Sobota 29. března 2025 10:38
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Rally zlata, růst kryptoměn: Březen byl přelomovým měsícem na trhu

25.03.2025 12:34  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics67e27dee71d4e.jpg

Růst na Wall Street

Americké akcie v pondělí prudce vzrostly a index S&P 500 dosáhl dvoutýdenního maxima, a to díky silným pohybům technologických akcií a signálu o možném uvolnění cel ze strany bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Nový život pro výrobce čipů

Investoři se vrhli zpět na dříve utlačovaný technologický sektor. Akcie Nvidia vyskočily o více než 3 % a akcie Advanced Micro Devices o 7 %, což zajistilo impozantní 3% nárůst indexu polovodičů PHLX. Jednalo se o nejvýraznější skok za poslední týdny.

Tesla se odráží

Tesla zaznamenala během jednoho dne téměř 12% nárůst, největší od začátku listopadu. Takto působivý skok představoval po nedávném poklesu čerstvý vánek. Optimismus investorů podpořily zvěsti o možném snížení cel na výrobky automobilového giganta, což akciím pomohlo sebevědomě se vrátit do růstového teritoria.

Z 11 sektorů, které tvoří index S&P 500, 10 zakončilo obchodní seanci v zelených číslech. Absolutním favoritem dne byl sektor spotřebního zboží, který si připsal 4,07 %. Motorem růstu byla Tesla, která kupce inspirovala k novým investicím.

Turblence amid trade fears

Turbulence v prostředí obchodních obav

Několik posledních týdnů bylo pro trhy napjatých: investory znepokojovaly vyhlídky na inflaci a zpomalující ekonomiku. Důvodem k obavám bylo Trumpovo oznámení nových cel zaměřených na klíčové partnery USA – Čínu, Mexiko a Kanadu. Tato opatření vyvolala na akciovém trhu řetězovou reakci nejistoty.

Index S&P 500 na cestě k oživení

Index S&P 500 si od 13. března, kdy dosáhl lokálního dna, připsal už přibližně 4 %. Stále mu však chybí zhruba 6 % do maximální úrovně z 19. února. Investoři dál sledují dění ve světě a snaží se vyhodnotit další kroky v obchodní politice USA.

Pesimismus podniků roste

Mnoho společností už začalo ve svých prognózách zohledňovat rizika cel – některé kvůli nejistotě revidují prognózy tržeb. Podle údajů LSEG, které byly zveřejněny v pátek, vzrostou zisky indexu S&P 500 v roce 2025 o 10,5 %, což je o 3,5 procentního bodu méně, než se očekávalo na začátku roku.

Akciové trhy rostou: Hlavní indexy dosáhly nových maxim

Americké akciové indexy zahájily týden silným růstem. Index S&P 500 vzrostl o 1,76 % a uzavřel na hodnotě 5 767,57. Technologický Nasdaq posílil ještě víc, a to o 2,27 % na 18 188,59 bodů. Dokonce i konzervativnější Dow Jones zaznamenal solidní zisk, a to o 1,42 % na 42 583,32 bodů.

Malé podniky se vracejí do hry

Index malých podniků Russell 2000, který odráží stav domácí ekonomiky USA, si připsal 2,55 % a dosáhl tak nejvyšší hodnoty za poslední dva týdny. Důvěra investorů, že místní podniky se postupně přizpůsobují novým podmínkám, tak posílila..

Strach ustupuje

Index volatility CBOE, známý na Wall Street jako "barometr strachu", klesl o 1,8 bodů na nejnižší hodnotu za poslední měsíc. Uvedené naznačuje, že investoři se v souvislosti se stabilizujícími se zprávami o celní politice začínají cítit jistěji.

Na vzestupu jsou i komunikace

Stranou nezůstal ani sektor telekomunikací a digitálních služeb: index vzrostl o 2,1 % a dohnal tak vlnu všeobecného optimismu, která se přehnala technologickým trhem.

Podnikání vykazuje růst

Z aktuálních údajů vyplývá, že podnikatelská aktivita v USA začala v březnu růst. Pod povrchem pozitivních údajů však zůstává napětí: obavy z nadcházejících dovozních cel a pravděpodobných škrtů ve vládních výdajích dál brzdí nadšení na trhu.

7,7 miliard důvodů k růstu

Akcie poskytovatele podnikových analýz a dat Dun & Bradstreet vzrostly o 3 % po oznámení chystaného odkupu společnosti. Novým majitelem bude soukromá kapitálová skupina Clearlake Capital, přičemž hodnota transakce se odhaduje na působivých 7,7 miliard dolarů. Investoři tuto zprávu přijali jako dobré znamení, že trh fúzí a akvizic zůstává aktivní.

Lockheed ztrácí dynamiku

Akcie obranného gigantu Lockheed Martin klesly o více než 1 % po překvapivém kroku analytiků z BofA Global Research. Banka změnila svůj výhled na společnost z "koupit" na "držet", což signalizuje ochlazení nadšení pro obranný sektor.

Na druhé straně došlo k rychlému růstu v oblasti kryptoměn. Čtyřprocentní nárůst bitcoinu podpořil akcie firem zaměřených na kryptoměny. MicroStrategy vzrostla o 10 %, zatímco Coinbase získala 7 %, když využila nové vlny zájmu o digitální aktiva.

Evropská rally: Berlín je v čele

Evropské akciové trhy v úterý otevřely v zelených číslech. Regionální index STOXX 600 vzrostl do 8:15 GMT o 0,3 % a reflektoval tak opatrný, ale sebevědomý optimismus investorů. V čele zisků stály banky a energetika, což jsou dva pilíře mimořádně citlivé na ekonomická očekávání.

Investoři netrpělivě očekávali zveřejnění klíčového indexu podnikatelského klimatu mnichovského institutu Ifo. V březnu se předpokládal růst z únorových 85,2 na 86,7 bodů, což je signál, že největší evropská ekonomika možná přechází od stagnace k opatrnému oživení.

USA zmírňují rétoriku, svět si oddechl

Spojené státy jsou opět v centru pozornosti globální obchodní agendy. Prezident Donald Trump v pondělí uvedl, že ne všechna oznámená cla vstoupí v platnost 2. dubna. Připustil také, že jednotlivé země by mohly být z omezení dočasně vyňaty, což vedlo k prudkému přerozdělení kapitálu na americkém trhu – dříve oslabené akcie začaly ožívat.

Vliv na Evropu je omezený

Zatímco americké cenné papíry reagovaly na prohlášení obratem a růstem, evropské trhy zůstaly obecně klidné. Zdá se, že Starý svět tentokrát zvolil vyčkávací přístup a nespěchá se zohledňováním optimismu v kotacích.

Obchodní politika pod palbou

V obchodních kruzích rostou obavy z obchodní strategie Donalda Trumpa. Odborníci se domnívají, že tvrdá celní opatření by se mohla stát brzdou hospodářského růstu, vystupňovat napětí na globální scéně a urychlovat inflační procesy ve Spojených státech. Tyto obavy ovlivňují jak akciové indexy, tak poptávku po defenzivních aktivech.

Úzkost ve Švýcarsku a optimismus v Německu

Akcie největší švýcarské logistické společnosti Kuehne und Nagel klesly po zveřejnění neuspokojivé prognózy o 2,7 %. Vedení společnosti varovalo, že její provozní zisk za letošní rok by mohl být nižší, než analytici očekávali, a odkázalo přitom na pokračující globální ekonomickou nestabilitu, která vyvíjí tlak na poptávku a dodavatelské řetězce.

Fuchs trhy překvapil

Ve stejnou dobu překvapil investory německý výrobce maziv Fuchs SE, jehož akcie vzrostly o 5,4 % a překonaly tak výkon panevropského indexu STOXX 600, když firma zveřejnila nad očekávání dobré finanční výsledky. Tato zpráva byla v prostředí celkového ekonomického pesimismu ryzím paprskem světla pro tento sektor.

Fed zpomaluje

Prezident atlantského Fedu Raphael Bostic uvedl, že neočekává rychlý úspěch při omezování inflace. Snížení klíčové úrokové sazby Fedu v roce 2025 bude podle něj pravděpodobně minimální, jen 0,25 procentního bodu. Uvedené signalizovalo, že regulátor přechází na extrémní opatrnost.

Na pořadu dne je inflace

Klíčovou událostí týdne zůstává zveřejnění indexu spotřebitelských výdajů (PCE), který je hlavním měřítkem inflace pro Federální rezervní systém. Právě tento údaj, který se očekává v pátek, může ovlivnit další kroky americké centrální banky. Jakákoli odchylka od prognóz může vážně ovlivnit trajektorii měnové politiky.

Fondy zaznamenávají rekordní příliv peněz

Fondy specializující se na investice do těžařů zlata vykazují v březnu nebývalý zájem investorů. Očekává se, že čistý příliv kapitálu do tohoto sektoru bude nejvyšší za posledních 12 měsíců. Takový nárůst zájmu je vysvětlován rychlým růstem cen zlata, který výrazně zlepšuje finanční vyhlídky firem těžících zlato – od růstu zisku až po zvýšení volného cash flow.

Investoři utíkají do bezpečných přístavů

Ceny zlata vykázaly mírné zisky, které podpořila vlna obav z nejasného výhledu obchodní politiky USA. Rostoucí inflační rizika a obavy ze zpomalení ekonomiky způsobují, že investoři hledají útočiště v tradičních bezpečných přístavech.

Spotová cena zlata v úterý ráno vzrostla o 0,1 % na 3 015,66 USD za unci. Americké futures následovaly jejího příkladu, když posílily na 3 019,70 USD. Tato čísla odrážejí opatrný, ale stabilní zájem o drahý kov v podmínkách globální nestability.

Zlatá horečka je nyní institucionální

Investoři v prostředí volatilních světových trhů nenakupují jen slitky a futures, ale aktivně vstupují do akciových instrumentů spojených s producenty drahých kovů. Analytici poukazují na fakt, že růst ziskovosti těžařských společností může samotný kov dokonce i předstihnout, zvlášť pokud cena zlata zůstane dlouhodobě vysoká.

Stříbro a platina následují zlato

Poptávka není jen po zlatě. Stříbro v úterý vzrostlo o 0,3 % na 33,10 USD za unci. Jeho růst naznačuje pokračování silného trendu na pozadí rostoucí poptávky po průmyslových kovech s investičním potenciálem.

Příliš pozadu nezůstávají ani platina a palladium

Platina posílila o 0,2 % na 974,65 USD za unci. Palladium, používané zejména v automobilovém průmyslu, si také připsalo 0,2 % a zastavilo se na 953,53 USD. Ačkoli růst těchto kovů není tak rychlý jako růst zlata, zájem o ně přetrvává vzhledem k očekávání oživení průmyslové aktivity a růstu poptávky v elektronickém a automobilovém průmyslu.

Vzhledem k současné geopolitické nestabilitě, obchodním rizikům a zpřísňování fiskální politiky v několika zemích zůstávají drahé kovy jedním z mála ostrůvků naděje v globální finanční prostředí. Rostoucí zájem o fondy investující do těžby zlata a rostoucí ceny stříbra, platiny a palladia představují ve skutečnosti projev opatrnosti trhů.

Klíčová slova: Obchodní strategie | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Americké akcie | Poptávka | Rizika | Politika | Akciové trhy | Důvěra investorů | Cenné papíry | Sazby | Akcie | Aktiva | Transakce | CBOE | Cash flow | Centrální banky | Ekonomika | Fed | Futures | Investice | Rally | Platina | Russell 2000 | S&P 500 | Spotová cena | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Banky | USD | Regulátor | Cena zlata | Evropská ekonomika | Indexy | Investoři | Drahé kovy | Zisk | Optimismus | Výsledky | Strach | Stoxx 600 | Donald Trump | Index | Banka | Cena | Ceny stříbra | Ceny zlata | Fondy | Index S&P 500 | Index volatility | Stoxx | Trh | Volatility | Zpráva | Zisky | ROCE | Spojené státy | Federální rezervní systém | Úspěch | Podnikání | Evropské trhy | Americké akciové indexy | Hlavní indexy | Kryptoměny | S&P | Stagnace | Tesla | Výhled | Dun & Bradstreet | Podnikatelská aktivita | Zpomalení ekonomiky | Očekávání | Akcie firem | Coinbase | Index volatility CBOE | Palladium | Lockheed Martin | Podniky | Evropské akciové trhy | Index Stoxx 600 | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Nárůst bitcoinu | Zájem investorů | Technologický Nasdaq | Americké futures | Digitální aktiva | Spotová cena zlata | Prezident Donald Trump | Firma | Vyhlídky | Technologický sektor | Drahý kov | Prognózy | Nejistoty | Prohlášení | Měnové politiky | Americké centrální banky | Optimismus investorů | Ifo | Komunikace | Trump | Prezident | Trhy | Provozní zisk | Pesimismus | Fiskální politiky | Růst | Signál | Finanční prostředí | Dění ve světě | Ekonomiky | Akcie Nvidia | Mexiko | Dodavatelské řetězce | Malé podniky | Trade | Podnikatelská aktivita v USA | Vedení společnosti | Berlín | Největší evropská ekonomika | Ceny | Zlatá horečka | Důvěra | Příliv kapitálu | Odborníci | Nvidia | MicroStrategy | Růst zlata | Výrobce čipů | Obchodní politika | Finanční výsledky | Kov | Advanced Micro Devices | Rostoucí ceny | Německý výrobce | Společnosti | Opatření | Dna | Energetika | Společnost | | BofA | Logistické společnosti | BofA Global Research | Hry | Růst kryptoměn | Obranný sektor | Řetězce | Akcie Advanced Micro Devices | GMT | LSEG | Raphael Bostic | Trh fúzí a akvizic | PHLX | Vice | Stříbro a platina | Nárůst Bitcoinu | Nadšení | Úzkost | Hodnota transakce | Capital | Barometr | Lockheed | Výkon | Oznámení | Průmyslové aktivity | Solidní zisk | Kovy | Sektor spotřebního zboží | Akcie vzrostly | Trumpovo oznámení | Zisky indexu S&P 500 | S&P 500 v roce 2025 | Research | Global Research |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Rally na stříbře pokračuje. Ceny už dnes rostou o 4 %!
    Silná rally na stříbře pokračuje. Předseda Fedu naznačil, že centrální banka může udělat o mnoho více na podporu ekonomiky, přestože rychlost nákupu aktiv je bezprecedentní. Ceny zlata se pohybují v rostoucím trendu už dlouhé měsíce a blíží se maximům z roku 2011. Naopak stříbro se dlouho drželo v pozadí - až do nedávna. Cena stříbra si prochází silným růstem už od konce dubna a nyní se nachází 50 % nad březnovými minimy. Býci vyhlížejí růst nad 19 dolarů za unci - úroveň, kde skončila rally v roce 2019.
  • Rally na Tesle vyzerá nezastaviteľne
    Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) dnes vzrástli o 8% a v piatok dosiahli historické maximá v oblasti, pričom trhová hodnota výrobcu elektromobilov prvýkrát prekročila hodnotu spoločnosti Facebook. Vďaka súčasnej trhovej kapitalizácii na úrovni 774 miliárd dolárov je Tesla piatou najcennejšou spoločnosťou kótovanou na Wall Street, hneď za spoločnosťou Alphabet, ktorá je materskou spoločnosťou firmy Google. Cena akcií spoločnosti Tesla rástla už jedenásty deň v rade a z generálneho riaditeľa Elona Muska sa stal najbohatší človek na svete. Nedávny nárast mal za následok ešte hlbšie rozdelenie investorov, pokiaľ ide o budúcnosť spoločnosti. Miliardár v oblasti rizikového kapitálu Chamath Palihapitiya je veľmi optimistický a podľa jeho názoru by hodnota akcií spoločnosti Tesla mohla byť trojnásobná oproti už tak vysokému oceneniu. Analytici z Wall Street sa takisto optimistickejšie obrátili k spoločnosti Tesla. Morgan Stanley a RBC Capital tento týždeň zvýšili svoje cenové ciele. Na druhej strane Michael Burry, investor, ktorého miliardové stávky proti americkému trhu s bývaním boli popísané v knihe Michaela Lewisa „The Big Short“, očakáva, že akcie Tesly utrpia podobný pokles. „No, môj posledný Big Short sa tiež zväčšoval a zväčšoval,“ „Uži si to, kým to trvá,“ tweetoval Burry vo štvrtok.
  • Rally na trzích po zasedání Fedu
    Rally na trzích po zasedání Fedu rychle zeslábla, když Federální rezervní systém oznámil, že na červnovém zasedání nezvažuje zvýšit sazby o 75 bazických bodů.
  • Rally na US akciích 📈 First Republic roste před otevřením trhu o třetinu 💵
    Akcie First Republic Bank se dostaly pod tlak kvůli vysokému procentu nepojištěných vkladů (nad 250 000 USD), což způsobilo exodus bohatších zákazníků, a krachu podobně velké regionální SVB banky. Důvěra investorů byla včera opět podkopána, když ratingová agentura S&P Global opět snížila rating věřitele na velmi nízký rating.
  • Rally na USD pokračuje, co na to zítra řekne Janet Yellen? Analýza USD/JPY, NZD/USD, AUD/JPY
    Americký dolar (USD) má za sebou další úspěšnou seanci. Zápis z červencového zasedání bankovní rady...
  • ❗Rally na US500 slabne📉
    Index S&P 500 klesol v prvý obchodný deň o viac ako 2,2%. Cez 2% strácajú aj ďalšie významné americké indexy. Už pred začiatkom obchodovania na Wall Street dosiahli kontrakty nové historické maximá. Dnešný pokles súvisí s niekoľkými faktormi:
  • Rally na Wall Street pokračovala i v pátek
    Páteční obchodování na zámořských trzích se neslo na vlně optimismu, kdy se kupříkladu index S&P 500 dostal při intradenním obchodování na svá historická maxima, aby nakonec uzavřel v zisku 1,2 %. Jednoznačným tahounem byly technologie, kdy index Nasdaq Composite přidal 1,7 %. Akcie TSM povzbuzeny lepšími čísly, než byl konsensus analytiků, přidaly během dvou obchodních dní takřka 11 %. Akcie Nvidia přidaly +4,17 %, akcie AMD +7,11 %. Akcie automobilky Ford se v před obchodní fázi propadly o 0,73 %. Důvodem takového propadu byla zpráva o snížení produkce elektrického Fordu F-150 Lightning. V průběhu seance nicméně automobilka přišla s řešením platným od 01/04/2024, a to přechod na pouze jednosměnný provoz v závodech elektrických vozidel, F US +1,91 %.
  • Rally ropy pokračuje
    Kanadský premiér Justin Trudeau řekl, že zákazem dovozu udělali tento týden symbolické gesto. Kanada je jedním z nejagresivnějších zastánců sankcí proti Rusku, zatímco Evropa, která z Ruska dováží čtvrtinu své ropy a téměř 40 % plynu, s uvalením sankcí váhá.
  • Rally společnosti Nvidia vyvolává technologický optimismus
    Indexy na Wall Street rostou a index S&P 500 dosáhl nového historického maxima. Nejlépe si vede technologický sektor, jehož Nasdaq vzrostl o více než 2,5 %. Hlavním důvodem optimistické nálady na trzích je dnes společnost Nvidia (NVDA.US). Společnost včera po uzavření trhu zveřejnila solidní zprávu o hospodaření za 4. fiskální čtvrtletí s lepšími než očekávanými výsledky a optimistickým výhledem do budoucna. Akcie společnosti Nvidia se dnes obchodují o téměř 15 % výše. Silné zisky však dnes zaznamenávají i další polovodičové společnosti - AMD (AMD.US) roste o 11 %, zatímco Broadcom (AVGO.US) poskočil o 5,5 %. Také další velké technologické společnosti se obchodují výše - Meta Platforms (META.US) roste o 4 %, Amazon (AMZN.US) posiluje o 2,7 % a Microsoft se obchoduje o 1,8 % výše.
  • Rally USD/JPY v následujících týdnech zesílí
    Japonský jen aktivně klesá již třetí týden v řadě. Kupující USD/JPY postupují nahoru jednu formaci za druhou. USD/JPY se dostal nad 120,70 a ve středu se zkonsolidoval nad 121,00 a dnes se také obchoduje výše. Od března získal více než 5 %. Naposledy byla takto vysoká před šesti lety.
  • Rally zlata se před zasedáním Fedu pozastavila
    Pokud má nějaké aktivum po rychlém vzestupu náhle klesnout, bude to právě bitcoin. Pokud začne konsolidovat, pak to bude zlato. Drahý kov se vzdálil od historických maxim, ale v blízkosti 2 150 USD za unci narazil na support a netrpělivě čeká na výsledky březnového zasedání FOMC. Osud různých finančních instrumentů závisí na aktuálním stavu prognóz FOMC ohledně úrokových sazeb a náznaků ohledně načasování začátku zpřísňování měnové politiky – a ani XAU/USD není výjimkou.
  • Rally zlata v duchu chameleona
    RALLY: Ceny zlata jsou na úrovni 2400 dolarů za unci, čímž stanovily nové historické maximum, letos vzrostly o 13 % a trojnásobně překonaly rally širších komodit. Ceny stříbra si vedou lépe vzhledem k jejich tradičně vyšší hodnotě beta vůči cenám zlata a nízkému ocenění poměru zlata a stříbra oproti historii (viz graf). Byla to však nevyvážená chameleonská rally zlata, která přináší spoustu rizik. Důvodem byla poptávka po geopolitickém a inflačním zajištění spolu s poptávkou centrálních bank. Tradiční hnací síly zlata mezitím chyběly, protože americký dolar posílil a výnosy dluhopisů vzrostly, spolu s odlivem peněz ze zlatých ETF a zaostáním zlatých akciových proxies.
  • Raní komentář: Fed opět střílí z bazuky. Rusko a Saudové mají předběžnou dohodu na snížení produkce
    Včerejší seance přinesla další agresivní kroky americké centrální banky, která oznámila zavedení nového nástroje ve výši 2,3 bln. USD, pomocí kterého bude financovat půjčky malým a středním podnikům, nebo lokálním vládám. Zároveň tuto částku bude moci využít pro nákupy nejrizikovějších high yield dluhopisů, takže nyní pod svá křídla schovává prakticky celý dluhopisový trh v USA. Trhy na včerejší rozhodnutí Fedu reagovaly pozitivně a znovu ignorovaly jinak katastrofální výsledky nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které se minulý týden zvýšily o dalších 6,6 mil. a za poslední tři týdny už o 16,8 mil.
  • Raní videokomentář: Dolar navázal na korekci z minulého týdne, dnes zápis z prosincového zasedání Fedu
    Včerejší seance přinesla další pád americké měny, který ale tentokrát nepokračoval na všech měnových párech, když si dolar své pozice hlavně na páru s komoditními měnami dokázal podržet. I tak ale zůstává slabý a bude zajímavé sledovat, co s ním udělají dnešní výsledky ISM a zveřejnění zápisu z prosincového zasedání Fedu. Na akciovém trhu je situace o poznání klidnější, i když pozvolný pád indexů v Evropě prozatím pokračuje. Dnes čekáme hlavně na americké fundamenty, které mohou udat po delší době první zajímavější fundamentální stimul americkému dolaru.
  • Ranná seansa v Európe v znamení poklesov!
    Začiatok dnešnej seansy na európskom kontinente prináša výrazné zhoršenie nálady investorov. Hlavné európske benchmarky strácajú v súvislosti s podtónom včerajšej zápisnice FOMC, ktorá potvrdila, že rozhodnutie o pozastavení zvyšovania úrokových sadzieb v USA bolo dočasné a že ďalší proces ďalšieho sprísňovania sa pravdepodobne obnoví. Nemecký DE30 aktuálne stráca takmer 1 %, francúzsky FRA40 si odpísal 1,5 % a európsky EU50 si odrátava 1,25 %.
  • Ranná shrnutí (14.01.2025)
    Úterní asijská seance přináší zlepšení nálady po vlně strachu, která zachvátila včerejší obchodování na burze. Index CHN.cash dnes posiluje o 2,5 %. I přes nedostatek podrobných informací z Číny je to právě technická situace na Wall Street, která dnes podporuje asijské obchodování.
  • Ranná shrnutí (31.07.2024)
    Čtvrtletní zpráva Microsoftu za 2. čtvrtletí 2024 sice překonala odhady, ale náladu ve společnosti nezlepšila. Marže v několika klíčových segmentech společnosti se ukázaly být nejnižší za celý rok 2024. Tržby vzrostly o 15 % r/r oproti 30 % r/r růstu prodejů Azure (společnost očekávala 30-31 % r/r).
  • Ranné shrnutí (12.12.2023)
    Akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchodovaly mírně výše. Korejský index KOSPI si během dne připsal téměř 0,5 %, zatímco japonský Nikkei vzrostl o 0,1 %. Indexu Hang Seng se dnes daří relativně dobře, když se obchoduje s nárůstem o 1,43 % v průběhu dne.
  • Ranné shrnutí (18.07.2024)
    Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování na nižší úrovni po výprodeji v oblasti technologií. Nasdaq se propadl o 2,76 %, zatímco S&P 500 se propadl o 1,39 %. Dow Jones si připsal 0,59 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací klesl o 0,99 %.
  • Ranné správy: Akciové trhy majú za sebou turbulentný týždeň
    Rozhovor v ranných správach RTVS k minulotýždňovému výplachu na akciových trhoch...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Online trading konference