Fiskální politiky
Fed snížil úrokové sazby: úleva pro klíčové sektory, ale dlouhodobé dopady jsou nejisté
18.12.2024 Nedávné rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o snížení úrokových sazeb vyvolalo optimismus v oblastech, jako jsou bydlení, úvěrové trhy a technologie. Přesto přetrvávající inflace a ekonomické nejistoty mohou dlouhodobé přínosy omezit.
Fed opět snižuje úrokové sazby, ale tempo v roce 2025 se může zpomalit
18.12.2024 Americká centrální banka (Fed) snížila úrokové sazby o 0,25 procentního bodu, čímž se základní sazba dostala do rozmezí 4,25 % až 4,5 %, což představuje třetí snížení v tomto roce.
Graf dne - GBPUSD (18.12.2024)
18.12.2024 Sterling zůstává pod tlakem, protože růst inflace ve Spojeném království komplikuje výhled politiky BOE a trhy snižují očekávání snížení sazeb do roku 2025 v souvislosti s přetrvávajícími cenovými tlaky a obavami z růstu mezd.Všechny oči se upírají k dnešnímu rozhodnutí Federálního rezervního systému, kde se snížení sazeb o 25 bb zdá být téměř jisté, což by mohlo zvýšit tlak na pokles kabelu, protože rozdíly v politice Fedu a BOE se prohlubují.
Futures na zlato rostou díky obnoveným nákupům čínské centrální banky
10.12.2024 Futures na zlato zaznamenávají růst, protože čínská centrální banka pokračuje ve své agresivní strategii nákupů zlata. Čínská lidová banka (PBOC) nedávno obnovila akvizice zlata, což naznačuje snahu země diverzifikovat své rezervy a posílit ekonomickou odolnost tváří v tvář měnícím se geopolitickým a ekonomickým podmínkám.
Čína plánuje masivní stimulaci ekonomiky v roce 2025
09.12.2024 Čínští lídři plánují uvolnit měnovou politiku a zvýšit fiskální výdaje v roce 2025, aby čelili očekávané obchodní válce po nástupu Donalda Trumpa do funkce. Politbyro vedené prezidentem Si Ťin-pchingem oznámilo přijetí „mírně uvolněné“ měnové politiky a slíbilo být „proaktivnější“ v oblasti fiskální politiky. Nově také slíbilo „mimořádné“ proticyklické opatření k podpoře ekonomiky a zaměřilo se na stabilizaci realitního a akciového trhu.
Trh práce v USA neukazuje přílišnou sílu. Od Fedu čekáme snížení a pak přestávku
06.12.2024 Listopadová data z amerického trhu práce se příliš neodchýlila od odhadů, takže nevyvolají příliš velké změny v očekáváních ohledně měnové politiky a kondice ekonomiky. Z pohledu akcií či dluhopisů vyznívají čísla mírně pozitivně, zatímco dolaru naopak mohou trochu uškodit. Klíčová statistika nových pracovních míst jen lehce překonává odhady. Dosáhla 227 tisíc, zatímco se čekalo 220 tisíc.
Přichází reflace v USA
06.12.2024 Díky zásadní politické změně se naším základním ekonomickým scénářem pro rok 2025 stává reflace americké ekonomiky.
OECD varuje před protekcionismem, zatím čeká růst světové ekonomiky
04.12.2024 Globální ekonomika v letošním roce vykáže růst o 3,2 procenta, v dalších dvou letech pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) mírně zrychlí a dosáhne 3,3 procenta. Ve svém výhledu světové ekonomiky to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Upozornila nicméně, že rizikem je sílící protekcionismus v mezinárodním obchodě. České ekonomice na letošek předpovídá růst o jedno procento, v příštím roce zrychlení tempa na 2,4 procenta a v roce následujícím na 2,6 procenta.
Mírná korekce HDP směrem výše
29.11.2024 Zpřesněný odhad Českého statistického úřadu týkající se růstu české ekonomiky ve třetím kvartále ukázal na stejnou dynamiku jako v první polovině roku. Mezičtvrtletní růst tak byl revidován mírně výše z 0,3 % na 0,4 %. Meziroční číslo ve výši 1,3 % zůstalo nezměněno. Růst tuzemské ekonomiky tak směřuje k 1% růstu v souladu s naší prognózou.
Volby, bitcoin a hodnota Tesly 1 bilion dolarů: Co dalšího se děje na trhu?
12.11.2024 Hlavní indexy na Wall Street zakončily pondělní obchodní seanci na rekordních hodnotách. Přispěly jim k tomu akcie společností, které očekávají pozitivní vliv potenciálních ekonomických rozhodnutí nově zvoleného republikánského prezidenta Donalda Trumpa.
Komentář analytiků společnosti Fidelity: Trump zvítězil
08.11.2024 Donald Trump vyhrál prezidentské volby v USA. Ekonomové a investiční manažeři společnosti Fidelity International níže probírají, jaké to pravděpodobně bude mít následky.
Politická nestabilita, snižování sazeb a rekord Nvidie: Co se děje na trhu?
08.11.2024 Americké akciové trhy zakončily čtvrteční obchodování sebevědomým růstem, ke kterému přispělo rozhodnutí Federálního rezervního systému snížit úrokové sazby o čtvrt procentního bodu (25 bazických bodů). Tento vývoj posílil pozitivní trend, který začal po návratu Donalda Trumpa do prezidentského úřadu v USA.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 8.11.2024
08.11.2024 Americké akciové indexy dva dny po amerických prezidentských volbách a po včerejším rozhodnutí Fedu o snížení sazeb už druhý den za sebou dosahovaly rekordních hodnot. Zatímco technologický Nasdaq a širší index S&P 500 včera zaznamenaly další rekord, Dow Jonesův index zůstal beze změny.
Politické změny a předvolební sliby
06.11.2024 Intenzita politických změn a jejich vliv na ekonomiku a trhy bude o to silnější, pokud republikáni ovládnou prezidentské křeslo, senát i sněmovnu reprezentantů, tedy celý Kongres. Předběžné výsledky zatím ukazují, že je to pravděpodobný scénář, republikánská většina obzvlášť ve sněmovně reprezentantů výrazně oslabí opozici při prosazování nových zákonů Trumpovou administrativou. Pokud tato situace nastane (tzv. red sweep), pak Trumpova administrativa bude mít 2 roky (do pololetních voleb), kdy bude moci výrazným způsobem reformovat americkou politiku.
Dolar po volbách výrazně zpevňuje, euro ztrácí
06.11.2024 Dolar dnes na forexovém trhu výrazně zpevňuje, ke koši měn vykazuje největší nárůst za více než čtyři roky. Obchodníci nákupem americké měny reagují na výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech, v nichž podle neoficiálních výsledků zvítězil kandidát Republikánské strany Donald Trump, který tak ukončí vládu demokratů a vrátí se do Bílého domu.
Nvidia je novým hráčem indexu Dow: Co to ovlivní a co by měli investoři očekávat?
04.11.2024 Hlavní indexy na Wall Street zakončily pátek růstem, takže se zotavily z výprodeje z předchozího dne, když silné zisky Amazonu vyvážily značné obavy ze zpomalení říjnového růstu pracovních míst v USA.
Pět klíčových ekonomických dopadů výsledků prezidentských voleb v USA
03.11.2024 Úterní prezidentské volby ve Spojených státech budou mít dalekosáhlé ekonomické dopady - od zdanění Američanů až po to, jak jejich země obchoduje se zbytkem světa. Kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a republikán Donald Trump voličům předkládají zcela odlišné politické vize, které budou formovat i příliv imigrantů na trh práce a transformaci energetiky důležité pro průmysl. Jejich rozdílné postoje ovlivní ceny, které spotřebitelé platí za zboží každodenní spotřeby, a také náklady na půjčky pro domácnosti a podniky v souvislosti s dluhy, píše agentura Bloomberg.
Ozvěny trhu: Americké volby mají výrazný dopad i na korunová aktiva
31.10.2024 Do dění na finančních trzích v posledních týdnech výrazně promlouvají nadcházejících prezidentské volby v USA, které se uskuteční již příští úterý. Podle sázkových burz jako PredictIt nebo Polymarket začaly koncem září výrazně stoupat šance na výhru D. Trumpa, zatímco průzkumy veřejného mínění přisuzují oběma kandidátům podobnou pravděpodobnost výhry. Míra citlivosti na tento vývoj se však u různých tříd aktiv liší.
Allianz Trade: Růst globální ekonomiky do roku 2026 bude kolem 2,8 procenta
11.10.2024 Růst světové ekonomiky by se měl v letech 2024 až 2026 držet kolem 2,8 procenta, což odpovídá dlouhodobému průměru. Většímu růstu brání vývoj ve Spojených státech, kde se příští rok očekává zpomalení růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 1,7 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy společnosti Allianz Trade.
Výsledková sezóna se blíží: Co předvedou banky na pozadí nezaměstnanosti a nestabilního trhu?
11.10.2024 Klíčové indexy na Wall Street zakončily čtvrtek v červených číslech na pozadí rostoucích obav investorů ohledně budoucího vývoje inflace a nezaměstnanosti. Očekávání ohledně ekonomických ukazatelů byla vyšší než předpovědi, což zvýšilo nejistotu na trhu a posílilo debaty o dalším směřování úrokových sazeb.
Hospodářský výhled: Americká ekonomika zpomaluje. Německo se dostane z recese koncem roku
10.10.2024 Celosvětový růst HDP pro období 2024-2026 bude stabilní – každoroční nárůst by se měl držet na úrovni 2,8 %, což odpovídá dlouhodobému průměru. Dle nejnovější analýzy společnosti Allianz Trade brání většímu růstu přetrvávající zpomalování americké ekonomiky, kde se očekává zpomalení růstu HDP na 1,7 %. Naopak v Evropě se postupně objevuje dynamika vedoucí k růstu, i když Německo zůstane výjimkou a jeho ekonomika vystoupí z recese až koncem roku 2024.
Graf dne - HK.cash (10.10.2024)
10.10.2024 Hang Seng Index dnes uzavřel téměř o 3 % výše a čínský pevninský CSI vzrostl o 1 %, poté co čínská centrální banka oznámila podrobnosti o velikosti SFISF úvěrového zařízení. Zisky v Číně však dnes nebyly velké, přičemž HK.cash aktuálně obchoduje se „skoro symbolickým“ růstem o 1 %. Velikost oživení byla o to skromnější, když si uvědomíme, že shenzhenský SZSE Composite index směřoval k 8% poklesu, největšímu od května 1997, tedy 27 let, a dnes zaznamenal další pokles o 0,8 %.
Výhled společnosti Fidelity International na 4. čtvrtletí: Před námi je hrbolatá cesta
08.10.2024 Po pěti letech, kdy se kola globální ekonomiky točila díky vydatné podpoře vlád, ses vracíme zpátky na zem. Trhy a globální ekonomika už od pandemie prokázaly odolnost, ale v posledních měsících se zvyšuje volatilita.
Akcie v pevninské Číně zdolaly rekord, v Hongkongu naopak klesly
08.10.2024 Prudký růst cen akcií v Hongkongu a Číně z posledních týdnů ustal. Hlavní index pro pevninskou Čínu zdolal v první části dnešního obchodování rekord, ale neudržel jej a nakonec zavíral s mírnějším nárůstem. Akcie v Hongkongu podle místního indexu odepsaly přes devět procent, což analytici dávají do souvislosti se snahou investorů vybrat si zisky po výstupu na rekord z minulého týdne, uvedla agentura Reuters.
Ekonom Hampl: ČR si po roce 2019 málo uvědomila, jak se svět změnil
10.09.2024 Česká republika si po roce 2019, kdy vypukla pandemie nemoci covid-19, dostatečně neuvědomila, jak moc se svět změnil a jaké je potřeba mít priority v oblasti veřejných investic. Na výroční konferenci Sdružení pro zahraniční investice v Praze to řekl ekonom a předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Oproti ostatním zemím regionu podle něj ale minimálně, co se fiskální politiky týče, může ČR říci, že "vybírá zatáčku".
Japonský index Nikkei 225: Co byste měli vědět
15.08.2024 Nikkei 225 je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších akciových indexů na světě. Tento index, který sleduje výkonnost 225 největších a nejlikvidnějších japonských společností, je považován za hlavní ukazatel japonské ekonomiky a jejího akciového trhu.
Fundamentální analýza kryptoměn – makroekonomické faktory ovlivňující hodnotu kryptoměn (2. díl)
01.08.2024 Tento článek zkoumá, jak makroekonomické faktory ovlivňují trh s kryptoměnami. Popisuje vliv inflace, změn úrokových sazeb a fiskální politiky na hodnotu kryptoměn ve srovnání s fiat měnami. Dále se zaměřuje na dopady geopolitických událostí, jako jsou obchodní války a politická nestabilita, na atraktivitu kryptoměn jako investičního nástroje.
Fundamentální analýza forexu – využití ekonomických ukazatelů a modelů při předpovídání forexových trhů (9. díl)
22.07.2024 Článek vysvětluje, jak různé ekonomické ukazatele, jako HDP, inflace, úrokové sazby a zaměstnanost, ovlivňují měnové kurzy. Dále se zabývá makroekonomickými modely, které pomáhají předpovídat pohyby měn. Čtenář se dozví, jak tyto indikátory a modely použít k analýze a řízení investičních strategií na forexovém trhu.
USA jsou v režimu Fiskální dominance
17.07.2024 Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance.
Ekonomiky střední a východní Evropy porostou o 2,7 pct
11.07.2024 Ekonomiky zemí střední a východní Evropy letos porostou o 2,7 procenta a příští rok o 2,9 procenta. Vyplývá to z analýzy skupiny UniCredit, která ji poskytla ČTK. Mezi analyzovanými zeměmi byly Bulharsko, Chorvatsko, Česko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.
Asijsko-pacifický region posiluje, v čele stojí japonské polovodičové tituly
09.07.2024 V úterý se indexy z asijsko-pacifického regionu obchodují výše, především se daří japonským polovodičům titulům, kterým pomáhá vyšší pravděpodobnost nižších úrokových sazeb ve Spojených státech. Trhy nyní čekají na dnešní projev předsedy Fedu, Jeroma Powella v bankovním výboru Senátu Spojených států. Indexy v Číně se dnes dokázaly vyhoupnout z úvodních ztrát. Dle agentury roste s blížícím se zasedání třetího pléna Komunistické strany volatilita, jelikož se trhy snaží odhadnout směr fiskální politiky a možné vládní stimuly.
INVESTIČNÍ GLOSA: Ve Francii si zvolili druhý extrém. A trhy znovu obchází nejistota
08.07.2024 Francouzské parlamentní volby překvapivě ovládla levicová koalice, která se společně s prezidentem Emmanuelem Macronem narychlo snažila zastavit nástup krajní pravice. Ani vítězství opačného extrému ale trhy v Evropě příliš nepotěšilo. Odneslo to například euro.
Záznam ČNB: Pro snížení sazeb o 0,25 bodu hlasovali dva členové ČNB
08.07.2024 Viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová a členka bankovní rady Karina Kubelková hlasovaly na posledním měnovém zasedání pro snížení úrokových sazeb o 0,25 procentního bodu. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro pokles o půl procentního bodu na 4,75 procenta. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila.
Fundamentální analýza forexu – techniky a nástroje efektivní fundamentální analýzy (5. díl)
07.07.2024 Článek vysvětluje, jak jsou ekonomické kalendáře klíčovým nástrojem pro sledování nadcházejících ekonomických událostí a ukazatelů na forexových trzích. Čtenáři se dozvědí, jak kalendáře pomáhají plánovat obchodní strategie a řídit rizika tím, že poskytují informace o důležitých ekonomických zprávách a jejich očekávaném dopadu na trhy.
Co je důvodem pro růst zadlužení ve většině zemí?
03.06.2024 Je třeba pochopit jednu věc a sice to, že zadlužování se ekonomik není výběrem ale v podstatě nutností už. Před 100 lety situace byla na západě jiná a dařilo se mít vyrovnaný rozpočet a dokonce se považovalo za dobré mít mírný přebytek a některým zemím se to i dařilo (např USA). Ovšem nyní je západ v úplně jiné situaci: jsme již silně rozvinutí, přirozený růst je těžší, populace stárne (sociální účet narůstá), rozdíl v bohatství se prohlubuje (střední třída v reálných číslech nebohatne už velmi dlouho, naopak chudne) a v důsledku toho roste populismus, voliči jsou zklamaní z reality a z toho, že ty komodity (byty, akcie apod.) rostou rychleji, než jejich příjmy a tlačí politiky k tomu, aby více zadlužovali zemi a ulevili svým voličům.
ILO: Globální míra nezaměstnanosti letos klesne
29.05.2024 Globální míra nezaměstnanosti v letošním roce klesne proti loňsku o desetinu bodu na 4,9 procenta. Nezaměstnanost se sníží navzdory tomu, že na trzích práce přetrvává nerovnost. V aktuálním výhledu to uvádí Mezinárodní organizace práce (ILO).
Analýza: Inflace ve střední Evropě ožívá
28.05.2024 Inflace ve střední Evropě opět ožívá, do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank. Inflace za rok 2024 by měla dosáhnout 3,7 procenta v Česku, 4,6 procenta v Polsku a 4,8 procenta v Maďarsku. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes poskytla ČTK úvěrová pojišťovna Allianz Trade. Česká národní banka počátkem května snížila odhad letošní inflace na 2,3 procenta z únorových 2,6 procenta.
Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank
28.05.2024 Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.
Forex: Kam až může koruna posilovat?
27.05.2024 Minulý týden začala koruna na hodnotě 24,70 EUR/CZK, kolem které se pohybovala většinu týdne, přičemž spíše měla tendenci mírně oslabovat. Ceny výrobců v České republice vykázaly očekávaný mírný růst, naopak v Německu pokračoval jejich pokles, což se ale na kurzu koruny výrazně neprojevilo. Úterní zasedání Maďarské centrální banky skončilo dle očekávání rozhodnutím o snížení úrokových sazeb o 50bb, nicméně obavy ohledně inflačních rizik, ekonomických fundamentů i vývoje fiskální politiky zvýšily pravděpodobnost, že cyklus uvolňování měnové politiky v Maďarsku bude muset být pozastaven. Koruna reagovala mírným oslabením k úrovni 24,72 EUR/CZK, kde se s mírnými výkyvy držela až do pátečního poledne. Středeční zveřejnění zápisu z květnového zasedání Fedu poskytlo bližší vhled do debaty mezi americkými centrálními bankéři, mezi kterými převládá vyšší nejistota ohledně rychlosti dezinflačního procesu.
Fundamentální analýza akciových trhů – makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy (1. díl)
13.05.2024 Článek se zaměřuje na makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy. Čtenář se dozví o klíčových ukazatelích, jako je HDP, inflace, úrokové sazby a nezaměstnanost, a jaký mají vliv na trhy. Také se diskutuje o vlivu měnové politiky, fiskální politiky, cykličnosti ekonomiky, důvěře spotřebitelů a globálních ekonomických trendech na akciové trhy. Celkově článek poskytuje ucelený pohled na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují investiční rozhodnutí a chování trhů.
Klíčové body z tiskové konference guvernéra ČNB Aleše Michla
02.05.2024 Česká národní banka dnes opět snížila úrokové sazby o 50 bazických bodů. Hlavní 2T repo sazba dosahuje 5,25 %, diskontní sazba 4,25 % a lombardní sazba 6,25 %.
Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)
22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
Tisková konference ČNB - Klíčové body
20.03.2024 Bankovní rada ČNB dnes ve 14:30 zveřejnila rozhodnutí snížit úrokové sazby o dalších 50 bazických bodů. 2T repo sazba nyní dosahuje 5,75 %, zatímco diskontní sazba 4,75 % a lombardní 6,75 %.
Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)
17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
2024 je rokem voleb, co to znamená pro akcie?
12.03.2024 „Rok 2024 je význačný tím, že se letos bude konat rekordní počet politických voleb, což má významný dopad na finanční trhy a ekonomický růst. 2024 je rokem voleb, a to je pozitivní pro akciové trhy, říká analytik BHS Timur Barotov.
Skutečný důvod proč akcie rostou, pravidla hry se změnily
21.02.2024 „Svět zkouší přejít na nový model, kdy v jedné ruce vyšší úrokové sazby mají chránit před vysokou inflací a v ruce druhé, kvantitativní uvolňování má zajišťovat pokračující růst a stabilitu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)
19.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.
Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)
14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
Forex: NBP nechává sazby na úrovni 5,75 %
10.01.2024 Část polského devizového a peněžní trhu se včera zjevně vydala špatný směrem, když těsně před rozhodnutím centrální banky začala spekulovat na to, že NBP sníží oficiální úrokové sazby. Spekulace navíc poněkud podivně podpořila i polská státní tisková agentura PAP, která včera odpoledne omylem uvedla, že NBP (nečekaně) snížila sazbu o 25 bazických bodů.
Forex: NBP ponechává sazby beze změny
07.12.2023 Polská centrální banka ponechala v souladu s všeobecným očekáváním hlavní úrokové sazby beze změny. NBP se nově po parlamentních volbách drží rétoriky, že nejistota ohledně fiskální politiky a vývoje regulovaných cen neumožňuje pokračovat v cyklu snižování sazeb. Ty zřejmě zůstanou beze změny až do března, což je pochopitelně pro zlotý dobrá zpráva.
Invesco: Výhled akciového trhu pro rok 2024
06.12.2023 V roce 2023 jsme byli svědky toho, že některé inflační impulsy z doby Covidu začaly slábnout. Růst začal zpomalovat, což vyvolalo diskusi o tom, kdy by úrokové sazby mohly dosáhnout svého vrcholu a případně se snížit. Domníváme se, že tato debata bude ještě nějakou dobu živá a ekonomická data budou podrobně zkoumaná.
NAPŘÍČ TRHY
29.11.2023 Od poloviny listopadu se Německo nachází v rozpočtové krizi, poté co ústavní soud v Karlsruhe zakázal vládě převod 60 mld. euro do klimatického a transformačního fondu (KTF). Omezení výdajů přichází v tu nejméně vhodnou dobu – německá ekonomika již více než rok stagnuje a ani vyhlídky na příští rok nejsou optimistické. O to více, pokud by se německá ekonomika – vedle řady cyklických a strukturálních problémů – dostala i pod tlak nežádoucího utažení fiskální politiky.
Agentura Moody's snížila výhled úvěrového ratingu USA na negativní
13.11.2023 Ratingová agentura Moody's Investor Service minulý pátek snížila rating Spojených států. Výhled ratingu byl změněn ze stabilního na negativní při zachování nejvyššího investičního ratingu země na úrovni AAA.Tato změna odráží obavy z rostoucího rozpočtového deficitu Spojených států a rostoucí politické polarizace. Ratingová agentura zdůraznila, že bez účinných opatření fiskální politiky zaměřených na snížení vládních výdajů nebo zvýšení příjmů budou Spojené státy pravděpodobně čelit velmi velkým fiskálním deficitům, což výrazně oslabí schopnost splácet dluh. Fitch na začátku tohoto roku také snížila rating USA z podobných důvodů.
Graf dne - EURUSD (13.11.2023)
13.11.2023 Luis de Guindos, bývalý španělský ministr hospodářství, průmyslu a konkurenceschopnosti a v současnosti viceprezident ECB, vystoupil na zahájení 26. ročníku konference Euro Finance Week ve Frankfurtu. De Guindos očekává v nadcházejících měsících krátkodobé oživení inflace. Zároveň je pravděpodobné, že ekonomika eurozóny zůstane ještě více utlumená a objeví se známky oslabení trhu práce.
ECB Christine Lagarde a Fed Logan komentují ekonomiku 💵
10.11.2023 Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová a šéfka dallaského Fedu Lorie. K Logan dnes komentoval situaci v ekonomice eurozóny a rizika a příležitosti pro americký bankovní sektor. Dnes můžeme vidět posílení měny EUR s nárůstem EUR/USD o 0,2 %.
Vzestup zlata zpomalil, protože se zastavil růst sazeb a vzrostla ochota riskovat
06.11.2023 Světové trhy si včera v noci oddechly, když předseda Fedu Powell vyslal jasný signál, že Federální rezervní systém přestává zvyšovat sazby. Po neočekávaně nízkém indexu ISM ve výrobě, který byl toho dne zveřejněn, pomohlo Powellovo poselství zlepšit nálady na trzích, které v poslední době trápí geopolitické obavy, rychle rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, jež s sebou nesou riziko hospodářského oslabení, a nevyrovnaná výsledková sezóna. Drahé kovy však na vyhlídky na ukončení růstu sazeb, které by pro ně byly za normálních okolností příznivým znamením, reagovaly poměrně nevýrazně. V tomto článku se podíváme blíž na to proč.
Ranní shrnutí (06.11.2023)
06.11.2023 Výnosy amerických desetiletých dluhopisů mírně rostou a pohybují se kolem 4,580 %. Dolar mezitím zůstává mírně slabší, přičemž pokles se na většině hlavních měnových párů pohybuje v rozmezí 0,1-0,3 %.
ČNB nechala úrokovou sazbu na sedmi procentech, koruna výrazně posílila
02.11.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) i na dnešním zasedání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Část trhu přitom očekávala, že centrální banka dnes zahájí snižování sazeb vzhledem k nízké meziměsíční inflaci a útlumu ekonomiky. Podle guvernéra ČNB Aleše Michla ale při rozhodování převážily obavy z proinflačních rizik a z možného zakotvení vyšších inflačních očekávání v ekonomice. Koruna v reakci na rozhodnutí ČNB zpevnila o 19 haléřů na 24,49 CZK/EUR, končí nejsilnější za víc než tři týdny.
ČNB zhoršila výhled ekonomiky, letos čeká pokles HDP, příští rok slabší růst
02.11.2023 Česká národní banka (ČNB) zhoršila výhled české ekonomiky. V letošním roce podle ní hrubý domácí produkt (HDP) klesne o 0,4 procenta, příští rok vzroste o 1,2 procenta. V srpnové prognóze přitom ČNB čekala letos růst 0,1 procenta a příští rok 2,3 procenta. Centrální banka také o půl procentního bodu zhoršila očekávání inflace v příštím roce, která by měla být průměrně 2,6 procenta. Vyplývá to z nové makroekonomické prognózy, kterou dnes představil guvernér ČNB Aleš Michl.
Tisková konference ČNB - Klíčové body
02.11.2023 Bankovní rada ČNB dnes ve 14:30 ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Měnový pár EUR/CZK od zveřejnění až do začátku tiskové konference guvernéra Aleše Michla poklesl asi o 0,4 %.
Snahu zlepšit veřejné finance v eurozóně brzdí zpomalující ekonomika
27.09.2023 Vlády zemí eurozóny se v příštím roce pokusí zlepšit své veřejné finance zrušením drahých dotací na ceny energií. Výraznějšímu zpřísnění fiskální politiky ale brání pomalejší hospodářský růst a obavy z rozhořčení voličů. S odkazem na úředníky z eurozóny to dnes uvedla agentura Reuters.
ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ: Wall Street Open 26.9.2023
26.09.2023 Akciové trhy nevstoupily do nového týdne příliš pozitivně a zatím se nepodařilo zkorigovat ztráty z minulého týdne. Indexy jsou z krátkodobého pohledu pod tlakem rostoucích výnosů a z fiskální politiky může dorazit další negativní událost – vládní shutdown. Ropa mezitím ustupuje z 90 dolarů za barel, zatímco obavy z recese znovu ohrožují výhled pro poptávku. Trh však stále čelí masivnímu deficitu, což by nemělo pustit ceny do výraznějšího propadu. Nejnovější dynamiky včetně zajímavého vývoje na konkrétních akciích probereme živě od 15:20.
ECB: zvýšení sazeb se odkládá, tón ale zůstane jestřábí
13.09.2023 Na zářijovém zasedání si ECB podle našeho názoru dá se zvyšováním úrokových sazeb pauzu. Důvodem budou data, která od jejího minulého zasedání přicházela z eurozóny a indikovala rizika zpomalení tamního hospodářského růstu. Nová prognóza z dílny ECB tak zřejmě přinese mírnou revizi HDP směrem dolů. Z těchto důvodů si evropští centrální bankéři budou podle nás chtít počkat na další sérii dat z reálné ekonomiky, vývoj cen energií i směřování fiskálních politik. Zároveň však inflace zůstává vysoká a směrem nahoru jsou vychýlena i její rizika. Další zvýšení sazeb tak podle našeho odhadu ECB dodá v prosinci (ačkoli nelze vyloučit i říjnové zasedání), přičemž od nového roku zintenzivní i proces kvantitativního utahování. První snížení sazeb čekáme až počátkem roku 2025.
Snížení sazeb ČNB – spíš později než dříve
11.08.2023 Dnes zveřejněný záznam z posledního jednání bankovní rady ČNB zdůrazňuje proinflační rizika. Minulý čtvrtek centrální bankéři jednohlasně rozhodli o ponechání úrokových sazeb na současné úrovni. Základní repo sazba tak zůstává na 7 %.
Bankovní rada ČNB vnímá riziko předčasného snížení úrokových sazeb
11.08.2023 Pro vývoj inflace je větším rizikem předčasně snížit úrokové sazby než ponechat zpřísněnou měnovou politiku delší dobu. Shodla se na tom bankovní rada České národní banky (ČNB) při jednání o nastavení sazeb v minulém týdnu. Kvůli proinflačním rizikům odmítla základní scénář své prognózy, který počítal s poklesem sazeb ve třetím čtvrtletí. Alternativní scénáře prognózy, které rada upřednostnila, předpokládají zachování sazeb poblíž současné úrovně sedmi procent do konce roku. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady, který dnes ČNB zveřejnila.
📣Fitch snižuje rating USA!
02.08.2023 Agentura Fitch na začátku srpna všechny překvapila rozhodnutím snížit úvěrový rating USA z nejvyššího možného AAA na AA+. Stalo se tak poprvé za něco málo přes 10 let, kdy se ratingová agentura rozhodla snížit důvěryhodnost amerického dluhu, což vyvolalo omezené pohyby na trhu, ale zároveň značné pobouření amerických úřadů. Co stojí za rozhodnutím agentury Fitch? Rozhodnou se i další agentury přehodnotit své ratingy? Co to znamená pro trhy a měly by se potenciálních problémů obávat i další země?
Singer: Příčinou nerůstu české ekonomiky je i provázanost s Německem
09.07.2023 Příčiny současného špatného výkonu české ekonomiky jsou například její provázanost s ekonomikou Německou, struktura hospodářství, zaostávání infrastruktury a rostoucí výdaje státu. Problémem jsou i dotace za pouhou existenci, míní bývalý guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer, který je nyní hlavním ekonomem Generali CEE Holding. Řekl to serveru Lidovky.cz. Česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí klesla meziročně o 0,5 procenta.
Investiční výhled Fidelity International na 3. čtvrtletí 2023: Trhy budou oscilovat mezi odolností a křehkostí
04.07.2023 Vzhledem k tomu, že centrální banky stále zaujímají kvůli přetrvávajícím inflačním tlakům jestřábí postoj, pravděpodobnost měkkého přistání, na rozdíl od některých částí trhu, které se pohybují v překoupeném teritoriu, klesá. Vzhledem k tomu, že finanční trhy oscilují mezi odolností a křehkostí, měli by investoři zvážit snížení celkové ochoty riskovat a zároveň takticky i strategicky využít podhodnocených příležitostí v rozvíjejících se zemích, uvádí investiční výhled společnosti Fidelity International pro třetí čtvrtletí roku 2023.
4 důvody proč jsou akciové trhy před další korekcí
26.06.2023 „Akciové trhy euforicky rostou na pozadí zpomalující ekonomiky a zhoršující se likvidity,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
ČNB poslala trhům lehce jestřábí vzkaz
22.06.2023 Centrální banka na svém včerejším zasedání podle očekávání sazby nezměnila. Pro jejich stabilitu hlasovalo 5 členů bankovní rady, zatímco dva členové zvedli ruku pro růst sazeb o 25bps. To je o jeden hlas méně než na předešlém zasedání a argumenty pro další utažení měnové politiky podle našich předpokladů v bankovní radě slábnou. To je dáno jednak postupným odezníváním inflace (celkové i jádrové) a současně o něco horšími výsledky domácí ekonomiky (slabší růst v Q1 2023 i slabý start do Q2).
Michl: Působení fiskální politiky vytváří proinflační riziko do budoucna
21.06.2023 Působení fiskální politiky vytváří proinflační rizika do budoucna. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady to řekl guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl. Vládní balíček ke konsolidaci veřejných financí hodnotí jako vykročení správným směrem, jeho vyhodnocení ale podle něho bude možné, až po schválení Parlamentem bude známa jeho konečná podoba.
Grandiózní oživení čínské ekonomiky se nekoná
31.05.2023 „Čínská ekonomika již má své dno za sebou, ale její další růst bude pravděpodobně zatížen strukturálními faktory, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Tuzemská ekonomika na začátku roku stagnovala
30.05.2023 Zpřesněný odhad českého HDP přinesl mírnou revizi směrem dolů. Ekonomika tak podle revidovaných dat v prvním letošním kvartále mezičtvrtletně stagnovala oproti původně udávanému růstu o 0,1 % q/q. Zhoršení odhadu pravděpodobně souvisí se slabými daty spotřebitelské poptávky za březen. Stále ale platí, že pokles ekonomiky z druhé poloviny loňského roku a tedy i technická recese odezněly. Oproti předpandemickému poslednímu čtvrtletí roku 2019 byl HDP v letošním prvním čtvrtletí nižší o 1 %, zatímco v meziročním srovnání se snížil o 0,4 %.
Tuzemská ekonomika na začátku roku stagnovala
30.05.2023 Zpřesněný odhad českého HDP přinesl mírnou revizi směrem dolů. Ekonomika tak podle revidovaných dat v prvním letošním kvartále mezičtvrtletně stagnovala oproti původně udávanému růstu o 0,1 % q/q. Zhoršení odhadu pravděpodobně souvisí se slabými daty spotřebitelské poptávky za březen. Stále ale platí, že pokles ekonomiky z druhé poloviny loňského roku a tedy i technická recese odezněly. Oproti předpandemickému poslednímu čtvrtletí roku 2019 byl HDP v letošním prvním čtvrtletí nižší o 1 %, zatímco v meziročním srovnání se snížil o 0,4 %.
Ranní shrnutí (30.05.2023)
30.05.2023 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly smíšeně. S&P/ASX 200 klesl o 0,1 %, indexy z Číny se obchodovaly o 0,7-1,2 % níže, Nikkei si připsal 0,3 % a Kospi se posunul téměř o 1 % výše. Nifty 50 se obchodoval smíšeně.
Forex: Mírný růst HDP pravděpodobně ukončil technickou recesi české ekonomiky
30.05.2023 Zpřesněný odhad českého HDP pro Q1 23 by měl podle nás pouze potvrdit mezičtvrtletní růst ekonomiky o 0,1 % q/q. Spotřeba domácností se pravděpodobně opět snížila, zatímco čistý vývoz rostl. Zveřejněny dnes budou také další indikátory sentimentu z eurozóny i USA. Zde vidíme šanci na mírné zlepšení, ve světle posledních slabých dat ale existuje riziko horšího výsledku. Evropské finanční trhy budou sledovat i španělskou inflaci za květen či dubnový vývoj peněžní zásoby v eurozóně.
PwC: Tržní hodnota nejcennějších firem propadla loni nejvíce od roku 2009
16.05.2023 Tržní hodnota stovky nejcennějších světových firem propadla za poslední rok nejvíce od finanční krize v roce 2009. Pořadí největších společností se nezměnilo, jedničkou zůstává Apple. Vyplývá to z aktuální studie PwC Global Top 100 Companies.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nepatrný růst ekonomiky eurozóny v Q1 následován výraznějším oživením
15.05.2023 Dnes zveřejněná březnová průmyslová produkce v eurozóně by měla potvrdit hluboký pokles o 4,1 % m/m v souladu s již zveřejněnými národními statistikami. V týdnu se dočkáme zpřesněného odhadu HDP v eurozóně, který podle nás nic nezmění na nepatrném růstu o 0,1 % q/q v Q123. Ve stejný den bude zveřejněn výkon regionálních ekonomik v prvním letošním čtvrtletí dle předběžných odhadů HDP. Makroekonomický kalendář na druhé straně Atlantiku nabídne americké maloobchodní tržby a průmyslovou výrobu. V obou zmíněných případech čekáme v dubnu meziměsíční nárůst.
Forex: Síla české koruny se dnes opět vytrácela
12.05.2023 Dnes zveřejněný zápis z posledního jednání ČNB ukázal, že se debata uvnitř bankovní rady (BR) stáčela primárně kolem proinflačních rizik. Ty však neodradily současnou holubičí většinu, byť nyní již alespoň dle hlasování méně početnou, od ponechání úrokových sazeb beze změny. Dále ve čtvrtek zveřejněná tuzemská inflace za duben překvapila výrazně směrem dolů, když ceny meziměsíčně klesly o 0,2 %.
Zápis z posledního zasedání ČNB zmiňuje především proinflační rizika
12.05.2023 Česká národní banka na svém posledním zasedání v minulém týdnu ponechala podle očekávání úrokové sazby beze změny, překvapivý byl však těsný poměr hlasů. Stabilitu úrokových sazeb podpořili pouze čtyři centrální bankéři, zatímco zbylí tři hlasovali pro zvýšení o čtvrt procentního bodu. Dnes zveřejněný zápis z tohoto zasedání ukazuje, že pro stabilitu úrokových sazeb hlasovali guvernér A. Michl, viceguvernéři E. Zamrazilová a J. Frait a člen bankovní rady J. Kubíček. Zvýšení o čtvrt procentního bodu nadále prosazoval T. Holub a nově také K. Kubelková a J. Procházka.
Stoupenci růstu sazeb v ČNB argumentovali malým ochlazením ekonomiky
12.05.2023 Zvýšení základní úrokové sazby o 0,25 procentního bodu na jednání bankovní rady České národní banky (ČNB) podpořili Karina Kubelková, Jan Procházka a Tomáš Holub. Kubelková a Holub původně navrhovali růst sazeb o 0,5 procentního bodu. Argumentovali především malým ochlazením ekonomiky i trhu práce a hrozbou vzniku mzdově-inflační spirály. Vyplývá to ze záznamu jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Čtyři členové bankovní rady ale podpořili zachování sazeb, základní sazba tak zůstala na sedmi procentech, kde je od loňského června.
Forex: Záznam z posledního jednání ČNB objasní těsné rozhodnutí z minulého týdne
12.05.2023 Tuzemský makroekonomický kalendář dnes nabídne březnovou bilanci běžného účtu a písemný záznam z posledního zasedání ČNB, který tentokrát bude zřejmě bedlivěji sledován s ohledem na těsné rozhodnutí z minulého týdne o ponechání úrokových sazeb beze změny. V USA bude zveřejněna spotřebitelská důvěra dle Michiganské univerzity.
Forex: Tuzemská inflace překvapila meziměsíčním poklesem
11.05.2023 Dubnový vývoj tuzemských spotřebitelských cen překvapil výrazně směrem dolů, když ceny meziměsíčně klesly o 0,2 %, zatímco konsensus trhu předpokládal růst o 0,4 %. Meziroční inflace s přispěním vysoké srovnávací základny tak pokračovala ve svižném poklesu a v dubnu zpomalila na 12,7 % z březnových 15,0 %. K meziměsíčnímu snížení výrazně přispělo zlevnění potravin (o 1,6 % m/m). Nicméně ke zpomalení výrazněji přispěla tentokrát i jádrová složka, když její meziroční růst zpomalil z březnových 11,5 % na 10,0 % v dubnu.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Jádrová inflace zůstává na zvýšených úrovních
09.05.2023 Klíčová data se v tomto týdnu budou u nás i v USA týkat dubnových spotřebitelských cen. V USA se podle nás vlivem cen energií dočasně zastavil dezinflační proces, když se meziroční růst cen pohyboval v blízkosti březnových 5 % y/y. Výraznou dynamiku si stále udržují jádrové ceny, což platí i u nás. Domácí inflace podle našeho odhadu v meziročním vyjádření s přispěním vysoké srovnávací základny zpomalila na 13,1 % y/y. Snížení meziměsíčního růstu jádrových cen však bylo pouze mírné.
Forex: Centrální banky tento týden nepřekvapily
05.05.2023 Fed ve středu dle očekávání zvýšil úrokové sazby o 25 bb na 5,00-5,25 %. Doprovodná tisková zpráva naznačila možný konec cyklu zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu. To podpořila i tisková konference guvernéra J. Powella, byť definitivní rozhodnutí o pauze nebylo přijato. Stres v tamním bankovním sektoru a s tím spojené přísnější úvěrové podmínky budou podle Powella jedním ze stěžejných bodů pro další rozhodování. Šéf Fedu se však vzhledem k pouze pozvolnému poklesu inflace vymezil vůči tržnímu očekávání snižování sazeb v letošním roce.
Forex: Po včerejších zasedáních Fedu a ČNB je dnes na řadě ECB
04.05.2023 Dnešní zasedání ECB by mělo opět přinést zvýšení všech tří klíčových sazeb. Otázkou ale je, zdali evropská centrální banka na květnovém zasedání zařadí nižší stupeň utahování měnové politiky, tj. 25bodový hike po sérii 50bodových zvýšení. Podle nás ne. Dnešní seance bude nicméně zřejmě ještě nést dozvuky včerejšího zasedání amerického Fedu. Dvojici centrálních bank v tomto týdnu doplnila včera i ČNB, která překvapila trhy svým jestřábím tónem. To vedlo ke značnému přecenění trajektorie úrokových sazeb finančním trhem.
Forex: ČNB odhlasovala stabilní sazby s překvapivě těsným poměrem hlasů
03.05.2023 Úrokové sazby zůstaly i po květnovém zasedání ČNB beze změny. Jestřábím dojmem však působil překvapivě těsný poměr hlasů i komunikace guvernéra Michla. Ten zmínil řadu proinflační rizik. Úrokové sazby na příštím zasedání podle něj buď zůstanou beze změny nebo opět vzrostou. Uvedl také, že sazby vydrží vyšší po delší dobu, než očekával finanční trh či než ukazuje nová prognóza ČNB. My očekáváme první snížení sazeb ČNB letos v září a následný pouze pozvolný pokles kvůli pomalému odeznívání jádrové inflace.
ČNB sazby neměnila, Michl varoval před proinflačním působením rozpočtu
03.05.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Podpořili to čtyři členové bankovní rady, tři hlasovali pro zvýšení o 0,25 procentního bodu. Guvernér ČNB Aleš Michl po jednání řekl, že pokud nevznikne důvěryhodný konsolidační balíček a nebude snaha o zodpovědné rozpočty, bude muset ČNB sazby zvyšovat. Uvolněná rozpočtová politika je podle něj hlavním proinflačním impulzem v Česku. ČNB v nové prognóze zvýšila odhad celoroční inflace na 11,2 procenta, v únoru centrální banka předpokládala inflaci 10,8 procenta.
Trhy překvapilo jestřábí vyznění květnového zasedání ČNB
03.05.2023 ČNB dnes dle očekávání opět ponechala úrokové sazby beze změny, byť tentokrát pro zvýšení sazeb již volali tři členové. Oproti předchozímu zasedání tak pravděpodobně T. Holuba doplnili další dva členové bankovní rady. Zároveň opět padla zmínka, že centrální banka bude i nadále zabraňovat „nadměrným výkyvům kurzu koruny“. Podle slov guvernéra A. Michla většina bankovní rady stále preferuje zachování stability sazeb a zároveň delší ponechání úrokových sazeb na vyšších úrovních než v základním scénáři nové prognózy z dílny ČNB. V té je předpokládán pokles klíčové úrokové sazby již v letošním Q3.
ČNB zlepšila výhled ekonomiky, zvýšila ale odhad celoroční inflace
03.05.2023 Česká národní banka dnes zlepšila odhad vývoje ekonomiky pro letošní rok. Očekává zvýšení hrubého domácího produktu (HDP) o 0,5 procenta, zatímco v únorové prognóze čekala pokles 0,3 procenta. ČNB ale zároveň zvýšila odhad celoroční inflace, podle ní dosáhne průměrně 11,2 procenta. V únoru očekávala 10,8 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Aleš Michl.
ČNB nepřekvapila a sazby tak zůstávají beze změny
03.05.2023 Česká národní banka dnes v souladu s očekáváními opět ponechala úrokové sazby beze změny. Základní repo sazba tak zůstává na 7 %. Nad rámec toho bankovní rada ve svém prohlášení i nadále uvádí, že je připravena zasáhnout proti nadměrným výkyvům české koruny. Nic se tedy nemění ani na politice „silné koruny“, kterou centrální banka již delší dobu prosazuje.
Bankovní rada ČNB projedná úrokové sazby, představí ekonomickou prognózu
03.05.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes projedná nastavení základních úrokových sazeb a představí novou prognózu vývoje ekonomiky. Analytici považují za nejpravděpodobnější, že rada ponechá sazby na sedmi procentech, což je úroveň, která platí od loňského června. Nevylučují ale překvapení v podobě mírného zvýšení sazeb. Pokles sazeb trh neočekává, hovoří proti němu také poslední vyjádření členů bankovní rady.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Týden nabitý centrálními bankami a důležitými ekonomickými daty
02.05.2023 Dnešní výsledek tuzemského HDP za Q1 23 by měl ukázat na konec technické recese. Česká ekonomika s přispěním mírného oživení spotřebitelské poptávky podle našeho odhadu mezičtvrtletně vzrostla o 0,2 %. PMI ze zpracovatelského průmyslu pravděpodobně zůstal i v dubnu výrazně pod 50 body, ovlivněn metodikou zachycení zkracujících se dodavatelských lhůt. ČNB na zítřejším zasedání podle nás ponechá úrokové sazby opět beze změny. Ve stejný den své rozhodnutí o výši úrokových sazeb vyřkne také americký Fed, od kterého je široce očekáváno poslední zvýšení pásma na konečných 5-5,25 %.
ČNB podle analytiků zřejmě nechá úrok na sedmi procentech, snížení nečekají
01.05.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě i na svém středečním jednání ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, která platí od loňského června. Shoduje se na tom většina analytiků, které ČTK oslovila. S poklesem základní sazby nepočítá žádný z nich, i s ohledem na výroky členů bankovní rady v posledních dnech. Nevylučují ale překvapení v podobě mírného zvýšení sazby.
Šéfka MMF: Růst globální ekonomiky letos zpomalí na méně než tři procenta
06.04.2023 Tempo růstu globální ekonomiky letos zpomalí na méně než tři procenta z loňských 3,4 procenta. V příštích pěti letech se pak bude růst pohybovat kolem tří procent. Uvedla to dnes šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová a dodala, že střednědobá prognóza růstu je nejnižší od roku 1990 a výrazně pod průměrem z posledních dvou desetiletí, který činí 3,8 procenta.
US2000 po Bullardových komentářích maže část ztrát
24.02.2023 Člen Fedu Bullard, který je známý svým jestřábím přístupem, nečekaně poskytl několik mírně holubičích komentářů, které dokázaly zastavit klesající pohyb hlavních amerických indexů.
Ranní okénko - Odolnější ekonomika eurozóny, zpomalující Fed, rozvážná ČNB a ECB v tempu
30.01.2023 Finanční trh má před sebou rušný týden, kdy bude zpracovávat důležité informace ohledně výkonu ekonomiky, inflace a úrokových sazeb. Nejočekávanější jsou zasedání Fedu, ECB, BoE, ale také ČNB. V USA vyjde měsíční statistika z trhu práce, v eurozóně lednová inflace a v řadě evropských zemích se reportuje HDP za 4Q22. Jako první na řadě (dnes dopoledne) je Německo.
Ranní okénko - Inflační tlaky v USA ustupují, v některých klíčových částech ekonomiky ale přetrvávají
27.01.2023 Dnes pokračuje série dat z ekonomiky USA, která přinesou informace o síle domácí spotřeby a inflačních tlaků. Jsou tak relevantní pro zhodnocení dalšího postupu Fedu. Prosincový vývoj osobních příjmů měl oproti listopadu zpomalit z 0,4 % na 0,2 % a osobní výdaje dle odhadu poklesly o 0,1 % po předchozím růstu o 0,1 %. Zajímavější ale bude výsledek PCE deflátoru, který je méně volatilním a současně obsáhlejším měřítkem inflace než CPI.
BREAKING: CAD po rozhodnutí o sazbách BoC prudce oslabuje
25.01.2023 Bank of Canada zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 4,50 %, jak se všeobecně očekávalo.
Euro má dobré vyhlídky
20.01.2023 Rozdíly v ekonomické výkonnosti mezi Evropou a Spojenými státy se rozšiřují. Zatímco Německo, Francie i Itálie těží z poklesu cen zemního plynu i ropy, USA na tento trend doplácejí. Konkurenční výhoda amerického průmyslu, kterou si místní podniky díky nízkým cenám energií užívaly celý minulý rok a která ospravedlňovala velmi silný kurz amerického dolaru, je nyní výrazně nižší.
Související klíčová slova:
Mikroekonomické a makroekonomické modely | Statistiky trhu | Americký bankovní sektor | Pozitivní výnosy | Makroekonomické predikce | Jakub Seidler | Hospodářská situace | Růst zisků | Zasedání měnového výboru | Euro k americkému dolaru | Realitní trh | Uvolněné měnové politiky | Sledování ekonomických ukazatelů | Dluh vlád | Stock Success System | Jüan | Růst v eurozóně | Trump trades | Růst čínského vývozu | EMEA ETF | Dlouhé pozice | Hodnota Tesly | Prognóza MMF | Dukascopy | Pozornost investorů | Ozvěny trhu | Stavební produkce | Rizika a nejistota | Války | Mezinárodní události | Americký ADP | Pandemická opatření | Vývoj | Opětovný pokles | Dolarový index DXY | Růst firmy | Silvana Tenreyro | Proces prognózovaní | Propad ekonomiky | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Data z trhu práce | Investiční aktivita | Allianz | Panevropský index | Odhad vývoje ekonomiky | Globální růst | Jana Steckerová | Rizikový apetit | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | US2000 | Pracovní místa v USA | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Paul Krugman | Riziko inflace | Příprava na krizi | Člen bankovní rady Aleš Michl | Evropské ceny výrobců | David Malpass | Analýza makroindikátorů | Hlavní úrokové sazby | Model Purchasing Power Parity (PPP) | Automobilový sektor | Newton Investment Management | První odhady HDP | Analýza akcie | Mezinárodní vliv | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Schůzce FOMC | PEPP | Obchodní deficit | Texas | Finanční aktiva | Deutsche Bundesbank | JForex | Dopad na veřejné politiky | Očekávání | Vlastnosti ekonomických modelů | Korelace | Zpomalení růstu ekonomiky USA | Michal Stupavský, CFA | Bidenova administrativa | Evropské centrální banky | Trh s akciemi | Zápisníky centrálních bank | Státy eurozóny | Nikl | Treasury v České spořitelně | Cena bitcoinu | Environmentální aspekty | Swiss Life | Jack Ablin | Češi | CBDC | Výpadek příjmů | Inflace v září | AUD/NZD | Chování | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Výhled Saxo Bank | Veřejné finance | Pro investory | Příležitost k nákupu | Stimulační balíček | Trh práce | Americká investiční banka | Nákupy aktiv | Evropská komise | WeCHat | Vliv na akciové trhy | Černé labutě | Swiss | Investice | Tvrdé sankce proti Rusku | Implikace | Modely reálného obchodního cyklu | DXY | Změny cen komodit | Hlavní měny | Vývoj finančních instrumentů | Rozvolnění | Vliv na regulace | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Vypořádání kontraktu | Nízké sazby | Jednání euroskupiny | Support | Teorie Johna Maynarda Keynese | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Lednová inflace | Index aktivity | Komentář analytiků | Technologie blockchain | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | Prague Economic Papers | ADP report | Akcie Amazon (AMZN) | Velké varování | Thought Leadership | Ifo | Webinář | Ruské invaze na Ukrajinu | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Metody analýzy trhu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Šokující předpovědi Saxo Bank | Asijské měny | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Giorgia Meloniová | Riziko měřené z minulé volatility | HDP (Hrubý domácí produkt) | Klesly akcie | Experti | Americké centrální banky | Diverzifikace | Forexový trh | Ranní zpráva z finančního trhu | Futures a opce | Futures kontrakt | Rekord | Model Interest Rate Parity (IRP) | Raiffeisenbank | Allianz Trade | Henning Stein | Očekávání ČNB | Bitcoiny | Průměrný výnos | Vztah s investicemi | Oživení ekonomiky | Prvky prognózování | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Zlato a bitcoin | Odborné přednášky | Medvědí postoj | Komercializace | Měsíční předpovědi | Největší světová ekonomika | Investing | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Vyšší firemní daně | Zasedání turecké centrální banky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Posílení rezerv | Platby v hotovosti | EUR/USD | Projekce | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Digitální aktiva | Švédská koruna | Reality | Český průmysl | Hlavní statistiky trhu | Konference 2022 | Pohled na kryptoměny | Akcie společnosti | Schodek zahraničního obchodu | Chování trhu | Geopolitické napětí | Náklady na financování | Pesimistická nálada | Spotřebitelská nálada | CSI 300 | Aktuální vývoj | Vyrovnaný rozpočet | Varianta koronaviru | Rostoucí výnosy | Vystoupení Francie | Index Russell | Ropa Brent | Celosvětová recese | Lagardeová | Nejvyšší soud | Britské akcie | Investiční stratég | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Deficit rozpočtu | Výnos | Nová prognóza ČNB | Stratég finančních trhů | IHNED | Stav trhů | Asijské akcie | Brexit | Ocelářství | Exchange | Velké finanční krize | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Relief rally | Poradce Bílého domu | Delta | Silný výhled | Nové mutace viru | Vývoj na trzích | SMA | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Vzdělávání | UniCredit Bank | Viceguvernéři | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Přecenění zboží | Slabá poptávka | Konkrétní cíle | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Jiné měny | Výnosová křivka | ESG | Index DOW | Covid panika | Northern Rock | Index DXY | Lukáš Jankovský | ČEZ | Hlavní statistiky | Milton Friedman | Státní dluh | Investiční konference 2022 | Société Générale Group | LSEG | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mimořádné daně | Zpomalující ekonomika | Vakcíny na koronavirus | Historické souvislosti | Dedolarizace | Boeing | Zveřejnění zprávy | Zboží každodenní spotřeby | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Kamala Harrisová | Důvěra v ekonomiku | Greenwood Capital | Nákupní příležitosti | Reálné mzdy | Online obchodování | Růstová portfolia | Praxe | Investiční výhled | Nízké daně | Sentiment na trhu | JPY | Guvernér Michl | Oživení čínské ekonomiky | Trh s dluhopisy | Evropská centrální banka | Růst hrubého domácího produktu | Reálné ekonomiky | Odhad HDP | Robert Pavlik | Složení indexu | Posilování dolaru | Cherry Lane Investments | Brent | Německá společnost | Newton | Vývoj likvidity | Ekonomické vztahy | Peníze | Infekce Covid | Prognózovaní a jeho význam | Oživení inflace | Vývoj měnové politiky | Zpomalení v Číně | Dlouhodobý trend | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Stimul | Ukazatel | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká ropa | Obavy z inflace | Ceny zemědělských výrobců | CFA Institute | Rozhovor | Model reálného obchodního cyklu (RBC) | Prognóza | FTSE 100 | Technologie blockchainu | Společnost Delta Air | ALUMINIUM | Měnová politika Fedu | Plaza Accord | Měny | Analytici Fidelity International | MiFID II | Rovnováhy | Saxo Bank | Americký Fed | Nové signály | Přesnost | ICAPM | Čínský celní úřad | Tuzemská ekonomika | Přebytek ropy | Vakcíny proti koronaviru | Palladium | Export | Bezpečný přístav | Výsledek hospodaření | Ropa WTI | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Ekonomické dopady pandemie | Odliv kapitálu | Investiční téma | Burza | Ceny dluhopisů | Model Interest Rate Parity | Obavy z pandemie | ZEW index | Taylorův pravidelný model | Předvídání cyklů | Valná hromada | Vakcína | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americké ekonomiky | Výrazný vzestup | CDS v regionu | Miliardy dolarů | Daňové škrty | Helikoptérové peníze | CZ | Obchodování s emisemi (ETS) | Dolar dnes | Broker | CSI300 | Analytik Saxo Bank | Znehodnocování měn | Zastropování cen | Automatizace | Proražení | Cash flow | Agent-based | Stimuly v USA | Posílení koruny | Čínské technologické firmy | Ekonomické zotavení | Kryptoměna Bitcoin | Riziko do budoucna | Bond | NFP | Finanční trh | Levice | Výroční zprávy | Vládní opatření | Výhled snižování sazeb | AI | Index S&P 500 | Varianta delta | Měnové války | Škoda | Situace kolem koronaviru | Evropská inflace | Depreciace | Trh s ropou | Nižší daně | Ekonomická aktivita | Regulace | Ranní zpráva pro tradery | Maďarská centrální banka | Michael Burry | Měnový fond | Pokles životní úrovně | Tichomoří | Béžová kniha Fedu | Cenné kovy | Postoj investorů | Devizové intervence | Seema Shahová | Na burze | Tržní úrokové sazby | Xiaomi | Graf indexu | Měnová situace | Míra růstu HDP | Věková struktura | Makroekonomická analýza | Paříž | Tovární objednávky | Budoucí cenové pohyby | USD | Zvýšení sazeb | Vnímání rizika | Michael Feroli | EUR/CZK | Vyšší náklady | Longovat | Dovednosti | Politická nestabilita | Vládní intervence | P.A. | Hodnota nejcennějších firem | GBP/USD | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Polymarket | Nastavení měnové politiky | Očekávaná reakce | YCC | Mzdová vyjednávání | Model Y | Stratégové | Inflační cíl | Fincentrum | Marek Mora | Burzy kryptoměn | Riot Platforms | Spready | 1 milion | Pro tradery | Izraelský premiér | Dakota Wealth | Federální rezervní systém (FED) | Nové technologie | Technická recese | Skokové posílení | Nové mutace | Světová kryptoměna | Růst inflace | Banka JPMorgan | Annex Wealth Management | Fidelity International | CO2 | Ministr hospodářství | FedWatch | Hospodářské výsledky | Čínští výrobci | Investoři | Emoce | Boj s inflací | Nordstream | Tržní reakce | Vzestup zlata | Vysoké úroky | OCBC | Fidelity | Tuzemský HDP | Německá průmyslová produkce | Poptávka centrálních bank | Krize na Blízkém východě | Růst akciových trhů | AMD | Měny v regionu | Nejistoty | KB | Největší světové ekonomiky | Firemní daně v USA | Vývoj dolarového indexu | Kurz eura k dolaru | MSCI Emerging Markets | Agentura Bloomberg | Modelování výnosové křivky | Data z trhu práce USA | Vývoj koronavirové pandemie | Technologičtí giganti | Kapitál | Finanční trhy a instituce | Obrovský potenciál | Uvolněné měnové | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Viceguvernér ČNB | Airbnb | ACCA | Zápis z posledního zasedání | Posílení | Americký prezident | Pracovní místa | Aktuální obchodní příležitosti | Vývoj meziroční inflace | Polské maloobchodní tržby | Cíl ČNB | Current Ratio | Situace na finančních trzích | Odvětví kryptoměn | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Makroekonomická prognóza | Americká ropa WTI | EMEA | Kč/EUR | Posilování koruny | Průzkumy | Rakousko | Investice do reálných aktiv | Roubini | Údaje | Americký S&P 500 | MSTR | Vyšší hodnoty | Funkční období | Ceny energií v Evropě | Plány | ProCent | Mexiko | Banka Goldman Sachs | Zisk | HUF | Provozní marže | AT&T | Karlsruhe | Forecasty | Cestování | Jestřábí komentáře | GBP/EUR | Cenové tlaky | Devalvace měny | Všeobecné volby | Dnešní statistika | Pandemie nemoci COVID-19 | Lidské chování | Bank of England | Nominální růst HDP | GBP | Podílový fond | Evropské ekonomiky | Finanční krize 2008 | BP | Zadlužování | Konstrukce portfolia | Přetrvávající vysoká inflace | Potenciální rizika | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Divize | Bohatý | Tržní dynamiky | Aktuální prognózy | Platforma JForex | Růst německé ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Nová bankovní rada | Jan Kubíček | Nadšení | Výhled ratingu | Swapy | Béžová kniha | Makléři | Garance | Předstihové indikátory | Peso | Rizika a příležitosti | Akcionáři | Kapitálové rezervy | Rozpočtový přebytek | Neoklasické modely | CashFlow | Bohatí | Demokraté | Rozhodnutí centrálních bank | Snižování sazeb v USA | CZK | Ekonomický kalendář | Crowdfundingové platformy | Dluhopisové výnosy | Širší index S&P 500 | Posilování amerického dolaru | Růstové akcie | Populismus | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Reakce trhu | Státní výdaje | Dodávky na trh | Hospodářský vývoj | Akciové trhy v Evropě | Jakub Němec | Rating USA | Zvýšení daní | Úroková sazba | Vít Hradil | České firmy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Unie | Firmy | Technologické tituly | Deflace | Zasedání Evropské centrální banky | Nikkei | Kristalina Georgievová | Nejvyšší soud USA | Aktuální kurzy | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | Asie a rozvíjející se trhy | Obchodní strategie | Model 3 | Výrazný zisk | UnitedHealth Group | Meta | Politická situace | Akcie třiceti předních amerických podniků | PwC Global Top | Natland | Blue chip akcie | Hlavní úroková sazba | Investiční banka | Covidové krize | Páka | Trpělivost | Viceguvernérka | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | Hospodářské cykly | Modely rovnováhy portfolia | Investovat | Ruský rubl | Sazby v USA | Komoditní | Události roku | Vliv inflace | Blockchainové technologie | Velké hospodářské krize | Investing.com | Prodej | Válka na Ukrajině | Reálné výnosy | Longbow Asset Management | Progres | Býčí sentiment | Narušení dodávek | Přidaná hodnota | Kevin Tran Nguyen | Petr Novotný | Nordea | Obchodní partnerství | Statistický úřad Eurostat | Boom | Inflace ve službách | Medián | Zvýšení dluhového stropu v USA | Vybírání zisků | Oživování ekonomiky | Vzdělání | Inflace spotřebitelských cen | Objem devizových intervencí | Myšlení | Výsledky | Očekávaný vývoj | ZEW | Obrat trendu | Nerozhodnost | Firemní zisky | Pokles produkce | Firma Apple | J.P. Morgan v Londýně | Indikátor RSI | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Výkonnost indexů | Fundamentální analýza | Akademické aktivity | Ekonomické oživení | Fungování fiskální politiky | Agentura Fitch | Dominik Stroukal | Retracement | Zlepšení sentimentu | Portfolio | Globální ekonomiky | Hegemonie | Finanční instituce | Richard Bechník | Dnes ČNB | Cenový růst | Americký index | Co se děje na finančních trzích | Celkový objem obchodů | Pokles úrokových sazeb | Nový model | Eurostat | Prezident | Růst cen ropy | Technické dovednosti | Silný dolar | OPEC+ | Obchodování na Wall Street | TIM | Swissquote | CAC 40 | CFRA Research | BHS | Indie a Čína | Colgate-Palmolive | Energie | Carry trading | Objem | Jake Dollarhide | Kurzarbeit | Klima | Inverze výnosové křivky | Saxo Bank Steen Jakobsen | Deprese | DJI | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Pesimismus | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Cena mědi | Přebytek obchodní bilance | Energetický sektor | Národní měny | Jestřábí postoj | Tržní kapitalizace | Ochota riskovat | Patenty | Regulátor | ETS | Trades | Nízké úrokové sazby | Příklady z historie | US500 | Očekávaná reakce centrální banky | Svět kryptoměn | Odhad inflace | Evropská dluhová krize | Hlavní indexy | Úvěrování | Pfizer | Ekonomický vývoj | Silná koruna | Fiskální rok | Vedoucí představitelé | Solární energie | Úspěch v obchodování | Studie | Hodnotové akcie | Blízký východ | Udržitelnost | Prognózy českého hospodářství | Zvýšení dluhového stropu | Investice do technologií | Zpráva | Polsko | Kolaps | Nástroj | Ekonomické dopady | Shortovat | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Válka | Buffett | ADR | Dezinflace | Cenová hladina | Bankéř | První vlna inflace | EUR/PLN | Zvýšení DPH | Prémie | Invesco Investment | Hypotéky | P/E | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Objem intervencí | Přijetí | Rozpočtová politika | Tencent | Vládní balíček | Česká spořitelna | Představitelé Fedu | Recese ve Spojených státech | Vláda a kongres | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Inflace v Česku | USD/PLN | OPEC | Snížení DPH | Fed | Ukrajina | Jednání FOMC | Specialista na online obchodování | Egypt | Projev Jeroma Powella | Johnson & Johnson | Vizualizace | Bloomberg | BYD | Mladé generace | Dopady na ekonomiku | Státní rozpočet | Čínský dovoz | Index Stoxx 600 | Maloobchod | Vládní podpory | Lukáš Kovanda | Předpověď | Zasedání Fedu | Mnozí investoři | Role centrální banky | Evropa | Centrální banky | Zpomalení inflace | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Ústavní soud | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ekonomické zprávy | Transparentní řešení | Dow Jonesův index | Prohloubení schodku | Index Dow Jones Industrial Average | Dobré výsledky | Nová prognóza | Třída aktiv | Uplynulý rok | Silnější dolar | Výkonnost indexu | Graf ropy WTI | Nabídka | Prezidentka ECB | Virus | Americké prezidentské volby | Podniky | Měna | S&P Global | Vstupy | Nasdaq | Dolary | Trump | Deficit | Federální rezervní systém | GBPUSD | Christopher Dembik | Index Nikkei | USDCAD | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Instituce | Nezaměstnanost v USA | Ceny ropy | Byty | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Evropské akcie | Dnešní makroekonomické ukazatele | BREAKING | Vládní dluh | Rallye | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Dolar včera | Snížení základní úrokové sazby | Averze k riziku | Island | Treasuries | Marka | Moore Czech Republic | Rozhodnutí vlády | Obchodování a investice | Broker Trust | Americké akcie | Kongres | Globální ekonomická integrace | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | BBC | Alibaba | Neomezené kvantitativní uvolňování | Prodeje dluhopisů | Cena ropy brent | Stav trhu práce | Neočekávané události | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Silný růst | Tálibán | Česká koruna | Výkonnost | Vysoké ceny energií | Oslabení měny | Plánovací komise | Zájem investorů | Komise pro cenné papíry a burzy | Bydlení | Vyhlídky | Výdaje | Trh | Obchodovat na finančních trzích | Snížení těžby | Komise | ISM indexy | Války na Ukrajině | Protiepidemická opatření | Pokles tržeb | Kurz EUR/USD | RIOT | Analýza sentimentu | Denní graf akcie | Měnová autorita | Korporátní daně | Zlatý standard | Nerozhodnost trhu | Technologické společnosti | Velké pohyby na trhu | Depozitní sazby | Výprodejní tlak | Program nákupu aktiv | Korekce | Sociální faktory | Výrazný pokles | Úvěrový rating a státní dluh | Mezinárodní vztahy a obchod | Tržní prostředí | Sazby daně | LNG | Vývoj ekonomiky | Money management | Andrew McCaffery | Švédská centrální banka | Výrazný růst | Odhady trhu | České koruny | Česká bankovní asociace | Oldřich Dědek | Zveřejnění výsledků | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Odveta | Portfólia | Nový výhled | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Emise skleníkových plynů | Změny daní | Akciové tituly | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Globální recese | Zpřesněný odhad | Koruna | Řecká vláda | Spotové ceny ropy | Yahoo | Kypr | Keynes | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | Období zvýšené volatility | Index cen průmyslových výrobců | Posílení dolaru | Odhad letošního růstu | Vliv hospodářských cyklů | Stock | IRS | Spekulant | Včerejší obchodování | Vice | Kroky centrálních bank | Stoxx 600 | Trumpova administrativa | Náklady na půjčky | Francie | Rating | Španělská ekonomika | PMI index | Zemní plyn | Agentura S&P | Den díkůvzdání | Výsledek prezidentských voleb | Americký ADP report | Růst dolaru | Účastníci trhu | Úroveň důvěry veřejnosti | Objem exportu | Propad | Microsoft | Příležitosti | Malé vysvětlení | Analýza hospodářských cyklů | Vztah k dlouhodobému vývoji | Dopad na různé sektory | Sazby ČNB | Trigger | Faktory spouštějící cyklus | Turecko | Dopady koronaviru | Pokračující pokles | Mluvčí Bílého domu | Asociace | Rovnováha | Výběr akcií | Fluktuace | Stimulační opatření | Vládní dluhopisy | Obavy z růstu inflace | Daňové úlevy | HDP eurozóny | Politika centrální banky | Politická rizika | Členové Fedu | Shortování | ING | Akcenta | Změny cen | Demokratické strany | Zásahy čínské vlády | Vakcína proti covidu-19 | Politické faktory | LYNX webinář | Exxon Mobil | xStation | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Technické analýzy | Ekonomické problémy | Česká bankovní asociace (ČBA) | Důvěra | Živé vysílání | Asie | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Prosperity | Index Nasdaq | Technické nástroje | Spotřebitelská inflace | Konjunkturální průzkum | Futures na DAX | ANO | Rizikovější aktiva | Bilion | Videokonference | Panelové diskuze | Makroekonomika | Spotřební zboží | Vystoupení Francie z NATO | Americké měny | Vratislav Jůza | Nejvýraznější ztráty | Investiční glosa | Výpadky | Objem obchodů | Automobilky | Daň pro miliardáře | FIAT | Podpůrná opatření | Výsledky společnosti | Regulační opatření | Nifty 50 | Amazon (AMZN) | Graf | Centrální banka | Krátkodobé obchody | Nový premiér | PwC Global Top 100 | Odliv dividend | Britské libry | Hrubý domácí produkt | Životní prostředí | Agentura AP | Turecká centrální banka | Pojišťovny | Intervence ČNB | Analýza kryptoměn | LYNX | Flow z ekonomiky | Reposazba | Čistý zisk | Jádrová inflace | Plyn | Ekonomické události | CFRA | Zpráva o inflaci | Short | Evropský trh | Eurodolar | Stabilita | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Trh státních dluhopisů | Výnosové křivky | Přehled | MARA | Dopady války na Ukrajině | Nástroje pro fundamentální analýzu | SOK | Časová osa | Délka cyklu | List Financial Times | Bankovní tituly | Pew Research Center | Nástup druhé vlny koronaviru | Pár EUR/USD | Reakce trhů | Fúze | Výhled na rok 2025 | Globální index | S&P 500 a Nasdaq | HDP | Kondice ekonomiky | Různé názory | Europe 600 | Fúze a akvizice | Růst společnosti | Měď | ČNB Aleš Michl | Analytik Cyrrusu | Obchodování s českou korunou | Nedostatky | Reuters | Pojišťovnictví | Přebytek zahraničního obchodu | FXstreet.cz | Chevron | Pokračování trendu | Devalvace | Inflace v eurozóně | Hospodářské oživení | Donald Trump | Nepředvídané události | Měkké přistání | Občané | Predikce finančních trhů | Depozitní sazba | Výstupy | Měsíční data | Analýzy | Britská měna | Rekordní maximum | Libra šterlinků | Pohyby kurzu | Stavebnictví | Pokles české ekonomiky | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Levné akcie | Silný frank | Společnost Pfizer | EURUSD | Tištění peněz | Česká měna | Fungování | Obchodník na finančních trzích | Admirals | Rekordní růst | Inflace ČNB | Americká centrální banka | Wealth | Úrokové míry | Firemní daně | Australský S&P/ASX | Čínské firmy | Ekonomické vyhlídky | Index Nasdaq Composite | Data z amerického trhu práce | Zveřejněná data | Záporné sazby | Euro k dolaru | Obchodování | Repo operace | PwC | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Průmyslové aktivity | Forwardy | Předseda | Fiskální stimul | Přehled kurzů | Libra | Eva Miklášová | Inovace | NERV | Investovaný kapitál | Portu | Zvýšení základní úrokové sazby | Rostoucí trend | AA | CFD | Oživení ekonomické aktivity | Index spotřebitelské důvěry | Nová data | Běžný účet | Dopad na ekonomiku | Zasedání Bank of Canada | Open | Cena akcie | Rozpočtový deficit | Změna režimu | Evropská měna | Seznam Zprávy | Investment management | Zvýšení cel | Růst dovozu | Zvýšení základní sazby | Životní úroveň | Financovat | Manažeři společnosti | Ekonomika Francie | Příprava | Jihokorejský KOSPI | Čínské měny | Pohyby na trhu | Řecko | Finanční instrumenty | Makroekonomické ukazatele | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Hlediska technické analýzy | Celkový trend | Akciový index | Míra | Konference FOMC | Hospodaření státu | Bankéři z Fedu | Úroky | HDP v USA | Tržby | Ekonomické ukazatele | Výpočetní inteligence | Marže | Očekávání analytiků | Cyklické akcie | Analýza hospodářské politiky | Investiční banky | Obchody | Vývoj české ekonomiky | Volby v USA | ERÚ | Dogecoin | Silný trh | Zájem o bitcoin | Offshore | FX trh | Air | Snížení daní | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Bankovní úvěry | Ceny akcií | Izrael | TABAK | Ekonomické cykly | S&P500 | Klesající trend | Důvěra spotřebitelů | Měny&Sazby | Geopolitické konflikty | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Energetická krize | Hypoteční sazby | Harmonizovaná inflace | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | 21. století | JDE | Šéf SB | Parlamentní volby | Podpora | Nejvyšší rating | Jiří Rusnok | Mutace viru | Ranní zpráva | Zahraniční obchod | Pokles | Biotechnologická společnost Moderna | Veřejný sektor | Spot | Finanční systém | Tržní hospodářství | ex | Energetická infrastruktura | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Aktivní obchodování | Pozornost | Webináře | Tržní ceny | Země EU | Americké společnosti | Mezinárodní kontext | Luis De Guindos | Dnešní aukce státních dluhopisů | Znalost | Prognóza ČNB | Jan Vejmělek | Hedge | Jobs Plan | EUR/NOK | Rezervní měna | Aleš Michl | Ministři financí | Volatility | MT4 | Technologické firmy | Vliv na globální ekonomiku | Investování na burze | Momentum | Index ISM | Tržní očekávání | Nejistota | Velké korporace | Americká ekonomika | Surové ropy | Makroekonomický kalendář | Karty | NVDA | Michal Valentík | Zelené investice | Problémy s dodavatelskými řetězci | Důvěryhodnost | Obchodník | Portfolio manažer | Vývoj úrokových sazeb | Růst bitcoinu | Ceny zemního plynu | Americká společnost | COVID-19 | Kognitivní psychologie | Indikátory sentimentu | Uvolněné fiskální politiky | Data z reálné ekonomiky | Americký dluh | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Komunikační služby | ROE | CZK/USD | BHS Timur Barotov | Index cen | Spotové operace | Šíření koronaviru | Apple | Platforms | Čínská vláda | Daně | Změny sazeb | Lídři | Druh cyklu | Společnosti v indexu | Splatnost | Výhled úvěrového ratingu | Rozhodnutí o brexitu | Investment Management | OECD | Express | Sport | Japonská ekonomika | Miroslav Singer | First Republic | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Zásoby ropy v USA | Budoucí vývoj | Dovoz z Číny | Pozitivní sentiment | Hodnota akcií | Dividendové výnosy | Zisky | Výhled pro rok | Amundi | Spojené království | PwC Global Top 100 Companies | Prezident Trump | Oslabení koruny | Náhoda | Pokles cen ropy | Americká data | Globální ekonomika | Dolarové zisky | Oznámení | Kristina Hooper | Vývoj HDP | Obrovské ztráty | Růst výnosů | ILO | Poradenství | Rovnovážné modely | Toyota | Dopady koronaviru na ekonomiku | Delta Air Lines | Předpovědi a politická rozhodnutí | Federální rezervní banka | Náročný proces | Konflikty | Ratingové agentury | Cena zlata | Dluh USA | Nové podmínky | Japonsko | Rizikové averze | Volební vítězství | Trinity Bank | Sdružení automobilového průmyslu | Přecenění | Breakout | Snižování inflace | Matthew Dibb | Růst cen | Investování v recesi | Dluhový strop | Hlavní výzvy prognózování v USA | RSI | Riksbank | Asset management | Rumunsko | Zásobníky | MSCI World | Repo sazby | Energetické trhy | Únik kapitálu | Vyšší riziko | Index nákupních manažerů (PMI) | Konsensus | Dnes na trzích | Titulky zpráv | Financování | Purple Trading | Exxon | Vlny koronaviru | Polská ekonomika | ČSÚ | Finanční společnosti | Akcie na evropských trzích | E-commerce | Wealth Management | Game Theory Models | Výrobce čipů | MJ | Stres | Generali Investments | Automobilový průmysl | Kryptoměna | Vzestup bitcoinu | Ekonomický a strategický výzkum | Japonské banky | Domácnosti | Pokles ekonomiky | Psychologické faktory | Velké zisky | Zájem o kryptoměny | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Daň z nadměrných zisků | Regulační prostředí | Republikáni | USDJPY | Těžby kryptoměn | Pokles zásob | Švýcarská národní banka | Margin | Hotovost | Investiční poradenství | Společnosti | Wells Fargo | Ceny zboží | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Sestup ekonomiky | Správně vypracované prognózy | Globální problémy | Analýza politických událostí | Prezident Joe Biden | VŠE v Praze | Tvrdé sankce | Země OECD | Zadlužení | Šokující předpovědi | FT | Směnný kurz | NZD | Síla dolaru | Geopolitické faktory | QE | Google | Dolarové sazby | Cena | Malé podniky | Dnešní čísla | Akcie | COIN | Rozhodnutí ČNB | Akciové futures | Spotřebitel | Opatření | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Elvira Nabiullinová | Šíření viru | Devizové trhy | Posílení eura | Vyšší ceny | Partnerství | Odhodlání | Fincentrum & Swiss Life Select | Zajímavé příležitosti | Index německých akcií | FinTech | WTI | Korunové sazby | ETF fondy | Světová banka | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Global Economic Conditions Survey | Podmínky na trhu | Nájemné | Úspory | Globální hospodářské krize | Platební bilance | Silnější koruna | Investment | Záznam z posledního zasedání ČNB | RBNZ | Polský zlotý | Vypracované prognózy | Kovy | Daně z neočekávaných zisků | Hodnocení nástrojů | Sociální a environmentální aspekty | AMD akcie | Vývoz a dovoz | Důvěra v globální ekonomiku | Saúdská Arábie | CVX | Přenos | Guvernér australské centrální banky | Očekávané výnosy | MicroStrategy | OCI | Ekonomické nerovnosti | Indikátory ekonomického sentimentu | Úvěrové podmínky | Cena ropy | Proočkovanost | Inflace | Finanční svět | Francouzi | Paras Anand | Kurzový vývoj | Růst české ekonomiky | Drobní investoři | Tržní sentiment | Větší riziko | Investiční plány | Jair Bolsonaro | Vývoj kurzu koruny | Fiskální pomoc | Valuace akcií | Česká republika | Petr Bartoň | WBD | Historické maximum | Úspěšně obchodovat | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Předběžné výsledky | Společnost XTB | DAX | Twitter | Dotace | Index nákupních manažerů | Mírná korekce | Krach | Ceny komodit | Nouriel Roubini | ECB | Daně z příjmů | Alphabet | Turecká vláda | Struktura | Bilance běžného účtu | EUR/HUF | Vedení společnosti | Situace | Zkušenosti | Intervenovat | Počet žádostí o podporu | Americká průmyslová produkce | Optimismus na trzích | Americký dolar | Přizpůsobovat se | Spotřební daně | Evropský automobilový sektor | Lira | Životní náklady | Filip Kalčák | Historické údaje | FTSE | Statistiky | Ekonomické recese | Velikosti pozice | Liz Trussová | New Deal | Světová ekonomika | Hrubý domácí produkt Německa | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dluhopisové trhy | Maturity | Globální akciový index MSCI | Ekonomiky eurozóny | Diverzifikovat | Státní dluhopisy | Spolkový statistický úřad | FX | Aukce | Vliv měnové politiky | Nástup krajní pravice | Světové finanční trhy | Akcie Nvidie | Ripple | Mobilizace | Michal Stupavský | RUB | Pocovidové oživení | Co jsou to ekonomické modely? | Kurz | Market | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Evropské indexy | USD/CZK | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | EUR/RUB | Nezaměstnanost mladých | Makroekonomické modely | 256/2004 | Mikroekonomické modely | Politické a mezinárodní události | Fundamentální ukazatele | Unicredit | Pokles výnosů | Strukturální faktory | Rick Meckler | Robert E. Lucas Jr. | Kazachstán | Grafy | UST | Načasování obchodů | Velké technologické společnosti | Nižší náklady | Mezinárodní investoři | Interpretace | Hongkongský Hang Seng | Zahájení obchodování | Aktivum | Makroekonomické faktory | Ruská invaze na Ukrajinu | Úspěšný týden | Ekonomiky střední a východní Evropy | Pád cen | Fixed income | Deficit státního rozpočtu | Analýza | Nákup akcií | Lukáš Raška | Investujte | Ceny palladia | Migrace | Růst mezd | Akcie Visa | Odolnost ekonomiky | Proinflační | Stagnace | Ruský plyn | Vliv na rozhodování | Rozvíjející se trhy | AUD | Bod zlomu | Splátky úroků | Česká ekonomika | Guvernér | Kapitalizace bitcoinu | USA a analýza hospodářské politiky | Snížení sazeb | Nižší růst | Světové měny | Breakout Trader | Čísla o inflaci | Závislost | Jasný směr | Předvolební průzkumy | Chorvatsko | Největší americká banka | Ropa | Predikce | Prognózy inflace | Analytici | JD.com | Elektromobily | Prudký růst cen | BAT | Dobré zprávy | Kurz koruny | Žlutý kov | Zahraniční kapitál | Citigroup | Bitcoin a další kryptoměny | Srovnání fiskální politiky | MSCI Turecko | IFO index | Zisk společnosti | Indexy v Číně | Silnější euro | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Conference Board | Hospodářství | Historická minima | TSLA | Vývoj války na Ukrajině | Warner Bros Discovery | Americké produkce | Institucionální investoři | Výše úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Vývoj na akciových trzích | Equity | Kurz eura vůči dolaru | Horší data | Snižování úrokových sazeb | Brexitové dohody | Agentura PAP | Robert Kiyosaki | Obchodní aktivita | Akcioví investoři | Vládní koalice | Intermediate | Globální akciový index | Konsenzus | Čínské plánovací komise | Cenové stability | Silnější kurz | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Fundamentální analýza akciových trhů | Credit Suisse | Trh práce v USA | Dluhopisový trh | Portfolia | Vládní politika | Růst důvěry | Tuzemská inflace | Převis | Conseq Investment Management | Odhady PMI | Tradingové webináře zdarma | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Vliv obchodní války mezi USA a Čínou | Riziko | Globální ekonomické trendy | Video | Moody's | Americké ceny | Regulace kryptoměn | Miliardy eur | Sazby beze změny | Recese | Začínající tradeři | Celosvětový růst | Prezidentské volby v USA | Různorodost názorů | Makro | Mzdový růst | Švýcarský frank | Tržní hodnota nejcennějších firem | FXstreet | Německý ZEW index | Výkyvy cen | Chuť riskovat | Investiční plán | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Poskytování hypoték | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Výhled na rok | Šokující předpovědi Saxo | Největší zisky | Největší propad | Stavební povolení | Silný americký dolar | Aktuální stav | Růst americké ekonomiky | RRR | Alokace | Příjmy a výdaje | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Prime | František Táborský | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Zboží dlouhodobé spotřeby | Fosilní paliva | Měnová politika | Geopolitika | Japonský Nikkei 225 | Frank | Změny v ekonomice | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Optimismus na akciových trzích | Změna politiky | Miroslav Novák | Kapitálové výdaje | Balance | Měnový pár AUD/NZD | ISM | Petr Čermák | Negativní nálada | Transparentní | Kurz eura | Vláda Spojených států | Ekonomický poradce | Mezinárodní organizace práce | Sankce | Výhled české ekonomiky | Ekonomické analýzy | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Doporučení | Fáze obchodní dohody | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Šéfka ECB | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Sazby ECB | Politická nejistota | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Měnový kurz | Dosažení dohody | Načasování | Dluhy | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Rizika | Eurozóna | Konglomerát | Ranní okénko | Úspěchy | Střední podniky | ERA | Vyšší volatilita | Voda | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Ziskovost | Speciální daň | Christine Lagarde | Výkonnost akcií | Keynesiánské modely | Výnosy státních dluhopisů | Americké státní dluhopisy | Technologický sektor | OSN | Soud | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Investice do infrastruktury | Zvýšené úrokové sazby | Měsíční report | Shanghai Composite | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Blockchain | Saxo | Makroekonomické prostředí | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Dluhopisy | Finanční prostředky | Zásoby ropy | Americké volby | Zpomalující růst | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Růst světové ekonomiky | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Důležité informace | Conseq | Kroky Fedu | Míra inflace | Oslabení | Zrušení superhrubé mzdy | Antivirus | Kurzy měn | Windfall tax | Datový kalendář | Opatření vlády | Volby do Evropského parlamentu | Ekonomické údaje | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | Asijské země | Náklady na úvěry | Vakcína proti koronaviru | Ekonomové | Signály | Tempo inflace | Ekonomická recese | Kapitálové trhy | Zlaťáky | Nařízení | Vonovia a Deutsche Wohnen | Měnové intervence | Růst globální ekonomiky letos | Poptávka | Nemovitostní trh | Coinbase | Pierre Moscovici | Farmaceutické společnosti | Cena palladia | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Aktivní investování | Zpřísnění měnové politiky | Vysoká poptávka | Evoluce | Vyšší sazby | Hurikány | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Japonský index Nikkei 225 | Průmysl | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Oslabení kurzu | Bazický bod | Akcie Apple | Růst produktivity | Napjatá situace | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Tomáš Holub | Expirace | Snížení daně | Bankovnictví | Podnik | Jak investovat | Americké dluhopisy | NBP | Break-Even | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Firma | Akciové trhy | Struktura HDP | Nálada spotřebitelů | Zajímavé akcie | Vojenské konflikty | Krypto | Analýza obchodních bilancí | Dukascopy Europe | Analýzy trhu | Myšlenka | Varování | TLTRO | Guidance | Snížení ratingu | Viceprezident ECB | Zisk na akcii (EPS) | Situace na trhu | Německá ekonomika | APP | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Pokles akcií | Peněžní zásoby | Bookmakeři | JPM | Long | Zvýšení inflace | Rally | Capital | Bankovní rada | Recese v USA | Smíšené obchodování | Pojišťovna | Macron | Střední třída | Nálady na trhu | Bear | Výzva | Středoevropské měny dnes | Společnost Saxo Bank | Problémy v bankovním sektoru | Sociální a environmentální trendy | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Tisková zpráva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Širší index | Regulační orgány | Discovery | Vývoj války | Technologické inovace | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Poradci | Uzavření trhů | Výnosy z dluhopisů | Finance | Ekonomické prostředí | Slovinsko | Business | Podíl na trhu | Tlak na akcie | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vrcholy | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Jednání ČNB | Základní úrok | Pokles cen | Další regulace | Algoritmus | Investments | Růst ceny | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Swiss Life Select | Vysoké inflace | Operace na volném trhu | Úsilí | Proinflační riziko | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Společná evropská měna | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nárůst výnosů | Výprodeje akcií | ČBA | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Vysoké ceny | Kroky ČNB | Tradingový portál | Zdravotnictví | WP | Počet akcií | Makroekonomické indikátory | Růst HDP | Akcie Tesly | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Riziko ztráty | GfK | Zvýšení produkce | Ministryně financí | Graf ropy | Globální trhy | Technologický pokrok | Bankéři | Diskontní sazba | Vývoj na finančních trzích | Sentix | J.P. Morgan | Německý statistický úřad | Joseph Stiglitz | Impulzy | Indexy PMI | Pochybnosti | Výsledek voleb | Hang Seng | Koncentrace | Důvěra spotřebitelů a investorů | Trinity | Stratég | Soud v Karlsruhe | Špatné zprávy | Úrokový diferenciál | Velikost společnosti | FOREX | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | Japonský index | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Kancléř Olaf Scholz | Kurzové riziko | Kiyosaki | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Breaking | Bývalý prezident | Politika | Konkurence | Asociace certifikovaných účetních | Pozornost trhu | Brazilský real | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Komoditní stratég | Rentabilita | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Poskytování úvěrů | Komunikace | Bulharsko | Ceny průmyslových výrobců | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Investiční ředitel | Barclays | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | Pravidla hry | Indikátory důvěry | Poplatky | Trh se zlatem | Forint | Soběstačnost | Konečná sazba | HDP v Evropě | Velká Británie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Omikron | Jersey | Sektor spotřebního zboží | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Miliardy | Maynard Keynes | Optimismus investorů | Americké akciové trhy | Trader | Rozpočtové politiky | Vládnoucí strana | Asociace certifikovaných účetních (ACCA) | Indie | Nákupy | ForexFactory | Očekávání trhu | Co jsou ekonomické kalendáře? | Afghánská vláda | Technologické akcie | Měnové politiky | Měnová politika ČNB | Nominální růst | Cenový graf | Vnímání | HVB Bank | Akciové indexy | Předstihový ukazatel | American Express | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Historická maxima | Ekonomická data | Evropské akciové trhy | Elektřina | Volatilita na finančních trzích | Peking | Warner Bros | Karanténa | Sterling | Růst ekonomiky | Zdanění | Akcie Coinbase | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Varianty koronaviru | Proinflační působení | Zhodnocení | Dluhová krize | Inflační krize | Bankovní rada České národní banky | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | České akcie | Počasí | ESM | Fiskální politika | Technologický Nasdaq | Dividenda | Kurzotvorná informace | Auta | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Úspěch | Timur Barotov | Americký trh práce | Problémy Evropy | Obchodní analýza | Co bude | Deriváty | Ethereum | Rezervy | Trhy | Předkrizové úrovně | Analytik skupiny | Finanční podmínky | Zlevnění potravin | Členské státy | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Index Hang Seng | Rozhodování | Zaměstnanci | Jaromír Gec | FRED | Nárůst sazeb | Politika Fedu | Klouzavý průměr | Medvědi | Finanční trhy | Société Générale | Statistický úřad | Ekonomické trendy | MIFID | Měnové kurzy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Řemeslo | Makroekonomické analýzy | Prostor pro růst | ROCE | Fondy | Komise pro cenné papíry | Odhad růstu ekonomiky | XTB Tomáš Cverna | Technologický vývoj | Bílý dům | Rada ČNB | OSVČ | Situace v Číně | Důležitá role centrální banky | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Růst průmyslové produkce | Zlato | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Poslanecká sněmovna | Americký dolar včera | Spread | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Významné riziko | Tradingové webináře | Riziko korekce | MSFT | GS | Větší pokles | Pohonné hmoty | Srovnání měnové politiky | DSGE | Zvýšení úroků | Paul Tudor Jones | Zajišťování | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Německé tovární objednávky | Fundamentální základ | Prezidentské volby ve Spojených státech | Pasiva | Luxusní zboží | Problémy | Riziko likvidity | Situace na trzích | Silné ekonomické údaje | Spekulace | Změny úrokových sazeb | Navýšení | Investiční bankovnictví | Růst vývozu Číny | Pozitivní očekávání | Nálada na globálních trzích | Meziroční míra inflace v eurozóně | Schodek | Algoritmy | Erste | Prezidentské volby | Investice společnosti | Obnovení růstu | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Janet Yellen | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Celková inflace | Analytik trhů | Facebook | Nový cyklus | Devizový trh | Vliv úrokových sazeb | Patenty a výzkum | Výsledky za Q1 | Turbulence na finančních trzích | Ceny aktiv | České vlády | American Depositary Receipt | Hedging | Klíčové faktory | Semináře | Futures na ropu | Předpovídání | Ether | Bali | Rozvoj | Klouzavé průměry | Monetární politika | Akcie Boeing | Znehodnocení měny | Konjukturální průzkum | Dlouhodobý růst | Risk | Saudi Aramco | Švýcarské banky | Deutsche Bank | Transakce | Objem dovozu | Protekcionismus | Česká národní banka (ČNB) | Coinbase Global | Akcenta Miroslav Novák | Evropská spotřebitelská důvěra | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Snížení úrokové sazby | Dornbuschův model | Růst nezaměstnanosti | Přístup k měnové politice | Řízení peněz | Big Short | Zaměstnanost | Profitovat | Santa Claus Rally | Hry | Spojené státy | Spojené státy americké | Manažerka | Výprodeje | CFA | Reinvestice | Index MSCI | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Slabší dolar | Energetické krize | Zavedení cel | Optimismus | Zelené energie | Vánoční svátky | USDX | Recese ekonomiky | 4fin | Cykličnost | Federální rezervní banky | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Inflace v Německu | Oslabení eura | Klid | Ekonomka | Silný pokles | Merkelová | Forexu | Zasedání amerického Fedu | Ekonomické modely a prognózy | Uvolnění měnové politiky | Velké změny | MSCI | Akcie Applu | Lockdowny | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Guvernér Rusnok | Dolar | Spotřebitelská poptávka | Podhodnocený | Dodávky LNG | Asie a Tichomoří | Politická stabilita | SEC | Obchodování s emisemi | Intel | Debata | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Hodnoty měny | Nový trend | Vlastnictví | Index polovodičů | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Data z Německa | Yield | Naše prognóza | Regionální měny | Kapitalismus | Iniciativa | Daňové změny | Politické rozhodnutí | Trh s kryptoměnami | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Sentiment na trzích | Milník | Salmán | Cykly | Private equity | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | NEST | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Iracionální | Miliardy USD | Vývoj globální poptávky | Snižování daní | Poradce | Vlna inflace | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Hospodářské politiky | Politická opatření | Makroekonomické události | Konzervativci | Zkušenost | Fiskální stimuly | Stagflace | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Obchodní válka | Digitální měna | Írán | Zdražování | Bank of Canada | Míra inflace v eurozóně | Afrika | Měny rozvíjejících se trhů | Akcie Amazon.com | Výsledkové sezóny | EPS | Ole Hansen | ADP | Jim Rogers | Přijetí eura | Biliony dolarů | Bezpečnost | Válka mezi USA a Čínou | Kupní síla | Šéf Světové banky | Zpomalení růstu | TradingEconomics | Rozdílové smlouvy | Ropy | Obchod | Modely založené na učení a adaptací | Zpětný pohled | Navýšení úrokových sazeb | Míra úspor | JP Morgan | Devizové rezervy | Republikánská většina | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Uhlí | Ronald Ižip | Guvernér české národní banky | Společnost | Italská ekonomika | Rezervní měny | Důchody | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Index MSCI World | Ocenění akcií | Nové prognózy | Důchodový systém | Investoři a obchodníci | Komerční banka | Radomír Jáč | Ukončení války | Ekonomika | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Viceguvernérka České národní banky | Generální ředitel | Očekávaná inflace | Tomáš Cverna | Cena akcií | Globální finanční krize | Mezinárodní vztahy | Volatilita trhů | ASX | Online obchodování a investice | Fiat měny | Ruská agrese | Rozšíření | Velké centrální banky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | Akcie Amazon | Evropské méně | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Tisková konference | Eura | Velmi volatilní | Ekonomický výhled | UnitedHealth | Výsledek HDP | Nízká nezaměstnanost | Bankovní systém | ACT | Organizace | Postavení dolaru | Vrcholoví manažeři | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Silné inflační tlaky | Globální ekonomiky letos | Úrokové swapy | Úrokové náklady | Konsensus trhu | Nové investice | Růst | ČTK | Zelená energetika | Ředitelka | ČNB Tomáš Nidetzký | Index Dow Jones Industrial | Dekarbonizace | Polská centrální banka | Silné momentum | Fundamenty | Plánování | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Makroekonomická data | Vývoj amerického dolaru | Transakční náklady | Průmyslová produkce v eurozóně | Korekce na akciových indexech | Zpomalování inflace | Investujte zodpovědně | Cyklické sektory | Výrobci čipů | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Obchodní rozhodnutí | Administrativa | Atraktivní příležitosti | Obchodování na trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Inflace v Číně | Schodek veřejných financí | Platforma | Snížení inflace | M2 | PBOC | Index | Rozpočtové schodky | Cenový vývoj | ASX 200 | Dnes na forexovém trhu | Index FTSE 100 | Bankovní sektor | Lockdown | Čínský trh | Fundament | Eva Zamrazilová | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | EUR/BRL | Obchodní bilance | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Objednávky | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | Stratég Saxo Bank | Euro finance | Dostupnost bydlení | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Typy zpráv a indikátorů | Valuace | 3М | Tržní ocenění | Svobodné podnikání | Evropský datový kalendář | MF | Ukazatele | Živnostenské banky | Bilance Fedu | Brazílie | Společnost Delta Air Lines | Investiční instrumenty | Střední Evropa | Obchodování na burze v Hongkongu | Investiční stratégové | Sektor nemovitostí | Bloomberg Commodity Spot Index | Strategická rozhodnutí | Jan Procházka | Načasování obchodu | Prudký růst cen akcií | Pandemická krize | Zvolení Joe Bidena | Vysoká rizika | Miroslav Plojhar | Klesající tržby společnosti | Koronavirové pandemie | Zveřejněné údaje | Vyšší cla | Zápis ze zasedání FOMC | Rozvaha | Výsledky maloobchodních tržeb | Akcie obchodované na pražské burze | Bonusy | Ztráty | Mundell-Flemingův model | Eurovolby ve Francii | Finanční poradenství | Americký ISM | Výkyvy | Čtvrtletní výsledky | Katastrofy | Technické nástroje pro fundamentální analýzu | Volatilní | Bilance | Konsolidace | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Tradeři | Martin Gürtler | Pozitivní sentiment na trzích | FTSE Russell | Vliv nezaměstnanosti | Kurz jenu | Růst platů | PPP | Investiční strategie | Německý průmysl | Dopady obchodní války | Sociální a kulturní faktory | Fed vs. ECB | Obranný sektor | Kulturní faktory | Komerční nemovitosti. | Okénko trhu | Hang Seng Index | Dna | Nerozhodný výsledek | Strop pro výnosy | Horší výsledky | Korporace | Pozice tradera | ICT | Tradiční finanční trhy | Šéf Fedu Jerome Powell | Nový Zéland | Ovlivňování | Specializace Finance | Analýza demografických faktorů | Finanční vzdělání | Retail sales (Maloobchodní tržby) | Analýza fiskální politiky | Nákupy zlata | Klesající tržby | Analýza sociálních médií | Vliv na ekonomiku | Krajní pravice | Evropské firmy | Model optimální měnové oblasti | John Maynard Keynes | Geopolitické události | Ekonomická situace | Mimořádné situace | CAPEIC | Real Business Cycle Models | Cvičení | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Čtvrtletní zprávy | Dotazník | Největší banky v Česku | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Švédská Riksbank | United States Steel | Modely založené na sentimentu | Bankovní rady ČNB | Vývoj bilance běžného účtu | Akciový analytik | Alipay | S&P/ASX 200 | Boris Tomčiak | Objem stimulů | Potenciální změny | Nezávislost | Limited Arbitrage Model | Obchodování kryptoměn | The Association of Chartered Certified Accountants | Forward guidance | Prodej státních dluhopisů | Ekonomické kalendáře | Postupné otevírání ekonomiky | Matthias Scheiber | Francouzské parlamentní volby | Hospodářský pokles | Oslabení dolaru | Banky | Graf dne | Výpočetní ekonomické modely | Vliv pandemie COVID-19 | Měnové riziko | Průměrný kurz koruny | Covid | Nová historická maxima | Americká administrativa | Prudký pokles cen | Výrobní ceny | Návratnost investic | Šok | Důvěra účetních v globální ekonomiku | Hospodářské podmínky | Riziko stagflace | Situace na trhu práce | Světové akciové indexy | Dluhové trhy | Fisherův efekt | Hospodaření | Společnost Moderna | Analytický tým FXstreet.cz | Ekonomický model | G10 | Výzvy a rizika | Kupci | Xinjiang Central Asia Petroleum and Gas (CAPEIC) | Investování | Aleš Sosnovský | Dnešní aukce | Maďarsko | Český rozpočet | Dow Jones | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Bankovní asociace | Řídit riziko | CME FedWatch | Řízení rizik | Model Purchasing Power Parity | Růstový potenciál | Model reálného obchodního cyklu | Deloitte | Sentiment-Based Models | Portfolio Balance Models | Modely tržní mikrostruktury | Zisky společnosti | Nižší úrokové sazby | Dopady pandemie | Nižší riziko | Očkování | Faktory ovlivňující Nikkei 225 | Akcie American Airlines | Sentiment investorů | Růst cen komodit | Prodeje aut | Výhled úrokových sazeb | Silný fundament | Riziko volatility | Žádosti o podporu | Kamala | CL | PHLX | Wall Street | Znovuotevření čínské ekonomiky | Důležitost správných prognóz | Kotace | Next Generation | Rozpočtový výhled | MSCI China | Delta Air | Šance | Vakcinace | Tržní hodnota | Vývoj indexu Nikkei | Vliv na tradiční finanční trhy | Technická analýza | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Inflační vývoj | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Výhled akciového trhu | Investiční analytik | Japonský index Nikkei | Množství peněz | Hlavní prvky prognózování | Cestovní ruch | Potvrzení trendu | Jakub Matis | Prodeje potravin | Složení indexu Nikkei | Signál na podporu ekonomiky | Významný dopad | Obchodování s akciemi | Správa | Eskalace obchodního napětí | Analytička | Blue chip | ČSOB | Investor | HDP USA | Riziková aktiva | Rozhodnutí americké centrální banky | Pozitivní signál | Úrok | David Marek | Středoevropské měny | Ray Dalio | Ekonomiky | Ekonomické modely | CLSK | Plánovaná cla | Zasedání FOMC | S&P 500 | Sazby hypoték | Eurovolby | Nasdaq Composite | Nordstream 2 | ETF na kryptoměny | Dalibor Trojek | Harrisová | Přehřátí ekonomiky | Astrazeneca | John Williams | Biotechnologická společnost | Největší výnosy | MARA Holdings | Rekordní maxima | Euro-koruna | Indikátory | Faktory ovlivňující Nikkei | Bloomberg Economics | Norsko | Forward | Údaje o inflaci | Dividendové tituly | Zvýšení cenové hladiny | Moskva | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Tudor | Expanzivní fiskální politika | ETF (Exchange-Traded Funds) | Záporné úrokové sazby | Dostatek likvidity | Vývoj peněžní zásoby | Čínské oživení | Celkové ztráty | Zdravotní péče | Výhled Fidelity | Maximalizovat zisk | David Monoszon | Celní úřad | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Proinflační rizika | Body | Akcie ve Spojeném království | Evropská komise (EK) | Obchodní napětí | Zvýšení těžby | Slabá čísla | Komentář odborníka | Kryptoměnový trh | Stoupenci růstu sazeb v ČNB | Směnné kurzy | Balkán | Růst cen výrobců | Moderna | Historický kontext | CAD | COVID-19 na kryptoměny | Vysoké úrokové sazby | Sledování makroekonomických ukazatelů | Strategie pro zlato | Výdaje státního rozpočtu | Finanční situace | Chudí | Brexit bez dohody | Brent a WTI | West Texas Intermediate (WTI) | Ropné měny | Wally Adeyemo | Dan Bucsa | Krize | Fundamentální analýza forexu | 200denní klouzavý průměr | Currency | Cíle | Úrovně likvidity | Energetické tituly | Management | Instrumenty | Pandemie COVID | Farmaceutický sektor | Růst Bitcoinů | Budoucí pohyby | Reakce centrální banky | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | Psychologický faktor | Akciový stratég | Dánové | JD | Trade | Ceny stříbra | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Mezinárodní obchod | Cílové priority | Hlavní ekonom | High | Čínské centrální banky | Ruská invaze | Negativní dopad | Hospodářská politika | Hospodaření vlády | Epidemické situace | Retailový obchodník | UBS | NATO | Americký trh | Fundamentální analýza akcie | Slabý dolar | Hnutí Tálibán | Demografické faktory | Walter Todd | Index Russell 2000 | Point72 Asset Management | Psychologie | Globální ekonomické vyhlídky | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Prognózování a Spojené státy | Bezpečná aktiva | Působení fiskální politiky | Pandemie v Německu | Ministr financí | 737 MAX | Fondy a ETF | Práce na sobě | Vánoční rally | Repo sazba | Sazby | Index CSI 300 | Očekávání úrokové sazby | American Airlines | Problémy v dodavatelských řetězcích | Těžba kryptoměn | Přijetí kryptoměn | Riziko recese | Práce | Úvěrový rating | Krajní levice | Konec roku | Webináře zdarma | Eskalace | Dlouhodobý úspěch | xStation 5 | Časové pásmo | Převodník měn | Peníze navíc | Osobní výdaje | Pinpoint Asset Management | Vládní deficit | Posilování české koruny | Likvidní | Zvolení Donalda Trumpa | Nastavení sazeb | Hlavní analytik | Sam Stovall | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Vyšší inflace | J-curve Model | Základní sazba | Kurz EUR | Odhad vývoje HDP | Uvolnit měnovou politiku | Rozpočtový schodek | Pandemie | Politika ČNB | Největší banky | Vítězství Donalda Trumpa | Kontrakt | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Ekonom Hampl | Spotové ceny | Meta (Facebook) | Zpomalování americké ekonomiky | Ekonomické prognózy | Propad tržeb | Riziková prémie | Zahraniční forex | Eleanor Creagh | Odpovědnost | Národní rozpočtová rada | NewYorská burza | Ekonom Pavel Kohout | Jak obchodovat | Definování politiky | Přehřívání ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Skepse | Refinancování dluhů | MIC | Tesla | Marketingová komunikace | Rozpočtové deficity | Tisková konference FOMC | Jaroslav Šura | Hospodářský cyklus | Arbitráže | Politické události | Durace | Online investiční konference | Environmentální trendy | AAPL | ECB Christine Lagardeová | ČR | Ekonomický cyklus | Úrokové prostředí | Zpracovatelský průmysl | Blahobyt | Investiční příležitosti | Zrychlení růstu | Úřady | Zvyšování úrokových sazeb | Měnové páry | People's Bank of China | Annex Wealth | Hlavní rizika | Živnostník | Zvýšení mezd | Dlouhodobý investor | Panika | Dluhopis | Časopis Time | Pandemická situace | Analytický tým | Vývoj trhu | Jihokorejský Kospi | Cyklické změny | Aramco | Hodnota kryptoměn | Vasu Menon | RBC | Hospodářskopolitické stimuly | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | Stoupenci růstu sazeb | Návratnost | xStation5 | Hike | Vonovia | Kanada | Vliv na finanční trhy | Julius Baer | Bloomberg Barclays | Úroveň investic | Velké trhy | PredictIt | Starteepo | Úvěr | Pražská burza | Michal Brožka | Pozitivní vliv | Listopadové maloobchodní tržby | Švédsko | Prognózování v USA | Zadluženost | Předseda představenstva | Závazek | Autoprůmysl | ForexFactory.com | Správci fondů | Průlom | Poptávka po ropě | Nekonvenční měnové politiky | Pavel Kohout | AMZN | FOMC | Allspring | Úroveň parity | JPMorgan | Vývoj na trhu | Instrument | Urbanizace | Německo | Odhady HDP | Globální index MSCI | Akcie Intelu | Koronavirus | Jednodenní zisk | Ruská centrální banka | Mitsubishi | Setkání lídrů | Brian Jacobsen | Čeng Šan-ťie | Starboard Value | Politici | Dukascopy Europe Team | Historie | Významné změny | Cykličnost ekonomiky | Růst čínského HDP | Omezování nákupů aktiv | Platina | Politická rozhodnutí | Manažeři | Přírodní katastrofy | Zajištění proti inflaci | Náklady | Retail | Směrnice | Vítězství Harrisové | Politbyro | Měnový pár | Služby | DPH v Německu | Slábnoucí americký dolar | Index spotřebitelských cen | Zajímavé investiční příležitosti | Vliv na makroekonomické ukazatele | Analýza akciových trhů | Zlepšení nálady | EK | Volby | Španělsko | Průmyslové kovy | Market Microstructure Models | Pandemie covidu-19 | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | EUR/GBP | Akciový trh | Cenově vážený index | Tempo snižování sazeb | Lehman Brothers | Rostoucí vliv | Převzetí banky | Evropské země | Mojmír Hampl | Průmysl v březnu | Alokace aktiv | Pohyb dolaru | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | CleanSpark | CNBC | Biden | Obchodování na burze | Výsledky německých voleb | Boom kryptoměn | Kurzotvorný faktor | Euro vůči americkému dolaru | Zlotý | XTB Research | Zlepšení | Náměstek ministra financí | Generovat zisk | Ceny zemního plynu v USA | Prodat dluhopisy | Amplituda cyklu | Hrubá marže | Rozvojové ekonomiky | Slovensko | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Pozice | Obchodní příležitosti | Americký kongres | Mzda | Stimuly | Ocenění | Burze | Británie | Omezení investic | Intradenní obchodník | Vývoj ceny | Komunistické strany | Guvernér ČNB | Německé akcie | Warren Buffett | Ekonomické indikátory | Proč akcie rostou | Zpomalení růstu ekonomiky | Česká národní banka | Viceprezident | Úrokové sazby | Panasonic | Další pokles | Centrální bankéři | CNY | Míra inflace v Číně | Převzetí banky Credit Suisse | Český HDP | Pokračující krize | Kryptoměnový svět | Obchodní sankce | Česká inflace | Prognózovaní | Vliv HDP | Obchodní přebytek | Největší světová kryptoměna | Scénáře vývoje české ekonomiky | Nárůst nezaměstnanosti | Statistika | Klimatické změny | Nerovnováha | Růst v letošním roce | Viceprezidentka Kamala Harrisová | Kanceláře | Allspring Global | Výraznější pokles | Zisk na akcii | Ministerstvo financí | Prohlášení | Nakupovat | Očekávaný růst | Zasedání centrálních bank | Zahraniční investice | Vítězství republikánů | Zařízení | Belgie | Šíření nákazy | Zvýšené volatility | Olaf Scholz | Globalizace | EURGBP | Fio | Asijské seance | Setkání centrálních bankéřů | Největší firmy | Kolaps cen | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Graf akcie | Horší data z Německa | Úrokové sazby ČNB | Časový horizont | Světová poptávka | Zasedání bankovní rady | USA | Vyšší ceny ropy | Světové trhy | Zemědělství | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Spolehlivost | Proočkování populace | Oblast fiskální politiky | SZSE | Šílenství | PMI (Purchasing Managers’ Index) | Oživení německé ekonomiky | KOSPI | Inflace v USA | Tudor Jones | Americká Federální rezervní banka | Allianz Trade Dalibor Trojek | INTC | John Hardy | Cherry Lane | Národní sdružení | Největší pokles | Stochastic | Oživení ekonomik | Holubice | Nákup dluhopisů | Americké trhy | Tomáš Nidetzký | David Vagenknecht | Anna Píchová | Tržby v maloobchodě | Bilance zahraničního obchodu | Peter Garnry | Mzdová dynamika | Investiční doporučení | USD/JPY | Banka | Domácí průmysl | Emise | Kurz EURUSD | Akcie jednotlivých společností | Mzdy | Investiční společnosti | Zasedání britské centrální banky | Hospodářský výhled | Zpřísňováním měnové politiky | Sazba Fedu | Index amerického dolaru | Druhá vlna | FIXED | Strukturální změny | Meziroční inflace | Bankrot | Volatilní položky | Prezident Federální rezervní banky | Analytik | Zvolení Trumpa prezidentem | Významné události | Jan Frait | Daně z příjmů právnických osob | Tržby společnosti | Inflační ekonomika | Fundamentální analýza kryptoměn | Americký HDP | Ekonomické nejistoty | Proinflační faktor | CFD (Contracts For Difference) | Zastavení pádu eura | HDP v eurozóně | Teorie her | Americké vlády | Akcie amerických bank | Vítězství | Trading | Akciové trhy v Asii | Jerome Powell | Data centrální banky | Jestřábí ECB | Americká centrální banka FED | Přísná měnová politika | Oslabení kurzu koruny | Tým FXstreet.cz | Úroková míra | SPOT | Průmyslové podniky | Akcie společnosti Pfizer | Investice do akciových titulů | Meta Platforms | Výnosy dluhopisů | Kvantitativní utahování | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Globální měny | Záznam ČNB | Vyšší výnosy | Vliv na různá odvětví | Snížit úrokové sazby | Státní kasa | Zdroje informací | SPD | Analytik XTB | Německá inflace | Druhá vlna COVID-19 | Agent-based modely | Narušení dodávek z Ruska | Vliv obchodní války | Růst úrokových sazeb | Důvěra v německou ekonomiku | Emerging markets | Hospodářství EU | Produkce energie | Politické reakce | Co je to fiskální politika? | Fiskální stimul v USA | Složení indexu Nikkei 225 | Stimulace hospodářského růstu | Forma obchodování | Korunové instrumenty | Riot | Úspěch Amazonu | Salman Ahmed | Denní propad | Typy ekonomických modelů | S&P | Juraj Karpiš | Coca-Cola | Ceny ropy a zemního plynu | Fiskální impuls | Výsledek jednání ČNB | Model omezené arbitráže | Jak to funguje? | Mimořádný zisk | Znehodnocení | Zelená ekonomika | Jean-Luc Mélenchon | Kapitálové kontroly | Nejistota a důvěryhodnost | Výnosy z amerických dluhopisů | Futures na zlato | Globální míra nezaměstnanosti | Inflační hedge | Nákladové tlaky | Roboti | Tradovat | Vklady | Deutsche Wohnen | Přísnější Fed | Tvorba pracovních míst | Více peněz | Investiční rozhodnutí | Analytická práce | Makroprognózy | Work & Travel | Apetit k riziku | Model obchodní bilance | Situace ve stavebnictví | KOSP200 | Inflační swapy | Euforie | Markets | Pohled na akciové trhy | Výhled Fidelity International | Niels Christensen | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Nízké ceny energií | Úvěrové aktivity | Investiční ředitel společnosti | Oživení poptávky po službách | Nominální úroková míra | Spekulovat | Sociální sítě | Podnikatelé | Dovoz | Fio banka, a.s. | Růst zadlužení | Data z ekonomiky | Ekonomika USA | Geopolitická situace | Invesco | Praktické příklady | Euroskupina | Vojtěch Benda | TROJEK | Larry Kudlow | Nárůst poptávky | Posilování eura | Maďarský forint | Průzkum | Allspring Global Investments | Nvidia | Althea Spinozzi | Čistá energie | Zasedání americké centrální banky | Eli Lilly | Investiční | Investoři a tradeři | Expanzivní politika | Výroba aut | Maloobchodní tržby v USA | Pokles HDP | Úvěrová pojišťovna | EY | EURCZK | Americká banka | Budoucnost | Zhoršení nálady | Rok 2024 | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Poptávka po pohonných hmotách | Růst začínajících podniků | Obchodní války | Průmyslová výroba | Záznam z posledního jednání ČNB | Trumpova rally | Karina Kubelková | Předáním moci | West Texas Intermediate | Práce z domova | Levicová koalice | Monopoly | Úroveň důvěry | Ekonomie | CME | Další růst | Modelový aparát | Zprávy a indikátory | Kurz české měny | Základní úroková sazba | RBI | Bitcoin | Obchodní války mezi USA a Čínou | Netflix | Xinjiang Central Asia Petroleum and Gas | Rubl | Euro vůči dolaru | Tisknutí peněz | Dobrá nálada | Politický chaos | Další kryptoměny | Futures | Ekonomické výkonnosti | Investiční firmy | Vládní nástroj | Zpráva pro tradery | Tomáš Pfeiler | Starbucks | Kontext | Indikátor | Optimum Currency Area Model | Co je to Nikkei 225? | Biliony USD | Podnikání | Status rezervní měny | Německá vláda | Dow Jones Industrial Average | Rizika a nedostatky | Hospodářství Velké Británie | Vysoký veřejný dluh | Růst spotřebitelských cen | WFC | VaR | Restrikce | Fibonacciho retracement | Daně z mimořádných zisků | Řešení problémů | Bidenův plán | Komodity | FoMO efekt | Spekulanti | Ekonomické aktivity | Fond | Snížení DPH v Německu | Turecké akcie | Dopad na finanční trhy | Umělá inteligence | Marko Kolanovic | Justin d'Anethan | Obchodní dohody | Tisková konference ČNB | Vývoj peněžního agregátu | Vzdělávací webináře | Americká vláda | Sony | Forwardové ceny | Posilování měn | Walmart | PAP | Zvolení Trumpa | Směřování | Komise v přenesené pravomoci | Nejnovější prognóza | Studium historie | Opce | Fiskální udržitelnost | Nárůst výdajů | Čínský Shanghai Composite | Štěpán Hájek | Ekonomické krize | Dodavatelské řetězce | Růst cen ve výrobě | Longbow | Typy zpráv | Býčí trend | Guvernér NBP | Neinvestovat | Analýza přírodních zdrojů | Steen Jakobsen | Rostoucí HDP | Charter Communications | Kurzy | Mimořádné dividendy | Ceny v eurozóně | Politika pro ekonomický růst | Daně v USA | Zbrojaři | Průmyslová výroba v USA | Inflační očekávání | Hlavní ekonomka | CEE | Premiérka Liz Trussová | cTrader | Generali Investments CEE | Modely teorie her | Měnové trhy | Standardní daň | Vyšší úroveň | Domácí poptávka | Restrukturalizace | Vliv pandemie | Learning and Adaptation Models | Hedging strategie | Inflační šok | Spekulace na růst | Výhody | Úspěšné obchodní strategie | Americké vládní dluhopisy | Odvětví | Kurz eura k americkému dolaru | Teroristické útoky | Cla na dovoz | Inflace zpomaluje | Korporátní dluhopisy | Amazon | Napětí mezi USA a Čínou | Ekonom | FOMO | Maloobchodní tržby | Čína | Rozvojové země | Rostoucí úrokové sazby | Kompenzace | ATFX Global | Averze vůči riziku | Robert E. Lucas | Trhy jsou dynamické | Tržní cena | Kontrola inflace | Obchodníci | TOP dividendové tituly | Výsledky hospodaření | Švýcarský frank (CHF) | Nesoulad | První odhad | AUD/USD | Rok 2025 | BH Securities | SPX | Ekonomické otřesy | EBITDA | ČNB dnes | Dálniční síť | Ekonomické podmínky | Stabilita úrokových sazeb | Český ekonom | Pokles reálných mezd | Boj s koronavirem | Odraz na finančních trzích | Veřejné investice | Ekonomický růst | DSGE modely | Výnosy českých státních dluhopisů | Vlády | Úrovní podpory | Demografické trendy | Raketový růst | Denní graf | Americká výnosová křivka | Hospodaření firem | Index Nikkei 225 | ATFX | Oslabení české koruny | Horší časy | Americké firmy | Analýza centrálních bank | Údaje o nezaměstnanosti | Politické strany | Fiskální balíček | Japonský Nikkei | Ministerstvo hospodářství | Čínské vlády | Contracts for difference | Pohyby eura | Napětí na trzích | Fiskální dominance | Likvidity na trhu | XTB | Dlouhodobé trendy | ROIC | Změny ve zdanění | Vývoj české koruny | Ekonomické teorie | Konsenzus trhu | Drahé dovozy | Aktuální situace | Náročný proces prognózovaní | ZEN | Odklon od Ruska | Sektor služeb | Spotřebitelské ceny | Výzvy | Tomáš Raputa | Oslabování kurzu koruny | Dubnový PMI | Pozice ekonomiky | Utaženější měnové politiky | Americká cla | Trhy v USA | Potenciál růstu | IRP | V4 | Euro | Akcie Pfizer | Joe Biden | Výnosnost | Finanční nezávislosti | Investování je rizikové | Ruská ekonomika | Konvergenční proces | Likvidita | EU | Globální a ekonomické otřesy | Glapinski | Japonský jen | Kryptoměny | Upvest | Novozélandská centrální banka | Historické data | Andy Tanner | Člen bankovní rady | Agentura Moody's | Výnosy | Úspěšný investor | Vedlejší účinky | Snižování nezaměstnanosti | Americké akciové indexy | Akcie ČEZ | Rozpočtové příjmy | Ceny akcií bankovních domů | VaR modely | Provozní výnos | Měnové podmínky | AAA | Dynamika HDP | Rozdělení zisku
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot