři | CZK | George Bush | Reuters | Růst HDP | Temelín | Hillary Clintonová | Freddie Mac | Škoda | Přehřátí ekonomiky | Dluhy | Akciový index Dow Jones | ISM | Obchody s cennými papíry | Předseda | Alexander Novak | Průběh krize | Fannie Mae a Freddie Mac | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Ekonomiky | Černé úterý | Daniel Beneš | Bělorusko | Rychlý růst | CAD | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | JPMorgan Chase | Evropská unie | Open | Cena akcie | Dodd-Frank | ČEZ Daniel Beneš | Financovat | USDCZK | Akciové fondy aktuální kurzy | Ropné měny | Aktuální cena | Akcie online Čína | Michail Fridman | Mimořádné kroky | Úroky | Kurzy EUR | Refinitiv | Nový úděl | Plodiny | Český hrubý domácí produkt | Miliardy švýcarských franků | Cena | Investiční banky | Akcie dnes | Ceny akcií | Rozpočet | Epidemie | Dolar | Ruský trh | Ceny | Koronakrize | Energetická krize | ČNB | Aktuální kurzovní lístek KB | Kurz Česká spořitelna | Agentura Bloomberg | Pokles | Cena měny | SEC | Ceny komodit | Vyšší ceny | Shaun Osborne | Long-Term Capital Management | Kurz turecká lira k euru | KBC | Euro vůči dolaru | Cizí měny | Světové měny | Americká ekonomika | Příležitosti na měnách | Nové sankce vůči Rusku | Kurz koruny | Obchodník | Negativní dopad | Regulátoři | Evropská centrální banka | Index PX | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Lídři | Pivot | Rizika | ECB | Ruští výrobci | Nákup akcií | BAT | Inflace v Turecku | Coinbase | Burza Coinbase | Intervenovat na devizovém trhu | Režim bankrotové ochrany | Kurzy | Pšenice | Fond | Finanční prostředky | Čína | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Konsensus | EUR/RUB | Intervence na devizovém trhu | Ekonomická realita | USD/TRY | Miliardy eur | Daňové zatížení | Ministr zahraničí | Indikátor | Nižší ceny ropy | Ratingové agentury | Vývoj cen ropy | Ekonomiky eurozóny | Analytici Goldman Sachs | Silnější kurz | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Moskva | RSI | Inflace zpomaluje | Asset management | Kurz rubl online | Býčí trh | Kurz australského dolaru | Financování | Kurz rumunský lei | ČSÚ | Ekonomka | Fitch | Finance | Omezení dodávek | Pokles ekonomiky | Psychologie | Poptávka | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Zvýšení základního úroku | Americké banky | Thajský bat | Obchodovat | Kolaps Lehman Brothers | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Bankovní rada České národní banky | Kurz měny | Elvira Nabiullinová | Posílení eura | WTI | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Shares | Raiffeisen Bank International | Bloomberg Economics | Index MOEX | Pokles podnikatelské aktivity | RBI | Brazilský real | Vyšší daně | Měna na forexu | Americká měna | Nord Stream | EMU | Kurz skotské libry | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Bankéři | Podnikání | Nákupní příkazy | Cena ropy | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Ruský ministr financí | Drobní investoři | ROCE | FINMA | Domácí měna | SpaceX | Německá ekonomika | HDP | Kurz USD | Aktuální kurz Česká spořitelna | Certifikace | Zkušenosti | Akcie online | Firma | Signály | Lira | NYBOT | Erste | Komerční banka | Ropa | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Výnosy banky | Ekonom | Brazilské devizové rezervy | Deutsche Bank | RUB | Kurz | Forexu | Referendum | Unicredit | Ropa a Plyn | Kurz rublu ke koruně | TASS | Telefónica | Restrikce | Optimismus | Kenvue | Kurz novozélandský dolar | Krize v eurozóně | Aktuální kurz ČNB | Maďarský forint (HUF) | Vyšší ceny ropy | Kurz měny kanadský dolar | Prezident USA | Proinflační | Negativní vývoj | Rozvíjející se trhy | Euro | Riziko | Risk | Zpracovatelský průmysl | Hospodářství | Dodd-Frank legislativa | Zastavení dodávek | Obchod | Růst ekonomiky | Kurz rubl dolar graf | Etoro | Rada ČNB | Hlavní ekonomka | Aktuální kurz turecká lira | Bollingerova pásma | Nižší ceny | Aktuální kurz rublu k dolaru | EU | Credit Suisse | Aktuální kurz České národní banky | Kurz domácí měny | Expert | Podpora ekonomiky | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Recese | Vyhlídky eurozóny | Erdogan | CZK/EUR | Agentura Interfax | Index Dow Jones | USD/CAD | Inflace ve světě | Eskalace konfliktu | Kyjev | Měna euro | Moskevská akciová burza | Miliardy | Zasedání ruské vlády | Firemní dluhopisy | Spekulace | Denní graf | Globální finanční krize | Hodnota indexu | Internetové firmy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Aktuální kurzy eura | Frank | Vývoz ropných produktů | Kurz eura | Kurz eurodolaru | Hospodářské vyhlídky | Washington | Unipetrol | Míra inflace v Rusku | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Měnový kurz | Akcie Unipetrolu | Panika | Aktuální měna euro | Kanadský dolar | Prodeje ropy | Intervence centrální banky | Tomáš Raputa | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Dow Jones Industrial | Akciová burza dnes | Vývoz ropy a plynu | Oslabení | TradingEconomics | Míra inflace | Windfall tax | RTS | Spotřebitelská důvěra | MMF | Náklady na úvěry | CNN | USD/RUB | Ruská banka | Nařízení | SWIFT | Schodek | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Kurz měny ČNB | Zpřísnění měnové politiky | Výzkumná společnost | Mezinárodní měnový fond | Raiffeisen Bank International (RBI) | Průmysl | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bankovnictví | NewYorská burza | Čisté úrokové výnosy | Biliony | Divergence | Akciové trhy | Kurzy měn | Kurz turecké liry k euru | Mluvčí Kremlu | Tržní kapitalizace firmy | Centrální bankéři | Omezení dodávek ropy | Cena zemního plynu | Kurz amerického dolaru | Long | Rally | Bankovní rada | Pandemie | Bear | Aktiva | Ruská vláda | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Aktuální kurzy měn porovnání | Business | Indikátory | Kurzy měn ČSOB | Základní úroková sazba | Základní úrok | Pokles cen | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | TikTok | Plynárenské společnosti | Investments | Vývoj jádrové inflace | Tempo růstu ekonomiky | Krach banky | Konsolidace | Aktuální nabídka Fortuna | Spekulanti | Pokles domácí měny | Brazílie | | Státní banka | Černý pátek | Členské země | Pracovní den | Splasknutí bubliny | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Short pozice | Kurz slovenského eura | Šéf společnosti | Ruská aktiva | Politika | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | MAM | Poplatky | Indikátory důvěry | Forint | Makroekonomická data | Investment Banking | Anton Siluanov | Objemy obchodů | Akcie | Ministr zemědělství | Letectví | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Ekonomika | Výnosová křivka | Investiční doporučení | Historická maxima | Elektřina | Sankce | Výhled | Prodejní cena | South Sea Company | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Zahraniční měny | Kurz turecká libra | Aktuální kurzy měn dolar | Summit EU | Deriváty | Akciový trh | Vysoké ceny | Economist | Vyhlášení bankrotu | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Burza dnes | Zlaté rezervy | Insider | Index moskevské akciové burzy RTS | Fondy | Hypoteční trh v USA | Ruské ministerstvo financí | Ukrajinský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | ČEZ | USD za barel | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | GS | AIG | Krize | Vývoj objemu ruských devizových rezerv | Aktuální kurzy ČNB | Intervence na forexovém trhu | Vysoké ceny ropy | Británie | Kurzovní lístek KB | Exotické měny | Norská centrální banka | Agentura TASS | Investiční bankovnictví | CEO | Objednávky | Kurz libry | Napadení Ukrajiny | Prezident Erdogan | Slabší kurz | Oscilátor | Naša Niva | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Sazby | Generální ředitel | Devizové rezervy | Měny emerging markets | Cíle | Burza | Interfax | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Investiční skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | Likvidita | Nákupy deviz do státních rezerv | Kurz nebo kurs | Nové sankce | Capital Economics | Rozhovor | Transakce | Banka | Devizy | Měny | Snížení úrokových sazeb | Generální ředitel ČEZ | Sankce proti Rusku | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | Bezpečnost | Slovensko | Hedgeový fond | Energie | Vývoj meziroční jádrové inflace | Analytici společnosti | Dmitrij Peskov | Kurzy měn CSAS | Ekonomika EU | Tradeři | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Trading | Finanční sektor | Oslabení eura | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Burzovní index | Patria Direct | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Fundamenty | Finanční trh | JPMorgan | Akcie Erste Bank | Uhlí | Zahájení ruské invaze | Risk On | Dluhopisy OFZ | Prodeje | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Světová zdravotnická organizace | Aktuální kurzy měn devizové kurzy | Kurz valut | Rusko | Vysoké riziko | Vicepremiér | Kurz měny polské zloté | Pád Lehman Brothers | Jerome Powell | Analytici JPMorgan | Gazprombank | Joe Biden | Ropy | Historie | Burzovní rozcvička | Základní sazba | Místní centrální banka | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | Kurz koruny vůči euru | Likvidní | Ministr hospodářství | Kurz rublu ČNB | Mezinárodní obchod | Swiss National Bank | Nákup devizových prostředků | Cena akcií | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Rozšíření | Americké ministerstvo financí | Rozpočtové příjmy | Burze | Eura | Ztráty | Lehman Brothers | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Obilí | Americké firmy | Ruská měna | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Růst | Hodně peněz | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Příjmy | Komodity | Cílová cena | Propad ceny | Zajištění | Domácí měny | Propad cen ropy | Daň z mimořádných zisků | Overweight | Index | Cenový pokles | Dow Jones | Anton Tabach | Kryptoměnová burza | Bohatství | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | ČTK | Aktuální kurzy měn ČSOB | Kurz euro | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Kurz libry Česká spořitelna | Mišustin | Burzovní krachy | Akcie ČEZ online | Akciový prémiový dluhopis XII | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Ruské podniky | Makléřská společnost | Akcie ČEZ investiční doporučení | Objem hotovosti | American International Group | Rubl dolar | Vladimir Putin | Guvernérka ruské centrální banky | Dluhopis | Akciové riziko (Risk On Shares) | Rubl k dolaru | Kurz rubl dolar | ČEZ online | Akcie.cz online burza | Rozsáhlé sankce | Dot-com horečka | Americké vlády | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Kurzy ČNB | Vítězství Německa | Americká kryptoměnová burza | Obchodovat s akciemi | Rezistence | Propad indexu | Elektronické obchody | Dot-com | Meziroční míra inflace v Rusku | Měnové krize | Dnešní obchodování | Tulipánová horečka | Směnný kurz | Obavy z krize | Akcie Česká spořitelna | Analýza | Akcie ČEZu na burze | Akciové burzy | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Trendový indikátor | Odvětví | Propad rublu | Přebytek běžného účtu | Akcie ČEZ aktuálně | Logistické problémy | Aktuální kurz stříbra | Golden Hills-Capital | Newyorské komoditní burzy | Železná ruda | Alexandr Lukašenko | Ruská federace | Horší časy | Vklady | Norsko | RIA Novosti | Aktuální kurz polský zlotý | Bank of United States | Akcie Čína | Kurz turecké liry | Patrie | Aktuální kurz libra | Velké firmy | Bankovní holdingy | Dostatek likvidních aktiv | Americké centrální banky | Krach na newyorské burze | Ruské společnosti | Ministr financí | Platební neschopnost | Hlavní ekonom | Bloomberg | Cena za barel ropy | Hodnota indexu Nasdaq | Baker Hughes | Zahraniční forex | Zemědělství | Nomura Holdings | Agentura Moody's | FTSEurofirst 300 | Kurz novozélandského dolaru | Výhled vývoje ekonomiky | Běloruský rubl | UBS | Aktuální měna v Polsku | České koruny | Maloobchodní sektor | Ruské akcie | Krize v Perském zálivu | Přebytek peněz | Vypuknutí pandemie | Kapitálové kontroly | Propad exportu | Akcie ČEZ kurz | Sankce vůči Rusku | Český akciový trh | Protiruské sankce | EK | Tečka kom | Trh státních dluhopisů | Nejhlubší fáze | Propad akcií | Omezení pohybu kapitálu | Newyorská burza (NYSE) | Hospodaření | Štěstí | Platina | AAA | Analytici finančního ústavu | Ruská ekonomika | Vývoj burzovního indexu | Vývozní clo | Akciový index | Situace v Rusku | Přehled | Domácí poptávka | Zpřísňováním měnové politiky | Závazky vůči věřitelům | Povinné pojištění vkladů | Akcie Škoda auto | Primární nabídka | Prognóza ČNB | Kurzovní lístek ČNB | New Deal | Aktuální kurz libry | Novozélandský dolar | Vysoká likvidita | MICEX | xStation5 | Spotřebitelské ceny | Hotovost | Německo | Analytici banky | Aktuální kurz libry Česká spořitelna | Rosbank | Aktuální nejlevnější kurz eura | MT4 | Dnešní zprávy | Krach banky Union générale | Burzovní krach | Walmart | Analytik | Úvěry do realit | Kurzovní lístek historie | Zadlužení | Internetové a technologické akcie | Vice | Cena ruské ropy Urals | Švýcarská vláda | Basilejský výbor | Akciový mix ČSOB | Vesmírné společnosti | Tým FXstreet.cz | Ruský plynovod | Nové daně | Kurzy USD | Akcie-2000.cz | Sjednocení Německa | Viceprezident | Kurzy měn dolar | Státní dluhopisy | The Moscow Times | Primární nabídka firmy | Aktuální kurzovní lístek | Velcí hráči | Přísná regulace | Rovnovážný kurz | Ruská centrální banka | Kurz měny Česká spořitelna | OFZ | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Underweight | Akcie.cz | Dohled nad bankami | Cena ruské ropy | Pozice | Solidní výsledky | Obchody | Dolar k rublu | Vývoj měnového páru USD/RUB | Kurz rumunské lei | Regulace finančních trhů | Ruské firmy | Bolševické revoluce | Kurzy měn Česká spořitelna | Ruská krize | WHO | Ministerstvo hospodářství | Investing | Banka Sberbank | BIS | První krize | Americké investiční banky | Rosstat | Největší burzovní krachy | CEE | Alexej Miller | Kapitalizace akciového trhu | Akcie skupiny | Lídři G7 | Vládní deficit | Podnikatelé | Propady hospodářského růstu | Finanční systém | Nafouknutá bublina | Meziroční inflace | Oslabení české koruny | Ruský ministr | Il Sole 24 | Krize v Evropě | Banky | Brazilská měna real | Intervenovat | Dluh Ruska | Regulační orgány | Týden na pražské burze | Aktuální kurz | Doporučení | Geopolitika | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Cílové ceny | Emerging markets | IMF | Uvolnění kurzu rublu | Sergej Sobjanin | Zakládání dalších nových podniků | Prodávat své akcie | Jevgenij Suvorov | Měnový pár | Kurz polský zlotý | Dow Jonesův burzovní index | Ocenění | Přebytek peněz na trhu | Kupci | Vysoké ceny akcií | Úrokové výnosy banky | Opatření | Režim forexových intervencí | Aktuální kurzy eur dle ČNB | Ukončení činnosti | První investoři | Otřes na světových burzách | Vývoj ceny ropy Brent | Síla Sibiře | Retail | Úrokové sazby | EBRD | Akcie Walmart (WMT) | Komoditní burzy | Úřady | FXstreet | Vývoj ceny | Ekonomický růst | Nasdaq | Burza v Moskvě | Snížení nákladů na státní dluh | Geopolitické napětí | Index RTS | Michail Mišustin | Aktuální kurz rublu | Rusko dnes | Union générale | Práce | FOREX | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Běloruský prezident | Splácení zahraničního dluhu | Kurz rublu k dolaru | Investment | Bankers Trust | Refinitiv Eikon | Spojené státy | UniCredit Bank v ČR | Dolar graf | Rozšíření krize | Zadluženost | Růst ruské ekonomiky | Kurz rubl | Síla Sibiře 2 | Akciový prémiový dluhopis | Podnik | Jihomořská bublina | Kurz libra | Invaze ruských vojsk | Miliardář | Přísná regulace finančních trhů | Úspěch | Kurzy eura | G7 | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Volby | Statistický úřad | Denis Popov | Trading Economics | Akcie internetových firem | Získávání zákazníků | Euro vůči americkému dolaru | Zlato | Rakouský kancléř | Americká vláda | Sankce na ruskou centrální banku | Ondřej Hartman | Kurz ruského rublu | Kurz norské koruny | Norská koruna | Nabídka firmy | ČR | Kurz peněžní měny | Podniky | Vývoj cen LNG plynu | Obchodování na burze | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Úrokové výnosy | Americké úřady | CSCE | Časový pásma | Nedostatek financí | Analytický tým | Zahájení invaze | Instrumenty | Politický tlak | Výnos dluhopisů | Vnější prostředí | Bankrot | Měnové podmínky | Britská společnost | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Sentiment trhu | Banka Lehman Brothers | Snížení úroků | CNBC | Olaf Scholz | Pozastavit obchodování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Kurz pro začátečníky
Kurz psychologie
Kurz renminbi
Kurz ropy
Kurz ropy Brent
Kurz rubl
Kurz rubl dolar
Kurz rubl dolar graf
Kurz rubl euro
Kurz rubl online

Následující klíčová slova

Kurz rublu ČNB
Kurz rublu forex
Kurz rublu k dolaru
Kurz rublu ke koruně
Kurz rublu k euru
Kurz rublu k koruně
Kurz rumunské lei
Kurz rumunský lei
Kurz ruského rublu
Kurz skotské libry
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Fintokei
CapXmaster
UFX
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít