Neděle 05. ledna 2025 06:46
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding

Výsledek testu Tankan Banky Japonska ukázal zlepšení situace

29.09.2010 10:20  Autor: Saxo Bank  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk
Dolar na včerejším retardéru zpomalil jen dočasně, protože během newyorského obchodování dále ztrácel půdu pod nohama. Slabá ekonomická data přicházející z USA a holubičí zpráva mozkového trustu (zpráva poradenské skupiny Medley doporučující Fedu oznámit v listopadu další kvantitativní uvolňování) napomohly podkopat support, který index doposud držel, a ten spadl na nejnižší hodnoty od začátku února. EUR zpočátku bojovalo se zvěstmi o chystaném snížení ratingu Španělska a také snížení ratingu slovinských bank agenturou Moody's drželo riziko na uzdě. Přes to však poté, co se dolar rozhodl pokračovat ve svém sestupu, vyšplhalo EUR na svá 5měsíční maxima. GBP ve svém růstu zaostávala - trhy tak reagovaly na prohlášení A. Posena z BoE, že by britská centrální banka měla skoupit více aktiv, aby tak podpořila růst, což možná naznačuje, že BoE přijde v relativně krátké době se svojí vlastní verzí druhé vlny kvantitativního uvolňování.

Pokud jde o americká data, ceny domů v USA v červenci mírně oslabily, přičemž index cen domů S&P/CaseShiller meziměsíčně spadl o 0,13 %, což je o něco málo horší, než původně očekávaný pokles o 0,1 %. Odhady týkající se spotřebitelské důvěry v USA se v září škaredě zmýlily, protože měsíční index dle Conference Board se propadl ze srpnových revidovaných 53,2 na 48,5, což je nejnižší hodnota zaznamenaná od začátku roku 2009. Také týdenní index spotřebitelské důvěry ABC se nadále topí v nízkých hodnotách (-45 oproti -46 v minulém týdnu).

V Asii se hlavní událostí stal průzkum japonské centrální banky označovaný tankan za třetí čtvrtletí. Obecně aktuální hodnocení vychází lépe, než se očekávalo, nicméně důležitější je, že výhled na následující tři měsíce se v obou kategoriích propadem do negativních čísel zhoršil. Firmami předpokládaný vývoj USDJPY v druhé polovině roku se poněkud překvapivě oproti prvnímu pololetí téměř nezměnil, 89,4 oproti 90,2 před třemi měsíci. Při pohledu na aktuální úroveň tohoto páru se to zdá více než optimistické a k uskutečnění těchto předpokladů by se japonské ministerstvo financí a BoJ musely hodně snažit.

V Evropě nás čekají švédské údaje o spotřebitelské důvěře a průzkum hospodářských tendencí, z VB pak peněžní zásoba M4, schválené hypoteční úvěry a zadluženost spotřebitelů. Na dnešním programu je také spotřebitelská důvěra v eurozóně a švýcarské předstihové ukazatele. Americká seance bude očekávat týdenní počty žádostí o hypotéku v USA a z Kanady pak ceny průmyslových výrobků a surovin a index cen domů. Na drátě dnes bude celá řada osobností Fedu - Kocherlakota, Plosser a Rosengren - a trhy budou vyhlížet jakoukoli zmínku o další fázi kvantitativního uvolňování.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Vyrovnané české rozpočty už v příštím roce? Jde to. Vláda ale výrazně snižuje reálné výdaje na vědu, výzkum a inovace
    Od poslední minuty letošního srpna je oficiálně známa výše schodku státního rozpočtu navrhovaná pro příští rok – 230 miliard korun. Pokud by se toto číslo skutečně naplnilo, Fialova vláda za čtyři roky svého vládnutí vytvoří nominálně o zhruba o 320 miliard vyšší dluh než předchozí kabinet Babišův. Přesto by mohla už v příštím roce veřejné rozpočty dokonce vyrovnat, pokud by chtěla.
  • Vyrovnání dluhového stropu USA nabízí riziko i odměnu
    STROP: USA minulý týden dosáhly stropu svého zadlužení ve výši 31,4 bilionu dolarů. Až do léta platí "mimořádná opatření", díky nimž lze získat čas, ale aby USA mohly své dluhy splácet, musí být limit navýšen. Od 60. let minulého století se tak stalo již 68krát, ale rozdělený Kongres vyvolává u mnoha lidí obavy z politického štvaní a chybných odhadů.
  • Vyřešení americké dluhové krize uklidní trhy jen zčásti
    Trhy se dál soustředí na jednání o dluhovém stropu USA. Pozornost ale přitáhne i nadcházející zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému.
  • Vyřizování cizích pronájmů je skvělý byznys
    Mnoho majitelů nemovitostí svěřilo své pronájmy správcovským firmám, aby si ušetřili práci a čas s pronajímáním. Obětovali proto část svých výdělku.
  • Výsledek amerických voleb znamená pro trhy větší stabilitu
    Uplynulé týdny se nesly v nejistotě z výsledků voleb a jejich možného dopadu na ekonomiku a finanční trhy. Zejména protekcionistická strategie v oblasti mezinárodního obchodu, se kterou přišel D. Trump, děsila trhy i vyspělé státy EU. Jeho vítězství pak potvrzuje určitý rostoucí izolacionistický pohled Američanů na svět. Těch nejistot je v každém případě o něco méně, víme trochu více co čekat, přece jen jsme již vládnutí D. Trumpa jednou zažili. Na jaké politiky se můžeme těšit a jaký by mohl být nejbližší výhled pro ekonomiku a trhy?
  • Výsledek amerických voleb znamená, že ropa nijak dramaticky zdražovat nebude. Pohonné hmoty v ČR ovšem v příštím týdnu mírně zdraží
    Pohonné hmoty po týdnech zdražování nabraly opačný směr. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o devět haléřů na litr a činí 27,94 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,13 haléře za litr, tedy o osm haléřů méně než před týdnem.
  • Výsledek HDP vylepšila tvorba zásob
    Zpřesněný odhad vývoje HDP ve druhém letošním čtvrtletí přinesl revizi z mezikvartálních 0,2 % na náš původní odhad 0,5 %. Meziročně si HDP polepšil z 3,6 % na 3,7 %.
  • Výsledek jednání mezi Íránem a USA ovlivní ceny ropy
    Ceny ropy se stabilizovaly po prudkém poklesu zásob ropy v USA. Ve středu, po oznámení zpráv o zásobách, se ceny ropy změnily jen nepatrně. Zásoby ropy v USA klesly o téměř 5 milionů barelů a poptávka vzrostla na rekordní úroveň.
  • Výsledek PMI vykazuje další známky oživení
    Český index nákupních manažerů ve výrobě v říjnu navzdory úderu druhé vlny pandemie vzrostl z 50,7 na 51,9 bodů a posunul se tak dále do teritoria expanze. Zlepšila se jak domácí, tak zahraniční zákaznická poptávka. Stejně jako v září opět rostl objem nových zakázek, který byl nejsilnější za poslední dva roky. To napomohlo k růstu výstupů českých výrobních firem. Díky přísunu nových zakázek se snížilo tempo poklesu rozpracovanosti a firmy nabíraly nové zaměstnance. Nicméně citelné byly i negativní dopady související se zhoršením epidemiologické situace. Finanční zátěž vzrostla nejrychleji od jara minulého roku a vyhlídky na příštích dvanáct měsíců byly méně optimistické.
  • Výsledek senátních voleb je z ekonomického hlediska jednoznačně pozitivní
    Výsledek letošních senátních voleb v ČR je z ekonomického hlediska jednoznačně pozitivní zprávou. Vítěz senátních voleb, ODS, nyní jakožto hlavní pravicová politická síla v zemi bude moci účinněji než doposud tlumit převážně levicovou politiku vládní koalice a tím podporovat konkurenceschopnost českých firem a rozvoj podnikatelského segmentu.
  • Výsledek zasedání Fedu umožňuje ECB, SNB, Bank of England a japonské centrální bance na svých měnových politikách nic neměnit
    Hlavním výsledkem posledního letošního měnověpolitického zasedání Fedu bylo vyjasnění postoje regulátora k počtu zvýšení úrokových sazeb v příštím roce i v následujících dvou letech.
  • Výsledková sezóna běží na plný plyn
    „Aktuální výsledková sezóna zatím akciovým trhům dodává podporu. Jsme sice svědky zpomalení růstu zisků amerických korporací, avšak pouze z předchozích nadprůměrných úrovní. Aktuálně forwardové P/E indexu S&P 500 ve výši 15,4 je pod svým pětiletým průměrem,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
  • Výsledková sezóna, BOE, RBA a zaměstnanost v USA jsou v centru pozornosti
    V prvním únorovém týdnu se všechny oči obracejí k řadě zpráv centrálních bank s čtvrtečním prohlášením o měnové politice Anglické centrální banky a prohlášením o úrokové sazbě Australské centrální bance v úterních ranních hodinách. Vzhledem k tomu, že se obě měny v posledních měsících pohybovaly ve vyšších hodnotách, mohly být trhy citlivé na jakékoli změny ve výhledu bank.
  • Výsledková sezóna bola opäť mimoriadne silná. Rast tržieb sa blíži k dvojciferným úrovniam
    Máme za sebou drvivú väčšinu kvartálnych reportov v indexe S&P 500 (viac ako 80%) a tým pádom už môžeme definitívne zhodnotiť výsledkovú sezónu. Kľúčové závery sú nasledovné:
  • Výsledková sezóna dnes investorům radost nedělá
    Americké akciové burzy pokračují v negativní náladě z pondělí. Nepřispěly jí ani výsledky za třetí kvartál společností 3M či Caterpillar. Právě druhá jmenovaná firma zdůvodnila nižší než očekávaný zisk vyššími náklady za vstupy, především ocel. Můžeme tak vidět první reálné dopady uvalených dovozních cel. Průmyslový Dow Jones ztrácí 2,1 %, S&P 500 odepisuje 1,7 % a technologický Nasdaq klesá o 2,7 %. Nedaří se ani jednomu sektoru, kde největších ztrát dosahují energetické společnosti (-3,8 %). Nejmenší pokles zaznamenávají síťová odvětví, když se pohybují pouze čtyři setiny procenta pod včerejší zavírací cenou.
  • Výsledková sezóna jede na plný plyn
    „I přes meziroční pokles zisků firem z indexu S&P 500 jsou obchodníci na trhu přesvědčeni, že se situace v dalších čtvrtletích otočí. To v kombinaci s pozitivními očekáváními ohledně dalších kroků ze strany FEDu povzbuzuje nákupní náladu na akciových trzích. Obchodníci si tak užívají historických maxim na amerických indexech,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
  • Výsledková sezóna je jednou z najslabších za posledné roky
    Prvé štyri týždne výsledkovej sezóny máme za sebou, z indexu S&P 500 reportovalo zatiaľ 315 spoločností, teda zhruba 6...
  • Výsledková sezóna je mimoriadne úspešná. Vysoké ocenenie akcií však neznížila
    Máme za sebou gro výsledkovej sezóny v USA. Z indexu S&P 500 reportovalo 415 spoločností. A tie silno prekvapili. Medziročne rástli ich zisky o 13,5%, čo bolo najviac od roku 2010, kedy sa americké spoločnosti pozviechavali z finančnej krízy (čakal sa rast o 9%). Ostatné ukazovatele sú takisto silné – 75% spoločností dokázalo prekonať prognózy ziskov a 66% prognózy tržieb, čo sú vysoko nadpriemerné hodnoty. Takisto aj rozdiel medzi aktuálnym a prognózovaným ziskom (na úrovni 4,5 perc. bodu):
  • Výsledková sezóna je opäť mimoriadne úspešná. Aj vďaka nej sú americké akcie na maximách
    Máme za sebou gro výsledkovej sezóny, odreportovať už stihlo 81% spoločností z amerického indexu S&P 500, medzi nimi všetky veľké. Tá dopadla opäť pozitívne. Tržby rástli medziročne o 5,9%, čo prekonalo z môjho pohľadu nízke prognózy na úrovni 3%. Silno prekvapili tržby, medziročne o 5,8%, čo prekonalo prognózy o 0,9 percentuálneho bodu. Takéto silné prekvapenie prekvapili tržby naposledy v druhom kvartáli 2015. Až 74% spoločností prekonali prognózy ziskov, čo sa stalo naposledy v treťom kvartáli 2015 a 66% spoločností prekonalo očakávania tržieb, čo bola druhá najvyššia úroveň od roku 2011 (najvyššia bola dosiahnutá v predošlom kvartáli). Čiže výsledková sezóna je silná.
  • Výsledková sezóna je podpriemerná. Po troch rokoch.
    Máme za sebou dve tretiny výsledkovej sezóny v USA, poďme sa teda pozrieť na to, ako to dopadlo v indexe S&P 500:
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex