Sobota 18. ledna 2025 00:42
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple ebook česká koruna

Výsledková sezóna a vývoj sazeb na světových trzích: v Asii se radují, dolar naopak ztrácí

16.01.2025 10:43  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics6788d38ad9251.jpg

Akciové trhy rostou: Co se stalo ve čtvrtek

Globální akcie ve čtvrtek vzrostly, zatímco americký dolar oslabil, protože jádrová inflace v USA se snížila, což zvýšilo očekávání dalšího uvolnění měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému. Jen se mezitím dostal na měsíční maximum v reakci na spekulace, že by Bank of Japan mohla příští týden rozhodnout o zvýšení úrokových sazeb.

Evropské trhy: Opatrné otevření

Evropské akciové futures ukazují na nevýrazný začátek obchodního dne. Stalo se tak poté, co index předních evropských akcií STOXX 600 ve středu zaznamenal nejlepší denní zisk za poslední čtyři měsíce a futures na STOXX 50 a FTSE 100 vzrostly o 0,3 %, jak ukázaly údaje.

V Evropě byly centrem pozornosti zejména sektory luxusního zboží a technologií s akciemi, jako například Richemont, který vlastní značku Cartier, a Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, výrobce čipů s umělou inteligencí, které pomohly k dobrým výsledkům.

Wall Street: Den rekordních zisků

Americké akcie ve středu zaznamenaly nejlepší denní zisky od začátku listopadu, a to díky silným čtvrtletním ziskům hlavních finančních hráčů JPMorgan, BlackRock a Goldman Sachs. Jejich výsledky posílily důvěru investorů v odolnost americké ekonomiky.

Asie: Po vzoru USA

Také asijské akcie následovaly zisky Wall Street, přičemž nejširší index asijsko-pacifických akcií MSCI nezahrnující Japonsko vzrostl o 1,2 %. Tento růst potvrzuje pozitivní náladu na světových trzích navzdory přetrvávajícím makroekonomickým rizikům.

Výhled: Klíčová očekávání

Globální trhy čekají na další opatření centrálních bank. V centru pozornosti je rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách a také možné změny v politice Bank of Japan. Tyto události by mohly v nadcházejících dnech výrazně ovlivnit dynamiku měnových a akciových trhů.

Optimismus na trzích: Jak americká inflace podpořila růst aktiv?

Akciové trhy a další riziková aktiva sebevědomě rostly v souvislosti s pozitivními údaji o inflaci v USA. Podle zprávy zveřejněné v prosinci se index spotřebitelských cen meziročně zvýšil o 2,9 %, což je údaj, který se zcela shodoval s prognózami. Jádrová inflace, která nezahrnuje volatilní ceny potravin a energií, vzrostla o 3,2 %, což bylo mírně pod očekávanými 3,3 %. To poskytlo trhům důvod k optimismu.

Údaje, které inspirují

Investory mimořádně nadchly nejen údaje o inflaci, ale také dříve zveřejněná zpráva o cenách výrobců. Podle tohoto dokumentu byl růst cen výrobců v prosinci mírný, což posílilo názor, že by se ekonomika mohla stabilizovat.

Tyto údaje posílily důvěru obchodníků, že by Federální rezervní systém (Fed) mohl do konce letošního roku dvakrát snížit úrokové sazby. Takový scénář by byl pro finanční trhy obzvláště příznivý, což se okamžitě projevilo v náladě obchodníků.

Dolar pod tlakem

Na měnových trzích dolar vůči většině ostatních měn oslabil. Index dolaru, který odráží jeho hodnotu vůči šesti hlavním měnám, dosáhl hodnoty 109,07. Tento pokles byl přirozenou reakcí na očekávání uvolnění měnové politiky.

Názor odborníků: Opatrný optimismus

Eric Robertsen, vedoucí globálního výzkumu a hlavní stratég banky Standard Chartered, vyjádřil ve svém projevu u kulatého stolu v Singapuru opatrný optimismus ohledně vyhlídek americké ekonomiky.

"Očekáváme mírný cyklus snižování sazeb ze strany Federálního výboru pro volný trh (FOMC), ale domníváme se, že přílišná krátkodobá agresivita by mohla trhům uškodit," řekl Robertsen.

Zdůraznil také, že dolar sice může v dlouhodobém horizontu posílit, ale cesta k takovému posílení bude turbulentní. Klíčovou výzvou by mohlo být zpomalení hospodářského růstu v jiných regionech způsobené zavedením nových cel.

Výhled globálního trhu

Údaje o zpomalující inflaci a uvolnění měnové politiky Fedu mají významný dopad nejen na americké, ale i na globální trhy. Pokud se očekávání snížení sazeb naplní, bude to znamenat růst pro mnoho ekonomik, které jsou závislé na vývozu z USA.

Zatímco investoři nadále vyhodnocují nové údaje a prognózy, pozornost zůstává zaměřena na kroky Fedu, které mohou určovat dynamiku trhů v následujících měsících.

Zaostřeno na politiku: Trhy reagují na nadcházející kroky Trumpovy administrativy

Investoři pozorně pozorují budoucnost politické agendy Donalda Trumpa, který se v pondělí oficiálně vrátí do Bílého domu. Nedávné zprávy médií, že cla mohou být zaváděna pozvolněji, než se očekávalo, částečně zmírnily napětí na trzích.

Politické plány pod drobnohledem

Odborníci předpokládají, že kroky Trumpovy administrativy mohou stimulovat hospodářský růst, ale zároveň zvýšit inflační tlaky. Stěžejní událostí, která upoutá pozornost nejen analytiků, ale i politiků, je Trumpův inaugurační projev plánovaný na 20. ledna. Může být klíčem k pochopení jeho budoucí strategie v oblasti domácí i zahraniční politiky.

Japonský jen roste

Na měnových trzích se projevilo posilování jenu, který dosáhl téměř měsíčního maxima. Tento růst byl důsledkem očekávání, že Bank of Japan na nadcházejícím zasedání možná reviduje své sazby. Podle odborníků už pravděpodobnost zvýšení přesáhla 70 %.

Analytici však zůstávají opatrní. Joseph Capurso, vedoucí oddělení pro mezinárodní ekonomiku Commonwealth Bank of Australia, uvedl:

"Očekáváme, že tradičně zdrženlivý guvernér BOJ Kazuo Ueda vyčká do března na potvrzení solidního růstu mezd a vyjasnění obchodní politiky USA. Nelze však vyloučit, že by ke zvýšení sazeb mohlo dojít už příští týden."

Jen se naposledy obchodoval na úrovni 156,22 za dolar. Euro se téměř nezměnilo a pohybovalo se na úrovni 1,0285 USD, zatímco libra mírně klesla, a to o 0,24 % na 1,2215 USD.

Výnosy dluhopisů klesají

Trh amerických státních dluhopisů reagoval na zveřejněné údaje o inflaci snížením výnosů. Desetiletý výnos klesl o 13,5 bazických bodů na 4,653 %. Při poslední aktualizaci byl na úrovni 4,655 %.

Výhled trhu

Hlavními faktory, které budou v nadcházejících dnech ovlivňovat pohyby na trhu, zůstanou rozhodnutí centrálních bank a politická rozhodnutí. Investoři doufají, že se brzy vyjasní Trumpovy záměry a že se objeví další signály od Bank of Japan. Vývoj v těchto oblastech by mohl výrazně ovlivnit sentiment a dynamiku na světových finančních trzích.

Trhy s energiemi: Ropa a zlato pokračují v růstu

Ceny ropy mírně vzrostly, k čemuž přispělo nečekaně rozsáhlé snížení zásob ropy v USA. Tento faktor zvýšil obavy z možného narušení dodávek v souvislosti s novými americkými sankcemi namířenými proti ruskému obchodu s energiemi.

Ceny ropy: Vliv sankcí a zásob

Nejnovější údaje o poklesu zásob ropy překonaly očekávání, což vedlo k růstu cen. Tento vývoj je doprovázen zvýšeným geopolitickým napětím souvisejícím s novými omezeními vývozu ropy z Ruska. Analytici varují, že rizika spojená s dodávkami by mohla způsobit další volatilitu cen komodit.

Zlato dosahuje měsíčních maxim

Na trhu drahých kovů dosáhlo zlato měsíčního maxima a během asijských obchodních hodin vzrostlo na 2 702,09 USD za unci. Tento růst souvisí se změnou očekávání ohledně budoucí politiky Federálního rezervního systému. Naděje na snížení amerických úrokových sazeb podpořily poptávku po bezpečných aktivech včetně zlata.

Akciové trhy: Klid před bouří?

Světové akcie a jiné než dolarové měny našly dočasně podporu díky příznivým údajům o jádrové inflaci v USA a silnému začátku výsledkové sezóny. Tyto faktory zmírnily obavy investorů spojené s inflačními tlaky a opět vyvolaly otázky ohledně možného uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému.

Analytici však varují, že euforie nemusí trvat dlouho. Navzdory optimistickým očekáváním zůstává inflace v USA na znepokojivé úrovni. Pokud nová Trumpova administrativa přijme tvrdá opatření v oblasti cel a daní, mohou se inflační tlaky zvýšit.

Zaostřeno na luxusní zboží

Evropské trhy ve čtvrtek netrpělivě čekají na zveřejnění údajů o tržbách společnosti Richemont, vlastníka Cartier. Zpráva poskytne první informace o tom, jak se daří trhu s luxusním zbožím, zejména v souvislosti se slabou poptávkou v Číně. Spotřebitelé v USA jsou pro luxusní společnosti i nadále hlavní nadějí na oživení.

Výhled: Co bude dál?

Trhy nadále sledují klíčové události, včetně rozhodnutí Fedu a geopolitického vývoje. Energetický sektor je nadále ovlivňován sankcemi a výkyvy akcií, zatímco zlato a akcie reagují na makroekonomický vývoj. Tyto faktory budou v nadcházejících dnech určovat podobu globálních finančních a komoditních trhů.

Jádrová inflace: Důvěra roste, ale opatrnost přetrvává

Přestože prosincové údaje o jádrové inflaci v USA byly o něco mírnější, než se očekávalo, analytici upozorňují, že meziroční míra inflace ve výši 3,2 % je stále na úrovni, která vyžaduje zvýšenou pozornost. Federální rezervní systém pravděpodobně v nejbližší době zachová současnou míru, aby minimalizoval riziko přehřátí ekonomiky.

Finanční sektor udává tón

Pozitivní náladu na trhu podpořily dobré finanční výsledky největších amerických bank včetně Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Wells Fargo a Citigroup. Vedoucí pracovníci bank vyjádřili optimismus ohledně politiky nové administrativy a zdůraznili její pozitivní dopad na podnikatelské prostředí.

Investoři mezitím netrpělivě očekávají zveřejnění výsledkových zpráv Bank of America a Morgan Stanley, které je naplánováno na čtvrtek. Výsledky těchto gigantů pomohou objasnit celkové zdraví finančního sektoru a jeho vyhlídky.

Tech: Zaostřeno na čipy

Evropští výrobci čipů, jako jsou ASML a Infineon, by mohli těžit ze solidních finančních výsledků společnosti Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Výsledky společnosti TSMC, mezi jejíž hlavní zákazníky patří giganti jako Apple a Nvidia, byly v souladu s očekáváním. Zvláště zajímavá je poptávka po čipech s umělou inteligencí, která je pro toto odvětví i nadále hnacím motorem růstu.

Japonská centrální banka: Rozhodnutí na obzoru

Očekávání zvýšení úrokových sazeb ze strany Bank of Japan nadále rostou. Podle průzkumů naprostá většina ekonomů očekává změnu sazeb již v prvním čtvrtletí letošního roku, přičemž mnozí se domnívají, že by rozhodnutí mohlo být přijato v lednu. To zvyšuje volatilitu na měnových trzích, kde japonský jen neustále roste.

Nový směr amerického ministerstva financí

Scott Bessent, kandidát na post ministra financí, nastínil svou vizi vývoje americké ekonomiky. Při vystoupení před finančním výborem Senátu zdůraznil, že prioritou je udržení dolaru jako světové rezervní měny. Bessent nastínil ambiciózní plán na dosažení "nového zlatého věku ekonomiky", který by mohl výrazně posílit finanční systém USA a jejich vliv na světové scéně.

Další směrování

Trhy nadále reagují na makroekonomické údaje a prohlášení klíčových osobností, které formují světovou hospodářskou politiku. Hlavními tématy ovlivňujícími náladu investorů zůstávají inflace, měnověpolitická rozhodnutí Fedu, strategie Bank of Japan a vyhlídky americké ekonomiky pod vedením nové administrativy.

Jižní Korea: Centrální banka pozastavila provádění změn úrokových sazeb

Překvapivé rozhodnutí jihokorejské centrální banky ponechat úrokové sazby beze změny vyslalo na trhy silný signál. Banka uvedla, že před dalším snížením sazeb musí počkat na stabilizaci domácí politické situace, která vyvíjí tlak na národní měnu.

Klíčová slova: Japonsko | Inflace | USA | Apple | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | Světové akcie | Poptávka | Rizika | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bank of Japan | Centrální banka | Centrální banky | Ekonomika | Euro | FOMC | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Futures | Index spotřebitelských cen | Japonský jen | Měny | Riziko | Ropa | Sentiment | Výnos | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | USD | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Asijské akcie | Citigroup | Hospodářský růst | FTSE | Bank of America | Investoři | Finanční sektor | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Euforie | Optimismus | Výsledky | Uvolnění měnové politiky | Stoxx 600 | Japonská centrální banka | Index | Volatilní | Banka | Dolar | Jádrová inflace | Libra | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Ropy | Signály | Stoxx | Trh | Zpráva | Zprávy | Zisky | Commonwealth Bank | Federální rezervní systém | Wells Fargo | MSCI | Standard Chartered | Snižování sazeb | Finanční systém | Globální trhy | BlackRock | Klid | Evropské trhy | Inflační tlaky | JPMorgan Chase | Index asijsko-pacifických akcií | Guvernér | Zvýšení úrokových sazeb | Opatření centrálních bank | FTSE 100 | Výhled | Výnosy | Údaje o inflaci | Očekávání | Globální akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení sazeb | Obavy investorů | Akciové futures | Infineon | Snížení sazeb | Rozhodnutí centrálních bank | Napětí na trzích | Inflace v USA | Růst cen | Co bude | Vyhlídky | Ceny potravin | Prognózy | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | Trumpova administrativa | Stratég | Budoucnost | ASML | Snížit úrokové sazby | Růst cen výrobců | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Trhy | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Optimismus na trzích | Sazby beze změny | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Americká inflace | Commonwealth Bank of Australia | Jižní Korea | Vývoj | Výkyvy | Makroekonomické údaje | Spotřebitelé | Manufacturing | Politická rozhodnutí | Růst | Signál | Klid před bouří | Ekonomiky | Údaje | Posílení | Rezervní měny | Zveřejněné údaje | Ceny | Světové rezervní měny | Důvěra | Odborníci | Nvidia | Energetický sektor | Výrobce čipů | Výkyvy akcií | Finanční výsledky | Makroekonomický vývoj | Přehřátí ekonomiky | Plány | TSMC | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Odvětví | Richemont | Společnosti | Opatření | Pozornost | Poptávka po čipech | Cartier | Výsledky společnosti | | Luxusní zboží | Narušení dodávek | Kroky Fedu | Pohyby na trhu | Opatrný optimismus | Administrativa | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Joseph Capurso | Vývoj sazeb | Výhled trhů | Kazuo Ueda | Asie | Index dolaru | Směřování | Guvernér BOJ | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | BOJ Kazuo Ueda | Co bude dál? | Nové údaje | Klíčové události | Vedoucí pracovníci | Významný dopad | Zdraví | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Denní zisk |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Vyřešení americké dluhové krize uklidní trhy jen zčásti
    Trhy se dál soustředí na jednání o dluhovém stropu USA. Pozornost ale přitáhne i nadcházející zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému.
  • Vyřizování cizích pronájmů je skvělý byznys
    Mnoho majitelů nemovitostí svěřilo své pronájmy správcovským firmám, aby si ušetřili práci a čas s pronajímáním. Obětovali proto část svých výdělku.
  • Výsledek amerických voleb znamená pro trhy větší stabilitu
    Uplynulé týdny se nesly v nejistotě z výsledků voleb a jejich možného dopadu na ekonomiku a finanční trhy. Zejména protekcionistická strategie v oblasti mezinárodního obchodu, se kterou přišel D. Trump, děsila trhy i vyspělé státy EU. Jeho vítězství pak potvrzuje určitý rostoucí izolacionistický pohled Američanů na svět. Těch nejistot je v každém případě o něco méně, víme trochu více co čekat, přece jen jsme již vládnutí D. Trumpa jednou zažili. Na jaké politiky se můžeme těšit a jaký by mohl být nejbližší výhled pro ekonomiku a trhy?
  • Výsledek amerických voleb znamená, že ropa nijak dramaticky zdražovat nebude. Pohonné hmoty v ČR ovšem v příštím týdnu mírně zdraží
    Pohonné hmoty po týdnech zdražování nabraly opačný směr. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o devět haléřů na litr a činí 27,94 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,13 haléře za litr, tedy o osm haléřů méně než před týdnem.
  • Výsledek HDP vylepšila tvorba zásob
    Zpřesněný odhad vývoje HDP ve druhém letošním čtvrtletí přinesl revizi z mezikvartálních 0,2 % na náš původní odhad 0,5 %. Meziročně si HDP polepšil z 3,6 % na 3,7 %.
  • Výsledek jednání mezi Íránem a USA ovlivní ceny ropy
    Ceny ropy se stabilizovaly po prudkém poklesu zásob ropy v USA. Ve středu, po oznámení zpráv o zásobách, se ceny ropy změnily jen nepatrně. Zásoby ropy v USA klesly o téměř 5 milionů barelů a poptávka vzrostla na rekordní úroveň.
  • Výsledek PMI vykazuje další známky oživení
    Český index nákupních manažerů ve výrobě v říjnu navzdory úderu druhé vlny pandemie vzrostl z 50,7 na 51,9 bodů a posunul se tak dále do teritoria expanze. Zlepšila se jak domácí, tak zahraniční zákaznická poptávka. Stejně jako v září opět rostl objem nových zakázek, který byl nejsilnější za poslední dva roky. To napomohlo k růstu výstupů českých výrobních firem. Díky přísunu nových zakázek se snížilo tempo poklesu rozpracovanosti a firmy nabíraly nové zaměstnance. Nicméně citelné byly i negativní dopady související se zhoršením epidemiologické situace. Finanční zátěž vzrostla nejrychleji od jara minulého roku a vyhlídky na příštích dvanáct měsíců byly méně optimistické.
  • Výsledek senátních voleb je z ekonomického hlediska jednoznačně pozitivní
    Výsledek letošních senátních voleb v ČR je z ekonomického hlediska jednoznačně pozitivní zprávou. Vítěz senátních voleb, ODS, nyní jakožto hlavní pravicová politická síla v zemi bude moci účinněji než doposud tlumit převážně levicovou politiku vládní koalice a tím podporovat konkurenceschopnost českých firem a rozvoj podnikatelského segmentu.
  • Výsledek testu Tankan Banky Japonska ukázal zlepšení situace
    Dolar na včerejším retardéru zpomalil jen dočasně, protože během newyorského obchodování dále ztráce...
  • Výsledek zasedání Fedu umožňuje ECB, SNB, Bank of England a japonské centrální bance na svých měnových politikách nic neměnit
    Hlavním výsledkem posledního letošního měnověpolitického zasedání Fedu bylo vyjasnění postoje regulátora k počtu zvýšení úrokových sazeb v příštím roce i v následujících dvou letech.
  • Výsledková sezóna běží na plný plyn
    „Aktuální výsledková sezóna zatím akciovým trhům dodává podporu. Jsme sice svědky zpomalení růstu zisků amerických korporací, avšak pouze z předchozích nadprůměrných úrovní. Aktuálně forwardové P/E indexu S&P 500 ve výši 15,4 je pod svým pětiletým průměrem,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
  • Výsledková sezóna, BOE, RBA a zaměstnanost v USA jsou v centru pozornosti
    V prvním únorovém týdnu se všechny oči obracejí k řadě zpráv centrálních bank s čtvrtečním prohlášením o měnové politice Anglické centrální banky a prohlášením o úrokové sazbě Australské centrální bance v úterních ranních hodinách. Vzhledem k tomu, že se obě měny v posledních měsících pohybovaly ve vyšších hodnotách, mohly být trhy citlivé na jakékoli změny ve výhledu bank.
  • Výsledková sezóna bola opäť mimoriadne silná. Rast tržieb sa blíži k dvojciferným úrovniam
    Máme za sebou drvivú väčšinu kvartálnych reportov v indexe S&P 500 (viac ako 80%) a tým pádom už môžeme definitívne zhodnotiť výsledkovú sezónu. Kľúčové závery sú nasledovné:
  • Výsledková sezóna dnes investorům radost nedělá
    Americké akciové burzy pokračují v negativní náladě z pondělí. Nepřispěly jí ani výsledky za třetí kvartál společností 3M či Caterpillar. Právě druhá jmenovaná firma zdůvodnila nižší než očekávaný zisk vyššími náklady za vstupy, především ocel. Můžeme tak vidět první reálné dopady uvalených dovozních cel. Průmyslový Dow Jones ztrácí 2,1 %, S&P 500 odepisuje 1,7 % a technologický Nasdaq klesá o 2,7 %. Nedaří se ani jednomu sektoru, kde největších ztrát dosahují energetické společnosti (-3,8 %). Nejmenší pokles zaznamenávají síťová odvětví, když se pohybují pouze čtyři setiny procenta pod včerejší zavírací cenou.
  • Výsledková sezóna jede na plný plyn
    „I přes meziroční pokles zisků firem z indexu S&P 500 jsou obchodníci na trhu přesvědčeni, že se situace v dalších čtvrtletích otočí. To v kombinaci s pozitivními očekáváními ohledně dalších kroků ze strany FEDu povzbuzuje nákupní náladu na akciových trzích. Obchodníci si tak užívají historických maxim na amerických indexech,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
  • Výsledková sezóna je jednou z najslabších za posledné roky
    Prvé štyri týždne výsledkovej sezóny máme za sebou, z indexu S&P 500 reportovalo zatiaľ 315 spoločností, teda zhruba 6...
  • Výsledková sezóna je mimoriadne úspešná. Vysoké ocenenie akcií však neznížila
    Máme za sebou gro výsledkovej sezóny v USA. Z indexu S&P 500 reportovalo 415 spoločností. A tie silno prekvapili. Medziročne rástli ich zisky o 13,5%, čo bolo najviac od roku 2010, kedy sa americké spoločnosti pozviechavali z finančnej krízy (čakal sa rast o 9%). Ostatné ukazovatele sú takisto silné – 75% spoločností dokázalo prekonať prognózy ziskov a 66% prognózy tržieb, čo sú vysoko nadpriemerné hodnoty. Takisto aj rozdiel medzi aktuálnym a prognózovaným ziskom (na úrovni 4,5 perc. bodu):
  • Výsledková sezóna je opäť mimoriadne úspešná. Aj vďaka nej sú americké akcie na maximách
    Máme za sebou gro výsledkovej sezóny, odreportovať už stihlo 81% spoločností z amerického indexu S&P 500, medzi nimi všetky veľké. Tá dopadla opäť pozitívne. Tržby rástli medziročne o 5,9%, čo prekonalo z môjho pohľadu nízke prognózy na úrovni 3%. Silno prekvapili tržby, medziročne o 5,8%, čo prekonalo prognózy o 0,9 percentuálneho bodu. Takéto silné prekvapenie prekvapili tržby naposledy v druhom kvartáli 2015. Až 74% spoločností prekonali prognózy ziskov, čo sa stalo naposledy v treťom kvartáli 2015 a 66% spoločností prekonalo očakávania tržieb, čo bola druhá najvyššia úroveň od roku 2011 (najvyššia bola dosiahnutá v predošlom kvartáli). Čiže výsledková sezóna je silná.
  • Výsledková sezóna je podpriemerná. Po troch rokoch.
    Máme za sebou dve tretiny výsledkovej sezóny v USA, poďme sa teda pozrieť na to, ako to dopadlo v indexe S&P 500:
  • Výsledková sezóna je silná, americké akcie držia nižšie voľby
    Máme za sebou prvé štyri týždne výsledkovej sezóny v USA, počas ktorých odreportovalo 85% spoločností z amerického indexu S&P 500. V ďalších týždňoch bude zverejňovanie kvartálnych výsledkov len sporadické, a tak sa môžeme pustiť do bilancovania. Môžeme povedať, že tretí kvartál bol úspešný. Tržbám sa zatiaľ darí naplniť optimistické odhady medziročného rastu na úrovni 2,6% a zisky sa medziročne vrátili do plusu (ako sme v preview výsledkovej sezóny predpokladali), rastú o 2,7%, čo je podstatne lepšie ako prognózy na úrovni poklesu o 2,2%:
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna