Propad cen ropy
Předpovědi analytiků společnosti Invesco na příští rok pro akcie
05.12.2024 Posouváme se z období dominance USA na finančních trzích, která v nezmenšené míře trvala posledních 15 let. Tato dominance se za tu dobu vyvinula v koncentraci v čele s „velkou sedmičkou“.
Co očekávat od ropy v následujících týdnech?
24.09.2024 Jaká je aktuální situace na trhu s ropou, které indikátory si nenechat uniknout a pomocí které strategie je zobchodovat? To si povíme v dnešním článku.
Benzín je nejlevnější od doby ještě před invazí Ruska na Ukrajinu. Pohonné hmoty v příštím týdnu tempo svého zlevňování zmírní
19.09.2024 Zlevňování pohonných hmot v Česku neustává, benzin stojí v průměru 35,48 koruny za litr a nafta 33,73 koruny za litr. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil za poslední týden o 52 haléřů a nafta o 53 haléřů. Paliva zlevňují zhruba od poloviny července, benzin byl naposledy levnější letos před takřka třemi roky v říjnu 2021, tedy ještě před ruskou invazí na Ukrajinu, nafta pak loni na začátku srpna, kdy ovšem ještě dozníval efekt nižší spotřební daně z ní.
Ceny pohonných hmot v Česku od minulého týdne opět klesly
01.08.2024 Ceny pohonných hmot v Česku dál klesají. Nejprodávanější benzin Natural 95 za týden zlevnil o 19 haléřů na průměrných 38,15 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 36,63 Kč, což je o 29 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Před rokem byl litr benzinu levnější o 26 haléřů, dieselu pak o 3,39 koruny. Další vývoj je podle analytiků nejistý.
Ceny paliv v ČR dále klesají, podle analytiků bude zlevňování pokračovat
25.07.2024 Ceny paliv v Česku v uplynulém týdnu opět klesly. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se v průměru snížila o deset haléřů na 38,34 koruny za litr a cena nafty o 18 haléřů na 36,92 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Navzdory nynějšímu poklesu je benzin stále o 94 haléřů na litru dražší než před rokem, a cena nafty je teď dokonce o 4,31 koruny vyšší než ve stejnou dobu loni. Podle analytiků by v příštích dnech měl mírný pokles cen pokračovat.
Akciový výhled: Evropa lehce dolů, Kofola s výsledky
04.06.2024 Evropské akcie budou dle indikací futures po včerejším růstu (např. DAX +0,6%) otvírat mírným poklesem kolem -0,2%. V zámoří jsme včera sledovali lehký růst (SP500 +0,1%), po slabší tovární aktivitě rostly dluhopisy (tedy pokles jejich výnosů). Očekávání ohledně snížení sazeb v USA je nyní nastaveno na 50% šanci již během září. Ze zajímavých pohybů lze zmínit propad cen ropy na 73,30 u WTI. V Asii jsme viděli smíšený vývoj, zatímco dolů zamířilo Japonsko (-0,2%), lehce rostly čínské akcie v Hong Kongu (+0,4%). Pražská burza vstoupila do nového měsíce obchodováním na červené nule. V záporu byly domácí banky (KB +Moneta), Erste ještě mírně rostla na 1126 Kč (+0,8%). ČEZ zastavila meta 950 Kč (-0,2%). Po zavření trhu reportovala Kofola, provozní čísla byla nepatrně nad odhady trhu. Po předchozím růstu akcií nečekáme větší reakci, titul v pondělí uzavřel na 298 Kč.
Ropa za 50 nebo 100 dolarů?
17.05.2023 Rok 2022 byl pro ropu jako jedna velká houpačka, letos jsme však očekávali mírné uklidnění situace. Opak je však pravdou a i v první polovině roku 2023 potvrzuje ropa pověst jednoho z nejvolatilnějších aktiv. Aktuálně na ropu působí několik protichůdných sil, které si v dnešním článku shrneme. Jaký je očekávaný krátkodobý a dlouhodobý vývoj cen ropy?
Ropa klesá o 2 %, přestože v Číně ruší omezení proti covidu
07.12.2022 Ceny ropy dnes zůstávají pod tlakem navzdory tomu, že Čína oznámila výrazné uvolnění omezení související s pandemií koronaviru. Přestože zrušení omezení pohybu a cestování v druhé největší světové ekonomice je jistě pozitivní pro ropu, tak dnes jsme naopak svědky poklesu ceny suroviny. Brent a WTI klesají o více než 2 %, přičemž WTI se nyní obchoduje více než 12 % pod svým posledním lokálním maximem dosaženým 1. prosince 2022. Propad cen ropy je nejzřetelnějším důkazem toho, jak silné jsou na trzích obavy z recese. Pozitivní zprávy o cenách ropy, jako je znovuotevření Číny, cenový strop G7 nebo plány Ruska stanovit minimální cenu pro mezinárodní prodej ropy, obchodníci ignorují s obavami o stav globální ekonomiky, který je nyní klíčovým faktorem pro ceny ropy.
Komodity: Ropa výrazně oslabuje, Brent odepisuje přes pět procent zhruba na 107 dolarů
05.07.2022 Ropa dnes výrazně oslabuje, severomořský Brent odepisuje přes pět procent. K propadu přispěly zejména obavy z globální recese, která by omezila poptávku. To v náladě trhu převážilo nad znepokojením ohledně narušení dodávek, umocněné stávkou zaměstnanců plošin na těžbu ropy a zemního plynu z moře v Norsku.
BREAKING: USDCAD obrátil pokles v reakci na propad cen ropy
28.03.2022 Pár USDCAD prudce vzrostl během dnešní seance. Zároveň jsme svědky poklesu cen ropy (jeden z hlavních kanadských exportních artiklů). Kanadský dolar je tak pod tlakem. Ceny ropy ztrácejí 7 % v reakci na částečný lockdown v Šanghaji, kde prudce vzrostl počet případů Omicronu. Obchodníci se tak bojí poklesu poptávky. V minulém týdnu se EU nepodařilo zavést embargo na ruskou ropu kvůli odporu několika členů bloku včetně Německa, a to ani přes nátlak americké administrativy.
Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie
10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
Ruská ruleta podle Invesca: 5 grafů, které vysvětlují, jak ukrajinská krize ovlivňuje trhy
18.02.2022 Rusko v posledních letech podniklo několik vojenských tažení: v Zakavkazsku (2008); na Krymu (2014), a v Sýrii (2015). Anexe Krymu tak poskytuje pohled na makroekonomické důsledky současné geopolitické situace na Ukrajině.
Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání
01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
V roce 2022 hrozí, že pohonné hmoty zdraží na 40 korun za litr. Zatím ale zlevňují a zlevní také v prvním týdnu nového roku
30.12.2021 V roce 2022 existuje značné riziko, že ceny pohonných hmot v ČR vystoupají na svoji historicky rekordní úroveň. Jak benzín, tak nafta by se poprvé v historii mohly průměrně prodávat za ceny na úrovni 40 korun za litr či i mírně vyšší.
Pohonné hmoty pokračují ve zlevňování, do Silvestra se ale stabilizují. Americká centrální banka totiž včera přesvědčila trhy, že zkrotí inflaci, aniž by podvázala ekonomický růst, a tedy i poptávku po ropě
16.12.2021 Pohonné hmoty v ČR druhý týden po sobě zlevňují, jedná se o nejdelší období zlevňování v letošním roce. Cena benzínu Natural 95 v uplynulém týdnu nepatrně zrychlila tempo svého zlevňování, když poklesla o 29 haléřů na cenu 36,46 koruny za litr. Ta je nejnižší od konce letošního října. Nafta ve stejném období také zrychlila své zlevňování, když klesla o 24 haléřů a vyjde na 35,45, což je její nejnižší cena taktéž od konce letošního října.
Pohonné hmoty letos poprvé výrazněji zlevňují, do Vánoc ještě spadnou. Pád cen ropy kvůli omikronu se ale zastavil
09.12.2021 Pohonné hmoty poprvé v letošním roce výrazněji zlevňují. Cena benzínu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu o 28 haléřů na cenu 36,75 koruny za litr, která je nejnižší od začátku letošního listopadu. Nafta ve stejném období zlevnila o deset haléřů a vyjde na 35,69, což je její nejnižší cena od konce letošního října.
Do zlatých ETF přiteklo víc
08.12.2021 Minulý měsíc tlačila investory na trh se zlatem inflace v USA, která dosáhla nejvyšší úrovně za posledních 31 let. Podle posledních údajů Světové rady pro zlato však tento impuls neměl dlouhého trvání, protože ceny nedokázaly zůstat nad úrovní 1 800 USD.
Swingový výhled 49. týden
03.12.2021 Index strachu VIX se dostal nad hodnotu 30, což ukazuje, že na trhy se vrátila nervozita. Po korekcích, které vytvořily akciové indexy minulý týden, si investoři kladou otázku, zda budou indexy dále klesat a pokud ano, tak o kolik procent. Nejistotu podporují faktory rostoucí inflace, varianta koronaviru Omikron, lockdowny některých evropských zemí a snižování tempa odkupu dluhopisů v USA, tzv. tapering.
Ceny ropy se po propadu výrazně zvyšují
30.11.2021 Severoevropská ropa Brent vykazovala nárůst o 3,8 procenta na 75,49 dolaru za barel. West Texas Intermediate (WTI) americká lehká ropa v tu samou dobu narostla o 4,6 procenta a prodávala se za 71,26 dolaru za barel.
Komodity: Ceny ropy se po propadu způsobeném novou variantou koronaviru opět zvyšují
29.11.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, a zmírňují tak mohutný páteční propad, za kterým stály obavy z nové varianty koronaviru. Někteří investoři považují páteční propad na ropných a finančních trzích za přehnaný. Tento názor podpořili i vrcholní představitelé skupiny OPEC+, jež zahrnuje země Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence.
Ceny ropy se po propadu způsobeném novou mutací koronaviru opět zvyšují
29.11.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, a zmírňují tak mohutný páteční propad, za kterým stály obavy z nové mutace koronaviru. Ke zdražování ropy také přispívají spekulace, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci by v reakci na novou mutaci viru mohli pozastavit zvyšování těžby.
Akciové trhy se dnes kvůli omikronu propadají, dubajská burza padá nejvíce od začátku pandemie. Omikron může odradit ČNB od dalšího zvyšování úroků, navzdory dnešním Rusnokovým slovům
28.11.2021 Blízkovýchodní akciové trhy se dnes citelně propadají, dubajská burza dokonce o více než pět procent, tedy nejvýrazněji od propuknutí pandemie v březnu 2020. Na Blízkém východě se s akciemi v neděli obchoduje, na rozdíl od zbytku světa. Vývoj na blízkovýchodních trzích však může předznamenat vývoj na trzích světových, až se zítra burzy po víkendu otevřou.
Evropské akcie kvůli obavám z nové mutace koronaviru prudce oslabily
26.11.2021 Evropské akcie dnes utrpěly nejprudší pokles od loňského června. Pod zvýšený tlak se dostaly kvůli obavám z hospodářských dopadů nové mutace koronaviru, která byla zjištěna v Jihoafrické republice. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 odepsal 3,67 procenta a obchodování uzavřel na 464,05 bodu. Za celý týden tak přišel asi o 4,5 procenta.
Čerpací stanice nezohlednily letní propad cen ropy, pohonné hmoty zdražují
09.09.2021 Pohonné hmoty v Česku mírně zdražují, přičemž čerpací stanice si navyšují své marže a zisky na úkor motoristů. Pohonné hmoty cenově víceméně stagnují od poloviny července, přičemž ovšem na trhu s ropou mezitím nastal propad, kdy barel Brentu zlevnil v řádu několika dolarů. Tento pokles tuzemské čerpací stanici do svých cen převážně nepromítly, a to ani přesto, že koruna vůči dolaru je nyní oproti prázdninovým kursovým hodnotám silnější. Čerpadláři tak svoji neochotu jít s cenou dolů tedy nemohou příliš svádět ani na kurs koruny. Zpevňování koruny vůči dolaru by mělo nahrávat zlevnění pohonných hmot v ČR.
Forex: Shrnutí obchodování 16.7.2021
16.07.2021 Akcie v USA uzavřely smíšeně. Index Dow Jones mírně vzrostl, Nasdaq ale klesl kvůli ztrátám velkých technologických firem, jako je Apple, Amazon a Facebook. Pokles týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti posílil nedávné obavy investorů z růstu inflace.
Inflace v Česku je stále vysoká. Výrazně zdražuje benzín, lihoviny i voda
13.07.2021 Červnová inflace činila v meziročním vyjádření 2,8 procenta, takže je výraznější než předpoklad ČNB z její aktuální prognózy, čítající 2,7 procenta. Inflace je nadále poměrně výrazná, poblíž horní, tříprocentní meze tolerančního pásma inflačního cílování, primárně z důvodu více než pětinového nárůstu cen pohonných hmot. V jejich případě se ovšem projevuje hlavně dramaticky ponížená loňská základna meziročního srovnání. Její ponížení způsobil loni na jaře pandemický prudký propad cen ropy na světových trzích. Kromě růstu cen pohonných hmot se letos v červnu v citelné meziroční inflaci v ČR odrazil také vzestup cen alkoholu a tabáku, jehož zdražování pohání zejména zvyšování spotřební daně. Výrazně do inflace promluvil také nárůst cen vodného a stočného. Voda zdražuje paradoxně proto, že její spotřeba byla loni kvůli pandemii ponížená, takže vodárenské společnosti musí výpadek v tržbách dorovnávat zdražením, aby měly na nutné investice. Obecně je výraznější zdražování v oblasti služeb než zboží, což souvisí se snahou podnikatelů ve službách dohnat po otevření ekonomiky pandemické manko. Potraviny obecně spíše zlevňují, meziměsíčně však v červnu citelně zdražily brambory a vejce, v obou případech o zhruba desetinu.
Ruská centrální banka kvůli inflaci zvýšila úroky na 5,5 procenta
11.06.2021 Ruská centrální banka zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,5 procenta. Banka přistoupila ke zdražení nákladů na úvěry již potřetí v letošním roce kvůli zrychlující se inflaci. V prohlášení uvedla, že bude nutné další zvýšení úroků.
Ruská centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok na pět procent
23.04.2021 Ruská centrální banka dnes překvapivě zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na pět procent. Letos je to už druhé zvýšení, je ale výraznější, než se čekalo. Centrální banka tak chce potlačit vysokou inflaci zapříčiněnou slabým rublem a geopolitickými riziky. Bank Rossiji, jak zní oficiální název ruské centrální banky, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Dodala, že další zvýšení úroků může následovat.
Ranní okénko - Dostupná data signalizují zhoršení průmyslu v eurozóně
14.04.2021 Včerejším zveřejněním březnové inflace byl vyčerpán tuzemský kalendář pro tento týden. Čeká nás ale ještě zajímává sada měsíčních dat z eurozóny a USA, která zpřesní pohled na výkon těchto ekonomik během prvního čtvrtletí.
Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU
01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
Graf dne: RUS50 (26.03.2021)
26.03.2021 Ruský RTS index (RUS50) už klesl o více než 10 % z posledních postpandemických maxim na 1558 bodech. Hlavním důvodem byl poslední propad cen ropy. Tato oblast je definována spodní limitou tržní geometrie, předchozími cenovými reakcemi a rostoucí trendovou čárou. RUS50 se dnes od této úrovně odráží, a to díky obratu ceny na ropě, která přidává 2 %. Index začal dnešní seanci nad krátkodobou swingovou úrovní na 1 425 bodech a může nyní směřovat do oblasti okolo 1 500 bodů, kde se nachází maxima z půlky ledna a poloviny února. Suezský kanál zůstává stále blokován a fundamenty hovoří pro vyšší ceny ropy. Z tahového setupu by měl ruský index profitovat.
Ruská centrální banka zvýšila základní úrok na 4,50 procenta
19.03.2021 Ruská centrální banka dnes překvapivě zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Zvýšení z rekordního minima zdůvodnila inflačními a geopolitickými riziky a zároveň naznačila, že další zvýšení může následovat. Analytici podle agentury Reuters čekali, že banka zatím nechá náklady na úvěry beze změny a cyklus zvyšování sazeb zahájí až na příštím zasedání.
Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!
03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
Inflace na Slovensku - komentář Martina Pohla, Generali Investments
15.02.2021 Lednová data potvrdila pokračující ústup inflačních tlaků na Slovensku. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen pokleslo na 0.7 %, což je nejméně za poslední čtyři roky. Hlavní zásluhu na tom měly ceny energií pro domácnosti. Plyn zlevnil o 9,6 % a elektřina o 4,3 %. Obě položky patří mezi regulované ceny a se zpožděním reflektovaly propad cen ropy v uplynulém roce. Další výrazný příspěvek přišel od potravin, jejichž ceny meziročně poklesly o 0,5 %.
Ranní okénko - Fiskální pomoc a inflace v USA
10.02.2021 Z pohledu ekonomických dat je dnešní evropský i domácí kalendář prázdný, a budeme tak vyčkávat na odpolední zveřejnění americké inflace za leden. Tamní prosincový meziměsíční růst spotřebitelských cen byl revidován z 0,4 % na 0,2 % a pro leden činí medián tržního odhadu 0,3 %. V meziročním srovnání by se tak míra inflace posunula z 1,4 % na 1,5 %. K výraznějšímu pohybu by nemělo dojít ani v jádrové složce inflace, která dle trhu ubrala desetinu procentního bodu a zakotvila na 1,5 %. Stejně jako v případě eurozóny působily v lednu směrem k vyšší inflační dynamice ceny pohonných hmot. Naopak by mělo být nadále pozorovatelné zpomalování cen v oddíle služeb. Výhledově lze očekávat citelnější zrychlení inflace ve druhém čtvrtletí letošního roku, a to především vlivem nízké srovnávací základny způsobené poklesem cen na jaře minulého roku, kdy byly nižší obzvlášť ceny energií, jež následovaly propad cen ropy na světových trzích. Nicméně tento efekt bude pouze přechodný. Proinflačně se projeví také fiskální impulz, který bude díky výměně administrativy v Bílém domě vyšší a měl by napomoci k rychlejšímu uzavření mezery výstupu způsobené pandemií. Dle návrhu prezidenta Bidena by se měl fiskální impulz vyšplhat až na 1,9 billionu USD. Balíček se ale nevyhne resistenci. Republikáni by se obecně mohli zdráhat odsouhlasit takto silný fiskální impulz (1,9 bilionu USD představuje 9 % HDP) tak krátce po tom posledním, který prošel v prosinci. I ze strany některých demokratických senátorů již zazněla kritika. Apelují například na nižší navýšení minimální mzdy či na přesnější zacílení pomoci. Konečná suma tak bude pravděpodobně nižší. Z hlediska dopadů na inflaci odstartovala navrhovaná výše fiskální pomoci zajímavou ekonomickou debatu. Bývalý ministr financí USA Larry Summers argumentoval, že suma balíčku je možná až přehnaně vysoká. Zdůraznil, že s přičtením oněch 600 miliard z prosince výše fiskální pomoci třikrát převyšuje aktuální mezeru výstupu. Ta by dle hrubých odhadů mohla činit zhruba 900 miliard USD, což by odpovídalo rozdílu mezi nynějším HDP a jeho hodnotou, kdyby se ekonomika bývala nacházela na předpandemickém trendu. Pro srovnání Summers připomíná fiskální podporu z roku 2009, která dosahovala jen poloviny tehdejší mezery výstupu. Odvíjí z toho obavu o rostoucí inflaci citelněji přesahující inflační cíl Fedu. Inflační swap 5y5y, tedy pětiletý s platností za pět let, sloužící jako měřítko trhem očekávané inflace se sice zvýšil, nicméně nikterak dramatický vývoj nepozorujeme. Aktuálně trh vidí na dlouhodobějším časovém horizontu inflaci okolo 2,45 % oproti 2,30 % na začátku ledna.
Joe Biden zahájí čtyřleté období ve funkci prezidenta USA
20.01.2021 Dnes je v kalendáři inaugurace nadcházejícího prezidenta USA Joe Bidena. A ačkoliv je samotná ceremonie ryze symbolická, představuje předání moci v Bílém domě pro ekonomiku, finanční trhy i zahraniční politiku významné změny. Z ekonomického hlediska lze od administrativy Bidena počítat s více expanzivní fiskální politikou čítající například výraznější podpůrný vládní balíček, což by se mělo promítnout ve vyšším ekonomickém růstu. Současně to s sebou nese riziko směrem k vyšší inflaci. Trhem očekávaná inflace měřená inflačním swapem 5Y5Y stoupla od konce listopadu z 2,15 % na 2,45 %. Na straně druhé je však třeba očekávat vyšší daně v korporátním sektoru (28 % namísto 21 %) a výraznější progresivní zdanění přesahující 39 % pro nejvyšší příjmovou kategorii. To vládě sice vygeneruje vyšší příjmy, nicméně na seznamu jsou vysokonákladové položky, které státní pokladnu naopak zatíží. Příkladem je dosažení emisních cílů „Green Deal“ nebo navázání na tzv. Obamacare, která představuje alternativu k privátnímu zdravotnímu pojištění především pro nízkopříjmové skupiny. Z politického hlediska lze od Bidena očekávat distancování od „America first“ přístupu a návrat k multilateralismu. Na domácí scéně pak bude Joe Biden čelit polarizaci společnosti. Jistou výzvou bude obnovit v očích veřejnosti přesvědčení, že republikáni a demokraté usilují o spolupráci a nestojí si vždy v cestě.
Ceny průmyslových výrobců na konci roku stagnovaly
19.01.2021 Ceny průmyslových výrobců po listopadovém překvapivém poklesu o 0,5 % meziměsíčně v prosinci vzrostly o 0,2 %. Meziročně tak vykázaly stagnaci. Rok tak zakončily v souladu s tržním očekáváním.
I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?
13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?
Rusko příští rok zredukuje státní pomoc ekonomice
29.12.2020 Rusko v příštím roce zredukuje státní podporu ekonomice a bude sledovat růst nákladů na obsluhu státního dluhu, který se kvůli pandemii covidu-19 výrazně zvýšil, a propad cen ropy. Uvedl to dnes ministr financí Anton Siluanov.
Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie
27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
Zdražuje benzín i nafta. Některé čerpací stanice ale mohou během podzimní karanténní uzavírky ekonomiky finančně vykrvácet, po jarním „lockdownu“ jsou vyčerpané
22.10.2020 Řidiči v ČR si opět sáhnou hlouběji do kapsy. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když jen nepatrně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,97 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,11 haléře za litr, tedy též o dva haléře více než před týdnem.
Zdražuje benzín i nafta, prvně po devíti týdnech. Karanténní uzavírky nyní hrozí hlavně jen v Evropě, což z globálního hlediska není dostatečný důvod pro zlevnění ropy
15.10.2020 Řidiči v ČR si po delší době sáhnou hlouběji do kapsy. Poprvé po devíti týdnech totiž zdražuje jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o jedenáct haléřů na litr a činí 27,95 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta ještě o týden dříve sice nepatrně zlevňovala, ale v uplynulých sedmi dnech zdražila. Stojí nyní 27,09 haléře za litr, tedy o pět haléřů více než před týdnem.
Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky
09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
Nejhodnotnější energetickou firmou USA se stala NextEra, místo ropy sází na vítr a solární panely
08.10.2020 Propad cen ropy a odklon od fosilních paliv změnil i pořadí nejhodnotnějších energetických firem v USA. Dosavadního lídra, ropnou skupinu ExxonMobil, přinejmenším dočasně přeskočila elektrárenská společnost NextEra Energy. Ta stále více sází na výrobu energie z větrných a solárních elektráren. "Zaznamenáváme ohromnou poptávku po obnovitelných zdrojích," řekl minulý týden generální ředitel NextEra Energy Jim Robo.
Příležitosti na měnách emerging markets
29.09.2020 Negativní vlna sentimentu spojená s druhou vlnou pandemie zasáhla silně i měny emerging markets, které proti euru i americkému dolaru v posledních dnech ztrácejí. To jsme poznali i na oslabení české koruny. Ta sice ve srovnání s ostatními rizikovými měnami často nebývá pod takovým prodejním tlakem, nyní ale rizika pro ekonomiku kvůli možnosti druhého „lock-downu“ významně vzrostla.
Meziroční inflace v červenci podle odhadů klesla ke třem pct.
10.08.2020 Meziroční inflace v červenci podle odhadů analytiků v průměru klesla na 3,1 procenta z červnových 3,3 procenta. Meziročně nadále rostou ceny potravin, alkoholu a tabáku. Někteří analytici nevylučují, že meziroční inflace v červenci stoupla. Data k červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 13. srpna.
Ropný gigant BP má rekordní ztrátu, dividendu snížil na polovinu
04.08.2020 Britská ropná společnost BP vykázala za druhé čtvrtletí rekordní čistou ztrátu 6,7 miliardy dolarů (149,4 miliardy Kč) po zisku 2,8 miliardy USD před rokem. Firma také nastínila plány do budoucna, v nichž počítá s tím, že do roku 2030 výrazně sníží produkci ropy i plynu. Poprvé za deset let se také rozhodla snížit dividendu. Tak jako další ropné firmy BP tvrdě pociťuje dopady koronavirové krize, která snížila poptávku po pohonných hmotách.
Broker Consulting Index podílových fondů: Červen přinesl na trhy korekci
17.07.2020 V červnu došlo ke korekci na finančních trzích, jednotlivé skupiny podílových fondů stahovaly ztráty, které zaznamenaly na přelomu února a března. Od začátku roku vykazují akciové fondy výkonnost -5,79 %, pro připomenutí v květnu to bylo -8,90 % v CZK. Posilovaly také fondy fondů, nemovitostní fondy a komoditní fondy, které si stále připisují nejvyšší propady ze skupiny podílových fondů. Naopak pokles ve výkonnosti v červnu zažily dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za červen 2020.
Ropná firma Gazprom Něfť se ve čtvrtletí propadla do ztráty
28.05.2020 Ruská ropná společnost Gazprom Něfť se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 13,8 miliardy rublů (4,8 miliardy Kč) po zisku 107,9 miliardy rublů ve stejném období loni. Mohly za to oslabení rublu a propad cen ropy. Uvedla to firma, která je divizí ruského plynárenského gigantu Gazprom, v dnešním prohlášení.
Graf dne: Saúdské Aramco vymazalo ztráty způsobené propadem cen ropy
19.05.2020 Propad cen ropy v souvislosti s šířící se pandemií koronaviru byl extrémní. Severomořský Brent ztrácel ve srovnání s počátkem roku v druhé polovině dubna až 70 % ceny a poprvé od roku 2002 se dostal pod 20 dolarů za barel. Na propad cen ropy samozřejmě reagovaly také akcie největších ropných společností. Sice nenabídly tak výrazný propad jako ropa, nicméně i tak se ztráty pohybovaly v desítkách procent. Z grafu vývoje akcií největších ropných společností je zřejmé, že ztráty kulminovaly v druhé polovině března v blízkosti -50 %. Jednou z výjimek byla společnost Saudi Aramco, kde maximální ztráty dosáhly na pouze -15,75 %. Včera se dokonce poprvé od památné nedohody organizace OPEC+ na počátku března dostaly akcie této společnosti do pozitivních čísel. Ztráty relativně rychle stahují také velké americké ropné společnosti Exxon Mobil a Chevron. Naopak britská BP nebo nizozemská Royal Dutch Shell zůstávají v likvidaci poklesů pozadu.
Ruský ropný gigant Rosněfť se v 1. čtvrtletí propadl do ztráty
15.05.2020 Společnost Rosněfť, která je největším producentem ropy v Rusku, se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 156 miliard rublů (54,1 miliardy Kč). Ve stejném období loni vykázala čistý zisk 131 miliardy rublů. Firma dnes uvedla, že její hospodaření negativně ovlivnilo šíření koronaviru, které mělo dopad na poptávku po ropě. Vliv ale měl i pokles rublu.
ČNB první test zvládla. Přistoupí k nekonvenční měnové politice?
14.05.2020 V dubnu se spotřebitelské ceny podle Českého statistického úřadu oproti loňsku zvýšily o 3,2 %. Ve srovnání s březnovými 3,4 % tak meziroční inflace mírně poklesla. Výrazně zdražovaly zejména potraviny, což nepřekvapí nikoho, kdo se při nákupu trochu rozhlédl v oddělení ovoce a zeleniny. Za tím stojí nejen nižší úroda, ale i problémy se sklizní kvůli nedostatku zahraničních pracovníků. Dalším důvodem je i možná změna stravovacích návyků obyvatel, kteří se v současné době stravují hlavně doma.
Forex: Při nedostatku dat trh tápe kudy kam
14.05.2020 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se pravděpodobně snížil. Finanční trh si klade otázku, zda doposud přijatá opatření na podporu ekonomik budou dostačující. Šéf Fedu varuje, že bude potřeba dalších výdajů a akciové trhy klesají. Kurz koruny se houpe ze strany na stranu.
Forex: Koruna se dnes houpala jak na houpačce
13.05.2020 Středoevropské měny dnes nevěděly kudy kam. Koruna během dopoledne oslabila zhruba o 0,3 %, odpoledne ztráty umazala a posílila k 27,40 CZK/EUR, polský zlotý se pohupoval ze strany na stranu a maďarský forint ztratil proti euru 0,6 %. Evropské akciové trhy dnes klesaly, a v mínusu zahájil i americký akciový trh.
Analýza makroindikátorů: Inflace pokračuje v ústupu, zatím nejvíce kvůli ropě
13.05.2020 Inflace v dubnu dál zpomalila. Opět klesly především ceny u čerpacích stanic. Ceny potravin rostly. Ústup inflace pravděpodobně bude pokračovat.
Ústup inflace pokračuje
13.05.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v dubnu oproti březnu v průměru klesly o 0,2 %. Meziroční růst cen tak zpomalil na 3,2 % z předchozího tempa 3,4 %. To bylo mírně nad očekáváním trhu (3,1 %) a pod naším odhadem (3,5 %). Odhady pro vývoj ekonomiky se kvůli pandemii výrazně liší a inflace není výjimkou, když nejnižší odhad činil 2,8 % a nejvyšší 3,5 %.
Ropné firmě Aramco kvůli levné ropě klesl zisk o 25 procent
12.05.2020 Čistý zisk největšího světového producenta ropy Saudi Aramco v prvním čtvrtletí klesl o 25 procent na 62,48 miliardy rijálů (424,6 miliardy Kč). Na vině je prudký propad cen ropy vlivem slabé poptávky způsobené koronavirem, ale také nižší rafinerské a chemické marže a snížení hodnoty zásob, uvedla dnes firma.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes většinou klesaly, protože růst počtu nových případů onemocnění covid-19 podkopává optimismus investorů. Nepříjemným překvapením pro trhy byly také údaje o čínské inflaci za duben.
Zub koronaviru se nevyhnul ani zahraničnímu obchodu
07.05.2020 Zahraniční obchod za březen zaostal za našimi i tržními očekáváními. Náš odhad počítal s přebytkem na úrovni 20 miliard korun, výsledné číslo však bylo pouze 3,1 mld. CZK. Ve srovnání s loňským rokem je tak saldo o 12,6 mld. nižší. Příčiny není nutné složitě hledat, za zhoršením stojí koronavirus. Ten se podepsal především na saldu s motorovými vozidly, které se snížilo o 12,9 mld. CZK. A to automobilky stály v uvozovkách pouze druhou polovinu března. V dubnu tedy bude propad v tomto segmentu pravděpodobně ještě mnohem hlubší. Saldo obchodní bilance se ale zhoršilo i v dalších segmentech, jako například u elektrických zařízení (o 3,9 mld. CZK), strojů a zařízení (o 2,2 mld. CZK), či farmaceutických výrobků (o 3,1 mld. CZK). Naopak příznivě na celkovou bilanci působil nižší deficit zahraničního obchodu s ropou a zemním plynem (o 5,5 mld. CZK). Cena ropy se v březnu propadla z únorových 50-55 USD za barel až pod 30 dolarů za barel v březnu. Kromě ceny saldo navíc vylepšuje i nižší potřeba ropu dovážet z důvodu uzavření řady průmyslových podniků.
Analytici: Ruská ekonomika letos může klesnout o 3,4 procenta
01.05.2020 Ruská ekonomika by v letošním roce v důsledku koronavirové krize mohla klesnout o 3,4 procenta. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters mezi analytiky. K růstu by se ruské hospodářství podle průzkumu mělo vrátit ve druhém čtvrtletí příštího roku.
Ekonomika na dně, ČNB dál sníží sazby
30.04.2020 Makroekonomická data zveřejňovaná v průběhu května ukáží ekonomiku která v březnu začala padat volným pádem a v průběhu dubna dosáhla pravděpodobně dna. Nyní ekonomika začíná růst, ale její útlum je stále vysoký a oživení má řadu překážek. ČNB proto pravděpodobně dál sníží úrokové sazby.
Pohonné hmoty nezastavitelně zlevňují, benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum. Situace na trhu s ropou se začíná stabilizovat
30.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zrychlily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních více než třech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, neboť čerpací stanice v ČR dosud do svých cen nepromítly veškerý propad cen ropy z posledních týdnů.
Poptávka po ropě je podle ruského ministra již na svém dnu
22.04.2020 Celosvětová poptávka po ropě, která se kvůli pandemii koronaviru snížila až o třetinu, je již na svém dnu. Trh však zůstane nestabilní až do 1. května, kdy vstoupí v platnost dohoda o snížení těžby mezi ropným kartelem OPEC a dalšími předními světovými těžaři v čele s Ruskem. Uvedl to dnes ruský ministr pro energetiku Alexandr Novak.
Ropa se dnes zkouší stabilizovat, akcie v plusu
22.04.2020 Propad cen ropy zůstává mezi tím nejzajímavějším, co se na trzích momentálně děje. Ropa dnes registruje další ztráty, když Brent padá o 10 procent. 11 dolarů na WTI ale znamená už relativně drobný pokles a trh se dopoledne snaží aspoň stabilizovat.
Správa: Takto výhodná doba na nákup ropy do rezerv dlouho nebude
21.04.2020 Současný propad cen ropy na světových trzích by mohl vést k dokoupení této suroviny do státních hmotných rezerv. Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr dnes ČTK řekl, že se zdá, že takto výhodná doba k nákupu dlouho nebude. Česko od jara 2017 neplní směrnici Evropské unie, která požaduje po státech, které ropu netěží, aby měly zásoby minimálně na 90 dní. Česko má nyní zásoby na 84 dní. Švagr ale nechce výběrové řízení vypsat bez souhlasu vlády, pro kterou podle něj není záměr prioritní. Aktuální vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu ČTK shání.
Situace kolem ropy podle analytiků dál sníží cenu paliv v ČR
21.04.2020 Současná situace na trhu s ropou dále sníží cenu benzinu a nafty v Česku. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Podle části expertů hrozí kvůli slabé poptávce krach některých čerpacích stanic v ČR, především těch, které nejsou součástí velkých sítí.
Forex: Americký dolar dnes posiluje, investoři se vyhýbají rizikům
21.04.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu posiluje vůči koši měn. Investoři dávají přednost bezpečí nejlikvidnější měny na světě kvůli propadu cen ropy, který snížil zájem o rizikovější investice. Výrazně ztrácejí hlavně měny zemí těžících ropu.
Propad cen ropy mají analytici za bezprecedentní, stabilizuje se v létě
21.04.2020 Bezprecedentní. Tak označují analytici pondělní stav, kdy cena americké lehké ropy WTI klesla o 306 procent a uzavřela na minus 37,63 dolaru za barel. Znamená to, že prodávající v rámci kontraktu s květnovým dodáním nejenže za svou ropu nic nedostane, ale kupujícímu ještě musí za každý odebraný barel zaplatit. Odborníci, které ČTK oslovila, stav vysvětlují mimo jiné tím, že na trhu je toliké ropy, že byly naplněny lokální skladovací zásobníky v USA. Cena ropy by se mohla stabilizovat v létě, soudí.
Průmyslové ceny v deflaci kvůli ropě
21.04.2020 Ceny průmyslových výrobců v březnu oproti únoru klesly o 0,5 %. Trh čekal v průměru pokles o 1,0 %, my jsme počítali se snížením o 0,9 %. V meziročním srovnání se tak ceny ještě udržely v mírném plusu 0,4 % po předchozích 1,4 %. Připomeňme, že před rokem činil meziroční růst cen v průmyslu 4,3 % a na začátku letošního roku byl 2,4 %.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Deflace tuzemských cen průmyslových výrobců je na spadnutí
21.04.2020 Meziroční dynamika cen průmyslových výrobců spadla v březnu zřejmě na hranu deflace, za duben již ceny vykáží pokles. Bude to jeden ze střípků do mozaiky dalšího uvolnění měnové politiky v tuzemsku. Maďarská centrální banka dnes oznámí detaily svého programu kvantitativního uvolňování. Polský březnový průmysl zaznamená významný meziroční pokles kvůli koronaviru. Tradičně se jedná o předstihový ukazatel tuzemské průmyslové produkce. Tentokráte se ale obáváme mnohem horšího českého čísla. Opatření ve srovnání s Polskem začala dříve a byla razantnější. Z Německa bychom se naopak mohli dočkat první vlaštovky v podobě ZEW indexu očekávání finančních analytiků. Vše se dnes bude odehrávat se světle kolapsu trhu s ropou.
Rozbřesk: Inflace na rychlém ústupu, vláda narýsovala jízdní řád pro rozvolňování karantény
15.04.2020 Chod české ekonomiky budou ještě dva měsíce (přesněji do 8. června) ovlivňovat vládní regulace. Až v tomto termínu, pokud vše půjde dobře, se budou moci uvolnit poslední služby, tedy hotely a restaurace, obchody nad 1000 metrů čtverečních (které nejsou v nákupních centrech), taxislužby, divadla apod. Ale ani to nebude znamenat úplný návrat do před korona-krizových podmínek, protože například hromadné kulturní akce zůstanou i nadále zapovězeny. Velkou neznámou navíc zůstává návrat běžného režimu na české hranice, a tedy i celkové uvolnění turistického ruchu. Budou to celkem tedy více než tři měsíce fungování ekonomiky v omezeném režimu, který se nepochybně výrazně projeví na jejím výkonu.
Koronavirus zmírňuje růst cen v ČR, zlevňují hlavně pohonné hmoty
14.04.2020 Tuzemská cenová hladina v březnu poprvé výrazněji pocítila dopad šíření koronavirové nákazy. Ta se zatím projevuje dezinflačně, což znamená, že zpomaluje tempo inflace. Tempo růstu cenové hladiny by totiž bylo vyšší, pokud by k žádnému šíření koronaviru nedocházelo.
Zahraniční dluh Ruska klesl nejníže od roku 2009
14.04.2020 Celkový zahraniční dluh Ruska klesl v prvním čtvrtletí nejníže od roku 2009. Celkem k 1. dubnu činil dluh státu a podniků 450 miliard USD (11 bilionů Kč). Od začátku roku se tak snížil o 40,8 miliardy USD, hlavně kvůli přecenění po poklesu rublu. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila centrální banka.
Saúdská Arábie: Dodávky ropy klesnou o 19,5 milionu barelů denně
13.04.2020 Celosvětové dodávky ropy se po započítání dohody skupiny OPEC+, příslibů členských zemí skupiny G20 a nákupů do strategických rezerv fakticky sníží o zhruba 19,5 milionu barelů denně. Uvedl to dnes saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán. Americký prezident Donald Trump dnes na svém twitterovém účtu napsal, že skupina OPEC+ usiluje o pokles dodávek o celkem 20 milionů barelů denně.
Globální ekonomika v karanténě
02.04.2020 Globální ekonomika se kvůli pandemii koronaviru ocitla v karanténě. Její růst tak letos výrazně zpomalí. Zatímco náš předchozí odhad počítal s dynamikou na úrovni 2,4 %, nyní je to už jen 0,6 %. Zkušenosti z Číny naznačují, že současná situace by měla trvat 4-8 týdnů. Poté by se měla začít stabilizovat. Jak rychle se ekonomiky budou zotavovat, bude záležet i na situaci na trhu práce. Tam čekáme výrazný nárůst nezaměstnanosti. Centrální banky i vlády přispěchaly postiženým ekonomikám na pomoc s gigantickými balíčky. Jejich vliv ale uvidíme spíše, až současná krize opadne. Kde ale jejich dopad bude patrný velmi brzo, budou deficity veřejných financi.
Reuters: Propad cen ropy ohrožuje africké producenty
31.03.2020 Afričtí producenti ropy kvůli kolapsu cen suroviny čelí nejen ztrátě příjmů, které nejvíce potřebují, aby se mohli vypořádat s epidemií onemocnění způsobeného novým koronavirem, problém ji způsobuje i pokles těžce získaného podílu na trhu, který se jim asi už nikdy nepodaří získat zpět. Země jako Nigérie, Angola či Alžírsko nemohou konkurovat svým bývalým spojencům Saúdské Arábii a Rusku, kteří mají nižší náklady a kteří teď zaplavují trh ropou.
Ranní nadhoz - další indikátory potvrdí výrazný pokles sentimentu
30.03.2020 Americký prezident D. Trump prodloužil trvání mimořádných omezení kvůli šířícímu se koronaviru do konce dubna. Amerika s více než 140 tis. nakaženými nedávno předskočila i Čínu a je zde tedy v absolutní hodnotě nejvíce nakažených. Přitom nákaza v USA ještě nedosáhla svého vrcholu. Lze proto očekávat, že toto číslo ještě značně naroste.
The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu
29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
Graf dne: Investoři masivně sázejí na vzestup cen ropy
24.03.2020 Investoři nalili v minulém týdnu masivní objem hotovosti do amerického ETF fondu, jehož hodnota se odvíjí od vývoje ceny ropy na trzích. Napumpovali do něj dle dat Bloombergu rekordních 765 mil. dolarů. Podobného přílivu investic se fond dočkal naposledy v roce 2015. Cena ropy WTI se v minulém týdnu přiblížila úrovni 20 USD/bbl, přitom ještě před měsícem se pohybovala nad 50 USD/bbl. Dnes se cena WTI pohybuje v blízkosti 24 USD/bbl. Propad cen ropy je důsledkem neschválení dohody mezi Saúdskou Arábií (OPEC) a Ruskem o pokračování těžebních kvót. Na straně poptávky se pak projevuje výrazné zpomalení ekonomické aktivity v souvislosti s globálním šířením koronaviru. Extrémní příliv hotovosti do ETF ropného fondu napovídá, že nemalá část trhu sází na vzestup cen ropy. Je už cenové dno na ropě za námi?
Ekonomický kalendář: Čekají nás kanadské maloobchodní prodeje a počet aktivních ropných vrtů v USA
20.03.2020 Dobrá nálada na trzích se projevovala v průběhu asijské seance a situace se nezměnila ani po začátku obchodování v Evropě, kdy akcie zaznamenávaly významné zisky. Index DAX přidával hned po otevření téměř 6 %. K zajímavým pohybům dochází také na Forexu, kde americký dolar prudce koriguje předchozí masivní zisky. Fed otevřel dolarové swapy s dalšími centrálními bankami. Na spotovém trhu by se tak mohla situace konečně uklidnit. Dnes nemáme na programu žádná data první kategorie. Obchodníci by se však měli mít na pozoru, pokud zamýšlejí ponechat otevřené pozice v trhu přes víkend. Během posledních víkendů totiž docházelo k množství výrazných cenových změn na mnoha instrumentech!
Přichází pád hypotečních úroků. Kdo si v nadcházející recesi v ČR udrží zaměstnání, bude mít hypotéku i nemovitost výrazně dostupnější než dnes, počkat se vyplatí
18.03.2020 Hypoteční bankéři si letos v únoru mnuli ruce blahem. Podařilo se jim „udat“ o skoro 71 procent větší objem hypoték než loni v únoru, vyplývá z dnes zveřejněných dat Fincentrum Hypoindex. Byl to pro ně z tohoto hlediska druhý nejúspěšnější únor v historii. Vzhledem k recesi, která na Česko co nevidět udeří, lze konstatovat, že to byly poslední opravdové „bankéřské hody“ před delší dobou hypoteční diety, ba půstu.
Exxon Mobil plánuje kvůli koronaviru a levné ropě snížit výdaje
17.03.2020 Americký ropný gigant Exxon Mobil plánuje kvůli prudkému propadu cen ropy a kvůli epidemii onemocnění způsobeného novým koronavirem výrazně snížit výdaje. Firma přitom letos chtěla investovat do projektů až 33 miliard USD (přes 809 miliard Kč), informovala dnes agentura Reuters. Propad cen ropy a související potíže poslal akcie Exxonu na nejnižší hodnotu za 17 let.
Rozbřesk: Fed sráží úroky na nulu a rozjíždí kvantitativní uvolňování
16.03.2020 Nejrychleji během víkendu přibývali nakažení ve Španělsku. Ovšem nejen tam, a tak sada opatření přijatých přes víkend pravděpodobně na přelomu prvního a druhého kvartálu do značné míry paralyzuje ekonomiku eurozóny. Španělsko podobně jako Itálie vstoupilo do úplné karantény, Francie k tomu má velice blízko a Německo zavřelo své hranice s Francií Švýcarskem a Rakouskem. A k tomu samozřejmě přišlo o víkendu také úplné vyhlášení karantény v Česku. Naše poslední revize odhadů na růst v eurozóně se pohybují okolo -0,7 % pro rok 2020 (Evropská komise odhaduje -1 %), ale s hloubkou a délkou dopadů epidemie se mohou odhady spíše dále zhoršovat. V Česku v tuto chvíli odhadujeme možnost snížení českých sazeb o 100 bps na nejbližším zasedání.
Akcie na pražské burze během v týdnu oslabily o 14 procent
13.03.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne rekordně oslabily, index PX propadl o 14,3 procenta na 825,2 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. Největší pokles postihl akcie pojišťovací skupiny VIG. Žádná z akcií neposílila. Předchozí týden akcie posílily o 1,5 procenta.
Pražská burza ztrácí 5 %
12.03.2020 Akcie na pražské burze od dnešního rána pokračují ve svém propadu. Po zahájení obchodování nejprve ztrácel index PX více než 2 %. Hodnota tohoto indexu klesla až na 838,55 bodu, což je nejnižší hranice zaznamenaná od července roku 2016. Údaje vyplývají z údajů na webu pražské burzy.
Ceny pohonných hmot v ČR padají. Propad ještě zrychlí, a to i kvůli nynějšímu Trumpovu zákazu cest Evropanů do USA
12.03.2020 Pohonné hmoty v ČR zrychlují tempo svého cenového poklesu. Za uplynulé dva dny zlevnil jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 55 haléřů na litr, nafta pak o 53 haléřů.
Sazby hypoték půjdou dolů, vyplatí se počkat. Koronavirus českým bankám mocně zlevňuje peníze
11.03.2020 Letos se opakuje loňská situace. Tak jako loni i začátkem tohoto roku mnozí předpokládali postupné zdražování hypoték. A stejně jako v roce 2019 se takový předpoklad nenaplní. Hypotéky budou v dalších měsících zlevňovat, možná i docela výrazně. Záleží to zejména na dvou faktorech – na koronaviru a na ropě.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Andrej Babiš se setká s bankovní radou ČNB
11.03.2020 Únorová inflace ve Spojených státech mírně ubere na tempu. Stále se však udrží nad 2% úrovní. Na měnovou politiku americké centrální banky to však vliv mít nebude. Stále očekáváme, že Fed příští týden sníží sazby o 50 bb. Tlaky na snížení úrokových sazeb budou sílit i na domácí půdě. Předseda vlády Andrej Babiš se dnes společně s ministryní financí Alenou Schillerovou sejde s bankovní radou ČNB. Tiskový brífink z tohoto setkání je naplánován na 14:30.
Forex: Shrnutí obchodování 11.3.2020
11.03.2020 Akcie ve Spojených státech včera obrátily směr a výrazně posílily. Obavy investorů z recese kvůli koronaviru, které v pondělí způsobily největší propad akcií v USA od finanční krize v roce 2008, včera zmírnily naděje na další stimulační opatření. K růstu také pomohli investoři, kteří se rozhodli využít nízkých cen akcií a nakupovali.
Saúdská Arábie v dubnu zvýší těžbu ropy na maximum
10.03.2020 Saúdská Arábie od dubna zvýší těžbu ropy na rekordních 12,3 milionu barelů denně, oznámila dnes státní ropná společnost Saudi Aramco. Ministr energetiky pak řekl, že nevidí důvod, aby se konala nová schůzka předních těžařských států. Podle něj nepanuje shoda na opatřeních, jak čelit krizi na trhu.
Forex: Koruna dále oslabuje
10.03.2020 V Česku bylo úterý událostmi opravdu nabité. Ráno byla zveřejněna únorová inflace. Ta zrychlila na 3,7 % z předchozího tempa 3,6 %. Ceny rostly především z důvodu sezónního nárůstů cen rekreací, zařízení pro domácnost a také odívání a obuvi. Kolem současných úrovní se inflace bude zřejmě držet i v březnu. Původně jsme počítali, že vyšplhá až na 4 % y/y. Současný výrazný propad cen ropy však posunul náš odhad níže.
Analýzy makroindikátorů: Růst cen zrychlil, další nárůst bude tlumen zlevněním ropy
10.03.2020 Inflace v únoru pokračovala ve zrychlování. Rostly zejména ceny služeb, přičemž dál zrychlila jádrová inflace. Propad cen ropy nicméně znamená, že nárůst cen v dalších měsících bude pravděpodobně menší, než jsme odhadovali. ČNB bude prozatím vyčkávat na další vývoj. Trh počítá se snížením úrokových sazeb již na konci března.
Akcie v Evropě zpevňují, přispívá k tomu růst cen ropy
10.03.2020 Akcie v Evropě zahájily dnešní obchodování svižným růstem, index STOXX 600 krátce před 10:00 přidával asi 2,8 procenta na 349 bodů. Zvýraznil tak zisky, které měl hned v úvodu obchodování. K růstu cen akcií přispěla situace na trhu s ropou, kde se ceny stabilizovaly.
Inflace v únoru zrychlila na 3,7 %
10.03.2020 Spotřebitelské ceny v únoru vzrostly o 0,3 % a meziroční míra inflace zrychlila na 3,7 % z předchozího tempa 3,6 %. To bylo o desetinku nad očekáváním trhu a naopak o desetinku pod naším odhadem.
Pražská burza následovala světové trhy a ztratila přes 5 procent
09.03.2020 Pražská burza na začátku týdne pokračovala v prudkém propadu. Index PX ztratil 5,13 procenta a končil na 913,47 bodu. Tak nízko zavíral naposledy v prosinci 2016. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Pražský akciový trh následoval světové burzy, které reagují na propad cen ropy a na omezení spojená se šířením nového typu koronaviru. Česká měna vůči euru oslabila, k dolaru naopak zpevnila.
Strach na světových burzách je dnes největší od prosince 2008. Česká měna, české akcie i dluhopisy vlády ČR v druhé části dne svůj dnešní vývoj stabilizovaly
09.03.2020 Česká koruna dnes citelně oslabuje, pražská burza výrazně klesá a výnos z desetiletého dluhopisu vlády ČR jakbysmet. Největší „poryvy“ si však tato aktiva a ukazatele si prožily spíše v první polovině dnešního obchodování, v té druhé se situace v rámci možností stabilizovala.
Ranní shrnutí - trhy pod brutálním tlakem!
09.03.2020 Saúdská Arábie výrazně snížila nabídkovou cenu své ropy a začala cenovou válku s Ruskem a zbytkem světa. Akce přišla poté, co se v pátek organizace OPEC nedohodla s Ruskem o navýšení kvót a stal se pravý opak. Veškeré dosavadní kvóty byly zrušeny. Očekává se, že těžba Saúdů brzy vzroste nad 10 mbpd
Německé či britské akcie zažívají „černé pondělí“, česká koruna citelně oslabuje. Trhy nevědí, co bude s koronavirem, Blízkým východem, ani kdo bude americkým prezidentem
09.03.2020 Česká koruna dnes citelně oslabuje. Vůči euru znehodnotila až nad úroveň kursu 25,67, tedy na svoji nejslabší úroveň od loňského října. České měně nepomáhá nyní ani to, že Česká národní banka letos zvýšila úrokové sazby – jako jediná ze všech centrálních bank světa. Zvýšení sazeb sice vytváří tlak na posílení měny, ten je však za nynějších podmínek na světových trzích zcela utlumen, a dokonce více než kompenzován tlaky, jež způsobují oslabení české měny.
Minuta s XTB
04.02.2020 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o reakci organizace OPEC+ na propad cen ropy a poklesu britské libry.
Rozbřesk: Čínské akcie otevřely nejhůře za posledních 13 let
03.02.2020 Náladu v tomto týdnu bude dál určovat především strach z koronaviru. Silný propad čínských akcií dnes po ránu dokázala jen lehce zmírnit svými opatřeními čínská centrální banka. Ta napumpovala do finančního systému dodatečnou likviditu v celkovém objemu přes 170 miliard dolarů. I když v minulosti se dopady epidemií na globální ekonomiku ukázaly být zpravidla jako dočasné, je těžké říci, kdy panika nakonec dosáhne svého vrcholu. Trhy pravděpodobně potřebují vidět jistou kombinaci stabilizace nákazy a současně vidinu výraznějšího čínského rozpočtového stimulu. Tak jako tak se čínská ekonomika zkoušená obchodními válkami a slabým finančním systémem nevyhne výraznému zpomalení růstu. Otázkou pouze je, jak rychlé a výrazné nakonec bude post-epidemické oživení.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hyperinflace | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Devalvace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | FOMC | Fair Value | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Futures | G7 | Gap | Vyplnění GAPU | Vstup short | Grafy | Hedging | High | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | PRIBOR | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Smart money | Standard & Poor's 500 | Support | Swap | Swing | Ticker | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Josef Košťál | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Portugalsko | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | USDCAD | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Ruleta | Akcie dnes | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie TMR | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Daňové přiznání | Devalvace měny | Devizové trhy | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | EURNZD | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fio | Fitch rating | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz měny | Kurz ropy | Kurz rublu | Kurz stříbra | Kurz švýcarského franku | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dolaru | Naučte se obchodovat | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodování s CFD | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Tatry Mountain Resorts | Patria Online | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Société Générale | SP500 | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové burzy | SWIFT | Švýcarské banky | Tapering | Těžba ropy v USA | Trade Brokers | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Úrokové swapy | Úrokový swap | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj na burze | WTI | WTI ropa | X-Trade | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | EBITDA | Ekonomika EU | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Tovární objednávky | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WGC | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Trader Workstation | Burzovní grafy | Volby | Rozhovor | E-mini | 1 milion | Burze | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Scotiabank | Julius Bär | RBS | Microsoft | MSCI | Evercore ISI | ABN Amro | Caterpillar | Baker Hughes | Nomura Securities | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | BCS | Next Finance | Barrick Gold | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Bezpečné měny | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Korelační strategie | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Ministři financí eurozóny | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Britské akcie | Economist | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Akcie v Asii | IHS | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | AAA | Černé pondělí | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Úvěrový rating | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Bezpečné dluhopisy | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | PetroChina | Sinopec | Pokles výnosů | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výhled | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Poptávka investorů | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Index energetického sektoru | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Posunutí kurzového závazku | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Rizikovější investice | Americká vláda | Libra k americkému dolaru | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | Maďarský forint (HUF) | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Aktuální cena | Silný kurz dolaru | Japonský Nikkei | Investice v Číně | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Očekávání | HDP v eurozóně | IHS Markit | Flash Crash | Minuta s XTB | ex | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Generali Investments | Finlord | Ranní nadhoz | Obchodování ropy | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Akciový býk | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | Kurzotvorná informace | Sladká ropa | Aleš Michl | Breakout Trader | Vývoj na světových trzích | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Václav Pech | Úspěšní obchodníci | Jerome Powell | MiFID II | Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře | KM Finance | LYNX Trading | Invesco | Nemovitostní fondy | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | NEST | Masivní výprodeje | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | Výkonnost fondů | EUR/RUB | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | Trumpova cla | Analytik Finlordu | Boris Tomčiak | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Silný americký dolar | Long signál | Nejnovější statistika | Technologické akcie | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Czech Fund | Sanford C. Bernstein | Měny v regionu | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Julius Baer | Trh s ropou | Akciový výhled | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Pražský akciový trh | Zvýšení mezd | Jiné měny | Zvyšování úroků | FTSE/MIB | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Silnější americký dolar | Inflační vývoj | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Majetek | SABIC | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | PDVSA | Makléřská společnost | Makroekonomické statistiky | Obchodní jednání | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Foreign Policy | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Micro futures | Cena pohonných hmot | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Sójové boby | Obiloviny | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Pokles kurzu | Celní válka | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Investice firem | Americké společnosti | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Ropné akcie | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | Vývoj na trzích | Pokles cen | Snížení úroků | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Zprávy z Německa | Kurz české koruny | Produkce zemního plynu | Burzovní průvodce | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | KB | Pravděpodobnost recese | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Energetické firmy | Oslabení české koruny | Měsíční předpovědi | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Státní ropná společnost | Akcie Barrick Gold | Hospodářské dopady | Cena akcie | Očekávané Earnings | Společnost BOSSA | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Digitalizace | Trump dnes | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropná firma | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Tomáš Lébl | AXA ČR a SR | Hongkong | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | Nejziskovější firma | Nejziskovější firma světa | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Muhammad bin Salmán | Trh práce | Analýzy makroindikátorů | Pojišťovna VIG | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Růst ruské ekonomiky | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Hodnota kybernetické měny | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Politická krize | Legislativa | Domácí měny | Kalendář událostí | Walt Disney | AFP | Dlužníci | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Financovat | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Jan Vejmělek | Rozpočet na rok 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Nejdražší firma světa | Aranmka | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Akcie Aramco | Firma Apple | Standard Oil | Rostoucí náklady | Visa | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Německý ZEW index | Problémy | Soukromé podniky | NAFTA | Dějiny burzovního obchodování | Historie burzovního obchodování | Vládní výdaje | Cvičení | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Ranní zpráva | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | United Technologies | Centrální banky USA | Airbus | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Tendr | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Vojtěch Benda | Kupní síla | AXA | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | xStation5 | Disney | Významné zisky | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Analytik Broker Consulting | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Mluvčí fondu | Stratég | Roční růst | Miliardy korun | Tripadvisor | Cenné papíry Erste Bank | Koruna posílila | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Růst poptávky | Americká WTI ropa | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Commodity index | Netflix | Daimler | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | Analytik skupiny AXA | Finální odhad | Hlavní rizika | O2 | Středoevropské měny dnes | Írán | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Sezónnost | Budoucnost | Hodnota investic | Experti | Zemědělství | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Analytici Next Finance | SAP | Silnější kurz | Zpevňování koruny | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Inflace v Rusku | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Výsledky americké banky | Britské společnosti | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Vyplácení dividend | Hladiny podpory | Krach | Komunikace | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Obchodování na koruně | Čínský koronavirus | Virus | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | České měny | Důchody | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Strach z koronaviru | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Přerušení vývozu | BP | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Rekordní hodnoty | SEC | America first | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | NFP data | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Marek Mora | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Pokračování poklesu | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Nejvýraznější ztráty | Prudký propad | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Střední podniky | Šíření koronavirové nákazy | Průmysl a zahraniční obchod | Šířením nového typu koronaviru | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | AXA ČR | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Šok | Snížení těžby | Mzda | Výkyvy | Ropné království | Cenová válka | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Strach na světových burzách | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Dolar k rublu | Výraznější impuls | Únorová inflace | WP | Cenové války | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Lufthansa | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Index strachu VIX | Profitovat | Pozitivní impulz | Impulz z Itálie | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Stimuly | Průmyslové ceny | Italské dluhopisy | Evropské země | Záchranné balíčky | Kabinet | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Akcie Exxonu | Oznámení firmy | Tudor | Matt Murphy | Tudor, Pickerin, Holt & Co | Společnost Saudi Aramco | Obchodovaná ropná společnost | Snížení dividendy | Stimul | Hypoteční bankéři | Anton Siluanov | ECB dnes | Měnové zasedání | Barel WTI | Propad poptávky | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Nový výhled | Úspěch v obchodování | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Období finanční krize | Zásobníky | Texas | Prodeje domů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Salmán | Komentátor | OSVČ | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Přikoupení | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Graf dne | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Pokles sentimentu | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Alžírsko | Těžba ropy v Angole | Čtvrtletní pokles | Slovensko | Slovenská centrální banka | Války | Březnová data | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Koronakrize | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Ztrátové obchody | Ropný průmysl | Eni | Cushing | Setkání OPEC | Lukáš Vokel | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Ministři | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Cena benzínu | Nadprodukce | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Objem nákupů ropy | Abdalazíz bin Salmán | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Celkový zahraniční dluh | Celkový zahraniční dluh Ruska | Část ruského dluhu | Růst cen v ČR | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Vývoj HDP | Delaware | Více peněz | Long signál na akcie | Peníze z vrtulníku | Microsoft Corp | Data z americké ekonomiky | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | Indikace | Investiční manažer | Nákup ropy | USD za barel | Obchodovat ropu | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Červnový kontrakt | Nezájem investorů | Dílčí index | Situace kolem ropy | Nabídka ropy | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Doba na nákup ropy | Nákup ropy do rezerv | Současný propad cen ropy | Současný propad | Současný propad cen | SSHR | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Ztráty eura | Měny zemí těžících ropu | Měny zemí | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Poptávka po pohonných hmotách | SARS-CoV-2 | Celosvětová poptávka po ropě | Ruský ministr pro energetiku | Ministr pro energetiku | Tweety | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Větší pokles | Cenový pokles | Cestování | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | SMA 100 | Dubnová inflace | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dopravci | Futures na zemní plyn | Aktivita v americkém sektoru služeb | Německé průmyslové objednávky | Dovoz | Vývoz | Zahraniční obchod za březen | MSCI World | Velikost pozic | Potenciál zisku | Skladování ropy | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | Hugo | Bezpečnost | Dluhy | Ben Broadbent | Viceguvernér britské centrální banky | Měnový výbor Bank of England | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Analýza makroindikátorů | Merck KGaA | Merck | RBI | Ruský ropný gigant | Prodej elektromobilů | Vakcína | Sektor služeb | Medvědí scénář | Vstupovat do obchodu | Záporné ceny | CL | Moderna | Zájem o hypotéky | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Vrcholní představitelé | Komunistická strana | Investovat peníze | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Lukoil | Dlouhodobý výhled | Gazprom Něfť | Skupina Gazprom | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Býčí trend | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Pokračování růstu | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tropická bouře | Ropná krize | Francouzský index CAC 40 | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Roční míra inflace | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | ZIL | Vyšší daně | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Index německých akcií | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | Živnostníci | Paušální daň | Výkyvy cen | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Verizon Communications | Spotřební daně | Růst poptávky po ropě | Noble Energy | Společnost XTB | Akcie těžařů | Důvěra | Výzkumy | Pravděpodobné výsledky | Inflace v červenci | Plány Ruska | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Počty nakažených | Pandemická situace | Investice do vodíku | Air Liquide | Adyen | Finlord Boris Tomčiak | Měnová politika v USA | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Venezuela | Inspirace | Zdanění | Obchodování s ropou | Prognóza Ministerstva financí | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Výdaje na podporu ekonomiky | Ropa dnes | Elektromobily | Epidemiologické situace | Účinné vakcíny | Diverzifikovat | Příležitosti na měnách | Vývoj objemu ruských devizových rezerv | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Snížit emise | Biden | Odklon od fosilních paliv | Fiskální pomoc | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Ranní okénko | Šéf centrální banky | Pokles průmyslové výroby | FiveThirtyEight | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Ceny v Česku | Americké prezidentské volby | Akcie Johnson & Johnson | Embargo | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Moneta | Grains Index | Bloomberg Grains Index | XOM | CVX | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Klesající dolar | Pád cen | NFIB | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Dluhopis Republiky | Výběr akcií | Vakcinace | Swingový výhled | Očkování | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Voda | Státní pomoc ekonomice | Růst ceny | Ycharts | Paušální daně | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Situace na trhu | ROI | Dnešní seance | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Norská ekonomika | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Inflace na Slovensku | WTI Crude Oil | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Posílení české měny | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Nakoupit ropu | RUS50 | Vysoké dividendy | Zvýšení základního úroku | Ropné futures | Suezský průplav | Reuters analytik | Data o inflaci | Dostupná data | Ceny ropy Brent | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Růst cen v USA | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Riziko ztráty | Těžaři | API | Oslabení | Růst úroků | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Ruský HDP | Dekarbonizace | Prodej | Graf akcie | CO2 | Varianty koronaviru | Zvyšování těžby | Jednání kartelu OPEC | Americký trh | Ceny suroviny | Odvětví | Pokles poptávky | Rekord | Delta mutace | Růst v Číně | Devon Energy | Phillips 66 | TWS | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Pozitivní korelace | Prostor pro růst | Společnosti | Opatření | Dna | ANO | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Los Angeles | Americká firma | Samou | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Cenový šok | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Schlumberger | Ruský prezident | Meta | Francouzský index | Fialova vláda | Společnost | Lockdowny | TIM | RTS | Zahraniční politika | Nové mutace | Nová mutace | B.1.1.529 | Nová verze koronaviru | Omikron | Dubajská burza | Blízkovýchodní akciové trhy | Hirojuki Kikukawa | Tacufumi Okoši | 3М | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Varianty covidu | Rozšíření | Obavy z omikronu | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Logistické společnosti | Miliardy USD | Petr Lajsek | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Shell Plc | Royal Dutch | Rusko dnes | Banka Credit Suisse | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Sankce | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Narušení dodávek | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Řetězec | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Cena dnes | Ceny pohonných hmot v Česku | Boj s inflací | Stav globální ekonomiky | Cenový strop | Marketingová komunikace | Upozornění | Zpráva IEA | Investiční cíle | Vývoj úrokových sazeb v USA | CFD (Rozdílové smlouvy) | Asijské fondy | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Pověst | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Eskalace války | Eskalace války na Ukrajině | SVB | SVB a Signature | First Republic | Western Alliance | PacWest | Banka First Republic | Falešný break | Světové poptávky | Smart money concept | Ropa WTI na D1 | Ztráty peněz | Medvědí svíčka | Vice | 4Trans | Jaroslav Ton | Energetická bezpečnost | Sledování vývoje | Ceny paliv | Nadšení | Eskalace | Poměr rizika a zisku | Akcie ve Spojeném království | Vybrání likvidity | ProCent | Rok 2024 | Nižší úroky | Nejprodávanější | Předpovědi analytiků | Zdroje příjmů | Nejnižší cena | Fair Value Gap | FVG | Value Gap | Snižování produkce | Strategie obchodování | Ceny ropy WTI | Hospodářské zpomalení | Konflikty | Výhody | Hospodářské politiky | Fair Value Gapy | Medvědí FVG | Odpovědnost | Český trh | Vítězství | Pavel Hadroušek | Fio banka, a.s. | Pozitiva | Spojené království | Potenciál zisků | Francine | Vývoj HDP v Číně | HDP v Číně | Dolar index | Korelační strategie obchodování s ropou | Korelační strategie obchodování | Strategie obchodování s ropou | Aktuální vývoj ceny na ropě | Vývoj ceny na ropě | Brent a WTI | Čínský drak | Situace ve světě | Jak to vidí OPEC | Rostoucí prodej elektromobilů | Substituce od ropy | Substituce | Rok 2025
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot