Neděle 23. února 2025 10:29
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
RebelsFunding
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
XTB TOP 5 nástrojů

Narušení dodávek

C:\fakepath\trader-20022025-76-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes kvůli obavám o dodávky z Ruska rostou

20.02.2025 Ceny ropy dnes třetí seanci za sebou rostou. Mohou za to obavy z přerušení dodávek z Ruska. Trh také sleduje, jak dopadnou mírová jednání o Ukrajině. Zisky částečně omezila zpráva o stavu zásob v USA.
img

PŠENICE blízko tříměsíčního maxima na pozadí jednání mezi USA a Čínou. Klesající ruský vývoz, oslabující americký dolar a rostoucí ceny kukuřice v centru pozornosti

06.02.2025 Futures na pšenici (WHEAT) na burze Chicago Board of Trade (CBOT) se vyšplhaly na tříměsíční lokální maximum, protože obchodníci zůstali opatrní vzhledem k riziku obchodní války mezi USA a Čínou. To však v současné době pravděpodobně není hlavním přímým cenovým faktorem. Investoři uvítali současný přístup Pekingu jako pozitivní signál, který by mohl zabránit větší eskalaci. Přesto Čína uvalila cla na americké zemědělské vybavení. Co to však znamená pro trhy s obilím?
C:\fakepath\trader-03022025-72-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, trh sleduje Trumpovy kroky v oblasti cel

03.02.2025 Ceny ropy mírně klesají navzdory počátečnímu silném růstu. Investoři sledují vývoj kolem celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severomořská ropa Brent krátce před 18:00 SEČ ztrácela zhruba čtvrt procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 75,5 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o desetinu procenta a nacházela se nedaleko 72,5 dolaru za barel.
img

Ceny zemního plynu v USA rostou kvůli obavám o zásoby v Evropě

03.02.2025 Futures na zemní plyn v USA (NATGAS) zaznamenaly růstový tlak, protože obavy o zásoby plynu v Evropě a narušení dodávek ovlivňují globální sentiment na trhu. Obchodníci očekávají, že poptávka po exportu amerického zkapalněného zemního plynu (LNG) vzroste kvůli zhoršující se situaci v Evropě​
img

Evropská unie navrhuje zákaz dovozu ruského hliníku, trhy reagují růstem cen

29.01.2025 Evropská unie (EU) připravuje postupný zákaz dovozu ruského hliníku jako součást svého 16. sankčního balíčku proti Rusku, který má být zaveden u příležitosti třetího výročí invaze na Ukrajinu. Tento krok vedl k výraznému růstu cen hliníku na Londýnské burze kovů (LME).
C:\fakepath\trader-28012025-58-zm.png

Komodity: Ceny ropy se mírně zvyšují, vliv má i narušení dodávek suroviny z Libye

28.01.2025 Ceny ropy se dnes pohybují blízko několikatýdenních minim, na kterých uzavřely v pondělí. Pozdě odpoledne vykazovaly nepatrný růst, k němuž přispívalo narušení nakládky libyjské ropy v hlavních přístavech. Opačným směrem působily obavy ze slabší poptávky v Číně a vyšší teploty v dalších zemích, uvedla agentura Reuters.
img

Ceny ropy stoupají díky obavám z výpadků dodávek

17.01.2025 Ceny ropy míří k týdennímu růstu přesahujícímu 2 % kvůli rostoucím obavám z narušení dodávek po poslední vlně amerických sankcí proti Rusku.
img

Ceny ropy čelí smíšeným vlivům sankcí a obavám z přebytku

16.01.2025 Trhy s ropou zažívají složitou dynamiku, přičemž ceny se drží blízko pětiměsíčních maxim. Analytici však zůstávají opatrní ohledně udržitelnosti současných cenových úrovní kvůli hrozícím přebytkům nabídky, geopolitickým vývojům a změnám v politice sankcí.
img

Výsledková sezóna a vývoj sazeb na světových trzích: v Asii se radují, dolar naopak ztrácí

16.01.2025 Globální akcie ve čtvrtek vzrostly, zatímco americký dolar oslabil, protože jádrová inflace v USA se snížila, což zvýšilo očekávání dalšího uvolnění měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému. Jen se mezitím dostal na měsíční maximum v reakci na spekulace, že by Bank of Japan mohla příští týden rozhodnout o zvýšení úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-15012025-54-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy opět rostou v dalších obavách z dopadu sankcí na ruský ropný sektor

15.01.2025 Ceny ropy dnes na světových trzích rostou. Podle agentury Reuters se totiž trh zaměřil na možné narušení dodávek v důsledku amerických sankcí uvalených na ruské energetické společnosti a tankery přepravující ruskou ropu.
img

Ropa Brent dosahuje 80 USD za barel uprostřed možných nových sankcí proti Rusku

10.01.2025 Ceny ropy v pátek výrazně vzrostly a směřují ke třetímu týdnu zisků v řadě, podporované obavami z potenciálních narušení dodávek kvůli hrozícím sankcím proti Rusku.
img

Ropa roste o 2 % na pozadí rizika na straně nabídky, chladného počasí a geopolitiky vyvažující makro nejistotu 📈

10.01.2025 Ropa Brent (OIL) dnes posiluje o téměř 2 %, přičemž trh oceňuje lepší fundamenty podpořené geopolitikou, chladnějšími teplotami a reálnými obavami z přerušení dodávek a dopadu sankcí. Tyto rizikové faktory téměř zastínily širší ekonomickou nejistotu ohledně růstu Číny a Evropy a ceny ropy následují dolar a výnosy amerických státních dluhopisů jsou na cestě ke třetímu týdennímu růstu v řadě poté, co na začátku prosince 2024 klesly na téměř tříletá minima.
img

Ceny zemního plynu v USA rostou kvůli očekávanému příchodu polárního víru

06.01.2025 Ceny zemního plynu v USA zaznamenaly výraznou volatilitu na začátku ledna 2025, a to díky předpovědím o příchodu polárního víru, který by mohl přinést nejchladnější leden za poslední dekádu. Tento očekávaný silný mráz vedl k prudkému nárůstu poptávky po vytápění, což ovlivnilo ceny na trhu i úroveň zásob.
img

Plyn zahajuje rok 2025 růstem: Vývoj v USA a Evropě

02.01.2025 K 2. lednu 2025 vzrostly americké futures na zemní plyn o 1,6 % na 3,692 USD za milion britských termálních jednotek (mmBtu). Tento růst je přičítán předpovědím chladnějších než obvyklých teplot během ledna, což by mělo zvýšit poptávku a snížit úroveň skladování. Analytik Eli Rubin z EBW Analytics uvedl, že ačkoli očekávané mrazy nemusí způsobit rozsáhlé omezení produkce, významné odčerpávání zásob by mohlo krátkodobě podpořit ceny.
img

USD/CAD. Analýza a prognóza vývoje

18.12.2024 Měnový pár USD/CAD už čtvrtý den po sobě nadále přitahuje kupce a znovu otestoval svou nejvyšší úroveň od dubna 2020 kolem zóny 1,4280.
img

Index Dow Jones se pohybuje mírně v zeleném

11.12.2024 Index Dow Jones +0,01 % na 44251,41 b. S&P 500 +0,88 % na 6087,86 b. Nasdaq Composite +1,73 % na 20027,85 b.
img

Ceny ropy kolísají kvůli napětí na Blízkém východě a oživení poptávky v Číně

10.12.2024 Ceny ropy v posledních dnech zažívají výkyvy v důsledku geopolitického napětí na Blízkém východě a ekonomických signálů z Číny. Po svržení syrského prezidenta Bašára Asada vzrostly obavy o možné narušení dodávek ropy z regionu, což přidalo rizikovou prémii k cenám ropy. Přesto se dopad těchto událostí zmírnil, protože trh vyhodnocuje, zda je situace stabilní.
img

Ropný trh čeká na rozhodnutí OPEC+ o produkci po odkladu klíčového jednání

29.11.2024 Ropné trhy zažívají zvýšenou volatilitu, protože obchodníci čekají na vyjasnění produkční strategie Organizace zemí vyvážejících ropu a jejích spojenců (OPEC+). Aliance odložila své nadcházející jednání na 5. prosince 2024, což zvýšilo spekulace o možných změnách politiky těžby.
C:\fakepath\trader-25112024-43-zm.jpg

Komodity: Ropa výrazně zlevňuje kvůli vyhlídkám na příměří mezi Izraelem a Hizballáhem

25.11.2024 Ceny ropy se dnes výrazně snižují po zprávě serveru Axios, že Izrael a libanonské militantní hnutí Hizballáh se dohodly na podmínkách příměří. Severomořská ropa Brent kolem 17:20 SEČ vykazovala pokles o zhruba 2,5 procenta a pohybovala se nedaleko 73,3 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela zhruba 2,7 procenta a nacházela se blízko 69,3 dolaru za barel.
img

Bessent mění situaci: Nikkei stoupá a dolar kvůli růstu indexů klesá

25.11.2024 Klíčové indexy z Wall Street zakončily v pátek obchodní seanci solidními zisky a zajistily pozitivní týdenní výsledek. Investory potěšily ekonomické ukazatele, které signalizují stabilní aktivitu největší světové ekonomiky.
img

Ceny zlata se zotavují díky oslabení amerického dolaru a podpoře ze strany centrálních bank

18.11.2024 Futures na zlato zaznamenaly mírné zotavení a vzrostly o 1 % na 2 595,90 USD za trojskou unci, protože nedávné posilování amerického dolaru začíná slábnout. Analytici přičítají tento růst snížení realizace zisků po prezidentských volbách v USA a vítězství Donalda Trumpa. Ačkoli nejistota ohledně voleb pominula, Trumpovy inflační politiky, například vyšší cla, zvyšují poptávku po amerických státních dluhopisech, což dočasně oslabuje atraktivitu zlata.
img

Americké futures na zemní plyn jsou stabilní uprostřed hrozby hurikánu a rostoucí poptávky po LNG

05.11.2024 Americké futures na zemní plyn dnes zůstaly stabilní, podpořeny zvýšenou poptávkou po vytápění a nárůstem LNG feedgas toků. Možný hurikán v Mexickém zálivu, který by mohl vést k evakuacím a omezení produkce, vyvolal obavy z narušení dodávek. Mezitím zůstává poptávka po americkém LNG exportu silná, zejména v Evropě a Asii, kde rostou energetické potřeby. Futures na Henry Hub nedávno zaznamenaly rekordní obchodní aktivitu, což odráží zvýšenou volatilitu trhu. Odborníci naznačují pozitivní krátkodobý výhled, neboť hrozby hurikánů a silná poptávka po exportu poskytují cenám růstový impuls.
C:\fakepath\trader-22102024-100-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy opět rostou, přetrvávají obavy ohledně Blízkého východu

22.10.2024 Ceny ropy se dnes opět zvyšují, na trhu přetrvávají obavy z možného narušení dodávek suroviny v důsledku konfliktu na Blízkém východě. Investoři rovněž posuzují, jaký vliv budou mít na poptávku po ropě opatření čínské vlády na podporu domácí ekonomiky. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 2,2 procenta a dostala se do těsné blízkosti 76 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala přes 2,5 procenta a překročila 72 dolarů za barel.
C:\fakepath\ropa6.png

Ceny ropy dnes ztrácejí přes pět procent

15.10.2024 Ceny ropy se dnes výrazně snižují a dostaly se na nejnižší úrovně zhruba za dva týdny. Vliv mají zhoršující se vyhlídky pro poptávku a také fakt, že se zmírnily obavy z výpadků v dodávkách suroviny na trh. Severomořská ropa Brent kolem poledne vykazovala pokles o 5,1 procenta a pohybovala se blízko 73,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela 5,3 procenta a sestoupila pod 70 dolarů za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy po zprávě o zásobách v USA klesají

09.10.2024 Ceny ropy dnes klesají. Reagují tak na zprávu o růstu zásob ropy ve Spojených státech. Pokles však brzdí riziko narušení dodávek kvůli konfliktu na Blízkém východě a hurikánu Milton.
img

Kdo zbrzdí Wall Street? Amazon a Alphabet pod palbou, Pfizer se ujímá vedení

08.10.2024 Americké akciové trhy zakončily pondělí zhruba 1% poklesem hlavních indexů, protože výnosy státních dluhopisů vzrostly v důsledku revidovaných prognóz obchodníků týkajících se budoucí politiky Federálního rezervního systému a obav z vlivu nestability na Blízkém východě na světové ceny ropy. Eskalace a očekávání nových údajů
img

Graf dne - OIL (04.10.2024)

04.10.2024 Ropné trhy včera zažily dramatický vzestup: cena ropy Brent vyskočila o 5 % a dosáhla 77,62 USD za barel, což je nejvyšší hodnota za poslední měsíc.Tento prudký nárůst přišel v souvislosti s eskalací napětí na Blízkém východě a rostoucími spekulacemi o možných izraelských úderech na íránskou ropnou infrastrukturu.Referenční ropa West Texas Intermediate (WTI) tento růstový trend kopírovala a usadila se na 73,71 USD, což znamenalo 5,15% nárůst za celý den.Dnes ropa pokračuje v rally, ropa Brent si připsala 0,83 % a dosáhla 78,16 USD a ropa WTI vzrostla o více než 0,8 % na 74,27 USD.
img

💥OIL.WTI roste o 2%

01.10.2024 Podle komentáře Bílého domu, ale také agentur Bloomberg a Axios se Írán připravuje na bezprostřední raketový útok na Izrael. Tato situace, pokud je pravdivá, je negativní zprávou pro finanční trhy (zejména akciový trh), ale „dobrou zprávou“ pro ceny ropy, které jsou podporovány geopolitickými obavami a potenciálem narušení dodávek v případě širších zemí Izrael - Írán, protože oba země pravděpodobně mají jaderné zbraně.
C:\fakepath\trader-17092024-55-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy kvůli narušení dodávek a vyhlídkám snížení úroků v USA rostou

17.09.2024 Ceny ropy dnes rostou. Obchodníci očekávají, že snížení úrokových sazeb ve Spojených státech by mělo zvýšit poptávku, dodávky na trhy však zůstávají narušené.
img

Ranní shrnutí (13.09.2024)

13.09.2024 Asijské akcie v pátek vykazují smíšené výsledky, přičemž hongkongský index Hang Seng je v čele růstu a vzrostl o více než 1 %, zatímco japonské a jihokorejské trhy zaostávají.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2024

02.09.2024 Srpnový PMI průzkum hlásí, že se podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu dále zhoršovaly, tempo zhoršování však bylo nejmírnější od srpna 2022.
C:\fakepath\trader-29072024-49-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy pokračují v poklesu, Brent sestoupil pod 80 dolarů za barel

29.07.2024 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu, dolů je tlačí zejména obavy ohledně vývoje poptávky. Severomořská ropa Brent kolem 17:25 SELČ vykazovala pokles téměř o 1,7 procenta, a sestoupila tak pod 80 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela také zhruba 1,7 procenta a dostala se pod 76 dolarů za barel.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa dnes druhý den za sebou oslabuje

09.07.2024 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v poklesu poté, co hurikán v Texasu způsobil menší škody, než se čekalo, což zmírnilo obavy z možného přerušení dodávek suroviny. Severomořská ropa Brent krátce kolem 16:30 SELČ klesala o téměř o 0,3 procenta na 85,50 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu odepisovala 0,23 procenta na 82,14 za barel.
C:\fakepath\trader-27062024-55-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se kvůli napětí zvyšují, Brent je nad 86 dolary za barel

27.06.2024 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují, k růstu podle analytiků přispívají obavy z možného narušení dodávek v souvislosti s rostoucím napětím na Blízkém východě. Severomořská ropa Brent kolem 18:05 SELČ přidávala 0,9 procenta těsně nad 86 USD za barel, cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) vykazovala růst v podobném rozsahu a nacházela se nad 81,60 USD.
img

Ranní shrnutí (24.06.2024)

24.06.2024 Indexy z asijsko-pacifické oblasti zahájily obchodování nového týdne poklesem. S&P/ASX 200 klesá o 0,7 %, Kospi se obchoduje o 0,9 % níže a Nifty 50 klesá o 0,1 %. Nikkei si připisuje 0,7 %.
C:\fakepath\trader-20062024-64-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po nejnovější statistice z USA rostou

20.06.2024 Ceny ropy dnes rostou. Nejnovější údaje z amerického trhu práce posílily naději, že centrální banka USA (Fed) by ještě letos mohla snížit úrokové sazby. Ceny podporují také obavy z eskalace konfliktu na Blízkém východě a objevily se obavy z narušení dodávek z tohoto regionu, který je hlavním producentem ropy.
img

Slábnoucí vyhlídky ropy dál zhoršuje výprodej fondů

13.05.2024 Ropa má od počátku dubna sestupný trend a dnes se obchoduje poblíž svého dvouměsíčního minima. Konkrétně ropa Brent už se stihla propadnout o polovinu z 20 USD, o něž si polepšila od loňského prosince, kdy začali Hútíové útočit na lodě v Rudém moři a válka mezi Izraelem a Hamásem přispěla ke zvýšení geopolitického napětí a obav, že se konflikt rozšíří a způsobí narušení dodávek od klíčových producentů na Středním východě. Válka sice trvá dál, ale riziko přerušení dodávek se limitně blíží k nule, mimo jiné díky dosavadnímu – vytrvalému – mezinárodnímu úsilí o dosažení klidu zbraní.
C:\fakepath\trader-09052024-56-zm.jpg

Komodity: Ropa kvůli optimismu ohledně vývoje poptávky zdražuje, Brent je blízko 84 USD

09.05.2024 Ceny ropy se dnes zvyšují, za jejich růstem je hlavně optimismus kolem vývoje poptávky, za kterým stojí zprávy o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech a o růstu jejího dovozu do Číny. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ vykazovala nárůst o 0,4 procenta a nacházela se blízko 84 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala téměř půl procenta a pohybovala se nad 79 dolary za barel.
C:\fakepath\trader-08052024-43-zm.png

Komodity: Ceny ropy se po zprávě o poklesu zásob v amerických skladech zvyšují

08.05.2024 Ceny ropy se po zprávě o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech zvyšují. Severomořská ropa Brent krátce po 18:30 SELČ vykazovala nárůst asi o půl procenta a nacházela se blízko 83,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si pak ve stejnou dobu připisovala téměř 0,8 procenta a blížila se k 79 dolarům za barel.
img

Problémy v průmyslu přetrvávají

02.05.2024 Index nákupních manažerů (PMI) výrazně poklesl z 46,2 bodů v březnu na 44,7 bodů v dubnu. Hlavním problémem je stále nízká zahraniční poptávka, která se projevuje nižším množstvím nových zakázek a tím pádem také nižší potřebou výroby.
C:\fakepath\ropa5.jpg

Ropa zlevňuje, polevily obavy z dění na Blízkém východě

22.04.2024 Ceny ropy se dnes snižují, na trhu polevily obavy z dopadů napětí na Blízkém východě na dodávky. Severomořská ropa Brent krátce po 16:00 SELČ vykazovala pokles zhruba 0,7 procenta, sestoupila tak pod 87 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 0,3 procenta a dostala se pod 83 dolarů za barel.
img

Cena ropy se po prudkém poklesu stabilizuje v důsledku obav o poptávku a poklesu napětí na Blízkém východě.

18.04.2024 Cena ropy se po 3% poklesu v předešlé seanci příliš nezměnila, jelikož se trh stále obává o poptávku v tomto roce a o signály, že by se mohlo podařit zabránit rozsáhlejšímu konfliktu v klíčovém regionu Blízkého východu, kde se ropa těží.
C:\fakepath\trader-10042024-52-zm.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje po zprávě o překvapivě silném růstu zásob v USA

10.04.2024 Ceny ropy se dnes snižují po zprávě o překvapivě silném růstu zásob suroviny ve Spojených státech. Na trhu nicméně přetrvávají obavy z narušení dodávek z Blízkého východu. Severomořská ropa Brent krátce po 17:45 SELČ vykazovala pokles půl procenta, dostala se tak pod 89 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela téměř 0,7 procento a nacházela se pod 85 dolary za barel.
C:\fakepath\trader-03042024-55-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z narušení dodávek rostou

03.04.2024 Ceny ropy dnes rostou. Investoři se obávají narušení dodávek kvůli zhoršování geopolitické situace. Překvapivý růst zásob ropy ve Spojených státech však tyto obavy částečně zmírnil.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa dál zdražuje, Brent poprvé od října překročil 89 USD za barel

02.04.2024 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, severomořská ropa Brent tak poprvé od října překročila 89 dolarů za barel. Ke zdražování ropy přispívají obavy z narušení dodávek suroviny na trh v důsledku eskalace konfliktu na Blízkém východě a pokračujících ukrajinských útoků na energetickou infrastrukturu v Rusku.
C:\fakepath\komodity-13032024-1.jpg

Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading

13.03.2024 Představte si komoditní trhy jako nesmírně rozsáhlé moře, jehož vody jsou proplétány nekonečnými proudy nabídek a poptávek. Komodity, ty základní stavební kameny naší ekonomiky, se stávají loděmi, které na těchto vodách plují.
C:\fakepath\trader-11032024-49-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají díky polevujícím obavám ze situace na Blízkém východě

11.03.2024 Ceny ropy jsou na začátku týdne bez větších změn. Vytratily se obavy z narušení dodávek v důsledku bojů na Blízkém východě a klesá poptávka v Číně.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise zhoršila výhled letošního růstu ekonomiky EU

15.02.2024 Po slabém růstu v loňském roce vstoupila ekonomika Evropské unie do nového roku v horší kondici, než se očekávalo. Ve své zimní prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK), která zhoršila výhled růstu ekonomiky EU i zemí eurozóny. Nově čeká růst hrubého domácího produktu (HDP) v EU letos o 0,9 procenta místo dosud očekávaných 1,3 procenta, výhled růstu pro eurozónu zhoršila na 0,8 procenta z původních 1,2 procenta.
img

Rok kovů

26.01.2024 Nadcházející rok se může stát rokem kovů. Pozornost se bude upírat hlavně na zlato, stříbro, platinu, měď a aluminium. Vyhlídky na nižší reálné dluhopisové výnosy a pokles nákladů na držbu neúročených pozic podle nás podpoří poptávku po drahých kovech, zejména prostřednictvím produktů obchodovaných na burze, kde byli investoři v posledních sedmi čtvrtletích čistými prodejci.
C:\fakepath\trader-18012024-48-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli příznivým prognózám pro poptávku a napětí na Blízkém východě

18.01.2024 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli příznivým prognózám pro vývoj poptávky a přetrvávajícímu napětí na Blízkém východě. Severomořská ropa Brent krátce po 18:00 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 1,5 procenta a dostala se nad 79 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala více než dvě procenta a překročila 74 dolarů za barel.
C:\fakepath\trader-16012024-50-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, přetrvávají obavy ohledně situace na Blízkém východě

16.01.2024 Ceny ropy se dnes mírně snižují, za jejich poklesem stojí především slábnoucí vyhlídky na brzké snížení úrokových sazeb ve Spojených státech a silnější kurz amerického dolaru. Na trhu nicméně přetrvávají obavy ohledně situace na Blízkém východě.
img

Ropa maže dřívější zisky

12.01.2024 Ropa zakončuje týden volatilní seancí. V reakci na letecké údery USA a Spojeného království na vojenské cíle spojené s Íránem podporovanými Hútíi v Jemenu dnes ceny vzrostly a obchodovaly se až o 3 % výše. Jednalo se o první přímý útok koaličních sil pod vedením USA na cíle Hútíů uvnitř Jemenu a vyvolal obavy z další eskalace situace na Blízkém východě s rizikem narušení dodávek ropy. Americké a britské úřady uvedly, že údery byly odvetou za útoky na obchodní lodě v Rudém moři a jejich cílem bylo odradit Hútíje od dalších útoků na světový obchod. Hútíové však již prohlásili, že budou pokračovat v útocích na "lodě napojené na Izrael" a budou rovněž podnikat odvetné akce proti zájmům USA a Spojeného království v regionu.
C:\fakepath\trader-02012024-94-zm.jpg

Komodity: Cena ropy je bez větších změn, obavy o ekonomiku vyrovnávají napětí v Rudém moři

02.01.2024 Ceny ropy jsou na začátku první seance nového roku bez větších změn a mírně rostou. Nahoru jim pomáhají mimo jiné obavy z možného narušení dodávek z Blízkého východu po posledním útoku na kontejnerovou loď v Rudém moři. Přetrvávají ale obavy z vývoje globální ekonomiky.
C:\fakepath\trader-12122023-51-zm.jpg

Komodity: Ropa výrazně zlevňuje kvůli obavám ohledně vývoje poptávky

12.12.2023 Ceny ropy se dnes výrazně snižují kvůli obavám ohledně budoucího vývoje poptávky. Severomořská ropa Brent kolem 18:15 SEČ vykazovala pokles o zhruba 3,8 procenta, sestoupila tak do blízkosti 73 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela téměř čtyři procenta a pohybovala se nedaleko 68,5 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-05122023-44-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, skupina OPEC+ je podle Ruska připravena prohloubit snížení těžby

05.12.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují. Reagují tak na prohlášení Moskvy, že skupina OPEC+ by mohla začátkem příštího roku prohloubit snížení dodávek suroviny na trh. Severomořská ropa Brent kolem 17:15 SEČ vykazovala nárůst zhruba 0,4 procenta na 78,40 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala téměř půl procenta na 73,40 USD za barel.
C:\fakepath\trader-04122023-86-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají, dolů je nadále tlačí skepse ohledně dohody OPEC+

04.12.2023 Ceny ropy se dnes snižují, dolů je nadále tlačí skepse ohledně nejnovější dohody skupiny OPEC+ o snížení těžby. Severomořská ropa Brent kolem 17:45 SEČ vykazovala pokles o zhruba 0,7 procenta na 78,30 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela zhruba 0,9 procenta na 73,40 USD za barel.
C:\fakepath\trader-02112023-37-zm.png

Komodity: Ceny ropy rostou, vzhůru je tlačí obnovený optimismus na finančních trzích

02.11.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují po předchozích třech dnech poklesu za sebou. Za jejich růstem stojí obnovený optimismus na finančních trzích po středečním rozhodnutí americké centrální banky (Fed) ponechat úrokové sazby beze změny.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

SB: Ropa by měla napřesrok zlevnit, zvrátit to ale může vývoj na Blízkém východě

30.10.2023 Ceny ropy na světových trzích budou v letošním čtvrtém čtvrtletí činit v průměru 90 dolarů za barel a v příštím roce se v důsledku zpomalování růstu globální ekonomiky sníží na 81 dolarů za barel. Předpověděla to dnes Světová banka (SB) ve svém výhledu pro komoditní trhy. Pokles by podle ní měly v příštím roce vykázat rovněž ceny zemědělských komodit a základních kovů. Banka nicméně varovala, že výhled pro komoditní trhy by mohla zvrátit eskalace ozbrojeného konfliktu mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás.
C:\fakepath\trader-23102023-49-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají, investoři stále vyhodnocují situaci na Blízkém východě

23.10.2023 Ceny ropy na začátku týdne klesají. Investoři dále vyhodnocují situaci na Blízkém východě, kde se zintenzivňuje diplomatické úsilí ve snaze omezit konflikt mezi Izraelem a radikálním hnutím Hamás.
C:\fakepath\trader-19102023-44-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry jak na houpačce kvůli Venezuele a Izraeli

19.10.2023 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry jako na houpačce. Náladu na trhu ovlivňuje očekávání, že zmírnění sankcí USA vůči Venezuele by mohlo dostat na trh více ropy, a obavy, že konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás by se mohl rozšířit do celého regionu.
img

Vedra, sucha a hurikány a jejich dopad na trh

23.08.2023 KLIMA: Svět potenciálně čelí jednomu z nejsilnějších meteorologických jevů El Niño v historii. Dopady by byly rozsáhlé, globální a představovaly by další zátěž navrch k již existujícím vývojovým trendům v rámci změny klimatu. To by vedlo k dalšímu narušení dodávek zemědělských a energetických komodit, posílilo by to extrémní výkyvy počasí a již nyní se mu přičítá kromě jiného i omezení obchodu v Panamském průplavu a rušnější hurikánovou sezónu v Atlantiku, než se očekávalo. El Niño by mělo podle předpovědí trvat až do příštího roku, s typickým zimním vrcholem v listopadu do ledna a s pravděpodobností ze dvou třetin přeroste v rekordně silný jev. Což je vzácné (viz graf) a za posledních 75 let byl zaznamenán pouze čtyřikrát. Naposledy se tak stalo v roce 2015, který byl nejteplejším rokem v historii a kdy došlo k rozsáhlým výkyvům počasí.
img

Dolar zasadí ránu

21.06.2023 Něco se zjevně nedaří. Centrální banky, které čelí tvrdošíjně vysoké inflaci, si rvou vlasy. Jejich celoroční úsilí omezit růst cen selhává. V důsledku toho centrální banky Austrálie a Kanady obnovují cykly zpřísňování měnové politiky. Mezitím pauza ze strany Federálního rezervního systému oslabuje americký dolar. Ale ne na dlouho. Trh v současné době nevěří ve zvýšení sazby federálních fondů o 50 bazických bodů v roce 2023, ale bude muset začít věřit.
C:\fakepath\global economy.jpg

Pojišťovna Coface zvedla letošní odhad růstu světové ekonomiky na 2,2 procenta

20.06.2023 Světová úvěrová pojišťovna Coface zvedla letošní odhad růstu světové ekonomiky na 2,2 procenta. Pro rok 2024 očekává růst o 2,3 procenta. Vyplývá to ze čtvrtletní analýzy Coface Barometr, kterou společnost dnes poskytla ČTK. Loni koncem října odhadovala letošní růst pod dvě procenta.
img

Coface Barometr rizik zemí a odvětví za 2. čtvrtletí 2023: Ztracené iluze a velká očekávání

20.06.2023 Rok 2023 začal s velkými očekáváními, ale s největší pravděpodobností se optimismus, s nímž do něj některé ekonomiky vstupovaly, nenaplní. První polovina roku utvrdila společnost Coface, která je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik, v jejích předpokladech: inflace se ve vyspělých zemích bezbolestně nevrátí ke svému 2% cíli; centrální banky do konce roku „kormidlem neotočí"; a pouhé zrušení zdravotních omezení neumožní Číně hrát roli motoru světové ekonomiky. Do popředí se také vrátily dvě zásadní věci: přístup k dostatku levné energie zůstává pro fungování globální ekonomiky klíčový a měnová politika má přímější vliv na ocenění aktiv a finanční stabilitu než na spotřebitelské ceny.
img

Komodity v důsledku El Niña

16.05.2023 El Niño: V současné době se odhaduje 90% pravděpodobnost výskytu meteorologického jevu El Niño ještě v tomto roce. To by mohlo přinést další narušení dodávek na volatilní světové zemědělské a energetické trhy, podpořit slabé ceny komodit a zvýšit inflaci. Při posledním silném jevu El Niño v roce 2016 byly zaznamenány nejvyšší globální teploty v historii (viz graf) a tentokrát hrozí nový rekord. Na to je ještě brzy a dopady El Niña se liší podle jeho intenzity a geografické polohy, přičemž žádné dvě období nejsou stejná. Často se však projevuje vyššími teplotami na severu USA, v Asii a Austrálii a větším množstvím srážek na jihu USA a v Argentině. Toto nyní rychlé oteplení Tichého oceánu přichází po téměř bezprecedentních třech letech zpětného narušení počasí opačným ochlazením La Niña.
img

Toyota v uplynulém finančním roce vyrobila rekordních 9,13 milionu aut

27.04.2023 Japonská automobilka Toyota Motor v uplynulém finančním roce vyrobila rekordních 9,13 milionu vozů. Těsně tak překonala svůj cíl, který ale předtím snížila. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Zároveň varovala, že nadále pociťuje dopady dlouhodobého celosvětového nedostatku čipů. Toyota je z hlediska objemu prodeje největší automobilkou na světě.
img

Díky obnovení dohody s Ukrajinou dochází k poklesu pšenice

21.03.2023 K poklesu pšenice dochází po prodloužení dohody, která umožňuje Ukrajině bezpečný vývoz obilí z klíčových černomořských přístavů, i když doba trvání posledního prodloužení byla sporná.
C:\fakepath\trader-07032023-41-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli silnějšímu dolaru a slabé statistice z Číny klesají

07.03.2023 Ceny ropy dnes klesají, a ukončily tak růst, který trval pět seancí. Může za to posílení amerického dolaru v reakci na vyjádření šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella a zpráva o slabším dovozu ropy do Číny, která je největším dovozcem ropy na světě.
img

Co ovlivnilo nabídku a poptávku po zemním plynu?

23.02.2023 Válka s Ruskem způsobila změnu globální nabídky a poptávky po zemním plynu, zvýšila poptávku po jeho vývozu z USA a zlepšila trvalé postavení fosilních paliv ve světě. V reakci na to se dostala domácí produkce zemního plynu rekordní úroveň.
img

Forex: Směřuje Německo do recese?

13.01.2023 Ekonomika našeho klíčového obchodního partnera se stejně jako ta naše v loňském roce potýkala s vysokými cenami energií. Jak moc ji v závěru loňského roku začal docházet dech napoví dnešní předběžný růst HDP za celý rok 2022. Zatímco analytici se shodují, že recese na přelomu roku přišla, my stále vnímáme ve světle posledních indikátorů možnost, že se jí buď Německo úplně vyhne, nebo bude pouze technického rázu. Odolnost podle nás ukáže i listopadová průmyslová produkce v eurozóně.
C:\fakepath\trader-16122022-41-zm.png

Komodity: Ceny ropy výrazně klesají, za celý týden ale směřují k zisku

16.12.2022 Ceny ropy dnes výrazně klesají, za celý týden ale směřují k zisku. Náladu na trhu určuje zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami, obavy z narušení dodávek a naděje na oživení poptávky v Číně.
C:\fakepath\trader-02122022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.12.2022 1) Dnes ve 14:30 SEČ bude ve Spojených státech zveřejněn klíčový NFP report z tamního pracovního trhu za měsíc listopad. Je to nejdůležitější zpráva dnešního dne, na kterou tradeři čekají.
img

Graf dne - OIL.WTI (16.11.2022)

16.11.2022 Ropa včera vyskočila v reakci na zprávy, že ruské rakety zasáhly území Ukrajiny a zasáhly také vesnici v Polsku, které je členem NATO. Zatím zůstává nejisté, co se skutečně stalo. Zatímco ruský úder na půdu NATO by byl masivní eskalací a pravděpodobně by zaznamenal prudký nárůst cen ropy, obchodníci s ropou by si měli být vědomi, že to není jediný důvod včerejšího nárůstu ceny.
img

Fidelity International: Nerovnoměrná destrukce poptávky po plynu v Evropě

04.11.2022 Evropa již snižuje poptávku po zemním plynu v reakci na rekordně vysoké ceny, což poukazuje na chmurné hospodářské vyhlídky regionu. Zatímco pro nadcházející zimu se zdá být nedostatek zemního plynu nepravděpodobný, příští rok by tomu mohlo být jinak.
img

Jaké jsou vyhlídky na cenu ropy? 

20.10.2022 Vivek Dhar, komoditní analytik Commonwealth Bank, informoval, že na ceny ropy má aktuálně vliv mnoho faktorů.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn pro evropský trh kvůli incidentu v Norsku přechodně výrazně zdražil

13.10.2022 Velkoobchodní cena zemního plynu pro evropský trh se dopoledne zvýšila téměř o deset procent nad 173 eur za megawatthodinu (MWh). Obchodníci tak reagovali na zprávy o incidentu v Norsku, kde úřady nechaly kvůli neupřesněnému incidentu evakuovat jedno z největších zařízení na zpracování plynu v Evropě. Policie později bez bližších podrobností oznámila, že incident je vyřešen, a ceny začaly z denních maxim sestupovat. K růstu cen plynu přispívají i stávky v energetickém sektoru ve Francii.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

MMF zhoršil odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 1,9 procenta

11.10.2022 Tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zpomalí na 1,9 procenta z loňských 3,5 procenta. Ve svém podzimním výhledu globální ekonomiky to dnes předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). V dubnu přitom odhadoval, že v letošním roce se hrubý domácí produkt (HDP) České republiky letos zvýší o 2,3 procenta. V příštím roce má tempo růstu zpomalit na 1,5 procenta.
img

Smíšené zprávy na trhu s komoditami

06.10.2022 ZPRÁVY: Komoditní trhy se celý letošní rok pohybovaly jako na horské dráze. Rozsáhlý komoditní index agentury Bloomberg klesl ze svého červnového maxima o 15 %, přesto je se 17% nárůstem zdaleka nejvýkonnější třídou aktiv v tomto roce.
img

Japonsko stále dováží ropu z Ruska

16.09.2022 Japonsko minulý měsíc vykázalo rekordní obchodní schodek 19,7 miliardy dolarů, protože vyšší ceny energií a prudký pokles jenu vytlačily hodnotu dovozu na historicky nejvyšší úroveň. Již třináctý měsíc v řadě Japonsko v srpnu více dovezlo, než vyvezlo. Dovoz energie z Blízkého východu tvořil zhruba polovinu deficitu země. Analytici tvrdí, že slabší jen způsobuje zvýšení dovozních cen v důsledku prudce rostoucích cen energií.
img

Hořké polknutí: Náklady na výrobu piva stouply za dva roky o 62 % a předpovídají ‚‚inflaci nápojů‘‘

01.09.2022 Podle vůbec prvního Indexu piva, sociální investiční platformy eToro, vzrostly náklady na komodity potřebné k výrobě, balení a přepravě piva za poslední dva roky o 62 %.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu kvůli inflaci klesla

16.08.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v srpnu mírně klesla. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady na srpen klesl proti červenci o 1,5 bodu na minus 55,3 bodu. Na vině jsou obavy z rostoucích životních nákladů, které se mohou negativně promítnout do soukromé spotřeby. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali, že se hodnota indexu v porovnání s červencem nezmění.
C:\fakepath\trader-12082022-30-zm.png

Komodity: Ceny ropy klesají, obchodníci čekají obnovení dodávek v Mexickém zálivu

12.08.2022 Ceny ropy dnes klesají. Obchodníci očekávají, že narušení dodávek z Mexického zálivu bude jen dočasné a výhled vývoje poptávky ohrožují obavy z recese.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Moody's snížila výhled ČR s ohledem na dodávky plynu ze stabilního na negativní

07.08.2022 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele, napsala ratingová agentura v tiskové zprávě. Moody's zároveň potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3.
img

Forex: Domácí ekonomiku ve druhém čtvrtletí dostihla vysoká inflace

29.07.2022 Tuzemská ekonomika podle nás ve druhém čtvrtletí s přispěním solidního výkonu průmyslu vzrostla o 0,2 % q/q. Výraznou brzdou byla nadále klesající reálná spotřeba domácností, kterou tlumí vysoká inflace. Obdobným tempem podle nás rostl i HDP v eurozóně. Naopak tamní inflace za tou českou výrazně zaostává, když v červenci podle našeho odhadu dosáhla 8,5 %, tedy obdobné hodnoty jako o měsíc dříve.
img

Forex: Ruská hra o plyn

19.07.2022 Na trzích bude dnes opět rezonovat téma (ne)obnovení dodávek plynu z Ruska, které se včera oživilo v souvislosti se zprávami, že ruský Gazprom vyhlásil stav vyšší moci na dodávky plynu do Evropy. Konec údržby plynovodu Nord Stream 1 je zatím plánován na tento čtvrtek, nejistota však trvá. Klíčové je rozuzlení tohoto příběhu nejen z pohledu dalšího vývoje cen energií, ale i celkové ekonomické aktivity. Jedná se totiž o hlavní riziko pro nadcházející měsíce. Z dat dnes bude zveřejněna finální červnová inflace v eurozóně, která podle nás bude potvrzena na 8,6 % y/y. Výhled pro zbytek letošního roku je vzhledem k výraznému příspěvku cen energií k růstu cen výrazně podmíněn právě dodávkami plynu.
img

Forex: Dodávky plynu stále budí obavy

18.07.2022 Nálada na akciových trzích dnes byla poměrně pozitivní, a to i přes přetrvávající nejistotu ohledně obnovení dodávek plynu do Evropy. Evropské akciové indexy dnes odpoledne rostly o přibližně 1 % a v plusu otevřely i americké trhy. Nervozita v zámoří klesala v souvislosti se zmírňováním obav z recese. Snižují se totiž sázky na 100bodový hike Fedu v červenci a zároveň páteční data ukázala solidní spotřebitelskou poptávku. Dlouhodobá inflační očekávání v rámci šetření ekonomického sentimentu Michiganské univerzity se v červenci navíc snížila více, než bylo očekáváno.
C:\fakepath\trader-05072022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa výrazně oslabuje, Brent odepisuje přes pět procent zhruba na 107 dolarů

05.07.2022 Ropa dnes výrazně oslabuje, severomořský Brent odepisuje přes pět procent. K propadu přispěly zejména obavy z globální recese, která by omezila poptávku. To v náladě trhu převážilo nad znepokojením ohledně narušení dodávek, umocněné stávkou zaměstnanců plošin na těžbu ropy a zemního plynu z moře v Norsku.
img

Globální akciové indexy podpořilo oživení cen ropy

05.07.2022 Index evropských akciových trhů vzrostl o 0,8 %, zatímco britský index FTSE vzrostl o více než 1 %, a to díky podpoře ze strany rostoucích akcií ropných a plynárenských společností.
img

Nový guvernér ČNB nastupuje. Od jeho květnového jmenování ČNB utratila 175 miliard korun, jinak by česká měna byla výrazně slabší

01.07.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po středečním zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
img

Proč koruna neposiluje víc, když má proto euru rekordní náskok v úročení? Aneb Holubovy vrásky z holubic

29.06.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
img

Ranní shrnutí (28.06.2022)

28.06.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,30 %, Dow Jones klesl o 0,20 %, zatímco Nasdaq klesl o 0,72 %. Russell zakončil den o 0,34 % výše.
img

Obchodníci čekali, že ČNB „do toho bouchne“ ještě více. ČNB letos může být inflací donucena zvýšit svůj základní úrok k úrovni osmi procent

22.06.2022 Česká národní banka dnes vrací „devadesátky“. Základní úrokovou sazbu totiž její bankovní rada, naposledy pod vedením Jiřího Rusnoka, rozhodla navýšit na úroveň rovných sedmi procent. Na této hodnotě byla naposledy na jaře roku 1999.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

Forex: Otazníky nad dodávkami plynu přibývají

17.06.2022 Americký průmysl po výrazném dubnovém pozitivním překvapení v květnu pravděpodobně zpomalil svoje tempo růstu na 0,4 % m/m. Ani tato statistika tak prozatím neindikuje výrazné zpomalení ekonomiky USA. Finální květnová inflace v eurozóně dnes patrně zůstane na předběžných 8,1 % y/y, její vrchol je však stále před námi. Trhy budou sledovat i další vývoj ohledně narušení dodávek plynu z Ruska do Evropy, které představuje významné riziko pro ekonomickou aktivitu.
img

Forex: Intervence brání koruně v oslabování, ta čeká na jmenování dalších členů ČNB

13.05.2022 Pro globální finanční trhy je stále tématem riziko recese, které je spojeno s utahováním měnové politiky. Březnový výsledek průmyslové výroby v eurozóně za březen ukáže výrazný pokles, který už naznačily národní statistiky. Zveřejněné výsledky platební bilance v ČR pravděpodobně nemá šanci na finanční trh zapůsobit. Zde je tématem číslo jedna nejisté směřování české měnové politiky.
C:\fakepath\umela inteligence.jpg

Reuters: Start-upy nasadily na narušené dodavatelské řetězce umělou inteligenci

08.05.2022 V posledních dvou letech narušila globální dodavatelské řetězce řada neočekávaných událostí. Pandemie covidu-19, válka na Ukrajině, brexit a kontejnerová loď uvízlá v Suezském průplavu vedly ke zpoždění dodávek všeho možného od jízdních kol po krmivo pro domácí zvířata, napsala agentura Reuters. Neustále rostoucí skupina start-upů i zavedených logistických firem v reakci na to vytváří odvětví v hodnotě několika miliard dolarů, které k minimalizaci narušení dodávek využívá nejmodernější technologie.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zlevňuje, sice se zužuje nabídka, ale v USA nad očekávání stouply zásoby

14.04.2022 Ceny ropy den před státním svátkem klesají. Sice se zužuje nabídka, ale proti tomuto trendu působí zpráva o nad očekávání velkém nárůstu ropných zásob ve Spojených státech.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy dnes rostou po středečním sestupu na třítýdenní minima

07.04.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují poté, co ve středu klesly na třítýdenní minima. Na trhu totiž přetrvávají obavy z nedostatečných dodávek suroviny. Cena severomořské ropy Brent kolem 15:30 SELČ vykazovala nárůst o téměř 1,1 procenta na 102,16 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala zhruba 1,3 procenta na 97,50 dolaru za barel.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zlevňuje, ropovod Caspian Pipeline Consortium částečně obnovil činnost

25.03.2022 Ropa zlevňuje. Ropovod Caspian Pipeline Consortium (CPC) částečně obnovil činnost, což zmírnilo obavy z narušení dodávek. Evropská unie zůstává rozdělená ohledně toho, zda uvalit na Rusko ropné embargo.
Související klíčová slova: Index strachu | Krize na Ukrajině | Technická vs. fundamentální analýza | Satoru Jošida | Zahájení výsledkové sezóny | Sekce měnové | Retracement | Dobré načasování trhu | Akcie Komerční banky | Reserve Bank of Australia | Vstupy a výstupy | Pochopení ekonomických principů | Výnosy dluhopisů | Nejvýkonnější akcie | Ethereum | Vládní dluhopisy | Oživení cen | Futures na pšenici | Rubl | Mizuho Bob Yawger | Kč/EUR | Evropská komise | Decentralizace | Egypt | Maďarská inflace | Daytrading | Zkušenosti | Světové akcie | Akcie vzrostly | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Výrazný vzestup | Zpřísnění sankcí | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Cena pšenice | Bretton Woods | Pfizer | Geopolitické riziko | Údaje z USA | Obchodník | EUR | BHP | Trend | Nový týden | Pokles sazeb | Kroky Fedu | Rozkolísaný | Celkový zisk | Cenové výkyvy | Cenové trendy | Bank of Japan | Německý ministr financí | Výkonnost indexu | Úrovně pro vstupy | MUFG | Citigroup | Nikl | Dow Jones Industrial | Rafinerie | Mezinárodní měnový fond | Automobilka Volkswagen | Regionální měny | Statistiky | Tempo růstu | Hlavní centrální banky | Extrémní počasí | Makroekonomika | Oživení poptávky | Taneční kroky s trhem | Výrobní závody | Výkyvy | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Stephen Brennock | Dolar dnes | Společnost Saxo Bank | Širší index | Nejslabší akcie | Oživení poptávky v Číně | Vedoucí pracovníci | Pravděpodobnost | Načasování trhu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Světové ceny ropy | Hurikán | Náklady na půjčky | Strategie pro komoditní trading | Futures na pšenici (WHEAT) | Úrovně pro vstupy a výstupy | Důchody | Situace na Ukrajině | Trendy na trhu s komoditami | Základní úrokové sazby ČNB | Snížení produkce | Vývoj ceny hliníku | Globální poptávka po ropě | Burza | Švédské koruny | Zásoby plynu | Ján Čarný | Energetika | Nifty 50 | Diverzifikace | Průzkum PMI | Výměna surovin | Oživení v Číně | Index PX | Efektivní správa | Raketové útoky | Obchodní přístupy | Gold | Asijské trhy | Alexandr Novak | Plynovody | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Index ekonomické nálady | Výsledkové sezóny | Goldman Sachs | Fibonacci retracement | Indexy S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Bidenova administrativa | Panasonic | Geopolitické napětí | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Danske Bank | Hútiové | Graf | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Plyn pro evropský trh | Asijské akcie | Ropa Brent | Rusko a Ukrajina | Údaje o maloobchodních tržbách | Obchodní deficit USA | Výkon | Financial Times | Expanze | Izraelský premiér | Zlato a stříbro | Riziko výkyvu cen | Vývoz ruské ropy | Investing | Členové NATO | Propad cen | Brent (OIL) | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Rostoucí inflace | Komoditní analytik | Světový trh s ropou | Saúdská Arábie | Uvalení sankcí | Rozvíjející se země | Ztracené iluze | Znehodnocení | Tuzemská ekonomika | Obchod s Ruskem | Pandemie | Růst cen | Deflace | Klouzavé průměry | Pandemie COVID-19 | Snížení úrokových sazeb | Pokles ceny ropy | Jednání OPEC+ | Směrnice | Dolarový index | Strach | Inflace v prosinci | Světové rezervní měny | Walgreens | Brexit | Důsledná analýza | Velkoobchodní cena plynu | Obnovení dodávek | Analýza trhu | Analýzy | SoftBank Group | Zlevňování ropy | Vysoké riziko | Tržní volatilita | Peter Garnry | Dolary | Americká inflace | Cena zlata | Politické změny | Graf ropy | Základní úrokové sazby | EUR/MWh | Japonská automobilka | Moment obratu trendu | CPC | HDP Česká republika | Maloobchod | Ceny NATGAS | Hershey | Konflikty | Propad cen ropy | Trendová linie | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena Brentu | Míra inflace v EU | Tvrdé sankce proti Rusku | Vývoj ceny ropy Brent | Narušení energetického trhu | Zpracování plynu | Allspring | Zveřejněná data | Zemní plyn v USA | BP | VIG | Uvolnění měnové politiky | Proražení | Širší index S&P 500 | Výhled | Tiskové agentury | Producenti na Blízkém východě | Oznámení | Trpělivost | Politická situace | Vicepremiér | Reálné výnosy | Hong Kong Exchanges & Clearing | Dovozní cla | APA | Přístup k pákovému efektu | Pohyby trhu | Vzdělávání a analýza | Online obchodování | Americký prezident | Optimismus investorů | Inside Bary | Dynamické obchodování | Obavy investorů | Wall Street Journal | Ruská invaze na Ukrajinu | Title Transfer Facility | Hlubší trend | Akcie fondů | Londýnská burza kovů (LME) | Důsledná analýza trhů | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Short pozice | Hapag | Vládní opatření | Disciplína | Suroviny | Česká měna | RWE | Nejsilnější sektory | New York | Chicago Board of Trade (CBOT) | NFP report | Premiér Benjamin Netanjahu | Boeing Co. | Volatilita | Kpler | Potenciální pokles | Alexander Novak | Ratingová agentura | Ukrajinská krize | Timeframe | Invaze | Nové signály | Průmyslové podniky | Dohody OPEC+ | Nord Stream | Léto | CZK | Reakce trhu | Platina | Ceny zinku | Forward guidance | Rizika na Blízkém východě | Průmysl | Turecko | EIA | Zasedání FOMC | Vysoké ceny energií | Uber | Snižování sazeb | Sankce Spojených států | Dodávky ropy | Zařízení | Události tohoto týdne | Specifické výzvy | Izrael | UnitedHealth Group | Fyzická výměna | Gap | Velkoobchodní cena zemního plynu | Ministr hospodářství | Salman Ahmed | Globální poptávka | Contract | Dovoz ropy | Obchodní strategie pro komodity | Giovanni Staunovo | Opatření | Válka | Geopolitická situace | Futures | Fibonacci | Chránit svůj obchodní kapitál | Trojúhelníkové formace | Možnost krátkého prodeje | Hedgeové fondy | Obchodní týden | Klid před bouří | Obchodní seance | Nejhorší krize | Rozhodnutí centrálních bank | Naše prognóza | Zpráva | Dovoz z Číny | Co jsou to vlastně komodity? | Fiskální politiky | Robert Wilson | Utahování měnové politiky | RBN Energy | G7 | Stagflační trend | Centrální banky | Gazprom Něfť | ADR (average daily range) | Klíčová průmyslová komodita | Ropný tanker | Vivek Dhar | Specifika obchodování | Globální prodej | Použití Stop-Loss | Směnný kurz | Nové peníze | MIFID | ActivTrades | Nákupy zlata centrálními bankami | Vysoce riziková strategie | Ruské rakety | Donald Trump | Intraday | Vladimir Potanin | Předpovědi analytiků | Referenční ropa | Očekávání analytiků | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Zimní bouře | Ekonomické ukazatele | Sankce | Zvyšování sazeb | Obraty trhu | Pšenice na burze | Ole Hansen | Cit pro dobré načasování trhu | Francine | Tamás Varga | Základní principy technické analýzy | Old Navy | TSMC | Cena palladia | Nepředvídatelnost | Kč/USD | Efektivní správa kapitálu | Ceny hliníku | Covid | OpenAI | Cartier | Kroky s trhem | Fénicie | Rozhodnutí o produkci | Pravděpodobné scénáře | Caspian Pipeline Consortium | Akcie fondů obchodovaných na burze | Zásoby suroviny | Obchodní války | Vývoj ceny ropy WTI | Úvod do světa komodit | Scalping | IHS Markit | Politické rozhodnutí o produkci | Washington | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Kontrakt na ropu Brent | Sektory S&P | Oanda | Zvýšení produkce ropy | Směřování trhů | Strojové učení | Pokles ceny | Zdravotní péče | Snižování úroků | Rabobank | Trhy s obilím | Zisk indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Dnes ČNB | Moody's | Snižování úrokových sazeb | Odhodlání | Společnost Mondelez | Potenciální obraty v trendu | Bílý dům | Zajistit si riziko | Ceny pohonných hmot | Vývoz obilí | Vanda Insights | TD Securities | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Energetický sektor | Joseph Capurso | Země EU | Ekonomiky | Jemenští povstalci | CL | Tvrdé sankce | Zdraví globálního průmyslu | Logistické firmy | Omezit potenciální ztráty | Domácnosti | Maďarsko | Včerejší obchodování | Hrubý domácí produkt (HDP) | Jak se obchoduje s komoditami? | Ekonomické aktivity | Výhled Saxo Bank | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Finanční analytici | Kanadský dolar | GPS | Pojišťovna Coface | BOJ Kazuo Ueda | Rakuten Securities | Čínská poptávka po ropě | Cenové hladiny | Státní dluh | Průmyslová produkce v eurozóně | Náklady financování | Významné riziko | Peníze | Zveřejněné údaje | Newstream | Narušení dodávek ropy | Poptávka | Vývoz ropy | Defenzivní akcie | Prudký pokles | Komoditní trading | Brent | Rakuten | Maloobchodní tržby | Ekonomika Evropské unie | Čínský dovoz | Politika | Hamás | Banka ANZ | xStation | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Pohonné hmoty | Ekonomika EU | Měď | Palladium | Světové finanční trhy | Příležitost k nákupu | Nejnovější údaje | Investiční centrum | Směr trhu | Úrovně odporu | Kadri Simsonová | Zvýšení sazeb | Plyn přes Ukrajinu | Hluboké recese | Stříbrná horečka | Významné cenové výkyvy | Tradingová portfolia | Makroekonomické indikátory | Supporty | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Konflikt na Blízkém východě | Podnikatelské investice | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Surové ropy | Základní sazby | Pohled do budoucnosti | Allianz | Měnový fond | Lukoil | Financovat | Dlouhodobé trendy na trhu | Commodity | Sentiment investorů | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Rusal | Výnosy | Ceny palladia | Inverze výnosové křivky | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | Toyota Motor | Evropská unie (EU) | Janet Yellenová | Nárůst zásob | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Raketový útok | Volatility | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Dohoda OPEC | Nabídka | Příležitosti | Itálie | TurkStream | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Lukáš Kovanda | Opatření centrálních bank | MiFID II | WTI CFD | Výhled cen | Negativní dopad | Fundamentální analýza | Libye | UBS Group | Nižší úroky | Červnová inflace | Tipy pro obchodování s komoditami | Sentiment na trhu | Výzvy v obchodování s komoditami | Zastavení dodávek ruského plynu | Prognóza | Snížení volatility | Výnosová křivka | Petr Král | Zasedání vlády | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Intuit | Změny cen | Venezuela | Růstový impuls | Rekordní inflace | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Praktické tipy pro obchodování | Spotřeba ropy | CBOE | Tempo poklesu | Trend following | Vysoká inflace | Akvizice | Sektor spotřebního zboží | Ropný trh | Pochybnosti | ANSA | Indikátor ATR (average true range) | Exxon Mobil | Objem obchodů | Akcie výrobce | Ekonomické zpomalení | Komoditní obchodníci | Snížení ratingu | Velká Británie | Intradenní obchodování | Ghana | Opatrný optimismus | Obrat trendu | George Soros | Americká centrální banka | Nordea | CME FedWatch | Bob Yawger | Klíčové události | Zpomalení hospodářského růstu | Krátkodobý vývoj | Světové centrální banky | Jurij Vitrenko | Dollar Tree | Ministr energetiky | Sofistikovanější rozhodnutí | Sledování globálních ekonomických trendů | Kontrakty | Coface Barometr | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | Principy technické analýzy | Ropné společnosti | Analýza komoditních trhů | Tengiz | Pojištění proti nepřízni | Společnost Coface | Koruna | Trpělivost a disciplína | Nigérie | Geopolitická rizika | Dohody OPEC | Farmaceutická společnost | AUD | Růst cen zlata | Historie obchodování | Oslabování koruny | Contract for Difference | Počasí | Meziroční růst | Výnosové křivky | Intraday přístup | Investujte zodpovědně | Další růst | OIL.WTI | Plynovod Nord Stream 1 | Zbyněk Stanjura | Cena olova | Trh | Sezónnost | Rizika a výzvy v obchodování | Ruský plyn | Moskva | SAE | Alphabet (GOOGL) | Utility | MSCI | Ropné trhy | Centrální banky USA (Fed) | E-commerce | Phil Flynn | Chladné počasí | ATR (average true range) | eToro Index piva | Automobilka Toyota Motor | Ruský prezident | Analýza trhů | CMC | MSCI Inc | Zásobníky plynu | Ceny plynu | Nálada na akciových trzích | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Prohlášení | Index | Výhodné nákupy | Nový rekord | Komoditní index | Analytika | Společnosti | Bollingerova pásma | ANZ | Hedgeový fond | Vice | Komentář amerického prezidenta | Vyšší náklady | Politické a ekonomické faktory | Marketingová komunikace | Strinda | Sledovat vývoj volatility | ABN AMRO Bank | Omezení dodávek | SaxoStrats | Americké produkce | Rezervní měny | Nejsilnější akcie S&P | MMF | Regulační opatření | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Novozélandský dolar | Údaje o inflaci | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Spojené arabské emiráty (SAE) | Kapitál | Index asijsko-pacifických akcií | Krátkodobé klouzavé průměry | Posílení | Ministr zahraničí | Agentura Reuters | Akcie Gap Inc | Podmínky na trhu | Althea Spinozzi | Skupina OPEC+ | Nárůst cen ropy | Obchodní války mezi USA a Čínou | Hackerský útok | Drahokamové vlastnosti | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Narušení dodávek z Ruska | Allianz Global Investors | Vývoj cen ropy | Investoři dnes | LPG | Klimatické změny | Blue chip | Ministerstvo práce | Kov | S&P | Hnutí Hizballáh | Inside | Indikátor | Unie | Inflace ve Spojených státech | Úsilí | Psychologické hladiny | Důvěra investorů | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sentiment na Wall Street | Přehřátí ekonomiky | Kurz dolaru | Akciové indexy | Růst cen výrobců | VOW3.DE | Levné energie | Očekávání úrokových sazeb | Kontejnerová loď | Cíl generovat zisk | Tanker Strinda | Očekávání trhu | Fyzická výměna surovin | Sledování základních ukazatelů | Logistická krize | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | Swing | IEA | Omezené riziko | Úrokové sazby | Reakce trhů | Kartel OPEC | Obchodní schodek | Termínové kontrakty | Asie | Politický šok | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | Skladovací kapacity | Dodávky plynu do Evropské Unie | Bývalý prezident | Plavba na otevřeném moři | Managed Money | Volatilita a nejistota | Úspěch v obchodování s komoditami | Technické analýzy | Fyzické produkty | Největší skok v ceně | Sankce uvalené na Rusko | Investiční téma | Ceny zemního plynu | Budoucnost | Hlubší schodek | Vývoj ceny zinku | Vysoké inflace | Hlouběji porozumět trhu | Začátek výsledkové sezóny | Globální dodavatelské řetězce | Pěstování plodin | Mírný růst | KOL | Odpor | Index Hang Seng | Kurz koruny | Nejvýraznější ztráty | Dow Jones Industrial Average | Íránský prezident | Manažeři | Average daily range | Vývoz ropy a plynu | JPMorgan Chase | Eskalace | Leverage (páka) | Ceny ropy v dolarech | Obchodní aktivita | Specifika obchodování s komoditami | Pokračující geopolitické napětí | Česká koruna | Statistické údaje | Úřad pro energetické informace (EIA) | Německý hospodářský institut | Záporná cena WTI | Nord Stream 1 | Benzín | Průmyslové využití | Saxo | Čínská cla | Nárůst sazeb | Akciový index | Hang Seng | Fyzický trh s ropou | Pozornost | MRO | Index Nasdaq Composite | Platforma | Akcie Super Micro | FedWatch společnosti CME | Dluhopisy | Moment obratu | Pepa Zeman | Analytik skupiny | Závislost | Cena hliníku | Solární energie | Meziroční míra inflace | Range | Strategie sledování trendů | Potravinový řetězec | Očekávání úrokové sazby | Stratégové | Dynamika trhu | Londýn - ICE | Momentum | Obchodování komodit | Vývoj ceny amerického zemního plynu | ATR | Futures kontrakty | Podnikání | Starověké civilizace | Shanghai Composite | Viceprezident | Náklady | Realizace zisku | Devizové trhy | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Title Transfer Facility (TTF) | Index nákupních manažerů | Hlavní přístavy na Ukrajině | Americká měna | Výkyvy počasí | Počet žádostí o podporu | Jednání mezi USA a Čínou | Patterson | Bitcoin | Firma | Nio | Cena plynu | Hlavní ekonom | Řetězec | Hmatatelné produkty | Pozornost obchodníků | Snížení úroků v USA | Správce fondu | Kolísání cen | Společnost OpenAI | Obchodovat | Problémy | Uniper | Castellum | Patria Online | Militantní hnutí | Nejhorší výsledek | Nárůst cen zemního plynu | Americké indexy | Největší ekonomika | Obchodníci | Platební krize | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Finance | Bankovní vzdělání | Historie komoditního obchodování | Záporná cena | Skupina OPEC | | Dnešní údaje | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Analytici | Kapitálové trhy | Standard Chartered | Dow Jones | Komerční banka | Pozornost trhu | Stříbro | John Kilduff | Prazdroj | Bank of Canada | Politická rozhodnutí | Politické rozhodnutí | Íránská revoluce | Pokles cen | Ropa | Akcie Baker Hughes | ETF | Zajistit si riziko výkyvu cen | Coface Barometr rizik | Větší pokles | Nabídka a poptávka | Klouzavý průměr | Zmírnění sankcí | Nálada na trhu | Buenos Aires | Trend is your friend | Historie obchodování komoditních trhů | Fio | Volby | Burze | Barclays | Jak obchodovat | Bulharsko | FAST | Index volatility CBOE (VIX) | Mezinárodní banky | Obchodníci s ropou | JWN | West Texas Intermediate (WTI) | Historie | Daniel Yergin | Futures na americké akciové indexy | Ceny benzínu | Poptávka po čipech | Tržní dynamika | Durace | Příznivé faktory | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Joe Biden | USA | Futures na zemní plyn | Spojené státy | Michal Brožka | Růst HDP | Celosvětová poptávka po ropě | Výhled České republiky | USD za tunu | Ceny zemního plynu v Evropě | Index piva | Pandemie covidu-19 | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Největší zisky | Válka s Ruskem | Světová banka (SB) | Index volatility | Reuters analytik | Odvětví | Oslabení kurzu koruny | Oslabení kurzu | Boeing | Nákupy centrálních bank | Kurz dolarů | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Americké burzy | Trading | Ekonomické faktory | ATR (Average True Range) | Vyhlídky americké ekonomiky | Obraty v trendu | Christopher Dembik | Postoj k ruské ropě | Výdaje | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Kalifornie | Dollar General | Změny klimatu | Analytici Bank of America | Rozmanitost komodit | Euro vůči americkému dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Vítězství Donalda Trumpa | Světové trhy | Investiční doporučení | Americká firma | Konkurenceschopnost | Ropná zařízení | Geopolitické události | Británie | Americké akcie | Washington Post | Akciový stratég | New York - Nymex | České měny | Ochrana zisků | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Německé společnosti | OSN | Intervence | Čínská poptávka | Trh s kryptoměnami | 200denní klouzavý průměr | Amazon | Moody's Investors Service | World Markets | Další vývoj | West Texas Intermediate | Agentura Moody's | Recese v USA | Měnové politiky | Petrodolar | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Akcie Amazonu | Sazby ČNB | Rok 2025 | Dánové | Obavy z globální recese | Ricardo Evangelista | Zemědělství | Fiskální politika | Manufacturing | Indikátor ADR | Příjmy z ropy | Ochránit stávající pozice | Sankce proti Íránu | Spojené státy a Čína | Nejklíčovější strategie | Index Russell | Futures na americké indexy | Hongkongský index Hang Seng | Fio banka, a.s. | KOSPI | Dosáhnout zisku | Americká administrativa | Start-upy | Americké vládní dluhopisy | Amín Násir | Čínské indexy | Japonská ekonomika | Vítězství | Investiční strategie | Ropovod CPC | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Walgreens Boots Alliance | Úvěrová pojišťovna | Cena zemního plynu | Vývoj volatility | Použití Stop-Loss příkazů | Rostoucí úrokové sazby | Ropný šok | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Pokles nákladů | Snížení úroků | Krátkodobý výhled | Zmírnění obav | Daimler | Výzvy v obchodování | Maersk | Swingová maxima | Generali Investments CEE | Analytici JPMorgan | Cena komodity | Geopolitické vlivy | Strategie pro komodity | Kazachstán | Zajištění rizika | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Libanonské militantní hnutí | Odolnost ekonomiky | Obilí | Prezidentské volby | Světové měny | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Světový obchod | Aktivity v USA | Platební bilance | Růst mezd | Futures na indexy | Automobilka | Reálné ekonomiky | Sazby | Vývoj základní úrokové sazby | Hurikán v Mexickém zálivu | Automobilka Toyota | Růst průmyslové výroby | Patria | Akvizice společnosti | Pohled na trh | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Guidance | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Stochastic oscillator | Úrok | Investovat | Commodity Channel Index | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Přidaná hodnota | Postoj americké centrální banky | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Scott Irwin | Regulátor | Přerušení výroby | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Páka | Jednání OPEC | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Konzistence | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Celkový sentiment | Global macro | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Pondělní obchodování | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Norský tanker | Aramco | Money management | Credit Suisse Group AG | Ruská ropa | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Výhled růstu ekonomiky | Růst cen komodit | Repo sazby | Ceny kovů | Oslabení měny | Omezení investic | Globální ceny | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Investování | Dohoda OPEC+ | Covidová opatření | Fed | Indikátor ADR (average daily range) | Napětí v Perském zálivu | Americká ministryně financí | NASDAQ 100 | Swing Trading | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Celosvětová poptávka | Ropa Brent (OIL) | Generali Investments | Česká vláda | CORN | Krize v zásobování | Trhy | Trade | Nornickel | Barometr rizik | Walmart | Světově největší | Ruské ropné společnosti | FTSE | Generovat zisk | Růst české ekonomiky | Ruský ropný sektor | Oscilátor | Online obchodování a investice | Rizika | Coface | Rychlé rozhodování | Oživení ekonomické aktivity | Eurozóna | Ropné firmy | Fond | Riziková prémie | ING Warren Patterson | Rychle a zběsile | Globální trhy | Důležitá rezistence | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Sankce USA | Úspory | Globální trh s ropou | Ceny niklu | Futures na ropu | Skok v ceně | Cena zinku | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Kyjev | Energetické společnosti | Hodnota akcií | Oblasti umělé inteligence | Vysoké ceny | Fronty u čerpacích stanic | PMI indikátor | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Strategie obchodování s komoditami | Výkyvy akcií | Nejlepší výsledky | Cesta k mistrovství | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Ruský Gazprom | Úřad pro energetické informace | Ruský hliník | Stagflace | Klíčové faktory | UnitedHealth | Cenový vývoj | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Černý pátek | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Federální rezervy | Húsíové | Americké akciové indexy | CEE | Vladimir Putin | Protiinflační dluhopisy | Stabilita | Skepse | Španělsko | Match Group | Ekonomický růst | Globální sentiment | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Vandana Hariová | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Obchod s niklem | Poradenství | Přeprodané podmínky | CAD | Držet pozice po delší dobu | Intervence na devizovém trhu | Ceny zemního plynu v USA | Termínový kontrakt | Sentiment trhu | Denní zisk | Na burze | Významný dopad | Zvyšování těžby | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Zemědělský ekonom | Státní plánovač | Evropské trhy | Raphael Bostic | Maloobchodní sektor | Potenciální obraty | Květnová inflace | Svíčkové grafy | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Severomořská ropa | FXstreet | EBITDA | Reserve Bank of New Zealand | Kukuřice | Obchod | Investoři a obchodníci | Řízení společnosti | Výrobní náklady | Nejslabší sektory | Norský tanker Strinda | Narušené dodavatelské řetězce | Tradeři | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Volkswagen | Index relativní síly | Eskalace konfliktu | EK | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | Poptávka po plynu | Trinity | Spotové ceny | Benchmarky | Adaptace | FIAT | JPY | Credit Suisse | Axios | Citi | Pokles výnosů | DLTR | RSI | Bank of America | Cenový strop | Transakce | Šok | Finanční trh | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Libanon | Risk | Vývoj ceny niklu | Inovace | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | J.P. Morgan | Ceny | Akcie Sony | Prognóza vývoje | Financování | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | FTSE 100 | Produkce zemního plynu | Mondelez | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Proinflační | Velký propad | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Softbank | OXY | ASML | WTI | Obchodní kapitál | Air Products | Warren Patterson | Surová ropa | Saxo Bank Steen Jakobsen | Malajsie | For Traders | SMA | Blízký východ | Největší ekonomika světa | Biliony | Příklady z historie | Mizuho | Uvolněné měnové | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Souhrnný indikátor | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Údaje o vývoji inflace | Luboš Bedrník | Vnímání rizika | Dopad na trhy | Průmyslový sektor | Celní politiky | Překvapivý růst | Slábnoucí dolar | Klima | Stratég | Broadcom | Erste Bank | Dodávky z Ruska | Finanční páka | Propuštění | Opatření v Číně | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Plodiny | Výnos | Krátkodobé cenové pohyby | Výnosy z dluhopisů | Pokles ekonomiky | Čínští výrobci | Růst cen energií | Index DOW | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | Index Nasdaq | Topný olej | CFD | Again Capital | Oživení cen ropy | Pár USD/CAD | Green Deal | Sankce EU | 256/2004 | Specialista na online obchodování | Vývoj ceny palladia | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Izraelská armáda | Spotřeba domácností | ALUMINIUM | Nové sankce | Sankce proti Rusku | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Ceny energií | S/R zóny | GBP/USD | ASX | Channel | VIX | Občanské války | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Výhled růstu globální ekonomiky | Jaromír Gec | Sója | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Kurz eura k dolaru | Vývoj sazeb | Sezónní změny | Akcionář | Čínské zboží | Bez rizika | Douglas | Část zisků | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | Futures na zlato | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | Nejprudší jednodenní pokles | WTI a Brent | EURUSD | PVM | Spekulovat | Christian Lindner | Tipy pro obchodování | Makléři | CFD kontrakty | Shenzhen Composite | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Zahraniční investoři | Jak obchodovat s komoditami | Obchodování | Největší firmy | Rizika a výzvy | Allspring Global Investments | Býčí sentiment | Daimler Truck | Vzdělání | Celosvětová spotřeba | TGT | Daňový poplatník | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Prezident | Ropovod | Obavy trhu | Anglo American | WHEAT | Prémie | Poptávka po pohonných hmotách | Epidemie | Evropa | Olej | Měna | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Byty | Úspěch v obchodování | Kupující | Ekonomické cykly | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Den díkůvzdání | Směnný kurz eura | Údaje | Hlavní měny | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Michelle Bowmanová | Prohlubující se krize | Obchodovat s komoditami | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Biden | Italská vláda | Zisky akcií | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Běžný účet | Nejslabší sektory S&P | Medián | Dezinflační tendence | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Craig Erlam | Zvýšení těžby | Japonský HDP | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Marže | Americké sankce | Super Micro Computer | Směřování | Tržní situace | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Zemědělci | Přenos | Společnost XTB | Finanční svět | CARA | Obchodní schopnosti | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Index Russell 2000 | Finanční systém | Snižování produkce | Reálné peníze | Costco | NATGAS | Vrcholy | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Peking | Ruský vicepremiér | Aliance | Světové události | HSI | Pokles zásob | Výkyvy v cenách | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Stabilní výnosy | Čínské vlády | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Tržní změny | LME | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | Eskalace napětí | Etoro | Ropa roste | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Šéf amerického Fedu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Optimismus na trzích | Známky oživení | NOAA | Investec | Výprodej | Tomáš Holub | Členové OPEC | Přírodní katastrofy | Zemědělské produkty | Slovensko | JPMorgan | Šéf firmy | Salmán | AMZN | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zdraví | Average True Range | ČTK | Odhad letošního růstu | Katastrofy | Infineon | UNH | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Americká seance | Zásobníky | Česká národní banka | Slabé stránky | Prodejní ceny | Výhled trhů | Vytápění | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Klesající inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | NIFTY | Akcie | Ukrajina a Rusko | Index dolaru | Investice firem | Jamal | Trhy s komoditami | Société Générale | Vzestupný trend | Pražská burza | Target | Podniky | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Institut ZEW | Napětí na trzích | Hospodářské výsledky společnosti | Vývoj ropy | Energetická agentura | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Světová ekonomika | Útok na Izrael | Cenné lekce | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | Globální ekonomika | Libra šterlinků | Pokles cen komodit | Rekordní maximum | Logistika | Napětí na Blízkém východě | Globální indexy | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Prognózy | Maloobchodníci | Ceny pšenice | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | Daně | SOK | Neel Kashkari | Tichomoří | Negativní nálada | Commonwealth Bank | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Zvýšení těžby ropy | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Snížení těžby | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Ukrajinské krize | Silnější dolar | Chile | Napjatá situace | Bankovní rada | Uber Technologies | Investice | Fidelity | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Londýn | Konkurence | Kapitalizace | Zájmové skupiny | Komoditní stratég | Komunikace | Kazuo Ueda | Skupina Saxo Bank | Tržní trendy | COPPER | Americké futures | Android | Lehká ropa WTI | Vnímání | Ekonomická aktivita | Index volatility CBOE | Zisky | Soukromá spotřeba | Makroekonomický vývoj | Masivní nákupy | Zaměstnanci | Deriváty | Diverzifikovat | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Jak se obchoduje | Luxusní zboží | Oslabení dolaru | Suezský průplav | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Dlouhá pozice | Index MSCI | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | Měny | Dollar | Nový cyklus | Ropa WTI | Finanční sektor | Oslabující americký dolar | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Optimismus na trhu | CSI300 | Cash flow | Trh s ropou | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Rafinérie | Signál | Aktuální cena | Nové žádosti o podporu | Devizové rezervy České národní banky | Geopolitická nejistota | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | Ukončení války | Hospodářský institut | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Leverage | Pro tradery | Ceny surovin | Federální rezervní systém (FED) | Allspring Global | Negativní sentiment | Jižní Korea | Engulfing | Globální akciové trhy | Optimistický výhled | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Dosažení zisku | Administrativa | Krok za krokem | Ropa dnes | DJI | COVID-19 | Ceny americké ropy | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | NFP | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Nikkei | Ekonomika USA | Zasedání Bank of Japan | Příjmy Ruska | Quantum | ZEW | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Schopnost rychle reagovat | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Technologické centrum | Investiční manažeři | INTU | Identifikovat trend | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Chicago Board of Trade | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | ADR | Evropská unie | Ceny stříbra | Obchodování a investice | Inflace v červenci | Rozvoj | Hlavní indexy | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Druhy ropy | Akcie S&P | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Hong Kong | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | LNG | Velikost obchodu | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Výkonnost | Premiér Benjamin | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | Politbyro | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | Ropné futures | Index Nikkei | Fatih Birol | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Japonská automobilka Toyota | Akcie firem | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | MT4 | Zvýšené geopolitické napětí | Světová banka | Cena | Akcie Super Micro Computer | Plzeňský Prazdroj | NYMEX | Německo | MJ | Významný krok | Volatilita cen | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Pohyb cen | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Snížení sazeb | Prime | CME Group | Ceny kukuřice | Indikátor ATR | Česká ekonomika | Zpomalující růst | Čínské ministerstvo | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Ropná pole | COST | Risk Management | Situace na trhu | Fidelity International | Silnější kurz | Drahé kovy | Jefferies | Evropské akciové indexy | Richemont | Tranzit ruského plynu | Co bude | Medvědi | Strategie obchodování | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Erste | Podnik | Zelené energie | Ukončení konfliktu | EMA | Hliník | Fibonacciho retracement | Akcie společnosti | DG | Obchodní válka | Sony | Zastavení dodávek | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Geopolitika | Znehodnocení měny | Desetileté dluhopisy | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Macy's | Oslabení | Akciové futures | Invaze Ruska | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Úspěch | Zákaz dovozu ruské ropy | Benjamin Netanjahu | Centrální banky USA | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Eskalace situace | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Nifty | Banky | BlackRock | Buy | Výrobci čipů | Cena dnes | Vlády | CBOT | Rychlost | Taiwan Semiconductor | Ceny mědi | Šance | Investiční platformy | Fundamenty | NIFTY 50 | Bankrot | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Správa | Finanční odměny | Wall Street | EQT | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Snížení dodávek | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Irák | Nejsilnější sektory S&P | Clearing | ČR | Správa kapitálu | XTB | Kontrakt | Intervenovat | Analytici banky | Tržní signály | Snížení produkce ropy | Hlubší pohled | API | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Potenciální zisk | OCI | Dodávky suroviny | Pullback | Nejslabší akcie S&P | Inflace v EU | TTF | Dlouhé pozice | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Výrobce čipů | Robert Habeck | Hedge | Silná poptávka | Nákupu státních dluhopisů | Henry Hub | ČNB Petr Král | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Ozbrojený konflikt | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | Support | Nordstrom | XOM | Vláda USA | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Dobré načasování | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Družba | Kurz amerického dolaru | Mluvčí | Vysoké výnosy | Energetické trhy | Londýnské burzy | Služby | Krize na Blízkém východě | Americký průmysl | Londýnská burza | Spotřební zboží | OPEC | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Technologický pokrok | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Experti | Trendy na trhu | NYSE | Investoři | Americká ropa | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Ceny ropy dnes | Stop-Loss | Největší pokles | Zásoby ropy ve Spojených státech | Průměrná hodnota | IHS | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Výstupy | Zkrocení inflace | Výkonný ředitel | Rostoucí výnosy | Force | Vzdělávání | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Retracementy | Zastavení dodávek plynu | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | Německá společnost | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Dnes na světových trzích | Auta | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Saxo Bank | Jasné signály | Multi-Asset obchodování | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Velké banky | Základní úrok | Nařízení | Emise uhlíku | Budoucí pohyby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | Čokolády | ABN Amro | Maloobchodní tržby v listopadu | Pomalý růst | Nové obzory | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | Předseda | Koruna posiluje | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Úročení | Cenové stropy | USD | Co bude dál? | Rio Tinto | Ceny americké ropy WTI | Rozhodnutí americké centrální banky | Americký dolar dnes | Pivovar | Zvýšení základní sazby | Doji | Čínské úřady | D1 | Investing.com | Powell dnes | Obchodování s komoditami | Praktické tipy | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | Adrenalin | Zemědělské plodiny | Posilování amerického dolaru | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | mmBtu | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Poptávka v Číně | CZ | Australský dolar | Zákaz dovozu | Board of Trade | AVGO | Eskalace situace na Blízkém východě | Propad | Bankovnictví | StoneX | Trh s futures | Mistrovství | WMT | Tempo růstu spotřebitelských cen | Objemy obchodů | Dogecoin | Finanční ztráty | Finanční rok | Nemovitosti | WBA | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Markets | Repo operace | Ministerstvo financí USA | Odhad růstu světové ekonomiky | Smíšené zprávy | Invest | Commodity Channel Index (CCI) | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | CBOE (VIX) | Ruská invaze | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Nvidia | Tamas Varga | ING | Starboard Value | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Guvernér australské centrální banky | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Průmyslová komodita | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Best Buy | ECB | HICP | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Analýza a strategie | Inflační očekávání | Ceny suroviny | Přerušení dodávek ruského plynu | Riziková strategie | Růst produktivity | Naftogaz | Evropské země | Světové poptávky | ROCE | Spekulace | Budoucí pohyby trhu | VOW3 | Akcie Alphabet | Raketový růst | BBY | GOOGL | Cykly | Cena niklu | Hizballáh | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Černé zlato | ASX 200 | Úroveň supportu | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Globální trh | Teroristický útok | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Nákupní signál | Prodeje | Akciový trh | Uhlí | Velká očekávání | Vyšší cla | Stochastic | SMCI | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Akcie Gap | Nové údaje | Společnost Gazprom | Saudi Aramco | Banka | Ceny lithia | Produkce ropy | Tchaj-wan | Růst cen průmyslových výrobců | Nákupy zlata | Markit | Úřady | Američané | Graf dne | UBS Group AG | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Globální akcie | Větší pozice | Politické nepokoje | CNBC | Rozhodnutí Číny | SPX | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Hospodářský výhled | Německá inflace | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Růst | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Nárůst výnosů
Nárůst výnosů vládních dluhopisů
Nárůsty nakažených koronavirem
Nárůst zákazníků
Nárůst zásob
Nárůst zásob v USA
Narůst zisků
Nárůst zisků
Nárůst zisku Trinity Bank
Narušené dodavatelské řetězce

Následující klíčová slova

Narušení dodávek ropy
Narušení dodávek z Ruska
Narušení energetického trhu
Narušování hospodářské soutěže
Naředěné riziko
Naředěný výnos
Nařízení
Nařízení DORA
Nařízení ESMA
Nařízení MiCA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít